Podzimní očekávání 61:

Rodičovství

Ahoj holky a detičky, narazila jsem na zajímavý článek ve staré Mamince a byla by škoda se s Vámi o nej nepodělit. Takže pokud chcete mít dokonalé manželství i domov, přečtěte si, co pro to musely skousnout naše babičky a možná budete ráda, že to u vás doma vypadá jak to vypadá!

Mějte připravené jídlo
Vaření si plánujte včas, třeba i den předem. Váš partner uvidí, že na něho myslíte. Většina mužů se domů vrací s prázdným žaludkem a dobré jídlo je součástí potřebného vroucího přivítání.

Připravte se
Abyste byla svěží, až přijde, odpočiňte si. Naličte se trochu, dejte si stuhu do vlasů a snažte se vypadat svěže, protože on byl cely den jen s lidmi unavenými prací. Jeho nudný den potřebuje jiskru, a proto buďte veselá a zajímavá.

Ukliďte nepořádek
Ještě než se manžel vrátí, projděte naposledy dům a posbírejte učebnice, hračky, papíry, oprašte stoly. Váš manžel se bude cítit jako v ráji pořádku a odpočinku, což jistě udělá dobře i vám.

Připravte děti
Pokud máte malé děti, věnujte jim chviličku a umyjte jim ruce a obličej, učešte je a podle potřeby také převlékněte. Jsou to vaše malé poklady a dotvoří příjemnou atmosféru jeho návratu.

Minimalizujte hluk
V době jeho návratu vypněte pračku, sušičku, vysavač. Přimějte k tichosti také děti. Buďte šťastná, že manžela vidíte, a přivítejte ho krásným úsměvem.

Co nesmíte
Nevítejte ho stížnostmi a problémy. Nereptejte, když přijde pozdě k jídlu. Uvědomte si, že ve srovnání s těžkostmi jeho pracovního dne jsou to jen maličkosti. Udělejte mu pohodlí, může se natáhnout do pohodlného křesla nebo si lehnout do ložnice. Naklepejte mu polštář a nabídněte mu, že mu sundáte boty. Mějte vždy připravený teplý nebo studený nápoj. Pohlaďte ho tichým a příjemným hlasem. Dovolte mu odpočinout si a uklidnit se.

Naslouchejte mu
Jistě mu toho chcete mnoh říci, ale doba jeho návratu na to není nejvhodnější. Mluvit má první on. Na to nezapomínejte.

Večer přizpůsobte jemu
Nikdy si nestěžujte, když vás nevezme na večeři nebo za jinou příjemnou zábavou. Snažte se pochopit tíhu a strasti jeho světa a jeho potřebu odpočívat. Všemožně mu dávejte najevo, že se o něj staráte.

Holky, jsem moc ráda, že jsem se narodila o pár desítek let později, protože, já bych určitě nebyla dokonalou manželkou.
Jak jste na tom vy?

A k Danýskovým pokrokům: krásně sedí a leze. Postaví se všude možně a už začína obcházet nábýtek. Taky má rád kabely, a elektrický zástrčky, prostě všechno, co nesmí. Jinak je to moje zlatičko, někdy děsně vzteklý.
Dlouho jsme se neviděly a tak si myslím, že srazík není od věci.

Marcela a Danýsek


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 21.06.05 12:29

Ahoj, nejsem sice z vaseho denicku, ale musim reagovat. Takovy clanek me vzdycky docela popichne, kdybych takhle mela zit, asi skoncim brzy v blazinci :) Nedavno jsem videla na DVD film, ktery se jmenoval Stepfordske manzelky a to bylo presne jako v tomto clanku. Nakonec se ukazalo, ze manzelky byly preprogramovani roboti. Bylo to sice trosku blaznive, ale stejne jsem myslela, ze u toho filmu vykvetu :)

Bara

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 21.06.05 13:11

Teda nedá mi to nereagovat:) To je hrůza…a kdo bude brát ohledy na nás a naše starosti?:))) Ať si to chlapi občas vymění:) Ne, nestěžuji si, šla jsem do toho s tim, ale tohle je teda fakt síla:) I já jsem ráda, že doba pokročila:))) Fakt jsem se pbavila:)
 GaB

PS: my si stoupáme, zkoušíme kolem nábytku krůčky první, rozšiřujem slovník a zuby zatím 4 venku.

 
Anonymní  21.06.05 17:30

Holky, dobře jsme se bavili i s manželem, je to sranda. Nezapomínejme, že je dnes skutečně jiná doba, manželky chodí do práce, i když děti jsou ještě malé, ale v tom to není - prostě doba je jiná. Ne že bych si neuměla představit, že svého manžela budu hýčkat způsobem našich babiček - kdyby nosil domů tolik peněz, abych si mohla zaplatit služku na úklid domácnosti, obden kadeřníka a kosmetiku a nějakou paní na hlídání - možná bych mu i ty botky zula, co vy na to??A dobrou náladu bych měla pořád - nevypadala bych jako uštvané stvoření, co neví, kam dřív skočit a věčně něco nestíhá, občas řve na děti a sem tam se hroutí…A manželova realita s učitelským platem je taky jiná, kromě toho, že se zouvat musí sám, očekávám, že se postará o večeři - naštěstí vaří rád, vyzvedne dceru ze školky - protože chodí dřív domů a hlavně obskakuje on mně, teď přímo musí, když čekám miminko. Ale jinak nám to klape, a když je někdy unaven a sedí se svým čajem a poslouchá si svůj džezík, nechávám ho na pokoji a nikdy mu to nevyčítám, i kdyby zrovna trakaře padaly.Někdy mu vyčítám ten nepořádek v kuchyni, co nadělá při tom vaření - ale od čeho máme děti, že…No, díky Bohu, že jsem se narodila teď a ne předtím,asi by mně upálily na hranici.
Hezký deníček, díky, aspoň je vidět, jak bychom dopaly, kdybychom e řídily vždy radami prababiček, babiček, maminek at.
Zdraví Metelka alias Jezi /co to zase blbne???jak to, že anonymní??/

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 21.06.05 20:54

Marci dobry denicek, akorat se mi trefil do nalady.
Ja hrozna manzelka jsem totiz tise zurila v obyvaku a po stopadesate si zase JA hrala s Klarkou, zatimco manza si musel dat dvacet. Z dvaceti byla hodina a ja chtela jet nakoupit. Pze me boli ty zada, dala jsem mu pak Klaris na hlidani do postele, ze se oblecu, ona se rozbrecela a on se ji furt jen ptal proc breci misto aby vstal a pochoval ji.
A to mam byt jeste chapajici?
Pak byl v aute jeste spruzelej, ze blbe vstal.
No nic…

Mejte se krasne
Lucka+Klaris

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 21.06.05 21:16

Lilo, jak ses ptala na pesanu, tak mame rhodeskeho ridgebacka a hodila jsem teda dve fotecky do galerky.
 L+K

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 21.06.05 21:56

Ahoj,
Marci - dobrý, dost dobrý, jak je to stará maminka ??? já teda mám pocit že jsem to taky četla, takže tipuju tak 2002 ??? pokud jo, tak dobrý 3 roky navíc.
Kdy teda bude ten srazík ?
Naše pokroky v 8 m: váha 7,5 kg, 69 cm, s váhou jsme jistě nejlehčí., nesedíme, když po:,–(ím já, tak vlaje jak list ve větru, ale to neva, máme úž židli a už ji tam šoupám, lezeme po břichu pomocí ruček, nejčastěji dozadu, pohupujeme se na kolínkám a děláme tzv. kopulační pohyby - takto se vyjádřila má kámoška, zasloužilá maminka 3 kluků. a když ji podržím tak i stojí - opět vlaje…
jo a byli jsme fotit na pas, byla to sranda, já musela ze záběru, čupěla jsem pod emou, kterou jsem držela pod pažemi, ema koukala co se jako děje, ale furt se nechtěla koukat do aparátu… paní byla tak milá že mi ji vyfotila asi 5× a pak jsem si mohla vybrat. kouká teda trochu bokem - má koukat rovně - ale snad to projde, uvidím v pondělí, ono to vůbec bude sranda, úřednice vůbec nevěděli že se dá tak malému mimoušovi udělat pas.
tak zdarec jdu spinkat
Lenka + Ema

 
Anonymní  21.06.05 22:26

Tvůj komentář mě mluví z duše, u nás doma je to naprosto to samý, dneska jsem myslela, že manžu zabalím a odstěhuju…
Evelína :o)

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 21.06.05 22:53

Ahojky,

moc hezký deníček. Teda fakt jsem ráda, že žiju teď. Ale těm našim mužským by se to určitě móóóc líbilo. Často si vzpomenu na svojí babičku, která měla 3 kluky 1 a půl roku po sobě a starala se o ně úplně sama. Tedy samozřejmě děda s nimi doma žil, ale vypadalo to asi přesně tak, jak v deníčku. Škoda, že už se teď nemůžu babičky zeptat, jak to zvládala. Od dědy prý ještě dostávala vynadáno, že kluci v noci pláčou. A ještě zvládala na ně šít. Když si prohlížím staré fotky, tak jsou tam všichni 3 krásně naparádění, a to vše na ně babička stíhala šít. Nevím, nevím, ale tyhle geny asi po ní nemám. Asi je fakt naštěstí jiná doba.

LENCULKO, teda taky koukám, že to jde pro tak malé /nebo spíš už asi velké :-) / mimčo dělat pas. To se mi fakt líbí. A taky se mi moc líbí slovo mimouš.

Naše pokroky - od soboty lezeme. Je to paráda jí pozorovat, jak krásně střídá kolínka. Zatím leze pomalu, tak se snad nespálí, ale asi před 14 dny jsme řešili, od čeho má červené dlaničky a pak nám to došlo, že od plazení po koberci.

zatím pa pa

Jitka + Anetka

 
Anonymní  22.06.05 08:56

Ahojky, já chci být chlap!!!!!!!! Zrovna nedávno jsem se o tom bavila s mamkou, jak je to nespravedlivý, že ty chlapi to mají tak lehký nemají menses a když už o tuhle radost příjdete zase máte návaly a chlapi ty jsou pořád v pohodě. Naštěstí můj mužský nepatří k těm ,kteří by vyžadovali teplé večeře, protože jinak by si ji musel vařit sám a když mě bolí záda, tak pomáhá i s úklidem. Jinak Nellinka se pořád hlásí ke špuntíkům na 8 měsících měla 7,420 gr. 72 cm. Jsme na tom stejně jako Emča kopulační pohyby to je naše. Doplazí se všude kam potřebuje. Minulý týden tady měla dva nápadníky Vojtíška od Maciáše a Davídka od Kopretinky, jsou to oba šikulové.( Maciáši máte tady žlutýho zajíčka, tak vám ho snad někdy dovezu).
Teď celé dny trávíme u našich v bázénu, je to páráda, dneska jedeme na plavčo do Jičína,tak se jdu chystat. Mějte se krásně a co dovolená kam se chystáte? Ahoj Háňa a Nellinka

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 22.06.05 09:59

Holky, to je bomba! Moc mě váš deníček „pobavil“. Příště si asi vetknu stuhu do vlasů a omráčím manžela dotazem, jestli nechce sundat boty:-)))) No ale je to hrůza, hrůzoucí a to nejsem nějaká zarytá feministka.

Zdravím dětičky
Jana z listopadech, prosinčátek 2004+ Kačenka 6m

 
Anonymní  22.06.05 11:56

Čau holky,
jak je? Pořád někde lítáme, ale dneska jsem zavelela, ža budeme doma - ta kupa prádla pořád roste........:-(

Deníček - dobrýýý :o). Trošku mi hnul žlučí - ta doba, kdy se měla ženská strhat a Pán Tvorstva přišel domů a natáhl se (ty boty zvládli jen šikovní :o) a dětičky musely být dvě hodiny zticha.........pak vstal, dal si teplou večeři a šel do hospody na pivo - paráda. Strašně bych v té době chtěla žít, dávat si stužky do vlasů, čekat na manžela s úsměvem a mimojiné přihlížet, jak kyne a kdyne, jak se o něj ve 40 pokouší infarkt a jak se hospodské chvilky protahují do noci........Pak bych mu samozřejmě odpouštěla občasné úlety s jinou namašlenou a opentličkovanou dámou, protože ONI na to právo mají. Vždyť jsou upracovaní, unavení životem ............. a ta pitomá nevzdělaná ženská, co se na něho jen blbě usmívá a možná ví o životě akorát to, že mají být děti učesané, umyté a v klidu, až přijde tatínek, ho už vůbec nezajímá ani nepřitahuje. Proč by taky. Mě by asi taky nelákala. Četly jste deníček „krásná jako lednička“? - tam jsem se taky pobavila a navíc mi to přijde jako zářný příklad :o)

Podobný článek jsem někde četla. Bylo tam srovnání manželek současných, za dob tuhého komunismu a ještě tak o 2 generace starších.....­.....to bylo tak počteníčko :o). Pěkně tam bylo rozebráno, jak si správná komunistická žena ráno natupírovala vlasy, přestříkala Taftem, oblíkla vlastnoručně ušitou hälenku (s cedulkou od nějakého módního návrháře z Paříže (ta cedulka se sháněla špatně a byla už dost sepraná, ale byla tam…), jak běžela z práce do masny, stihla upéct bůček........­.......bla bla bla. Pak ty z ještě starší doby - to bylo podobné, jako tento článek. A moc se mi líbilo, že tam zvládli i napsat, že současná žena má možná doma myčku, pračku a podobně, ale měla by být vzdělaná, chytrá, na úrovni, znát nějaký cizí jazyk, imponovat manželovi, být v něčem vždy trošku nedostupná, aby bylo pořád co obdivovat (no nevím :o)), má sportovat (popř.dohromady s manželem), být samozřejmě štíhlá a ladná, mít upravené nehty (když to jde), ............. dál je na místě dobré zaměstnání...­............at­d atd.

Taky mě to pobavilo, ale stejně má každá doba svoje (jako že prababičky většinou byly doma a měly opravdu jen tu domácnost na starost) a navíc, až si budou naše vnoučata číst jednou články o našem životním stylu, asi se pobaví nebo je to naštve, stejně, jako nás te´d........... ...........a my se pořád budeme kvůli těm chlapům o něco snažit, někam chtít dostat.......­.............i když pokaždé jinak :-/

No nic. Jdu dovyklidit tu spišku, ve které jsem našla mola a zuřím, pak pověsím prádlo, vyžehlím tu kupu, co se mi nahromadila, uvařím Barunce obídek, pomazlím a pohraju si s ní, měla bych taky stihnout procházku, uvařit manžovi a HLAVNĚ si nezapomenout dát stužku do vlasů :o)))

Stužkám a vyzutým botám zdar!!!

Verča, Barča a *Alča

P.S.: a kdo mi stihne namazat pupík!!!???

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 23.06.05 06:50

Ahojky

MARCI - moc hezké počtení. Ani já bych nepatřila mezi dokonalé manželky, a podle mého bych v době mé babičky byla asi dávno rozvedená nebo bych těžko někoho uhnala. I když …covíme, třeba bychom se chovaly zrovna tak a svým vnoučatům bychom to vnucovaly stejně jako to dělají naši prarodiče.
Vzpomínám si, že můj otec i jeho sourozenci nikdy svému tátovi netykali, vždycky bylo, „otec, možete, chcete,…“.

Káťa se mi změnila v malého vzteklounka - háže sebou, propíná se, takže takové obyčejné činnosti jako přebalení, oblečení, svlečení jsou souboje trvajícící i deset minut. To je něco pro mou cholerickou povahu. Fuj, někdy bych ji vážně už praštila.

Naučila se dalčí citoslovce - „pfff“ a používá ho místo „bác“ nebo „bum“. Takže nastávají veselé chvíle, kdy při pokusu o ťapkání sebou žuchne a nejdříve to okomentuje „pfff“ a pak se rozeřve.

Zateplovací práce pokračují dále, ale už se to snad chýlí ke konci. Musí, protože mi jinak pochcípají všechny muškáty a květiny, které jsem měla. Ach jo!

Jdu na toho malého vzteklounka.
Zatím Gabika a Káťa

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 24.06.05 21:16

Ahoj holky,
tak se nám to tu nějak vylidnilo, kdepak jste ????
Je nádherně, teploučko, dovolené se blíží …
Je mi to jasné.
My jsme dneska byly na koupališti a bylo to docela fajn, jen malá jak bylo horko tak mi nechtěla moc jíst a o pití ani nemluvím, jen jsem přišla domů a bylo mi pěkně zle, úplně jsem měla mžitky před očima a málem jsem omdlela, no naštěstí je to pryč. Malá mi ani nechtěla kaši večer, uvidím co v noci, poslední 2 noci se mi sice v noci párkrát zbudí, ale stačí jí dudel, papat ne, jí až tak kolem 7, a to sice kojíme, ale mám dojem, že už to pro ni není pravé ořechové, protože sice se napije ale za hodinku mi řve a chce flašku, takže asi skončím, pokud mi malá nebude papat v noci, končím.
Zítra máme rodinnou oslavu, jedem slavit manžovi narozky.
Tak zatím pá, užívejme sluníčka
A co ten srazík ?
 L+E

 
Anonymní  25.06.05 08:39

Ahoj,

nějak nestíhám, to je počasí, co? Na mě tedy až moc vedro.
Gabiko, Anetka se občas také stává malým vzteklounkem. A taky mě zlobí děsně večer s usínáním. Dřív usnula sama v postýlce kolem 9 hodiny a teď řve a řve a vůbec jío ani nenapadne, že by měla usínat sama. Takže já vždycky vyměknu a položím si ji k sobě na letiště a pak usne. Mrška jedna. Ale to je už stejně kolem desáté hodiny. Pak už jsem sama urvaná, tak už ani nic nechci dělat a jdu spát a pak to podle toho doma vypadá. No nevím, nevím, kde bych skončila před 100 lety.

Už mám naskenované ty fotky, tak je snad večer pošlu. Teď už musím letět, jedeme známým na svatbu, ale jen na čumendu.

Jitka + Anetka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 25.06.05 09:24

Ahoj holky,

u nás je také nádherné počásko, asi všude v ČR. máme tady krásný prostor pro děti, s velkými stromy, kde je bezva stín a pofukuje, takže paráda.....takové léto miluji. Nesnáším vedra, kdy se ani lístek nepohne a už brzy ráno je pomalu 30 st, a nedá se vyvětrat. při tomto počasí ráno pořádně vyvětrám a je tady příjemně, v noci taktéž.....no a k vodě se dá také jít, však už ti mí dva chlapi odjeli na koupák. Já s Petříkem budu vařit guláš…snad mě nechá…
Dny trávíme s klukama většinou venku, 6 hodin v kuse není výjimkou…no paráda
A co nového u nás? petřík zapomněl říkat mamama, za to se naučil tatatata…krásně žvatlá…plazí se jako raněný Meresjev (jednu nohu stále nataženou), po čtyřech neleze, sám se nepo:,–(í, takže vozit ho v kočárku je síla…leží tam na bříšku a stále by někam lezl, já ty golfky snad nikdy nevytáhnu.......už mě volá
tak pá
 Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 25.06.05 10:45

Ahoj holky,
chvili jsem tu nebyla, malujeme :-/. Moc me to bavi!

Klarka se plazi taky s jednou nohou, ale dostane se na kolinka a houpe se a vcera si SAMA sedla! Dneska to uz od rana trenuje, sedla si uz nekolikrat a hraje si v sede, jen si pak zas neumi lehnout, tak zacne knucet, nez se ji to nejak podari. Mela jsem z ni vcera radost :-)))

V noci se mi zacla vic budit na kojeni, pres den dostava i tri prikrmy, jak to vyjde + vecer kase a kojeni. Popraskaly mi obe bradavky do krve, mazu bepanthenem a trpim. Snad se to zahoji nebo nevim.
Myslite, ze az budu chtit odstavit mi Klarka bude pit Sunar z hrnicku s pitkem? Jde to? Ona totiz z flasky neumi, tak uz ji to nechci ani ucit.
Taky ma hrozne opruzenou prcku, to snad ani neni opruzeny jako takovy pupinky az puchyrky, v lekarne mi dali tekuty pudr, tak uvidim. Jinak musim v po k dokt. Na normalni opruzeni vzdycky zabral bepanthen, ted nic :-(

Kdy se potkame v brnenske ZOO? Znam ji, je hrozne do kopce, muzem i jinam, museli bysme kdyztak delat prestavky i kvuli tehulkam, pokud by prisli, vid Veru :-)

No myslim koncim, jo pocasi je hezky, chci dat Klaris ven na deku bez pliny, kvuli te prcce.

Tak pa
Lucka+Klarka

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 25.06.05 13:49

Čauvec holky,
tak my jsme asi jediný v pařáku doma :o). Já mám totiž panickou hrůzu z toho slunka se sníženou oz. vrstvou.......ale to jsou asi mý přehnaný představy. Ale ve stínu a když pofukuje.....­.....to je paráda :-)
Luci - Já osobně bych ZOO asi nezvládla - pořád nechápu, proč už dávno nepřišli na to, jak vyvézt starší a nemohoucí (a těhulky) nahoru. Vláček tam jezdí, ale právě až pěkně na rovince - což je mi na nic :o)). Myslím, že by si NĚKTEŘÍ i připlatili :-). Když jsem tam totiž byla ještě těhu, bolelo mě pak dost břicho a to jsem netlačila kočár :o(. No ale přehrada - tam je stín, stromy, nějaký to občerstvení..­.......mohly by jsme udělat hromadný piknik :o))) s dětma na dece.....

Na opruzeniny tady bylo pár diskuzí - co zabíralo, tak prý ty bepantheny, gensiánky (ježišmarjá - já nevím, jak se to píše), hlavně být bez plínky, někdo mazal bylinkovým čajem a prý nepoužívat ty olejovaný ubrousky - jen opláchnout vodou a nechat uschnout.....­.........

Teda - a gratuluju k sezení. Barča se sice plazí pěkně rychle, ale to je všechno. Když se zastaví, natočí se a leží jako kdyby na boku, dá si ruku pod bradu nebo do pusy a dělá machra :o). Taky žvatlá o 106, někdy je to sranda.

Včera jsme ablolvovali rodinnou oslavu a jak se mi tam nechtělo, tak nakonec tam byla pohoda. Musela jsem sice čelit dotazům, proč ji konečně nevezmu za ruky a NENAUČÍM ji chodit, z jakýho důvodu nesmí kyselý okurky a taky proč jí nedopřeju krémovej zákusek (nehledě na to, že předtím ochutnávala meloun). Pak taky řízek, těstovinovej salát, atd atd.
Pak jsem zase byla za divnou, když ji nechci dát koupat (má 14 dní rýmku a sotva se jí zbavujeme, ale to není argument) .......... chjo. Chvilkama jsem se musela ovládat, abych je neposlala do háje.........
Bylo to ale venku ve stínu, cestičky pro kočárek, kde se dá pěkně schovat a na chvilku si odpočinout, takže když už těch dotazů bylo víc, šla jsem se s Bárou projet a vrátila se v klidu. Na zákusek :o). Samozřejmě, že jsem se přecpala :-/, a¨le všechno tam bylo mooooc dobrý.

Jdu konečně přihrát nějaký fotky - Barča usnula, tak mám čas lopotit se pod stolem.

Zatím se mějte, Verča, ¨Barča a *Alča

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 25.06.05 17:01

Ahoj holky,
omlouvám se, že moc nereaguji, ale za a) stíhám tak číst, Bára víc nenechá a za b) bejváme dost venku (a za c) mam takový nepsaný období). Snad omluvíte. Čtu, že se vám děti vesměs vývojově rozjížděj:) Jo, to si užijete..jak nehubnu kojenim, tak tim pohybem za Bárou teda jo. Už dávno se neplazí, leze rychlejc jak fretka, sedá si sama a krásně (takže v golfkách už jí dávám první polohu na posed, v sporťáku ne, páč tam pak je divně zkroucená a navíc má tendenci přelejzat ven) a stoupá si. Všude, za všech okolností. A zkouší první nesmělé krůčky kolem postele a nábytku. Stoupá si i ve vaně.
Týden jsme trávily buď plaváním (natáčeli nás a holky, Vojtík od Aji je najednou parádní blonďák! a krásně chodí za ručky), nebo doma na zahradě na bazénu. Bára se tam vyřádí. Taky se díky bazénu naučila padat na zadek ze stoje.
S jídlem je to zatim všelijaký, kojo převažuje, ale v noci zas nějak blbne. Kaši mi moc nece, uvažuju o UM na noc, na poslední večerní.
Gabčo, do albíka PSTM jsem hodila fotku Báry s Adulkou, holka roztomilá a vyřehtaná. Minulý týden jsme se v so a ne viděly. A už se kepu na vás!
S tím srazíkem, ta pražská ZOO. Já jsem pro, ale..nahazujou nám teď barák a na střídačku musíme bejt doma. Takže určitě půjdem, ale potřebujem znát datum, abychom si to doma domluvily. Už se těšíme. I kdyby to nebylo do ZOO. Tak kdy se vám to hodí? Měly bychom se začít domlouvat konkrétně, jinak z toho nic nebude:(
Já ještě něco chtěla napsat, ale si to nepamatuju, tak ještě písnu.
Zatím hezký den
Gabča a Barča, za 4 dny 9měs

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 26.06.05 17:17

Čau holky,
jak je? Mě dneska trošk líp - už bylo doooost teplo i na mě :o).

Barča už má vykouklej třetí zoubek - je to ale dvojka dole. Žádný předpisy Barči nedělají problémy :o)), takže si jede podle svýho. Pláče ale pěkně dál, tak možná, možná se dočkáme i těch jedniček nahoře. Má to tam dost nateklý, ale toť vše :o/.

Když nebylo počasí na vychajdu, jeli jsme s manžou aspoň do Olympie nakoupit a na obídek - sice to bylo fajn, ale já jsem se zase taaaak nacpala, že ještě teď funím.

Nemáte nějakej fígl, jak na bolavý záda? S Bárou mě nebolely, ale te´d mám problém se jen zvednout nebo nedej bože lehnout :o((. Nevím, co s tím. Ani cvičit nejde, to bolí ještě víc........... budu opravdu ráda za rady.

Jednu oslavu jsme přečkali a teď se blíží termín další, navíc mojí. Vůbec se mi do toho nechce. Nejraději bych to zrušila, ale to by mi rodinka asi neodpustila. Nebudu ale lítat jak trotl a všechno si nakoupím - chlebajzny i nějakej ten zákusek. Holt si na domácí pohoště¨ní minimálně rok počkají :-).

Jdu se zchladit na balkon, je mi vedro, tak zatím se mějte a písněte občas :o)

Veronika, Barunka a *Alenka

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 26.06.05 21:02

Ahojky,
my jsme dneska v Ikei kupovali Klarce nabytek do pokojicku, jak ji ho zaridime, stehuje se tam, ale i se mnou, protoze porad v noci pije. Moc me to bavi, ale musim se hlidat, utratila bych majlant.

Hnusnou opruzeninu ma porad, v utery pujdu asi k doktorovi. Chtela jsem uz zitra, ale musim na otocku do Prahy.

Ten brnensky srazik, jsme vsemy 20ti pro prehradu, kdy se potkame?

Veru, se zadama neporadim, sama sem s tim ted bojovala :-( U nas bude taky rodinna oslava v sobotu a dneska jsme se kvuli tomu s manzou hnusne chytli, takze se dost tesim :-(.

Kde jste ostatni?
Pa
Lucka + Klariska

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 27.06.05 07:02

Ahojky.

Honem píšu, dokund manžel ještě spí (má dneska dovolenou) a malá si hraje v židličce. Víkend jsme měli nebývale rozlítaný - v So jsme byli u manželovy babičky a pak jsme jeli k jeho kamarádovi (byl nám za svědka). Tam jsme nakonec zůstali až do večera - Káťa se dokonce vykoupala v bazenu a vůbec jí nevadilo, že má jenom 24°C.
V Ne jsme jeli za manželovým bráchou, který je na dovči kousek za Planou. Opekli jsme si buřty, svezli se na šlapadlu, manžel se stihnul i vykoupat a jeli jsme domů. Dneska teda budeme relaxovat. Teda já asi ne, protože půjdu vygruntovat autíčko.

Tocko, taky by se mi líbilo zařizovat pokojíček a kupovat nábytek. Jak já miluju vůni dřeva, ach. Jenomže v tom našem 2+1, jsme už tak jako sardinky…

Verčo, mě taky straší ten ozon, ale s tím mým čertíkem, zůstat doma je nemyslitelné a tak mažu a mažu, oblékám ji tričko s dl.rukávem a šátek narazím až do čela. Četla jsem, že nebezpečí má pominout po 30.6. Naštěstí je tam teď trochu pod mrakem. Jak na bolavé záda ti neporadím, mně sice nebolely, ale hrozně mně trápily kyčle, v noci jsem nemohla ani spávat na boku.

Opruzeninky, nás taky občas trápí. Používám na to obyč pudr nastřídačku s měsíčkovým krémem od Weledy. A pomáhá to.

Srazík, jak jsme psala jsem pro, ale třeba někdy po půli července, nebo začátkem srpna. ZOO by byla dobrá, ale pokud znáte něco lepšího, kde by špunti mohli i třeba lézt, přidáme se. Tak důkladně Prahu zase neznáme, a navíc, začíná být Káťa protivná, pokud musí dlouho jenom sedět (v autosedačce, v židličce, v kočárku …)

Tak já letím Gabika a Káťa

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 27.06.05 07:04

Jééé, ta Tocka, měla být Lucka. Já mám snad v sobě ještě zbytkový alkohol. Omlouvám se.G.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 27.06.05 09:50

Ahoj holky,

hlasime se po delsi dobe. Mam nejaky divny obdobi, nejsem moc mluvna, spis naladova, vsichni me stvou. Nekdy mam pocit, ze na me jde dalsi 6nedeli. Snad to prejde, musi jinak myho chlapa budou muset prohlasit za svatyho.
Danysek je zlaticko a je moc hodny. Uz nam roste paty zoubek. Je moc sikovny, kdyz slysi muziku, zacne se vrtet. Je na nej srandovni pohled. Zacal taky zvatlat slovo mamamama, ale jen kdyz vezmu neco, co nemuze, proste jen kdyz ho nastvu. Taky se desne vzteka. A kdyz mam ty tendence zvysovat hlas (zacit kricet), vzdycky si vzpomenu na knizku Proc jsou stastne deti stastne. Knizka je moc pekne napsana.
Minuly tyden jak byly ty vedra, tak jsme je stravili v bazenu. Bez vody si to uz nedovedu predstavit. Danysek vodu miluje a rad caka. Slunicka se taky bojim, ale mazu ho sunblockem kremem, takze ho nechavam lozit po trave nahatyho s kloboukem na hlave. Dost se poti. Nevim jak vase deticky, ale Danula se docela meni. Je porad podobou cely tatinek, ale v urcitych momentech je podobou cely bracha v jednom roce. Velkou radost mam z toho, ze se mu zacinaji vlnit vlasy. A v hloubi duse doufam, ze mu ty vlnky zustanou.
Jsme pro srazik, ale az po 10. cervenci, protoze jedeme na Sumavu.
Chtela jsem se zeptat, kdyz jezdite a mimisci jsou v autosedacce, jestli se vam taky vztekaji? Danysek je na to specialista. Nejradeji by lozil po aute, ale ja ho ze sedacky nevyndam ani na kratkou vzdalenost.
Nekdo tady psal o nabytku do detskeho pokoje (omlouvam se, ze si nepamatuju). Taky bych rada uz nejaky nabytek, chtela bych drevo, aby to vonelo a neco vydrzelo. Nemam moc rada kriklave barvy plasty. Moc se mi libi nabytek v Gazelu, ale taky se chci podivat na Sconto nabytku. Uvidime, malyho jeste odsouvat nebudu, to dostane jako darek k narozeninam : )))))
Jeste si chci postesknout, ze ten cas hrozne rychle leti. Danysek uz ma 9 mesicu a me to prijde, ze jsem byla tehotna, pred lety.
Taky se musim pochlubit, podarilo se mi zase dostat dolu nejaky to kilo, ale jeste jich par zbyva. Nikdy ze me nebude modelka, ach joo.

Pekny pondeli a prejeme vam vsem dodatecne krasny leto.

Marcela a Danula

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 27.06.05 12:50

Čauvec holky,
tak my jsme chtěly jít do kavárky, ale Barča tak od včerjška vyvádí, že to nemá cenu :o(.
Sotva jí vykoukla dvojka dole, rozjela jí teplotu (poprvé kvůli zubům) jednička nahoře.........asi ji to hodně bolí - chudinku. Je mi jí líto. Ani se moc nevyspí, pořád kňourá :o((
Teď , když teda trávíme den doma, vždycky ke mě přileze a kousne mě do nohy!!!! :o) Nezdá se to , ale pěkně to bolí. Pak si samozřejmě na ty bolavý dásně moc zatlačí a spustí usedavý pláč. Kdyby to šlo, převzala bych tu bolest, ale smůla..........

Venku vypadá, že je pěkně, po obídku se projdem, třeba bude mít na soustředění jiný věci. Akorát nevím, co udělat k tomu obědu..........a hlavně se mě pořád drží ta protivná únava, takže na nic moc kreativního to nevidím :-/))

Záda bolí jak čert, vydržím do středy - to má moje obvoďačka odpole¨dní a dokud mi nepředepíše masáže, nehnu se od tam!!!! :o)

Marci - začínám mít obavy, že po tomhle těhotenství nezhubnu na svou pův. váhu, takže jestli se ti to ještě nepodařilo, nebudeš sama :o))

Zkouším prodat Inglesinu Magnum - kočár. Kdyby jste o někom věděly, odkažte ho na můj mail. Díky

Verča, Barča a pidiAlenka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 27.06.05 23:48

Nazdar holčeny,

u nás nic nového, kilečka dolů také nejdou, stále mám 70kg (už opět o 2 kg více).....Marci gratuluji k hubnutí a ty Veru, ty nad kilogramy vůbec nepřemýšlej…viděla jsem tvoje bříško ve fotogalerce, moc nádherný…k tomu ty svalnatý štíhlý nožky.....závi­dím......nic ve zlým.....taky bych takové nožky brala…a to bříško s děvčátkem nakonec taky.......avšak zůstávám u dvou kluků…

Holky, právě mi došel mailík, tak se s vámi o něj podělím
 papá

*Krocan na whisky:

Koupíme pětikilového krocana (pro šest osob) a láhev whisky. K tomu
sůl, pepř, olivový olej a proužky špeku. Krocana poklademe špekem,
zavážeme, osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Předehřejeme
troubu na 200 °C. Nalejeme si sklenku whisky a připijeme na úspěch
 díla.

Poté uložíme krocana na pekáč a vložíme do trouby. Nalejeme si dva
bleskové panáky whisky a připijeme opět na úspěch díla. Po dvaceti
minutách nastavíme termostat na 250 °C, ať trouba pořádně bručí.

Dame si další tři whisky. Po půl hodině ptáka otočíme a nadále
bedlivě hlídáme. Občas se chopíme flašky ffiskie a nalejem si do řepy. Po další bůlhodince se uopatrně vydáme k lince a krocanou
prodočíme. Přidom
dáuáme bacha, abyzmese neupálili uo ty dvéře vod trouby.

Si dalších pěét nebo zedm fixki vevnitř sklenice si a pak a tak.

Kruvacana pečem další dři hodinkýý (ale je to vcelku fuk) a každých
deset minud dem čúrat.

Je-li - e-li to aáspoň drožku možný, dolezem ke sforákua úytáhnem
troubu z grozana.

Dofřejem si ježdě jedoóo loka a znoúua se pokuzíme tu mrchu dostad
uen. Zúédnem tóo prokladýo ffóógla z éé zeměéa prrrrrrrrdnemho na
boddnos. Dáúuúáme uéélkýho majzla na uk! louznutí na zamaštťěnýým
liinoúlluélu. Néllsze-li tomu zabránid, szskuszszsimesze zsznoúúa
póószszsdááuitna
nohýýýáááaúú uonojetostejně­jedno !!!!!!

Trošku se prospíme

Příští den sníme krocana studenýho s majonézou a s aspirínem*

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 28.06.05 07:52

Ha ha, Lilo, dobrý!! :O)

Asi by mi takovej krocan doma ale neprošel :o)

Inspirovalas mě k tomu, abych vám sem hodila taky něco z mailu pro pobavení. Je léto, kdo má zahrádku, rád si něco ugriluje.....­......a když k tomu pomůže manžel, je to neocenitelné.­.............­....: :o)

Pravda o grilování

Grilování je jediný druh vaření jakého je opravdový muž schopen.
Když muž prohlásí , že bude grilovat následuje tento řetěz reakcí.

1. Žena jde do obchodu a nakoupí v?šchno potřebné.
2. Žena udělá salát, zeleninu a desert.
3. Žena připraví maso, dá na tácek zároveň s potřebným náčiním, omáčkama
a pak to přinese manželovi, který mezitím okukuje kolem grilu s pivem v
ruce.
4. Muž naklade maso na gril.
5. Žena jde dovnitř, připraví talíře a příbory.
6. Žena vyjde ven a řekne manželovi že maso se pálí. On ji poděkuje
a požádá, aby mu přinesla další pivo.
7. Muž vyndá maso z grilu a podá to ženě.
8. Žena dá jídlo na talíře a přinese ke stolu.
9. Po jídle žena uklidí stůl a umyje nádobí.
10. Všichni pějí chválu na mužovo vaření a děkují mu za jeho snahu.
11. Muž se zeptá ženy jak se jí líbil její „den bez vaření“ a když uvidí
její naštvanou reakci, usoudí že nic neudělá ženskou šťastnou.

  • nevím, jak u vás, ale my, když hlídáme našim o dovolené barák a přitom „si užíváme grilování“, bazénku, přírody a dobrůtek ze zahrádky a když poprosím manžu, aby mi pomohl.......­........jsme na tom úplně stejně. To pivečko by si možná odpustil, ale místo toho bych mu obracela stránky novin :o))

Verča, Barča a *Alenka

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 28.06.05 14:23

Ahoj všem
teda holky, LILO, VERU dost dobrý, hned jsem poslala dál.
Holky sháním nějaké místečko v ČR na dovču, nemáte tip ?
JITKO - tys byla někde na šumavě ?
Jo a zrovna jdeme grilovat, manža slaví 30, přijdou jeho rodiče… už jsme s dalšíma příbuznýma slavili v sobotu, u nás to teda naštěstí funguje tak, že si to manža kompletně připraví a pro jistotu koupí i papírové talířky a kelímky, a mě to PIVO :-)))))))
Holky kojíte ještě ? a kdy ? my už jen ráno, v noci mi malá spí, ale ráno mám pocit že si stejně jen tak cucne, tak furt nevím jestli to už nezabalit.
Pěkný den

Lenča
Jo a dneska mi Emča opět spadla :-))) tentokrát teda pěkně na zadek, naštěstí, už ju fakt musím nechávat jen na zemi, je jak čamrda…

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 28.06.05 18:47

Lenčo,
zrovna jse mto kojo řešila s kámoškou. Malé prso prý víceméně nutí spíš i ze svého pocitu, malá prej ani zájem nejeví. Myslím, že jsou holky ve věku, kdy se klidně může skončit, pokud o to zájem nejeví. Myslím, že je lepší, když přestanou mít potřebu samy, než když je pak budem odstavovat „z našich důvodů“ či jak to napsat.
Já kojim pořád. Víc jak příkrmy. Moc se do nich nehrne. Ale začíná mě to zmáhat, malá v noci blbne. Takže pro začátek zkusim dělat i nemléčné kaše z UM, event. dát na noc UM a pak podle situace..možná i časem skončit. Stejně mam v plánu kojit do roka, roka a půl nejdýl. A malé je 9 měs a nebudu předpokládám odstavovat ze dne na den, ale postupně. Tak uvidim. Myslím, že to nejdůležitější období, kdy to opravdu mc potřebovala, má za sebou, že teď už si nemusím dělat v případě ukončení žádnýho nerva.
GaB, 9měs

Jinak máme 5 zubů venku, 2 se klubou, další 1 si nejsem jistá, stojíme všude, zkoušíme kolem nábytku sem tam popojít.

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 28.06.05 21:20

Ahojky,
Leni ja kojim rano, vecer po kasi a 2× v noci. Pres den ji prikrmy a snazim se do ni dostat nejaky piti. Pije tak 3minuty, ale zda se, ze ji to staci na ty 2-3hodinky. Ja jsem premyslela, jestli mi bude UM pit z hrnku z pitka. Kojit chci jak mala bude chtit, ale nejdyl rok a pul. Ted jsem malem stejne skoncila, popraskaly mi obe bradavky. Ze by me to extra bavilo se rict neda.

Leni co plavani, jak vam to jde? My ted nechodime kvuli tomu ekzemu, ale uz snad priste pujdem.

Jo a mala mi taky zase spadla a navic se bouchla do topeni :-/, jsou to divosky.

Vecer jsem ji dala do postylky, ona se tam otoci, supajdi do noh, tam je dira mezi mantinelama. Tou dirou vyhodi na zem oba dudliky, ktere tam ma, kleci a cuci ven a rve, ze nemuze usnout. No zlaticko.

Zub nemame zadnej, je tu jeste nejaky bezzuby mimi?
Pa
Lucka+Klarka

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 28.06.05 23:44

Čau holky,
zítra nás čekají asi pěkný pařáky, co? Těším se k našim do bazénku. Teda jestli nebude studenej.
Včera mě málem kleplo - mamka v 10 večer volá, že UŽ mají tu kočičku, co si objednali až po dovolené (hlídáme jim barák) a že tam teda bude..............
Když jsem se zhluboka nadechla a snažila se vnitřně uklidnit, jemně jsem jí odpověděla, že neeee.
Je to malý koťátko a prý bude zavřený ve sklepě, jěn mu dáme mlíčko.......­......už se vidím,jak nechávám takovej malej uzlík napospas zaprášeným policím......­............ to bych nedokázala ani se strachem z toxoplazmózy. A tu riskovat nehodlám. Jde o vesnickou kočičku, jen tak ödebranou od maminky - očkování apod myslím nemá, takže bylo naznačeno, že mají na výběr. Pohlídat barák se psem (nevykoupaným) a bez kočky nebo by ho musel hlídat někdo jinej..............
Zlá jsem to dcera........­......ale šlo to a číča si počká.
Holky, co máte doma kočky, nezlobte se na mě, ale nikdo mi ten risk nevymluví a mě za hlídání baráku nestojí. Toxopl. jsem neprodělala, takže protilátky nemám a ani ji nechci.
No, nebezpečí prozatím zažehnáno (snad) a já jdu spát, protože jsem se zase moc rozepsala....­.............­.)

Tak dobrou a pěkný sny a zítra pěknej den

VBA

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 29.06.05 07:34

Ahojky

Tak my máme taky padací období. Souvisí to hlavně s Kátinou touhou stát a stavět se kde jen může i nemůže. A protože ještě nemá ten správný odhad, stane se, že nedosáhne na skřín, o kterou se chce postavit, praští se o ní a následně pak žuchne na zem a tam se praští podruhé. Prostě takový dvojprásk.

Jo, a vůbec se nechce přebalovat. Chytit ji a položit na plínu, je heroický výkon, udržet a olepit pak nadlidský. Nejraději by lítala nahá, ale to potom chudák kolínka.
Kolky, necháváte malým na doma dlouhé kalhoty, nebo je pouštíte na zem (myslím tím k lezení) jen tak naholo?

Dneska jsem se ráno nasmála. Dala jsem prát a Kačka, zvědavec, přilezla k pračce, postavila se a začala koukat do bubnu, jak se prádlo točí. Vždycky když se točilo, tak se začala houpat a když přestalo, tak „řekla“ pfff. Vydrželo jí to dost dlouho a teď, jak koukám, pokračuje.

Tak nám pochcípaly všechny kytky, musím na trh koupit nějaké nové, ale KONEČNĚ se to zateplování blíží konci. Už to tady jenom dočišťují.

LILO, VERČO - díky, hodně jsem se nasmála a zvedla se mi nálada.

V sobotu odjíždíme do „jámy lvové“, k mým rodičům. Budeme tam s Káťou celý týden, teda, pokud se nestane něco, co by můj úmysl pozměnilo.

Ještě jsem asi něco chtěla, ale nevím.

Gabika a Káťa

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 29.06.05 07:38

teda, já mám překlepy. Kolky = holky.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 29.06.05 09:26

Ahoj holky,

zase na me jdou nejaky depky. Vim presne cim to je, ale to by bylo na moc dlouhy psani.
Vlastne ani nevim, proc vam ted tady pisu, kdyz to nema ani hlavu ani patu.
Jeste ze mam Danyska, je to moje zlaticko.
Leno, ty ses ptala na typ na dovolenou. My taky jedeme na Sumavu. Pronajali jsme si tam chatu na tyden. Vubec se netesim, vlastne se mi nikam nechce jet.
Dal vas tady nebudu zatezovat svyma naladama a depkama.

Marcela

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 29.06.05 12:58

Čau holky,
Gabi - pračka u nás už taky byla objevena, ale Barča na ni čubrní,jak vykolejená a pak většinou začne kňourat :-( Tak to máte lepší :o)
Marci - napiš, popiš a vypiš se z depresí. Od toho tu myslím jsme a mě teda většinou pomůže, když zjistím, že na tom takhle nejsem sama. Možná se ještě začneme triumfovat, kdo má lenošnějšího manžu nebo koho víc zlobí děti ;-). Stačí to nakousnout...­.............­.......

Dneska je pěknej pařák. Chystáme se na bezén k našim. Taky tam mají sousedi velikánskou třešeň, kterou nestíhají otrhávat a můžeme se na ni vrhnout......­.......tak už týden manžu přemlouvám (vidíte to?! a to jsem těhu a ještě se ani nehl), tak doufám, že dnes to vyjde :o) Třešní jsem ochotna sníst třeba celej koš. Pak sice praskám ve švech (ha ha - kdybych byla šitá u porodu, mohlo by to být doslova :o)))), ale je mi fajn.

Tak já letím.

Jo, holky, máte někdo kreativního manžílka nebo přítele, co vás dovede k narozkám překvapit? U nás si většinou dárek sama vyberu a vůbec se musím připomínat...­..........a letos (kromě oslav) nic nehodlám shánět, tak jsem zvědavá, jak dopadnem.....­.........:o)

Zatím ahoj a neupečte se

VBA

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 29.06.05 21:05

Čauvec holky,
LUCKO - my se hlásíme k bezzubcům ! plavat jdu zítra v 8.30, nahrazuju si a stejně mi ještě 1× nahradit zbývá, chci chodit i v létě, ale musím mrknout jaký mají termíny, tak to pak hodím sem a můžeme se domluvit na nějakém společném plavání.
VERU - s tou toxoplazmozou - určitě jsi udělala dobře, nejde ani tak o barunku jako o alenku, barča by měla max. něco jako chřipku, ale kdybys to chytla ty, tak by to nebylo moc dobrý. Nechávalas sis to zjistit zda jsi to neprodělala ?
Já, protože mám 2 kočky, jsem si nechala dělat testy v těhu a OK - tím myslím, že jsem to prodělala a tudíž už nic nehrozí. Ani ale nevím kdy jsem to prodělala, aĺe to většina lidí. Takže hlavně opatrně a zvlášť s koťaty.
MARCI - přidávám se k verči, jestli potřebuješ jsme tu pro tebe ! hlavně klid, máš danýska a to je to nej co může být ! A s dovolenou - budeš s dandou a manžou, odpočineš si, danýsek bude na čestvým vzduchu, přijdeš na jiné myšlenky … tak jeď a užij si to.
Dneska jsem malou odevzdala v 11.00 jedné babi s dědou, jela na promoci sestřenici, pak oslava, pak přesun s druhou babi k mimču, která si ji převzala a hurá na babinec, teprve teď jsem se vrátila, malá spinká, vše OK, super den, sice jsem uhoněná, ale tak nějak odpočatá na tu svoji malou cácoru na zítřek !!!!
Tak zatím pá všem !
Lenča + Emča

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 29.06.05 21:45

Ahoj holky,
já jen rychle.......­...třešně máme doma a půlku teda už v břiše, tak mě mužík potěšil :o))
Toxopl. - však já tak vyvádím hlavně kvůli Alči. Nicméně ji teď prodělal nějakej šestiletej klučina právě u našich na vesnici a mělo to prý dost nepříjemnej průběh a nakonec muá nějaký špatný očičko.......­...nevím proč, nevím jak, ale prý to má s tím souvislost - že se může ta nemoc u:,–(it a způsobit něco špatnýho u každýho jinde........ale nevím.
Já jsem ji neprodělala a právě protilátky nemám.

Tak letím. zítra jdeme taky na to plavčo - teda jestli vstanem …

Zdat

VBA

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 29.06.05 22:33

Ahojky holky,

tak jsem zas konečně tady.

Koukala jsem, že už jste objevily naše fotky ve fotogalerce. Omlouvám se, že jsem jich tam dala tolik najednou, ale nemám digifoťák, tak je tam nemůžu dávat průběžně.

LILO, VERČO, to je skvělý. Nachechtala jsem se.

LUCKO, měly jsme také na prcince takové divné pupínky až puchýřky a doktorka nám napsala Imazol. Byla jsem z toho dost vyjevená, ale doktorka byla úplně v klidu. Ten Imazol zabral asi za 2 dny a postupně to zmizelo. Vypadalo to trochu, jako kopřivka.

LENČO, byli jsme na dovolené na Šumavě na Čenkově pile v penzionu Bystřina. Proti mimču nic neměli. Strašně se nám tam líbí, ale nevím, jestli to můžu s klidným svědomím doporučit. Nám to tam vyhovuje, ale musím Ti napsat, že to není zrovna velký komfort. Pokojíky jsou malé a záchody se sprchou jsou společné na patře. Jezdíme tam ale mimo sezonu,takže je chata prázdná a máme vše prakticky jen pro sebe, ale když je plno, prý večer už neteče teplá voda. To by se mi asi nelíbilo. Vždycky se tam těším, jak si večer sama zalezu do sprchy a voda teče a teče a mě je tak dobře. Ale jinak je to tam moc hezké. To místo má pro mě zvláštní kouzlo. Je přímo u Vydry, mezi kopci a lesy, no romantika , jak hrom. Pro kočárek je to taky docela fajn, protože hned tady začíná asi 6 km dlouhá trasa podél Vydry a je pro kočárek krásně sjízdná. Na další místa jsme vyjížděli autem a pak pokračovali s kočárkem. Je tam všude nádherně.
A MARCELO, žádné depky. A těš se na Šumavu, tam Tě všechny depky přejdou. Tam přejdou i mě, a to se na ně občas léčím. A nezapomeň na Moldaublick.

Kojení - ještě trochu kojíme - ráno a večer, ale spíš jen pro ten pocit. Zkoušela jsem si mlíko odsát , abych věděla, kolik tam je a večer po celém dni tam byla asi třicítka. Jsem asi praštěná, protože je mi nějak líto přestat, ikdyž jsem ze začátku na kojení nadávala a nešlo mi to. Teď jsem ale v klidu, už nemám nerva, kolik tam toho je a když mi u prsa Anýzek usne, tak nějak to ukončení kojení odkládám a odkládám. Ale už to asi brzy ukončím, protože Anetka mě má spíš jako dudlík.

Pro srazík jsem všemi deseti, ale teď v létě nemůžu, protože odjíždím na celé 2 měsíce na chatu do Jižních Čech. Tedy doufám, že tam vydržím. Na emimču tedy budu míň, ale známí mají Internet, tak se tam občas dostanu a na čtení mi ho manžílek vytiskne a přiveze, takže budu doufám v obraze.

Takže Vám zatím přeju krásné léto a krásnou dovolenou a já se jdu vyspat, ať mám na zítra sílu, bo mi starší dítko přinese vysvědčení, tak ať ho nezabiju.

Jo, a to hlavní bych zapomněla. Dneska jsme byly v poradně a máme 9,48 kg a 73 cm.

Pa pa

Jitka a Anetka 9 a půl měsíce

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 29.06.05 22:42

Ahoj, to jsem ještě já,

Zapomněla jsem na Gabiku. Na den zatím dlouhé kalhotky nedávám, ale od zítřka asi začnu, protože Anetka má kolínka a holeně celé červené a bojím se, že by si je odřela. To s tou pračkou je bezva. Nám se zase strašně líbí otevřená lednička. To přileze takovým fofrem a mám problém ledničku zavřít, protože ty pacičky jsou všude a jsou strašně rychlé. A přebalování je taky zábava… Mám u přebalováku ty „nejoblíbenější hračky“ a když ji položím, tak jí hned dávám do ručičky kelímek s krémem, kousek buničiny apod. Jedině tak mám šanci ji přebalit.

Tak už fakt ahoj

Jitka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 30.06.05 06:54

Ahojky.

Tak jsme vyprovodily manžela do práce a zase jsme samy.
MARCI - jak psaly holky. Jsme tady od toho, abychom tě povzbudily. Mě samotné je líp, když se ze svých starostí vypíšu, papír a v tomhle případě net je ideální „kamarád“. A navíc jsme tady my.

Je to asi měsíc, co jsem dělala pořádek v papírech a objevila jsem svou Tajnou obálku. Tak jsem ji otevřela, vypadl slušný štosek listů, no a dala jsem se do čtení. Holky, jak já mohla být ve svých 15 tak blbá a naivní. Hrůza. To byly starosti, jako že nemám kluka a že se nikdy nevdám, nebudu mít rodinu, že mě nas… kamarádka, když mi nedala opsat úkol, že mě naši nedovolí, abych NĚCO uvařila, atd.! Musím se usmát, když si uvědomím, co se za těch 17 let změnilo. Manžel, dítě, vaření and hlavu… Vzpomínám si, že se mně ale tehdy opravdu ulevovalo.

Taky u vás prší? U nás jo, štve mě to, ale zase se líp dýchá. Malé se už hrozně špatně usínalo.

Jitko, jsem ráda, že s tím přebalováním a honěním nejsem sama.

Chci udělat pár jablečných přesnídávek, ale neví jak se jmenuje ten cukr, který můžu použít. Nevím jestli je to hroznový nebo nějak jinak. Nechci používat, ten „náš“.

Zatím Gabika a Káťa (dnes 8a1/2m)

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 30.06.05 12:11

Gábi,
Báru doma nechávám jen v body a ponožkách, někdy kratasy anebo i nic jen plenu. A v pohodě.Pařit jí nechci i kvůli ekzému a navíc to k tomu patří, ne?:)
Cukr se jmenuje glukopur, u nás 0,25kg stjí 21,–-, zatim jsenm ho neprubla.
Dnes leje, ale koukanm přestává a já nemam šaty! Ale B kratasy jo, aspon tak…
Musím, lezou zuby
GaB, 9měs a den

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 30.06.05 13:30

Čauvec holky,
dneska jsme byly na plavču a můžu říct, že se nám cestou vyplatil slunečník na kočár - posloužil tentokrát i jako deštník :o)
Barča v bäzénu řádila - mám radost, že se jí to i po dlouhé době líbilo. Voda byla ale tentokrát pěkně studená - jak nesvítí venku sluníčko, je to poznat - teda aspoň v našem plavču máme prosklenou střechu.........
Teď mě tady maximálně vytáčí jeden DEBIL (mírnější povahy prominou…), kterej tady v zatáčce troubí jak na lesy, aby mu někdo uhnul s autem, protože ON nemůže projet. Samozřejmě mi vzbudil Barču.
No, po 15 minutách pochopil, že mu nikdo uhýbat nebude a objel to po trávě.....aleluja!
Gabi - já jsem ze začátku dávala Barči kalhoty i na doma - tenký - kvůli kolínkům, ale postupně jsem vždycky na chvilku dala kraťásky, aby si zase kolínka zvykla..........a teď už je někdy jen v bodýčku. Ale když vím, že strávíme celý odpol. doma a že je vyspaná a bude řádit, zase jí ty kalhoty natáhnu - přecejenom je má ještě červený - kolínkä :o)
Udělala jsem si radost v Ikei a koupila si rám na Barčiny fotky - kolem 3m jsme se byli fotit (jako andílek, beruška apod., taky jen tak s taťkou nebo se mnou - ty ale nejsou na ukazování :-/…) no a některý si chci nechat zvětšit a dát je do pokojíku a předsíně. Už se těším. fotky jsou fakt povedený - dneska (teprve) jsem je nechala ještě z filmu přehrát na CD, tak jestli to Robin brzo přinese, hodím nějaký do galerky.
Jo, kdyby jste některá nevěděla, kde v Brně se dá s mimčem pěkně vyfotit, mám č. na tuto fotografku, která se věnuje právě mimíškům. i když je to dražší, stojí to za to :-). V Brně jsem lepší reference na nikoho neslyšela a je rpavda, že všichni, koho znám, byli spokojení…
Já melu, melu a fotky budou bůhví kdy, co?…
Tak jdu chladit Barunce oběd. Zase zvládla usnout - je z toho plavča vyřízená :O)

Tak se mějte fajn,

VBA

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 30.06.05 13:34

LILO - kam jsi se nám ztratila? Že by nějaká dovča? Doufám, že je všechno v pořádku :o).
Zdraví VBA

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 30.06.05 13:50

Jo, ha ha!
Ještě vám musím napsat, jak mě manžílek překvapil k narozeninám­..........:
Nejdřív jsem si myslela, že mu to úplně vypadlo z hlavy. Ráno nic, odjel do práce,.......­...........ale po cestě si vzpomněl a zavolal „všechno nejlepší“. Byla jsem ráda, že si vzpomněl a přemýšlela, co si koupit, protože zá:,–(ně ještě nikdy nic sám nepřinesl :-/, ale naděje přece umírá poslední.....­.............­............ Tak si představuju, jak odpoledne přijde (nemám ráda okázale velký kytice růží apod., spíš ručně natrhanou luční kytičku.........) s prázdnýma rukama a letmým úsměvem......­...vysvětlujíc mi, že přece kytky nemám ráda (blbost)........

A překvapil mě. Přišel o půl jedné, donesl velkou kytici slunečnic s lučním kvítím (jak vidno - myslel u toho na mě, když ji kupoval, což jsem nečekala)....­.............­.............­.............a řekl, že má hlad a musím mu uvařit jídlo do 20 minut, protože pak musí zase odjet........­.............­..(to abych se asi nevznášela nadšením moc vysoko..)pak se pochválil, jakou že mi to koupil krásnou kytku :o)), sdělil mi, že „mi musíme něco koupit“, vypil kafe a šel.

Tak mě můj milý pěkně překvapil. Ovšem napůl. Aspoň, že jsem si koupila ty rámy a můžu mu to odpoledne oznámit :-). Ještě fotky a bude to paráda :o)).
Potřepu si rukou ale sama, pusu si taky dám asi jen s Barčou, neboť kytkou už muž vyřešil vše. Ať žijou narozeniny!!!

No a já jdu patlat pomazánky na zítřejší oslavu, protože jsem zjistila, že si nic dopředu ne¨nakupím, protože 1 chlebíček vyjde (ještě lěvně) kolem 10 Kč. Do toho někde musím splašit ovoce na buchtu, protože třešně už jsem snědla..........
No ještě jednou, Hip, hip, hurá, a´t žijou narozeniny!!! :o)

Užívejte dnů bez oslav! :o) VBA

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 30.06.05 14:17

Veru, ani ses na plavču nepochlubila :-)))
TAKžE VšECHNO NEJLEPší K NAROZENINáM a nejvíc ti přeju zdravé miminka - Barču i Alču a samozřejmě hodnýho manžílka, spoustu peněz, moudroé babičky a děděčky.
PS: nekoukla ses mi v té ikei po té hračce ???

Jo a taky jsem zjistila že asi funguje nějakej internetovej přenos nemocí, právě jsem si při přebalování všimla že emča má na prcince nějaký pupínky, fakt dobrý, tak asi máme to co vy. Je ten I-něco na recept ?
Tak přeju všem zdravý miminka.

 Lenča

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.06.05 14:27

Ahoj Veru,

na dovče nejsem, jen spoustu času trávím po venku s klukama a jsem z toho njak utahaná.....to bude ten čerstvý vzduch…docela mě třeští hlava…mívám občas záchvaty, možná že migrény…

Oslavy - také je moc nemusím, kytky řezané mě nedojímají (omlouvám se)…ale…taková rodiná setkání, něco na nich bude.Postupem času, jim začínám přicházet na chuť. Dozvím se něco z minulosti babiček(praba­bičky), jak to tehdy chodilo, historky o početí např. tchýně.....docela mě pobaví......

VERU, TAKŽE VŠECHNO NEJLEPŠÍ K TVÝM NAROZENINÁM, HLAVNĚ ZDRAVÍČKO A ŠTĚSTÍČKO NEJEN TOBĚ, ALE I VŠEM, TOBĚ BLÍZKÝM OSŮBKÁM .....

prcek je nepříčetný, papá
lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.06.05 14:56

Tak prcek byl také unavený, už spinušká.....asi půjdu také, zrovna si to můžu dovolit, protože Tomík je u babičky. Dnes byl poslední den ve školce, tak budu mít ty svoje kluky doma oba dva. Občas nás „navštíví“ i tatínek (chodí celkem pozdě z práce.)…no to bude zase rodeo, už se vidím, jak budu po pár dnech s klukama K.O..hi,hi.....a ještě ke všemu budu muset vařit prckovi většímu obědyyyyyy!!!!!

Holky, k tomu ministrazíku v Brně…co se takhle sejít přespříští týden (od 11.7.) v Lužáneckém parku? Jsou tam dost široké chodníky na kočárkování, na obhlídku dětská hřišťátka, i dopravní…dá se tam hrát petang…no, ledaže by jsme házeli s kočárky…dejte vědít......

jdu zalehnout
papá
Lila

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 30.06.05 18:57

Holky díky moc, přání potěší :o))))

Byli jsme s manžou na poháru (megapoháru), ale kafe už ho nebavilo, tak už jsme zase doma¨:o))

Leni - ta dřevěná hračka s drátkama a kuličkama, jak se na ní provlíkají, stála v Ikei 399,–
129,– byla veliká cedeule před regálem s ní, ale patřila ke slevněným příborům, tak myslím, že si to ta mamča spletla…

Zatím pa

VBA

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 30.06.05 21:51

Ahoj holky,
Leni, nam na tu prcku doktor po tel. poradil Framykoin, pry kdyz nezabere, mame prijit. No a bledne to a je to lepsi.

VERU VSE NEJ!!!! :-)))))

Holky mate uz zadelane zasuvky? Kde jste to koupili? V Ikei i Mothercare to maji vyprodane.
Ja zatim Klarce davam dlouhe tenke kalhoty, mame vsude dlazbu, i v obyvaku. Je to trochu divny, nez si zvyknete, ale je to prakticky, zvlast kvuli psovi. V ostatnich pokojich plovoucku. No a Klarka ma na svem mistecku koberec, ale samo se vydava na vypravy.
Zase mlsam uherak, asi nezhubnu nikdy, jsem prase.
Pa
Lucka + Klarka

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 30.06.05 21:51

Ahoj Gabiko,

zkus přidat k přesnídávkám trochu banánu a nemusíš dávat cukr vůbec. Mám vyzkoušeno.

Ahoj Jitka

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 30.06.05 21:58

Čau Lenčo,

no to snad ne!!! To bude dobrý. Ten Imazol jsme na předpis neměli. Jen mi ho poradila doktorka po telefonu. Hned jak jsem ji to popsala, tak věděla, o co jde. Už ale nevím, kolik stál. Tak ať už jste zdraví. Zkouším poslat přes ten internet trochu zdravíčka. Schválně, jestli to funguje :-).

Ahoj Jitka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama