Podzimní očekávání 24 - Plínky

Těhotenství

Ahoj holky, Připravila jsem pro vás rozsáhlý deníček o plínkách. Sama jsem byla nešťastná z toho, co jsem vídávala v obchodech, co koupit, proč a za jakou cenu, tak jsem do shánění všelijakých informací pustila a s výsledkem svého pátrání vás seznamuji.

Osobní zkušenost s plínkami nemám žádnou, snad jen když jsem ty látkové před 15 lety žehlívala své sestře. Proto nechci vychvalovat či hanit toho či onoho výrobce, ale při psaní tohoto deníčku jsem vycházela především ze zkušeností jiných maminek ? ty si pochvalovaly značky, kterým je zde věnováno více prostoru.

Ostatní značky hodnotí jako ?levnější? (mně to ale po průzkumu cen na trhu ani tak nepřišlo) a že děti jsou na ně častěji alergické. Rozhodnutí je na vás. Také je velmi vhodné pokračovat v používání značky, která bude dítěti přiložena k zadečku poprvé, tedy už v porodnici. Zkuste si značku zjistit už teď.
A hlavně, nebuďte při nákupu ?obyčejných? papírových plínek pohodlné a nekupujte je v prvním obchodě. Cenové rozdíly na stejném balení jsou obrovské, i 50Kč za 1 balení!!! Větší balení vycházejí levněji (ale také ne vždy, proto je dobré si cenu za 1 plínku vypočítat). Taky mě docela zmátlo, že výrobce na svých internetových stránkách uvádí jiný počet kusů v balení, než je uveden na balení v obchodě. Lišilo se to hlavně u Pampers a u Huggies. Nesouhlasil ani počet ani název. Helen Harper jsem zatím v obchodech nezahlédla. Při počítání ceny za kus, který v deníčku uvádím, jsem vycházela z toho, kde jsem našla nejlevnější balení. Ve zjišťování cen na trhu budu ještě pokračovat a s kompletním výsledkem vás seznámím v dalším deníčku, kde se (doufám) objeví v samostatné tabulce. Vlhkým ubrouskům a dětské kosmetice bude věnován samostatný deníček, podklady už mám připravené, ale uznejte samy, že dnešní téma je opravdu vyčerpávající.

Spotřeba plenek:
průměrná spotřeba je kolem 50 kusů týdně (hledejte v obchodech nejkvalitnější plenky pro novorozence, které jsou označovány Newborn, New baby, Mini, New life. Na den počítejte zhruba s 6-8 plenkami. Pokud je dítě plně kojeno, stoličky mohou být častější. Normální je také stolice jedenkrát za 3-4 dny. Právě množství počůraných plen za den může být pro maminku kontrola dostatečného kojení tedy příjmu tekutin. Zdravý kojenec vyprodukuje za den minimálně 5-6 těžkých plenek. ( Já osobně si myslím, že tento počet bude vyšší, protože asi nebudu čekat na chvíli, až plínka ztěžkne ? Mia)
Jednorázové papírové plenky:
HUGGIES
http://www.huggiesclub.cz/
Huggies? Newborn - žluté pro nejmenší ?První plenky s klimatizací.? (vel.1,2) Cena za kus: 5,34Kč
Střih plenek je přizpůsoben faktu, že děti prakticky stále leží a potřebují plenku, která má super absorpci a maximálně měkký povrch. Speciální povrchová vrstva Baby Soft zajišťuje maximální měkkost při dotyku s dětskou pokožkou. Díky vysoké prodyšnosti plenky může pokožka dítěte volně dýchat. Plenky mají velké pružné suché zipy, které pevně drží na správném místě. Plenky Huggies byly spotřebiteli zvoleny jako Výrobek roku 2003.
Huggies?Super-Flex? zelené pro děti od 3 měsíců (vel.3,4,4+,5) Cena za kus: 5,41 ? 6,77 Kč
Současný název Huggies? Freedom se mění na Huggies? Super-Flex. Super-Flex jsou mnohem flexibilnější. Jejich flexibilita spočívá v tom, že se dokáží přizpůsobit všem možným, i nemožným pohybům a tvarům dětského těla a přesto nepropustí ani kapku tekutiny. To vše díky pružným pěnovým páskům vepředu i v vzadu, díky kterým plenky lépe sedí kolem pasu. Plenky mají speciálně vykrajované okraje a tvarované gumičky kolem nožiček a jsou tak užší v rozkroku, což je pro miminko pohodlnější. Na plenkách se objeví obrázky hrošíků, které jsou hlavním symbolem značky Huggies. Obal výrobku bude nápaditější, ale přitom bude jednodušší a informace pro spotřebitele budou přehlednější.
Huggies? Soft & Dry? fialové (mini -2, midi-3, maxi-4, junior-5) Cena za kus: 5,13 ? 8,39 Kč
Nyní s měkčím a jemnějším povrchem!!! Plenky jsou nyní vyrobeny z jemnějších materiálů, které jsou pohodlnější a příjemnější pro dětskou pokožku. Plenky mají elastické okraje, které zabraňují protékání po stranách. Suché zipy umožní plenku otevřít a zavřít několikrát za sebou. Díky pružnému pěnovému pásku plenka lépe sedí při jakémkoli pohybu i ve spánku. Plenky mají vícebarevný pásek, který děťátko pobaví a zároveň jej naučí rozpoznávat jednotlivé barvy. Nyní máme pro Vás nový formát balení „Mega“, který je cenově ještě výhodnější.
DryNites Pyjama Pants od Huggies- Speciální natahovací plenkové kalhotky pro starší děti na noc pod pyžamko.
Huggies Little Swimmers - Speciální plenky do vody místo plavek i pod plavky Cena za kus: 20 Kč
Huggies Pull-Ups - Tréninkové kalhotky pro děti, které se učí chodit na nočník.
Na stránkách Huggies klubu dále najdete užitečné informace:
Co si nachystat pro Vašeho drobečka - Co s sebou do porodnice? - Mateřská centra - ?Baby Friendly Hospital? ? děťátko na prvním místě. Můžete se stát členem klubu, získáte další výhody
Zkušenosti s Huggies:
Huggies používáme průběžně od narození až do teď, střídáme s levnějšími značkami. Někdo si stěžuje na Huggies Standart, prý dětem vadí lepicí pásek, osypou se. My jsme s nimi spokojené. Nikdo si nestěžoval na Huggies Freedom, jsou dražší se silnějším lepicím proužkem, také jsme vyzkoušeli. Líbí se mi, že Huggies má i plínky do vody a skutečné kalhotky, ale nevyzkoušeli jsem je. Budu ráda, když někdo napíše svou zkušenost.
PAMPERS
http://www.p-g.cz/…ampers.shtml
http://de.pampers.com/de_DE/home.do
Pampers Extra Dry ( newborn, mini, midi, maxi, maxi plus, junior)
Na vnitřní straně plenky Extra Dry je naneseno 5 okem téměř nepostřehnutelných proužků obsahujících Aloe Vera. Krém z těchto proužků se působením tělesného tepla a pohybu dítěte přenáší na pokožku dítěte, kde vytváří souvislou ochrannou vrstvu, a tím minimalizuje rizika podráždění kůže.
Newborn (2 - 5 kg) - absorbují dokonce i jemnou stolici. Cena za kus: 4,52 Kč
Mini (3 - 6 kg) - Cena za kus: 4,18 ? 4,74Kč
Midi (4 - 9 kg) ? Cena za kus: 4,74 ? 6,20 Kč
Maxi (7 - 18 kg) ? Cena za kus: 5,49 ? 6,77 Kč
Maxi Plus (9 - 20 kg) - Cena za kus: 5,93 ? 7,29 Kč
Junior (12 - 25 kg) - Cena za kus: 7,58 Kč
Pampers Sensitive
Plenky vyrobené speciálně pro děti s citlivou pokožkou. Vnitřní povrchová vrstva obsahuje mast na bázi oxidu zinečnatého. Oxid zinečnatý je látka dobře známá z krémů pro péči o děti, které jsou dostupné v lékárnách. Preventivně působí proti vzniku plenkové dermatitidy a epitelizuje pokožku. Pružná část plenky kolem nožiček je rovněž pokryta speciálním utišujícím a revitalizujícím krémem, který zajišťuje jemnou péči o zadeček dítěte i po dobu nošení plenek.
Midi (4 - 9 kg) ? Cena za kus: 7,47 Kč
Maxi (7 - 18 kg) ? Cena za kus: 9,19 Kč
Pampers First Steps
Plenky ve formě kalhotek, speciálně určené pro batolata. Lze je snadno stáhnout nebo obléct, i když dítě stojí. Snadno se svlékají, lze je rovněž rozepnout po stranách, jejich výměna je tudíž jednoduchá a příjemná. Stejně jako ostatní plenky Pampers, i plenky Pampers First Steps udržují pokožku dítěte suchou a zdravou.
Maxi Plus (9 - 20 kg) ? Cena za kus: 11,45 Kč
Junior (12 - 25 kg) - Cena za kus: 13,83 Kč
Zkušenosti s Pampers:
Pampers si maminky asi nejvíc chválí, zatím jsem od žádné neslyšela stížnost.
FIXIES
www.hartmann-rico.cz
zdarma telefonujte na číslo 0800 100 333, zasílají vzorek zdarma
Fixies New Life
Dětské plenky pro novorozence, které díky novým vlastnostem posouvají kvalitu plen ještě výše. Variabilní zapínání (Vario Tapes) umožňuje, že plena je vhodná pro jakkoliv velké novorozeně a speciální výstřih pro pupík (Navel Care) poskytne mamince možnost starat se o velmi citlivý pupík. Při používání plen Fixies zůstává dětská pokožka přirozeně suchá, k čemuž dále pomáhá jednak vysoká prodyšnost pleny a unikátní systém Sensitive Care, který zaručí pohlcení pachů a agresivních složek moči.Celopološný barevný potisk.
Newborn (2-5 kg) Cena za kus: 4,95 Kč
Fixies Active Life
Dětské pleny pro aktivní děti, které díky speciálnímu střihu pleny (Body Shape) a textilnímu systému zapínání (Soft Tapes) umožňují větší svobodu pohybu dítěte. Při používání plen Fixies zůstává dětská pokožka přirozeně suchá, k čemuž dále pomáhá jednak vysoká prodyšnost pleny a unikátní systém Sensitive Care, který zaručí pohlcení pachů a agresivních složek moči
Mini - Cena za kus: 5,16 Kč
Midi - Cena za kus: 6,02 Kč
Maxi - Cena za kus: 6,11 Kč
Fixies Training Pants
Dětské plenkové kalhotky s trhacími švy. Dávají jistotu dětem, které se již téměř nepočurávají a samy se učí chodit na nočník. Tyto speciální jednorázové plenkové kalhotky se dají lehce stáhnout a zase natáhnout i několikrát denně. Stejně jako běžné spodní prádlo. A když se přesto něco stane?Nic se neděje, Training Pants jsou jistota pro Vaše zákazníky.
Fixies Extra Class Active Life
Zkušenosti s Fixies:
Plínky jsem vyzkoušela pouze kusově, nemohu sloužit bližším popisem. Vycházejí cenově dražší než Huggies nebo Pampers (aspoň některé typy).
HELEN HARPER
http://www.helenharper.info/index.php?…
Compact (vel. midi, maxi, junior)
Standardní řada dětských jednorázových plen Compact je nyní vylepšena o nový systém zapínání se suchým zipem s veselým dětským motivem. Suché zipy vám umožní opakované zapínání, nevadí ani ruce mastné od krému či dětského oleje. Pleny Compact dodají vašemu dítěti pocit naprostého pohodlí a volného pohybu, který je důležitý pro správné utváření kloubů. Při výběru dbejte vždy na správnou velikost, která je důležitá pro správnou funkci pleny. Klasické pleny s textilním povrchem, absorpční vrstva zabezpečující odvod vlhkosti do jádra pleny, postranní bariérky zabraňující postrannímu úniku vlhkosti.
Aircomfort (vel. maxi, junior)
Dětské jednorázové kalhotky Aircomfort představují moderní pleny, které zajišťují maximální pohodlí při užívání a nesou nejen dětem radost ze života. K funkčnosti plen napomáhá speciálně vyvinuté dvojité super absorpční jádro, prodyšný textilní povrch aktivně zabraňuje podráždění citlivé pokožky dítěte, ochranné bariérky brání postrannímu úniku vlhkosti a pro běžnou kontrolu stavu dítěte jsou pleny opatřeny suchým zipem.Ceny jsou uvedeny na stránkách výrobce.
Zkušenosti s Helen Harpers:
Tyto plínky jsem používala a vyhovovaly nám.
Názor odborníka na jednorázové pleny
 http://www.helenharper.info/index.php?…

Další značky:
BABYLOVE
http://www.dm-drogeriemarkt.cz/…abylove.html
DM drogerie - vlastní značka Babylove
Babybonus 2004 pro děti narozené od 1.1.2004 ?31.12.2004 star­tovací balíček výhod v hodnotě přes 2000Kč. Více na http://www.babylove.cz/
Vel. a cena za kus (newborn ? 4,85,– mini ? 4,50,– midi ? 5,20,– 7-18kg ? 5,66,– 9-20kg ? 6,23,– 15-25kg ? 8,95,– 16-30kg ? 7,91,– + plavání 7-13kg ? 9,91,–)
Zkušenosti:
Měla jsem s nimi dobré zkušenosti. Podle laboratorních testů vycházejí jako s nejlepším pojmutím tekutiny (což prý není dobré, protože to svádí k méně častému vyměňování plínek), v praxi prý snáze protékají kvůli slabé gumičce na boku. Záleží asi na pohyblivosti dítěte.
NOVÁ NICOL
levnější papírová plínka. Po pravidelném užívání se děti osypávají, stalo se to i jiným maminkám.
Tesco? kupujeme, jsou igelitové, lepící, bez suchého zipu
Albert- kupujeme, jsou igelitové, lepící, bez suchého zipu
(vel. a ceny za kus: midi ? 4,16,– maxi ? 4,75,– junior ? 5,12,– )
Droxi? kupujeme, papírové, suchý zip, sají dobře
(vel. a ceny za kus: mini ? 4,10,– midi ? 4,36,– maxi ? 4,98,– junior ? 5,81,–)
Určitě existují i jiné značky, můžete doplnit!

Látkové plínky
Velmi rozdílná kvalita, prakticky všechny nové jsou hrubší a o něco hůře sají než plínky, co se prodávaly ještě kolem roku 2000. Platí to i o plínkách kupovaných v Polsku. Taky zde platí nižší cena nižší kvalita. Mnohé vám může napovědět gramáž plínky. Podle ní se dá usoudit pevnost. Plenky z http://www.hybler.cz/cz/index.htm (v ruce jsou príma) mají 122 g/m2 a z www.pleny.cz 145g/m2.Pokud se rozhodnete pro látkové, potřebujete: ? Látkové plínky asi 60 - 80 ks normálního formátu (70×70cm nebo 80×80 cm), případně několik větších na vázání ? Igelitové kalhotky - mají různé velikosti, perou se jen na 40°C a hlavně časem doslouží, nejsem si jistá, jestli se ty pokakané skutečně na 40°C vyperou, nedokážu odhadnout množství, při častém praní igelit popraská ? Separační plínky, které vám pomohou oddělit hovi a tím šetří plínku, není tak zasvinčená (najdete je na www.babyshop.cz - Anička) ? Větší množství tepláčků a kalhotek ? Spoustu času na praní, věšení a žehlení a skládání

Rady a zkušenosti maminek ohledně používání plenek:
Látkové plínky jsem vyzkoušela asi týden v naději, že dcerce bude vadit vlhko a sama se přihlásí o nočník. Výsledek: dvakrát louže na koberci, jednou bobiš v nohavici, dvakrát pokakané kalhoty, o pročůraných vůbec nemluvě? Je to docela umění, dobře na:,–(it a upevnit igelitové kalhoty, dcerce to většinou sjelo. Vyzkoušela jsem i různé způsoby od tří, dvou až po jednu plínku. Časté kontrolování a posazování na nočník dcerce vadilo, pořád jsem jí rušila od hry. Věřím, že některé maminky jsou šikovnější a miminka hodnější, nám se to neosvědčilo. Chodíme často ven a po doktorech, používáme papírové, pak se nasbírá málo plínek, nestačí to do pračky a v koupelně pořád něco zavazí.
Sestra rodila v letech 2000 a 2001, má kluky. Oba byli opruzení a vím, že plínky zamatlané od různých krémů se špatně perou. Měla kolem 80 plínek a někdy byly skoro všechny v akci. Jelikož bydlí ve městě, sušila na balkoně, kde se dost prášilo (popílek, výpary a tak) musela žehlit asi pět měsíců (většinou měla žehlené a nežehlené plínky, na tělo dávala ty žehlené)
Některé maminky střídají látkové a jednorázové, jiné vkládají látkovou do jednorázové. Netuším, kolik se tím ušetří. Otázkou zůstává, jestli jsou látkové plínky skutečně finanční úsporou. Já o tom pochybuji. Nicméně si můžete přečíst články a diskuse na rodině a podle toho se rozhodnout. Nevím, jestli skutečně stačí žehlit jen první tři měsíce ani jestli stačí prát na 60°C, případně 40°C.
Pokud výrobce píše, že jednorázové plenky jsou třeba do 4kg, tak ve 4 kg synovi nebyly už ani náhodou. Obvykle s nimi končíme v době, kdy má syn o kilo méně, než uvádí výrobce.
Plenky ? používala jsem to na střídačku, papírové i obyčejné. Syn ještě teď nosí doma látkové a ven a na spaní papírovou. Nikdy jsme s žádnými problémy neměli. Jen na noc jsme dávala třeba Pampersky a přes den nějaké obyčejnější ? ty přes noc pročůral. Když byl malinký, prala jsem plenky samostatně na 90°C a žehlila asi 5 měsíců, ale bylo mi řečeno, že 2 měsíce stačí. Teď už je peru běžně s prádlem i na 40°C, pořádně je vymáchám, naštěstí už do plenky jenom čuráme, tak nebývají pokakané. Ještě nevím, jak to budu dělat u mimíska. Obyčejných plenek mám pro dvojčata (po sestře, která ta dvojčata má), tak uvidím, jak to budu časově stíhat.
Plenky ? požívám jen papírové, taky doporučuju začít s velikostí 3-6 kg, měla jsem jen 1 balík 2-5 kg a byly dost malé, ale syn měl při narození 4 kg. V této velikosti se většinou neprodávají ty levnější pleny, zejména ty igelitové začínají až jako midi, ale v Makru se dají koupit i mini zn. Aro (vyrábí česká firma Ontex). U syna jsme je běžně používali a nebyl problém, ale letos v létě mu začaly protýkat, jak hodně pil, tak jsem přešla na dražší prodyšné a teď už se mi ty igelitové nějak nechce používat. Jinak i ty dražší občas protečou, hlavně větším dětem, když hodně pijí. Jediné, co mu nikdy neprotekly, byly Fixies, ale třeba je to náhoda. Teď kupujeme Droxi, patří mezi levnější prodyšné (je to to samé jako modré Helen Harper a Delvita). Nekupujte zn. Mince od Mainla, jsou sice prodyšné, ale vnitřek se zcuckuje a pak to okolo proteče.

Je nějaký rozdíl mezi plenkami určenými přímo pro novorozence a plenkami na nejmenší hmotnost?
Já si nakoupila velikost 2 (3-6 kg) značky Pampers.Pokud budeš mít průměrně velké miminko,budou mu akorát. Naše holčička měla 3,60 kg a já měla od kamarádky pár kousků nejmenší velikosti a byly jí jen tak tak. Výrobci sice uvádějí orientační rozmezí v kilogramech,ale nedá se podle toho moc řídit. My teď používáme vel.4(7-15 kg),malá má asi 9 kg a příště už budu kupovat větší.
Také kupuji plínky, které jsou „větší“… i když neřekla bych, že jsou větší, ale ony údaje o hmotnosti jsou trošku zavádějící. Hlavně je dobré plínku neutahovat a nechat ji na bříšku trošku volnější, abys za ni snadno strčila tak tři, čtyři prsty. Když mají mimískové utažené plínky, častěji potom vyvrhávají mlíčko, připadně i zvrací. Dobré plenky jsou takové, které trošku pérují, jako např. Pampers, ale i jiné.
Velikost 2-5 kg pro novorozence jsme používali pouze v porodnici (teď mi ta velikost připadne hrozně legrační), ale pak jsme ihned koupili velikost 2. Určitě si ty nejmenší nekupuj (připadně si je dones z porodnice:-)

Úsměvný článek o honbě za levnějšími plínkami a závěr:-)
 https://www.emimino.cz/modules.php?…

Sluníčko na líčka, pohleďte pupíčka

Vaše Mia>

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.06.04 13:49

Ahojte holky a briska,

tak tomu neverim, ja som dnes opat prva. Prave som vstala a pozeram postu a ked som prisla na emimino, tak vidim, ze mame novy a velmi zaujimavy dennicek. Mia, si zlaty, ze na nas takto myslis pred vikendom.
Ja som vcera zacala pripravovat komodu pre maleho a poukladala som mu tam veci a pripravila si veci, ktore mu vezmem do porodnice, jaaajj.. to bolo pekne a prijemne popoludnie. Len tak som si ho uz predstavovala. My uz mame 30. tyzden, to je parada.

Pekny vikend vam zelame

Miska a Robko 30tt

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 25.06.04 14:09

Teda Mio,
jsi fakt machr :-)), vyčerpávající informace. Klobouk dolů.
Trochu jsi mi ale nahnala hrůzu. My jsme v jakémsi „škudlícím“ záchvatu nakoupili v Makru úplně ty nejlevnější igelitky Aro, a to ještě 144ks ve velikosti 3-5 kg, tak jen doufám, že se nám nenarodí obr a bude je dobře snášet a bude hodně papat a čůrat a kakat, abychom je nemuseli vyhodit :o))

L+D

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.06.04 14:19

Ahojte dievcata,

tak, to sme opat my. Mia nam na vikend dala velmi zaujimavu temu a myslim, ze informacie a skusenosti s plienkami su pre nas velmi uzitocne. Ja mozem napisat len svoje skusenosti, ktore som mala pred 4 rokmi a aj teraz ked chodim po obchode a robim prieskum plienok, tak rozmyslam, ktore zoberiem, i ked sa priznam, ze v tomto pripade tiez dam na rady vas a idem skusit Pampers Newborn, tu v USA su drahe, ale co uz. Pri Kristiankovi som pouzivala obycajne bavlnene plienky a najviac Pampers a striedala som ich s Fixies, lebo na ne tiez davali dobre akcie a tiez sa mi osvedcili. Zle skusenosti som mala s Huggies, Kristian sa mi vzdy po nich vysypal. Hovori sa, ze chlapci spotrebuju viac plienok ako dievcata a to potvrdzujem, ani radsej neratam, kolko sme minuli len na plienky.
Zo zaciatku som Kika balila do dvoch plienok bavlnenych, to kvoli nozickam, tu v USA to nerobia a hned sa davaju pampersky, bavlnene plienky tu nie su a tak chcem poprosit sestru, nech mi par plienok donesie, lebo chcem drobca balit dvojmo, pri Kikovi sa mi to osvedcilo. Ked sme chodili na prechadzky alebo isiel spinkat, tak dostal pampersku. Priznam sa, ze denne som zehlila 80 plienok, tie som tocila dookola. Uz potom neskor dostaval pampersky alebo fixies. Velmi rychlo sa odnaucil od plienok, tak potom sme plienky pouzivali len na noc ako prevenciu alebo ked sme cestovali, ale to uz odmietal, uz bol velky chlap a cikanie do zachodu sa mu velmi pacilo. Aby som nezabudla, dobre skusenosti mam aj s ?nohavickami? papierovymi, len sa priznam, problem bol v tom, ze sa tazko davali dole, musela som ho celeho vyzliect a tak stiahnut nohavicky, ak boli suche, keby som ich roztrhla, tak uz ich potom nepouzijem a to sa mi najma stavalo v tej faze, ked sa odnaucal od plienok. V tom boli velmi neprakticke, aspon pre mna.

Tak tolko od nas, pekny den zelame

Miska

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.04 14:23

Tak ted fakt nevim jestli mne klame pamet nebo uz skutecne z te materske dovolene blbnu, ale tenhle clanek jsem uz tady jednou cetla. Psala ho Alice:)))

Bublina

 
elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 25.06.04 14:34

nám se osvědčily Pampers. Huggies koupíme občas, pokud jsou v akci. Kupovali jsme i plenky z obchodnáku BILLA - název si nepamatuju.Pampers jsou fakt dobré, velikost 2-5 kg jsme měli skoro 3 měsíce. Dcera měla při propuštění z porodnice 2,5 kg, takže nám nejmenší velikost vydržela dlouho.Jinak platí to, co bylo řečeno o tom rozmezí kilogramů. Jakmile byla dcerka pohyblivější, museli jsme kupovat větší velikost dřív. Doporučuju Pampers.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 25.06.04 14:37

Ahoj Mio a samozřejmě i všechny ostatní maminky!
To je teda obsáhlý deníček! Takový průzkum trhu jsem neprováděla ani před narozením Michalky, postupovala jsem metodou pokus-omyl.
Mé osobní zkušenosti: pro nejmenší miminko jsou ideální Pampers Newborn, jinou značku newborn nebo new life jsem nezkoušela. Potom jsme používali Huggies Freedom, byly podstatně měkčí než Pampers, taky dražší. Huggies Standard jsem koupila jen jednou, byly naprosto neprodyšné, Míša se hned oprudila, nedoporučuju. Když jí bylo asi 1,5 roku tak jsem začala kupovat levnější, např Mince od Meinla, nikdy jí neprotekla, ale Míša fakt moc nepije. Pak jsem jednou koupila Levně v Delvitě a byla jsem překvapená, velice dobrá kvalita. Asi zkusím jedno malé balení i pro Vítka, uvidíme jak se osvědčí pro malé miminko.
Jinak to označení na plínkách podle hmotnosti miminka moc neodpovídá, např. ty Newborn 2-5 kg jsem mohla Míše dávat max. do 4 kg, pak už jí škrtily kolem stehýnek, stejně tak ty větší velikosti jí byly malé mnohem dřív než by odpovídalo označení. Takže čím menší miminko tím menší zásoby plín.
Látkové plenky jsem jí dávala na radu mé mámy asi jeden den, další dva dny jsem jí léčila opruzeniny takže tento experiment už na Vítkovi opakovat nebudu. Mám jich asi 20 což úplně postačuje na všelijaké použití např. na široké balení přes papírové plenky, na utírání, pod hlavičku do postýlky, k doktorce atd.
U teď už se loučím, musím doma truchu douklidit a až se Míša vzbudí tak jedeme tátovi naproti do práce a frčíme k babičce a dědovi. Dneska začíná na Lipnici Rej noci svatojánské, manželovo rodiče bydlí asi 10 km odtud takže pohlídají Michalku a my se pojedeme bavit. Dneska tam je Besídka divadla Sklep tak se těším, viděla jsem ji před 6 lety.
Mějte se všichni hezky,

Katka a Vítek 26tt

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 25.06.04 15:35

Ahoj Bublino,
paměť tě neklame, opravdu o plínkách psala Alice, já jsem si její informace utřídila a doplnila.
Myslím, že jsem udělala jen dobře, hlavně jsem se v té „plínkové džungli“ sama zorientovala. Věřím tomu, že mnoho našich holek - podzimaček - ani nemá čas brouzdat po netu, aby si leccos zjišťovaly, já ho mám, tak proč jim ho nevěnovat?
Doufám, že se Alice, ale ani nikdo jiný nezlobí.
Hezký den Mia

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.04 15:39

Ahojte, kočky!
Patrím k Brusinčatám, mám 5 a pol mesačnú dcérku a rada by som vám napísala pár osobných skúseností s plienkami.
Zo začiatku som nechcela riskovať a kupovali sme len Pampers, kvôli malému riziku alergie. Noemka mala 3,20kg a veľkosť Newborn sme používali vyše mesiaca. Výborné boli najmä tie zväčšené póry. Napríklad Fixies som mala jeden malý balík tiež v tejto veľkosti, ale povrch mali úplne rovnaký ako ostatné plienky, len boli o kúsok menšie. Ale nemám s nimi vôbec dobré skúsenosti, jedine v nich sa mi Noemka precikala a prekakala a ešte k tomu sa v nich robili nepekné a určite aj nepohodlné hrčky.
Až doteraz sme kupovali Pampers, ale odkedy začali predávať tie údajne vylepšené, majú také zelenkavé gumičky, začali pretekať aj tie, čo sa nám ešte nestalo. Vyskúšala som teda Babylove a bola som nadšená! A veľmi milo prekvapená. Povrch majú oveľa mäkkší a jemnejší ako Pampers, výborne sajú, gumičky držia, ale netlačia a dokonca majú vzadu vloženú takú fialovú gumičku, vďaka ktorej sú oveľa pružnejšie. Čo sa týka toho uťahovania plienky v páse - všetkého veľa škodí. Jasné, že dieťa musí mať ako dýchať, ale ak ju necháte až takto voľnú pri troške pohybu sa plienka zosunie do pol zadočku a mimi sa preciká.
Dobré je dať si pozor aj na to, aby neboli gumičky príliš vrezané do nožičiek - plienku treba vyššie vytiahnuť vzadu, lebo detičky ležia na chrbte a cikajú väčšinou dospodu - jasné, že pri chlapcoch je to asi trochu inak, s tým skúsenosť nemám :-) - ale dať pozor, aby plienka nebola privysoko, tie vrezané gumičky vedia narobiť poriadne červené stopy, au.
Ceny rozhodne porovnávajte, aj u nás sú v obchodoch veľké rozdiely a tiež je pravda, že nie vždy je väčšie balenie aj výhodnejšie.
S tou veľkosťou plienok musím tiež súhlasiť, obyčajne treba od horného limitu odrátať tak jedno-dve kilá.
Tak prajem krásne tehotenstvo, užívajte si teraz už guľatých brušiek, utečie to ako voda :-)
Pá, Lulu + Noemi 23 týždňov

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 25.06.04 17:22

ahoj,

az sa rozhodnem akokolvek urcite neusetrim :o). pravdu povediac este som nad tymto vobec nerozmyslala. kamaratka mi hovorila ze len tak nahodou skusila huggies a ked mala reagovala pozitivne (ziadne kozne problemy) tak pri nich ostala. jej rada je aby som si najprv kupila menej a uvidim co sa bude diat. ked ten maly bude mat prdel po mne tak mu dobre bude iba na holo :o)
 d+b

 
meta
Kecalka 229 příspěvků 25.06.04 17:54

Mio tak konečeně jsem to přelouskala a taky vytiskla, abych měla doma přehled a teda opět klobouk dolů!!My jsme teď s kamarádkou obíhali pár drogérií a zjistili jsme, že teda alespoň tady v Brně mají nejlevnější plinky v drogerii TETA a týká se to všech značek. Já teda asi na radu zkušených dám a začnu dělat nějáké zásoby. A teda jak jsem to vypočítala tak snad na začátek, ty první 3 týdny stačí Pampers Newborn 150 ks coč jsou asi 3 balení, že ?? Potom už je asi lepší si dělat zásobu těch mini, ale já absolutně nevím jak rychle minísci rostou. Takže vlastně nemám představu o tom jaké množství od jakého druhu můžu kupovat. Jelikož výbavičku si chceme a z části už máme s manželem pořízenou sami a od potencionálních babiček, strýčků a tetiček chceme pouze plínky, protože už teď víme, že jak přestanu pracovat a budu závislá na mateřské asi nebude tolik peněz a toto nám pomůže asi nejvíc, tak by mě zajímalo jestli je zde nějáká maminka, která by nám sem mohla napsat průměrné váhové přírustky s ohledem na stáří miminka.

Předem moc díky

Verča + Sam 23tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.04 18:17

Ahoj, Verča!
Ja by som ti poradila nekupovať zo žiadnej veľkosti viac ako dva balíky, pretože toto sa naozaj nedá odhadnúť. Niektoré detičky ostanú pri plienkach mini štyri mesiace, iné dva. My sme vtedy boli už na veľkosti maxi. A navyše - ťažko môžeš dopredu vedieť, či miminku niektorý druh plienok nebude vadiť, takže veľké zásoby by som ozaj nerobila, aj keď sa ti zdá, že ušetríš. Nemusí to tak byť.
A ešte niečo som chcela - Mia spomínala informáciu, že kojené detičky kakajú v rôznych intervaloch - je to pravda, ale chcela by som upresniť to rozpätie - naozaj môžu kakať do každej plienky a rovnako mať dlhšiu pauzu, ale nielen 3-4 dni, môžu to byť dva, niekedy až tri týždne a je to v poriadku. Materské mliečko je dobre stráviteľné a miminká ho dokážu plne využiť. Dôležité je všímať si, či dieťatku odchádzajú vetríky, či nemá tvrdé a nafúknuté bruško a či nejaví známky nespokojnosti, nepokúša sa tlačiť a podobne. Ak sa zdá byť inak úplne v poriadku, nemusíte sa ľakať ani pri takto dlhej pauze, hlavne sa nesnažiť stoličku vyvolávať. Noemka kakala do každej plienky 6 týždňov, odvtedy kaká úplne nepravidelne, rekord bol 18 dní pauza. Doktorka ju videla po 16 dňoch a povedala, že je úplne v poriadku.
 Lulu

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 25.06.04 19:14

Milá Mio!

Nevadí mi, že používáš údaje z mých deníčků, ale vadí mi, že je to nerozlišené od jiných příspěvků a že neuvádíš zdoj.

Pokud nechceš napsat odkaz na celý článek a použiješ přímou citaci, mělo by to být s vědomím autora a uvedením jeho jména. Je to z praktických důvodů - něco jsem psala před delší dobou a udělala jiné zkušenosti a teď si v Tvých deníčcích čtu určité pasáže z mých příspěvků, obšem vyňaté ze souvislostí, přitom můj názor už je třeba trochu jiný…

Alice

 
sonka
Kecalka 456 příspěvků 26.06.04 04:44

Ahojky vsichni,jsem ze Zruce nad Sazavou a kupuji plenky Pampers.Zda se mi,ze jsou nejlepsi.Tady maji Jumbo baleni od vsech velikosti.Ja kupuji 7-18kg a je jich tam 80 za 430kc-a to uz se vyplati!!!!!:)))

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.06.04 00:01

Angie, aky bol tvoj dnesny velky den? Uz sa tesime na zazitky a fotky, vsak dievcata…

Tak pekny vikend a uzi si carovneho vikendu

Miska a Robko 30tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 09:10

Ahoj holky,
i když nejsem z vašeho deníčku, dovoluji si připojit dobrou radu k plenám.
Zaprvé - při koupi levných igelitových plen neušetříte - takové ty Ája a podobně - protečou a budete převlékat a prát pyžamo, spací pytel, postýlku a vše ostatní. Dítě je v nich často opruzené a navíc pouze lepící zapínání často lepí jen párkrát, a pokud malé mimi pláče, první věc, kterou zkoumáte, je, jestli není pokakané, takže taková plena musí jít zalepit a rozlepit mnohokrát. Navíc třeba při koupání snadno sáhnete prstem od oleje na lepící plochu a plenu můžete vyhodit. I když jinak nejsem pro utrácení, zde jsem se přesvědčila, že nejsem tak bohatá, abych mohla kupovat levné věci.
A druhý tip: tzv. separační pleny. Používala jsem je u obou dětí a jsou super. Koupí se v lékárně, cca 110 ks za 35 kč, a jsou to takové pruhy z tenoučké netkané textilie. Vkládají se do pleny, látkové, kdybyste je používaly, nebo jednorázové. Když se mimi pokaká krátce po přebalení, často vyhazujete úplně suchou, pouze pokakanou plenu. Takto vyhodíte pouze „bobek“ a plenka může ještě posloužit třeba dvě hodiny. Mimi se často jen tak „uprdne“ a tak takových separačních plen vyhodím mezi přebalením i několik, ale plena stále slouží. Když je pak dítě už i uměle živené, cca od 6ti měsíců, a má tužší stolici, tak jsou separační pleny už úplně nenahraditelné. Jednoduše oddělíte bobek i separační plenou a hodíte do záchodu, takže se neumažete, nesmrdí vám v bytě někde v koši, a papírová plena může sloužit dál s další separační plenou.
Tak to je můj tip, ať se vám narodí zdravá miminka :))))) !!!
Uši od Ed

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.06.04 14:32

Ahojte maminy,

to je smutny vikend, nikto nie je na emiminu, to je skoda. Dufam, ze mate pekny vikend a zajtra kazda opisete ako ste ho stravili. Ja som este v posteli, nechce sa mi vstavat ale zachvilu idem do prace, tak nedela ubehne rychlo. Vcera sme si s polovickou urobili pekny vecer a neskoro vecer sme sa boli prejst ale bonku nie je pod 35 stupnov, tak si viete predstavit aka romanticka je ta prechadzka. Akurat mi prisiel email od mojej lekarky, ktora mi poslala lieky na tu moju infekciu s ktorou bojujem a zdoraznuje, ziadny sex, ze to musime vydrztat, jaaajjjj prave teraz ked sa mi to najviac paci, to je strasne, uz som to oznamila drahemu, co uz… babetko je dolezitejsie, no nie?

Tak peknu nedelu vam zelame, opatrujte bruska, dufam, ze tak usilovne kopu ako to moje, ani v noci mi uz neda spat…

papapapa Miska a Robko 30tt

 
Angie
Stálice 98 příspěvků 27.06.04 22:44

Ahoj holky,

tak se konecne hlasim :) !! Svatba byla nadherna. Musim rict, ze to byl opravdu jedem z nejkrasnejsich dnu v zivote. Mela jsem trosku strach , aby se vse povedlo tak jak ma, protoze me zarizovani stalo spoustu sil, ale stalo to za to. Skoro 60 spokojenych hostu a krasne vzpominky. Jeste to urcite rozvedu, ale ted jsem uz dost unavena.. Dostala jsem se domu az dnes odpoledne. Ted uz asi zadna na netu nebudete, tak Vam preji pekne pondeli.
MISKO, ja mam prisupna net i pres vikend, tak se priste ozvu :) .
VERCO, myslim, ze jsi psala o srazu na zacatku cervence. Moc rada bych se pridala, jestli muzu :) !!

Angie + A. 22 tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.04 00:49

Ahoj Angie, super, to som rada, ze si spokojna a stastna a ze mas kopec nadhernych spomienok. Uz sa tesime na zazitky, musis nam to vsetko podrobne vyrozpravat. Tak na novej spolocnej ceste zivotom vam zo srdca zelame vsetko len a len to najlepsie, hlavne vela vela lasky a nadhernych dni a rokov so svojim manzelom a aj deturencami.....

Miska a Robko 30tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.04 08:25

ahoj,

tak ako po vikende?

Angie, takze si sa vydala :o). Gratulujem. Takze tesime sa na fotecky :o)

Ani nemam co pisat. Okrem toho ze som bola v poradni a vsetko ok. Dobre spalujem cukry a mam panvu v pohode. Uz zo mna tece aj kolostrum…takze jedna starost naviac. Do bude az do porodu?

Zuzi, ako si sa mala? Inac vyzvedala som u dr. Aj o partizanskej. Kedysi tam robil porodnika a mozno sa tam vrati (moj predpoklad) mi hovoril ze primar co tam je sa snazi aby to bolo preplacane poistovnou aspon z casti. Takze budem mat info. Zatial sa to tam rekonstruuje. Ze tam boli 40rocne porodne stoly a tak…tak hadam do septembra to uz bude utrasene. A aak nie tak idem na antolsku. Pocuj uz chodis na cvicenie? Ja sa chystam k tej jezikovej ale az po dovolenke.

Uz len 4× sa vyspim a dovolenka!!!

D+b23tt

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 28.06.04 08:34

Ahoj Verčo,
přesně jak radí Lulu, nekupovat malých velikostí mnoho a také bych počkala, až s čím bude spokojené miminko. Zkus poprosit potenciální babičky, aby zatím odkládaly penízky a plínky koupily až poté, co si je vyzkoušíš. nebudu ti doporučovat značku, pro tu se rozhodni sama,ale myslím, že když si pořídíš od každé velikosti jeden balík, asi nic nezkazíš. Je to jako s oblečky. těch malých mít jen málo, radši se začít zásobovat většími. Do větších plín i oblečků miminko jistě doroste, ale je škoda, aby to malé leželo nevyužité. Šťastnou ruku… při výběru a koupi.
Co se týká těch váhových přírůstků, našla jsem asi v Betynce pěknou tabulku, tak ji zítra připojím.
 Mia

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 28.06.04 09:12

Ahoj holky,
docela pěkné pondělní ráno po docela pěkném víkendu a jsem otrávená, až se mi sem ani nechce psát. Zavřít to tu a zmizet. V celém e-prostoru se ztratit, aby nebyla už žádná Mia a žádné její příspěvky.
Jak se říká, všeho moc škodí, a dvojnásob to platí na emiminu.
S tímto deníčkem jsem si dala tolik práce, ano já bláhová si dovolila bez dovolení použít názory druhých…ano ale pár slov na vysvětlenou, jak k tomu došlo. Začátkem února 2004 jsem objevila emimino a s nadšením ukládala všechny příspěvky, které mě zaujaly, protože na netu není nikdy nic jisté a co se najde v únoru, nemusí se najít v červnu. ukládala jsem si to do formátu wordu, připravené k vytištění, bez zdroje, kde jsem tyto informace získala…tedy i bez odkazů na intern.stránky.
Až o další dva měsíce jsem zjistila, že jsou na mimču skvělé deníčky a S PŘEHNANOU INICIATIATIVOU se vrhla do zjišťování všelijakých informací týkajících se těhotenství a psaní deníčků. Nebudu skrývat, že jsem měla radost z toho, že mě tu a tam holky za mou snahu pochválily.
Rozhodně nejsem žádná ušlápnutá chudinka, která by se jiným způsobem neuměla realizovat. Ale přišlo mi to vhodné, protože ten čas na to mám a hlavně proč něco neudělat pro druhé?
Jenže, netušila jse, že se najde někdo, kdo bude citlivý na to, co napíšu.
Alice, opravdu se omlouvám, že jsem tvé informace vyzobala z tvých příspěvků, ale upřímně, až po přečtení pátečního komentáře Bubliny, že " o tom psala Alice," mi došlo, že to asi opravdu psala ta Alice s velkým A, kterou obdivuji a která měla až donedávna jen Verunku a čekala Kubíčka…
Takže proto jsem tam neuvedla citace, ani odkaz… protože při psaní deníčku jsem opravdu nevěděla, že to psala ta Alice.
I teď, ať hledám, jak hledám, se mi tento článek nedaří najít.
Myslím, že já sama jsem dost informovaná, o tom, co mě všechno může v těhotenství, při porodu i po něm potkat - díky vašim zkušenostem, maminky, o kterých tady píšete. Chtěla jsem se jen o tom, co vím, podělit s ostatními, svou aktivitu si fakt příště rozmyslím.
Tohle nemám zapotřebí, je mi to líto, ale co je napsáno, nedá se smazat…
Poučení pro mne?
Budu opatrnější. Na internetu zvláště. Člověk by si myslel, že se schová pod přezdívku, ale autorská práva platí všude…
Ještě jednou, Alice a všechny ostatní maminky, kterých jsem se tímto článkem nějak (opravdu nechtěně) dotkla, se velice omlouvám.

Přeji hezký den
Mia

 
meta
Kecalka 229 příspěvků 28.06.04 09:19

Všechny Vás zdravím po víkendu, doufám,že jste si ho užily!!

Angie moc gratuluji k povedené svatbě a těším se na fotky!!! K tomu srazu je 7.7. ve středu v 16:30 hod. před hl. vchodem do Velkého Špalíčku, pokud to nebudeš stíhat a přijdeš později budeme sedět naproti na zahrádce restaurace " U meče " toto je mé tel. číslo 777017330 a když tak mě prozvoníš a já pro tebe zajdu když nebudem sedět někde kde nás hned uvidíš jo ?! Takže se těším na setkání!!

Jinak holky mají teď akci v obchodním řetězci ALBERT, čistící ubrousky od Helen-Harper 2 balení po 72 ks za 76,50,–

Verča + Sam 24tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.04 09:43

mia,
viem ze ta to trocha trapi, ale keby som bola rovnako iniciativna tak dopadnem tak isto. tiez mam skusenost ze velakrat nenajdem web stranku 2× tak si to kopirujem a kopcim hlavne info a nie autora pripadne nadpis. ale to neznamena ze by som sa stavala proti alice. chapem ze si (alice) dala s tym vela prace. len chcem aby si bola i nadalej hyperaktivna a posielala prispevky tohoto druhu. pretoze takove lenosky ako ja to velmi ocenime.
takze hlavu hore. nemyslim ze to alice a jine maminky brali zle, len ta na to upozornili.

tesim sa na tvoj dalsi prispevok. ?o))

d+b

 
meta
Kecalka 229 příspěvků 28.06.04 14:08

Holky teda co je dnes s váma??????????­????
Moc práce nebo málo času????????????

Verča

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.06.04 14:08

Ahoj Mia,

zdravime ta po vikende. Ja som tu reakciu citala hned pocas vikendu, ked bola poslana… Neviem, co ti mam k nej napisat, ale za seba ti chcem povedat, ze som rada, ze si nam a ze nam takto sprostredkuvas informacie, ja som ti nesmierne vdacna a najma za to, ze som tak daleko od domova. Ja uz vas beriem ako dobru partiu, vzdy sa tesim na nove prispevky, na to, co mate nove a hlavne vela ziskavam z uzitocnych informacii. Mna by to mrzelo. Viem, ze si to vsetko robila pre nas a len a len v dobrom.
Nebud smutna a znechutena, i ked mozno si… my sme s tebou a stojime pri tebe… myslim, ze mozem povedat za vsetky z nas, sme radi ze ta mame…

Miska a Robko 30tt

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 28.06.04 14:09

Ahoj Mio,

žádné nervy, já bych to zas tak dramaticky neviděla. Ber to tak, že účel světí prostředky, a že děláte s Alicí strašně moc veřejně prospěšnou činnost a tudíž je nesmyslné a možná trochu ješitné se dohadovat, kdo co napsal.
Alici neznám, ale věřím, že se stejně tak jako ty snaží podělit o informace a zkušenosti za účelem pomoct a co je nejdůležitější, že společným cílem nás všech je mít krásná, zdravá a spokojená miminka :-)).
Tak hlavu vzhůru a…i kdyby…člověk se učí celý život, takže nakonec to je jen fajn, ne? :-))

Lucie+ Danča (28t)

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.06.04 14:09

Ahoj Verca,

my sa prave prebudzame, takze mame vela energie a uz ako to tak vyzera, mame MATERSKU DOVOLENKU… tak neviem ci je to zle, alebo dobre.....

Pozeram, ze je tu dnes nejak mrtvo, zeby vsetci odisli na dovolenky?

Miska

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 28.06.04 14:22

Ahoj holky!
koukám sem celý den ( i když se psaním trochu trucuju:-)) a ten internet je úplně blbej… protože se tváří, že tu není nic nového, a pak to jako „náhodou“ objevím.
myslím, že některé holky jsou na dovolené, ostatním se asi nechce:-)
Cpu se tady sušenkama, které jsem přinesla klukům, ael mám tu nějak totálně mrtvo, šéfík má posvatební dovolenou, nikdo nevolá ani po mně nic nechce… vidělala jsem se jen se dvěma kolegy na chodbě, Šla bych domů, ale ÚPLNĚ NÁHODOU jsem si vzpomněla, že od 16.hod mám přednášku v porodnici ohledně kojení a je před prázdninami poslední. Taže čekám, pak půjdu. Domů už by to nemělo cenu chodit, mám to přesně na půl cesty.
Zítra to asi zabalím dřív, i když kolega hlasitě vykřikoval, že bude slavit svátek. Já už toho moc neoslavím:-), ta svatba v sobotu mi stačila…docela jsem se těch mlsek přejedla:-) Ale bylo to moc fajn.
Sand se ještě někdo objeví, než odejdu:-)
tak zatím Mia

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.06.04 14:24

Hej Mia, my sme tu, i ked este mame docasne pracovisko v posteli. Tak to vyzera, ze uz mam matersku a normalne rozmyslam, ako stravim tie dni a tyzdne… pracu by som este zvladla. Co svadba? Zabavala si sa dobre? Aj Anicka si zatancovala?

Miska

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 28.06.04 14:39

ahoj,

mam jednu otazku. CS znamena cervikalne skore (predpokladam). a u mne je CS = 1. co to znamena. teda resp. keby som si to vsimla u dr. tak sa ho na to spytam, ale precitala som si to az teraz. mna len zaujima ci sa neotvaram. no tym ze posilujem a vlacim tazke veci sa to asi moze stat. tak neviem ci sa mam setrit alebo je to normalne.
kupila som si dnes 5.5kg melonu. prave ho chladim a potom to cele spapam mnaaaaaaaaaam. uz nemali ceresne :o(. iba cigani a od tych za:,–(ne nekupujem, lebo to urcite niekde nakradli alebo natrhali pri nejakej ceste - takze je to plne olova.

mia, ja tu teraz budem minimalne 2h. takze pis.
 d+b

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.06.04 14:43

Danka, tak s tymto ti ja teraz neporadim… mrzi ma

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.04 15:09

Koukam, ze moje pripominka rozpoutala mohutny proud nazoru na clanek:)). Inu, v kazdem pripade si myslim, zebys to az tak osobne brat nemela. Jen jsme te upozornili na to, ze vetcsi cast clanku neni tvoje vlastni tvorba, ale vynalozne usili Alice. Ty si ale rozhodne priadala svoji spetku do mlyna taky. Vsechno by bylo v porad kdybs napriklad napsala, ze cast informaci jsi prebrala uz z jinych denicku a „se souhlasem“ autoru tyhle informace pouzijes pro publikaci sveho clanku:))). Kdyz uz nic jineho tak te to mohlo napdnout - nebot at byl tvuj zamer jakykoliv, to cos provedla nebylo nic jineho nez autorska kradez:))). Ja nejsem Alice, ale taky by mi nastvalo kdyby se pod moji praci podepsal nekdo jiny. Holt, takhle to v zivote chodi.

Bublina

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 28.06.04 15:10

Ahoj Dancul,

já nevím přesně, ale myslím, že úplně nejlepší je CS= 0. Já sama mám v průkazce mezi těmi škrábanci napsáno h- (žeby hrdlo?) 2,5cm, uzavřeno. Taky si myslím, že to není nejideálnější, protože normální délka hrdla je kolem 5cm.
Každopádně, když jsem semtam četla, jak posiluješ atd.., přemýšlela jsem, jestli je to dobré pro mimi. Já bych se asi trošičku víc šetřila.. pro jistotu. I s těmi těžkými předměty..
 L+D

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 28.06.04 15:13

my jsme radši moc netancovaly!!!A­nička byla statečná, decibely vydržela a ten nával sladkostí taky. v noci jsem měla trochu plnej žaludek, tak jsem si dopřála dva loky bechera přímo z lahve a mně se tak ulevilo!!! Říhla jsem si jak starý fotr, jak se říká a bylo po plném žaludku. obřad byl normální, takový moc nóbl…ale to je vždycky a pak jsme se přemístili do hospůdky u přístavu. mělo se sedět uvnitř, ale odolejte, když je venku slunečno a voda tiše plyne…než jsme tam ale došli, docela mě to zmohlo. No ale ty zákusky mi to vynahradily. Abych si nepřipadala tak moc úchylná na sladké, proložila jsem to semtam ovocem. byla jsem ráda, že jsem ve 21hod. vypalda a mohla si lehnout. Nějak mi to nedělá dobže na žaludek - dlouho sedět a utlačovat ho… nepálí mě žáha, ale je to nepříjemný tlak. Anička se zkrátka zvětšuje. A včera mi zase udělala na břiše bouli! jo a ještě něco. vyprala jsem jí všechny oblečky (v normálním prášku) a te´d kolem toho sušáku na prádlo nemůžu chodit, protože mě to strašně rozněžňuje… dívat se na ty pidi oblečky…
Asi před hodinou jsem viděla kolegovu malou verunku, co se narodila minulé úterý, je úplně vlasatá (černá) a úplně malinakatá!!!A ma­minka vypadá jakoby vůbec nerodila. nevěřila jsem vlastním očím, zvlášť poté, co jsem četla deníček od Baghíry… ona byla namalovaná, vlasy krásně vyfoukané a hlevně byla strašně štíhlá! A to není žádná fiflena!
No mám se co učit.

Holky jdu na tu přednášku o kojení azítra zase ahoj.

A dejte mi ještě prosím vědět, zda vás zajímá, jaké eny plínek jsou v jednotlivých drogeriích, týká se to sice jen Pardubic, ale je to zajímavé a zda vám to mám radši poslat mejlem, či to nechat zveřejnit na miminu. Spíš bych byla pro tu první variantu. je to jen pro nás. (hlavně tedy pro mne.)

Hezký den Mia

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 28.06.04 15:25

Jsem blbá, jsem blbá, jsem blbá a sypu si popel na hlavu, protože ať to tu budeme rozmazávat jak chceme, chybu jsem udělala a odpykám si ji.
Nenapadlo mě ani ve snu, že bych měla cosi dopisovat ve stylu „se souhlasem autora“…napsala jsem „rady maminek“ a měla za to, že to stačí.
Dokonce jsem i místo jména dítěte napsala „dcerka nebo syn“. A brala to jako RADU!!! od kohokoliv.
Ano jsem blbá, jsem blbá, jsem blbá a sypu si popel na hlavu.
 Mia

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 28.06.04 15:52

Hi hi hi.., jsi dobrá Mio :-)))

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.06.04 16:04

Jejda, Mio, tak k vám nakukuju, protože malý je dnes nějak vyjímečně hodný, diskuzi ohledně kopírování nebo nekopírování článku od naší šéfky Alice (jsem také z Jarních miminek) radši nebudu komentovat, asi uhádneš, na čí straně bych byla:))) Ale na druhou stranu, všem nám jde o miminka, zdravá a krásná:)

Jen jsem se lekla, jak píšeš v tomhle komentáři, že tvá kamarádka na rozdíl od nás z deníčku od Baghiry, (nebo jsem to špatně pochopila?), je ač po porodu krásně upravená atp. … Možná jsem vztahovačná, možná je to fakt, že mě ještě zmáhají šestinedělní nálady, ale ten článek a komentáře k němu byli i maličko nadsazené, opravdu nejsme až takové cuchty, fakt néééé:) Já dokonce dneska stihla i ty zuby brzy ráno:))) Takže prosím, nejsme až tak hrozné a že si dokážeme dělat legraci ze sebe sama…ono možná kdybys tu kamarádku přepadla nečekaně a třeba i v poledne…hihi, možná by ses divila:))))

Mějte se tu krásně a ať vám do podzimka utíká léto v pohodě:)

Diny od Jarních maminek:)

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 28.06.04 16:28

Milá Mio a všichni v deníčku!

Nejsem naštvaná, ani ses mě nedotkla, můj příspěvek tady měl spíš infromativní charakter.

Prostě jsem chtěla napsat nějaký příspěvek o výbavičce - po zkušenostech s druhým dítětem. A ejhle - vidím váš deníček o výbavičce. Tak ho otevřu, že bych to třeba napsala tam. Čtu - a hele, tady taky někdo používal košilky… Ale počkat, to jsem přece psala já…!! Tak čtu dál - svoje zkušenosti před dvěma roky. Mezitím se mi osvědčilo něco jiného (každé dítě je jiné.)

Pak vidím příspěvek o plínkách, super, to mě zajímá! Otevřu a čtu… A žasnu! Vypadá to, jako by autorka měla dceru, které dává jednorázovyky a pak zas syna u ktrého je střídá… Zase čtu svoje slova, ovšem dohromady s jinými názory, se kterými se neztotožňuji. V textu vůbec nejde poznat, že jde o příspěvky několika maminek, nikoliv autorky deníčku.

Moje názory mohou být pro někoho kontraverzní, myslím, že si je dovedu obhájit a nemusím se za ně stydět - proto se pod ně podepisuji (a můžete mi za ně vynadat nebo se mnou nesouhlasit.) Jiné je to ale s mými názory intepretovanými spolu s dalšími bez rozlišení… Chápete?

Nejde mi tu o nějakou slávu, obdiv nebo chválení, ale jen a jen o to, že určité zkušenosti jsem napsala v nějakém deníčku s určitým datem a od té doby se třeba něco změnilo a dnes bych to napsala jinak.

Já také používám některé pasáže z jiných servrů, ale snažím se vždycky uvádět zdroj. I tak z toho mám tak trochu špatný pocit, aby mě za to někdo nežaloval…! :o) Je to možná díky mé praxi v rádiu, kde se za autorství muselo platit (i za odvysílané písničky) a nejednou nás někdo obvinil, že jsme autorský zákon obešli. Prostě jsem na to opatrná.

Nečetla jsem celou reakci, kterou to tu rozpoutalo, na to nemám momentálně čas. Původně jsem chtěla napsat jen maila Mie, ale nenašla jsem její adresu, tak jsem to hodila sem.

Měli bychom rozlišovat, co je to sdělení nebo upozornění a co je to rozhořčení nebo napadání. Když si můj první příspěvek pozorně přečtete, myslím, že tam nenajdete nic proti Mie ani stopy nějakého rozhořčení. Těch pár vět má informativní charakter, nic nevyčítá ani nikoho nenapadá a neobviňuje. Pokud neslouhlasím s činem nějakého člověka, neznamená to, že tím odsuzuji to člověka.

Tož tak nějak!

Alice

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 28.06.04 16:29

Ahoj holky,

Teda koukam, ze dnes tady nejak prituhlo :o))). Vlastne ani nevim, koho se zastat, protoze naprosto chapu nazory Alice i Mii. Opravdu to ale neni zadna tragedie, takze proc bychom si kvuli tomu kazily den, ne???

Co se tyce plinek, v porodnici nam dali Pampers Newborn a ty byly vyborne, ten balik mi stacil uplne presne na pobyt v porodnici (4 dny). Potom jsem ale kupovala tak stredne drahe pliny, tzn. ne ty nejlevnejsi (opravdu spatna kvalita a deti se opruzuji), ale taky ne Pampersky, protoze ty jsou zde hrozne drahe (kolem 20EU za balik mi pripada opravdu dost). Je treba to vyzkouset, kazdemu sedne neco jineho. Osvedcila se mi znacka Aldi, je to nemecka discountova sit obchodu, vubec to neni drahe a je to super kvalita, Eden se nikdy neoprudila.

Jinak v patek jsme byli na kontrole a mame opet potvrzeno, ze je to Snoopinka a ne Snoopik ;))), zato oblicejik nam ta nase mrska ne a ne ukazat (kvuli tomu jsme tam sli, minule ho taky schovavala). Byla tam tak nejak divne zasmodrchana, takze i ja zkusena desifratorka ultrazvuku (pohlavi uz poznam jedinym mrknutim oka, hlavne to zenske, hihi :D) jsem tam nevidela nic krome ruznych bublin a smouh?Jinak vsechno v poradku, cipek OK, vaha plus 6 kilo (to jde, ne?) a velikost delohy jak ma byt (uz si nepamatuju kolik presne).

No a moji kamosce se v patek vecer narodila holcicka!!! Uz dali dokonce i kratky video na internet, no malem jsem se rozbrecela, kdyz jsem tam to mrne videla jak spuli pusinku a pobrekava? Ja uz chci taky videt tu svoji malou princeznu Snoopinku!!!

Chlubim se taky, ze jsme objednali postylku pro Eden pres internet a podarilo se nam ji sehnat se 40%ni slevou, jak ja byla nadsena !!! Uz ji netrpelive ocekavam, jsem zvedava, co na ni Eden bude rikat ;))). A taky uz chodi pres den curat do zachodu, no nejak mi ted roste pred ocima? :D
Vsem pupikandam krasny vecer a no stress ;)))

Vase Dita a Snoopinka (zac.28tydne)
PS. Posilam nove pupendo do galerky, kdo me trumfne? ;)))

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 28.06.04 16:42

Juu, ted jsem si vsimla, ze na te pupikate fotce jsem v podobne pozici jako Sophie, tak snad me, Sofi, nenapadnes kvuli autorstvi :D!! (to bylo jen tak pro odlehceni atmosfery ;))
 D.

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 28.06.04 16:47

ahoj pupi,

vyzeras ako francuzka fakt a velmi mladucko :o).
tak pridavam sa do sutaze…teda moj pupik sa mi zda vetsi ale ja som celkovo vacsia :o)
 d+b

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.06.04 17:32

Vidim, ze ste rozbehli vcelku zaujimavu sutaz, hned by som sa pridala, ale mam len starsie fotky, toho mojho uz nahanam, ze musime spravit nejake cerstve fotky aj bruska…

Miska

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.06.04 18:27

Jaajj dievcata, uz tu nie ste a mne nik neporadi, posledne dni mi hrozne tvrdne brusko, mam ist s tym k lekarovi alebo staci ked pockam do buduceho pondelka, ked som objednana? Nemate s tym skusenosti, vcera vecer som mala hrozne bolesti a dnes sa to opat zacina…

Miska

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.04 07:30

ahoj miska,
zajdi za dr. tvrdnutie nie je sranda…gabca ti vie porozpravat :o(

to sa hovori ze ale ja som bola vcera a vcera vecer jak som bola na zachode tak po vycurani bol v zachode (sorry za detaili) kusok…neviem coho…bolo to priesvitne a ruzove ako kusok tkaniva ale bez krvi. ale ja vobec nespinim ani nic. okrem toho mam strasne tlaky ked sa zdviham z misy v oblasti lonovej kosti az bolestive. ale rozmyslam ze ked sa to objavi este raz tak pojdem. neviem, nemate s tym niektora skusenost?

danka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.04 08:06

Ahojte pupkacky,

hlasim prichod z dovolenky. Oddychnuta, trochu opalena a v dobrej nalade sa pokusim dnes vrhnut na posledne dva dennicky. Komentare do diskusie + dojmy z dovolenky + nove fotky do galerky stihnem asi az zajtra. Dnes budem mat riadny frmol v praci.

Strastne ste mi chybali .......

Zdravi vas

Zuzina a mrnous

 
meta
Kecalka 229 příspěvků 29.06.04 08:34

Misko připojuji se k Dance s tím, že by jsi měla jt k Dr. za tu cestu nic nedáš, alespoň pak budeš klidnější!!

Holky včera jsme měli plavání pro těhulky i s tatínkama a cvičili jsme I. a II. dobu porodní no docela jsme se nasmáli, ikdyž to teda naše PA co nás cvičí v plavání i cvičení vzala velmi vážně. Myslím, že to těm našem chlapům hodně pomohlo v představě co je asi čeká, protože pomáhat nám ve vodě byla hračka, ale jsem zvědavá jak to bude zvládat potom až bude podpírat mou plnou váhu.

Zuzino vítám tě zpět, jsme rády, že jsis odpočala a těším se na foto.

Danko já jsem taky měla občas takové bolesti u mě to bylo vždy když jsem trochu zatla svaly, takže při vstávání, obracení se na druhý bok v posteli a samo i na tom záchodě jak ty říkáš, ale s ničím podobným tomu co jsi našla ty teda skušenost nemám, nemohla by to být ( promiň předem třeba za pitomou úvahu jsem opravdu laik ) část hlenové zátky, no já jsem o ní četla, že vypadá tak jak to popisuješ, ale měla by být krvavá, tak nevím ,nebudu spekulovat , ale myslím, že by ses asi měla řídit stejnou radou, kterou jsi dala Misce - jít k Dr.

Verča + Sam 24tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.04 08:41

Ahoj tehulky,
Mio hlavne se nenechej odradit, kdo by nam pak psal tak super denicky? My lenivky s nedostatkem casu urcite neee. Prosim te, priprav zase neco zajimaveho, rada si poctu.
Teda vase pupiky pekne poporostly. Muj se taky napadne zvetsuje, ale zatim mi to nebrani v pohybu ani se necitim moc tezka (porad tech samych sest kilo navrch), tak je to fain.
Pristi tyden jedem do Cech, tentokrat autem. S mym mocakem, to bude dlouha cesta, budem zastavovat za kazdym kerem. Vyzvednem kos na mimi a jine potrebnosti, uz se moc tesim. Pupikovi se cestovani moc nelibi, o vikendu jsme jeli pres 700 km a branil se usilovnym kopanim, jsem zvedava, jak ted zvladne tech tisic. I kdyz u nej je tezko odhadnout proc kope, hraje fotbal cely den, jen co se probudim, uz se mi delaji boule na brise a kdyz usinam je porad jeste v ?utoku?. Tatinek ma radost, nejradsi by mu sel koupit kopacky a prihlasil ho uz ted do fotbalove pripravky.
Pupino, taky jsem slysela chvalu na plinky od Aldi, jsou cenove prijatelne a pry i dost dobre. Vyzkousime je a uvidime.
Mejte se, dneska jdeme na dalsi lekci plavani s brichatcema, koupila jsem si nove plavky (na vase rady normalni, ne tehotenske).
Pepsi + Pupik 28tt

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.06.04 09:06

Ahoj holky!!!
Právě jsem se nacpala chlebíkem se šunkou (dneska chystal svačinku manžílek:-), piju zelený čaj a bojuju s únavou, která mě po ranním plavání začíná přemáhat. bylo to fajn, ale připadala jsem si jako žížala, nějak moc jsem se natahovala a Anička se nějak obrátila a pekně mě dole tlačila. Včera večer trénovala akrobacie 1.stupně a manžílek měl to obrovské štěstí,že měl ruku na břiše. Už jsme skoro usínali a a najednou to začalo. ona se fakt z pravé strany přesunula doleva. pěkně to bolelo, protože se asi odrážela o dělohu… no trvalo jí to celé asi 5 minut v kuse, pak se ještě dvakrát protáhla a bylo „po boji“. jak psala Pepsi, že jí Pupík nedá pokoj, tak já prožívám něco podobného, Anička mi skoro nedopřeje klid:-) jsem zvědavá, jestli po narození bude taky tak čilá!
Včerejší přednáška o kojení byla absolutně senzační, mám skvělý námět na deníček, tak já se holky přemůžu:-) dozvěděla jsem se spoustu nových informací (moderní trendy), které jsem ani nikde nevyčetla… Fakt spoustu praktických informací, tak snad je logicky uspořádám…
Tak já jdu na to jo a ještě se musím kouknout na ty vaše pupíky.
Na té přednášce jsem se potkala s kolegyní, která má termín za měsíc (čeká Emičku - taky jsem o ní psala…) a má tedy pupík pořádný!!! zašly jsme na limču, takže jsem si KONEČNĚ s někým (hubou) pokecala, s někým, kdo je na to stejně jako já:-) Říkala, že má výborné zkušenosti s objednáváním výbavičky ze sekáče na www.brumla.cz, vše je značkové a mnohdy i nenošené. A že ty věci po vyprání vypadají líp než ty, které jako úplně nové koupila v obchodě. Ceny jsou nesrovnatelné, kvalita výborná. jdu se tam mrknout!
Zatím pa Mia

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.06.04 09:12

Ahoj luci,
našla jsem doma tu knížečku, předávám info, co z ní můžeš využít.
Sleva 5% na kočárky knorr, hoco, sleva 5% na nákup postýlky z www.depemo.cz,(Cementářská 19, Praha 5 Lochkov)
sleva 20Kč na výživu humana, 20Kč sleva na dudlík starlight+box, sleva 20Kč na láhev NUK dudl.vel.1, 20Kč sleva na koupel a extrémní krém SEBAMED (v drog. DM, Tesco, Globus, lék. Lloyds a u kauflandu) a to je vše.
 Mia

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.06.04 09:18

mohou se různit, každé dítě roste jinak, tohle je asi všeobecný průměr (Betynka 06/04)
období přírůstek
1.měsíc 500-700g
2.m. 800-900g
3.m. 700-800g
4.-6.m. 500-600g
7.-9.m. 400-500g
10.-12.m. 300-400g

Takže si přibližně můžete udělat představu, jak dlouho mu ty či ony plínky s uvedenou váhovou kategorií budou stačit…:-)

Mia

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »