Podzimni ocekavani 63: Rodicovska skola

Rodičovství

Ahoj vsichni, leto mame v plnem proudu. Kazdy se snazi si uzit tech par horkych dnu po svem, ale doufam, ze vsichni parna prezijeme ve zdravi. A protoze se v sobotu ma ochladit, posilam nejake nove poctenicko.

Je to jen vseobecny prehled o vyvoji nasich prcku.

Rodičovská škola

Období kolem jednoho roku života dítěte je velmi významné proto, že se objevují první kroky a slova. Doba, kdy se tyto schopnosti u jednotlivých dětí objevují, může být rozdílná a ani pozdější začátek (kolem 15ti měsíců) nemusí svědčit o vývojovém opoždění. Děti s opožděným vývojem řeči v naprosté většině případů své zpoždění doženou.

K patnáctému měsíci věku je dítě zralé fyzicky i psychicky na to, aby se začalo učit chodit na nočník. Teprve teď si totiž může uvědomit, „že se mu chce“. Situace, kdy učení provádíme, by měla být pro dítě příjemná, musí mu být jasné, co se od něj očekává. Opakování celého aktu by mělo být jednotné a důsledné, na stejném místě, se stejným člověkem, ve vhodnou dobu, kdy je pravděpodobné, že by se mu chtít mohlo. Nejdůležitější je samozřejmě pochvala na závěr.

Řekli jsme si, že v prvním roce života je pro dítě nejdůležitější mateřská osoba, ke které má nejužší vazbu. Kolem druhého roku se však začíná vytvářet u dítěte představa rodiny a domova. Aby si mohlo později uvědomit své vlastní já, musí nejprve poznat vztah „já-ty“ a „já - ty - on/ona“. Identita dítěte, jeho vlastní vědomí o své osobě se zprvu vytváří přes informace, které o sobě dostává od ostatních. Proto je důležité, aby pociťovalo naši náklonnost a bezpodmínečnou lásku, protože tímto způsobem si automaticky vytvoří samo o sobě příznivý obraz. V případě, že ho převážně peskujeme a hodnotíme jako „zlé“, hluboko v sobě si toto poselství bude odnášet i do dalšího života. Zachovat klid a umět dítě převážně chválit za to, co udělalo dobrého, je možná pro vychovatele o to obtížnější, protože ke konci druhého roku začíná období vzdoru.

Z fyzického hlediska jde o jakousi přechodnou slabost a nezralost nervového systému, která je zapříčiněná nutností vyrovnat se se společenskými nároky okolí. Psychologové zjistili, že agresivní reakce dětí jsou v převážné většině vyprovokovány spěchem a nervozitou dospělých. Dítě se v tomto období pomaleji přizpůsobuje, proto je nutné ho vždy dopředu na změny připravit. Například nepřerušíme náhle jeho hru, ale dáme mu signál, že za chvíli bude muset končit, dopředu řekneme, že se bude odcházet, mýt ruce před obědem, apod. Klíčové je tedy pokusit se konfliktům předcházet, ne neúměrně povolovat, ale ani nebýt přísnější. Když se to nepodaří a dítě je v afektu, nic „rozumně“ nerozebírat, ani ho dále nestresovat výpraskem, ale dát mu čas, aby se uklidnilo, bez našich doprovodných reakcí. Dítě by mělo postupně přijmout za svou představu, že je takovéto chování zbytečné, nic si jím nevynutí a je ho nedůstojné. Když se dítě uklidní, měli bychom mu dát možnost, aby se vrátilo „do naší přízně“, vzít jeho předchozí chování jako děj, jehož nebylo původcem, ale spíše obětí. Protože pravá příčina, jak už jsme si řekli, je ve fyziologii nervové soustavy.

Konec třetího roku je dalším vývojovým předělem. Je především ve znamení přechodu od ochranných rodičovských křídel směrem „do světa“, do vytváření nových vztahů s druhými lidmi. Dítě začne zjišťovat, že i druzí mají svá práva a potřeby, bude se rozvíjet od egocentrismu směrem ke kooperaci. Základna pro vztahy k druhým leží ve schopnosti umět se domluvit, dohodnout, „počkat až na mně přijde řada“. A tím nejvhodnějším prostředím, kde si tyto poznatky může osvojit, bude mateřská školka.

Podle knihy Prof. Z. Matějčka: Co, kdy a jak ve výchově dětí.

Marcela a Danysek

P.S: Danyskovi se vyklubal 6.zub a podle toho vypada taky jeho nalada

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 28.07.05 13:26

Ahojky,
ze by prvni komentar? Marci hezky denicek, jsem zvedava, jak budu v klidu zvladat Klarcino obdobi vzdoru, nekdy mi pripada, ze uz ho ma ted.
Ty zuby jsou snad nakazlivy, ne? Trapi to ted snad vsechny mimisky. Dneska jsem se sice vyspala, ale byla to myslim jen nahoda, kojili jsme jen jednou.

Byly jsme plavat, super, aspon jsme se osvezily v tom vedru. Koupila jsem K. tu lucinu, ale bez soli jsem nesehnala, jak vypada?

Zatim pa
Lucka+Klariska

 
Anonymní  28.07.05 18:41

Pěkný deníček,
už se těším na další období vzdoru, s Tomem to bylo drsný.....ale prý to není nic oproti pubertě…
Petr má novou hru, háže čímkoli, kouká, co to udělá, pak to dohoní a znova.....jako malý pejsek…
To vedro je hnusný…Veru, to by chtělo bazén, co?
zatím pá
Lila - s třeštící hlavou, opět migréna......

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 28.07.05 20:35

Čau holky,
teda to je den.
Marci - pěnkný deníček, díky :o). Taky si občas říkám, že první období vzdoru už prožíváme, ale to jsou asi jen takový záchvěvy,že? (Lilo a ostatní už se staršími dětmi)
Holky, jsem bezradná. Můj relativní klid začíná přecházet do postupné nervozity a doufám, že zítra ještě budu schopná klidně uvažovat. Je vedro a ¨Barunce se teplotky mění v horečky a neklesají ani po Panadol čípkách. Ráno 38, dopol. spíš jen přes 37, ale odpo a večer se zase teplota zvýšila a teď 38,7.
Naštěstí pije a jí, dokonce náladu má jakž takž. Pořád si žmoulá ty prstíky, ale přestávám věřit, že to je ze zoubků :o(
Nejlepší jsou telefony příbuzných nebo známých, co zrovna zavolali, že to je na zuby moc, že to může být vážný a tak.........s tichem na konci věty. To nám opravdu pomůže.
No, říkám, že celej den jsem byla relativně klidná, ale jsem zvědavá, co zítra. Ráno pošupajdíme k Dr., ale jeho odpověď znám, myslím, dopředu.
Znáte to, jak začnete vymýšlet různý choroby a možnosti.....­........
No, tak já jdu

Zatím, V+B+*A

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 28.07.05 20:44

Veru, moje mamka zas rikala, kdyz mela Klarka kolem tech 38, ze u malych deti to neni tak vazne, ze maji hned vyssi teplotu, snad mela pravdu. Ale vim, jak ti je, kdyz mela Klaris pres 38, tak jsem taky porad premyslela, jestli to muze byt od zubu, jestli to neni moc atd. Mela takove teploty 2dny a i v noci a v noci plakala.

Uvidis zitra, i kdyz tvemu doktorovi moc neverim, podle toho, co jsi rikala, ale aspon se podiva do krku, jestli treba nema zanet nebo tak neco. Neboj, nic vazneho to nebude. Hlavne ze v tech vedrech do ni neco dostanes, at neni dehydrovana.

Z jineho soudku - dnes nam prisla krosna Salewa a je super a taky sedatko do vany, tak uz v nem Klariska radila. Stahnu fotky a hodim nejakou do galerky.

Lilo - migreny znam bohuzel moc dobre, ted v cervenci je to hrozny, asi budu zkouset vy:,–(it HA a doufat, ze neotehotnim. Kvuli cisari.

tak zatim papa
Lucka+Klarinka

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 28.07.05 21:23

Holky nevite kde by se dal sehnat novy neoriginalni potah na autosedacku, aby hezky sedel? Origos stoji 1700 :-(

Diky,
L+K

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 28.07.05 21:35

Veru,
ZOUBKY - Petr měl od zubů 39,2.....tuto teplotu měl však jen jeden den, druhý byl téměř bez teplot.....já si myslím, že i to horko zvyšuje teplotu, pokud se mimi hýbe, tak bude mít přes 37, i když je zdravé. Tím nechci zlehčovat teplůtky u Barči…dobře, že jdete k dr......

Gabčo, KOJENÍ - Petr mi také nadzvedává triko a chce pít, ale jen občas…naštěstí­.....také pomalu končíme, už to nestačilo, máme Nutrilon, občas si prcek vyžádá kojo, ale asi už moc neteče, protože se za chvílí pouští. Já začala dávat UM nejdříve hlavně v noci (hurá, místo 5ti kojo je jen 2× UM), tím se mlíčko omezilo, a přes den to přišlo pomalu samo, protože téměř nic nevyteklo, tak po čase to přestalo Petra bavit a raději si po kojo vezme chleba, ovoce nebo už i flašku.....

Lucko - migréna - stále jsem si nevzala prášek, ale stejně budu muset, jinak se nevyspím a možná se i pozvr......par­don. Zatím mám v sobě 2dcl vínka, k tomu moc prášek a kojo (byť opravdu jen občasné) nějak nejdou dohromady…ale stejně, no nic…HA ještě neberu, z té to určitě nemám, migrény mě otravují od 18ti let…fuj…no, už se nemůžu moc soustředit na text…tak zatím papá
 Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 28.07.05 21:54

Ja od 16, tak vedu :-)))) Zvracim taky. Je to parada…

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 28.07.05 22:54

Holky, díky za uklidnění a dobrou, V.

A ať vás nebolí hlava! :o)

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 29.07.05 10:36

Ahoj holky,
jen v rychlosti než odjedu do piešťan - ne že bych se děsně netěšila na 3 hodky v busu přes poledne.
Bezva deníček, díky, marci.
Příští srazík se ráda přidám.
na chalupě božsky, malá je venku od 8 do 8, už jsme plavaly i ve velkém bazénu,k chvilku nadávala ale pak OK. jsem ráda že zůstala na chalupě tam se ty horka docela snášejí. doufám taky že ten víkend beze mě přežije, ona asi jo, ale já ?!?! když jsem odjížděla ani na mě nekoukla a zajímala se o okolí, potvůrka !
začala se mi postavovat v postýlce, nejhorší jsou večery, když má spát, tak si stoupne a řve…
taky se už rozlezla. zuby furt dva.
lučinu už taky jsem dala a OK, a ona je nějaká bez soli ?????
Veru - držím palce ať je malá v pohodě.
Všechny zdravím, vyražte na koupák, rivec je super.
Pá a pozdravujte drobečky !
 Lenča

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 29.07.05 11:45

Holky nevite o tom potahu na autosedacku? Pro 9-18kg, nemuzu na netu nic najit…

DIKY!

L+K

Jo v utery ani stredu nemuzu na srazik, jdu na nasazeni Holteru - meric tlaku na 24h

 
Anonymní  29.07.05 13:29

ahoj holky,

jen v rychlosti, odjíždíme kampovat na Rozkoš.
Lilo - gratulujeme k postavení
Verčo - držíme palečky k brzkému uzdravení, mamina mi taky říkala, že teplůtka je vlastně boje tělíčka s nějakým tím nešvárem a mímu to vlastně pomáhá. Tak snad brzo spadne dolu. Já vím je to pěkně nepříjemné a ještě když je takové horko.
Gábi Ahooooj, pozdravuj Báru. Moc se na ní s Vojtíkem těšíme. Na sraz bych možná i jela, ale nevím jestli budeme v Pha. Třeba bychom jeli jedním autíkem. Co ty na to??
Jo potah na autosedačku taky sháním. Vlastně jsme zjistili, že ty autosedačky jsou pořád úplně stejné jen pothy se mění. Kde se dá koupit ten potah za 1700,–. Já jsem našla jen nějaké letní froté potahy a to nepotřebujeme. Máme sedačku 9 - 15 kg.
Díky za info.

A zatím čau Ajjja a Vojtíšek

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 29.07.05 13:45

Ahojky Ajjjo,
my mame sedacku Romer a potah na ni by dodali www.matysek.cz, v nabidce to nemaji, ale ptala sem se pres mail, objednali by to. Pa

L+K

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 29.07.05 14:58

Holky,
já vůbec nevěděla, že existují potahy na autosedačky......no jo, 100let za opicema
Lila
P.S. to vedro je děsný

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 29.07.05 21:05

Ahojky.

Opět se hlásíme, vedra nás zatím neskolila, i když…

MARCI - chvíli tady člověk není a ejhle, zase nový deníček. Díky. Je to zajímavé počteníčko, spousta rad - jsem zvědavá, jestli budeme mít na to, abychom se jimi řídili. Myslím psychicky :o))

Manžel si vyřídil dovču i na Čt a Pá a tak jsme vyrazili na Kladno k tchánovcům a zodpovědně můžu říct, že to byl poslední letní den, kdy jsme tam přespávali. Odteď jenom v zimě.
Vedro, v bytě se kromě ventilátoru a Kačenky nehýbalo nic… ještěže jsme vzali bazének, takže malá se chladila každou chvilku. Ale za 10 min byla zase uřícená. Ta holka neposedí minutu v klidu. Dokonce i při jídle musí někam lézt.
Nejvíce mi je léto, když musí sedět připoutaná v autě ve vajíčku. Nejraději bych ji vzala a foukala a chladila její ozpálené tělíčko. A to jsme vyjižděli vždycky brzo ráno (před 8).
Ale ještě horší než hic, byla auta a nákupní vozíky hrnoucí se do i z Kauflandu až do 22. A „mekdonalďáci“ až do 23.!!! Na to, že to je uprostřed sídliště…

Máma se nabídla s hlídáním a tak jsme vyrazili na večeři, ale za hoďku už jsme byli povoláni zpět, že Káťu nemůže utišit (matka tří dětí a pěti vnoučat). Tak jsme to do sebe naházeli a šli tišit. Dál to už nebudu líčit bo bych se zase rozčílila.

Nejlépe je doma a tak jsme dneska nevytáhli ven ani nos.

LENI - nějak mi uniklo, pročpak jste jeli do Piešťan? Jenom se „kúpeľovať“? Mám tam tetu s rodinou a jezdívali jsme k nim každé prázdniny.

VERČO - já si taky myslím, že by to mohlo být i z těch veder. Kačenka je taky pořád rozpálená, ale teplotky ji neměřím. Uvidíč, co ti řekne dr. Raději nic nezanedbat.

GÁBINKO - vy jste měli moooc hezký výlet. S dovolením jsem si početla. A Barča už má 8 zubů? Páni, my jsme pořád na těch dvou.

LILO, LUCKO - taky občas trpívám hroznými bolestmi hlavy, jenom nevím, jestli to je ta migréna. Když je nejhůř, tak zobnu Valetol, a pak letím na WC všechno vyzv… V době, když jsme se snažili o mimčo jsem si kolikrát myslela, že jsem těhotná. A houby.

Taky se vám do mluvy a gest dostávají „výrazy“ vašich dětí? My už jsme se přistihli, že tu a tam se zašklebíme nebo prskneme stejně a já dokonce přivolávala manžela k obědu slovy „pojď, budeme papat, dělat mnam mam“.:o))

Jdu se zchladit melounem, tak zatím
Gabika a Káťa (9 a 1/2)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.07.05 08:36

Nazdárek,
LUCKO, VERČO - mají holky ještě teplotu? Petrovi jsem před chvílí naměřila 38,9st. bez odečtu.......horkem to není......buď další zoubek nebo že by bacil?
Veru, jak si dopadla u doktora s Barunkou?
Zdravíčko všem Lila
P.S. Petr musí brát při teplotách Diazepam, kvůli křečím z horečky....­.ach jo

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 30.07.05 10:08

Čau,
tedy marodi. Barča měla včerejší noc čtyřicítky (s odečtem), ničím nešly dolů, tak jsme dělali i zábaly (a to jsem jejich silný odpůrce, ale…), k ránu „jen“ 38. Přes den taky. Dr. řekl, že možná nějaká virózka nebo 6.nemoc (i když už jsme ji měly), nebo zuby. To jsem věděla taky - tyhle možnosti. No ale aspoň vyloučil angínu třeba, no.....stejně měníme doktorku, ale te´d má dovču :o(.
Dnes v noci taky jen 38, třeba už bude líp. Je to hrůza, když se nemůže ani schladit.

Tak zatím pa a mějte se.

A ostatní teploťáci se brzo uzdravte :o)

VBA

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.07.05 12:18

Veru, čtyřicítky, to je dost drsný......tipuju na tu pátou nebo kolikátou nemoc…protože, Petr teplotkuje ode dneška, stejně jako malá Anička od Míši (viděly jsme se v út v Babycafé) a myslím si, že jsme to asi chytli právě na srazíku od Klárky (asi to zoubky nebyly nebo se pletu?) nebo od jiného prťáka, co ocucával společné hračky.....Lucko, neuraz se prosím.....Klárka je už bez teplot? Jak dlouho měla teplůtky a jak vysoké? Je už zdravá?
Lila a spící Petřík

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.07.05 12:41

Holky, něco jsem o té šesté nemoci našla (pátou mají asi starší děti)

Šestá dětská nemoc
Exantema subitum,je relativně časté virové onemocnění postihuje převážně kojence a batolata
Příčiny:
virové onemocnění
Příznaky:
děti mají obvykle 3 dny vysoké teploty, někdy až kolem 39 st, někdy k tomu mohou mít lehkou rýmu, pokašlávat, mohou být mrzutější, po 3 dnech drobná, světle růžová vyrážka
Průběh:
při vyšetření u nich krom lehkého zánětu nosohltanu nebývají žádné příznaky závažnějšího onemocnění patrné, po 3 dnech dochází k poklesu teploty,
současně se objevuje drobná, světle růžová vyrážka převážně na těle, vyrážka se postupně stěhuje i na končetiny, vyrážka během asi 2 dnů sama ustupuje a tím celé onemocnění končí
Léčba:
srážení teploty v první fázi nemoci bežně dostupnými antipyretiky (paracetamol, Brufen)
případně zábaly
nakažlivost není velká, u staršího dítěte nebo dospělého může stejný virus způsobit třeba jen lehčí zánět nosohltanu
Kdy volat lékaře:
má vysokou horečku
neklesá horečka
vždy u dítěte mladšího 1 rok

Tak, holky, to je vše.......takže přeji zdarvíčko marodům a žádné nové marody.....
Zatím papá Lila
P.S. uvidíme, co se z toho u Petra nakonec vyklube.....

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 30.07.05 13:01

Čauvec,
já jsem v tom „Barulitování“ vůbec nechytla, že by byla Klárka nemocná......­........? Je? Má 6. nemoc?
Jen podotýkám, že první u nás probíhala tak, že horečky byly týden a až po týdnu ta vyrážka - prý jsme ale výjimky.
Třeba je to nějakej jinej vir. Pokud je ale nemocná i Klárka, zoubky to nebudou :o). Leda, že by si je děti záviděly a řekli si, že ej te´d hromadně vytlačí :o)))

No jsem zvědavá. Vyrážka zatím nikde, teplota 37,8 - hurá, je to o něco lepší.

Tak zatím a schlaďte se i za nás

VBA

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 30.07.05 13:03

fuj chyby!! ZchlaĎte se :o) !!

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 30.07.05 13:55

Teda holky koukam, že marůdkujete…snad to nebude nic vážného a budou to opravdu jen zuby .Je fakt, že jak šly u nás ven horní jedničky, tak B marodila a pak asi po 3 týdnech zuby venku a hned nato další 3.
Je fakt, že B je taky teplejší než obvykle, ale matka herodeska přiznává, že neměří. Horečku bych poznala i v tom pařáku. Navíc vím zcela jistě, že krom zubů se u nás nic neděje. Je to celkem fuška. 8 venku a další se tlačí, to je hrůza. Utěšuju se tim, že máme 2/5 za sebou:) Už JEN 12 zubů:) Jenže stoličky:(
Jinak novinka, Bára si sama vyleze na naši postel. A jinak prudí jako vždy. Povedlo se mi nejspíš úspěšně zrušit odpolední kojení, snídani moc zas nedá, ale počítá se. Takže má snídani, pak až druhou večeři (i když na kaši zas řádí) a pak v noci…a to s ivybírá. Až pominou horka a moje prsa se srovnaj s tim nekojenim přes den (musim trochu odstříkávat, aby balony nepraskly), tak zkusim najet na čaj v noci.
Jinak se celé dny koupeme! a je to super! Báru pořád jen potápím, vyblbnem se až až. Dneskap ůjdem asi dřív, protože to tak nepálí (a dusno překážkou není). A Daniel Steel si nahraju.
Taky se mi dneska k obědu povedo dát Báře zeleninovou kaši lžičkou. Ale večer už ani nemam odvahu. no co…
Gabčo, dovolenou jsme si fakt užily. Byly jsme u Bolera, kdysi sem chodívala taky. Ale te´d už moc času není, znáš to. Je fakt, že i já spíš počtu a píšu občas a radši ten čas věnuju Báře. Navíc teď když je teplo…No a tak mě napadá, jak se domluvíme my? Máme přijet? Nebo vy? Nebo až bude příjemnější počasí, uděláme výlet někam? Už se na vás moc těším. Ilču jsem teď dobrej týden neviděla - přijeli jí rodiče z dovči a asi se taky chtěla odpočinout…no a pak byly pařáky, nebo jsme byly v Praze…
Jo, a včera jsem se dočkala. Tchýně mi začala povídat, že bych už B měla posazovat na nočník (je fakt, ona to dělala v 9měsíci). No, neřekla jsem jí nic, ani to, že začnem na jaře…
Jo a super tip na to, jak zavřít rozumným příbuzným ústa - vyzvedávala jsem mou a manžovi zdravotní dokumentaci od obvoďačky, že půjdem k jiné. A to bystek oukaly, co všechno se dřív do karty psalo! Takže zas může tchýně říct, kdy co dělala a že je Bára zaostalá! A omlátím jí to o ústa. Mam to v kartě manži! Jinak u nás je zas z naprosto neznámého důvodu dusno…chjo. Zadluženi kvůli autu, bydlení se odsouvá…
No, zatím papa a hezký den a zas se ukážu
GaB, již 10měs

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 30.07.05 21:06

Ahoj holky,
Lilo vubec se neurazim :-)), ale Klarka nemocna neni, teplotky mela 2 dny, vyrazku ne a uz je v pohode, i v noci spi, jen si saha do pusy a moc neji. To je ale asi i tim teplem. Takze u nas to ty zuby budou, mam dojem, ze vidim vedle toho prvniho druhej.

Je ale mozny, ze v kavarce nejaky ditko nemocne bylo, to je jasny, ze se to snadno prenese.

Mame v loznici 28, to snad neni mozny, v nasem chladnym baraku :-( Okno dokoran, tak snad mala usne, byla dost vyrizena, u kojeni kapicky potu na nose :-)

Zatim pa
Lucka+Klariska

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 30.07.05 22:06

Nazdárek vespolek,

Petr má po odečtu 37,6…to není tak hrozný…jí vcelku normálně a pije také dost…Míša byla s Aničkou na pohotovosti (z Babycafé) a dostala předepsaná antibiotika, prý angína, možná prý i z tepla.....tipla bych to samé u Petra, uvidíme, zítra si volám doktorku k nám domů.....do ATB se mi moc nechce, avšak nebude-li zbytí.....vypadá to, že ač naše dítka onemocněla téměř současně, tak každé na něco jiného…

Luci, jsem ráda, že malá je na tom už líp......a 28 st? Co já bych za to dala.....no, v ložnici máme asi taky těch 28 (okno na sever), ale zbytek bytu je řádně vytopen - už 32st.....jo a ještě jednpu díky za telefonek, Petr si ho nějak oblíbil a stále do něj tříská sluchátkem.....
Sakriš, kde je to ochlazení??????Mám ráda léto, ale ne tropická vedra…v panelá­ku!!!!

Tak zatím pá
Lila
P.S. jak se má Barča? Co teplůtky?

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 31.07.05 11:50

Čau holky,
tak u nás to vždycky vypadá, že už je to lepší a najednou zase 38 :o(.
Včera jsem myslela, že už vidím vyrážku (chtěla bych), ale dneska zase nic. Asi to bylo z horka. A nebo byla tak jemňunká.........
Lilo - jak se volá doktor domů? Vaše dětská obvodní je tak ochotná nebo myslíš pohotovost? Díky - nemám v tomhle vůbec zkušenosti a s dvouma dětma bych to asi ocenila, až budou horečky......­..........
Luci - do kavárky nepůjdem - to by se Barča musela záz¨račně rychle uzdravit a jak jsem psala, ta teplota vždycky vylítne. Máme jít stejně k Dr. a to počasí.....Byla jsem tak ráda, že už se hýbe vzduch a ono si tam to slunko zase vykukuje a vítr skoro nikde :o((((
Opravdu jsem se poprvé těšila na krupobití. Je mi strašně líto Barči, že v tom pařáku se nedá jít ani ven (natož s horečkou a s paralenem v sobě) a chládek tady nemáme :o(.
Dneska jsem vyrazila aspoň do obchodu, aby se nadýchala čerstvýho vzduchu a stejně jsme přišly obě upocený......­.......no už aby tady tohle přešlo.

Tak se zatím mějte,

Veronika, Barča a *Alča

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 31.07.05 11:59

Ahoj…tak co, lepší počásko? U nás celkem jo. V noci bylo celkem krásně, ochladilo se nám v pokoji z 30st na 23, což je náš normál i v zimě. Teď máme 26 a venku 25. Snad dneska ven půjdem možná do kočáru, na bazén nevim…
Noc byla jedním slovem hrozná!A když se B během 3hodin probudila po 3, tak jsem se naprdla a místo prsa dala čaj a uspávala všelijak jinak jen ne prso. V 5 si slečna rozhodla, že si chce hrát. Tak jsem ji dala na zem, ať si lítá a že já budu spát. Jenže ta mrška vylezla na postel a hupsala po nás. Takže jsem jí vzala do ruky, sevřela a nechal chvíli pořvat a usnula.
Holky ty teploty - fakt přeju, a´t to je buď z počasí, nebo zoubků. Nemusím připoínat, že je nutné hooodně pít.
Bára včera ochutnala poprvé lučinu. Ze lžičky. Šmakovalo jí. Snědla pár lžiček. Nevadí to? Nemyslim, že bych jídlo nějak žrala, ale je v tom mlíko, smetana…myslim jako samotné. S chlebem moc neumí. Navíc nám vylezly zas dva flíčky:( Věřím, že to je z těch veder…snad.
A pozor ,včera se na posteli Bára poprvé sama postavila a stála bez opory! Pak jsem ji radši, když jsem si všimla, chytla a po:,–(ila.
K obědu nevim, co udělam, možná zkusim ovocnou kaši ze lžičky, jestli si dá. Vstávala v 8, před chvílí šla spát a jen v 9měla jogurt s přesnídávkou. Tak snad si dá…
Zatím končím
Gabča a Barča - přejem lepší počásko!

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 31.07.05 13:35

Veru, volala jsem na pohotovost do Bílého domu, tam jsem se zeptala, koho mám volat v případě, že nemám auto, jsem doma sama a dítě leží v horečkách..... tam mi řekli, že na to stejné číslo, tedy k nim (533 302 396, 542 216 511) a stačí se domluvit na návštěvě. Do Bílého domu jinak chodíme často, protože kluci onemocní zá:,–(ně v pátek odpoledne, o víkendu nebo o státním svátku… Na tu pohotovost jinak i volám o radu, třeba v noci, když má malý teploty a já nevím, např. , v jakých intervalech mám podávat Nurofen a Paralen (tyto dva se můžou dávat na střídačku po 4 hodinách...­..jeden obsahuje paracetamol a druhý ibuprofen) nebo když nevím, jak dělat zábaly.....Na pohotovosti jsou, tuším, každý všední den od 17 hod(možná už i dřív, nevím přesně a celý víkend + svátky…) do 7 hod do rána…
No a někde jsem četla, že i obvodní lékaři a pediatři, mají něco jako návštěvní hodiny, takže i s nimi by se mělo dát domluvit.....ale to jsem se ještě neptala, ale zkusím se zeptat v pondělí, jestli je u naší doktorky (máme výbornou) možná návštěva i o víkendu (předpokládám, že za úhradu.....). Dost té naší pediatričce věřím, je velice ochotná, všechno vysvětlí, k odborným lékářům posílá, avšak k těm, které sama zná, dokonce nás i sama přednostně u nich objedná telefonicky, když je něco akutního. (nejsme známí, ani příbuzní, žádný úplatek jsem nedala…taky má vždycky dost narváno…

Gabčo, s tím nočním kojením…omezila jsem to noční tak, že v noci dávám jen UM.....přes den i kojím.....už vstávám jen 2×, oproti kojení v noci - 5× i víc…(teď, když je Petr nemocný, tak kojím i v noci, ale UM dávám pořád…)…avšak každé dítko je jiné, zkus to, třeba to zabere…jo a ještě jsem si všimla, že Petr se znovu začíná bát cizích lidí a „maminkuje“..­...Barča možná má také takové období, proto, to ujišťování o přítomnosti máminky v podobě častého kojení…prý je toto období odrazovým můstkem k odpoutávání se od mamky a vydáváním se do světa …nejdříve jen pár metrů od maminky…ale i to musí stát, ta naše malá dítka, dost odvahy, když je pro ně všechno nové a nevědí, kde co na ně číhá a zda mohou existovat jako samostatná jednotka bez dospěláků…
Jo a ta Lučina určitě nevadí, když jí nesní celou na posezení.....

Petřík spinká, dnes má teploty nižší, uvidíme, zatím nikoho nevolám, i když mi na pohotovosti řekli, že tak malé dítě s horečkami, by měl druhý den vidět doktor…ještě uvidíme…Petr jí téměř normálně, pije…jo a Veru, ty pupínky jou dost malinké, spíše taková krupička a jsou úplně hladké, nevystouplé a objeví se, až když nejsou teploty, když se už teploty nevracejí.....znám to od Toma, měl to asi 2×.....tedy pokud má Barča šestou nemoc…Petr má také cosi, zítra naklapu k naší dok…myslím, že mu do toho ještě rostou ty zuby.....
Tak zatím
Lila, přejíc zdravíčko všem

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 31.07.05 14:14

Zase já,
právě jsem zjistila, že jsem pěkný prasátko! Konečně jsem vytáhla Petrovi jídelní židličku (stále jsem jej krmila v autosedačce) a jala se ji umýt......chlap už cosi naznačoval, jako že je špinavá…mělo mě to trknout, když chlap se o něčem vyjádří, že je to zapatlané…a taky že bylo…nejen od špinavých ruček Tomíka, ale i od jídla…tu čočka, tu kousek čehosi neidentifikova­telného a zárověň dobře mumifikovaného, že by brambora…nebo kuře? No jo, každopádně mi to připomnělo, jak ten čas rychle letí a že ještě nedávno byl Tomík stejný prcek, jako je nyní Petřík…
Lila
P.S. jídlo bylo i zezadu na opěrce, jak se tam asi dostalo? Že by první a druhé a každé další pokusy o samostatné krmení…??? No jo, jsou důležitější věci, než kusy mrtvé zvěře na dětské jídelní stoličce.....všem zdarvíčko, papá

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 31.07.05 14:23

MĚ JE HORKO!!!!!!!!!!­!!!!!

POŠLETE NKDO DO BRNA LIJÁKY!!!!!!!!!!!

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 31.07.05 15:17

Verčo, u nás je 26st…o 10 míň než včéra…a v bytě máme 28, o 4st. míň a je to znát…pravda, ale těhu nejsem, to bych se asi uvařila.....TAKŽE LIJÁKY SEM!!!A NEJEN PRO VERČU!!!!!…aspoň v nocíííííííííí

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 31.07.05 16:12

Huráááááááá!!!!!!!!!!!!
Už pršííííííí!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o))))

A je líp i Barči :o)

Jo, Lilo - díky za tel. na doktory.

Ještě: my máme info, že ty brufenový a paracetamolový léky se můžou kombinovat i po 3 hodinách. Vlastně jeden za 6 hodin (a v návodu je i po 4 - asi v nejhorším případě). Ty léky si vzájemně nevadí a tím je silnější účinek bez předávkování.)
Barča mi přišla rastartovet úpoč., tak jdu.

Zatíííííííííí­íííííím

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 31.07.05 16:21

jo, jo…motlitby byly vyslyšeny…už prší i u nás…
 Lila

 
Anonymní  31.07.05 17:53

Ahojky,
ten liják vám závidím u nás lilo přes noc, aspoň něco.
Lilo díky, za podrobný popis šesté nemoci, díky tomu jsem zjistila, že ji už máme za sebou, malá měla tři dny horečky a pak vyrážku, ale tu jsem připisovala čerstvé broskvi, kterou snědla a vida, teď se zdá, že to bylo něco jiného a to jsem byla u Dr., myslela jsem, že je to od zoubků, my nemáme jěště ani jeden, je tady taky někdo jěště bezzubka jako my?
Spaní v noci je děsný, podle diskuse, která tady proběhla bych řekla, že je to prsní závislost, kterou se snažím odnaučit tím, že prso dám jen kolem půlnoci a pak ráno, ne po hodině a půl jak se malá budí, no prostě hrůza, ale jinak se máme dobře. Přeji všem hodně zdravíčka
Ahoj Háňa a Nellinka

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 31.07.05 23:58

Čau holky,
tak lijáky se u nás nekonaly - jen sprchlo a toť vše :o(. Aspoň se pohnul vzduch.
Na zítra ale hlásili zase 29 stupňů, což mi přijde jako vzpoura proti mě a Barči (a všem, co je jim vedro).
Barunka je lepší, už měla dneska jen dopoledne 37,5. Zbytek dne jakž takž a večer teplotka OK.
Skoro jsem si oddychla, když do toho přišel manžel (po víkendu stráveném hraním fotbalu) a kroutíce hlavou mi sděluje, že mu nějak není dobře.
Poprvé se ve mě nic nepohnulo a neletěla jsem mu¨aspoň pro pití nebo teploměr. Prostě na to nemám sil. Celý ty dny horka mu říkám, že nemá chodit hrát - on si nedá říct a nedá. Když už jde, nutím ho, aby pil a on mi s výrazem pětiletýho kluka přizná, že měl trochu koly............no nezabily by jste je?
Výsledek - má 37,8 („asi bude muset ï k doktorovi“), bolí ho hlava a já strávím dobrovolně noc v Barčiným pokojíčku, protože se na ni OPRAVDU po těch třech probdělých těším.

Co nadělám. Mám, co jsem chtěla a o čem jsem snila - svou rodinu :o))

Tak dobrou noc

VBA

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 01.08.05 00:00

P.S.: …vždycky (dřív :o)) jsem chtěla 3 děti - a s Alčou v bříšku je to počet odpovídající.­........

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.08.05 10:24

Tak mě napadá, že si ty chlapy vychováváme my, ženy-matky…seď, já ti to ohřeju, dám na talíř, tady máš čajíček......jsem zvědavá, jak vychovám ty svoje kluky já…
S Petrem jsem byla u doktorky, v noci a ráno byl bez teplot, v krku prý dobrý, ATB nemá, když tak přijít se ukázet…a samo, když jsme dojeli domů, tak má 38,3 (bez odečtu)…teploty má tedy už třetí den, že by ta šestá nemoc? nebo zuby?
 Lila

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 01.08.05 10:35

Ahoj holky,

teda vy jste se rozepsaly v pres poslednich par dnu.
To vedro byla pekna sila. Ani me uz to nebavilo a to jsme byli vsichni nalozeni ve vode a jen obcas vylezli. Snad uz je to za nama a bude maximalne do 30 stupnu.
V sobotu jsem pozadala manzela, aby s Danyskem stravil beze me aspon pul hodiny. Vlezla jsem si do vody a rachala se, jenze za 10 minut prisel manzel, ze je mu horko a ze Danysek chce asi spat a ze on si s nim nevi rady. Teda nevim, jak vase drahe polovicky, ale ten muj chlap je nekdy uplne na prd. Mam jet na vikend s kamaradkama a tak jsem zvedava jak to ti dva spolu zvladnou. Moc mu v tomto ohledu neduveruju.
Lilo - az ted zjistiju, ze jsme prodelali 6.nemoc a to jsem to pricitala zubum.
Vsem nemocnym detickam prejeme brzke uzdraveni, hlavne bez horecek. Me horecka pokazde hrozne vydesi, protoze nevim, jestli to je od zubu a nebo nejaky jiny bacil.
Dnes chci jit bruslit, snad uz na to bude vhodne pocasi.
Mam hlad (jeste jsem nesnidala) a taky jdu mrknout na teplomer, protoze se mi zda, ze venku nejak moc sviti slunicko a nevidim zadny mracek.

Marcela

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 01.08.05 10:56

holciny,

zkousela jsem uploadovat fotky do galerky, ale podarila se mi jen jedna. Ty dalsi 2 nepodarene, prosim ignorujte

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.08.05 10:58

Tak jsem právě dosnídala.....dva rohlíky, 20dkg vlašáku a tabulku čokolády.....tak jsem nežrala ani jako těhu! Veru, co ty na to?
Marci - co snídáš ty? Fotky v galerce - super, Danýsek je jako v ráji…také bych se tak chtěla míííííííííííí­ííít!!!!!!!!
 Lila

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 01.08.05 11:05

Lilo,

plne s tebou souhlasim. Ja blbec delala takovy veci, kdyz jsem se seznamila s mym manzelem. Vsechno jsem mu chystala, varila jsem jen oblibena jidla, proste jsem ho desne rozmazlila, ze on ted neni ani schopen pohlidat naseho syna dele nez 10 minut, aniz by po me neco nechtel.
Verco, taky jsem vzdycky chtela 3 deti, ale mam uz 2 doma - jedno maly a to druhy, uz je hooodne odrostly, ale porad zapada do kategorie dite.
Takze jeste jedno, a mam splneno. : )))
Taky jsem vam chtela rict, ze po konzultaci s doktorem se ke konci roku zacnu snazit o holcicku. Vcera jsem si poustela video z vanoc a chci mit doma zase to miminko. Je to sileny jak rychle to leti a my tady budeme za nekolik tydnu slavit prvni narozeniny.
Marcela

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 01.08.05 11:08

holky,

jeste jednou ja. Nedavno jste se tady bavily o programu, kterym delate z fotek kalendare.
Prosim napiste mi jak se jmenuje, at si ho muzu sehnat.
 Diky,

Marcela

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 01.08.05 11:14

Lilo,
ja teda potom zeru jako bych cekala dvojcata : )))
dojedla jsem ze stoju nejaky oplatky, a jeste si namazala chleba s maslem.
Danysek ma vodu rad, akorat ho nesmim potapet, to nesnasi.
Tak to vypada, ze bude zase pekny vedro, kolem 30 to typuju.
Marcela
jo, nasla jsem na webu pekny clanek o humoru a jeho vlivu na deticky. Mam ho v zaloze, pro pripad potreby noveho denicku.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.08.05 13:54

Marci - program na kalendáře bohužel nemám , ale kdysi jsem našla nějaké stránky …mrkni na
kalendář [textar.hyper­link.cz]

Marci, všimla sis, že ty nepovedené fotky zmizely? Ty fotky jdou nějak smazat? jak se to dělá?

Petrova premiéra v jídelní stoličce - jedním slovem hrůůůůza!!!! Prcek byl nadšený z toho, že sedí tak vysoko, snědl pět lžiček a prý hotovo. Neustále se po něčem natahoval, až jsem ztratila nervy a zbytek jídla dojedl Petr opět v autosedačce a V KLIDU…stejný boj jsem měla i s Tomem, ale tenkrát jsem byla tak nadšená z té židličky,že jsem Toma krmila v ní a vztekala se a on samo, že taky. to byly boje a oboustrané nervy s jídlem…dnes mě to mrzí, moje chyba to byla…no nic.

Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.08.05 16:38

Zajímá vás, jak bude vaše dítko vysoké?
Vypočtěte si na Růstové grafy [www.rustovyhormon.cz]

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.08.05 16:43

Mojí klucí by neměli mít méně než 175 cm a více než 202 cm......dle grafů v jejich zdarvotní knížce to zatím vypadá, že budou mít určitě nad 190cm.....
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.08.05 16:46

dle výpočtu mi vyšla výška u kluků 198,5 cm......

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 01.08.05 17:00

Čusbus!
Nikdy jsem si nemyslela, jak se změním, až budu mít děti. NENÁVIDÍM HORKO!!!! :o)))). Ne, dřív jsem se mohla péct i ve 40 stupních a bylo mi fajn a teď - všechno si samozřejmě vztahuju na Barču a zuřím, že to není zase podlemýho gusta - stačilo by mi tak 25 (vlastně jí a já bych ale byla spokojená :o))

Jak bude Barča vysoká? Asi nic moc. Nemá být po kom. Manža je o kousek vyšší než já, a široko daleko žádnej obr. Možná děda, ale to by asi holka nezdědila. Snad :-)

Jídlo - hanba mluvit - neumímse ovládnout. Když se podívám na fotky, vždykcy ztuhnu a řeknu si, že už dost, že co je moc, je příliš.......­...........:o(. Na živo se tak tlustá necítím. Nejvíc mi vadí ten kulatej obličej ä ten se nedá schovat pod těhotenský oblečení :-/.
No, přiznám se k oplatkům a tyčinkám, sladkýmu ovoci, sem tam Nutella k snídani....­.........a všeho dost. Achjo. Snad to pak ze sebe nějak oklepu :-)

Teď jsem četla článek v časopise (udělal mi hroznou radost), že při koju se kliďo cvičit může, i hrát volejbal i běhat, cokoliv. Že jsou mezi lidma fámy, že se mlíko ztratí, že se tam vyplaví cosi a cosi.........­....povídala o tom ta Dr. Mydlilová z laktační ligy - nemá na to sice patent, ale já mám hroznou radost, protože to je první ¨„veřejné“ povolení sportu ke koju, co jsem se dočetla. Z doktorů jsem to nebyla schopna vytáhnout.

Marci - prográmek na kalendáře jsem taky dlouho nemohla sehnat, až teď jsme ho dostali gratis k nové tiskárně :O). Je to instalační CD - jestli chceš, kliďo ti ho půjčím. Není to nic extra, ale na vyblbnutí to stačí :o)

To mi připomnělo, jak v porodnici chodila „fotografka“ a nabízela podobné (ne lepší ale podobné) kalendáře. Maminka si mohla nechat udělat 3 fotky!!
miminka za 500,–Kč. 100,–Kč stálo vypálit fotky na CD!!!
Jestli tam tu ženskou letos uvidím, asi ji vyhodím z pokoje, vyděračku. Hrůza, jak jsou ti lidi vypočítaví na lidských citech, že?

Letím. Jdu dělat kuřecí řízečky a osmaženou cuketu s česnekem - zase mě přemáhají chutě :o/

Pa

VBA

jo, Barunka už je dnes celý den OK!!! :O)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.08.05 17:03

A opět já - zvyšuji počet komentářů v našem deníčku, jde vidět, že jsem doma s nemocným prckem, co zrovinka spinká-
Dle této větičky:"Tyto růstové grafy lze použít od 2 roku věku, kdy zdravé dítě již nemění své dědičně dané percentilové pásmo tělesné výšky a jeho konečnou tělesnou výšku lze již od tohoto věku podle percentilových grafů poměrně přesně předpovídat by měl Tomík v 18ti letech měřit 192 cm......
Lila
P.S. dnes měl Petr ještě přes 38 horečky, ale teď je bez teplot, hurá! Co Barča? Jak na tom je?

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 01.08.05 17:39

Tak to je fajn, že je Baru už fit! Petr měl dnes už jen jednou zvýšenou tepl.....hurá, myslím, že zítra budeme také fit. …
kuřecí řízečky, mňam, že bych si je také udělala?
 Lila

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 01.08.05 20:34

čau holky,
tak jsem doma po víkendu, který byl super, i malá to beze mě zvládla.
jak jsem přijela domů, tak malá ani nereagovala, zároveň se mnou přilítl do bytu náš pes, a na toho hodila úsměv od ucha k uchu.
no a dneska ráno teploty 39, byla protivná, nechtěla jíst, pít, byla spací, tak jsem musela k dr, ta mě pro jistotu poslala na ORL - zínět ucha naštěstí nebyl, jen mi dr. řekla, že pak budeme muset dojít na proříznutí uzdičky pod jazykem, aby se malé líp mluvilo, no a zpět k dnešku, máme antibiotika, to jsem děsně nadšená, a srážíme teplotu po 3 hodinách.
prý má angínu - červenej krk, nebo možná je to viroza - fakt super diagnoza.
no hlavně at to zvládne.
tak pá, po dnešku jsem KO, moje nabrané síly v pieštanech jsou v trapu - mimochodem moc a moc doporučuju.
 Lenka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 02.08.05 06:57

Ahojky.

Tak jsme osiřely - manža už zase chodí do práce a já jsem zase na ty Kátiny „nálady“ sama.

Malá začíná být alergická na počítač, nebo spíš na to, když u něj jsem. Což nevím, jak vyřešit, když u něj musím pracovat. Proto už omezuju i e-mimi. Třeba se z toho zase dostane. Ale dneska už je hned zkraje rána dost protivná. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat.

Koukám, že u dětiček zařádil nějaký bacil. Nám se zatím vyhýbá, ťuk ťuk. Sice mám teploměr, ale použila jsem ho snad 3×, z toho jednou po očkování.

Tak včera se Kačence podařilo vlézt na gauč v obýváku. Mám velikou radost, ale na druhou stranu…budu ji muset naučit slézat.

K snídani se dojídá chlebem s lučinou nebo s Lipánkem. Rohlíky se nám neosvědčily. Ale úplně nejvíc zbožňuje ty kukuřičný "hovínka.

Kačenka taky nebude patřit k čahounům, jestli po mně podědí tu pidimíru (164cm). Manžel je zase vysoký (190cm) a tak je na nás vždy legrační pohled. Dokonce jsem zjistila, že když si dám Káťu na ramena, tak jsme menší jenom o kousek.

Chtěla jsem se zeptat, jestli se děti pokoušejí sami o jezení, nebo spíš jestli si třeba při obědu už sami něco strčí do pusy? Malá si ručičkama hrábne do talíře, jednom si je olízna a pak už jen patlá a patlá.

Gábi - jak s tím srazíkem? Bohužel nejsme mobilní, takže pro nás připadají do úvahy busy a vlaky, ale ne v těch vedrech. Snad už jd¨sou za námi…

Musím končit, malá …
Gabika

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama