Podzimní očekávání 51-Děťátko narozené ve znamení Vah...

Rodičovství
  • Ajja
  • 15.02.05

Ahoj maminky a naše miminka. Tak jsem dala dohromady první z podzimních znamení pro děťátka narozená ve znamení Vah (21. září ? 23. října). Musím se přiznat, že mi dalo velkou práci vybrat to nejzajímavější. Celý text je totiž moc pěkný a nejraději bych ho celičký opsala, ale to by byl moc dlouhý deníček.

Děti narozené v tomto znamení obvykle vypadají jako baculatí barokní andělíčci, jejichž zářivý úsměv prosvítí celý dětský pokoj i vaši duši. Bývají to hezká děťátka s velkými, často hnědými kukadly, veselá a spokojená, plně zaujatá tím, co právě dělají; nebo vámi, když si s nimi právě povídáte. Málokdy se vztekají a jsou vůči vám velice jemné. Projevují se jako estéti a gurmáni. Pochutnávají si na maminčině mlíčku s velkou libostí, ale pozor jestliže si při kojení maminka čte, dívá na TV nebo je podrážděná. Váhovské mrně to vycítí z mléka i maminky a dává najevo svou velikou nelibost a nechuť ? nechce pít a pláče.

Často mívají na tvářích, bradě či jinde dolíčky, když se smějí ? ?Dolík na bradě ? čert v těle!?

Velice často se naše váhovské dítko nemůže rozhodnout.
Dám vám malý příklad ? k snídaní jste mu naservírovala samé dobroty (moc věcí najednou) ? vejce, rozpečený rohlík, pomerančový džus a ještě tu báječnou marmeládu. Na všechno má chuť, ale zvažuje, zda větší na džus či vajíčko ? a vy ještě k tomu na něj spěcháte a nutíte ho, aby to rychle snědl. Dostal se do začarovaného kruhu, z něhož nezná cestu ven, a tak sedí, váhá a nejí. Prosím vás, pomozte mu. Jen se trochu zasekl a teď se neumí rozhodnout. A tak mu příště dávejte vše postupně. Nejdříve džus, pak vajíčko a teprve pak rozpečený rohlík s marmeládou. Toto šlo rychle! Spořádal celou snídani. Právě jste dostala nejdůležitější lekci pro výchovu dítěte-Váhy, které zní: Nikdy nedávejte Váze možnost výběru! Nesnáší situace, kdy se má rozhodovat, a zvláště nesnáší, má-li se rozhodovat rychle.

Váhy jsou koumáci, kteří se nad vším velmi zamýšlejí. Aby si své myšlenky ujasnili, neustále si potřebují povídat s druhými o tom, co se jim honí v hlavě. Tím, že vysloví obsah myšlenky, představí jej před sebe, a tak jej snadněji uchopí.
Prosím vás, chcete-li docílit dobrých výsledků ve výchově malé Váhy, vytvářejte kolem ní soulad a příjemnou atmosféru. Křikem a nátlakem docílíte pouze toho, že se stáhne za svou obranou hradbu, aby přežila. Ale pozor, mohla by se za ni stáhnout natrvalo a zdokonalovat se tam ve své nerozhodnosti. Netlačte na ni, ani příkazem, ani křikem.
Chcete-li Váhu k něčemu přimět, pak jí to rozumně a logicky vysvětlete a dopřejte jí čas, aby si to v hlavě uspořádala. Za chvíli se s ní do toho pusťte a přitom si o tom povídejte, nebo ještě lépe si s ní na to vesele hrajte. Pak zjistíte, jaké báječné a šikovné dítě máte. Až budete příště potřebovat, už to udělá perfektně samo. Umíte-li zpívat, vesele mu to zazpívejte. Miluje hudbu. A teď jste odstranila 2 překážky ? pomohla jste Váze v rozhodování a vytvořila pro ni příjemnou atmosféru. Vše půjde rychleji.

Tvrdohlavost vaší váhy může být také způsobena tím, že u vás doma hraje příliš hlasitě rádio či TV, že na sebe křičíte a dohadujete se, nebo tím, že jsou v jejím pokojíčku barvy příliš křiklavé a nebo příliš neladí, což rozbíjí její vnitřní klid, i v noci. Všechny odstíny modré barvy uklidňují Váhy. Také na ně dobře působí příjemná hudba.
Vyvážený stav Vah může být snadno rozhozený jakýmkoliv nesouladem. Je-li prostředí dítěte plné rozporů, bude takové i jeho jednání. Už jako miminko s sebou trhá a chvěje se, slyší-li náhlý hluk, křik či hádky, kterými trpí víc, než jiná znamení. Také nemá ráda, když ji někdo náhle popadne a změní nečekaně její stav, což někteří dospělí rádi dělají, zvláště z hezkými děťátky. Vaše malá Váha potřebuje velké množství klidu, laskavosti a odpočinku.

Klidná a vyvážená Váha bývá potěšením i pro učitele. Její jasné, logické myšlení i zvídavost jsou vhodnými podmínkami, aby se stala dobrým studentem. O všem bude s vámi diskutovat, hlavně v dospívání bude s vámi hovořit o čemkoliv.

Pravda je pro ně tím nejvyšším kritériem, proto jim, prosím, nelžete. Hodně moc potřebují být spravedlivé a vyžadují to i od okolního světa.

Příjemným zážitkem je pro Váhu jídlo, zvláště je-li dobré a rady mlsají sladkosti. Naučte je jíst zdravější cukr, třeba sušené ovoce ? hrozinky s ořechy nebo s opraženými vločkami a podobně.

Mají velikou potřebu být upravené ? pěkné oblečení a čistota, kterou udržují bez donucení. Nesnášejí nepořádek a mají ve velké oblibě krásné a příjemné vůně. (raději si pečlivě uschovejte svůj drahý parfém a pořiďte ji její vlastní voňavku.)

Mají umělecké sklony, které projevují již od malinka. Rády zpívají, tančí a hrají divadlo. Je dobré rozvíjet její skryté talenty.

A na závěr, Váhy patří do znamení vzdušného spolu s Blíženci a Vodnáři. ? aktivní, mužská, slabě jangová. Lidé narození ve vzdušných znameních jsou velmi pohybliví a přemýšliví ? sangvinici. Chcete-li je k něčemu přimět, musíte především rozumně a logicky argumentovat. Posláním vzdušných znamení je objevovat nové podněty, předávat myšlenky, a tak spojovat lidi mezi sebou, ale také je spojovat se světem hmotným i s tím, co je nad a za ním.

Příjemné chvíle s vaší krásnou Váhou Vám přejí?

Anička a Vojtíšek (s ďůlkem na bradě :)

Čerpáno z knížky ? Jak vychovávat děti podle hvězd (Marie Svobodová)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 15.02.05 09:34

Á nový deníček, napsala jsem komentář do starého, tak jsem ho jen zkopíovala

Verunko,
zkoušej mlíčko dál, protože ho mimi bude ještě dlouho potřebovat! Tom (ten starší) taky nechtěl MM (nebyla jsem těhu), UM taky odmítal, nakonec zkousl SUNAR (po mnoha pokusech ve 4,5 měs). Prostě jsem musela kromě mlíčka měnit i dudlíky, vyzkoušet, který mu sedne, na který si zvykne (silikonový-gumový, anat.tvarovaný-netvarovaný), chce to trpělivost… mě se to povídá, viď? Ještě dnes si vzpomínám, jaké to byly nervy …brrrr
Jogurty - nejsem si jistá, jestli v nich náhodou není moc bílkovin, což by nebylo moc dobré pro Barunčiny ledviny. Možná jen straším.....

Zdravím rodinku, Barunku i maminku a PIDIŽVÍKA!
 Lila

P.SJen co přečtu deníček, ozvu se

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.05 14:03

Ahojda, Áňo, deníček je výbornej, ale nemám momentálně moc času se rozepisovat. Vojtik je poslední dobou hrozně nevrlej, přes den skoro nespí, nanejvýš tak ½ hod ? 1 hod, přitom je ale hrozitánsky unavenej. Nevydrží si ani sám hrát, pořád pofňukává, uklidní se jedině u mě nebo u taťky v náručí. Zřejmě se mu derou na svět ku:,–(la, má úplně naběhlý dásničky.
Večer usíná tak kolem 22,00 hod. Pak se vzbudí po půlnoci s tím, že už je vyspalej a budeme si hrát. Na to já nereaguju, nechám ho v postýlce, ať si blbne, většinou po nějaký době sám usne a vzbudí se až v šest.
Ke všemu má pořádnou rýmu a kašel, teplotu teda neměl, ale čekám na manžela, až přijde z práce a vyrazíme k dr.
Taktéž vítám nově příchozí ? Hani, nebyly jsme spolu náhodou v JC v porodnici na pokoji? (jmenuju se Martina, mám Vojtika). Já myslím, že určitě!!! Takže jak psala Kopretinka, bylo by super udělat nějaký srazík, jsme všechny z okolí HK, tak by s tím nemusel být problém.
Verče samo moc moc gratuluju k //, jseš odvaha, já bych to asi nezvládla.
Musím končit už mi to tu zas fňuká
Papa Maciáš a Vojtik 4m + 1d

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.05 16:02

Ahojky,
to jsem se pobavila, určitě to jsem já, to je náhoda, vůbec by mě nenapadlo, že se tady potkáme, koukala jsem na fotky a zdála ses mi povědomá, ale vůbec mě nedošlo, že z porodníce, to je fajn, zrovna jsem psala Kopretině, že moc nepřispíváte do deníčku, asi není čas.Na ten srazík se musíme domluvit, přeju ať jste zdráví.
Ajjo super deníček, moje sestra i mamka jsou taky váhy, tak jsem si to tak promítla a musím, říct, že to docela sedí.
S tou Ikeou jste mě vážně dost navnadili, nakupuju tu hrozně ráda, ale dřív jsem si nevšímala jak to tam mají pro děti, tak pokud budou dobrý silnice vyrážíme hlavně pro něco na hraní.
Tak se Mějte všichni hezky Ahoj Háňa a Nellinka
PS: Tu kytku jsem dostala.

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 15.02.05 16:25

Ahojda,
tak mám radost z nového deníčku,už byl zavátý sněhem…:-)))díky Ajjo…

Jinak nás postihla další krize…Včera jsem byla dlouho ve škole a malý,kterého dával spát manžel si usmyslel,že mi to dnes nandá…Je protivný,až už zase přemýšlím o prášku na své slabé nervy…Za celé dny spí málo a dnes to rovnou rozlouskl 1,5h za celý den od 5h od rána…Už mám dost…:-(((
Jinak náš barokní andělíček s důlkem na bradě a ve znamení Opice dle čínského horoskopu je opravdu bezva…Kdykoliv pohrozím,že ho šoupnu do postýlky a bude si povídat s medvídkama,tak na mne hodí nevinný úsměv…a kaje se…
Jsem hotová,jdu si hodit mašli…V pátek jedu pryč,tak tu asi týden nebudu…budu u babičky na Vysočině,tam je sněhu…jupíííí…
No,takže vyzávám Pepsiny,Pupiny,Gá­binky,Palomy,Miche­llky a já ještě nevím koho,aby psaly komentáře,už o nich není moc slyšet…:-)))

Mějte se krásně zatím,u nás je to na pytel…

Kokhi a Véna pozítří 19t

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 15.02.05 21:53

Krásný deníček…
to jsem zvědavá, jaká bude, ta naše váha, váhavá…

Mia

ajja
Povídálka 24 příspěvků 15.02.05 22:27

Ahoj holky,

Mio a ostatní děkuju. :o)

Lenculka ? tak u nás proběhla jen denní teplota a Vojtík i já jsme měli pořádnou rýmu, která je teď na ústupu. Ve čtvrtek jdeme na další očkovaní, tak snad bude Vojtíšek v pořádku. A také se dozvíme o kolik jsme přibrali a jak jsme vyrostli :o) Ať jste brzo zdraví.
Háňa ? V je na konci 5tého měsíce a stále jenom kojíme, s příkrmama chceme začít na konci šestého, teda když bude vše O.K. ? už se na to docela těším :o) Ikea na Černém mostě jev poho. To je dobrý jak jste se tu sešly s Maciášem.
Verča ? třeba si na tu chuť mlíčka zvykne?. Pevné nervy a zdárný výsledek ve čt.
Kokhi ? VYDRŽ a přeji pěknou dovču u babičky.

Holky, Vojtíšek se od soboty večer přetáčí na bříško, hurá. A dneska to předvedl několikrát i taťkovi ? je to prostě šoumen. Teď spolu s tátou místo spaní řádí na gauči. Nějak se nám to spinkání z osmi přesunulo na desátou. No což, tak místo TV si hrajeme s dítkem.

Jdu kojit a uspávat. (než jsem to dopsala, tak jsem nakojila a teď je V v postýlce, palec v puse a pozoruje žaluzie a brumlá si? teda teď se to trochu mění na nespokojené mručení, jdu utěšovat)

Zdraví Anička a Vojtíšek 20t

ajja
Povídálka 24 příspěvků 15.02.05 23:39

končně jsem dala nějaké fotečky do galerky…

Kimmi
Stálice 95 příspěvků 16.02.05 17:36

Ahojda,
Ajjo - moc hezký deníček, musím říct, že na tu naší vážku už i leccos sedí - třebas to, že je docela lekavá, jak něco klepne, nebo k ní někdo náhle přijde do pokoje k postýlce, trhne sebou. A u jídla má taky ráda klid, nemá ráda, když se při jídle / jejím/ s někým bavím. Tak uvidíme jak to bude dál, je to naše první Váha v rodině.
Maciáši - u nás je to s Bárou se spaním podobně, poslední dobou přes den moc málo spinká a málo si vydrží sama hrát. Pak je už unavená, ale ne a ne zabrat, vzteká se z té únavy. je to jak začarovaný kruh. No, teď se holky koukají na TV - Kobra a Bára se od hrazdičky samozřejmě čučí s nima - no věřily byste tomu, že tak malý kojenec může sledovat TV? Jak tomu učinit přítrž? Vzít ji pryč, že? Ale my tu nemáme zas tolik komnat, kam bychom se uchýlily…:-D
Verčo - já na ten medovník nespěchám, kdyžtak mi jen napiš odkazy na www. Dík

Zatím jdu, dnes dělám k večeři pizzu, těsto mi kyne na topení

Čauky
Kimmi a Barunka 4 měs.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.05 17:59

Čau holky,
nešlo mi se včera nejdřív dostat na emimino a pak už vůbec na net :-((, asi zamrzlo spojení :o)) (a mě asi mozek, když si po sobě čtu tu větu - pardon za ten slovosled :o)).

LILO - jogurtíky se mají správně dávat až od 6. měsíce. Normálně jí ho teď nedávám, ale byla jsem zoufalá, jak celej den nejedla ani nepila. a nakonec se po něm rozpapala :o). Jinak Dr. mi říkal, že raději jogurty než Lipánky apod., protože je to hodně chemie (prý) a hlavně (to už i podle mě) je to moc tučný a vitamíny nikde. Jogurtíky pomáhají svou kulturou na střeva.

Barči už baš¨tí na oběd mrkvičku nebo polívečky (to je slovník čerstvé maminky :o)) a moc í to chutná. U mýho mlíka strašně kňourá a poo dvou cucnutí už většinou nechce, tak bojujem dál. Uklidňuje mě, že máme schválený aspoň ty obídky od Dr., tak do sebe něco dostane. Když mám výčitky, že je to moc brzo, říkám si, že jsme to taky přežily a to jsme jedly mnohem dřív. Alergie nemám a žaludek mám zdravej, tak snad ho barči tímto nezkazím.....­........rozuměj­te, že jsem ráda, že do ní něco za den dostanu.

Slyším, jak ta´tka Barči v obýváku zpívá - to by jste netušily, co ty děti vydrží :-)))). Musím jít.

Zatím, všem nemocným přejem brzké uzdravení a ostatní, ať vydrží zdraví :-)

Verča, BArča a pidižvík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.05 21:16

Ahojky,

dlouho jsme s Eliškou nebyly na Emiminu, měla jsem nefunkční počítač.Právě se rozhodujeme, kam začít chodit plavat.Nemáte některá zkušenost se STUDIEM KYTKA v Satalicích v Praze 9?Koukala jsem, že mají docela slušnou cenu 100-150 za lekci.

díky za radu Klára

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 17.02.05 06:32

Ahoj,
tak jen v rychlosti,jelikož ještě spím…
Všem přeji krásný víkend,pilně pište a přežijte to „báječné“ počasí…

Ještě jeden malý postřeh…možná,že už je to stará známá věc,ale já jsem na ní přišla zcela nedávno…jelikož je Véna někdy protiva a nemůže usnout,dudlíka nechce,tak ho položím na velmi plochý polšář(nemám ráda moc pod hlavou,pokud si zrovna nečtu),vezmu oba spodní cípy a kolébám a kolébám.....vět­šinou usne raz dva…:-)))))
Tak pa a snad za týden

Kokhi a Véna 19t

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 17.02.05 10:40

Ahoj holky,
Ajjo, u Vítka jsme byly min středu, ne po plavču. Ale…je fakt, že B to zas tak moc neutahalo, to plávo. Jen tento týden po plavču chrněla, ale…taky to pak stálo za to. Jinak jsme polévali hlavu vodou z kelímku, zatím ne plnej. B už ani neplakala. Jen když jsm oblékla a na:,–(ila čepičku. Jinak v šatně po plavču hezky pásla a bylo jí všechno šum a fuk:) Jinak v to pondělí teda nejdem, přehodila jsem to na pátek (doufám, ž enás naočkují, rýmu nespuštěnou má pořád, plavčo nepomohlo). Tak třeba se uvidíme:) Jinak deníček je fajn…jsem zvědavá, jak to vyjde u nás:)
Včera jsem měla jet do Prahy, ale u nás hustě sněžilo, takže bych stejně nechtěla řídit, navíc B bbě spala (ekzém nás začíná trápit), takže jsme zůstaly doma.
V úterý byl takový střet s tchýní, nebudu to rozebírat, ještě teď se sypu jen při představě na ni…
Zítra jedu do Prahy, máme s Barčou nějaké vyřizováníčko…
Jinak docela dobrý všechno, jen ta rýma. Nevim, co s tim. Asi nic. Jen se bojim, že nás nenaočkuje. Teplota nic, kašel nic. Přes den v pohodě. V noci zahleněná a ráno odsávám. Změna zatm žádná.
No nic, zatím končím. Ode dneška jsem na rodičovské dovolené.
Pap
 GaB

ajja
Povídálka 24 příspěvků 17.02.05 11:12

Ahoj holky,

tak očkování máme odloženo na příští týden - čtvrtek. Rýma se musí vylečit, tak zaznělo rozhodnutí naší Dr.
Jinak se přetáčíme jako divý, včera jsem měla dokonce problém na:,–(it plenu. Váha 7,42 kg, délka 67 cm. Vojtík se u Dr. náramně předváděl. Chtěla bych napsat něco o režimu, ale žádný zatím nemáme. Pořád se to mění. Usínáme mezi 8.30 - 10.00 hod. večerní, kojení přes noc 2× - 4×. Vstáváme v 8.30 - 9.30. Dopoledne spinkáni 1 - 2 hoďky, odpoledne řádíme a jdeme na procházku. Mezi 4 - 6 odpoledne si zase spinkne aby nabral energii na koupani a večerní blbnutí s tátou. Kojo se nám nějak prodloužilo, už chce pít méně častěji a dokonce když ho někdy jen tak přiložím, tak se rozčiluje a nechce.

To ja zatím vše,

Ajja a Vojtík zítra 21t

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 17.02.05 20:13

Ahoj,

Katko, ten odkaz do komentáře pod fotku nešel napsat a pak jsem na to zapoměla, tak to napravuji teď.
Tohle jsou fotky z našeho posleního rande :-):
 http://www.mia.bloguje.cz/112665_item.php

Pac a pusu V a G a taky ostatním!
Lucie s Vilíkem (20+3)

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 18.02.05 06:53

Ahojda,
tak nikam nejedu,u babi řádí chřipka…sakra,já se tak těšila…No nic,tak vás neopouštím,jen zas po dobu,co mi nepůjde net…

Vše při starém,dneska jsem vzhůru od 4:15h…Véna hodil bobánka a pak už z toho neusnul,já si toho všimla asi o hodinu později…Váha moje čistnotná…:-))))
Já bych spala,až bych brečela…:-)))))

tak hezký den i víkend

papa Kokhi a Véna

lenculka
Kecalka 333 příspěvků 18.02.05 08:31

Ahoj holky,
Aničko moc pěkný deníček, aspoň vím co si s tou naší malou počít !
Co se týká nemoci, tak to odnesl pouze manža, já jsem relativně v pohodě a malá taky, manža mi v neděli odlítá, tak doufám, že malá už nic nechytí.
Ve středu jsme byli na kyčlích, tak máme jádra a vše je OK, tak už nikam nemusíme. Když jsem v dětské nemocnici viděla ty 4 měsíční miminka tak ve srovnání s naší Emou jsou to úplné drobečkové, prostě vypadají kolikrát jak novorozeňata, ta naše malá tak vypadala snad jen těsně po narození, ale přitom nemá moc kg, před měsícem vážila 5.5 kg a měřila 63 cm, tak jsem zvědavá co bude teď. na kontrolu jdeme 28 a to bude i očkování.
Já odjíždím na chalupu kousek od Brna, je to hájenka, je 3 km od civilizace, ale je tam nádherně, jen ta cesta nahoru, takže řetězy to jistí a pro jistotu i klokanka kdybych musela pěšky :-)
Tak se tady mějte fajn, pohlaďte mimísky a koncem příštího týdne jsem tu zpět.
Ahojky.
Lenča + Emča 18 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.05 11:40

Ahojky,
Gabčo užívej si hezky „dovolenou“ já se taky na ni hrozně těším, za ty prachy.
Jinak chodíme o hodinu dýl spát to je ve 23 hodin do tý doby je malá čilá a vůbec se jí nechce spát budí se stejně ve tři a pak po třech hodinách je pravda, že zase spí tak o hodinu dýl, vstáváme v půl desátý, tak si nemůžu zase tak moc stěžovat asi to bude sova. V úterý se chystáme na nožičky, tak doufám, že to bude OK a nebudeme muset používat plínky.
My taky patříme asi mezi ty drobnější miminka na 4 měsících 65 cm a 5720 gr. i když nevím po kom to má, po mamince určitě ne.
Všem přeji hezký víkend a zdravé mimísky, u nás zatím dobrý.
Ahoj Háňa a Nellinka

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 18.02.05 14:54

Ahoj holky,

Aničko, moc hezký deníček! Měla jsem půjčenou knihu Sluneční znamení, autorku si nepamatuju, jen že příjmení začínalo na „L“. Jednotlivá znamení jsou tam popsána celkově, dále je to rozděleno na muže, ženy, děti, nadřízené, podřízené. Ta kniha je super, spousta věcí odpovídá skutečnosti. Aspoň já jsem se tam našla, Michalku taky. A váha dítě je tam popsaná dost podobně jako v tomto deníčku. Hlavně s tou váhavostí a tím, že se jim nemá dávat na výběr z mnoha variant. Prý mohou dokonce vypadat, že jsou hloupé, ale je to skutečně jen nerozhodnost. No Víteček asi moc na výběr mít doma nebude, jeho sestra - dirigent ho povede rukou pevnou. Jo taky prý váhy rády spí, hlavně chlapci. No snad jo, rozhodně je Vítek mnohem spavější než Michalka. Akorát na něj moc nesedí ty barokní tvary :o), oči má modré. Ale to, že musím být při kojení úplně v klidu to odpovídá.
V pondělí jdeme do poradny, mělo by proběhnout očkování už jednou odložené, ale pochybuju. Pořád je hrozně zahleněný, bere už Mucosolvan, který mu strašně nechutná. Nerada bych, aby dostal ATB, naše doktorka není jejich příznivcem tak snad se uzdraví i bez nich. Míša je dodnes neměla a to zítra slaví 3. narozeniny!
Stále jenom kojím a do konce 6. měsíce v tom hodlám pokračovat. Čajík jsem mu dávala teď proti tomu kašli, Babiččinu směs od Hippu, ale úspěch stejně žádný. Po těch 6 měsících začnu pomalu se zeleninou, mrkev, brambory, květák, brokolice atd. Až pak teprve ovoce, kaši asi až v 9. měsíci. Takhle jsem živila Míšu tak budu postupovat stejně.

Měla bych dotaz na maminky vícenásobné ohledně školky. Miša byla ze začátku hrozně nadšená, ale brzy se to úplně otočilo a chodit tam nechce. Je tam jedna z nejmladších, navíc je to takový truhlík, asi si nechá všechno líbit. Občas z ní vypadne, že jí nějaký kluk tahal za uši, že jí bere hračky atd. Děti by si měly tohle vyřešit mezi sebou, ale bojím se, že se jí tam právě proto nelíbí. Nechci vypadat jako hysterická matka a „žalovat“ učitelce. Jak dlouho vašim dětem trvalo než si tam zvykly a jak to u vás probíhalo?

Užijte si hezký zasněžený víkend, my zítra slavíme ty narozky tak se těším. Ven se moc nehrnu, rýmu mám jak trám.

Katka a Vítek a Míša

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 18.02.05 17:49

Čau holky,
pomoooc, schvátila mě střevní chřipka. Ale hrozná. Den i noc trávím na záchodě nebo v posteli. Nemůžu dfo sebe nic dostat, protože to okamžitě zase vyklopím :-((. Mám strach, aby to nechytla Barča a co hůř, aby to vydržel pidižvík (ve čtvrtek nám ho potvrdili). Snažím se aspoň ležet, ale moc se to nedá.

Tak držte pěsti, já zase letím

Verča, Barča a pidižvík *

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 18.02.05 17:51

jo, ještě se chci zeptat, jestli vám některým taky dělají miminka to, ža kašlou „naschvál“. Mě to tak připadá. Barča vždycky když je nuda, tak zakašle a hrozně se tomu směje. A pak to dělá dlouho dokola, dokud ji nezabavím něčím jiným. Má při tom záchvaty smíchu, ale nevím, nevím, asi raději v pondělí zajdem

Tak zatím

V+B+*

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 18.02.05 18:59

Já hlava děravá -
KIMMI - foťák je ještě k mání - první zájemnkyně mi už od pondělka neposlala adresu -asi si to rozmylela :-/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.05 22:50

Ahoj holky,
tak po delší době se opět hlásím. Zkouškové období a manželovu třitýdenní chřipku mám zdárně za sebou, tak se můžu věnovat konečne deníčku.
Aničko super deníček až na to, že moje Anežka je Panna:-) Ale globálně vzato, naši mimísci jsou v roce Opice a to na Anežku sedí se vším všudy:-)
Ta jak zmerčí společnost více jak dvou lidí, tak se začne předvádět o sto pryč. Začne si cucat palec u nožky, dělá pápá a natahuje ručičky, když ji chce někdo chovat. A taky umí zpívat:-))
Když začne zpívat babička nebo švagrová, tak je takový jekot, že všichni zavírají dveře od pokojů:-))
Akorát čte manža Anežce pohádku. To byste měly slyšet, já padám smíchy, ani psát nemůžu.
Kam se hrabe Božka Němcová:-)))) Má svoji verzi a myslím, že by to ani žádné nakladatelství nevydalo.

Taky chci přivítat Háňu a Nelinku. Čím víc komentářů, tím víc čtiva. Přiznávám se, i když
jsem teď mnoho nepsala, tak jsem poctivě vše četla. Ale dostat manžela od internetu je u mě velký zázrak:-) Co byl nemocný, tak tam trávil 24 hodin. A to doslova.

Jinak skoro nic nového. Anežka roste jak divá, na váze přibírá pozvolna. Teď jsme ji vážili v koupacím kyblíku a ta teda byla vyvalená kde je voda:-))) Foto zašlu do galerky.

Tak se mějte a dobrou noc

Michaela a Anežka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.05 22:54

Hlava děravá,

Veroniko, velká gratulace k pidižvíkovi

Michaela

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 19.02.05 05:54

Verčo,
foták chci já,už jsi zapoměla?Díky­..Pokud jsi z Prahy,můžeme se sejít,pokud ne,pošli mi ho na dobírku…díky…:-)))

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 19.02.05 05:56

Jo,když vyžaduje Véna pozornost,kašle schválně…:-))))taky gratuluji k těhotenství…:-))))Já srabík si to rozmyslela(až příští rok)…papa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.05 01:03

Ahoj, ahoj, ahoj :o)))

Hurá, chřipajzna už je pryč. Pidižvík se zatím drží a Barča to snad už nechytne. Uf.

Kokhi - no..........na to se nedá říc víc, než že se mi mísí kojo-hormony s těmi těhotenskými :-)), samozřejmě, že jsem se spletla… Jsem z Brna, tak pošli adresu (SZ) :-)
A jsem ráda, že není moje kašlací mimi¨nko samo.

  • a srabík nejseš, já mám občas pěkný obavy z toho, jak to zvládnu…:o)

Taky jste se tak dlouho nemohly dostat na emimino? Já už jsem si kousala nehty nervozitou.

Už je pozdě, jdu spát.
Jinak mi dochází mlíko - mám ho čím dál míň :-(((

Tak zatím

Verča,Barča a pidižvík*

P.S.: a děkujeme všem za gratulace :o)))))))))

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 21.02.05 17:48

Tak jsem se zas dostala na emimino,je to ale práce…Jenže mám teď dost problémů,zkusím něco napsat zítra…

papa Kokhi a Véna

BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 21.02.05 20:34

Ahojky,

tak se sem snažím od pátku dostat, a teď se to konečně povedlo.
Anni, moc hezký deníček, škoda, že je Anetka panna. Docela bych se přimlouvala za druhý díl o pannách.
Pokouší se o mně nějaká rýma. Doufám, že jen pokouší. To mám určitě z té zimy. Denně drandím aspoň 2 hodiny venku s kočárkem a někdy docela mrznu. Ten sníh je docela hezký, ale kdyby nefoukal vítr. Jak tak koukám z okna, tak je tam zase bílo a pořád sype.
LILO, dík za ten denní režim v jídle. Já si to blbec u Terezky nepsala a teď bych to tak potřebovala. Jen si tak matně pamatuji, že v tomto věku už určitě baštila dopoledne ovocnou přesnídávku se žervé. Byl to hrozný blivajz, ale hrozně dobrý. Vždy jsem čekala, jestli něco nezbyde a ono většinou nic. Anetka zatím baští jen v poledne zeleninku od HIppu nebo od Hami a moc jí všechno chutná. Slupne celou skleničku a kdybych ji dala druhou, určitě ji zbouchá také. A pak to ještě zapije asi 100 ml Beby. Holky,také dáváte ještě po takovém obědě mléko? Mě to poradila kámoška a také jsem to viděla na nějakém letáku od Hippu. Tak nevím.
Musím napsat, že Anetka už se konečně směje nahlas. Je to super. Pořád jí chudinku teď lochtáme a všelijak zlobíme a ona se tak krásně řehtá. Už máme za sebou i 3. očkování a ani jsme nepíply. Tak teď je na dlouho pokoj.
Někdo se tu ptal na koupání v Satalicích. Jsem sice z Prahy 9, ale Satalice neznám, ale vím o koupání v Kyjích. Stojí to asi 160 Kč na hodinu a prý je to tam moc hezké. Mají to v rodinném domku, tak se tam vejde jen pár lidí. Já sama jsem tam zatím nebyla /čekám, až bude teplo a také až zhubnu cha cha/, ale všichni kolem si to moc chválí.
Ještě se vrátím k těm hračkám z Ikei/nebo Ikey?/. Také je doma máme a jsou bezva. Máme barevnou šustivou slepičku a zelenou kytičku a Anetce moc chutnají. Hlavně ta slepička /nebo je to kohout?/. A také jsme tam koupili lžičku. Také je bezva a Anetka už s ní baští. Tedy ne sama. A ještě tam mám spadeno na dětský talířek.

Jo a ještě Vám musím popsat jeden zážitek. To moje starší dítko - 12ti letá Terezka se poprvé až po uši zamilovala do Brada Pitta. Učitelka dějáku jim ve škole místo výkladu pustila film Troja /nevím tedy jestli je to vhodné pro 12ti leté děti, mně se to zdá dost drastické/, a jediný výsledek u nás byl ten, že se všude povalují různé výstřižky s tímto krasavcem. Anetku jsem tuhle položila na zem a nevšimla jsem si, že se v její blízkosti zrovna jeden válí. Anetka se převrátila na bříško, zblejskla papírek a už ho chmoustala v ručičce a už už mířil do papuly. To byl řev. Tentokrát ne Anetčin.
Tak, to je dneska všechno. Zatím papá a žádné nemoci.

Jitka + Anetka 5m+2t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 21:28

Ahoj holky,
už to vypadá, že se konečně budeme dostávat na naši závislou stránku v pohodě. Snad. Ale nejde mi se dostat na „můj účet“ , vám jo?

JITKA - Barča tyk pěkně jí k obědu, ale dneska jsem jí zkusila dát¨špenát s bramborama od Hami a to jí nechutnalo. Taky jí to dávám zapít mlíkem (mým).

PROSÍM O RADU!!!!!! - nemáte někdo dobrou radu pro už z toho skoro šílenou matku? :o)). Ubývá mi mlíčka a navíc Barči opravdu nechutná. Ta chuť je asi tím, že jsem těhu. I proto mi doporučoval gynekolog, že pokud to půjde, časem přejít s mimčem na UM, protože tělo by těžko zvládalo živit Barču, miminko v bříšku a ještě mě. (Pravda, ráda bych, aby mi zůstalo aspoň pár vlasů a zubů :o)).
Každý kojení je pro mě te´d spíš utrpením. Barča táhne, táhne, ale moc toho nevytáhne, pak pláče. Když tam naopak ještě je (třeba ráno), cucne si a taky pláče a už jí to nevnutím. Musím začít z druhýho a střídat to tak po minutě :-((
Opravdu jsem chtěla přejít na Sunar nebo Nutrillon. Ale ona to taky odmítá!!! Dr. už radil, že to nerad říká, ale ať jí to teda zkusím přisladit Glukopurem. Taky nic.
Nevíte, jak na to? Sní maximálně rýžovou kašičku, co se týče UM, ale musí tam být ještě aspoň kousek banánu, nebo se toho ani netkne.
Pokud máte radu, napiště prosím, budu vděčná.

Teď jen pro pobavení: už jsem snědla celou sklenici okurek a začíná mi být špatně.........no uvidíme.

Tak se mějte a díky za rady

Verča, Barča a pidižvík*

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 21.02.05 21:54

Veru, je mi líto, že tajhle bojujete. Víš, co mě napadá? UM může odmítat kvůli dudlíku-savičce! Nakup různé tvary (Petr přijal jen silikonový, anatomicky tvarovaný NUK). Z jiných saviček odmítá pít.
Já kojím, a tak 4× do týdne dávám UM, když jsou splasklé měchy…
Vím, mě se to radí lehce, zkus trplivě dávat to UM bez pří:,–(, jen obměňuj dudlíky, malá se chytne, uvidíš.Na některý určitě.

Držím palečky, víc nestíhám psát, máme doma zvracecí virózu
 Lila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 22:24

Děkuji za tip a držím palečky, ať vás viróza co nejdřív opustí. u nás se držela vždy tak na dvy dny, ale stála za to. Tak ať je vám líp

V+B+*

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 15:15

Ahojky,
taky jsem se nemohla celý víkend dostat na emimino, hrůza. Dneska jsme byly na nožičkách, vše Ok, tak už nemusíme široce balit, jen na noc - hurá. Jsem docela hotová, protože se malá budila skoro každé dvě hodiny, asi ji rápily prdíky a to si dávám pozor na jídlo a piju fenyklový a kojící čaje ,dostala trochu Lefaxu a zase na chvíli usnula, doufám, že to dnes bude lepší.
Verčo taky gratuluju k tomu maličkýmu a držím palce ať to všechno zvládáš a to ty určitě budeš.
Všem přeji hodně zdraví v těchto hnusných dnech a doufám, že bude líp.
Ahoj Háňa a Nellinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 15:15

Ahojky,
taky jsem se nemohla celý víkend dostat na emimino, hrůza. Dneska jsme byly na nožičkách, vše Ok, tak už nemusíme široce balit, jen na noc - hurá. Jsem docela hotová, protože se malá budila skoro každé dvě hodiny, asi ji rápily prdíky a to si dávám pozor na jídlo a piju fenyklový a kojící čaje ,dostala trochu Lefaxu a zase na chvíli usnula, doufám, že to dnes bude lepší.
Verčo taky gratuluju k tomu maličkýmu a držím palce ať to všechno zvládáš a to ty určitě budeš.
Všem přeji hodně zdraví v těchto hnusných dnech a doufám, že bude líp.
Ahoj Háňa a Nellinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 15:16

Ahojky,
taky jsem se nemohla celý víkend dostat na emimino, hrůza. Dneska jsme byly na nožičkách, vše Ok, tak už nemusíme široce balit, jen na noc - hurá. Jsem docela hotová, protože se malá budila skoro každé dvě hodiny, asi ji rápily prdíky a to si dávám pozor na jídlo a piju fenyklový a kojící čaje ,dostala trochu Lefaxu a zase na chvíli usnula, doufám, že to dnes bude lepší.
Verčo taky gratuluju k tomu maličkýmu a držím palce ať to všechno zvládáš a to ty určitě budeš.
Všem přeji hodně zdraví v těchto hnusných dnech a doufám, že bude líp.
Ahoj Háňa a Nellinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 15:16

Ahojky,
taky jsem se nemohla celý víkend dostat na emimino, hrůza. Dneska jsme byly na nožičkách, vše Ok, tak už nemusíme široce balit, jen na noc - hurá. Jsem docela hotová, protože se malá budila skoro každé dvě hodiny, asi ji rápily prdíky a to si dávám pozor na jídlo a piju fenyklový a kojící čaje ,dostala trochu Lefaxu a zase na chvíli usnula, doufám, že to dnes bude lepší.
Verčo taky gratuluju k tomu maličkýmu a držím palce ať to všechno zvládáš a to ty určitě budeš.
Všem přeji hodně zdraví v těchto hnusných dnech a doufám, že bude líp.
Ahoj Háňa a Nellinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 15:17

Ahojky,
taky jsem se nemohla celý víkend dostat na emimino, hrůza. Dneska jsme byly na nožičkách, vše Ok, tak už nemusíme široce balit, jen na noc - hurá. Jsem docela hotová, protože se malá budila skoro každé dvě hodiny, asi ji rápily prdíky a to si dávám pozor na jídlo a piju fenyklový a kojící čaje ,dostala trochu Lefaxu a zase na chvíli usnula, doufám, že to dnes bude lepší.
Verčo taky gratuluju k tomu maličkýmu a držím palce ať to všechno zvládáš a to ty určitě budeš.
Všem přeji hodně zdraví v těchto hnusných dnech a doufám, že bude líp.
Ahoj Háňa a Nellinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 15:18

Ahojky,
taky jsem se nemohla celý víkend dostat na emimino, hrůza. Dneska jsme byly na nožičkách, vše Ok, tak už nemusíme široce balit, jen na noc - hurá. Jsem docela hotová, protože se malá budila skoro každé dvě hodiny, asi ji rápily prdíky a to si dávám pozor na jídlo a piju fenyklový a kojící čaje ,dostala trochu Lefaxu a zase na chvíli usnula, doufám, že to dnes bude lepší.
Verčo taky gratuluju k tomu maličkýmu a držím palce ať to všechno zvládáš a to ty určitě budeš.
Všem přeji hodně zdraví v těchto hnusných dnech a doufám, že bude líp.
Ahoj Háňa a Nellinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 15:18

Ahojky,
taky jsem se nemohla celý víkend dostat na emimino, hrůza. Dneska jsme byly na nožičkách, vše Ok, tak už nemusíme široce balit, jen na noc - hurá. Jsem docela hotová, protože se malá budila skoro každé dvě hodiny, asi ji rápily prdíky a to si dávám pozor na jídlo a piju fenyklový a kojící čaje ,dostala trochu Lefaxu a zase na chvíli usnula, doufám, že to dnes bude lepší.
Verčo taky gratuluju k tomu maličkýmu a držím palce ať to všechno zvládáš a to ty určitě budeš.
Všem přeji hodně zdraví v těchto hnusných dnech a doufám, že bude líp.
Ahoj Háňa a Nellinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 15:40

No to snad ne, mě to pořád něšlo odeslat tak jsem klikala a klikala a teď s hrůzou zjišťuju, že se mi to odeslalo asi sedmkrát. Tak se Moooooooc omlouvám!!!!!!!
Háňa a Nellinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 16:53

Ahoj holky,
tak posíláme pozdrav od nás, ze „zasněžena“.
Dneska jsme byly v poradně - 66cm a 7,22kg, hlavička 42,5cm a paže 14cm. Dostala B pigárko, byla statečnější než posledne, ale řvala. Ale nechal se pak utěšit.
Taky jsem si vybrala domů myčku. Hurá. Ruplo mi včera a už ji tu chci mít. Jen to znamená předělat kuchyň. Moc se těším.
Aničko, byli jste plavčit? Jaké to bylo? Co jste dělali? A budete si v pátek nahrazovat tu minulou lekci? Já radši ještě písnu sms, kdyby ses sem nedostala. Moc se tam těším.
Musím, rodina si mě žádá:)
Pap
GaB, 21týdnů

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 22.02.05 22:29

Ahoj všichni,
Háňo s Nelinkou - to se povedlo :o))), já jsem měla takovou radost, kolik komentářů přibylo, než jsem to pochopila....­.............­....:-) Ale pak už jsem jen četla ten konec........­........bude líp..........bude líp..........­......bude líp.........bude líp..........­.......:o))) Tak teda bude. Souhlasím :-)

U nás je taky zasněženo. Zase jsem dneska zmatkovala a táhla Báru k Dr., protože už tak 4 dny pokašlává víc, pšiká, rýmu nemá......... no… klasicky jsem se dočetla v časopise, že na intenzitě kašle nezáleží, že i při těžkým zápalu průdušek může miminko jen občas těžce pokašlat.....­........ :-((. No, tak ji mám aspoň zváženou :o)). dr. se na mě díval, jak na blázna lehčí kategorie a stanovil, že „když to říkám“, má Barča asi lehčí virózu a ta brzy přejde. Dýchá čistě atd…
I když jsem byla za blázna, jsem aspoń blázen klidný :o)))
Teď nás vyděsila v TV zpráva o meningokovi, pak chřipkový epidemie.....­......ˇ
Asi budu hrozná matka. Doufám, že mě děti za mou „přepéči“ nebudou nenávidět, nebo mě to třeba časem přejde.

GÁBI - vám měří Dr. i ruce? Ten náš je asi z té kategorie „nic moc nepřehánět“ :-(
Myčka na nádobí je k nezaplacení - a to ji teprve docením, až budeme jíst s Barčou častěji......­.........

Před časem jsem slibovala recept na medovník.....­...........a jsem strašná, že jsem to ještě nestihla opsat........­........takže se jdu do toho pustit.

Zatím se mějte

Verča,Barča (dnes 5m!! :o)) a pidižvík *

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 22.02.05 22:48

Toť slavný výborný medovník (marlenka):

Předesílám, že spatlat dohromady toto těsto „suššího charakteru“ dá celkem práci, ale vyplatí se :o)

Těsto:
100g másla, 2 velké lžíce medu, 250g cukru (já jsem dala o 50g míň a byl sladký akorát), 1 malá lžička octa, 1 velká lžíce sody, 2 vejce, 700g hl.mouky

Sodu a ocet smícháme. Do hrnce dáme máslo, med, cukr a vymícháme. Pak přidáme ocet se sodou a vymícháme znovu. Směs dáme na oheň a za stálého míchání přidáme dvě vejce¨a mícháme, až se na povrchu objeví pěna a ta směs se přemění do hnědé barvy. Pak hned odstavíme.
Po částečném vychladnutí přidáme 700g mouky a snažíme se z tohoto vytvořit těsto :o) (mě to trvalo aspoň 20 minut).
Těsto pak přikryjeme a necháme hodinu odstát na teplém místě. Po hodině z něj vytvoříme 7 - 8 kuliček. Každou kuličku vyválíme, až bude moc tenká a dáme ji péct. Těsto propícháme na několika místech vidličkou, aby se nedělaly bubliny.
Pečeme při vyšší teplotě cca 7 - 8 minut. Po vyjmutí z trouby (nezkoušejte to bez pečícího papíru, je to pak hrozná piplačka) těsto pocákáme rumem (vodou s rumem).

Krém:
200g másla, 1 konzerva Salka
nepovinné: vlašské ořechy, 100g koňaku

Salko 3 hodiny vaříme zcela ponořené ve vodě - dodržet ty 3 hodiny!, necháme vychladnout (vznikne tuhá hnědá hmota)
Vyklopíme a smícháme s máslem mixerem, až vznikne homogenní hmota.

Já jsem udělala do každého patra jinou verzi krému (např. s ořechama nebo kapkou rumu či koňaku)

Ještě jsem přidala z jiného receptu na medovník krém z pudingu a másla…

Na povrch medovníku jsem rozdrolila jednu placku, ořechy a lehce pocákala čokoládou a výsledek byl pohádkový…

Tak komu se do toho bude chtít, tak dobrou chuť.

Verča, Barča a *

P.S.: a ještě všude psali, že nejlíp chutná tak 3. den…

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 23.02.05 16:35

Ahoj holky,
tak se ozývám po dlouhé době…potíže s netem atd…Jak se všechny máte?

Praha je sice krásně zasněžená,ale s kočárkem je to hrůza jezdit venku…člověk by řekl,že v Praze,hlavním městě neuklizené chodníky neexistují,ale jen to naše blbé sídliště protahují až v osm večer…Do rána nebo přes dopoledne to je zas zapadané a tak pořád dokola.....Fakt jsem naštvaná…O dopravě ani nemluvím…
Pořád aby se rodili děti,ale nic pro zlepšení mamin s kočárkama nedělají…o té směšné částce za příspěvek radši mlčím…

Jinak Véna trochu pokašlával,tak jsem mu dávala asi 5dní čaj od Hippu-Babiččina směs proti kašli a pohoda…teď mám preventivně od Hippu-Dětský sen a ten má zas v sobě heřmánek,který je na prevenci rými,kašle,zánětu v krku apod…Do poradny jdeme až v půl roce,takže nevím,jestli při očkování 9.3. ho budou měřit a vážit…zkoušela jsem ho měřit sama a je to mezi 71-72cm…Jinak pohoda,sem tam je opruzelej pod krkem,když mu dám blbej hadr(blbý matroš nesavý)…Žádná změna ani se spaním,usíná kolem 18h,vstává v 5h,dvě jídla v noci…Papkáme příkrmy,ovoce jen hrušky,občas mu dám banán(hami a je k tomu ještě mix s jablkem a mrkví)…jinak to sladké nějak nemusí…Jsme celé dny jen my dva,manža pracuje o stošest,protože máme hodně placení,teď musíme platit plastové okna,bratránek mi snad dodělá knihovnu atd…
Jinak Véna čeká,že s ním budu dělat hovadiny od rána do večera…krásně se směje,ale je to fakt náročné…pak si nechce sám moc hrát a kníká…a hejká…prostě žádá si mojí pozornost,i když mu řádně vysvětluji,že dělám oběd tátovi,musím vyprat,jdu na wc atd…
Jsem unavená,záda mě bolí,tak se cpu nugetama,i na nerva je to fajn…pak mám zas depku,že nic neschazuji…ale jen jak bude teplo,tak budu nakrklá na polonahé čtrnáctky…se znám…:-))))
tak končím,jdu serfovat,než mi to zas spadne…papa a pište,pište…

papa Kokhi a Véna
zítra 20t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 22:25

Ahoj holky tady Ajja - pořád mi to hlásí, že jsem anonym

Pokusím se dát dohromady další hvězdné znamení - štír. Jenom to bude trochu trvat, nějak nestíhám.

Vojtíšek se na posledním plavání krásně předvedl. Prostě začal po 15 min. plakat, a tak posledních 10 min. pozoroval koupání dětí od mamky při kojení. Prostě měl hlad a chtěl mlíko. Najednou mu vůbec nevadilo, že ho někdo při tom kojení ruší. 
Jinak očkování opět odloženo na příští týden - rýma je ještě nedoléčená.

Gabinko - co B už má ten ekzém lepší. Sama jsem si prodělala ekzém od narození až do 13 let. Vždy mi báječně pomohly výjezdy k moooooři. Jo taky mě mamina koupala v uvařených otrubách, no nesmějte se ono to fakt pomáhalo. Uvařila toho obrovský hrnec, pak to nalila do vany a ja se v tom cachtala. Pak jsem se jenom nesměla utírat do ručníku, jen to na tom těle nechat samovolně oschnout. Jo a nejlepší na promazávání byla indulona, vše ostatní mě pálilo. Plavat bych šla v pátek, myslíš že by jsme mohli?? Dej vědět v kolik jdete, mohla bych tě někde vyzvednout jestli chceš.

Michaela - teda tvoje Anežka je naprosto suprově šikovné dítko, já jen závidím. Jooo o panách se píše, že to jsou krásná čisťounká děťátka jako panenka. Jestli chceš tak mi manža může v práci oskenovat co se tu píše o panách a pošlu ti to.

Jeee, ten medovník musí být výbornej. Ale teda asi pěkně pracnej. Jak dlouho si ho dělala??

Kokhi - musela jsem se smát. Krásně si to napsala. Vojtík si taky vyžaduje hodně pozornosti, ale žehlení a sem tam někdy i to vaření zvládáme. Manža se hooodně diví, když je teplá večeře. Na WC chodíme spolu. Sněhové kalamity zvládáme v šátku v šátku by to u nás na šídlišti vůbec nešlo.

Holky pište, kde je kdo?

P.S. tak mám raději napsat deníček o Pannách???

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 23.02.05 22:55

Čau holky,
já už jsem myslela, že všechny pečete, jak tady celej den nikdo nic nepřipsal :o)))))

Ajjo - dělala jsem ho dlooooouho.2 hoďky určitě. Ale fakt byl moc dobrej.

Jo, přimlouvala bych se za deníček sa Pannama :o), ale nevím, ještli nejsem sama :-(.

Očkování máme taky o týden posunutý, takže Barča má klid - a já taky.
Až na to jídlo - aúúúúúúúúúůůů­ůůůů!!!! My tak bojujem! Jsem z toho už šílená. Chce moje mlíčko, pak zase nechce. Tak z druhýho. Pak zase za toho prvního........ pak vůbec. Pak si cucne sunaru a já mám skoro oslavu, pak ho taky nechce.......­.............­....No je to tvrdohlavě vybíravá labužnice. Mám s ní co dělat. Kašičky a mrkvičky - to jí jde, ale nemůžu ji živit jen tím, že?

No, sklenice od okurek je zase prázdná - já mám teda spotřebu..... a dala bych si ještě - to jsou chutě. S Baru jsem je něměla. No, pravda, ona si je vybírá teď :o)

Tak já letím přímým útokem na ledničku. Třeba tam najdu ještě něco kyselýho. Nebo sladkýho? Uvidíme

Zatím pa

Verča, Barča a pidižvík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 13:41

Teda Veru,

ty máš super chutě. :) Úplně mi to připomělo ty naše těhotenské začátky. Jen si dávej do nosu, malej to potřebuje.

S tím krmením mě napadlo, možna to je úplná blbost. Vojtík se mi šíleně žene po hrnečku, nebo sklenici. Prostě jí čapne oběma rukama, okusuje jí a čeka co mu nateče do pusinky. Ochutnává a pak chce ještě, je z toho celej šťastnej. Co zkusit to odstříkané mlíko dát z hrnečku. Možná je to fakt blbost.

Držím palečky.
A bude o pannách, nejsi sama. :)

Zatím čago Ajja a Vojtíšek dnes 5 měsíců

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 17:59

Ahojky,
dnes to bude snad jen jednou odeslané. Na dnešek konečně malá trochu lépe spala, tvrdě usnula až o půlnoci, jinak se od 23 hodin, tak třikrát vzbudila, no a pak ve čtyři v sedm. Když jsem dneska koukala na Sama doma, tak tam paní mluvila o úplňku, že včera skončil a že nejvíce ovlivňuje citlivější lidi tak tři dny před úplňkem, tak mám pocit, že to u nás sedí právě na Nellinku, že když je úplněk, tak hůř spí a je taky celkově protivnější. Všimla jsem si toho už přitom minulým. A co vaše miminka a úplněk,možná je to hloupost, ale aspoň vím kdo za toho protivu může.
Ahoj Hanka a Nellinka

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 24.02.05 20:24

Ahoj Holky,

Verunko těhulko zdravím pidižvíka, s těma chutěma ti dává zabrat, co? Tak mě napadá, jestli po těch okurkách nemáš moc kyselé mlíčko?
Psala si, že Bára nechce žádné mlíčko z prsu ani z flašky, ale že příkrmy ty jí jedou. Co rakhle vyzkoušet dát do hotového příkrmu nějaký ten šufánek Sunaru? Ono to asi nebude vyopadat moc vábně, ale bude mít alespoň něco z toho mlíčka (vápník). No to je asi blbost, stejně potřebuje tekutiny a ty v sušeném mlíčku nenajde. Čajíky pije? Jestli ano, udělej jí Sunar do čaje, třeba je to malá Angličanka! No asi vymýšlím blbiny. Pevné nervičky Verunko…

Ajjo - na deníček o Pannách se moc těším, Tom (4,5 rok) je v tomto znamení. Můj chlap taktéž a musím říci, že má dost vyvinutý smysl pro pořádek…Zatím to vypadá, že jsem doma za největšího bordeláře JÁ sama .

Háňo - s tím spaním je to u nás stejné. Petr se budí v noci co hodinu, jen tak cucne a spí dál. Včera jsem toho měla dost, jdu mu udělat ve dvě v noci Nutrilon, poněvač si stále nespokojeně vykecával. Zašustím péřovou peřinou (znamení pro Petra, že se něco děje), jdu dělat mlíko, mikrovlnka bouchá, cinká, cvaká (ohřívám tam vodu ve flašce). Namíchám 180 ml, musí být chudáček asi hladový ne? Proč by se jinak porád budil? No a když přijdu k postýlce, co Peťánek dělá? No přeci spokojeně chrní. Táááák jsem se naštvala (????že spí ve dvě v noci, asi jsem se zbláznila) a nenapadlo mě nic lepšího, než ho vzbudit se slovy:" No tohle si teda vypiješ!" Nevypil. ucucl sotva devadesátku… Za dvě hoďky byl opět vzhůru.....
Tak takhle mi to doma vedem.
Slyšela jsem jednu zajímavou radu, že když se prcek takto často budí a mlíka je dost, tak je čas na nemléčné příkrmy. Petrovi bude 5 měsíců 2.2., je už čas…No taky je možný, že se naším prckům zdají divoké sny…kdoví?

Taky vaši prckové cestují v postýlkách? Já nekolikrát za noc vysvobozuji Petra ze šprušlí, sundávám mu z hlavy mantinely, dávám ho zpět tak, aby nebyl hlavou dolů - máme nahnutou postýlku. A to se ve dne ani nehne! Žádná otočka, maximálně se na bok…

A co je u nás nového? Vlastně nic. Střevní chřipka na ústupu, zhubla jsem dvě kilečka, paráda. Petřík nic nechytil, bezvadný! Tom po dlouhé době opět ve školce, NÁDHERA! NO NEMÁM SE JÁ DOBŘE?

Tak pro dnešek končím
pápá Lila a kluci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 20:40

Ahoj Lilo,

jooo taky cestujeme po postýlce je nahnutá a tak končí buď úplně dole zaražený o šprucle, nebo se celý otočý a je v ní celý na šikmo. No je to legranda. A hlavně není vůbec vidět, cestuje pod peřinkou. :)

Je to já kojím během noci tak 3× - 5×. No ještě měsíc a půjdeme na ty příkrmy. To bude legranda.

Musím se přiznat, že jsem malému dali ochutnat vetší kus jablíčka, na žužlání a byl z něho naprosto nadšený. Sál ho jako divý. Jenom musím dávat pozor aby kus neukousnul. Vetšinou přestané žužlat, otevře pusu a začne ho vyplivávat. No a já mu pomůžu. Takže vše O.K.

Zatím čago, jdu se věnovat domácnosti. Ach jo, mně se taaaak nechce.

Ajja a Vojtíšek 5m

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 24.02.05 23:54

Čau holky,
díky za rady se Sunarem (čaj nepije, takže ani jako angličanku ji neočaruju :-( - no, ucucne si jablíčkovýho od Hippu, ale není to ani 5ml, co do ní dostanu). Hrníček jsme taky zkoušeli :o), je z něho vysmátá, ale jak je tam něco podobného Sunaru, odmítá. Moje mlíko jak kdy. Navíc se mi nějka zrtácí.......­.........no, dost o problémech, mám toho dost přes den a teď Barunka konečně usnula.
Jen ještě - mám pocit, že už jsem vyzkoušela všechny možné i nemožné metody - znáte to? Tu bezmoc? :-(((, ale třeba časem přijde na to, ža to až tak špatný není. Tak konec :o)

Dneska jsem dávala Barči poprvé do mrkvičky s bramborem i brokolici (brambory jsem povařila s kmínem, kdyby ji ta brokolice moc nafoukla) a padalo to do ní, jak na běžícím pásu :o). Je to taková žroutka po mě asi :o). Zajímavý je, že ta kupovaná zeleninka (ale jen ta s brok.) jí nechutnala. Zase si asi vybírala. Má ale mlsnej jazýček, prdítko moje.....
Když se ale potom usměje...........já bych ji láskou snědla. Ale nevím, jak bych dopadla, bojovat takhle i s druhým… Asi by manža přicházel domů uklízet kuchyň, protože to tam vždycky vypadá, jako po výbuchu :-))) - hrnce, mističky, mixér, lžičky,...........

MRKEV - můj úhlavní nepřítel, co se týče barviva!!!!!!!!!!! Jak ji dostáváte z bryndáků? V horším případě z dupaček? Ráda si nechám poradit, protože po třech dnech různých Vanisch Oxi Action, Sava Perex, mýdla na skvrny, prášku na praní i trojím vyprání jsem to vzdala a oznámila manželovi, že Barči ušiju černý bryndáky a hotovo :o)) Možná se teď smějete, ale myslím to vážně :o). Nevím, proč se ¨nevyrábí i v tmavších barvách - pro tyto případy. Jsem si jistá, že te´d tam žádné bakterie ani nemůžou být, ale oranžová je tam stejně :-((( potvora.

POSTÝLKA - Barča se mi ve 3 měsících začala hrozně často odkopávat, takže když jsem se náhodou vzbudila (protože tehdy ještě spinkala celou noc), nohy měla peřinou pěkně podložený, ale měla studenej nosík i ruce. Ušila jsem jí pytel na spaní - pro jistotu delší, pěkně prostornej do široka, aby si tam mohla svobodně kopat nožičkama a od té doby jsme v pohodě. Ani nikam necestuje - doufám, že jí v tom tím pytlem nebráním, ale říkám si, že jak se i s ním začne otáčet na bok ve spaní, budu ji zase muset začít přikrývat a hotovo, no.

Musím jít.

Mějte se a ještě jednou díky za rady

Verča, Barča a pidižvík *

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »