Podzimní očekávání 58 - Deset mýtů o plavání

Ostatní

Ahoj, holky! Jak už jsem se zmínila v komentáři v minulém deníčku, při likvidaci starých čísel časopisu Marianne jsem narazila na zajímavý článek. Týká se plavání miminek. A protože většina z Vás jste právě maminky malých plaváčků, tak mě napadlo, že by to bylo celkem vhodné téma pro nový deníček. Některé z Vás už máte doma hodně zkušené plaváčky, tak doufám, že nám napíšete i svoje zkušenosti a případně některý názor, který se objevuje v článku, vyvrátíte.

Mýtus: Kojenci a batolata se v kurzech naučí plavat
Voda klade odpor, čímž posunuje mentální věk dětí o rok zpátky. Opravdovým plavcem se malé dítě může stát nejdřív ve čtyřech až čtyřech a půl letech, a ještě k tomu potřebuje chodit třikrát týdně trénovat. K výuce nejrůznějších plaveckých způsobů je po stránce duševní i pohybové nejlépe připravené kolem devíti let, ale je lepší začínat dřív, protože se tak předchází možnému utonutí. Kurzy „plavání“ mají kojence a malé děti naučit dýchání do vody, orientaci pod hladinou, pádům, seskokům a splývacím polohám, hlavně je však přivyknout vodním radovánkám, aby jim nevadilo mokro v uších, očích a nose.
Mýtus: To, co je naučí v kurzu, zvládneme i doma
Chceme-li mít doma plavce co nejdříve, měli bychom jeho vodní výchovu svěřit odborníkům. Necháme-li mrně provádět přirozené pohyby, připomínající nechvalně známou čubičku, získáme sice časem jistotu, že se neutopí, ale jeho plavecký styl to dlouhodobě poznamená. Dlouho ho totiž nic nenutí provádět správná tempa: vždyť přece plave, tak co? Je to podobné jako když se naučíme psát na počítači dvěma prsty. Při pětiletém výzkumu nechali odborníci jednu skupinu dětí plavat tak, „jak jim končetiny narostly“, a poté je porovnávali s těmi, které se učily tempa jaksepatří. Neutopil se nikdo, ovšem lidé stojící na břehu chtěli děti z první skupiny zachraňovat, protože jejich pohyby připomínaly spíš zápas se živlem.
Mýtus: Děti se nachladnou a častěji stůňou
Ty nejmenší by měly plavat v samostatných vaničkách s vodou teplou 37 stupňů C, větším se teplota trochu snižuje. Proto není pro kojence mladší jednoho roku vhodný veřejný bazén. Jednak je jim ve vodě určené plavcům zima, jednak tam není vhodné zázemí, kam mohou matky miminka, která ještě neumějí chodit, položit. Dýchání přes odpor vody má rehabilitační účinky a naopak dětem trpícím problémy s horními cestami dýchacími prospívá. V bazénu je totiž bezprašné a hodně vlhké prostředí, proto je plavání jedním ze sportů, které lékaři doporučují zejména astmatikům.
Mýtus: Plavání způsobuje záněty středního ucha
Záněty mívají ty děti, které jsou k tomu náchylné, jenže je otázka, zda by je neměly i bez plavání . Voda sice do uší vniká, ale bakterie se v udržovaném prostředí ve vodě téměř nevyskytují, chlor je hned zahubí. Dřív se dětem dávaly do uší tampony, ale ošidily se tak o sluchové vjemy. Lékaři tvrdí, že tampony nejsou potřeba, stačí po plavání vysušit zevní zvukovod a hlavně nespěchat hned ven na chladný vzduch. V zimním období by se děti měly aklimatizovat v herně.
Mýtus: Chlor poškozuje jemnou dětskou kůži
Dobrý provozovatel mění často vodu, takže ji nemusí tolik chlorovat. Pokud dítě po koupání osprchujeme, ošitříme mu kuži olejem či pleťovým mlékem a doma ho už znovu nešamponujeme ve vaně, není důvod se o jeho pokožku bát.
Mýtus: Voda je špinavá, protože do ní malé děti čurají
Deset vyčuraných miminek nadělá ve vodě menší škodu než jeden neosprchovaný dospělý.
Mýtus: Malé děti se koupají s cizími dospělými a hrozí jim ruzné nemoci včetně pohlavních
Voda recirkuluje. Přijde-li tedy náhodou někdo špinavý, množství chloru v bazénu navázáním na bakterie klesne, vracející se voda dá signál strojovně a ta přidá další. Například v plaveckém klubu Juklík /Praha 4 - Krč/ řeší hygienu otevřenými sprchami namísto kójí. Ostatně, maminky bývají mezi sebou nejlepšími policajty. Pokud se některá neosprchuje bez plavek, vždycky ji někdo na prohřešek upozorní. Do bazénu nesmějí dokonce ani ty nalíčené.
Mýtus: Nejdřív se děti musí naučit potápět
Poslední dobou někteří instruktoři praktikují „delfínování“. Pod tímto termínem se skrývá výuka drilem vycházejícím z jedné ruské metody. Dospělý kojence popadne a dvanáctkrát po sobě ho ponoří a vynoří, napodobuje tak pohyb delfína. Přiznivci tvrdí, že to dětem nevadí, protože nepláčou. Plakat ovšem ani nemohou, to by se udusily. Aliance plavání kojenců a malých dětí před touto násilnou metodou varuje. Je to totiž víc atrakce pro dospělé, zatímco děti stresuje a vyčerpává. Hodiny plavání mají být hravé a mrňata mají nové prostředí objevovat v bezpečné blízkosti rodičů. Voda jim posklytuje jiné možnosti pohybu a i rodiče nacházejí další možnosti her a dovádění s potomky. Hlavně tatínkové se zbavují strachu z toho, že dítě upustí nebo mu jinka ublíží.
Mýtus: Psychomotorický vývoj malých plavců se násilně urychluje
Diplomová práce Pavly Večeřové na FTVS vedená doktorkou Čechovskou potvrdila, že děti docházející na pravidelný plavecký výcvik jsou o něco šikovnější. Rozhodně však neplatí, že by třeba chodit začaly extrémně dřív než ostatní děti jejich věku, kdy tělo ještě není na nové dovednosti připraveno. Jsou prostě jenom mezi prvními, nikoli revoluční průkopníci.
Mýtus: Častý pobyt ve vodě vede k nadměrnému ukládání tuku
To platí pouze pro závodní plavce, kteří v bazénu tráví většinu času. Navíc tělo nadměrným ukládáním tuku reaguje pouze na dlouhodobý pobyt ve studené vodě.
Tak, to byl časopis Marianne, z něhož jsem si dovolila článek vypůjčit, a teď se těším i na Vaše názory a zkušenosti. My, bohužel přiznávám, na plavání zatím nechodíme, takže svůj názor nemůžeme připojit. Říkám zatím, protože doufám, že to brzy napravíme.
Hodně úspěchů malým plaváčkům a jejich maminkám přejí
Jitka + Anetka 8m

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
RA
Stálice 73 příspěvků 12.05.05 09:22

ahojky,
zkušenosti přidat nemůžu, ale chci se pochlubit. Včera jsme byli plavat poprvé a malý to zvládl na 1* :-)
jen taťku udolala ta teplá voda :-)

Janka + Matýsek 15týdnů

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 12.05.05 09:50

Ahojky.

JITKO, moc hezký článeček. My „plaveme“ od Kátiných necelých tří měsíců, a důvodem byly zejména její hysterické záchvaty, sotva vodu viděla. Abychom ji „vymazali“ paměť, tak jsme ji více než měsíc jenom otírali. No a v den D (12.1) mě malá překvapila. Dobrovolně se instruktorkou nechala namočit a dokonce i potopit ouška. Teď můžu říct, že malá vodu miluje a mrzí mně, že jsem na ten způsob nepřišla dřív a „mordovala“ sebe i jí tím řevem a odporem.
A k těm mýtům: je pravda, že k plavání to má hodně daleko, je to spíše o vodních hrách, ale v kurzu po nás ty děti opravdu učí plavat (je jim něco okolo 1,5 a 2 let).

Odolnost proti nachlazení - možná tím, že jsme začaly tak brzy (?), tak nás zatím žádná rýma netrápila (ale bojím se, že jsem to teď zakřikla - „nesmím nic“ říct, protože do hodiny je to přesně naopak).

Záněty - po plavání vysuším ouška stočeným vatovým tamponkem a než oblíknu malou, sebe, pobalím věci, je min.půlhodiny v čoudu.

Vysušování kůže - stačí opravdu pořádně „promazat“, hodně se mi osvědčil lotion od Babylove.

O špinavé vodě snad nemá smysl mluvit - jednorázovky u malých a plevky u větších, navíc je hned u bazenku nočník. Bohužel, jsou tu pouze 2 sprchovací boxy a maminek a dětí hodně.

No a co se týká psychomotorického vývoje - mně se po každém „vaničkování“ zdála K. taková více uvolněnější a lépe se ji hýbalo.

Tolik k plavání. Včera jsem se spletla místo avizované meruňky ke svačině to byla nakonec broskev, ale zdlabala ji bez následků.

Jsem ráda, že je Petříkovi mnohem lépe, teď ještě ostatní marůdci. Za to marodění stejně může to počasí. Už aby bylo po „zmrzlících“ a bylo tepleji.

Ještě jsem něco chtěla, nevím, jdu uložit malou spát.

Zatím Gabika a Káťa.

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 12.05.05 11:48

Ahoj holky,

hmmmm hezký článek. Docela mě překvapuje, že Marrianne něco takového vytiskne. Jo daleko, předaleko je ta doba, kdy jsem si jí docela často kupovala. :o)

Plavat se v kurzu určitě nenaučíme, ale za to potápět se, zadržovat dech, cáky cáky - plácat s radostí rukama do vody, sápat se na mamku a křečovitě se jí držet, když zrovna nechce Vojtík dělat to co po něm mamka chce, aby dělal; potkat Báru a sáhnout si na ostatní miminka a poznat nové tety (oblečené v neoprenu - ta voda je totiž fakt někdy pěkně studená brrrr) a mamka se naučí spustu nových básniček a písniček. Tak to vše se naučíme při našem plavání-koupání. :o)

Chodíme už od 3 měsíců a Vojtíška to moc baví. Teda alespoň si to mamka myslí.
Rýmu měl Vojtík už 2×, ale já osobně nezastávám názor, že na to má vliv plavání.
Určitě je otužilejší, ale doma se koupeme pěkně v teplounké vodě i s mamkou/taťkou ve velké vaně.
Do bazénu (kopaliště) v létě určitě vyrazíme, takže tohle pravidlo do jednoho roku ne, určitě porušíme. (mamka by to v tom vedru bez vody nevydržela)
Dýchání přes odpor vody - no nejsem si tím 100% jistá, ale náš Vojtík do vody nevydechuje. Zadrží dech a vydechne, až když má hlavičku z vody venku. Někdy sice děla bubliny, ale to mu zatím moc nejde, spíš to je omylem.
Kůže se nám po koupání nehorší. Spíš naopak. Chlor nam nevadí.
S delfínováním jsem se nikdy nesetkala, to slyším poprvé. Hrůza!
Potápíme se postupně, nejdříve jsme začali pod nos, pak celá hlavička. (i když někdy šla rovnou celá hlavička, viď Gabi :o)))
Teď se potápí s mamkou a dostává při tom pusu pod vodou, a nebo Vojtíška pošle mámě (která je také pod vodou) teta cvičitelka. Vojtík ke mně doplave setrvačností, chytnu ho a a šup nad hladinu. Je to super.

Zatím ahoj Ajjja a Vojtík

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 12.05.05 12:39

Ahojky,
tak jsme zdravé - teda Bára. Hurá. Takže příští středu jdem zas plavčit! Je to přesně jak psala Anička. Fakt to tam je super. A ano, místo, abych Báru poprvé potopila jen po pusu, šla tam celá. Já to přeslechla anavíc jsem musela zdolat odpor vody a tak to dopadlo takhle:) Přiznávám, že problém byl pak spíš se mnou při potápění, než jsem se naučila držet Báru, říct signál, rychle nadechnout a pod vodu, natož tam koukat, ale už to jde!:)

Jinak Bára má v 7,5měsících 8,25kg, 72cm, hlavička 45cm. Začínáme s příkrmama. Podle dr postupně zkusit všechno až na vyložené rizikové věci, které často vyvolávají reakci. Řekl už i postupně pak dát jogurt, i tvaroh, ale ne samotnej kvůli velkému množství bílkovin a spíš jen občas, pak postupně zkusit ten lepek. No zkrátka začít jíst. Tak jsem na nás zvědavá:) Bára zvládá jablíčko (první lžičku) a říznuté mrkví (musela jsem na ni opačně, protože mrkev nechtěla). Dneska budu zkoušet samotnou mrkev.

Zatím jdu k B, protože tu leze, houká a blázní bláznivka bláznivá. Taky jsem prubla golfky a jsem maximálně spokojená.

Tak já zatím letím…

GaB

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 12.05.05 13:18

Ahoooj holky,

vubec nestiham. Ted mam chvilku a musim napsat neco o nas. Nemam cas cist, ani psat. Docela se mi po vas styska, ale ted resim pracovni problemy a tak musim emimco odsunout stranou a moc me to mrzi.
Danula je super. Uz mame 2 zuby a klube se nam 3, jednicka nahore. Jinak jeste poradne neleze, ale uz krasne kleci na vsech ctyrech, a dostane se kam potrebuje. Je to muj milacek. Posledni dny ho moc nevidim, az odpoledne a tak si uzivame spolu. Dopoledne ho hlida mamca.
Nejak se mi to tady se.e. Ale to se obcas stava.
Jinak mi manza odjizdi na 2 tydny na sluzebku do italie. Delala jsem si iluze, ze za nim pojedeme, ale bohuzel, musim ted setrit.
Mooooc vas vsechny zdravime Lilu, Gabiku, Vercu, Ajjjju, Lenu, Kokhinu nechci na nikoho zapomenout a na koho jsem zapomnela, tak se omlouvam. Vsem vam posilame zdravicku, pusinku a az budu mit chvilku tak si prectu vsechny vase prispevky a ozveme se.

Marcela a Danysek

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 12.05.05 13:51

Ahoj holky,
super deníček :o)! My plavčit taky chodíme a zatím máme jen dobré zkušenosti. Taky se mi líbí hlavně, že jsme mezi dětma a že umíme spoustu nových básniček a baru se hýbe tak, jak by mě to doma samotnou třeba nenapadlo.........
Marci - dobře, že ses ozvala, už jsem si začínala myslet, jestli třeba nejste nemocní nebo něco se neděje. Tak až dopracuješ, těšíme se na tebe :o) a Danýška

Protože je venku pořád na Barčiny očka nebezpečno :o(, udělaly jsme si výlet aspoň do Vańkovky (v Brně) a konečně jsem na ni sehnala sluneční brýlky 8-)
Je v tom srandovní, tváří se tak všelijak, tak na ni musím hlavně opatrně, ať si pomalounku zvykne.......... byla by paráda, kdyby je vydržela v létě nosit. Právě i proti tomu větru na očička.
Jo, ani jsem nevěděla, že dělají takový měkčí, že se dají „víc“ ohýbat - to je fajn pro děcka.

Tak já letím, mějte se zatím

Verča, ¨Barča a pidižvík*

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 12.05.05 15:01

Jeee, Barča bude mít krásné sluneční brýle. Tak honem fotoooo. Ať zkoukneme jak jí to sluší. Vojtík by je hned sundal a začal zkoumat tou svojí neposednou pusinkou.

Vítáme zpět Marcelku a Danyho. Ať Vám manža alespoň přiveze něco pěkného. :o) Gratulujeme k 3tímu zoubku, nám je pouze vidět pod dásničkou, zatím se nevyklubal. Ale trochu zlobí.

Jupí Bára je zdravá, ve středu budeme možná nahrazovat, jestli bude volné místo a tak se uvidíme. Vojtík se už moooc těší.

Ahoj Ajjja a Vojtík

P.S. holky manža dneska hlídá, já jdu cvičit iyengara jogu - HURÁ, už se moc těším. Konečně po tak dlouhé době. :o)

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 12.05.05 22:14

Ahojky,

jsem ráda, že se deníček a díky za Vaše postřehy. Docela mě mrzí, že nemůžu přidat svoji zkušenost, protože plavat nechodíme. Jsem asi praštěná, ale nějak se nemůžu srovnat s těmi 10 kg, co mi zbyly po porodu a vůbec se mi nechce svlíkat se do plavek. Pořád kojím, tak nechci ani držet žádnou dietu a ty kila jinak dolů zřejmě asi nepůjdou. Ach jo.

Ajjjo, ten vtip byl fakt bezva. Dost jsem se pobavila.

V sobotu odjíždíme na týden na Šumavu na Čeňkovu pilu, tak se s Vámi na ten týden musím rozloučit. Už se tam děsně těším. Tak pa pa, jdu balit. A doufám, že až se vrátím, tak už tu nebudou žádní marodi.

Jitka + Anetka

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 12.05.05 22:20

že se deníček líbil, samozřejmě. Jdu už radši balit

Jitka

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 12.05.05 22:39

Ahoj,

to jsem ještě já, já asi dneska nedám pokoj. Lilo, Verčo, myslím, že zitra jdete na kontroly, tak ať Vám to dobře dopadne.

Tak už fakt jdu balit

Jitka

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 13.05.05 11:14

BeJitka - přejeme krásný týden na Šumavě a kg sem kg tam. Maminky na plavání jsou v poho, vlastnš je tam tolik aktivit, že vůbec nemáš čas sledovat jestli je někdo nad nebo pod váhou. Prostě jsme všichni rádi, že stíháme dělat všechny ty manévry s mimískama, říkat básničky a přitom dávat pozor abychom je neutopily. :o) Takže klidně na plavčo vyraž.

Ahoj Ajjja

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 13.05.05 20:00

Ahoj všem, ¨JITKO - díky za deníček, je super.
my jsme teda taky „plaváčci“ a jsme docela spokojení. malá to bere jako hru a zábavu, pozná nová miminka, naučí se nebát vody a to je vše co od toho vlastně čekám, nějaké plavání to snad později. rýmu jsme vždycky chytli nezávisle na plavání, naopak si myslím, že je to dobré otužování. Ú nás je teď nového to, že malá se už konečně začala točit ze zad, z bříška, z boku … prostě jak čamrda mi putuje po posteli :-))
příkrmy u nás pokračují a důsledkem byl dnešní první bobek !!! naštestí bez problému.
furt čekáme na zuby.
a furt máme rýmu.
mě teda ještě navíc bolí trochu v krku, a v noci jsem měla 38 a děsnou zimnici, doma jsem neměla žádný paralen a tak jsem ho musela „šlohnout“ Emě - panadol baby.
tak doufám, že to dneska bude lepší.
Taky máme s manžou pěknou krizovku, tak taky doufám, že to bude lepší.
Tak pozdravujte mimísky.
Lenča + Emča - skoro 7 měsíců (kde jsou ty časy jak jsem psala 2t…2měsíce…3mě­síce…)

 
Beruna
Kecalka 132 příspěvků 13.05.05 21:33

Čau čau, mám dotaz, trénovali jste to přetáčení nebo Emča začala sama od sebe ???
Jinak koukám, že krizovky s manželama jsou všude… chtěla jsem dneska škrtit, ale přece jenom je to živitel :-))
Monika a Šimon téměř 7m

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 13.05.05 21:55

Ahoj holky
tak Klaris neleze, jen zuri, ze to nejde, zub nikde. Otaci se na obe strany ze zad na brisko a zpatky, sup sup, taky rotuje kolem pupiku. Otaceni jsme cvicili, kdyz zacala na jednu stranu, zkousela jsem ji motivovat na tu druhou a pomahat ji, uz ji to jde na obe.
Jen se mi naucila stoupat, kdyz ji mam na kline, naucil ji to manza a tchyne :-(, me se to nelibi, nechci ji to dovolit, kdyz neleze, ale ona hopka a ma radost, nechce ty nozky pokrcit. Jak je to u vas?

Me zas tchyne rekla, ze mam dat Klaris do postylky pres den, ze se nauci odrazet se a pomoci spruslicek stoupat, ze manza to uz umel. No asi nechape, ze to je to co nechci a proto mala v postylce jen spi, no a to ma jeste spaci pytel…

Jak jste na tom vy?
Pa
Lucka+Klarka

 
Beruna
Kecalka 132 příspěvků 13.05.05 22:03

Já se snažim taky motivovat, když vidí nějakou hračku nebo něco, co ho zajímá tak se otočí, ale sám od sebe nechce. Jinak s tim lezenim, ono to neni asi jednoznačný, moje mamča řikala, že jsem nelezla i když se snažili s tátou mě to učit, že jsem si prostě pak jednoho dne stoupla a předběhla jsem prý rok tak nevim, asi je každé mimčo jiné. tim nechci tvrdit, že by to nemělo být popořadě.
tak uvidíme čau Monika a Šimon

 
Macias
Nováček 1 příspěvek 14.05.05 12:45

Čau holky,
všechny Vás zdravím. Dlouho jsem se neozvala, není čas. Vojtík si začal sám stoupat asi před třemi týdny, od tý doby nedělám nic jinýho, než že za ním lítám a chytám, aby někde nežuchnul. O hračky neprojevuje absolutně žádnej zájem, jediný, co ho baví, je mobil a tel. ovladače, ale ani ty ho nezabaví déle jak 5 min. Co se naučil stavět, nedělá vůbec nic jinýho, prostě všude leze a postavuje se. Samozřejmě že ho úplně neuhlídám, párkrát už mi spadnul a praštil se, nejčastěji do hlavy, tak doufám, že nebude úplně blbej :-). Postýlku používáme výhradně na spaní, přes den v ní není vůbec, takže Lucko, nezoufej. Až se bude chtít Klárka postavit, postaví se.
Příkrmy baští o stošest, kupodivu má radši zeleninu než ovoce. Skoro každej den mu šmejdím v pusince a hledám zub, zatím bezúspěšně.
Tak toť ode mne zatím vše, musím letět.
Maciáš a Vojtík dnes 7m

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 14.05.05 16:20

Ahojte všechny,
my a stavět se? Ha ha. My se tak točíme na pupíku, jak kohout na báni, ale zatím nic víc (a já si užívám zatím toho „klidu“).
Mám radost, že Barči začalo víc chutnat, že si i přidává. Sní toho víc, než jsou její obvyklé dávky. Ale jak to vypadá, má 14 dní období, že papá hezky a pak zase 14 dní se do ní snažím aspoň něco dostat........Že by na nás působil měsíc? :o) Uvidím zase za dva týdny. Jestli to tak bude fungovat, přidáváme se ke statistice, co už tady jednou na emiminu proběhla.
No a já, abych nebyla pozadu, jsem se ještě víc rozjedla taky. Nějak se přestávám ovládat - to se mi s Barčou opravdu nestávalo.....jsem zvědavá, jak dopadnu na konci těhu (!)
V pátek jsme byly na kontrole na tom očním a zase proplachovali Barči slzný kanálky, zase máme kapat a v úterý přijít na kontrolu. Do bazénu prý nesmíme :o(, to jsem zvědavá, kdy to budeme nahrazovat. Asi pak budeme chodit rovnou 2× týdně.
Ven taky do větru nemáme chodit, tak právě sedíme doma a já se jen cpu…:O)

Jdu se někam odhodit, Barunka usnula, tak toho taky využiju (manža je klasicky na fotbale…).
Zatím se mějte,

Verča, Barča a pidižvík*

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 14.05.05 17:29

ahojky,
BERUNA - malá začala sama, ale točí se jak se jí chce, někdy leží jak poleno, nijak nemotivujem, musím zkontrolovat zda se netočí pouze na jednu stranu.
nestoupáme, nevíme na co máme nohy :-))))
VERU - ať je malá rychle fit, chudák holka, a propo jak bylo u dr ? už se s tebou víc bavily ???

 L.

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 14.05.05 19:52

Ahojky.

Mám chvíli čas, tak něco písnu. Právě dopékám brambory (mňam) a pak začne hokej, takže u nás je večerní program jasný, ani se nesnažím zjišťovat, co je jinde.

Malá už spinká, ale holky, mám s ní trápení. Ne zdravotní (ťuk ťuk), ale chování. Už třetí den jsem z ní „na prášky“ a přemáhám pokušení plácnout ji. Je jako aprílové počasí - nejdříve haha a jéé a potom, jako když otočí knoflíkem - brekot a řev (dokonce, jsme včera „utekly“ z dštského hřiště). Sama se nezabaví a když, tak na 5 nebo 10 min. Nepomáhá ani nové věci. Já ale nechci a nemůžu být u ní celou dobu, jsou věci, které prostě musím udělat sama. Bojím se, abynebyla na mě závislá a rozmazlená. Máte to taky takhle alespoň občas? Potřebuju povzbudit, protože jsem úplně hotovso a vyřízená. Tchýně tcrdí, že jipolezou zuby, ale vždyť ji ten druhý vyběhl minulou neděli a myslím si, že než vylezou horní, to chvíli trvat, nebo ne?

Zítra je nám už sedm měsíců, letí to hodně rychle. Jinak nic nového - vlastně jo, včera mi přišlo sedátko do vany, no pro Káťu, a tak jsme ho hned večer vyzkoušely. Malá se v něm dostatečně vyblbla a já se nemusela bát, že se utopí:o)).

No jdu na ty brambory a hokej

Zatím ahojky Gabika a Káťa.

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 15.05.05 15:30

Ahoj Gabiko,
mimča nám jdou do závislého věku :-) to bude určo tím, prostě nás potřebují víc jak na začátku a protože si to uvědomují tak o to víc nás vyžadují.
moje malá je taky tak, jak aprílové počasí, a přiznám se že mi někdy pěkně leze na nervy, ale jsou to přece naše zlatíčka, ono to určo přejde, tak vydrž.
pozdravuj katušku a vyřiď jí ať nezlobí maminku !

 L+E

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 15.05.05 19:27

Ahoj holky,
Gabiko, ja jsem si tu uz taky nedavno stezovala, jak mala zacina zlobit, nechce byt vubec sama a dela, ze si neumi sama hrat. Asi se chce hybat a nejde ji to, tak se zlobi a vyrvava…

Veru, my asi taky jeste nepujdem plavat, mala ma tu rymu sice lepsi, ale porad trochu tece z nosiku, tak at se to nezhorsi.

Holky, nejradsi bych si nafackovala, mala se mi pripekla na slunicku :-(
Byli jsme cely den s nasi ctyrnohou holcickou na psich zavodech, oba jsme s Martinem pripeceni a mala ma bohuzel taky cervene tvaricky. Rano bylo zatazeno a vypadalo to na dest, zavod se protahl, byli jsme tam cely den a odpoledne uz svitilo. Mala byla sice hodne v kocarku, ale taky jsme ji nosili a ja si to vubec neuvedomila. A to mam pro ni doma z lekarny krem proti slunicku. Ach jo, snad ji to neboli… :-((((
Lucka+Klarka

 
Anonymní  15.05.05 20:09

Čau holky,
dneska se nám HURÁ vylepšilo počasí. Aspoň tady v Brně nefoukalo. Pro jistotu jsem ale dala Barči ty sluneční brýlky a vyvolávali jsme hromadné komentáře kolemjdoucích, obličeje a grimasy, které běžně nejsou k vidění u dospělých..­.......no je v tom ¨srandovní. Odpoledne jsem neodolala a jak svítilo sluníčko a bylo fajn, vyrazily jsme s Barčou jseště samy ven, ale to jsem jí brýlky musela sundat, protože jsem zase já nevydržela, abych šla naproti ní a tvářila se inteligentně :o). Jsem moc ráda, že s nima na hlavě vydrží :o)))

Klarisek - Luci, zkus jí dát na ty tvářičky panthenol nebo třeba nějakou mast, co je jemná ke kůžičce (napadá mě z dětských bepanthen - můžou ho přece i olíznout při kojení¨) . Třeba je má narůžovělý z toho čerstvýho vzduchu a Barča je mívá hezky růžový až do večera, i když je namazaná. Pokud ji ty tvářičky přece jen pálí, ten bepanthen rozhodně neuškodí (a stane se nám to časem rozhodně všem, takže si ještě nefackuj a počkej na další příspěvky :o)))
Lenco - u Dr. - to je na dlouhý povídání - měla jsem se objednat na pátek, ale malovali (asi to v pterý nevěděli). Brali jen akutní případy......­....manža nazval Báru akutní, tak jsme jeli. Všichni. Vzala jsem si ho na pomoc, protože se mi o tom, jak Barča hrozně plakala zdálo od té doby každou noc a domluvili jsme se, že ji tentokrát podrží on. Jenže jsme čekali 2 HODINY v čekárně a on už musel na odpolení do práce :o(. To mi zbývala ještě hodina. Samozřejmě se mi chtělo strašně na záchod, ale MALOVALO SE, takže nejbližší WC bylo o patro výš (a přijď po hodině o místo v pořadí), Barča měla hlad, banánem si všechno upatlala........... Když jsme přišly na řadu, tentokrát si očko (jiná Dr.) prohlídli, udělali zase průplach, ale na moje otázky neměla čas. Strašně někam pospíchala a já jsem ji vyloženě svými nejapnými dotazy obtěžovala. Nějak mi na všechno kývla, něco jsem z ní vytáhla, ale víc jsem se dozvěděla tady z emimina....­..........
Jen si můžu dát k dobru, že tentokrát jsem se nedala a odešla jsem opravdu, až jsem se na vše zeptala .......
no a v út na tu kontrolu.
Holky letím, za chvilku přijde manža z fotbalu a začíná hokej, tak se zatím mějte.

Luci - napiš, jak s tou kavárkou. Dík

Verča, Barča a pidižvík*

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 15.05.05 20:52

Ahojky,
ja jsem Klarku natrela Panthenolem ve spreji, to ji snad taky neuskodi. Snad bude do rana „hneda“ a nebolava…
Je asi plna dojmu, protoze sla spinkat ted v devet, normalne jsem ji dala po sedme do postylky, obvykle sama usne, dneska plakala a vubec nespala, tak jsme to ted zkusili na podruhe, snad se z toho nestane zvyk.

Veru to jste si teda uzili v te nemocnici :-(, takovy dlouhy cekani!!!!
Pa
 L+K

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 15.05.05 21:43

No, to jo. Ještě mi doktorka významně řekla, že očičko se musí udržovat v čistotě. To jsem na ni ale už skoro vyjela a vysvětlila jí, že to jde těžko, pokud čekáme dvě hodiny bez možnosti se dostat k vodě, protože wc je zavřené a k jinému umyvadlu na patře není přístup..........
Byla jsem opět pěkně vytočená, ale te´d jsem ráda, že se to barči pomalu zlepšuje. Ťuk, ťuk, ťuk.
Víc mi bylo líto tak dvouměsíčních miminek, co tam plakali v průvanu na chodbě (taky s těma očičkama) a doktoři na ně vůbec nebrali ohled - jako pořadí od nejmladších. Vím, že to jde vždycky těžko. Asi toho na ně taky bylo dost, ale...........
Lucko, poslala jsem ti už včera SZ

V+B+*

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 15.05.05 21:45

.......plakaly­.........(a stejně je to správně „plakala“)
Ach jo

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 16.05.05 13:41

Čau holky,
nevíte, kde by se daly sehnat:

  1. plážový stan pro malou
  1. pevná látka, která se používá na potah kočárku?

Díky moc za tipy

Veronika, Barunka a pidižvík*

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 16.05.05 19:58

Ahoj holky,
poradte mi, Klarka zacala desne maminkovat. Nejhur snasi vecer postylku. Driv jsem ji po kojeni dala do postylky, dudlik, nekdy ani ne, sla jsem pryc a ona sama krasne usnula.
Ted se to najednou zlomilo behem dvou dnu - jak jdu ke dverim, hroznej plac, vratim se a v pohode. Nevim jak na ni, nechci ji nechavat moc plakat, na druhe strane zas nechci, aby si myslela, ze to zabira, ze budu sedet u postylky…
Co myslite?
 L+K

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 16.05.05 20:15

Ahoj,
Luci na tohle bych tipla, že by mělo zabrat ono dost proklamované nechat vybrečet.
Možná se mě to jen tak kecá, zatím to k nám nedošlo, ale asi bych toto volila jako první variantu. Už jednou se mi malá takhle zlobila, ale s mukama jsem vydržela a přesně do 5-ti minut byl klid. Tak přeji silné nervy.
Pá.
 Lenka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.05.05 20:22

Lucko, u nás je to to samý. Myslela jsem, že je to kvůli té nemocnici, seděla jsem u něj, nosila ho v podstatě pořád…v noci se budí a hned brečí, dřív, když neměl hlad, hned usnul…říkám si, že je to třebas jen přechodné období, a že to zmizí. No, nevím…prý kolem osmého měsíce věku si míma začínají uvědomovat, že jsou úplně samostatné „jednotky“ …a lekají se toho…prý je to další stupínek ve vývoji…Někde jsem to četla, už kdysi dávno, nevím přesně, jak to bylo…

Veru, bohužel ti nemůžu poradit. Chystáte se s malou k moři? Jak se má pidižvík?

tak zatím pá holky, pádím uspávat
Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 16.05.05 20:49

No manza taky rika nech ju, budes tam sedet hodinu. Sel za ni, je hned v klidu, ke dverim a rev. Ted uz spi.
Lilo v noci je to to samy, driv se vzbudila bud na dudlika nebo jidlo, pak hned spinkala, ted zacne hned plakat. Dudu ma, mne si ocicka a ne a ne zabrat, breci. Vcera zas hodku a pul v noci vzhuru, byla jsem k.o.
O tom, ze si zacinaji uvedomovat, ze nejsou s mami jedno telo jsem taky slysela, nevite kdy se to zlepsi?
 L.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.05.05 21:08

Lucko, teď prcek usnul, nechala jsem ho chudáčka řvát......vydržel to 15 min. a usnul…dala jsem si limit, těch 15 minut. Byl úplně hotový, třel si očička…nejsem však přesvědčená, že je to- to pravé ořechové řešení…CHJO
 Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 16.05.05 21:16

Ja prave taky nevim…
Na druhou stranu ale ona to asi vi moc dobre, dneska jsem to zkousela na trikrat odejit z pokoje a byla jak deska - vypnout, zapnout krik.
Spis co v noci, zacne plakat, i kdyz neni cas na jidlo, zkusim ji dat, napije se a v postylce zas zacne natahovat. Nechat ji kricet v noci, na to nemam nervy, ale pak jsme vzhuru pres hodinu.
No nevim…
 L.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.05.05 21:23

Lucko, zatím prcek pořád spí…já mám však dojem, že když dítě usíná s pláčem, že se s pláčem také budí.....no uvidíme. Je to poprvé, co jsem ho nechala při usínání plakat…
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.05.05 21:28

Tak jsem ho byla zkontrolovat a usnul na bříšku.....to nesnáší…až se vzbudí, určitě začne řvát. Spí rád na boku, to je v pohodě, ale když se vzbudí na bříšku…uvidíme
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.05.05 06:24

Tak Lucko, Petr se budil 3× na kojení, byl celkem v poho a ráno v postýlce neřval, chvíli si hrál.....teď už máme pěkné ránko a P. si hraje na koberci…
Jak to šlo u vás?
 Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 17.05.05 08:31

Ahojky.

Omlouvám se, ale tím Katiným zlobením jaksi nemám moc čas, takže si to tady alspoň stihnu přečíst. Teď je trochu klidnější, a tak můžu něco písnou.

Předem, holky díky za uklidnění, Káťa si to moc nevzala (:o(), ale mně to pomohlo. Ty „hysteráky“ ji chytají dopoledne, než má jít v 10 spinkat (klidně i dvě hodiny před, takže, vlastně, sotva se ráno rozkouká) a potom okolo 13 (ven chodíme až okolo 14). No a občas ji to přepadne v kočáru a pak zase doma. Doma raději zavírám i zašupovačky, aby na mně někteří „hodní“ sousedé neposlali sociálku. Venku to je horší. Dělám ze sebe kašpárky, dokonce doma lezu do ohrádky, abych byla u ní.:))
Nejdříve jsem si myslela, že je to tím, že je se mnou celý den sama a tak když přijde večer manžel, že se rozptýlí. No funguje to asi půl hodiny.

K USÍNÁNÍ - Občas se večer stane, že je problém, ale teď, jak je urvaná tím vztekáním, obvykle do 5 minut spí. Taky, ale mívá takové večery. Já ale nemám nervy ji nechat brečet déle jak 2 minuty, a i to mi přijde dlouho. To raději na ní zpoza dveří promluvím a když ani to nepomůže, tak jsem chvíli u ní a většinou usne. (manželovi takhle ještě neusla - „jak to děláš?“) Luci, možná bych ji zkusila přečíst pohádku nebo zazpívat, nebo taky v jedné chytré knížce doporučují - dělat drobné poklízecí práce - dítě pak cítí přítomnost matky a nemusí ji vidět.

Verčo, a zkoušela ses zeptat na tu látku v bytovém textilu? O plážovém stanu nevím, ale u nás v hračkářství, jsem viděla takový domeček( v hračkářství POMPO ho mají v akci 399,– , prodejnu mají i v Olympii Brno - více http://www.pompo.cz)

Mám takový diskrétní dotaz. Když chodíte plavat s mimčama a máte to, používáte tampony, a jaké mate s tím zkušenost. Já zatím žádnou, ale protože Kaťa zase vyváděla na plavču (tentokrát s instruktorkou), rozhodla jsem se je vyzkoušet - jinak mi přijde ta hodina ztracená. Prostě - mámin „závislák“.

Jsme rády, že je Peťa zdravý a že i Baruškám od Verči a Gábinky je mnohem lépe. (Mimochodem, Gábi - byla jsem zase s tou maminou - vysvětlila jsem jí, jak se to má - takže se možná i sejdete).

Na spáleniny od sluníčka doporučují panthenol,a omezit slunění. My ale taky, když se večer vrátíme domů máme červené tvářičky. Já si myslím, že se to u takovýhle čiperek a zvědavců asi neubráníme, ať sebevíc chceme.

Jdu za malou. Zatím Gabika a Káťa

 
Anonymní  17.05.05 12:03

Ahojky,
když to tady čtu nedá mi to abych hned nenapsala, Lucko u nás je to úplně to samé usínání hrůza když neusne u kojení a v noci se budí 3× až 4× dudák vůbec nechce musím ji nakojit, přesně jak píšeš mne si oči a ne zabrat, je to asi nějaká vývojová fáze jen doufám, že nebude trvat dlouho. Jinak přes den je to zlatíčko hraje si v postýlce nebo na zemi. Tak se držte Mějte se hezky Ahoj Háňa a Nellinka

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 17.05.05 12:09

Čau holky,

HURÁ, HURÁ, HURÁ!!!!!!!!!!
Barča už má zdravý očička :o)). už ji jen prohlédli (tentokrát) a poslali domů.
Tak doufám, že se to nebude opakovat.........
Holky, naše Barča měla taky „maminkovský“ a řvací a závislý období - akorát ji to přechází...........
Moje taktika - povídat, klidně a pomalu odcházet, když je řev, tak jedině hned nakouknout, že jsem tu (i to uklízení nám pomohlo).....­....ale stejně jsem ji nakonec musela nechat plakat. Nic nepomáhalo a já se bojím jakékoli její veliké závislosti na mě (právě kvůli ní a pak pidižvíkovi).
Takže týden trval srdceryvný večerní pláč, ale postupně se zkracoval. Poslední den protestovala už jen tak ty dvě minutky a od té doby zase usíná sama ..........
Někdy jsem na to taky neměla nervy a nechala ji vytuhnout na „hrací ploše“ v obýváku s náma (zachumlá se do deky, my ztlumíme TV a taky jsme to dvakrát praktikovali)

Myslím, že opravdu mají mimča takový období „uvědomování“ a přejde to, jak zase získají jistotu, že se nic tak strašnýho neděje.......­......ale každý je jiný.
Musím letět, Baru se vzbudila, zatím pa

Ver.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 17.05.05 17:40

Holky,
potřebuju poradit-chodím s malým asi měsíc na vaničky.Ze začátku se mu to moc líbilo,pohodič­ka.Nyní asi týden ve vodě řev a řev.Myslím že to nastartovalo polívní obličeje.Instruk­torka ho polívala hned první lekci a to byl ještě v pohodě,ale teď nastal zlom.Když jsem ho polívala doma,měl manža co dělat aby ho udržel-měli jsme pocit že vyskočí až do stropu,Je mi to moc líto,obrečela jsem to.
Volala jsem na to plavčo a instr.mi říkala že vynecháme to polívání,tak jsem zvědavá.
Poraďte nebo povzbuďte,prosím!
Gabka a Štěpulka 3 měsíce

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.05.05 18:14

Ahoj Gabko,
znám tvoje super fotky z těhu, i tvůj nový účes…a samo prcka !!!!!!
Polívání na první lekci? Já byla s Petříkem poprvé kolem jeho pátého měsíce s ním v bazénku a celou první lekci jsme nacvičovali „Petříku, á šup“. na tento signál jsme dětiskám jakoby umyli obličej vodou. od čela k pusince. Pak si děti plácaly do vody, kapky na ně létaly.....s po­léváním začala instruktorka podle vyspělosti dětí v kurzu, u nás až na druhé lekci…to jsme měli prcka obličejem k sobě a na signál istr. Petra polila. V kalíšek byl asi z poloviny plný..postupně se kalíšek zaplňoval, až jsme došli na potápění…Jo a důležité prý je, aby prcek neviděl ten kalíšek, aby reagoval na sluchový signál…„Petříku, á šup“.....
Nejsem odborník, ale to polívání bych taky zrušila a vrátila se možná k tomu „umývání obličeje“. To já dělám s Petrem denně u umyvadla (Petříku á …).....

gabčo, přeji tobě i Štěpulkovi pohodové plavání, určitě se to zlepší, Štěpula nebude ani první, ani poslední…istruk­torky si budou vědět rady, držím palečky
Petr teď plavčit nebude, máme to naměsíc zakázaný, taky mě to moc mrzí…

To jsem zase vytvořila slátaninu, a neporadila.....Petr volá, rostou mu zuby, má horečky, chjo, prcek malej

Držím palečky
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.05.05 18:16

HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! TAK AŤ OČIČKA UŽ NEZLOBÍ!!!!!!!Mám radost!!!!
A Veru, Alenka nebo Honzík? Nebo se necháš překvapit?

Vlezlá Lila

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 17.05.05 19:08

Čau Lilo,nejsi vlezlá a mimochodem se těším, až se někdy někde sejdeme.....:o)
Joooo, na Alenku se rodina tváří divně, asi se jim to jméno moc nezamlouvá, ale to s manžou ještě probereme :-), ostatní, ať si říkají, co chtějí. S Barunkou měli taky problém a teď už bez námitek......­.......babičky.
Na překvápko jsem moc zvědavá a moc praktická, takže se těším, až se 31.5. na UTZ dozvím, jak můžu toho pidižvíka v bříšku oslovovat :o)). už s sebou pěkně mele, někdy kopká tak, že si připadám, jak s mořskou nemocí.......­........ale BUDE HŮŘ (to je mé nové heslo na celé těhu a asi tak rok po porodu :o))

Gabi, my jsme taky poprvé ve vaně nepolívali, pak 2× jen oplachovali obličejík rukou a pak až troškou vody v kelímku....... a Barča měla stejně jednou takový uplakaný plavání…příště už to bylo zase dobrý. Asi byla unavená nebo jí to prostě nesedlo.......... Třeba to má Štěpulka taky tak........
jo a u nás polívají mamči - taky tak, aby ruka nebo kelímek nebyl vidět, ale přijde mi, že to nějak líp umírníme, když se to prckům nelíbí.......­.......

Zatím se mějte,

Verča, Barča a pidižvík*

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 17.05.05 19:49

Ahoj holky,
jen rychle než mi začne pravidelná dávka emocí.
zdravím marody a přeju brzké uzdravení.
Zdravím Lilu a petu - má už zuba ???
zítra jdu do klokánka , bude tam prezentace Hami, jde někdo ?
Malá mi začala parádně žvatlat, vypadá jako kdyby žvýkala, prostě sranda a vydává zvukyx jako ňaňaňa apod.
Chtěla jsem se zeptat jaký máte rituál při uspávání ? čtete pohádku, cjhováte v náručí nebo co ?
Tak zdarec

 L+E

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 17.05.05 20:09

Leni, na nás je Klokánek moc brzo a nějak nám víc vyhovuje kavárka - je to kousek a zítra tam ¨vyrážíme i s Klariskem, tak kdyby se ti chtělo i tam, otoč se na kafčo (mají i bez kofeinu :o))

Verča, BArča a pidižvík*

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 17.05.05 20:18

Ahojky,
Lilo, tak vcera dobry, Klarka se dokonce vzbudila jen jednou na dudlik a jednou na kojeni, rano si prispala a vzbudila se s dobrou naladou. Co Peta a teploty a zub?

Nas uspavaci ritual je tak, ze si v obyvaku bud pred nebo po koupani sni kasicku - podle hladu a unavy, pak v loznici kojeni, chvilku chovani a houpani, zpivani pisnicky, poprani dobrou noc a jdu pryc. DO ted to bylo dobry. Dneska zas krik jak zavru dvere, po chvilicce sem se vratila, zazpivala zas pisnicku, hned je v pohode, zavru dvere a krik. Plakala ale tak 3-4min a ted je ticho, uvidime…
Snad se to taky zlepsi jak u Verci a Barunky :-)
Veru to je super, ze je Barunka ok, u nas je ryma taky lepsi, ono se to ted hur pozna, kdyz je mala vztekla a co chvili place, takze ji i tak tece z nosu. Ale snad priste uz na plavani jdem.
Jinak Klarka rika krasne táta, ale vi houby co to znamena :-), pak taky haťa a já já, to jí jde dobře.
Zatííím
Lucka+Klaris

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.05.05 20:59

Ahojte holky,

právě jsem uložila oba kluky, jako na potvoru mi odjel chlap mimo republiku a Petr má horečky.

Letěla jsem hned k doktorce, potřebovala jsem předpis na Diazepam, Petr ho musí brát jako prevenci, kvůli křečím z horečky už při 38 stupních bez odečtu…Když jsme byli s Petrem v nemocnici, tak mu vyrostly dva zuby…teď má dvě obrovské boule nahoře, roustou potvůrky a z nich je prý ta teplota. Doktorka malýho prohlídla (v pátek dobral ATB) a je v pořádku…jen ty zoubky.Takže včera chudák plakal proto, že mu rostli zoubky a já ho nechala řvát…chuděrku..těch zubů jsem si vůbec nevšimla…usnul za 15 min - to byla krajní mez, za kterou bych nešla…ale stejně.

Tomáš spí v ložnici, já s Petrem v pokojíčku…snad Tomík usne, trošku se sám bojí.....vydím to tak, že v noci za náma přijde a já si nafouknu lehátko …

Plavat nemůžeme celý červen…je mi to líto…nedá se nic dělat…

Jo, taky jsem nedostala MS (14.4. naposle­dy)..ale prý při kojení nemusí být pravidelná...­..testík negativní, takže ta holka zase nebude.....další mimčo neplánujeme, ale kdyby…tak by nás bylo doma více…a asi by mě trefil šlak…jsem celkem hotová z těch mých dvou rošťáků…alespoň že Petřík je klidné mimi…Tomáš je totiž hyperaktivní…

Veru, taky jsem chtěla vědět, jestli můj mimouš bude holka nebo klučík, a taky kvůli tomu, abych si ho mohla představovat a mluvit k němu trošku „adresně“- směšný výraz…mimochodem jméno Petr mi rozmlouvali všichni, i můj chlap.....

Jsem nějak hotová, snědla jsem 340 gramovou Nugetu, mňám…přibrala jsem 2kg, co jsem minulý týden zhubla (nezáměrně)…

Už zase plácám jako obvykle, tak zatím pá
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.05.05 21:01

Že bych načala tu sedmičku vínka, co se na mě směje v ledničce?

 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 17.05.05 21:17

Ahojky Lilo,
přibíráš ještě do klubu Nugetářů, já se hlásím. Na nervy jen to nejlepší. A těch deset kilo po porodu už stejně dolů nedostanu a četla jsem, že mírná nadváha neškodí, naopak prospívá - když příjde nemoc, má se to do čeho opřít. To je má výmluva. Ať žije sladkýýýýý.

Jo, a novinka - dnes jsem objevila Alánkovi třetí zoubek - jedničku nahoře.

Tož hodně zdravíčka, hlavně Peťulkovi. Ať ho ti zoubci tak nezlobí.
A ostatním brzké přežití kriziček a spinkacího fňukáníčka.
Verčo - Alenka - super jméno, nevím, co se jim na něm nelíbí …
Alča a Alánek

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 17.05.05 21:22

Čau Lilo -
tak jsme samy doma dvě - mě mužík (:o) ) odjel taky pryč a kdybys bydlela blíž, přijela bych na tu sedmičku ¨za tebou :o)). Samozvaně :-)
Jinak holky, my s tím uspáváním nic zvláštního neděláme. Pohrajeme si, pomazlím se s ní (poslední dobou nemůžu odolat - je k upusinkování), dostane večeři, chvilku tráví na svojí dece nebo s náma a pak šupajdá do postýlky. Teď už se nám teda pár dní daří zase bez pláče. Ještě si chvilku hraje nebo usne za chvilku - bylo by fajn, kdyby tak vydržela.
Pamatuji si totiž neteře, když byly malé - musely jsme jednu hladit po zádech a druhou poplácávat po zadečku. Nevím už, jak se tomu naučily, ale jinak neusly. Problém byl v tom, že většinou chtěly ještě pohádky, pak to hlazení a usínání s nima a byla z toho min. hodina. A to už jsme zase i my usínaly únavou.......­.......Navíc, když jsme se chtěly dřív vyplížit z postele, hned se probudily a vyžadovaly celý proces znovu :-(
Právě pořád vymýšlím, jesti až z toho bude mít Barča rozum, jí ty pohádky před spaním vykládat mám nebo ne.........(sa­mozřejmě jim je povykládám i be¨ěhem dne nebo třeba po obědě - kdyby se naučily tak spinkat) - ha ha - už mluvím o dvou dětech, to je hezký.........a zamotala jsem se do toho…
No nechci, aby pak bez toho neusnuly, protože jsou situace, kdy to fakt nejde každý den. Nebo myslíte, že se dá naučit, že dítěti stačí pohádka jedna? Neznám takovýho prcka - vždycky chtěli přídavek.....­.............:o)

Tak zatím

Verča, Barča a pidižvík*

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 17.05.05 21:24

Lilo,
mě se zdá že to v tom plavání brala taky hopem,ale snad ještě není vše ztraceno :-/
Díky za povzbuzení,moc jsem to potřebovala,mám dneska nějaký depkoidní den,brečící.Do toho malý měl řvací záchvat jaký snad ještě nebyl-asi kombinace růst.spurtu a bolení bříška.No děs!! !!!
Tak ještě jednou moc díky všem.
 G.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama