Podzimní očekávání 52 - Pátý měsíc

Rodičovství

Ahoj maminky a miminka, v tomto deníčku chci napsat něco o tom, co by ti naši broučci měli umět a jak je podpořit v jejich snahách oběvovat svět. Vím, že tady máme mimísky v rozmezí 56 měsíců, a i když většina miminek už má 5 měsíc za sebou, dovolte mi jako první popsat právě tento měsíc, i proto, že sem spadá ten můj mimouš.

A aspoň si můžete zkontrolovat jak moc jste šikovní :-)
V dalším deníčku pak napíšu měsíc šestý.

Pětiměsíční miminko :

Děťátko spí přibližně 16 hodin denně, jedná se o tři samostatné spánky denně, v noci spí cca 10 hodin, přes den dvakrát zhruba po dvou hodinách, mezi spánky pak zůstanou čtyři obdobé bdění, která trvají taky dvě hodiny.

Co všechno už umí :

  • předměty, které drží v rukou si s oblibou dává do úst
  • cíleně uchopí podávanou hračku
  • začíná si hračku přendávat z ručky do ručky
  • rozeznává laskavá a přísný ton řeči a mimiky
  • napodobuje různé zvuky, které slyší
  • velice často si brouká
  • má-li dobrou náladu, nebo když chce na sebe upozornit, výská
  • když dítě uchopíte za ruce, aktivně se samo přitahuje
  • v poloze na bříšku se už umí převrátit na bok a zpátky na bříško

V této době by mělo miminko pohybovat hlavičkou všemi směry ve všech polohách, zaklánět hlavu v lehu na bříšku a přitahovat hlavu k hrudníku v lehu na zádech. Můžeme s miminkem pohyby hlavy trénovat. V okamžiku, kdy je miminko na bříšku, mu ukážeme nějaký zajímavý předmět a tím pohybujeme od země až do větší výšky nad dítětem.

Kolem pátého měsíce se začíná rozvíjet koordinace mezi zrakem, hmatem a pohybem - tu si dítě vypěstuje tím, že se naučí sahat po rozličných předmětech. se kterými pak rozličně manipuluje.
Proto mu už nabízejte nejlépe pohyblivé hračky, které bude pozorovat, natahovat se po nic a osahávat, a samozžejmě dávat do pusinky.
Začíná si také hrát se svými nožičkami, nejdřív poznává kolínka a pak se začíná chytat za nořičky a dává si paleček do pusinky.

Pětiměsíční děťátko se snaží čile navazovat kontakty s okolním světem. Na známé lidi se směje a projevuje radost, když je vidí. Od neznámých někdy naopak odvrací tvářičku - stydí se. Nezapomínejte miminko co nejčastěji oslovovat jménem !
Zjišťuje, že broukáním se dají přivolat blízcí lidé. Opakujte po nich hlásky a zvuky, které se podobají řeči.

A co hračky ?
Zajímavé pro miminko jsou hračky různých tvarů, barev, vydávající zvuky. Miminko se totiž rádo obrací za hlukem. Vděčná jsou nejrůznější chrastítka, bambulky, balonky a míčky, závěsné hrací předměty. Ani měkoučkými látkovými zvířátky nic nezkazíte. Jsou příjemné hlavně na usínání.

Tak tolik „chytré“ knížky. Samozřejmě všude se dodává že každé miminko je individualita a není pravidlem aby dokázalo hned vše co je psáno.

Což platí o mé Emče dokonale.
Co se týká režimu dne, tak ten dejme tomu držíme. V noci spinkáme cca 10 hodin, přes den máme dopoledne jednu hodinovou spací pauzu, odpoledne pak asi tří hodinovou. Mezi tím si různě hrajeme, blbneme, nebo jen koukáme a to nejraději na televizi.

Ostatní dovednosti typu přitahování se, převracení se apod. nás teprve asi čekají.
Broukat si brouká a přesně ví jak mě zavolat.
Hračku už sice vezme, ale nikam nepřendá. O nějaké cílenosti podle mě nemůže být řeč.
Každopádně je to moje šikovné zlatíčko a hotovo.

Co se týká hraček tak to má nejoblíbenější plyšovou opici ke které se vždycky na spaní přitulí a spinká jak andílek, taky jí občas vykládá jaká je to na tom světe nespravedlnost.

Tak to by bylo asi vše.

Užívejme si zatím ještě těch našich malých „ležáčků“, čas letí jako voda a za chvilku nám skončí tyto „bezstarostné“ ča­sy.

Pozdravujte mimísky a mějte se moc hezky.

Pá.

Lenča + Emča

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 28.02.05 20:32

Hurá hurá, prrrvní,
zas po delší době. Ahoj maminy, díky za gratulace k zoubkovi. Holt už to není žádné mimi, ale velký kluk.
A všici, co jste nemocní, se rychle uzdravte!!! A já jdu studovat deníček.čauky Alča a Alánek

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 28.02.05 20:44

Ahoj Leni,

tak jak tak koukám na deníček, tak je můj Petr pěkný lenoch. 5 měsíců mu bude 2.2., tedy pozítří, a zatím se nepřevaluje. Co však umí pěkně, je zahazování hraček. jak se mu nějaká nelíbí, už letí! A to i 1 celý metr daleko. Asi z něj bude atlet!

No se spaním v noci máme malý problém, kojím od půlnoci vždy po hodině. Asi mě z toho klepne. Tento týden patrně najedeme na tuhou stravu, neboť UM taky nestačí.

Tak jsem si vzpomněla, Verunko, jak jde malé papání? Lepší se?

Holky, zatím se loučím, pá
Lila a kluci

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 21:00

Ahoj

moooc pěkný deníček a na nás sedí. Spinkání večer také, jenom se asi od 3 hod. kojí každou hoďku. Ach jo. Jsem unavená, jdu čučet na bednu a pak šup do postele.

Tyyy jo už první zoubek - GRATULUJEME.

Zdraví Ajja a Vojtíšek 5m + 4dny

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 28.02.05 23:08

Čau holky,
deníček paráda - na nás to taky sedí asi tak, že je Barunka moje šikovný štěstíčko :o) a hotovo. I když se neotáčí. Myslím ale, že už „bude klid“ jen pár dní. Začíná se různě sama propínat a nakrucovat, někdy už je tak natočená, že skoro už, už.........a zase nic.

S papáním - příkrmy baští jako kdyby od narození nic jiný¨ho nejedla a s tím mlíčkem je to nastejno. ÜM do ní dostanu jen tak, že z něj udělám rýžovou kaši a ještě přidám banán, abych ji ošálila tou chutí. To pak spapká celý. Jinak se snažím uspět i smým mlíkem, ale prostě se někdy tváří (a křičí), jako kdybych ji tím týrala, ale už jsem si zvykla, takže jí ho nenutím, počkám, až bude mít za půl hoďky ¨zase chuť a zkusím jednu z variant.
Ve čtvrtek jdem na očkování i na převážení a myslím, že s tou váhou budeme mít konečně po dlouhé době úspěch. Má pěkný papulky a faldíky.

NÁUŠNIČKY - nás teprve čekají. Holky, použily jste některá při naušnicích znecitlivující krém EMLA? Jak se na to díval doktor? Já se pořád strašně bojím, nechci jí přidělávat bolest jen proto, že si to dospělí přejí (ty naušnice)....­............Tak aspoň to propíchnutí by ji tak třeba nebolelo...........

Ještě se spaním - my přes den spíme většinou jen dvakrát, zato noc se nám pomalu vrací do „normálu“, kdy ji celou prospinká (hurá :o))

Prská i s vyplazeným jazykem a strašně se tomu směje, píská a vříská, že někdy neslyšíme třeba zprávy v TV, takže už je to sranda.
Jen teď tak 2 dny občas chytne Barča úplněj záchvat pláče, jakej jsem u ní ještě neslyšela. Těžko se utišuje a trvá dlouho. Teplotu nemá, bolet bříško by ji snad nemělo - příkrmy obměnuju jen velmi opatrně......­....tak si říkám, že se jí tam snad klubou zoubky - ale není nic vidět........­...jsem zvědavá.

Já zase letím, manža už mi říká, že jsem tu závislák a ironicky dodává, že jsem na emiminu určitě hlavní a beze mě se to neobejde - přidrzlej jeden........­......a to netuší, že je to právě naopak :-)

Tak se mějte a pozdravujte mimíšky

Verča, Barča a pidižvík *

(zítra ho zase uvidím na UTZ - těším se - už bude vidět srdíčko :-))))

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 01.03.05 05:27

Ahojda,
Leni-mě se to hodí,Venoušek bude mít 5měsíců až za týden…díky…moc..

Jinak všem hezký začátek nového týdne…Opět jsem se celý víkend nemohla připojit a včera po škole už šel Venda spát…Natáhla jsem mu to o hodku,chodí spát kolem sedmé,ale vstává stejně…no,uvidíme…
Alčo-gratuluji k zoubku,mi taky zatím nic…
Lilo-na mě ta krize dolehla taky,hlavně se mi zdá,že budu nadosmrti na všechno sama…
Verčo-foťák už na mě čeká na poště,ale čekám na lepší počasí,v tomhle mraze nikam s malým nelezu…ale neboj,do konce týdne to má být lepší…
Jinak u nás nic nového,Véna vyžaduje kraviny,tak je děláme v rámci možností,jsem hned zchvácená…:-))))Rýma i kašel v pohodě,doufám,že už to do jara ustojíme…
Jo,taky se vám stává,že když jíte,tak na vás upřeně kouká,až se stydíte,že mu taky nedáte kousek…Taky máme nový způsob vzdoru…hlavně v kočárku se mu to dlouho vzhůru nelíbí,když nemá co pozorovat,tak jakoby začne tlačit…a ještě u toho hlučí…začal mi spát na boku,to je teď jeho oblíbená poloha a věčně si drží nožičky…
Fotky snad nějaké budou už koncem týdne…
Ještě k těm váhám…Je to fakt Váha,když mu dávám na výběr mezi dvěma hračkami,tak neví…tak to nedělám…
Taky mě báječně tahá za vlasy a náušnice…
Na bříško se ještě nepřetáčí,ale skoro nikdy není na rovince,protože na zemi nám fouká od balkonu…
Hurá,hurá-ta moje kamarádka ze školy,co už 2krát potratila je ve 2měsíci…tak jí držím palce a těším se na mimi…

už mě nic nenapadá,ještě spím…

zatím papa Kokhi a Véna
ve čt 21t

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 01.03.05 10:26

Kokhi, to s tím otvíráním pusiny, to je u nás stejný. Ať jím nebo piju, tak to vypadá, že mu nedáme nic najíst…kouká a otvírá pusunu naprázdno. Ty Vénovi dáváš „normální“ jídlo, ale já prcka doposud „trápím“ jen mlíkem (MM i UM).

Zítra má Petr 5 měsíců, nemléčné příkrmy budou …jsem zvědavá, jak mu polezou.

Kokhi, manža není vůbec doma?

Můj chlap ráno odvede Toma do školky, já jdu pro kluka odpoledne a velkej se vrací z práce většinou kolem 19 hod. Někdy stíhá i Večerníček! Když se stihne dívat s Tomem, tak má prcek radost a říká :„Tati, tys přišel dřív!“ To dřív je těsně před sedmou večerní.....Tom jde spát mezi 19,15-19,45 hod. …alespoň ho ke spánku tatínek uloží…
No jo, někdo musí vydělávat ty zatracený prachy.

Petr se budí, letím

Lila a kluci

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.05 13:28

Ahoj holky,

Vojtík mi spinká a tak se trochu rozepíšu. Dneska jsme byli v 11 hod. na druhém očkování a rozhodli jsme se dát Infanrix po té jeho rakci po prvním očkování obyč. vakcínou. Tak doufám, že reakce bude minimální. Už v ordinaci plakal mnohem míň. Doma jsme si chvilku hráli, pak kojo a teď spinká ten můj andílek.

V pondělí jsme byli plavčit s Gábinkou a její Bárou. Bylo to super Vojtík vydržel celou půl hodinu v bazénku (na posledních dvou plaváních totiž po 15 min. začal bojkotovat a šlo se kojit) A tak jsem z toho měla obrovitánskou radost. Oba dva (Vojtík a Bára) si to moc užili, bylo to super je pozorovat, jak se na sebe koukají a prohlížejí se, když jsme je dali naproti sobě. :o)

Holky jak píšete, tak náš V sedí při večeri na stole v poloh. lehátku. Kouká na nás co to s tátou vyvádíme. Má otevřenou pusu a je úplně v transu. Kouká na jídlo - talíř, vidličku a pusu. A tak nás pozoruje. Nejraději bych mu taky něco dala, ale vydržíme do konce 6. měsíce a pak hurá na příkrmy.

Jinak o taťkovi doma bych mohla povídat. Jelikož je OSVČ, tak doma není skoro vůbec, je stále v práci. Odjíždí tak kolem 9 hod. a vrací se kolem 20 hod. Vojtíška vlastně vidí někdy jenom ráno. No a do toho ještě hokejbal, hokej a volejbal. Teď jsme se v neděli pěkně pohádali, že není vůbec doma atd. No prostě krize jako hrom. Ach jo. Teď je to zatím překlenuto a oba se snažíme aby vše bylo O.K.

Tak to je asi vše.

Ahoj Ajja a Vojtíšek 5m

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 01.03.05 15:27

Čauvec holčiny,
tak Emča má rýmu jako hrom, už to teda začalo minulý týden, tak doufám, že se blížíme do finále.
Odsáváme hleny, vytíráme vincentkou, to je vše, víc nic - dle naší dr. Ema jen mě vidí s odsávaškou, nebo s tou lahvičkou Vincentka tak už řve !
Budí se mi i v noci, 2×, ráno v šest je pak úplně zahleněná. Vždycky se vzbudí tím, že zjistí že nemůže dýchat a pak si uvědomí že by mohla jíst … takže papáme, ona usne a jdeme nanovo. Doufám, že to rychle přejde a my se vrátíme ke spaní celou noc :-) Hlavně ale at je už zdravá, je mi jí totiž děsně líto jak chrochtá a sípe, ta moje babulinka.

Verčo - ten krém Emla - když jsem ho chtěla tak mi v lékárně řekli, že to vůbec není určeno pro kojence, tak to raději prober s dr., jinak tady proběhla nějaká diskuze na toto téma, ale mamči z toho byli nadšené. kdyby to šlo dát tak v bílém domě to prodávají za laciný peníz.

Finišuju s prací, manža mě sejří … klasika, prostě když dělá jednu věc tak jiná musí počkat, jak to že my ženský zvládáme dělat najednou víc věcí ?
No nic, v neděli se vrátil opálenej z tenerife, spokojenej a vykládal jak v letadle i v hotelu bylo spousta mimísků od 2 měsíců.
Takže te%ď musím vymyslet jak mi to vrátí :-)

Tak papánek, dneska máme u nás babinec s holkama, emu viděly před vánoci, ti se budou divit jaká už je velká holka , no holt už to není ten malinkatej mimíšek, už je to velká holka !
Naposledy jsme byli v poradně 29.ledna, a půjdeme až jak skončí rýma a tejden na to na očkování, to asi budu překvapená ¨!

Tak pá.

lenča,emča

 
anoli
Povídálka 18 příspěvků 01.03.05 15:53

Ahoj mamci s podzimatkama,

hlasim se dnes poprve do komentaru, ale asi od ledna jsem cetla vas denicek. No tak asi abych se trochu predstavila…Jsem z Parhy Dejvic a v rijnu se nam narodila prvni holcicka - jmenuje se Annie. Je moc hodna - je to vaha a brzy ji bude 5 mesicu, takze posledni denicky jsou pro ni moc aktualni. Napsala bych jak prozivame dny, ale mam pocit, ze se to kazdy mesic dost meni…Zatim stale jen kojim, takze dopoledne jsme doma, mala jednou spinkne a kolem poledne jdeme na prochazku - mala opet spinka. No a pak odpoledne si hrajeme, plavcime ve vane, uklizime, varime atd. Musim rict, ze mala se posledni dobou rozplace, kdyz vidi novou tvar - snad to neni tim, ze jsme hodne casu jen sami spolu. No snad se trosku otrka.
Moc gratuluju nove tehulkam - at mate pohodove tehu obdobi!
Zas nekdy ahoj
anoli a annie

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 01.03.05 17:25

Čau holky a Anoli s Annie - to je oc pěkný jméno :o).
Jen se připojte, čím víc, tím líp.
My jsme se¨teď vrátili od Dr - mýho -, tak jsem viděla pidižvíka :o). Vyrostl, srdíčko ťuká, no paráda. Je to znovu, jako poprvé. Takový ty natěšený pocity :o)). Správně jsem teda v 7. týdnu (protože od ovu. to počítám jen já :-))) - mě to přijde, jako bych si přidávala s těma dvouma týdnama od MS. No nic. Tak jsem teda v 7.

Píšete o krizích doma? To jsem ráda, že nejsem sama. U nás se to přehnalo před 14 dny. Hrůza. Taky mi přijdou chlapi sobečtí a neschopní. Ne přijdou, ale jsou. Zase za to nemůžou - si říkám, když už mám lepší náladu :).
Když je nejhůř, představím si, jaký by to bylo, kdyby matka příroda vymyslela, že děti budou rodit, kojit a vychovávat muži :o)))). Moc se vždycky nasměju při představě, že uprostřed kojení by dítě odložili a běželi na záchod - na velkou - protože prostě musí :-)))))) ha ha. Pak by se museli před přebalením dítěte najíst, protože prostě taky musí - mají hlad - to je normální, ne? Pak jakej by byl doma nepořádek - absolutně nic nezorganizovaný, všude poházený věci, navařit pro manželku - ha ha ha, to bych byla o hladu....... Pokakaný plinky určitě v koši v kuchyni - protože chlapi (aspoň ti kolem mě) nechápou tyhle souvislosti, jakože by bylo lepší je dát někam jinam........­........ atd atd.
Vymyslela bych příkladů spoustu :o), ale toh¨le mi stačí k tomu, že si vždycky oddechnu, že je to tak, jak je a že jsem vlastně ráda. Co si budeme namlouvat, myslíte si některá, že by se o vašeho mimíška postaral někdo jiný než vy líp? :o)

Tak já půjdu uklízet (i po manžovi).

Mějte se, ještě se ozvu

Verča, Barča a pidižvík *

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.05 17:41

Ahojky,
tak jsme včera konečně dorazili do Ikei na Černým mostě a bylo to tam super.Když jsem viděla ty dětský pokojíky, tak bych nejradši všechno koupila, ale pak si uvědomím, že malá jěště nesedí, tak asi ten malířský stojan hned tak potřebovat nebude.
Dnes jsme byly na kontrole TBC, Nellinka tam nemá po píchnutí ani známky,tak nevím co to znamená, jestli je to dobře, že nebude mít žádnou jizvičku.Ta paní co nás kontrolovala říkala, že se to nechává na 2 roky, kdy se děti očkují znova.
Krize s manželem zažívám taky,pořád vysedává u počítače,tak ho musím honit, aby mě sem taky pustil nebo si šel hrát s malou, ale na druhý straně mě taky dost pomáhá, jak říkají starší kamarádky, buď ráda, že vysedává u počítače a ne někde v hospodě. Tak jsem.
Dneska jsem vozila malou,dřív v kočárku krásně spinkala třeba dvě hodiny a teď, když na chvíli zastavím je hned vzhůru. Už se nemůžu dočkat jara až bude tepleji.
Mějte se hezky
Ahoj Háňa a Nellinka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.05 21:11

Ahojky,

moc hezký deníček. Anetce tedy už bude za týden 6 měsíců, tak jsem si aspoň porovnala, jestli nějak nezaostáváme. Tak snad ne. Už se přetáčí na bříško a zpátky, takže válí sudy a dostane se tak už poměrně daleko. Musím už na ni dávat velký pozor.

LENČO, zkus dát na noc kapičky. Mají je už i pro malá miminka. Vím, že u Terezky zabíraly a spaly jsme celou noc.

KOKHI, neměj depresi, bude líp. Taky mám občas pocit, že se na mě všechno valí, a že to nezvládnu.

Abych nezapomněla, gratulujeme k prvnímu zoubku.

Tak zatím, mám tu nějaký binec a nějak se to samo neuklidí a neuklidí… a nikdo jiný kromě mě to nevidí…

tak čau

Jitka + Anetka

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 02.03.05 23:13

Čau holky,
jak je?

Už jste některá nechávala hlídat mrňouse? Asi jo, že? Já jsem hrozně nervózní, v pátek máme jít na ples. Hurá, konečně někam - jsem zajásala, ale hned mě to přešlo, když jsem si uvědomila, co budeme muset zvládnout.
Moje mamka naštěstí hned přikývla na hlídání. Jsem ráda, protože se opravdu budu moct chystat na ples a ne dva dny uklízet - to v případě, že by hlídala tchynča - je hrozně moc pořádkumilovná a já bych se cítila hrozně, kdybych měla někde smítko :-(. Tak že můžu být aspoň z tohohole v klidu.
Manža půjde dřív a já, až nakojím naposled Barču. Úplně večer - kolem půl desáté dávám už sunar s banánkem (jinak ho nevypije :-)) a manža do mě tlačí, ať už po deváté vyjdu..........
Jenže já se bojím, že malá bude plakat, když mě neuvidí......­........ a to krmení taky...............
Asi by z toho trauma na celej život neměla, že jo? Ale stejně to vidím, že počkám, až usne (po desáté). Jsem hysterka?

Ona se totiž poslední dobou u cizích lidí párkrát rozplakala. Taky v době chřipek moc netrajdímě po návštěvách.
Tak napiště zkušenosti, jaký máte s prvním hlídáním vy. Budu ráda :-)

Jinak se asi nevejdu do kostýmku, co mi byl před dvěma měsíci.......­......no, nevadí.

Tak zatím se mějte a pište.

Verča, Barča a pidižvík *

P.S.: nikdo zatím neotěhotněl? :o)))

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 03.03.05 09:05

Ahoj Veru, úplně chápu, jak se cítíš. Já prcka ještě s nikým nenechala, krom otce. Býval takový bázlivý, ale už se to zlepšilo, takže to vypadá, že vydrží i s babičkou. Se starším synem jsem to měla jednodušší, byl rád s kýmkoli a býval vděčný za to, že se mu někdo věnuje - nespavec - vyžadující neustálou pozornost. Když já si vyšla poprvé a nechala doma půlroční mimi, tak jsem se stejně nemohla myslet na nic jiného, než na mimčo. Ale postupem času jsem bývala klidnější (chce to trénink - častěji si vyrazit hi,hi)… z mé hlavičky však ty dětičky už nikdo nikdy nedostane…pořád tam jsou.....

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 03.03.05 09:06

No a pro pobavení posílám něco, co už všechny stejně asi znáte:

"Ano, rodičovství všechno změní. Ale rodičovství se také mění s každým dítětem. Zde jsou některé příklady, jak se mění s druhým a třetím dítětem.

VAŠE OBLEČENÍ
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

JMÉNO DÍTĚTE
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Agáty. Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

PŘÍPRAVA NA POROD
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že dýchání posledně vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

VÝBAVIČKA
1. dítě - Oblečky na novorozeně předem vyperete, sladíte je podle barev a srovnané uložíte do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, není-liž pravda ?

STAROSTLIVOST
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že se nářkem vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

AKTIVITY
1. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

ODCHODY Z DOMOVA
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete nezapomenete zanechat telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

DOMA
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - Strávíte část dne schováváním se před dětmi.

Podle www.parentsplace.com"

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 03.03.05 12:24

Ha ha ha, Lilo, to je dobrý :o))
Samozřejmě, že těch článků je i víc, ale stejně mě pobavil (zrovna se zabývám myšlenkama, jak moc růžovou může nosit kluk - kdyby náhodou)

Tak zatím,

Verča, Barča a pidižvík *

Jo, Barča je naočkovaná, tak doufám, že bude tak v pohodě, jak minule. Držte pěsti. Zdarec

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.05 12:25

Ahoj holky,
tak se hlasim po delsi dobe, protoze jsem byla na dovolene pekne v teplicku a synatora jsem mela u babicky.
Jsem super odpocata a mam plno energie od slunicka.
Ted se nemuzu nabazit mazleni s mym milackem synackem Danyskem, tak se ozvu a dam vedet jak jsme na tom v 5 mesicich my.

Marcela a Daniel

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 03.03.05 17:29

Ahoj,
ten net mi fakt blbne,komentáře jsem nečetla…
Lilo-manža dělá dnem i nocí,abychom měli na poplatky,čeká,až ho vezmou k armádě,ale to je jen jednou za čtvrt roku,už je u nás od po mamka,protože přišli o byt a nemá kam jít…a celé příbuzenstvo nemá ani vorla…mi jsme familie!!!
Jsou to srandy…tak zatím..papa
Kokhi a Véna dnes 21t

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 04.03.05 10:01

ahoj holky,
tak jsem nemocná, asi jsem to chytila od emi, teda doufám, že to není nějakej novej bacil, aby to ema zase nechytla ode mě.
Jitko díky za radu, o těch kapiškách jsem slyšela.
Teda už jsem se naštvala a vyštvala manžu i s emou k dr, aby si ji poslechla, vůbec se mi totiž nedaří něco vysát a malá děsně chrčí, tak raději at ju dr. vidí.
Tak já jdu marodit, ještě že je víkend a manža bude doma. babička si odjela do l´ázní a já jsem tady sama když je mi blbě.
Teda vůbec ten systém je naprd. Všimli jste si, že když jsou chlapi nemocní, jsou doma a vy skáčete kolem něj a kolem mimča. Ale když jste nemocní vy, tak se to bere že jste doma, tak co, a postaráte se, o sebe i o mimčo ne ?
On ten systém je fakt nastavenej super.
Tak se mějte hezky at se vám nemoci vyhýbají.
Pá.
Lenča a Emča 20t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 10:43

Ahoj holki,

Lenko at je ti brzo lepe - ja jsem vzdycky uplne hotova, jan kdyz mam nabeh na nejakou nemoc, natoz kdybych mela byt nemocna. No a hlavne at to nechytne mala, to by nebylo moc veselo. No a proste zapoj manzela at se mu to libi nebo ne. a necekej ze se nabidne - proste mu jen musis rict, co ma udelat a ja myslim, zr to udela. Oni chlapi proste tyhle veci nevidi, ale kdyz se naintruuji, tak provedou. Tak hodne zdaru!
 anoli

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 10:53

Nevim jestli to víš nebo ne, ale pokud jsi nemocná, tak si manžel na tebe může vzít OČR (ošetřování člena rodiny) a být s tebou doma. Myslím, že ze zákona má nárok na 10 dní za rok. To jen k tomu tématu, že kdyby bylo nejhůř, tak na to nejsi sama…

Pa Jana

 
EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 04.03.05 23:12

Ahoj podzimky,

po poměrně delší době, kdy jsem se nehlásila (myslím, že to ani ničemu a nikomu nevadilo) se mi zachtělo podívat se, jak rostou vaši drobečci a co je nového.
gratuluji už i k prvním zoubkům a všem dovednostem.
Jestli mohu trošku o nás, tak Violka má už 5m a 10dní, něco přes 7kg a 63cm. Je celkem čiperná, otáčí se už na bříško a několik dní to ovládá už na obě strany a také se už dokáže vrátit zpátky na zádíčka. Dokonce se nám i stalo, že malá takto válela sudy a urazila tak asi 2,5metru po obýváku. Na sedačce už ji nechávat nemůžeme a tak jsme jí pořídili velké pěnové puzzle s obrázky, které se dají skládat. Je velké asi 2m na 1,25 a malá je na něm velmi spokojená. Nekroutí se to jako deka, je to hezky barevné a zaujme jí to.
Stále jsme na mateřském mlíčku. Cokoliv jiného odmítá. Zoubky zatím žádné, i když si v pusince rejdí kdykoliv může.
Se spaním je to trošku horší. Je to poměrně nespavec, v noci to jakž takž ujde, ale přes den, když spí sama v postýlce, tak spí max. 20minut, když s ní spím já, tak i hodinu. Nejlépe se vyspí při procházce.
Zatím jsme i zdraví, držíme se. Myslím tím Violku.
No, tak to zase po delší době od nás a někdy třeba zase naviděnou.
Abych nezapomněla, vaši mimísci v galerce jsou opravdu krásní a už se těším, až galerka zase půjde bez potíží, abych mohla sledovat, jaké krásné děti vám rostou.
Edita Anne s Violkou

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 05.03.05 07:00

Ahojda,
vůbec teď nic nestíhám…Už mám připravený Seznam miminek 2004 a doplněný a pořád nejsem schopná to nadatlovat…Jsem unavená,je toho na mě teď nějak moc…zatím všem papa a krásný víkend…

Kokhi a Véna v po 5m

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 05.03.05 10:18

Ahoj,
tak jsem si minule vytiskla komentáře a po večerech četla…Mám to teď nějaké hektické…Nakoukla jsem před chvílí do Jarňulek a páni,tam se jim rodí miminek…Jako by to bylo před chvílí,co jsme řešili stejné problémy a už je to 5měsíců…Letí to jak blázen…
Já mám teď takových problémů,že bych si nejradši hodila mašli,ale musím to ustát…Taky doufám,že nás s manžou různé krize semknou a nerozdělí…Asi budu muset od dubna do práce,nějak to patlat,protože to prostě neutáhnem…Mám svůj standart,ale nejsem ochotná z něj slevit,protože si myslím,že zas tak neutrácíme,ale penízky jsou kolikrát fuč dřív,než se kouknu na výpis z účtu…peklo…
No,nebudu vás tady tím otravovat,ale jsem stejně ráda,že se alespoň vypíšu…
Teta si vzala Vénu ráno,tak mám celý den pro sebe…byla jsem na něj ráno pěkně vzteklá,protože byl protiva,tak jsem ho dost okřikovala…ach jo,hadr na hlavu,panáka do žaludku a klííííííííííí­íííííd…
Tak se mějte,ještě jednou pěkný víkend a zatím papa

papa K a V

 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 05.03.05 17:15

Ahoj holky. Asi je to v piheli, vypadá to, že má Alánek ekzem. Jsme byli dneska u kožní, horor doktorka ani si ho moc neprohlídla. Dostali jsem nějakou mast a za čtrnáct dní se máme objevit. Ještě ze mě a mé doktorky udělala slepice, že prý proč malému předepsala Advantan je v tom hodně hormonu a kortikoidů a steroidů a je silný, já na to, že holtovka nezabírala, že prý proč jsem ho kojila tak málo, když vím, že k tomu bude mít sklony (manža ekzem + alergie, jeho sestra atipik od mimi) no a ještě doma ty dvě kočky!!!! A že to možná bude na mlíko. A příkrmy mám prý dělat doma z kupovaných surovin. Takže je asi lepší děcko nacpat dusičnatou mrkví, ale doma připravenou než dát kupovaný třeba Hipp kde je jen mrkev a voda a je to přísně kontrolováno. Já se picnu. Snad se to umoudří.
Hyn sa vokáže. Zatím čau a jdu bečet jinam
Alča a Alánek 20týdnů a 2 dny a osm kilo osmdesát :)

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 05.03.05 19:58

Ahoj Ali,
teda to je mi moc líto, některé dr se chovají děsně. s těma příkrmama to zkus probrat ještě s někým, taky mě teda přijde divný že nemáš dávat tu hotovou, ale taky mě napadá, že tam jsou možná nějaký konzervanty, které by mohli vadit. Kařdopádně držím pěsti ať je alánek co nejvíc v pohodě.
My máme pořád rýmu. V pátek byl manža s malou u dr., tak máme dál podávat vincentku, zvýšená poloha, odsávat a při řevu dát na bříško - coý je mimochodem nejlepší na odchod hlenů, ale je to pěkně drastický. A´t už to přejde !!!!
KOKHI - je mi líto, že to máš tedka tak hustý. Kdo ti bude hlídat ? Já bych třeba taky šla, ale nemám nikoho na hlídání a do jeslí u nás berou nejdřív od 18 měsíců. No snad to nějak budeme zvládat.
Jo a těším se na seznam miminek.
EDIT - to víš že jsi nám chyběla :-), každý kdo se nám ztratí nám chybí, tak se neflákej :-) a pěkně piš.
Tak čautec a pište.

 L+E

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 05.03.05 22:24

Čau holky,
tak jsme včera plesali na plese a vylo to celkem fajn. Babička hlídala, Barča se na ni smála už když přišla, tak jsem byla klidnější. Uff. ........a mám to za sebou :o) první hlídání.

KOKHI - vydrž, všechny krize přejdou a bude líp. I když jste teď natlačení u vás doma, babička zase pomůže s Vénou, ne? V práci to přinejhorším taky zvládneš, dřív to tak mamky dělaly běžně. Bude líp :o)

ALENKA - já myslím, že co doktor, to názor na jídlo a výživu. Do mě zase hustila švagrová, že její doktorka říkala, že než aby kupovala zeleninu z obchodu, raději ty kupovan¨ý hotovky......­.......
Já to střídám a basta. Trošku víc ale věřím sobě - vím přesně, co tam dám :-). Babička nám zase říkala, že nějaká sousedka pracuje ve Frutě (nebo kde), kde se dělají dětský výživy a že prý tam rozhodně to ovoce ani zeleninku „nevykrajují“ jako doma, když se ti nelí¨bí kus jablíčka nebo skvrna na mrkvi - tak to prostě odřízneš.....­......kdo by tam prý na to měl čas :-).
Je to pravda, ale zase je to kontrolovaný, takže špatný to být nemůže. Říkám si, že zase z těch našich drobků nemůžeme udělat „skleníkový květinky“. Co by dělali ve školce? Tak taky vaří z kupované zeleniny v obchodě a hotovo. Nebo na táboře.......­......atd atd. No, to je ještě daleko :o)
Barča mi zase už tak týden občas začne z ničehonic strašně ječet, jako když ji něco bolí. Ale za chvilku to přejde a usmívá se jak sluníčko. Tak nevím. Zoubky nikde.............

Tak jdu se potopit do vany a pak spááááááááááát.
Jo, nikde nemůžeme sehnat kloudný náušničky. Nevíte někdo, kde by měli v Brně lepší výběr? Díky

Mějte se

Verča, Barča a pidižvík

 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 06.03.05 12:09

Ahoj Veru,
je sice pravda, že není dobré „skleníkovat“ naše děti, ale si myslím je to o tom, že čím míň těch dusičnanů a podobných sraček do nich nacpeš, tím líp. Ono se to v tom tělíčku pěkně skladuje a hromadí až je toho moc a nechci rozepisovat ty následky.
Asi nejlepší řešení je vypěstovat si tu zeleninku sama na zahrádce. Pak pro mě nejschůdnější budou ty kupované Hippy (oni si to moc přísně hlídají a vždy studuju složení: tam je opravdu jen mrkev a voda) no a až bude dítko větší a sezóna tak kupované. Jde jen o to oddálit tu dobu. Už kvůli té případné alergii. Takže stejně asi začnem přikrmovat až kolem šestého měsíce.
Tak zatím čau Alča

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 06.03.05 13:00

Ahoj Alo,
jen bys tu zahrádku musela mít přikrytou plachtou,protože v dešťové vodě je těch sraček taky dost…:-)))
 papa

 
chrastilka
Povídálka 29 příspěvků 06.03.05 14:25

Ahoj maminy,tak jsem tady zabrousila asi po 5měsících.Mám 5měs.Deniska a Ninu(6let).Jak to tak sleduji,naše problémy jsou vesměs stejné.Zaujal mě komentář Veroniky o prvním hlídání.Já měla Deniska poprvé na hlídání v 5týdnech!Hlídala u nás moje mamča a my s manželem se šli pobavit mezi znamé.Od té doby ho už několikrát hlídala na noc i tchýně,dědeček a i obě mé švagrovky.Prostě jsme zapojili celou familiiajá na ton nevidím nic nenormálního,je to přece rodina a malý aspoň nebude upnutý jen na maminku.Protože ipřesto že svoje dětičky miluju,jsem přece nepřestala být ženskou a chci si udělat čas jen pro sebe a vypnout a jít mezi lidi pořadně se vyřádit..Ale každý je jiný.To je fakt.

Jinak taky teď přemýšlím nad tou zeleninou,jak to řešíte.Daly jste mi brouka do hlavy..A teď "babo raď "co je pro ty naše prďolky lepší..

Chrastilka+Denisek 5 a půl měs.

 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 06.03.05 15:26

Jasně Kokhi, že z vrchu taky padá dost sraček, zrovna dneska, takový bílý…:D
ale asi to není to průmyslové hnojivo, nebo jo? když se říká, že lidstvo roste…
 Alča

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 06.03.05 15:54

Alo,nechtěla jsem použít takový termín,ale to je jasný,že je to o něco lepší,než kupované v krámě…tak se nezlob…pa

 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 06.03.05 18:21

Kokhi, přece se tu nebudeme malicherně tahat za slovíčka.
Hlavně ať jsou ti naši prcci zdraví a rostou jako z vody, ne? Ikdyž diskuze na téma papání by mohla být zajímavá, když se taky připojí ostatní mamky, ne?
 Alča

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 06.03.05 19:09

Čau holky,
už se stejně těším na léto, kdy bude všude dost ovoce a zeleninky a budeme mít z čeho vybírat :o)). Teď je to bída.

CHRASTILKA - jen se připojuj častěji :o). S tím hlídáním - vím, že jsem strašilka. Však jsem si ale ples užila. Bylo to fajn. Předtím jsem kojila, takže jsem se bála probuzení (a nejsem schopná odstříkat víc, jak 60ml :-( Ženská ze mě zůstane (doufám) i po těch dvou dětech. Snad nebudu jen doma lítat s hadrem a kolem dětí :o)).
Jen se začínám bát toho mýho těla. Holky, to je hrůza, jak mi dochází mlíko (už to tady někdo psal), za ch¨vilku si ty prsa budu do podprdy rolovat :-))))). Snad se zase brzy nalijí tím druhým těhu :o).

Pročítala jsem deníček letňátek a celkem mě udivil názor jedné doktorky na noční probouzení miminek. Odpovídala tam na něčí dotaz a její názory byly takový, jako:
v žádném případě za dítětem v noci nechodit a neutěšovat ho, dítě v 6 měsících prý NEMŮŽE mít v noci žízeň ani hlad…, že je to jen návyk.............
No teda nevím, připadá mi, že nemohla mít děti. To je přece blbost. Já chodím taky v noci pít a byla bych naštvaná, kdybych nemohla. Rozjela se tam na toto téma rozježená diskuse. Taky bych se ježila, kdyby mi tohle nějaká odbornice odepsala :-(.
Tak já letím.
Mějte se a držte se

Verča, Barča a pidižvík*

 
chrastilka
Povídálka 29 příspěvků 06.03.05 20:13

Veru,tak jsem se zasmála u toho rolování prsů.Dobrý.Já ty svoje bych po dvou dětech přirovnala k indiánské babičce a to jsem oba kojila pár týdnů!Ale naštěstí to jistí troje vycpávky v push-up podprdě.Manžel tomu říká klamání nepřítele,haha.

Jinak je dobře,že jsi se na plese bavila,tak to má být!

Tak se všichni mějte,jdu koukat na Superstar,páček.

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 07.03.05 10:05

Ahojda,
tak je zas po…Jdu odpol do školy,vůbec se mi tam nechce a navíc na mě něco leze…Jsem ze všeho nějaká unavená a přepadlá…Všechno honem,honem…ach jo…
Vítám nově příchozí i starou gardu…

zatím papa Kokhi a Véna
dnes 5 měsíců

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 07.03.05 11:09

Čau holky,

HURÁÁÁÁÁ! Barča má zoubky!!! A hned 2!!!! :o))
Jedla jsem k snídani jogurt a Barča mě tak hla¨dově sledovala, že jsem jí lžičku na ochutnání dala - a ona cinkala :o)

Už se u mě asi projevuje opět těhudemence, protože jsem se i rozbrečela. No praštěná jsem až hrůza. Ale jsem ráda, že to bylo tak v pohodě :o)

A aspoň se nemusím bát toho usilovnýho pláče, jak jsem psala - byl teda od těch zoubků.

CHRASTILKA - no někdo tady psal, že se to s těma prsama snad do roka spraví.......­....doufám. Jinak si začnu šetřit na plastiku :o)))))

Tak zatím

Těhudivná Verča, Barča 5,5m a pidižvík *

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 07.03.05 11:46

Ahoj maminky a miminka,
hlasim se po delsi dobe, po prestehovani. Uff. Mame to zhruba za sebou, ted vybalujeme a zarizujeme. To bude jeste chvili trvat, ale nevadi, aspon to bude podle mych predstav. Lukasek dela silene pokroky, jak si umi hrat je uzasne, vzdycky ho s manzou pozorujem a rozplyvame se. Toci se z briska na zada, opacne to trenuje, ale jeste se mu to nepovedlo. Taky jsme najeli na vecerni kasicku a v poledne mel dvakrat banan. Je to lzickojed, z flasky si nic neda, ale ze lzicky sni cokoliv. A vcera vytlacil sve prvni pevne hovinko:-)))
Kojime v noci co tri hodiny, asi je to zvyk, ale nevim, jak ho to odnaucit.
Uz se mi zlaticko probudilo, mejte se,
Pepsi s Lukaskem 5m

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 07.03.05 15:29

Čauvec holky,
tak gratuluju k dalším zoubkům, toto letí co :-)
Taky asi začnu koukat, malá je protivnější a protivnější. Rýma nám snad trochu ustupuje.
Taky vítám nové spolumaminky.
Holky, co vítání občánků ? Byla některá ? Nám dneska došlo pozvání, tak jestli už to některá absolvovala tak mi řekněte jestli tam máme jít jen s manžou, nebo se zve rodina atd…
Já jsem chtěla malou nechat pokřtít, aby to měla v životě jednodušší - mohla se rozhodnout - a vzhledem k tomu že ani já ani manža nejsme křtění, tak mě bylo řečeno, že mám smůlu. Prý mám najít kmotru, nebo absolvovat pokřtění já - trvá to 18 měsíců - a to byl důvod proč jsem ji chtěla pokřtít teď. Tak jsem docela naštvaná, ta církev je teda pěkně zkostnatělá.¨A prý na to má podle nich právo každý !
No nic.
Tak jdu odpočívat, v noci ted moc nespíme, jak rýmujeme, usne v 8, pak je vzhůru cca v 1, pak ve 3, a pak do 6 po hodině a v šest vzhůru jak vejr.
At už je tady jaro, ta únava atd… mě pěkně sejří.
Jo a ještě proč si přeju jaro - malou nebudu muset oblíkat tak děsně a ona u toho nebude řvát jak tur.
Další mimino chci na jaře !
Tak čauvec a aspoň sluníčko v duši.
Pá.
 L+E

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 07.03.05 19:50

Čau holky,

tak jsem se prokousala komentáři a teď rychle, než to zapomenu.

LILO, to o těch dětech bylo fakt super. Už jsem to myslím kdysi četla, ale dávno zapomněla. Teď mě to fakt pobavilo.

KOKHI, vydrž bude líp. Pamatuj, co Tě nazabije to Tě posílí. Jsem jak kniha, viď. S těmi penězi je to u nás podobné. Někdy se mi zdá, že mi je snad z toho účtu saje nějaký upír. Máme spoustu dluhů, které musíme splácet, tak je to někdy opravdu veselý. A kromě toho musíme koupit byt, ve kterém už 12 let bydlíme za 1.200.000,– /panelák na kraji Prahy 3+1/. A musíme si vzít hypotéku. Je to služební byt a za těch 12 let jsme do něj nastrkali spoustu peněz. Hlavně před 2 lety, když nám bylo řečeno, že nám ho prodají za 800.000,–. Teď tedy splácíme ty úvěry, které jsme si před 2 lety vzali na rekonstrukci a budeme od srpna splácet ještě hypotéku /naštěstí nám končí stavebko/, protože nám řekli, že jestli byt nekoupíme, tak ho prodají komukoliv i s námi a ten už se nás pak může zbavit, jak bude chtít. No, je to na mašli. Do práce budu muset buď na podzim nebo když se mi podaří ukecat kolegyni, kterou mám v práci vystřídat, aby šla do důchodu později, tak možná až od nového roku. Bude také veselo.

EDIT, to jsi tedy scházela. Jen piš častěji.

Jinak koukám, že také řešíte příkrmy jestli kupované nebo domácí. Doktorka mi samozřejmě také říkala, že mám dávat domácí. Ale všechny kamarádky dávají kupované. Tak jsem zatím nakoupila Hippy a Anetce docela chutnají. Ale také ne všechny. Na domácí se chystám, ale zatím nějak nebyly suroviny ani chuť. Mám takový pocit, že těmi kupovanými nic nezkazím. Dokonce jsem v jedné chytré knížce vyčetla, že se fakt nedá spolehnout ani na domácí zeleninu, protože nikdo neví, co naplaví do půdy spodní vody. Tak nevím, asi to budu střídat. Prostě zlatá střední cesta.
Jen mě u těch příkrmů a šťáviček děsně štve, že je všechno oblečení pak zmazané,. že nejde vyprat. Už tu myslím o tom psala Verča. Vůbec to nechce pustit. Hlavně mrkev. Tak jsem to vyřešila, že jsem vyřadila 1 oblečení jen na jídlo. Pro mě i pro Anetku. Tak snad bude pokoj. Zlaté mléko.

JO, EDIT, Anetka také válí sudy, asi už máme po klidu. Ale aspoň bude víc zábavy.

Zatím se mějte a všem marodům přejem rychlé uzdravení

pa pa

Jitka + Anetka /zítra neuvěřitelných 6 měsíců/

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 07.03.05 19:55

JO holky,

to jsem ještě já. Jsem věděla, že něco zapomenu. Jsem ráda, že se ozvala Pepsi a Chrastilka. Ale kde jsou ostatní? Kimi, Gabča, Malina.....Haló haló pište pište

Jitka

 
EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 07.03.05 21:21

Ahoj holky,
všechny vás zdravím a děkuju i za milé ohlasy na mé přispívání do deníčku.

Holky, pro dětičky, které trápí ekzém a je jim více než 3měsíce a nepomáhá holtovka nebo promašťování a tak, je skvělý ELIDEL krém. Má vynikající účinky jako hormonální masti, ale nemá přitom žádný hormon. Nevím z jakého důvodu o tom lékaři moc nemluví (asi, že je pro pojišťovny drahý), nicméně je dobrý, tak doporučuji.
Nám ale nejvíce na ten atopický ekzém pomohl Ambiderman a 2×denně hodně promastit. Ale jaro sebou přináší i zhoršení.Hlavní je miminko moc nenabalovat, aby se nezpotilo.To pak alespoň u nás pak hned ekzém vyskákal.

Holky, chtěla jsem vás POPROSIT O RADU - příští týden jedeme poprvé s malou na delší cestu, jedeme až do Rožnova, cesta trvá tak šest hodin v tomhle počasí. A já se toho docela bojím. Nevím, jestli máme dělat nějaké zastávky, nebo zda máme jet nepřetržitě. A co nevolnost, nemám radši koupit nějaký sirup na nevolnost, jestli vůbec je? Když jedeme přes hodinu k rodičům, tak to už se začíná vrtět a být nespokojená, tak nevím. Máte některá zkušenost s delším cestováním. Za všechny postřehy budu ráda. Díky moc.

KOKHI - držím pěsti, aby jste to s manželem všechno ustáli a spíše vás to stmelilo, než rozdělovalo. Zkuste si třeba udělat nějaký čas jen pro sebe, jestli je to možné, no však jistě sama víš.

Tak, všem dobrou noc.
Zítra jdeme na třetí očkování a na očko proti obrně.

Edita Anne s Violkou

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 07.03.05 23:35

Čau Edito,
taky se připojuji a spoluvítám tě znovu :o).

CESTOVÁNÍ - máme štěstí - Barča do 10 minut většinou v autě usne. Když ale jedeme někam delší cestu a ona se probudí a vrtí se (to má obvykle pro změnu hlad), zastavíme, já si ji vytáhnu ze sedačky, nakojím, když je potřeba přebalím. Možná by stálo za to - u tak dlouhé cesty - zastavit u nějaké benzínky, kde se nekouří v restauraci a trošku ji tam protáhnout, když ji cesta neba. Barča už sleduje z okna stromy a tak, takže zatím pohoda.
V nějakým pořadu v TV ¨Dr říkal, že v autosedačce by dítě nemělo sedět (denně) víc, než 3 hodiny. Tak to tomu přizpůsobujuem. Samozřejmě, když jedeš jednou za měsíc na návštěvu nebo na výlet, zprůměrujem to...........:o).
Ještě se celkem zabaví hračkou, jinak už další rady nevím........... ¨To zvládnete :-))

Mějte se, zatím

Verča, Barča a pidižvík *

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 08.03.05 09:11

Ahoj holky,

MARCELO - jéjda, není nad trochu sluníčka v tomto období, kdy se jsou všichni nedočkaví po jaru. Taková dovča by mi taky bodla. Jak dlouho tě prcek neviděl? Poznal tě hned?

LENCULKA - tak co rýma? Stále se drží? K tomu vítání občánků, my jsme s Petrem byli přivítání v Brně v Kr. Poli. Tam to probíhalo slavnostně, před síní (obřadní) nás seřadili dle jmen (jako svatebčany), určili místa, kam se máme po:,–(it. Tatínek, maminka, oslavenec a jeho sourozenci. Další členové rodiny seděli až vzadu. Básnička, písnička, varhany, pár slov starosty Kr. Pole, zápis do pamětní knihy (nebo do jaké - jako na svatbě), dárečky od městské části pro prcka (dostali jsme památníček, bezva malou kousací a pískací knížečku, já kytku…) a gratulace a pár milých slov od starosty. Fotili nás jak známí tak místní fotograf, fotky jsme si mohli vyzvednout…no a kolik lidí přišlo na vítání, to záleželo na rodince, jak si to udělala. Někde byli jen 3, mamča, taťulda a hlavní oslavenec, někdo si pozval celé příbuzenstvo a poté následovala oslava (kámoška nadělala horu řízků a pozvala celé své příbuzenstvo domů…
Tak pěkný zážitek ( já se při tom zpěvu dojala a málem se rozfňukala…)
Jaro, jaro!!!!!!!!Už jsem viděla pupeny na stromech, ptáci už zpívají…zatracený vrány ještě neodletěly.....ale už tu brzy budeeeeee…musí­íííííííííí!!!! Jaro jedno!

EDITO - Violka je moc šikovná. Ten náš Petr si o válení sudů může nechat tak akorát zdát! Zatím se přetočí tak akorát na bok a i to je na něj trochu moc. Lenoch jeden. Jen by se nechal stále nosit! S cestováním ti bohužel nemůžu poradit, Petr v sedačce neseděl dýl jak hodinku.A tu prospal. O tom krému Elidel jsem taky slyšela, prý stojí kolem 600 Kč. Prý doktoři mají problémy s pojišťovnou. Záleží na doktorovi, prý Elidel může předepsat i pediatr…

Chtěla jsem napsat víc, ale opět mě volají mí dva klucí. Odbíhám chovat, vařit pro mě a Toma ( ve školce se maluje, tak je doma).Jo a máme za sebou očkování proti obrně, je jen na lžičku-brnkačka. kromě Tbc a obrny nemáme však nic…Od října, co se Petr narodil, stále někdo marodil (včetně Petra) a doktorka řekla, raději neočkovat…Teď jsme konečně všici zdraví…jé a vysvitlo sluníčko…dnes dám do oken jarní výzdodu…už se nemůžu na tu špinavou zimu ve velokměstě koukat…černý sníh plný psích kakánků a čuránků, nemáme pomalu kudy chodit a vysvětlete to 4,5 klukovi plnýmu energie…stále někde běhá-kličkuje mezi bobky. no, už budu raději končit

Zatím pá
Lila

P.S. příbalový leták k Elidelu
http://www.aislp.cz/…mvaihtml.cgi?…

 
Kimmi
Stálice 95 příspěvků 08.03.05 10:36

Ahoj děvčata!
Tak se po delší době ozýváme. Máme se s Bárou celkem fajn. Máme za sebou dvoje očkování a obrna na lžičku nás ještě čeká. Bára se překuluje jen na bok, víc zatím ne a na bříšku ji to teď taky moc nebaví. Pořád kojíme, bez příkrmů. Občas jsem z těch nocí unavená a rozlámaná, ale někdy jsem zase docela pěkně vyspalá, i když krmíme 3× za noc.
Verčo, s těma prsama je to moje zkušenost / zatím/, že sice po kojení jsou to splasklé měchy, ale tak do cca roka se to podstatně zlepší. No však uvidím tentokrát, potřetí…
Lenculko, malé dítě je možné pokřtít bez přípravy právě proto, že se za něj někdo může jaksi „zaručit“ a že je naděje, že se mu od té osoby dostane výchovy ve víře. Takže myslím, že je to v pořádku, skutečně může být pokřtěný každý, ale k čemu by to bylo, když není věřící? Až tvoje dítě vyroste a bude třeba věřící, i když vy rodiče nejste, tak se nechá bez problémů pokřtít, samozřejmě po přípravě…
Musím běžet, Bára se vzbudila, jdem krmit a ven.
Papapa
Kimmi a Baru brzy 5 měs.

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 08.03.05 12:42

Čau holky.

OTÁZKA DNE: Jak často mimča koupete?

Já koupu Barču obden. Jen když je moc pokajděná, běžím ji opláchnout pod sprchu. Jde nám to ale tak krkolomně, že se ráda nechám poučit, jak omýváte holčičky.
Bříškem dolů nee, když píšou, že by se část stolice mohla dostat do pohl. orgánů (orgánečků :o) - to teda podle časopisů a knížek.......­........takže mi to přijde dost obtížné......­..........
A obden mi to zatím vydrželo od začátku, protože za prvé jí nechci „přesušovat pokožku“ - ha ha, to je jak v reklamě, a za druhé máme kolem koupání malé dost lítání a chystání všelijakých podložek, podstavců, topení, atd atd, všechny to znáte :o)
No a sem tam chytím kritické pohledy příbuzných, jakože to je málo.........:-(, ale zatím jsme žádné problémy neměly. Spíš naopak jsme úplně v pohodě.
Tak zkuste napsat zkušenosti.)

Díky

Verča, Barča a pidižvík*

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 08.03.05 13:41

Ahoj holky,
moc se neozývám, jen čtu. Hlavně nevím, co bych psala. S Vítkem žádné extra problémy nejsou, pořád jen kojíme, rýma a kašel ho teda trápí už dlouho, ale do ATB se mi stejně jako doktorce nechce. Víc starostí mám spíš s Michalkou, ale to do tohoto deníčku moc nepatří.

Veroniko, Vítka koupu taky obden a je to v pohodě. Koupání opravdu vysušuje kůži a není nutné tak malé prcky koupat denně. Jo, v létě, až budou baštit „šám, šama“ až se budou třeba batolit na zemi a budou jako čuňátka, tak to asi jo. Navíc Vítek z koupání zatím není zrovna odvázaný, sice neřve, ale že by zrovna štěstím jásal, to ne.

Jinak je to spíše lenoch, z bříška na záda se párkrát už obrátil, ale teď už to asi 2 týdny neudělal. Včera se poprvé otočil ze zad na bříško, ruka mu zůstala vespod, byl z toho celý překvapený :o) Nožičky jsou teda už dlouho jeho oblíbená hračka, paleček dostane do pusinky asi týden. Hračky si taky už pěkně přendavá z ruky do ruky, všechno neomylně končí v pusince. Zuby zatím nehledám, mě, manželovi i Míše vyrostl první zub až po 8. měsíci. Aspoň nebude kousat při kojení. Má za sebou druhou dávku očkování standardní vakcínou. Reakce byla mnohem mírnější než poprvé, trochu zvýšená teplota, ukňouranost, nožička byla taky trochu začervenalá. Druhý den už byl v pohodě. Příští týden jdeme na lžičku a pak za měsíc 3. očkování čtyřkombinace a žloutenka. Tak to předpokládám, že opět nebude problém.
Na Vítání občánků jsme zatím nebyli. S Michalkou nás pozvali až když jí bylo 7 měsíců. Mají u toho takové menší vystoupení dětského souboru tak aby to ty prcky trošku zaujalo.
Tak se mějte všichni hezky, ať vám drobečkové dělají radost!

Katka a Vítek 5 měsíců a 2 dny

 
anoli
Povídálka 18 příspěvků 08.03.05 14:14

Ahoj holky,

tak par postrehu od nas…
KOUPANI - take koupene ob den, kvuli vysuovani, ale i tomu litani kolem. Koupeme odpoledne - kolem 3 nebo 4 hodiny, protoze mala je uz hodne unavena a uz by si to tolik neuzila. Po koupani ji vzdycky jeste namasiruju - to je asi taky jedina doba, kdy vydrzi na brisku…kdyz ji masiruju zadicka a prdelku, tak se ji to moc libi. Takhle nam to zatim vyhovuje, ale casem se to asi bude menit.
CESTOVANI - take asi moc neporadim, nejdele jsme jeli asi 1,5 hod a to mala chvilku pozorovala a pak usnula. Asi bych take delala nejake zastavky, kdyz se probudi a byla by hodne nespokojena. Urcite to zvladnete! My poletime na velikonoce do Anglie, coz je trochu jina story, ale uz z toho mam bobky ted.
PEPSI - to musi byt krasa byt v novem - vsechno ciste, nove, zarizujete, to je urcite moc hezke, i kdyz urcite velka honicka.

Holky, chtela jsem se zeptat, kamaradka do me melduje, ze s malou hodne dodrzuju zabehnuty stereotyp (coz je pravda, protoze mala je tak proste nejspokojenejsi) a bojim se udelat neco ´mimo´ zabehnute ritualy. Ze si tim sama na sebe pletu bic, az bude starsi, vsechno ji vykoleji. Co si o tom mysite? Je pravda, ze nikam moc na navstevy nechodime, protoze mala je tam bud uplne zarazena a jen kouka anebo ted posledni dobou breci, kdyz vidi nekoho ciziho. Tak spis zveme navstevy k nam. Nechci z ni mit asociala, ale nevim, jak to nakobinovat, aby byla spokojena a zaroven se trochu otrkavala na nova prostredi a tvare.

Zatim ahoj - Anoli a Annie 4,5 mesice

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 08.03.05 17:30

Ahoj holky,
KOUPANI: my koupem jen kazdy treti nekdy i ctvrty den a je to uplne v pohode, Lukasek ma suchou kuzi tak ho nechci vysusovat. Kazde rano ho omyvam vlhkym hadrikem a pak ho namazu. Nemam pocit, ze bych mela spinave miminko.
CESTOVANI: mame zcestovale miminko, uz jsme s nim leteli a za tri tydny poletime zas, autem jsme jeli uz hodne delsich cest. Vetsinu prcek prospal, po dvou hodinach jsme zastavovali a udelali pauzu na kojeni, protazeni a trochu hrani. Po ctyrech hodinach uz byl ale nespokojeny, bylo uz tma, na hracky nevidel a spat uz se mu taky nechtelo. Tak nevim, jestli by nebylo lepsi jet na delsi trasy v noci, ktere by komplet prospal.
Mejte se a opatrujte mimisky,
Pepsi s Lukaskem

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 08.03.05 17:45

Jen krátce, koupu Petra 2× týdně…denně zadeček i několikrát. dle kakánků…denně ručky a obličej opláchnu v umyvadle…až bude lézt, budeme koupat i denně

Lila

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »