Podzimni ocekavani 65: Taky vás bolí záda?

Rodičovství

Ahoj holky, jak jsem slibila, tak posilam novy podzimatkovy denicek. Verim, ze nejsem sama, kterou boli zada a tak posilam poctenicko k bolavym zadum. Odhaduje se, že až 85 lidí ze 100 se alespoň jednou za život setká s bolestmi zad. Každý rok pak až 45% dospělých zažije nějaký druh potíží se zády. Navíc se u 70% lidí, kteří trpí bolestmi zad, vyskytují potíže opakovaně. Alarmující je, že bolestmi zad a hlavy trpí již školní děti!

Bolesti v zádech jsou staré jako lidstvo samo. Psal o nich již Hippokratés i staří Egypťané. Začátkem 18. století, v době, kdy došlo k přechodu z psaní husím brkem na pero, byly popsány potíže písařů, které se projevily proto, že odpadly přestávky ve psaní, kdy písař ořezával brko.

V současnosti je výrazný nárůst potíží se zády dán:

Nezdravým způsobem života

Svalová práce je základní činností člověka. To, že v posledních desetiletích převážně sedíme a že jsme výrazně omezili pohybovou zátěž, se muselo na našem pohybovém systému nutně projevit. Většinu denních činností vykonáváme v předklonu nebo vsedě (a to ještě navíc v ochablém sedu, který ruší bederní lordózu - prohnutí páteře - navozuje předsunuté držení hlavy a přetížení krční páteře. Chabým držením těla, oslabením svalstva špatnými pohybovými stereotypy a také špatným sezením mohou být způsobeny nejen bolesti bederní páteře, ale i bolesti šíje, hlavy, hrudníku, kostrče, břicha a končetin.

Stručný návod k uspořádání počítačového pracoviště

Monitor nemá stát těsně u okna a čelem nebo zády k oknu. Měl by být souběžně s oknem, aby světlo přicházelo z boku. Je potřeba vyloučit odrazy a odlesky světla.

Obrazovka by měla být kolmo na směr pohledu, vzdálena od očí minimálně 40 - 50 cm, horní okraj ve výšce očí. Při psaní se doporučuje zvolit velikost písma 12, protože nenamáhá zrak.

Klávesnice by měla mít nízkou konstrukční výšku - střední část průměrně 3 cm, sklon 15 stupňů. Měla by být volně posunovatelná, s matným povrchem, s kontrastními a dobře čitelnými symboly. Prostor před klávesnicí musí být dostatečný (cca 10 cm), aby umožnil oporu rukou a předloktí.

Pracovní stůl by měl být dostatečně prostorný, aby umožnil co nejlepší uspořádání pracovního prostoru, umístění monitoru a klávesnice. Výška stolů by se podle použití měla pohybovat mezi 62 - 82 cm. Optimální je výškově nastavitelný stůl.

Svůj význam mají i doplňky. Například držák na dokumenty by měl být stabilní, výškově nastavitelný, kolmo na osu pohledu, stejně vzdálen jako obrazovka, aby umožnil minimální pohyby očí. Opěrky pro ruce, takzvané ergoresty, se užívají tam, kde je práce rutinní a trvá více než 4 hodiny denně.

Dobré pracovní sedadlo musí být jednak stabilní, jednak by mělo umožňovat takzvané dynamické sezení. Kvalitní židle je vždy základ pracovní pohody.

Optimální doba práce na počítači je 4 hodiny v pracovní směně při trvalém sledování obrazovky. Přijatelná doba práce na počítači je 6 hodin v pracovní směně s využitím 3 - 4 relaxačních přestávek 5 minut po 1 hodině práce nebo 10 minut po dvou hodinách práce. Maximální doba práce na počítači je 9 hodin denně ne více než 2× v týdnu a ne více než 5× v měsíci.

Možnosti léčby
Proti akutním bolestem zad jsou nejčastěji užívána protizánětlivá léčiva. Jsou velmi účinná při problémech způsobených zánětlivými nebo degenerativními procesy, nicméně při jejich dlouhodobém užívání se vyskytují vážné vedlejší účinky. Při chronických bolestech zad je doporučeno užívání antidepresiv, protože dlouhotrvající potíže nepříznivě ovlivňují psychický stav pacienta.

Aplikace tepla vede k lepšímu lokálnímu prokrvení, čímž se následně utlumí bolest a uvolní napětí. Účinky jsou podobné jako při masáži. K přenosu tepla lze použít elektrické dečky, infrazářiče, teplou sprchu, atd.

Terapeutická cvičení jsou velice efektivní léčebná metoda, kterou je vhodní na:,–(it ihned po odeznění akutních bolestí zad. Existuje mnoho cvičebních metod, většina z nich se však soustřeďuje na posílení svalů, které jsou oporou páteře, na zlepšení ohebnosti a na korekci postoje. V první fázi se pacient učí správně používat jednotlivé svaly, ve druhé již přichází ke slovu jejich posilování, aby se zabránilo případné recidivě bolestí.

Masáž je velmi stará terapeutická technika, která pomáhá tlumit akutní bolesti zad. Neužívají se při ní žádná léčiva a nemá tedy prakticky žádné vedlejší účinky. Při masáži dochází současně k uvolnění svalového napětí a zlepšení prokrvení. Masáž může být velmi účinný prostředek léčby, pokud ji provádí odborník.

Elektroterapie tlumí bolest změnou vnímání bolesti na úrovni nervového systému. Elektroterapie využívá k potlačení bolesti nízkonapěťové elektrické pulsy. Existuje mnoho přístrojů pracujících na podobném principu, které lze používat i v domácích podmínkách.

Homeopatie: Arnica montana a Hypericum jsou dva rostlinné přípravky často užívané homeopaty. Jsou použitelné jak ve formě tablet, tak i krému a lze je kombinovat s jinými přípravky. Oba přinášejí rychlou a často trvalou úlevu i při velkých bolestech svalů a vazů.

Léčivé rostliny mohou také pomoci. Bolest účinně mírní kozlík lékařský. Vrba, tužebník jilmový a bílý topol jsou užitečné protizánětlivé lát­ky.

Tím však výčet možných léčebných postupů nekončí. Za všechny ostatní jmenuji například chiropraktické metody, kryoterapii nebo jógu."

Jako obvykle mym zdrojem byl internet.

Bolavym zadum zdar!

Marcela a Danysek

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 04.09.05 12:40

Huráááá,snad budu první…a rychle přečíst deníček…jinak ve fotogalerce jsou fotky V dvakrát,myslela jsem,že už je tam nedají…tak promiňte…papa Kokhi a Véna

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 04.09.05 12:41

Takže Marcelo děkuji,pravidla nedodržuji a tak mě bude celý život bolet hřbet…:o)))

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 04.09.05 13:23

ahoj holky,

uplne jsem zapomnela na nadpis a ten zni: „Taky vas boli zada?“

Kokhi, me bude hrbet taky boled celej zivot, nic z toho krome masazi 1× mesicne nedelam.

Marcela

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 04.09.05 13:49

Ahojky.

Ta teď m Káťa usnula, takže mám čas. A možná dokonce budu i druhá. Omlouvám se za případné chyby, dala jsem se do jídla. Dělala jsem dneska ražničí a už od rána se ná něj těším.

Pokračuji v praní, dneska už třetí pračka, jenom jsem zvědavá, kdy to vyžehlím, ikdyž na ložní prádlo už jsem rezignovala a raději než žehlit, ho krásně složím a uklidím. Manželovi košile už taky moc nežehlím, když mu je hezky pověsím, tak vypadají dobře. Stejně, než dojede do práce, tak vypadá, jako bych mu je nežehlila i když opak by byl pravdou. Mého otce by trefilo, on si žehlí košile snad i během dne :o/

Přiznám se, že mám trochu zmatek v tom kdo už chodí a kdo ne a komu už jsme k tomu přáli. Tak ještě jednou všem „chodícím“ - jste šikulky.

Asi bychom vážně měli přejmenovat náš deníček, protože já isi taky dneska dopřávám - při posledním uklidu jsem v baru narazila i na vodku a tak si ji ředím s džusem. Náš bar totiž oplývá alkoholem o kterém ani nevím, jak se tu objevil. Manžel pije jenom víno, občas si dá BeTon, nebo Bavoráka, já jsem spíše na víno a ty hubolepy - no a doma máme dva litry slivovice, Praděda, Napoleona, Borovičku i s jehličím a pak nějaké tři podezřelé láhve s cizími nápisy.

K deníčku - bolestmi zad taky trpívám, mám to od blbé páteře, jako dítě, jsem si jednou myslela, že už nebudu chodit, protože mi dělal problém jakýkoliv pohyb. Pak to na chvíli pominulo, ale na výšce se to opět vrátilo a ještě horší. No dlouhé sezení mi prostě nejde k duhu. A teď když přeženu úklidové práce, mě tělo začne malinko varovat.
Cvičení mi nikdy moc nepomohlo, a navíc jsem skoro celé dětství profidlala na houslích. Přísahám, že Kačenku nikdy nedám na housle, protože na záda je to snad nejhorší nástroj (ikdyž jsem se díky němu poznala s manžou). Bude hrát na flétnu, moc se nenadře s nošením a posílí si plíce. (ha ha - plány, třeba bude mít sluch po manželovi, a to i hra na hřeben bude děs).

Jééé, a teď jsem ještě něco chtěla - vím - mixování jídla, tak to už dávno nemixuju, zeleninu hooodně rozvařím a pomačkám vidličkou a maso „převařím“ v tlakáčí, a pak se rozpadá samo:o))

Zajímá mně jestli může Káti nebo prostě prckovi ublížit, když jí hroznové víno se slupkou? Já je akorát stihnu odpeckovat, na slupku prostě nemám čas. Káťa to jí normálně, tak si myslím, že by nemuselo, nebo ne?

Mňam, jdu si ještě přidat.
Takže zatím G.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.09.05 17:33

Ahoj,
jen v rychlosti, dítě mě nenechá chvíli v klidu a mam za sebou nespanou noc a jsem grogy.
Deníček je fajn a aktualní, navíc od těhu prakticky neustále! Snad zabírá jen teplá vana - dokud v ní o všem jsem.
Hlavně píšu kvůli Gabče - i my jsme chodci - ne, to jsem psát nechtěla:) Jde o ty slupky. Od tohoto týdne je neřešim vůbec, protože mamka dala Báře 3 nektarinky a měly slupky a sežrala to (jinak to nazvat nelze). Horší je, že mam golfky z takovýho matroše divnýho a Bára je zprasila (kdyby ta máma poslechla, když jsem jí říkala, ať jí to nenechá) a nevim, jak z toho tu nektarinku dostat:(
Zatím pa, jdu dělat čínu od Maggi (ale líbil se mi recept na čínu z primy, tak to zkusím příště)
Gabča a Barča

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 04.09.05 19:00

Ahoj Gabco a holky,

k tem hroznum. Danysek je taky moc rad ji, a ja mu je neloupu. Nevim, jestli mu to ublizuje, ale je fakt, ze se mi po nich asi osypal. Tak jsem je vynechala a uvidim, snad krupicka na jeho tele zmizi. Ale je fakt, ze ji ma jen na prave rucce a trosku na zadickach.
Ale jinak ji snad vsechno ovoce, hrozne mu chutnaji svestky, nektarinky, ananas, jablicka, no proste skoro vsechno. Zeleninu teprve zkousime a zaciname okurkou a kousinek rajcatka, ale neprotestuje. Tak uvidim, jestli mu zeleninka pojede. Jinak ja osobne nesnasim varenou zeleninu. Viz dusena mrkev, : ))))). Asi bych Danymu tolerovala, kdyby ji nejedl.

Dnes vecer budu zehlit, uz se nemuzu dockat. : ((((

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.09.05 19:34

Nazdárek,
ještě jednou (psala jsem do starého deníčku) gratuluji Danýskovi k chůzi.....letí to letí.....
Jdu číst, protože ZÁDA - TY MOJE - to je u nás velice akTuální téma…
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.09.05 21:28

Po přečtení deníčku mi vyplynulo, že mě ten „hřbet“ bude bolet asi také celý život.....svaly neposiluji, zatím, stále tahám do schodů desetikilového Petra i s golfkama a nákupem pověšeným na řidítkách, občas i bábovky na písek a houpačku Petrovi…no, bábovky už dávám Tomovi do baťohu na jeho záda a dnes jsem zjistila, že houpačku taky unese a při tom mi zvládne držet dveře (golfky se jednou rukou špatně řídí, obzvláště nemají-li spojenou rukojeť)…
Monitor máme také šikmo …
Jéjda, teď jsem si vzpomněla na historku mého táty s bolavými zády. Takže se jednou ráno probudil a zjistil, že nemůže vstát z postele (to se mi už taky stalo, chlap mi musel podat Petra na kojení). Nějak se dostal k doktorovi, spotil se při tom jak dveře od chlíva. Dostal nějaké injekce, nicméně skroucený byl pořád, sotva lezl a lezl opravdu, po čtyřech. Měl toho dost a tak si vlezl do hospody na jedno pivko, i když to měl na ty injekce zakázané. Dopil a šel na WC. jak takové pánské WC ve 4. cenové vypadá si asi umíte představit...­...táta opatrně našlapuje a nejednou uklouze…kopýtka nahoru a tvrdý dopad do chcá*ků na zemi. Táta se dobrou minutu ani nepohl.....za chvíli vyšel po svých a s mokrými zády z WC,rázujíc přímo ke své ženě, zatancoval piruetku…od té doby si máma myslela, že je tata hypochondr a že to vše hrál…doktor řek, že měl velké štěstí, že už také nikdy nemusel postavit na své nohy…no hlavně, že záda nebolela.
Toť asi vše, zatím pá…jo, ještě jsem nějak asi přehlídla nějaký komentář od Verči, jela někam na dovču?
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.09.05 21:55

Verčo,
ty budeš mít holky od sebe stejně, jako má Missorka z P.S.T.M. ...... jejich nový deníček je vlastně i pro tebe …
 Lila

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 04.09.05 22:05

Lilo,

ted jsem ten denicek od Missorky docetla. MOoooc pekne napsany. Jejda, ja bych chtela druhy mimi. Me takovy veci desne dojimaji.
Musim se pochlubit, vyzehlila jsem vsechno. Uff, nejhorsi na tom je, ze uz zase susim 2 pracky. Zehleni je nekonecny pribeh.
Jdu do hajan, jsem nejaka vycucla z toho zehleni.
Jo, a je tady nekdo kdo sleduje Vyvoleny?

Marcela

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 04.09.05 22:31

Čau holky,
já jsem nikam nejela (ha ha! :o)), tiše tady pařím vínko :o)), protože jsem dostala nepřekonatelnou chuť a podávám tímto návrha na přejmenování podzimátek na deníček alkoholiček :O)). ¨dokonce se to rýmuje :o) !!!!!!!!!!!!!!!§§
Ne, chtěla bych všem kolemčtoucím (odvozeno od kolemjdoucích) popsat, že se vesměs jedná o 1dcl - aspoň u mě - teda dnes - no.....nebudu to rozebírat.

Lucku vítáme v ČR - nějak jsem ve svém těhulkovství nemohla pochopit ¨z tvého komentáře, o co jde, když jsi psala, že Klárka byla CR - bez háčků - napadlo mě právě pořád, že je teda asi zplozená v ČR :o))) a že druhý mimčo budete chtít plodit v Chorvatsku :o))))))))))))))) ha ha ha! No, za chvilku mi to došlo (CŘ - kdyby na tom někdo byl tak špatně, jako já, ale pochybuju).
Jinak Barča je možná z Itálie nebo z Krkonoš - spermijka vyslaná z dovolené :o) (samozřejmě od manžela - byl tam se mnou, ne aby jste si myslely, že jsem se tam nechala otěhotnět)))

Motám se v tom, motám..........tak z jiného soudku..... zeleninku mixnu jen tak na 2 vteřiny, aby třeba hrášek nebo fazolky neměly tu slupku vcelku..........
Barča jí sama jablíčka, nektarinky taky a slupka z hroznů maximálně pročistí střeva.............
Jo, dneska spolkla stonek od papriky - byli jsme u našich, Barča se rozhodla, že si dá papriku - měla štěstí, že si vybrala nepálivou :o)) a když jsem jí ukouslej stonek chtěla vybrat z pusinky, raději ho rychle spolkla, než aby se ho vzdala :-/, takže uvidíme, jak si s tím tělíčko poradí. Víc dělat nemůžu, než čekat........­......:o)

Jo, budeme mít s Missorkou stejnej věkovej rozdíl. Deniček už jsem četla, i poděkovala za povzbuzení v diskuzi, kterou jsem nahodila, protože mě příbuzní neustále tvrdí, že se z toho zblázním.....­...........a mě ty jejich výhružky už fakt lezou krkem. Dneska jsem se zase dozvěděla, jak babička rozhlašuje, co se nám to přihodilo za neštěstí - takhle po sobě dvě děti.........a samozřejmě má pocit, že to musí vyřešit..........no ale ta mi vadí nejmíň, protože návštěvy s ní, co by nejneoblíbenější osobou z celého příbuzenstva, jsem omezila na minimum.

Jinak gratulujeme všech chodícím dětem - už se ani nedá napsat miminkům, že? Barunka se naučila chodit ¨zatím „jen“ s tím chodítkem od Fisher Price a je stím srandovní (a mě to na pohyb docela stačí :o))

No, jdu za manžou, zase rýpe¨neco o závislosti.­.............­....na netu ...........

Tak se mějte a dobrou noc

VBA

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 05.09.05 08:10

Ahojda,

tak rychle k tématu jídlo,než mi zas přifrčí pod nohy a bude chtít mlátit do klávesnice…

Vcelku musím uznat,že jí vše…Kromě špenátu,který nechtěl ve 4m,ale od té doby jsem nezkoušela..Jinak už se nebráním žádnému ochutnávání,stejně když řeknu ne,tak mu to nějaký příbuzný při nejbližší příležitosti strčí do pusy…Jídlo zá:,–(ně nemixuji(mačkám) a včera už jedl pohodě mix-sklenička Hami s celou rýží..to jsem měla radost,dlouho jsem mu rýži nevařila,jelikož má rýžovou kaši do sunaru,tak jsem volila brambor-zelenina-kuře…Ochutnává všechny možné dobroty,ale po troškách…Ze začátku mu strašně jela duš.šunka,ale už jí má taky dost,tak teď zas docela rohlík s máslem nebo sýrem..V pití je u něj jednoznačně jedničkou Kubík.Jednou jsem vyrazila na nákup a zapoměla pití,tak jsem mu koupila Kubík brčko a kupodivu to vypil tím brčkem..Možná ho někdy opravdu podceňuji..:o))

Dneska vstával přesně v šest,včera zase přesně o půl šesté…je lepší než budík…hihi

Druhé dítě…no,plánuji početí příští rok po maturitě,ale o prázdninách chci dělat konečně řidičák a pak možná o dovolené to vyjde…uvidíme…

Krize-nějak jsme s manželem pořád v hádkách…jsem pořád podrážděná,že si nás málo všímá a ještě se to umocňuje tím,že spí v obýváku,protože na naší rozkladací sedačku se prostě 3 nevejdeme..Už to nějak řeším,ale když už se začínám uchylovat v nadávání k vulgarismům,tak to se něco děje…Jsem z toho špatná a vysává mi to energii..Jinak je vše ok,s bydlením výhledově snad do 3let…Musíme se zbavit leasingu,to je největší zátěž..Manža už pracuje,líbí se mu tam a je aspoň takhle v poho..

Tak už jdu,bolí mě záda a zkusím ho uspat..papa po ránu…

Kokhi a V za 2dny 11m

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 05.09.05 10:16

Ahoj holky
denicek je vice nez aktualni, tak jsem uz nemohla ani vyndat Klarku z postylky, ale to zname nejspis vsechny.

Lilo - druhy den po me soukrome oziracce mi bylo docela dobre, vinko bylo kvalitni, nicmene preci jen jsem Klarcino kojeni odsunula az na odpoledne :-)))

Klarku pokousali v Chorvatsku komari, tady se ji to zanitilo a vypada jak s nestovicema, byli jsme u doktora a vyfasovali masticku.

Jo Veru, K. byla cisarskym rezem :-))) Proto cca dvoulety odstup od dalsiho tehu.

Ja ti drzim palce a myslim, ze to krasne zvladnete, na reci se vyprdni, i kdyz vim, ze dokazou nahlodat.

Musim ji, Klarka asi vyhodila z postylky dudlik a spat nebude :-((
Pa
 L+K

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 05.09.05 13:35

Ahojky,
teda to je zas vedro…dopolko jsme bly venku - sice 13stupňů, ale jen v kraťasech a tričku - obě!
U nás krizovka, ale s Bárou. Je nejuřvanější dítě pod sluncem. Do pusy mě nepustila nikdy, tak nevim. Jsem docela na dně. Taky u vás řvou? Řekněte prosím, že ano…:)
Kokhi, snad bude lépe. Co ten srazík? Do Phy teď budem jezdit každou středu, máme do 14 plavčo, takže tak ve 14,30 odcházíme. Viděla bys to nějak? A pak můžem někdy vymyslet i něco delšího, co?
Ráda bych se víc rozepsala, ale nějak nemam sílu.
Zatím pap
Gabča a Barča

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 05.09.05 21:29

Ahojky.

Tak je večer a hádejte co dělám, …sedím a popíjím vínečko. Manžel dneska koupil nějakou Perlu, je dobré, …já totiž moc nejsem náročná a čím dražší, tím mi míň chutná.

No po dnešku si ho tak trochu zasloužím - vyžehlila jsem tu vééélikánskou hromadu prádla a protřídila poslední skříň s věcma a hlavně botama. Teď tady máme zase místa - no na chvíli, než to zase zasteleme nějakýma blbostma.

Gábinko - Káťa byla předminulý týden taky tak hrozně protivná, nemohla jsem se dojít ani vy… A tak jsem najela na klidový režim, kašlu na práci, uklízím jen když spí, vařím brzo ráno a jinak u ní pořád sedím a buď si hrajeme, nebo si jenom čtu. Zjistila jsem, že v určité fázi ji stačí, jenom kdaž tam jsem.

Dneska manžel přijel domů už po druhé hodině, pustili je z práce domů, protože jim nešly počítače …takže tam seděli od rána až do oběda a pak jim řekli, že dneska se jim nerozeběhl hlavní server a možní ho zprovozní až večer. A ještě mu řekli, že nemají zazálohovaný data, co dělali přes víkend, takže teď by ještě chybělo, aby jim ta data zmizela.
No, alespoň si po týdnu užil Kačenky déle než dvě hodiny.

Už se mi trochu motá šišolka, ještě že nekojím a taky doufám, že Káťa bude v noci dobře spinkat.

Jo a k těm slupkám - už to taky neřeším, dneska jsem ji je našla v ho…ách a tak jsem ji dala se šlupkou i švestky.

Hotovo - končím, přeju hezkou dobrou noc
Gabika.

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 05.09.05 21:57

Ahoj holky,
jak je? Dnes bylo příjemně - naplánovali jsme si s manžou den na Riviéře - koupališti a ejhle! - skončila jim sezóna!!!!!!!!!!!! Takže kdo jste z Brna a chystáte se tam ještě, už to ani nezkoušejte. víc to komentovat nebudu - nemá to cenu (ale stejně jsou blbí).

Strávili jsme odpoledne na jiným koupališti - byli jsme tam ještě s jednou rodinou sami - a paráda. Barča projevila nejvyšší otužilost, protože když jsem zkoušela vodu já, nenechala jsem tam nohu po kotník dýl, než cca 15 vteřin a Baru si nejdřív cákala, pak capkala a pak se odvážila i do pasu - a strašně se tomu smála :o)).
Stonek od papriky jsem v plínkách nezaregistrovala, tak ho asi strávila...........

  • mívá taky protivný období, ale zatím vždy tak do týdne, 14 dní přešlo - naštěstí - stojí to za to

Jsem dneska nějak utahaná, tak ještě hodím vanu a hurá do postýlky :-)

Zatím pa

VBA

 
Anonymní  05.09.05 22:33

Ahojky, tak se po delší pauze zase hlásíme. Jak jsem zjistila pořád patříme k nejhubenějším mimískům ma 10 měsících jsme měly 74 cm a 7870 gr. Pořád jěště kojím ráno, odpoledne a večer.Už to chci pomalu odbourat,ale nevím jak by mi večer usínala, jak je to u vás? Nellinka chodí spát kolem osmý a první probuzení je tak kolem pátý a pak jěště spíme tak do osmi.Jěště nechodí jen kolem nábytku, pořád něco žvatlá a jakmile ji nikdo nevěnuje pozornost tak řve.
Ve čtvrtek jedeme plavat, už se moc těším. Maciáši máme to posunutý na 11.20 tak se tam asi potkáme.
Marcelo Vyvolený sleduju a musím říct, že je to zajímavý občas přepnu i na B.B.
To vínko Vám závidím dala bych si taky, ale bojím, že bych bylo po jedný skleničce K.O. po téměř dvouleté pauze a taky kvuli kojo.
No, tak to je asi vše. Mějte se hezky Zdraví Háňa a Nellinka

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 06.09.05 06:55

Ahojda,

huráááá,dnes jsme vstávali v 6:45h,to už je jiná káva…

zatím papa KaV

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 06.09.05 07:40

Ahojky,

takže ta data jim opravdu zmizela!!!! Manža je z toho na prášky, protože neví, jak teda nažene tech víkendových 16 hodin práce. To snad nebude chodit ani domů. Uzávěrkový termín mají v pátek a k tomu ještě ani nevědí, která data už zůstala zazálohovaná a která byla ta „víkendová“.

Jo a Káťa skřípe zoubkama, Ty horní má sotva milimetr vyrostlý a už nimi skřípe. Docela nepříjemné.
Včera jsem ji už složila ohrádku - více než tři týdny v ní nebyla a tak teď má alespoň více místa na běhání, no ..uklidním se…na lezení.

Zatím Gabika

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 06.09.05 07:41

Kokhi, my jsme dneska taky chrupli trochu dýl - 6:30 a konec.

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 06.09.05 09:00

Ahoj,

ještě mám takový dotaz…
Jak často a čím čistíte pupík?!?
Já jsem to zkoušela suchou vatičkou,ale nic moc…vodou se mi to nechce a fialku nechci používat…díky za odpovědi..

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 06.09.05 09:52

Tampónkem do uší namočením v olejíčku, po koupání, to jde nejlépe.....
Lila
P.S. nějak se mi nedostává času, ještě se ozvu

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 06.09.05 14:10

Ok,to mě nenapadlo…děkuji moc…papa Kokhi na tvrdo..:o))

 
Anonymní  06.09.05 21:30

Ahoj holky,
pamatujete si některé ještě na mne?
Nedalo mi to a po dlouhé době jsem se sem mrkla…
Smlsla jsem si na Missorce, ta ty deníčky fakt píše bezvadně, krásně se to čte a úplně živě se to představuje a úplně náhodou jsem při tom nakukování objevila i náš starý deníček.
Nestihla jsem pročíst všechny komentáře, jen jsem nahlídla…
Takže už nám to pomalu táhne na 1.rok, co oslaví naše dětičky, že?
A už taky začínají chodit, že? Tak gratuluji, my ještě nechodíme, ale moc nám nechybí!
Toto letí. Tak šup sem s nějakými novinkami od nás…

Vrátila jsem se po MD do práce na poloviční úvazek, takže mám docela honičku. Sice nemusím denně trávit v kanclu 4 hodiny denně, a té práce je fakt na pár hodin v měsíci, spoustu můžu dělat přímo doma… to je fajn. Přesto do kanclu docházím, našla jsem báječnou paní na hlídání, která se stala mou nejlepší přítelkyní. Nejenže jí svěřím dítě a byt, ale klidně jí vysypu i ty nejpikantnější podrobnosti ze svého života:-) Navíc bydlí dvě ulice ode nás, takže se prakticky vídíme denně. Má dvě děti, 12 let holka a 8 let syn, je vdaná a je o 6 let starší. Nepracuje, hledá práci, takže má na mě čas. Duše spřízněná:-)
kromě té práce mám samozřejmě naklizený byteček:-) Anička tedy dělá pořádky neustále, hi hi a já za ní lítám se smetáčkem:-), pořád si hraju s všelijakými doplňky do bytu. A samozřejmě, pořád, pořád bloguju:-) Na to mám sice času méně, ale psát mě baví, aspoň mám pěkně zarchivované první dny s Aničkou a náš život…

Je to tedy pořádný skřítek, rozhodně není jen na chlebu a mlíce:-), sní opravdu všechno. Už tedy nekojím, odstavila se sama v 7 měsíci, po zavedení příkrmů a taky po té, co už jsem ji přes den nemohla kojit doma v posteli, jak byla naučená. Na návštěvě, v sedě, v parku, v práci - kojení nemožné. Takže jsme to 4 týdny praktikovaly jen ráno a večer a v Londýně, kde jsme byli v květnu, se odstavila úplně. Ještě se sice kdesi uvnitř „hroutím“, vycvičená E-miminem, co mimi s mí jíst a co ne, ale už neberu tak tragicky a poslední měsíc jí opravdu dávám postupně ochutnávat všechno a ona to jí. Úplně miluje kukuřičné křupky, to už tedy dlouho, sušenky bez náplně, piškoty tedy ne, jí mixovanou stravu i tu, co jíme my - na kousky a hezky z vidličky!!! Hrozno - po kuličkách, broskev, meloun, hrušky na kousky, rajčata na měsíčky (vše se slupkami), plátky sýra, plátky šunky, masíčko pečené, dušené (smažené ještě ne:-) ) , brambory, knedlíky a zbožňuje koprovou omáčku a těstoviny penne. Nesnáší borůvky a rajskou. A chleba, chleba, chleba:-) miluje taky.
Mlíko už jí dávám kravské, ředím jí to půl na půl se sunarem a nemá žádné problémy. Mléčné výrobky miluje, hlavně jogurty a pribiňáky, pudinky a mléčnou rýži zrovna nemusí.
Moc nechce pít, čajík už jí dávám slaboučký černý, s citronem a cukrem, protože ty granulované hipp nechce a bylinkové vařené jen někdy. Celkem čaje vypije tak 150 ml za den, plus 450 ml mlíka. Pije z láhve s brčkem, umí to i z toho víčka od jupíku, ale samotného jupíka ještě nepila a se sladkostmi ani nespěchám.

Je to pěkná šmejdilka, od 7.měsíce se jen plazila po břiše a ne a ne objevit ta kolínka, ale pomohl nám schod a matrace, na které trénovala, pérovala na kolínkách a pak se rozlezla na trávě, po té se opravdu plazit nechtěla:-)
Teď už se staví všude, leze mi do skřínek a šuplíků, dnes otevřela troubu, hodně nebezpečné je, když se mi postaví za zadkem, kdy já ji nevidím, jen cítím a nemůžu se prakticky hýbat. Taky kolem nábytku chodí a s chodítkem od fisher price - je to vlastně jezdítko, nesedí v tom. vyčurali jsme si to za plínky:-) hihi:-)dárek.
je strašně zvědavá, typická Opice ve Vahách, je tedy i váhavá, někdy neví, s čím si hrát, takže jí neustále nabízím nové a nové podněty, nejvíce jsou v kurzu magnetky a tabule, kde si cvaká, magnety mi nosí i do kuchyně, dáváme je na lednici a na futra. Taky má ráda míček a samozřejmě všechny hračky, které vydávají zvuk, či pohyb. Mazlí se s plyšovými hračkami a panenkám dloubá oči:-) to dělá i nám a to nesmí:-) dostává přes ruku a rozumí tomu. Říká hou - na houpačce, haf - u pejska, čiči - u kočky, dej, mama, dady - to je táta, ukazuje na věci prstem.
Je komunikativní, před nikým se nestydí, hned ke druhým jde, směje se na všechny a zkouší, co to s nimi dělá. Taky se záměrně mračí:-) a omotává si nás kolem prstu.
Pacičky dělat neumí, ale mává, to jo, říká aoj a plácá druhému do ruky - jako čau.
A miluje vodu!!! co ona dělá ve vaně při koupání, úžasné!
Taky už trénujeme na nočník, jsme úspěšní ze 70% :-)

No to by bylo asi tak všechno, na co jsem si vzpomněla jo a největší událost dneška - hrajeme si na schovku, kdy se mi schovává do domečku - igelitového iglú a já ji hledám, vykoukne, vyleze, já jsem schovaná, vylezu, vybafnu a ona zase prchá a strašně se u toho tlemí.

Do galerky rovněž dávám fotku…

Mějte se krásně a krásně si to s vašimi maličkými užívejte!

Mia s 11 měsíční Aničkou Amálkou

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 07.09.05 02:09

Ahoj Mio,

díky moc.....jsem ráda, že si se tady opět objevila.....já si nemůžu pomoci, moc se mi stýská po deníčkůůůůů psaných tebou .....budu moc ráda, když se sem vrátíš, občas, když budeš mít čas, napíšeš nějaký deníček…Vzpomínáte? Robko od Misky byl už na světě…první podzimátko…BeJitko, kdepak jsi…hodně holek zůstalo v P.S.M.T. …včetně Dancul …přeji jí moc štěstí v podobě //, potkalo mě něco podobného…moc ti rozumím.....dnes jsem asi hodně opilá. 0,7 litru vínka s holkama ze sídliště, co mají stejně staré děti…omlouvám se za kecy.....Mio, jsem ráda, že si napsala sem, vrať se, budu ráda…

Lila
papá. asi kecám, když tak mě ignorujte…jsem ráda na světě.....kecá­ááááááám

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 07.09.05 02:28

Tak jo, nikde nikdo, i sůva Lila jde spát papá

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 07.09.05 05:47

Ahoj Mio,

to jsem ráda,že jsi se připoměla,já už zapoměla všechny staré jména,které emigrovaly kamsi…Já to měla teď na půl roku taky nahnuté,ale nakonec zas máme net,tak to jde.Anička je šikovná,my iglu dostaneme k narozeninám…Přeju tvé rodině hodně štěstí,zdraví a spokojenosti do dalších let…ahoj Kokhi a Véna

 
Anonymní  07.09.05 10:41

Čau holky,
to jsou teda hodiny, kdy by píšete..... :o)

Nemohla jsem se včera celý den připojit - nevím, co kde blbne, ale já, když to nejede, tak komplet.

Barča začíná být zase protivka, ruce v puse, pláč i smích střídá po chvilce......­.....doufala jsem, že si na stoličky trošku počkáme, ale uvidíme, jak si to příroda a Barča namyslí :o))

Nemůžu si pomoct ze své těhusentimenta­lity.........­........pořád se na Barunku dívám a každý den mi připadá zase větší. Ty poslední dva měsíce - to jsou takové pokroky, že z toho až mráz běhá po zádech. Letí to nějak strašně rychle...........
Vzpomínám, kolikrát jsem si tyto situace představovala, jak krmím svoje dítě, jak ho vychovávám, jak si s ním hraju - jediný, co mi chybělo, byl ten obličejík - podoba se nedá moc představit...­.....no a už se to přímo děje, jsem v těch představách a snech :o))). Na jednu stranu je to nádhera a na druhou si říkám, a´t si to užiju, dokud to jde (než zase přijde nějaká osudová facka od života) a než holky vyrostou a budou na nás házet otrávený obličeje :o)).

no nic, to těhotenství a vzpomínky....­........
Dneska jsem vybalila pár věcí na Alenku - kdyby náhodou, tak ať mám nachystaný věcičky do porodnice (ha ha - minulý těhu jsem měla tašku nachystanou tak od 27. týdne :-))). Barča mi samozřejmě vehementně pomáhala, takže celá akce mi zabrala tak hodinu a ještě teď musím doklízet zbytky rozházenýho oblečení.....­.............

Asi se na to vykašlu a půjdu si schrupnout ještě s Barunkou - manža dnes přijde až hodně odpoledne, takže úklid stihnem :o))

Zatím pa a ještě písnu

VBA

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.09.05 18:18

Mia ahoj,

krasne riadky, zaspominala som si pri nich aj ja na obdobie a casy co boli pred rokom.

Posielame tebe aj Anicke velku pusu a drzte sa, som rada, ze som si o vas precitala nejake spravy…

Miska a Robko 1 rok a 2 tyzdne

 
Anonymní  07.09.05 20:59

Ahojky.

Tak se mi dočista zbláznil manžel. Nechal se vybláznit v práci a už deset minut kouká na VV!! Tak ne beru zpět - přeladil na Eurosport.

Dneska jsem bez alkoholu, to aby bylo jasno, že není každý den posvícení. Blíží se Vánoce, tak aby bylo na dárky. Ale copak Vánoce - první narozeniny naší prdelky budou dřív, a já pro dárky ještě nehnula palcem!

Teď si užíváme poslední teplé dny a snažíme se do sebe dostat co nejvíc té pohody. Kousek už jí budu potřebovat os pátku do pondělka - jedeme k tchánovcům, aby si nás trochu užili a my nebyly pořád samy. Dokonce mám v neděli slíbený hokej a domluvené hlídání (hlídat bude tchýně - věřím ji, a doufám, že nebudu „kvočna“)

Odhodlávám se k zubaři s Kačenkou, se sebou (to je horší), a ke gyndovi.

Zjišťuji, že Kačenka bude hrozně ukecaná ženská. Pořád něco povídá, opakuje po mně kdejakou ptákovinu. Problém je, že zatím používá pouze souhlásky K, B, P - takže táta je káka, máma je pápa, hodiny dělají kikkak, apod. Horší je, že díky tomu znějí napoprvé všechny „slova“ stejně. Takže mě nestačí ji jenom poslouchat, ale musím ji i sledovat. Je to hodně náročné.

Začala jsem ji dávat více čerstvého ovoce a rozšířily jsme je o švestky, borůvky, nektarinky - Gábinka mě přesvědčila, takže i se slupkou. Taky jsme dneska měli prvně rajskou omáčku - a nemohla se jí dojíst. Takže budu pomaličku její jídelníček přizpůsobovat našemu. Ale jenom hodně pozvolna.

No a pořád nemám paní na hlídání.

Tak zatím pá
Gabika

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 08.09.05 10:07

HOLKY, JE NOVÝ DENÍČEK. PSALA HO MIA.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama