Podzimní očekávání 25 - kosmetika pro miminko

Těhotenství

Ahoj holky, připravila jsem pro vás další deníček týkající se kosmetické péče o miminko a částečně i pro maminku.

Nabídka kosmetických přípravků pro děti je na trhu velmi široká a určitě nás při výběru té či oné značky velmi ovlivňuje reklama, kde vidíme absolutně spokojená a vysmátá miminka i maminky. Ale ruku na srdce, malá miminka té kosmetiky a voňavé péče zase tolik nepotřebují. Tady platí MÉNĚ JE VÍCE a určitě není nad přirozenou vůni miminka, na kterou se jistě všechny moc těšíme.
Přesto aby jejich pokožka zůstala zdravá a vláčná (ještě není přizpůsobena vnějším mechanickým vlivům prostředí, ve kterém se bude nacházet ? kontakt se stolicí, plínkou, různou tvrdostí a kyselostí vody, chemikáliemi..), je potřeba ji nějak ochránit. A tak je před námi otázka, jak na to, abychom našemu drobečkovi neublížili svou přehnanou péčí.
Při koupání si vystačíme s dětským mýdlem nebo gelem (či mycí emulzí) a šamponem na hlavičku. Tu stačí umýt jednou týdně. Pokud umýváme dítěti hlavičku šamponem, není potřeba jej mydlit mýdlem, šampon spolehlivě umyje při oplachování hlavičky i tělíčko. Miminka se nemusí mydlit každý den, stačí 1× do týdne. Někdo se může přiklánět k názoru, že není potřeba koupat děťátko každý den, že postačí ob den, ale koupáním u dítěte navozujeme rituál, který se každý večer opakuje. Tím se učí pravidelnosti. Většině miminek dělá velice dobře koupání ve vaničce plné teplé vody, kdy nemají namočená jen záda, ale i bříško. Dítě stačí lehce přidržovat za krčkem, voda ho nadnáší a že se mu dostane voda do uší také nevadí, vždyť v děloze plavalo i s ušima. K ponoření celého tělíčka do vody nám dobře poslouží i koupací kyblík, ale některé maminky si stěžují na nesnadnou manipulaci s miminkem. Nejlépe je vhodné jej zase přidržovat ? pod bradičkou (rady porodní asistentky), nemusí se držet pod zadečkem. Kyblík je ale velmi nákladná záležitost (stojí kolem 500-1200Kč) a prodává se v různých velikostech i barvách. Teplá koupel ulevuje i bříšku při nadýmání. Vzpomeňte si samy na sebe, kdy a kolikrát se nám, dospělým v teplé vaně uleví. A stejné je to i s miminky. Pozor ale na to, že častým koupáním a mydlením se narušuje přirozená rovnováha kůže. Samozřejmě je ale důležité očistit zadeček po stolici (nejlépe umývat vždy pod tekoucí vodou). K čištění uší jsou nejvhodnější smotané válečky z vaty (vatových čtverečků), uši čistíme jen z vnější strany, stačí 1× týdně, častější čištění a odstraňování mázku v uších může vést později k častým zánětům středního ucha.
Po koupání děťátko natřeme tělovým mlékemnebo olejíčkem (docela sympatický mi připadá olej ve spreji, ale nevím, jak se to ?rozprašování? líbí miminku). Vhodné je lepší olej i mléko střídat. Nezapomeneme namazat olejíčkem i pokožku hlavy, aby se netvořily stroupky. Pro lepší promaštění můžeme použít mast infadolan nebo kalciovku. Kartáčujeme jemným dětským kartáčemz pří­rodních materiálů.
Pupíček v počátečních 2-3 týdnech ošetříme lihem (z lékárny), aby se lépe a rychleji hojil.
Pěnové koupelenejsou pro malá miminka příliš vhodné, kůže se jimi zbytečně namáhá. Starší děti ale pěnu milují, rády si s ní vyhrají.
Zadečku věnujeme speciální péči, protože působení moči a stolice, která zůstává v plínce, než dítě přebalíme, je velmi agresivní. Může na pokožce vyvolat všelijaké nepříjemné reakce.
Po očištění zadečku vlhkými čisticími ubrousky, mokrou žínkouči jen pod tekoucí vodou, je důležité zadeček namazat. Dříve se používaly zásypy, dnes mi připadá, že je nikdo nepoužívá. Prý ten prášek může ucpávat dýchací cesty. Hmm(???). Na mazání zadečku se používají speciální krémy (nappy cream) nebo všelijaké mastičky (Bepanthen, Rybilka, Ondřejovka, Kalciovka, kosmetická vazelína, Infadolan, Pithyol, Menalid, Imazol, Nela Batole - Dětský krém s pudrem?)
Velmi doporučovaná česká značka dětské kosmetiky je Nela batole.
http://www.zena-in.cz/testujeme.asp?…
Nela Batole
Dětské tělové mléko 150ml 60Kč, dětský tělový olej 150ml 60Kč, mýdlo (classic, oil, milk) 14Kč, dětský výživný krém 55Kč, v řadě chybí šampon.
Johnson&Johnson­prý používá 80% českých porodnic(dle reklamy), ale ze zkušeností maminek je prý alergizující.
Olej 200ml 70Kč, mléko 200ml 80Kč, pěna do koupele 75 Kč, oil gel 130Kč, olej ve sprayi 130Kč, šampon 50 Kč, nappy cream 80Kč, pudr 43Kč, mýdlo 10 Kč
Aviril
Dětský olej s azulénem 50ml 13-17Kč, krém 30Kč, pudr 23Kč
Babylove (drogerie DM)
mléko 99Kč, olej 89Kč, pěna 70 Kč, krém 60Kč, nappy cream 90Kč, pudr 35Kč, šampon 50Kč

Další kosmetické tipy:
Avent - http://www.agssport.cz/…osmetika.htm
Bübchen (Německo) - http://www.bubchen.cz/kontakt.html , www.buebchen.de
Boček CZ ? pěna, šampon, gel
SebaMed (Německo) - http://www.sebamed.de - http://www.markdistri.cz
Bebe-jou - http://www.bebejou.cz/bebejou/ , http://www.ajuty.cz/kosm.htm
NIVEA,BALEA

Vlhké čistící ubrousky
Jejich používání si většina maminek nemůže vynachválit, hlavně proto, že jsou v praktickém balení, stačí vzít jeden, použít a zahodit. Usnadňují péči o miminko nejen při přebalování, ale i při odstranění drobných nečistot z celého tělíčka děťátka. Jsou velmi praktické při cestování ? na to stačí menší krabička. Navíc jsou napuštěny ošetřujícími látkami a oleji, takže o citlivou pokožku (nejen) na zadečku skvěle pečují. Výhodou je i to, že jsou velmi jemné a dítěti tedy nedřeme zadeček látkou (žínkou) a kůži nepoškodíme. Někdy je vhodné po umytí zadeček vyfénovat fénem. Tím se pokožka velmi šetří. Dětské sestry používání vlhkých ubrousků doporučují i v porodnici při každé výměně plenek. Pozor ale na to, že jejich používání, pokud jsou parfémované, mohou štípat nebo vyvolat alergickou reakce.
Huggies Cotton-Touch - Dětské čisticí ubrousky- neparfémované!!!
Mimořádně odolný strečový materiál, který je odolnější vůči protržení. Patentované zapínání „Quickzip“ zajistí, aby ubrousky zůstaly po dlouhou dobu správně vlhčené. Čisticí ubrousky jsou k dispozici v ekonomickém duo balení za výhodnější cenu.
V obchodech je najdete ve dvou různých variantách: Žlutá řada speciálně určená pro novorozence a jejich citlivou pokožku.
Zelená řada pro pokožku dětí starších 3 měsíců.
Fixies - vlhké utěrky
Jemné, extra měkké, z netkaného textilu jsou napuštěné speciálním dětským ošetřovacím mlékem s provitaminem B5. Nahradí tak nejen vodu, ale i krém či olejíček. Balení 72 ks/ 90Kč, a duopack
Pampers - čistící ubrousky
Mají příjemnou vůni, jsou měkké jako bavlna, netrhají se na kusy a obsahují speciální pleťové mléko, které zvlhčuje pokožku a chrání ji před podrážděním. Díky jejich většímu v krabicích a v náhradních baleních 72 ks/ 90Kč a 2×72 ks/ 150Kč
v umělohmotné krabici 72 ks/120Kč
Helen Harper - čistící ubrousky
Hypoalergenní, obsahují přírodní vosk, který vytváří ochranný filtr na pokožce dítěte, zabraňuje jejímu vysušování a působení škodlivých vlivů. Dermatologicky testované. Dostupné ve všech hypermarketech ČR. Dětský olej zvláčňuje dětskou pokožku a vytváří ochrannou vrstvu proti vnějším vlivům, jemně parfémované, praktický plastový uzávěr chrání ubrousky před nečistotou a vysycháním, systém uložení umožňuje pohodlné a jednoduché vyjmutí ubrousku (dají se trhat). Malé balení (24ks) vhodné na cestování - k dostání na vybraných čerpacích stanicích.
balení 72 ks/69 Kč
Johnsons - čistící ubrousky
U některých miminek může jejich požívání vyvolat alergickou reakci ? vyrážku. Jsou parfémované, na trhu jich je více druhů (Sensitive).
72 ks/ 80Kč
Droxi ? čistící ubrousky
2ks/13Kč , 72 ks/79Kč
BABYLOVE - čistící ubrousky
80ks/70Kč

Vložky do podprsenky
Fixies ? vložky do podprsenky
Prsní vložky pro kojící matky. Prsní vložky pro kojící matky jsou díky příjemně měkkému netkanému textilu a speciální vnější vrstvě prodyšné a jemné pro citlivou pokožku. Jejich vysoce savé jádro z buničiny a anatomický tvar zaručují bezpečné a nenápadné nošení. Vložky do podprsenky pouští chloupky!!!
balení 30 ks/65Kč (nebo po 2ks)
Babylove- vložky do podprsenky
30ks/60Kč
NUK? vložky do podprsenky
30 ks/130 Kč
Do podprsenky lze také použít plastové sběrače a formovače (pro krátkou ? poloviční bradavku, přiložením formovače půl hodiny před kojením se bradavka povytáhne a dítě se pak lépe přisaje). Sběrače jsou vhodné s větráním (značky např. Avent, Medela ? na českém trhu novinka).

Dětské jednorázové přebalovací podložky
Fixies
Dětské hygienické podložky jsou ideální pro přebalování na cestách, k lékaři i pro použití v domácnosti. Jejich jemná a měkká povrchová vrstva z netkaného textilu odvádí rychle vlhkost dětského zadečku. Mimořádně savý buničitý materiál vstřebává rychle tekutinu a vnější potištěná fólie spolehlivě chrání před prosáknutím.
balení 10 ks/ 104Kč
V drogerii DROXI můžete zakoupit startovací balíček Fixies za 149Kč, obsahuje 30ks vložek do podprsenky, ubrousky 72 ks, a 2 přebalovací podložky. Vše je v praktické umělohmotné tašce.

Zdroj:
Různé časopisy (převážně Betynka a speciál Vlasty - Máma)
Různé drogerie v Pardubicích
http://www.huggiesclub.cz/
http://www.p-g.cz/…ampers.shtml
www.hartmann-rico.cz
 http://www.helenharper.info/index.php?…

Úsměv na líčka a pohlaďte pupíčka.

Mia>

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 29.06.04 12:28

prva!

mia, vidim ze si uviedla zdroj ;o)

tie vlozky do podprdy som si uz chcela zakupit kvoli kolostru, ale vyzera to ze to moc netreba, zatial. detska kozmetika je dobra aj pre dospeleho. napriklad my doma pouzivame len detske mydlo, nedrazdi to plet a nie je to parfumovane co ja neznasam. a teraz sa natieram detskym olejom johnson s aloe vera a nesupem sa. kozmetika je to najmenej, este stale vsak nemam zakladnu vybavicku. tak dufam ze este nejaky ten mesiac vydrzi zakukleny.

miska, pekne si ma vydesila s tou hlenovou zatkou! :o) ale plodovka zo mna netecie takze v pohode. dam si asi tento tyzden pohov a do posilky ked pojdem tak az v piatok.
(presne to som mala namysli dam radu ale sama sa tym neriadim. :o))

dnes v noci sa mi snivalo porode cisarskym. ach jaj. najprv mi opichali zada a potom dali epidural - moja nocna mora. a ked som sestricku prosila ci sa neda narkoza ona ze teraz uz je neskoro, co mi pripadalo absurdne. ale skor jak zacali rezat som sa zobudila, na to jak ma maly tlacil do boku „mami zmen polohu“. este sa to ani nenarodilo a uz je to drze :o) asi tusi ze o nom pisem, lebo ma kope…

zuzi, tesime sa na fotky a pikosky. ako vyzera opalena tehulka v plavkach ;o)

majte sa pekne

danka + benjamin 24tt

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 29.06.04 13:04

prepac ze ta otravujem. ale najskor mozem za dr az vo stvrtok. takze este sa chcem spytat - streptokoka ti nasli az po kultivacii, alebo to videl dr. ze tam nastali nejake zmeny… lebo ja som bola v poradni v pondelok kde ma skontroloval z kazdeho uhla :o)
dik
 danka

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 29.06.04 13:33

Danko streptokoka odhalejí při kultivaci z pochvy a dokonce pokud vím, mě to odhalili až když se na to přišlo u manžela a zaměřili se na to. Ale…v těhotenství se někdy po 35týdnu dělá kultivace a přímo se zjišťuje, zda máš tuto infekci, abys před porodem dostala infusi, aby se miminko nenakazilo cestou „ven“. Takže neboj, určitě to nezanedbají
GaB26+6tt

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 29.06.04 13:42

diky, takze to nemoze momentalne ohrozit mimi. tak potom to vydrzim do stvrtka. vysledky budu asi aj tak az buduci tyzden. slovo infuzia ma desi, tak dufam ze ak je to ono tak sa to dovtedy vylieci…a potom by som mala poslat na vysetrenie aj manzela…to je to vysetrenie - vyter pipika?! kamaratovi to robili a ked to pocul tak ze nikdy…ach jaj.....
 d+b

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.06.04 13:44

Ahoj Danko!
Dala jsem si říct…a ještě další dva deníčky jsou poslané. I já budu mít příští týden dovolenou, tak ať ty komentáře máte kam psát!!!
jsem nějaká bez šťávy, asi už jsem se dneska tím ťukáním docela vyčerpala…
Jdu udělat něco pracovního…:-) a zmizím domů.
Hezký den.
 Mia

meta
Kecalka 229 příspěvků 29.06.04 13:57

Mio super deníček, tvé intervaly se mezi deníčkama čím dál skracují jsi asi čím dál lepší. Budeš velmi chytrá maminka na teba ( a vlastně díky těm deníčkum i na nás ) si jen tak někdo nepřijde.

Danko o té hl. zátce jsem ti psala já a omluvám se že sem tě vystrašila !!!!! :o(

Verča + Sam 24tt

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.06.04 14:07

Ahoj Verčo!
nejsem čím dál lepší, ale mám více volného času…který nevím, jak jinak u PC s neomezeným přístupem k netu, lépe využít.
Hledat mě už nebaví, chatovat si se mnou nikdo memá čas a do diskuzí se zapojuji jen občas. Mám hlavně vás… a bylo by mi líto odejít… Musím si to tu v práci odsedět a nikdo mě už třetí den neotravuje:-)
Takže tu mám havai:-)
Anička už chce asi jít domů - tam máme práce, došít babičce deku a vyžehlit hromadu prádla - i její pidioblečky.
Tak já mizím, jaj, ta mi teď dává. Asi má škytavku a zase se převrací…
Hezký zbytek dne Mia

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 29.06.04 14:11

verca, :o) som trubka…lebo si nic nepamatam…

ja neviem co s tym. precitala som si par diskusii o streptokokoch a viac menej je druh neskodneho a kym nie je zapal tak sa nelieci. a potom pri druhom, ten sa zistuje vyterom vo vyssom stadiu a podaju sa jednorazovo antibiotika pri porode. nechce sa mi otravovat dr a v podstate sa bojim ze by poslal manzela na to bolestive vysetrenie…chudacik
 d+b

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.04 14:11

Ahoj holky, nedá mi to a musím se zastat firmy Johnson & Johnson, na rovinu přiznávám, manžel pro ně pracuje. Zrovna včera jsem četla podrobnou zprávu z výzkumu, který provádělo několik dětských lékařů pod vedením jedné dermatoložky z jedné pražské kliniky a tato studie neprokázala souvislost s kožními problémy a značkou JJ! Moje maminka dvacet let pracovala na novorozeneckém oddělení a tuto značku si u dětí pochvalovala, navíc se mi líbí její věta - vyrážky měli a budou mít děti vždycky, s Johnsonem i bez Johnsona…Myslím, že miminko může mít reakci na jakýkoli kosmetický přípravek, vše je přece tak trochu chemie. Mně osobně je dost sympatická značka Welleda, jsou to čistě přírodní přípravky z olejů a rostlinných výrobků, ale Johnson budu také určitě používat.

Alika
Povídálka 15 příspěvků 29.06.04 14:15

Pardon, to jsem ještě já, zapomněla jsem se přihlásit a podepsat.
Takže zdraví vás Alena+Adámek, oba 29tt

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 29.06.04 14:21

Ahoj pupíkatý holčiny,

doufám, že si toto období moc užíváte, protože je opravdu nádherné. Stále ještě nemůžu pochopit, že už nemám bříško a v postýlce spinkají dva kulihrášci.
Chtěla bych přispět svou troškou do mlýna ohledně dětské kosmetiky, jelikož mám 3 (skoro 4) týdení holčičky a tudíž se cítím jako zkušená matka :o)))
Po porodu jsem měla holčičky na JIPce a zakrátko jsem byla požádána ať dodám plenky a čistící ubrousky, takže mi manžel přinesl Pampersky a žluté ubrousky Huggies - jsou opravdu velmi pevné a na ty naše pidi zadečky mi připadali až moc velké, takže jsem je půlila (trhat šli velice špatně). Informovala jsem se, jestli to co jsem dodala vyhovuje a zda s tím holky nemají problémy a bylo mi řečeno, že je všechno v pohodě. Jaké pak bylo moje překvapení, když jsem holky dostala k sobě na pokoj na nedonošeneckém oddělení a Bětka měla zadeček opruzený jak opička a Anežka tam taky měla červený boláček. Okamžitě jsme začaly s léčbou a nebylo to nic jednoduchého, úplně se nám to zahojilo až minulý týden doma. Takže co na opruzeniny pomáhá: hlavně genciánka, ta pěkně vysušuje, pak jsme používali krém Menalind (ale byla to starší řada, ten nový je více navoněný a není tak hustý), hodně jsme zadeček větraly, vystavovaly na sluníčko, popřípadě používaly dvě plenky zachycené v pase tak, aby přes zadeček byly jen volně položené a mohl tam proudit vzduch. Po každém kakání jsem zadeček myla pod tekoucí vodou mýdlem (nevím co to bylo za značku, bylo v dávkovači) a rukou, je šetrnější než žínka. Když se to zlepšovalo jen pomalu, tak jsem myla i po čurání a jemně sušila papírovýma utěrkama, jen lehkým přitlačením, žádné dření. Taé jsem dávala zábaly z černého čaje. Doma jsem pokračovala s genciánkou a mazala rybilkou - velice účinná, doporučuji! Doktorka v porodnici mi řekla ať si čistící ubrousky schovám až na zdravé zadečky, moje doktorka ať s tím počkám až po 3 měsících a vůbec s veškerou kosmetikou. Mýdlo prý nemám používat vůbec, stačí voda a na promaštění kůžičky slunečnicový nebo olivový olejíček. V porodnici jsme používaly slunečnicový, domu jsem si koupila olivový. Osvědčil se mi na čištění zadečku po kakání, když není příliš špinavý, nakápnu ho na malý čtvereček buničiny a krásně s ním očistím malou prďolku nebo i pusinku umatlanou od mlíčka. Na rady zkušených matek jsem si nakoupila kosmetiku od Sebamedu, tak tu mám schovanou a budeme jí používat opravdu až po 3. měsíci. Čistící ubrousky používám pouze u doktorky nebo někde mimo domov, jinak vůbec ne. Myslím, že se to opravdu vyplatí počkat a užít si tu spoustu flaštiček až ty naši drobísci budou více vylousknutí :o)
Přebalovací podložky vřele doporučuji, máme Fixies a jsem s nimi nadmíru spokojená a u doktorky jsem byla pochválená za to, že je mám sebou :o))
Mastička Pithyol se má používat pro děti až od 10 let, nám jí doktorka v porodnici doporučila, protože se mi holky opupínkovaly v obličeji, ale měly jsme ji používat jen pár dní. Použila jsem ji jen jednou, protože pak jsme hned šly k naší doktorce a ta mi předepsala takovou vazelínku, kterou mi namíchali v lékárně a po té pupínky mizí téměř před očima :o))

Pěkně jsem se vám tu rozepsala, ale snad mé „ranné zkušenosti“ někomu pomohou :o))
Mějte se moc a moc krásně a pohlaďte pupíčky.

Monča a princezny (z jarních miminek)

meta
Kecalka 229 příspěvků 29.06.04 14:25

K té Jonson kosmetice, taky si myslím, že záleží na pokožce na kterou je nanášena a třeba pěti dětem z deseti dělá zle Jonson a dalším zase jiné druhy, ale na jedné věci jsme se s těhulkama ve cvičení zhodli - kdo chce víc nemá nic a tím mám namysly, že Jonson vždy v reklamách uvádí, že je vhodné jak pro miminko tak pro maminku a té mamince se musí zavděčit nějákou pěknou vůní, protože žádná žena se asi nebude mazat nebo mýt gelem, který nebude vonět a to si myslím je kámen úrazu, že dítě toto silné parfémování které u kosmetiky určené pouze pro děti není nutné nesnese!!

Je to můj názor, já jsem začla nakupovat čistící ubrousky Helen-Harper jednak proto, že jsou teď u nás v akci 1+1 zdarma a také na doporučení těhulek-maminek z mého okolí, tak snad se mi osvěčí uvidíme?

Verča + Sam 24tt

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.06.04 14:55

Ahoj maminky,
přečetla jsem si Váš deníček jen rychle, ale chci Vám ještě doplnit značky kosmetiky..Pokud by někdo chtěl používat přírodní kosmetiku, doporučuji Weledu (www.weleda.cz). Obzvláště dětský krém na zadeček je naprosto skvělý!! Weleda má spíše měsíčkovou řadu.
Dále ještě kosmetika „od Hádka“ (www.hadek.cz), ti mají heřmánkovou řadu, tady jsem byla naprosto spokojená s nosními kapičkami, které jsem vtírala při rýmě. Jsou bez chemie, voní krásně heřmánkově a fungují!!
Tak se mějte krásně ,
nakukovatelka Theo

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 29.06.04 14:56

Ahoj těhulky:o))

Mám jednu pidiradu: Nenakupujte kosmetiku dopředu! Nevíte, CO budete potřebovat, jestli vaše dítě nebude mít extra citlivou pokožku (což zjistíte už v porodnici). V porodnici vám sestřičky něco poradí a vy můžete instruovat příbuzné, co mají nakoupit. (já doma neměla nic a kupovala jsem to cestou z porodnice.o))
Fakt je zbytečné dělat zásoby!

Jinak já používám Johnson - a dcerka je v pohodě.

Baghira

Katcha
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 29.06.04 15:13

Ahoj holky,
když jsem čekala Míšu, nakoupila jsem si všelijaké serepetičky a pravidelně je očuchávala :o) Když jsem byla s Míšou poprvé v poradně tak mě doktorka upozornila, ať hlavně nepoužívám JJ kosmetiku, ale olivový nebo slunečnicový olej. Nějakou dobu jsem si to k srdci nebrala, ale pak se Míše pleť zhoršila, měla jí pořád suchou tak jsem zkusila nejdřív ten slunečnicový - promastil jí pěkně, ale trochu divně byl cítit, olivový byl úplně super. Tělíčko jsem jí mydlila tak jednou týdně, vlásky asi taky tak. Nemyslím si, že by JJ kosmetika byla horší než ostatní, u nás se neosvědčilo ani Nela Batole, ani krém Bubchen, prostě nic co je jakkoliv parfémované. Kromě těch olejů ještě akorát modrá Indulona, tou ostatně mazali miminka i v porodnici U Apolináře. A taky Menalind, to je právě na pokožku se sklony k atopickému ekzému.
Na zadeček jsem jí mazala Aviril baby, vlhké ubrousky jsme používali různé, vždycky bez problémů.
Vložky do podprsenky se mi nejlíp osvědčily Fixies, byly měkké a diskrétní, např. Chicco, byly vidět i pod tlustým svetrem a přišly mi moc tvrdé :-(
Na ten startovací balíček Fixies se určitě zeptám, zrovna nedávno jsem se stala členkou klubu Droxi takže mám 50% slevu z DPH :o) Asi bych si měla alespoň napsat seznam co všechno potřebuju ještě koupit, pořád mám pocit, že toho moc není, ale když si to přečtu pěkně sesumírované v deníčku tak valím oči.
Mějte se krásně a užívejte si nákupy všech těch nezbytných věciček!
Katka a Víťa 27tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.04 15:32

Ahojte dievcata,

tak klobuk dole, MIa opat super dennicek. Ked som otvorila emimino a videla, ze mame novy dennicek, tak som sa velmi potesila a aj temou, ktoru si dnes vybrala, lebo prave to je tema, ktora je pre mna teraz velmi zaujimava, kedze beham po obchodoch a spekulujem, aku kozmetiku nakupit.

Uz mam urobeny prieskum, ale este stale neviem, a rozmyslam, ze si niektore masticky a kremiky necham priviest zo Slovenska, lebo viem, ze pri Kikovi sa mi velmi osvedcili. I ked je pravda, kazde babetko je ine a kazde ma inu pokozku, s tym plne suhlasim.
Jedine co mi tu v USA chyba, tak to, ze neviem najst prebalovacie podlozky, take ako maju Fixies, to je velmi vdacna vec, naozaj, ja som ich plne vyuzivala a to najma aj na cestach a mimo domova. Tu hladam hladam ako blazon a nic.
Vlozky do podprdy som si vybrala od Avent, mate niektora s nimi skusenost???? Este som videla, ze maju Johnson, tak co mi poradite?

Ja som vcera bola taka poriadne vystrasena, ako na zavolanie sa prihlasila online moja kamaratka a zaroven lekarka a povedala som jej ake mam problemy a ta ma hned poslala k lekarovi, tak som isla. Len polovicka sa bola vo vode potapat, tak som nahanala este aj jeho a nakoniec sme prisli k lekarovi a ani ma lekar nepozrel, vraj to je normalne, babetko sa stahuje a presuva, tak mam vela pit a lezat na lavom boku… ja som bola sokovana, hned som to napisala mojej lekarke, tak mi dala rady a nejak to zvladneme do pondelka, ked mam ist na kontrolu, kde som objednana uz mesiac.....

Dievcata, normalne mi je luto, ze nemam pri sebe svojho lekara, tak ako to bolo pri Kikovi, uprimne vam poviem, nasi lekari su ovela lepsi… aspon to mozem potvrdit ja zo svojej skusenosti ktoru mam.

Takze ideme pekne oddychovat, mam vela lezat a byt v pohode, potom bude aj drobcek. Zuzku vitam opat po dovolenke, chybala nam, ze? Angie sa este neozvala po nedeli, aby nam podrobne popisala svoj velky den, este jej dame chvilu cas.
Danka a co ty? K lekarovi ides az vo stvrtok?

Dnes som sa dozvedela, ze bude predlzeny vikend, to sa mate… zasa nik nebude cez vikend na emimine, ze? Moja babina na Morave ma 70, tak jej musim poslat kvety, my tu budeme mat sviatok, 4. cervence, same ohnostroje budu, jaaajjj uz sa tesim…

Miska a Robko 30tt

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.06.04 15:34

Uz som prihlasena, zasa mi blbne ten moj PC…

Miska

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 29.06.04 15:49

ahoj miska,

negativum je u nasich dr. ze su tam vacsinou len doobeda a napr. ten moj ma zajtra operacny den. takze musim pockat do stvrtka :o(. ale inac sa citim skvele tak hadam to nebude take tragicke.

ja som zistila ze ked lezim na lavom boku tak mimi neprotestuje. mieco na tom bude.

drz sa a dohovor robkovi nech ta moc netrapi. neboj vsetko bude ok. hlavne ze ho citis ze sa hybe :o)

pekny vecer, teda tebe asi den :o)
d+b

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.06.04 15:57

Jaajj Danka, aj to poznam, u nas som k lekarovi chodila len rano a nedajboze som prisla o 12, tak som mala smolu, ale co uz.....

Pre mna je dolezite teraz to, nech sa o male lekar dobre stara, a tu si predstav mi mozno za cele tehotenstvo urobil vysetrenie zospodu len 3×, mozno aj to prehanam. Ale v pondelok budem na tom trvat.

Maleho citim, aj tatino v noci hovoril, ze citil anjelika ako sa hybe, lenze ja na lavom boku nemozem vobec zaspat. Uvidime. I ked sa priznam, ze teraz citim tie pohyby drobca uplne inak ako som ich citila predtym… uvidime, budeme sa musiet pozorovat.

Vcera sme boli v polskom obchode a kupila som si tatranky a ladove gastany, mnamm… to je dobrota, tie americke sladkosti sa tu vobec ale vobec nedaju jest.

Este pracujes???

Miska

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 29.06.04 16:22

uz nie som u rodicov. lebo nam vypli teplu vodu na 2 tyzdne a momentalne sa mi schne kecka :o)

kedysi davno nam mamka doniesla s usa muffiny s cokoladou mnam. a este mi chutia cookies ale tie som si kupovala v parizi :o) ale na obrazku mali sochu slobody :o)

ja tiez zaspavam, resp. zaspavala somna pravom, ale ked ta tam furt nieco stucha tak sa to neda. z toho vznika ze dobre spim tak kazdu 2. noc. a to preto ze kazdu 1. sa nevyspim…

vobec sa mi nepaci ze sa obcas so mnou nieco deje co nieje normalne a potom sa bojim. cim dalej tym su obavy vacsie. ked sa maly narodi tak dufam ze nebudem posobit ako totalna strachopudka. nechem aby to skoncilo tym ze az raz bude velky tak ho nebudem vediet pustit vlastnou cestou…
 d+b

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.06.04 16:28

Ale nie, myslim, ze aj to, ze sa bojime o babetka tak je to normalne, ale mna v poslednej dobe uz znepokojuju take veci, sama nad sebou sa zamyslam, ale bojim sa a asi by som neprezila, keby sa malemu nieco stalo. Ked clovek cita clanky a tie pribehy niektorych mamiciek, co sa im stalo a podobne, tak je normalne, ze dostavame strach aj my. Ja som mala s Kikom velmi komplikovane tehotenstvo a tesila som sa, ze mam krasneho zdraveho chlapceka, teraz tiez chcem mat zdrave babetko a mam strach. Lebo este nemame vyhrate a zivot je nevyspitatelny. Uz sa tesim, ked budem drobceka drzat v naruci a budem mat pri sebe vsetkych troch mojich chlapov, to bude najkrajsi okamih… Jaajjj…

Vypli vam vodu? Zeby ste tam uz mali v BA take horucavy, ze vam netreba ani teplu vodu? Jaajj, to je velmi neprijemna situacia.

Miska

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.06.04 16:36

Danka, pozerala si dnesne telerano, ja teraz ho pozeram na nete, su tam rady pre mamicky pocas leta.

Miska

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 29.06.04 16:43

je tu hadam vsetko okrem tepla :o). na leto s imusime pockat este zo 2 tyzdne. no co uz…

tak prave sa chystam domov a urobim si palacinky s jahodovym lekvarom - domacim s kuskami jahod mnaaaaaaaaaaam…

tak sa maj a urcite sme v poriadku ;o). moj manzel mi hovori ze ked nekrvacam tak to musi byt ok. je to taky tip co sa neda podkopat…som rada ze ma dokaze takto povzbudit…

tak zas zajtra :o)
danka

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 29.06.04 16:44

o 7 chodim do roboty. este mesiac…
danka

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.06.04 16:47

Tak pekny zbytok dna a dobre si pochutnajte pri palacinkach, urobila si mi teraz poriadne chute…

Tak zajtra, pozdravuj drobceka v brusku

paa

Miska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.04 17:46

Holky, zkuste miminkovskou kosmetiku z rostlinných olejů www.hadek.cz nebo www.weleda.cz. My jsme používali Sebamed a Johnsons a když se mi dostala na vyzkoušení ta výše jmenovaná weleda a hadek, ten Sebamed a Johnsons letěl do koše! Petra

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 29.06.04 18:19

Danko,
já měla na toal. papíře takové hlenové hrudky, poté jsem jela do nemocnice, protože jsem názoru, že je lepší dříve než později a paní dr mě prohlédla a potvrdila přítomnost hlenovitého výtoku, který odebrala a zaslala ke kultivaci. Raději bych to být tebou nezanedbávala. Třeba to není nic vážného, ale právě pro tu jistotu… V nemocnici jsou přece pořád, ne? Zítra ti napíšu víc, dnes nemám moc času. Držím palce.
 Lucie

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 29.06.04 19:37

Ahoj Danko,
tak ještě jednou k tomu streptokokovi. Ono jde o to, že miminko se může nakazit při průchodu porodními cestami a může mu to způsobit velmi vážné potíže. Ale, většinou to doktoři přeléčí, ale ten šmejd streptococcus agalactiae (odborný název) má tendenci se vracet. Takže proto ti tak jako tak ten odběr před porodem udělaj a když tam bude, tak právě dostaneš na chvíli tu kapačku. Není to nic hrozitánského, já teď měla kapačky 3 dny 3× denně cca hodinu a žiju:))) Jsou v ní antibiotika, která se krví dostanou i k mimču a je tak ochráněno. Teď se ale miminko nemůže nakazit, buď v klidu. Neboj:)
G a B 26+6tt

Angie
Stálice 98 příspěvků 29.06.04 21:47

Ahoj holky,

konecne mam chvilicku cas, tak pisu. Komentare uz jsem zvladla precist..
MIO, diky za denicek. Je super, ze pises dal a jsi v pohode.
VERCO, na sraz urcite prijdu. Diky za cislo. MISKA, ja bych se hlasila driv, ale chtela jsem si uzit manzela :) !! Pracuje dost daleko, takze se vidime malo. No aspon jsme si vzacni a porad se na sebe tesime.

No a ted ke svatbe. Fotky uz mam, jsou nadherny. Pan fotograf byl totiz vybornej. Myslim, ze se ucastni i soutezi a ma dobre jmeno, tak je to hned znat. Pak jeste fotili dalsi dva kamaradi, takze mam na CD asi 300 fotek. Porad na ne koukam :) !! Ale musim je nejdriv zmensit. Jsou opravdu moc kvalitni a dost veliky.
Svatebni den zacal moc brzy. V 5 rano nam volal kamarad, ze na svatbu neprijde a potom uz jsem nemohla usnout. Obrad zacinal sice az o pul 2, ale museli jsme premistit asi 40 svatebcanu do Prostejova, takze to byl docela chaos. Bohuzel jedno auto nevydrzelo, takze nam na obradu par lidi chybelo. No aspon stihli ten okamzik, kdy jsme vychazeli ven po obradu. Myslim, ze jsem od rana nebyla moc nervozni, ale po 1 hodine, kdyz uz jsem byla skoro nachystana, to uz bylo horsi :) !!! Vsechno to probehlo tak rychle, az je mi ted lito, ze jsem si to ani poradne nezapamatovala. Clovek by si to chtel vychutnat snad v kazdem okamziku :)!! Hostina se take vydarila. Bylo nas skoro 60. Vsechno jsem mela promyslene. Tabule byla v bilo-modre barve a stejne tak vsechno kolem bylo v techto barvach. No myslim, ze se mi to povedlo :) !!! Jinak kapela hrala do 1 vnoci a pak jsme zase museli odvezt svatebcany domu. No vydrzela jsem az do 2 hodin. Od 5 rano je to docela vykon. Vecer jsem se ale musela prevleknout, protoze jsem mela korzetove saty a to se malemu moc nelibilo. No a svatebni noc jsem zvladla take :). Meli jsem apartment ve **** hotelu. Fakt krasny. Musim rict, ze to byl snad opravdu ten nejkrasnejsi den… A vzpominky jsou jen ty nej…

Angie + A. 23 tt

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 29.06.04 22:29

Danko,
přesně tak. To co napsala Gabinka je přesné. Akorát jsem chtěla dodat, že když něco nevím, okamžitě se obracím na dr. Kouckého z poradny na www.zena-in.cz, od kterého vím, že přesto, že streptokok je opravdu urputný a rád se vrací, v tomto stadiu těhotenství by se měl přeléčit, jinak je to hrubá chyba. Spousta lékařů to neví, nebo ignoruje, jsou to nové metody.
Mimču v bříšku teď streptokok opravdu nemůže ublížit, může ale nutit dělohu k činnosti a mohlo by se stát, že by vyvolal předčasný porod.
Tak je docela důležité se nebát a dožadovat se léčby, i když je to někdy fakt těžké. Já si tím prošla, vyměnila doktora, jsem přeléčená a zatím je to lepší (musím zaklepat :-)).
Jinak, jsou to jen informace, tebe se to vůbec nemusí týkat, třeba to nebylo vůbec nic vážného :-)
 Lucie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.04 00:08

Ahoj,
zdraví vás Jana od Filutků. Na Johnson krém proti opruzeninám nedám dopustit. Pomáhá mým dvěma dětem a celé naší rodině.
Užívejte si svá bříška
Mějte se

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.04 07:26

ahoj do noveho dna :o)

gabca, lucka, dik za info. navsteva doktora asi pocka do konca jula ked mam ist do poradne lebo…
vcera som jedla melon. proste zobrala som si veeeeeelky kus noz a vidlicku a krajala som. a jak som na ten melon kukala tak to vypadalo presne jak ta vec vo wc :o). urobila som pokus hodila som kusok do zachoda a skumala jak to vyzera…som proste trubka… ale je tam zahada ako sam tam dostal, lebo bola som len na malej a som si ista ze som si ho cpala do pusy :o))
tak teraz si pripadam jak idiot, este som sa docitala ze strep. robi paseku aj pri tuleni. ja mam pocit ze som strasne sucha a obcas ma pali vo vnutry (pri kraji). lenze to som mavala aj pred ms. tak neviem ci to nie je len hormonalna zmena… ja viem za to nic nedam ked tam pojdem…

angie, to si dobra ja som vydrzala do pol noci. kamarati sli este do harleya zit, ale ja som bola fakt game over. svatebna noc bola u nas v novom byte a zaroven 1× sme tam spali. nic ine tam nebolo len veeeeelka postel :o)

danka

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 30.06.04 07:41

Ahoj Lucie,
děkuji za doplnění info o tom, že streptokok může vyvolat i činnost dělohy…no stěry mi teď dělali v nemocnici, tak věřím, že tam nic nezanedbali. My totiž s miminkem stahujeme…
Díky:)
GaB27+0tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 30.06.04 08:26

Ahoj holky,
Mio, musím ti pochválit deníček, jako ostatně všechny je hezky obsáhlý a poučný. Já teda z kosmetiky nemám krom dětského olejíčku pro mé břicho nic:) Psala jsi, že nikde nikd onení, tak se hlásím, že dnešek asi strávím na chatu:))) Od včera mám totiž neomezené připojení, tak si to budu užívat…tak se kdyžtak ukaž…
Angie, jooo, svatba, to byla akce, i když jsme tam neměli ani zdaleka tolik lidí a výsledek byl, že jsem svatební noc prospala:)))
My se zatím s Barčou máme docela dobře, i když dneska jsem špatně spala, blbé sny - doslova slátaniny:) a navíc mi dneska není zrovna moc růžově, trochu mě zlobí dejchání. Pupís roste, počítám, že bych koncem týdne mohla do alba přidat pár fotek.
Tak se zatím mějte
Gabča a Barča 27+0tt

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 30.06.04 09:09

Ahoj holky!!!
Krásné komentáře jste tu připsaly, hlavně se mi líbilo povídání Mišky a Danky…takže se začínáte obávat. No já jsem klidná jako želva, i když taky to na mne někdy spadne a myslím na hlouposti. Porod radši přeskakuju, škoda, že to není jako zkouška, kdybychom se připravily-naučily, věděly přesný termín a čas a hlavně že buď to uděláme nebo ne. Ale máme druhý pokus. S porodem to takhle není, víme jen, že porodíme. Ale kdy? A jak? To je to pravé překvapení. Líbilo se mi, jak (asi Peta z PST) napsala, škoda, že nám nesvítí nějaká kontrolka jako POROD IN PROGRESS… protože to by bylo fantastické.
Včera jsem si koupila novou Betynku a tam psali, že existuje nějaký přípravek (asi i v lékárnách dostupný), kterým odhalíme, zda z nás vytéká jen výtok či už plodová voda. Já si teď nevzpomínám, jak se to jmenovalo, ale mrknu se na to a zkusím to lékárně zjistit. to by totiž bylo fajn, kdybychom něco takového měly doma, aspoň bychom se nemusely strachovat:-)
Včera ve zprávách říkali děsnou věc, na 2 letou holčičku v kočárku spadla trubka z lešení a zlomila jí obě stehenní kosti, její těhotnou maminku zranila jen lehce… no to je strasný! Jít jen tak poulici a spadne trubka! když pak něco takového slyším, hned se modlím, ať je vše, co mám (i nemám) tak. Ať jsme hlavně všichni zdraví. Do toho ještě mamku kouslo klíště, má všechny příznaky boreliózy, ale na odběry krve musí počkat až po nějaké inkubační době. přesto už ale antibiotika bere, tak snad bude v pořádku. To jsou věci…

ANGIE, svatbu jsi musela mít opravdu krásnou, mně ta moje taky rychle uletěla, připadalo mi, že jsem si jí neužila… a proto ráda říkám, že bych si klidně zopakovala a s tím stejným chlapem!!! nervozní jsem byla strašně už dva dny předem, někteří příbuzní byli velmi tvrdohlaví a chtěli topo svém, ale nakonec to bylo všechno dobrý. Nejlepší vzpomínku mám právě na obřad, kdy jsem dostala záchvat smíchu, protože jsem měla (a pořád mám) těsný prstýnek - mám širší klouby - a manžel mi ho opravdu násilím natáhl. Ještě jsem měla naolejované prsty, aby to jako šlo lépe, jenže… pak jsem na tom podnosu nemohla chytit ten jeho prstýnek a navlíknout mu ho!!! Hrozně jsem se tomu řehtala,ani políbit jsme se nemohli… starosta-oddávající -známý - si mě pak dlouho dobíral, že budu mít veselý život! tak snad jo:-)
Včera jsem vyžehlila tu obrovskou hromadu prádla, co už na mě volala dva týdny (moji domácí střítkové prostě žehlit nechtějí) a kolem 22.hod. jsem se pustila do těch pidi oblečků pro miminko. Já najednou ožila, to bylo tak krásné se s každým kouskem pomazlit. Žehlila jsem je oboustranně (což jinak nedělám), protože byly takové malinkaté, že by mi to rychle ubývalo:-) Pak jsem to poskládala a hezky do komínků… no radost pohledět! Inspirujte se!!!

A GABINKO na ten chat se můžeme domluvit. Navrhni místo, místnost a čas… a pod jakou přezdívkou budeš. Třeba se k nám ještě někdo přidá! já mám času dost a do oběda daleko:-)

Hezký den Mia

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 30.06.04 09:11

Ahoj holky, tak zas já:)
teď se tady prohrabávám netovejma obchodama a tak mám pár otázeček a doufám, že omluvíte, že některé věci jste již možná probíraly, ale žel bohu, do včera jsem všechno číst nestíhala:(
Kojicí polštář…jsem rozhodnutá jej pořídit, ale…nabízí se možnost výplně buď z molitanové drtě nebo z polystyrenových kuliček. Co myslíte, že je lepší?
Povlečení…kolikero budete pořizovat?
Odsávačka a flaštičky…řešila jsem to už i s Bolerem, ale ptám se i vás, víc názorů, třeba se spíš rozhodnu:) Budete pořizovat odsávačku hned (myslím na mléko:))), nebo počkáte, jak dopadne kojení? A kolik budete pořizovat lahviček na začátek?
Jo a myslím, že to jste sice taky probíraly, ale prosím za prominutí:), jaký budete pořizovat pro miminko teploměr tělesné teploty? Myslím jako, že někdo psal, že je třeba dobrej v dudlíku (je fakt, že na dudlíka mimčo spíš asi dostanu než na teploměr do zadečku, že:))), ne, že bych se mu divila:))))
Tak toť zatím vše, víc mě zatím nenapadá. Díky
Gabča a Barča (GaB) 27+0tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 30.06.04 09:13

Mio, chodím na emiminčí chat to těhulí, ale i kdybych byla jinde, vždy pod svým jménem, tj. Gábinka:) Tak se těším…
 GaB

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.04 09:19

ahoj luci,
kukla som na tu stranku. no skoda ze robi ten dr. v cr :o(. ale jak som to tam citala, tak stejne mam asi nejake bakterie. takze zajtra rano idem k dr…a uvidime.
takze dik :o)
 danka

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 30.06.04 09:41

Ahoj Danko,
i mě mrzí, že je „až“ v Praze- U Apolináře :-((. Taky to mám z ruky, když jsem z Ostravy. Hned bych se za ním vydala.
Tak ať ti to zítra dobře dopadne!!!
 L.

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 30.06.04 10:01

Ale s tím melounem je to fakt dobrý :-D chi chi chi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.04 10:55

Ahoj,
kojící polštář jsem si objednala na netu, mám ten s kuličkama uvnitř, spím na něm už teď, skvěle se tvaruje, vyležím si tam vždycky tu správnou polohu asi jako potom miminka, molitanový jsem měla možnost osahat, zdál se mi moc neforemný, ten kuličkový tě (a pak i mimiko) prostě obejme, zabalí a je super. Akorát to víc šustí, jak se tam ty kuličky přelévají. Prát se dá i ten obal i s kuličkama, alespoň to tam píšou.
Hezký den přeje Marta a dvojčátka 26 tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 30.06.04 10:59

Díky za radu:) Nějak nevím proč mě to teda taky táhne k tomu polystyrenu…
GaB 27tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.04 11:14

Ahoj, jsem 25tt a mám kojící polštář s kuličkama, spím s ním už teď a jsem s ním spokojena, hezky se natvaruje, i když ty kuličky šustí, ale zvykla jsem si a nevadí mi to. Myslím, že ten molitanový se nevytvaruje tak dobře jak polystyrenové kuličky. Kupovala jsem ho na www.kojicipolstar.cz za 699,–- a dostala jsem k němu dva potahy - jeden byl zdarma.

Bledulka
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 30.06.04 12:33

AHojka Mia:-)
Já ode dneška natupuji na nemocenskou a moc na netu nebudu. Doufám, že ten sraz v Ostravě 8.7. v 15,00 před Elektrou platí:-) Kdyby se něco změnilo pošli mi prosím tě smsku na číslo 603 777 7730.

pa Bledulka

zuzina1
Povídálka 14 příspěvků 30.06.04 12:37

Ahojte pupkacky,

Vcera som nestihala a vecer som stihla precitat predchadzajuce dennicky, ktore vysli pocas mojej nepritomnosti. Musim uznat, ze ste sa riadne rozdiskutovali.

My sme za ten cas stravili teply slnecny tyzden pri mori. Bolo nam fantasticky ? cela rodinka sme si najvzajom uzivali. Vyrazili sme v sobotu v noci o jednej a na miesto sme dorazili v nedelu na obed. Cestu sme stravili v poho ? Tomasko vacsiu cast cesty prespal (az poslednych 30 km bolo velmi kritickych) a nebyt mojich castejsich cik-cik pauziciek dorazili by sme o nieco skor. Mrnous cestu zvladol tiez uplne v poho. Spolu s nami isli este aj nasi kamarati s 9 m dcerkou a 2 kamaratky z manzelovho zboru (nazvali sme ich baby-sitterky). Ubytovani sme boli na sukromi, v apartmane pre 8 ludi, 30 m od mora a plaze. Ale aby nas odchod na dovolenku nevyzeral uplne idealne, predsa nas zastihli problemy: po prichode na miesto urcenia a vybalovani batoziny si manzel spomenul, ze sme doma zabudli kluce od ?truhly? (uzavrety nosic na aute ? Tule), v ktorom sme mali zbaleny kocik, nosic, karimatky a kopec zeleniny. Na druhy den sme v Zadare obehali vsetky auto servisy a klucove sluzby, ale nepodarilo sa nam truhlu vobec otvorit. Tak sme museli cakat na prichod manzelovho kolegu, ktory o 6 dni mal ist na dovolenku do apartmanu vzdialeneho 10 km od nas. Do toho casu nam zeleninka v aute pekne pohnila a zosmradla. A taktiez aby to u mna nevyzeralo uplne idealne: v piatok vecer zacal zo mna vytekat do zlta zafarbeny zapachajuci vytok, ku ktoremu sa do rana pridalo aj svrbenie az palenie ? nasla si ma mikoza a prisala sa na mna par hodin pred odchodom. V sobotu som este volala mojmu lekarovi, ze co mam robit ? s tym palenim a svrbenim by bola cela moja dovolenka utrpenim. Poradil mi navstivit pohotovstnu lekaren a presvedcit magistry aby mi bez predpisu predali nejake vaginalne cipky. Takze cestou na dovolenku ? presne o 1,15 v noci sme sa v Bratislave zastavili v lekarni a ukecala som jednu magistru aby mi predala vaginalne cipky ? kedze som ju zobudila z tvrdeho spanku, tak ma najprv zvozila, ze kam sa v mojom stave trepem, ako tehotna by som mala doma sediet na zadku a byt rada, ze som rada. Nakoniec mi predala cipok Canesten s obsahom kyseliny listovej a s 5 nasobne silnym ucinkom a k tomu som si dokupila gel Fungicidin. Cipok som si po prichode hned zaviedla do posvy a na treti den vsetky moje problemy boli fuc ? nastastie. Prve styri dni som si v mori mocila len nohy ? bala som sa ponorit cela do vody aby som nahodou nepodchladila mrnousa. Ale s pribudajucimi horucavami stupala aj teplota vody a posledne dni som sa odvazila namocit cela a trosku si aj zaplavat. To vam bola pohodicka ? nechat sa nadnasat na vode. Mrnousovi sa tiez plavanie velmi pacilo. Ale nasho Toma bolo velky problem dostat do vody ? prvy den sa vo vode posmykol a spadol a odvtedy radsej behal po plazi a svojim blabotanim obstastnoval ostatnych dovolenkujucich. Slniecku sme nase blede tela ukazovali iba 2 hodinky doobeda (9,30 ? 11,30) a potom az poobede od 16 hod prip. aj neskor. Neodvazila som sa kvoli Tomikovi a mrnousovi stravit cely den na slniecku, aby sme si neublizili. Aj tak som vo strvrtok dostala slabsi upal ? pravdepodobne z nedostatku tekutin ? a cele poobedie som prelezala doma v chladku. Cesta domov bola tiez v poho a hlavne som sa uz tesila na prichod domov a na Vas. Po prichode domov moja segra skonstatovala, ze mi opat narastlo brusko a dokonca aj zadok. No fakt, prisaham, ze take brusko ako mam teraz som mala pri Tomikovi, ked som isla rodit. Prihodila som uz zopar foteciek do fotoalbumu na porovnanie s ostatnymi tehulkami.

A teraz k temam dennickov:
Detska izba - ako som uz davnejsie pisala ? stale je v stave rekonstrukcie. Uz celych 8 mesiacov. Neviem pochopit co moze manzelovi tak dlho trvat na tom, aby bola izbicka hotova. Vcera som mu dala ultimatum, ze do konca jula musi byt hotova a Tomo v nej prestahovany. Vymalovat by sme ju chceli do zelenkava a chceme poprosit kamaratku, ktora velmi pekne maluje, aby nam na stenu namalovala nejake pekne detske obrazky. Nabytok do izbicky: hm, este z mojich slobodnych cias, ked som byvala sama v byte, mala som obyvackovu stenu, z ktorej sa da zostavit celkom vhodny nabytok do Tomovej izbicky. Takze, len co bude izbicka hotova uvolni sa nam detsky kutik (komoda + prebalovaci pult), ktory mame zriadeny pri spalni, a ktory bude sluzit mrnousovi. Spavat bude zo zaciatku mrnous s nami v spalni (do casu kym bude kojeny) a neskor ho chceme premiestnit k Tomovi do izbicky.

Plienky ? zo zaciatku som u Tomaska pouzivala Pampersky prip. Huggies, podla toho, ktore boli momentalne v akcii. Nastastie nereagoval alergicky ani na jedny z nich. Prve styri tyzdne som dokonca doma davala Tomovi bavlnene plienky, ale potom ma prestalo bavit stale dokola prebalovat pocikaneho Tomika a prat plienky. Neskor som presla na system, ktory mame zavedeny az dodnes: objavila som lacne TESCO plienky, ktore nerobia Tomovi ziaden problem a tak cez den davame lacnejsie plienky a na noc davam Pampers. Tento sposob pouzivania plienok sa mi celkom osvedcil a chcela by som tak pokracovat aj pri mrnousovi. Taktiez (ako som uz pisala v minulych dennickoch) zacala som si kupovat zasoby plienok. Z najmensej velkosti (new born) mam kupeny 1 balik (dalej budem dokupovat podla potreby) a radsej som sa zamerala na vacsie velkosti (Pampers ? midi a mini).

Kozmetika ? podla rad skusenych mamiciek som si pre Toma pripravila detske mydielka Nela batole, olivovy olejcek a sampon na vlasky Seba-med. Sampon na vlasky sme pouzivali iba mesiac a nastali problemy ? Tomovi sa urobili na hlavicke velke supiny, ktore nesli vycesat ani po pouziti olejceka a keficky. Nakoniec nam lekarka dala namiesat akusi vazelinu, ktoru som naniesla Tomovi na hlavicku hodinu pred kupanim. Nemusim Vam hovorit, ze za tu hodinu bolo vsetko naokolo, kde Tomo lezal poriadne mastne. Takze sampon putoval na policku uplne do zadu, kde odpociva doteraz. Taktiez Tomo ma velmi problematicku pokozku ? takze mydlo sme pouzivali (a aj pouzivame) iba raz do tyzdna, vacsinou ho preplachnem cistou vodou a iba rucicky a zadocek trochu namydlim. No a na kremovanie telicka pouzivame salicilovu masticku (neviem ci som to spravne napisala), ktoru nam taktiez miesaju v lekarni. Taktiez nemam velku doveru v kozmetiku JJ ? z rozpravania mamiciek. Kedze mam obavi ako bude mrnous reagovat na kozmetiku ? rozhodla som sa nepouzivat ziadnu znacku a zostanem pri klasickom detskom mydielku a olivovom olejceku a neskor podla reakcie mrnousa sa zameriame na nejake mydielka, kremiky atd. Este musim napisat, ze sa mi velmi pri Tomovi osvedcilo detske mydlo so samponom znacky Penaten, ktoru vsak dostat kupit iba v Rakusku. Toto mydielko je s davkovacom (objem 500 ml), stoji cca 4 EUR a vydrzalo nam rok a stvrt. Prave vcera som z davkovaca vytlacila posledne kvapky. Chcem teraz skusit kozmetiku Babylove, ktoru mi velmi odporucali kamaratky, dufam, ze Tomo nezareaguje alergicky. Taktiez podla najnovsich nazorov odbornikov nie je potrebne male miminka kupat kazdy den, staci 2-3× do tyzdna. Ja som vsak kupanie brala ako ritual pred vecernym krmenim a spankom a velmi sa mi osvedcil, takze mrnousa budeme tiez kupat kazdy den (uvidim ako to budem stihat pri 2 detoch).

Dievcata, v pondelok po rannajsej sprche som si vsimla, ze mi z bradaviek vyteka kolostrum. Tymto sa teda pripajam do klubu ?kolostrujucich? tehuliek. Bolo to len par kvapiek, ale dost ma to prekvapilo. Pri Tomovi sa mi kolostrum zacalo tvorit az po porode a na treti den prislo mliecko.

zuzina1
Povídálka 14 příspěvků 30.06.04 12:38

…pokracovanie predchadzajuceho prispevku:

GABINKA: ja som odsavacku na mlieko vyuzila uz v porodnici. Na treti den sa mi prsia naliali mliekom a mala som ich tvrde ako kamen. Po kazdom kojeni som musela odsavat. Taktiez zo zaciatku kojenia mi neslo mliecko odstriekat rucne, az po 6 tyzdnoch som si vedela odstriekat mlieko rucne, dovtedy mi bola napomocna odsavacka. Na izbe boli so mnou mamicky, ktore odsavacku nemali a doslova trpeli a telefonom nahanali svojich manzelov aby im akukolvek odsavacku zohnali. Niektore mamicky nevyuziju odsavacku vobec, alebo az po prichode domov. Skus si zistit, ci v nemocnici, v ktorej budes rodit ti v pripade potreby zapozicaju odsavacku. Ale asi by som neriskovala ist do porodnice bez nej.

MIA: dakujem za maily s clankami. Dnes si ich konecne stihnem vytlacit a vecer zacnem studovat.

DANKA: v auguste by som chcela zacat chodit na tehu cvicenie k p. Jezikovej. Mozme sa dohodnut a ist tam spolu, prip. ak zacnes chodit skor daj mi vediet, ktory den si si vybrala a ja sa pridam potom. Taktiez som sa definitvne rozhodla rodit na Antolskej. To by bolo fajn, keby sme rodili v rovnakom termine a stretli sa tam.

Prajem Vam pekny zbytok dna.

Zuzina a mrnous (26+2tt)

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 30.06.04 13:04

Děkuji Zuzino za radu, zkusím se poptat, uvidíme, co se dozvíme…:)
GaB 27+0tt

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 30.06.04 13:51

Ahoj Zuzi,
klobouk dolu! Po týdenním užívání si ses tím psaním musela doslova vyčerpat! Potkaly vás pěkné peripetie, to ti povím, ale hlavně, že jste v pořádku zpět. na dlouhé povídání tu nikdo moc není, semtam nějaká krátká zpráva, asi to včechno utíká od kompíků na sluníčko… no i já za chvilku půjdu.
Je zvláštní, že Tomík má citlivou pokožku a přitom různé plínky mu nevadí… při svém šíleném a obsáhlém průzkumu cen plínek na trhu jsem zjistila, že čím starší dítě tím dražší plínky, tak asi musíš být fakt moc ráda, že na TESCO ušetříš.
Co se týká odsávačky a Gábinky, už jsme si to vyříkaly na chatu, asi s jejím nákupem nebudeme spěchat, pořádně okoukneme v okolí, kde se dají koupit a kdyby nastaly problémy, poženeme manžela… V mojí porodnici mají tu Avenťáckou, moc se mi líbila, a za mnohem nižší cenu se dá pořídit i z Medely. tak se mrknu i po ní.
Jsem zvědavá na tvé bříško, už se na něj jdu kouknout. nějak za vámi zaostávám. Anička kope, ale neroste:-)
hezký den vám všem.
 Mia

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 30.06.04 15:16

Ahojky holky,
pěkný deníček, a tak jsem se rozhodla vám taky trochu přispět s praxí bez 14 dní roční…;-)))

tak koupání: mno denně to teda rozhodně nestíháme, no popravdě nemyslím si, že je třeba…až teď co je teplo a nová zábava písek je třeba děti pořádně vyklepat, a vyčistit ;-)))) a režim máme místo koupání mazlící a hrací..;-))) je pravda, že když vidím jak holky ve vodě dovádí čvachtala bych je klidně i dvakrát denně ;-)))))
používáme do vody Balneum Hermal a na namydlení gel od BioDermy..nepou­žíváme žádné šampony ani mýdla..no teď jsem koupila mýdlo nella batole a štípe mě v očích takže pro holky jen na ruce…nebo ho šoupnu táťkovi do práce ;-))))
Olejíčky nedáváme žádné - vysušují…po použití oleje jsem holky mohla mazat co 3 hodiny, takže jsem jednoznačně pro krémy, my máme krém od BioDermy…je super mažu se tím i já!! ;-)))

při přebalování: koupila jsem papírové kapesníčky a vlčím je obyč. vodou..,nebo jdem přímo pod vodovod… mimo domov používáme vlč.ubrousky Pampers.. když není opruzenina ničím nemažu…nepovažuju to za nutné a když se objeví mažu rybilkou jakmile opruzenina mizí, rybilku uklízím..;-))) holky na ně netrpí ale občas se přece jen objeví, na to mám jedinou rychlou a účinnou zkušenost větrat větrat a znovu větrat!

tak to je trocha odemne…každé mimčo je jiné a něco jiné snáší takže přeju dobrý výběr..
užívejte si pupíky a mějte se krásně!!!

Zdenik a Martinka a Jaňula od Špuntíků

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 30.06.04 17:14

ahoj zuzi,

vidno ze si nemala net :o).
stym cvickom to plati. jasne ze staci od augusta :o). dychanie hadam zvladnem za tie 2 mesiace. keby som rodila skorej o ten tyzden tak sa stretneme :o)
okrem toho ze som v klube kolostrujucich tak sa asi pridam aj do mikozovych…ked nic horsie nebude :o)
inac vyzvedala som o partizanskej. dr. mi tvrdil ze primar sa snazi aby sa to preplacalo poistovnou tak uvidime. ale ponukol mi ze na antolskej ma nejaku znamu super doktorku-odborne tak uvidime… dam vediet ako to bude

zatial sa maj
danka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »