Podzimní očekávání 60,"Babičkovský optimismus" aneb jak přež

Rodičovství

Včera jsem se dozvěděla „skvělou zprávu po třech týdnech nám na návštěvu zase přijedou mí rodiče.

Včera jsem se dozvěděla „skvělou zprávu" - po třech týdnech nám na návštěvu zase přijedou mí rodiče. Když jsme se z Manželem tady uhnízdili, libovali jsme si jak nás, vzhledem k vzdálenostem (450km a 100km), nebudou tak často navštěvovat a kecat do domácnosti. Bohužel, Kačenka (první vnouče pro naše) to úplně změnila. Takže stovky kilometrů sem a tam, a tam a sem.
Své rodiče a tchánovce mám ráda, ale…
Každá návštěva probíhá ve znamení porovnávání, tj. „ty v jejím věku jsi…„. Nevím jestli se dá těm informacím věřit, ale můj manžel k tomu poznamenal - „vždyť si kolikrát nepamatují, co měly včera k obědu…“. Každopádně, ať je to s jejich pamětí jakékoli, výše uvedená věta mně začíná varovat před blížícím se školením a popravdě, jsem na ni už alergická.

„Když ti byly 4 měsíce, už jsi seděla" - hmm, možná jsem vydržela půl sekundy, ale to nebyl důvod, nutit malou do této polohy v necelých 6 měsících. Nicméně, po měsíci se „podařilo" a Káťa opravdu seděla.

„Když ti bylo půl roku, tak jsi lezla" - nemůžu posoudit, jak asi vypadal můj styl prvního lezení. Naštěstí, k lezení se opravdu nedá přinutit a Káťa začala lézt, až sama chtěla. Shodou okolností však v době, kdy se konala jejich návštěva.

„Od půl roku jsi chodila na nočník" - opravdu bych to chození, chtěla vidět. Káťu bych chtěla učit na nočník, až sama bude chodit a z toho nočníku sama vstane bez toho, aby jej rozlila. Takže nevím, přesně, kdy. Věřím ale, že kdyby babičky s malou měly zůstat samy celý den, tak mi večer slavnostně oznámí, že už „kaká" na nočník.

„Když ti bylo 8 měsíců, už jsi chodila" - všimněte si, prosím, že zcela vypadl údaj o mém stání:o) . Tak tahle část mě teprve čeká, ale už minule jsem měla přípravu, kdy Káťu tahaly za ručičky do stoje a působilo jim to radost. Čekám, že při této návštěve to budou opakovat a zdokonalovat.

Tolik k porovnání psychomotorického vývoje.
Mimoto, při návštěvách kritizují způsob stravování (opět - „ty v jejím věku jsi už jedla…„), mluvu („už jsi říkala…“) atd. Jsem z nich úplně hotová a když odjedou, tak si musím dát panáka (stejně už nekojím).

A poslední telefonický rozhovor ukončila máma : „Těšíme se, až v červenci přijedete na týden. Tatínek (vlastně dědeček), se těší, že půjde s malou na hory. Říkala jsem mu, že by si měl pořídit na malou krosnu, ale odpověděl mi, že je to zbytečné. Kačenka, přece půjde po svých (!!!!)."

Takže teď nevím, jestli to je jenom „babičkovský optimismus". Nebo, že by můj táta díky mámě a babičce taky zženštil?

Návštěvám a babičkám hlavně zdar přejí

Gabika a Káťa


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 09.06.05 19:43

„Sám si píšu, sám si komentuju“ :o)). Zapomněli dát nadpis „Babičkovský optimismus“ aneb jak přežít návštěvu rodičů.
Zkusím to tam znovu poslat.

Na 8m kontrole jsme měly 8530g a 70cm. Takže za dva měsíce jsme přibraly půl kila vyrostly o 3cm. Kačenka nechtěla otevřít pusinku ani dětské a tak nevím, jestli jí ty horní zuby lezou nebo ne. Taky jí poslechla průdušky a vypadá to opravdu jenom na tu rýmu.
Teď už spinká.

Manžel mi přinesl „Sladký moment“ a tak si zhřeším.
Zatím Gabika a Káťa

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 09.06.05 20:10

Gabčo,
to srovnávání by jednoho fakt naštvalo!Občas si říkám, že to třeba prarodičové neříkají pro to, aby mamince zdůraznili to, že má s prckem"cvičit", ale pro to, aby si připomněli dětství svých odrostlých „miminek“.....ale nemůžu soudit, naši zá:,–(ně nesrovnávají, z tchýňky musím tahat heverem, co který její syn a kdy uměl.....kolik vážil. Jo, tchýňka si pamatuje první slůvko mého mužíčka, znělo"krááá", ani se mi nechce věřit.....

Tak, jsem zvědavá, jaká bude noc, zase zlobí zoubky.....

papá
Lila

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 09.06.05 20:13

Lilo, dík. Ještě sem zkopíruju moje pokusy o diskuzi z minulého deníčku :o))

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 09.06.05 20:14

Čau holky,
Leni, to vůbec není sobecký a hlavně není vůbec poviný mi k něčemu gratulovat :o)), ale díky.
No a už jsem ti několikrát říkala (psala), že jsem z Líšně a kliďo se můžeme sejít, budu ráda a na¨chlapy i okolí mívám občas taky vztek, tak by jsme jim mohly dát pořádně na frak :-). Jednou jsem psala i o pohlídání­..........navíc, když jsou děti spolu, bývají víc zabraný do sebe a tolik jim mamča nechybí (teda zatím to u nás platí).
Nebo mě napadlo - co Mariánský údolí? Jsi mobilní? Dá se tam dojet i 45, tak až bude lepší počasí, můžeme vyrazit :o)

Barča přestala být ležící miminko a stává se z ní velmi rychle se pohybující raubířka s čertíkama v očích......­...jakmile jí v nich zablýskne, už se rozhlížím, co je nejblíž a začíná závod „kdo se dostane do cíle první“ :o))) - ovšem u mě (narozdíl od Barči) ten pohyb bude čím dál obtížnější........ a tady je na místě mé oblíbené hesle: „bude hůř“ :-/

No, musím za ní letět, něco slyším (obskládala jsem ji polštářema a hračkama, aby se nemohla hnout z místa, ale zjevně překážky zdolala)
Tak zatím pa

Jo, TP je 16.10.05, ale samo z rezervou (ne, aby jste se mě od září každej den ptaly!!!!!!!!!!!!! :o)))

Čau, Verča, Barča a *Alča(divoška)

.......a ještě jsem se opravovala, že to není povinné........

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 09.06.05 20:32

Ahoj všem,
Gabiko - to stejné je u nás, hlavně teda od mojí matky, já taky už ve 3 měsících seděla, v 5 chodila, v 8 kakala na nočník, mezitím jsem od 2 pomalu sama jedla příborem, takže ony to snad mají v popisu.
dobře jsem se pobavila u své tchyně, která mi onehdá řekla, že davču - mého manžela - balila do papírových plen - cha cha - to snad ani v ČR nebyly !!! (manža má 30)
Verčo - beru za slovo, domluvíme se na mariánky, mobilní jsem, tak kdyžtak popříští týden, příští jsem na chalupě.
Jdu na pravidelnou dávku emocí.
Zdarec všem.
 L+E

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 09.06.05 21:28

Holky, te je strašný, já se vždycky držím jakž takž v klidu, ale někdy to na mě přijde a nemůžu to vystát, tady ty kecy.
Nejhorší je, že jim nemůžete nic říct (aspoň pokud jde o tchyně), protože i kdyby to byla pravda, akorát nám pěkně ničily páteř a nepřiměřeně zatěžovaly klouby nebo si to prostě vsugerovaly, když dítě třeba „za:,–(ily“ mezi polštáře a od té doby vkládaly, jak jejich 3měsíční prcek krásně sedí.........­....:o((( Mě se úplně ježí vlasy.......
Snažím se od toho odprostit a neposlouchat to. Vždyť by se člověk zbláznil. Jsem ráda, že je Barča zdravá. A i když se te´d plazí,jak Meresjev, mám z toho radost a nemíním si dělat výčitky, že ještě nestojí. Dokonce jsem včera měla radost, že když ji stejně postavím na nožky, ještě je nemá „aktivovaný“, takže je automaticky nepropíná. (babičky to přede mnou prostě dělat nesmí - že by ji stavěly od 4 měsíců a pouštěly). Svedla jsem všechno na doktora, že nám to zakázal a po čase to spolkly.
S mojí mamkou bych si celkem tvrdošíjně vyměnila názory, ale u tchyně si nemůžu vykakovat, že........takže mě děsí, když tam mám Barču nechat delší dobu. Tchyně má totiž chodítko nachystaný v ložnici, kaše, co jsem jí dávala pro Barču k večeři, by se měla přisladit, a pokaždé, když tam přijdem Barču prostě po:,–(í..........Chvilku skřípu zubama, ale když to minule trvalo moc dlouho, řekla jsem, že už ji kliďo může položit, protože možná takhle nedosáhne na hračky.......­........tak jí všechny podala a nahrnula až k nohám. S tím posezem jsme to pak nějak vyřešili, ale Barču to stejně po půl hodině na návštěvě přestalo bavit, protože se jí všechno podalo a přistrčilo a ona si nemohla bez pomoci ani uprdnout /s prominutím). Tomu jsem se vůbec nedivila, protože co by ji taky bavilo, když se nemohla k něčemu doplazit a vítězoslavně se zatvářit, že to dokázala…:-).
Ve finále jsem se dozvěděla, že je protivka, protože už má nahoře vepředu velkej zub, čemuž jsem se divila, protože jsem to den před tím kontrolovala a VELKEJ zub nikde. Jen hrbolek. Tak se na mě podívali, jak na špatnou matku a já začala vysvětlovat, že jí v pusince nechci pořád šmátrat - navíc, když mám sama rýmu a pořád žmoulám v ruce kapesníky....­........... No nic. Doma mi to nedalo a hledala jsem, jak divá, ale pořád tam má jen hrbolek. Tak si asi chtěli něco dokázat, no. Namazali jí dásně mastičkou (kde mám pro tyto případy nasáno, že MAX. 3X DENNĚ, ale nevím, jestli je to co k čemu, protože jí je chtějí mazat, i když jen tak zakňourá) a byli spokojení…

No - ty brďo! napouštím si vanu a málem jsem nás vytopila, jak se tady rozčiluju nad zbytečnostma!!!! Ach jo. Dobře to dopadlo :O)

Barunka teda spí už sama v pokojíčku, trošku kňourá při usínání, tak jsem si dala limit, že týden za ní kdyžtak přijdu (protože nevím, jestli se tam nebojí - je to prostě jiný), ale zase se bojím, abych nepokazila to její samousínání… teď by jste se všechny nasmály, protože jak kňourala, tak jsem tam šla, ještě zavřela dveře od skříní atp. a pak nastavovala vysílačku....­.....jen tak, aby věděla, že tam jsem a nebála se. A když jsem si klekla na zem, ani mě nemusela vidět a byla v klidu......­.....tak jsem se po chvíli po kolenách plížila ven, přikrčená k zemi (pupík těsně nad ní :o)) a snažila se protáhnout přivřenýma dveřma :o))) Ha ha. ale zabralo to a usla bez breku.
Pokojíček má takovej, jakej bych si přála já (my jsme musely mít se ségrou všechno praktický, takže od mala jsme vyrůstaly mezi skříněma s vitrínama, kde jsme si stejně kvůli prachu nemohly nic vystavit :o(…), tak doufám, že se tam holkám bude líbit. Strašně mě baví vymýšlet zlepšováky a kraviny, co by jim mohly udělat radost..........no to asi nás všechny…

Už musím letět, zatím zdar a sílu (v sýru to nebude :-), ale zkuste to :o)

Dobrou,

Verča, Barča a *Alča

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 09.06.05 22:02

Ahojky
dobre tema na denicek :-)))) Koukam, ze vsude je to podobne, nase mamka je nastesti uplne v pohode a nic Klarce nedela ani po ni nic nechce, no a tchyne jakz takz taky dobry, jen mi radila, ze mam nechavat Klarku pres den v postylce se spruslickama, protoze se pomoci nich lip postavi a bude tam hopsat. No nic.

Holky, Klarka ma ekzem, pres cely zadicka, ma na to masticku na zvlacneni pres den a na vecer nejakou lecivou, dneska jsem si vsimla, ze to ma uz skaredy, ach jo, z ceho to ma? Snad ne z bazenu :-(((

Vim ze se to tu uz probiralo, byl na to zvlastni denicek, ale napiste mi, jake jsou ted u vas v kurzu hracky? Prcci povyrosli, Klarku obycejne chrastitka uz neberou. Ted se ji u kamosky hrozne libila kaca, ktera pri roztoceni hrala lambadu :-), pak ma rada telefon na snurku s hracima ocima. Chci ji neco koupit, ale nevim co…

S cim si hrajete? Samo, ze ma rada krabicky, pet lahve a dalsi „nehracky“, chtela bych neco, u ceho by se neco naucila, sak vite :-)
Pa
Lucka+Klarka

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 09.06.05 22:53

Ha, tady je vidět, kdo nemá dnes večer manžela doma :o)))........(že tady pořád otravuju)
Luci - Barču taky nejvíc teď baví hračky, který vydávají zvuky a to jich má hrozně málo. Docela se těším, až nám dojde hrací chodítko od Pampers - to se asi vyblbne. Dřív se takových věcí bála, ale jak jsem u vás viděla, byla nadšená z telefonu, co jezdí a vydává z toho zvuky..........asi jí taky něco přikoupím :o)

Ekzém - nový jídlo, novej krém, pak i ten bazén, jinej prášek na praní........, přidaná aviváž, víc mě toho nenapadá a asi tě už všechno napadlo. Ale to přejde a bude líp.

No, jdu. Manža už přišel, tak jdu za ním.

Dobrou,

V+B+*A

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 10.06.05 00:31

Čau holky,

Gabiko, super deníček. Tedy ale docela Tě lituju a zároveň obdivuju, že to zvládáš. Mě fakt bere vztek, jen co to čtu. Veronika má pravdu. Jen se tímto zacházením ničí páteř a klouby. Já s takovým chováním nemám naštěstí problém. Naši nám do ničeho nemluví a tchyni s tchánem už bohužel nemám. Ono jen když mluví, tak to člověk může pouštět jedním uchem tam a druhým ven /i to ale vyžaduje značnou dávku sebeovládání/, ale aby mi to přímo s prckem prováděli, to bych nesnesla. Jen doufám, že taková sama nikdy nebudu. Nevím, co je žene k tomu věčnému porovnávání.

HRAČKY - v poslední době patří k nejoblíbenějším kyblík s duplem. Ne tedy, že by si něco stavěla, to opravdu ještě nezvládá, ale rachtá s kostičkama v kyblíku, vyndává je, prohlíží ze všech stran a samozřejmě řádně ochutnává. Z chrastítek má pár oblíbených a různě se k nim vrací. Pak má taky ráda takové ty umělé knížečky a sem tam nějakého plyšáčka /takové ty pro miminka ne moc chlupaté/. A snažím se to dělat, jak tady psala Lila, že jí nedávám všechny hračky najednou, ale střídám to. Jinak musím napsat, že největší oblibě se těší právě ty hračky nehračky - reklamní letáky, ovladač, mobil, lavor s prádlem, umělé vařečky a různé náčiní z kuchyně, které jí ze zoufalství vždy půjčím, když potřebuji uvařit / tedy kromě nožů/. Nevím, co bych Ti poradila ke koupení. Mě se totiž v těch obchodech líbí skoro všechno. Musím se hodně ovládat nebo ještě lépe chodit do hračkářství bez peněz. Strašně se mi líbí hračky od firmy Lamaze. Ale jsou dost drahé. Máme od nich delfínka a housenku. Nejdřív měly docela úspěch, ale už se nějak omrzely, tak jsem je schovala a za pár dní je zase vytáhnu. A tuhle jsem viděla úplně úžasnou hračku, která by se ale asi líbila spíš mě. Takového bleděmodrého medvídka na bílém měsíčku s takovým tím kroužkem na natahování s hracím strojkem. Naštěstí jsem u sebe neměla ani korunu, tak jsem to nekoupila, ale stejně mám na něj spadeno. Bylo to od firmy Natou nebo tak nějak. Viděla jsem to poprvé. A pak mám spadeno na jednu hračku, která by ale opravdu mohla mít úspěch. Je od firmy Fisher price asi za 150 Kč s jsou to takové průhledné kostky. Za tech 150 Kč jsou myslím 3 a v každé je něco jiného a různě chrastí.

Jo, a ještě jsem včera zapomněla, jak psala Lila o tom miminku z Letních miminek, co spadlo s kočárkem. To je hrůza. Jak mohl vítr sfouknout kočárek z balkonu? Vždyť je tam snad zábradlí. To ho nadnesl? Tedy to se můžou stát věci. Mám hrozný strach. Stačí jen chvilka nepozornosti…No nic. Raději nemyslet.

Tak zatím dobrou noc,

Jitka + Anetka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 10.06.05 07:22

Ahojky.

Já mám dneska takovou radost!!!!

Kačenka, i přes rýmičku, v noci nádherně spinkala. Vzbudila se jenom ve dvě, a to jsem jí dala mlíčko. Pak chrněla dál.

Ráno jsem si vzpomněla, že bych se mohla zvážit, a … zase mám míň. Už jsem se dostala pod 90kg.

A malá si teď sama hraje, takže jsem si umyla vlasy, nádobí, ustlala, atd. …bez toho, abych ji musela mít u sebe.

Vím, že ta idyla dlouho nepobude, ale i tak začal ten den nádherně.

LILO - díky za přesměrování na nový deníček. Já to napsala, ale do textu a tak si toho holky nemusely všimnout. Jinak, zmiňovala si se, že když bereš Péťu, tak v něm lupou kostičky. Já mám to samé. Pokaždé, když malou zvednu, tak v ni ty kostičky zapraskají…Bojím se, abych ji neublížila.

HRAČKY - v poslední době u nás „bodují“ takové ty barevné kelímky, co z nich jde stavět komín (stály 85 Kč), velká plechová krabice na bouchání, plastové knížky do vany, a základna (takové kolečko s tyčkou) od pyramidy z nasouvacích koleček - nevím jak to jinak popsat.:)

No končím, protože už ke mně leze moje zlatíčko s tátovou bačkorou v puse..

Zatím Gabika a Káťa

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.06.05 07:48

Dobré ránko,
píšu s Petrem na zemi na koberci, nějak se u něj rozvíjí komunikace, jen si nejsem jistá, že správným směrem. Když něco chce, začně děcně nahlas řvát „é“ a nedá pokoj, dokud mu někdo nevyhoví. Hračky ho už moc nezaujmou, spíše chce, abych mu „četla“ různá leporela, už je totiž nekouše, ale zajímá ho, co na nich je. Takže to všechno pipisuji, to ho baví moc…také ho baví hračky, které mají různá tlačítka a vydývají zvuky. Pochopil totiž, že když tlačítko prstíkem zmáčkne, že se něco stane. Už do toho nebuší o 106 jako dříve…takže si myslím, že tzv. aktivní hračky jsou v kurzu…akce (zmáčknutí tlačítka) - reakce (zvuk( - toho bere. Pískací hračky ho však už nebaví…
Co má rád ještě, je nafukovací balón, má starší, od Nivea, už je prasklý, ale uchází pomalu a malej si s ním vyhraje. Je tlustostěnný, takže nemám strach, že ho prokousne....­.ukousne.....

Ještě se vrátí k prarodičům a jejich názorům na to, co má vnouče už umět a neumí - je to dost drsné, když malou posazují proti vůli rodičů atd. nebo krmí pomalu párkrm v rohlíku. To aby člověk měl strach, prcka u nich nechat. Já naštěstí takové problémy nemám, tchýňka se přizpůsobuje mým názorům na výchovu, na jídlo…prťáky mi pohlídá, kdykoli může, v podstatě je u nás tak 3× týdně skoro na celý den. To je pomocník - musím říci, že jsem za to ráda. Musím ji dokonce krotit, aby mi neuklízela byt. Z toho mě stojí vlasy na hlavě, když jsme všichni venku, Tom jde s babi na zácjhod domů a než udělá svoji potřebu, tak babča stihne pomalu velký úklid - umyje nádobí, zamete, vysype koš…atd. Nemám nic proti dobré vůli, babi to myslí dobře, chce mi pomoci, ale já si svůj nepořádek uklízím ráda sama…

Jo a pokroky Petříkovi? Stále neleze, nesedí…nějak se po koberci pohybuje, válí sudy a jaksi se posouvá. Ale že by pochopil, že se dostane pohybem vpřed, to u nás ještě nehrozí.....

Tak a Petr opět se mnou komunikuje dost nevybíravým způsobem.....jeho „éééééééé“ se už nedá přeslechnout
papá
 lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.06.05 09:19

ať žijí překlepy!!!!!

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 10.06.05 09:22

Gabiko,

ani nevis jak jsem rada, ze tady je nekdo podobne vahove kategorie jako ja. Taky uz jsem pod 90 kg, teda ne moc, ale dobrych 5 kg. Takze jsem si dala dalsi cil - dostat dolu 10 kg. Nejsem zadny drobek, jsem kus zenske, ale chtela bych jeste zhubnout dalsich 10 kg.
Uz jsem omezila sladky a kdyz to nepujde, tak si necham tu svou prdel urezat nebo odsat. Jsem o tom pevne rozhodnuta a tak uz pro jistotu setrim. : )))

Marcela

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 10.06.05 09:58

Ahoja…
Gábi, supe rdeníček. Já bych nejradši rákosku a každýho, kdo se takhle chová, bych mlátila jak Igor Hnízdo žáky. S mojí mámou se věčně hádám (je stará provokatérka), protože i přes moje výslovné zákazy dělá co nesmí (posazování, nabízení jídla - vyloženě tím Báru provokuje apod), neustále mi do všeho kecá, nakonec se urazí, že já jsem ta ostřílená máma (jistě, správná máma jsem asi až tehdy, kdy je dítě dospělé a já ho vychovam podle názoru rady starších), když řeknu, že se bude konat podle mého, že k Báře se budou chovat podle mého přesvědčení (to posazování, jídlo a tak) a že já vim, co je pro moje dítě nejlepší a co je mu.
Tchýně to zkouší, ale zarážim jí hned. Sice mi zkouší vnutit svojí pravdu a přesvědčit mě o ní a dělá xichty, ale prostě nesmí. Nedělam v tomhle rozdíl mezi nikym, vynadáno dostane i manža, když se se svym jídlem k Báře jen přiblíží nebo dělá, co nesmí. To chce důslednost (a dodnes si jen nadávám, že jsm nedokázala bejt dost důsledná po porodu, jak tchýně oblíkala Báru, protože ekzém má jen kvůli ní a to mi nikdo nevymluví - vypozorovala jsem, že to má, když jí blbě oblíknu).
Hračky. No tak tohle teda nekomentuju. Všechno doslova dávám ze země pryč, hračky jsou v podstatě na nic, vystačí si s ovladačem, steprem, odpadkkáčem, autosedačkou, vysavačem, šuplíkama.....navíc si Bára stoupá. Všude. A pořád padá. Nic jiného ji nezajímá. Snad ještě dráty pd stolem od počítače - uteče mi (doleze) z pokoje do kuchyně a kde ji najdu? Pod stolem. Včera už mi z ní málem hráblo. Holky to sotupání je děs. Už má prvního moncla u oka.
Dneska jsme byly na kontrole u doktora (je nastydlá) a on jí poslouchal, jak dejchá a ona se u toho postavila. Čuměl. V pondělí na mě koukal, jkao že jí snad stavim a nemam jí to podporovat. Nedělam. Ona úplně sama! Nestíhám jí. Tak hádám, že zhubnu teď…
usim sakra končit, spala 10mins a je vzhůru a já musim:( Tak zatim
Hlavu vzhůru, bude líp (až děti dospějí?)
 GaB

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 10.06.05 10:21

Ahoj zensky,

tak mam tady pripraveny dalsi denicek. Takze az ho budete chtit poslat, reknete mi kam a ja ho poslu.
A co se tyce tematu - uz jsem tady psala, ze si na mamu nemuzu stezovat. Jako babicka je super. Akorat me mrzi, ze Danysek ma jednu babicku. Vojtova mama uz nezije a jeho tata funkci dedecka neplni (spis o to vubec nestoji, ale to by bylo na dlouhy povidani a ja se nechci rozcilovat). Muj tata uz taky nezije, coz me dost mrzi, protoze vim, ze se chtel dockat vnoucat ode me, ale jak uz jsem se zminila, tata umrel, kdyz jsem zjitila, ze jsem tehotna.
Mama se snazi mi vnutit nazor co se tyka jidla, ale moc se ji to nedari. Mam svou hlavu.
Co se tyka pokroku - Daniel je mala fretka. Porad rikam „Nedavej to do pusinky, Ne......, Ne......, Dany na to nesahej, Dany tam neloz“. Uz jsem si dokonce koupila chytrou knizku „Proc jsou stastne deti stastne“ Procitam ji a muzu doporucit. Snad me pouci natolik, aby tech zakazu nebylo tolik. Ted kdyz se naucil stat u cehokoli, musim davat jeste vetsi pozor. Usinani je tragedie, to se Danula postavi v postylce i 10× za sebou. A pady? Ty uz ani nepocitam. Projit tim musime, tak snad to budeme mit brzo za sebou. Hlasi se o slovo tim, ze zacne volat tatatata nebo memememe. Mozna si mylne myslim, ze zacina mluvit nebo rika tata a mama. Taky cteme knizecky, ty pro prcky, vydavajici zvuky. Objevila jsem pekny, ktere vyrabi Sassi.
Tak to je od nas zatim vse.
Pekny den,

Marcela a Danula 8,5 mesice

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 10.06.05 21:26

Čau holky,
jak je? Počasí zase na nic, co? Teda aspoň u nás fučí a je zima :o( , blééééé, ať už to přejde.
Zítra jdeme na oslavu 3. narozenin synovce a už te´d šílím z toho, jak zase uslyším, že je Barča malá a že proč ji nechci po:,–(it atd atd...........ach jo. Vůbec se mi tam nechce, ale snad to zvládnem. Jo, navíc mají i manži v rodině zavedeno, že čím dražší dárek, tím lepší (pak o tom samozřejmě musí vykládat), takže to se mi úplně ježí vlasy, když si představím Barčiny první narozeniny. Za prvé nemám ráda mega oslavy pro děti - podle mě je lepší, když se baví děti, než dospělí a zajde se někam třeba fakt do ZOO nebo někam, kde je to baví a pak stačí malá oslava a dárky přiměřené....­......prostě si podle mě vyhraje roční dítě stejně s hračkou za 250,–Kč, jako s hračkou za 2500,– (a tu už já nechci, ale to jsme tu jednou už rozebíraly.....)

Když jsem sháněla dárek pro synovečka - měl to být traktor, tak jsem se málem uchodila, protože buďto měli traktory od 1000,–Kč výš a nebo tak za 250,– Kč. U mě to bylo jasný, ale zase nemůžeme přijít,jak škrti, tak jsem ještě přikoupila něco na oblečení a snad se mu i to bude líbit.....
Navíc jsem v Olympii objevila (nově otevřenou) prodejnu Mothercare a byla jsem zároveň nadšená i nešťastná. Protože tam měli všechno, co už delší dobu sháním (zábranu na sporák, zarážky na šuplík, ochrany rohů.......atd), ale taky celkem drahý.......
Tu zábranu jsem koupila, protože je mi jedno, kolik to stojí a riziko opaření je myslím opravdu menší (později při dvou dětech.......), ale dál jsem musela ¨chodit skoro po slepu, protože tam mají moooooooc pěkný věcičky i na oblečení, hračky atd atd. No a ještě jsem neodolala (schováme to Bači a Alči na později samozřejmě :o)) krásnýmu sedátku na záchod - je modrý s medvídkem Pú a ještě vypolstrovaný do měka, takže to není taková ta tvrdá umělá hmota.........
Pak jsem zabloudila do NEXTu, kde mají ještě hezčí věci na oblečení.....­......(a dražší) a šla si vyléčit mindráky do levnýho C&A :-)

Barča se dneska zase činila. Jak jsme přišly domů, hned si chtěla hrát s hračkama, ale to ji brzy přešlo, tak k TV, DVD, reprákům, zásuvkám.....­......už ví, co to znamená NE! Potvůrka - šibalsky se na mě usměje, přistrčí prsty k zásuvce (zabezpečené), já řeknu NE a ona se se strašným smíchem letmo dotkne a uteče do ní :o)) Je to moje raubířka.
Večer na sebe převrátila první velký kvítko, co máme v obýváku. Je (možná už jen na chvíli) v pojízdné misce na kolečkách, takže ji moc baví s tím lomcovat.......no a já jsem se nedívala - dovolila jsem si podívat se do TV programu a už byla kytka i s vodou na Báře, hlína všude.........a všechno směrem a pod televizi, kde je milion šňůr a zásuvek :-((. Mezitím, co jsem to vytírala, Barča vyházela vystvěná vína z držáku a zabahnila půlku obýváku........no paráda. Pak jsem s ní klasicky bojovala při převlíkání a když jsem chtěla otevřít skříň, vypadl na mě koš se zbytkem prádla na žehlení a ka Bářiné radosti se jí rozsypal na hlavu........ a pak mi rozžužlala půlku návodu k té zábraně na sporák..........
Připadala jsem si jak v¨černé komedii........, ale ještě je to dobrý…bude hůř, já vím.
Tak jdu ji zkontrolovat. Nějak podezřele rychle usnula. A v klidu. Dneska bez řevu.......)
A do toho všeho mi volá manžel, že se zdrží na fotbale, protože tam mají grilovaný masíčko a slaví se nějaká zkouška od kohosi (to samozřejmě není podstatný…)

Bez studu se přiznám, že mu závidím a jdu si udělat něco na jídlo, protože jsem to s tou naší divoškou nestihla. Chudák Alenka - už mi kopká v bříšku hlady........

Zatím čau a hodně sil na ty naše dračiska

Verča, Barča a *Alča

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 10.06.05 21:31

JO, ještě mi nedá nepřipsat, že jak jsme už převlečený přišly k TV, já barču na klíně a ona žužlala ten návod (nebyla jsem nějak schopná to zrovna vnímat), televize měla divnej zvuk… a za chvilku začala hrozně řvá¨t .
Tak včechno zkontroluju a Barča nově naladila domácí kino ........... :-/

Tak zatím zdar

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.06.05 01:02

Nazdárek holky,
všimněte si času, kdy odesílám tento příspěvek…právě jsem se vrátila z hospůdky, s nejmladším je v pokojíčku tatínek, krmí UM, já si čtu opět vtipný příspěvěk od Verči a krásně si tím prodlužuji svůj živůtek o pár minut. Zase jsem se, Veru, dobře pobavila…samo, že nad tvým komentářem , a také v hospůdce s kámoškama z vejšky......

Tak holky papá, už musím chrnět , opravdu je pozdě.....dnes je změna, jdu spát ke stršímu synkovi (alespoň se vyspím), mužíček bude krmit prcka UM…tak přeji sladkou dobrou noc
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.06.05 21:31

Tak si holky představte, že ten můj malej závisláček v noci vstával 4×, ostatně jako vždy, pod 3 nejde. Tatínek ho 3× krmil a hádejte , co vypil 2×50 ml a jednou necelou 100ku. Z toho plyne, že prcek hlad nemá a budí se jen ze zvyku.....tak si říkám, co s tím? Poradíte, jak to udělat, abych se vyspala celou noc?
 Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 11.06.05 21:43

Ahojky,
Lilo, to bude asi tezky, Klarce pomohla kase na noc, ona patri k tomu mensimu procentu deti, ktere se zasyti a pak spi po kasi lip. Dostava ji tak hodku pred kojenim. V noci kojim jednou a pak az rano mezi pul 6 a pul 7, to u toho nekdy jeste usne.
Asi by se musel obetovat tatinek a vstavat k nemu treba tyden a videlo by se, jestli je to zvyk na mamce nebo hlad.

Lucka+Klaris

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 12.06.05 09:59

Lucko, díky moc.....jako by tě slyšel, po kašičce a nakojení vstával v noci 2×, 2× si cucnul a usnul. Probudil se AŽ V 6,45!!!!!!!Usnul večer ve 21 hod…tu kaši samozřejmě taky dostává a dnes poprvé patrně měla efekt, že déle vydržel. Také ji snědl celou 150 ml za lžičky…

Petr má od pátku třetí zub, jedničku nahoře vpravo. Pěkně s těmi svými třemi zuby SKŘÍPE.....i v no­ci......

tak papá, pěkný zbytek víkendu
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.06.05 00:01

ježíši, lidi, kde jste?

 
Anonymní  13.06.05 08:43

Ahoj holky,

nejdříve musím reagovat na krásný článek -Gabiko díky.
Nejvíce mě rozesmála věta kdy dědeček rozhodně nepůjde kupovat krosničku, jelikož Kačenka již bude chodit. To nemá chybu. :))))))
Jo, jo, můj manžel také v 5ti měsících říkal táta a máma. Jo a seděl již na nočníku a víte jak? Přivázaný plínou k postýlce. To je síla co? Jelikož byl malý, tak mu to asi nevadilo. Neumím si totiž představit, že by naše velice živý Vojtíšek, vůbec chtěl sedět v postýlce, protože tam se buď stojí a řádí a nebo ho tam velice opatrně pokládá, již spícího, maminka a tiše se modlí, spinkej, spinkej… :o).
Na rodině byl jednou velice krásný článek o tom jak nejen naše babičky a dědečkové porovnávají ale i sami rodiče. Pokusím se ho najít a předat odkaz.

Zatím ahoj Ajjja a Vojtíšek

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.06.05 11:32

Ahoj,
pokud se chcete pobavit, jukněte na mé poslednín příspěvky v PSTM a do galerky pstm. Neměla jsem sílu to psát dvakrát…
Jinak jeden zub venku a soused se tlačí…
Zatím
 GaB

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 13.06.05 20:32

Ahoj holky,
ja sem tak nastvana na toho myho blbyho psa, to je takovej zmetek! Vcera jsem vyrazila na nakup hracek pro Klarku a mimo jine jsem ji koupila takove ty kelimky, co do sebe pasuji. Klaris ma v obyvaku misto s kobercem, kde si hraje a ja jsem tam dneska ty kelimky nechala, kdyz jsme sli nakoupit a pesana byla doma sama. Ten hajzlik si dojde na ten koberec a postupne odnesla 4kelimky k sobe na pelisek a tam je ohryzala a rozkousala. Myslela jsem, ze ji zabiju. Uz to udelala vickrat, ale ted me to tak nastvalo, kdyz to byla hracka ani ne den stara.
Ona ma jinak Klarku rada, porad by ji olizovala a tak, ale asi svym zpusobem zarli a dava to takhle najevo. Blbka!
Jinak Klaris ma ten ekzem porad, zitra jdem k dokt., tak jsem zvedava, jestli pozna z ceho to ma.
Zatim papa,
Lucka+Klarka

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 13.06.05 20:49

Teda Gabi, s tou tvou tchyni je to teda drsny, hrozne by me vytocila, jak prismahla Barcu! Ja jsem si to vycitala, kdyz jsem Klarku nenamazala a ona zcervenala a hrozne jsem to resila, ale aspon jsem si mohla nadavat sama sobe. Rekla jsi ji neco nebo je to zbytecny?.. :-(
 L+K

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.06.05 21:13

Ahoj Lucko,
jsem zvědavá, jak dopadnete u doktorky s tím ekzémem. Tomáše trápil ekzém také, avšak před týdnem mu zmizel nadobro. Přišla jsem totiž na to, že je alergický na jahody. Vyřadili jsme je a ekzém je pryč…ťuk. ťuk,ťuk.....jo a ještě má chudák alergii na komáří štípnutí, nesmějte se, to taky existuje. Komár ho štípl do ouška, to mu celé oteklo a bylo tak těžké, že viselo od hlavy jako jezevčíčí ucho…no jo. Chcete-li si něco přečíst o alergii na štípnutí od včel a vos, tak je to tady.
Miminka a rodice [www.miminka.cz]

a něco o alergiích (recenze knížky „ALERGIE U DĚTÍ“ o ekzémech a alergiích, MÁM JI DOMA PŮJČENOU a docela se mi líbí)
Kdy pomýšlet na alergii?

Také mi byla doporučována knížka od MUDr. Čápkové o ekzémech, ještě jsem ji neviděla, ale všichni mi ji doporučují, že je dost dobrá…nevím, jak se ta knížka přesně jmenuje, tuším, že „Atopický ekzém“…Čápková atd. [www.ekzem.cz]

Holky, zítra jdeme očkovat do nemocnice kvůli té minulé příhodě, držte nám palečky…

Jo a Petr má v osmiměsících a 11dnech 75cm, 9 250g…

papá
Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 13.06.05 21:34

Ahojky.

Trošku nestíhám - v So jsme byli u tchánovců místo plavča (malá má tu rýmičku, tak aby nikoho dalšího nenakazila). Kupodivu vše proběhlo v klidu, Káťa se rozlezla a dokonce i přes prahy. Zatím ji ale chytám. V Ne mi ke starosti o jednoho maroda přibyl další - manžel. I když by se teoreticky o sebe mohl postarat sám, vařila jsem čajíčky, podávala kapesníčky a v krabicích hledala aspirín. A za odměnu mi bylo dneska tak zle, že jsem myslela že je to má poslední hodinka. Fuj!! Odpo na prochajdě jsem nohama sotva pletla, ale zase to bylo lepší než být doma a honit se za Káťou. Teď už mi je lépe.

Gábinko - co Barča a opálení - doufám, že to nakonec není nějak moc drsné. Tchýně ti asi chtěla ulehčit a pomoct, ale jak to vypadá, tak spíš do hrobu.

Verčo - tak jsem se pobavila nad „zručností“ Barči. Ještěže vám ty aparáty nějak nezablokovala.

S tím posazováním na nočník - Ajjjo - to je síla. I když… snacha kolegyně z práce dávala holky na nočník od půl roku a i když samy neseděly tak je tam přidržovala. Vždycky ráno a během dne co hodinu.

Jo, a Kačenka se mi včera sama postavila v ohrádce. Úsměv od ucha k uchu, pak se pustila a samozřejmě spadla. Řev, uklidňování a za chvíli stála zase. A dneska se stavěla u gauče i u jídelní stoličky. Jsem z toho nešťastná, nic nevychází podle mých plánů a navíc už ve čtvrtek přijedou naši. Takže tím je program návštěvy daný - budou ji učit chodit. A nakonec v tom červenci na ty hory opravdu půjde sama. :o(((
Já to nechci, ale jak ji mám v tom zabránit. Těžko jí vysvětlím, že až bude starší tak ji budou bolet záda, bude mít křivé nohy atd atd. Chtěla bych asi nemožné. Jak já závidím „ležáčkům“.:o((

Tím jak se začala pohybovat, přestávají ji stačit dosavadní dávky jídla a musím dávat víc UM na snídani, větší obšd, na sváču zdlábne 200g jogurt a večer už 250ml kaše. Zatím se mi daří omezovat noční mléko - jsem na 100ml, tak snad do měsíce vydrží bez.

Jdu si lehnout, ať se z toho vyspím a doufám, že to od manžela tentokrát nechytím já.

Gabika a Káťa (skoro 8m)

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.06.05 22:04

Ahojky,
Lilo, tu knížku doma mám. Sehnala jsm ji normálně v obchodě, dá se koupit přes www.vltava.cz.
Gabčo, co se týče toho učení chodit. Tak asi takhle, pokud si to nepřeju, nikdo to proti mé vůli dělat nebude apokud to bude zkoušet, okamžitě Báru beru a už jí nikdo do ruky nedostane a to je mi zcela jedno, že budu mít zle v baráku, kde mě nechávaj bydlet. Ať se třeba pos… že ona vychovala 3 děti. Prostě nebude! Dokud B sama nezačne, chodit nebude a nikdo jí to učit nebude, ať už je to pro záda, nohy, nebo prostě proto, že já to nechci. Já bych jim jí prostě vzala a řekla, že pokud jí chtěj někdy do ruky, budou tě poslouchat. Bohužel já se u manži zastání nedočkam, dneska jsme se zhádali jak psi - prej se s nima nebude o takových blbostech jako o tom, že mi furt do všeho kecá a deptá mě tim a tvrdí, že mam zaostalý dítě a že vim hovno, když ona vychovala 3 děti, bavit, tim spíš, že nás pravidelně vyhazujou Sakra, kde přijít k penězům? Byla bych pryč hned…Takže se nedej, myslim, že to stojí i za rodinnou hádku, jde přeci o Katku, ne?
Ale jinak to stání je fakt o nerva:) To vim přesně:)
No, úspěch - dneska Bára vypila 90ml kaše (nutrilon - od 4měs, jablečná, ovšem místo 4lžic do 140ml jsem tam dala jen 2, aby se to naučila pít a uvidíme).

Teď mi přišla sms od manži…zkouší si mě udobřit. Ale bohužel. Už mi štve. Mít kam, se odstěhuju a a´t se rozhodne. Bohužel tady asi nezbyde jiné řešení než nůž na krk .On si normálně radši rozhádá manželku, než by se domluvil s rodičema. I moje máti uznala, že tchýně je fakt na palici.

No nic, tchýně bych obecně postavila ke zdi a střílela. Rozhodla jsem se, že dokud se nezačne chovat slušně a nezačne mě respektovat, Báru nedam a nepůjčim. Budu jí zvládat sama. A co, dělala jsem si jí pro nás a ne pro to, abych jí odkládala, když se mi nehodí. Aspoň mi to nikdo nevyčte. Tchýně, až jí něco řeknu (jako dosud) se urazí.

Končim

GaB

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 13.06.05 22:17

Čau holky,
Gabinko - to spálení versus tchyně si dovedu představit. Úplně ji vidím, jak sebevědomě tvrdí, že byly ve stínu a ještě se podezíravě dívá, jestli za to nemůžu já. Aspoň té mé se nedá nic říct. Jako vždycky - vychovala 3 děti a to na to byla chvílemi i sama........no, zrovna mám období, kdy se přeme o cukr v jídle apod., takže mi elze šíleně na nervy.....

Barča už není Barča, ale Divá Bára. Nejenže všechno rozbere, všude se dostane, ale k mému zděšení dneska celej den (když byla vzhůru) strašně nahlas ječela a vyřvávala. Ne, že by se vztekala. Má prostě radost, že vidí nějakej cíl a jak se za ním plazí, s každým kouskem vítězoslavně zavřeští (to je to správný slovo :-). Odpo. jsem raději zavřela balkón, aby na mě sousedi neposlali sociálku, že ti týrám. Ale musí to být slyšet i přes stěny a podlahu.......no děs. Fakt to zdálky musí vypadat, jako bych ji mučila :-(. Snad ji to přejde.

Místo abych k pohybu přidávala jídla, Bára víc spí…takže na jednu stranu dobrý, stihnu dát dohromady vysílačky, poskládat časopisy, nahrnout hračky na jednu hromadu, aby se dal projít pokoj :o), ale zase takhle nic moc nepřibere..........

Gabiko - to chození s vašima - fakt blbý. Nevím, jak jsi na tom, ale těm našim se zaplaťpánbu něco vysvětlit dá. Nebo se podle toho řídí. Moc dobře ví, že bych tam s Barčou nejezdila, kdyby se mi nelíbilo, co s ní dělají (ze začátku to bylo natvrdo, ale vyplatilo se).

Bára má dnes 37,5 ale nepláče, rýmku má už tak 3 dny, sem tam pokašle......­....tak uvidím, co ráno a kdyžtak budeme muset k Dr. :o(..........('od té doby, co jsem si připadala, že na ěm bude posílat sociálku, když jsem ho poprosila o seznam léků na dovolenou, tam nerada chodím a asi ho časem změním, protože mě tím fakt dostal)

Jdu uspat divošku. Od 6 do 8 večer si dáchla podvečerní leháro, tak dneska opravdu později.

Dobrou

Veronika , DIVÁ BÁRA a *Alča

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 13.06.05 22:20

Gábinko - hodně sil!!!! Veronika

 
Anonymní  14.06.05 08:26

Ahojda,
Gabi - taky přeju hooodně síly, co se týče tchýně, mohla bych sáhodlouze vyprávět. Veru, když dostane Vojtítko amok a začne se vzekat = pokaždý, když si s ním nikdo nehraje, např. když si dovolím odejít na záchod, umýt nadobí, ale hlavně večer, když už bývá hodně unavenej, ale spát se mu ještě nechce, zavírám okna, protože mám taky strach, že na mě sousedi pošlou sociálku, že ho týrám.
Jinak už má Vojtítko dva dolní zoubky a teď se klube jednička nahoře. Je to s ním teď docela očistec, všude leze, stojí (naštěstí si už umí sednout, ale pádů jsme zažili asi milion, než se to naučil), ťape kolem nábytku.
Spí 20 min ráno, 20 min odpoledne a to opravdu stačí akorát tak na to poklizení pokoje, aby se dalo projít…
Večer je to ještě horší, vstávám i 10× (opravdu Lilo) za noc, budí se klidně i po deseti minutách. Nebejt babiček, který nám často a rádi hlídaj, hodím si asi mašli :-). Takže i když na tchýni nadávám, mám spoustu výhrad co se její výchovy týče, jsem v podstatě ráda, že jí mám a že si Vojtidlo vezmou, kdykoli je o to požádám.
Lilo - držím palečky, ať Vám to očkování dneska dobře dopadne, ať je Péťa o.k.
A už je to moje zlatíčko vzhůru, takže se mu jdu věnovat.
mějte se tu všichni krásně, papa
Maciáš a Vojtik dnes 8m

Jo! Tipovačka v galerce - je to opravdu náš V, ale nemůžu reagovat, páč mi zase nefunguje přihlášení, tudíž -Kopretinko dík!!!

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 14.06.05 18:57

no, jen narychlo - já tady píšu o tchyni, jak mi leze na nervy a manža si to zrovna přečetl......­.........nic neříkal, co by taky, ale jdu to nějak zamluvit - nemám náladu se o tom teď bavit :-/

zatím zdar V+B+*A

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.06.05 08:01

Ahojte holky,

včera jsme absolvovali to očkování. Petr zatím bez teplot a bez křečí!!!!!!!Uf…snad mu to vydrží.....

A holky držte se, ten můj prcek už leze!!!!! Začal včera, když jsme dorazili z nemocnice…tak si říkám, jestli mu to lezení náhodou nenaočkovali! A také začal říkat „mamamamama“ - to také včera. nevím, jestli ví, co povídá…ale rozhodně začne takto vykřikovat v momentě, když něco jím a on chce ždibek do pusinky…že by to bylo „mňam“ místo mama? A zase mám o čem přemýšlet…

Pěkný den, jdu spát, prcek právě usnul, vstával totiž v pět hodin…
Lila
P.S. v galerce bříška jsou dost exibicionistycký fotky......nic moc......

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 15.06.05 09:32

ahoj holky,

Lilo - gratulace k lezeni a doufam, ze to posledni ockovani zvladnete. Jo a k tem fotkam - nechci kritizovat, ale muj vkus to neni a asi bych nemela odvahu se takto vystavovat na internetu. Souhlasim s tebou - nic moc.
Jinak u nas skoro nic novyho, Danula obchazi vsechno u ceho se postavi, supliky ma nejradeji. Nevim, jak mu zabranit, aby mi matlal zdi. Z toho se mi jezi vlasy na hlave. Budu to muset prekonat a pockat az bude chodit zamalovat.
Posledni dobou mi prcek dost zvraci. Hlavne vecer po jidle. Snad ho to brzo prejde.
Holky poradte, jak vecer odnaucit piti? Nemyslim si, ze ma zizen, kdyz pres den vypije skoro pul litru caje nebo vody.
Holky, jak se pozna hyperaktivni dite?

Pekny den,

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.06.05 10:58

Holky, ty nevkusné fotky z galerky zmizely a jsem tomu ráda.....fakt něbylo o co stát..
Lila
P.S. všimla jsem si, že zmizely z náhledu…vidět je jednou, to mi stačilo

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 15.06.05 20:30

Čau holky,

tak jsem se sem konečně dostala. Je to děs. Máme jen vytáčené připojení přes telefon, tak vždy musím čekat, až to bude večer levné. A pak se sem cpe manža, Terča do toho řve Anetka. Už snad brzy budeme mít trvalé připojení, tak bude líp.

VERČO, Barča je fakt šikovná. Vidím, že se nenudíš. A já také ne, když to čtu. Máš talent to pěkně popsat. Já se u toho sice můžu umlátit smíchy, ale Tobě asi do smíchu moc není. Nebo později už asi jo, viď. Mothercare mám také v oblibě. Je ale naštěstí hodně daleko a stejně tam zajdu vždy jen na kukajdu. Je to děsně drahý. Když jsem byla těhu a chodila do práce /a tudíž byla trochu při penězích/, tak jsem tam koupila takový box na věcičky třeba na koupání nebo na přebalování. Děsně se mi líbil a nemohla jsem si pomoci. Pořád ho mám v koupelně u přebalováku a rozhodně nelituju, že jsem ho koupila. Byl děěěsně drahej a když jsem ho přitáhla domů, tak manža prohlásil, proč jsem neřekla, že by mi dal krabici od nářadí.

LILO, držím palečky s očkováním a gratuluji šikulkovi k lezení. Já mám pocit, že Anýz asi vůbec nepoleze, protože totiž vůbec nemá potřebu. Všude se dokoulí a doplazí. Te´d poslední dobou se začíná trošku vztekat a co je horší, nechce večer sama usínat v postýlce. Usíná mrška až po 10 hodině a probíhá to asi takto flaška, prso, postýlka, řev, prso a pak konečně usne. Včera jsem ji nechala chvíli řvát a když jsem přišla k postýlce, tak tam seděla a tekly jí slzičky a já samo vyměkla. No nevím, jak to půjde dál. Jo, a s tím nočním spaním má možná Lucka pravdu. Já to někde dokonce četla. Už tedy nevím kde, ale bylo to něco podobného, maminka musela na týden odjet, o mimčo se starala babička a do týdne byl pokoj.

MACIÁŠi, au au au 10× za noc. Žiješ? Vydrž bude líp.

MARCELO, až budeš posílat deníček, tak si najeď na menu po levé straně, /ten dlouhý sloupeček na hlavní straně/, tam najdeš poslat článek, rozkliknout a otevře se Ti formulář a ten vyplníš a pak odeslat.
Nevím, jak se pozná hyperaktivní dítě. Fakt to hrozí?

HRAČKY, holky, jestli máte blízko IKEU, tak tam mají super kelímky, co zapadají do sebe /takže LUcko nezoufej/. Vůbec bych si jich nevšimla. Jestli kupujete Maminku, tak v posledním čísle je na ně tip. Tak jsem se tam pro ně vypravila a jsou fakt bezva. I do vany. Jeden kelímek je dole udělaný jako cedník. Další má dole 1 dírku, další několik dírek po obvodu. Anetka je z nich divá. Mají také různě udělané okraje, tak se dobře hlodají. Stojí Kč 50,–. A tak é tam mají různé další slevy na hračky. Třeba jestli znáte takového toho medvídka /já mu říkám Ikeáček/, co vypadá jako vyříznutý z asi 5 cm silného plyše a má ohebné ručičky a nožičky, tam mají zlevněného z Kč 199,– na Kč 69,– a slepici s šustícími křídly za Kč 29,– .
JInak musím napsat, že dneska máme nějaký úrazový den. Ráno mi Anetka řachla hlavičkou do železného futra od dveří. Měla tam malou bouličku a modřinku, ale snad to dobře dopadlo. Měla jsem nahnáno. A pak jsem si venku všimla, že se asi hlodla tím jedním zubiskem do rtíku. Ale vůbec nevím kdy ani jak. Tak jsem ráda, že už je večer. Mám dneska dost. Teď právě taťka koupe, pak bude krmení a doufám, že usne dřív jak v 10h. Roztahala jsem totiž po obýváku svoje hadry ze skříně a musím to vytřídit a povyházet. Většina mi totiž už není a asi dlouho nebude. Ach jo!

TAk zatím čauky,

Jitka a Anetka

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 15.06.05 22:36

Čau holky,
kde jste? Dráče chrupká, tak jdu juknout, co nového, a pusto prázdno. Byla jsem také ve fotogalerce. Ty dětičky jsou k sežrání. Dneska jsem domů přitáhla 8 vyvolaných filmů, tak nějaké fotky vyberu, naskenuju a pošlu. Zatím nemáme digi foťák, tak to je složitější. TAk zatím čauky,

Jitka + Anetka

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 16.06.05 07:11

Ahojda všem,
tak hlásím 8.měsíční prohlídku-10kg 180g,76cm..Jsme ok,dva dny po 8.měsíci se postavil u postele…teď už stojí permanentně…Do­dělala jsem třeták a příští rok maturuji…jinak internet v nedohlednu…zdra­vím všechny mami a mimi…a papa

Kokhi a Véna 8.m 1t

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 16.06.05 07:13

Ahojky.

Tak už je tu den D. Dneska večer přijede „inspekce“, tak si na mně občas vzpomeňte, jak jim rvu malou z náruče a schovávám nočník, se kterým by mohli přijet.:o)

Mám za sebou dvě úúúplně rozdílné noci - včera jsem od půl druhé do půl čtvrté vstávala k malé co dvé minuty. Co se naučila stavět, tak se rozhodla, že to bude praktikovat v noci. Takže já rozsvítila, vstala, položila Káťu, vrazila dudlíka, přikryla, pohladila, lehla a zhasla. Minuta klid a pak zase znova. Oči měla jako žárovky a že teda spát nebude. Já bych ji nechala tak, ale bála sem se aby se neuhodila do hlavičky nebo se nepřidusila v peřině. Takže jsem se moooc vyspala.
A dneska spala v kuse od půl osmé do půl páté. Takže jsem ji POPRVÉ v noci nedávala mlíčko. Možná si mě chtěla udobřit.

MARCI - nevím, jak se pozná hyperaktivní dítě, ale Káti k němu (podle mně) moc nechybí.
Našla jsem odkaz, kde je to dobře vysvětlené:
 http://www.nasedetatko.com/…ita_home.htm

Takže bych spíš místo hyperaktivní, pro tu naši cácorku použila slova velmi, opravdu velmi čiperná.

No a na víkend nám právě předpovídají tropická vedra. Uf! Jinak se zdá, že se zateplovací práce blíží ke konci, podle mně zbývá všechno pouze natřít a uklidit. Ať už to skončí.

Klidně můžete poslat nový deníček, protože když tenhle otevřu, takse vždycky akorát naštvu.
A jak to vypadá se srazíkem?

Jdu ještě poklidit, aby našií neřekli, že je tu bo…l. I když opravdu je.

Zatím Gabika a Káťa (včera 8m)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.06.05 07:15

Gratuluji ke zkoušák a k postupu! jen pro srovnání, Véna je stejně velký jako Alánek od Alči…
papá Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 16.06.05 07:15

Kokhi, gratulujeme. Nejen ke škole (jsi skvělá), ale i k pořádnému chlapákovi.
 Gabika

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 16.06.05 07:20

pro pobavení: mezitím, co tady smolím povídání si Káťa dolezla do kuchyně a nějak ztichla. Tak tam jdu juknout a… v ruce bramboru a už ji ohryzává. Takže opravdu všechno uklízím.
 G.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 16.06.05 09:19

Ahoj holky,

dnes jsme vstavali v 5 hodin, prcek uz zase spinka, ale ja uz se snazim pracovat.
Denicek muzu poslat, kdy budete chtit, staci rict.
Jitko diky za vysvetleni, jak poslat clanek.
Gabiko - ty to zvladnes. Dobra vec je, ze zase odjedou : ))))
Kokhi taky se pridavam ke gratulantum. Vena krasne roste a ty ses sikulka, jak vsechno zvladas.
Holky, taky bych byla pro nejaky srazik. Treba v tydnu od 27.6. Pak jedeme na tyden na Sumavu.
Psaly jste tady o tom, ze se vam libi veci v Nextu a Mothercaru. Hlasim se do „party“. Me se jejich vecicky mooooc libi. Rada tam nakupuju, ale nesmi o tom vedet manzel. A tak mam pro vas dobrou zpravu. Minuly tyden jsem zjistila, kdy budou mit vyprodej. Zacne 21.7.2005. A vzdyc­ky stoji za to. Vloni jsem tam super nakoupila. Veci stoji polovinu nebo nekdy i min. Je to stejne nefer, protoze v Anglii, kdyz jsou slevy, nakoupi se tam opravdu za par korun.
Uklid a zehleni - pradlo se hromadi, a uklid nejak neresim, protoze posledni dobou mam sileny „KOPR“. Moje mama rika, ze jsem nenapravitelna bordelarska, ale kdyz me se tak nechce porad jen uklizet.
Utikam se podivat na to svoje spici ditko.

Marcela a Danysek

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 16.06.05 20:45

Ahoj holciny,
my jsme dneska meli taky desnou uknouranou noc, ze jsem rano vrazila Klarku manzelovi, at s ni jde pryc a zavre za sebou dvere at ji neslysim, nebo ji snad uz bacim :-)
I celej den byla jakasi divna, v noci chce vic kojit, no nevim, co to zas znamena…

Lilo, byli jsme u doktora kvuli tomu ekzemu, nerekl nam, z ceho to muze byt, pry kombinace vseho. At neplasim a nehlidam nejak strasne ruzna jidla, ze to stejne nepoznam, pokud to nebude prudka reakce brzy po jidle. Mame zakazane plavani aspon 14dni, takze budem dost nahrazovat, to z nas maji radost :-/

Jitko, ty kelimky v Ikei maji v Praze? V brnenske je totiz doprodali, ale zas jsem koupila Klarce krasnou novou barevnou deku :-))) Moc ji potrebovala, to chapete, ne?

Taky se pridavam k obdivovatelum Next a Mothercare, jen ty penizky… Marci ten vyprodej je ve kterem tom kseftiku? Vim ze i H&M dela o prazdninach vyprodej, no tak to abych zacala setrit…

JO Klarka se zacala plazit, teda rychlost mrtve ryby a styl hadra, ale tech par cm se posune :-))
Tvari se jak vitez, haha.

Zatim se mejte
Lucka+Klarka

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 16.06.05 21:01

Čau holky,
trošku jsem s Barčou nestíhala (nevíte, jak se to dělá, když je dětí víc? :o))))
Kokhi - gratuluji, jsi dobrá :-)
Marci - s tím úklidem - buď ráda, že jsi v klidu. Já jsem vždycky šílela, když jsem na zemi doma uviděla smítko. Pravda - dnes je to se mnou lepší - nedá se to zvládnout, ale rozhodně je mi líp, když mě občas přepadnou nálady typu: „dítě si má budo¨vat imunitu“ a já si stihnu raději něco pročíst, než abych jen lítala se smetákem :o)

Koupila jsem si tu knížku „Proč jsou šťastné děti šťastné“ a je super (teď nevím, jestli my nebo letňátka, ale byl tady z jejích úryvků i deníček). ¨Mimo jiné se tam dá i dočíst to, co se okolí špatně vysvětluje (nebo raději vůbec a dělá se to natajno), že když je spokojená mamča, dítě taky - tím pádem, že se má občas taky hýčkat, udělat si čas jen pro sebe a pak odpočinutá se vrátit k dítěti :o)) a všechno jde líp. Tím hýčkáním je pro nás ovšem i ta chvilka na čtení, co? :o)

Barča měla včera první „vlastní“ karambol - narazila si pěkně hlavu o dveře od balkónu (zrovna ji hlídal manža při sledování TV, tak nevím, jestli to mělo vliv :-/......). Jak si tak lezla, tak má ve zvyku si povyskočit radostí (na bříšku).......a nevyšlo jí to. Tak tam měla bouličku a červenej otisk, ale do rána to bylo dobrý.

Dneska byla zase nějaká ubrečená, ale usnula v pohodě. Zjistila jsem, že vysílačka nám bere signál i z autorádií, tak jsem si občas v noci poslechla pár úryvků z písniček, když kolem něco projelo.......... Bylo to mezi šumruchem, takže jsem vždycky letěla do pokoje a Barča v klidu........tak jsem ji vypla a světe div se, Baru spí klidně dál :o) a já (jakžtakž) konečně taky :o). Začínám objevovat výhody spaní zvlášť…
Je v cestovní postýlce s matrací z té normální, takže si opravdu nemá jak ublížit.........

Nemáte taky náhodou období, že na vás tlačí vzdálení příbuzní, že „k nim jste se ještě nestavili.....a že na ně máte zazvonit, až pojedete s kočárkem“? Na mě se to teď sype ze všech stran. Navíc o výlety se sestřenicema s 5. kolene zrovna nestojím.....ještě, když si představují, že se k nim 5 km pěšky potáhnu a dalších 5 budu odolávat dotěrným dotazům na manželský a soukromý život, aby se mělo v rodině co probírat.......no pěkně děkuji. A ještě by mi vykuřovaly do kočárku…no nic.

Musím jít poklidit ten svinčík, co Barča zvládla během dne vyrobit :o) a pak hrrrr do žehlení - nemůžu se dočkat :-(((

Tak dobrou,

Verča, Barča a Alenka*

Jo, na kanálu National geographic vysílali dneska a včera od 5 do 6 odpol. super dokument od početí mimča až po porod. Úplně dopodrobna všechno probraný, super UTZ snímky, celý vývoj včetně všeho, co má vliv na pozdější život dítěte.........no paráda. Mohli by v tom pokračovat - bohužel nemám program na tento kanál. Možná na netu, ale kdyžtak se jukněte, jestli máte kabel, protože to by stálo za to i nahrát :o)

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 17.06.05 22:17

Čau holky, .....se dívám, že jak je pěkně, nestíháme posedávat před počítačem, co? :o)) Však je ¨fajn, když svítí sluníčko :o)

LILO - pročítala jsem letňátka a našla i tvůj komentář - takže šupajdá v pondělí do kavárky (máš to kousek - Haškova 4) - v 10 se tam holky scházejí, já to stíhám tak kolem 11 a ještě chodí od nás Lucka s Klárkou.....takže kdybys měla chvilku, konečně by jsme se mohly i poznat :o)
Já znám Petříka z fotek a ty jsi - tuším - hubeňoučká s dlouhými vlasy.......? No a já s pupíkem a plnej stůl maminek se stejně starýma dětma - to nejde přehlídnout (a Barču s Klárkou možná taky znáš z galerky).

Letím uklízet, zatím čau

Verča, Barča a *Alča

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 18.06.05 21:32

No, tak já nevím, že bych si tady psala sama? Není už náhodou novej deníček?.....­.........???

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 18.06.05 22:03

.........není, vše prozkoumáno - asi toho máte plno na práci nebo jste všechny vyrazily na pěkný víkend :o)
Já jsem zase chvilku sama doma, tak písnu, dokud je čas :-)

Barča-raubířka je pohyblivá, jak ještěrka, sice se teprve snaží na kolínka, jinak se plazí, ale i to jí jde docela dost rychle. Byli jsme s manžou nakupovat a nadšeně (on) koupil bubínek a flétnu a Bára je z toho celá rozdivočelá - strašně se jí to líbí..........mě taky, když se směje, ale dneska mě teda pěkně vytáčeli, když jsme se chystali ven. To mi prosím pískali a bubnovali (manža za doporvodu rozjařené Báry) do rytmu při balení věcí na výlet. Jako vždycky - bylo jich milion a mě už ke konci upadaly uši. To mi ještě manža vyhrožuje, že až budou obě větší, musí přikoupit ještě činely a pak to prý teprve bude ono!!! :o//

Stavovali jsme se ke známé do restauračky na přehradě - tak jsme ji celkem pobavili, když viděla moje bříško. Prý jsme divočáci. Ujišťovala se, jestli je to vůbec technicky možné.....(časově :o)) a já jsem si uvědomila, že je Barči už za pár dní 9 měsíců!!!! To letí, jak blázen!!!
Tím pádem i můj pupík můžu hrdě prohlašovat za šestiměsíční (na začátku - vím), ale Alča tady bude fakticky za chvilku. Připadá mi o hodně živější než Barča. Mele s sebou, musí tam asi skákat salta (když má tak velkej barák s tolika místem :o)). Když to srovnám s minulým těhu, vypadám tak na konec 7. až půlku 8. m - no neva.........
Holky, co máte (aspoň¨) 2 děti - přibraly jste víc u druhýho? Nebo mě to jen děsí a když jím zhruba nastejno, prostě jsem přibrala víc na začátku a ke konci to bude zase míň? (Jo, že jo? :o)))).............?
No hlavně, ať je všechno v pořádku.

Dneska jsem dělala Barči obídek a nějak jsem to přehnala, tak mám dalších 5 skleniček do mražáku do zásoby.......­......(ještě mi věříte, že jím stejně? ha ha). Nějak se mi vytratil odhad, ale to se stane, no.

doufám, že zítra tady zase nenajdu jen můj komentář - jsem zvědavá (a nebo blbá, že nevidím další deňajs…)

Zatím čau a nespalte se ani děti :o)

Verča, Barča a *Alča

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 18.06.05 22:48

Čau holky, tedy hlavně Verčo,

venku je pěkně, co. A tady je smutno, prázdno. Verčo, neboj, ty kila určitě shodíš. Při 2 tak malých dětech to myslím nebude problém. Já jsem při prvním těhu měla všechna nabraná kila dole tak do půl roku určitě. A žádnou dietu jsem nedržela a nekojila jsem. Přibrala jsem zhruba stejně, jako teď. Zato teď mám těch 10 kg pořád na sobě nalepených a nejdou dolů a nejdou. No bodejď by šly. Pořád někde něco žeru a vůbec se neovládám. Ale děsně mě to štve. Nic mi není. Všechno je mi malé a ve všem vypadám děsně. Moje starší dítko mi pomalu vyloupí ze skříně všechny nejhezčí a nejdražší kousky, protože mě bohužel už vůbec nejdou. Ach jóó. Jsem také o 12 let starší, než při prvním těhu a to je také myslím ten důvod, že už to tak dobře dolů nejde. No jo. Co se dá dělat. Doufám,že teď v těch vedrech /tedy pokud nějaká budou/ to půjde dolů líp. A taky až přestanu úplně kojit. No, to si pak ještě povíme.
KOKHI - velká gratulace ke zkouškám. Venoušek je kus chlapa.
LUCKO, ty kelímky jsem koupila v IKEE v Praze na Černém mostě. Zatím je minulý týden měli. Jestli chceš, tak mi na SZ pošli adresu a já Ti je tam koupím a pošlu.
MARCELO, a ostatní holky, pro srazík bych byla, ale v tom týdnu od 27.6. můžu až 29.6.

Tak zatím

Jitka + Anetka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama