Podzimní očekávání 47- aneb co rodiče trápí

Rodičovství

Předávám deníček od Maciáše, které se nedaří jej odeslat: Ahoj všechny podzimky + miminka, Určitě to každá z nás zná, už od otěhotnění nás provází spousta otázek a hlavně obav o zdraví miminka, a řekla bych, že s porodem se tyto obavy mnohokrát znásobily. Vždy existuje něco, co Vám působí starosti, a čím víc hledáte, tím víc toho nalézáte. Problémem samozřejmě je, že tolik milujete své dítě a že neexistuje způsob, jak ho před všemi nebezpečími ochránit.

Váš rodičovský strach sahá od velmi neobvyklých dětských nemocí a postižení až po strach z možného obtěžování a únosu.Takové starosti jsou odrazem hloubky Vaší lásky. Čelte strachům, zjistěte, jaká je skutečnost, a pak si užívejte své miminko bez zbytečných starostí.

Běžné starosti:

 1. Syndrom náhlého kojeneckého úmrtí:
 • tento syndrom není ani zdaleka tak častý, jak se mnozí rodiče domnívají. Zdá se, že je méně častý tam, kde maminky dítě nosí a spí s ním. Krmení z lahve je spojováno se zvýšeným výskytem tohoto syndromu, jakkoliv není jasné proč.
 1. Únosy dětí:
 • typický námět televizních dramat a thrillerů je ve skutečném životě tak ojedinělý, že ho můžeme snadno vyškrtnout. Je pravděpodobnější, že vaše dítě bude zasaženo bleskem.Všechny případy únosu dítěte se vždy dostanou na první stránky novin. Kolik jich bylo za tu dobu, co jste byla těhotná a máte miminko? Tak vidíte, klid!
 1. Skryté vady:
 • jedno z deseti dětí se narodí s menším problémem, většina z nich je snadno napravitelná. Většina vážných problémů je odhalena během prvních dnů po narození (s výjimkou hluchoty a autismu). Pokud Vám při odchodu z porodnice neřekli, že existuje nějaký problém, tak s největší pravděpodobností neexistuje.

**Hluboko zakořeněné strachy: **

 1. Nehody:
 • vážné nehody malých dětí jsou velmi vzácné a dá se jim předejít bezpečnostními zařízeními v domě, zajištěním dítěte v kočárku, dětskou stoličkou, autosedačkou a vlastní pozorností.
 1. Oškliví pánové:
 • zneužití cizími lidmi je opravdu řídké a jejich počet se za posledních 50 let skoro nezvýšil. Pedofilové málokdy obtěžují děti, které neznají. Zeptejte se sami sebe, kolik případů obtěžování nebo zneužití dítěte znáte ve svém okolí.
 1. Ubližování od někoho, koho znáte:
 • ze všech nebezpečí, o kterých si myslíme, že je jim dítě vystaveno, se tímto zabýváme nejméně. Přitom je jedním z nejčastějších. Většina dětí, která je zneužívaná, ať už sexuálně, nebo jinak, je zneužívaná právě rodičem, členem rodiny, sousedem, pečovatelem nebo rodinným přítelem. Sexuální zneužívání miminek a velmi malých dětí je ale velice vzácné. Riziko se zvyšuje s přibývajícím věkem a je nejvyšší v předpubertálním věku. Fyzické týrání je častější u miminek, batolat a dětí předškolního věku. Pokud nemáte důvod k podezření, je strach ze sexuálního zneužití velmi škodlivý pro jakýkoliv vztah. Nicméně pokud má dítě opakovaná a nevysvětlitelná zranění, jako např. boule nebo zhmožděniny, které jsou třeba skryté pod oblečením, pečlivě uvažujte, zda jejich vysvětlení souhlasí s fakty. Pokud má dítě neobvyklé vědomosti o sexu nebo se chová přehnaně sexuálně, buďte velmi ostražití.
 1. Špatné zacházení z našich vlastních rukou:
 • jen ten, kdo zažil miminko vřískající dvě hodiny, si může představit, že někdo něco udělal malému dítěti. Ten, kdo zažil to rozčilení, starosti a zoufalství ze snahy dostat pod kontrolu své nekontrolovatelné myšlenky, je schopen velmi dobře takovému jednání porozumět. Naštěstí nemá naše nebezpečná touha vyhodit ten řvoucí balíček z okna téměř žádnou spojitost se skutečností. Víme, že v některých situacích bychom byli schopni svému dítěti ublížit, ale většina z nás to nikdy neudělá. Většina rodičů sice ten pocit zažila, ale ví, jak své impulzy ovládat. Ve skutečnosti ublíží dítěti pouze velmi malá část rodičů nebo opatrovníků. Pokud skutečně máte pocit, že by se to mohlo stát Vám, sežeňte si pomoc, než se to stane znovu.
 1. Ztratilo se Vám dítě:
 • s větší pravděpodobností se děti ztratí na místě plném lidí, na pláži, v parku nebo při nákupech, než že by utekly z domu. Skoro vždy jsou rychle nalezeny. Jdete-li na rušná místa, není od věci dát dítěti na ruku pásek s vaším jménem, adresou a (zejména mobilním) telefonem. S větším dítětem se domluvte, kde se potkáte, když se jeden druhému ztratíte.
 1. Nebezpečná místa:
 • většina nehod se stane doma nebo v autě. Kolik znáte lidí, kterým se stala vážná nehoda někde jinde? A těch, kteří žádnou nehodu neměli? Je velmi nepravděpodobné, že se něco takového přihodí. Uklidněte se.
 1. Očkování:
 • Aby vymizely nemoci, které kdysi zabíjely a mrzačily tisíce dětí, musí být všechny děti očkovány. Děti mohou být očkovány, i pokud trpí neurologickou chorobou, mozkovou obrnou a záchvaty, které nejsou výsledkem neurologického onemocnění. Když pátráte po rizicích očkování, pamatujte si, že černý kašel zabíjí jedno ze sta nakažených dětí mladších půl roku. Mnoho rodičů se obává trojkombinace vakcíny proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Lehká reakce na toto očkování je zcela běžná. Jedno z pěti dětí má zvýšenou teplotu, asi jedno ze sedmi dostane vyrážku nebo mu opuchnou žlázy a jedno ze dvaceti má bolesti kloubů, které mohou trvat až tři týdny. Existuje velmi malá pravděpodobnost, že by toto očkování mohlo způsobit zánět mozkových blan, křeče nebo nervovou hluchotu. Toto očkování by mělo být odloženo, pokud je vaše dítě zrovna nachlazeno nebo má zvýšenou teplotu, protože to snižuje jeho účinnost. V případě, že vaše dítě trpí nějakou chorobou, bere léky, které snižují odolnost proti infekcím, či je alergické na antibiotika, měli byste se poradit s lékařem. Spalničky mohou mít vážné a někdy i osudové komplikace. Zarděnky a příušnice nejsou nebezpečné, ale mohou mít vážné důsledky u dospělých. Zarděnky mohou způsobit poškození plodu a příušnice hluchotu a sterilitu u dospělých mužů. Tomu všemu se dá očkováním vyhnout.

Tak toť ode mne prozatím vše. Určitě nejsem sama, která má o toho svýho broučka asi milion dalších obav a strašáků v hlavě, takže ze srdce přeju Všem maminkám, aby jejich obavy o zdraví dětí nikdy nebyly naplněny, prostě šťastné, zdravé a hodné děti. >

S pozdravem Maciáš a Vojtik 3m+4dny>

Váš příspěvek
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 19.01.05 19:02

HUráááá hurááá první první,
ahojte maminy,
strachy to jsou, stačilo mi, když jsem před nedávnem viděla na čt2 dokument Nepřítel dětí, bylo tam toho požehnaně a z vlastní zkušenosti, moje malinká sestřička, když měla rok, tak na sebe svrhla vroucí kafe, to bylo něco, dodnes má jizvu na rameni a to má letos 15 let. Byla to tenkrát hrůza.
Nebo mě taky napadají ty maminy co cpou na přechod nejřív kočár a pak se teprv rozhlídnou. úplně mě při tom trne.
No, zatím se mějte musím letět Alánkovi se zase zdají bubáci. čau Alča

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 19.01.05 20:19

Jéééééžiši, Maciáši,Mio, teď jsem málem poslala komentář starého deníčku! No honem s ním do nového…jen, co ho dokončím

Lila

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 19.01.05 21:06

Ahojky,

MACIÁŠI - zajímavý deníček. Strachy…ty nás matky, rodiče už nikdy neopustí, pořád v hlavince budou ..... a lezou za náma i do hospody, na dovolenou (teda ty strachy) …už to nikdy nebude to bezstarostné užívání si a starání jen o sebe…a díky za to!!!!!

AJO - Vojtíška je mi moc líto. Umím si to představit, jak to tebe i taťku sebralo. Já obrečela při prvním dítku i odběr kapičky krve z patičky v porodnici. Já sama jsem teď na vážkách, jestli šetrnou vacínu ano nebo ne. Tom (starší syn) neměl téměř žádné problémy, až na zvýšenou teplotu. promluvím ještě s dr. jak jsem si někde přečetla, místo 7 vpichů celkem by drobek dostal jen 4.

KOJO - dnes, musím zaťukat, to zatím jde, prcek už spí, pravda, kojím celý den z obou mlékáren. jestli se teď vzbudí, dostane Nutráč, páč cisterny jsou prázdné…

KOKHI - GRATULIJI ke zkouškám, není důležitý za kolik, důležitý je, že to máš v kapse. Hospůdku závidím, hned bych si dala nějaké to pivko s kámoškama ......

KATKO - DÍKY ZA TIP - TVAROH určitě koupím!

Jinak zítra jdu dmluvit si plavání do Filie u nás v Brně na Lesnou. V pá jdeme na kyčle s Petrem a s Tomem ke kožařce, rozjel se nám ekzém.
No a já si ucucávám vínečko a pomalu se půjdu naložit do vany. Naložit je možná dost silný slovo, jen se sprchuji, prostě si umyju ty svoje pačesy …


Lila a kluci

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 19.01.05 21:13

Jo ještě něco!

PŘÍKRMY - taky sleduji deníček letňátek. Vařit budu zeleninu normálně ze sámošky, koupím i průmyslově vyráběné příkrmy. Kdy začnu, ještě nevím, dle situace, možná už za 14 dní, uvidím. Tom má atop. ekzém, tak se pokusím kojit co nejdéle, příkrmy snad až v půl roce, no uvidíme, Petr má hroší kůži po mě …

Taak pá pá
Lila

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 19.01.05 22:23

Ahoj maminky a miminka,
taky bych ráda brala své strachy o mimčo takhle v pohodě. Jsem asi přecitlivěla, ale strach mám pořád stejný. Když zapátrám v paměti, vzpomenu si na „milého cizího pána“, taky na nezasloužené výprasky, nehodu s autem taky, párkrát jsem se i ztratila...­........... no, nějak mi nepřipadá, že se nás to netýká......
Samozřejmě nechci, aby se s tímhle moje dítko setkalo :-), takže strachy přetrvávají, ale myslím, že to bude u většiny stejné.......

KOJO - my taky kajdíme aspoň 10× denně. Doktor na to nic …?, akorát já jsem z toho taková.....no, už by se to mohlo upravit. Jinak Barča přibírá pěkně.
Dneska jsem jí dala na zkoušku Nutrilon 1 - jestli by vydržela a já bych měla šanci se vzdálit (protože jíme po hodině)........... a to jsem si naběhla!!!! Ta křičela!! Jak tur, až jsem se bála, že na nás zazvoní sousedi, že týrám dítě :o). Prostě něco jinýho než mamčino mlíko NE. Vydržela jsem ji přemlouvat tak 10 min, ale pak už začala úplně chroptět, takže jsem to vzdala a dala jí prso. Teplý to mlíčko (Nutrilon) měla akorát, z lahve pít taky umí - jenže taky jen mý mlíko(čaje pořád rezolutně odmítá), tak to vypadá, že až začneme přikrmovat, bude to pěknej boj :-/. Nechci ji moc nutit, aby si envytvořila negativní postoj k ostatnímu hamání (pěkné slovo :o)), takže se cvičením se loučím :-(((. Béééé a budu tlustá až do dalšího těhu :-(. Ach jo.
Jak jste to udělaly s vašema mimčama? Jim všechno hned zachutnalo? Já jsem to s těma čajíkama zkoušela několikrát (kvůli teplotám), ale neuspěla jsem. Ale oni to píšou, že Panny - jako znamení zvěrokruhu - děti, jsou vybíraví a umíněný v jídle ........... něco na tom asi je…

Už tady byl deníček o znameních zvěrokruhu? Mám zajímavou knížku, dalo by se z toho vytáhnout pár věcí o dětech příslušných znamení..........

Zatím se mějte,

Verča a Barča skoro 4 měs.

ajja
Povídálka 24 příspěvků 20.01.05 01:59

Ahoj holky,

mooooc pěknej deníček Maciáši. Taky se někdy bojím a dítko se mi stratilo, když jsme hlídala jako Au-pair v Londyně. Bylo to v supermarketu - 4letý kluk, ale naštěstí jsme se asi po 15 min. našli. Uf to se mi tenkrát ulevilo.

Tak Vojtíšek spinka od 21 hod., stehýnko už nemá červené a už ho to nebolí, takže se krásně kojí a můžu ho i nosit.Teď jsem dokojila v posteli, asi má horečku, ale nechce se mi ho budit a tak počkám s čípkem dokuď se neprobudí.

Všem maminkám moc děkuju za uklidnění.
Katcha - rada s tvarohem je super,zítra ráno jdeme do toho.
Lenculko - pokračovat v té dražší mě vůbec nenapadlo. Zeptám se na to dr. Už tady o tom vlastně někdo psal. Jak to vůbec funguje, holky nevíte??
Jinak kojíme naprosto normálně 20-30 min. z jednoho prsu.Prostě pohoda. Jedině když někam spěcháme, a nebo když hned usne, tak dodržuji těch 10, ale to jen málokdy.
Kokhi - gratuluji ke zkouškám, hlavně že jsou hotové. :o)
Veronika 6 - Odsáté mléko si V vzal pouze ze lžičky a měl z toho obrovskou švandu. No ale představa, že bych ho měl hlídající manža uklidnit tou lžičkou je naprosto nulova, takže žádná cvičení večer nepřipadají v úvahu.

Byla jsem tak mimo, že jsem uplně zapoměla napsat naše přírůstky - tak máme 6,90 kg a měříme 66 cm.

Jdu spinkat.

Tak zatím AHooooj.
Anička a spící Vojtíšek 16t

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 20.01.05 08:52

aHOJ HOLKY,
BYLO BY TO ASI NA DENÍČEK, ALE TO BYCH EZVLÁDLA, TAKŽE POSÍLÁM ODKAZY O OČKOVÁNÍ:

HEXAVAKCÍNA
http://family.cz/clanek4122.htm
http://www.ockovanideti.cz/…od10/p11.htm
http://www.pacienti.cz/clanek.php?…

Nežádoucí účinky - popsáno jaké jsou a co s nimi
http://www.vakciny.net/…i/pr_05.html
 http://www.vakciny.net/…_2004_10.htm

Pá Lila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 09:08

Ahoj holky,
Nevím, co s tím PC máme, ale pořád nám to blbne, emimi stále vypadává? včera večer jsem napsala pěkně dlouhej komentář a při odesílání mně to spadlo. Večer už se mi nechtělo psát to znova, šla jsem chrnět. Takže ve zkratce zopáknu.

Stále se mi nedaří přihlášení na emimi, nevím, kde je problém, tudíž nemohu reagovat na fotky v galerce. Dětičky jsou krásný a Lilo ? to je super nápad s tím porovnáním vizáže!!! Mně pořád připadá, že je Vojtítko stejný, ale když kouknu na fotky staršího vydání, je tam rozdíl opravdu markantní. Třeba Péťu bych vůbec nepoznala, má nádherný kukadla, jen to páčo zůstalo stejný?Hned to taky zkusím dát takhle dohromady a poslat, nechcete i ostatní, ať vidíme, jak nám dítka pěkně rostou?
Jinak Vojtí je asi za poslední 3 dny pěkně nevrlej, trochu se mu zhoršil kašel, na jídlo se budí co dvě hodiny ve dne v noci, teplotu ale naštěstí nemá. Někdo tady psal, že mu dítko papá 30 min, tak u nás je to nemlich stejný, někdy mu trvá, než se nadlábne třeba i 45-50 min. V noci je to teda opravdu na budku. Samozřejmě, že u toho usínám. Nedávno Vojtika v noci krmil manžel, položil si ho pěkně k nám do pelíšku, samozřejmě u toho taky vytuhnul, překulil se na bok, zachumlal se od hlavy až k patě do deky (na V nic nezbylo) a tvrdě usnul. Když Vojtik zjistil, že je mu zima (a pořádná) spustil pěknej řev. Já rozespalá, vyjevená, kouknu do postýlky a V nikde. Tak si říkám, že už mi asi šibe, že ho slyším ze sna brečet. Později mi to došlo, našla jsem ho, ale dalo mi pěknou práci než jsem ho zase uspala. A manžel? Chrněl tvrdě jak dudek. Taky jsou ty vaši chlapi vůči řevu už imunní? U nás to ze začátku (asi první 2m) bylo úplně výborný, manžel v noci vstával, krmil, přebaloval? a teď? Kolikrát se už ani nevzbudí a ráno mi hlásí, jak to naše pískle krásně chrnělo celou noc J.

Příkrmy ? Tak jsem včera v noci poprvé zkusila dát Vojtítkovi rýžovou kaši od Hippu, měla jsem hroznej strach, aby ho to nezabetonovalo chudinku, ale vypadá to, že je vše o.k. Udělala jsem ji teda hodně naředěnou, postupně budu zhusťovat (to je slovo!) a uvidíme, co to s ním udělá. Asi ho to trochu zapláclo (vypil cca 140 ml), usnul ve 21,00 hod a vzbudil se až ve 4,00 hod. Jinak na žízeň dáváme ovocný šťávičky od Hippu, moooc mu chutnaj, hlavně švestkový, a krásně po nich kadí, úplně ukázkově. Včera v poledne jsem mu zkusila dát brokolici s rýží, taky Hipp, ale se zlou jsem se potázala. Se mu vůbec nedivím, je to hnus fialovej. Teda vlastně zelenej, taky mi to moc nejelo. Asi jsem si ho těma šťávičkama rozmlsala. Chtěla bych mu dát i mrkvičku (cpou ji stejně skoro do všeho), ale bojím bojím, jak s tím jeho houňousem, aby se mu to zas nezhoršilo.

Já jsem hrozná, moje první cesta ráno vede téměř vždy k PC, V jsem po:,–(ila do lehátka k telce, pěkně si tam s ní povídá, já jsem si ještě ani nevyčistila zuby. Takže jdu na to a taky něco zakousnout,
mějte se krásně Maciáš a Vojtik 3 m+ 6 dní.

Ps: Samozřejmě taky všem přeju brzké rozkojení, UM je na prd, vím o čem mluvím.
Kokhi ? velká gratulace ke zkouškám, a ten pátek závidím, taky bych si dala do trumpety

malina02
Kecalka 107 příspěvků 20.01.05 10:09

Ahoj všichni,

zajímavej deníček Maciáši. To je něco pro mě. Já jsem taková pesimistka, bába vědma a sejček k tomu. Vždycky když něco prorokuju :-)), tak se to stane. Všichni mi už nadávají. Takže ty strachy mě straší pořád. Kolikrát raději mlčim, abych to zas nezakřikla. Ale co naděláme, musíme ty dětičky vypustit do života a doufat, že se jim nic zlýho nepřihodí.

KATCHO, ten nápad s tvarohem je skvělej. Vlastně nám to doporučovali i v porodce na bolavý prsa, že jo, takže až půjdem na očkování, určitě ho koupím.

VERČO, ta vaše malá nechce flašku? Tak jí to nenuťte, však ona si řekne prdelka, až bude mít málo mlíčka od maminky. Třeba nemá hlad. Naše Eliška, když v 6 týdnech spadla na váze a Dr. nám doporučila Nutr., tak si to vzala hned a bez problémů. Jenže ona mi předtím celý dopoledne vždycky probrečela a to bylo hladem.

KOKHI, to je super, taky gratuluju ke zkouškám. Za lidovku, postupovku nebo snad dvojka ? :-)) To je fuk, viď, hlavně že to je hotový a hurá na pivo !!

Tak jsem tady četla, že nepůjde eMimi. Co budeme my závislačky dělat? Snad to nebude nadlouho. Jinak co se týká kojení, tak my ještě taky kojíme, ale už jen tak 50tku, tak bych to tipla, protože vždycky potom ještě málá vyžunkne 150 mlíka a když nekojím, tak pije kolem 200ml. Mám pocit, že bych tam ale měla mlíčka i víc, tak skoro uvažuju o odsávačce a že bych jí to dávala do láhve nebo to zmrazila.

LILO, jak jsi to udělala s těma fotkama? Je to fakt pěkný, takhle to porovnat.

Knížku o znameních mám taky a je to tam dost obsáhle popsaný. U každýho znamení je to všeobecně, potom muž, žena, dítě, podřízený a nadřízený pracovník v tom konkrétním znamení. Takže můžu taky dodat nějaký informace k případnému dalšímu deníčku.

Jéžiš, to už je deset? To to letí u tý „bedny“. Tak já jdu něco dělat. Elí opět spinká :-)).

malina

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 20.01.05 10:09

Ahojte maminky a miminka, taky jsem na tom s tím ránem stejně :-)), akorát jsem si u PC už slupla jogurt.
Tady se chumelí, je úplně bílo. Asi konečně přišla ta pravá zima, ale nám s mimčama to asi letos takovou velikánskou radost neudělá, co? Sotva jsme se vyškrábli z jenoho nachlazení, tak je tady sníh… Ani nevím, kolik je tam stupňů, Barči jsem ale slíbila procházku (sobě taky), tak to ještě zhodnotím. ¨PŘIHLÁŠENÍ NA EMIMINO - na úvodní stránce je napsáno upozornění, že se bude emimi předělávat na novej server neboco (hodně tomu rozumím :o)), tak že se v budoucích dnech bude špatně přihlašovat. Tudíž nejsme nešikovný a naše PC jsou OK :-))
PŘÍKRMY - já bych zase potřebovala Barči nějak ty její hovňousy zahustit. Má to celý tekutý - ale právě že přibírá, tak Dr. na to nic. Mě přijde, že ji vždycky po jídle bolí bříško - je taková ukňouraná a kroutí se. Ale za 10 min to přejde.
Někdo tady psal, že se mu mimčo při jídle kroutí - mě taky, samozřejmě i s prsem, takže někdy mi ho vytáhne až kamsi z roh :). Docela to bolí, ale Barča je v poho. Když už se jí nejde dál otočit (s tím prsem), povolí a s mlasknutím ho pustí (auau). Pak si ale uvědomí, že hamham zmizelo a jede nanovo. Přisaje se - 2× si cucne - otočí se - pustí - přisaje............ Takže kojení je pro mě opravdu pocitem slasti a radosti, jak všude píšou :o).
No a celkově jí tak MAXIMÁLNĚ 15 minut. Většinou ale tak 10, někdy míň. To se jí pak zase s tím prsem vnucuju, protože mi připadá, že to je málo, ale öna už nechce :-/. Z toho jsou pak ty intervaly po hodině, hodině a půl :-(. Když to prodloužím, je strašnej řev........... Tak se v tom koju motám jak motovidlo....­............a­le hlavně, že Barči chutná, no :o))
OČKOVÁNÍ - mám koupenou dražší vakcínu a jak to tady pomalu pročítám, jsem čím dál tím radši. Kámoška nechala dát svým dětem drahou jen tu první (finanční situace), protože na ni jsou ty reakce prý nejhorší a další už dala ty placený státem. Měly nejaký teplotky, ale jinak prý v pohodě. Já jsem se na to ptala doktora a on, že se to nemá míchat, že když se dá placená, tak všechny......­.......:-/ (asi neušetříme, ale co se dá dělat) Jinak ty placený vakcíny, co si teď na ně pracně šetříme :-), bude hradit stát. Ale jen těm dětem, co se narodí od r. 2006. Jak tak počítám jestli otěhotním hned tento měsíc - zase to nestihneme :-)

Pěkdný zasněžený den a veselá mimča

Verča a Barča skoro 4m

Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 20.01.05 11:01

Ahoj holky,

Maciasi moc pekny denicek.
O nase drobecky budeme mit strach asi uz porad, i kdyz uz to budou dospeli lide. Vzdycky si vzpomenu na mamu, ktera mi rikala: „pockej az budes mit dite, to se uz vubec nevyspis, jak se o neho budes bat.“ Kdyz jsem nekam vyrazila jako pubertak, nasi sli spat, ale vzdycky cekali az se vratim domu a to vim, ze trvalo do te doby nez jsem se osamostatnila.

Lilo - jestli jsem dobre slysela, zitra rano ve snidani s novou by melo byt o ockovani o hexavakcine. Tak doufam, ze jsem se nepreslechla.

Maciasi - tebe se chci zeptat, kde kupujete svestkovou stavicku. Danysek ma problemy s kakanim a ja ji nemuzu u nas nikde sehnat. Porad mi, ve kterym obchode ji sezenu. Jo a jakou velikost dirky ma jeho savicka? ty stavicky jsou vetsinou dost husty.

Kokhi - taky gratuluju ke zkouskam.My jdeme v sobotu zapijet. Kamarad slavi 30.

Prikrmy - teda zatim nevarim, asi az toho sni Danysek vic tak se do toho pustim. Zkousela jsem mu dat spenat s bramborem od Hippu a nic horsiho uz nemuze existovat. Samo, ze to nechtel a na dukaz projevu se mi tim zacal dusit. A tak jsem mu dala mrkvicku s bramborama a to snedl skoro celou. Zatim mu nedavam zadny sladky presnidavky, ale taky se chci podivat po nejake kasicce.
Posledni dny je broucek nejakej nevrlej pri usinani. Zacne desne plakat, je to spis hystericky rev nez plac. Pres den toho moc nenaspi. Vecer usina kolem 8 hodiny, ale jak jsem psala posledni dny je to se revem.
Taky jsem od vas chtela poradit, jak malyho naucit, aby usinal sam. Vetsinou mi usne v naruci, ale chtela bych, aby usinal ve sve postylce (spinka v ni celou noc).
Holky, u nas je dnes desny pocasi. Fuci, stromy se ohybaji, do toho trochu snezi. No nevim jestli dnes vyrazime ven. A to vcera malej spal pres 3 hodiny v kocare na zahrade.
Miminka v galerce jsou nadherny. My mame spoustu fotek, ale nestiham je upravovat. Dnes vecer bude uspavat manzel a ja si nejaky upravim a poslu.
Desne to leti, nektera podzimatka uz musi mit 4 mesice. Danyskovi bude zitra 17 tydnu a v pondeli 4 mesice. Bude velka oslava. Budu mit doma 2 oslavence. Manzel 30 let a Danysek 4 mesice. No a me to ceka na podzim. Uz budu stara baba. : ))) Ale porad se citim tak na 25.

Pekny den,

Marcela a Daniel (zitra 17 tydnu)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 11:11

Ahoj vespolek!
Maciáši, pěkný deníček, myslím, že každá z nás má ty strachy v sobě, i když se snaží to nedat najevo. Napadá mě tu ještě jedna moje fobie, a to nepřipoutané dítě bez sedačky v autě. To je, myslím dost častý úkaz, a při bouračce to je jasné - dítě stojící mezi předními sedadly vyletí předním oknem… Samo se to netýká miminek, ale zase viděla jsem už moc maminek v autě s miminkem na klíně… Takže já jsem v tomhle hrozná, na každou sebemenší vzdálenost autem se všichni musejí poutat a vlastně to už teď dělají automaticky. Kvůli tomu jsme si pořídili i větší auto, aby všechny 3 děti měly plnohodnotné sedadlo s pásy vzadu. V určitém věku se některé dětí v sedačce vzpouzejí a chtějí se v autě pohybovat, ale v tomhle jim člověk nesmí polevit, já osobně radši vydržím řev, než to riziko. Tak to jsem tu vychrlila jednoho svého strašáka :-D Ale jak víte, co se nám stalo s tou postýlkou, tak člověk nikdy nemůže eliminovat všechna rizika a něco prostě neovlivní.
Báro, o tom kroucení při kojo jsem psala já, ano, je to jako u tebe, tahá prso tak daleko až jí vyklouzne, tak se k němu zas vrací a dokola, Někdy se jí jen uvolní to pevné přisátí bradavky a to ji pak nazpět vcucne jak špagetu :-D:-D. Ale 10-15 minut pití je myslím dost, přece vetšinu mlíka vypije dítě už v prvních 5 minutách, tak by to mělo stačit. Myslím že delším kojením ten interval mezi krmením zatím stejně neprodloužíš, zvlᚍ když nechce. No, musíme se s tím poprat.
Holky malá béká, musím za ní, už nestihnu regovat víc
Zatím papa

Kimmi a Baru 14 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 11:13

Jsem pako, píšu Báro, a myslím Veroniku s Bárou :-D omlouvám se …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 11:15

No, Marcelo, ve 30 stará baba??? Mě je 36 a cítím se taky na těch 25, hihihi
 Kimmi

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 20.01.05 11:59

Dobrý, pochopila jsem, že je to k nám :-))

Kazdopádně, špageta :o)))) - to je to pravý slovo, hi hi hi hi

Verča a Barča

ajja
Povídálka 24 příspěvků 20.01.05 13:09

Ahoj holky,

Ufff, Vojtíšek už nemá horečku a teď, sice po krátkém nadávání, krásně usnul v postýlce. Večer byl od 1 hod. náročný, stále pofňukával a zabral na 1,5 hodky až kolem osmé ráno. Jsem jak praštěná. Touto první zkušeností s nespícím mímem obdivuji všechny maminky, které musejí vstávat a kojit každé 2 hoďky a to nemluvím o přehozeném režimu. Holky jste všechny moc šikovné, že to zvládáte. Klobouk dolu.
Jinak je V trošičku náladový než normálně, ale teplota už není a krásně si se mnou povídá, tak snad je vše zažehnáno.
Lilo- diky moc za odkazy ohledně očkování. Jsou super, konečně tomu trochu rozumím. Stejně se mi zdá, že do těch dětí perou čím dál tím víc vakcín a nevím, nevím jestli to pro ten farmaceutický průmysl není hlavně doooost velikej business.
Maciáš ? Vojtíšek je kojenej v noci v posteli a samozřejmě že u toho usínám. Pak se mě manža ráno ptá jestli je V u sebe a nebo kojím. Jelikož jsme tam oba dva tak zaklubaný že mě ani V není vůbec vidět. A manža se bojí, aby ho neprobudil nebo nezalehnul :o). Takže občas se stává, že začnu kojit ve 4 hod. a probudím se Vedle spícího V třeba až za 2 hoďky, šup s V do postýlky a já chrupkám dál.
Verčo ? tak to protahování se a odtrhávání od prsu dělá V občas také, přitom se na mě kření a má z toho obrovitánskou legraci. Probíhá to vždy ke konci kojení a oba dva z toho máme legrandu. Asi to považuje za hru. No což zatím mi to nevadí, spíš se tím oba bavíme.
Držím palečky, aby to Vaše nové mímo bylo očkováno až v r. 2006. :o)

Hups, probudilo se mi miminko, tak letím uklidňovat.

Zatím pa

Anička a Vojtíšek 16t

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 20.01.05 13:37

Ahojda,
to je síla těch komentářů od večera…
nestíhám číst ani psát…buď nejde net nebo malej spí v postýlce,tak ho tu nechci ťukáním budit a nebo nemám čas…
K těm příkrmům-uf,jsem ráda,že jsem si tu brokolici rozmyslela,protože jsem si myslela,že by to dopadlo jak s tím špenátem…bleble,sně­dl max.5lžiček a hotovo…Jinak dneska měl mrkvičku s jablíčkem a zblajznul to celé…Jo,tu kaši tedy zkusím,to noční vstávání mi vadí,hlavně když se po tříměsíční krizovce zkrátily intervaly…
Děkuji za podporu u učení…no,jsou nějaké čtverce a sardel…ale hlavu si s tím nelámu,má to tak půlka třídy a to jsou tam lidi,kteří třeba přerušili jen na rok z denního gymplu…
Co se týče strachů,tak si si snažím nepřipouštět…jinak bych se zbláznila…asi nejvíce se bojím,že nás přejede auto,někteří řidiči jsou vážně idioti…:-((
Malino-takový deníček o zanmeních by byl fajn,teď tady byl takový deníček-znamení díťete,otec a matka a vztahy mezi nimi…Mě by to zajímalo…Jsem Kozoroh,manžel je Býk a mimi samo Váhy…A jaké znamení jste VY?
Jinak jsem se rozhodla počkat na mimíska do přístího roku…zhubnu,takže tělo nebude tak trpět…udělám maturu,duše nebude tak trpět a srovnám si dluhy,takže rodinný rozpočet nebude tak trpět…
A k těm sourozeneckým láskám…První mimi je první,to druhé už se tak nebere…lásku už musíte pěkně rozdělit…Já milovala svého malého bratříčka tak,že jsem mu prý po večerech vypichovala očička…:-)))))

Tak zas musím běžet,mé vysmáté mimi si mě žádá…papa

Kokhi a Véna dnes 15týdnů

Michaela27
Nováček 8 příspěvků 20.01.05 16:31

Ahoj maminky a miminka,

pěkný deníček. Já jsem prožila největší strach o Anežku asi před měsícem. Bylo to nejdelších 10 sekund v životě. Malá měla trochu rýmu, tak byla zahleněná a odkašlat si ještě neuměla ( teď umí, protože jsem ji to tři dny učila:-)) no a zničeho nic ji zaskočilo a začala se dusit. Já ji chytla za nohy a obrátila hlavou dole a nic. Pak přestala dýchat. Vletěla jsem k manželově mamince do ložnice ( bylo půl 11 večer) jak blesk se křikem a napůl mrtvá (já), ta ji bouchla do zadíček a malá začala ječet jak tur. To byl ten nejkrásnější zvuk co jsem kdy slyšela. Po hodině usnula jak andílek a já se složila:-))
Nikdy více to nechci zažít, tu beznaděj..Brrrrr

Jinak jste v minulém deníčku psaly, že se některé chystáte na dovolenou a nevíte jak to bez mimísků vydržíte. Tak já už to mám vyzkoušené a můžu zhodnotit situaci: já vydržím, manžel po dvou dnech odletí i kdyby si měl najmout soukromé letadlo:-))))
Tento týden jsem totiž i s manžou v Brně ve škole na blokových cvičení + nějaké zkoušky ( Kokhi je to děs, co ti profesoři po čerstvých matkách chcou, co?) a tak je malá u mých rodičů od úterka do soboty. Já si užívám klidných nocí a manžel nespí,co pořád kontroluje mobilem situaci a obhlíží postýlku jestli náhodou se neobjeví:-)) A kdyby jen on, ale i jeho rodiče, dva bráchové a švagrová. Takže mám na příští týden vystarané:-))) Než si ji všichni užijí, tak zas bude chvíli klid. Ale musím se přiznat i mně je móóóóc smutno:-))))

Mio, Kokhi a Lilo - dík za komentáře v galerce. Malá je opravdu věrna svému znamení, co se týká předvádění. Úplná opička. A je fakt, že všechno oblečení je ji velké. Kupuju už 74, ta je ji na délku akorát, ale široká. Má děsně dlouhé nohy a je dost štíhlá. Měří 70 cm a váha je 5,80 kg. Holt je po mamince:-))) Já jsem totiž v těhu přibrala pouze 5 kg. Jo, a fotky klamou, není blondýnka, ale malá veverka - zrzečka:-))) A nikdo mi nevěří, že jsem zrzečku chtěla!!!

Raději budu končit, jaksi jsem se rozkecala, ale když mám ten klídeček.......

Pa Michaela a Anežka (tohoto času na prázdninách:-)))

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 20.01.05 18:51

Ahoj,
tak dneska je líp. Bára je sice vcelku nevrlá, ale to může bejt klidně kdykoliv jindy. Měla zvýšenou teplotu, tak dostala Panadol a momentálně spí.V noci spala s náma. Na naušnice jdem definitivně v úterý odpoledne.
Maciáši, dobře napsané, je to tak, i dkyž člověk nemusí přímo vyšilovat, pořád má nějaký strach. Takže momentálně mám teda strach z těch naušnic - nesnáším, když beruška pláče a něco jí bolí: ,ale jak říkávala moje mamka, když mě česala moje dřív dlouuuhýýý vlasy, pro krásu se musí trpět:)
Koukala jsem v galerce, že jste se daly do porovnávání..hm, zamyslím se nad tím:) Jinak fotky Báry házím ke mě na stránky - odkaz v záhlaví.
Zatím končím, B se budí
Gabča a Barča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.05 19:28

Ahoj holky, po delší paize se zase hlásím. Moc pěkný deníček .-) Zrovna nedávno jsem se zamýšlela nad tím, jestli budu schopná vydržet noční „vycházky“ dětiček. Když si představím, co jsem já vyváděla a co mě kdy všechno postihlo, tak asi moc klidná matka nebudu :-)
Taky vítám nové maminky a miminka, hezky se nám to tu rozrůstá :-)
SPANÍ A KOJO - teda já musim uznat, že jsme si asi v loterii vylosovali strašně hodné miminko (to mi všichni tvrděj). Stále kojíme, zatím jsme nemuseli používat Nutráč, Kojíme tak po 3h a to tak max 20min. Večer Rudy usíná po 22h a spací interval si prodloužil na 7h. Nadlábne se a zase chrní. Asi pochopil, že velký spáč maminka, když se málo vyspí, tak je nepříjemná :-) Takže všem bojujícím s kojo držím palce, určitě se to brzo vrátí do normálu!!!
MARCELA F - začala jsem uvažovat, že bych chodila na spinning, ale nedokážu si představit, že bych vydržela hodinu šlapat. můžeš mi to, prosím trochu popsat a jestli je to opravdu v mých silách :-)
VÁHA- stále nic nového pod sluncem. Těch 8kg se mě drží jako klíště. A to jsems e začala aspoň trochu omezovat ve žraní blbostí. Potkala jsem pár známých, kteří mě znají pouze před těhu (byla jsem fakt hubendíra) a neodpustili si poznámky typu : ty máš ale pěknou papulku, nebo prdel nebo pupek atd atd. Fakt vzpruha :-(
KHOKINO - veliké gratulace ke zkouškám
VERONIKA 6 - držím palce s dalším těhu, taky mě to napadá, ale „naštěstí“ jsem po CŘ, takže bych měla chvilku počkat. Jinak jsi psala, že ti hnisá nehet. Tuším, že by to mohlo být tím, že ti zarůstá. Já už jsem to 2× absolvovala, není to nic příjemného. A způsobila jsem si to velmi pečlivým vystříháváním dokulata. Pak samo následovalo strhávání nehtu u doktora. Ale třeba to není tvůj případ. Kdyžtak si zkus koupit v lékárně Višňovu mast - tzv. Višňovku, to je fakt všelék na hnisavé věci.
DOVOLENÁ - s manžou se o tom už docela dlouho bavíme. Zvažujeme odjet koncem dubna, ale zatím si to nedokážu představit. Starost o mimčo, jak na sluníčku atd. No, uvidíme.
Zítra jdeme k dooktorovi na prohlídku, tak jsem zvědavá, kolik vážíme a měříme.
Tak a já běžím koupat.

Mějte se krásně a pevné nervy s kojo - vydržet :-)!

Pa Peťka a Rudy dneska 4m!

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 20.01.05 21:48

Něco pro pobavení" (dnes mi přišlo mailem)

V tomhle životě jsem žena.

V mém příštím životě bych byla ráda medvěd. A proč?
Jseš-li medvěd, držíš zimní spánek.
Neděláš nic jiného, než že šest měsíců v jednom kuse spíš.
To bych vydržela.

Než jdeš spát, musíš se pořádně nacpat.
To bych taky snesla.

Když jsi medvědí holka, tak porodíš své děti ve spánku. A ty nejsou větší než vlašské
ořechy a když se probudíš, jsou z nich už správná odolná mláďata k mazlení.
To bych teda určitě vydržela.

Když jsi máma medvěd, tak každý ví, že to myslíš vážně. Ten kdo by zlobil tvoje mladé,
dostane facku. A když tvoje mláďata něco provedou, dostanou taky jednu za ucho.
To bych zvládla.

Když jsi medvědice, pak tvůj partner OČEKÁVÁ, že ráno budeš vstávat nabručená.
OČEKÁVÁ taky, že máš chlupaté nohy a pořádné špeky.
Ano. Myslím, že budu medvědice!

… a nezbývá mi už nic jíného než se pod to podepsat
 Lila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.05 12:21

Ahojky, tak jsme přišli z prohlídky. Rudy váží : 6,310kg a měří 65cm. Dostali jsme druhé očkování, tak doufám, že bude probíhat tak, jako první (malá teplotka, trošku plačtivost, jinak ok). Zatím se R smějě, tak třeba to bude dobrý.
Stala se mi taková věc, že jsem se rozčílila úplně doběla. Šla jsem nakoupit a v obchodě mě zastavila pani, že jestli bych jí nedala nějaké drobné, že je sama a tak. Vypadala na velice zachovalou 60 letou důchodkyni. Řikala jsem si, že už jsem jí někde viděla. A pak jsem si vzpomněla. Když jsem byla tak v 7.měsíci, tak mě taky zastavila a chtěla peníze. Řekla jsem jí, že nemám a ona mi řekla : Tak ať ti to dítě chcípne a potratíš! Ano, to mi opravdu řekla. Teď jsem jí samo řekla, že jí nic nedám a co ona ? : Mor na tvojeho parchanta, ať chcípne. Tak to už bylo fakt moc. Měla štěstí, že už jsem bohužel prošla tutniketem do nákupní části. Makala jsem, abych jí ještě chytla pod krkem a řekla jí, že na ní zavolám policajty, ale zdrhla. No, není se co divit, s kočárkem to žádné závody nejsou.
No tak to jsem si potřebovala ulevit, doufám, že vás tím neznechutím, to se jinak omlouvám.
Mějte se krásně a přeji hezčí den než máme my :-)

Papa Peťka a Rudy 4m

Kimmi
Stálice 95 příspěvků 21.01.05 12:46

Super Lilo, to jsem se teda fakt zasmála, někdy bych taky chtěla být medvědice hihihi
 Kimmi

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 21.01.05 12:51

Ahoj Peťko,

to snad není možný! Ta baba není podle mě normální. To má člověk 100 chutí takovým lidem jednu vlepit!

Přeji tobě a Rudymu zdravíčko, očkování ať nezlobí. A taky přeji jen samý dobrý lidi …

Lila

Kimmi
Stálice 95 příspěvků 21.01.05 12:56

Peťko,
Tak to je teda fakt síla s tou ženskou. Mně pře vánoci taky zastavila ženská, a že je sama a nemá na léky atd., tak jsem jí něco dala, poděkovala, no ale pokud bych neměla, tak co? Ono je to sporné, na co to použila, spíš bych ji tipla, že si šla koupit pivo, no ale to je jedno. Ale tohle co se stalo tobě, z toho člověka mrazí.
No, jsou i lepší zážitky, že? Tak my jsme dneska jely s Bárou s kočárkem autobusem, a musím říct , že jsem měla příjemný pocit, při nástupu i výstupu byli lidi hodně ochotní pomoct s kočárkem, Tak to jen něco pozitivního :-D

Ahoj Kimmi a Bára 14 týdnů neboli 3 m a týden

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 21.01.05 13:01

Ahoj Peťo,
mě se stalo něco podobného,akorát ta paní mi tenkrát řekla:„Pánbůh ti to oplatí na dětech…“Kdybych měla každému žebrákovi a na každou charitní akci přispět,tak bych fakt musela chodit ještě do práce…Někteří lidé to fakt přeháněji…

zatím papa

Kokhi

lenculka
Kecalka 333 příspěvků 21.01.05 14:54

Ahoj všem maminám i mimískům,
teda to s tou babou je fakt síla, a vůbec takový lidi, bych vraždila. Hlavně si z toho nesmíš dělat hlavu.
Já zase mám „pozitivní“ vzpomínky hlavně na důchodce, protože ti si zase myslí že oni jsou ti nejdůležitější na světě. Byli jsme s manžou na procházce s kočárkem na brněnské přehradě a kousek se tam jde ke hrázi po silnici, a to ještě se chodí po jedné straně všichni, a pak je takový zůžený chodník. No a my jsme šli a neustále jsme se museli vyhýbat my - vjezdem do silnice, protože ti lidi vůbec nechtěli uhnout, a ještě se tvářili…
Mimochodem všimli jste si že i politika je zaměřená na chudáky důchodce, přidáme jim chudákům ted naposled o 500. A co my ? Nám nikdo nic nedá, taky by to mohli pravidelně valorizovat ten rodičák, zvlášt když pořád poslouchám jak vše pro rodinu.
Taky se přiznám, že jsem ještě nikam nejela MHD s kočárkem, mám z toho docela hrůzu, asi si pak vytipuju nějakou nízkopodlažní tramvaj.
Jo a včera nám bylo přesně 3 měsíce a byli jsme na prohlídce.
Takže máme 5.55 kg, 62 cm. Doktorka si malou zvážila, poslechla, obrátila na bříško, řekla že je šikulka a hotovo. Změřit jsem si ji musela sama a to nemluvím o obvodu hlavičky. Vůbec mě to přišlo takový nanic - ta prohlídka.
S kojením jsme se posunuli tak že dopoledne snad kojím nonstop. Takže nic nestíhám. Ted mi malá usnula takže jdu něco dělat.
Všem přeju hodně příjemných lidí kolem sebe a vůbec at jsou na nás všichni moc hodní; :-)

Lenča s Emčou 3m

alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 21.01.05 16:08

Ahoj holky,
jo jo nepříjemný lidi jsou všude. Taky po mě před nedávnem někdo škemral drobný před obchodem, řekla jsem že nemám drobný a že si v obchodě rozměním. A když jsem se vracela tak ten „chudák“ žmoulal v hubě cigáro a chlastal pivo.
Co se týká rodičáku a příspěvku, za normálních okolností nemám nárok, protože jsem v r 2003 byla mmj OSVČ a těm se přidává jednorázově sto tisíc Kč, což mě šoklo. Ale kdybych nebyla, tak bych dostala slovy 240Kč čistá ruka a to manža moc nevydělává. No na to bych se jim vyprdla Kelišová.
Jinak Alánek je v poslední době plačtivější, že by další krize?
No, už zase kňourá, tak ho jde utišit, zatím čau
 Alča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.05 16:13

Čau holky,
Tak to s tou babou mě taky dostalo?zabít málo?
Taky naprosto souhlasím s Lenčou, důchodci jsou pěkně neomalený a taky pořád kňučej, jak maj málo peněz. To je sice pravda, například moje babička (a děda) ? dohromady mají cca 15 tis, měsíčně, což, přiznejme si, nejsou žádné peníze, ale na druhou stranu mají v podstatě vše, co potřebujou. Mají vlastní byt (4+1), nedávno zakoupenou novou televizi a sedačku, video, auto, v jídle a zábavě se taky neomezujou, 2× ročně dovolená? Sice se celý život museli omezovat, stále na něco šetřit, ale kdo ne? Já ze svého rodičov. příspěvku rozhodně dítě neuživím, natož sebe, ale beru to tak jak to je, a nikde si nestěžuju (i když bych přidáno rozhodně brala). Proto mě vytáčí to jejich věčný remcání ? třeba v čekárně u doktorů ? mamina je rahabilatační sestra, tak mi vždycky vypráví, co se u nich v čekárně děje ? důchodci vždycky nejvíc pospíchaj, jsou drzý a kdesi cosi, ale to by bylo na delší vyprávění.

Jinak mě se chytla nějaká chřipajzna a ne a ne se mě pustit, bolí mě fakt úplně všechno. Ke všemu to naše zvířátko si dneska usmyslelo, že nebude spát, takže venkovní procházka ? pcha procházka ? sněží tam a je tam pěkná kosa ? vyšla vniveč, celou cestu řval jak tur. Celkově je teď nějak protivnej. Mám strach, aby ode mě tu chřipku nechytil, zítra ho vezu na hlídání k našim a budu spát a spát a spát? zahraju si na tu medvědici, možná si i na manžela zabručím?

Poslala jsem do galerky porovnávací foto Vojtika, den narození a současnost, tak to zkuste i ostatní, ať vidíme rozdíl.

Jinak Vojtí baští příkrmy jak o závod, jde mu to fakt výborně. Krásně otvírá pusinu, plajzáček už tam taky necpe, no, prostě mu to jde skvěle. Asi jsem si to ale počubila s těma šťávičkama, i když je ředím 1:1 aby nebyly tak sladký, Vojtikovi moc chutnají, taky různý ovocný přesnídávky baští, ale zeleninka mu moc nejede.

No nic, je mi fakt bídně, manža přišel z roboty, přenechám mu dítko a jdu si dadnout.
Přeju krásný víkend maminkám i mímům
Papa Maciáš a Vojtik 14 týdnů

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 21.01.05 16:22

Ahoj,
chvíle klidu,než vyrazím na chlastačku…původně se mi nechtělo,ale nakonec jsem ráda…i manža mě vyhání…Malej zase včera řval,než usnul…no hrůza…nemůže zabrat,tak spustí,jak když mu někdo řeže nohu…To je na mé slabé nervy fakt síla…
Jinak jsem v po oslavila 27narozeniny a dnes je to 3roky,co jsem šla s manžou na první rande…Píšu to jen tak,abych jen zkonstatovala,jak to všechno šíleně letí…jsem stará,oplácaná a strašně unavená…tak čauky a pěkný víkend..
 papapa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.05 16:47

Čágos,
Ještě jednou já?
Kokhi, veliká gratulace k narozkám: Prej stará pcha! Jseš jak můj manža, ten mi taky tvrdí, že holka po dvaceti je stará bába, mně dává prý ještě tak 10 let a pak mě mění J a to je o 10 let starší než já, prej holky stárnou rychleji J - blbeček J. A taky si pořádně užij tu dnešní chlastačku, taky bych si dala říct.
K tomu usínání ? jsme se včera rozhodli, že Vojtika naučíme usínat samostatně v postýlce, ale po ½ hodině strašlivýho řevu jsem to vzdala. Byl pěkně dopálenej a dalo nám pořádnou práci, než jsme ho uspali. A pak si ve čtyři ráno usmyslel, že už je vyspalej a že se bude vstávat, ale to mu nevyšlo, naštěstí pak ještě asi na dvě hoďky usnul.
No nic, už fakt končím
Papa maciáš

Vložit nový komentář