Podzimní očekávání 22 - Období 7.měsíce

Těhotenství

Ahoj holky, překulujeme se pomalu do 7.měsíce, a tak se pojďme podívat, co se v bříšku s našimi broučky a beruškami děje a také, na co si v tomto období máme dát pozor.

Období 7.měsíce (25.-28.týden)
Dítě váží okolo 900-1200 g a měří cca 35 cm. Je pokryté začervenalou pokožkou, která se začíná vyhlazovat díky ukládajícímu se podkožnímu tuku. Vytvářejí se chuťové buňky a děťátko už rozlišuje sladkou, hořkou a kyselou chuť, a to velmi jasně. Pochopitelně dává přednost sladké. Vypije až 3 litry plodové vody (ta se mění každých 24 hodin), čímž stimuluje žaludek, ledviny a močový měchýř. Není divu, že občas škytá. Frekvence škytání se zvyšuje v posledním trimestru, trvá 1 až 30 minut a opakuje se až 6× denně. Je to zcela normální. Trénuje sání ? cucá si ruce i nožky. Právě v průběhu tohoto měsíce se část mozku, kde sídlí inteligence, stává podstatně složitější. To se projevuje v rozvoji individuálních charakteristických rysů budoucí osobnosti. (Mastné kyseliny s více nenasycenými vazbami ? polonenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem ? jsou nezbytné pro vývoj mozku, nervového systému a sítnice dítěte. Plod je závislý na jejich přísunu z organismu matky. Nejvyšší obsah těchto látek mají tučné ryby ? tuňák, makrela ? ořechy, semena, müsli a sytě zelená listová zelenina ? tak si dejme do trumpety, třeba budeme mít chytré děti).
Od 28. týdne může dítě také otevírat a zavírat oči. Jestliže děťátko spí, může je vzbudit třeba hlasitá hudba. Při náhlých zvucích přímo poskočí. Pamatujte na to a zbytečně dítě neděste. Jestliže se bude dítě cítit bezpečně teď, narodí se klidné miminko, které se vám odvděčí bezproblémovým usínáním a spánkem i po narození. Zatím ještě nemá úplně vyvinuté plíce. I kdyby se narodilo už nyní, má naději žít.
Koncem 7.měsíce dosahuje děloha takové velikosti, že je možní pohmatovým vyšetřením většinou spolehlivě určit momentální polohu budoucího miminka. Ale plod je zatím poměrně malý a plodové vejce s plodovou vodou natolik prostorné, že relativně volný pohyb a tedy nestabilní poloha dítěte v této fázi je pravidlem, a tak určit jeho konečnou polohu je tedy nemožné. Ještě se jistě změní. Poslech srdečních ozev budoucího miminka při vyšetření stetoskopem přiloženým na stěnu břišní nad dělohou v místě, pod kterým očekáváme uložení hrudníku plodu, je již snadný.
Děloha je svalovým orgánem, který se průběžně stahuje po celou dobu života. Rostoucí děloha je stále více aktivní, pne, tlačí, začínají se objevovat první stahy. Tlak na močový měchýř nutí k častému močení., zácpa je častější. Nedoporučuje se ležet na zádech pro větší riziko tvorby otoků dolních končetin a možnost dýchacích potíží. Stahy děložní nastávají před i v průběhu menstruace a objevují se ve snaze vypudit z dělohy přebytečný obsah. Vznikají také v těhotenství, ale placentární hormony tlumí vypuzovací aktivitu děložního svalu na minimum. ?Normální? děložní stahy jsou v těhotenství zcela nepravidelné, objevují se ojediněle a nemají vliv na otevírání hrdla. Jejich frekvence a intenzita stoupá s růstem dělohy a v 7.měsíci bývá ve srovnání s předchozími měsíci o poznání vyšší. Máte-li pochybnosti o charakteru stahů, informujte se u svého lékaře. ------------------------------------------------------------------------------
**25. týden: ** Tělo dítěte je pokryto mázkem, který chrání kůži a zabraňuje tomu, aby uvnitř dělohy nasáklo vodou. Už má vykreslené linky na bříšcích prstů, a tedy i svůj vlastní, jedinečný otisk.
**26. týden: ** Kůže dítěte se stává neprůhlednou. Dítě mívá škytavku či kašel ? poznáte to, když vám břicho začne skákat a škubat sebou. Ženy uklidňují dítě jemnou masáží břicha.
**27.týden: ** Dítě je stále hubené, zásoby tuku pro ztloustnutí si schovává až na dobu před narozením. Někdy v této době poprvé otevře oči. Jsou většinou modré a zůstanou takové ještě nějaký čas po narození.
**28. týden: ** Vyvinulo si dva rozdílné modely trávení času ? spánek (nebo alespoň období klidu), po kterém následuje aktivní perioda. V každé takové periodě stráví okolo třiceti minut, a to ve dne i v noci. ------------------------------------------------------------------------------
**Pohyby dítěte: ** Nejvýraznější jsou mezi 28. ? 34. týdnem, dítě je dobře vyvinuté a má pro svou aktivitu v děloze ještě dostatek prostoru. Patří k nim kopání, šťouchání, otáčení, kroucení. Sledujte, zda v průběhu 12 hodin dítě několikrát kopne. Když tomu tak není či naopak (plod se rychle hýbe 20-30 minut bez přestávky), je to znamení, že něco není v pořádku. Nutno vyhledat lékaře. ------------------------------------------------------------------------------
**Rady pro maminku: ** Pokud se cítíte dobře, nezvyšuje se vám krevní tlak a nemáte velké otoky končetin, můžete i nadále chodit do zaměstnání. Kolem 32. týdne však nastoupíte na mateřskou dovolenou, začněte už teď svou práci postupně převádět na kolegy.
Hodně odpočívejte, rostoucí bříško si žádá vyšší výdej vaší aktivity.
Angažujte partnera při pomoci v domácnosti (nákupy, domácí práce, nošení těžkých břemen). Řídíte-li, jezděte opatrněji než obvykle. Volant je pro vás velmi nebezpečný, náhlé zastavení může vymrštit vaše vystouplé bříško proti volantu a vážně ohrozit vaše zdraví a průběh těhotenství.
Poznejte prostředí porodnice, je pro to teď ideální období.
Domluvte se se s partnerem, zda bude u porodu či nikoliv.
Vychutnávejte klidné období, cvičte a připravujte se na porod. ------------------------------------------------------------------------------
**Předčasný porod: ** I když se začátek 7.měsíce považuje za hranici případné možné záchrany předčasně narozeného dítěte, ani medicína není všemohoucí. Tělesný systém dítěte je značně nezralý a velmi citlivý na jakoukoli infekci a i přes veškerou antibiotickou a ostatní složitou léčbu jen těžko zvládá obtížnou poporodní adaptaci. Obtížně se přizpůsobuje okolnímu prostředí, největším problémem je zajištění dýchání a dostatku kyslíku pro životně důležité orgány ? především ledviny a mozek a udržování stálé tělesné teploty.
Děti v děloze bývají častěji obrácené zadečkem dolů a jsou malé. Někdy je nutno provést císařský řez. Proto je nutno v tomto případě přivést svého potomka na svět ve specializovaném pracovišti, schopném dítěti i matce poskytnout potřebnou péči. Ženy u kterých hrozí nebo již nastává předčasný porod, jsou hospitalizovány v perinatologických centrech, kterých je nyní v České republice 10 a zajišťují superspeciali­zovanou péči. Nejlépe je předčasnému porodu předejít. ------------------------------------------------------------------------------
Předčasný porod je takový, který nastane před 37. týdnem.
**Příznaky: ** - bolestivost v podbřišku a stahy děložního svalu, poševní krvácení různé intenzity, odtok plodové vody (zaměnitelný s s močí ? ale bývá jí více, lze zjistit u lékaře ? proto vzorek na vložce s sebou)
**Příčiny: ** - stavy spojené s nadměrným a rychlým rozepnutím dělohy (např. u dvojčat), předčasné kontrakce může vyvolat i horečka (chřipka, angína, infekce močových cest), nedostatečnost děložního hrdla, které uzavírá dělohu a drží plod v dutině plodového vejce, silné krvácení z dělohy (vcestné lůžko anebo jeho předčasné odlučování) a léčebně nezvladatelný vzestup krevního tlaku s rozvojem preeklampsie, která může závažně poškodit zdraví matky a vyvíjejícího se plodu.
Pozor na bolesti v podbřišku a v zádech ? může se jednat o děložní stahy, na tvrdnutí břicha (nebolestivé a slabé 5-10× denně není nebezpečné), je ale zrádné, může přejít do pravidelných a již obtížně zastavitelných kontrakcí. Vždy o něm informujte svého lékaře!!! A navštěvujte i nadále pravidelně poradnu pro těhotné, kde lékař vyšetřením zjistí, zda se předčasně neotvíráte.
**Prevence je vždy lepší než léčba. V těhotenství to platí dvojnásobně. ** ------------------------------------------------------------------------------
**A co psychická stránka? ** Partnera by nemělo překvapit, pokud se žena začne chovat poněkud dětinsky. Znamená to, že prožívá období tzv. psychické regrese, což je v těhotenství běžné. Na jedné straně se vnitřně přibližuje svému dítěti (aby mu lépe porozuměla a chápala jeho city), na druhé straně se dcery svých rodičů mění na matku svého dítěte. Určitá míra obav je normální, ale partner by měl své ženě pomáhat myslet pozitivně a být jí oporou. ------------------------------------------------------------------------------
Připravuji pro vás tyto další deníčky. Myslím, že vás to zajímá stejně jako mne. Ostatní je na vás. A pak už budeme rodit :-)
**Další náměty na deníčky: ** Kosmetika a plínky / Zařízení pokojíčku / Výběr porodnice / Druhy porodů / Předporodní kurzy / Porodní zavazadlo / Porod / První minuty ? Apgar skóre / 72 hodin v porodnici / Jak budu kojit / Náročné šestinedělí / Co může trápit novorozence / Co má v plence / Strava pro miminka

PODZIMNÍ OČEKÁVÁNÍ
Emko/Marta 29 let - dvojčátka ( Ferda a Ferda:-))) ? České Budějovice ? TP 5.10.2004
Fanynka - dvojčátka
Alenka2004 25 let - Severní Morava - TP 25.10.2004
Alika/Alena (+ chlapeček) 28 ? Praha ? TP 15.9.2004
Angie 28 ( + Adam) ? Brno - TP 3.11.2004
Bolero/Markéta 25 (+ Markétka) ? Vodňany ? TP 21.9.2004
Bledulka 26 ? Ostrava ? TP 29.10.2004
Danka 24 ( + Benjamin) - Bratislava (SK) - TP 12.10.2004
EditaAnne (+Violka)
Gabinka 22 ( + Bára) - Libomyšl u Berouna ? TP 30.9.-1.10.2004
Guerita/Eva 27 (+ Adam) ? t.c. Zlín ? TP 27.9.2004
Katcha (+ Vítek) 31 ? Praha - TP 1.10.2004
Kernerka 28 - Praha-Žižkov - TP 20.9.2004
Kopretinka 25 - okolí HK - TP 23.9.2004
Konkinka/Miska 27 (+ Robik) ? Florida (USA) ? TP 9.9.2004
Lenculka 29 ? Brno - TP 15.10.2004
Lucie 25 ( + Timon, Tim, Timik, Timča, Timisek ) ? Praha - TP 4.9.2004
Lucula 26 ? Brno - TP 3.10.2004
Marcik/Marcela 28 (+ Benedikt) ? Kroměříž - TP 8.10.2004
Meta/Veronika (+ Sam) - Brno ? TP 25.10.2004
Mia (+Anička Amálie), 27 - Pardubice - TP 27.9.2004
Michellka (+ Vladko) 22 Holič (SK) - TP 29.9.2004
Myshka 29 (+ Barunka)? Opava - TP 25.9.2004
Myšanda - okolí HK - TP 24.10.2004
Paloma1/Ája 23 (+ Verunka) ? Ústí nad Labem ? TP 20.-24.9.2004
Pavlusak Plzeň ? TP 14.9.2004
Pepsi (+ Pupík-Tom?)? Německo - TP 21.9.2004
Pupina 25 (+ Snoopinka) ? Francie - TP 2.10.2004
Verunkatehulka 22 ( + Barča) ? Brno - TP 13.9.2004
Slunečnice 27 (+ Myšátko) - Slatinice u Ol ? TP 12.9.2004
Sojka 23 (+ Šárinka) ? Brno ? TP 16.9.2004
Sophie (+ Kevin) 27 ? Veracruz (Mexico) - TP 11.9.2004
Zuzina(+ Dominik?) 31 - Pezinok (SK) - TP 3.10.2004
Sumenka 28 let - Ostrava - TP 3.10.2004
Týnka 25 ? Bakov nad Jizerou ? TP 25.9.-1.10.2004

Sluníčko na líčka, pohlaďte pupíčka. Mia ve 25 tt

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.06.04 00:01

Ahojte dievcata,

tak vy si uz sladko spinkate a ja som teraz prisla z prace. Prve co je, tak tuknem co je nove na emimine a co nevidim, novy dennicek, hned som sa velmi potesila a dnes som opat prva. Super.
Zelam vam sladke snicky, nech sa vam nieco pekne sniva

Miska a Robko 28tt

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.06.04 00:17

Mia, dakujeme za informacie, prave sme docitali dennicek, citala som ho spolu so svojou polovickou a maly Bobo sa mi ozyval kopancami. My uz mame 28 tyzden ale nevadi, aj tak som si to vsetko poctivo precitala.

papaaa

Miska a Robko 28tt

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 16.06.04 07:46

AHOJKY HOLKY a MIO Tebe zdravím zvlášť.

Tvůj deníček jsem přečetla jedním dechem a obdivuji Tvůj elán, se kterým do deníčku sháníš a shromažďuješ informace - je to vyčerpávající.

Právě jsem začala 27. týden, takže informace jsou mi určeny přímo na tělo.

V pondělí jsme s manželem s celým předporodním kurzem absolvovali prohlídku strakonické porodnice - bylo nás tam 22, jako když přijel autobus a musím vám překopírovat své dojmy:

My to máme za sebou, tedy zatím jenom prohlídku strakonické porodnice, ale až budeme mít i porod, bude mi o hodně líp.

Žila jsem v hodně mylné představě, co to je útulné zařízení porodnice. Já jsem si opravdu představovala, že na té části, co se rodička teprve otevírá, jsou pokoje hotelového typu. Jenže je to prostě nemocnice a je dobře, že jsem vystřízlivěla takhle brzy, horší by bylo, kdybych na to přišla až při příchodu do porodnice s porodními bolestmi.

Takže, ukázali nám příjem rodiček, místo, kde odevzdám své oblečení a tatínek tam také dostane svůj slušivý zelený obleček za 500 Kč. Dále se přesuneme na vyšetřovnu, kde zjistí, jak už jsme daleko a eventuálně nám vyšetří plodovou vodu - je tam klasická koza.

Potom se přesouváme do míst, kde se budeme otevírat. Nejprve si vychutnáme klistýr a oholení (klistýru se nebojím, už jsem ho jednou zažila, není to nic strašnýho a oholená chci být už z domova) a potom se odebereme do pokojíku, kde se už budeme opravdu otevírat. Jsou 3 za sebou, každej laděnej do jiný barvy a je tam televize, křeslo před televizi, postel, míče, ripstoly, sprcha s dalším míčem a WC.

Po těchto třech pokojích už jsou porodní sály, jsou dva a mezi nimi je ošetřovna pro narozené miminko.
Porodní křeslo-postel je polohovatelné, dostatečně široké a hodlám se na něm zdržovat co nejméně :-)))))))

Celkově to tam na mě tak padlo, konečně mi došlo, že porod se asi opravdu bude týkat mě a že asi já budu sedět na tom křesle a tlačit svojí holčičku na svět, pořád si to sice neumím představit, že si vytlačím ven svoje vlastní miminko, ale už se moc těším, až si na ní poprvé sáhnu.

Tatínkové, ti se zase předvedli, Jirka si tam moc notoval s jedním tatínkem z Vimperka, nejvíc je zajímalo, kde je nejbližší občerstvení a jestli tam mají pivko, doufám, že ho ten humor nepřejde i až tam bude vedle mě naostro…, taky se zajímal, kam až může na porodním sále jít, jestli musí stát u hlavy, nebo jestli se může dívat i ze předu. Tak se na něj sestřička mile usmála a řekla mu, že v tu chvíli nebude chtít stát ve předu, ale ať si prohlídne spíš tu zadní část, aby věděl, kolik je tam místa, až se bude klátit k zemi, aby si moc neublížil. :-))))))))
Tatínkové byli těžce machroidní, nejenom ten můj, ale všichni obecně.

Takže teď se ještě vypravíme do Písku a uvidíme, jestli je v tom nějaký veliký rozdíl.

Myslím si, že po pondělku je mi úplně jedno, kde to odrodím, hlavně, aby to bylo rychle a měla jsem to už za sebou.

Jinak já i maličká se máme fajn, deníček si čtu, jen nestíhám reagovat, dnes jsem musela do práce přijít o hodinu dřív, abych si mohla najít chvilku a něco napsat.

Nemám žádné obtíže ani problémy, tak doufám, že to tady do nástupu na mateřskou dovolenou vydržím, dost nerada bych šla na neschopenku a válela si šunky doma.

Jinak minulý pátek jsem byla u svého obvodního lékaře, aby si zapsal do karty mou graviditu a on na mě koukal jako na zjevení, protože v dnešní době být těhotná a chodit do práce je asi tady u nás velká rarita. Takže jsem prý EXOT.

Zdravím tedy i ostatní EXOTKY, co čekají malé EXOTÍKY a mějte se všechny moooooooooooo­oooooooooooooc faj­n.

Markéta a Markétka 26+2 tt

 
Anonymní  16.06.04 08:01

ahoj holky,

tada mia, ako vzdy zaujimave. ten zaverecny zoznam tem ma zobudil zo sna ze este je to daleko. ale to je fakt uz za chvilku :o)

miska, no jasne ked si hore o 2am naseho casu :o) to ja mam akurat cikpauzu, tak by som ta mohla predbeehnut :o)

ja som este v 24tt, takze mi to pride prave vhod. neviem ci sa maju pohyby babetka zintenzivnovat ale ja take nic neregistrujem. este stale manzel neciti ked maly kope. iba raz to citil ked mu zmesil priestor. trubka.

zub je v pohode, ale asi to umutrovadlo ho trosku omracilo, lebo bol malo aktivny. ale asi nevedel ze maminka nezaspi kym ho nebude citit. to je strasne ked je manzel mimo domu tak potrebujem aby mi dal vediet ze lezi zivy a zdravi v nejakej inej posteli (sam) :o) lebo inac mam nekludne sny a to iste je aj s malym. hrozne so mnou.

uz tu bola nadhodena tema s tym praskom. mam otazku, ked kupite veci v sekaci tak su sice vyprate, ale maju taky zasli pach. uz som to aj vyprala - v normalnom prasku (zatial, aby som to mohla odlozit), este raz to chcem prat ale aby to vonalo, poradte mi cim.

moj manzel mi kupi novu kuchynu! teda skrinky, lebo ked si ma predstavil ze by som tie stare tapetovala tak sa zhrozil. totiz ja mam nejaku vadu :o). napriklad ked peciem tak muka je v:,–(e a vzdy nieco prekotim. nefunguje celkom jemna motorika :o) tak si musim vybrat, ale nechcem moc drahu tak to bude tazsie. a tapetu dame len na jadro (nechce sa nam ho burat, je z toho strasny bordel a aj tak sa budeme stahovat o 2/3roky) a nazem nejaku lepiacu pvc podlahu. normalne sa tesim ze to budem lepit, ale ked ja som dost kriva tak neviem ako to bude vyzerat.

ked nebude prsat tak si pojdem kupit hrasok, mnam. este nemoze moc kusat, ale nemusim jest paralen a to je hlavne.

no som sa rozkecala. ty koki ja tomu stale nemozem uvarit ze ked sa vratim z dovolenky tak moje babo bude otvarat oci a bude uz take velke :o)

pekny den
danka + benjamin 21tt+2

 
guerita
Stálice 61 příspěvků 16.06.04 09:13

ahojte holky,

dekujeme Mio za krasny informacni denicek. Hned si jdu koupit 3 kila orechu, at se pak ten drobek nema na co vymlouvat, az prinese spatne vysvedceni.
Jeste k tomu terminu porodu - ja vim zcela presne datum zplozeni a datum porodu, co mi urcili podle posledni menstruace, a datum, co mi urcili podle ultrazvuku, coz je 27.9. mi vychazi presne na 40 tydnu od zplozeni. Nekdo uz to tady vzpominal, tak ja to jenom potvrzuju. Ale jinak je to jedno.

Mejte se pekne.

Eva + Adam 25+2 tt

 
Anonymní  16.06.04 09:54

Ahoj holky,
Mio diky za denicek, ted miminka rostou ze dne na den, co? Jde to na me znat, zatim mam 5-6 kg navrch, zitra jdem na kontrolu k doktorce, pry me napoji na CTG, tesim se, ze malickeho uslysim. Jen se desne bojim te akupunktury, co mi navrhla. Nechat se dobrovolne rozpichat? No, ale kdyz to urychli a usnadni porod, tak to zkusim vydrzet.
Musim se ucit, ale stejne vic myslim na plinky a na to, jak jeste preorganizujem byt, abychom se do nej vesli tri. Chudak manzilek, jeste pred par mesici mel cely prostor jen sam pro sebe (ja pracovala jinde, mela tam byt a jezdila jen na vikendy), ted jsme tu dva a byt uz praska ve svech a co teprv od zari??? :-)
Mejte se a opatrujte se,
Pepsi + Pupik 27+1

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 16.06.04 10:25

Ahojky Pepsi,

trochu mám chaos v těch týdnech.

Jak je možné, že máme obě termín porodu na 21.9.2004 a přitom já jsem 26+2 tt a Ty 27+1 tt. Kdy jsi měla poslední MS? Já 15.12.2003. A víš kolikátý den cyklu jsi otěhotněla? Já 19.DC.

Kde tedy vznikl ten rozdíl - skoro týden?

M + M 26+2tt

 
Anonymní  16.06.04 10:28

mame stejny problem. ten clovicek se tem vmesti, ale ty veci kolem…pomoc. ja jsem ve fazy redukce nabytku. no ja ukazuju prstem a manzel vykonava :o) ne ne to je jen sen
 d+b

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 16.06.04 11:41

Ahoj holky, no já mám radost, že se deníček líbí a taky jsem se zasmála tomu, jak se budou jíst 3kg ořechů:-) taky se na ně chystám, i když pak to vytahovat z těch zubů a rovnátek… no koupila jsem si dnes speciální zubní kartáček, tak snad mi to s ním půjde lépe.
Holky jela jsem na tu ko a málem jsem se počůrala. Tam - jsem se svezla s kolegyní z práce, měla tam naplánovanou služebku. Před odchodem jsem šla na záchod 3×.Když jsem přijela do čekárny, šla jsem znovu a při odchodu už jsem to nestihla, spěchala jsem na bus. STIHLA JSEM HO, NEVÍM JAK!!! Před ním stáli ještě 3 lidi, ale já už bych to na záchod nestihla…tak jsem to celou hodinu musela vydržet. Docela to šlo. jenže, v HK jsem přestupovala, měla jsem to zase taktak (zpoždění) a pořád v sobě plný močák. Nelíbilo se to ani mně ani Aničce, ale přijel minibus (konkurence) a já do něj naskočila, ať jsem co nejdřív doma- tedy v Pcích a na záchodě. Vlítla jsem na náměstí hned do Mekáče, bože, to byla úleva, ale ještě teď mám rozbolavělé břicho:-) no já vám řeknu, chvílemi jsem pomýšlela i na to, že si v buse ulevím do té lahvičky od pitíčka:-)
Jo a včera!!! Anička řádila. Lehla jsem si do vany a koukám na to břicho a hele - na pravé straně od pupíku jsem měla kopec - normálně tam byla nějaká skulená nakřivo či co a udělala mi tam bouli-hrčku jako pomeranč. Hned jsem volala manžílka, málem se v běhu po našich létajících kobercích přizabil, ať se na pupík mrkne a asi minutu jsme na něj zírali s otevřenou pusou. Po třech minutách představení s boulí skončilo, Anička si asi našla nějkou vhodnější polohu. Máte taky boule na břiše?
Ráno jsem ještě zpovídala tu kolegyni, co mě vezla, je to dětská zdr.sestra a má 3letou praxi u porodů… Rozhodně ona sama je pro Epidurál (já ještě nemám vyhraněný názor, ale komplikace prý nenastávají), na lepší otevření nám dají infúzí Oxytocin a po porodu hlavičky ještě něco přímo do žíly, aby se okamžitě vypudil celý obsah dělohy. Dítě i placenta. To mě docela uklidnilo, protože v tom jsem neměla jasno. No a ještě v čekárně jsem si četla časopis Rodiče, kde psali, že se miminko může narodit s ohnutým uchem, do 10 dnů se to spraví a s šišatou hlavičkou a pohmožděným nosíkem. To mě moc udivilo, protože to je pro mne zcela nová informace, tak ji předávám dál. Ale není to nic vážného. všechno se to do 10-14 dnů spraví. A že nejlepší poloha pro kojence na spaní je naboku a zádíčka se mu podloží stočeným ručníkem (proto ty polohovací klíny, jak jsem o nich psala, nebylo mi to vůbec jasné.) Na bříšku se zvyšuje SNÚ a vleže na zádech ho můžou trápit zvratky… no aspoň jsme chytřejší.
Jo a DANKO, kdybys potřebovala nějaký volný prostor v bytě, přijeď si pro něj k nám, my ho máme dost… a zatím to neřešíme. A to bydlíme ve 2+1, ale je tam fakt míst dost (i pro tři děti, jak říkám:-))
Obdivuji tě, jak můžeš jíst ten hrášek. Já měla v neděli zelí a ještě teď jsem ho plná:-)
MARKÉTO, díky za informace o tvé porodnici. taky se do té naší chystáme. A nenapadlo mě, že bych se mohla oholit doma…asi to bude příjemnější. Díky za tip.

Holky tak zatím, jdu na oběd.
Mia

 
meta
Kecalka 229 příspěvků 16.06.04 13:18

Ahoj těhulky, celý víkend jsem neměla co číst, protože jste zjevně nikdo nebyl na netu a teď když jsem k tomu sedla po dvou dnech tak nestíhám :o)

Mio deníček se ti opět povedl, už jsem si ho vytiskla ikdyž mám aspoň 3 týdny ještě čas.

Jak Markétka psala o návštěvě porodnice, mi jsme tam byli asi před 14 dny a já naopak byla příjemně překvapená. Tady v Brně na Obilním trhu, mají 8 porodních pokojíčku s vlastním WC i sprchou i veškěrým vybavením od míče po rypstol a jsou taky laděny každý do jiné barvy a je tu i jeden s velkou vanou pro porod do vody. Jinak je porodnice opravená a vše tam působí velmi čistě a příjemně, ale samozřejmě nemám zkušenost s personálem. Pro mě bylo hlavní pro zozhodnutí se pro tuto porodnici hlavně proto, že mají novorozeneckou JIP-ku a když jsem tam viděla 471 gramové mimčo o kterém doktorka tvrdila, že už má 80% naději přežít bez budoucích komplikací málem jsem se rozbrečela dojetím, je super, že už je medicína tak daleko a také dělá své to viděl na vlastní oči, mají tam na nástěnce spoustu fotek takových miminek s porodní váhou od 450 gramů a více a poté foto když už odcházeli z porodnice s děkováním doktorům. Asi mě to přesvědčilo, že tam náš Sam bude v nejlepších rukách ať se stane cokoliv.

Danko já taky něco nakupuju v Bazaru, vše vyperu napřed jako ty na „uskladnění“ a pak je dobrý před použitím Dětský prášek LOVELA a Aviváž od silanu také pro děti. Po aviváži snad není možné, aby to ještě nevonělo tak jak chceš. Také to prádýlko můžeš ve skříni teď před tím konečným praním proložit mýdlem, to taky provoní.

Jinak jak psala MIA o tom, do kdy se spravý třeba otok na hlavičce atd. tak já jsem toho přímý důkaz, mamka mě rodila kleštěma a měla velmi těžký porod a mě ty kleště udělali na hlavě 2 cm vybouleninu na pravé straně, prý mi ani čepička nešla zavázat, ale za 10 dní po ní nebylo ani památky.

Dnes máme se Samem za sebou další poradnu ( to to letí ) a vše je OK, ale pořád mě p. doktorka neposlouchá srdíčko? Je mi to divné, protože mě do průkazky píše Ozvy plodu - pozitivní, ale jak na ty ozvy jen normálním " ručním" vyšetřením přijde to je mi záhadou?? Sam je taky asi jedno z líných dětí ( doufám), protože ikdyž pohyby už cítím 3 týdny tak ze začátku to bylo intenzivnější a poslední dobou je cítím už zas jen 1 - 2× za den a trvá to tak 5 min. . Není to málo??????

Tak Vám všem přeji krásný den, buďte na sebe opatrní a ohlaďte bříška
Verča + Sam 22tt

 
Anonymní  16.06.04 13:54

Ahoj spolutehulky,
tak jsem se zrovna vratila z obeda a jsem tak nacpana, ze asi prasknu. A to jsem si rikala, ze si dam jenom neco lehkeho, ze vlastne vubec nemam hlad. A pak polevka, hlavni, dezert a piti :) Cestou zpatky jsem se stavila do lekarny, ze si koupim olejicek na masaz hraze. A hrozne me prekvapilo, ze zadny nemeli. Uz se tady na emimcu o tom hodne psalo a pry je jich hodne a daji se v pohode koupit v lekarne. Me rikala, ze primo na hraz dela jenom weleda a stoji min 200,– ale ze by ji museli objednavat. Nevite nahodou jake dalsi olejicky by se daly pouzit? Ptala jsem se na trezalkovy a ten mi nedoporucila, ze pry strasne barvi. A nedal by se treba pouzit normalni olivovy olej (ten co se dava do salatu)? Jestli mate nektera zkusenosti, tak se prosim ozvete.
Jinak my se za dva tydny stehujem a pak uz nebudu mit pristup k netu, takze se v pristim denicku s vama asi uz rozloucim :( Bude mi hrozne smutno, protoze tyto diskuse mi hodne daly. Nemam ve svem okoli zadnou tehulku, tak jste pro me byly jedine spojeni s timto kouzelnym svetem. Ted jeste dopisuju diplomku a pak budu 2 mesice u rodicu a rodit budu tam. Porodnici jsem jeste nevidela, na zadny kurz nechodila (treba jeste nejaky stihnu), nekdy mi je z toho smutno, ze bych si to chtela vic uzit, ale okolnosti to nedovoli. Navic manzela uvidim jenom obcas, nejdriv odjizdi na mesic pryc a pak bude prijizdet jenom na vikendy. Ach, aspon, ze si mam komu postesknout. Tak zatim pa a urcite se jeste ozvu.
Lucie + Timon

 
Alika
Povídálka 15 příspěvků 16.06.04 14:08

Ahoj Verčo, co se týče pohybů, ve 22 týdnu jsem také pohyby cítila celkem zřídka a nepravidelně, ale zhruba od 24.tt je to teda hukot! Takže se můžes těšit :-) Náš Adámek teď už pěkně řádí, kope snad každou hodinu, doma je klidnější, ale v práci se může strhat :-) Asi se mu tady už nelíbí. V noci buď spí nebo mě to nevzbudí, nevím. A ohledně ozev, no to tedy nevím, jak to ta Tvoje doktorka pozná, dá se to zjistit jedině na ultrazvuku, poslechem nebo CTG…Ale mně doktorka začala poslouchat srdíčko teprve minulý týden - tedy ve 26. týdnu.
MIO: I já mám na břiše občas boule, je to legrace. Je to myslím hlavička, včera mi to potvrdila porodní astistentka, ke které chodím na těhotenský kurz, nahmatala mi Adámka v břiše a zrovna jsem měla to své šišaté břicho a ona mi řekla, že je to hlavička! Takže Adámka hladím přímo po hlavičce :-)

Tak se mějte krásně a opatrujte se i s pupíky!!!!

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 16.06.04 14:16

Ahojte vespolek, tehulindy moje ;))) !

Zrovna jsem odeslala dva komentare do minuleho denicku a koukam ze je tady zase novy, huraaa !!! Mius, ty jsi fakt mistr sveta v denickach, tento je opet super, uplne tu svou zkrabatelou nacervenalou kilogramovou Snoopinku vidim, jak si cuca prsty od nohy :o))). A desne se tesim na denicek na tema pokojicku, jsem totiz dekoracni maniak a jak se znam, budu zase machrovat ;))).

S temi poporodnimi ?deformacemi? je to bohuzel pravda, ja jsem rodila vakuovym zvonem a Eden pak chudinka mela trochu povytazeny tvar hlavy a celou hlavicku zezadu odrenou, takze jsem se rozbrecela, kdyz jsem videla, ze mela cepicku celou od krve (jeste ted z toho mam slzy v ocich, drobecek muj malickej). A potom asi 3 tydny mela vzadu na hlavicce takovej obrovskej puchyr nalitej vodou, uplne jsem se bala ji na to sahat, bylo to sileny. A vidite jaka je to ted frajerka ;o))).

Mio, jeste trochu intimni poznamka k tomu holeni, ehm?. Ja se normalne holim porad, ale pamatuju si, ze od jisteho stadia tehotenstvi uz jsem tam pres pupek proste nevidela :o))), Takze jsem to musela nechat plavat. Leda ze bys mela doma nejakeho ochotneho holice? Jejda, ted se uplne cervenam :-p.

No a s temi omega 3 jsi mi udelala radost, zrovna vcera jsem koupila lahev specielniho oleje Isio 4 , ktery je tim udajne nadopovan, tak uz se tesim, az Snoopince jednou nameri IQ, ze i Sharon Stone bude blednout zavisti :o)))). Juuu, a musim se pochlubit, prvni nakupni ulovky : 6 plen (bile, planuju na ne neco sympatickeho vysit ;)) a balicek 30 sterilnich gazovych ctverecku na pupik. No a pradylko uz se mi pere (to po Eden), takze si asi taky po dlouhe dobe vychutnam zehleni ;).

Danko, o tom pracim prasku jsem psala jeste do minuleho denicku, jestli chces nejakou peknou vuni, urcite do toho dej avivaz (pro miminka se doporucuje nejaka na citlivou pokozku, nevim jake znacky u vas existuji).

Verco, nezoufej, ty pohyby jsou uplne normalni, ono mimi kope vic, jen my vsechno necitime a nebo se na to v tu chvili nesoustredime (pokud to nejsou maxikopance nebo dobre mirena rana do mocaku, ze ? :o))

Marketo, u tveho popisu navstevy porodnice jsem se pekne nasmala !!! A abys v tom mela jeste vetsi zmatek (a ja taky), dodavam, ze ja jsem taky mela posledni MS 15.12. a otehotnela jsem 19DC (tj. 2.1.2004) a ze si pocitam 25+5tt!!! Je to presne od otehotneni a mam to z jedne francouzske webove stranky, na kterou chodim, kdyz muj tehotny mozek selze a a nevim, v jakem stadiu tehotenstvi vlastne jsem :o))). Tady je odkaz:

http://www.santeweb.com/calendrier.asp

Mejte se krasne, holcinky, a opatrujte pupiky !!!

Vase Dita a Snoopinka 25+5tt

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.06.04 14:17

Ahojte dievcata,

ufff, to mi davate zabrat takto po ranu. Predchvilou sme sa zobudili a uz citame co mame nove na emimine. Ale priznam sa, je to prijemne, ked mame kopec novych komentarov, hned je rano krajsie.

Dita, dakujem za rady, s Miou ste mi poradili a buduci tyzden sa chystam na nakupy odsavacky a vsetkeho okolo.

Jaaajj, tie starosti so zariadovanim bytu by som brala, ked sa vratime domov, tak nas to hned caka, budem to musiet dat vsetko dokopy, kupit novu kuchynu, chlapcom dat do poriadku izbicky. Teraz ked sa maly narodi to tu este nejak zvladneme, ale nevedela by som si predstavit, zeby sme tu zili dlhsie, to nie.
Inak velmi dobre nas potesil prispevok o prehliadke nemocnice, citala som ho aj mojej polovicke a jemu sa najviac pacila ta pasaz o chlapoch. Som zvedava ako to zvladneme my tu, on chce ist so mnou k porodu a moze byt so mnou cely cas v nemocnici, kym nas nepustia, tak uvidime ako to zorganizujeme.
K epiduralke, moja polovicka je proti epiudaralke, vraj v zivote videl vela pripadov, ktore skoncili vaznymi nasledkami, tak mam na vyber bud cisarsky alebo klasicky. Tento tyzden som hovorila so svojou lekarkou, ktoru mam doma a ta mi povedala, zeby si epiduralku nedala pichnut od hocikoho.. to mi povedala lekarka a vraj je vela zien, ktore doteraz rodili klasicky. Tak moje predstavy o bezbolestnom porode padli.

Ako sa vam dari?

Verca, ja som tiez cez vikendy chodila na emimino, ale nik nebol, nabuduce sa mozeme dohodnut a mozeme ten cas travit same, co myslis?

Miska a Robko 28tt

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 16.06.04 14:20

Ahoj Lucko,
Budes nam strasne chybet, nemate tam treba nekde internetovou kavarnu, nebo co treba nejaci kamaradi???
K tomu olejicku: zde se radi i madlovy, kupuje se taky v lekarne a da se pozdeji pouzit i na masaze miminka, do vody na koupani pro zvlacneni kuzicky, proti stroupkum ve vlasech… tak se po nem poptej, treba bude levnejsi (a rozhodne bys ho vic vyuzila)…
pa Dita

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.06.04 14:22

Ahoj Dita,

prave som si otvorila tu tvoju stranku, uz aj ja chcem mat jasno v tych tyzdnach a som teraz z toho nejaka pomylena. Tu mi vychadza porod ovela skor.. jaaaajjjj

Miska

 
Anonymní  16.06.04 14:40

Ahoj Misko,
nejak jsem porad nikde nenasla, co vlastne hrozi pri tom epiduralu. Ze ho spatne pichnou? A jake jsou pak nasledky? Dik za info.
 Lucie

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 16.06.04 14:49

Holky, prosím poraďte mi, jestli zrovna netujete.
Byla jsem teď na záchodě na vložce jsem našla cosi růžového. Identifikovala bych to jako krev. Pár kapek. Schovala jsem si to a volala své doktorce, ale ta už je asi doma, nezvedá mi to. Co mám dělat? Mám počkat ještě odpoledne, pozorovat a pak případně zavolat a jet do porodnice?
Nevím, jestli to je reakce na to, jak jsem dneska strašně spěchala na ten bus apak měla ten plný močák, ještě teď to bříško trošku cítím, ale spíš bych to přirovnala tomu, že trápí větry a nevyprázněná stolice (i když jsem teď byla, ještě to není ono:-)
nebo je to reakce na na ty tablety a mast Clotrimazol, kterou od pondělka užívám..na ty hnusné plísně.
Mám to dnes večer vzít? Asi radši ne?
i když už mě to aspoň tolik nepálí. V příbalovém letáku nic o krvácení nepíšou.
Jinak mě nic nebolí, žádné stahy ani tvrdnutí necítím, Anička zatím moc nekope.kopala asi před hodinou…
Díky moc za radu. Chvilku počkám na odpověď a půjdu si domů lehnout.
 Mia

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 16.06.04 14:50

Ahoj mamky a prťata,
byli jsme zas dneska na plavání a od té doby co jsme přišli se skoro nepřetržitě cpu. Takže jestli tu někdo vede v nabraných kg tak jsem to já - před dvěma týdny jsem měla +8 kg a od té doby se radši nevážím… S Míšou jsem nabrala 20 kg, žádný doktor nikdy nic neříkal a všechno jsem pak zase sundala. Těch posledních 5 šlo teda ztuha. Spoléhám na to, že se dvěma dětmi bude větší frmol a půjde to líp dolů.
S epidurálem mám špatné zkušenosti takže jsem rozhodnutá určitě tentokrát NE. Ale dvě moje kamarádky si ho moc chválily, u mě to byla nejspíš souhra nešťastných náhod.
Katka a Vítek 25tt

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 16.06.04 14:52

Může dojít k ochrnutí, ale PRÝ se to do večera či několika dní zlepší - zmizí to.
To mi dnes říkala ta kolegyně - zdr. sestra.
Většinou ženy cítí slabost v kolenou při prvním postavení se z lůžka. O jiných komplikacích zatím nevím.
 Mia

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.06.04 14:53

Mia, skus este chvilku pockat, podla mna to moze byt reakcia ak beries nieco na tie pliesne. Uvidis, ak sa budes citit horsie a nebudes pocut kopat Anicku, tak by si mala ist k lekarovi, ale ak ju ucitis a krv uz neuvidis, tak si myslim, zeby to mohlo byt Ok. Neviem, to je moja rada.

Miska

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 16.06.04 14:55

Mio,
moc Ti poradit nedokážu, ale já bych asi ty léky dneska nebrala a počkala jestli se krvácení bude opakovat a když jo tak určitě jet k doktorovi. Nejspíš to nebude nic vážného, ale abys byla klidná, že je vše v pořádku.
 Katka

 
EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 16.06.04 14:56

Ahojky Dito a samozřejmě i Snoopinko!

díky za dobrý odkaz.
Chtěla jsem se tě optat, jestli bys nechtěla říct něco více o tom oleji Isio 4. Nejím moc maso ani ryby, tak bych o tom docela přemýšlela. Dá se to pozřít? A co cena? Díky moc za každou informaci.
Všem těhulinkám přeji jen ty nekrásnější prožitky se svými mimísky.
Edita Anne s Violkou 25tt

 
Anonymní  16.06.04 14:58

Bolero, ja to spletla s temi tydny, jsem o tyden min, takze ted 26+1tt.
 Pepsi

 
EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 16.06.04 15:01

Ahoj Mio,
asi bych se přiklonila k názoru tu mast nyní nebrat a až bude lékařka k mání, tak se jí zeptat a brát to pak třeba dál.
Osobně si myslím, že to může být přepětím. Já mívám zcela pravidelně takový jakýsi výtok a to vždy, když jsem přepjatá.(A nebo dlouho stojím či nosím těžké.) Když si odpočineš, tak to bude určitě dobré.
Opatrujte se holky!
Edita Anne s Violkou

 
EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 16.06.04 15:05

Ahoj Lucí,
rochním se tu v komentářích a našla i ten tvůj. Četla jsem o epidurálu článek a špatné je to, když se špatně napíchne. Pokaždé odteče malé množství mozkomíšního moku, ale když se to udělá nedobře, tak pak tělo se s tím srovnává i tři týdny. Je pravdou, že je pak člověk takový jakýsi trošku ochrnutý, může mít úporné bolesti hlavy, zvracet a omdlívat. To vš dokud se nedotvoří mozkomíšní mok, což je dost individuální. Tak snad jsem trochu poradila.
Edita Anne s Violkou 25.tt

 
meta
Kecalka 229 příspěvků 16.06.04 15:15

Mio asi jsme tady každá na tom tak, že ti nemůžeme přesně říct a poradit co dělat a co to vlastně je, ale přikláním se k názoru, že je to tím, že je to známka zvýšené námahy. Šetři se, doma si odpočni a určitě tu mast dnes nepoužívej a zítra uvidíš. Určitě na tebe budem všechny myslet a věř, že to bude v poho, ale pamatuj, že nikdy z nás není odborník, takže když si nejsi jistá radši někam zavolej . mmj. například na únik plodovky nesmí být ten vzorek zaschlý, tak by to mohlo být i u vyšetření ve tvém případě, aby zjistili co to je !! Pohlaď bříško a odpočívejte.

Jinak Dito já jsem taky najela na ty stránky s tím kalendářem a tam mi vychází taky porod dřív. Já to teda mám takové všelijaké - 25.10. podle poslední MS. 23.10. podle UTZ a 17.10. podle pohybů tak nevím :o)))))

Verča + Sam 22tt

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 16.06.04 15:26

AHOJKY DITO A Snoopinko,

tak v těch týdnech si mi udělala opravdu o kus větší chaos, poslední MS stejně jako já, otěhotnění 2.1.2004 19DC a jsi 25+5?

Na kdy máš vypočten termín porodu?

A co se holení týče: já se holím pravidelně, teď jsem začala holit trochu víc, přece jenom budu muset být oholená celá. Úplně dolů si taky nevidím, ale holím se pomaloučku po hmatu a pokud mi to potom nepůjde, zůstane tento úkol na tatínkovi.

Ale jelikož mi bude i masírovat hráz, tak si myslím, že oholení taky zvládne. No není lepší být oholena manželem, než cizí PA už při kontrakcích?
Já volím radši manžela a v porodnici si ráda odpustím jednu nepříjemnost.

Tak se nečervenej a požádej manžela o tréninkové oholení už teď, ať si na to můžete oba zvyknout!!!!!!

Třeba si přitom ještě užijete :-)))))))))))))))))

Markéta a Markétka 26+2tt - podle mojí gynekoložky a podle výpočtu porodu na internetu

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 16.06.04 15:29

Ahoj Pepsi,

vždyť mi se nakonec sejdeme, já jsem 26+2 tt, ty 26+1 tt, tak to už dává smysl, když máme rodit ve stejný den.

M+M

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 16.06.04 15:34

Jsem právě na oné int. stránce a mám problém:

ještě by to sem chtělo hodit český překlad těch francouzkých termínů, francoužštinu neovládám.

Děkuji Markéta

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 16.06.04 15:44

Holky, díky moc za psychickou podporu.
Anička si kope a já jdu domů do pelechu.
Zítra se ozvu co a jak.
pa pa vyplašená Mia

 
Anonymní  16.06.04 15:45

Cau holky,
jak je to presne s tim holenim. Taky bych se radsi oholila sama, nez nekde v porodnici cizi osobou. Myslim ale, ze se neholi vsechno, ale jenom tam dole, ne? :)
Ale nevim presne co vsechno. Tak poradte.
 Lucie

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 16.06.04 15:46

Ahojky,

v klidu ulehni a zítra nám určitě poreferuj, ať se nemusíme obávat.

Jinak buď v pohodě, dala si malé trochu víc zabrat, tak se možná ozvala a zítra už bude dobře.

Mějte se o moc líp a odpočiňte si!!!!

Markéta + Markétka

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 16.06.04 15:49

Ahojky Lucie,

já tedy nevím, co přesně se holí a kde, ale já si myslím, že když to tam dole oholím celé, tak nemůžu nic zkazit, ono to zase naroste :-))))))))))

A určitě bude příjemnější přijet do porodnice oholená a připravená už jen na klistýr.

Markéta

 
EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 16.06.04 16:11

Ahoj Lucí,
s tím olivovým olejem bys vůbec nic nezkazila, ten má opravdu širokospektré použití. Já si s ním mažu pupík a ještě nemám ani jizvičku. Akorát je dost mastný, ale na to se dá obětovat několik kousků oblečení. Avšak jestli chceš přímo olejíček na hráz, tak není pravda, že se dělá jen od jedné firmy, jak ti řekla lékárnice. Jelikož máme s manželem prodejnu přírodních produktů, tak mi sem chodí různé katalogy a ceníky. Našla jsem tu něco a tady ti to předávám a i ostatním holčinám, když se jim to bude zamlouvat.
Firma Nobilis Tilia vyrábí skvělý masážní olej na hráz nesoucí název LABAEL. Prodejní cena, tedy pro vás by měla být včertně daně cca 90 Kč. Obsahuje éterické oleje levandule, šalvěje muškátové a růže.
Kontakt, kde si můžete tento olej objednat : www.nobilis.cz, tel.:383 421, 777 111 434, email: nobilis@nobilis.cz
Když by někdo z vás chtěl, můžu vám poslat oscenované materuály od nich, kde je kompletní kosmetika, pro celé těhotenství, oleje pro první dobu porodní i pro náročný porod, gel na hojení hráze atd. Tak klidně piště. Napsala bych už nyní více, ale nevím, jak moc se tu může reklamovat konkrétní výrobce.
Tak pa holky a opatrujte pupíčky.
Edita Anne s Violkou 25.tt

 
EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 16.06.04 16:27

Ahojky Mio, vždycky, když čtu nějaký příspěvek od tebe, tak jsem mile potěšena a nebo se musím smát, jak v případě toady toho tvého příspěvku.
Je pravdou, že když jsem si četla tvůj deníček, tak jsem uvažovala hned o tom, že si také koupím ořechy a budu je konzumovat.
Snad jste obě v pořádku a zítra už to bude jen vzpomínka.
Jak se ti objevila ta boule na pupíku, či-li tvoje Anička, tak to se mi stává pravidelně po ránu, když se probudím. A tvarem mi připomíná takový větší rohlík. Když se pak otočím, tak se také za několik málo minut převine a boulička zmizí. Vždycky mi to nedá a musím jí pak blaženě drbat.
Mio, víš už, kde chceš rodit?
Edita Anne + Violka 25.tt

 
Kernerka
Povídálka 48 příspěvků 16.06.04 16:32

Ahojda holky!
Mio diky za další záchytný bod v moři dní našeho těhotenství. Vždy mě uklidní, že se ubírám podobným směrem úvah i když sem
nahlídnu i po delší době:-)) Tedy jsem čím dál víc odvázaná z toho jak se mi hýbe viditelně břicho, když se malej probere a cítím. Zdá se mi, že je čase zabývat se tím, kde a jak porodím a jak vše bude potom, protože prý to bude pěkný kolotoč.
Zrovinka jsem si domů přinesla asi 5 kousků oblečků a minulý týden ušila povlečení a nebesa na pojízdný košík do bytu, který se mi povedlo sehnat v bazáči. Protože máme veliký byt dlouho mě trápila představa, jak vařím v kuchyni, zatímco mojemu mimi se na opačné straně bytu něco děje a nezachraňovala to ani vize o koupi elektronické chůvičky.
K porodu a porodnicím: nedávno jsem se nakazila představou absolutně přirozeného porodu a tak jsem se byla podívat v centru alternativního porodu na pražské Bulovce. Na rozdíl od Apolináře, tam na mě vše působilo mnohem líp, přirozeněji a domáčtěji. Uvidíme na kurzech, už jsem se přihlásila a začínáme za měsíc.
Holení a klystýr moc neřeším, taky myslím, že si už přes břicho neuvidím, spíš bych chtěla odejít s co nejméně stehy. Někde jsem slyšela, že je dobré masírovat si dopředu hráz a rodit v kleče, tedy ve směru gravitace a to bych si vážně přála, kdomě toho, aby porod „odsejpal“ a nemuseli jsme mrňouska moc přemlouvat. Tak snad to vyjde :-))

 
Kernerka
Povídálka 48 příspěvků 16.06.04 16:36

Mio,
nevím jak si to vyřešila s tím krvácením, ale snad to není nic závažného, prý se to může přihodit. Moje kámoška z práce to prodělala v 7. měsíci též a teď v neděli porodila zdravou a krásnou holčičku. Hlavně polehávej a nepřepínej se,

 
meta
Kecalka 229 příspěvků 16.06.04 18:06

Holky tak jsem tu ještě jednou a to s prosbou o radu nebo tak trochu o uklidnění. Když jsem se o víkendu v práci nudila tak jsem tu pročítala deníčky o porodech ( tak trochu blbej nápad ) a mám otázku :

Když bude nevyhnutelný nástřich hráze a nebude při porodu použit epidural, který celé to pánevní dno umrtvý - teda vlastně znecitlivý tak až mě budou šít dostanu nějákou injekci pro místní znecitlivění, nedokážu si představit, že by mě šili " za živa " :o((( přtom to v těch deníčkách tak vypadalo, podle toho jak to tam maminy popisovali??????????­?????????????????????

Dík za odpověď

Verča + Sam 22tt

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 16.06.04 23:11

:o))))))) Tak to jsem zvedava jak se bude tvarit, hihi. No jeste pockame, zatim si tam jeste vidim :o))))).
 Dita

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 16.06.04 23:12

Miuskoooo, preposles ten mailik ode me? Ja jsem tak desne lina… Diky!
 Dita

 
Anonymní  16.06.04 23:12

Ahoj holky tehulky,
denicek byl perfektni, ale nez jsem se stacila procist az sem........... :-)
Verco, o nastrihu jsem se snazila docist co nejvice info a podle ruznych studii, knizek a komentaru maminek jsem prisla na to, ze je to hodne individualni.
Znecitlivujici injekci ti pred sitim sice daji, ale nekterym maminkam to prijde neprijemne. Ostatni tvrdi, ze treba ani nastrih v prubehu porodu vubec necitily.
Neda se, nez cekat, jak to bude s nami :-))

Jinak kdyz se pry maminka premuze a zvlada porod psychycky v klidu (je na vse pripravena), miminku se taky jde snaz a vse nejak tak uplyne........... Tak mi to aspon vykladala kamaradka - klidaska.

Nevim ale, jestli to taky tak zvladnu :-/

Mejte se fajn a opatrujte mimiska

Verunkatehulka + Barunka

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 16.06.04 23:14

Ehm ehm… ja tam nemam skoro nic… ale na porod podle me bohate staci oholit jenom ‚tam dole‘.
 Dita

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 16.06.04 23:38

Tak jsem tady zas, tentokrat v nocnich hodinach. Koukam, ze jsem vam svym kalendarem pekne popletla hlavinky, hihihi! Musim rict, ze termin 2.10., ktery mi tam vychazi (Bolero a Pepsi, vam taky, ne?) mi potvrdil i gynekolog, jinak se to hooodne lisi podle internetovych stranek (od 21.9 pres 24.9. az do 27.9)… tak vazne nevim. Libi se mi, ze tento kalendar bere v potaz datum poceti a ne posledni MS, protoze muj cyklus je dost atypicky (26 dni a OVU v 19 den) a bezne vypocetni kalendare berou prumerny cyklus 28 dni a OVU 14 den. Mate taky tip na nejakou web stranku s vypoctem, at se muzu zblaznit? :D Stejne to moc neresim, urcite zase porodim driv, takze se do jednoho z tech vypocitanych terminu dozajista strefim ;)… proste budu psychicky pripravena uz od 20.9 ;)))).

Edito Anne, ten olej jsem kupovala tady (Francie), nevim, jestli v CR taky existuje. Stal kolem 2,50EU a jeste jsem ho neotevrela, dokoncim jeste zbytek repkoveho (taky vyborny, moooc doporucuji i mimo tehotenstvi) a pak dam vedet. Pokud se u vas nejmenuje ISIO 4, urcite neco ?obohaceneho? taky mate… Tak jsem tady s etiketou :o)) (znacka je to LESIEUR, maji stranky www.isio4.com (nebyla jsem tam, netusim, co tam je). Slozeni; slunecnicovy olej, repkovy olej, hroznova zrnicka (???) a jakysi Oleisol (specialita te znacky). Obsahuje:10g nasycenych mastnych kyselin, 45g mono-nenasycenych mast. kyselin (co ja vim co to je, ale zni to zdrave, neee? :o))), 45g nenasycenych mast. kyselin (omega 6: 43,1g a omega 3: 1,9g). Jejda, to jsem zase vycerpavajici, ze? ;)

Lucie: ja rozhodne epidural chci, pripada mi, ze se hrozne mluvi o tom, jake muze mit negativni ucinky (vetsinou jsou minimalni) a nikdo nepise o tom, jak bozska je to uleva? Muzu to posoudit, dostala jsem ho az tesne pred finisem, takze vim, jak takovy porod boli? Ale i to je individulani, to je pravda, tak vsem odpurkynim epiduralu preji, at maji prah bolesti hooodne vysoko :o))) a zvladnou to levou zadni. Ja jsem zbabelec zbabela a podruhe uz bych do takove bolesti nesla, tot muj nazor zkusene rodicky, hihi.

MIO???? Moc drzim palecky, at to dnes byl jenom plany poplach z pretazeni nebo tech leku, kazdopadne te doktorce zitra hned zavolej a dej vedet!!!
Holky, padam, dobrou noc!!!

Dita a Snoopinka, uz nevim kolikaty tt :o)))

 
guerita
Stálice 61 příspěvků 17.06.04 11:43

ahoj holky,
dneska nam ten server njak nefungoval, ne? cele dopoledne jsem se snazila a az ted se mi to podarilo .
Chtela jsem vam rict, ze vcera jsem byla v tom Carrefouru a docela jsem nakoupila. Bodicka opravdu maji - 100% bavlna, prijemna na omak, maji i s kratkym i s dlouhym rukavem, klucici (bila, svetla modra, tmave modra) a holcici (bila, zluta, ruzova) verzi, u nas meli velikosti -62 az 86.
Jinak tam maji hodne slev i na ostatni oblecky a objevila jsem, ze od firmy NUK tam maji lahve, dudliky atd. Tak jsem si trochu zautracela a radeji jsem platila kartou - to tolik neboli.

MIO: doufam, ze uz jsi v poradku. Dej o sobe vedet, hned jak se sem dotanes.

Pozdravujte drobecky.

Eva+Adam

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 17.06.04 12:24

Holky,
protože to tu ráno nefungovalo, sešly jsme se některé na rodině, v albu podzimátka http://rodina.cz/…omentare.asp?…, ráno jsem posílala mejlíky. Takže pokud ještě některá z vás nemá e-schránku, ať si ji rychle udělá a pošle adresu. rozešlu vám pak adresář.

K dotazům: Já mám přístup k netu v práci a protože těch pracovních povinností mám opravdu minimum, můžu sem koukat a psát celý den:-)
Krvinka už se na vložce nobjevuje, vystřídal ho hnusný žlutý až skoro oranžový výtok, volala jsem Dr., musím znovu, ještě nebyly výsledky z pondělního stěru. Asi to souvisí s těmi léky, že je překrvená sliznice. Ještě mě stihla postrašit, že počkáme na výsledky a případně bych šla na vaginální UTZ do nemocnice… teď asi obědvá.
Jinak mě trochu pobolívá břicho, nevím, jestli to s tím souvisí, jsem dost utahaná, tak asi zůstanu zítra doma… info podá manžílek nebo já v pondělí. Ale včera večer to bylo úplně v pohodě! Anička sem tam kopne, tak já nevím. Snad to je v pořádku.

Včera si manžílek pročítal všechny příspěvky v našem deníčku, řekl, že jsme super drbny a chtěl pár řádků připsat k těm olejíčkům na masáž hráze…on je totiž masér, donutila jsem ho udělat si kvůli mým problémům se zády masérský kurz, holky dopuručuju, není nad to mít svého osobního maséra. Doufám, že mi to u porodu pomůže:-)

A co s těmi netěhukalhotami Danko? Buď si nechej všít do bočního švu klíny (tím se v pase rozšíří) nebo si pořiď nové kalhoty:-) Mně už jsou malé i ty těhu!!! Takže teď už mám jen capri. A těším se na šaty. Konečně je snad užiju, bude-li tepleji.
Zatím pa Mia

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 17.06.04 12:25

Ahoj,

Teda vy ste pekne ukecane.

Zuzi, prajem ti peku dovolenku aby ti nebolo zima :o) a by ste si to vsetci 4 uzili. A inac maju na mileticke perfisne paradajky a kupila som si aj kusok melonu mnaaaaaaaaaaaaaaam

Dita, ja viem ze si pisala. Ale nevedela som ze na akej teplote aby to bolo safe. Moja kamoska opisuje epidural ako uzasny vynalez, ale porodila 4.5kg chalana tak mozno aj preto :o)

Bolero, m+m a jak si holite nohy a lakujete nechty?? Som len v 24tt a mam problem sa poriadne zohnut a myslim ze to lakovanie manzel nezvladne ;o) totiz za posledne 2tt mi pupik vyrasil jak z vody.

Konkinka, ja som za:,–(ne proti epiduralu. Pretoze pred par rokmi som si poranila miechu a su to hrozne bolesti. Bolest chrbtice je pre mna jedna z najhorsich. A dodnes a teraz este viac sa mi zasekava klb pri kostrci. Takze ja si to prebolim nie som ziadne becko :o) (viem ze epid sa picha tam kde uz nie je miecha) ja chcem tlacit jak odusu. Mam rada ked sa musim prekonavat. Tak ako v sporte ist na hranice moznosti a zistit co vsetko vydrzim. Takze je to pre mna vyzva.

Katcha, dobieham ta slonimi krokmi s tou vahou a vazim sa len pre dr. totiz on nema v ordinacii vahu a klamat mu nebudem

Jaj nic nestiham. Bezim do mesta s kamoskou mala primacky na eu trak som zvedava. Maturovali sme spolu ale ona potom otehottnela a ma straaaasne roztomileho syna. Tak ideme kecat.

Akurat hraju enriqeho iglesiasa, parada. Strasne sa mi pacia latino rytmi a malemu asi tiez.

Papa

Danka+benjamin22tt

 
Angie
Stálice 98 příspěvků 17.06.04 12:39

Ahoj holky,

dneska to opravdu nefungovalo. Porad mi to hlasilo chybu.

Mio, diky za denicek a doufam, ze uz je vsechno v poradku.

Danka, viroza uz me prechazi, tak jsem rada. A co tvuj zub, teda byvaly :) !!

Dito, ja jsem byla v Carrefouru v sobotu a nejak jsem tu akci asi prehlidla :(.

Jinak jsem nasla na rodine docela zajimavou tabulku, tak Vam ji sem zkopiruji. Zajimalo by me, jestli se nektera vlezete do limitu :)))) …

.5.2004 4:32:02
Autor: MUDr. Aleš Padrta


Ideální váhový přírůstek je na konci:

III.měsíce 0,3 kg

IV.měsíce 1,1 kg

V.měsíce 2,4 kg

VI.měsíce 3,9 kg

VII.měsíce 5,8 kg

VIII.měsíce 7,8 kg

IX.měsíce 9,8 kg

37.týdne 10,3 kg

38.týdne 10,8 kg

39.týdne 11,0 kg

40.týdne 11,1 kg

Pekny den..

Angie 21 tt

 
Angie
Stálice 98 příspěvků 17.06.04 12:49

Jee, ja jsem si spletla jmeno… Dito, promin. To o tom Carefouru bylo pro Evu :) !!!

Angie

 
Anonymní  17.06.04 13:00

Ahoj Mio,
je dobře, že už ti je líp. Moc jsme na tebe myslely. Snad to bude všechno bez problémů, tak dej pak vědět.
Manžela pozdravuj a ať klidně něco připíše. Mě by hlavně zajímalo, jestli se dá na tu masáž hráze použít i normální olivový olej. Mám nějaký VIRGIN :) (panenský).
Jinak já už se taky vlezu jen do 3 věcí. Většinu léta budu asi chodit hlavně v šatech.
Zatím pa.
 Lucie

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »