Podzimní očekávání 33 - tip na fotoalbum

Těhotenství
  • MMiiaa
  • 01.09.04

Ahoj holky! Jsem tady opět s novým deníčkem, ve kterém si trochu nostalgicky zavzpomínáme a potěšíme oči i dušičky, bude se točit kolem fotografií. Trochu v tom pořadí deníčků udělám nepořádek, protože ani mne se těhudebilita nevyhla a místo deníčku 33 jsem poslala 34 (i proto, že jsem nebyla u svého PC)? tak abychom deníčky ještě nějaký čas měly hezky číslované.

K těhotenské a miminkovské tématice se brzy vrátíme, ale protože už mezi námi máme první narozené miminko, je potřeba dát jeho mamince pár tipů, které se jí možná budou hodit. Nedá mi, abych se o svůj nápad s vámi nerozdělila.

Všechny se moc těšíme, až budeme to malé princátko, které se nám za pár dní narodí, držet v náručí. Bude to opravdu jedinečný okamžik a i když víme, že nám jej z paměti nikdo nevymaže, bude nádherné si jej připomenout z fotek. Navíc novorozeňátka rychle rostou a ještě rychleji se mění, v jejich výrazech tváře najdeme grimasy vyjadřující snad všechny lidské pocity, a proto příbuzní tak rádi hádají, komu je to mrně právě podobné.
Je škoda, že dnes klasická knižní fotoalba nahrazují pohyblivé obrázky (video) nebo digitální fotografie na CD s PC prohlížečem?ta nostalgie mi asi zůstane, vzít do ruky knihu a listovat společně s někým? Nezapomenu na svou dvouletou neteř, která si své fotky, jak byla miminko, chtěla s mámou neustále prohlížet. Ukazovala na sebe a říkala Ola. Bylo to roztomilé.

Tip č.1: Album musí být bytelné, aby něco vydrželo.
Přikláním se ke knihám s tvrdými deskami, kde se fotky vkládají pod folie a listy se otáčejí jako v knize. Nejlepší jsou ty, které mají i políčko pro vsunutí štítku s popisem fotografií. Takové album vyjde od 150 Kč výš, záleží na velikosti políček (9×13, 10×15cm), počtu stran a místem, kde ho pořídíte. Nejlevnější jsou samozřejmě supermarkety, ale i velkosklady papírnictví. Jaký bude motiv na přední straně je už vaše rozhodnutí, jsem trochu znechucená, že se na většině objevuje kýčovitý obrázek (nejen s dětským motivem). Ale kdo hledá, najde. Úplně nepraktické mi přijde album, které má měkké desky nebo ve kterém se po otevření fotky ve foliích obracejí nahoru. Fotky z kapsiček vypadávají (úžasný trapas na návštěvě, kdy vám fotky zůstanou v klíně) hlavně když album obracíte, abyste si fotku prohlédli na výšku.

Tip č. 2: Koukněte se po pěkném a funkčním fotoalbu už teď.
Fotek bude přibývat a věřte, že když tu knihu nebudete mít po ruce, fotky se vám budou povalovat po 20 místech v bytě, možná jedna z nich, ta NEJ NEJ NEJ, bude v rámečku a chronologický přírůstek fotografií tak bude postrádat smyslu.

Tip č. 3: Podívejte se na své fotoalbum z dětství.
Já od rodičů dostala krabici fotek a šedé fotoalbum asi v 10 letech pod stromeček. Bylo takové klasické, se šňůrkou, na tvrdé papíry se lepily fotky fotorůžky, které po čase odpadávaly a listy oddělovaly tenké papíry, aby se fotky na sebe nelepily. Album jsem dala dohromady o dva roky později, jenže po několika letech se totálně rozpadlo. Teď všechny fotky leží v krabici pěkně seřazené a čekají na přesunutí do alba nového. Dnes se fotorůžky dají pořídit i takové, které po nalepení neodpadávají, ale zase z nich tu fotku nesundáte. Ostatně ani moji rodiče na tom nebyli s fotoalby o moc líp, všechny fotky byly ve stařičkém kufru a protože můj otec byl 34. ročník, některé byly nádherně zažloutlé, řádně ohmatané a tím se jejich hodnota zvyšovala.

Tip č. 4: Aby kovářova kobyla nechodila bosa.
Manžel fotí. Kdejakého profesionála by svými výtvory strčil do kapsy, ale k profesionalitě mu chybí patřičný ?glejt? a není vůbec jednoduché ho získat. Když mu bylo náct a rozhodoval se, co dál, umělecká škola v úvahu nepadla. Možná je to opravdu škoda. Fotek tedy máme doma nepřeberné množství a každý rok přibývají. Myslíte, že je má seřazené v albu? Ne. Možná v tom elektronickém?na webu. Pořádek ve fotkách dělám já? konečně jsem vymyslela systém, který funguje a který i manžel respektuje?Do chronologicky řazených alb se dostávají jen ty nejlepší kousky (NESNÁŠÍM ALBA, KDE JSOU FOTKY Z CELÉHO FILMU ? I NEPOVEDENÉ A NEJLÉPE VYFOCENÉ V JEDNOM DNI!!!) s řádným popisem, ostatní fotky jsou seřazeny v očíslovaných obálkách s indexprintem (náhled všech fotek z vyvolaného filmu? teď k nim přibývají i CD), jak byly vyvolány? celkový jejich přehled je veden na seznamu. Všechny obálky jsou v krabici. Fotky umělecké jsou zvětšené, některé zarámované a pověšené na zdi, jiné schované v krabici. Menší také čekají na vložení do alba.

Tip č. 5: Proč nemít album naprosto originální?
Popusťte uzdu své fantazii. Pokud si trochu rozumíte se slovy a pastelkami, vytvořte svému děťátku jedinečnou knihu. Uvidíte, jak z ní bude nadšené, až si ji o pár let bude prohlížet s vámi nebo jiným příbuzným. A co teprve spolužáci a kamarádi? Čas od času při probírání učiva o rodině paní učitelka chce, aby děti přinesly své fotky? lépe tak chápou příbuzenské vztahy. Vzpomínám si na jednu dívenku z rozvrácené rodiny, pro kterou byla každá paní teta a slovo sestřenice bratranec nikdy neslyšela. Bylo těžké jí to vysvětlit. A tomu se díky RODINNÉMU fotoalbu můžeme vyhnout.
Jak na něj?
Určitě by v něm neměli chybět všichni příbuzní (i ti, kteří nám lezou na nervy a třeba se s nimi nestýkáme.) Do rodiny přece patří. Dítě mnohdy vnímá rodinu jako máma, táta, sourozenec, ale co prarodiče, tety, strýčkové?? Až se u vás začnou návštěvy scházet, aby se obdivovali nad tím uzlíčkem, foťte, co to dá. Své děťátko také foťte v různých okamžicích a částech bytu. Bude ho zajímat, jaké mělo povlečení v peřince, v jakém kočárku se vozilo, jaké mělo hračky, jak vypadal pokojíček, protože i ten se s jeho věkem bude měnit.
Pro ty méně šikovné, kteří neumí kreslit nebo nemají tolik nápadů, mám další tip. Taková předpřipravená alba se dají pořídit. Mají názvy jako např: Naše děťátko, Můj 1.rok života, Deník našeho děťátka (nakl. Fortuna Print 469Kč-má pevné a bytelné strany jako papírové leporelo, navíc velmi vkusné a nádherné ilustrace.), Mých prvních 5 let? jsou sice dražší, ale dají se dobře použít. Velmi se mi líbí album od fotografky Anne Geddes (v papírnictví asi za 500 Kč). Nápadů, co do něj zaznamenat, je v něm víc než dost.

Tip č. 6: Inspirujte se klasickou fotografií!
I když je fotografování celkem nákladná záležitost (kinofilm stojí okolo 120 Kč ? záleží jaký a jak dlouhý, jeho vyvolání a udělání fotek kolem 300Kč ? záleží kde, volím raději fotoobchody než drogerie, kvalita se nedá srovnat), je to částka srovnatelná s jedním balíkem plín. Co se stane s použitými plínkami víme, ale fotky zůstanou napořád. Nebuďte tedy příliš moderní a líné. K dnes již samozřejmé videokameře a digitálnímu fotoaparátu pořiďte i fotoaparát klasický. A nezapomeňte aspoň na jeden černobílý film. Fotky z něj mají své neopakovatelné kouzlo.

Tip č. 7: Foťte pořád.
V průběhu celého roku. Aspoň pár fotek každý měsíc. Nejlépe s tužkou v ruce (pokud foťák nemá funkci, že je schopen vyfotit obrázek s datem, ale na zvětšeninách to nevypadá dobře!) a zaznamenávejte, kdy byla fotka pořízena. (první kojení, první vycházka, první pasení koníčků?)

Tip č. 8: Kromě fotek také sádrové odlitky!
Kdysi jsem psala o tom, že chci našemu miminku udělat sádrový odlitek ručičky i nožičky?jak bude nejmalinkatější!!! To bude ten nejlepší úlovek do miminkovské sbírky.

Mně samotné je líto, že mám fotky jen z ?tradičních? chvilek ? koupání, jedna teta, druhá teta, třetí teta, já sahající na stromeček, 1 svíčka na dortu, teta z jeslí, 2 svíčky na dortu? víc nic. Fakt se těším na to fotoleporelo!!!! Tím, že manžel fotí a naučil mě fotky vnímat jako vyvedené a méně vyvedené, mám i já k nim jiný vztah. Taky se snažím fotit (kam se hrabe digitál na mou zrcadlovku! Představte si, že mám takové štěstí, že už 2× jsem foťák vyhrála!!! Tenhle je ale výborný.) a na portréty jsem o fous lepší než on. On zase vidí jiné věci. Taky je znát, že mám ?jeho školu?. Až začneme cvakat spouští, naše děťátko bude mít album parádní ? typické knižní, právě s těmi fotorůžky a průhlednými listy. Začne naší svatební fotkou, fotkou s bříškem, doplníme i foto babi a dědů a tet ? čili nejbližších příbuzných? a pak přijde na řadu samotné miminko. Nejprve ono samo a postupně s příbuznými a našimi blízkými přáteli a dalšími? nebudu se tu až tolik přechlubovat tím, že každou stránku chci doplnit osobitým textem a pěknou ilustrací. (Mia je na tohle fakt šikovná!!!) Na tenhle ?fotoseriál? se fakt těším, ještě že už s tou parádní zrcadlovkou umím pracovat?

Spouštím fotoaparátů zdar.

PODZIMNÍ OČEKÁVÁNÍ

Narozená miminka: Miska + Robko ? 27.8.2004 v 9:08h ostrov KEY WEST v USA, - 3 266g - 50cm (37tt)

Září

Lucie 25 ( + Timon, Tim, Timik, Timča, Timisek ) ? Praha - TP 4.9.2004
Sophie (+ Kevin) 27 ? Veracruz (Mexico) - TP 11.9.2004
Slunečnice 27 (+ Myšátko) - Slatinice u Ol ? TP 12.9.2004
Tumovka 31 (+ Sofie) - Hradek (CR) - TP 13.09.2004
Verunkatehulka 22 ( + Barča) ? Brno - TP 13.9.2004
Pavlusak Plzeň ? TP 14.9.2004
Alika/Alena (+ chlapeček) 28 ? Praha ? TP 15.9.2004
Sojka 23 (+ Šárinka) ? Brno ? TP 16.9.2004
Kernerka 28 - Praha-Žižkov - TP 20.9.2004
Paloma1/Ála 23 (+ Verunka) ? Ústí nad Labem ? TP 20.-24.9.2004
Bolero/Markéta 25 (+ Markétka) ? Vodňany ? TP 21.9.2004
Pepsi 28 (+ Pupík-Tom?)? Kolín nad Rýnem (Německo)- TP 21.9.2004
Kopretinka (+ Davídek) 25 - okolí HK - TP 23.9.2004
Malina 36 (+ Eliška) - Plzeň - TP 24.9.04
Luca71 32 ? (+ asi Daniel) ? Ostrava ? TP 25.9.2004
Guerita/Eva 27 (+ Adam) ? t.c. Zlín ? TP 27.9.2004
Myshka 29 (+ Barunka)? Opava - TP 25.9.2004
Peťka/Petka2 26( + chlapeček) - Praha ? TP 26.9.2004
Mia (+Anička Amálie), 27 - Pardubice - TP 27.9.2004
Michellka (+ Vladko ? Ládínek:-)) 22 Holič (SK) - TP 29.9.2004
EditaAnne 21 (+Violka) - TP 28.9.2004 ? Neratovice
Gabinka 22 ( + Bára) - Libomyšl u Berouna ? TP 30.9.-1.10.2004

Říjen

Katcha (+ Vítek) 31 ? Praha - TP 1.10.2004
Týnka 25 ? Bakov nad Jizerou ? TP 25.9.-1.10.2004
Pupina 25 (+ Snoopinka) ? Francie - TP 2.10.2004
Lucula 26 ? Brno - TP 3.10.2004
Zuzina (+ Dominik?) 31 - Pezinok (SK) - TP 3.10.2004
Sumenka 28 let - Ostrava - TP 3.10.2004
Petra a mimi ? TP 6.10.2004
Lila 31 - (+ asi Petr) - Brno - TP 7.10.2004
Marcik/Marcela 28 (+ Benedikt) ? Kroměříž - TP 8.10.2004
Emko/Marta 29 let - dvojčátka ? České Budějovice ? TP 5.10.2004
Lenculka 29 ? Brno - TP 15.10.2004
Evvi (+Hanička) ? TP 13.-20.10.2004 ? Praha?
Myšanda - okolí HK - TP 24.10.2004
Alenka2004 25 let - Severní Morava - TP 25.10.2004
Meta/Veronika (+ Sam) - Brno ? TP 25.10.2004
Bledulka 26 ? Ostrava ? TP 29.10.2004

Listopad

Angie 28 ( + Adam) ? Brno - TP 3.11.2004
Bára/BZB 28 let ? (+ asi holka) Brno - TP 17. 11. dle UTZ 3.11.
Nenička 24 (+ Terezka) ? Beroun ? TP 25.11.2004

Další

Fanynka - dvojčátka
Iva (+Františka)

Sluníčko na líčka, pohlaďte pupíčka. Mia ve 36 tt

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 08:22

Jéé,
já jsem asi fakt první. Ale to jen proto, že dneska je 1.září a já musela asistovat u vstávání do školy. Tak já to rychle pošlu a pak se vrátim ke čtení hihi.

malina

Jity
Stálice 54 příspěvků 01.09.04 08:46

Trochu se vám sem zapletu a přidám svůj tip:-)))
Já dlouho nechtěla digitální foťák,který manžel chtěl:-)), protože přeci chci mít klasické fotky, což spousta známých s digitálem nemá, až jsme ho jednou dostali a nebylo co řešit:-))…
Archivování fotek, album, řešíme následovně: všechny fotky uchováváme na CD a ty hezké si vytiskneme na fotopapíry A4 i s doprovodným textem - prostě taková kronika a pak vložíme do euroobalů a klasicky do pořadačů (které si ale patřičně vyzdobím třeba decoupage). Stránky si vytvořím ve wordu, ale jde to udělat i tak, že fotky nalepit na A4 a dokreslit, dotvořit … Je to super věc, hlavně se to osvědčilo u dovolených, protože každá návštěva pak u nás „nemusí“ prohlížet stovky fotek,ale prohlíží si kroniku, přečte si textík a prohlédne jen vybrané fotky.
Děláme si z každé návštěvy, z každé akce fotečky, které pak tak jednou za 14 zpracovávám. Třeba včera jsme z víkendu vytvořila cca 3 strany textu a fotek (byli jsme u známých na svatbě). Všem známým se to hodně líbí, jen se jim nelíbí ta pracnost. Když si však zvyknete vytvářet takhle cca po 14 dnech, tak to jde, nejhorší je dávat zpětně dohromady třeba půl roku:-)))…

malina02
Kecalka 107 příspěvků 01.09.04 09:13

Takže ještě jednou-ahoj Mio a ostatní těhulky,
moc pěkný deníček a zase mi tak nějak kápl do noty. Právě několik posledních týdnů se zabývám focením a přístrojema, který k tomu potřebuju. Máme celkem slušnej foťáček , myslím olympus a i když profíci určitě nejsme, celkem se nám to daří, protože on fotí sám. Jenže dneska už většina lidí najíždí na digitál, tak jsem právě o tom začala uvažovat, že by jsme si ho mohli pořídit.

Docela bych ráda poslala i sem do galerie nějaké foto, jenže zatím nemám tu možnost. Je to fajn, mít obrázky pěkně v počítači a posílat je libovolně přátelům. Ale samozřejmě, že fotoalbum má svoje kouzlo a dá se říct, že je nezničitelné. Souhlasím i s tím, že černobílé fotky vypadají moc zajímavě.Taky si vzpomínám na ty černé růžky do kterých se zasouvaly fotky, tak to už nechci, ale nějaké pěkné album mimču určitě pořídíme.

Budeme fotit hodně a všechno možný, protože vedle těch fotek u dortu a stromečku se mi stejně nejvíc líbí momentky, takový ty úryvky a střípky z běžnýho života. Už se moc těším, až tu skládačku odstartujem. A to už se zase dostávám k posledním týdnům těhotenství, už aby to bylo, já už nechciiii......

To je hrozný se mnou, ale to bříško už je vážně těžký. Ta moje snížená pohyblivost mě pěkně rozčiluje, no nezbývá než to vydržet, ale občas jsem pěkně protivná (chudáci ostatní členové rodinky).Zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá. S tim počítáním tt jste mě trochu zaskočily, zjistila jsem, že v tom mám trochu zmatek, takže žádný plusy psát nebudu, jsem 37tt a uvidíme, kdy to přijde. Tvrdnu ostošest, ale jinak nevim, protože moje doktorka mě vyšetřila vnitřně naposledy v 6 tt !!!!! a pak už ne, tak ani nevim, jak je to s hrdlem, ale asi drží. Taky jsem doteď chodila do poradny po měsíci a až od zítra to bude po týdnu, tak to je taky zajímavý, někdo si zve maminy po 14dnech už od 30tt. No ale hlavně. že je všechno zatim v pohodě a že jsme zase o kousek blíž k té třešince na dortu. Tak vidím, že jsem se taky nějak rozjela, takže zatím končím a nechávám prostor pro ostatní maminy :-)))

malina 37tt

bzb
Kecalka 135 příspěvků 01.09.04 10:29

Ahoj Mio a ostatní spolutěhulky!
Musím říct, že je to perfektně napsaný deníček a holky z Brna už se asi usmívají, protože moji fotobrašnu už dobře znají :-). Jsem také klasický „zrcadlovkář“ a na svoje tělíčko a objektivíčky a filtříčky a podobné nesmysličky prostě nedám dopustit. Určitě jste pochopily, že focení je také můj kůň a obětuji mu nejednu korunu… Pravda, včera jsem si přinesla fotky z dovolené a ze 130 fotek jsem jich „pohých“ 50 založila a ostatní skončily v obálce popsané termínem dovolené a opatřené potřebnými indexprinty a negativy. Takže vidím, že nejen já jsem podobně „postižená“. Fotky mé první dcery zabírají celou jednu obrovskou krabici, já mám ráda i klasická „stará“ fotoalba kam se lepí rožky a pastelem dopisuji texty a malují obrázky. Pak mám i rodinná fotoalba a dceři dělám zvlášť takové to školkové a ode dneška už i školní…

Takže, chci se s Vámi rozdělit o moji radost a zároveň i smutek - je 1 . září a mě se to po dlouhé době dotýká, ale trochu jinak. Vedli jsme dcerku po prvé do školy. Musím říct, že mně ti nastrojení kluci a holčičky před školou srocující se pod písmenky 1. A, 1.B připadali tak strašně důležití a natěšení, že mi stály až slzy v očích. No jo, těhuhormony :-). Takže máme plnou aktovku učebnic a písanky a zatímco já se chystám nostalgicky rozvařit slavnostní oběd, při kterém naše prvňajda dostane jako upomínku zlatý řetízek se svým písmenkem, tak ta naše oslavenkyně mrskla aktovku do kouta v předsíni, strhla ze sebe silonky a šaty - ty přistály na pracovním stole vonícím novotou a je fuč. Když zvednu oči od klávesnice tak koukám jak se vrtá v písku a u toho komanduje celé pískoviště…
Takže, abych to uzavřela stylově - až půjdu odpoledne do kurzu (a tatínek naběhne do školy na 1. třídní schůzku), stavím se cestou v Kodaku a nechám si udělat krásné fotky z dnešního pošmourného rána, které pro nás tolik znamenalo. Možná ještě ukápne i časem nějaká ta slzička, až mi nad prohlížením fotoalba zase dojde, že to moje maličký, voňavý miminko už odrůstá od máminy sukně a není to jen tím vstupem do školy…
Jsem asi praštěná máma :-).
Krásný den Vám i Vašim miminkům přeje
Bára 29tt +6

pepsi
Kecalka 202 příspěvků 01.09.04 10:35

Mio, diky za super denicek, taky uz jsem premyslela, jak nase miminko zvecnit. Sadrove otisky chodidel a rucicek planuju, videla jsem to u jedne maminky zaramovane a povesene na zdi?vypadalo to moc pekne. Ta :,-(ra byla vytvarovana do jablicka a hrusky, okraje nabarvene a to cele plasticke bylo v drevenem ramecku. Parada.
Na digitalni fotak si nemuzu stezovat, je to vynikajici vynalez. Uz nasi svatbu jsme fotili pul na pul, klasicky a na digital, papirove fotky, ktere jsme nechali udelat jsou srovnatelne. Vyhodou digitalu u miminka je myslim to, ze se da fotit vsechno, bez ohledu na to, jestli se fotka zrovna povede nebo ne, takhle muzu nacvakat treba sto fotek za den (hlavne momentky) a pak vyberu ty podarenejsi. S klasickym fotakem jsem vzdycky premyslela, kolik toho vyfotit, abych nezaplnila cely film zbytecnostma a nakonec jsem jeste musela cekat na vyvolani. Takhle si sve vytvory prohlidnu hned a za par minut budou mit maleho i moji rodice, kteri bydli tisic km daleko. A ty super vytvory pak necham vyvolat a ty uplne nej nej zvetsit treba jako plakat.
Album ze svatby mame knizni, fotky drzi v samolepicich bilych rozcich, nic nevypadava a vypada to o moc lip, nez kdyz je fotka za nejakou folii. Pro maleho vytvorime neco podobneho. Zacnem par fotkama pred jeho vyklubanim na svet (UTZ, brisko) a pak se uvidi.
Jsem ted tyden doma a straaasne lenosim, proste si uzivam tech poslednich par dnu volna:-)
Mejte se a opatrujte se,
Pepsi + Pupik 37+1tt

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.09.04 14:59

Ahojte dievcata a bruska,

tak mi vam s Robkom posielame velke pozdravy. Prave spi na zahrade v kociari, vonku je rano a je pomerne prijene, tak vyuzivame pocasie. Dnesnu noc sme vela nenaspali, Robkovi sa najviac paci byt hore v noci, tak mame veselo. Ja teraz rano chytam druhy dych, aby sme aj den vcelku dobre zvladli.

Mia, vybrali si velmi peknu temu dennicku. Velmi zaujimava a priznam sa, ze aj pre nas velmi uzitocna a prakticka, tak Ti dakujeme. Robko prvy den mi povedal, ze urobil malemu asi 60 fotiek, tak som bola prekvapena, teraz ho stale fotime a kamerujeme a chystame si zasobu zaberov a tatik ide drobcovi spravit aj jeho film, caka ho strihanie zaberov z celeho tehotenstva a potom z narodenia a z prvych chvil nasho anjelika.

Vidite, ze sa casto neozyvam, ale stale na vas myslim. Snazim sa vsetok cas venovat drobcovi a na PC mi uz zostava menej casu.Este sa tieto dni trapime s novorodeneckou zltackou a s rozbiehanim kojenia, tak to da zabrat a priznam sa, to kojenie poriadne. Teoria sa lahko cita a clovek si mysli, ze to pojde ale nie je to vsetko take easy ako sa zda.

Tak zelame vsetko dobre, pozdravujem bruska a cakame kto nas bude nasledovat, dnes je novy mesiac a v tomto mesiaci nas caka velmi vela novych miminiek, tak vsetkym zelame aby ste sa posledne dni a tyzdne dobre drzali a vsetko uspesne zvladli.

Miska a Robko 5 dni

bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 01.09.04 18:23

Ahojky, omlouvám se, že nebudu reagovat, ale deníček si stáhnu a v klidu pročtu.

Teď jen jak jsem na to po dnešní poradně:

AHOJKY moje SPOLUTĚHULKY,

Tak jsem byla dneska v té poradně a řádně jsem svůj stav včera zakřikla :-(

První změnou je CS 1, ale to je v pohodě.
Na monitoru zase malá pospávala, tak jí zase budili. Pro jistotu mě doktor udělal kontrolní UTZ, aby zjistil, jestli má dostatečný průtok krve pupečníkem. Průtok je v pohodě.

Na UTZ jsem přicházela dobře naladěná, dělal mi ho nejhezčí doktor v písecké porodnici. Měla jsem na něho 2 otázky: Jak je malá veliká a Kdepak máme hlavičku?

Velikost je v pohodě, máme v 38. týdnu 2850 gramů, ale hlavičku máme vpravo nahoře z mého pohledu. To co se mi stále boulí pod pravým prsem není zadeček, jak jsem se mylně domnívala, ale hlavička.
Takže zatím jsme připraveny rodit koncem pánevním. Tedy malá je připravená. Pro mě to byl obrovskej šok, protože na kontrolním UTZ ve 32. týdnu měla malá hlavičku pěkně dole.

Byl tam se mnou na UTZ i manžel, zaplať pánbůh, protože moje těhu hormony udělaly své. Pořádně jsem se na UTZ rozbrečela. Představila jsem si všechny ty komplikace spojené s porodem koncem pánevním. Pan doktor mě utěšoval, že to není žádná tragédie, že porod zadečkem je v pohodě, je jich už má za se sebou několik a vždycky se miminko v pořádku narodilo, že tahle poloha má kromě nevýhod i určité výhody atd. Z toho šoku jsem se nevzpamatovala ještě teď, ale jeho velmi milý a citlivý přístup mě přiměl k pouvažování, jestli já si tu píseckou porodnici přece ještě jenom k porodu nevyberu.

Přesně jak jsem psala Gábince včera. Celé těhotenství bez komplikací, takže si to vyberu při porodu :-(((((

Jinak zítra jdu na těhotenské cvičení, takže to tam musím pořádně probrat z PA, abych udělala všechno proto, abychom malou ještě otočili. Pan doktor říkal, že i v 38. týdnu to je možné, že už otočení zažil i v 40. týdnu. Takže budu cvičit, cvičit a cvičit.

Zatím vím o 3 způsobech, jak malé pomoci k otočení: 1.kočičí hřbety, 2. zdvihání pánve vleže, a 3. použijeme baterku a budeme světlem ukazovat malé cestu, kudy by se měla otočit.

Když se mi poprvé otočila hlavičkou dolů, udělala to po mém drhnutí koupelny v kleče. Takže na koupelnu se v nejbližších dnech taky zaměřím. :-)))))

Pokud znáte ještě jiné metody jak na to, prosím, poraďte. Mám z porodu koncem pánevním panickou hrůzu a ráda bych udělala všechno proto, aby k to mu nedošlo.

A najde se někdo, kdo rodil koncem pánevním, aby mě trošku uklidnil. Jak takovej porod probíhá a o kolik je to horší než rodit hlavičkou napřed?

Moc vám všem předem děkuju za informace. Jsem z toho opravdu pořád v šoku a dneska jsem se i přistihla, že jsem na svoje vlastní miminko pořádně naštvaná. Jak mi to jen mohla udělat a zase se otočit hlavičkou nahoru? Pak jsem si málem dala pár facek, malá za to vlastně nemůže a já se na ní zlobím úplně zbytečně.

Zatím ahoj všem a zase se vám ozvu, co mi poradila PA na cvičení.

Markéta a Markétka 37+1 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.04 18:24

Dodatečně gratuluji první mamině…27…je moje oblíbené číslo!!!
Můj manžílek by měl konečně dorazit z Mexika v pondělí příští týden. Chystáme si prožít pár dní jen my s dcerunkama a pak už Kevin může přijít na svět. I když mě mnoho lidí straší, jak mám bříško moc nahoře a tak předvídají, že se mu ven chtít nebude. No, já se tím moc netrápím, hlavně at si počká na tátu.
Co se týče alba, tak jsem založila něco jako Jitka…takovou kroniku, kam si tisknu již připravené stránky a nebo dodatečně lepím a kombinuji. Je to opravdu úžasná věc a nejoblíbenější album Esterky a Nikolky.
Doma také máme prvnáčka- Nikolka se náležitě na první den připravila. A jelikož u nás je to tak trochu jinak, tím že absolvují americkou korespondenční školu a jejich učitelkou jsem já, tak tento měsíc bude velmi perný. Ester už začla dělat vstupní testy a mě skončil prázdninový klid, ještě k tomu se nám narodí Kevin a tak jen doufám, že to vše nějak zvládneme a i já vám budu moct dát vědět, kdy spatřil světlo světa.
Tak se mějte báječně všechny pupandy.....chyběly jste mi!!!!
Pa
 Sophie

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 02.09.04 09:05

Ahoj Market,
tak gratuluji k zvyšujícímu se CS:) S tím KP se neboj, malá si to určo rozmyslí a zas se otočí hlavičkou dolů, moc jí držím palce…myslím na vás, kudy chodím…Vzpomínám, když měla Missorka Vojtu napříč, taky používali baterku a pomohlo to! Ale chápu, jak ti je…když cítím ty rány v břiše, taky mám pořád pocit, že se rozhodně právě teď musela otočit a tak jen doufám, že když nám ta hlavička naléhá, tak se nemůže otočit…ale neboj…
Jinak se nemůžu dočkat zítřejší poradny, protože je mi hrozně…bolesti mám příšerné a navíc jak mě bolej záda a cítim tlak na celej spodek, tak nejsem schopná ani něco počítat…dnešní noc jsem skoro vůbec nespala…až jsem brečela bolestí, nejhorší byla záda…manža mi je ve 4 ráno mazal chladivým gelem, ale nic moc…takže můj subjektivní pocit je, že Bára teda do konce září rozhodně nepočká…
Včera jsem byla u kámošky a podle ní mám teda břicho hezky dole…no, ale udělala mi hlavu, tak Bára by měla vydržet do zítra, kdy koupím kojící podprdu a pak ať si dělá, co je libo…
Jo, taky mi manža vesele oznámil, že 15. září jede někam na výstavu do Mnichova, tak je mi naprosto jasné, že Bára bude chtít vylézt ten den…tak jsem se s tou kámoškou včera domluvila, že kdyby nááááhodou, tak půjde do porodky se mnou…Tak jsem moooc zvědavá…
Jinak s těmi albíčky to je fakt…taky ho chci pořídit, ale pořád se mi něco na nich nelíbí a pořád jsem tudíž nevybrala…Foťák máme i digi i normál. Do porodky rozhodně půjde digitál, ale jinak hodlám používat oba a fotky budem nechávat vyvolávat z obou…
No nic, zatím končím, nevím, jestli dneska, ale zítra večer se ozvu určo…přes den budu v Praze…
Gabča a Barča 36+1tt

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 02.09.04 12:31

Ahoj holky! Jsem ráda, že jsem vám s novým deníčkem kápla do noty, inspiruje vás a líbí se. Dneska jsem se pustila do té hromady fotek, která tu na mne čeká už dobré dva měsíce, abych je založila do alb, ale nakonec jsem zjistila, že vůbec nemám nápad, jak na to a že ta alba jsou docela blbá. Jsou to právě fotky z mého dětství, každá v jiném formátu, nejlépe každá třetí s olámanými rohy? a k tomu mám ještě fotky z tátova mládí, jeho sestry a jejich děti a děti jejich dětí? no na čase tomu dát hlavu a patu. Tety, sestřenice obvolat a vyptat data sňatků, narození? protože to nevím. Ale jeden aktivní bratranec dělá rodokmen, na který má i program v PC, fotografií sehnal taky dost, takže ho asi o zálohu dat poprosím. A fotky zřejmě skončí v klasickém albu na fotorůžkách. MIŠKO - ty máš svého mrňouska v náručí a napíšeš?začal nový měsíc a v něm se narodí spousta miminek? to máš pravdu, ale mě už jaksi definitivně dochází, že se to bude týkat i mne!!! Teď tu byl kamarád a říkal, že tedy 12. v noci máme začít s manžílkem trénovat, aby se 13. narodilo ? na jeho narozeniny. Je pořád přesvědčenej, že to bude kluk, chtěli jsme mu dát i jeho křestní jméno ? případně, ale takovou RADOST mu přece neudělám!!! PEPSI ? určitě nemám nic proti digitálním foťákům!!! Nechtěla jsem, aby to vyznělo tak, že jsem jejich odpůrce!!! Naopak. My jsme jej pořídili taky právě proto, abychom mohli okamžitě mrskat fotky na net a posílat je mejlem babičkám a kamarádkám? je to rychlejší než čekat na vyvolání. Ale papírové fotky jsou klasika. A s tím ?plakátem? dítěte ? díky za nápad!!! JITY ? šanony se nám příliš neosvědčily, byly totiž obrovské. Ale díky za tip na decoupage. Alba si takto ozdobím. MARKÉTO ? BOLERO ? nebuď líná, netrucuj a přispívej do deníčku! GABINKO - s tou celkovou částkou za výbavičku jsme na to podobně!!! Taky nechápu ty, kteří utratili víc? a to myslím, že jsem ještě tolik moc nešetřila, že bych to uměla líp. Holky, chtěla bych se zeptat, co si připravujete za oblečky pro miminko z porodnice. Koncem září už může být i chladno a já jsem docela bezradná. Nachystala jsem bavlněnou čepičku, body, dupajdy bavlněné i sametové, teplý kabátek s dlouhým rukávem, bavlněné rukavičky. Nevím, jestli mimčo mám vézt v náručí v zavinovačce, kde mu bude tepleji nebo v autosedačce a přikrýt ho dekou?poraďte!
Hezký den Mia

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 02.09.04 12:53

Ahoj Mio,
k těm věcem pro prcka do porodnice. Já osobně si připravila kompletek bodýčko a dupačky (patří k sobě:))…takovej příjemnej matroš, trochu silnější to je, je to z La Halle, přirovnala bych to sametu (v materiálu se nevyznám), ponožtičky, čepičku, slabší rukavičky, mám pletený kabátek (přemýšlím, jestli ho nevyměním za nějakou zapínací mikinku, ale asi ne)…je trochu větší, ale to neva, rukávky ohrnu…mimčo na cestu z porodky hodím do zavinovačky a v případě potřeby (a zimy) přehodím ještě deku…za tepla bych ho dala do autosedačky, ale tchýně koupila lepší zavinovajdu, tak jsem si řekla, že tu první cestu zmáknem bez sedačky…Tak asi tak, podle mě nic extra teplého, ale ani nic slabého a připravit si pro případ deku, kdyby bylo chladněji…Zavi­novačka a autosedačka je dle mého názoru asi jedno…
Jdu hajat…
Gabča a Barča 37tt (a nechci nikoho strašit, uvidím, co zítra dr, ale možná budem předbíhat:))))

Katcha
Ukecaná baba ;) 2252 příspěvků 02.09.04 13:36

Ahoj holky,
tak se zas ozývám, přece jen s tou mojí malou opičkou mám času mnohem míň, ani nemyslím jaké to bude za pár týdnů… Ale už aby to bylo!!!! Sice příznaky veškeré žádné, občasné tvrdnutí bříška je normální, možná sem tam slabé MS bolesti, ale to si možná namlouvám :-) Zato hormony nejspíš blázní, začaly mi opět plihnout a mastit se vlasy a jsem jak časovaná bomba, chudák manžel a dcera.

Mio, na cestu z porodnice mám připravené bavlněné body a dupačky a čepičku, pletený kabátek a čepičku, bačkůrky, takový sametový obleček na to všechno navrch a případně deku. Je lepší mít víc vrstev a v autě něco sundat nebo rozepnout, prostě podle toho jak bude teplo. Míšu jsme vezli v tašce z kočárku, autosedačku jsme kupovali později. Ale jen v náručí bych mimčo nevezla, nevíš jaký hňup jede za Tebou a nečekaně do vás vrazí. Autosedačka je na bezpečné převážení dítěte v autě takže není co řešit.
Jak moc se na ten okamžik těším! To jsem si vychutnávala mnohem víc než porod (to jsem cítila kromě bolesti akorát úlevu, že už je to za námi) když jsem si ten uzlíček oblékala do těch SVÝCH oblečků, které jsem s láskou prala a žehlila a stokrát přerovnala, pak ji manžel nesl po chodbě k autu, z auta do bytu, byl to fakt krásný okamžik. Pak jsme tu tašku postavili na stůl a postupně svlékali a vždycky vyfotili několik fotek. Bylo to v únoru takže těch vrstev bylo :-)
Teď mě napadlo, že by pro nás do porodnice měla přijet s tatínkem i Michalka. To by bylo dokonalé - měla bych všechny svoje kuřátka (včetně kohouta :-)) hned od začátku pěkně pohromadě :-) No to jsem se zasnila, vidím to v barvách růžových :-)

Katka a Víťa 36tt

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.09.04 15:17

Ahojte dievcata,

tak mi vas aspon takto rychlo zdravime, poctivo citame vase prispevky. Priznam sa, ze sa uz tesim, ked budeme spolocne debatovat o problemoch s miminkami a ked sa budeme spolocne delit o radosti a ich pokroky. Uz nech pride dalsie mimco na svet, nech tu mam aspon jednu maminu. Urobte mi niektora radost…prosim

Jaajj, nemozem ani dopisat, uz placeme. To mam tieto dni. Kojim kazdu chvilu…

Mia, s tymi obleckami, ja som pre maleho mala taku tenku supravicku, ale tu su neskutocne vedra… ale pri Kikovi som mala taku peknu bielu supravu a dala som ho do zavinovacky a priznam sa, ze keby tu nebolo tak horuco, tak maleho mam v zavinovacke aj tu. Neviem ako ine dievcata-uz maminy, ale ja som pri prvom dietati chcela ho obliekat tak pekne, riflicky a vsetko okolo, teraz po skusenostiach by som najradsej mala babo v zavinovacke a tak ako mi predtym radila moja mamka a babka. Neviem, cim to je, ale aj v tomto som velmi zmenila nazor, prve dieta je prve ale pri druhom to clovek berie z takej tej praktickej stranky. To iste som mala aj pri kociari, zlate nase hlboke kociare, tu babetka od 1. dna davaju do sedaciek a narabaju s nimi ako s velkymi detmi… niekedy tie male stvorenia lutujem…

Inak, mat toho drobca v naruci je krasne… stale sa z toho este nemozem spamatat. Inak ide k nam hurikan ale nas by mal obist, tak som rada, ze sa nemusime nikde presuvat.

Opat placeme, krasny den zelame a Robko posiela vsetkym pusu

Miska a Robko 6 dni

EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 02.09.04 15:48

Ahoj podzimky,

všechny vás do dnešního dne zdravím a přeji vám, aby celý den byl pokud možno co nejpohodovější.
Mio, díky za další skvělý deníček. Myslím, že většina z nás něco takového chystá vytvořit pro své bábetko, avšak takhle hezky popsané je to fajn, člověk si řekne, že přesně tohle vlastně chce také a pak ho napadane i něco více…
K tomuto deníčku bych jen přihodila, že v Globusu mají v AKCI zrovna FOTOALBUM od Anne Geddes, velice hezky udělané (je tam i obálečka na pramínek prvních vlásků atd.), je více typů obálek a na rozdíl odnormální ceny 500Kč stojí myslím 360Kč. Přesně na koruny si to nepamatuji. A pak mají v akci cliparty a to za opravdu dobré ceny.

Jinak dnes jsme byli v poradně, mimísek není žádná drobotina, ale jelikož to bude císařem, tak mě to netrápí. Dle slov lékařky, se už docela blížíme k porodu, hrdlo měkké, hlavička naléhá. Máme vydržet ještě alespoň týden. Myslím, že vydržíme i déle, ale uvidíme.

PRAKTICKÉ INFO:
1. Holky, některá z vás prahla po informacích jak SNÍŽIT OTOKY. Myslím, že nás je takovách více. Nicméně jsem se vydala ještě do lékáren a vyzjistila od nich a zbytek od sebe toto: osobně mi na oteklé nohy pomáhalo, když jsem si dala do vody silnější odvar z heřmánku. Neříkám, že otoky úplně zmizí, ale takové to nepříjemné pnutí, které je při otocích, opadne a kůže se hezky uvolní. Mě, když hodně natekly nohy, tak mě pak i bolelo i chodit a heřmánek mi na to pomohl velmi. Mimo to je heřmánek dezinfekční i při močových a pohlavních infekcích a jelikož v těhotenství jsou mykózy častější, je to spojení užitečného s příjemným. Jako prevenci otoků mi v lékárně doporučili obyčejný ascorutin. Magistra mi to vysvětlila tak, že ascorutin zpevňuje žilní stěny a tak zabraňuje průtoku vody a tomu, aby vznikly otoky. Je to sice jen týden, co to užívám, ale je to lepší. Může se ale až od 4. měsíce těhotenství.
2. Posledním bodem je, jak zkvalitnit spánek v posledních týdnech těhotenství. Zcela jasné je, že si musíte udělat hlavně pohodlí. Osobně mám dvě deky, každou na jedné straně těla a když se otočím nemusím tak za svým ohromným pupkem ještě tahat deku, na které se obvykle stejně válím a vytáhnout jí z pode mne je opravdu výkon. Jednou se tak trochu přikryju a druhou si podkládám pupíka. Bylo mi doporučeno pít na noc šálek pokud možno ČERSTVÉ meduňky v kombinaci s mátou. Shodou okolností tyto bylinky manžel pěstuje na zahradě, tak jich mám dostatek. A jak jsem podceňovala bylinky, musím říct, že mi nyní velice pomáhají. Je to rozdíl bez šálku tohoto čaje. Také je to dobré i na trávení.

Tak snad jsem vám i já trochu přidala „do mlýna“ a třeba to u některých z vás bude mít také úspěch. Je to skoro jako nový deníček, ale na ten by to asi nestačilo.

Hezký den! Edita Anne s Violkou 37.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 15:55

My už máme jedno miminko!
Já jsem tu po sto letech tak je to pro mě novinka. Tak teď už to pofrčí.
Já mám pocit že tu u nás musí být každou chvíli. Miminečko drobeček se nám otočilo!, bříško je dole, v noci nejde spát, čípek už je měkký a krátký, tak uvidíme.
Ale nevím kdo to sem pak napíše :)

Holky tak miminkům a pohodovým porodům třikrát zdarrr!!!

Ahojky

Slunečnice s myšátkem 36+5tt

Katcha
Ukecaná baba ;) 2252 příspěvků 02.09.04 15:56

Ahoj Edito,
se čtením Tvého příspěvku jsem si vzpoměla, že mi moje kamarádka proti otokům radila jíst celozrnné pečivo, grepy a banány. Ale banány mohou způsobovat zácpu tak koho tohle trápí tak pozor. Taky nepít minerálky.
Jinak já jsem si nemyslela, že otékám dokud se neochladilo a já si chtěla vzít ponožky…
Katka a Víťa 36tt

EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 02.09.04 17:47

Ahoj Káťo,

je pravda, že o těch grepech jsem to také slyšela a docela tomu i věřím, ale v těhotenství mi ovoce moc nesedí, takže se tomu spíše vyhýbám.
Já jsem na otékání přišla docela snadno, stačilo se podívat na kotníky. A i když jsem si myslela, že to je v pohodě, tak jsem se nedostala do uzavřených bot.
No, už to těch pár týdnu zvládneme.
 Edit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 21:32

Ahojte dievcata,

Tak od mojho posledneho prispevku v nedelu uplynuli uz 4 dni, a aj ked som dnes riadne utahana citim povinnost Vas informovat co je u nas noveho.

Stale sme 2v1, ale keby to zaviselo odo mna, tak uz zajtra by som sa najradsej rozdvojila. Zajtra ideme posledny krat k mojmu lekarovi do poradne a potom nas caka poradna priamo v porodnici. Som velmi zvedava co je noveho s mrnouskom. Celkom by som uvitala, keby mi lekar oznamil, ze mrnousek sa uz chysta na porod. Mrnous je stale hlavickou dole ? ako som si tym tak ista? Denne ma niekolkokrat stikutku (skytavku) a citim ju dole pri lavom vajecniku, takze predpokladam, ze tam je hlavicka. Taktiez je mrnousek stale riadne aktivny, kopka si o 106. Tasku do porodnice este nemam zbalenu ? vyzera to tak, ze z nasho dennicka som jedina nezodpovedna osoba, ktora ma na vsetko cas ? aj na zbalenie tasky do porodnice. Ale z vlastnej skusenosti viem, ze v pripade potreby sa dokazem zbalit za 10 min. Pri Tomovi mi 3 dni pred porodom odisla hlienova zatka a cuduj sa svete, taska bola do 10 min zbalena a potom tie 3 dni cakala pri dverach na odchod do porodnice. Mrnouskova vybavicka je uz vyprana, ozehlena a ulozena v komode. Denne chodim otvarat supliky a prekladam a onuchavam to malinke pidi pradielko.

Mrnouska povezieme z porodnice v autosedacke a na oblecenie mu pripravim: bodynko, pancusky, mikinku, nohavice, teply pleteny svetrik a ciapocku. Samozrejme, ze vsetko zavisi aj od pocasia. A jasnacka, ze zavinovacku balim tiez, v autosedacke posluzi ako tepla prikryvka.

Baby predstavte si, ze neviem u nas zohnat caj z malinika. Uz mame obehanych niekolko lekarni a nikde nic. Dokonca som navstivila jednu predajnu, ktora sa specializuje na caje a predavacka mi s usmevom odpovedala, ze taky caj nemaju, ale ze vela tehotnych mamiciek sa po nom zhana. No tak, ked je po tom caji taky velky dopyt, preco si ho nevedia zabezpecit. Asi netusia a aky kseft sa ukracuju. Zajtra absolvujem este par pokusov v lekarnach u nas v meste a ked nezozeniem, tak sa budem musiet zaobist bez malinika.

MIA: diky za novy dennicek a typy na fotoalbumy. My sme si pred narodenim Toma zaobstarali novy digital a mozem potvrdit, ze sme ho pocas porodu a po nom hojne vyuzili. Problem je u nas vsak v tom, ze za to obdobie co je Tomo s nami mame urobenych snad stovky (ak nie tisice) digitalnych fotiek, ale este sme nedali vyvolat ani jednu a Tomo nema doteraz svoj vlastny album. Strasne si to vycitam a nadavam si do lajdakov a dusujem sa, ze teraz ked som uz na materskej urobim v digi fotkach poriadok, vyberiem tie najkrajsie zabery a dodatocne dame vyvolat fotky. Lenze tych fotiek je tak strasne vela, ze si vobec nechcem predstavit co nas bude stat ich vyvolanie. Toto je asi jedina nevyhoda digitalu, ze fotky ulozis na CD alebo do PC s tym, ze neskor vyberies najkrajsie zabery, ktore das vyvolat (aspon u nas je to tak). Kdezto pri pouzivani klasickeho fotaku si prinutena dat vyvolat film, lebo inak nevies co si nafotila.
Co sa tyka Harryho Pottera 5: knihu som doslova hltala a mala som ju precitanu za 10 dni a to som citala iba v case, ked som Toma ulozila na poobedny spanok. Nastastie cez den spava 2-3 hodiny, takze ked ho ulozim spat letim aj ja do postele, kde si chvilu citam a potom si zdriemnem aj ja. Je to jedina moznost ako si mozem pocas dna trochu odpocinut.

V pondelok sme absolvovali v porodnici skolenie otecko pri porode. Kedze sa nas tam zliezlo cca 30 parov, tak nam neumoznili prehliadku porodnice vzhladom na pocet ludi. Skoda, velmi som chcela vidiet kde budem tentoraz rodit. Za tie 2 hodiny co sme pocuvali porodnika a PA mi tak spuchli nohy, ze som vobec neobula moje sandalky a pekne som si to z nemocnice okracala a odsoferovala v prezuvkach. Nastasie tie opuchy su uz trochu miernejsie a zistila som, ze mi velmi pomaha zbavit sa ich vtedy, ked pijem vela tekutin. Ten prijem tekutin ma vsak tu nevyhodu, ze cely den sedim na zachode a curam, ale vlastne o to ide, aby ta voda zo mna isla von a nezadrzovala sa v tele.

Uf, ale som sa rozpisala. Este som mala nieco na srdci, ale asi to necham na zajtra, kedy Vas poinformujem ako sme dopadli v poradni.

Majte sa pekne.

Zuzina a mrnous

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.09.04 07:47

Ahoj holky,
tak hlásím, že jsem totálně vyřízená. Cítím se jak přejetá vlakem…zas jsem v noci skoro nespala, bolesti jsou šílené…doufám, že už to nebude trvat dlouho, protože představa měsíce s těmito bolestmi mě vyloženě děsí…Humor z bolestí už mě přešel včera…doslova cítím, jak se malá tlačí dolů, tak jsem zvědavá, co dneska poradna…Včera přes den ty bolesti byly menší, to bylo vcelku v pohodě, ale večer to zas začalo a opravdu jestli bude takovej porod a ono to bude horší, tak začínám chápat, proč některé ženské křičí:)))
No, a jak se máte vy? Jak jste na tom s přípravami, je tu někdo, kdo už má opravdu na 100% hotovo? Já včera doprala poslední várku prádla, co jsem ještě dokupovala, o víkendu to uklidím dožehlím, dneska koupím podprdy a boty pro taťku do porodky a myslím, že jsem připravená…taška se válí statečně v ložnici, zatím jsem vždycky řekla, že ne, dneska tašku do auta ještě nedáme:) Jen manža už mi říká, ať si vozím alespoň ten foťák…taky je na něm znát, že se na malou moc a moc těší a že se bojí, aby opravdu Bára nevykoukla 15/9, kdy pojede na den do Mnichova:)
No nic, já budu nakukovat a zas se třeba ozvu a večer snad napíšu, jak jsme dopadly v poslední poradně (příště už snad ten Motol, jestli teda vydržíme:)))
Gabča a Barča 36+2tt

alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 03.09.04 09:40

Ahoj holky,
jen mě napadlo: pokud má někdo různě velké fotky, existuje albíčko kde jsou stránky potřeny lepítkem a je na nich ještě vixlajvant (igelit-sem si nemohla vzpomenout) aby se to nelepilo - stránky k sobě. Takže velmi jednoduše odlepím igelit, přitisknu foto, obrázek či popisek naaranžuji na stránku jak se mi zlíbí a igelitkem přikryju a hotovo.
Jinak jsem si všimla, že v makru teď mají akci - 3balení pampersek + 2 vlhčené ubrousky + taška na mimi věci + krabice na hračky - za cca 1200Kč. Tak nevím zda to pořídit, musel by to člověk vidět, že?
Jinak my se máme zatím fajn, na utz jdeme až 9., ale 7. máme první těhu cvičení, tak jsem zvědavá.
Mišce držíme palečky, ať se jim ten hrozný tajfun vyhne a moc na ně myslíme.
Ahojky Alča a mimiško 33tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.04 09:45

Ahoj holky,
nevim, jestli mam všechno na 100% připraveno, ale myslím, že by jsem mohla klidně už rodit. Dneska jsem se ale dočetla, že při „nicnedělání“ se může taky přenášet. Já sice neležim celej den, mám dost práce v kuchyni atd., vždyť to znáte, ale vadí mi chození, tak na procházky už mě nikdo nepřemluví a plavat taky nechodim, ani nějaký cviky neprovádim, tak nevim nevim, jak to dopadne. Kdyžtak budu od 39 tt vybíhat aspoň ty schody.

Do porodnice jsem připravila dvě soupravičky. Jednu lehčí bavlněnou a jednu sametovou, tak uvidíme, která bude potom lepší. Máme taky nachystanou zavinovačku, deku, plenky bavlňenky i jednorázovky a mimi povezeme v tašce, která je součástí kočárku. Jéé, to už se těším, to bude ten nejkrásnější moment.

Včera jsem byla taky v poradně, zkoukli mi jen ten tlak a moč, poslechli srdíčko a vypadla jsem během chvilky jak cukrář. Tak fakt nevim, co to máte všichni za doktory, že víte i jaký je CS apod., to já se můžu akorát nechat překvapit.

Jinak prát a žehlit pro malou už nic nemusim, všechno je hotovo, jen nemam žádnou kosmetiku, ale to si můžu koupit i cestou z porodnice, nebo zaúkolovat taťku. Uvidím, čim budeme mazat v nemocnici, podle toho se rozhodnem. Ptala jsem se setřičky, jak to mám přesně s těma „plusama“, tak jsem byla včera přesně 37+6, takže dneska by to mělo být 38+0, to znamená začínám 39tt? Tak to bych si ty schody už klidně mohla tak 2× za den prubnout, ne? hihihi. No necháme tomu zatím volnej průběh, ono se to vystříbří. Taky vám už volají různě známí a kamarádi, jestli jste ještě vcelku? Mě jo, tak je musim usměrňovat, že ještě 3 týdny!!! Ale je to nekonečná doba co? Tak vás zdravim všechny těhulky, mějte se zatím krásně a ať nám to utíká !

malina

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.09.04 10:01

Malino,
pokud jsi dneska 38+0, tak končíš 38tt a zítra začneš 39tt, takže vlastně ano…
Jinak s tím nicneděláním…já celej život teda moc nenadělala, ale teď jsem jak péro z gauče, nevydžím v klidu a mám potřebu pořád někam cestovat. Jenže i mě to unavuje, tak jsem si naordinovala alespoň si mezi tím udělat den klidu, kdy dopoledne prospím a odpoledne už mám cuky…a čím víc se to blíží, tím víc plánů si dělám, tím víc návštěv plánuji:) Krom té neposednosti mě totiž taky trochu straší, abych si nicneděláním nepřivodila přenášení:))) Takže to je na tom, jak se cítíš:)
Tak ať ti ty poslední týdny hezky rychle utečou, už i já odpočítávám a nemůžu se dočkat, až si ten uzlíček přivezu domů…
Jinak k tomu, v čem přepravujete mimčo domů, myslíte, že bychom do auta tedy měli dát alespoň korbičku kočárku? Vím, že sedačku to nenahradí…ale tam malou nedostanu v zvinovačce, že…
Gabča a Barča

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.09.04 10:22

Ahojky holky,

já teda čekám druhý miminko až na březen, ale už teď vím na 100%, že mimi pojede z porodnice domů v autosedačce, stejně tak jako jel před 20 měsíci Matyášek. Jet bez sedačky je dost velký riziko a já to nehodlám riskovat. Navíc autosedačky jsou teď už povinný. Je to na vás, ale v tomto případě bych zavinovačku asi neřešila.

Katka, Matyášek a bobešek 12tt

Katcha
Ukecaná baba ;) 2252 příspěvků 03.09.04 11:48

Ahoj Gabčo,
jen v rychlosti - pokud vím, máte to z porodnice docela daleko a jestli se nemýlím tak po dálnici takže o čem přemýšlíš??? To je autosedačka povinná a v lepším případě by jste mohli platit pokutu… Tak přidej nějaký pletený kabátek a deku, stejně v autě budete mít teplo.
 Katka

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.09.04 11:51

No, když o tom přemýšlím, asi opravdu tu zavinovajdu nechám doma…je fakt, že určo taky budu ráda, že budu moct sedět:)))
 Gabča

alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 03.09.04 13:07

Zuzi,
pokud se ti nepodaří sehnat čajík, existuje čaj pro těhotné, www.apotheke-tea.cz, výhradní dovozce JUVAMED-Juršíková Jarmila, Rimavská Sobota, tel. 047/5631765, 5631901 tak zkus toto, doufám, že to není nějaká reklama, je to jen smě s bylinek - šípková růže, maliník list, kontryhel, rakytník (hodně C),měsíček. čau Alča

meta
Kecalka 229 příspěvků 03.09.04 13:24

Přeji všem Těhulinkám a už i miminku krásný den !!!

Dlouho jsem sče neozvala, ale je to opravdu tím, že jsem úspěšně ukončila pracovní poměr a už jen čekám na MD ( ještě týden ).

Misce samozřejmě gratuluji k Robkovi, díky Angii jsem to věděla hned jak se tato zpráva objevila na netu takže jsem na vás moc myslela a doufala , že je vše v pořádku. Ať vám dělá melej jen radost a četla jsem, že kojení je zatím v rozběhu a nedivím se dnes jsme v kurzu mluvili 3 hodiny o kojení a můžu říct že z toho mám větší hrůzu než z porodu :o)))) fakt to nebude sranda, ale mi jsme statečný holky a doufám, že to zvládnem všechny a hlavně bez problémů !!!!

Jinak já jsem zase začala s těma svýma problémama, už mě přeložili do porodnice na rizikovou ambulanci a opět jsme si teď dva dny prožila lítáním po vyšetřeních a pod. , zkracuje se mi čípek, tvrdne bříško, poslíčci sílili tak měli strach aby ten porod nepřišel dřív než je dobré, takže mám za sebou spoustu odběrů, stěrů a monitorů a budu teď už chodit od 14.9. každé ůterý do poradny pro rizikové těhotenství a ve čvrtek na monitor, ale alespoň budu mít klid že je vše v pořádku a že si mě tam pohlídají, při nejhorším si mě tam už nechají, jinak jsem se opět přesvědčila, že v porodnici, kterou jsem si vybrala jsou dr i sestry moc příjemné a fakt tam panuje velmi milá atmosféra!!!

Nemohu tu něják reagovat na přízpěvky atd. protože to opravdu nestihnu vše přečíst, ale doufám, že jste všechny v pořádku a vše probíhá jak má, sice nevím, kdo je po Misce " na řadě " , ale věřím, že další podzimátko na sebe nenechá dlouho čekat, tak snad mi dá Angie zas vědět, protže já se za Váma asi dřív než v pátek zase nedostanu. Nebudete mi to ale věřit, ale opravdu je mi po Vás smutno !!!!

Tak na sebe dávejte pozor a já se zase někdy ozvu , všem posílám moc pozdravů a myslím na Vás
Páááááá

Verča + Samuelek 34tt

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.09.04 15:34

Ahojte dievcata a bruska,

tak hurikan mame v blizkosti ale nas dufam, nezasiahne, inak bude este vacsi a s vacsimi skodami ako ten minule, tento je velmi nebezpecny. Florida sa pripravuje na uder.

Inak opat noc som nespala, maly len papat a papat a byt na ruckach a ked ho polozim a chcem oklamat cumlikom, tak ma hned odhali, uz som v noci nevladala.

Inak pred par minutami sme oslavili nas 1. tyzden ako sa Robko narodil, takze dnes trosicku oslavujeme.

Verca, drzte sa, myslime na teba, inak Kikovi som chcela dat meno Samuel… krasne meno…

Lucka, tak ako fotak? Uz si sa rozfotila? Tak sa tesime na fotecky. Co mate nove?

Miska a Robko 1. tyzden

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 03.09.04 15:52

Ahoj holky,
přišla jsem se podívat zase na kluky i holky do práce a než jsem se dočetla až k vám, musím letět domů, dneska mi to u toho kompíku vydalo na šichtu!!!
ZUZINO - obdivuji tě, že jsi Pottera zvládla taky tychle. Mně to asi trvalo dýl a to jsem neměla dítě!!! Vždyť to bylo nějakých 700 stran.

MIŠKO - ten odkaz na články o bezplínkové metodě na rodině (posílala jsi jej ve starším deníčku) mě úplně nadchl. zajímalo by mne, jestli to opravdu funguje i u novorozence. Líbila se mi hlavně myšlanka, že to dítě nejprve učíme čurat do plínek, abychom ho to pak pracně odnaučovali, že je schopno dát najevo, kdy se mu chce.
A mně to bylo tak divné, jak to dělají ty ženy v Africe. no jsem zvědavá…

Holky přeju hezký víkend.
Jsem zvědavá, která se nám stihne rozdvojit. i na mne už se začínají projevovat účinky maliníku:-)

pa Mia

Mia

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.09.04 15:59

Ahoj Mia,

dnes vyuzivam net aspon chvilkami kym Bobo trosku spinka. Na ten clanok som natrafila ale asi skusat tu metodu nebudem. Pri Kikovi som nemala nejake velke problemy a vsetko sme uspesne zvladli a dufam, ze to bude aj teraz pri drobcekovi.

Robko pozdravuje Anicku, dufam, ze sa o nu dobre staras.

Ja som tiez zvedava komu a kedy sa narodi dalsie podzimatko, len ma tu prosim nenechavajte dlho samu ako maminu…

Miska a Robko 1 tyzden

bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 03.09.04 18:26

Ahojky spolutěhulky,

Nejprve k probíraným tématům:
FOCENÍ ? do porodnice se chystáme s digitální kamerou a digitální foťákem. Foťák jsme koupili teprve před 14 dny. Myslím si, že narození miminka je ideální impuls ke koupi digitálního foťáku. Jak se znám, tak budu fotit kde co, a pokud bych měla všechny vyfocené fotky nechávat vyvolat, tak se nedoplatíme. Takhle si v klidu proberu, co jsem vyfotila (předpokládám, že toho 50% smažu a zbylých 50% uložím na CD. Předpokládám, že takových 25% fotek budeme nechávat vyvolávat, protože bych ráda, kdyby měla malá stejně krásné album fotek, jako vedli rodiče mě.

CESTA Z PORODNICE ? mám připravené 2 hromádky oblečení ? slabší světlezelenou kombinaci (bodýčko, dupačky, kabátek, čepičku) a silnější ? jakoby sametovou béžovou variantu. Potom akorát řeknu manželovi, aby dle počasí přivezl tu správnou hromádku.

Ještě ale nemám rozmyšleno, jestli malou povezeme domů v zavinovačce, nebo jestli si jí z porodnice poneseme rovnou ve skořepince. Když jsem byla v porodnici natočit monitor, viděla jsem tam obě varianty odchodů, jak se zavinovačkou, tak i ve skořepince a pořád ještě nevím, jak se rozhodnout. Asi za mne taky rozhodne počasí.

Jinak, co se týče mé obrácené polohy, tak mi PA na těhucvičení poradila dělat kočičí hřbety, zdvihání pánve v leže na zádech a ukazování cesty otočení pomocí baterky.
Včera večer jsem se mohla ucvičit. Při Rodinných poutech jsem v posteli střídavě zdvihala pánev, dělala kočku a svítila baterkou jako o život. Zatím bez výsledku, malá se stále boulí tam, co se boulila i před tím. Jen si myslím, že se mými pokusy docela dobře baví. Ještě nikdy tolik nekopala, jako včera při tom svícení baterkou. Musela se mi v tom břichu asi pořádně smát. Říkala si: ?Jen si mámo blázni, postav se klidně na hlavu, když budu chtít tak se otočím a když ne, tak ne.?

No nic. Už jsem se psychicky docela srovnala, myslím si, že porod koncem pánevním bych taky měla zvládnout. Jen mě straší ta představa císařskýho řezu. Když malou nebudu mít hned u sebe, co když jí nebudu mít ráda. Neumím si to představit. Pořád jsem si vlastní porod představovala, jak jí dostanu na bříško a jak jí budu mít hned u sebe, těšila jsem se na ty 2 hoďky strávené ve třech po porodu na porodním sále a najednou je tu přede mnou možnost CŘ. Neumím si to představit, že svojí holčičku nebudu mít u sebe???

No nic, pryč s depkoidníkem, ono to nějak dopadne. Pro svůj dobrý pocit, že jsem udělala maximum budu i dál svítit baterkou a hrbit hřbet. Třeba mi nakonec malá udělá radost a udělá i kotrmelec.

Zatím se mějte moc fajn a hlaďte pupíky, už brzy se s nima budeme loučit a vítat mimísky mezi námi.

Markéta + Markétka 37+3

PS: Málem bych zapomněla. Vítám mezi námi naše první Podzimátko. Hodně zdravíčka a štěstíčka Tobě, Robíku, i Tvojí mamince.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.04 19:57

Ahoj Misko,
koukám ve zprávách jak to u Vás vypadá s hurikánem a moc na Vás myslím!!! Takové dvě bouře po sobě musí být docela stres. Doufám, že Vás se to moc netýká, protože ty záběry z Floridy jsou docela brutální.
Jinak já jsem sice teprve 30 tt, ale už od úterý mám strašné bolesti pánve a dnes mi v poradně řekla dr., že se mi rozvolňuje symfýza (spojení mezi kostmi stydkými). Připadám si, že chodím jako bych s manželem nevylezla aspoň týden z postele :-)… Ale moc do smíchu mi není. Dnes mi tam dr. sáhla přesně do místa odkud to vystřeluje a úplně mi vyhrly slzy. Takže mi napsala nějaké silné calcium - Osteogen, ale v lékárnách není, takže mi ho v jedné do zítřka objednají. Ale moc nevěřím tomu, že to pomůže. Některé ženy s tím prý leží v nemocnici. Bříško mi tvrdne už ani nevím jak dlouho dopředu a teď tohle. Navíc asi mám těch hormonů asi nadbytek (tím se údajně uvolňují a řídnou kosti, které mě tak strašně bolí) a jsem jak časovaná bomba. Pořád je mi něco líto a brečím, nebo vyvolávám konflikty. Doufám, že miminko nebude neurotické. Už si to začínám vyčítat, že bych se měla ovládat, ale nejde to. Navíc nás pořád ještě čeká to stěhovaní…
Jinak v kurzu jsme probíraly kojení a tak Vám pak napíšu nějaké zajímavosti ohledně potíží při kojení, zatím to bylo takové všeobecné. Nebo alespoň pro mne, jako druhorodičku. Pokud se týká mne tak jediné, co mi dost při prvním dítěti pomohlo byl kojící polštář. Teď jsem ho zakoupila zase - od fy Anita maternity, je sice dražší (kol. 1tis Kč), ale ty mikrogranule se nikdy neslehnou, narozdíl od molitanové drtě. Nicméně jistě i ten molitanový dobře poslouží a perfektně podepře to, co má. Já se po něm válím už nějakou dobu (je to také relaxační polštář), protože mi ulevuje od bolestí zad a nemusím mít tři polštáře menší. A pak ještě jedna věc - pokud to nebude nutné, nepoužívejte na bradavky žádné masti - po kojení si potřete bradavku mlíčkem, nechte zaschnout a dejte čistý tampon, je to lepší, že to „dýchá“ a není ucpané mastí (třeba dnes modrením supermastným bepantenem…). Dnes mi to potvrdila i naše PA v kurzu. V mlíčku máte úplně nejvíc všech ochranných látek a miminko neodmítá prs, protože je to jeho mlíčko a jeho maminka. Neumývejte prsy zbatečně (a už vůbec ne mýdlem), vysušujete je a miminko nemá nic hygieničtějšího než maminku, která mu voní „po mamince“ :-)
No nic, to jsou jen moje postřehy.
Mějte se moc a moc krásně a pohlaďte pupíčky a jestli se některá chystáte o víkendu rozdvojit, tak přeji hodně pohody!!!
Pa Bára 30tt + 2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.04 19:59

Ahoj těhulky!
MISKO : koukám ve zprávách jak to u Vás vypadá s hurikánem a moc na Vás myslím!!! Takové dvě bouře po sobě musí být docela stres. Doufám, že Vás se to moc netýká, protože ty záběry z Floridy jsou docela brutální.
Jinak já jsem sice teprve 30 tt, ale už od úterý mám strašné bolesti pánve a dnes mi v poradně řekla dr., že se mi rozvolňuje symfýza (spojení mezi kostmi stydkými). Připadám si, že chodím jako bych s manželem nevylezla aspoň týden z postele :-)… Ale moc do smíchu mi není. Dnes mi tam dr. sáhla přesně do místa odkud to vystřeluje a úplně mi vyhrly slzy. Takže mi napsala nějaké silné calcium - Osteogen, ale v lékárnách není, takže mi ho v jedné do zítřka objednají. Ale moc nevěřím tomu, že to pomůže. Některé ženy s tím prý leží v nemocnici. Bříško mi tvrdne už ani nevím jak dlouho dopředu a teď tohle. Navíc asi mám těch hormonů asi nadbytek (tím se údajně uvolňují a řídnou kosti, které mě tak strašně bolí) a jsem jak časovaná bomba. Pořád je mi něco líto a brečím, nebo vyvolávám konflikty. Doufám, že miminko nebude neurotické. Už si to začínám vyčítat, že bych se měla ovládat, ale nejde to. Navíc nás pořád ještě čeká to stěhovaní…
Jinak v kurzu jsme probíraly kojení a tak Vám pak napíšu nějaké zajímavosti ohledně potíží při kojení, zatím to bylo takové všeobecné. Nebo alespoň pro mne, jako druhorodičku. Pokud se týká mne tak jediné, co mi dost při prvním dítěti pomohlo byl kojící polštář. Teď jsem ho zakoupila zase - od fy Anita maternity, je sice dražší (kol. 1tis Kč), ale ty mikrogranule se nikdy neslehnou, narozdíl od molitanové drtě. Nicméně jistě i ten molitanový dobře poslouží a perfektně podepře to, co má. Já se po něm válím už nějakou dobu (je to také relaxační polštář), protože mi ulevuje od bolestí zad a nemusím mít tři polštáře menší. A pak ještě jedna věc - pokud to nebude nutné, nepoužívejte na bradavky žádné masti - po kojení si potřete bradavku mlíčkem, nechte zaschnout a dejte čistý tampon, je to lepší, že to „dýchá“ a není ucpané mastí (třeba dnes modrením supermastným bepantenem…). Dnes mi to potvrdila i naše PA v kurzu. V mlíčku máte úplně nejvíc všech ochranných látek a miminko neodmítá prs, protože je to jeho mlíčko a jeho maminka. Neumývejte prsy zbytečně (a už vůbec ne mýdlem), vysušujete je a miminko nemá nic hygieničtějšího než maminku, která mu voní „po mamince“ :-)
No nic, to jsou jen moje postřehy.
Mějte se moc a moc krásně a pohlaďte pupíčky a jestli se některá chystáte o víkendu rozdvojit, tak přeji hodně pohody!!!
Pa Bára 30tt + 2

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.09.04 20:25

Ahoj holky,
tak se hlásím po poradně…přibraly jsme za 14 dní 1,5kg, vše v normě. CS 4, čípek je 2 cm, otevřená na špičku prstu až na prst…hlavička naléhá a tlačí…máme zkusit 2 týdny ještě vydržet (sázím na 15/9 - ten den manža odjíždí na celý den do Mnichova - uvidíme, co zákon schválnosti)…máme odpočívat (takže jako teď - když budu OK, budu cestovat a dávat mezi tím pauzy) a prej víc magnézka…v tom jsem nezodpovědná a už dávno ho neberu…radši. A lemtám ten maliník…
Příští týden jdu do poradny do porodnice (už i monitor), tak snad vydržíme:))) Ale myslím, že i když ty bolesti jsou šílené, tak tak hrozné to nakonec nebude…sice si pořád myslím, že až do termínu nevydržíme, ale kdo ví:)
Přeju hezký víkend, dneska už jdu do hajan, mám toho už z adnešek docela dost…
Páček
Gabča a Barča 36+2tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.04 21:28

Ahojte dievcata,

Hlasim sa po dnesnej navsteve v poradni. Mrnousek je v poriadku, hlavickou tlací na panvu a je dost nizko polozeny (reakcia lekara: ?Ty musis snad kazdych 5 min chodit curat?, ani pri tom netusil aku ma pravdu). Pri mojej otazke, ci sa mrnousek uz nechysta vyklubit mi oznamil, ze este nie a kam sa tak ponahlam, vraj mam este casu dost. V utorok ideme prvy krat na poradnu do nemocnice, kde budem rodit, som zvedava co noveho mi tam povedia. Navyse idem do uplneho neznama, lebo moj lekar ku ktoremu chodim pracuje v nemocnici, v ktorej minuly rok zrusili porodnicu a nechali tam iba gynekologicke odd. Teraz idem do novej porodnice s tym, ze uz pri porode mrnouska bude lekar, ktoreho vobec nepoznam.

BARA: v pondelok na skoleni ?otec pri porode? nam prednasajuci lekar vravel o potierani bradaviek presne to iste co si pisala aj ty. Upozornoval nas na to, ze v ziadnom pripade si nemame bradavky mazat roznymi mastami a radsej si ich mame potriet mlieckom. Navyse nam z vlastnej skusenosti vravel, ze sam si namazal prst bepantenovou mastou a strcil si ho do ust, vravel ze cely den mal neprijemny pocit a chut v ustach a upoznil nas na to, ze tento isty pocit maju babetka po mliecku, ktore piju z prsnika natreteho mastou.

ALCA: dakujem za typ na distributora caju z maliniku. Vyzera to tak, ze sa budem musiet nanho obratit, zatial som stale neuspesna v kupe caju v nasich lekarnach.

Mnohe z Vas tu pisete akymi neznesitelnymi bolestami trpite. Ja som na tom zatial ovela lepsie ? obcas sa nejake to pichnutie a bolest ozve, ale z daleka ju nepocitujem tak intenzivne ako napr. Gabca a ostatne tehulky. Ale aj to obcasne pichnutie a tvrdnutie bruska mi da riadne zabrat a som z toho nervozna.

MIA: takze opat zmena v mene mrnouska. Uz je to definitivne, ze mrnousek bude Simon Peter, na ziadost manzela. Dokonca sa mu uz prihovarame aj tymto menom a ucime aj Toma vyslovovat meno Simi. Prosim o zmenu mena v zozname. Slubim, ze uz je to posledny krat.

Zajtra k nam pridu na navstevu 3 rodinky s malymi detmi. Za inych okolnosti sa tesim kazdej navsteve, ale uz mam toho plne zuby: kazda navsteva u nas totiz obnasa chystanie pohostenia, pecenie kolaca a venovat sa im. A naozaj mi uz dochadzaju sily. V nedelu chceme Toma zobrat do ZOO, pri tej prilezitosti si nenecham ujst pohlad na riadnu hrosicu s porovnanim jej rozmerov s mojimi.

To je zatial od nas vsetko. Prajem Vam pekny vikend.

Zuzina a mrnous

P.S. ? a proppo, uz mam navyse 13 kg (za dva tydne 2 kg), a to mam este mesiac pred sebou -:))

EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 04.09.04 09:42

Ahoj Markét,

ráda bych tě povzbudila, abys neměla úzkost z té obrácené polohy. Myslím, že jsi celkem silná a pokud je mimi otočené dobře v klubíčku i když koncem pánevním, tak to určitě zvládnete.
Osobně jsem tě chtěla odradit od svícení baterkou. Mě osobně to nebylo moc doporučeno a to že miminko při tom více kope není tím, že by se bavilo, ale tím, že je mu to nepříjemné. Přeci jen jeho oči jsou velice citlivé, dostává se k němu jen tlumené světlo a teď najednou tohle. My když jsme to zkoušeli, tak malá kopala a odsunula se na druhou část těla (to byla ještě mnohem menší a my jsme se báli, jestli je o.k., moc se neozývala, tak proto jsme to zkoušeli).
Co bych ti ale chtěla poradit a o čem jsem četla já, je si bříško hladit až masírovat po tom směru, jak bys chtěla, aby se miminko otočilo. A tou nejkratší cestou. Takže, když by měla hlavičku vpravo nahoře, tak zprava dolů. Ne dokola. Je to jen co jsem četla já, ale třeba by to mohlo pomoci i tobě, tak držím palečky.
Edita Anne s Violkou

EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 04.09.04 09:48

Ahojky Báro,
přeju ti, aby tě ty bolesti moc netrápily a aby třeba i to calcium pomohlo.
Také přeju, ať to stěhování máte už za sebou a všechno už máš připravené a hotové. My se sice nestěhujeme, ale předěláváme komplet ložnici, kde se staví předělující zeď pro dětský pokojík a to je něco. Ve 36.tt jsem s manžílkem stěhovala všechen nábytek a stavíme zeď a docela se divím, že nerodíme. Je to všechno lepší udělat o trochu dříve.
Lidi se chválí čaj Vitakřemík od firmy Grešík. Znám pána co se mu rozpadá páteř, na operaci už je to moc rizikové a ten říká, že jediné, co mu pomáhá od bolesti je právě ten čaj. Má přírodní křemík, který velice zpevňuje kosti a spoje. Tak třeba by ti také pomohl.
Ahojky Edita Anne s Violkou 37.tt

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 04.09.04 10:10

Ahoj Zuzko,
já mám 16 kg navrch!!!!!!!! To znamená 84 kg. Trošku rozdíl oproti tomu, co jsem šla rodit Toma. To jsem měla „jen“ 76 kg.
Při 180 cm vypadám jako pořádný kus ženské! Bříško mám pěkně vyvalené a ta krásná stehýnka!
Malý je však v pořádku, chodím na monitor, už jsem byla 2×, tak si z váhy nic nedělám. Zatím mi doktoři na mé tloustnutí nic neřekli.
Už se těším na mimíska a věřím, že to všechno zase zhubnu.

Chápu jak si unavená a nedivím se, že nemáš moc sil na návštěvy. Já dělám v pondělí zkoušku, studuji VŠ, a učit se mi nechce. vždy u toho usnu, no uvidíme v pondělí.
Tom začal chodit do školky, takže si dopoledne maličko odpočnu a prospím se. Doháním noční výlety na WC .....

Pápá
Lila 36tt

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 04.09.04 14:48
Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 04.09.04 14:52

Ahoj holky,
Našla jsem zajímavé stránky ohledně výše peněžité pomoci v mateřství.
 www.vyplata.cz/…pocetdnp.php#…

Lila 36tt

pepsi
Kecalka 202 příspěvků 05.09.04 14:37

Ahoj holky a hlavne Marketo s Marketkou,
nejen, ze mame stejny termin porodu, ale ted i stejny problem. Pupik lezel poslednich pet tydnu ve startovaci poloze hlavickou dolu a ted se mu to znelibilo a chce se drat na svet zadeckem napred! Ach jo. Minuly vikend jsme byli na predporodnim kursu, trenovali ruzne polohy a dychani, krasne jsem si to planovala a vylozene se na ten porod tesila. A ted je vsechno jinak!
PA mi poradila presne to co tobe, masirovat brisko ve smeru, kterym se ma mimi otocit, zadek nahoru, svitit baterkou a pak mam 3× denne si dat pet kulicek homeopatika Pulsatila C30, to pry zmekci delohu a Pupik mozna bude mit vic mista na otaceni. Tak se tim vsim ridim, ale psychicky na tom nejsem nic moc. V moji porodnici delaji prvorodickam v tehle situaci automaticky CR, pry nejde odhadnout, kdyz na svet prijdou nozicky, jestli i hlava projde porodnima cestama, nebo uskripne pupecni snuru a mimi se zacne dusit, tak to pry radsi neriskuji a hned rezou. Tak takhle jsem si to nepredstavovala.
Radsi bych si tu nekolikahodinovou bolest prozila, nez cisarsky rez. Taky mam pocit, ze nebudu mit tak silnou citovou vazbu k malemu, jako po normalnim porodu.
No, vyzkousime vsechno mozne, uvidim, co nam rekne doktorka ve ctvrtek v poradne.
Jo, dalsi problem je, ze se CR dela jeste pred vypocitanym terminem, to bysme mohli teoreticky uz pristi vikend rodit......ojojoj,
Mejte se a opatrujte se,
Pepsi + Pupik 37+5tt

Katcha
Ukecaná baba ;) 2252 příspěvků 06.09.04 08:57

Ahoj všem po víkendu,
u nás byl celkem v pohodě. V sobotu jsme navšívili manželovu babičku a dědu, je to dost daleko (100km) a byla to moje poslední cesta s Víťou v bříšku. Když po mě bude příbuzenstvo toužit tak ať se obtěžují osobně…

Pepsi, Markéto, osobně bych se víc bála porodu KP než CŘ, ale to je tím, že jeden CŘ mám už za sebou. Není to žádná slast, ale dá se to vydržet. Hlavně se vůbec nebojte, že nebudete mít vaše děťátko dost rády - úúúplně stejně ať už přijde na svět jakkoliv! Jediná nepříjemnost je, že po CŘ bývá mlíčko o něco později což na psychické pohodě moc nepřidá, ale po pár dnech se spustí. Sešněrované břicho samozřejmě bolí, ale dostávala jsem čípky proti bolesti. Já mám teď spíš upřímnou hrůzu z případného šití „tam dole“ takže si snad víc přeju, aby se i Víťa narodil CŘ.
Ale vaši broučci ještě mají na otočení nějaký ten čas, nakonec otočit se můžou třeba až při samotném porodu.

Katka a Víťa 37tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 06.09.04 10:49

Ahoj po krásném víkendíku:)
Tak jaký byl váš víkend? Můj vcelku nuda, v sobotu jsem dožehlila poslední mimi věcičky, z baráku jsem ani nevylezla, vclastně skoro ani z pokoje, protože venku něco natírali penetrací a byl z toho smrad, až oči štípali…
Dneska razím do Prahy, musím se stavit na matrice, kde nám budou vyřizovat RL, abych si upřesnila, že fakt můžu mít Báru a nemusim tu Barboru (radši zbytečně než pak být naštvaná)…pak setkání s Katchou…
CEstou si musím koupit v Berouně další maliník, neb první balení už mám vypité:)) Radši si koupím 2…
Taky jsem vyřídila konečně toho pediatra (nechápu, proč jsem z toho měla trému, když mi jen řekl, až se vrátíte z porodnice, zavolejte a já přijedu:))), objednala jsem se na čtvrtek do té Motolské poradny…no utíká to pěkně rychle:)
Jinak Moc přeju všem, co se jim mimčo otočilo zadečkem dolů, aby mimčo ještě udělalo kotrmelec a když ne, holky, dopadne to dobře…moc vám držím palečky…ale vaše obavy z CŘ chápu…já je měla taky, byť z jiného důvodu…
Tak se zatím mějte, já se za chvilku půjdu připravit na mašinku (ale asi už s tím pomalu končím, přeci jen malé obavy tu jsou:)))
Gabča a Barča 36+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.04 11:00

Ahoj maminy,
Taky zdravim všechny po víkendu. Zase bylo horko a mě se opět ozvaly otoky kolem kotníků, tak doufám, že už to léto „mele“ z posledního, nic proti teplíčku, ale letos mi moc nevyhovuje.

Já jsem si v neděli trochu poplašila a navštívila jsem porodnici. Vůbec ne ale kvůli porodu, naopak. Celou sobotu jsem skoro necítila pohyby mimča. Do té doby celkem dost kopala, ale v sobotu jen sklabounce, jinak nic. Byla jsem ale v klidu, řikala jsem si, že má asi spací období. Jenže v neděli zase nic. Áť jsem ležela, chodila, malá nic. Tak mě najednou popadl takovej strach, že jsem se sebrala a jela do porodnice. Taťka nebyl doma, tak jsem „nakopla“ auto a frčela jsem. Tam mi udělali monitor, UTZ atd. s výsledkem, že je všechno v pořádku a mimi má prostě volnej víkend nebo co. Ulevilo se mi dost a potěšilo mě, že na mě ani nikdo nekoukal jako na hysterku, naopak ještě mi řekli, že lepší zbytečně než pozdě. Já teď aspoň vím, že mimčo může takhle relaxovat i dva dny a nic se neděje. Ale v noci na dnešek mě probudila, asi si to chtěla vynahradit za víkend a kopala a kopala.....

Jinak přeju všem pohodu, aby „nejančily“ jako já a jenom samé dobré zprávy.
BÁRO: Tobě přeju, aby se to co nejdřív vyřešilo s tou kostí, věřím, že to je dost bolestivý a snad na to něco zabere. S tim potíráním bradavek jsi to popsala moc hezky, taky tomu věřím a ten Bepanten nejspíš vyhodím.MARKETĚ přeju, aby se mimčo otočilo a pokud ne, porod KP je prý pořád „normální“ a kdyby něco, věřila bych odborníkům, že mě v tom nenechají a udělají všechno proto, aby se nestalo nic ani miminku ani mamince.

malina 38tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 06.09.04 11:11

Malino,
to jsem ráda, že jsi OK, že mimčo je v pořádku…máš pravdu a maj jí i dr, že lepší „zahysterčit“ než to podcenit…Moc ti jen přeju, aby tě malá takhle necvičila častěji…protože i když víš, že malá se nemusí i dva dny moc hýbat, stejně bys jela, a to jsou pak nervíky…
Jinak k tomu Bepantenu, já bych ho nevyhazovala, některé maminy ho používaj i na mazání zadečku a opruzenin mimča, není jen vyloženě na bradavky…a je fakt, že nevíš, jak ty prsa dopadnou, ale kdoví, třeba ho jednou využiješ, i když nerada…
Ahoj
Gabča a Barča 37tt

malina02
Kecalka 107 příspěvků 06.09.04 14:49

Gabčo,
to taky doufám, že mě mimi nebude trénovat víckrát, alespoň do porodu, protože potom mě cvičit bude určitě, ale na to už se moc těšim.
S tou mastí tedy počkám, neznám jí, doporučila mi jí kámoška, že se jí osvědčila na prsa. Je jasný, že kdyby došlo k nějakým trhlinkám nebo dokonce zánětu, že na ty léky dojde, ale myslela jsem to tak, že v rámci prevence bude nejspíš zbytečný ty bradavky mastit a postačí to mlíčko. To, že jde i na zadeček jsem nevěděla, tak to si ho necham.
Tak se zatim měj krásně

malina

pepsi
Kecalka 202 příspěvků 07.09.04 08:14

Hezke rano holky,
tak muzu odvolat „poplach“, ze se mimi otocilo hlavou nahoru. Vcera jsem prepadla moji gynekolozku, at mi udela UTZ a potvrdi, jak prdola lezi. No a svete div se, je zase hlavou dolu! Hura! Takze stary termin 21.9. zustava, to mi spadl kamen ze srdce. Ted uz se snad vrtet nebude, ve 39.tydnu je to dost nepravdepodobne.
Preju vam vsem krasny den,
Pepsi + Pupik 38+0tt

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 07.09.04 08:22

Ahoj holky!!! Hlásím se pořád ještě 2v1. Důkladně jsem si přečetla všechny vaše komentáře a světe div se, protože mi je stahuje manžílek v práci a nosí na disketě (doma máme drahý net), čte si to všechno se mnou!!! Předtím mu stačilo, když jsem ho průběžně informovala, teď ho to fakt zajímá. Občas se tu spolu chechtáme, co zkoušíte (aby se mimi otočilo, jak si dr. strkal mastičkový prst do pusy?), i když to zrovna možná do smíchu není. Taky jsem byla vystrašená, když se Anička otočila, zpovídala jsem mou dr. na porod KP a ona vzala sondu, koukla na utz a uklidnila mě. Anička byla zase zpátky, hlavou dole. Z CŘ bych strach neměla, občas se hrozím toho, jak to tam dole bude bolet po porodu a příp. po nástřihu, čehož jste po CŘ ušetřeny. Mlíčko se dostaví a miminko pro vás stejně bude nejdůležitější na světě. Větší hrůzu z toho však měla moje mamka! Ale zatím je to ok. Co nového? Mám CS 3, ale k porodu to ještě není, byla jsem i na CTG plodu ? to jsou asi ty monitory, že? Máme to Ok, tep kolem 140, miminku se daří dobře a ten páprda dr říkal, že záleží také na tom, jaký jste měly menstr.cyklus. Pokud vám chodil co 28 dní naprosto pravidelně, je velká pravděpodobnost, že porodíte před termínem, pokud jste měly cykly delší, porodíte později. Já už ty jejich termíny ani neberu v potaz, zvláště poté, co jsem si v jednom z komentářů přečetla, že některá z vás měla stejně PM, má stejný termín porodu (nebo 26.9.) a má o těh.týden víc než já? ono se to mimi přece někdy narodí. Přála bych si, co nejdřív.
Jsem vzorná (to mi z té školy zůstalo:-), mám úplně vše připraveno, teď si jen hraju a šiju oblečky ze zbytků a látkové hračky, ještě bych chtěla pár ručních prací dodělat? Taška sbalená, nažehlené věci chodím taky okukovat, pojedeme v autosedačce, už jsem se rozhodla. Takže mám taky dvě soupravičky a deku k tomu. Na procházku kočárkem to ještě nebude, i když se jí fakt nemůžu dočkat. Žádné bolesti mě netrápí, sem tam lupne v kříži, píchne v pipce, občas bolesti jako při měsíčkách, dlouhé procházky mě vyčerpávají, kotníky mám původní, ale strašně mi trpnou ruce, hlavně v noci. To se několikrát probudím s dřevěnou rukou, větš. pravou a hlavně to šití ? stehování mě dostává, jehla mi padá z ruky.
Když jsem byla na tom monitoru, byla přede mnou nějaká slečna a měla děsně ošklivě popraskané břicho. Až mi jí bylo líto. Na obou stranách 15 cm dlouhé zřetelně fialové jizvy, asi 8 vedle sebe? chudák. Já nemám ani jednu.
A ZUZI- stejný čaj z maliníku mám i já, stál 13 Kč, takže nevím, jestli se ti lékárníci připravují o tržby. Takže vy máte taky dvě křestní jména pro mimi? V seznámku opravím! O plínkách v makru ? pampers box vím, asi se tam vypravíme, je to dost výhodné. Dneska teprv přišel leták.
Jo a taky jsem si nechala od dr napsat YAL a překvapilo mne, že stojí 186 Kč a jsou tam dvě balení. Napsala mi k tomu, že si to hradí pacient. Co vy na to? Máte stejnou zkušenost? A přitom porodnice mi ho doporučuje! Nebo to mám brát jako ?nadstandart?, za který si musím připlatit?
Tak se holky držme, všechno to zvládneme. A z našeho deníčku nám zmizela LUCA 71. Zkuste ji přilákat, ona se na mne zlobí, protože dělala ?chat?? Je teď v Ostravském deníčku? Ale SMS mi píše, prý ale má nový deníček. No tohle nám přece nemůže udělat, že?
Pohlaďte pupíčky.
Mia 37 tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 07.09.04 08:47

Ahoj Mio…
hezky ses nám rozepsala, jen co je pravda:) Ale je fakt, že mi přijde, že poslední dobou ubývá komentáříku..nojo, termínky na krku…
S těmi termíny je to tak, že hooodně holek udává termíny podle UTZ…je to dost matoucí a hlavně je fakt, že jsou pak chudinky vyplašené, pokud maj podle UTZ termín dřív a ono nic…Já to řešit nemusím, protože moje termíny se všechny shodují…
Je super, že máš už taky tu tašku, já už jen přemýšlím, kdy ji radši hodím manžovi do auta…kdyby pracoval blíž…jenže on je v Praze, já za Berounem…navíc často do Prahy cestuju a představte si přejíždět Prahu domů pro tašku za zas zpátky…děkuji, ale radši ne…bude u něj, jen na ten den, co jede do Mnichova, si ji nechám doma…
Závidím, že nemáš žádné „potíže“, ale fakt si zvykám…jen kdyby to k něčemu alespoň vedlo…uvidíme ve čtvrtek v poradně.
K těm jizvám…no holka já mazala mazala a stejně mi potvory vylezly…nejdřív to byly takové malinké a bylo jich pár…řekla jsem si, tak OK…mazala jsem víc a … během min týdne vyrostly, roztáhly se a jsou tam i další a vyrašej klidně jen za noc…vím, že to je pro mimi, ale je fakt, že mě to trápí:(
Maliník je opravdu levná záležitost, hrozila jsem se, kolik to bude stát a ono skoro nic…včera jsem vykoupila v krámu poslední 2 balení:)) Nedám bez něj ani ránu, piju k snídani, obědu a večeři (nebo v noci)…
Yal…pokud se pamatuju, je na předpis, ale platí se celý…jen si matně vzpomínám, že cena bývala prý kolem 100…no uvidíme. Já se o tom chci poradit ve čtvrtek s dr, co je lepší. Je mi to jedno, je fakt, že se nemůžu dočkat toho „pročištění“, neb jak se mi to o víkend upravilo, včera jsem zas začala mít potíže a ani ten čípek mi moc nepomáhá…take jsem asi jedna z těch, co se na to těší (asi je to tím, že nevím, co mě čeká:))))
No nic, jdu se pomalu richtikovat (omlouvám se za případné chybné i/y), pofrčím za hoďku do Prahy na pedikůru a nechat si umýt hlavu…opět manžovi slibuji, že je to dneska naposledy, co cestuji do Prahy sama mašinou…jsem vzědavá, jak dlouho mi to vydrží:))) Taky, že remcal, že se mu to ale vůůůbec nelíbí..nojo, holt jsem ráno měla zas poslíčky a tak se bál…brouček…
Tak zatím a šup šup, začnem snad rodit, ne?:)))
Gabča a Barča 36+6tt (vždy podle PM:)))

Katcha
Ukecaná baba ;) 2252 příspěvků 07.09.04 09:18

Ahoj holky,
už to začíná - hlášení 2v1 :-))) Ale moc nás sem nepíše, snad se dozvíme aspoň o narozených miminkách. No a času s miminem taky nebude víc…

Pepsi, tak super, že je drobek hlavičkou dolů! To už by bylo fakt divné kdyby se ještě otočila hlavou nahoru…

Mio, s tím Yalem Ti to Gabča popsala myslím úplně přesně.

Jinak v říjnu snad má být hezké babí léto tak si snad procházky s kočárkem ještě užijeme. Už aby to bylo!!!

Katka a Víťa 37tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »