Podzimní očekávání 36 - 72 hodin v porodnici

Těhotenství
 • mmiiaa
 • 20.09.04

Ahoj holky, jsem tady opět s novým deníčkem? Bude trochu navazovat na ten poslední, miminka ?už máme v náručí?, přesto nás z porodnice domů ještě nepustí. Musíme tam s ním zůstat min. 72 hodin, v případě komplikací ještě déle. Tak se pojďme podívat na to, co nás čeká a nemine. Možná se tím trochu uklidníme.

Pro mne je pobyt v nemocnici naprosto nepředstavitelný. Nikdy jsem v ní neležela, dokonce jsem ani nikoho nechodila navštěvovat, vždy jsem se v ní jen doslova jen mihla, to když jsem potřebovala absolvovat nějaké specializované vyšetření. Nedokážu si to cizí, neznámé a sterilní prostředí představit, když si k tomu přidám to boleníčko a miminko, se kterým si nebudu vědět rady, ale moc se na něj těším,? na zkázu je zaděláno. Ale budu se utěšovat tím, že se na mne občas přijde někdo podívat, že třeba budu mít kliku na milé spoluležící maminy a třeba i sestry.

A co nás tedy kromě toho neznáma zcela určitě čeká?
Jednou až dvakrát denně po porodu by nás měl zkontrolovat lékař. Měl by sledovat tepovou frekvenci, výšku děložního dna, charakter očistků, stav prsů a bradavek, moč, hojení poporodních poranění, změřit nám krevní tlak, sledovat, zda dobře vyprazdňujeme močový měchýř a zda máme pravidelnou stolici. (Myslím, že ale pár dní po klystýru potrvá, než se zase naplníme?) a zhruba 3× denně změřit teplotu. Ta může být po porodu první den mírně zvýšená (do 37,5°C), v dalších dnech by však neměla překročit 37,2°C. Čerstvá maminka by měla dodržovat hygienická opatření, sprchování je vhodnější než koupel. Pokud nemá žádné větší obtíže, mohla by odejít z porodnice už druhý den, pokud by doma měla někoho, kdo by se o mi postaral. Dalším pobytem v porodnici se ale naučí zacházet s miminkem, koupat jej a přebalovat, ale především kojit. Navíc po návratu z porodnice nemusí obcházet lékaře, kteří by se postarali o ni a o miminko.

Delší pobyt v porodnici je nutný především kvůli miminku. To totiž čekají nezbytná vyšetření, očkování. K celkové prohlídce dítěte patří změření hlavy, kontrola fontanely (měkké místo v horní části hlavy, kde se dosud nespojily lebeční kosti, kvůli snadnějšímu průchodu porodními cestami, k tomu dojde asi ve věku 18 měsíců. Na toto místo musíme být opatrné!!!), ústního patra, zda je úplné a zda dítě nemá nějaké jiné abnormality. Dále si pediatr poslechne srdce a plíce. Šelest je u novorozenců běžný, obvykle nesignalizuje nějaký defekt. Pohmatem bříška zkontroluje, zda mají břišní orgány správnou velikost, zkontroluje také puls v třísle. Podívá se také na pohlavní orgány, u chlapce zjistí, zda již obě varlata sestoupila. Palcem po páteři zkontroluje všechny obratle. Jemnými pohyby zkontroluje, zda jsou končetiny a chodidla vyrovnány, zda mají nohy správnou délku a zda dítě nemá ?koňskou nohu?. A samozřejmě zkontroluje kyčle, zda jsou v pořádku. Nožičky ohne vzhůru a jemně jimi krouží. Většinou nám doporučí preventivně široké balení (a tady pozor- kamarádce se takto ?tlusté? miminko díky několika plenám nevejde do těch nejmenších bodýček, která by jinak byla dobrá, takže látkové plíny balí až na ně. Větší bodýčka zase sklouzávají z ramínek. Takže se jí osvědčila obyčejná trička!
Ohledně ?preventivního širokého balení?jsem četla moc hezký příspěvek jedné lékařky ? nevím ale kde( rodina, emimino či jinde???), ani kdy, tak ho rovnou kopíruji: ?Milé maminky, tak trošku všechny občas nahlédneme na tyto stránky. A jestliže mohu, tak přispěji se svou troškou do mlýna. Pokud mají děti kyčle dorostlé a v pořádku, je zcela zbytečné je balit na široko, byť i preventivně. Ale pokud kyčle v pořádku nejsou, doporučujeme to, aby pak nenastaly komplikace s nožičkama. V těchto horkých dnech já osobně maminkám neradím dávat dvě látkové plenky, ale doporučuji a maminky si to velmi chválí, papírovou plenku a teprve přes ni látkovou, dítě se pak tolik nezapaří a nevznikají opruzeniny. Přes látkovou plenku prosím nedávat šátečky na uvázání, ale dají se zakoupit speciální sponky kterými plenku uchytíte na plenku papírovou. Dají se zakoupit ve specializovaných obchodech, nebo lékárnách. Prosím nepodceňujte rady lékařů, je to pro dobro vašich dětí, především holčiček, které na kyčle a stříšky více trpí než chlapci. S pozdravem Mudr. Vlasáková.? (opravila jsem stylistické chyby a překlepy - Mia). ---------------------------------------------------------------------------------
Většina maminek se cítí po porodu dobře, jen některé z nich jsou slabé a mívají závratě. Už několik hodin po samovolné porodu může vstát z lůžka, je to rovněž důležité pro prevenci zánětu žil, plicních komplikací, urychlení zavinování dělohy, odtoku očistků a návratu tonu dolních končetin a svalů břišní stěny.
KDE BUDE MIMINKO?
Oddělení fyziologických novorozencůje vyhrazeno pro zdravé donošené děti nevyžadující zvláštní péči. Jeho součástí je rooming in ? tedy pokoje, kde může být maminka 24 hodin s miminkem. Tady se o ně učí pečovat.
Oddělení intermediální péčepředstavuje mezistupeň mezi oddělením fyziologických novorozenců a jednotkou intenzivní péče. Je určeno pro miminka, která potřebují zvýšený dohled, ale nemají problémy s životními funkcemi. Dostávají se sem např. děti lehce nedonošené, s porodní hmotností nad 1800 g, se závažnější žloutenkou, s mírnou poruchou poporodní adaptace atd.
Jednotka intenzivní péčeje určena především pro děti nezralé, tedy i ty, které se narodily několik týdnů či měsíců před termínem a které potřebují intenzivní podporu základních životních funkcí, zejm. dýchání. Je vybavena kvalitními přístroji, disponuje potřebným laboratorním zázemím. Při případném selhání životně důležitých funkcí je možná včasná a účinná intervence.
Anesteziologicko ? resuscitační oddělenípřijímá hlavně miminka, která jsou ohrožena na životě. Na ARU jim může být poskytnuta komplexní resuscitační péče.

**Kdy se pohyb prodlužuje: **

 1. Když např. miminko dostane žloutenku?
  U mnoha novorozenců se asi tři dny po narození ukáže mírná žloutenka, při které pokožka a oční bělmo slabě zežloutnou. Játra novorozence nejsou totiž ještě plně schopná funkce a žlučové barvivo bilirubin se hromadí v krvi rychleji, než je játra stačí zpracovávat. Žloutenka obvykle do několika dnů sama odezní. Dítě však může být ospalejší než obvykle, prospěšné je dát postýlku k oknu na sluneční světlo.
 1. Když má problémy maminka?
  Pro některou z nás mohou tyto obtíže být snesitelné a nemusí představovat vážné ohrožení zdraví, jiné mohou vyvolat závažné komplikace.
 1. POPORODNÍ BOLESTI ? můžete mít bolestivé křeče v břiše, zvláště při kojení, to je tím, jak se zavinuje děloha do původní velikosti. Bolesti mohou trvat několik dní, pozor ale na ty, které nemají křečový charakter a jsou spojeny se silným krvácením a zvýšenou teplotou. Mohlo by jít i o zánět v dutině děložní.
 1. MOČOVÝ MĚCHÝŘ - v prvních dnech je močení častější, tělo se zbavuje zadržované vody. Močení může být zpočátku obtížné a bolestivé (stehy!), močte vestoje a nejlépe ve sprše pod tekoucí vodou ? moč pak nedráždí poraněnou sliznici. Místo utření se do ručníku použijte fén.
 1. KRVÁCENÍ ? po porodu trvá 2-6 týdnů, skončí obvykle dříve, pokud kojíte. Zpočátku je krvácení jasně červené, hojné, po několika dnech slábne a postupně nabývá hnědavé barvy. Nedoporučuje se používání tampónů, hrozí riziko zavlečení infekce a podráždění sliznice.
 1. STOLICE ? po porodu nemusíte mít potřebu. Je důležité vstát a hýbat, aby se rozhýbala i střeva. A samozřejmě dělejte to, co v těhotenství, hodně pijte a jezte vlákninu. Je velmi nepravděpodobné, že by se vám při vyprazdňování nějaké stehy uvolnily (ale stává se!!!), ale přidržíte-li si na šité oblasti čistou vložku, budete se cítit lépe a dodá vám to sebedůvěru. Kromě toho je velmi vhodné před nucením na stolici použít glycerinový čípek, který vám sestra na oddělení většinou ochotně dá (mějte radši balení s sebou!), který nejenže rozředí obsah stolice, ale hlavně ?promaže? stěny konečníku a stolice ?hladce? vyklouzne ven. Pozor také na podrážděný konečník, který tlakem po porodu může zcela vyhřeznout ven. Samozřejmé je, po každé stolici se umýt teplou vodou a konečník namazat (nejlépe modrou indulonou) a snažit se vyhřezlé střívko zatlačovat dovnitř. Za několik týdnů se stav upraví, pokud obtíže budou přetrvávat, vyhledejte lékaře. Kamarádce se stalo, že se při tlačení na stolici dva týdny po porodu roztrhla ?právě až tam?. Nastřižená a sešitá hráz povolila? takže tady je na místě otázka, zda jsou nástřihy opravdu prevencí před natržením až ke konečníku. Pozor na to!!!
  V případě poporodní zácpy je vhodné použít i projímadlo, např. druhou lahvičku YALu, pokud jsme si jej pořídily. A jaký je rozdíl mezi YALem a klasickým klystýrem? V objemu. Yalu je sotva dvě deci, klystýru se dává asi 1,5l, takže to některé pacientky mohou pociťovat jako velmi nepříjemný tlak, když se to do nich foukne. I pro samotnou sestru je YAL jednodušší k použití.
 1. STEHY ? den nebo dva značně pobolívají, většinou se do týdne vstřebají. Při silných bolestech pomáhá přiložení sáčku s ledem na postiženou oblast. (mají v porodnici k dispozici led???) Leh pomáhá tlaku na stehy.
  A jak na tom budeme po psychické stránce si povíme příště? o šestinedělí celkově. Bude to můj poslední deníček, tak se holky připravujte. Budete totiž na řadě. Nebudu určovat pořadí, kdy která pošle deníček, podle délky komentářů lehce poznáte, kdy bude potřeba a námětů z vašeho denního života budete mít také dost. Na uveřejnění deníčku se jistě domluvíte mezi sebou. Změnu na miminkovský deníček zařídím, název Podzimní očekávání bychom změnily na Podzimátka 2004. Co vy na to?
  Určitě s vámi zůstávám dál a něco také napíšu, už ale emimino nestíhám denně jako dřív. A bude hůř:-)
  Tak se holky držme do toho velkého finále, ať je to bez komplikací a bez starostí. Pro nás i naše miminka.
---------------------------------------------------------------------------------
PODZIMNÍ OČEKÁVÁNÍ

Narozená miminka:
Miska + Robko ? 27.8.2004 v 9:08h ostrov KEY WEST v USA, - 3 266g - 50cm (37tt)
Pupina + Elia Anna ? 17.9.2004 Francie ? 2 800g ? 48 cm

---------------------------------------------------------------------------------
 Září

Sophie (+ Kevin) 27 ? Veracruz (Mexico) - TP 11.9.2004
Slunečnice 27 (+ Myšátko) - Slatinice u Ol ? TP 12.9.2004
Kernerka 28 - Praha-Žižkov - TP 20.9.2004
Paloma1/Ála 23 (+ Verunka) ? Ústí nad Labem ? TP 20.-24.9.2004
Bolero/Markéta 25 (+ Markétka) ? Vodňany ? TP 21.9.2004
Pepsi 28 (+ Pupík-Tom?)? Kolín nad Rýnem (Německo)- TP 21.9.2004
Kopretinka (+ Davídek) 25 - okolí HK - TP 23.9.2004
Malina 36 (+ Eliška) - Plzeň - TP 24.9.04
Luca71 32 ? (+ asi Daniel) ? Ostrava ? TP 25.9.2004
Guerita/Eva 27 (+ Adam) ? Zlín ? TP 27.9.2004
Myshka 29 (+ Barunka)? Opava - TP 25.9.2004
Peťka/Petka2 26( + chlapeček) - Praha ? TP 26.9.2004
Mia (+Anička Amálie), 27 - Pardubice - TP 27.9.2004
Michellka (+ Vladko ? Ládínek:-)) 22 Holič (SK) - TP 29.9.2004
EditaAnne 21 (+Violka) ? Neratovice - TP 28.9.2004
Gabinka 22 ( + Bára) - Libomyšl u Berouna ? TP 30.9.-1.10.2004

Říjen

Katcha (+ Vítek) 31 ? Praha - TP 1.10.2004
Zuzina 31 (+ Simon Peter) - Pezinok (SK) - TP 3.10.2004
Sumenka 28 let - Ostrava - TP 3.10.2004
Lila 31 - (+ asi Petr) - Brno - TP 7.10.2004
Alenka2004 25 let - Severní Morava - TP 25.10.2004
Meta/Veronika (+ Sam) - Brno ? TP 25.10.2004
Bledulka 26 ? Ostrava ? TP 29.10.2004

Listopad

Angie 28 ( + Adam) ? Brno - TP 3.11.2004
Bára/BZB 28 let ? (+ asi holka) Brno - TP 17. 11. dle UTZ 3.11.
Nenička 24 (+ Terezka) ? Beroun ? TP 25.11.2004

Sluníčko na líčka, pohlaďte pupíčka.
Mia 39 tt

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.04 16:15

Wau, to sa mi nesnivalo, dopisala som komentar do stareho dennicku, dala som si sprchu a pozeram, uz je novy dennicek. Velmi zaujimava tema Mia.

Pridam moj komentar, ktory som dala do stareho dennicku…

TAk a opat som prva po dlhej dobe…

Miska

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.04 16:15

Wau, to sa mi nesnivalo, dopisala som komentar do stareho dennicku, dala som si sprchu a pozeram, uz je novy dennicek. Velmi zaujimava tema Mia.

Pridam moj komentar, ktory som dala do stareho dennicku…

TAk a opat som prva po dlhej dobe…

Miska

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.04 16:16

Sorry, ale blbol mi pocitac a tukalo, ze stranka ma problemy a tak som nevedela, ci to preslo alebo nie.

M.

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.04 16:17

Ahojte dievcata, maminy, bruska a miminka,

tak uz je to vcelku pekne oslovenie, i ked miminka zatial mame len 2, ale nevadi, verim, ze sa rady coskoro rozrastu a netrpezlivo cakame na spravy o dalsich miminkach.

Tak prave som dorkmila drobceka a ulozila, dnes je nejaky nepokojny a to uz od rana od 5, tak neviem co sa deje. Chcela som ist s nim vonku, lebo je pod mrakom, ale pustila som sa do prania a upratovania, lebo uz nas cakaju rusne tyzdne.

Musime sa do konca mesiaca vystahovat, s realitkou skoncila zmluva a ja zacinam balit a pripravovat sa na cestu domov. Akurat predchvilou som balila krabicu a davala veci, co poslem, cesta trva 2 mesiace lodou a je to lacnejsie a najma do lietadla mozem zobrat len urcite mnozstvo a aj tak asi vacsinou vsetko budu veci pre drobca.

Beham okolo rodneho listu a stale cakam, ked ho budeme mat v rukach, tak ideme vybavit pas, fotku uz mame a potom mozeme letiet. Vyzera to tak na 3 tyzdne. Kiko bude mat buduci tyzden narodeniny, tak ma mrzi, ze nebudem snim, ale neda sa. My si to potom vynahradime.

Idem domov s malym sama, tatik zostava tu a uvidime co a ako a ako sa rozhodneme, bude mi smutno, velmi smutno ale musime to nejak prekonat a zvladnut.

Skytavka - mne sa stavalo, ze Robko v brusku mal velmi casto skytavku a verte-neverte, teraz skoro po kazdom papani ju ma tiez. Akurat aj predchvilou skoncila.

Plodovka-pocula som, ze moze odtekat aj v mensich mnozstvach a ja ked som bola v nemocnici, tak zistovali, ci mi odteka plodovka takym papierikom, mal by sa zfarbit, ak by sa jednalo o plodovku.

Poporodne blues-tak pri Kikovi som si ho uzila ale teraz vobec. Vsetko si uzivam a vychutnavam, je to uplne ine. Asi to bude aj tym, ze s Kikom som bola sama a tu mam Robka-tatika. A mozno ma pravdu aj Katka, pre pri druhom dietati je to ine, som zvedava, co potom napise ona par tyzdnov po porode svojho drobceka.

Inak, musime sa pochvalit, Robko vcera dostal prekrasnu hrazdicku, ja som sa z nej tesila ako blazon, dam vam fotku do galerky.

A co vy dievcata? Uz ste vsteky pripravene, tak ako treba na prichod svojich ratolesti??? TAska do porodnice zbalena? Kamera a fotak pripraveny????

Tak piste ako ste na tom, ake mate pocity a podobne.

Ja nosim v hlave napady na dennicek a porovnanie porodu a podobne, len ten cas na tukanie chyba a este k tomu nas PC je v oprave, jooojj…

Pekny den zelame

Miska a Robko 24dni

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 20.09.04 17:31

Ahoj Mio,
dost zajímavé informace,díky moc..
Jen mám jeden problém,jak se vecpat do seznamu podzimních miminek..
Je mi 26 a čekám Venouška 1.10.2004..Nechci být vlezloň,ale štěstím bych to vykřičela kam se dá..tak se na mě nezlob..papa

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 20.09.04 17:52

Ahoj v novém deníčku,
Mio, podle mé zkušenosti je pobyt v nemocnici a v porodnici docela odlišný. Když jsem byla po operaci, hrozně jsem se tam nudila což s miminkem nehrozí. Zase po porodu je člověk v úplně jiném psychickém rozpoložení. Několikrát jsem manželovi brečela do telefonu kvůli blbostem. Byl ze mě na hlavu, já taky, jsem zvědavá jaké to bude tentokrát :-)

Miško, jsem ráda, že šestinedělí zvládáš v pohodě. Když jsem se vrátila z porodnice s Míšou, měla jsem doma svojí mamku. Uvařila, uklidila, vyprala, vyžehlila, Míšu mi v noci podávala abych nemusela vstávat z postele, pohlídala ji, ale stejně jsem buď brečela nebo mi bylo do breku. Teď bude mít manžel asi 2 týdny dovolenou, ale pak budeme válčit už jen s „pomocí“ Michalky. Jo jo, třeba aspoň hezky zhubnu ;-)

Kokhino, máme stejný termín, tak která dřív ;-))) Když napíšeš Mie svůj věk, bydliště, termín porodu a jméno potomka tak vás určitě v dalším deníčku zařadí do seznamu. No třeba už mezi narozená miminka :-)

Gábinko, jak je??? Že by chvat od doktorky zabral??? Držím moc palce!

Katka a Vítek 38+3tt

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 20.09.04 18:46

Katcho,
díky za radu..Já věřím,že budu alespoň týden přenášet,protože mimískovi je u mě evidentně dobře..Dneska jsem měla první termín,i když jsem s tím moc nepočítala..Ale ty kila navíc už jsou prostě příšerný,takže hlavně kvůli nim to chci mít za sebou..Mimíska bych klidně nosila dva roky:-))),kdyby mu bylo fajn..tak ještě jednou díky a dej vědět..
Lucka+Václav 38+3tt

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.04 18:57

Tak pozeram, ze mame novu maminku-caktelku, VITAJ medzi nami… mame podobne nick, len ja som Konkinka. Tak ma volal moj synator a tak mi to zostalo.

Miska a Robko 24dni

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.04 19:33

Opat som to ja, nezlaknite sa, ale drobcek spinka a ja som si povedala, ze idem tukat.

Tak pobyt v nemocnici-porod. Prvykrat ked sa narodil Kiko tak som bola v nemocnici 7 dni, a tie posledne dni boli krute. Tie hormony a jedno s druhym, velmi som si priala ist domov ale vzdy to natahovali, kvoli Kikovej zltacke. Po cisaraku som sa zotavovala asi 4 dni, 3 dni som sa ucila si :,-(nut, tak ma vsetko bolelo, ani chodit som nevladala..... este nejaky ten den som sa z porodu dostavala, to priznavam.

Druhy porod, nedavno.. ten bol uplne super a v pohode. V nemocnici sme boli 3 dni, na ten treti nas pustali, vlastne este vyzeralo, ze opat zostaneme kvoli zltacke, ale ja som si tak priala ist domov. Cely ten cas so mnou mohol byt moj partner alebo niekto koho som si vybrala, aj nocovat. Porod bol uzasny, bola som pri vedomi a za ruku ma drzal Robo, ten videl maleho Robka prvy, mohol robit zabery a potom ked mna zasivali na sale a dali este na pooperacne, tak Robo bol v:,–(e pri vysetreniach pri malom, sestricky hned volali otecka. Takze maly drobec nebol ani chvilku sam. Rodila som rano o 9 a na dalsi den o takom case mi dali dole infuzky a ja som sa zacala pohybovat jedna radost, zo zaciatku som mala problem, najviac som mala bolesti pri zmenu lahu k sedu ale to raz-dva pominulo. Ak porovnam oba porody, tak tento bol o 200 percent lepsi, to uprimne. O par dni nik nechcel verit, ze som rodila, ze nevyzeram na to, ze mam po porode.

Teraz mam 3-tyzdnoveho anjelika v postielke a mne pripada ze som rodila velmi davno.

Prajem vam vsetkym mamickam-cakatelkam, aby ste mali taky dobry porod a zazitok z porodu ako mam ja a aby ste aj to porodne ale aj poporodne obdobie uspesne zvladali. Myslite na to, ze pre vase dietatko bude najvacsim prinosom spokojna, stastna a vyrovnana mamina.

Miska a Robko 24dni

bzb
Kecalka 135 příspěvků 20.09.04 19:52

Ahoj holky,
tak se právě kulím z plavání a mám tu čest Vám oznámit, že:

VČERA večer, tedy 19.9. ve 20:37 hodin se Pupině narodil „Pupík“ a dostal jméno Lukas. Má 3350g a 51cm. Oba jsou v pořádku.

Takže, milá Petro - Pupino, ještě Ti sice pošlu SMSku, ale moc a moc Ti gratuluju a přeju malému Lukasovi do života jen to nej… A Tobě spoustu krásných maminkovských dní, které už nikdy nebudou takové, jako bývaly dřív…
Ahoj všem a pozdrav bříškům!!!
Bára (32 ttt + 5)

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.04 19:57

Super, dalsie nove miminko, takze uz 3., huraaaa nase rady sa rozrastaju.

Peta, zelame tebe a aj malemu Lukasovi vsetko len a len to naj a najma vela vela zdravia, to je v zivote najcenesie.

Ten okamih prvych chvil s babetkom je vzacny, tak si to plne uzi a vychutnaj.

Miska a Robko 24dni

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 20.09.04 20:29

Ahoj holky,

MIO deníček je super, vyčerpávající, já bych to napsat asi nezvládla, kloubouk dolů.
Porodnice se neboj, uvidíš, že tam stejně nebudeš sama, budou tam maminy s miminky a hlavně těch návštěv, co za tebou bude chodit okukovat mimi!!!
Mě se kámošky už ptaly, co mi mají přinést. Tak já na to, že nějaký ten řízek, jen ne bonboniéry.

MISKA tobě přeji šťastnou cestu domů.

PUPINKo tobě moc a moc gratuluji k „Pupíkovi“ a těším se, až se ozveš.

Jo a holky! Prý se hodně dětí rodí kolem úplňku! A ten bude 28.9.!!

Lila 38tt (17 dní do TP)

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 20.09.04 20:41

To bude asi Pepsi, ne? :-))))

Gratuluji k Lukasovi!!!

To je skvělé, že se to rozjelo!!!

Lucie+ Vilda (4dny do TP)

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.04 20:43

LUCKA, AHOOOOJJ, TAK KEDY UVIDIME FOTKU VILEMKA???? UZ SA VAM TO KRATI, ZE???

M+R

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 20.09.04 21:21

Ahoj holky,

Mio, díky za deníček!

Holky, je mi strašně zle. Dnes odpoledne se mi chtělo umřít, bolelo mě celé břicho, měla jsem v něm křeče, chtělo se mi zvracet, třepala jsem se jak osika, řinul se ze mě ledový pot, střídalo se horko, zima… Trvalo to hodně dlouho, bála jsem, že se to rozjíždí, protože porod mé kámošky začal právě tím, že jí začlo být zle, pak se z toho vyklubal žlučníkový záchvat a asi 4hodinky ze ze záchvatu vyklubala Karolínka.
Když mi dnes bylo nejhůř, volala jsem jí a ona se mě nejdřív snažila po dobrém přemluvit, ať jedu, to jsem odmítala, že v tomhle stavu nedojdu ani do sprchy, tak po mě začala řvát, že do žádné sprchy nesmím, ať OKAMŽITĚ jedu!
No ale v tom přišly mé 2kámošky s vínem, rozjuchané, mě se pomalu ulevovalo (nepila jsem:-)), tak jsem si dala sprchu (dost se holky pobavily, když mě viděly nahatou :-)) a nakonec jsem nikam nejela. Nemám z toho ale moc dobrý pocit.
Teď mě hodně bolí ledviny a nechutným způsobem pálí žáha. Ještě přemýšlím, že by to mohlo být tím, že jsem se ráno probudila s bolestí v krku. Že by na mě lezla chřipka??? Úžasné!!! 4dny před termínem! V krku mě bolí stále, ale teplotu nemám.
Ale jak říkám, nemám z toho dobrý pocit na jednu stranu, ale na druhou, nechci být hysterická a zbytečně plašit. Uvidím zítra.
Teď mám hlad, ale bojím se jíst, že se to zopakuje.

Nevím, no.

Lucie+ Vilísek

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.09.04 21:24

LUCKA, MYSLIME NA TEBA..... DRZ SA

M+R

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 21:56

Ahoj holky.
Především bych chtěla poděkovat Mie za to že si udělala čas a napsala další krásný deníček. O tom co nás čeká u porodu jsem už slyšela a četla spoustu, ale co je mezi porodem a odchodem z porodnice to nikde nepíšou.
Taky bych chtěla blahopřát Petě Pupině k pupíkovi. Už se nám to pěkně rozjíždí. Zatím tedy přiletěli 3 čápi. No je vidět, že podzim je tady a sním migrace ptactva. No jen houšť.
Jinak u mě nic nového zatím není. Prcek je pořád KP a nic na něj nefunguje. Už zkouším i baterku, ale ani to s ním nehne. Už se pomalu připravuju na císaře. Hlavně aby byl mimísek OK. Největší strach mám z toho, že mě nechají rodit KP a mrňous se někde zasekne. Snad dneska doktoři vědí co dělají.
Zatím čauky. Myšanda 36tt

bzb
Kecalka 135 příspěvků 21.09.04 07:52

HOLKY, MOC SE OMLOUVÁM, POPLETLA JSEM NICKY?
ANO, LIKAS SE NARODIL PEPSI ? PETŘE. TÍMTO SE OMLOUVÁM I JÍ?
 Bára

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 21.09.04 08:57

Ahoj,

Pepsi, velká gratulace Tobě a Lukasovi!!! Ať jste oba hodně zdraví a děláte si jenom radost :-)

Báro, nic si z toho nedělej, že jsi popletla nicky, mě se taky pořád plete Pepsi s Pupíkem a Pupina se Snoopinkou :-) Snad to teď bude lepší.

Luco, pokud Ti bude zle, koukej mazat do porodnice! Nikdo Tě nebude mít za plašanku, lepší přijet zbytečně než pozdě.

Lilo, já mám v úmyslu vysvětlit příbuzným, aby za mnou do porodnice ani nechodili. Akorát manžel (po tom mi zas bude moooc smutno) a rodiče. U Apolináře probíhají návštěvy na chodbě a nebylo mi moc příjemné každou chvíli chvátat s kojením, přebalováním, sprchou, WC, protože tam na mě čekala babička s tetičkou :-/, pak zas švagrová s malýma holkama, které tam lítaly jak splašené atd. V Motole jsou návštěvy sice celé odpoledne a na pokojích, ale pochybuju, že by spolubydlící byla nadšená z mé návštěvy když jí zrovna konečně mimčo usnulo nebo naopak pláče…

Myšando, třeba se mimís ještě umoudří a otočí se. Nebo ne a třeba ví proč. Pokud by byl moc velký tak by Tě asi nenechali rodit KP. Nezbývá Ti, než věřit doktorům, chápu že jsi z toho nervózní, ale dobře to dopadne!

Katka a Vítek 38+4tt

Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 21.09.04 09:23

Ahoj…

sice nemám dneska moc času, ale na tohle nemůžu nereagovat… Já se totiž včera cítila podobně. Od rána mi bylo zle, pálila mě děsně žáha, nic sem nemohla sníst, bylo mi na zvracení. Břicho mě nebolelo, ale do zpěvu mi taky nebylo. Je to zvláštní, co? Já teda taky nejela nikam, protože jednak jsem to zaspala (zdřímla jsem si asi na hodinku) a jednak bych se tam stejně nedopravila v takovém stavu. Dneska je to lepší, jediné co mi zůstalo je … ehm, no jak bych to řekla… časté chození na velkou.:o) Teď si půjdu vzít něco k jídlu, pak do sprchy a jedu do poradny. Do termínu mám asi dva dny a už asi týden se snažím mladého přesvědčit, že ačkoliv to tak asi nevypadá, venku mu bude líp. Neposlouchá mě. Nezabírají žádné sliby nic. Jsem zvědavá, co mi dneska řekne doktor. V jednu chvíli už jsem byla přesvědčená, že si řeknu o plánovaný CŘ…:o(

No děvčata držte se, mějte se a Lucko, ať je ti líp tak jako mě. Doufám, že je.

Kopretinka + Davídek 39+5 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 10:22

Ahoj holky,

jsem pravidelnou ctenarkou podzimniho ocekavani, ale ne prispevovatelkou.
Muj posledni termin porudu byl 8.10., ale jelikoz malej bobisek je KP(koncem panevnim) a ja mam jeste k tomu vrozenou vadu - 2 delohy, vcera me pani doktori na Obilnim trhu v Brne postavili pred hotovou vec, ze pry neni duvod tehotenstvi dele prodluzovat a ze si mam vybrat, jestli 24.9. nebo 27.9.V ten moment mi to vubec nedochazelo a tak jsem rekla, ze 24.9. se mi libi vic. Az potom co jsem vysla z ordinace mi to doslo. Musela jsem byt bila jako ta stena, a smrtelny pot na cele. Nevim, jestli si dovedete predstavit jak zvlastni pocity jsem v ten moment mela. Hrozne moc se tesim a pritom mam strach, protoze vubec nevim do ceho jdu. Je to zvlastni pocit vedet, kdy presne se vam mimisek narodi,ale uz se tesim, ze v patek uvidim nase vytouzeny miminko. Jen doufam, ze se do patku jeste vyspim, v noci premyslim jaky to bude, protoze chci jen epidural, abych svyho malickyho milacka mohla hned videt. Nemate nekdo zkusenosti s cisarem a jen s epiduralem, abych mela aspon nejakou predstavu?
Jak je to s otcem u takovyho porodu?

Marcik 39tt, TP 24.9.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 10:25

Ahoj holky,
tak včerejší den byl pro mě doslova očistcem…injekce na bolest a uvolnění začala působit až kolem poledne a i tak to bylo vcelku drsné..záda a břicho bolelo celý den a jak Bára byla ráno uspaná, tak od toho chvatu řádí jak divá, tlačí a kope…Bolí to bolí, v noi jsem zas nespala..
Celý den včera jsem měla víceméně menstruaci, jak člověk rychle zapomene…chjo…ale naštěstí se to uklidnilo a snad už ani nešpiním…niméně se modlím, aby to dopadlo, jak říkala dr a ve čtvrtek už jsem do poradny nešla, protože obavy z dalšího chvatu mám…byl dost bolestivý. Ale zas vím, že mi dr chtěla pomoct, myslí to dobře, a porod bude bolet víc…Tak mi prosím držte palce. Kamarádce ten chvat dělal doktor taky a do 5 dnů byla malá na světě, 3 dny před termínem…
Dneska jsem v Praze, protože jsem zas bez PC a je fakt, že v Praze se cítím lépe, jsem kousek od manžovy práce, takže kdyby něco, nebudu doma sama…
Nebudu dnes reagovat na vaše konkrétní příspěvky, ale četla jsem je…moc vám všem držím palce a Lucko, podle PA bychom do porodnice měly jet i v případě, že máme jen divný pocit, necítíme se OK. Lepší zbytečně a aby nás poslali domů…
Tak se držte a porodům zdar:)
Nepřihlášená ubolená Gabča a ukopaná Barča 38+6tt:))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 10:45

Ahoj Marciku.
Bohužel ti nepomůžu, ale taky by mě to zajímalo. Čekáme naše první a je taky KP. Má sice ještě čas se otočit, ale po více než měsíčním cvičení, procházkách a ukecávání už tomu moc nevěřím. Budu moc ráda, když dáš vědět jak jsi dopadla a jak to probíhalo. Já mám poslední termín až 24.10 (první už 5.10.) tak snad mám ještě dost času si o tom něco zjistit, ale buď hledám špatně, nebo toho o tom moc není.
Alespoň už máš jistotu, jak a kdy se narodí. Tak držím všechny čtyři palce ať vám to dobře dopadne.
Ahoj Myšanda 36tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 10:55

Ahoj Kopretinko.
Už dlouho jsem o tobě neslyšela. Říkala jsem si, jestli už to nemáš náhodou odbyté. Kamarádce bylo taky takhle šoufl asi 4 dny před porodem. Byla s tím i v porodnici, ale poslali ji domů, s tím že je to normální a aby přijela až ji začnou bolesti nebo odteče voda. Bolesti ovšem měla dva dny a to ji zase posílali domů, že to jsou poslíčci. Nakonec to tak odkládala, že jim rodila na chodbě. Ale teď má krásnou, zdravou a neuvěřitelně hodnou holčičku Michalku. Tak hodně štěstí a snad už nám brzo představíš malého Davídka na fotečce. Ahoj Myšanda.

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 21.09.04 14:38

Milé děvčata,

krom toho, že mám chřipajznu jak vyšitou se musím pochlubit tím, že už asi vím, proč mi včera bylo, tak jak bylo :-)).
Takže ráno jsem měla na snídani 3 na oleji smažené a tukem pěkně nasáté topinky, navrch ještě pomazané paštikou.
Na oběd jsem váhala, jestli si dám rýži s pečeným masem a šťávou nebo zapečené brambory se zeleninou. V mé hlavě to vyhrávala ta rýže s masem, ale jelikož byla v lednici už asi 3.den, nejdřív jsem jí pořádně vrchovatou lžící „okoštovala“! No…a už nestihla vyplivnout. Byla odporně zkyslá a zkažená :-(. (Maso ještě ale zelené nebylo! Tak blbá ještě nejsem!!! :-))
Za normálních okolností by se mi z toho nic nestalo, ale v těhu je ten organismus asi přeci jen oslaben a navíc do toho ta chřipka..
No nic, hurá do přenášení!!!

Stejně jsem toho dnes v noci moc nenaspala. Byla jsem nervózní a pořád se hystericky hlídala :)
Takže dnes poplach č.2! Prcek se málo hýbe!!! :-)
Už mi fakt hrabe. Těším se na čtvrtek do poradny jak blázen!

Gabi, máme to holt (nebo hold??? :-))) nelehký úděl!!! My to ale zvládnem :-)!!! Držím pěsti!

Marciku, mám taky termín 24.9.! No jo, dostříháváme ten metr :-))!
A víš co, možná, že je to i lepší vědět, KDY to bude. Ta nevědomost sice nějaké to kouzlo má, ale ta nejistota… :-)

Kopretinko, co ti řekli v poradně? Tak ti závidím, žes tam dneska byla:-). Já si musím počkat do čtvrtka.

Tak a teď se zababuším do peřin a jdu se „vypocovat“, ať jsem v pátek plná síly, zdraví a energie.
P.S. Stejně bych chtěla nedělňátko :-)). A ještě doufám, že se ten můj mimajzlík narodí už jako Váha a ne Panna. Už vidím ty nekonečné incidenty s puntičkářskou Pannou!
Takže do neděle času dost. Zas mi stejně nic není. Ani jeden posel :-).

Lucie+ Vildík (3dny do TP)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 15:51

Překopírovávám zprávu z PSTM od Bolera:

Re: P. S. T. M. - 49 (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 21.09. 2004 @ 15:29:34 CEST
ahoj tady Sabina…přepisuju od Markét :

přišlo mi to 14:31.....

AHOJKY. TAK UŽ SE NĚCO DĚJE. V 11HOD. MI KONTROLOVALI PLODOVKU, DALI MI TAM NĚJAKOU TABLETKU. HODKU JSME LEŽELA, ZAČALY MI KONTRAKCE. VE 13HOD. KONTROLNÍ MONITOR, TAM SE TAKY UKAZALY KONTRAKCE A OTEVŘELA JSEM SE NA 1 PRST. POKUD SE TO DNESKA NEROZEBĚHNE, TAK DOSTANU ZITRA TABLETU NA VYVOLANI. ALE ZATIM JE TO V POHODĚ. PRAVIDELNĚ MI TUHNE BŘICHO A BOLI CELY BŘICHO A ZADA V KRIZI. ALE BUDE HUŘ.....

Markétky, držím palce…

Gabča a Barča 38+6tt

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 21.09.04 17:49

Ahoj..
Konkinko,já mám tu přezdívku podle toho,že mám ráda sladkosti a teď ty kokinka musím mít pořád:-))..
Jinak musím přiznat,že je to asi epidemie,protože ve 2:45 mě vzbudila šílená bolest břicha,jako když mám dostat menses,ale bylo to nepřetržité a nepříjemné..Mimísek se mlel a já si zoufala,protože kdyby to bylo ono,tak mi to vlezlo do rozpočtu..Udělala jsem si nějaké jídlo a capuccino a za hodku a půl jsem usnula u Harryho Pottera..Mě už to bříško takhle blbne přes týden,ale doktor říkal,že to na porod nevypadá,i když se to může rychle změnit..Všem čerstvým maminám gratuluji a trochu jim závidím..
zatím papapa

malina02
Kecalka 107 příspěvků 21.09.04 18:16

Ahoj Mio a ostatní ,

mám radost, že je nový deníček, zase jsem si pěkně početla. Nejdříve bych chtěla pogratulovat (a teď doufám, že to nepopletu) Pupině nebo-li Ditě k narození Snoopinky, vlastně Elia Anně, moc hezký jméno a Pepsi k narození Lukase. Oběma maminkám přeju hodně štěstí a jen samé radosti s dětičkama. Opět příšerně záááávidííím.

Je to zajímavý, jak se to pěkně střídá. První mimi byl chlapeček, potom holčička, teď zase chlapeček, takže by měla být na řadě nějaká holčička ne?
Ta moje beruška to ale určitě nebude :-(, sice mam zítra první a v pátek druhej termín, ale nic, vůbec nic mi neni, tak nevim…

Asi bych to taky viděla nejdřív kolem toho úplňku, ten na mě působil i v době MS, takže se nechám překvapit.

72 hod. v porodnici mě taky moc netěší, jak píše Mia, to prostředí atd. I když pro mě cizí sice není, ale znám ho z opačné strany barikády, takže vlastně je. Ale já myslim, že to bude v pohodě, je fakt, že ležet tam po šťastném porodu je opravdu něco jinýho, než tam být třeba na operaci žlučníku.

Opravdu to začíná být obtížný, dneska jsem byla nakoupit, jen kousek od nás, ale dejchala jsem jak lokomotiva. V noci se při každým přetáčení budim a děsně mě bolí stehenní kosti, to teda nevim proč, ale asi to bude ta nadváha. No nějaká viroza by se taky vůbec nehodila, ale teď je na ně ideální počasí (ráno mráz a potom vedro). Tak se musíme hlídat, nikam už moc necourat a snad už to nebude dlouho trvat a my ostatní sem taky budeme psát „hlášení“ o narození našeho pokládku.

Zatim ahojky mamky a držte se !!

malina 40tt

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 21.09.04 18:25

Ahoj,
Malino, to je dobrý postřeh jak se nám tu střídavě rodí chlapeček - holčička. Teď je horkou adeptkou Markétka od Bolero :-) Nebudou to mít holky lehké, snad ale všechno proběhne v pořádku a třeba zítra ráno tu už bude ta prima zprávička.
Vítek je dneska kupodivu hodný, asi šetří síly na zítřejší monitor :-) Zato Michalka je jak z divokých vajec což mě hrozně rozčiluje :-( Tak hezký večer!
Katka a Vítek 39.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 18:38

Ahoj,
tak jsem vás mnoho hodně předběhla. Měla jsem sice termín až 29. 9., ale z poradny jsem šla rovnou do nemocnice. Malý měl totiž tachykardii-když mu natočili monitor, hodnoty se pohybovaly kolem 160-170 tepů srdíčka za minutu (fyziologické je asi 120-160). Takže si mě tam nechali, monitory se střídaly, vždy část dobrých a pak zase špatné. Po týdnu jako na houpačce, mi doktor sdělil, že už jsem 38. týden a tedy není na co čekat, že mi vyvolají porod. Takže se mi 7. 9. narodil Libor, 52 cm, 3600 g. Už jsme týden doma. A k Tvému komentáři: nikdy předtím jsem v nemocnici nebyla a takový stres, jaký to pro mě byl, jsem v životě nezažila. Před porodem jsem ležela na pokoji, za zdí probíhaly porody a já, která ještě nerodila slyšela každý zvuk-hlavně v noci-hrůza. Naštěstí, když se situace uklidnila, přemístili mě na normální gynekologii, kde jsem ležela týden. A pak ještě s malým, nešlo nám kojení, měl hrozný hlad a byl strašně nervózní, nemohl se přisát, pomáhal mi veškerý personál, ale přesto jsem bohužel musela začít přikrmovat. Až doma najednou pěkně papá z prsíčka, ale už nemám tolik mléka, takže v příkrmech musím pokračovat. Výsledkem je, že dnes 14 dní po porodu, mám svou původní váhu, kterou jsem měla před začátkem těhotenství. Ale už jsme v klidu doma, bez všech těch nutných nemocničních procedur. Ono to člověku nepřidá, když v 5:00 dokojí a v 6:00 ho vzbudí sestřička, aby mu dala teploměr a změřila tlak.
Všechny zdraví Míša

Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 21.09.04 18:41

Ahojda,

tak v poradně dobrý. No dobrý. Podle sonografu to nevypadá na porod ani náhodou a podle prohlídky pana doktora to nevypadá na porod na další alespoň tři dny, takže se asi můžu hodit do klidu. I přesto se chystám zítra zase uklízet, jen tak. Termín mám ve čtvrtek. Nechce se mi moc přenášet. Další poradna v pondělí a to prej už vyvolá porod, tak nevim. Nechce se mi do toho, raději bych sama. Jo a mimochodem jak jsi to myslela s tím puntíčkářstvím u panny?????? Já sem totiž panna a neřekla bych, že jsem nesnesitelně puntíčkářská… teda alespoň ne na všechno…:o)

Tak se děvčata mějte. Všem novopečeným maminkám a mimískům gratuluju (posledně jsem na to zapoměla, já holka nevychovaná) a tiše závidím.....:o)

Zase se ozvu.

Mzšando, kéž bys měla pravdu a já do toho pondělka fakt porodila spontáně bez vyvolání. No každopádně napíšu SMS, až to bude…

Kopretinka + Davídek 2 dny do TP

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 21.09.04 19:00

Ahoj Míšo,

gratuluji k Liborkovi!
Chudáčku, musela sis to tam vážně odtrpět!
To musí být opravdu hrůza, ležet vedle porodního sálu! Na psychice to asi nepřidá, co?
Ale už je to za váma a už si budete jen a jen užívat!
Gratuluji ti také k váze!!! :-)))

Pa a hodně štěstí!

Lucie+ Vilík (39+4)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 19:11

Ahoj Míšo,
gratulujeme k Liborkovi! Na to, že se narodil 3 týdny před termínem je to pořádný chlapák! Z příkrmů nebuď smutná, hlavně že vůbec kojíte. A třeba se to ještě zlepší, doma je doma a psychická pohoda je pro kojení moooc důležitá. A tu předtěhotenskou váhu taky upřímně závidím :-)
Katka a Vítek 39.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 19:19

Ahoj Lucko,
tak jsem bohužel žádnou exkurzi do porodnic nestihla. Nakonec jsem jela na Fifejdy, říkala jsem si tenkrát, že kdybych tam musela jezdit častěji na vyšetření, mám to přece jen nejblíž (to jsem jeětě nevěděla, že už se domů nedostanu). Musím říct, že přístup veškerého personálu byl perfektní. Jestli budu ještě někdy rodit, a to doufám, že ještě budu, asi pojedu opět na Fifejdy. Odehrávaly se tam maximálně 2 porody současně, na vše byl čas a pohoda. Jediné, co jim musím vytknout je jídlo-opravdu hnus a to si nemyslím, že jsem zvlášť vybíravá. No, Liborek se nějak ozývá, tak už musím jít.
 Míša

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 21.09.04 19:28

Míšo,

doufám, že se někdy objevíš na Ostravském srazíku!!! :-)

Budu se těšit!
Lucie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 20:40

Ahojte dievcata,

Gratulujeme vsetkym cerstvym maminkam Pepsi-Petre a Myske a ich vytuzenym babetkam a prajeme Vam vsetko dobre do zivota, aby ste sa velmi rychlo a lahko zosuladili a mali pohodovo.

My sme dnes s mrnouskom absolvovali poradnu a UTZ. Mrnousek ma miery presne zodpovedajuce tydnu tehotenstva. Pri poslednej poradni mi lekar robil vyter na kultivacie a vysledkom je balicek cipiek, ktore si mam vkladat na noc do posvy, opat sa mi tam dole objavili nejake potvorky, ktorych sa treba urychlene zbavit aby mrnouskovi pocas porodu neublizili. Lekar mi opat potvrdil, ze porod u nas je na spadnutie (to iste mi vsak povedal aj minuly tyzden, ha-ha) a dokonca rozmyslal na alternativou, ze si ma nechaju v nemocnici, z coho som nebola velmi nadsena. Ale nakoniec sme sa dohodli, ze v pripade pravidelnych bolesti a kontrakcii hned prideme. Snazim sa mrnouska presvedcit, ze mu bude medzi nami lepsie ako v brusku (kde uz ma ozaj malo miestecka), ale zjavne ma ignoruje a tvrdohlavo odmieta vykuknut. Navyse ma novu zabavu: z mojej maternice si vytvoril boxovaci mech a pravidelne ma obstastnuje svojimi presne mierenymi udermi.

Reagovat na prispevky budem asi az zajtra ? letim si pozriet serial Pohotovost (je mozne, ze buduci tyzden uz nebudem mat cas na telku :-)))))

Zuzina a mrnous 38+2 tt ( presne v tento termin o 21,55 sa narodil Tomo, mrnousek si ho vsak neberie za vzor, aka skoda)

lisa2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 21:10

Ahoj Míšo,

gratuluji k mimískovi a přeji oběma hodně zdravíčka a trpělivosti-mám skoro 4měsíčního klučinu, tak vím, že ta trpělivost je občas potřčeba.Chci Ti jen říct s tím kojením-my měli a koneckonců máme také problémy-malý se naučil bumbat a hned ho odnesli na operaci,na JIPce pak bumbal žilně z hadiček a následně z lahve/svým způsobem to chápu, protože byl spinkací a také tam bylo spousta miminek, na které málo sestřiček nestačila, aby je krmily kádinkama či jinak/.Takže jsme se pak učili vše odzačátku,ale už to nebylo ono.Malýmu kupodivu vyhovovaly víc kloboučky-prs nechtěl pak už vůbec a čím častěji ho budeš přikládat,tím se ti bude tvořit více mléka.Když si vzpomenu, kolikrát jsem říkala, že je s kojením konec, že malej nechce. Doopravdy třeba 2dny nechtěl moje mlíčko ale řval hlady.Dneska kojíme nekojíme-skoro měsíc dokrmujeme HIPPem,ale papáme i mateřské-ale jen z lahve,takže odstříkávám, zatímco manžel krmí umělým a pak paradoxně dokrmujeme mateřským. Odstříkávám každé 2-3hodky,aby se mi dělalo dost mlíčka,tak ti jen radím,zkus ho často přikládat a třeba se zbavíte i dokrmu.Pa lisa

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 21.09.04 22:27

Jééé, Kopretinko,
nechtěla jsem se nikoho dotknout :-))). Jen jsem byla včera s jednou kámoškou, jejíž mamka je Panna a to mi řekla ona :-).

Tak vám tu aspoň opíšu z knížky Vaříme podle hvězd stručnou charakteristiku obou znamení:

PANNA: (24.8.-23.9.)

 • Klíčové slovo: studuji.
 • Kladné vlastnosti: bystrost, důvěryhodnost, náročnost, konkrétnost, analytické myšlení, puntičkářská přesnost, čistota a pořádek.
 • Záporné vlastnosti: pedanterie, kritičnost, malichernost, nuda, citový chlad, pro maličkost uniká celek, víra ve všemohoucnost rozumu a vědy.

VÁHY: (24.9.- 23.10.)

 • Klíčové slovo: spolupracuji.
 • Kladné vlastnosti: nestrannost, přizpůsobivost, diplomatičnost, objektivita, vybraný vkus, šarm, poslušnost, harmonická osobnost.
 • Záporné vlastnosti: nerozhodnost, váhavost, nestálost, pohodlnost, oportunismus, apatie, nedbalost, lehká ovlivnitelnost.

Každopádně to beru s nadsázkou, ale kdybych si mohla vybrat, já střelec, určo bych šla raději do té Váhy. (Už kvůli té poslušnosti :-)))

Před chvílí mi volal brácha a „uklidnil“ mě tím, že mi řekl: „Ségra, nedělej si starosti, jak tě znám, ty to těhotenství ještě rozchodíš.“ Myslel tím, že budu přenášet až do listopadu, protože žije v Liberci a hodilo by se mu to přijet až právě v tom listopadu :-)
Tak doufám, že nebudu mít Štíra nebo Střelce, chi chi.

Lucie (s teplotou lezoucí nahoru.)

bzb
Kecalka 135 příspěvků 21.09.04 22:59

EDITA ANNEVám všem vzkazuje, že sekci (císaře) jí budou nakonec dělat už zítra ve 13 hodin, v celkové narkoze (kvůli plicní poruše chtějí mít porod plně pod kontrolou).
Všechny Vás moc pozdravuje!!!
Takže na Tebe, milá Editko, budeme všechny myslet a těšit se, až se ozveš a já sem uveřejním zprávičku, že je Violka na světě.

P.S. Stále mě strašlivě mrzí, že jsem domotala Pupinu a Pepsi, začínám být nesvéprávná, večer jsem to obrečela a manžel na mě, chudák, koukal, co se děje… Dneska jsem, pro změnu, spálila maso pro řemeslníky k obědu… Začínám být nemožná.
Pa Bára (32tt + 6)

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 21.09.04 23:34

Šmankote Baruš!!!!!
Nešil!!! Vždyť to se může stát úplně každému! A v podstatě se vůbec nic nestalo! I Pupina s Pepsi se tomu určo jen uchichtnou a mávnou nad takovou banalitkou rukou. Jen klid!!!! :-))))
Miminka si mezi sebou určitě nepopletou :-)

A náhodou ti to jde skvěle!

Edit, hodně štěstí!!! Doufám, že dáš hned vědět, ať se můžeme radovat s tebou!

L.

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.09.04 02:41

EDITKA,

DRZIME PALCE, BUDEME NA VAS VELMI VELMI MYSLIET.

ROBKO POSIELA PUSU

Miska a Robko

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 22.09.04 15:51

Ahojky,
tak jsem dnes byla v poradně, od 10 do 14 hodin. Málokteré dveře jsem vynechala. Babička hlídala doma Míšu a skoro doufala, že si Vítka už přinesu v náručí :-) To ovšem ještě zdaleka nehrozí. Víťa je prcek (2,90kg) takže zatím není žádný důvod plánovat CŘ. Když neporodím do termínu tak ho znovu přeměří a situaci případně přehodnotí. K porodu se neschyluje, je pořád dost nahoře. Takže my určitě zatím předbíhat nebudeme :-)
Katka a Vítek 38+5tt

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 22.09.04 15:59

Ahoj Báro,
prosím Tě, nic si z toho nedělej! Mě se Pepsi s Pupinou taky hrozně pletou, navíc jsou obě v zahraničí, no taky v nich mám trošku zmatek. A určitě se na Tebe zlobit nebudou :-) Jinak včera se mi při vaření taky „dařilo“, dělala jsem lečo, sterilované takže jsem ho jenom ohřívala, ale dokázala jsem ho 2× připálit… A v pondělí jsem chtěla dosypat cukr do cukřenky, hned vedle stál hrnek s čajem - no ten sáček jsem zvrhla do čaje místo do cukřenky… Co naděláme, místo mozku plodová voda, kterou co nevidět vystřídá mlíko, ale pak se zas vrátíme do normálu :-)
Katka a Víťa 38+5tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.04 16:27

Já na vás celý den myslela…jen aby to dopadlo podle tvých představ…Vítek má hezkou váhu…jsem zvědavá na zítra, kolik vážíme my..:)
Holky tady je nějak mrtvo, copak se děje? Kdopak se ještě schovává v porodnici, co?:)
Jinak myslím na všechny, co jsou v porodnici a čekají na CŘ…Mimochodem Boleru včera zkoušeli dát tabletu, bolesti a kontrakce byly, ale ustaly, takže ji na noc nechaly spát a dneska to měly zkoušet znovu..později jí napíšu, jak jsou na tom, ale kdyby něco, snad by psala…
Já se ozvu zítra, jak jsme dopadly..jestli nás ten vítr dřív neodvane i s barákem…to počasí je hnus fialovej (já vím, nejsem originální, nevím, kdo to vymyslel:))))
Takže hezký den v rámci možností
Gabča a Barča 39+0tt

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 22.09.04 17:12

Ahoj Gábi,
jsi moc hodná, že jsi na nás myslela! Nějak mě z toho dnešního sezení v čekárnách bolí břicho. Nebo to má na svědomí maliník, už 3.den poctivě piju. Ale nejsou to žádné stahy, prostě taková soustavná otravná MS. Ikdyž na dnešním monitoru byla ta čára kontrakcí mnohem akčnější než předchozí, ty byly vpodstatě rovné. Ale doktor to nijak nekomentoval (Binder). No hrdlo je uzavřené, 3 cm dlouhé, hlavička nad vchodem, času chleba. Co si pamatuju, tak na záznamu kontrakcí při porodu nestačil ani papír jaké tam nabíhaly velehory :-)
Počásko je fakt pěkné, ani s Míšou nejdu ven, aby mi ji to neodfouklo, ale hlavně se ji blbě dýchá když jí ten fučák fučí přímo do obličeje.
Na Markétu taky vzpomínám, snad se nebudou s Markétkou dlouho trápit.
Tak se mějte, zítra zas budeme myslet my na vás, aby vám tam neubližovali!!!
K a V

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.04 17:33

No já už ty jejich komentáře na KTG ani neposlouchám, protože mě přijde, že je to pokaždý stejný a přitom tam píšou pokaždý něco jinýho:)))) Tak hrdlo 3 cm? Takže to když mám 1 cm, tak to asi fakt bude nějaká malá změna a já myslela, že to je, že jsem „na nic“:))) No podle UTZ z pondělí je hlavička dole, uvidíme, co zítra…ale, už jsem na to připravená a počítám s tím, že si dr zašťouchá (jen jestli se jí to nelíbí:))) - bane, to ne:)
Dám vědět, ještěže tam nebudu tak dlouho jako ty…je mi líto, že vás tam tak zdržují…Musím zítra taky ještě koupit nějaký ten úplatek, že:) Jenže uženu všechno, ale na UTZ to trvá, tam to moc neovlivnim…
Tak Vítku a bříško, nezlobit maminku, ju? Maliník vám posílá, ten vám dělá dobře…já si jinak dávám tu teplou vanu a ty čípky, co mi řekla, že mám brát před vanou..vcelku příjemná kombinace:)
 GaB

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 22.09.04 17:55

Jestli to dobře chápu tak hrdlo se zkracuje až se zkrátí úplně takže čím míň tím líp :-)
No já si to nejdřív odseděla na UTZ, pak jsem musela k internistce, ta zrovna byla někde pryč, pak než na mě došla řada na monitor, potom poradna (tlak a moč) no a pak na závěr doktor. Příště to nebude tak dlouhé, jen monitor a poradna, případná další vyšetření mi naplánujou. Musím být brzy zpátky doma, s Míšou jdu na očkování. Ani se nenudíme :-) Ale od pátku večer do úterka budeme bez Michalky tak plánuju hezký večer podle některé maminky myslím z Letňátek: horká vana - červené víno - tulení - odjezd do porodnice :-))) Ten poslední bod pouze v ideálním případě :-))) Na horkou vanu možná dojde i dneska, břicho mám jak šutr a už mě to neba :-s
K tomu „nezlobit maminku“ prosím ještě doplnit Míšu, včera zlobila a dneska ráno taky což musela uznat i babička, pro kterou je to pořád ta nejhodnější nejchytřejší nejúžasnější nej… holčička. Teď je teda docela hodná… naštěstí…
K a V

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.04 18:12

Vana je fakt super, jen to břicho se blbě topí ve vodě, tak to řeším tak, že si namočim ručník a přikreju ho…je to příjemné, i když pak začínaj slabé MS bolesti, ale předpokládám, že když dr řekla, že to mám dělat, tak to neva…jen tam do vody kapu tea tree olejíček, abych si náhodou něco nezavlekla…nikdy se mi ani nechce vylézt ven:)
Jinak víno, hm, to nevim nevim…tulení, snad manža povolí ( po pondělku, jak mě to rozhodilo a navíc po víkendu a návštěvě Motola řekl, že už mám smůlu:))…odjezd neřeším:)
Ať bříško brzy přestane…Míšo, maminku nezlob ( i když si nedovedu představit, že Krtečková zlobí:))))
Těším se zas zítra…já jak to doma nedělam, tak si snad půjdu vzít šprdnu s vložkama, protože dneska mi z těch prsou leje jak z konve…asi to počasí:)))
Dobrou noc a klidné bříško
 GaB

malina02
Kecalka 107 příspěvků 22.09.04 18:15

Ahojte,

Míšo, moc gratuluji k narození Liborka a přeju hoooodně štěstí a radosti se synáčkem. Jen mě trochu mrazilo v zádech při čtení, jak to tam v tý porodnici probíhalo. Brrr, já se hrozně těšim až to na mě přijde, ale zároveň se bojim, bojim jak malá holka. Uf, uf, ať už je to za mnou!!!!!!!

Zítra mam poradnu, tak jsem zvědavá co mi řeknou. Jenže mě nikdo neprohlíží, takže nevim jak to bude s hrdlem apod. Možná mě už odkážou na porodnici, pokud do 5 dnů po termínu neporodím a to asi neporodím, panč mi vůbec a stále nic neni.

Už jsem teda 2× rodila, ale vůbec si to nepamatuju, jestli jsem měla nějaký porodní předzvěsti. Řekla bych , že ne, přišlo to najednou, prostě jsem se ráno probudila a na wc mi najednou odešla zátka. Tak to nevim, proč teď tak plašim? Asi mám taky místo mozku plodovku. Tady se aspoň člověk může vykecat.

Taky máte takový střídavý pocity? Já se někdy cítim v klidu a v plné psych. síle, že bych jela hned, ale někdy jsem celá pos… (pardon) strachy a za nic na světě bych v tu chvíli nechtěla jet do porodnice. Většinou navečer a v noci mám ty depky. To je hrozný se mnou, co? No jo, už bych měla porodit, že jo? A vy ostatní, co máme podobně termín taky, já vim, asi se nám všem honí hlavou to samý.

Tak jinak držim palce děvčatům, který jsou už v porodnici, myslim Markéta a Edita (taky se mi to trochu plete s těma jménama ) a my čekatelky dál čekáme a čeká...........

malina 40tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.04 18:17

Ještě jsem si vzpomněla, nevim, jestli jsme to rozebíraly … tašku do porodnice. Původně jsem chtěla takovou střední přes rameno, nebylo v tom nic zbytečného, ale bohužel se to už nesmí (ač se mohlo)…po tom humbuku kolem stafylokoka (což se prý ovšem občas vyskytuje) tě tam s tim nepustěj, event. daj tašku manžovi, aby ji odnesl do auta…i když tam nemam nic navíc (snad jen čaj pro kojící je mimo doporučený seznam), tak jsem to všechno vyndala a rozdělila do dvou tašek (do jedné, co si vezmu přímo k porodu a do druhé ten zbytek pro pobyt … např i župan a ručníky - mám 2 osušky a 2 ručníky, tak jsem to rozdělila). Tu druhou mi manža přinese, než odjede…
A můžeš si vzít svého dudlíka, aby Vítek event. nedostal erární…třeba ho potřebovat nebude, ale kdyby, tak jí dam radši vlastní…že:)
Jinak mě víc nenapadá. Byla jsem na té instruktážní schůzce a tohle s tou taškou zdůraznila…tak to takhle obejdu:)
Páček
 GaB

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »