Podzimní očekávání 69 - U moře v Bibione

Rodičovství

Ahoj holky, pro srovnání a pro inspiraci na příští léto posílám další deníček na téma dovolená s miminkem, tentokrát v Itálii, v Bibione. Už je to víc,než rok, co jsem stála u Vltavy před podolskou porodnicí v Praze, Anetce už se zjevně u mě bříšku přestávalo líbit, ale svůj příchod na svět si na poslední chvíli začala nějak rozmýšlet, a mě vůbec, ale vůbec nebylo dobře. Bylo brzy ráno, bylo chladno a začínalo vycházet slunce a já požadovala po manželovi, který tam stál se mnou, aby mě ujišťoval, že bude všechno zase v pořádku a že zase budeme stát na pláži v Bibione /tentokrát už ve čtyřech/.

Nevím, proč jsem tenkrát chtěla být zrovna na pláži, ale asi proto, že nám tam bylo vždycky spolu dobře. Od roku 2000, kdy jsme se tam vypravili poprvé, a to na konci září, /zasedání Měnového fondu, děti tenkrát dostaly prázdniny a kdo mohl, prchal z Prahy/ se tam touto dobou každý rok vracíme.

Když se řekne Bibione, leckdo si představí obrovské davy lidí a přeplněné pláže, ale na konci září je městečko téměř prázdné a na plážích jsou i za hezkého počasí sotva zaplněné 2 řady lehátek nejblíž u moře. A jestli někdo slyšel o špinavé vodě, tak s tou jsme se tam také nesetkali. Není tak průzračná, jako v Chorvatsku, protože pláž je písečná, ale špinavá rozhodně nebyla.Kdo by ale čekal, že se bude potápět, tak bude zklamaný. Když to shrnu, tak hlavní důvody, proč jsme si tohle místo oblíbili, jsou relativně malá vzdálenost /z Prahy 760 km/, 8 km dlouhá písečná pláž, mělké moře a jen pozvolna do hloubky klesající dno, takže ideální pro děti, výborná pizza a v neposlední řadě maximální komfort, teď v září za velmi nízkou cenu.

Dlouho, dlouho jsme se letos rozmýšleli, jestli má smysl jezdit s ročním miminkem tak daleko. Měla jsem obavy z dlouhé cesty, z případné nemoci a vůbec, jak to budeme zvládat. Nakonec se ukázalo, že všechny obavy byly zbytečné a u moře jsme strávili nádherný týden. Určitě si vzpomenete, s jakými obavami jsem odjížděla, protože Anetka den před odjezdem chytla od starší sestry rýmu, ale po dvou dnech u moře bylo téměř po rýmě a jen sem tam jsem utírala nudličku. Léků jsme s sebou ale vezli požehnaně. Nakonec naštěstí ani nebyly potřeba.

Cestu jsme také zvládli dobře. Cestovali jsme autem. Váhali jsme, jestli jet přes den ,nebo na noc a nakonec jsme zvolili kompromis. Vyráželi jsme ve 3 ráno. Já bohužel neřídím, takže vše bylo na manželovi. Šel večer brzy do hajan, ve 2 vstal a jelo se. Anetku jsme spící přendali do autosedačky. Vzbudila se, ale vypadala spokojeně, něco si vzadu v autě žvatlala a za chvíli opět usnula. Vzbudila se až ve svých obvyklých 7,30 a to už jsme byli dávno za hranicemi. Cestou jsme udělali 2 zastávky v Alpách a ve 2 hod. odpoledne dorazili na místo. Bylo krásně, svítilo slunce a já pomalu začínala věřit, že ty počáteční nervy byly zbytečné.

UBYTOVÁNÍ nemělo chybu. Dostali jsme 3 ložnicový apartmán s vybavenou kuchyňkou, se dvěma balkóny a s výhledem na moře. Tady musím říct, že takové ubytování není pravidlem. V minulých letech jsme zažili i horší, ale vždy plně odpovídalo ceně zájezdu a nemohli jsme si na nic stěžovat.

Vynosili jsme věci z auta a rychle na pláž. K moři jsme měli tak 10 minut. Cestou jsme míjeli obchůdek, kde jsme hned zakoupili celkem levně malý bazének a pak takový ten dětský kruh s otvory pro nožičky. Bazének jsme používali jak na pláži, tak večer na koupání. Anetce se moře asi moc líbilo, vůbec se nebála a to ani po tom, co jí jedna vlna šplouchla až do očí. V kruhu se spokojeně houpala na vlnách a při odlivu, když se u břehu vytvářela taková krásná mělčinka s asi 5 cm vody a jen sem tam po ní přejela vlnka, lezla v té mělké vodě a čmáchala se tak,že budila pozornost všech okolo.

Pláž se mi v Bibione moc líbí. Došli jsme i s kočárkem podél moře na oba její konce. Musím ale říct, že ne vždy se s kočárkem jelo dobře. Občas, když písek nebyl dost mokrý a tedy ne dost tvrdý, tak to šlo docela ztuha. Ale jít naboso po břehu v mělké vodě, nechat se omývat vlnami a sbírat při tom mušle, to mi šlo moc dobře. Na jednom konci pláže je starý majáček a dá se od něj přejít na cyklostezku, která vede zpět do města a na druhém konci je místo, kde se dají najít super mušle, které nám každý obdivuje. Místní na ně chodí dokonce se síťkou, aby se nemuseli ohýbat.

POčASÍ - celý týden, kromě jednoho dne, bylo krásně. A i ten jeden den, co bylo zataženo, nebyla zima a koupali jsme se. Byly totiž nádherné vlny. Je to zvláštní, ale tenhle poslední týden v září většinou vychází. Byli jsme tu v tomto období celkem 5× a jen jedenkrát byla většinu týdne zima a také pršelo. Samozřejmě, že to bylo zrovna ten rok, co s námi jeli na naše doporučení známí. Ale i tak asi 3 dny vyšly slunečné a proleželi jsme je na pláži. Zbytek týdne jsme chodili na procházky a také si udělali výlet do blízkých Benátek a Verony. To jsem ale odbočila, jen jsem chtěla ukázat, že i v dešti a zimě tu rozhodně nuda není. Špatné počasí tu má ale jednu velkou nevýhodu. Apartmány jsou zařízené pouze na teplé počasí, takže se nedá zatopit a vlhké nebo dokonce mokré oblečení se prakticky nedá usušit, protože vzduch je strašně vlhký. Letos to ale nebylo potřeba. Bylo slunečno a teplo. Přes den asi kolem 25 stupňů, možná víc, a večer kolem 20. Voda ale zase tak teplá nebyla. Možná proto, že bylo chladné léto. Nevím. Řekla bych, že byla asi jako u nás v létě v rybníku.

JÍDLO - je drahé. Jedna večeře v restauraci stojí okolo 10 EUR. Ani nákup surovin na přípravu jídla v obchodech není nejlevnější. Možná ještě těstoviny, ale všechno ostatní je drahé. Včetně balené vody, chleba a mléka. Vezli jsme s sebou jídla většinou instantní, typu Dobrý hostinec apod. Také polévky nejsou k zahození. A pak také oblíbené párky v konzervě a lunchmeat. Chleba jsme také vezli z domova. Dali jsme ho do mrazáku a postupně rozmrazovali. Ale samozřejmě, že jsme až tak nešetřili, abychom si nekoupili pravou italskou pizzu. Byla výborná. Ale zase - je drahá. Ta nejlevnější celá velká pizza stojí 10 EUR. Dají se také koupit kousky a ochutnat tak víc druhů. Osmina pizzi stála EUR 1,50 a víc, podle druhu. Všechny móóc dobré. Jídlo pro miminka je ale problém. Naštěstí jsem všechno vezla z domova, i když jsem tajně doufala, že Anetka ochutná i zdejší speciality. Neochutnala. Malých, ale úplně malých skleniček /velikosti asi naší první lžičky/ měli docela dost, ale ty velké skleničky jsme objevili jen asi 4 a to tak drahé, že nás chuť přešla. Měli pouze jednu značku - Plasmon. Nakonec jsme ochutnaly jen místní šťávičku, která vyšla v přepočtu asi na 13 Kč za skleničku a byla výborná. Docela lituju, že jsem jich nenakoupila víc.
Co mě docela mrzí, že jsem neochutnala rybí specialitky a všelijaké mořské potvůrky, které tu vždycky prodávají i na ulici, ale, jak psala i Lenculka o Bulharsku, i tady postupně a docela rychle všechno zavírali, a než jsem se rozhoupala, tak zavřeli a bylo po rybičkách. No tak snad příště. Také nesmím zapomenout na zmrzliny. Stály od 0,50 do 0,90 EUR, ale byla to asi 3× tak velká porce, než je obvyklá u nás. A samozřejmě víno! To jediné je tady v přepočtu na naše opravdu levné. A výborné! Hlavně klasické „Spumante“. Něco, jako šampus, ale s menším obsahem alkoholu. No prostě mňam, mňam. Večer jsme si vždycky sedli na balkon, hráli karty, pozorovali, která okna ještě svítí a popíjeli…Myslela jsem, že domů nepojedem tak naložení, protože s sebou už nepovezeme jídlo, ale jak jsem se mýlila.....Jedna ta výborná lahvička vyjde ani ne na Kč 20,–.

NÁKUPY - samozřejmě mě zajímaly především dětské oblečky. Spousta obchodů již byla zavřená. Už zkrátka měli po sezóně, a v těch zbylých byly všude slevy. Musím ale říct, že je tam na můj vkus příšerně draho a že i po slevách jsou u nás Mothercare, Next apod. celkem levné obchody. Ale něco jsem přece jen našla a nějakou radost si udělala. Nejvíc jsem se přestala ovládat v prodejně Chicco, kde jsem asi po třech dnech okukování podlehla a koupila krásnou bílo žlutou soupravičku /kalhoty do zvonu a mikinka/ za 23 EUR. Někdy tu nádheru vyfotím a dám do fotogalerky. Něco jsem tam jen z těžkým srdcem nechávala a dneska toho lituju. To je opravdu zvláštní. Těch utracených peněz mi líto není, ale těch neutracených ano. Znáte to taky? Hned po oblečcích mě zajímaly hračky. Díky slevám zas tak drahé nebyly, ale zase už nebyl velký výběr. Nejvíc měli různých hraček na písek a nafukovacích věciček do vody. A opravdu levných. Nejrůznější lehátka, čluny, kruhy, rukávky, bazénky…V jednom takovém krámku, kde jsme nakoupili asi 4 takové blbinky dostala Anetka dokonce dáreček. A přímo s věnováním z Bibione. Takový barevný větrníček ve tvaru motýlka. Italové totiž milují děti, takže kdekoliv jsme zastavili, byla Anetka okamžitě středem zájmu.

A ještě jednu věc Vám musím napsat. Je to zřejmě taková moje úchylka, ale bibionská pláž má pro mě ještě jedno kouzlo. Osušky. Mám už jich doma asi deset, ale nikdy neodolám. Ani letos jsem to nezvládla, ale musím říct, že jsem dopadla opravdu dobře a domů přivezla jen jediný kousek. Několikrát za den totiž okolo Vás přejdou „osuškoví prodavači“ a snaží se Vám nějakou vnutit. Většinou je jedna hezčí, než druhá, alespoň mě se to tak zdá. Jsou obrovské, měkoučké a opravdu kvalitní. Mám vyzkoušeno. Někdy se jen chci podívat, jaké osušky zrovna nese, ale on jakmile zjistí zájem, okamžitě je u Vás a jde do tuhého. Začíná smlouvání. Většinou začíná na 15 EURech a končí tak u 8, někdy dokonce u 6. To pak konzultujete s okolními zájemci, za kolik kdo koupil a je to docela sranda. Nejradši mám, když ležím na lehátku už na nějaké svojí osušce a prodavač se zastaví někde blízko mě, já mám dobrý výhled a v klidu si to všechno prohlížím. Manžel zase neklidně kouká po mě, protože ví svoje. Ten plný regál osušek u nás doma mluví za vše. Někdy, když si je tak prohlížím, napadá mě, že jednoho dne odjedu v létě do Itálie, přes rameno si přehodím ty osušky a vydám se s nimi po pláži…

Tak, snad jsem Vás trošku navnadila a teď Vám ještě napíšu, kolik to všechno stojí. Takže cena za apartmán pro nás pro všechny byla Kč 3000,–. K tomu se ještě musí připočítat benzín a mýto - asi Kč 4,000,–. Takže kdybychom tam vůbec nic neutratili, tak by nás tahle dovolená vyšla zhruba na Kč 7,000,–. To jde, ne? Stálo to opravdu za to a jsem ráda, že jsme do toho šli. Bylo to sice občas trošku náročnější, asi jako s miminkem, ale nebyla jsem na to sama a zvládli jsme to. Anetka byla myslím také spokojená. V písku na pláži lezla takovou rychlostí, že jí písek od ručiček jen lítal a v moři - to už jsem ale psala. Přála bych Vám, aby se Vám každá Vaše dovolená líbila aspoň trochu tak, jako se tahle líbila nám.

Jitka + Anetka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 13.10.05 08:58

Jééééé super, nový deníček !!!!
Jitko - teda docela si mě navnadila že bych možná tu italy i zkusila, hlavně že vám to vyšlo a všem se vám tam líbilo, i cena je dobrá :-))))
sorry musím běžet ema je fakt vtěrka a poslední dobou se vůbec nezabaví sama, furt se po mě sápe a nadává u toho.
tak pá.
 L.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.10.05 10:15

Bezva! Nový deníček! Jdu číst a zavzpomínat na léto! dnes jsme měli na teploměru 3 st. nad nulou…

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.10.05 10:27

Jitko, moc pěkně napsané! Hned bych jela také! Uvidíme příští léto......se těším…Jity, ta cena 7 000Kč byla za celý týden?
A holky, už to trošku nakousla Klariska, jedete někdo na dovolenou s mimčem na hory?
 Lila

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 13.10.05 10:55

Jéééé to je krásný deníček! Mo děkuji za inspiraci! V prosinci se nám má narodit mimiko a tak bysme příští září mohli vyjet!
Děkuju ještě jednou a ať se vám daří.
Nakukovatelka Vendelina ze Zebřiček

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.10.05 11:06

Ahoooj,

Jitko diky za inspiraci na pristi dovolenou. Italii mam moc rada, ale vede u me Francie.

Jeste jsem prispivala do staryho denicku.

Marcela

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 13.10.05 12:44

Ahoj Jitko.

Sice patřím do očekávání zimních miminek ale tvůj deníček jsem si přečetla. Letos v červenci jsem tam byla s manželem taky.Bylo to na přelomu 18. a 19.tt a určitě na to nikdy nezapomenu. Při povalování na pláži(jen pod slunečníkem a namazaná krémem na opalováno s faktorem 30) jsem dostala od našeho Tadeáška první pořádné kopance.
My jsme bydleli přímo u pláže s výhledem z balkonu přímo na moře.Nás dva to tedy v tom červenci vyšlo od Čedoku na 16 tis. s pojištěním ale bez nákladů na dopravu.Jeli jsme taky vlastním autem.Jídlo jsme si taky vezli sebou ale na pizzu jsme si asi 4× stejně zašli.Měli jsme to do restaurace 40m a ceny měli od 6,5 za pizzu.Tak dobrou pizzu jsem opravdu ještě nejedla. Osušky jsem si taky koupila (2 po 9 eurech). Ještě tam byl úžasný chlápek co prodával kokos a pořád pokřikoval. Už z dálky jsem vždycky slyšela to jeho coco coco belooo. Byla to opravdu nádherná dovolená.Pěšky jsme prošli i celé Benátky.Od parkoviště nás lodička dovezla k hlavnímu náměstí a zpátky jsme šli podle mapy.Tam byla pizza tedy dražší a taky chutově horší :-(((
Taky doufáme že až bude Tadeáškovi aspoň rok a půl tak tam pojedeme znovu.
Chtěla jsem se tě jen zeptat od jaké cestovky jste to měli?

MartinaK

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 14.10.05 10:24

Všechno nejlepší Vojtíkovi od Maciáše a
Barunce od Kimmi.
Pěkně nám řídnou řady kojeňátek - už jen 2 :-)))
Tak pá
 L.

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 14.10.05 10:26

chyba - 3 zapoměla jsem na nás :-)))))
ale třeba budou 4 - co Alčo nechceš se už přidat ????
 L.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.10.05 10:34

Ahoj holky,
hlásíme, že jsme ještě nikam s Alčou neodjely (teda kromě kontroly v nemocnici), tak jen informji, aby nevznikl nějaký šumruch… :o)

Jitko - pěkný deníček :o). Je fajn, že se vám dovča povedla - popravdě jsi z širokého okolí jediná, kdo je (obzvlášťě s Bibione) spokojen. Já taky nemám zkušenosti s Itálií nic moc, ale to je dáno i jinými okolnostmi - dva roky jsem tam jezdila s jednou cestovkou z Brna jako „pinklice“ do hotelu (mezi školou o prázdninách). Z roznášení jídla nás vždycky zapojili i do úklidu pokojů a celého hotelu, o komfortu se nedalo mluvit a o vracejících se turistech taky ne :o///. ¨Majitélé chtěli ušetřit, kde se dalo, takže to byl většinou trapas, když jsem hostům vysvětlovala, že tři lístky povadlého salátu v misce opravdu mají fungovat jako odpolední svačina :-)))). Nějak jsem se pro Itálii nedokázala dodnes nadchnout, ale zase jsem ráda, že jsem viděla Benátky…
Určitě se vyplatí koupit týden v apartmánu a být v klidu, než se mačkat s mimčem v hotelovém pokoji.
Jsem zvědavá, kdy naše „big familly“ :o)) bude schopna někam vycestovat :o)))

Dodnes jsem naštvaná na toho blbýho doktora, co se tvářil, jako bych dítě chtěla vystavit ohrožení života, když jsem mu oznámila, že chceme jet k moři na dovču a jestli mi může napsat seznam léků, které bychom mohli potřebovat. Nebo spíš i říct - většinu jsem měla v hlavě, jen jsem to potřebovala odkývnout....­.........tenkrát mi (vůl) vyčetl snad skoro všechno a místo léků mě upozornil na to, že „kojenec“ - 9m Bára - nemá u moře co dělat :-/ a že ON s tím nesouhlasí. Měla jsem pocit, že než dojdu domů, bude na nás čekat sociální pracovnice :o)
No, doktor je změněn a příští rok vyrážíme i s o měsíc mladší Alčou - auž se hrozně těšííííím :o)

Tak zatím a trošku na nás myslete, ať už se Alenka narodí - mě už to takhle neba :-(
Dnešní datum ¨by se mi MOC líbilo :o)))

Zatím pa,

Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.10.05 10:35

ha, ha, to je dobrý, Leni :o)))

Předběhlas můj komentář - ohledně Alči :o))

Taky přejeme vše nej ročňátkům!!!!!!

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 14.10.05 14:27

Ahojky.

Takže první narozeninoví gratulanti dorazili - mí rodiče. Zítra pak dorazí druzí rodiče a švagrové.
No povím vám, byla jsem zvědavá s jakou přijedou, protože v létě jsme se ne moc srdečně rozloučili - ale zatím to jde. V mezích.
Zase se mi do všeho montujou a jejich první bylo jestli už máme nočník. Kaťa se jich (samozřejmě) bála, pže je bere jako cizí lidí, a ti se na ní hned vrhli, takže se mně držela jako klíště a chvíli trvalo než se osmělila.

Posíláme přání všem dnešním i zítřejším oslavencům (Vojtíkovi, Barušce a Alánkovi). A Bubu, popoháněj Alču - už se na ní těšíme.
Vzpomínkama se vracím o rok zpět - to už jsem byla v porodnici. Začalo se mi tak nějak stýskat po tom bříšku a kdesi hluboko ve mně se ozval i hláseček, že by nebylo marné …ještě… Ale k tomu jsou potřeba dva, že jo?

No nic, jdu si to tady kočírovat, než tady budou poroučet oni.

Do galérky dávám fotky naší princezny i s popáleným prstíkem.

Pa Gabika a Káťa (zítra velký den D)

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 14.10.05 21:44

Ahoj holky,

jsem ráda, že se Vám deníček líbil. Snad jsem Vám poslala ještě trochu letní nálady.

LILO, těch 7000 je fakt za celý týden a to včetně benzinu. 3000 byly za apartmán pro nás všechny dohromady. Tady se neplatí za osobu,ale za celý apartmán. Ten si můžeš vybrat, jak chceš velký. Moje zkušenost je ta, že nám většinou dali větší. Ale cena zůstala stejná.

MARTINO, jeli jsme od cestovky NEMO. Jsou celkem v pohodě a také jsem ráda, že mají na místě delegáta. S těma osuškama jsi mě potěšila, aspoň v tom nejedu sama. Že jsou super? Já letos přivezla jen jednu za 6 EUR. Kokos tam už neprodávali. To asi jen v sezóně.

VENDELINO, přeju hodně radosti z miminka a v září ahoj v Bibione.

BUBU, a ve kterém městě jsi byla? Na hotely s polopenzí jsem také slyšela kritiku. Na málo jídla. Tam je blbý, že na pokoji není lednička, takže si s sebou nemůžeš nic vzít a když Ti nestačí polopenze, tak nevím. V tomto případě se jednalo o Caorle.

A ještě velká gratulace s přáním zdravíčka a štěstíčka pro dnešní novopečená batolátka VOJTÍKA od Maciáše a BARUNKU od Kimmi.

Jitka + Anetka

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 15.10.05 10:39

VŠE NEJLEPší KáTě DO GABIKYD - přejeme hodně štěstíčka, lásky, hraček, pusinek, zdravíčka.
Totéž pak přejeme ALáNKOVI od ALENKY.
KRáSNé NAROZENINY !!!!
Lenka + Ema - poslední kojeneček … zatím …pokud jí to nezkazí Alča :-)))))))

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.10.05 11:16

Káťo, Alánku, také přejeme všechno nejlepší k prvním narozeninám! Zdravíčko, štestíčko, lásku, pohodu…VÍTEJTE MEZI BATOLÁTKY!

Lila+ jedno batole a jeden předškoláček

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.10.05 11:26

A BUBU - na tebe a Alenku moc myslím! Držím pěstičky, ať tady máme další kojeňátko! Viď, lenculko!
 Lila

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 15.10.05 11:57

JITKO - ty osušky jsou opravdu super.Jsou nádherný a taky pořádně veliký.Já mám jen 157cm tak jsem se tím i v pohodě zakryla. A za tu cenu osušku z egyptské bavlny u nás opravdu neseženeš.Já jsem si tam v jednom obchodáku koupila i plavky.Tady jsem si absolutně nemohla vybrat.Když seděla podprsenka tak kalhotky ne a naopak.Tam jsem si vybrala porprsenku i kalhotky zvlášt a ještě jsem si k tomu koupila takovou tu sukýnku a v přepočtu to vyšlo na 600Kč. Super!!!! Pár fotek z dovči jsem dala do naší galérky Očekávání zimních miminek-Těhulky a bříška 2005 tak se můžeš mrknout.

MartinaK a Tadeášek 31tt

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.10.05 17:55

Holky!!!!

Petr stál asi 4 vteřiny bez držení!!!!!!
Chodci nesmějte se!
 Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 15.10.05 20:51

AHojky,
tak jsem tu.
Jeste k tomu pyzamku v diskuzi, malou jsem z fleecu prevlikla do frote, je to jemne ne jak rucnik a vice to bude sat pot.
Snad se teda neodkopava teplem, ma perinku z Ikei, je tenka a lehoucka :-/

Jinak k dovolene, my jsme byli v Chorvatsku, takze zas jine zazitky, byli jsme spokojeni moc. Denicek ale uz psat nebudu, mam zas jeden srandovni, tak treba casem poslu.

Klarinka nechodi ani sama nestoji, takze my se Lilo urcite nesmejem :-)))
Ma furt jen dva zuby a dalsi se nechystaji.

Holky chtela jsem se zeptat na dve veci:
Prvni, Klarka chodi s odstrkovadlem nebo za ruku tak, ze pravou slapku ma dopredu a druhou uplne do strany k te prave. Srovna se to nebo mam jit k doktorovi?
Druha vec, v lete ji stipl komar do ucha, nevim, jestli to muze mit souvislost, ale kdyz je unavena, rozlobena nebo jinak rozhozena, boucha se ruckou do hlavy a toho ucha. Skoro vzdycky do toho stejneho, malokdy se bouchne i z druhe strany. Nevim proc to dela a je mi ji lito, kdyz se tak tluce, nevim proc :-( Neporadite??

Zatim papa,
Lucka+Klarka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.10.05 20:58

Lucko, na to vtáčení levé nožky dovnitř se raději doktorky zeptej.
A to bouchání do ucha, to dělá Petr také. Zvláště, když ho krmím a on se tváří, že už nechce a já dělám, že to nechápu. A cpu ho dál…zuří, kdo by taky ne, že......tak toho nechám. Petr se bouchá do obou oušek. Řekla jsem mu, že jsou to uši a on se za ně začal děsně tahat, jako MATES (kdysi obdoba sportky) , až je měl celé červené…
Luci, jestli máš z trach z toho štípance, tak se raději zeptej dr. ..... my chodíme naštestí k dobré doktoktorce, žádný dotaz ji nepřijde hloupý…

Lila
P.s. petr stál bez drža dnes poprvé a jen jednou a ani si toho nevšiml…

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 15.10.05 21:26

Ahojky,

Přidáváme se ke gratulantům a přejeme všechno nejlepší, zdravíčko, štěstíčko, spoustu hraček, a vůbec, novepečenému batolátku KÁTĚ!!! A nesmíme zapomenout ani na ALÁNKA od Alči. Tak ještě jednou VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!

Lucko, do ouška si Anetka taky buší. Ale teď vůbec nejsem schopná říct, jestli jen do jednoho nebo do obou. Myslím, že to s tím komárem nesouvisí. Ale jestli máš obavy, zeptej se radši doktorky.

Lilo, gratulujeme Péťovi, je šikula. My taky nechodíme, taky jen stojíme.

Martino, na ty fotky určitě juknu. A v jakém obchoďáku měli ty plavky? My když tam jezdíme až v září, tak jsem tam totiž žádný obchoďák nenašla. A není to náhodou, tam na takovém malém náměstíčku u takových fontánek? Tam je něco 2patrového, ale v září funguje jen přízemí a to ještě ne celé.

Jitka + Anetka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 16.10.05 15:24

Ahoj holky,
hlásíme se pořád pospolu (s Alčou :o).

Bejitko - ano - jezdili jsme do Caorle. Majitélé hotelu byli Češi a vozili si rohlíky na snídani z ČR (když přiváželi hosty), aby to bylo levnější. Ty rohlíky mělya vydržet týden.....:o))) - to jen pro pobavení. kdo byl někdy v Caorle, musí vědět, o který hotel jde

Já pořád nerodím, jen mě bolí bříško a všechno - jsem jak na rozebrání a opravu :o)). Třeba mávnu rukou a dostanu do ní křeč :-)))) Nohy nemluvím. Fakt jsou ty poslední týdny paráda :o)))))

Jdu něco dělat, zatím ahoj a doufám, že už vám budu moct brzy napsat, že odjíždíme do porodnice.

Bubu

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 16.10.05 17:43

Ahoj Jitko.

Já ty plavky nekupovala přímo v Bibione ale v Palmanově.Do Itálie jsme jeli od Brna a z Rakouska do Itálie jsme přejížděli přes Villach.Takže to je na trase Villach- Tervisio-Udine-Palmanova-Latisana-Bibione.
Je to přímo po ceste.Stačí jenom v Palmanově sjet z dálnice a ten obchodák je hned přímo proti sjezdu.Jinak jen pro info nevím jestli sis toho všimla tak celé město Palmanova je ve tavaru takové ružice.Mají takové i náměstí a okolo města je příkop.Opravdu zajímavé město.To jsem ale odbočila.Ještě k tomu obchodáku.Naproti němu je i Spar.Je to takové místo kde je víc obchodů u sebe.Doporučil nám ho skorošvagr.Jezdí náklaďákem skoro jenom Itálii tak ví kde nakupovat.Hlavně je dobré že to je opravdu hned u sjezdu a nemusíš to nikde hledat.A otevřeno mají celý rok.

MartinaK

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 16.10.05 17:45

Ahojky.

Zase jenom v rychlosti - všichni už odjeli a muž vypadl na fotbal, takže jsme s Kačenkou úplně osaměly.

Díky za blahopřání - oslava dopadla dobře, nakonec přijeli všichni pozvaní, takže v prostoru 4,5×5,5m se rozmístilo 11 dospělých, 2 děti a jedno batole. DOrt se snědl celý a Kátin už dojídá ona sama.

No a dostaly jsme nočník, takže už mají dušičky klid. Nejlepší ale bylo, když moje máma na něj po:,–(ila ráno K ráno a ta nezávahala ani sekundu a slezla z něj, nebo spíš spadla. Takže teď dají alespoň chvíli pokoj i takhle.
Káťa dostala spoustu oblečení, knížky, panenku (ale takovou hadrovou), šroubovacího panáčka Chicco a dřevěnou vkládačku, ale nejvíc ji uchvátila stříbrná dárková papírová taška. Furt do ní něco dávala a přenášela to sem a tam.

Bylo to hezké, bylo toho dost a zaplaťbůh je to za námi. Jenomže za chvíli má svátek a pak jsou Vánoce. Hektický konec roku.

Takže zatím
Gabika a Káťa (1rok a 1den)

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 16.10.05 17:49

jo, a ještě blahpřejeme Petříkovi ke stání.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 16.10.05 18:14

Ježišmarjááá!, holky!,
já jsem se koukla po dlouhé době do galerky a jsem v šoku!!!
To jsou tak velký děti :o)))!!!!!
Barča je úplná pišišvorka!!!!
Teda, to ji asi fakt začnu cpát hlava nehlava! :o)))

Krásný fotky i z ¨narozenin :o).

Já tam pošlu Barču už i s Alenkou (doufám brzy), pa

bubu

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 16.10.05 20:34

Čau holky,
dneska mi spadl PC, intrernet mi furt hlásil chybu, tak jsem něco zmáčkla, celý se mi to přeinstalovalo, mám děsný nastavení, ale net jede !!!! Vzhledem k tomu, ?e mi nejl asi 3 hodiny a furt hlásil chybu byla jsem úplně na mrtvici s představou jak se řítím kupovat nějaký jiný PC za nehorázný peníze který nemám. tak?e to na?těstí dobře dopadlo.
Taky jsem na?tvaná na svoji matku, která nedělá nic jiného ne? si stě?uje jak ju furt něco bolí, má málo peněz a já nevím co a furt mi leze do bytu, nevím proč ale Ema nabyla dojmu ?e baba je to největ?í ?těstí co ji potkalo (neví jak, hluboce se mýlí) a to mě sejří taky, jee fakt příjemný sledovat svoji dceru jak se v přítomnosti baby a její náv?těvy - při?la se pochlubit - po ní plazí a brečí jen se vzdálí na milimetr, a o mě nejeví zájem, do toho bába se tváří jako?e to je normální a vlastně ji to otravuje ?e je na ní vnučka závilsá. Nevím jestli jsem to popsala dost jasně, ale matka se furt tváří jako?e je nad věcí a emu bere s nadhledem jako?e ju to ?kvrně otravuje ale ona to nějak strpí. tak?e mě fakt ?tve. do toho poslouchám jak jsem jí zkazila ?ivot, nebo? jí nedávám pravidelně peníze - za co nevím, ale ona má málo a mojí povinností je o ni se postarat, jak trpí a vůbec. Nechápu jak někdo mů?e takhle zneu?ívat svoji rodinu, mě by hanba fackovala být takhle na emu. Sorry ?e vás obtě?uju svýma problémama. je?tě jsem zapoměla ?e je moje matka dotčená třeba tím, ?e jedu na dovolenou a ona ne. prostě moje povinnost jí koupit dovolenou 3× za rok, a kde na to při?la ? to jsou ty TV, červená knihovna a pod. , jen moje matka zapoměla ?e jsem na RD, man?a má rpůměrnou mzdu, a fakt jsem nevyhrála meloun. Je to …
A fakt se mě dotklo chování emy, vím ?e z toho nemá rozum, ale stra?ně mě to mrzí, ?e si jako největ?í objekt své touhy vybralka zrovna ji, která k nám vrazí několikrát za den se slovy jak je jí blbě, v?echno jí bolí, a nespí a nejí a já nevím co, vezme emu do náručí, kde jí vysvětlí jakej je ona - matka - chudák jak je jí zle, za nepopsatelné bolesti ji slo?í na zem, málem u toho bolestí a trpěním upadne - i s emou - jako - a odkráčí ?e musí dělat. No nic takové jsou asi babičky.
Je?tě jednou sorry ?e vás tím zatě?uju, jen jsem si potřebovala ulevit.
BUBU - dr?ím alence i toibě pěstičky a? u? je to tady.
Holky pá a mějte se fajn.
 Lenka

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 16.10.05 20:37

Fuj hrubky a fuj hacky a carky - to je to super nastaveni.
 L.

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 16.10.05 21:25

Leni,
vubec se neomlouvej, snad to pomuze se vypovidat, nemas to teda lehky to ti povim. To je to bydleni moc blizko sebe. Taky by to to teda prislo lito, kdyby se Klarka tak chovala a byla by zavisla na nekom, kdo o to jako nestoji a dela, ze ho to obtezuje :-( Mala z toho nema rozum, nechape, co babicka rika, asi ji vidi casto a proto k jde, nez kdyby byla pro ni uplne cizi.
Nedelej si zadne vycitky, nemas zadnou povinnost maminku financne zajistovat, kdyz neni nemocna nebo tak neco… To se mi to ale radi, kdyz nejsem ve tve situaci, ze :-(

Proste se na to vykasli a kdyz to nepujde, jako ze asi ne, napis to klidne sem, kdyz se podelis, aspon se ti ulevi.

Tak papa, pevne nervy!

Lucka+Klariska

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 16.10.05 22:04

Hodila jsem do galerky srovnani Klarky pred rokem a ted :-)
 Lucka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 16.10.05 22:46

Čau Leni,
ani nevíš, jak jsi se trefila do mých pocitů.......nemám je úplně stejný, ale zrovna přemýšlím nad tím, kdy mě toto období „nelibosti kë starším lidem“ přejde. Snad je to tím, že jsem těhu a všechno vztahuju na miminka, děti a dospívající, ale leze mi ta starší generace TAK na nervy, že občas přemýšlím, jestli jsem normální…
Jsem zvědavá, jestli taky budu (jako všichni doufám, že ne) svým dětem dávat najevo, že se o mě mají postarat nebo jim vykládat, co všechno mě bolí, když je třeba bolí taky, ale oni jsou mladí, oni to vydrží…a vůbec - určitě je nic nebolí :o). Nebo že jim budu vnucovat svoje pocity (to jsme zase u nás v rodině) a přesvědčovat je, že jsou stejní jako já, když se budou snažit chovat tak, aby stejné nebyly.....

Mám teď problém s mojí mamkou - právě mi každý den vykládá, jak se cítím a jak se budu cítit podruhé v porodnici…(minulý těhu se se mnou v 8.m tak pohádala, že jsem z toho skoro porodila - kdyby to šlo :o) - vyčetla mi celej život a to, jaká jsem.........­......atd atd - prořvala jsem tenkrát noc - a te´d zase tohle......
Možná jsem sobecká, ale popravdě jí ani nechci dopřát ty pocity propojení matky s dcerou, když to tak není a ONA to tak cítí zrovna asi pár měsíců, protože je tak středem pozornosti svých sousedek, když jim vše podává v přímém přenosu.

Určitě se snaží OPRAVDOVĚ, ale já to bohužel neumím přijmout ani zkousnout po celém našem společném boji v dětství a mládí. No, je to na dlouhý vyprávění a ani jsem tu nechtěla psát takový věci, ale nastartovalas mě a dnešní večer nad tím právě dumám, proč to tak je.

Ke starším generacím - ještě je tu babička (ta, která nás celkem dost bila a dávala nám se sestrou najevo, že jsme holky, tudíž méněcenné), která mě zásobí kecy tipu - už ti končí život (to už od prvního dítěte, ale doteď jí to nevycházelo, tak to vztáhla na druhé dítko), už o tebe NIKDY NIKDO nebude stát (ani manžel), budou se zajímat jen o děti, teď už budeš jen stárnout a dřít.........atd atd. Vzhledem k tomu, že jsem celkem mladá, ¨se to snažím házet za hlavu, ale někdy mám chuť jí říct pár věcí…
Do toho tvrdí, že v 76 letech si přece nenechá dát zubní protézu - že není žádná stará babka - a že v žádném případě by nešla ani do luxusního domova důchodů (její druhá dcera tam dělá ředitelku), protože ona se přece nebude bavit s nějakým apodřadnýma starýma babkama......­.......

Mimo jiné dnes jsme dali Barču na odpoledne ke švagrové, ale sraz byl u tchyně, kde (jako vždy pro všechny děti) byly na stole připravené Minitatranky. už minule, i dnes jsem je žádala (slušně a v klidu a myslela jsem si, že i s dostatečným vysvětlením), aby tatranky Barči nedávali, že jí čokoládu dávat nechci a když už musí, tak kousek.....
Ne. Večer, když jsem se ptala, co snědla, mi bylo řečeno, že měla tři tatranky a čtvrto už nechtěla......... bodejť jo, když musela mít zalepenej pupík. vím, že na to neumře a že jí leccos za mými zády podstrčí (taky jsem ráda za hlídání), ale když prostě někoho výslovně požádáte, aby něco nedělal a on jak s prominutím blbej to dělá dál, tak nelezlo by vám to na nervy?!!
Nic jsem neříkala, ale chlupy se mi ježí ještě teď při tomto komentáři.
Proč se pak většina tchyní diví, že k nim vnoučata nechodí tak často?!

No nic, nějak jsem se rozlítila. Celkem mě děsí její nadšení (skoro se rozplývala), když vypráví o tom, jak ¨její první vnučka žvýkala ještě v kočárku žvýkačky a jak při tom byla „milionová“.

Z jiného soudku......
Dneska mě nějak podezřele bolí bříško i se zádama, tak uvidíme, jestli to k něčemu povede. Dali jsme si s manžou vínko, ještě hupsnu do vany...........a uvidíme.

Zatím se mějte a dobrou a ten můj komentář taky raději zapomeňte - člověk se prostě občas potřebuje vykecat...........

Tak zatím

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.10.05 23:44

Ahojte holky,

lenculko, Bubu - je to zvláštní, to stárnutí.....jsem sama zvědavá, jak se já budu umět se stárnutím vyrovnat. Mám někdy pocit, že ty tchýně, maminky maminek, babičky, se vlastně zlobí na sebe, na to jak žily a snaží se, ač nevědomky, tu svou zlobu , co mají na sebe, přenést na své dcery, snachy vnučky.....vlastně „si“nadávají - ale v reálu nadávají svým dcerám, vnučkám…a zároveň do toho mají strach ze stáří.....z toho, že už nejsou „mladými kráskami, po kterých chlapi touží, ale jen bezpohlavními stařenami“...­...myslím, že umět stárnout, je umění…co kdysi bylo samozřejmostí (zdraví, krása - jedno co si mladé holky myslí, krásné jsou a většinou zdravé)..najednou není samozřejmé. Ale tyto ženy, chtějí dál být mladé, nejde to, tak se zlobí......a "otravujíů ty svoje nejbližší…I když, kdo ví, co budu říkat za takových dvacet let…

Bubu - snad se už Alenka klube, držím pěsti!!!!!!!!!!­!!!!!!

Lila

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.10.05 08:01

Ahojky,
hlásím se pořád z domu :o/, ale vypadá to nadějně (jako ostatně už 14 dní :o))))

Lilo - trefilas to perfektně - taky si to myslím, že jsou naštvaný na to, jak žily a vyčítají to okolí........­...kromě jiného :o)

Letím, Barunka mě volá - ještě si jí, jako jedináčka - musím užít :o))

Zaítm ahoj

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.10.05 08:12

Bubu, že by???????
Užívej si Barunky!!!!!

V porodnici s Petříkem jsem měla hodně rozporuplné pocity.....děsnou radost z Petříka a zároveň obrovský stesk po Tomíkovi. Ta radost z prvního děťátka, bývá „nerušená“…u dru­hého děťátka jsem mě v hlavě ty svoje kluky oba.
I když to byla blbost, měla jsem vůči Tomovi výčitky…a to takové, že jsem nechtěla, aby za mnou do porodnice chodily kamarádky, co kdyby ve stejnou dobu za mnou náhodou přišel tatin s Tomíkem.....no, byla jsem jako blázen…
A když přišel Tomík poprvé do porodnice, pohladil Petříka, řekl něžným a roztomilým dětským hláskem, že je to moc hezké miminko…jsem děsně šťastná, že ty svoje kluky mám......

Hodně štěstí holky!

Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 17.10.05 08:48

Bubu,
drzime palce, snad to bude co nejdriv, tesime se na Alenku!!!

Drzte se!
Lucka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.10.05 09:27

Lucko, spoléhám na tebe jako informátora č. 1! Tedy jestli Alenka jen tak nelaškuje, proto, aby bylo nějaké to vzrůšo a začíná se opravdu klubat …
Lila
P.S. se děsně těším na společné foto Barušky a Alenky…držíme palečky, Bubu, a´t už je TO ONO!!!!!!

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 17.10.05 14:57

BUBU - dr?ím palce a? jdete do toho, děsně se tě?ím. a díky za podporu. snad jen doufám ?e nebudeme jako ony.
LILO - vystihlas to, teda myslím ?e to tak asi bude.
LUCI - taky díky za podporu a nezapomeň podávat zprávy o BUBU.
Tak holky je?tě jednou díky, jsem ráda ?e tady je net a vy, aspoň jste mi takovou podporou.
Tak pá.
PS: ema chrchle, podle dr. to má vn horních cestách, nemáme dávat mlíčné věci a máme dělat masá? zádíček aby se to dostalo ven.
Tak snad bude na narozky zdravá.
Pá.
 Lenka

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 17.10.05 16:22

Ahoj holky,
tak jsem dostala tip na deníček, jukla jsem…
Bejitka to moc hezky napsala. A taky je moc sympatická!
Setkaly jsme se totiž v Praze a společně podnikly výlet do ZOO. Byl to moc pěkný výlet i milé setkání a Anetka? je úžasná! Culí se na celý svět celý den, tleská ručičkama, hodňoučká, ani nezaplakala!!! Jsem moc ráda, že se nám to tak podařilo!
Anička Amálka už začala chodit, přesně v den svých 1.narozenin, takže teď si troufá víc a víc… Začíná to být fakt náročné… procházky venku, kdy už v kočáru nechce být a ta zima k tomu… zatím se docela se zdravíčkem držíme.

Chodíme taky do toho English baby klubu a moc se nám tam oběma líbí. Anička je mezi dětmi, v naší skupině je nejstarší, my se hlavně učíme básničky a říkanky, pilujeme výslovnost. Menší děti jsou „tvárnější“, spíše se nechají po:,–(it na klín a spolupracují s maminkami. AA je docela svéráz, takže jí tam vcelku nechávám volnost a trénujeme doma několikrát denně. Výsledek? Sama si ukazuje na písničky a bere do ruky ty papíry s obrázky, o kterých se právě zpívá. Písničky jsou obohacené pohybem, tleskáním, máváním, jednu jsme si vylepšili prstovými loutkami, které mi podává… Kromě toho také na ni několikrát denně mluvíme anglicky, já i taťka, jednoduché pokyny, podej, polož, vtaň, sedni… takže to vypadá moc dobře.
její trpělivost a soustředění? Jak kdy. Někdy jen jedna písnička, někdy i 6. A v klubu? je to pro ni trochu dlouhé, protože ona dopoledne pravidelně spí, ale mezi těmi dětmi se překonává a vydrží.

Ještě jste se tady zmínily o tom, jak vám starší generace mluví do výchovy a jídelníčku. To já musím říct, že u nás to platí tak, jak to řeknu já. Žádné sladkosti, a když ano, tak přesně uvedu jaké (řezy bez náplně, třeba bebe sušenky, perníčky bez polevy…, mini čokopiškotky…) a všichni to respektují. A AA stejně nejvíc miluje kukuřičné křupky.

Tak to jsou naše rychlonovinky.

A Verčo!!! Moc držím palec, abyste to dobře zvládly a abyste všichni byli v pořádku a v co největší pohodě!!!

Mia a roční Aničkou Amálkou

 
Juliska
Kecalka 219 příspěvků 17.10.05 21:00

BeJitka - Krasne si popisala vasu dovolenku,mohla by si prosim napisat kde a v akych apartmantoch ste byvali,ja som sa divala na stranky NEMOTOUR,
ked som spravne postrehla isli ste touto cestovkou,tak tam su pisane vilky SIBARI,za 115 euro,je to ono?A co tie splatne poplatky na miste?To ste este platili 36 euro.
Popravde velmi rada by som navstivila Benatky a zaroven si polenosila u mora,len by som chcela najst to spravne miesto.
A este jedna otazocka,akym jazykom ste sa dohovorili?A ake pocasie tam je na zaciatku cervna?
Diky moc za odpoved.
Juliska.

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 17.10.05 22:49

Ahoj holky,

tak musím postupně, než to všechno zapomenu.
JULISKO, ty vilky SIBARI neznám. Ale je tam spousta možností ubytování. Většinou jsou to apartmánové domy,ale i vilky. My tam vlastně jezdíme na poslední chvíli, takže si ubytování nemůžeme vybírat. Jen velikost a vzdálenost od moře. Jestli máš někde mapku Bibione, tak jsme bydleli na rohu Corso del Sole a Via Venero, byl to apartmánový dům. Těch 115 EURO by asi zhruba odpovídalo těm 3000 Kč. Bylo to na poslední chvíli ,tak tam zřejmě byla trošku sleva. Těch 36 EUR je zřejmě myšleno, jako vratná záloha za apartmán. My jsme platili Kč 1000,– a po předání apartmánu na konci dovolené nám je vrátili. A co se týká jazyka, tak se dá domluvit anglicky, německy, samo že italsky, ale myslím, že klidně postačí i čeština a slovenština. Tedy ne na všechno. Ale na nejzákladnější věci ano. Dokonce nápisy na pláži i na některých obchodech jsou české. Čechů a Slováků je tam spousta. Takže žádný strach. Benátky ale asi budou horší. Tam už je angličtina nebo němčina potřeba. Počasí na začátku června nevím, jaké bývá. Mám zkušenosti pouze s koncem září. Napsala bych Ti tu internetovou adresu na počasí, kterou vždycky s napětím sledujeme, ale nevím, jak se ta aktivní adresa vkládá a manžílek šikulka už spinká, tak to zkusím zítra. Vydrž. Zkusím přidat i odkaz na kameru, kterou se dá během dne dívat přímo na pláž v Lignanu. To je hned u Bibione a ta pláž je skoro stejná, tak pro představu, kam bys jela. Ale až zítra večer, tak nezapomeň. Doufám, že se to povede.

BUBU - držíme pěstičky!!! AŤ jste holky hlavně v pořádku!!!

MIO, Ty jsi tu naší Anetku tak vychválila! Ale jo, ona je hodná, ale má taky své dny! A s tím spaním ve dne je to děs. Dneska protivkovala asi od 1 až usnula až ve 4 hodiny odpoledne. Mrška. Ona se tomu spaní úplně brání. Já ale musím pochválit i Aničku Amálku. Je to moc velká šikulka, krásně ťapká, veselá a hodná. A spinká i ve dne!!!! A je moc krásná a roztomilá, ještě víc, než na fotkách. I Terezka /puberťák/ byla nadšená. A to je co říct. Už se těšíme na nějaké pokračování. A s angličtinou koukám jste šikulky obě.

LUCKO, já bych se docela přimlouvala za chorvatský deníček. Nechce se Ti. Jsem zvědavka zvědavá.

MARTINO, dík za tip. Vůbec jsem to nevěděla. V tom městečku jsme se nikdy nestavěli ikdyž kolem taky jezdíme. Takže příště tam bude naše další zastávka na cestě.

Tak jo, holky snad jsem na nic nezapomněla, idkyž to bych se divila. Jo, a BUBU se neozývá, že by???!!!

Tak zatím

Jitka + Anetka

 
Juliska
Kecalka 219 příspěvků 18.10.05 03:43

Bejitka -dakujem za tak rychlu odpoved,este by ma zaujimalo,takze vy ste :,-(li do auta a vyrazili a az na mieste ste si vybrali ubytovanie?
Alebo to vam zariadila ta cestovka?Ja by som rada vyrazila autom,ale manza ma z toho docela strach,ze nepozna cestu,tak uvidime,chceli by sme vyrazit na dalsiu sezonu,
dnes som presla par webovych stranoch o Italii,tak som si urobila aku taku predstavu,anglicky viem,takze s dohovorom by nemal byt problem.
Divala som sa aj na tie aktualne zabery z Worllive.cz,ale nic som nevidela,pretoze to bolo v noci,musim sa na to pozriet cez den,hi,hi.
Este raz dakujem za info,Juliska.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 18.10.05 08:15

Ahoj holky,

teprve dnes jsem se dostala k pocitaci.
Verco, ani nevis jak jsem rada, ze jsem Alenku nepropasla. Tak uz jsem na netu a uz muzes v klidu do porodnice : ))))).

Procetla jsem vsechny komentare a pridavam se ke gratulantum a vsem novopecenym batolatkum prejeme vsechno nejlepsi, bezbolestny rust zubu : ))), velkou zvidavost, spoustu radosti, no proste jen to nejlepsi.

A s tim starnutim to asi tak jednoduchy nebude. Jsem taky zvedava sama na sebe, jak to bude za takovych 20 let. : ))))

Letim na postu, mam tam psani od financniho uradu. : (((

Marcela

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.10.05 12:01

No, holky, děs bes.
Pořád sedíme doma :o((((. Akorát mě všechno bolí, ani chodit už jsem nemohla - masochisticky jsem si tu bolest vychutnávala a těšila se, že už za CHVILINKU zavolám manžu, aby přijel...........a pak to OPĚT přešlo.
Takhle jsem včera strávila noc, dopoledně - to vypadalo fakt nadějně........a odpo to šlo do útlumu :o-/
Dneska to zase od rána Alča zkouší, ale raději si nedělám iluze. Mě připadá, že i kdybych měla třetí dítě po roce, že ho prostě budu přenášet a hotovo.
Když nic, zítra jsme objednaní na kontrolu do nemocnice, tak jim tam budu sedět a nehnu se, dokud mi neslíbí, že už mi Alču nevyvolají.
Nebo není ještě někdo z děníčku někde na dovolené? Že by Alča chtěla mít plné obecenstvo? :o)) (Marci?)

Každopádně písnu ještě ze začátku já - když by jsme jeli nebo pak určitě Lucka.

Zatím ahoj a já jdu nevím co - víno piju jak najatá :-)), horkou vanu si dávám 3× denně (to teda pomáhá i proti těm protivným napůl-bolestem), manžu dneska zase znásilním :o))) a víc nápadů už nemám. Čistit koberce v kleče ale nebudu - za prvé máme akorát v obýváku uprostřed nebo v dětským pokoji (ten je novej) a v ložnici se nedávno čistil, a za druhé bych se zase úplně vysílila na porod a to nechci. Už to mám jdu na čokoládu :o) - budu Alču lákat na dobroty, jak je mým oblíbeným zvykem - však ona vykoukne, bambulka.

Zatím ahojky, Bubu

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 18.10.05 12:30

BUBU - má? zajímavej čas - nějak se ti předbíhá :-)))
jo a k tomu jak na mimino, tak prý je super polňačka v autě - to natřásání, a pak taky v útěchově ta studánka - to má odzkou?ené kámo?ka, rodila 3× a v?dycky ?la ke studánce a dolů - pěknej se?up a do pár hodin rodila :-))) já mám odzkou?enou tu polňačku - tehdá ta na?e táborská, a taky to pomohlo, tak ?up na to.
Děsně se tě?íme.
Pá.
 Lenka

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 18.10.05 10:35

teda taky mam blbej cas, predchazi se mi to o 2 hodiny, ted je 10.30. … jsme v budoucnosti…

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.10.05 10:37

.............jsme prostě nadčasový....­........... :o))))))

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 18.10.05 13:33

Bubu,

se nediv, že se jí nechce ven. Je tam strašná zima. Ale toho manžu znásilni, mě to taky pomohlo. Držíme palečky

Jitka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.10.05 19:18

Čau holky,
zrvona jsme se vrátili z krátké návštěvy u našich a já musím konstatovat, že už raději nikam nepojedu, jelikož jsem protivná, jak osina víte kde..

Záda, břicho i kyčle bolí, ale to je vše....., funím jak medvěd a Barunka chce samozřejmě co nejčastěji ke mě na klín…
Jsem sama sobě nepříjemná a hlavně mě štve už úplně všechno......­.např.:

  • před měsícem mi KAŽDEJ příbuznej a všichni, kdo mě viděli, tvrdili, že břicho mám už STRAŠNĚ dole, že budu rodit ROZHODNĚ dřív, ať se nachystám, apod
  • teda mi KAŽDEJ příbuznej a ostatní tvrdí, že břicho mám DOST nahoře, že to je divný (asi budu rodit krkem podle jejich představ a úsudků)
  • VŠICHNI mají potřebu naučit Báru chodit TEĎ hned a nejlíp u nich na návštěvě a používají k tomu „zaručené“ fígle, jako je například (naprosto obdivuji stupiditu tohoto všeobecně schvalovaného nápadu) ucuknutí rukou před tím, než se jich dítě stačí chytit (následuje podivení nad tím, že už se podruhé jiných ruk nepustí). Nebo „chození“ s vařečkou...­......nebo cokoliv, kde mi ukážou, že kdybych ji to učila, určitě by už chodila (některé pochopíte, že mi o to nejde)
  • včera mi ta tchyně + tatranky taky stačila (ještě jsem zapomněla napsat, že ani nekupuje Tatranky - popravdě taky ne¨vím jejich složení - , ale takový ty sajrajty z Polska, kde není ani ta čokoláda, jen ztuženej obarvenej tuk - ale to jsem zase moc vybíravá, když nechci dávat Báře takový věci.....)
  • no a před chvilkou mi třeba Barča vykloubila šuplík na klávesnici k počítači
  • do toho jsem ještě nestihla naskládat zpět do skříně v kuchyni misky, se kterými si ráda hraje........
  • co ještě? Měla bych toho spoustu, ale B¨ára tahá za sluchátko od pevné linky a na mobil mi ZASE volá někdo, kdo bude pravděpodobně strašně vtipnej a zeptá se: „jAKTO, ŽE JEŠTĚ NERODÍŠ?“ a já, protože se chci ovládat a chvoat slušně, mu odpovím jen povinným pousmáním a tím, že „nevím“......­........do toho mi zase tuhne břicho a Barča bojuje o svoje výlučné místo na mém klíně, takže letím a doufám, že mě přejde tahle příšerná nálada.

Holt i vy máte smůlu, že jste na blízku a na příjmu „pořád“, takže musíte číst moje výlevy. Mám toho všeho ale tak akorát.

Zatím se mějte a já jdu někam mimo dosah telefonů.....­........

P.S.: Jo, taky poslouchám sny o tom, jak kdo se mnou tlačí v porodnici a horory o miminkách - to má potřebu mi vo¨lat ráno kolem půl sedmé mamka..........

Tak zatím

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.10.05 19:34

Ahoj holky - hlavně Verčo!!!
Tohle předporodní čtení je tak napínavé… tak to očkem sleduju!

Sbíráš „zaručené“ rady, jak Alenku vyhnat z bříška ven?
Dám ti taky jednu - spíš bude pro usmání!
Já tehdy ve čtvrtek vydrhla koupelnu savem - nesnáším drhnout kachličky a už vůbec ne v koupelně v tom uzavřeném vlhkém prostoru!!! (jednou jsem se tím živila na brigádě, fuj!) a v pátek odpoledne jsem začala mít bolesti… které se stupňovaly…
Porodila jsem sice až v neděli před 1 v noci, ale stejně si myslím, že to savo zabralo!!! :-)

Ber to jako vtip a drž se! myslím na tebe!!!
Mia

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 18.10.05 19:55

Ahoj,
omlouvám se, že moc nepíšu, mám nepscí období, protože bych si často stěžovala na Báru, jak řádí. Řeknu to asi tak, nakoupila jsem si už i odbornou literaturu:)
Píšu hlavně proto, že chci podpořit Verču. Verčo drž se. Dovedu si představit, jak ti je a jak tě ten konec a to čekání svým způsobem už štve. Vydrž a odměna bude sladká a na okolí se víš co, viď…Šuplíky nech vysypané, Bára stejně půjde a zas to vyndá…Jinak to Savo, já teda nevim, ale to je celkem nepříjemné, to bych nedělala…ale sex je fakt super a vyplatilo se mi nechat manžu se trošku víc odvázat (dokud jsem to hlídala, tak jsem držela a jak jsem mu povolila víc, tak jsem rodila) a jinak…asi tu trpělivost a vypnout mobil a nezvedat telefony a je to…Přeju, aby tě to už moc dlouho „nezlobilo“
Gabča a Barča

 
Maci05
Nováček 9 příspěvků 18.10.05 19:56

Ahoj všichni,
tak my se po dlouhý době opět hlásíme. Dlouho jsem tady nebyla, nějak nebyl čas, občas jsem mrkla do galerky, ale deníček a komentáře jsem přelouskala až teď. Manžel jel navštívit nej kamaráda do nemocnice (vyboural se v autě, ten kamarád) no a mládě odcestovalo asi před hodinkou ke tchýni, takže mám docela veget. Tchýně se tady z ničeho nic objevila s tím, že bych jí Vojtíška mohla na noc půjčit, že je doma sama, bez dědka, tak aby se nebála bo co, že mi ho zítra odpol. zas přiveze. Chvíli jsem sice váhala, ale pak jsem jí ho pod vidinou nerušeně prospaný noci s klidným srdcem půjčila. No, zas tak klidná nejsem, kdybych přemýšlela nad tím, co tam s ním prováděj za alotria a čím vším ho cpou, asi bych si pro něj hned vyrazila, ale naučila jsem se o tom radši nepřemýšlet. A když si pro něj jedu, radši se ani na nic neptám.
Děkujeme všem za gratulace a taky dodatečně přejeme všem batolátkům jen to nej nej nej! My jsme měli jednu narozeninovou (rodinnou) oslavu min víkend, Vojtítko dostal spoustu hraček, oblečení, knížek, ale nejvíc ho asi zaujal bubínek, ten už ale přestal bavit nás, páč dělá hroznej rachot, ale to se právě našemu mladýmu líbí. Druhá oslava, tentokrát kinder párty, nás čeká příští pátek. Máme malej byt, takže jsem celý osazenstvo (asi 12 lidí + děti) pozvala k nám na chatu, ale nevím, jestli tam při tomhle počasí všichni neumrznem.
Jinak počasí mě pěkně sejří, takovouhle zimu úplně nesnáším, Vojtík by nejradši trajdal venku celej den, ale mně se vůbec nechce ven, vydržím tam tak hodinu a peláším domů.
Máme teď takovej problém, nevím, jestli jsem to už psala, Vojtík má už asi dva měsíce v kuse průjem a to fakt velikej. Kadí i 10× denně. Zkusili jsme už spoustu přípravků proti průjmu ale pořád se toho nějak nemůžeme zbavit. původně jsme to přikládali reakci na očkování, později zoubkům, ale teď už mi dochází trpělivost. Všechny výtěry jsou teď v pořádku a V kadí a kadí. Naši dr. to stále nechává celkem chladnou, ale mně už pomalu začíná docházet trpělivost. Na kontrolu jdeme koncem řijna, tak pokud se to do tý doby nezlepší … tak nevím, co budu dělat. Vojtidlo není žádnej extra jedlík a skoro všechno, co s ní, jde hned ven, tak jsem z toho taková špatná. I když přibírá dobře, není ani hubenej, ani tlustej, ale že kajdí několikrát denně asi není úplně normální, že.
Na roce jsme měli 9,07 kg, 74 cm a pět tesáčků. Žádnej řečník z našeho písklete asi nebude, na požádání zopakuje máma, táta, bába, děda, ale jinak nic, mluvit se mu moc nechce. Rozumí spoustě věcí, taky se teď dost předvádí. Když něco chce, ukáže si na to nebo mě donutí jít např. do kuchyně, když má hlad, ale neřekne si o to, jen kňourá. Taky se umí pořádně vztekat a žárlí na manžela. Běda, abych se k velkýmu Vojtoj jen přiblížila a dala mu třeba pusu, to je hned u něj, sápe se po něm, chce pochovat a když ho VV vezme, MV mu dává pusinky, krásně se tulí a drží se ho jak klíště. Já z toho mám na jednu stranu radost ale na druhou mě to mrzí, mohl by žárlit taky na mě, ne?
Liluš - gratulujeme Petříkoj k samostatnému stání a Bubu, držím pěstičky a přeju bezbolestný co nejkratší porod. A co nejdřív! Už se taky moc moc těším na Alenku.
Už zas nevím, co jsem chtěla ještě napsat, tak snad příště.
Opatrujte se, mějte se,
posíláme pusu všem mímům
Maciáš a Vojtík 12m a 4 dny

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama