Podzimní očekávání 37 ? Náročné šestinedělí

Těhotenství
 • mmiiaa
 • 27.09.04

Ahoj holky, Jsem tady s posledním deníčkem pro vás, protože na ty další už nebude tolik času a nezbyde nám nic jiného, než se střídat. Začínám dnes 40 tt, miminku se ještě na svět nechce, ale kdo ví, kdy to přijde, že? Dneska si povíme něco o šestinedělí.

Šestinedělí (PUERPERIUM) je období po ukončení těhotenství a porodu, kdy anatomické a fyziologické těhotenské změny postupně mizí a organismus se vrací do stavu před otěhotněním. Po porodu zahajuje svou činnost mléčná žláza a období mateřství je dovršeno tvorbou mateřského mléka - laktací. Šestinedělí můžeme rozdělit na ČASNÉ- jedná se o prvních 7 dní po porodu a POZDNÍ - to je doba nutná k involuci těhotenských změn pohlavních orgánů. Po ukončení šestinedělí se již organismus ženy vrátil do stavu před otěhotněním. Období šestinedělí končí 42. dnem po porodu. Šestinedělí je rovněž šest týdnů, kdy Vaše děťátko potřebuje maximální péči. Děťátko je v prvních týdnech více náchylné k nemocem a zvyká si na pro ně dosud neznámé prostředí. Je to rovněž období, kdy se pomalu s miminkem seznamujete a učíte se navzájem komunikovat.

Hojení poraněné pochvy
po porodu je maminka na oddělení šestinedělí, kde se jí věnují sestry, lékař ji při denní vizitě kontroluje ? celkový stav, tvorbu mléka.
Problematické močení
problémy s močením vznikají kvůli sníženému napětí svaloviny močového měchýře (šestinedělka totiž nepociťuje typické nucení k močení), pravidelné vyprazdňování moč.měchýře je důležité pro správné zavinování dělohy.
Děloha
během těhotenství se děloha 11× zvětší, po porodu váží asi 1000g, na konci šestinedělí asi 80 g. Intenzita kontrakcí při obnově děložní činnosti po porodu je často vysoká a jako porodní bolesti ji vnímají zvlášť vícerodičky.
Bolestivé stahy
bolestivost dělohy se zvyšuje při kojení účinkem hormonu oxytocinu a hypofýzy, který vyvolává děložní stahy a vyplavuje mléko z mléčné žlázy. Intenzita a frekvence poporodních kontrakcí klesá po 24 hodinách. První den dosahuje děloha ještě k pupku, po 10 dnech je již tak zavinutá, že nejde zevně nahmatat. Rychlost zavinování závisí na typu porodu a vyprazdňovaní moč.měchýře a střev.
Placenta
bezprostředně po porodu placenty se místo, kde byla placenta přirostlá k děložní stěně, zmenší na polovinu a dojde ke stažení a uzavření cév. Odloučení placenty má za následek krvácení, později odchod tzv. očistků, které během 6 týdnů postupně mizí. Zpočátku mají červenou barvu, po 3-4 dnech zahnědlou, pak žlutavou a ke konci bělavou a hlenovitou konzistenci.
Děložní hrdlo
po porodu bývá ochablé, s drobnými trhlinkami na okrajích, pomalu se začne uzavírat, na konci 2.týdne je otevřeno asi na 1cm.
Pochva
po vaginálním porodu zůstává méně elastická, po třech týdnech se vrací téměř do původního stavu.
Dno pánevní
po porodu se snižuje prokrvení zevních rodidel, příp.křečové žíly na hrázi a stydkých pyscích se zmenší nebo se zcela ztrácejí a pomalu mizí známky pigmentace. Svaly pánevního dna postupně získávají původní napětí.
Vaječníky
po dobu kojení obvykle folikuly nedozrávají, takže nedochází k ovulaci. Nelze na to však spoléhat, někdy se ovulace dostaví i při kojení, takže může kojící žena otěhotnět. Po skončení kojení se ovariální cykly obnovují a v důsledku toho i menstruační cykly.
Břišní stěna
elasticita břišní stěny se pomalu obnovuje, ale rozestup břišních svalů je mnohem déle patrný např. po porodu velkého miminka nebo u vícečetného těhotenství. Napětí břišní stěny může způsobit drobné trhlinky elastických vláken kůže(strie). Mohou přetrvávat i dlouho po porodu, ale mění barvu z narůžovělé na stříbřitě šedou. Hnědá pigmentace kolem pupku a pod ním mizí. Přímé břišní svaly jsou rozestouplé a trvá několik týdnů, než se opět zpevní.
Hojení poranění
drobná poranění měkkých porodních cest jsou zcela běžná a obvykle se rychle zhojí. U větších trhlin nebo nástřihů pochvy, vulvy a hráze je samozřejmostí správné ošetření. Několikrát denně je nezbytná sprcha a důkladné umytí nedráždivým mýdlem. Při ležení na lůžku je vhodné odstranit vložku, pokrčit nohy a pod přikrývkou nechat poranění volně na vzduchu. Objeví-li se otok hráze, přikládá se studený obklad.

Poporodní blues
V období po porodu dochází k náhlým hormonálním změnám, které silně ovlivňují psychickou rovnováhu ženy. Nastupují nové zážitky spojené s nedávným porodem, popřípadě traumata vzniklá při eventuálních komplikacích jak u dítěte, tak u rodičky. Ženy jsou plně v zajetí myšlenek na miminko, jsou plně soustředěny na péči o ně a péči o sebe mohou zanedbávat. Jsou citlivější, lítostivější, zranitelnější. Často pláčou bez zjevné příčiny. Někdy stačí, když se žena svěří, vypovídá se, ať už své spolubydlící na pokoji, sestře, lékaři či někomu z rodiny.

Kromě projevů emocionální lability se v období šestinedělí vyskytují i vážnější duševní choroby - poporodní deprese a tzv. laktační psychózy. Mohou se rozvíjet 4.-10. den po porodu, v období nástupu laktace. Projevy mohou být různé. Od zcela zjevných halucinací až po nenápadné deprese, projevující se skleslostí, zvýšenou únavností, nezájmem o narozené dítě. Tyto poruchy vyžadují co nejčasnější psychiatrické vyšetření a léčbu.

Stejně jako je po porodu a v šestinedělí důležitá tělesná hygiena, měla by být dodržována i hygiena duševní. Tolerance a pomoc mamince by měly být samozřejmostí. V porodnicích se o to stará zdravotnický personál. Doma by tuto roli měla převzít nejbližší rodina maminky, v čele s partnerem. Výsledkem je pak spokojená šestinedělka, spokojené dítě, spokojený partner, tedy spokojená rodina.
Režim dne ženy v šestinedělí je plně podřízen péči o miminko, která je spolu s kojením velmi náročná. Měla byste využít každé příležitosti k odpočinku a ke spánku - i během dne. Spánek je důležitý pro načerpání tělesných i psychických sil.

V prvních týdnech, které jsou náročné na organizaci, můžete jen s velkými obtížemi zvládat péči o miminko a současně všechny své dřívější povinnosti v domácnosti. Všichni Vaši blízcí by si proto měli uvědomit, že je potřeba novopečené mamince pomoci. Nestyďte se proto zapojit do péče o domácnost ostatní. Členové rodiny za Vás mohou třeba vyprat, vyžehlit, uklidit a uvařit. Také jistě uvítáte, když se tatínek nebo babička vypraví s kočárkem na kratší procházku.

Kojení je to nejlepší pro Vaše miminko!
Mateřské mléko nezajišťuje miminko jen po stránce výživy, ale chrání je před nemocemi a podporuje vazbu mezi ním a maminkou. Je zároveň potravou i lékem. O kojení už jsme si toho řekly mnoho v předcházejících deníčcích, narazila jsem však na zajímavé informace, které vám předkládám.
V roce 2000 se v České republice narodilo 91 422 dětí a při propuštění z porodnice jich bylo plně kojeno 89%. Ve třech měsících věku bylo plně kojeno už jenom 30% dětí, v šesti měsících pouze 7% dětí. Odborníci přitom doporučují miminko plně kojit až do věku šesti měsíců. Svého dílu odpovědnosti za tuto situaci se nesmějí zbavovat ani zdravotníci, ani samotné maminky a jejich okolí.
Velká většina maminek přestává kojit během 14 dnů po příchodu z porodnice domů. Velkou roli zde hraje jejich malá sebedůvěra, obava z nedostatku mléka, nedůvěra v kvalitu vlastního mléka. Maminky jsou často zaskočeny prvními problémy po příchodu z porodnice domů. Myslely si, že když je kojení tou nejpřirozenější věcí, tak bude všechno také samo přirozeně fungovat. Může se stát, že vlivem chybné techniky je kojení bolestivé, a zde žena potřebuje pomoc.

Správná výživa maminky v šestinedělí

 1. strava má být pestrá, rozmanitá a vyvážená
 1. vybírejte si stravu s nízkým obsahem tuků - hlavně živočišných, které jsou méně vhodné pro vyšší obsah cholesterolu (sádlo, vepřové maso, bůček, smetana, tučné mléčné výrobky)
 1. nezapomeňte na zeleninu, ovoce a obilninové výrobky - dávejte přednost grahamům, dalamánkům, ovesným vločkám, müsli, moskevskému chlebu apod.
 1. omezte příjem cukru, sladkostí a slazených nápojů
 1. pozor na nadměrné používání kuchyňské soli, neprospívá Vám (stejně tak omezte uzeniny, hamburgery, slané brambůrky)
 1. zvyšte příjem potravin s vyšším obsahem vápníku (nízkotučné mléko a mléčné výrobky, jako jogurty a sýry)
 1. důležitý je pro Vás také dostatek potravin s obsahem železa (maso, čočka, špenát) a jodu (mořské ryby). Přesto je vhodné doplňovat stravu podáváním preparátů obsahujících železo a vitaminy.

Doporučují se tři bohatší jídla a lehčí přesnídávky složené z ovoce, sýrů či mléčných nápojů mezi jídly. Toto je dostačující množství k udržení zvýšené hladiny energie a chrání Vás tak před únavou. Měla byste se vyhnout pokrmům silně kořeněným, dále pak uzeninám, konzervám a nadýmavým pokrmům. Při kuchyňské úpravě pokrmů volte raději dušení, vaření a pečení před smažením. Nezapomeňte, že kojící žena má vypít 2,5 až 3,5 litru tekutin denně. Po celou dobu kojení je třeba omezit pití černé kávy a černého čaje, protože brání vstřebávání vápníku ve střevě. Je nezbytné vyloučit kouření a požívání alkoholu, tedy i černého piva, které se dříve doporučovalo.
Nesnažte se začít hned po porodu hubnout, neprospělo by to ani Vám, ani dítěti.

Ještě vám dávám skvělý tip na Rodičovské rádce Fixies 1.-3.díl,
RADOSTNÉ OČEKÁVÁNÍ, PŘICHÁZÍ NA SVĚT a ŠŤASTNÁ RODINA,
které najdete na www.fixies.cz/Svět fixies.

Jsou ve formátu pdf, takže si je můžete stáhnout a vytisknout. V tištěné (knižní) podobě už nejsou k mání a je to velká škoda, protože informace v nich obsažené jsou velmi srozumitelné a hlavně obsahují moderní přístupy v péči o nastávající i narozené miminko. Z prvního dílu jsem připravovala deníčky, používala jsem také speciál Betynku - těhotenství 13/2004 a Velkou knihu o matce a dítěti od Elizabeth Fenwickové. Něco jsem našla i jinde, snažila jsem se vždy o to, aby měly deníčky co nejbohatší náplň z informací získaných z několika zdrojů.

Pevně věřím tomu, že tradici psaní deníčků budete rozvíjet dál, že se tady nadále bude scházet ta skvělá parta maminek a jejich miminek a že si toho budeme mít pořád hodně co říct a třeba ne jen o miminkách.
Držím palec a přeju mnoho štěstí, ať to všechny zvládneme, jak porody tak i péči o miminka.

Vaše Mia >

Narozená miminka: Miska + Robko ? 27.8.2004 v 9:08h ostrov KEY WEST v USA - 3 266g - 50cm Míša + Libor - 7. 9.2004 Ostrava - 3600 g - 52 cm Kernerka 28 +Jiřík - 16.9. 2004 ve 3.05h Praha-Žižkov - 2980 g - 49 cm Pupina 25 + Elia Anna ? 17.9.2004 Francie ? 2 870 g ? 48 cm Pepsi 28 + Lukas? 19.9. ve 20:37h Kolín nad Rýnem (Německo) 3350g - 51cm Guerita/Eva 27 +Adam ? 20.9.2004 ve 4:22h Zlín Bolero/Markéta 25 +Markétka? 23.9.2004 - Vodňany EditaAnne 21 +Viola Anne - 23.9.2004 v 10:15h ? Neratovice - 3500g - 50cm Chrastilka + Denis - 23.9.2004 ve 14:25 Ostrava - 3 710 g - 50cm >

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 27.09.04 19:48

Děkuji za krásný deníček,jen škoda,že není ještě jeden před šestinedělím a to Předporodní blues…Já zpívám si to nekonečně dlouhý předporodnííí bluuuues..
ne vážně,díky mmiioo..

Kokhi a Venoušek 39+3tt

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 27.09.04 19:49

Ahoj Mio,
opět bezva deníček, obsáhlý jako vždy. Úplně na mě dýchla atmosféra z porodnice před 4 lety, když jsem tam byla s Tomíkem.

MIO - píšeš, že začínáš 40. týden, dnes máš tuším termín porodu? Termín porodu je 281. den po poslední menstruaci, myslím, že začínáš právě 41. týden. Ale je to vlastně jedno.

Díky moc za informace v deníčcích

Lila 39tt

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 28.09.04 10:21

Ahoj Mio a holky,
díky za deníček, tak to vypadá, že teoretickou přípravu máme za sebou a můžeme se pustit do praxe (tedy většina z nás, ty ostatní už začaly:)))
Teda dnešní den moc hezky nevypadá, takhle jsem si konec těhu nepředstavovala, že budu nosit kalhoty a mikiny a kecky…brrr, nemám je ráda, ale co nadělám…naštěstí se vejdu do svých předtěhu kalhot (jak by ne, když jsou to takové ty natahovací:))), jen tričko na tělo jsem vyměnila za volnější a mikinu jsem vzala manžovi, protože když jsem zapnula tu svojí, vytvářelo to jakési boule…kecky ač nerada, tak nosím…snad nebude hůř, než se Bára narodí…
A jak včera? Hrůza děs běs…bylo tak narváno už jen na monitoru, tam jsme byli asi hodinu…protože když už jsme přišli na řadu, tak jsem si lehla, nechala se ukurtovat a sestřička jaksi zapomněla zaponout to záznamové zařízení monitoru, takže jsem na to čučela a přemýšlela, hýbe se pacicčka, nebo se nehýbe pacička? Takže jsme tam byly s Barčou trochu déle…následoval přesun k doktorce na jiné patro, protože ten den nedělá poradnu, ale na antisterilní poradně…sestry nemilé, až protivné, chovaly se k nám těhulím, co jsme tam přišly, jako bychom se k dr takhle objednaly samotné, i když si nás pozvala dr…takže naprostá ignorace, nepřevzaly karty. Navíc tam zrovna nebyla dr, protože byla se svým dítětem na vyšetření. Čekaly jsme 2 hodiny, než přišla a než jsme jiné sestře ty karty vnutily. Ale narozdíl od některých lidí jsme byly klidné, protože kdo by nepochopil, že i dr si občas něco zařídí…nebylo to příjemné, ale…konečně jsem přišla na řadu…no, otevřená jsem na 2 prsty, nicméně porod do středy prej očekávat nemám…sice mi chtěla původně dát včera provokačku, ale nakonec po vyšetření řekla, že ve čtvrtek. A prej máme zkusit s manžou vydržet, abychom pokud možno nerodili dneska, že by přijela, ale to volno by přeci jen radši:) No, poté, co jsme v neděli sexovali, já poslovala jak hrom ještě celej den včera a stejně nic, si nedělám iluze, že by to bylo tak rychlé:) No, jen musím dozjistit, jak myslela tu poznámku o tom, že až budu rodit, přijede…o tom jsme totiž nemluvily a včera nebylo moc času. No platit to nechci, ale kdyby přijela i bez placení, tka bych se nebránila, aby nás odrodila moje dr:) Je to zlatá ženská…No, pak mi jen řekla, že mám přijít ve čtvrtek (jen nevim, proč ne do poradny normál od 13, ale hned ráno prej), domluvila jsem se v poradně, opravdu to vypadá, že na mě chystaj provokačku (asi paktovala dr s tou PA, co tam mám za protekci:)) - ona tam holka totiž ve čtvrtek končí:()…No co vám budu povídat, byli jsme tam přes 3 hodiny jen to hvízdlo…manža z toho otrávenej, peněz za parking…takže čt ráno je zas pro něj výhodnější, že dorazí do práce dřív:) Katcho, však víš, o čem asi zhruba mluvím, co?:)
Jinak dobroš, poslujem občas hezky, včera nezabraly zrovna moc ani 3 vany, spíš to odeznělo o hodně později nějak samo, nic, co by se nedalo vydržet…Navíc podle dr se nechává přenášet 14 dní, pokud nejsou potíže…holt budu mít říjnové miminko…Katko, uvolňuji ti tímto místo, je mi jasné, že nás s Vítkem předběhnete:)
Taťka sice Barče domlouvá, ale znáte to…co si z toho to mimčo asi tak dělá:)))
No, tak jsem si ulevila, pokecala o sobě:)
Ještě jednou moc gratuluji všem čerstvým maminkám a posílám hodně síly těm, které mají termínek.
Jinak jsem zas psala Boleru - Market, jak se holkám daří a napsala:
Válčíme. Porodu se neboj. Kojení je horší. Na to, aby měl vysokou. Včera jsem měla z kojení hroznou depku. Musela jsem chvíli i brečet. Ale hlavně je mi tu smutno, po císaři jdu domů až ve čtvrtek, ale už to utíká. Jirka je tu se mnou každý den, ale když odchází, je to těžký. A ty noci. Dneska jsem spala 3 hodiny. Buď jsem kojila anebo malá nechtěla spát. Ale je to můj andílek a stojí to za to.
Tak se mějte zatím hezky, budu nakukovat po nových miminkách, jdu juknout ještě do PSTM, poklidit, uvařit a lenošit, neb mám všechnu práci hotovou a není kam jít…
Gabča a Barča 39+6tt

 
bzb
Kecalka 135 příspěvků 28.09.04 14:55

Ahoj holky,
tak já druhý den ležím a jsem otrávená jak svítiplyn. Když se mi podařilo usnout, tak mě vzbudil mobil mé drahé polovičky, která ulehla do postele se mnou - vlastně spíš se svojí chřipkou. Já už mám taky náběh - pálí mě oči, ucpaný nos, trochu mě pobolívá hlava… Ach jo.
Jinak komunikuju s Luckou, teď už dostala Vilíka k sobě - dosud byl u sestřiček, protože vypil moc plodové vody a ublinkával, takže ho chtěly mít pod kontrolou. Učí se spolu pomaličku kojit a bojují asi tak, jak to některé z Vás už znají a jiné teprve jenom tuší, tak je nechme při tom :-). Moc Vás všechny pozdravuje !!!
Jinak já jsem začala konečně prát plinky - děkuju Mie nejen za další deníček, ale i tipy kolik čeho :-), a protože mám 60plín po Andrejce, tak jsem včera ještě zakoupila igelitové kalhotky a separační vložky, pokud budem na baráku, tak je to na doma přece jen výhodnější. Oblečky začnu pomalu taky prát, ale teď, když mám ležet, nevím, kam to vyprané prádlo nacpu a kdo tu hromadu vyžehlí, i tak už tu mám hromadu věcí již dávno vylíhnutých členů domácnosti :-). S domečkem to začíná vypadat tak, že se přestěhujem, tak snad jo. Sice nevím technicky jak, ale bude to rodinka muset nějak uřídit beze mne.
No nic, mějte se hezky, pohlaďte pupíky a užívejte posledních chvil těhu, protože dnes je úplněk a možná nastane pěknej mazec :-)… No a Vy, které už máte doma mimísky si zas užívejte těch prvních krásných dnů se svými mazlíky.
Papa Bára (33tt + 6)

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 28.09.04 18:30

SMS od Bolera

 1. Už je mi o moc líp. Mám dost mlíka, malá krásně pije, najeli jsme na systém kojení - každé kojení jiný prs místo kojení z obou pokaždé. A ono nám to docela jde. Má to jednu ukrutnou výhodu zůstat po císaři v porodnici dýl. Půjdu domů krásně rozkojená a navíc i vyškolená. Jinak malá přibývá, už má téměř porodní váhu a to jsme celkem za první čtyři dny zhubly gramů.
 2. Já už se taky moc těším na vlastní postel a první přitulení k Jirkovi. Výhoda císaře - můžu se tulit hned. Jinak byla jsem strašně překvapena tou jizvou. Krásný plastický steh a mám tam jednu čáru, která je až dole v místě ochlupení a nebude potom moc vidět. Pan doktor krásně šije.

Ahoj

GaB 39+6tt

 
Anonymní  28.09.04 21:48

Ahoj holčiny,

mio: super deníček, díky! Mám na tebe prosbičku, neměla bys někde téma „plán porodu“? Hledala jsem tady na emiminu zpětně, ale nic se mi nepodařilo najít, ráda bych si to přečetla..

Jinak přeji Vám všem příjemný finiš! Mně se to nejspíš příjemně prožít nepodaří, mám nízký tlak a problémy s častým omdléváním, neboť prý moje pumpička nestíhá pumpovat pro oba dostatečně. A to aniž bych se nějak namáhala. Mám pít colu, být v klidu a modlit se, abych si někde nerozbila hlavu :-)) a nic se s tím prý nedá dělat. Takže všem „pohodářkám“ tiše závidím :-))
Mějte se moc hezky

Nenicka + Terezka 32 tt

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 28.09.04 22:51

Hezký večer holky…
nééé nebojte, nic se neděje…snad naopak…nějak nemůžu spát, krom malých MS bolestí a zad jsem v poho, jen na mě nějak dolehlo, že zítra jsem mohla mít Báru u sebe…ale myslím, že nebudu…
Už jsem si myslela, že tchýně dá pokoj a holky, ona mi dneska dala pletenej růžovej komplet (dupajdy, svetřík, rukavičky, botičky a 2 čepičky)…jsem z toho zas vykolejená…prej kdybych si je chtěla vzít..ono to je hezké, ale je třeba pod to mít dupačky normál a já tak malé stejně nemám a manža teď povídal, že holt si mám domluvit, aby mě pak z porodky pustili v týdnu a ráno, abych ji stačila event. převléct:) Takže zas řešim, v čem to dítě půjde…tohle by se nikdy nestalo, kdyby se Bára narodila třeba hned ten minulý týden…no nic…
Koukám, že moje minidepka by mohla mít nějaký vliv na to, co píšu, tak to radši zarazim hned, zítřek snad bude lepší, i když nevim, co budu celej den dělat…doma budu sama, nic na práci…hrůza…
Tak hezkou dobrou noc a jsem zvědavá, kdo další se nám narodí:)
Gabča a Barča - zítra TP

 
lajla1
Kecalka 171 příspěvků 29.09.04 00:45

Ahoj Gabco,
moc Ti drzim palecky, aby se mala brzy vyklubala. Mam k Tobe prosbu. Nekde v minulych deniccich si psala, ze se nesmi brat do porodnice taska pres rameno s vecma. Ja se nakonec rozhodla rodit take v Motole, tak by me zajimalo, v cem si tam tedy ty veci poneses? V igelitce? To mi prijde divne? Moc se omlouvam, ale asi jsem ted nechapava, ale prosim napsala bys mi, co Ti tam rikali?
Moc dekuju a doufam, ze se Te brzy budu moci zeptat, jak probiha porod v Motole.
Dobrou noc Lajla+Davidek 33+1tt

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 29.09.04 08:02

Koukám,že mám výhodu,že žádnou tchýni nemám..i když zástup příbuzných je taky v slušném počtu..naštěstí jsou fajn..Já mám TP 1.10. a taky to nevypadá,už jsem se s tím smířila…Ale tuhle jsem četla srovnání maminek před a po porodu a tak jsem se rozhodla si ten klid vážně ještě trochu užít..
 papapa

 
malina02
Kecalka 107 příspěvků 29.09.04 10:40

Ahoj Mio a holky,

jsem nervozní, deníček jsem si přečetla, je opět pěkný, ale o šestinedělí zatím nechci moc poslouchat, protože je u mě „ticho po pěšině“ a na porod to stále nevypadá :-(((.Termín byl 24.9., ale nic mě nebolí, nic neteče a břicho dokonce tvrdne opět míň než minulej týden. Chodim tady jako lvice v kleci, nemůžu se na nic soustředit. Ach jo, asi se pustim do žehlení (toho je vždycky v zásobě dost), abych pořád jen nemyslela na to KDY? a JAK?.

Gratuluju Lucce k narození Vilíka, už ani nepíšu, že závidíím, to je úplně jasný.

Dokonce jsem se přistihla, že mám chvilkama na to mimčo i vztek, že se nechce narodit a já tu nejistotu budu muset prožívat ještě bůhví jak dlouho. Zítra jdu opět do poradny (ve 41.tt !!!!!), tak nevim, co se mnou udělají, ale nejspíš mě nechá přes víkend doma a v pondělí nástup a indukce. A jéje, vidím, že pesimismus mě začíná ovládat, musim se nějak vzchopit. Vždyť 5 dní po termínu neni tolik, že jo? Normálně můžu porodit i 14 po.Jéé, jen to ne.

Gabčo, já bych se na tu tchýni vykašlala, fakt. Co Ti má co vnucovat v čem půjde Tvoje miminko z porodnice? To nemá rozum? No možná to nedomyslela a netuší, že Ti to tolik vadí. Tak co takhle zkusit jí to diplomaticky objasnit? A když to nepochopí, tak má smůlu. Malá by šla v modrym a basta.

No koukám, že jsem nejen nervozní, ale i bojovná lvice v kleci, tak tu energii asi půjdu využít u nějaký práce. Ono se to nějak vystříbří.

Zatim ahojky malina 41tt

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 29.09.04 11:18

Ahoj Malino,
tak jestli tě můžu uklidnit,tak mamka mě v 18ti letech měla porodit 20.12. a já se narodila 17.1…Měsíc se mnou byla v nemocnici,rvali do ní kapačky a prý ve 20h ještě nevěděla,že se narodím a já byla ve 20:30h na světě po třetí provokačce!!!!
Já jdu do 41tt v sobotu,zítra na monitor a jak jsem už psala,jsem nějaká smířená..A pozor,to mám 107kg!!Neumíš si ani představit,jak se to blbě tahá..Já nikdy nebyla proutek,lidi mi často říkají,kde ty kila mám,ale věř mi,že se těším,až to zas budu já..
Tak držím palečky a fakt to hoď za hlavu..já vím,dobře se to říká..

Kokhi a Venoušek 39+5tt

 
Missorka  29.09.04 11:22

Ahoj holky,

nevím jestli jste zazanamenaly a tak pro jhistotu kopíruju od nás:

Dostala jsem od Gabinky SMS ve 4:05

JEDU DO PORODNICE. KONTRAKCE PO 5 MIN SKORO DVE HODINY, ZADA NA ODSTREL A MOZNA I VODA. BOLESTI NEPOLEVUJOU. AZ TO PUJDE, TAK SE OZVU.

Držíme palce a doufáme, že Bára je dochvilná a je to ono :-)

Peta a Skřítek od PSTM

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 29.09.04 11:32

Tak to je super..držíme palečky…

 
bzb
Kecalka 135 příspěvků 29.09.04 13:41

Ahoj holky,
mám Vás všechny pozdravovat od Lucky, můžu Vám říct, že si užila pěkných nervů, ale snad už bude dobře. Když jí, konečně, Vilíska dali na pokoj, tak pořád plakal, nechtěl pít a měl tvrdé bříško, neustále blinkal a tak nakonec zase skončil u sestřiček, dělali mu různé testy na metabolické poruchy, měl snad i špatné krevní výsledky, takže, chudák Lucka, zažívala pěkné nervy. Dnes už je na tom Vilísek líp, dvakrát už přijal kojení a příkrm bez blinkání, takže se blýská na lepší časy!!! Vypadá to, že byl špatně určen TP a Vilík byl přenášený déle jak 14 dní, možná mu tak zle udělala jen plodová voda?! Pokud se dozvím víc, tak Vám dám vědět, jinak Lucka už snad brzo poreferuje sama…
Co se týče mě tak se snažím polehávat a taky trochu pracovat a tak nemůžu říct, že bych se nudila. Taky už mám konečně ten šátek (Vatanai), tak už se těším, že ho vyperu, aby změknul a začnu trénovat s Andrejčiným chou chou :-). Teda, ne že bych už nechtěla se živým, ale přece jen máme ještě trochu času :-). Rýma se do mě zahryzla vší silou, jsem sice bez teplot, ale ty ucpaný dutiny taky nic moc, takže ašpoň mě to nutí ležet :-).
No nic, Vy, které zrovna bojujete s porodními bolestmi, tak Vám přeju ať jsou co nejmeší a nejrychlejší, maminkám hodně poklidu a minimum potíží a nám ostatním čekatelkám ať to rychle utíká bez zbytečných komplikací…
Papa Bára (33tt+7)

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.09.04 14:27

Ahoj holky, Zdravím vás pořád ve stavu 2v1, nic mimořádného se se mnou(vlastně námi)neděje, i když už třetí den přetahuju. Včera mi tvrdlo břicho, cítila jsem MS bolesti, ale to je asi tak všechno. Zapila jsem to červeným vínem? a čekala, že se něco bude dít. Spala jsem krásně skoro celou noc, já i mimino. Dokonce i na záchod jsem šla jen 2×! Nečetla jsem nové komentáře, manžílek mi je přinese odpoledne, takže se asi budu opakovat. Moc musím myslet na Lucku, která v pondělí (na můj TP!!!) porodila Vilíka. Bára asi zprávu podala. (Že Báro?) Měla jsem z toho takovou radost, že jsem pořádně spát nemohla, zdálo se mi, jak spolu vozíme kočárky. Ona nechala Vilíka před domem a šla mě kousek doprovodit a já jí ukazovala svou Aničku, kterou jsem nevytáhla z korbičky, ale z košíku v podvozku a byla taková malinká, sotva se mi do dlaní vlezla, takových 20 cm. No nejsem prdlá? Den předtím jsem měla taky úžasný sen, že má kamarádka byla taky těhotná a na břiše měla podélný otvor, jako klokan a koukala z něj ručička. A já jí říkám, to je divné, to přece nejde a ona, ale jo, já ti ji ukážu celou, koukej a normálně to miminko vytáhla z břicha, bylo pořád spojené pupeční šňůrou, ale vůbec nebylo špinavé. Tak jsme se na něj koukly a ona ho zase strčila zpátky. Tak doufám, že jste se trochu zasmály, protože mně moc do smíchu není, když vím, že na tom Vilík není moc dobře. Nevím, co víte nebo nevíte, nechci podávat informace bez Lucčina svolení, komunikujeme přes SMS, Vilík měl nějaké problémy, tak se za něj modlím a posílám mu moc zdravíčka. Když vím, že to bylo Lucčinou vymodlené dítě a nikdy je neměla mít? nepřipadá vám to absurdní a nespravedlivé? Ale už to s ním vypadá líp, tak to jsem ráda. Tak to asi vypadá, že Konkinka-Miška je na cestě domů, na Slovensko. Moc jsem na ni myslela, když byly ty šílené hurikány, ta musí mít pořádný cvik v balení věcí se pořád někam evakuovat. Moc ji obdivuju, že se vydá na tak dlouhý let s tak malým miminkem. Tak držím palec, ať to zvládnou dobře. Pupino ? moc ti závidím tu rychlovku u porodu i to, jak sis malou sama vytáhla. Musela jsem na to myslet, jaký to je asi pocit, vytáhnout si ze sebe miminko. I to, že ti vlastně stihl zabrat epidurál, Lucka říkala, že jí to tedy nezabralo a že pak měla děsné problémy s močením. Mám za sebou poslední poradnu, i ctg, dostala jsem další bod, takže CS 6, hlavička je napresovaná úplně dole, dr. byla překvapená, že ještě nic. Na monitoru bylo mimi chvilku aktivní, chvilku si zdřímlo, takže dobrý. Pokud se do pondělka nic nepřihodí, čeká mě kontrola v nemocnici na rizikovce, představa, že tam budu trčet celé dopoledne, mě děsí už teď, mají tam totiž narváno, tak doufám, že si to malá rozmyslí a vyklube. Manžílek se modlí, ať to není zítra, chce jet na služebku do Prahy, jsme se kvůli tomu pohádali, protože tam mají seminář spojený s rautem až do večera, mají to zaplacené, ale co já tady sama? Jsem si to obračela, tak nevím, jestli má jet a bude něco nebo nemá jet a nebude se dít nic. To je fakt úplně na nic. No a pak v klidu roďte, obzvlášť, když mě bombardují příbuzní a kamarádi SMSkama, jestli už a kdy už. Mně už to skoro ani nebaví číst, natož někam chodit. Nějak nám ta mimča zlenivěla, co? Každá druhá nějak přenášíme. Snad to nebude dlouho trvat. Musím konstatovat, že od minulého týdne, kdy jsem si FAKT myslela, že do neděle budeme dvě, se to ?tam dole? hodně změnilo, i charakter a počet mimískových pohybů je jiný. Je to na spadnutí, ale kdy, že? Holky, mějte se, miminkům posíláme pusu a pokud se nějaká od pondělka vyklubala, posíláme obrovskou gratulaci!!! BÁRO/BZB, pošli mi prosím své číslo na mobil jako soukromou zprávu.Možná tě budu potřebovat, i když sázím na manžílka, že bude dostatečně rychlej a schopnej? díky. Mia 40+3 tt

 
Anonymní  29.09.04 15:16

Ahoj holky.
Nejdřív bych chtěla poděkovat Mie za deníček i za odkaz na ty stránky fixies. Už jsem si je stáhla a udělala rovnou i kopii pro svou sestru, která čeká dubňátko.
Přidávám se ke gratulacím novým přírustkům do podzimátek a všem které jsou zrovna v akci držím pěsti.
Já byla naposledy v poradně v pondělí a doktorka mi řekla ať na 90% počítám s CŘ. Prcek se totiž dosud neotočil a i v 37tt zůstává dole zadečkem. KP se prý rodí jen do 3,5kg a to moje prý bude mít v termínu spíš tak 4 kg (asi je to dědičné, u nás v rodině jsou samé velké děti). Tak jdu v pondělí na rizikovou poradnu do porodnice, kde prý mi řeknou co a jak. Kéž by se prcek chtěl ještě otočit. Z operace mám docela strach, teda z následků (bolesti, srůsty, další těhotenství,…). Taky už na mě padá depka, asi půjdu něco dělat aby mě ta nálada přešla. Mějte se všichni krásně a pohlaďte pupíky či mimísky.
Ahoj Myšanda + tvrdohlavé Myšátko 37tt

 
malina02
Kecalka 107 příspěvků 29.09.04 15:36

Držím palečky Lucce, aby byli oba i s Vilíkem co nejdřív v pořádku a mohli jít pěkně domů.

malina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 29.09.04 16:20

Ahoj holky,

Gábince držím palce aby se Bára hladce vyklubala.

Dneska jsem byla zase na kontrole - už poslední! Pokud totiž do neděle neporodím (a nic tomu ani nenasvědčuje, od minulého týdne žádný pokrok, hrdlo se nezkracuje, mimi je pořád stejně nahoře) tak v pondělí nastupuju. V případě stejného nálezu jako dneska udělají rovnou CŘ, pokud bych byla aspoň trochu otevřená tak se pokusí porod vyvolat. Vlastně jsem to tak chtěla, ale stejně jsem šla z porodnice se slzama na krajíčku. No už jsem to rozdýchala. V sobotu manžel odveze Míšu k babičce, já tu dodělám všechny restíky, v neděli si pěkně umyju vlasy, oholím chlupy a budu se těšit na Vítka :-)

Vilíkovi držíme všechny palce aby byl v pořádku!

Moc myslím na všechny maminky a jejich lenivá bříška - vydržte, je to jedna z mála životních jistot - porodit prostě MUSÍME!!!

Katka a Vítek 39+5tt

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 29.09.04 18:06

V 15,25 vykukla Bára s 51 cm a 3570 gramy. Je krásná a vlasatáa uplakaná a hned si kákla a přicucla se :-) Gábinka

Velká gratulace oběma holčinám!
Katka

 
Anonymní  29.09.04 19:06

Ahoj holky, hlásí se nepřihlášená Bára :-) - BZB:
důležitý vzkaz od Lucky - LUCI 71 : V 15 hodin dostala Vilíska k sobě na pokoj, od prsu se závisláček nechce hnout, cucal by pořád, mlezivo už se tvoří, takže jsou na dobré cestě k tomu, aby nás tady brzo pozdravili sami :-). Já vám mám takovou radost…
Jinak gratulujeme Gabce, která vzorně dodržela s Barunkou termín porodu a přejeme jim vše dobré a malé k postýlce jen ty nejhodnější sudičky :-)
Zatím ahoj, jdu zas ležet, není mi moc dobře :o(…
Bára (33tt 7)

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 30.09.04 08:56

Ahoj holky, Včera mě tedy pěkně pobolívalo břicho jako při měsíčkách, občas taková bolest vystřelila od páteře do nohou, taky mi břicho tvrdlo. Dnes to samé. Chodit skoro nemůžu, bolí mě kyčle- třísla a taky pipka, když se malá vrtí, bolí to taky, takže už se asi něco děje, zatím to není nijak přesvědčivé. Pozoruji se dál Manžílka jsem přesvědčila, že do té Prahy opravdu jet nemůže, je mu to líto, ale víc by mu bylo líto, kdyby propásl narození svého dítěte, a tak, jak začal předevčírem bojkotovat porod, že asi nikam nepůjde, že neví, co tam bude dělat, tak to byl naštěstí jen výkřik do tmy. Bylo by mu to děsně líto, kdyby toho umatlaného prcka hned neviděl a nemohl své pocity poměřovat s kamarády, kteří u porodu byli. Takže u nás je to fakt o tom čekání, jdu se trochu projít po schodech, možná tu lenorku k nějaké aktivitě přesvědčím.
Termín mám vypočítaný od MS dobře, ale měla jsem zřejmě později ovulaci a k oplodnění taky došlo později, než předpokládala dr. Podle prvních pohybů se dá taky těžko soudit, říká se, že 5 měsíců přesně, já to bublání cítila už v 17tt, tedy 23.4.(to mi zrovna rvali ty kroužky na rovnátka do pusy a mamka měla narozky) a první kopance 10.5., to jsem byla na UTZ ve 20 tt. Takže bych TP mohla mít fakt až kolem 10.10. to snad ne, to by mi to břicho upadlo. Strašně mě v něm totiž pobolívá a píchá? Tak zatím.
Pa Mia 40+4tt

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 30.09.04 09:07

Ahoj holky,
využívám poslední dny ke čtení a psaní na emimčo tak tu možná budu zbytečně často… předem se omlouvám.

Báro, pěkně odpočívej, bude líp :-)

Lajlo, Gábinka Ti snad odpoví příští týden :-) Taky jdu rodit do Motola, tašku mám teda normální přes rameno, velkou tak, aby se tam vešel župan, 2 ručníky a ostatní nezbytnosti tzn. dost velkou… Na kurzu jsem nebyla, snad mě tam s tou taškou pustí. V pondělí nastupuju na rizikové oddělení tak snad jo. Jinak tam včera vyvěsili oznámení, že 16.-22.10. jsou uzavřené porodní sály. Tebe se to asi netýká, ale včera z toho byly některé maminky v poradně docela rozčarované, ani se nedivím :-/

Kokhino, tak jak je? Já jsem se docela uklidnila, když vím, že nejpozději snad v úterý bude Vítek na světě. Teď spíš přemýšlím co všechno chci doma ještě udělat.

Lucce a Vilíkovi snad už je líp a líp tak jim přejeme, aby je pustili co nejdřív domů!

Myšando, třeba se ještě prcík otočí! Mě nejspíš čeká 2. CŘ, z toho prvního jsem měla úplnou hrůzu, teď už to beru v klidu. Všechno má své PRO a PROTI, tentokrát budu na ta PROTI připravená a PRO snad líp ocením :-)

Dneska a zítra budeme naposledy s Michalkou samy doma tak si to musíme užít, mějte se taky co nejlíp :-)
Katka a Vítek 39+6tt

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 30.09.04 09:40

29.9. se narodila Slunečnici Anička, 3300g a 50 cm. :-)

 
malina02
Kecalka 107 příspěvků 30.09.04 09:42

Ahoj holky,

jsem pořád nervozní, ale dneska už z jinýho důvodu. Uááá !!!!!! , něco se děje, asi jsem si to vymodlila. Od rána mi odchází krvavá zátka, bolesti zatim nic moc, jen v kříži a tvrdne to. Takže tady opět běhám jak lvice v kleci, balím tašku do porodnice a vyřizuju resty.

Měla jsem jít do poradny, prý už tam teda chodit nemám. Zatim se mi nikam jet nechce, počkám jak se to vyvrbí.

Gratuluju Gabče k narození Báry a (ta se mááá), je to super, pěkně se to tady roztáčí.

Ahojky malina

 
Anonymní  30.09.04 09:49

Ahojda,

přeju všem krásný konec týdne. Dlouho jsem se neozvala, ale dneska mi to nedá, takže co je u nás nového??? V pondělí jsem byla naposledy v poradně, odkud mě odkázali, v případě, že neporodím do zítřka, do nemocnice v pátek ráno do poradny pro patologická těhotenství na vyvolání porodu. Takže. Dnes je to přesně týden, co přenáším, podle TP. Strašně mě to trápí, že zítra už nastupuju a nepůjde to samo, svou cestou, ale budou porod vyvolávat. Jenže pak jsem si uvědomila, že pokud bych to měla brát podle prvních pohybů, tak na to si moc dobře vzpomínám, že ty jsem cítila hodně pozdě, takže možná, že byl jen špatně určený termín nebo něco. Nevím. Před chvilkou jsem se rozhodla na to nemyslet. Čím víc na to budu myslet, tím hůř, že jo? Takže tohle je pravděpodobně můj poslední příspěvek sem k vám jako těhule. (možná sem juknu ještě přes den nebo večer) Zítra jdu do nemocnice a s největší pravděpodobností tam už zůstanu… Takže gratuluju všem novopečeným maminkám a přeju jim i jejich mimískům hodně štěstíčka a zdravíčka. NO a vám všem, které ještě čekáte tak jako já přeju hodně rychlý a co nejméně bolestný porod a krásná a hodná miminka.

KOpretinka + Davídek dnes týden po TP..:o(

 
Anonymní  30.09.04 12:10

Ahoj,
mám jednu poznámku k Miiným údajům o procentech kojících. Já mám v propouštěcí zprávě z nemocnice napsáno- PLNĚ KOJEN- i když na něco takového nebylo ani pomyšlení. Kdybych nepřikrmovala, malý by už asi umřel hlady. Spadl z váhy ne o 5-10% (jak je běžné),ale o půl kila. Neměl stoličku, téměř nečúral a byl dehydratovaný. Když jsem pak dětské doktorce, ke které s malým chodíme, říkala, že jsem nekojila plně už v porodnici, připadala jsem si jako podvodnice (vzhledem k tomu, co mi napsali do zprávy). Kojení se zlepšilo až doma, ale plně nekojím. Procento plně kojených dětí je svým způsobem prestižní údaj- hlavně u tzv. Baby friendly hospital (což ta moje byla) a je vidět, jak se taková statistika dělá.
Všechny zdravím a těm, které na svá miminka ještě čekají, přeji brzké setkání s jejich zlatíčky Míša

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 30.09.04 12:19

Ahoj,
jen co jsem včera večer ulehla,začalo mě strašně bolet v kříži..Už jsem takovou bolest zažila při zánětu ledvin,tak jsem se začala prolejvat vodou,ale nepomohlo to..střídalo se to s ms bolestma,ale do kontrakcí to nešlo..spala jsem asi 4hodiny,jsem hotová a bolest neustává..Jdu ve 14h na monitor,tak ještě čekám..ozvu se,jak je…
ta bolest je fakt příšerná…
Mějte se kočičky a pěkně to odroďte..

papapa
Kokhi a Venoušek zítra TP

 
Anonymní  30.09.04 12:43

Ahoj Kopretinko.
Už jsem si myslela, že jste 2. Moc držíme pěsti ať vám to všechno dobře dopadne. U nás to taky asi nepůjde normálně a kvůli obrácené poloze nás čeká nejspíš CŘ. Hlavně si z toho nedělej hlavu. Co se týče pohybů já je jako prvorodička cítila už na začátku 18tt, tak mi druhý termín porodu vychází o 19 dní dřív než podle ms. Tak nevím nakolik se tím dá řídit. Už se těším až tu Davídka přivítáme.
Ahoj Myšanda.

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 30.09.04 12:48

Narozená miminka:
Miska + Robko ? 27.8.2004 v 9:08h ostrov KEY WEST v USA - 3 266g - 50cm
Míša + Libor - 7. 9.2004 Ostrava - 3600 g - 52 cm
Kernerka 28 +Jiřík - 16.9. 2004 ve 3.05h Praha-Žižkov - 2980 g - 49 cm
Pupina 25 + Elia Anna ? 17.9.2004 Francie ? 2 870 g ? 48 cm
Pepsi 28 + Lukas? 19.9. ve 20:37h Kolín nad Rýnem (Německo) 3350g - 51cm
Guerita/Eva 27 +Adam ? 20.9.2004 ve 4:22h Zlín
Bolero/Markéta 25 +Markétka? 23.9.2004 - Vodňany
EditaAnne 21 +Viola Anne - 23.9.2004 v 10:15h ? Neratovice - 3500g - 50cm
Chrastilka + Denis - 23.9.2004 ve 14:25 Šumperk - 3 710 g - 50cm
Luca71 32 + Vilík ? 27.9.2004 v 15:45 ? Ostrava ? 3700g ? 52cm
Slunečnice 27 + Anička ? 29.9.2004 Slatinice u Ol ? 3300g ? 50cm
Gabinka 22 + Bára ? 29.9.2004 v 15:25h - Libomyšl u Berouna -3570 g - 51 cm

 
Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 30.09.04 13:02

Ahojda,

četla jsem to o té poloze KP. Je mi to líto, ale třeba se ještě otočí!!!! Mě na tom nejvíc štve to, že pokud to nepůjde samo, budu si připadat neschopná. Znám se. Budu si myslet že jsem to já, kdo to nezvládl a už si ten zážitek tak nevychutnám. Jsem asi praštěná, ale tak to prostě se mnou je. No nic. Jdu tady uklidit, upéct nějakou buchtu nebo koláč, ať má manžílek co zobat, kdyby si mě tam zítra nechali a sepíšu mu nákup… Ách jo. Ještě bych ten víkend byla doma, ale kdo ví jakého názoru budou v nemocnici, že?! Večer se naložím do vany, připravím všechno potřebné a ráno pojedu. Nedá se nic dělat… Drž se a určitě o sobě dej vědět. Třeba až budeš v nemocnici budeme zrovna poblíž, tak se přijdeme podívat…

Pa Kopretinka + Davídek

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 30.09.04 13:13

Gabco, tak jsi se taky konecne dockala a pres vsechny ty potize dokonce v terminu :-) Moc vam vsem trem gratulujeme a tesime se na fotecky :-)

Pa pa Radka+Romanek

 
Anonymní  30.09.04 17:03

Ahoj Kopretinko.
Neblázni, jak by sis mohla tohle vyčítat. Koukej si to vychutnat ať tak a nebo tak. To je něco co prostě neovlivníš, ty jsi udělala všechno pro to aby to proběhlo tak jak má, pokud to nevyjde nedá se nic dělat. Tak to prostě chodí. Nakonec je přece fuk, jak se Davídek narodí. Těš se na to až si ho budeš moct pochovat v náručí. Dej vědět jak jsi dopadla. Já se dozvím až v pondělí, kdy půjdu na tu rizikovku, tak ti pak napíšu sms, když se nemůžeš dostat k netu. Držím pěsti, ať vám to všechno dobře dopadne.
Ahoj Myšanda.

 
Anonymní  30.09.04 17:38

Ahoj, gratuluju Luce, Slunecnici a Gabince k mimiskum!!!
My jsme se prave s Lukaskem vratili z prochazky, to se mu libi drncat nebo nosit nebo delat s tatou blbosti:-)
Jinak zatim valcime docela dobre, kojeni je jedna radost, maly je taaaak sikovny, presne vi, jak a kdy ma pit. Jen nas trapi prdiky a nadymani a to docela dost a hlavne vecer, vcera jsme se kolem pulnoci vystehovali z loznice, aby se tatka aspon trochu vyspal, kdyz musi rano do prace. Preventivne davame pred kazdym kojenim Sab Simplex, zda se, ze to pomaha, uvidime jaka bude dnesni noc.
Mejte se, vsem holcinam 2v1 drzim palce, uz to nebude dlouho trvat a taky se dockate!
Pepsi + Lukas 11dni

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 30.09.04 17:49

Ahojky,
tak jsem zpátky doma z monitoru..Dr mi ho podepsal a že dobrý..-a já mám bolení jako hrom..Už nevím,jak si sednout,lehnout nebo chodit..Jsem unavená a už je mi všechno jedno..Všem,co se rozdvojili mooooc gratuluji…

Kokhi a Venoušek zítra TP

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 30.09.04 18:28

Ahoj dnes ještě jednou,
Pepsi, úplně závidím, jak jste s Lukasem v pohodě doma :-) Už abychom byli takyyyy!!!! Sab simplex mám už preventivně koupený, u Michalky se nám hodně osvědčil. Tím, že ho mám doma doufám, že ho nebudeme potřebovat ;-)

Kokhi, cítím s Tebou, zítra mám taky termín. Mě teda naštěstí nic nebolí jen teď navečer záda asi jak se celý den namáhají. Já se jim nedivím, 22 kilo navíc :-( Ale Vítek je teda nadmíru akční, na monitoru jsem byla včera a ten lumpík se tam nějak přestěhoval! Vždycky měl srdíčko na levé straně a včera sestřička tak dlouho pátrala až ho našla úplně na druhé straně břicha. Kdyby mě neustále neokopával, byla bych asi nervozní z toho hledání. Máme se na co těšit, na lenocha to nevypadá :-)
Třeba je Vašík tak přesný jako Bára od Gabči a čeká na to zítřejší datum 1.10. :-)
Tak zítra pa pa
Katka a Víťa 39+6tt

 
Anonymní  30.09.04 19:29

TAk jsem se trošku vyspala a je to lepší,záda povolila,ale podbřišek je bolavý..Buď ráda Katko,že nemáš tyhle posly jako já..Já už jsem tak zblblá,někdo to prostě musí být složitější…i s man­žou jsem se pěkně chytla..Já mám těch kil navíc jen 18,ale 14kg před těhu..fujjjjjjjj!!!!!­!!
Zítra to nebude,to má tak někdo štěstí..určitě tě nepředběhnu..mám spokojeného lenocha..
Jdu se vyspršit,čučet na Rodinná pouta a zkusím zase spát..

Mějte se moc fajn..

Kokhi a Venoušek zítra TP

 
Anonymní  30.09.04 21:31

Zdravíme vsetky tehulky, rodicky a cerstve maminky,

Ozyvame sa po dlhsej pauzicke (5 dni), ale prispevky citam kazdy den. U nas zatial nic nevyzera na porod mrnouska. V utorok sme boli v poradni: nic sa nezmenilo, otvorena na 1-1,5 cm, cakanie na pravidelne kontrakcie a ked to do dalsieho utorka nepride, tak nastupujeme rano o pol osmej do nemocnice. Cipky uz nemusim brat, takze konecne mozem aj manzela zapojit do akcie ?vydurenie mrnouska?. Mrnousek presvihol vcerajsi deadline (29.9.) na vyklubenie ? aka skoda, vobec sa neunuval urobit nam radost tym, ze by sa narodil na tretie vyrocie nasho sobasa. Momentalne som v stave rezignacie a je mi jedno kedy sa narodi (okrem nedele).

Dodatocne gratulujeme cerstvym maminkam (Lucii, Slnecnice a Gabinke) a ich babetkam a prajeme Vam vela zdravicka (najma Vilikovi) a stasticka do noveho zivota.

MIA: nie si v tom sama, ze manzel ma v plane ist do Prahy na seminar. Ten moj ma v nedelu v Sastine (blizko ceskych hranic) koncertovat so svojim zborom. Uz teraz sa desim toho, ze mrnousek si zmysli prave v tom case, ze chce ist von a ja budem musiet pocas koncertu, kedy manzel bude odusevnene dirigovat zbor, volat na mobil. Uz ho vidim ako s usmevom na tvari prerusi koncert, :,-(ne do auta a bude letiet smer Bratislava-porodnica. :-((((((( Navyse je to prave taky typ nejakeho festivalu, ktory sa neda zrusit alebo na ktorom by manzel mohol chybat, takze mozem sa s nim hadat kolko chcem, na ten koncert jednoducho pojde.

PEPSI: mne sa velmi osvedcilo pri Tomovych prdikoch pit detsky caj s fenyklom. Denne som si uvarila 2-3 l detskeho caju, ktory som popijala a potom nemal Tomo vobec problemy s prdikmi. Skus vyskusat, mozno to aj u Vas zaberie a Lukas bude kludnejsie v noci a aj cez den spinkat.

Niektore z Vas (Mia a ostatne) ste pisali o Vasich snoch: mne sa kazdu noc sniva, ze bud: rodim, alebo ma niekto nahana a ja nevladzem s tym mega banderom utekat dost rychlo, nakupujem vybavicku a stale nemam dost atd. Jednoducho sa mi striedaju hororove sny s rodiacimi.

Tisko zavidim vsetkym tehulkam, ktorym sa prave rozbieha porod. Ja som dnes upratala polovicu domu: prevliekala postelne pradlo, natahovala sa s matracami, aby som ich mohla povysavat, posuvala postel aby som mohla pod nou vytriet prach ? jednoducho robila som same narocne roboty, len aby sa dostavili nejake tie MS bolesti alebo kontrakcie. No, a stale nic. Mrnousek je riadny lenoch a stale si vychutnava pohodlie maminkinho bruska.

Vcera vecer som aj mala pravidelne 20 min kontrakcie, ale ked som si dala vecer sprchu a zalahla k telke, tak boli fuc. No co uz narobim, skusim si aspon vychutnat tie posledne dni s mrnouskom v brusku.

Majte sa pekne.

Zuzina a mrnous 39+4 tt

 
bzb
Kecalka 135 příspěvků 01.10.04 08:22

Ahoj holky,
tak MALINĚ se 30.9. ve 22:50hod narodila dcerunka ELIŠKA - 3,05 kg a 48 cm. Je zdravá a moc krásná a obě holky Vás všechny moc a moc pozdravují !!!
Milá Malino, sice jsem posílala SMSku, ale přesto přijmi ještě jednou moji gratulaci a ať se Vám oběma daří moc dobře a hlavně ať jste zdravé a v pohodě!!! Podle zpráv to vypadá, že se Malina skoro chystá domů (přeháním) :-))), to je fajn, že je někdo takhle v pohodě, že?
Já jinak polehávám, pracuju, včera jsem požehlila trochu plinek…Nic nového pod sluncem :o(… Už se strašně nudím, i když mám tu rozdělaný obraz pro Rychňátko do pokojíčku (vyšívaný), asi se dám zase do toho. Tak se mějte moc a moc hezky, rodičky roďte a maminky užívejte si svých už vylíhnutých štěstíček a my ostatní - chce to trpělivost :-))).
Papapa Bára (34 tt +2)

 
bzb
Kecalka 135 příspěvků 01.10.04 08:34

A ještě mám malá vzkaz od MII : holky si to rozmyslely a zůstanou v úsporném balení do Vánoc :-), ale den teprve začal, takže Mie a Aničce přejeme, aby to přece jen přehodnotily a už se nám rozdvojily, to čekání je na nic. Hezký den Vám všem!!!
 Bára

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 01.10.04 08:37

Tak to je suppperrrr…Moc gratuluji oběma holkám..hodně štěstí,zdraví a spokojenosti..
Já jsem zase kvůli bolestem nespala,donutila jsem se až v půl druhé ráno..Začít „menstruovat“ každý den min.dvakrát,po tom jsem opravdu toužila celých osm a půl měsíce..:-(((
Dokud mimísek nebude min.na půl cesty ven,tak snad neuvěřím,že už rodím…
Omlouvám se za své výlevy,ale to je pro holky,aby věděly,že každá to má fakt jinak..Já jsem asi zvláštní případ…:-))
Hezký den a zatím papapa

Kokhi a Venoušek dnes TP

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 01.10.04 08:43

Ahoj mamči a mimča!

Malině a Elišce gratulujeme a přejeme co nejvíc úsměvů a co nejmíň slziček!

Gábinka mi včera psala SMS: „My tady válčíme. Bára buď spi, kaká nebo mi drancuje prsa. Mlíko zatím nemám ikdyž pomalu asi začíná. Ale těžko říct :-)
Takže se holčinám daří dobře a to je moc fajn :-)

My máme dnes termín, ale v krajině břišní vládne klid a mír :-) Včera večer jsem teda už začínala být nervózní, protože Vítek vyváděl jak pominutý. Strašně sebou házel, vůbec netuším co byly ruce, co nohy, zadeček, prostě něco jako chobotnice. Když se konečně uklidnil tak jsem ho hezky pohladila - no to jsem si naběhla! Cirkus začal znovu. V noci už byl teda klid. JE TO NORMÁLNÍ??? Taky čím dál víc otékám, nejvíc nohy a docela i ruce, je to dooost otravné :-/ No ještě se 3× vyspím a alou do porodnice, doufám, že tam nestrávím další noc s chobotnicí v břiše, ale už na JIPce…

Zuzino, ten náš chlapeček teda lenoch není, ale je mu to chudáčkovi houby platné když je východ pevně uzavřen :-/ I mě se zdají občas šílené sny, ale nejvíc mě dostal ten poslední někdy z úterka - zdálo se mi, že se Vítek narodil 13.10.!!!!!! šílený 8-OOO

Katka a Vítek dnes termínoví

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 01.10.04 09:47

Dobre ranko maminky a skoromaminy,
gratulace Maline a jeji holcicce Eliscce!
Dnesni noc byla o hodne klidnejsi nez ta minula, Lukasek spal s prestavkou na kojeni do pul ctvrte, pak si asi usmyslel, ze uz je vyspinkany a ne a ne oka zamhourit, jen tak koukal a asi se mi vysmival. Ale do postylky nechtel, takze jsme pochodovali po byte do sesti do rana.
Prdiky nebyly, bud zabraly ty kapky, nebo ma chudak alergii na kravske mleko a nejak to predevcirem nesnesl. Fenyklovy caj piju a asi zvysim davky:-) Nastesti mi docela chutna.
Mejte se, ja se jdu nasnidat nez zas bude stat fronta pred mlikarnou:-))
Pepsi + Lukas 12 dni

 
Kernerka
Povídálka 48 příspěvků 01.10.04 11:55

Cau holky,

Jirik byl do ted pres noc celkem spavy, dokonce spal i 6 hodin, ale posledni dva dny v noci radil, napadlo me, jestli to nema co delat s uplnkem. Zatim nedavam Sab simlex a ani nepiju fenyklovy caj a zda se mi, ze prdiky nas tolik netrapi, davam si ale pozor na to co jim ja. Hresim jen trochu na ovoci, nemuzu si odeprit hroznove vino a nejakou tu broskev. Radeji nepiju mleko, jen nejake bifi jogurty. My uz mame zase porodni vahu, v porodnici nas strasili tim, ze budeme muset prikrmovat, po cisarskem rezu jsem byla na kojeni dost nepripravena, ale neprikrmili jsme ani jednou a vcera v poradne jsme malem strhli vahu jak jsme byli tezky :-)) ne to prehanim, ale za tri koontrolni dny pribral 80 g, to je vic nez dost, tak jsem se uklidnila a uz se tak uzkostlive vazit nebudeme. Gratuluji dalsim maminkam a tem co cekaji kazdym dnem preju hodne trpelivosti a co nejmene napeti.

Kernerka + Jirik 15 dni

 
Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 01.10.04 14:45

Ahoj všem,

nejprve gratulace všem novopečeným maminkám (a taky tak trochu bledá závist… hihi). Tak ačkoliv jsem si myslela, že už se budu hlásit taky jako novopečená mamina, tak bohužel… jak se říká, maminky míní a miminka mění… Prostě se tomu našemu mimísovi nechce za nic na světě ven… Právě jsem se vrátila z nemocnice z rizikové poradny a… Prý mě klidně přijmou, ale do pondělka se mnou stejně nic dělat nebudou, protože ještě nepřenáším dost dlouho na to, aby mi porod museli vyvolat a taky prý vyvolané porody dost často končí kleštěma a nebo císařem a proto to prostě před víkendem nedělají, protože o víkendu tam není plný stav lékařů jako v týdnu. Takže jsem hospitalizaci s díky odmítla a domluvily jsme se s paní Dr. na tom, že nastoupím v neděli (pokud se do té doby porod nerozběhne) a v případě, že by byl nález stejný jako dnes i v neděli, mi porod v pondělí ráno vyvolají… Ptala jsem se jí jak to vypadá, jestli si myslí, že by se to mohlo podařit i „přirozeně“. Na to mi bylo řečeno, že podle toho jak to vypadá dneska, tak to na porod vůbec nevypadá. Miminko je pořád hodně vysoko… ale změnit se to prý může každou hodinu. Tak si pak vyberte…:o) No nic, nemá cenu se tím nějak trápit. Prostě když to nepůjde samo, tak tomu budou muset trochu pomoci…:o) Jinak nic nového.

Tak se zatím mějte a já se třeba ještě ozvu, nebo se přihlásím Myšandě nebo Mii SMSkou až to bude na spadnutí… a oni to sem snad předají…

Zatím pa

Kopretinka + Davídek 7 dní po TP

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.10.04 16:22

Ahojte maminy-cakatelky, bruska, novopecene maminy a drobcekovia,

velke, velke pozdravy od nas zo zamoria. MYslime na vas kazdy den, len nestiham sa ozvat, vlastne ani domov nasim nestiham pisat, posledny tyzden mame toho vela, stahovali sme sa cez vikend a potom vybavovacky po uradoch a nahanania, lekari a podobne. Dnes mame kludnejsi den a uz rano som hovorila Robovi, ze musim vam napisat, lebo na nas zabudnete.

Inak DNES MAME 5. TYZDNOV, ten cas leti, uz cakame na pas a mozno o 3 tyzdne uz budeme doma na SK, uvidime ako to vsetko pojde, uz sa tesim ale aj nie… lebo mi bude smutno za Robom. Musime to nejak zvladnut. Inak mam novinu, kupili sme si auto, tak som rada, chceme si ho zobrat domov, Robkovi sa paci, uz bude na aute zavislak hahahahahaha.

Vcera som bola na kontrole u lekara po porode a vsetko je v poriadku, uz som dostala aj antikoncepcne tabletky, tak som rada, ze vsetko je tak ako ma byt.

INak nove byvanie je super, byvame blizko oceanu a teraz rano sme sa vratili z prechadzky, boli sme sa pri oceane prejst, kym nie su horucavy, este si vychutnavame ten cas a teplo tu, lebo Tatry budu chladne.

VELKA GRATULACIA OD NAS VSETKYM NOVYM MAMINAM A DROBCEKOM, velka pusa od nad Lucke a Vilemkovi, velmi sme na vas mysleli… velmi velmi.

Inak zbadala som fotku v galerke Markety, kde su ostatne miminka maminky? Nechcete sa s nami podelit o tie vase rozkosne ratolesti????

Robko vam vsetkym posiela velku pusu a aj ked sa neozyvame, tak myslime na vas a vsetkym cakatelkam drzime palce. Som rada, ze nase rady sa uz tak pekne rozsiruju a uz tu zacneme riesit problemy miminkovske.

Krasny vikend

Miska a Robko dnes 5. tyzdnov

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.10.04 18:18

Ahoj holky,

jsme doma a myslím, že bychom tu ještě neměli být. Mám z toho dost nepříjemný pocit, protože slimáčkovio není úplně nejlíp. Z nemocnice nás doslova vykopali, podobalo se to spíš urychlené evakuaci, než propuštění z porodnice. Potřebovali totiž nutně lůžka pro právě porodivší maminy.

Jen tak narychlo GRATULUJI VŠEM NOVOPEČENÝM MAMINKÁM a děkuji moc Báře bzb za její ač vzdálenou, tak velmi blízkou a lidskou přítomnost.

Teď se jdu věnovat synkovi.
Ozvu se.

Lucie s Vildou 4dny

 
Petka2
Povídálka 34 příspěvků 01.10.04 18:27

Ahoj všechny těhulky, maminky a miminka,
tak už se konečně můžu taky ozvat. Internet doma furt nefunguje tak jsme rychle využili navštěvy.
20.9. se nám narodil Rudolfek, zdravý, veselý a samozřejmě krásný :-)
Moc zdravíme všechny maminky a gratuluji k miminkům a těhulkám držim palečky!
Už toho více nestihnu napsat, ale snad brzo už zase budeme fungovat doma.

Tak pusu všem Peťka + Rudánek 11 dní

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.10.04 20:22

Ahoj holky,
gratuluji všem maminkám k narození jejich největších štěstíček na světě!
Už se taky těším na to svoje, 7.10. mám termín, uvidíme…

K fotečkám-už se stejně jako Miska těším na fotečky malých mimísků, kdo přidá další fotečku k Markétce?

Lila 40tt (6 dní do TP)

 
Anonymní  01.10.04 20:29

Ahojte tehulky, prave rodiace tehulky a uz maminky,

Gratulujeme Maline k Eliske (a tichucko zavidime) a prajeme Vam len to najlepsie… Ja som si prave pred pol hodinou bola v obchode kupit cervene vinko a zacnem dnes vecer pomaly popijat, mozno zaberie na mrnouska. Vsetky tie tehu problemy, ktore som mala este pred niekolkymi dnami su zrazu fuc ? momentalne je u nas ?ticho pred burkou?. Prave som si dnes navecer uvedomila, ze aj niektore z Vas (uz mamicky napr. Luca, Gabca, Malina) ste sa citili tesne pred porodom uplne v pohode, vsetky bolesti a problemy zmizli.. Alebo sa mylim? Prosim, skuste mi potvrdit moju novu teoriu a to, ze sa citim teraz tak skvele prave preto, lebo sa blizi mrnouskov porod. Velmi sa bojim toho, ze to na mna pride prave v nedelu, ked bude manzel koncertovat so zborom a nestihne prist k porodu. Obavam sa toho, aby som sa nevystresovala do takej miery, ze sa to fakt tak stane.

Okrem toho, ze sa citim vynimocne dobre, tak ma zacal Tomo hnevat. Pravdepodobne mu idu zubky a navyse citi asi aj moju nervozitu a uz niekolko dni mava take zachvaty hnevu a placu, ze ho musim zavriet do izby a nechat ho tam vyplakat a vytrucovat. Dnes som tak musela urobit 2×. Aj ked som vyzerala velmi tvrda a neoblomna, ale moje srdiecko pri tom plakalo spolu s Tomaskom. Niekedy si s nim neviem rady a obavam sa toho, co pride po prichode mrnouska z porodnice domov. Katka, ako riesis podobne zachvaty hnevu u Misky?

KERNERKA: pozor na hroznove vino. Hrozno zvykne naduvat a aj z toho mohol mat Jirik nekludnu noc. Ja si teraz, kym este nekojim, uzivam hrozna na kila ? denne som schopna zjest a hadzem si ho do ust po hrstiach. Mnam, nikdy predtym mi tak nechutilo ako teraz.

LUCA: vitaj doma z nemocnice! Veru, pustili Vas dost skoro na to, ze Vilik mal take problemy, ale hadam bude vsetko v poriadku a doma sa rychlejsie zabehate a zzijete. Budeme na Vas mysliet a drzat Vam palce.

Nam uz ostavaju iba 2 dni do TP a 4 dni do nastupu do nemocnice, ak sa dovtedy mrnousek nenarodi. Som prekvapena, ze niektore z Vas ste uz 7 dni po termine (ze Kopretinka) a stale ste este doma. Ja mam termin v nedelu a v utorok nastupujem do nemocnice, ak si to dovtedy mrnousek nerozmysli.

Majte sa pekne a opatrujte sa

Zuzina a mrnousek 39+5tt

 
Anonymní  02.10.04 08:49

Ahoj holky,
tady nepřihlášená Bára - BZB (z manželova pecka)
nejprve vítám mezi námi zpátky, LUCKU, a Slimáčka a přejeme jim, aby se dali co nejdřív do pořádku a nic už je netrápilo. I tak si od pondělí užili dost… Doufám, že s mlíčkem jste na tom už líp, tady vidíš, co znamená „plně kojící“ a pak věř statistikám a odborným článkům…
Co se týče MII, tak jí všechny zkuste poslat trochu energie (věřím na přenos energií, tak se nezlobte pokud to někomu zcela zá:,–(ně vadí…) včera celý den poslíčci, v noci v jednu odjela do porodnice, bolesti asi dost velké po 3 min, ale neotvírala se, takže podle poslední zprávy z půl osmé jeli domů, k porodu že to není a po hodinovém monitoru ustávají bolesti. má pravdu, že doma jí bude líp, ale asi toho má plné oči…
Jinak gratuluju všem narozeným mimískům k jejich pokrokům, Vám, které se chystáte rodit přeju hodně síly a již zmiňované energie :-) no a my, co nám ještě nějaký ten pátek zbývá, zas budem žehlit ty hromady vypraných pidivěciček, odpočívat a já jdu dnes s Angie k fotografovi udělat si to těhu foto, tak doufám, že nebudu vypadat jen jako hrošice těsně před rozsypáním :-)
Mějte se fajn a až budu vědět něco víc, tak se Vám zase ozvu.
Papa Bára (34tt + 3)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama