Podzimní očekávání 26 - Už víte, kde rodit?

Těhotenství

Ahoj holky, pomalu jedeme do finále a nad námi visí velký otazník, jak tou cílovou páskou projedeme. Je dobré si cílovou rovinku vybírat s dostatečným předstihem, určitě se to vyplatí.

Výběr porodnice patří k nejdůležitějším otázkám, které musí nastávající maminka vyřešit. V té dobré s kvalitním personálem totiž můžeme předejít dalším komplikacím.

Na vyšetření do porodnice budete chodit nejméně čtyři týdny před termínem porodu, mnohé ženy s komplikacemi (např.těhotenská cukrovka) sem nastupují dřív. Důležitou roli při výběru porodnice hraje její blízkost, nejen proto, abyste se tam dostaly včas, ale s blížícím se porodem se totiž zvyšuje četnost vyšetření (i 3× týdně).v Při výběru porodnice vám může poradit váš gynekolog, kamarádky, internet (reference na porodnice), osobní návštěva, mnohé vám napoví i předporodní kurzy.
V ČR je 121 porodnic. Ty nejmenší mají výhodu, že jsou při ruce, větší zařízení zase umožňují lepší péči pro ženy s rizikovým těhotenstvím a komplikovanějšími porody. 37 porodnic se hlásí k tzv. Baby Friendly Hospital Iniciative? tzn., že by měly dodržovat 10 kroků k úspěšnému kojení.
Seznam porodnic najdete na http://www.kojeni.cz/bfh.php
Na Slovensku http://www.pronatal.sk/…halamova.htm

Některé porodnice nabízejí alternativy ? co nejpřirozenější porod. Vyhlášená je nemocnice ve Vrchlabí, dále v Kadani a Brně-Bohunicích?

Velká část porodnic používá porodní sály, na kterých může rodit více žen najednou. V některých bývají rodičky odděleny pouze závěsem nebo neúplnou příčkou. V mnoha porodnicích přetrvává trend, že se ženy před porodem (v 1.fázi porodní) nemohou pohybovat a musí rodit v poloze na zádech (v jiné poloze rodí pouze 5% žen). Porodnice často mívají pomůcky pro pohodlnější porod (míč, žebřiny, porodní stolička), ale využívají je málo, i proto, že ženy tyto služby nevyžadují. Klystýry (mnohem šetrnější je použití přípravku YAL ? lékařka vám ho jistě ráda napíše, ale myslete na to předem!!!), holení, nástřihy se dělají mnohdy jak na běžícím pásu, existují ovšem zařízení, která jsou v těchto ohledech k ženám vstřícnější a tyto zákroky dělají pouze v případě, že jsou nutné. Ve 12% porodnic stále nemohou mít matky děti na svých pokojích.

Na co se při výběru porodnice zaměřit, zeptat?
Mnohé vám napoví otázky z dotazníku, které najdete na emiminu/vysvědčení pro porodnice/formulář pro známkování ? slovní hodnocení. Na další otázky přijdete jistě samy, určitě je ale vhodné připravit si je písemně předem, protože v danou chvíli ? při prohlídce porodnice - si jistě na všechny nevzpomenete.

**Předporodní kurzy ** Pořádají je většinou přímo porodnice v jedno až tříhodinových intervalech, stojí od 100 do 300 Kč. Probíhají ve formě přednášek vedených lékařkami porodnického a novorozeneckého oddělení a porodními asistentkami. Uděláte si o porodnici obrázek a nebude-li se vám líbit, můžete vybrat jinou. Kurzy se zaměřují především na:

  • porodnická část - o tom, kdy pojedeme do porodnice, co s sebou, příjem na porodní sál, průběh porodu, přítomnost partnera u porodu, pobyt na oddělení šestinedělí.
  • péče o novorozence - jak správně pečovat o novorozence, o kojení, o celkové péči o dítě v průběhu 1 roku, o psychomotorickém vývoji dítěte, vysvětlí vám, jaké techniky či pomůcky používají, jak probíhá poporodní péče o dítě.
  • prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí

Kurzy však poskytují i další zařízení, jsou obsáhlejší (8 hodin), poradí vám i to, jakou výbavičku si pořídit, pomohou vám s výběrem porodnice, můžete sem chodit i na cvičení pro těhotné, později i s dětmi. Výhodou kurzů nezávislých na porodnicích je, že se můžete případně dozvědět i nelichotivé informace o některých porodnicích. Spřátelíte se tu s dalšími maminkami.

Já už předporodní kurz nestihnu, začala jsem se o něj zajímat začátkem června a přes prázdniny prostě nefunguje. Sestřička z porodnického oddělení mi ale vyšla vstříc, mám přijít, kdy budu chtít a ona mi vše ukáže. Je lepší ale zavolat předem, aby tam zrovna neměli frmol. Hodně mi pomohla přednáška o kojení, kde jsem se dozvěděla možná více než na celém kurzu, paní přednášející (laktační poradkyni) jsme dávaly otázky týkající se všeho možného a ona nám je trpělivě zodpověděla. Teď už mi opravdu schází pohled na pokoje a sály a budu mít dostatečný přehled. Snad jsem si vybrala dobře.

Zdroj : Speciál Betynka ? těhotenství 13/2004
www.nem.pce.cz

Sluníčko na líčka, pohlaďte pupíčka.

Mia>

Váš příspěvek
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.07.04 03:30

Ahojte holky,

tak opat som dnes prva, i ked minule ma predbehla Danka, ten posun casu ma vyhodu, lebo vy pekne spinkate a ja teraz predtym nez pojdem do postele, tak si este pozeram co mame nove.

Prajem pekny vikend, tym dievcatam, co isli na dovolenku, tak zelame peknu dovolenku a pekne si to uzite a dufam, ze cez vikend tu nebudem sama.

Miska a Robko 31tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.07.04 10:57

Ahoj Mio,
hezky napsaný deníček.
Popravdě, já začala hledat porodnici hned v době, kdy jsem vy:,–(ila HA. Protože jsem chodila do práce, tak jsem hledala všemožné info na netu…hlavně tady na emiminu ve vysvědčeních a na rodině.
Kdysi jsme si myslívala, že bych chtěla rodit do vody, jenže ač na tom nejsem zdaleka nejhůř, tak na porod do vody vyžadují naprosto bezproblémovou ženu, že. A to já zas teda úplně nejsem. Navíc Vrchlabí je daleko a to dost. Podolí jsem zavrhla z důvodu, že při mé klice bych tam potřebovala v době, kdy jsou největší zácpy a představte si, jak máte kontrakce, bolesti, funíte, naschvál vedro a jste v koloně:)
Další nemocnicí byl Beroun, ale ten jsem hned zavrhla, poněvadž jsem o něm neslyšela moc dobrého a navíc poté, co tam zrekonstruovali porodnici, tak ji mají údajně zavřít (něco povídala švagrová, pracuje tam).
Do finále se tedy dostali Hořovice a Motol. na jedné straně nemocnice Hořovice, kde není takový frmol, je tam porodní vana (za 5tis), určitě klidnější prostředí, údajně super porodní pokoj. Na straně druhé Motol, sice továrna na děti, ale zas místo, kde, kdyby se nedejbože něco semlelo, se o miminko postarají hned, bez převozů a určitě lépe. Jsou přeci jen specialisté. Navíc v Motole jsem si ozkoušela obyč. gynekologické oddělení a líbilo se mi to tam a byli hodní.
Ve vysvědčeních a na rodině jsem četla jak dobré, tak negativní reference. Ale nakonec jsem se rozhodla pro Motol. Nejsem pesimista a nechci si nic přivolat, to ne, ale pořád hlodá ten červíček, že se při tom porodu může stát cokoliv a představa, že bych já byla v jedné nemocnici a mimčo měli převážet…Navíc v Motole pracuje i moje dr, k níž chodím do soukromé praxe, takže k ní budu chodit i do Motola na poradnu. A pro mě je doktor, kterého znám a kterému důvěřuji, dost důležitý, především v této oblasti. Já si s gyndou užila svoje a nesnáším ji, takže budu radši, když se u mě doktoři nebudou střídat. Při troše štěstí ji budu mít i u porodu, ale tam už je to možná jedno.
Při výběru je důležité, co od porodu čekáte a co si přejete. Já si vybrala a doufám, že dobře.
Držím palce při výběru.
Gabča a Barča 27+3tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 03.07.04 11:22

Mio opět děkuji za nový deníček a zdravím Kokinku, zas je výkend a budem tady asi jen mi dvě :o)))

Já jsem shoudou okolností dnes dostala meilem rozpis lekcí předporodního kurzu naší PA Kovaříkové kam chodím i na cvičení a plavání, takže přesně vím o čem je řeč.

Tady v Brně tento kurz co provozuje p. Kovaříková stojí 1800,– pro maminku a 2000,– když ho navštěvují oba partneři.
Jedná se o 11 lekcí a to po třech hodinách ( 1 lekce 3 hodiny) včetně videonahrávek a po ukončení kurzu návštěva všech Brněnských porodnic a v každé dvou hodinový výklad s praktickýma ukázkama.

Součást všech př. kurzu by měla být i mimo jiné ( poslední týdny těhu, porod, šestinedělí,ko­jení,novoroze­nec )

  • úlevová cvičení,
  • dechová cvičení,
  • aromaterapie,
  • relaxace,
  • první pomoc u novorozeněte,
  • cviky po porudu.

Než si vyberete kam jít na předporodní kurz dobře se informujte na jeho průběh a na co se zaměřují jednotlivé lekce, protože to není nejlevnější a my za své peníze chceme samozřejmě ty nejlepší služby, že ?!

Vůbec nevím jak to chodí v porodnicích s kurzy, jen vím, že tam jsou, ale berou přednostně ty těhulky, které tam chodí i cvičit a mají velmi omezený počet těhulek na jednu lekci, samotnou by mě zajímalo jestli to dělají taky tou formou měsíčního kurzu ( 2× týdně ) nebo jen třeba v jeden den a snaží se nám tam toho za poměrně krátkou dobu nacpat do hlavy co nejvíc????!!!

Hodně jsem přemýšlela i nad tím, že ta p. Kovaříková působí jako soukromá PA a jestli by bylo dobré, když vlasně celé těhu budu chodit k ní cvičit atd. jestli by bylo dobré si ji vzít i k porodu. Jak jsme byli s manželem na tom plavání tak i on sám řekl, že by si takovouto PA představoval u porodu, není to sice jedna z těch která by jen chlácholila a uklidňovala, ale naopak je hrozně energická a dokáže povzbudit a udržet rodičku co nejdéle aktivní,má spoustu zkušeností i mimo ČR . Tak nevím jestli už by to nebyl moc nadstandart, brát si ještě vlastní PA. Jaký na to máte názor vy , myslíte, že už je to rozmar ????

Verča + Sam 24 tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.07.04 11:48

Ähoj Verčo,
myslím, že pokud bys tu možnost měla a i v porodnici ti to umožnili, nevidím nic rozmarného na tom být tam s PA, v níž věříš a s níž si rozumíš, prostě v ní máte důvěru. Protože výhodou by bylo, že by se věnovala jen tobě, ale když se mě stane, že bude víc porodů najednou, nebude na mě mít tolik času a myslím, že to pak ovlivńuje i chování PA, že když toho maj hodně najednou a věnují se více rodičkám, tak i když by se to stát nemělo, určitě to ovlivní jejich celkový přístup.
 GaB

Angie
Stálice 98 příspěvků 03.07.04 12:21

Ahoj holky,

ja jsem tady taky :) !!!
MIO, diky za denicek. Opet super.
VERCO, ja budu chodit take na predporodni kurzy k pani Kovarikove. Je opravdu vyborna. Meli jsme ji tento tyden ve cviceni na zaskok a je s ni zabava, energie ma na rozdavani :) !! Myslim, ze pokud ji budes chtit u porodu a ona bude souhlasit, tak v tom nevidim problem. Jinak ja jsem se rozhodla pro Bohunice.

Angie + A. 23 tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 03.07.04 12:28

Gábi dík za povzbuzení, já jsme si teď projížděla vysvědčení na porodnice a jsem z toho pěkně zmatená, protože nikde si nikdo nestěžuje na porodní sál, pokoje, vybavení ani na hygienu, ale pouze a jen na přístup PA a ještě více pak na sestry na šestinedělí !!!!!!

Nechápu jak je to možné, jak tuto práci může dělat někdo koho to nebaví a dává to pak najevo v tu nejnevhodnější a nejzranitelnější chvíli v životě ženy-matky
Jsem z toho úplně rozhozená, protože jsem se o porodnice ještě moc nezajímala, ale toto mě dorazilo, zkušenosti některých maminek mě odzbrojili. Asi jsem teď v těhu trochu víc podrážděná, protože jsem se teď fakt vytočila!!!!! Fůůůůůůj takle rozpolceně jsem se dlouho necítila, ona je fakt pravda, že rodit můžu pod stromem když sebou budu mít člověka kterému věřím a nechová se ke mě jako k obtížnému hmyzu!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!

Omlouvám se za to přirovnání atd. ale musela jsem se vyřvat ( vypsat :o) )

Verča + Sam 24 tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 03.07.04 12:30

Angie já byla taky teď ve cvičení, chodíš ve čtvrtek nebo v úterý???????

Blahopřeji k výběru já jsem zase Bohunice jako jediné naprosto vyloučila a to je mám 150 m od domu. Rozhodnu se buď pro Polní nebo Obilňák až po kurzu až to tam uvidím a pod.

Verča + Sam

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.07.04 12:33

Verčo,
s tím přístupem, no to je těžký, zas záleží, co čekáš a jak jsi citlivá (ne ve zlém smyslu slova). Pro ně to je navíc rutina, kdežto pro mnohé z nás premiéra. Je fakt, že my za to nemůžem, když maj noční, že…nikdo je nenutí tu práci dělat. Víceméně např u toho Motola jsem slyšela, že jsou spíš horší ty dětské sestry (a to mnohé z nich děti ještě ani nemají!!!). Tak si říkám, že i když to nebude jednoduché, nějak tm ty 4 dny vydržíme a pak už od nich bude pokoj.
Držím palce a jen se vypisuj:)
 GaB

Angie
Stálice 98 příspěvků 03.07.04 12:55

Verco, chodim ve ctvrtek v 17 hod.
Ja jsem si vybrala Bohunice, protoze jsem od kamaradek slysela vetsinou kladne hodnoceni. A z ruznych diskuzi take. Jenze si take myslim, ze to zalezi na tom, na jakeho doktora a PA budes mit stesti…A samozrejme kazdy porod je individualni.. Obilnak mi radily kamaradky v pripade, ze by se mimco melo narodit driv. Maji tam pry vybornou JIP pro nedonosene deti. A Polni jsem vyloucila zase ja :) !!!

meta
Kecalka 229 příspěvků 03.07.04 12:55

Gábi jsem bohužel takový člověk, kterého zlý přístup lidí, kterým jsem nic špatného neudělala dokáže hodně rozhodit a na druhou stranu si neberu servítky když mě někdo štve tak mám taky trochu strach abych tu drahou PA nebo sestru neposlala … někam !!!! Nehledě na to, že manžel půjde určitě se mnou, on by mě tam snad ani samoutnou jít nenechal a ten dokáže být pěkně , no jak bych to řekla - upřímný.

Možná je to ode mě sobecké, ale hlavně proto chci aby tam se mnou byl a zastal se mě když na to nebudu mít sílu já !!!

Verča + Sam

meta
Kecalka 229 příspěvků 03.07.04 12:57

Jasně je to invididuální, ale už jsem se zařekla, že nechci žádné vysvědčení na porodnice ani vidět :o))))))

Já jsem byla taky ve čtvrtek v 17 hod. tak to jsme tam byli spolu ani o tom nevíme :o)))))))))))))­)))))))))))

Verča

Angie
Stálice 98 příspěvků 03.07.04 13:07

Jee, tak to je dobry :) !!!!! No aspon se ve stredu pozname :) !!!!!!!!!!!!

Angie

meta
Kecalka 229 příspěvků 03.07.04 13:12

Svět je malej :o)))))
Jaký ty máš na Jarmilu názor?? Myslíš, že mám dát na první dojem a zkusit jestli by se mnou šla k porodu??

Verča

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.07.04 13:19

Verčo, i já doufám, že manža zůstane u svého názoru a půjde se mnou. V žádném případě tam nechci být sama, myslím, že to hodně pomůže, že se člověk pak možná nesoustředí jen na to jedno a že mi pomůže nejen psychicky, ale třeba masážemi, tím, že mě bude „obskakovat“. Manža narozdíl od počátku, kdy tvrdil, že co by tam dělal, už vypadá, že tedy půjde. Ale pro případ, že by si to chtěl rozmyslet, tak jsem domluvená s kamarádkou, která rodila před měsícem, že by tam se mnou šla. Ale to víš, manža je manža:) A já mu věřím, třebas to pro něj bude taky nové a možná z toho bude vyjukanej, ale proč by nebyl, když mimčo jsem nechtěla jen já a tohle k tomu patří:)
G a B

Angie
Stálice 98 příspěvků 03.07.04 13:20

Ja jsem ji videla poprve ted ve ctvrtek. Myslim, ze bude dobra. Vzhledem k jeji praxi v zahranici.. A je opravdu takova energicka :) !! Pokud o to vazne stojis, tak se ji zkus zeptat. Prece jen je lepsi mit u porodu PA kterou znas. Myslim, ze k ni budes mit urcite vetsi duveru, nez k nekomu cizimu..

Angie

meta
Kecalka 229 příspěvků 03.07.04 13:37

U nás hodně rozhodlo teď to společné plavání, protože i ta PA tam svým způsobem dávala tatínkům co nejvíc najevo, že je to to nejlepší co pro své ženy mohou udělat ( samozřejmě každý na to má jiný náor ) já si fakt myslím, že tam mi může být nápomocen jak nikde jinde, protože jsem se taky nikdy nedostala (zatím) do stavu bezmocnosti a strachu z neznáma a o bolesti ani nemluvím, holt já jsem prvorodička každým coulem :o)))))))

Taky doufám, že to zvládne, myslím, že by to chlapi měli vidět, já jsem se o tom teď bavila s tchýní a ta je úplnej nezmar, protože já jsem řekla, že teda nechci aby tam byl u III. doby porodní kdy pujde ven placenta a bude tam dost krve a taky při případném šití ( já se mu určitě nevyhnu, protože mívám i problémi při styku, natož u porodu :o)) ) nevím co by to s ním udělalo a vím, že pach krve pro něj není zrovna rajská vůně :o)) , ale ona že ať to pěkně vidí se vším všudy ať ví co to obnáší, že si mě bude víc vážit když uvidí co všechno zvládnu !!! Ale s tímto názorem se teda nestotožňuji, nechci ho trápit a radši ať fotí Samuelka a užívá si s ním první okamžiky!!!!!

Verča + Sam

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.04 14:09

Ahojte Angie a Verca, takze dnes tu budeme my tri? Ja sa prave prebudzam, mam otazku, aj niektora z vas ma problem, ze v noci po tom ako ide na zachod nemoze zaspat? Ja som dnes od 1 do 5 sa prevalovala v posteli a myslela som, ze ma porazi, nie a nie zaspat, i ked unavena som bola. Maly sa stale premiestnoval a ziadna poloho mu nevyhovovala.
Nam sa tu prave roprsalo, mate zaujimavu debatu. Bohunice, tam som bola s mojim prvym synom na 3D ultrazvuku a pred 4 rokmi som uvazovala o tom, zeby som tam rodila. Na urcity cas som sa chcela prestahovat k babine do Uherskeho Brodu a potom zbehnut rodit tam.
Ako ste zacali vikend? Co drobci v brusku, posluchaju????

Miska a Robko 31tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.04 14:17

Este je tu aj Gabca, tak sorry, ze som na teba zabudla…

Prave ranajkujem, ze neuhadnete na com si pochutnavam? Na vianocke s marmeladou, mnammm… zistila som, ze tu na kraji sveta maju dobru vianocku, taku istu ako u nas, tak to je teraz moja velka slabost…

Miska

Angie
Stálice 98 příspěvků 03.07.04 14:19

Ahoj Miska, ja se take probouzim kazdy den. Ale vetsinou az kolem 6, 7 hod a pak jeste na chvilicku usnu. Ale stavalo se mi, ze jsem se probudila, sla na zachod a pak uz jsem nedokazala usnout. Jinak malej se porad vrti. Ze zacatku byl moc klidnej, ale ted o nem vim skoro porad :) !! Jdu ted s kamaradkou do kina.

Angie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.04 14:20

Vidis, ja som dnes bola celu noc hore a vzdy zaspim az nad ranom..... hroza…

Tak prijemne kino zelame…

Miska

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.07.04 14:25

Verčo, s manžou jsem začala na tom, že chci, aby se mnou byl v první době porodní a pak je to na něm, ale vím, že se mnou bude i v té druhé. Co se třetí doby porodní týče, tak si osobně myslím, že půjde fotit malou, zatím co já se budu „pachtit“ s tím zbytkem:))) Taky že tato doba je prý nejkrvavější a manža tam bude i od toho, aby přeci fotil mimčo a nepadal do mdlob, že:) Některé holky říkali, že jejich manžové „hlídali“ doktory u šití, ale vesměs si myslím, že pokud tam pak bude, tak budem s mimčem (doufám) a hlavně nebude stát doktorovi za zády. Myslím, že je fajn, že máš takhle smýšlející tchýni (myslím, že s některými názory není „za opicemi“), ale nevím, jestli by mě samotné bylo příjemné, aby sledoval tu krvavou scénku. Myslím, že právě tohle je ta doba, která by ho mohla ovlivnit. Takže fakt budu ráda, když na ten konec tam teda nebude. Takže vlastně máme stejný názor:)
Jinak já chtěla chodit někam na kurzy i na plavání, ale bohužel musím ležet a mám takový pocit, že už toho moc nestihnu. Na nějaký větší kurz je asi pozdě (protože bůhví, kdy mi dovolej být zas aktivní alespoň trochu), takže možná zvládnu jeden v porodnici, ale prý to je na nic a třeba Missorka od nás z deníčku PST jím byla přímo zhrozená:)) Znám jednu PA z porodnice, kde chci rodit, tak se domluvím event. s ní, abych s ní některé věci probrala a jinak budu mít v srpnu přípravu u psycholožky, která bývala asistentkou (nejsem cvok:) Jen jsem měla potíže a už jsem nevěděla, co dál) .Takže něco málo budu mít.
 GaB

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.07.04 14:27

Nevím jak vy, ale já většinou docela spím. Ale několikrát za noc chodím na záchod a je to utrpení, jak se zvednu, všechno v břiše se mi převalí dolů a docela to i bolí. Takže chodím skoro po 4. Když se vrátím, tak až na výjimky teda padnu hned:)))
Gabča a Barča

meta
Kecalka 229 příspěvků 03.07.04 15:13

Já teda naprosto se spánkem problémy nemám, chodím sice na záchod i třikrát za noc, ale vždy i to málem prospím :o) Kdyby mě to nebylo trapné vůdči manželovi a aby jsme se taky trochu užili tak nechodím spát už v osm večer jak bych klidně zvládla a budím se tak kolem deváté ráno - jsem jak medvěd, nehledě na to že musím mít dva budíky protože když vstávám ráno do práce tak nehrozí aby mě jedno zazvonění vzbudilo !!!! :o)

Gábi jen k tomu kurzu, mi teda začínáme až zhruba od 29 tt, takže nemyslím, že je pozdě. Jen jsem zvědavá co se tam dozvím ( kromě praktických ukázek ) co ještě nevím, protože dnes se na tom netu dá najít všechno a já v práci stále jen čtu a čtu :o))))
Nic si z toho nedělej já jsem taky chodila k psycholožce a taky nejsem blázen jen se nám něják rozpadla rodina a vztahy v ní začali mít opravdu zajímavý spád a něják jsem to nemohla překousnout a taky jsem to neměla komu říct!!! Takže to chápu !

Verča + Sam

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.04 20:23

Ahoj Gabčo, taky musím ležet už od 23.týdne a zpočátku mi z toho „hrabalo“ docela slušně. Mám už 14ti letého Jakuba, s kterým jsem pomalu ani nevěděla, že jsem těhotná - rodila jsem v únoru 1990 na Bulovce a manža u porodu nebo nějak jinak než přivázaná v leže na zádech „nešlo“. Teď mám v bříšku vytouženou Františku. Jsem človíček dost aktivní, závodně jezdím ( na vlastním) koni, do otěhotnění :-),plánovala jsem aktivní i těhotenství - břišní tance, setkávání bříšek , plavání, společné kurzy s „manžou“ a najednou bum klid a pomalé přesuny…jak to zvládáš ty a jak se ti vleče čas? Iva + Františka 28+5tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.07.04 20:29

Ahoj Ivo,
no, jsem doma už od 6tt, ale to jsem si mohla lítat, kde jsem chtěla, takže to šlo. Pak to bylo na bednu, jenže já beru Protazin, abych byla celkově uvolněná a děloha mi netvrdla, takže většinu dne většinou prospím, takže to uteče, an nevím, jak. Naštěstí mám teď internet a bývám přes den s holkama tady nebo na chatu, takže to jde. Jinak to bylo fakt blbé, protože jsem doma celej den celej tejden sama. Ale pořád si říkám, že se nedá nic dělat, pro malou musím, i kdybych nechtěla. Docela statečně bojuju a manža mi pomáhá, co to jde, abych ani nic doma nedělala…Kurzy mě holt minou, plavání, které jsem chtěla, taky nemůžu…no, držím palce, aby ti ten zbytek, kterej už je na dosah, utekl co nejdříve.
Jestli máš přístup na net i přes den, tak alespoň nějaký čas můžeš trávit s námi, alespoň to pak uteče rychleji a ještě si tu hezky pokecáš:)
Gabča a Barča 27+3tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.04 10:00

Ahoj ,
jenom nakukuju, ale když se řeší porodnice, vždycky znovu musím křičet do světa : Kdo máte možnost, jeďte do Hořovic!
O miminko strach mít nemusíte, Hořovická porodnice je v normální nemocnici, kde se dá lecos zvládnout. Motol je super specializované pracoviště, pravda, ale naštěstí je-li těhotenství a UZ normální, většinou je vše v pořádku.
Máte li zájem dozvědět se více o Hořovické porodnici, sepsala jsem před rokem článek " Porod v Hořovicích-nádherný zážitek", tak si ho vyhledejte.

Ať už se rozhodnete jakkoli, ničeho se nebojte a krásně si porod užijte, stojí to za to.
Držím palce a přeju hodně štěstí
pa Adina

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.07.04 18:15

Ahojte dievcata,

prajem peknu nedelu, ja som sa dnes vyspala do sytosti, zobudila som sa az naobed. Mame tu v USA sviatok a vecer budu ohnostroje, tak sa uz tesim. Dufam, ze tie nase dovolenkujuce dievcata sa mate dobre a naplno si uzivate dovolenky. Inak Pupina, ty si sa dlhsie neozvala, tusim naposledy, ked si mala problemy, dufam, ze uz si na tom lepsie.
Je niektora z vas online alebo si uzivate pekne chvilky v kruhu svojej polovicky?

Miska a Robko 31tt

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 04.07.04 20:46

Ahoj holky!!!
Přišla jsem se na vás poodívat, jestli lenošíte nebo píšete. Vidím, že obojí.
Hledám info o těhu kdekoli, vše tady proberu s váma a ani mě pak nenapadne povídít si o tom s manželem! Dneska ráno jssme měli „chvilku“ tak jsme si to řekli. Přwesporodní kurz nehrozí, techniky dýchání se budeme učit z příruček a spoléhat na to, že to udývháme oba:-) U porodu chce být, řekl si sám. A kde budu rodit? Asi v Pardubicích. Moc by se mi zamlouvalo Vrchlabí, ale je to dál a bez auta … to bude složitější. Snad mi u nás vyjdou vstříc, půjdu je tam důkladně vyzpovídat:-)
No a co dovča? Super. Válela jsem se na houpačce, chtěla jsem teď poslat fotku z našeho nového digitálního foťáku, ale chybí k nám němu ovladače… takže příští týden:-)
Včera jsem z příbuzných byla skoro na mrtvici, na chatě se totiž sešli dva psi, kteří se nesnesli, furt po sobě vrčeli a páníčkové - strýci - po nich ječeli… Večer jsem psychicky zkolabovala musela odjet… Ale dobrý, bříško v pohodě:-)
Na záchod chodím taky i 2× a pak usnu, dneska poprvé se Anička v noci zbudila, jinak jí mé polohy nevadí:-)
A to je asi vše, podívám se na vás zítra ráno… tady totiž mají internet.
tak pa a myslím na vás.
 Mia

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.07.04 23:02

Ahoj Mia,

pekne ze si si na nas spomenula a ze na nas myslis, ja pozeram nejake filmy na DVD a vecer ideme na prechadzku. Dnes som tu sama, vidis… Vsetky oddychujete a sviatkujete.
Uzi si pekny vecer aj ty a pozdravuj Anicku…

Miska a Robko 31tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.04 00:15

Ahoj tehulky,
tak jsem uklidila, zabalila a zitra rano vyrazime na tyden k mym rodicum. Snad tech 1000 km zvladnem, budem se stridat s manzou v rizeni.
Zatim jsme si obhlidli dve porodnice (v Koline nad Rynem), obe moc krasne zrenovovane a personal, ktery nas provazel vsemi oddelenimi byl moc prijemny. Jedna ale nabizi kursy, ktere mi vyhovuji, chodim na gymnastiku a na plavani, teda spis posilovani a gymnastiku ve vode a moc me to bavi. Docela me mrzi, ze to v utery propasnu. No a diky tomu, ze uz jsem tam jako doma, tam asi pojedem i v hodine H. V srpnu pujdem s manzou na predporodni kurz, je to cely vikend, da se prihlasit i do kursu, ktery je rozlozeny na sest veceru, ale zaprve asi nebudem mit sestkrat vecer oba cas a taky pristi tyden prosvihnem prvni lekci. Jsem dost zvedava, co se tam priucime?
Jo a taky sveho milacka vezmu k porodu, bylo to jasne od zacatku, ani jsem se ho nemusela ptat. A necham na nem, co vsechno bude chtit videt hodne zblizka.
Pupik mi neda pokoj, snazi se mi zase cely den prokopnout bricho?.ale ja se nedam!
V noci bud spinka, nebo jsem tak vyrizena, ze nic nevnimam, ale zatim me nechava spat celou noc.
Mejte se, zachvilku budem odpocitavat z poslednich deseti tydnu, to to leti, jojoj!
Pepsi + Pupik 28+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.04 10:09

Ahoj holky a Misko,
dneska nepřihlášená, je tu docela pomalé připojení. Vyspala jsem se fakt dorůžova, ve 4.30 mě vzbudilo kokrhání kohouta a pak zedníci, kteří na vedlejším baráku dělali novou omítku… Vypadá to na pořádný hic dneska. Je teprv kolem desáté a na teploměru přes 30°C. jdu si smočit nohy do přehrady a vyvalit se na houpačku.Jo to je pohoda:-)
tak se Misko měj, neboj, já se na vás zase přijdu mrknout.
Anička je tak vklidu (asi tím horkem), že dneska ani nevím, že jí v tom bříšku mám.
Tak pa pa Mia

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.07.04 14:12

Ahoj Mia,

vidim, ze si dovolenku pekne vychutnavas. To slniecko som ti poslala ja, lebo tu je ho neurekom a ja by som uvitala ochladenie. My sa prave prebudzame, polovicka isla do prace aj ked amici oslavuju a oddychuju a ja premyslam co s dnesnym dnom.
Zajtra ideme na kontrolu a vsetky tie vysetrenia co sa robia v 30. tyzdni, tak nam drzte palce. Potom podam hlasenie a napisem aj viac o nasej porodnici a priprave na porod.
Vcera sme sa boli pozriet na ohnostroj, parada, myslela som, ze maly bude protestovat ale super to zvladol a my sme mali pekny vecer.
Tak pekny den zelame, uzi si ho a vela oddychuj

Miska a Robko 31tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.04 17:58

Ahoj holčiny,

zkusím se poptat ještě u tohoto deníčku. Nejste tu někdo z Berouna nebo okolí? Bydlím tu asi rok a půl a vůbec nikoho - kromě tchýně - tady neznám a je mi tady samotný prostě občas smutno. Potřebovala bych si občas pokecat a zvlášť teď, když mám ty těhu-radosti i starosti. Můj mužíček je sice moc hodný a snaží se, abych se necítila sama, ale nic naplat, ženskej pokec je ženskej pokec :-). Tak kdybyste některá měla podobný problém, nebo kdybyste o někom věděly, kdo je v cizím městě sám, dejte echo, byla bych moc ráda. Muj mejlík L.radova@centrum.cz

Mějte se moc hezky, užívejte léta

Nenicka + Cipisek 20tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 05.07.04 18:41

Ahojky Nenicko (omlouvám se, ale jméno holt nevímJ),

Koukám, že sháníš někoho od Berouna, tak se hlásím?sice bydlíme 15km od Berouna, ale to nic neníJ

Já se sem dostala podobně jako ty, akorát o něco dříve. Ale bohužel tady nikde nikoho taky nemám. Jezdívám sice do Prahy, ale s mimísem už to asi nebude až tak možný jako doteď a byla bych ráda, kdybych si tady našla někoho s obdobným zájmem, jakým miminko rozhodně bude.

Jmenuju se Gabča, bydlím přímo v Libomyšli (vedle Zdic), bude mi 23, čekám první mimi a jsem na konci 28tt. Ale těch 8 týdnů se ztratí, ne?:)

Tak kdybys chtěla, tak se mi ozvi?pro jistotu ti to hodím i na emimino, kdyby náhodouJ

Gabča a Barča 27+5tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 06.07.04 09:16

Ahoj těhulky, vidím, že za dva dny mé nepřítomnosti se asi moc nedělo.

Mio jsem rádá, že jsis dovču užila.

Holky já jsem šla v neděli na ten koupák a pořád jsem oddalovala to, že se namažu o a co myslíte - jsem spálená jak prasátko, jen bříško mám jednu velkou bílou kouly, protože jsem si ho zakrývala ručníkem. NO vypadám opravdu směšně a za dva dny jsem spotřebovala tubu panthenol gelu :o)))
Chtěla jsem se zeptat na trošku stupidní otázku, včera jsme se manželem byli koupat a voda byla strašně studená asi 22 stupňů, myslíte,že to mimískovi může něco udělat, že to něják cítí, že je ta voda strašně studená. On člověk jak se rozplave tak je to pohoda ale vlést tam byl úděs!!!

Ivo vítám, tě. vidíš už jsi našla i těhulku v okolí bydliště. Jak jsi psala v meilíku o těch stazích, co ti na to doktor dává, normálně magnesium???

Verča + Sam 25tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 06.07.04 10:24

Ahoj Verčo,
koukám, netrápí tě stahy? Mě trápily, dokonce jsme byly i v nemocnici na kapačkách. Takže jestli je máš, radši promluv s dr. Já na to teď beru 4*2 tablety Magnesia, prokládám to Magnosolvem nebo Magnesii a maximálně odpočívám, spím s podloženou postelí a někdy si tam dám i polštář. Snad tě to dlouho trápit nebude…
Myslím, že miminku ta voda snad nevadí, pokud jsi tam nebyla moc dlouho. Já na sluníčko ani nemůžu, dělá se mi špatně, takže ti to docela závidím, že jsi alespoň trochu opálená…
Měj se zatím hezky
Gabča a Barča 27+6tt

Angie
Stálice 98 příspěvků 06.07.04 10:40

Ahoj holky,

tak jsem chtela jit dnes na zahradu posbirat urodu, ale pocasi mi nejak nepreje :) !! A to melo byt dnes 29 stupnu a nemelo prset. V sobotu jsem byla v kine na Panske jizde. Je to ceska komedie a opravdu jsem se zasmala. V posledni dobe ceskym filmum moc neverim, ale tenhle byl opravdu dobry. Chodim strasne rada do kina, tak toho musim jeste rychle vyuzit dokud to jde :) !!
VERCO, ty jsi teda dobra, ze vlezes do tak studene vody. Prckovi to snad nevadilo. Jen aby jsi nebyla podchlazena. Ja bych tam vlezla tak pri 26 :) !! Nejdriv.. Jo a tesim se na zitra na sraz :) :) .
GABCO, me horko taky nedela vubec dobre, zacne se mi motat hlava a hucet v usich. No desny. Tak jsem docela rada, ze je tohle leto takove mirnejsi. Kdyby byla vedra jako minuly rok, tak nevim jak bych to zvladala…

Angie + A.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.04 11:16

Ahojte dievcata,

opat mame novy dennicek a tym aj dalsie prilezitosti si poklebetit.

S vyberom porodnice je to u mna a mrnousa horsie. Toma som rodila v porodnici, ktoru minuly rok na jesen zrusili, takze teraz zvazujem medzi 3 porodnicami v BA, ale vyzera to tak, ze som sa definitivne rozhodla pre Antolsku kam sa chystam od augusta na cvicenie. Otazku manzela pri porode uz riesit (aspon dufam) nemusim. Jeden porod so mnou uz absolvoval, takze beriem ako samozrejmost, ze pojde aj k tomuto druhemu. Pri prvom porode sa neponukal prvy, ze pojde so mnou, ale musela som ho o to poziadat. Nastasie sa nevzpieral (ako manzelia mojich kamaratiek) a siel, dokonca bol nakoniec rad, ze bol so mnou. Vravel, ze az pri samotnom porode si uvedomil cim zena prechadza a aka velka je to pre nu pomoc (najma psychicka) mat niekoho pri sebe. Pocas prvej doby porodnej vas totiz PA chodi obcas skontrolovat, ci je vsetko v poriadku, nie je stale s vami na izbe, kdezto manzel bol stale so mnou a mala som sa s kym rozpravat a predychavat kontrakcie.

Dievcata cez tento predlzeny vikend sa mi podarilo schudnut 3 kg! Ale nikomu neprajem prave taketo chudnutie. Aby som uviedla vsetko na spravnu mieru: cez vikend nasu domacnost nastivila crevna viroza. V nedelu doobeda zacalo Tomaska prehanat a ja som v 15 min intervaloch vymienala Tomovi plienky, do toho mi manzel zahlasil, ze sa neciti nejako velmi dobre (prehnalo ho a bolel ho zaludok). Svoj stav pripisoval cestovnej horucke a ani to ho neodradilo od toho aby v nedelu na obed neodisiel do rakuskych Alp s cielom zdolat v pondelok navyssi vrchol Grossglockner. V nedelu poobede u mna zacali silne bolesti zaludka a vobec nic mi nepomahalo ich zmiernit, vecer som uz len uplakane sedela a zvijala sa od bolesti, do toho stale dokola prebalovala Tomaska a nosila na rukach. Vecer sa manzel ozval po prichode na miesto, ze sa vobec neciti dobre. Nastastie vecer prisla sestra s manzelom, zavolali pohotovost a prave ked ma chceli nalozit do auta a odviezt do nemocnice som sa od sameho strachu, ze si ma tam nechaju utekala vygrcat a hned ma aj riadne prehnalo. Vysilena, ale s ulavou na zaludku som lahla do postele. V noci ma este riadne pobolieval zaludok a vcerajsi den som stravila v posteli a spala. Toma doobeda varovala krstna, na obed sme si pospali 2,5 hod a poobede uz to vyzeralo, ze sme fit. 2 dni sme boli na suchych rohlikoch a ciernom caji, obcas nejaka ta piskotka a vaha isla dole. Manzel nakoniec vystup neabsolvoval, bol taky zoslabnuty, ze zostal v tabore cakat zvysok vypravy, takze cely jeho vylet skoncil tym, ze robil iba taxikara. Vcera sa viroza presunula k mojej sestre domov, kde si :,-(la na svagra a taktiez absolvovala presun k dalsej svagrinej, kde zase „obstastnovala“ jej 3 deti, ktore stravili nedelne odpoludnie u nas. No poviem Vam, stravili sme hekticky vikend, ale vyzera to tak, ze uz je to za nami.

VERCO: teplota vody v mori pocas nasej dovolenky mala tiez cca 22-23 C a odvazila som sa v nej trochu ochladit. Iba som do nej vosla, zaplavala si zopar tahov a mazala von. Mrnousovi myslim voda vobec neublizila a mna dobre osviezila. Ak si to s dlzkou pobytu vo vode velmi neprehanala, tak sa nemusit obavat.

V noci chodim tiez min 3-4× si ciknut na zachod, ale nemam problemy s dalsim zaspanim. Zatial. Problem mi vsak robi pretocit sa na druhu stranu - vzdy sa pri tom preberiem a funim. Keby sa dalo tak by som najradsej zaspala v jednej polohe (mnou zvolenej) a rano sa tak aj zobudila.

Idem sa uz zaradit do pracovneho procesu, o 12 nam zacina meeting.

Majte sa pekne.

Zuzina a mrnous 27+1tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 06.07.04 14:02

Ahoj holky

Teda Zuzino tento zýžitek ti opravdu nezávidím, to radši tloustnout než hubnout takto. Fakt s tebou cítím muselo to být hrozné.

Angii taky se na zítra těším, ale zatím to vypadá, že ani zítra nám sluníčko nedopřeje hezký den, no uvidíme! Jinak koupat jsme se byli právě ve Slavkově, takže ti opravdu nedoporučuji tam jet :hrozný :o((((((
Zatím. :o))

Gábi stahy mě trápí zatím jen zřítka, ale radši zjišťuji všechny možné alternativi jak tomu předejít nebo jak se tomu pak bránit zavčas. Až to přijde bude pozdě a vidím, že už se blížím do stádia těhu kdy to bude častěji a častěji. Já zatím piju každý den magnezium v rozpustných šumivých tabletách, v jedné tabletě je 250mg hořčíku tak snad to zatím stačí. Do poradny jdu zítra, mám spíš jiný problém, minule ( před 3 týdny) jsem dostala v poradně čípky na zavádění protože jsem měla silný výtok, nic mi nedělal ( nesvědil a pod. ) ale doktorka řekla že to radši pročistíme, dva dny na to jsem dostala na ty prášky šílenou alergii ( doslova a do písmene, kdo to nezažil, nedokáže si ani představit ) tak jsem je musela vy:,–(it a asi za další týden výtok začal znova , ale teď ( s odpuštěním za detaily , jestli jsem nechutná promiňte ) už mi nestačí ani tři intimky na den. Jsem z toho pěkně rozladěná a mám strach co mi zas ta doktorka napíše!!!!!!!!!!!!!

Verča + Sam 25 tt

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.07.04 15:34

Ahoj holky,
vidim, že je tady dost pošmourno, přesně tak jak venku. Aspoň tady u nás v Ostravě.
Ale zato včera, to byla nádhera!!! Snad první „úplně“ letní den! Tak jsme si pochvalovali, že konečně bude hezky (hlavně já, že bude dobře schnout prádlo a konečně poroste bazalka :o)..a zas nic :-(.
Včera jsme byly s máti a babčou v Polsku. Skokly jsme do Polského Těšína na trh, chtěla jsem si koupit mateřskou podprdu, rychlozavinovačku a jiné drobnůstky pro mimajzlíka a domácnost, což se mi docela dobře povedlo. Mám radost, vše klaplo, nebylo tam ani moc lidí, asi v důsledku dovolených a navíc tam mají fakt levně.
Rychlozavinovačky 80×80cm, ty, co jsou u nás za cca 300Kč, tam stojí 150Kč. Já vybírala takovou, která by se eventuelně hodila i pro holčičku, přesto, že nám od začátku říkají, že čekáme chlapečka. Na posledním UTZ si paní dr nebyla až zas tak stoprocentně jistá, takže kdo je připraven, není překvapen..:-))
Nakonec jsem koupila za 180Kč (protože je u ní ještě frajerský polštářek :-)), krásňoučkou s bledě modrýma a žlutýma kosočtvercema a v nich jakési káčátka či kuřátka, nebo co to je. Je fakt moc hezká a taková decentní. Máti nám nedávno přivezla takové prošívané deky z dutého vlakna, že je nastříháme a našijem z nich přikrývky a zavinovačky atd, ale s takovou se to vůbec nevyplatí, takže si je necháme a ty věcičky si nakoupíme.
I ta šprnda je fajn. Stála 200Kč, je z bavlny a elastranu, pohodlná a elastická. Už nějaký čas chodím po krámech a okukuji je a myslím, že z těch, co jsem viděla, splňuje mé představy úplně nejvíc. A stála opět skoro polovinu, než je běžná cena. Koupila jsem si teď jen jednu, kdoví, jak mi ty „balóny“ ještě porostou :-).
Tak za měsíc tam zajedem ještě jednou a dokoupíme potřebné.
Zatím nemám moc přehled o kočárech, cenách a ani v tom Polsku jsem je moc neokukovala, jen jsem si všimla, že trojkombinace Deltim, stála 5 000Kč. Netuším však, jestli je to hodně nebo málo a ani netuším, jaké Deltimy jsou. Nevíte někdo?
Jinak co se týče výběru porodnice, v tom mám jasno. Ne, že bych si vybrala já sama, ale šoupli mě tam automaticky do rizikové poradny, kvůli mé krevní chorobě a to z důvodu, že právě Fakultka je jako jediná specializovaná na hematologické pacienty.
Porodnici jsem viděla, byla jsem tam několikrát na UTZ, je pěkná, vše barevné, čisté. Porodní sály jsou vlastně samostatné útulné pokojíčky s vlastním sociálním zařízením. Když jsem se dívala na její vysvědčení, vůbec to nevypadá špatně, má skoro samé jedničky, tak doufám, že bude vše ok.
Doma už to konečně začíná vypadat jako doma, je domalováno, stačí jen pořádně uklidit. Hrubá špína je pryč, ale je to na houby, protože, když má drahá polovička spí po noční, tak stejně nic neudělám, protože musím být potichu a navíc sama ten nábytek přetahovat z místa na místo nemůžu. Ach jo, bude to holt ještě pár dnů trvat, než to tu bude jak z cukrkandlu :-)).
Tak se zatím mějte! Miláček se vzbudil, jdeme uklízet.

Lucie + Danýsek (28+4)

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 06.07.04 15:35

Verčo,
doporučuju ti ještě zapíjet přes den minerálku Magnesii, ničemu to neuškodí, citronová je i dobrá:)
K těm výtokům, doufám, že ti napíšou něco příjemnějšího. Chápu, jak ti je…mě teda trápěj výtoky až po užívání čípků a je to tak nic moc. Opět i já se omlouvám za detaily, na druhou stranu se tady probírají jiné detaily, že:) Moje globule se musej nejdřív namočit (jinak je do sebe nedostanu a nedostanu) a oni se hned rozpouštěj, zavedu je a druhý den odpoledne to jde všechno ven a pálí to a škrábe to. Kvůli tomu jsem si byla nucena závádět 2 globule najednou, ta druhá byl borax.
Holt, těhotenství zapřičiňuje že naše tělo je k těmto potvůrkám náchylnější a méně odolné a navíc se nám mění i reakce na některé léky (či jiné podněty). Hlavní je, když máš potíž s nějakými reakcemi, hned zavolat dr a domluvit se, aby zkusila něco jiného. Je to blbé, ale tady asi nic jiného než metoda pokusu a omylu nefunguje:(
Tak ti držím palce, aby tě to brzy přešlo. Je to bohužel daň za naše budoucí štěstí:)
GaB 27+6tt

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 06.07.04 18:56

Ahoj holky klokanky !

Moc vam dekuji za podporu, ten minuly ctvrtek byl vazne docela nervak ! Cely den jsem brala prasky a brisko se uklidnilo az k veceru? Byla to presne ta bolest, kterou mi zacal porod u Eden, tak si dovedete predstavit, co se mi honilo hlavou? Zvlaste kdyz kamoska pred 3 lety porodila v uplne stejnem tydnu tehotenstvi dvojcata a byl to tenkrat boj o zivot a spousta stresu a slzicek, nikomu bych to neprala ! Uz je vsechno OK, ale dotedka si davam pozor a urcite s dlouhyma vychazkama koncim !!! (tezky, tezky, zrovna zitra zacinaji slevy ;)))

Edito, cetla jsem tvuj prispevek, jsem moc rada, ze vam to nakonec takhle stastne dopadlo a drzim palecky na porod dle tvych predstav ! Ja jsem taky astmaticka (ted uz skoro vylecena, ale v detsvi jsem si zazila svoje) a rodila jsem normalne. Ovsem to se asi neda srovnavat. Kazdopadne jsem si skoro jista, ze astma neni kontraindikovano na epidural, tzn. by ti ho meli v pohode dat. Je jen nutne predem si zjistit, ve ktere porodnici se dela cisar s epiduralem a ve ktere ne. Pokud tvuj porod bude planovany (jako ze asi ano), nevidim duvod, proc by ti cisare s epiduralem odmitli. A samotne injekce se neboj, oproti porodnim bolestem je to uplna nicka, vim o cem mluvim, protoze ja ho ve vsi te bolesti od kontrakci VUBEC necitila !!!!

Jinak jeste k tematu minuleho denicku : ja se nijak ?ocumovana? necitim, teda je fakt, ze pupika nahatyho nenosim :o))), ale i tak uz se neda prehlidnout? Lidi se spis rozplyvaji nad dcerunkou a nad pupanem se jen pousmeji?

No a na dovcu v lete asi nepojedem, do letadla uz by me nepustili a more mame primo pod nosem? Tak asi az v zime na hory.

Jinak Eden uz cura i kaka do zachodu, teda reknu vam, je to uleva, snad ji to zustane a az se ji sestricka narodi, budu muset menit jenom jedny pliny ;)))! A taky uz spinka v nove posteli a rika, ze spruslova postylka je pro ?mimino?, tak to snad taky projde ;)! Zuzi, jak je to u vas? ;)

A co se tyce porodnice: budu rodit na klinice, stejne jako s Eden. Tady se totiz da vybrat mezi nemocnici (mnohem levnejsi, ale takova trochu ?tovarna?, nemoznost samostatneho pokoje apod.) a klinikou, drazsi, ale zase komfortnejsi a takovou ?osobnejsi?. Nejsme zadni bohaci a ja si nechci hrat na nejakou fiflenu, ale u Eden jsem vazne ocenila samostany pokoj, klid, vstricny personal? Kdyz uz je porod takova dulezita udalost a clovek na nej dlooouho vzpomina, tak aby ty vzpominky byly co nejlepsi, ne? ;).

Jdu varit veceri, mejte se krasne a pekne se kulatte!

Dita a Snoopinka 28tt (nekdy ji to chytne a ja se lekam, ze snad chytla nejakej epilepsni amok ci co, proste sebou zacne neuveritelne skubat? stava se to tem vasim prcikum taky ???)

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.07.04 01:40

Ahojte dievcata a drobcekovia v bruskach,

tak my dnes mame za sebou uspesne kontrolu u lekara a doniesli sme si aj nove fotky nasho drobceka. Potvrdeny mam 31. tyzden a termin porodu sa mi za cele tehotenstvo nezmenil a zostava predsa len na tie moje narodeniny a to 9.9.. Druhy syn bude septembrovy, teda po mne. Maly je v poriadku a uz vasi 1700 gramov.

Co sa tyka porodu, slubila som, ze aj ja napisem par informacii ohladom tejto temy. Tu kde zijem je len jedna porodnica a dalsiu mam v Miami a to je 4 hodiny autom, takze velky vyber nemam. Budem rodit tu. Videla som fotky kamosky, ktora rodila a viem, ze vacsina si tu porodnicu chvali. Ja v nej nepobudnem tak dlho ako vy, len 24 hodin ak bude vsetko v poriadku a potom uz ideme s drobcekom domov. Moja polovicka od sameho zaciatku chce byt pri porode a uz sa na to velmi velmi tesi a ja taktiez, lebo ho budem mat pri sebe, v takejto velmi dolezitej zivotnej chvili. Prvy porod som bola sama, to som sa tesne predtym, par tyzdnov rozisla s mojim ex, a cele to obdobie som bola sama a povedala som si, nikdy viac. Vzdy som tuzila mat pri sebe v takej chvili partnera a teraz mi to vyjde a som stastna.

Inak uz sme doma, tajne som dufala, ze este od zajtra idem do prace ale predchvilou som volala a nic z toho. TAkze mozem povedat, ze som na materskej. Uz som si nasla cinnost na zajtrajsi den, budem prat vecicky pre drobceka, to si budem ale vychutnavat........ Len rozmyslam kde ich povesam, lebo do susicky ich davat nechcem a hladam nejaky vhodny vesiak. Inak co sa tyka vybavicky, tak pre drobca mam uz vsetko, jedine co potrebujem tak to vanicku, ale uz mam vybratu, plienky a par veci z kozmetiky.

Pupina, som rada, ze si uz OK, viem si predstavit ze si nemala lahke chvile.
Co tie nase dovolenkujuce dievcata? Inak Angie, kde mame svadobne fotky???? Chceme vidiet aka si bola pekna nevesta, ze so mnou ostatne suhlasite?

Kedze uz vsetky spinkate tak zelame sladke snicky a zajtra pekny den

Miska a Robko 31tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.04 11:04

Ahoj holky!!!! Žiju! Hlásím se!!! Dovolená začíná až dneska (byly přece svátky:-) a mně už se vůbec nechce vrátit do pracovního procesu. Už bych se jen válela na té houpačce a zabývala se jen ručními pracemi a věcmi okolo mimíse. Včera jsme si pěkně zdrbly s kámoškou, která je ve 30tt, takže o fous dál a to byl nářez. Taťka konečně uslyšel, že toho musíme ještě hodně dokoupit, protože oni už jsou ready!!! Bříško má podstatně větší a docela mě překvapilo, že se na porod v Havířově - kde to fakt je hrůza - docela těší. Bere všechna ta martýria jako povinnost a nehledá žádnou alternativu!!! To jsem hleděla. ¨Jinak zítra máme s holkama sraz v Ostravě - už se na vás těším, to zas bude drbárna!!!!
Tak pádím k bábince na oběd, mužíček mi kouká přes rameno - užiju si to s vámi jindy.
Pa pa a držte se!!!
Pupino, jsem ráda, že jsi v poho!!!
Zuzino, byla jsi fakt statečná. Hlavně s tím běháním okolo Tomíka!
A ostatní holky…? nestíhám číst a pamatovat.
A zdravím Neninku, snad mezi námi zůstane.
Pa pa Mia

meta
Kecalka 229 příspěvků 07.07.04 11:38

Krásne podoledne těhulky.

Dnes se mi po dlouhé době dobře vstávalo, počasí je zatím super ( ťuk ťuk ťuk ) a přitom není takové horko, a poradna mi dopadla taky dobře až na ty přibraná kila ( uffff ). Dostala jsem zase nějáké čípky na ten výtok tak jsem zvědavá co mi provedou tyhle za neplechu !!!!????

Angie už se nám srazík blíží, byla jsem tam teď dát tu reservaci, sice se netrvářili moc nadšeně, ale po troše přemlouvání mi ji slíbila ( na zahrádku prý dávají reserve strašně neradi ) Asi tři těhule tam budeme už od 16:00 a ostatní se budou něják trousit takže je na tobě jak to budeš stíhat. Moc se na všechny těším, že konečně pokecáme nejen přes klávesnici :o)))))

Tak se tu dnes mějte moc kráááásně, mám dnes volno tak jsem se v práci stavila jen zhlídnou meily atd. ( a samozřejmě Vás pozdravit ) a pádím ven užít si sluníčka !

Verča + Sam 25tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.04 12:48

Ahoj holky!!!!

Jdu Vás nejdřív pozdravit po návratu z dovolené a hnedka frčim číst deníčky a komentáře!!! To mám zas na celý den :-))))

Jak Vám rosotu bříška?? Mě ze dne na den! 3. trim. už začal a vjeli jsme rovnýma nohama do poslední fáze toho krásného období, kdy máme miminka ještě samy pro sebe! :-))))

MOJÍ SOUSEDCE IVETCE SE V PONDĚLÍ 28.6.2004 NARODILA HOLČIČKA KAROLÍNKA měla 3330g a 50 cm.

V pondělí jsem na ni byla jen tak mrknout . Holky ta byla tááááááááááááááák kráááááásnáááááá a táááááááák malinkatááááááááá. Hotovej slaďoušek. Už se zase víc těším na toho mojeho drobečka :-)))

Angie
Stálice 98 příspěvků 08.07.04 09:48

Ahoj holky,

dneska jsem prvni?? Tomu neverim :) !!! Vcera jsme mely v Brne s holkama sraz. Bylo nas tam 6. Myslim, ze jsme si super pokecaly. Zjistily jsme s Vercou, ze spolu chodime cvicit a ze uz jsme se videly :) !! Jo a kdyz jsme s holkama odchazely, tak na nas vsichni koukali :) !! Asi jeste nevideli tolik tehotnych :) :) !!!
MISKA, na fotkach se pracuje, neboj :) !! Jen je musim zmensit a dat sem. Trosku nestiham :) !!!

Tak pekny den..

Angie + A. 24 tt

alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 08.07.04 11:23

Ahojky vespolek,
dnes bohužel na srazík do Ostravy nepřijdu, tak nezapomeňte vzít foťáček a pak hodit fotečky do albíčka!!!
Co se rození v Praze v Motole týká, teď jsem objevila informace v časopise Miminko- je to červnové číslo, ještě by mělo být k dostání.
Jinak u mě vše zatím fine, baštíme třešne a višne a co zahrada dá, akorát v tom horku trochu otíkám-hlavně nohy.
Takže přeju příjemně strávený den a čauky
Alča a mimiško (pořád ještě nevíme zda klouček či děvčátko, snad už nám to řeknou- jdeme 22.7. na UTZ)25tt

guerita
Stálice 61 příspěvků 08.07.04 12:34

Ahojte,
co se tyce porodnice, tak u me to bylo rychle. Brala jsem v potaz tri nejblizsi - Zlin, Uherske Hradiste a Kromeriz. Ty posledni dve zejmena kvuli moznosti rodit do vody, coz ve Zline mozne neni. Na kromerizskou porodnici jsem slysela spatne kritiky (kamaradce tam nedbalosti u porodu dokonce natrvalo poskodili syna), uherskohradistskou jsem nevidela ani nic neslysela. Byla jsem se podivat ve Zline na predporodni kurz - uy jsme mely druhou lekci a priste si prohledneme porodni boxy a sestinedelni pokoje. Rooming -in maji, pri porodu nabizeji temer vsechno (krome toho porodu ve vane) a jeste mi k tomu daji vegetarianskou stravu. Takze v tom mam jasno - rodit budu ve Zline.

Eva+ Adamek 28+3 tt

a nohy mi otekaji taky.....

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 09.07.04 16:52

Ahoj Verčo!

Kam se chystáš rodit? Já jsem taky chodila ke Kovaříkové, ale jen na cvičení, do předporodního kursu jsem se hlásila několik měsíců předem, ale ona mě tam jaksi zapomněla zařadit… Pak se děsně omlouvala a nabízela mě zařadení do červencových rodiček… To jsem odmítla, raději jsem začala chodit do Větrníku. Vzhledem k tomu, že jsem 4 týdny před porodem ležela a rodila o měsíc dřív jsem stejně stihla jen tři kursy. (U Kovaříkové bych stihla polovinu.) Nevím, možná je dobrá, mě připadala jako roztěkaná, i to cvičení bylo docela chaotické. Ale kdosi jí chválil, že na ty kursy je dobrá.

Já jsem byla maximálně spokojená s Blankou Čermákovou z Větrníku. Ta bere 3 500,– za přítomnost u porodu, docela jsem o tom uvažovala.

Pokud na to máte finance a důvěru k Jarmile, tak neváhej a jdi do toho, je lepší tam mít celou dobu někoho známého, komu důvěřuješ. Pokud vím, tak dělá i aromaterapii, může Ti namíchat nějaké směsy na uvolnění.

Držím palce!

Alice

Vložit nový komentář