Podzimní očekávání 27 -Praktické rady okolo kojení

Těhotenství

Praktické rady okolo kojení Tento deníček nám přijde vhod, i když nám do porodu chybí ještě 24 měsíce. Zúčastnila jsem se zajímavého semináře o kojení, kde nám laktační poradkyně (LA) názorně předvedla manipulaci s miminkem, seznámila nás s novými trendy při kojení a hlavně přidala spoustu praktických rad.

A protože velmi dobře vím, že by se mi to z hlavy vykouřilo a taky jsem se tyto úžasné informace nikde jinde nedočetla (vy možná ano, nebo zkušené maminky vše mají v malíku), tak vám je předávám hezky zatepla.

O důležitosti kojení se tu nebudu rozepisovat. Všechny dobře víme, že je to to nejlepší, co miminku do 6 měsíců můžeme dopřát, v mateřském mléce dostává nejen všechny živiny, ale taky obranné látky. A také je nejvhodnější právě proto, aby střevní trakt osídlily důležité bakterie, které přispívají ke správnému trávení a později i dobré imunitě, což v umělé stravě nenajdeme. Vybavuje se mi nadšený obličej kolegy, který předvedl svou tříměsíční dcerku, jak nadšeně mává ručičkama a řehní se, když maminka vytáhne prso. Že je to pro ni ta nejlepší hračka na světě. Bodejť by ne. Kéž by naše dětičky byly taky takové. Některá maminka prostě kojit nechce, jen málokteré se to opravdu nepodaří, (LA se zmínila o případu, kdy maminka poctivě dítko přikládala, leč nic neteklo, stimulovala a stimulovala a mléko se jí prostě ani po týdnu neudělalo), důležité ale je, nenechat se odradit prvními neúspěchy.
Důležité je přiložit dítě k prsu 0,5 ? 2 hodiny po porodu. Navodit stimulaci pro tvorbu mléka a hlavně podpořit sací reflex. Celkem jsou tyto reflexy tři!!!
Nejprve děťátku zabrnkáme do spodního rtu prstem nebo bradavkou, tím se navodí hledací reflex. Miminko doširoka rozevře pusinku a pak mu to prso doslova vrazíme do pusinky. Pokud dítě tedy najde bradavku, začne sát, tady se projeví sací reflex.
Bradavka musí v pusince dítěte dosahovat až k přechodu mezi tvrdým a měkkým patrem. Dítě má v pusince i část dvorce. Rtíky jsou jemně ohrnuté, nejsou vidět. Důležité je, aby maminka před tímto fyzicky namáhavým úkonem správně seděla (představa, že kojím 8-12 denně po půlhodině ? což je v počátku běžné, některá miminka se ale napijí za 5 minut, je to velmi individuální, dá zádům pěkně zabrat), pohodlně se uvelebila nejlépe v křesle,vypo­dložila se polštáři a pak si chytla miminko. Dítě přikládáme k prsu, nikoli prs k dítěti!!!Exis­tuje několik poloh při kojení, držení je ale vždy stejné. Miminko je otočené břichem (obličejem, hrudníkem i koleny) k mamince (bříško na bříško), ta ho chytí zezadu pod krkem - ne za hlavu!!! (rozevře dlaň, palec je ve výši uší, prsty na druhém, dolní část hlavičky, krk a horní část zad jsou v dlani) a hlavičku mu doslova narazí na prso. Nemějte strach, že by se miminko udusilo. Ono by se začalo vrtět, kdyby nemohlo dýchat! Při správné technice kojení byste tedy vůbec neměly vidět pusinku a bradu! Dítě se prsa dotýká nosem, bradou a tvářemi, nesmí mít dolíčky ve tvářích (mylné názory maminek ? to mu to ale chutná, a jak mlaská ? tak NE!!!), hýbají se mu svaly kolem uší?jakoby stříhalo ušima?.
Pokud saje správně, mléko polyká ? polykací reflex. Ten je velmi důležitý, dítě polkne, pokud mu mléko stéká na kořen jazyka. Důležité je to hlavně při dokrmování lžičkou, kdy dítěti zabrnkáme lžičkou o spodní ret, ono otevře pusu, lžičkou přitlačíme jazyk dolů a mléko nalijime až dozadu, podržíme lžičku chvilku na jazyku a ono pak polkne. Pokud lžičku vytáhneme dříve (máme jistě zažitou představu jak se krmí batole?), celý obsah dítěti vyteče kolem jazyka z pusinky ven, protože se nespustil polykací reflex. Pamatujte na to i při podávání léků!!!
Důležité je nesnažit se dítě kojit, když křičí, pláče, má doslova hysterický záchvat a my ve snaze utišit ho se jej snažíme ukonejšit prsem. NE! Mohlo by nás pěkně pokousat. Nejprve dítě zklidníme, pochováme, pohladíme, pokud je opravdu hladové, trochu mléka odstříkáme a podáme lžičkou, až poté, co se uklidní, jej přiložíme k prsu. Opět čekáme, až miminko otevře doširoka pusinku (hledací reflex), abychom mu prso správně nabídly. Kojení nesmí maminku bolet. Je to známkou špatného přisátí (dítě odložíme ? vložíme mu prst do koutku úst, chvilku počkáme a přiložíme jej k prsu znovu ? zabrnkáme, počkáme až otevře pusinku) nebo pak nemocných bradavek. Ale o tom příště.
Někdy se zpočátku stává, že maminka se snaží kojit, správnou technikou (dítě je přisáté) a nic? buď z prsa nic neteče nebo toho teče málo. Při dalším přiložení k prsu jej dítě odmítá a nechce sát, protože se namáhá zbytečně, ono z prsa nic neteče a oni ho pak stejně dokrmí.V naší porodnici to řeší tak, že miminko sice saje ?naprázdno?, ale maminka mu do pusinky vloží malou cévku, kterou teče odstříkané mlíčko. Její nebo od jiné maminky. Je to velmi důležité, protože jenom odstříkáváním se prso dostatečně nestimuluje a pak se netvoří tolik potřebného mléka. Stimulace pro tvorbu mléka probíhá až do 3. měsíce! Po nějaké době se tvorba mléka v prsu upraví a cévku už není potřeba používat. Důležité je, že si dítě zapamatuje, ?namáhám se, teče mléko.?
Další zajímavý poznatek je, že v prsu se tvoří dva druhy mléka. tzv. přední a zadní mléko. Předního mléka se dítě napije zpočátku, je dobré na žízeň (i v létě), je bohatší na cukry a je ho méně, zpočátku jej tedy rychle zasytí, pak teče zadní mléko, které obsahuje více tuků a má výživnější a déle sytící hodnotu. Často se stává, že maminky v domnění, aby dítě pilo z obou prsů jej rychle vymění, ale dítě vypije přední mléko z jednoho prsu, přední z druhého prsu a za chvilku zase křičí, že má hlad a navíc mu to může v žaludku uškodit, protože ten není schopen vypořádat se s větším množstvím cukru najednou. Prsa by se měla během kojení sice střídat, ale to jistě časem po nějakých zkušenostech odhadnete kdy a jak často. Někdy stačí vyměnit je během kojení jen jednou, jindy třeba víckrát. Někdy není potřeba?pokud nejsou opravdu velmi velmi nepříjemně nalitá.
Mléko se tvoří v mléčných žlázách po celé straně prsu a miminko je nejlépe vypije v tom místě, kde má BRADIČKU!!! Proto se může stát, že v protilehlé část prstu může maminka po delší době pocítit zatvrdlé i bolestivé bouličky. Dobrá rada, jak tomu předejít nebo si odpomoci ? změnit polohu při kojení, např. do tzv. fotbalového držení. (miminko je pod paží maminky nožičkama dozadu). Důležité je zase správné uchopení miminka (bříškem k tělu, držet pod krčkem, aby se mimi nechoulilo bradou k hrudníku a neprohýbalo se). Zapomněla jsem dodat, že zatímco jedna ruka podpírá miminku hlavu a částečně záda, druhá ruka podpírá prso! Palec odkloníme od ostatních prstů a jimi nadzdvihneme jemně prso a máme ho na prstech položené. Palec je volně nad dvorcem. Pokud bychom měly tendenci prso stlačovat a tahat dopředu a cpát bradavku do pusinky, tak to je špatně!!!
Z přednášky jsem si přinesla zajímavou publikaci, kterou vydala Laktační liga: Všechno, co potřebujete vědět o správném kojení ? taky tyto informace bych vám ráda předala, ale ponechám si je napříště, protože dnes jsem toho napsala opravdu dost.

Ještě jednou připomínám, že tyto informace jsem se dozvěděla na přednášce, nikde jinde jsem je neviděla a tudíž zcela jistě neobsahují VŠECHNY informace týkající problematiky okolo kojení. Dobré rady najdete ve starších deníčcích na emiminu a jistě i jinde.

>

Úsměv na líčka a pohlaďte pupíčka. Mia>

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.04 04:30

Ahojte dievcata,

zelam pekne ranko a prijemne prebudzanie do dalsieho letneho dna. Zasa som prva, len tak som nakukla na emimino a hned som sa potesila novemu dennicku.
Ja este takto neskoro v noci varim a zachvilu sa pojdeme trosku prejst ale urcite predspanim si precitam dennicek, ktory nam pripravila Mia…
Musim priznat, ze posledne dni je tu velmi smutno a vidno, ze nase dievcata oddychuju na dovolenkach a tak aspon za seba poviem, ze sa tesim, ked sa uz vratia?
Ako dopadlo stretnutie v Ostrave? Budeme mat aj nejake fotky????
Pekny den vam vsetkym zelam

Miska a Robko 31tt

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.07.04 04:34

Uz som sa aj prihlasila ale este ma nieco napadlo. Dnes je 9. a presne o 2 mesiace mame oficialny termin. Mozno potom vam uz budeme pisat s malym v naruci… to bude krasne, vsak?
Tak paaa
Miska a Robko 31tt

Sophie
Stálice 62 příspěvků 09.07.04 08:38

Ahoj holky,
omlouvám se za neúčast, ale můj počítač se tak trochu zbláznil i připojení je, ve srovnání s tím na co jsem zvyklá, velmi pomalé.Cestu do Čech jsem zvládla bez větších problémů. Jelikož jsem jela na noc, tak dcery hned ulehly ke spánku…ani se nenajedly a nevyčůraly. A tak se mi ta menší počůrala…a já …blbec…jsem jí nic nevzala na převlečení. Takže jsem měla perné ráno v letadlo a po Londýnském letišti se procházela s mojí bundou kolem pasu s tím, že mě nic jiného nezbývá a utratit nehorázný peníz za nové kalhoty. Ale oni tam neměli žádný obchod s dětským oblečením. Tak jsme kalhoty v koupelně vyprali a 2 hodiny pod sušákem na ruce sušili.....„no, byla to velká zábava“
Jinak jsem samozřejmě už v Praze podstoupila veškeré kontroly a Keviňátko je v pořádku.
Opravdu nevím jak často se budu na internetu nacházet, ale všechny vás moc a moc a moc zdravím…bylo mi s vámi dobře a sem tam určitě nakouknu, ale ne tak aktivně jak dříve.
Velkou pusu vám všem a mimískům
S láskou
 Sophie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.04 10:12

Ahoj holky

Tak koukám, že se nám tu zatím ozvalo jen zahraničí! :-) Však všechny jste na dovolené, zrovna, když jsem se já vrátila :-( No tak si to tam užívejte!

Misko to je super .. ty ještě před spaním koukáš na mimčo a já v tu dobu zrovna utíkám se zkříženýma nožkama na vecko :-)
Neboj taky už se těšim, až se všechny vrátí a zase tu budeme kecat o stošest :-)

Sophie - to jsi měla veselé mezipřistání v Londýně!! jinač moc tě vítám „doma“ a jsem moc ráda, že je Kevin v pořádku.

Včera jsem byla na „prohlídce porodnice“ Velice mě šokoval přístup sestřiček ( šokoval v dobrém) Přišli jsme jen tak, že jsme měli cestu kolem a ujala se nás taková mladá porodní asistentka, která nám pobrobně vysvětlila jak to ttam chodí. a teď malé reference, myslím, že nikterá z vás v Hodoníně stejně rodit nebude, ale možná vás to bude zajímat:

Takže Porodnice v Hodoníně: Předem .. je to malá porodnice - taková rodinná atmosféra a proto i přístup je mnohem bližší a vštřícnější. Vybavení porodnice starší - klasické nemocňiční postele v pokojích po dvou (to je fajn - většinou jsou maminky ale stejně po jedné) Miminka jsou s maminkou na pokojích, je možné je nechat i na novorozeneckém odd. které je na stejné chodbě.
Přípravna - pokud je nutné oholí vás (když není maminka připravena z domu) a nálev (pokud ale maminka zá:,–(ně odmítá, nedělá se)
Hekárna - dvě lůžka, monitorovací stroje, infuzky - ke každému porodu individuální přístup, je možné procházení, sprcha, balón. Vana tam ale není.
Porodní sál - dva porodní stoly oddělení plentou - byli jsme ale ujištěni, že se stává opravdu zřídka, že se sejdou dvě rodičky, jak na hekárně nebo na porodním sále. Nástřih se dělá jen v případě nutnosti, ne ze zvyku. Tatínek, nebo blízká osoba u porodu vítáni. Může se jít potom podívat na ošetření miminka. Miminka se do půl hodiny přikládají a ještě hodinu mohou být s rodiči na porodním sále. Poté je maminka s miminkem převezena na pokoj.
Sestřičky pomáhají s kojením, koupáním se vším. (A jsou pořád takové usměvavé a milé).
Věci do porodnice - pouze hygienické potřeby a případně vložky ( nemocniční jsou vždy po ruce). Byli mi doporučeny jednorázové kalhotky po porodu, prý se dají i přemáchnout, takže se použíjí 2-3×. Pro miminko též není potřeba nic, všechno dostanete. Jen příděl papírových plen je 5 ks na den (celkem málo) pak už jen látkové.

Můj dojem - není pro mě důležité moderní vybavení a super vana, ale přístup k člověku a ten byl fantastický! Už se tam moooc těšim! :-)

Jen jedna věc mě mrzí. předporodní kurzy se pořádají s jedním centrem v Hodoníně zhruba 3 - 4 x do roka a ten další začíná až po prázdninách okolo 20.září, takže bych stihla tak možná první přednášku o těhotenství a ta pro mě už nebude aktuální! :-( No neva ještě že existují knížky a emimčo!

Holky mějte se pěkně!
A Mio děkuji za deníček už tisknu!!!!! :-)

Nepřihlášená Miška a Vladko 29 tt

Amalka2
Nováček 6 příspěvků 09.07.04 10:55

Ahoj všichni, je to pro mne dnes premiera, Deníčku jsem se zatím vždy zúčastnila pouze čtenářsky. Chtěla bych tímto poděkovat Mie, její články - rady mi už hodně pomohly, ať to byla miminkovská kosmetika, plínky, porodnice čí teď kojení. Čekám první mimi, tak jsem z toho trochu vyplašená, ačkoliv se snažím leccos pochytit z chytrých knížek, časopisů…
Chtěla bych vám, všem maminám popřát hlavně zdraví a hodně radosti s bříškem a zanedlouho s mimčem.
Amálka 29+1tt

Evvi
Nováček 5 příspěvků 09.07.04 11:28

Ahoj holky, tam poprve prispivam aktivne, doposud jsem byla jen pilny ctenar - diky za skvele denicky a uzitecne rady. Ja mam TP 13. nebo 20.10. -cekame prvni mimi a bude to (podle amniocentezy) holcicka. Tak se mejte moc hezky!

Evvi
Nováček 5 příspěvků 09.07.04 11:33

Ahoj Sophie, moc Te zdravim - myslim, ze svet je velmi maly. Vcera prisel domu manzel z prace a vypravel mi, jak u neho nakupovala (v Tescu Zlicin) sympaticka budouci maminka, ktera ma uz 2 holcicky, ted ceka chlapecka a jinak bydli v Mexiku. A ja mu rikam - no a nema termin nekdy na podzim? Hned me napadlo, jestli to neni Sophie z emimina. Ja jsem zatim aktivne neprispivala, ale uz par tydnu podzimni denicky poctive ctu, takze jsi mi utkvela v pameti. Tak Te oba moc moc zdravime - pokud jsi to Ty a pokud ne, tak vlastne taky.

Sophie
Stálice 62 příspěvků 09.07.04 14:26

Ahoj Evvi,
byla jsem to skutečně já. (asi není moc maminek, které mají dvě holčičky, bydlí v Mexiku a čekají chlapečka :o)To je opravdu milé překvapeníčko. Tvůj manžel byl náležitě pyšný, že taky čekáte miminko a je to velice milý člověk.
Já jsem pár dní po příjezdu ještě zjistila, že můj manžel spadl z pěti metrové výšky a jelikož má pohmožděné zápěstí tak mi nemůže moc psát. Už jsem si to oplakala, ale můžu jen děkovat Bohu, že se mi nezabil a nebo nezdomoloval své tělo na tolik, aby nemohl za mnou do Čech přijet. ..Evii, jsem ráda, že tě díky „náhodě“ můžu poznat a také vás srdečně oba zdravím!
Zatím pa
Sophie (Já se jinak jmenuji Katka, ale Sophie používám všude na internetu jako přezdívku)

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.07.04 14:29

Ahojte dievcata,

Tak my sa prave prebudzame a caka nas dalsi den. Prave citam spavy a vraj ste v Cechach mali poriadku burku, vcera som citala, ze ma dorazit aj na Slovensko, taka j takto v dialke myslime na domov.

Moja polovicka prave odisla do prace a ja si este vychutnavam caro postele, nechce sa mi vstavat, ale zachvilu pojdem pustit pracku, uz postupne periem veci pre maleho drobca. Je to krasny pocit.

Vitam nove clenky v nasom babinci a to Ervi a Amalku. Dufam, ze sa budete medzi nami citit tak super ako sa citime my.

Vzdy ked som na nete a pride moj drahy tak sa pyta, co zasa mame nove v dennicku, je podareny, lebo vie, ze na emimine som uz trosku zavisla, ale clovek sa aspon tak cez den neciti sam a aj celkovo, je super mat vas aj v takejto dialke.

Miska vdaka za informacie, vzdy ked citam nejake nove informacie o porodnici v okoli kde som vyrastala tak si hovorim, ze keby som tam zostala byvat, tak urcite v niektorej z tych porodnic by som rodila.

Sophia, vidim, ze let si mala velmi zaujimavy. Ja som mala podobny problem, ked som s mojim malym Kikom letela pred dvoma rokmi z Mallorcy. Lietadlo nam meskalo a chudacik sa mi pocikal a nemala som veci na prezlecenie, tak chodil s mojou bundou.
Odvtedy som mala ponaucenie do buducnosti.

Uz tu mame opat vikend, ja v USA ani velmi vikendy nevnimam, doma to bolo ine a teraz ked som uz bez prace tak mam vikendy kazdy den??..

Uz mate plan co urobite s vikendom?

Miska a Robko 31tt

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 09.07.04 14:36

Ahoj kamosandy tehulky !!!

Tak se k vam dnes taky pridam, at se necitite tak osamocene ;))). Nejdriv vitam Evvi a Amalku, jupii, dalsi holcici posila (Amalko, a co ty, prozradis?). Hihi, jestli to v tom Tescu byla opravdu Sophie, tak uz vazne na nahody neverim :o))))!

Misko, ta porodnice vypada uplne skvele, budu drzet palecky, abys narazila na stejne sympaticky personal ve svuj den D ;)! Ty jednorazove kalhotky si urcite porid, nevim po kolika se v CR prodavaji (tady po 5), jsou z takove elasticke sitoviny (takze netlaci)? A kdyz se zaspini, bud se daji premachnout (jak pises) nebo se rovnou vyhodi. Ja jsem si vzdycky brala dvoje na sebe, aby vsechno drzelo tam, kde ma (bala jsem se, abych nekde nezanechala louzicku, zvlast ze zacatku je to fakt vodopad ;)).

Holky, jeste jedna rada, co mi rekla kamoska (pred tydnem rodila) : misto nejakych specielnich poporodnich vlozek jsou pry dobre Libry od firmy TENA, je to pro starsi osoby, ktere si s odpustenim ucvrkavaji (hehe, to se mi to smeje kdyz je mi petadvacet, ale taky na me jednou dojde) :o))) Pry jsou super siroke a vsechno zachyti, tak doporucuji !!!

Sophie, to je super ze se ozyvas i z domova, jen tak dal, bylo by nam tady smutno !!! A Snoopinka pozdravuje Kevina;)))!

Jinak Mio, clanek je super, hned si to drzeni budu trenovat na Edenuscine panence (snad uvidim, co jsem delala spatne), strasne bych si prala, abych tentokrat vydrzela kojit hooodne dlouho, jsem rozhodnuta bojovat a nikoho neposlouchat !!!!

Holky, v pondeli jdu na prvni predporodni kurz, jsem desne zvedavaaaa!!!!
A vcera jsem byla u anesteziologa na kontrole kvuli epiduralu, nejak podezrele se to vsechno konkretizuje a mne to ani neprijde? pupik porad pekne nahore (s Eden jsem ho touhle dobou uz malem vlacela po zemi), Snoopinka v plne forme?.
Doufam, ze i vy si uzivate svych malych kopajicich zlaticek ;)))!

Krasny vikend a vsem dovolenkujicim skvele prazdniny!!!
Odpoledne utocim na slevy, tak drzte palce, at na Snoopinku v obchodech jeste neco zbyde :o)))
Dita 29tt

Sumenka
Povídálka 16 příspěvků 09.07.04 14:37

Ahojky Mio,
díky za Tvůj další poutavý a zajímavý článeček. Dostala jsem se sem zase po delší době, v práci to byl frmol hrůůůůza…

Zdravím všechny maminečky a těhulky a přeji vám všem i vašim mimuškám hodně zdravíčka v těchto parných sluníčkem prohřátých dnech. Tak jsem konečně v práci uzavřela výběrové řízení, které jsem musela od počátku uspořádat sama a po dlouhatánských týdnech si konečně vybral i nadřízený, a tak teď - ve svém 27.tt konečně v práci jen dohlížím, koukám, posedávám u novin a je mi moooooc fajn.

Co se týče zdravíčka, doktůrek mne opět zas trochu postrašil, předepsal mi jednou tolik magnézia, jelikož mi prý tvrdne děloha, což je prý pro mne hoooodně brzy na počátek činnosti dělohy a není to dobré, tak mám strach, po večerech ležím, ale jsem si vědoma, že ležet bych měla nejen 2 hodinky denně..... Nemáte s tím někdo zkušenosti? Může to mít za následek předčasný porod??? Nevím, jsem z toho jelen… každopádně za 10 dní jdu na nemocenskou a už budu jen poslušně hajat a odpočívat.

Co se týče pohlaví, pan doktor mi stále neřekl nic, co by mne potěšilo. Takže zatím netuším, ačkoli bych si to strašně přála jako jedna asi z mála maminek vědět. Uvidíme.

Mějte se všechny krásně a přeji vám krásný zbytek dne :o)

Šuměnka +? 27.tt

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.07.04 14:43

Ahoj Dito,

na teba som zabudla, ale ked som dopisala moj komentar, tak som si povedala, ze som zabudla napisat tebe ako sa mas a ze sa nam tiez nehlasis, uz som myslela, ze aj ty si medzi tymi dovolenkujucimi dievcatami.

Tak prijemne nakupovanie

Miska a Robko 31tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.04 14:59

Ahojte dievcata,

konecne sa nam blizi vikend a ja si po celom tyzdni aj v praci mozem trochu vydychnut a hned vyuzivam prilezitost na pisanie.

Pri kojeni Tomaska som nemala ziaden problem. Mliecko sa dostavilo na 3 den po porode, plne som kojila 6mesiacov a v 9,5 mes sa Tomasko som vzdal prsnika. Dufam, ze taky hladky priebeh s kojenim caka aj mrnousa. Musim sa priznat, ze mi to uz chyba… Je to uuuuuuzasny pocit, ked sa mimco nedockavo prisaje k prsniku, az mu tecie mliecko po brade a ku koncu od vysilenia z tolkej namahy aj zaspi. A ta vona mliecka zmiesana s vonou babetka - lepsi parfum na svete neexistuje.

Tuto noc sme sa pokusili s manzelikom o tulenie, ale akosi som zlyhala. Pocas tulenia som citila palenie, ktore prechadzalo az do bolesti. Niektore z Vas ste pisali o podobnom probleme pocas tulenia a ja som si len vtedy pomyslela, ze nastastie mi tento problem nemame. A bac, je to tu...... To palenie pripisujem este stavu z pred 2 tyzdnov, kedy bola u mna na „navsteve kamaratka mykoza“. Odvtedy pocas tulenia citim palenie a bolest. A este jedna pikoska - teraz pocas tehotenstva som zistila, ze som akosi mimoriadne stekliva na intimnych miestach. Pocas vcerajsej predohry som sa zadusala od smiechu, co ma manzelove laskania tak steklili.

A vyzera to tak, ze „kamaratka mykoza“ sa opat hlasi na navstevu, takze sa zaradujem medzi „clenky mykotacky“. Nastastie bola sestra dnes u mojho lekara na prehliadke, tak som jej nakazala aby mi vypytala nejake cipky.

PUPINA: tisko ti zavidim, ze Eden uz je bez plienok. Nam sa akosi vobec nedari! Tomasko uz ma 18m, ale este ani raz sa mu nepodarilo cvrknut si do nocnicka. Presne vie naco nocnicek sluzi, ale ked ho nan po:,–(ime, vystreli z neho ako struna. Ked mu poviem ideme robit e-e, prinesie si nocnicek, ale to je vsetko… Sediet na nom nechce. Porad mi ako sa Vam to podarilo? Mojou velkou tuzbou (az snom) je aby do porodu Tomo aspon sem-tam spravil to vytuzene e-e do nocnicka. Cakam na tvoje rady......

Prajem Vam pekny vikend.

Zuzina a mrnous

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 09.07.04 15:23

Ahoj Zuzi,

Tak predevsim Eden uz ma 23 mesicu, zacali jsme, kdyz ji bylo 22 mesicu. Uz asi od roku nocnicek zna, vi, ze se na nej seda a ze se u toho rika ‚pipi‘ (curat):o))))…

Kolem poloviny 22 mesice jsem ji jednoduse sundala plinu a nechala ji behat s nahatou prdelkou (je nejaka cudna, nelibilo se ji to, mamca musela nakoupit miliony kalhotek;))) a asi tyden po ni utirala louzicky (kakani si nechavala na vecer do pliny). Jednou kdyz zacala curat na zem jsem to ‚vychytla‘ a rekla ji: ‚Ne na zem, do zachodu!‘ a ona prestala, nechala se dovest na WC a tam pokracovala ;))). Kdyz videla, jak jsem potom silela radosti, zalibilo se ji to, a od te doby si o curani rika. S kakanim je to zatim napul nejiste, dvakrat se ji to povedlo do WC, jinak se jeste trochu boji a ceka na plinu.

Vsude jsem cetla, ze nejidealnejsi je zacit kolem 18 mesice (driv to nema smysl) a v letnich mesicich, takze budu MOC MOC MOC drzet palecky, aby to i u vas byla otazka par tydnu!!!!

Urcite dej vedet kdy Tomikovi sundas plinu, ja te budu povzbuzovat v utirani louzicek (hihihi, kdyz uz jsem byla uplne na dne a chtela to vzdat, nastal zlom a vsechno najedou slo) ;))).

Pusinku obema kuliferdum (kdy se dozvis, jestli je to opravdu ten klucina?)
 Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.04 15:38

Mila Dito,

dik za cenne rady. Povodne som mala v plane toto leto nechat Toma behat s holym zadockom po dome a dvore, ale pocasie nam akosi nepraje. Vidim, ze to chce vela trpezlivosti. Uz teraz mi brusko zavadzia, ked doma vytieram dlazku, takze pri utierani cik kaluziek po Tomovi pridem o chrbat a budem funiet ako bernardy(i?)n.

Na buduci tyzden (piatok) idem na kontrolu a pevne dufam, ze mi lekar definitivne potvrdi ci uz chlapceka alebo dievcatko.

Posielame spolu s Tomom a mrnousom pozdravy pre Eden a snoopinku.

Zuzina

Evvi
Nováček 5 příspěvků 09.07.04 18:00

Ahoj Sophie, to jsem rada, ze jsi to opravdu ty, manzel mi uz 2× volal, aby se zeptal… Drzime moc pesti a prejeme, aby se Tvuj manzel rychle zotavil, opravdu diky Bohu, ze to odneslo jen zapesti, tak snad bude moci brzy za Vami prijet. No, muj manzel je z mimina opravdu zatim cely pryc (jsme spolu uz 6 let), tak snad mu to vydrzi taky az mala bude na svete (mame 2+kk, takze unik nebude mozny). Vsem ostatnim dekuji za mile privitani, denicky jsou opravdu SUPER!!! Mejte se krasne,
Eva a Hanicka 25tt.

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 09.07.04 20:46

Ahoj děvčata,
Mio, deníček je super…:)
Jinak dneska jsme byly na KO a byly jsme moc pochváleny, prý jsme dr moc potěšily…děloha je klidná, to tvrdnutí teď je spíš následek počasí. Ale i nadále musíme ležet. Bříško je prý krásné:) 21.7. jdem na poslední UTZ, hned se máme po UTZ stavit v Motole u dr, udělá nám výjimečně KO a poradnu tam, aby nás netrápila cestováním. Už jsem objednaná i na poslední krev a pak už bychom krom stěrů měly mít všechno za sebou a měly bychom už jen čekat:)
Přeji všem krásný víkend a hojte
Gabča a Barča 28+2tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 10.07.04 09:58

Ahoj holčiny a bříška,

tak se hlásím po mini dovči, sice jsem ji strávila doma, ale ty tři dny volna mi jen prospěli.

Mii samozřejmě děkuji za deníček a také vítám nové těhulky čtenářky a teď už i pisatelky.
Sophie vidím, že máš hned z příjezdu domů „veselí“ zážitek :o) a přikláním se k rčení, že svět je malej. Je super. že budeš nadále v kontaktu.

Ve středu jsme si udělali se spolutěhulkou z Brna výlet po nákupech a prolezli dětské obchody po centru. Bylo to úžasné a něják mě to začlo bavit - ještě na to mít ty peníze :o(
Sraz Brněnských těhulek se vydařil a doufám, že i vy v Ostravě jste si to patřičně užili. My jsme mezi sebou měli tedy jen jednu druhorodičku takže se většina otázek hrnula k ní a zjistili jsme asi všechny, že není nad to moct se zeptat už zkušené maminy. Ale taky jsme se hodně nasmáli.

Doufám, že jste si užili toho sluníčka teď v týdnu a připravili se zas na to psí počasí, doufám, že to neomarodíme, protože ty výkyvy už jsou opravdu hrozné a nemají konce!!!!!!!

Samuelek nám pěkně roste a sílí, protože už konečně mohu mluvit o těch opravdových kopancích,neboť do toho dává asi hodně, podařilo se mu mě už i v noci vzbudit. Je to super pocit, alespoň vím, že se má náš drobeček čile k světu a neuběhne ani hodina kdy by byl vklidu. Mám z toho hroznou radost.

Tak jsem zvědavá, které těhu dnes budou vůbec na netu neuvědomila jsem si, že je zas výkend a bývá tu mrtvo ách jo, že já vždy chytnu směny když máte všechny volno.

Tak přeji hezký den a zatím pá

Verča + Sam 25 tt

Angie
Stálice 98 příspěvků 10.07.04 14:56

Ahoj holky,

tak Vas vsechny zdravim. To je teda pocasi.. Na jednu stranu jsem moc rada, ze nejsou vedra jako minuly rok a na druhou stranu jsou ty zmeny teploty desny..
MIO, diky za denicek. Opet super cteni a inspirace.
VERCO, me malej taky dokaze probudit :) !! Dneska jsem potkala kamaradku. Ma 9 mes. holcicku. Rikala, ze mela brisko jako ja tak ve 4 mesici. Tak uz jsem docela nervozni a tesim se do poradny. Musim se zeptat, proc mi to brisko roste tak pomalu :) !!

Angie + A. 24 tt

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.07.04 15:41

Ahojte Verca a Angie,

vidim ze vikendova zostava je online. Ja som si trosku dlhsie pospala, nechce sa nam nejak vstavat ale uz musim.

Ste este online???

Miska a Robko 31tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 10.07.04 15:44

Ahoj Angie,

vypadá to, že dnes jsme tu snad jen my dvě :o)))
Pořád se s tím bříškem netrap a hlavně neměj na mysli i to jak vypadám třeba já a jsem akorát o týden dál, měla jsem narozdíl od tebe velmi kvalitní tukovou zásobu na bříšku a je to asi tím. Ale ty máš ukázkovou postavičku takže ti tam nemá co vyčnívat a viděla jsi Moniku ta taky bříško moc nemá. Ber to tak, že ten tvůj drobeček měří tak max. 25 cm a je tam schoulený do klubíčka takže je ještě malinkej, ale přitom je určitě velkej tak jak má být. A hlavně to, že ho cítíš každý den pořád kopat a pod. by tě mělo uklidnit.

Už mě psala Pavla ( ta těhulka co nemohla přijít kvůli nemocnýmu synkovi ) kdy bude další srazík, řekla jsem, že jsme se něják konkrétně nedomlouvali, ale když bude zájem tak kdykoliv. Takže dej vědět když nebudeš mít nic v plánu, zavolám zas Báře a Hance a napíšu holkám z Rodiny a něco podniknem. Chtělo by to ale vymyslet něco mimo centrum, takže jestli máš nějákej nápad a chce se ti ještě někdy takový srazík absolvovat tak to bude super. Mimochodem mě ještě večer bolelo břicho od smíchu jak tam ta Hanka perlila historkama , který si vlastně nepamatovala :o)))) Ona je fakt číslo!!

Jinak jsem byla ve čtvrtek zase na koupáku a bylo fakt fajn, jen tam bylo už docela dost dětí a hodně rozdivočených takže jsem musela dost dávat pozor, ale voda supr. Bára za mnou nakonec nedojela, byla dlouho u té nové doktorky, ale je teď aspoň naprosto spokojená!

Verča + Sam 25tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 10.07.04 15:46

Ahoj Misko, je tu dnes opravdu mrtvo, já jsem v práci a zas naopak se mi klíží víčka takže ti jen závidím, že můžeš být v postýlce!!!!

Verča + S

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.07.04 15:49

Ahoj Verco,

uz som hore a pozeram co musim spravit. Vcera som prala malemu veci, prvykrat a este ich o par tyzdnov operiem v destskom prasku ale musim ich dat dosusit, lebo vecer sme tu mali riadnu burku a vo vnutri mi to neuschne, lebo je stale pustena klima.

Ako je v praci po mini dovolenke? Dari sa?

Miska

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.07.04 15:51

Ako tak citam holky moje, tak ste sa mali na sraziku veselo…
Pockajte, ak sa rozhodneme a u:,–(ime doma na SK, tak budem casto chodit do Uherskeho Brodu na Moravu, kde som vyrastala, potom vas pridem pozriet aj ja. Do Brna chcem ist na nakupy a z Brodu to nemam tak velmi daleko.

Miska

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.07.04 15:53

Angie, ako sa citis vo funkcii manzelky? Je nejake zmena nez predtym? Tak prezdrad a rozpravaj ako sa ti naziva v manzelstve, ved vies, ze sme zvedave, ze Verca?

Miska

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.07.04 16:10

Dievcata, prave som natrafila na clanok, ako sa starat o detsku pokozku. Ak mate chvilku precitajte si ho

http://www.babetko.sk/…iew_page.php?…

Mna velmi zaujal… Je v slovencine, ak nevadi na strankach babetko.sk

Miska a Robko 31 tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 10.07.04 16:20

Vzhledem k tomu, že se tady nesmírně nudím a mám ještě 3,5 hodiny do konce směny tak se jdu na ty stránky podívat díky za tip.
Jinak v práci je tak jako po každé dovolené - hrozně, ještě k tomu jsem strašně unavená, nevím teda s čeho ale asi večer doma padnu jak poleno :o))))

Verča + Sam

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.07.04 16:33

To ti verim, ja soom tiez vzdy k veceru unavena, osvedcilo sa mi, poobede si trosku zdriemnut, tak vydrzim vecer dlhsie hore.
To mas este poriadnu sichtu… co robis?
Ja som uz v plnom nasedeni, uz periem a idem si dat sprchu, nech sa trosku schladim.
Ten clanok sa mi velmi pacil, trosku mi pripomenul obdobie ked som mala Kika a zacinala sa pri nom ucit. Ja som si aspon pripomenula niektore rady.

Miska a Robko

meta
Kecalka 229 příspěvků 10.07.04 18:59

Misko článek je to opravdu zdařilý, jen jsem ho trochu dýl louskala, přece jen ta slovenština mě trochu potrápila :o)))

Já pracuji v internetové kavárně a dělám od 8:00 do 20:00 hod. a to dva dny a dvy dny volno, ale vždy tak kolem třetí odpoledne mám krizy, protože vstávat musím o půl sedmé, abych stíhala do práce a chce se mi pak po obědě strašně spát. Někdy překonávám tak tak. V týdnu to jde když je nás tu víc a máš stále co číst a pod. , ale víkend je hrůza a ani lidi sem moc nechodí víš!!! :o((

Verča + Sam

meta
Kecalka 229 příspěvků 10.07.04 19:02

Mimochodem ANGIE Miska má pravdu ještě jsi nám osvatbě nic nepopovídala a fotečky jsou taky v nedohlednu !!!!!!!!!

Jsme hrozně zvědavé!! A já koza jsem tě na srazíku zapomněla vyspovídat !!!!!!!!

Verča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.04 19:12

Ahoj holky těhulky!!!
Nemám sílu teď číst všechny vaše komentáře, pokec s kamarádkou je přednější, zase jí nejmíň měsíc neuvidím a za chvilku se budeme prohrabovat miminkovskými věcmi:-)
Miško, je fajn, že jsi bez mé nepřítomnosti převzala štafetu a staráš se tak hezky o všechny (nejen o nové) členky.
Sraz v Ostravě byl fajn, přišla Bledulka a Luca 71, já dotáhla i svého muže a plno zákusků, které nám k pivu moc nejely. Více napíšu v pondělí, až se zase budu flákat v práci.
Užívám si to tu jako princezna, jen mě zase roste bříško, trochu bolí, jím více magnézka a nadávám, že už mě nebaví ho nosit. Sním o tom, že je odkládací a už nevím, jak v noci spát. A bude hůř.
Fotek mám mnoho, takže vám je hodím do alba - i z toho srazu.
tak holky, zdar a sílu a od pondělka mě tu máte zase denně.

Vaše Mia

Angie
Stálice 98 příspěvků 10.07.04 20:55

Tak se jeste hlasim :) !!!
VERCO, ty uz jsi asi na ceste domu. To musis byt opravdu v praci dost unavena, hlavne odpoledne. Ale jeste nejaky ten den a pak uz budes doma :) !!
Srazik byl super. Urcite by bylo dobre zase neco vymyslet. Ale ted zrovna me nic nenapada. Urcite pujdu moc rada..Tak dej zase vedet, jo. Jinak diky za uklidneni s briskem :) . Malej porad kope, tak se nebudu stresovat.
Taky porad premyslim, jestli budu chodit koupat. Mam strach, abych nekde nespadla nebo aby do me nekdo nekopl, vis. No pocasi nam ted stejne moc nepreje..
MISKA, u me je vsechno stejne jako pred svatbou :) . Manzel bohuzel zije a pracuje v zahranici, takze jsem hodne sama. Byva mi dost smutno, tak jsem rada, ze mam i Vas :) !!!! Tak ja tam nejakou tu fotku dam !!! Manzel se bude asi zlobit, no neda se nic delat :) !!!

Angie

Angie
Stálice 98 příspěvků 10.07.04 21:46

Tak tam mate konecne fotecku ze svatby :) !!!!!!!!!!!!!!

Angie

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.07.04 00:54

Ahojte dievcata,

Tak my tu uz mame konecne vecer, boli sme trosku nakupit a moja polovicka sa chce ist okupat, no neviem neviem. Stava sa z neho asi vodnik, lebo zajtra rano ide na potapanie a aj v pondelok vecer. Uvidime ako stravime tento vecer, ale asi budeme pozerat telku a trosku oddychovat.

Mia, super ze si sa ozvala a ze vieme, ze sa obe s Anickou mate dobre. Uz sa tesime ked sa medzi nas vratis.

Angie, supeeeerrrrr, krasna fotka, musim povedat ze si bola prekrasna nevesta. Stalo nas to vela sil, aby sme ta videli, ze Verca? To mi je luto, ze manzel je prec a daleko od teba, lebo viem, ze su chvile, kedy si ho prajes mat co najdhlsie pri sebe.

Verca, zaujimava praca. Urcite mas tam stale vela ludi a aspon ti je veselsie, I ked viem, ze popoludni by si bola najradsej doma a oddychovala, vsak?

Ako ste stravili sobotny vecer? Dufam, ze tak prijemne ako my??

Miska a Robko 31tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 11.07.04 08:58

Přeji všem bříškům a skoro maminkám krásný sluníčkový den.

Angie musela jsem ti připsat už komentář k fotce, protože jsem byla opravdu nadšená, sice nám to dalo trochu přemlouvání , ale povedlo se :o)) Opravdu jsi byla jak princezna. Já jsem ještě pořád své svatební album od švagra nevymámila takže já Vám zatím do mlýna nepřisypu :o( Chápu jak musí být těžké, že ti manžílek pracuje daleko od domova!! Jsem na tom trochu podobně , můj manžílek dělá tak že má směnu kdy je v práci 24 hodin, pak celý den spí a k tomu má jeden den volno a to ještě to volno má zpravidla tehdy když jsem já v práci, takže se cítím podobně, u nás se musí společný ( alespoň ) víkend plánovat měsíc dopředu!!!

Mio jsem strašnej sobec, ale už se těším až budeš v práci a zas rozjedeš pořádnou diskusi :o))))))))))

Misko já jsem sobotní večer strávila docela příjemě, manžel pro mě přijel do práce a byla jsem pozvána na kafíčko a dortíček, takže jsme si příjemě pokecali. Vždycky mám dobrou náladu když vidím, že jsme s manžou schopni si pokecat i jako kamarádi!

Holky našla jsem doma také něco o kojení a s ním spojené nejčastější otázky, takže vám to sem hodím, třeba si z toho taky něco vezmete!

Verča + Sam 26tt

meta
Kecalka 229 příspěvků 11.07.04 09:34

KOJENÍ přináší matkám, bez ohledu na roční období, značné výhody. Pro ženu jednak znamená, že :

 • děloha se po porodu rychleji vrací do původního stavu
 • poporodníí stráty krve jsou menší
 • ženy méně trpí anemií
 • jejich postava se dostávvá rychleji do původního stavu.
 • ekonomická stránka věci jistě také není zanedbatelná.

Někteé ženy se domnívají, že kojení může narušit jejich zdraví, ale je tomu právě naopak. Kojení chrání před :

 • rakovinou prsu
 • vaječníku
 • hrdla děložního
 • zabraňuje zvýšené lámavodti kostí v období přechodu

Kojenec a mateřské mléko :

 • nejvhodnější výživa
 • vždy správná teplota a kvalita
 • posiluje obranyschopnost organismu
 • ovlivňuje psychický i fyzický vývoj
 • kojenci jsou zdravější a méně trpí alergiemi a cukrovkou
 • prohlubuje vztah mezi matkou a dítětem

Nejčastější mýty :

„U některých dětí se může objevit alergie na mateřské mléko“

 • Nejde o alergii na mteřské mléko, ale na protein , jenž se do něj dostává.

" Používání dudlíku nevadí "

 • Dudlík snižuje potřebu sání a ovlivňuje jeho způsob. Zkracuje délku výlučného kojení a ovlivňuje laktační vynechání menstruace. Má negativní vliv na utváření dutiny ústní a je příčinou její infekce.

" Nikdy nebudíme spící dítě. "

 • Spavé dítě je třeba budit, aby pilo alespoň 8× denně.

" Dítě s průjmem nemá být kojeno "

 • Kojení je nejlepším lékem, bezlaktózové mléko není lepší než mateřské mléko.

" Kojení tříletého nebo čtyřletého dítěte je nevhodné "

 • Kojení starších dětí bývalo ve věšině kultur normální, v posledních 100 letech se ale začalo omezovat. Pravdou je, že dlouhodobě kojené děti jsou nezávislejší.

Největší info o kojení :

WWW.KOJENI.CZ
WWW.MAMITA.CZ
Zdarma ve všech VZP jsou k dispozici brožury s tématikou SPRÁVNÉ KOJENÍ

Doufám, že jsem Mii příliš nezasáhla do připravovaného deníčku!!! Info jsem si přečetla v časopise od VZP.

Verča + Sam 26 tt

Angie
Stálice 98 příspěvků 11.07.04 11:52

Ahoj holky, tak preji peknou nedeli..

To jsem rada, ze se Vam fotka libi :) !!! Ja jsem se fakt snazila, aby svatba byla krasna.. Stalo me to dost sil, ale vysledek byl super, tak jsem moc rada.. Nekdy mi pripada, ze jsem se ani nevdavala ja :) , jak rychle to uteklo..
VERCO, diky za clanek. Tohle tema me moc zajima. Jsem totiz zvedava, jak kojeni zvladnu. No doufam, ze dobre :) !!! Tak at ti to v praci rychle utika.. Ale v nedeli je tam asi nuda, ze??? Jinak manzel je fakt moc hodnej :) !! Jsme spolu 5 let a potkali jsme se v Rakousku, i kdyz jsme oba z Brna :) !!!
MISKA, ja vlastne ani nevim, kde presne jsi :) a jak uz dlouho ????Ja jsem docela dlouho pracovala v zahranici. Byla jsem v Nemecku, v Holandsku, ve Svycarsku. A pak jsme s manzelem nekolik let pracovali v Rakousku.
Jo a zitra mi prijede na 1 den manzel. Tak se mooooooooooooooc tesim :) !!!

Angie + A. 24 tt

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.07.04 14:24

Ahojte Angie a Verca,

dobre ranko zelam, prave som vyprevadila polovicku na potapanie a tak idem trosku oddychovat, ale vo vasej spolocnosti, ak ste online. Je tu niektora z vas alebo uz mam smolu?

Miska

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.07.04 14:38

Ahojte Verca a Angie este raz,

Ako tak vidim, asi som prisla neskoro a ani jedna z vas tu neni. Nevadi. My sme sa zobudili, urobila som ranajky a vyprevadila draheho na potapanie a teraz som opat v posteli. Vyzera to, ze som trosku prechladnuta. S tym som tu nikdy nemala problemy, len tento tyzden spolubyvajuca bola chora a asi nas vsetkych dookola nakazila, tak sa musim dat rychlo do formy. Dopoludnie mam relaxacne a naobed sa vrati domov moj potapac a pojdeme sa niekde najest, takze ani varit nemusim, super.

Verca, mas pravdu, Angie je na fotke ako princezna. Ja som sa vydavala pred piatimi rokmi ale to manzelstvo padlo este 3 mesiace predtym ako sa mi narodil Kiko. Teraz mam Roba, preto aj maly je Robko, po ockovi a som stastna ze ho mam. Svadbu sme sice este nemali ale uz je naplanovana a ja sa uz tesim. Urcite to bude nadherne a potom vam dam vediet. Sice do porodu to nezvladneme, ale na Vianoce uz chceme byt spolu ako manzelia. Bude to pekny darcek, vsak? Na narodeniny mi dal syna a na Vianoce manzelstvo, hahahahahah??
Inak vyzera, ze si mala vcera pekny vecer, to nas tesi, myslim, ze si take pekne vecery a aj take mensie rozmaznavanie do svojich poloviciek zasluzime, nemam pravdu?

Angie, tak ja sa nachadzam v USA, uplne dole na Floride a tento nas ostrov je najjuznejsie polozene miesto v USA a odtialto sa zacina odratavanie aj mil v USA. Predtym sme boli nejaky cas v New Yorku a potom sme sa prestahovali tu dole na juh, kde je pekelne horuco. Zivot v zahranici je dobra skola pre cloveka, aspon ja mozem usudit podla seba, velmi vela mi to dalo a naucilo. Predtym som sa bola otukat vo Svajciarsku, ale to bolo ine, lebo som bola sama a tu sme dvaja.
Inak sme radi, ze mas takeho dobreho manzela, chcete sa u:,–(it v Brne alebo pojdes za nim alebo to budete tak riesit nejak na dialku? Aky mate plan?
Zajtra ti zelame pekny den v spolocnosti manzela, uzi si ho?.zelame ti to.

Inak Verca, diky za rady o kojeni, velmi uzitocne informacie, ja sa tiez chystam kojit maleho, pri Kristiankovi som mala s tym problemy, sice som kojila ale velmi kratko a aj k tomu som musela dokrmovat, ale myslim si, ze velku rolu vtedy mala moja psychika a vsetky tie problemy co boli okolo mna v tom case. Teraz mam dalsiu sancu a tu si nechcem nechat ujst a malemu chcem dat to najlepsie.

Miska

Angie
Stálice 98 příspěvků 11.07.04 14:58

Miska, ja jsem jeste taky :) !! Tak to mate porad pekne pocasi, to je super. To by se mi moc libilo.. Akorat ted , kdyz jsem tehotna mi ta horka nedelaji dobre. No my jsme tady nastesti nemeli jeste zadny tropicky den, tak je to OK. Mas pravdu v tom, ze kdyz clovek zije v zahranici, tak mu to hodne da. Ja porad premyslim, jak to budeme resit, ale zatim jsme se nedohodli. Manzel by chtel zatim zustat v Nemecku a ja bych chtela byt tady. Tak nevim, jak to vyresime. Zatim je to zivot na dalku..No aspon jsme si vzacni a porad se na sebe tesime. .

Angie

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.07.04 15:02

Angie, to ti verim..... a to cakanie a tesenie sa na manzela je skvele. To poznam, ked sme my boli s Robkom daleko od seba a zachvilu ked pojdem s malym na Sk tak tiez hrozi, ze budeme nejaky ten cas bez seba, ale o tom je zivot.
My tiez este mame otazku byvania a toho kde byvat otvorenu, vsetko sa ukaze po tom ked pridem na SK a doriesim si tam nejake veci. Vtedy sa rozhodneme ci tam alebo tu. I ked to bude velmi velmi tazke.
Nam tu prave zacalo prsat a je pod mrakom, vcelku fajn, i ked vonku je stale pekelne horuco a dusno a to aj vecer. Na prechadzky sa da ist vecer po 9.
 MIska

Angie
Stálice 98 příspěvků 11.07.04 15:12

To mas pravdu.. Rozhodovani je opravdu velmi tezke. Ja si porad rikam, ze az se prcek narodi, tak to bude manzela tahnout k nam :) !! No uvidime..
Jinak tady je na leto zvlastni pocasi. Je asi 20 stupnu a taky pod mrakem. Takove leto teda napamatuji..Ale verim, ze ta vase vedra musi byt take dost neprijemna. Vseho moc skodi, ze..
V TV ted budou davat Fontanu pre Zuzanu :) , tak se chci koukat. Uz mam uklizeni, navareno a vyprano. Jeste vecer upecu buchtu…

Angie

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.07.04 15:18

Vidis, aka si sikovna. Tu sa piect neda, v dome byvame 3 pary a ak tu zostaneme, myslim v USA, tak budeme musiet najst nove byvanie. Je to ine, ked ma clovek svoje a byva sam. Na to nedam dopustit.
Fontana pre Zuzanu, to si pamatam, pekny film, videla som vsetky diely.
Priznam sa, ze hned by som s tebou to leto menila, cele tie mesiace su tu horucavy, to je hrozne, a o zime tu ani nehovorim… Vzdy som tuzila niekde takto zit, kde su horucavy ale uz mam toho dost.
 Miska

Angie
Stálice 98 příspěvků 11.07.04 15:23

Taky si myslim, ze by me ta horka casem zacala vadit…
Tak ja jdu koukat na film :) !!!
Preji krasnou nedeli…

Angie

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.07.04 15:26

Aj tebe Angie peknu nedelu a zajtra si to uzi, budem na teba mysliet.

Drzte sa s drobcekom, paaaa

Miska

PS. Inak ja tiez pozeram film, je to nejaka komedia a muzovi, co mal tri zeny a teraz sa vsetky tri nahodou stretnu, takeho muza by som nechcela, to nie.....

meta
Kecalka 229 příspěvků 11.07.04 15:29

Ahoj holky, já jsem se něják začetla na Rodině a mezitím už Miska vstala :o))) Já si pořád nemůžu zvyknout na ten časový posun :o))
Holky já jsemasi moc závyslá na tom alespoň jednou denně manžela vidět, takže tě Angie strašně obdivuji, ale taky si myslím až se ten Váš kulihrášek narodí tak bude tatka víc doma! Rozhodování je těžké, mě se oženil adoptivní bráška do Německa, byli jsme na sebe dost zvyklí a oba jsme to obrečeli, ale je tam teď strašně spokojenej a to ten stesk po něm vyrovnává, když vím, že se má fajn a určitě líp než by se měl v ČR.
Holky tady je dne staková nuda, ty lidi snad někam zalezli před tím hnusným počasím!!
No ještě k tomu článku na Rodině co mě tak zaujal. Pročítala jsem informace o Dulách, je to zajímavé čtení a už jsem pevně rozhodnutá, že když neklapne ta Jarmila jako soukromá PA tak určitě zkusím jako druhý pokus Dulu, už jsem psala dvoum Brněnským dulám email tak uvidím co mi odepíšou ( jestli vůbec :o))))) )
Co vy holky jaký máte názor na doprovod k porodu ( mimo manžela bez toho bych já ani nešla )

Verča + Sam 26tt

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.07.04 15:35

Ahoj Verca,

ja som si myslela, ze si to dnes v praci vzdala ale mylila som sa. Ten casovy posun je hrozny, ale ja uz tie casy ratam aj tak aj tak, uz som si zvykla.
Co sa tyka doprovodu k porodu, tak pri Kikovi som mala super lekara, ktory sa o mna staral, tak som nepotrebovala iny doprovod, tu by sa zisiel, ine prostredie, lekari a podobne, ale budeme to musiet s Robom zvladnut spolu, on chce ist k porodu od prvej chvile a viem, ze si nejak poradime. Tu je to uplne inak nez bolo u nas doma..... ved pockajte, coskoro vam budem pisat zazitky a dojmy… i ked medzi nami, radsej by som rodila doma nez tu, to uprimne......

Miska

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.07.04 15:40

Este k tej zavislosti videni manzela, ja som tiez na tom zavisla, aj teraz ked sa isiel potapat, tak stale premyslam a vzdy ked skonci ponor, tak mi musi volat a uz sa neviem dockat, kedy pride domov, vecer bez jeho pritomnosti v posteli nezaspim, ked mi je cez den smutno, tak mu hned volam a na obed chodi domov… hrozne som si na neho zvykla, uz patri do mojho zivota a mojich kazdodenych dni, a teraz ked budeme nejaky cas bez seba a este k tomu ma caka tazka skuska doma, tak mi bude velmi chybat a uz teraz mi je luto, lebo mam pocit, ze to bez neho nezvladnem a bude to tazke.
 Miska

Peg
Kecalka 196 příspěvků 11.07.04 15:51

Ahojte nakukukuji od jarních miminek :-)

Kojení je táma které u nás neustále hraje prim :-)

Dnes má naše Anetka dva měsíce a kojíme, rady které vám Mia popsala si přečtěte dukladně a zapamatujte a čtěte ještě před tím než pujdete do porodky :-) muže se stát že tam Vám nikdo nic neřekne.

Já chci jen dodat, že někdy je to těžké i my po dvou měsících máme dny kdy Anetka saje krásně ani to necítím a dny kdy prostě kojení bolí, vím že by měla pořádně otevřít pusinku, že je to ve špatném přiložení, ale prostě to jinak nejde snažím se přiložit několikrát, ale i tak to někdy nepomuže, střídají se dny kdy o bradavkách nevím, a dny kdy je cítím v podprsence s každým sebemenším pohybem. Ale snažíme se a bojujem, je to o tom vydržet, a ikdyž někdy musím mít zatnuté zuby vím, že je to nejvíc co mužu Anetce dát. Píšu Vám to proto ab yjste věděli, že ne všem to jde tak krásně předpisově a v případě že vás to potká se neděsily, za chvilku se to muž změnit k lepšímu :-)

Peg a Anetka dnes 2 měsíce

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.07.04 15:58

Ahoj Peg,

dakujeme za povzbudenie. Ja viem ake je kojenie a teraz si uvedomujem aj chyby ktore sa stali pri mojom prvom synovi a uz vtedy som si povedala, ze ak budem mat este babo, tak spravim vsetko preto, aby som ho kojila co najviac.
Teraz sa snazim dobre pripravit a uz taka pripravena chcem ist aj do porodnice. Prvykrat ked som bola tak som mala smolu na sestricky a personal, lebo tam ti nik s kojenim nepomohol a nedal rady, bolo to len a len na tej mamine. Dolezita je i ta priprava a ak sa najde v porodnici niekto, kto nam s tym pomoze a da nejake rady, tak to bude pre nas velke plus.
Anetka je krasne meno, drzime vam palce, Anetka nech pekne papa tvoje mliecko, lebo to je pre mnu to najcennejsie co moze v tomto obdobi od maminy dostat.

Miska a Robik 32tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »