Podzimní očekávání 79 - Inventura - Kde soudruzi udělali chy

Rodičovství

Hledala jsem nějaké dokumenty a ze složky se stavebním spořením na mně vypadla malá bílá obálka. Byla zalepená.

A protože jsem od přírody zvědavá, hned jsem ji rozlepila. Co kdyby na mně vykouklo nějaké tajné „překvapení" mého muže. Z obálky na mne vypadlo pár složených papírů a lékařské zprávy. Mé lékařské zprávy.

Nejprve jsem byla trochu zklamaná, ale na druhou stranu jsem byla spokojená, že v obálce nebylo nic,co by se dalo označit za možnou „diverzní" činnost mého muže. Na všech papírech bylo razítko Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, gynekologicko-porodnického oddělení, Centra asistované reprodukce. Všechny se týkaly našeho prvního a jediného IVF a vlastně prvopočátku dnes už batolecí slečny Kačenky. Ve vzpomínkách jsem se vrátila k těm perným a vyčerpávajícím dnům, plných nervozity, očekávání a slz.

Rok 2004 - bojujeme.
Ano, dne 21.1.2004 z mých vajíček a těch nejrychlejších a nejlepších manželových spermií za pomocí nějaké „laboratorní tety" vznikly 3 embryjka. O dva dny později našly dvě z nich nový „domov". Starostlivě jsem je opečovávala, poctivě brala hormony na udržení a z kdysi ulítané holky se stala zodpovědná osoba s rozvážnou chůzí a chováním. Týden po ET jsem dostala ošklivou rýmu a tak po každém kýchnutí jsem spěchala na záchod přesvědčit se, jestli jsem některé emryjko „nevystříkla" ven. Za další týden rýma přešla a mně přešla i nálada. Podle pokynů jsem si udělala první těhotenský test - negativní. Objednala jsem se na kontrolu na 12.2.2004. Ten den ráno mi to přece jenom nedalo a konal se druhý test. Ten mám dodneška schovaný - dvě čárky. HURÁ. O pár hodin později jsem si mohla na zprávě přečíst, že mám v děloze 1 plodové vejce 7mm a jeho stáří 5+3. Tak konečně - po letech čekání i já budu hrdě nosit bříško.

Rok 2005 - opět bojujeme.
S Kačenkou a s růstovým spurtem. Mám málo mléka a Káti se nechce dlouho a bezvýsledně sát. V jednom záchvatu zuřivosti se jí podaří sklouznout z postele a pod očičkama se začíná tvořit modřina.V zájmu zachování mého psychického a fyzického zdraví kupujeme BEBU a malou dokrmujeme. Naše dětská doktorka je zase spokojená. Modřina začíná zelenat. Objevuji eMIMINO a brouzdám a hltám všechny možné i nemožné rady, protože Kačenka zcela odmítá prso. Mé mléko ale ne a tak zakupuji odsávačku. Manžel spokojeně spí, malá spokojeně spí a já ve zvukové kulise repríz zasedání Poslanecké sněmovny odsávám a odsávám. Modřina zežloutla a Káťa se definitivně uklidnila.

Rok 2006 - jak jinak, znova boj.
Kačenku ovládly záchvaty zuřivosti a vztekání. Přečetla jsem spousty naučných a výchovných knih. Opět brouzdám eMIMINEM a pročítám všechny „výchovné" diskuze. Při záchvatech naštěstí Káťa neztrácí dech ani vědomí, ale já ztrácím soudnost a nastupuje „fyzické" trestání. Rukou a ve finálních fázích i vařečkou. Ve chvílích klidu, při poobědní siestě, přemýšlím, kde se stala chyba. Může za to ta „nejživější" spermie? Těhotenství, při kterém jsem nevydržela pět minut bez činnosti? Zdlouhavý porod? Málo společného tělesného kontaktu? Nebo to jsou geny? Ale co s tím, jak to vydržet, přežít a vychovat?

V pondělí večer jsem náhodou shlédla v TV pořad věnovaný dětem, jejich psychickému vývoji v závislosti na požadavcích rodičů. Bylo to zajímavé a poučné, a já pochopila, že „Rodiče ve snaze správně vychovat dítě, čtou spousty knih a poslouchají spousty rad. Ne každá rada a kniha je vhodná pro každé dítě. Nesmím chtít, aby mé dítě dokázalo to, co jiné už umí. Musím se snažit na dítě převést určitou zodpovědnost a povinnost. Vzájemná důvěra a přítomnost otce při výchově pomůže matce neztratit nervy a zůstat oporou."

Už možná vím, kde „soudruzi" (a já) udělali pár chyb.
Za prvé - byla jsem na Káťu hodně náročná. Chtěla jsem, aby mluvila, kreslila, běhala, chodila na nočník, sama jedla, uklízela si po sobě.
Za druhé - naložila jsem si na sebe moc povinností, včetně bláznivé myšlenky, že malou v podstatě vychovám sama.
Za třetí - kvůli našim všem rodinným problémům (s prarodiči, mužem) se utrhuji na malou
Za čtvrté - i když s ní trávím celý den, chvilek kdy jsme opravdu spolu je žalostně málo.

Zatím je z ní malé totálně maminkozávislé batole, které si neumí najít zábavu. Díky její „živosti" je opravdu problematické vybrat hru, která by ji zaujala na deset minut a mě se tak vytvořil prostor pro domácí povinnosti.

Takže zase stojím na startu, ale díky této inventuře vím, kam se na pomyslném rozcestí vydat. Jenom doufám, že není pozdě - pro mě i pro Kačenku.

Občas neuškodí provětrat staré papíry.

Zinventurovaná Gabika a Kačenka (skoro 16m)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 07.02.06 13:49

Omlouvám se, nějakým omylem jsem deníček loupla k dětským. Tak snad to neva.
A koukejte psát!
Ani já to nemám lehké a dneska moc nechybělo a veškeré mé odhodlání šlo do kytek… Ať už to skončí!!!
 G.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 07.02.06 14:52

Ahoj Gabčo,

vůbec nevadí, že je deníček mezi dětskými … myslím, že se to hodí .....

Jdeme sáňkovat, večer deníček přečtu …

Jsem unavená, asi nějaká jarní únava, nejsem schopná ani ťukat do klávesnice …
Zatím páčko
 Lila

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 07.02.06 15:31

Ahoj holky, moc děkuju za pěkné rozloučení, ale asi se jen tak nedám, jsem zrovna v net kavarce a ve ctvrtek jdu do práce, takže se určo ozvu. včera jsme byli v solné jeskyni a jsem nadšená, sice moje peněženka ne, ale já i ema OK. vyhrazené hodiny pro děti, emča si vyhrála s kamoškou, nabrali jsme sil a soli a to doslovo nebot jsem večer sypala z eminy ponožky sůl, ale snad to zabere, taky ju ochutnala a pěkně se šklebila, prý se má chodit na začátku 3 krát do týdne, takže to bude frmol, ale stojí to snad za to, už ted mám hrůzu že malá bude zase nemocná.
GABIKO - moc a moc pěknej deníček, hlavně moc pěkně napsaný, a s tou náročností, tak to jsme snad všechny stejný a kolikrát nás do toho nutí okolí babiček např, ve stylu a to tvoje dítko ještě nerchodí na nočník apod… no nic at si trhnou, důležité je mít ty naše prťolky rádi a být s nima. jo a na emu se utrhuju skoro pořád a pořád si říkám že to nesmím :-))))))
Tak valím za emikem, a ve čtvrtek se vám určo ozvu, moc a moc mi chybíte.
BUBU - posílám ti mobil a dej mi ptrosím vědět kdyby něco bylo, moc ráda bych se přidala.
Pozdravujte mazlíky a pá pá pá.
 Lenka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 07.02.06 19:19

Gábi, k tomu se dá napsat jen jedno - trefila jsi to naprosto přesně. Tohle se ti fakt povedlo!

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 07.02.06 20:43

Ahoj Gabiko,

moc pěkně napsané … po přečtení článku mě hned napadlo toto „Kde soudruzi udělali chybu aneb život je boj!“ …boj se, boj…

K tomu vztekání - všimla jsem si, že když jsem naštvaná, tak Petr začne děsně kňourat, volat mama, mama, věšet se mi na nohu a je neschopen cokoli sám dělat…myslím, že je jen vyděšen a neví proč a chce se ujistit, že se nezlobím na něj … si myslí, že je středem mého světa … Když se uklidním, opravdu uklidním, v klidu jej přitulím, začnu dělat blbiny, tak se najednou uklidní i on, chvilu si se mnou pohraje, pak mi seskočí z klína a je pryč. samo, že na dohled, ale najednou je spokojený a hraje si sám nebo z bráchou ( i toho ignorujr, když jsem na něco naštvaná).
Toto mě napadlo dnes, když jsem ráno byla vzteklá a tudíž protivnější než obvykle. Tom byl v pohodě, je velký a a zná mě. Petřík to však hned vycítil a kňoural a kňoural … dopadlo to tak, že jsem mu nakonec jednu plácla po zadečku. Poprvé v jeho životě…

A co mě hryzalo? Petr večer špatně spal, tím pádem i já .....ráno mi odjel mužíček na Slovensko (ještě se nevrátil, právě trčí někde v koloně u Trnavy) a já mám o něj strach ..... a výsledek? jsem byla protiva největší a odnesl to ten maličký…nejmenší …

Tato úvaha, mě nutí vrátit se zpět do let, kdy byl malý Tomík a v jednom kuse, celé dny kňoural, stál mi u nohy, brečel, byl vzteklý… já tehdy byla nevyspalá, vzteklá a naštvaná, … a tak jsem asi byla i protivná Tomovi, nehledal ve mě náhodou ujištění, že jsem v pohodě, že jej mám pořád ráda (vždyť jsem byla jeho jediná jistota, která s ním trávila celé dny, tatík pracoval), že se nezlobím na něj? Čím byl nejistější, tím hůře spal a já také. A ráno jsem byla protivná, unavená (jednou jsem usnula ve stoje v kuchyni)… a kruh se uzavřel .

Možná je to jen moje teorie, možná je to pravda, nebo ždibec pravdy … Tomík je docela temperamentní dodnes, neposedí na zadku ani vteřinu …ale tím jak roste, je rozumější, umí se stále lépe ovládat …je prostě skvělý … není to náhodou tím, že už spí? Hi, hi … už plácám, raději budu končit ..

Lila

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 07.02.06 21:57

AHoj holky,
ahoj Gábi,
napsala jsi moc hezký deníček… tak nad tím přemýšlím a co k tomu dodat… (mimochodem díky moc, že ses toho ujala, já mám sotva pár řádků, takže to pošlu pak…).
S výchovou dětí je to strášlivě složité.
Jsem ráda, že jsem si něco z ingrediencí toho překrásného a předobrého koláče vyzkoušela sama na své sestře a pak i ve školní praxi.
Nejhorší jsou právě všelijak dobře míněné rady a srovnávací tabulky. Každě dítě je originál, je jedinečné a je přece známo, že i dvojčata jsou každé jiné.
Takže k tomu je potřeba zaujmout i jedinečný přístup. Pokaždé je výchova alchymie a pokaždé je to pokus-omyl. Co spolehlivě funguje na jedno, naprostým fiaskem skončí u druhého.
A víš co je úplně nejhorší? Že na to maminka držící uzlíček právě porozený v náruči nepomyslí. Řekne si, když je takové malé, váží stejně, měří stejně jako to sousedovic, bude mít i stejné chování.
Omyl!!!
Koukni se kolem sebe. Na dospěláky a ukaž mi někoho, kdo bude stejná kopie tebe! Nikdo takový neexistuje. Tak proč si do hlavy tlouct nesmysly, že mé dítě bude stejné jako tamto? Že má v tomhle měsíci umět tohle a když to sousedčin umí, tak já ho musím něčím trumfnout!
Omyl na druhou!
Krásně jsi to popsala. Bylas na Kačenku náročná. Je dobře, že sis to uvědomila už teď a chceš s tím hned něco dělat. Já si hned říkala, že je něco v nepořádku, když jsi psala o těch knížkách o výchově. Já jich přečetla díky studiu tolik a myslíš, že si něco pamatuju? Ne! Vede mě jen intuice a zdravý selský rozum.
Bože, já tak nesnáším přechytračelé matky, které uvěří kdejaké pitomině někde publikované a některé diskuze ne Emiminu jsou toho zářným příkladem… např. naposledy jsem se fakt pobavila diskuzí na téma - porod snadný nesnadný podle znamení zvěrokruhu… to bylo fakt skvělé! :-)
Ale zpět k dětem.
Jsem ráda za tu možnost, za ten dar být mámou… splodit, vynosit, porodit a možná i vychovat… a přesto jsem denně unesena pokroky AA.
Je jasné, že ji srovnávám s ostatními dětmi, ale my v okolí nemáme starší a bylo děsně depresivní se bavit s ostatními maminami. Byť i virtuálně. Jednu dobu jsem to nezvládala, tak jsem se o tom odmítla bavit.
Až teď, když mám možnost koukat na mladší děti kolem sebe, srovnám je s tím, co v tu dobu uměla AA. Je to hodně jiné. AA je opravdu hodně šikovná, umí některé věci jako dvouleté dítě… a o tom jsem vlastně chtěla psát deníček, tak ani nevím, jestli to ještě má cenu, abych případně někoho nenakrkla:-)
Ale já ji rozhodně nebičuju k super výkonům, spíš ji nechávám proplouvat samotnou a jen jsem tím rádcem - ano, rodič, vychovatel, má být jen rádcem…
Takže když mi někdo řekne, že je šikovná, že je moc šikovná (hlavně taková pochvala od tchýně potěší, když řekne, že je vidět, že se AA věnuju, že je „vychovaná“ - každý máme jiná měřítka, že? :-) tak já si to ráda vyslechnu a myslím si své.
A samozřejmě, děkuji Bohu, že mi nadělil takové dítě.
A jestli je šikovná, nadaná? mojí povinností je někam ji vést, dát jí směr. Jestli z ní něco bude?
tak na tohle ale fakt teď nemyslím.
Užívám si každý den s ní, protože to letí a teď je to u dětí nejlehčí období, i když nám někdy lezou svou všetečností a zvědavostí na nervy, protože se motají pod nohama a stelou si pod sebe:-)
Ale i tohle období pomine a my budeme vzpomínat.
Nervy mi taky ujíždí, ale je to právě o té pohodě. když jsem v klidu já, je i AA a když už nevím coby, naložím ji do kočáru a jdeme ven. Na 20 minut a stačí to. Já se uklidním a ona přijde na jiné myšlenky.
Tuhle spojitost - nálada matky → nálada dítěte už jsem objevila hodně dávno a je pravda, že když teď nebudu lítat do práce jak splašená, budu si to o to víc užívat.
A děti? mají taky své nálady jako my dospělí. Jednou se blbě vyspí, nebo jim něco nejde pod nos…a taky nemůžou být pokaždé milé a usměvavé. Takže je to na nás dopělých je „přečurat“. Změnit zábavu byť za véééélikééého bordelu v bytě a případně nutné koupele.
Zrovna dneska mě AA děsně překvapila… táta ze služebky nejel a nejel, cesty jsou hrozný…a já už chytala amok, jak tu krizovku před koupáním zvládnem. začala jsem uklízet hračky a podala AA knížku s anglickými písničkami, má ji moc ráda, je nádherně ilustrovaná a ona si s ní sedla v kuchyni na zem a 20 minut si ji prohlížele!
nikdy tak dlouho u ničeho nevydrží a už vůbec ne u knížky. Asi věděla, že si teď mamku nemůže rozhodit…a byla hodná. A pak? 20 minut se vydržela koukat sama na pohádku - taky v angličtině. Já fakt žasla! Tohle se u nás přihodilo poprvé, kdy by dítě bylo samo a v klidu..
A já? Já byla v pohodě. Nic jsem „nehrotila“, nikam nekvaltovala, prostě jsem přijala za svou myšlenku - jsem s dítětem…
Tak konec mým úvahám…
Snad jsem nikoho nevyplašila, to bych nerada… jo výchova… ošemetné to téma.
A Gábi, jakýkoli problém vy výchově s tebou ráda proberu… pomůžu ti se podívat na to z druhé strany - a to je to nejdůležitější… Mít toho rádce - uklidňovatele - průvodce - manžela…kamarádku…
Hezký večer
 Mia

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 08.02.06 00:01

Ahoj Gabiko, krásný deníček. dlouho tu tak povodově napsaný nebyl :o).
Taky se snažím si s holkama užívat a zrovna jsme se tento týden přehouply do „pohodova“, tak tím to jde líp. Konečně se uzdravily.
A jak je Bára zdravá, má zase roupy. Dneska bylo chvíli podezřelé ticho.........tak jsem ji našla v kuchyni - s louží pod sebou. Nezaměnitelná vůně mi prozdradila, že okusila olivový olej. Rozhodně jí nezachutnal, protože ho měla půlku na tričku a další část na koberci, co si na něm hraje. V té chvíli mi teprve došlo, že ho opravdu i ochutnala - to jsem si přičichla k dudlíku - no úchvatná vůně :o)) - jsem zvědavá, jak zítra dopadne plínka :o))). Dostala hned rohlík na zajedení, aby se případný olej měl do čeho vsáknout :o).
Před tím zase nechtěla jíst, tak jsem rizoto dala na stůl a ¨věnovala se dál chlebíčkům na manželovu oslavu. No a známé ticho mi napovědělo, že se něco děje.........to si Bára rizoto stáhla a „opravdu vybraným způsobem“ vyjídala hrášek z talíře. Když jsem jí vysvětlila, že se nesmí hýbat, že tu spoušť musím nejdřív zamést, jala se jíst zrníčka rýže ze země..........
Pak zase Alence z lásky nabízela makovou buchtu........
Ale jinak pohoda :o).
Taky nesnáším srovnávání jakého¨koli druhu. To má ostatně rád asi jen ten, jehož dítko vyniká ??? :o) Bára je totiž svá, jak boty. Mele si neustále svou hatlamatilkou, nočník nás nebere, u oběda bojujeme o lžičku a když se ji snažím něco nového naučit, velmi rychle prchá na opačný konec bytu.
Jo, ještě jsem si vzpomněla, jak mi včera spadlo z linky vajíčko (uvařené - uf :o) a já , SAMA v kuchyni, říkám: „Jéééé, vajíčko nám udělalo báááác“ a zvedla jsem ho. Nakonec jsem se tomu zasmála, ale už mám asi domácí krizi, ne? :O)).

Vzhledem k mému stavu-nestavu, bych ráda otevřela nové téma (jen v našem deníčku - to stačí) a hned se dozvíte o čem:

  • už přes týden se mi nedostavila MS
  • už přes týden Alči po většinu dne nechutná mé MM
  • už tak 4 dny trnu!!!
  • a jsem pořádně nervózní

Koupila jsem si dnes jeden těhutestík, pro jistotu. Asi to bude jen zpoždění, ale už to, že by ta situace mohla nastat, mě nutí přemýšlet o tom, co by bylo dál.......

Takže otázka do Bubuankety:
Kdyby jste ¨měly dvě děti po roce a zjistily, že jste znovu takhle rychle otěhotněly? Jak by jste situaci řešily/neřešily?

Zajímá mě váš názor. Jste tu mamky plánovaných miminek, miminek, co „potřebovaly pomoct, aby se vyklubäly“, možná i nějaká z počátku překvapená........, takže pište, jsem zvědavá.

(pro vysvětlení - mám zavedeno nitroděložní tělísko, ale nehormonální, takže nějaká teoretická možnost by tu byla…)

Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 08.02.06 00:25

Ty Bubu, to je teda věc … nic nevymyslím…jen to, že pokud nejsem v tvé situaci, absolutně nevím, jak bych ji řešila … to na úvod.

S dětmi 4 roky od sebe, kdybych teď zjistila, že jsem těhu, tak bych počkala, co se za 8-9 měsíců vyklube ..... ale, abych se přiznala, měla jsem také jedno poždění, žádnou antikoncepci jsem nebrala, bylo to blízko po narození Petra…nadšená jsem nebyla, ba propadala jsem dokonce zoufalství ..... ačkoli bych si tenkrát ty tři děti přála (přání třetího dítěte mě pomalu opouští, beru 2m HA)

Ne, opravdu nedokážu říci, co bych dělala, být na tvém místě ........ Ráno uděláš testík?

Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 08.02.06 00:30

Nedokáži říci, co bych dělala, být matkou dvou dětí po roce po sobě jdoucích a čekat třetího prcka rok po druhém … to proto, že člověk nikdy předem nemůže říci, co udělá, dokud to nezažije na vlastní kůži …

Samozřejmě bych ráda řekla, že se už těším na malého Bubáčka …

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 08.02.06 11:01

ahoj holky,
teda dneska mam desnou depku z prace. Nahromadily se mi tady takovy problemy, ze nevim, kde mi hlava stoji.
Gabi mooooc pekne napsano.
Bubu - ja jako cekatelka na druhe ditko, bych byla pro 2 carecky, ale 3 deti? tak to fakt nevim, ale kdyby to mela byt pravda, tak proc ne. Fakt nevim, ale byla by to bomba. : ))))

Marcela

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 08.02.06 13:22

Ahojky.

LILO, MIO a holky, chci vám hrozně moc poděkovat. Víte, když jsem to psala měla jsem za sebou přímo úděsný víkend a v duši zmatek. Přemýšlela jsem jestli to napsat, jestli to nevyzní jako stěžování, ale pro mně je to obrovský problém. To selhání si dávám za vinu já a vím, že malá se chová přesně jako já.
Jsem od přírody dost cholerická. Vydržím spousty věcí, ale neventiluju to hned ven. Uvnitř si to střádám a střádám a pak vybouchnu.

Je pravdou, že jsem pořád někým (hlavně prarodiči) tlačena do výchovy, která mi není po chuti.Když jsem pomáhala tetě s jejími 4 dětmi zdálo se mi to všechno jednoduché, ale realita mi otevřela oči.

A jak napsala Lila, děti jsou obrazem našich nálad. A u mně a Káti to určitě platí.
Potřebuji uvařit oběd co nejrychleji, abych mohla být s ní, ale ona se mi motá pod nohama a odstrkuje mně. Mně to zdržuje a jsem na ní naštvaná. Ona se potom začne zlobit a vztekat… a já vybuchnu. Vím, že bych to měla přerušit a jít si s ní hrát, ale během té chvilky K stihne vytahat a roztahat plno věcí, které se mi motají pod nohama, takže abych mohla dovařit začnu hračky uklízet. No jenomže potom se už k vaření zase nedostanu, protože pro Káťu už jsem pracovala a je zase čas jít si hrát. Ona se prostě sama nezabaví. Muž mi to nedávno předhodil, že co jí vlastně učím celé dny, když jsem ji nenaučila hrát si. Dá se hraní vůbec naučit? A jak jsi to praktikovala, Lilo, s malým Tomem, když je hyperaktivní?

Další věc, co mně trápí, je Kátin způsob stravování.
V posledních dnech jsem pro její nechuť zrušila dopolední ovocné přesnídávky a odpolední jogurtové svačiny.
Ráno vypije asi 300ml mléka, v poledne oběd (ten sní bez problémů) a pak až předvečeře (chléb nebo pečivo se sýrem, džemem a nedávno i medem), protože na večeři sní akorát pár lžiček kaše (někdy víc jindy míň). Přes den pak pojídá jablíčko a občas sušenka nebo suchý rohlík.
Přijde mi to hrozně málo a už vůbec nevím, kolik by měla mít za den vypito mléka, aby to pokrylo její potřebu.
Nechci to dopracovat do stavu, kdy budu ráda, že mi sní alespoň pár cukrátek.:o((

A teď k Bubu-problému. DOufám, že se to co nejdřív vyjasní a budeš vědět na čem jsi. Alča může mléko odmítat i protože cítí, že budeš mít MS. U K to tak začalo a ona byla vlastně nejlepší předpovídač funkce mého těla. A víš, že na MS má vliv hodně věcí, třeba i proběhlá viroza - a tu jste doma měli, ne? A pokud jsi brala nějaké léky, tak je to určitě tím.
Pokud by to ale bylo třetí Bubáče, byla by to fakt bomba.
Pořád se tady oháním tou svou tetou, doufám, že neotravuji, ale ona hoooodně obrečela až to čtvrté „zjištění“ a i když je věřící, tehdy vážně přemýšlela o interupci (barák rozestavěný, muž jenom na víkendy a vlastní matka spíše ke škodě než ku prospěchu). Dneska je moc ráda, že to neudělala, protože až to poslední dítě si opravdu vychutnala a vychovala a je to její mazlíček a sluníčko. No ale věkové rozdíly mezi dětmi byly o kousek větší (2 až 3 roky)

Jdu se najíst.

BTW - Lilo, jak se to vyvíjí s Tomovou školou? Už si moc nevzpomínám,jak to nakonec dopadlo.

Marci - kdy odlétáte a jak jsi na tom s malým „Dominičkem“?

Gabika

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 08.02.06 14:43

Ahojky,

Gabiko, super deníček. Víš, že je mi trochu do breku? Moc hezky jsi to napsala. Jo s dětma je občas kříž. NEstihla jsem přečíst komentáře. Pak se ještě ozvu. Teď musím letět. Dostanu se sem teď většinou jen přes den, páč večer mi okupuje PC Jarda. No a přes den s Anýzem za krkem zase nejsem schopná kloudný myšlenky:-(.
Tak zatím

Jitka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 08.02.06 20:40

Gabčo, já jsem měla den s malým úplně stejný jako máš ty teď s Káťou. Bohužel ti moc neporadím, jak na ni. Sama nevím. Kdysi jsem četla snad všechny diskuze (tenkrát na rodince) o takto aktivních dětech, ale všechny maminy dávaly rady , které jsem vlastně nechtěla slyšet: „Věkem se to zlepší, počkejte až budou malému tři roky" … to, když jsem si přečetla, tak jsem myslela, že se asi zblázním…tak dlouho?

Dnes si myslím, že jsem měla s malým chodit více na návštěvy ke známým s podobně starými dětmi nebo zvát návštěvy k nám … člověk by více pokecal a dítko se na chvíli zabavilo … třeba taháním se o hračku - každá změna dobrá! Opravdu nevím…

Také si myslím, že jsem neměla trávit tolik času vařením obídku Tomovi (úplně stejně u mě stál a řval) .. dnes se podezřívám, že jsem chtěla vařit, abych měla klid, jsem si myslela že snad bude, ale nebyl … ono bylo náročné si s Tomem hrát, když u ničeho nevydržel, stále se rozčiloval. Můj muž o Tomovi prohlásil, že je tzv. samonasírací … když nemá kvůli čemu řvát, tak si něco vždycky najde. Jako např. že nechce ten chlebík, o který mě právě požádal … a spustí, jako by mu někdo trhal nohu (v 5,5 letech ho to naštěstí už skoro úplně opustilo - to samonasírání)

K tomu hraní - to se děti opravdu musí naučit. Nejlépe tím, že okoukají od druhého děcka - na to jsou dobrý stálý kamarád/ka, klidně o chlup starší … nebo pozorováním maminky, jak si hraje s panenkou, autíčkem, jen tak sama pro sebe…tak je to alespoň s Petrem, děsně kopíruje Toma a ostatní děti, se kterými jsme téměř denně v kontaktu, buď u nás doma nebo u nich (jsme tři maminy, každá po dvou dětech, starší jsou spolužáci ze školky, mladší mají 16 a 17 měsíců).. je to paráda, i Tom si hraje rád s klukama, zavřou se do pokojíku, nepustí tam maláče a blbnou tam třeba i dvě hodiny a já o nich nevím…jen když potřebují najíst, napít, vyčůrat … Tom, když je doma Petr, tak blbne s ním, jinak mi dodnes visí „ u za*ku" a stále do mě něco hustí…(stejně je to moje zlatíčko, právě jsem dostala od něj pusu na dobrou noc - po třetí kvůli tomu vylezl z postele, vykuk jeden)…
Gabčo, radu nemám, bohužel…možná malé chybí ty děti, možná chyběly i Tomíkovi…

S jídlem - nejvíce jsem byla naštvaná, když po vaření obídku, s visícím Tomem na noze, jako s koulí vězeňskou, za stálého řevu a nervů…ten oběd nakonec Tom nechtěl!!! To mi ruply nervy … pak následovalo uspávání za dlouhého Tomova řevu, a za 20 minut vstávání za příšerného řevu a hodinové uklidňování … nás obou … No, dnes se divím, že jsme to oba přežili, snad ve zdraví … Dnes bych se na to vyvařování vyprdla … myslím, že byla i moje chyba, že jsem všechno chtěla stíhat, mít tip, ťop …
Už se do toho moc zamotávám…Tomík není taková zrůda, abyste si nemyslely, tak je to moje zlatíčko!

Papá
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 08.02.06 20:57

Tak co, Bubu? Koukám, že v diskuzi už řešíš, jak dostat tři bubáčky do tandemového kočárku? Jak dopadl testík?

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 08.02.06 21:21

Gabčo, holky, nedalo mi to a kopíruji komentář z jedné diskuze …

https://www.emimino.cz/modules.php?…

*Peto, ten kocar je krasnej!!!!!!!!!! Juuuu!!!!

A jinak k diskusi, sice asi nemam skorodvojcata - holky jsou od sebe o naplanovanych 21 mesicu. A vetsinou je to naprosta parada! Nemenila bych dokonce ani v tech chvilich, kddy to takova parada neni.

Chcete popsat nas dnesni vecer? Tatka je - jak jinak - sluzebne mimo a tak valcime samy. To, ze po nasem navratu z Cech je z Pepi urvanek nebudu moc zminovat, neni to setrvaly stav, tak za den dva nebo tri ji to snad prejde - jen kvuli tomu nemam vybalene tasky (dojeli jsme v poledne, tatka se najedl a jel do prace), bo se mi ty moje potvurky stridaly ve spani. Takze jsem je sla koupat - starsi sla se revem, protoze ma obdobi vzdoru - sice je nejhorsi za nami, ale se revem vstavame, lehame, jime a tak vsechno, Pepi sla se revem, bo jsem musela svlect starsi a tak jsem ji musela polozit. V koupelne jsem dala do vany podlozku, aby se to Pepi nesmekalo, napustila jsem vanu (s Pepi v naruci a se rvouci Adlou vedle) Vrhla jsem deti do vany, nahazela jim tak hracky, obe sedely proti sobe a hraly si - PARADA!!!! TAk jsem letela pro fotak - dosla jsem do koupelny, zapla fotak, ten smejd se seknul (zacal zlobit - hadejte kdy? No mesic po skonceni zaruky) a nez jsem stihla vytahnout baterky a ten fotak tim restartovat, tak Ada zahlasila BOBA!!! Poprve v zivote se vykadila do vany!!!!!
No, bylo to humorne, vana plna hracek a dvou deti, horka voda a doma ja sama… Takze prvni bylo po:,–(it Adlu na nocnik vedle vany (koupelka ma 1,4m*1,5m - takze si dovedete predstavit, co je tam mista) pak za druhe - vzit lodicku, nabrat do ni bobek (nastesti drzel pohromade) a odnest ho na zachod - jeste pred tim vypustit vodu aby zacala voda i se zbytkem bobku odtekat od Pepi (Jesteze Ada sedela u spuntu!!!!) Pak osprchovat Pepi, vzit ji do loznice na prebalovak a osusit, Ade zakazat vstat z nocniku. Pepi rychle zabalit a oblect a soupnout pod kolotoc do postylky. Mezitim zacala jecet Ada, ze nechce byt na nocniku, takze na ni fofrem zajecet, ze nesmi vstat a letet do koupelny vzit Adu soupnout ji do vany a letet na zachod s druhym bobkem v nocniku, oprchovat Adu, osusit ji na prebalovaku, protoze to videla u Pepi a chce to taky a oblect ji kosilku. Vzit ji a vycistit zuby a dat pusu a se revem ji polozit. A jit honem kojit. Ukojit Pepika az ke spani a rychle sednout sem a vypsat se z toho - Ada vyzaduje, abych s ni byla v mistnosti, kdyz usina, ale nesmim cist pohadky, to se jeste vzdycky desne rozdivoci…
Tak. Ted jsem se z toho vypsala, obe holky uz spinkaji a jdu do koupelny umyt vsechny hracky, protoze se chybicka vloudila a ja nevyndala hracky nez jsem sla sprchovat Ade prdelku - a protoze byla spinava a protoze hracky zustaly kolem vanove vypusti, musim je jit omyt Zkusenost pro priste. No a hned potom letim fofrem se psem, protoze diky tomu odpornemu pocasi nechodime ven tak casto, jak jsme zvykle!

Holky, nemenila bych ani za zlaty prase a naopak se tesim, ze se treba rohoupeme a poridime si do toho jeste Tonku

**Lesina a dracata obcas sice na zabiti, ale nase!***

Jak napsala Pepsi - je hezké mít dítě ale ještě lepší je mít dvě!

Pěkný večer
opět Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 08.02.06 21:44

Lilo - díky. Díky za tvůj komentář i za ten okopírovaný.
Moc maminek tady v okolí neznám - je to vlastně moje „hlídací teta“ s ročním Tomáškem a mamina se skoro stejně starou hočičkou (tu už jsem k nám i zvala, ale vzhledem k tomu, že má nedaleko své rodiče,je spíše u nich).
Je mi taky záhadou Kátino chování u hlídací tety, pže ta si zatím ani jednou neztěžovala a naopak K chválí.
Je škoda, že bude funkční jenom do konce srpna, pže sama chce začít pracovat a malého ji bude hlídat babi. A mně zase bude čekat hledání nebo doufání, že se podaří sehnat jesle.

Ale těším se až konečně zase bude jaro a my budeme chodit ven, k rybníku, do parku na Svatou Horu a hlavně na pískoviště.
A taky nenávidím uklidňování typu „po třetím roce se to zlepší“, a to v diskuzích čtu hodně často. Je to asi pravda, ale do té doby, pokud se nestane alespoň malý zázrak, zešílím.

Jdu dodělat resty a pak do hajan, zítra se jdu zase „uklidnit“ do práce:o))

Gabika

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 09.02.06 10:00

Ahoj holky,

taky potvrzuji, ze me nalady se odrazeji na Danielkovym chovani. Nekdy je to fakt na palici. Taky se me drzi za nohu, nechce aby ho nekdo jiny nez ja choval, no proste nekdy mi z toho fakt hrabe. A hlavne v zime, v tomto pocasi mi hrabe ze vseho nejvic. Danielek miluje spolecnost deti a prisla jsem na to, ze kdyz je sam tak se doma desne nudi a je protivny a naladovy. Obcas vodim do skolky neter a synovce a Danula vubec nechce jit se mnou domu, dela mi „pa pa“. Taky mame problem, ze kolem nas moc deti neni a tak se snazime chodit mezi lidi. Ted hledam nejake cviceni pro mamy s detma, aby se drobecek vyradil.
Vcera mel prcek cely den zvysenou teplotu. Mel 38 a tak za chvili valime k dr. protoze chci mit jistotu, ze je to od zubu. Prisla jsem na to, ze mu rostou dalsi dva zuby, takze uz bude mit plnou pusu zubu ; ))))
V nedeli uz letime na dovcu a ja mam hruzu z toho, ze by mel byt danula nemocny.
Holky, u nas taje a desne fouka, ale treba bude brzo jaro. Uz se nemuzu dockat toho, az zacne rust zelena travicka, pokvete zlaty dest, kocicky, prvni tulipanky. Holky, ja se taaaaak tesim.

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 09.02.06 10:57

Marci, jak se oteplilo, tak u nás zpívají ptáčci!!! A na dovče se napojíš vitamínu D ze sluníčka a bude zase líp, a čekání na jaro taky uteče!
tak držím palečky, ať je Danýsek zdravý, ať to jsou „jen“ zoubky!
 Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 09.02.06 10:59

Tak Bubu? Tak co? Ty nás tedy napínáš…budou dvojčata? No, to asi moc vtipný není. Tím mě strašili, když jsem myslela, že jsem těhu, že ke dvou klukům budu mít ještě dva kluky, naráz!
 Lila

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 09.02.06 12:24

Ahoj holky, ahoj Gábi,

já snad tu polívku neuvařím:-)
Jsem se na netu zasekla.

k tvým dotazům, Lila to napsala pěkně a pravdivě.
Děti si naučí hrát si koukáním na druhé. Proto si AA hraje s koníkem, že ho drží v ruce a koník poskakuje a vydává zvuky tro tro… viděla to u mne. S legem si hrajeme tak, že panenky posazujeme na židle, které mi nejdřív podá a já je zapíchnu do deska nebo ona sama, pak dáváme panenky do postýlky, chodí po schodech… to mělo být do dalšího deníčku, kruci:-)
S velkou panou Agátou si hraje od 13 měs, vozí ji sama v kočárku, posazuje na židli, krmí ji, teď ji dává i na nočník, vozí ji na motorce - Už se jí to začíná přelívat-spojovat - co dělá Amálka dělá i panenka (medvídek).
Knížku si čte, když čtu i já.
Vozí auto na špagátku, vozí v něm panáčky, plyšáčky… viděla to u mě. S tátou hraje florbal - hokejku má v ruce a někdy se strefí i do míčku:-)
Když vařím, vaří i ona. Byť za cenu velkého bordelu v kuchyni, ale nechám ji… hrabat se v mouce, má jen „své“ misky do mého mi nesmí sahat. včera mi podávala jabka, já je loupala a pak krájela a ona malé kousky přendávala z jedné misky do druhé, jedla je mezi tím a já upekla koláč. Taky jsme je vyváleli po zemi, to musí být, mouka byla našlapaná i v předsíni. Ale o tom to je, ukazovat svět dospělých dětem, nastavit jim takové úkoly, které jsou pro ně únosné a nechat je zapojovat a ne je odhánět. Čím víc bude křičet, tím budou vzpurnější.
Sype mi i prášek do pračky, 2× ho vysypala na zem, stane se, zavírá dvířka, zmáčkne čudlík. pak mi prádlo podává, když ho věším na sušák… je to potřeba, aby mi pomáhala a ji to baví.
Pak si chvilku kreslíme, nebo jí učím nové fígly s dalšími „hračkami“, vkládat knoflíky do krabice od papírových ubrousků - co má otvor, prostrkovat je do rourky od toaleťáku, držet otvory a třepat s ní, aby to chrastilo… ona si pak tyhle „hry“ hraje sama…po chvilkách, zalezlá v koutě. Klasické hračky ji nebaví, tyhle „blbinky“ jsou lepší.

A co se týká vaření - kdy mám horký hrnec na plotně, vařím hlavně večer, kdy už spí - ono se to vaří a já u toho dělám jiné věci, nemusím hlídat dítě, což je únavné:-) nebo právě přes poledne, kdy zase spí.
Bojím se vařit, když je vzhůru. to pak sedí v židličce, aby se nemotala pod nohama a krámuje šuplík, takže já mám překážkovou dráhu. ale to je vyjímečné.

A ještě k temperamentu. pokud jsi cholerická, neočekávej, že bude Káťa jiná… zdědila to po tobě, tak se s tím nauč pracovat, předcházej jejím výbuchům - i svým.
Težké, ale o tom je život. Nic nám nepřipravuje lehké:-)
Já jsem sangvinik každým coulem a Amálka? To samý.
jsem ráda a sangviniky mám moc ráda… dávají impuls k životu. Ale mám jich kolem sebe zatraceně málo:-) Spíš jsem já ta, která startuje druhé.
Martin je flegmatik - každým coulem, takže nám dvěma to spolu fakt vyhovuje.

zatím, letím vařit, dokud AA spí, jináč ji mám pod nohama:-)

Mia

A o tom jídelníčku to napíšu pak… snad si vzpomenu, v novém deníčku to bude určitě…stručně, jí jak slepice, zobe celý den a nic pořádnýho:-)
 papa

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 09.02.06 13:16

Ahoj holky.

Tak jsem zpátky z práce a Kačenka už spinká. Byla zase na hlídání, ale dneska poprvé jsem měla obavy, že se ji tam nebude líbit. Vůbec ode mně nechtěla. Nakonec se mi podařilo zmizet a za dveřmi jsem jenom zyslechla „mama“. Byla jsem celé dopoledne v pozoru, kdyby byl problém, ale „teta“ je prostě zlatá.

Taky jsem si to tady ještě jednou přečetla a až se K vzbudí, tak si to vytisknu abych to měla před očima a zavrtalo se mi to do hlavy. Psychologa snad nebudeme potřebovat.

MIO - Amálka je opravdu šikulka i v tom jak ti pomáhá. Já to taky zkoušela, ale prádlo mi Káťa nikdy nechtěla pustit z ruky, i když je sama vytáhla z pračky. Jakékoliv podávání kolíčku skončilo brekem, protože si myslela, že jí je budu vracet.
V kuchyni má svůj šuplíček a snažím se jí tam vždycky něco přidat nového. K hrncům ji nepouštím, protože je mám v jedné skřínce se struhadly, kotouči do mixeru a octem a olejem. Máme malý byt a pidikuchyňku, kde mají problém dva lidi se pohybovat.

Svou povahu a temperament nezměním, ale myslím si, že patřím ještě k těm mírnějším cholerikům. No ale občas mně chytá pořádný rapl.

Slibuju, že si vaše rady a povídání vezmu k srdci, že to s Káťou opravdu začnu od začátku. Nebudu to zatím více řešit, maximálně si občas povzdechnu, můžu?
A za tři nebo čtyři měsíce vyplodím nový deníček, kde už nás dvě budu jenom chválit. Slibuju.

No a včera se stal zázrak, na odpolední svačinku mi Kačenka snědla 200g jogurtu. No, ale pak už nechtěla večeřet. Možná to bylo i tím, že ji krmil Jarda, já jsem byla na AJ.

Gabika

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 09.02.06 14:20

Gabiko,
napsalas to hezky a preju vam, at se vam vsechno dari a muzes fakt napsat jen „pozitivni“ denicek.
Bubu, uz vis neco noveho? Ja bych nemela nic proti trem detem, ale treti tehotenstvi v tak malem odstupu si nedovedu predstavit. Jeste ted se vidim, jak jsem se posledni tydny belhala a nemohla si ani oblict ponozky, natoz si hrat s Lukaskem. Dneska odpoledne jedem s manzou do mesta a nakoupime pro me nejake nositelne obleceni, hura!!! Ono prece jen, po dvou letech permanentniho tehotenstvi se moda trochu zmenila…
Lukasek prestoze dlouho nechodil, je na jine veci moc sikovny. Jak pise Mia, necham ho pomahat mi pri vareni, prani (taky zapina nadsene pracku), uklizeni (nejradsi vypina vysavac, taha snuru ze zasuvky a namotava ji zpatky). Odnasi vsechno, co mu dam do ruky na pozadani do kose (neumi tridit na papir, plasty a ostatni, ale to neva, ja to pak vecer preberu). Hrozne ho to bavi a citi se dulezity.
Normalni hracky jsou fain, ale jeste lepsi jsou lahve se sroubovacimi vicky, nebo dva do sebe zapadajici kelimky, nebo snurka, co se da nekudy provlict. To si pak vyhraje sam, az zasnu.
Hlavne ho do niceho nenutim a hodne chvalim, kdyz se mu neco povede.
Jak si tu stezujete, ze nemate v okoli deti ve stejnem veku jako vase, tak to mam fakt o moc lepsi. Chodime v utery na cviceni a hrani (organizovane) a schazim se tak aspon jednou tydne s nekolika maminkami a jejich ratolestmi (neorganizovane). Zrovna vcera jsme tu meli osm prcku, to byl hukot.
Jeste jsem chtela neco pripsat, ale male kliste se vzbudilo a chce prisat:-)
 Pepsi

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 09.02.06 14:24

jo a k tomu jidlu:
po nekolika zoufalych tydnech ci mesicich, kdy Lukas do vseho jenom dobl, je ted vyborny jedlik…taky to na nem jde videt:-)
Rano mliko, pak kolem pul desate vydatna snidane, ve dvanact mliko, po probuzeni dospelacky obed, pak nejake ovoce, tycinky a tak a v sedm vecere. Snad mu to vydrzi, varit pro nej a pak to vyhazovat nebo dojidat me fakt neba.
 Pepsi

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 09.02.06 18:10

Ahoj holky,
jsem hrozna, vubec za vama nechodim, nestiham, K. mela rymu, uz dobry, tak jsme jezdily po navsevach, ted je na prazdninach na dva dny u nasich a my jsme na skoleni na zbrojni pas.
Gabi moc krasny denicek, fakt od srdce a ze zivota. Nekdy mi taky ujedou nervy a schyta to Klarka a pak se za sebe stydim. Kdyz ji pak reknu, ze si pujdem hrat a ona sebere sacek s kostkama a nadsene utika na koberec a tam rekne " hačí" a uz mi kostičky podava, jsem naměkko a rikam si, proc se ji nevenuju vic…

Bubu muj nazor nenazor znas, nevedela bych co delat… Je neco noveho?
 L+K

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 09.02.06 19:28

Dvě děti po sobě … aktuální to téma…
Dnes jsem si to velmi zlehka vyzkoušela na vlastní kůži. Přišla kamarádka s 6 měsíční Barčou. AA tu byla taky, samozřejmě.
poté, co jí několikrát vypichovala očička, plácla po hlavě, nechtě bouchla knihou při otevírání, ve mně jen hrkalo a myslela jsem na Verču, Missorku, jak to holky zvládají…
Pak nastaly krizové okamžiky, jako že kamarádka-máma šla na záchod, Barunka brečela a AA si vylila hrnek s pitím na sebe. Hrála si na velkou holku se lžičkou. Do toho zvonil zvonek, přicházela další kamarádka. Máma se vrátila ze záchodu, já šla dolů otevřít.
Pak máma s Barkou odcházela, kamarádka zatím zabavila AA a já jim pomohla s kočárem po schodech, ještě to neumí.
Samu sebe jsem si v té situaci neuměla představit, co bych dělala…ale asi bych vrzla mimi do postýlky, AA bych nakázala čekej, nebo bych šla otevřít s ní. Ale s kočárem bych asi s AA v náruči nepomohla.
Marně si hlavu lámu nad tím, jak to paní domácí zvládala s dvojčaty před 30 lety, bydleli v 1.patře pod námi… Přepravit je někam, vůbec z baráku vyjet!!!
HOlky, klaním se až k zemi! Jste fakt dobré, že máte skorodvojčata:-)
Ale ten pohled na AA a Barunku, jak si spolu hrají, byl úžasný. AA na ní dělala baf a Barka se smála:-)
Nebo jí nabízela hračky a ukazovala jí obrázky v knížkách a mudrovala u toho… paráda:-)

Hezký večer

Mia

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 09.02.06 21:40

Ahoj holky,
zatím se nic nedeje (snad) - musim si pro jistotu udelat druhy test.
Manzovi se opet nezda, ze bych mela sedet u PC, takze jen na chvilku.
A Gabi - nic neslibuj. Buď takova, jaka jsi a hotovo. Kazda si to delame po svym a kazda si obcas myslime, ze to nezvladame, stejne jako jsme sem tam presvedcene, ze jen my to delame nejlip.
Ja taky nekdy vybouchnu, ale na druhou stranu (v jedne chytre knizce to psali :o)), dite ma videt i to, ze jsme jen lidi, ze nam obcas neco ujede - nebudou mit pak sok z toho, kdyz se nekam omylem prichomejtnou­............tim nemyslim, ze na ne budeme preventivne rvat...........vsak vite, jak to myslim,ne?
Kdyz si vezmes zrovna me - minule jsem psala silenej denicek, ze mi ze vseho jde hlava kolem a ted mi zase prijdou holky jako dva andilci (jeden teda rohatej). Najednou je Bara hrozne roztomila, nekolikrat za den se nahlas smejeme i s mant¨zou, co to vyvadi - treba dneska: na:,–(ila si mou nejteplejsi zimni cepici a sla do pokoje. Jen tak po ocku jsem ji sla zkontrolovat a ona mela v ruce vysavac a jezdila po koberci - v te cepici :o). Tak jsme ji ho jeste zapnuli a Bara byla spokojena, my vysmati :o), Alca prekvapena.........

Tak ja letim, zatim se mejte.

P.S.: nejlepsi zprava tohoto mesice: STEHUJI SE NAM TI DEBILNI SOUSEDI NAD NAMA!!!! HURAAAAAAAAA!!!!!!!!! Snad ti novi horsi nebudou :O)

Bubu

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 09.02.06 22:31

Ahojky,
tak jsem si asi před hodinou dočetla komentáře a teď chci reagovat, no a všechno jsem zapomněla. Mám děsnou sklerózu. TAk něčím začnu a snad si vzpomenu:-).
Gabiko, nevím fakt, jak poradit. Děti jsou různé a tak, jak píší holky, jejich chování je myslím hodně reakcí na naše. Mám asi štěstí, protože Anetka je fakt docela hodná /tedy až na to usínání /. Ale nemysli, taky mi občas pěkně ujedou nervy. No a pak toho lituju. Musím ale taky spoustu věcí překousat, a smířit se s tím, že tu je prostě binec, že po zemi leží hračky a vůbec není všechno pígl nýgl/nebo jak se to píše/ a být v klidu. Ale jak říkám, jsem jen člověk, a taky občas začnu vyšilovat. No, tak vidím, že jen plácám a nic neporadím, ale naštěstí Ti poradily holky:-). Jen bych Ti přála, aby další Tvoje dny s Kačenkou už nebyly boj,ale taková ta nějaká hezká souhra, abys prostě neměla pocit, že každá taháte za druhý konec provázku. Já tohle občas prožívám s tou svojí starší - Terčou. A moc příjemný to teda není.
Jejda holky, mě to nějak fakt nemyslí. Mám tu zrovna volný večer, všichni chrní!!! Chtěla jsem něco pořádnýho napsat, a nic. Tak jdu radši spát a snad zítra bude líp

Jitka

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 10.02.06 09:04

Ahoj holky,

tak jsem dolouskala vase komentare. Pekne jste se rozepsaly : ))) Az se vratim nebudu to stihat ani cist.
Holky, dneska byla ale noc. Danula mel v noci zase zvysenou teplotu a nejak spatne spinkal. Nechtel ani dudlika ani spat s nama. Lehnul si sam do postele a lezel tam a poplakaval. Vzala jsem ho mezi nas, ale moc to nepomohlo. Slezl z postele a chtel abych sla s nim. Sli jsme si hrat a zpatky do postele jsme se vratili az kolem 3 hodiny. Hned usnul. Prdolka moje malinka se dneska v noci moc nevyspal. Tesim se, az budeme mit vsechny zuby venku a nebudou nas trapit.

Marcela

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 10.02.06 12:28

Marci, přeji moooooooc pěknou dovolenou a taky, aby Danýska nebolely zoubky. Úplně ti závidím ty rozzářený očička, jak se bude cákat ve vodě. Barča to zožňuje :o).

Gabi - ta teta na hlídání je tvá kamarádka nebo jí něco platíš? Dá se tak vydělat?
Díky, Bubu

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 10.02.06 12:36

BUBU - „tetě“ platím a budu jí platit pořád, i když se stává mou kamarádkou. Za to, že kromě svého ročního Tomáška, hlídá i mou „nezvedenou“ Kačenku, zaslouží kromě mého obdivu i ty penízky. A navíc nám snad zvednou ten rodičák (senát to schválil, tak je řada na prezidentovi).

A zapomněla jsem včera napsat, že už se K s malým Tomáškem LÍBALI. Dali si pusu na rozloučenou - Tom sice trochu uhýbal, ale Kaťa byla vytrvalá.

A musím ji dneska pochválit - sice mně v noci štvala - vstávala jsem k ní od 2 hod snad 20×, pak jsem to vzdala a a po páté hodině ji dala Sunar. Pak ještě chvíli hopsala a dováděla, ale najednou ztichla. Usnuly jsme obě a vstávaly až v půl osmé!!!! Neuvěřitelné!!!! Zato teď v postýlce dovádí už půl hoďky a ne a ne usnout.

G.

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 10.02.06 21:01

Tak jsem byla vcera vecer s prckama sama doma, vyborny!
Nina ne a ne usnout, od osmi do deviti jsem ji mela v naruci, pak zavrela oci a vytuhla. Honem jsem se prevlikla do pyzama a uklidila kuchyn. Za ctvrt hodiny otevrela oci a zavrela je presne ve dvanact. Uz jsem mela krece v zadech od noseni, byla proste neodlozitelna, hned se hlasite hlasila. Strasne hlasite travila, asi ji to dost trapilo.
O pulnoci jsme se ulozily do postele…no a ve ctvrt na jednu se vzbudil Lukasek, brecel ze spani, nedal se uklidnit. Ja uz padala na hubu, nastesti se pak vratil manza a prevzal…To jsem si oddechla. Dneska pres poledne jsem si dala dve hodiny slofika a tesim se na dalsi noc:-))
 Pepsi

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.02.06 17:54

Naszdar holky,

tak jsem se právě přidala do deníčku Hubitelek!
 http://emimino.cz/modules.php?…

Lila

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.02.06 00:11

Ahoj holky,
vypadá to, že náš deníček krachuje.......8o(.

Jak jste na tom? Já teď fakt nestíhám přispívat. Navíc manža na mě čím dál tím víc kouká, jak na závislačku, takže¨když je doma, stihnu akorát tak pročíst komentáře a když není doma, většinou nestíhám :o)))).

Přece to nemůžeme Marceli udělat!!!! Vždyť přijede z dovolené a nebude se mít komu pochlubit. Já se na ty její komentáře teda těším :o)).

A

SVOLÁVÁM BRNĚNSKÝ SRAZÍK!!!! V baby kavárce na Lesné a navrhuji první termín - příští týden, úterý (třeba přijedou i dva opálenci z Kromříže - nebo odkud jsou).

Jdu s holkama na očkování ve středu, tak do týdne snad bude pohoda. Kliďo bych šla i pondělí.........

Lucka se snad přidá, Lenculce zavolám, naše komando snad bude zdravý, Lila? a kdo dál se mže přidat?

Tak zatím,
Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.02.06 07:46

Bubu, jsem se přidala do jiného deníčku, do deníčku Hubitelek, ale nikam neprchám ! Stále tu jsem … myslím, že deníček nekrachuje. Občas tu máme vlny 20 příspěvků za den a pak žádný za dva dny…jsem si zvykla…si myslím, že se mi podaří kolektivně zhubnout…no nevím, jestli ošálím své chutové buňky, hi, hi …

Do kavárky bych zašla, uvítala bych brzkou dopolední dobu tak v 9,30 hod srazík. V 11,30 nejpozději budu muset odejít, pro Toma do školky …

Petr píše se mnou, je to fuška něco naťukat…

papá
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.02.06 09:23

Nemůžu koukat na olympiádu! jen zapnu TV, ošklivě se vybourala závodnice na saních…za chvíli krasobruslení - páry…žena upadne, pomalu nemůže ani vstát, pád vypadal dost hrozně … nicméně po chvíli pokračují a získají stříbro. Krasobruslařka nemůže došlápnout na nohu …

Samá zranění .. po čtyřech letech tvrdé dřiny. Normálně jsem měkoň a nemám na to nervy. Koukat na to … sportem ku zdraví!

Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 14.02.06 13:08

Ahojky.
Tak se zase po delší době hlásíme ze zasněžené Příbrami.
Kačenka mi spinká, já pasivně (u a s TV) sportuji.

Já pevně doufám, že to NENÍ konec našeho deníčku. Jen si myslím, že nás ti prcci více zaměstnávají a až přijde jaro, tak se to zase rozjede.

Opět mám za sebou děsný víkend - chtěla jsem si vylít srdíčko, ale něco jsem slíbila. Tak snad jenom dodám, že tentokráte měl na tom i svůj podíl muž.

Na olympiádu, Lilo, taky koukám a jenom přidám, že před chvíli ve sjezdu spadl i náš závodník - prý ho odvezli na pozorování.

A jak jste na tom s tím hubnutím. Zaregistrovala jsem, že se tady vytvořil nový deníček, ale ještě jsem tam moc nekoukala. Ale i tak já mám „své“ Hubnulky na rodině a pak se ještě vyrojily Příbramačky. A tak to moc nestíhám.

Ještě musím dodělat pár restů a pak si zase napsat úkol do AJ - úvahu o škodlivosti a prospěšnosti pěstování drog. Nevím, co psát v češtině natož v angličtině.

jo, a Kačenka se naučila svlékat panenky z oblečení. A běhá! A nožičku má vel.21, tak snad nám ty botky (22) vydrží do konce zimy a nebudu muset kupovat jiné.

Gabika

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.02.06 17:28

Gabiko,

klidně piš i o tom, co tě trápí. Myslím, že to s malou Káťou jednoduchý nebude. Na druhou stranu je Káťa dost šikovná, viď? Opravdu umí běhat? Je to šikulka … botky, ty tuším vydrží, jaro je tu co by dup!!!!! Víra dělá zázraky!

Hubnutí - NEMÁM POCIT SYTOSTI , ale ani hladu, ale co hlavně, HONÍ MĚ MLSNÁÁÁÁÁ! Pomóóóc!

Zatím papá
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.02.06 17:38

Nazdar holky,

přečtěte si článeček a předem si zkuste tipnout, o kolik se spletli při odhadování porodní váhy na UTZ…

V Ostravě se narodilo šestikilové dítě
Kluk jako buk. Tohle pořekadlo do puntíku splnil malý Vojtíšek, který se v úterý dopoledne narodil ve Vítkovické nemocnici v Ostravě. Chlapeček váží neuvěřitelných 5,9 kilogramů a měří 54 centimetrů.

více zde V Ostravě se narodilo šestikilové dítě [www.novinky.cz]

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 14.02.06 17:44

Ahoj holky,
po dlouhé době zas píšu.
Musim se omluvit ,ale vůbec to nestíhám. Přiznám se, že přispívám tak do domovského PSTM a na hubnulky, o víkend zvládnu i diskuse.
Nicméně vás pročítám.
Gabčo, mrzí mě, čí mprocházíte. Je mi to jasný. U nás to lepší není, navíc mě vyloženě s… manža a už nebere ani ohledy na to, že mam s B střevní chřipku či co a fakt mi není do smíchu.

Lilo, držím palce u hubnutí, ale možná jsi to četla už v tom foru, mam pocit, že holky z toho deníčku to vzaly za špatný konec. Musim uznat, že naše začátky (hubnulek) možná lepší nebyly, ale takhle s odstupem se člověk neubrání občasnému úsměvu:) Teď si neuvědomuju, jak na tom jsi, ale i na Hubnulkách v diskusi jsi vítaná.

Mmch, musim vychválit Gabiku, protože to je rekordmanka Hubnulek a to nemluvim o tom, že spoustu kg shodila ještě před počátkem Hubnulek! Je skvělá a báječná a super sexy ženská:)

Ach, budíme se, ale já se ještě ozvu:)

Zatím pa

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.02.06 20:39

Gabinko,

díky za pozvání do Hubňulek, ale tam se nedostanu, četla jsem kdysi, když jsem se chtěla přidat vaše něco jako přijímací stanovy, a tam stálo, že berete holky jen od určitého BMI. Nevím, už od kolika, tuším že snad od 25? A já se do toho nevešla. Měřím 179cm a vážím 74 kg......pot­řebuji sundat 10ti kilový skafandr … moje původní váha je 62-65kg!
No, hlavně potřebuji cvičit. Ještě nedávno jsem cvičila aquaerobic, přestala jsem a teď, při stejné váze se nevejdu do kalhot, jako bych přibrala 5 kg! No jo, jenže můj chlap chodí domů mezi 19- 19,30hod, a to je na mě dost pozdě, abych zašla někam cvičit …budu ho muset donutit chodit 2× týdně dříve! Už pracuji na cvičení, příští týden snad … uvidíme!
Po prvním porodu jsem parádně zhubla a zpevnila tělíčko v posilovně! Za půl roku …

Snad to půjde
Papá Lila

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 15.02.06 12:25

Padam na hubuuuu! Uaaah!
Nina dneska v noci skoro nespala, nadyma se a krouti, ja nic mimoradneho nejedla, aby ji z toho bolelo brisko, tak nevim. Lukasek se budi v sest misto kolem sedme jako driv, tak je to parada. Nastesti si manzel vzal obe deti do pul osme, tak jsem si aspon trochu schrupla.
Lilo a ostatni, preju uspech pri hubnuti! Jak uz jsem tu kdysi psala, ja mam spis opacny problem (kojenim zase urcite par kilo shodim). Az bude Nina spat aspon par hodin v kuse, tak zacnu chodit na cviceni, at si spravim bricho a zadek a nemusim v lete chodit v kozichu.
 Pepsi

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.02.06 21:27

Pepsi,

držím palečky!!!! Už jsem zapomněla, jak náročné umí malé miminko být! Četla jsem někde, že mimísky může bříško bolet i proto, že si teprve zvykají na jinou stravu než tu přes pupečník…

Nina - krásné jméno, když si ho čtu, tak mi moc pěkně zní …

PAPÁ
Lila

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 16.02.06 00:37

Ahoj holký, žádný krachování. Já jsem taky tady. Jen jsem nějak nestíhala nebo teda spíš byla líná:-)).
Lilo, já chci takýýý zhubnout. Jsem na tom hůř než Ty:-(((. Při výšce 171 cm 76 kg. Fuj. Sama sobě jsem odporná. Bylo to ale ještě horší. Po porodu to bylo 80. Ale jak jsem přestala kojit, tak ta kila šla dolů sama. No ale pak se to zastavilo. Nějak nemám vůli. Ikdyž!!! Jak teď čučím na olympiádu, tak koukám na ty krásný sportovce, tak snad mě to trochu motivuje. No uvidíme.
Pepsi, taky držím palečky. A máš můj obdiv. Na ty noci s přerušovaným spánkem zrovna ráda nevzpomínám. I když to maličkatý miminečko bych brala.
Teď právě jsem tu vůbec neměla být. Měli jsme dneska ráno odjet na Vysočinu. Jenže nejdřív jsem dostala rýmu já - to by se dalo přežít, ale včera večer měla Terča horečku skoro 40. Hned jsme jeli na pohotovost. Bála jsem se meningokoka. Doktorka sice pravila, že meningokok to není, ale stejně napsala antibiotika. Nedali jsme je a ráno nás doktor pochválil. Jen kroutil hlavou, co jí to ta doktorka napsala. Udělal jí zkoušku krve takovým přístrojkem, který pozná jestli jde o viry nebo o bakterie a podle toho na:,–(í nebo nena:,–(í antibiotika. Takže jsme je nebrali a teď naštěstí má už jen 37. No tak doufám, že aspoň v pátek ráno vyrazíme. Pokud to ovšem nechytne Anetka. Tak jo, jdu spát

Jitka

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 16.02.06 12:35

Mam na vas dotaz (nez se kouknu do diskuze, treba mi poradite). Jak to mam delat se spanim pres den svych dvou bobecku? Lukasek uz spi jen jednou denne, od dvanacti tak do tri, to je pohoda. Zbytek dne ale lita, vykrikuje, „prozpevuje“ a dela i jinak pekny kraval. Nina by spala porad, ted to jeste neni tak aktualni, ale za par tydnu, az bude mit jakyz takyz rytmus, bude spavat dvakrat denne…dopo a odpo. A to je problem. Lukaska jsme dost dlouho nosili nez usnul, v byte byl v tu dobu klid. Jak ja to udelam s Ninou? Uz ted ji pad umelohmotne lokomotivy se zvonecky z metrove vysky zarucene vzbudi…A taky se s ni nemuzu na pul hodiny zavrit do loznice, nez usne. I kdyz i tam jde vsechno slyset. Tak poradte.
 Pepsi

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 16.02.06 13:07

Čau Pepsi,
držím pěsti, ať se brzy vyspíš a zase bude všechno v pohodě. Někdo v diskuzích na toto téma psal, že přesně ve chvíli, kdy už si myslíš, že to OPRAVDU nezvlládneš, se něco zlomí a zase je to dobrý.........
Já od miminka (dělala jsem to i Báře) mám puštěné aspoň rádio nebo TV. Právě kvůli tomu, aby nebyly holky zvyklý na absolutní klid. Tady v paneláku je všechno dost slyšet a když třeba Bára přes den usne a celá domácnost je potichu (NĚKDY :O)), jakmile sousedi nad náma zadupou, je vzhůru a v dost špatné náladě. Když pustím cokoli, jako kulisu, nejsou ty rušivý zvuky tolik výrazny......­........a u nás to zatím funguje.
Ještě když s náma Barča spávala v ložnici, manža si večer stejně pouštěl třeba fotbal a já jsem ho na „potichu“ nepřemluvila. A i kdyby, moc to nepomohlo.
Jinak Bára, když něčím háže, tak taky Alenku vzbudí. Alča alenebrečí, jen otevře oči a kouká (většinou :o). Taky leží v košíku a jak se Bára sápe nahoru, aby Alču uviděla, vždyky ji vzbudí, protože to skřípe :o/. Moje útěcha zní: ASPOŇ BUDE ALČA SPÁT V NOCI.

Pláče Nina moc? Jo, taky si ji (Alču, ne Ninu :-) vezmu do šátku - když pláče a nechce ležet a já mám třeba dělat oběd nebo něco, co se zrovna nedá odložit. n+kdy to jinak nejde. To se chvilku kouká, pozoruje, co se dá a za 10 minut usne.......
Pak ji odnesu do ložnice nebo do košíku.........a Bára ji za 10 minut zase vzbudí:o)))).
ne, když zavřu dveře, tak je to lepší. To pak zapínám vysílajdu.
Zatím, Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 16.02.06 13:10

Jitko, to je super, že má tvůj doktor takovej přístroj!!!! Nikdy jsem to neslyšela a halvně ne, že by ho měli obvoďáci. Hned bych tam chodila :o)).
 Bubu

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 16.02.06 13:57

Tak hrozny to s prdolama zase neni:-)))
Lukasek je hodny, Ninu nam pres noc asi nekdo vymenil, protoze spi jak kdyby ji do vody hodil a nekrouti se. Ja jsem taky celkem vyspana, i kdyz vcera jsem usla na hraci dece a manza s Ninou na brise u televize. Je na nas fakt radost pohledet:-))
Neco se hybe v kosiku, tak to jdu omrknout.
 Pepsi

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 16.02.06 19:45

Ahoj Pepsi,
máš možnost, aby spala Nina venku? Třeba na balkoně? To by bylo nejlepší.
A stejně, až se udělá teplo, budeš s dětmi chodit 2× denně ven, takže Nina bude hezky spát v kočárku a Lukášek pobíhat okolo…
Ale třeba taky ne.
Amálka spávala v kočáru na balkoně pravidelně do mrazů, pak jsem ji naučila spát v postýlce, je pravda, že za absolutního ticha v bytě, minulý týden začali nad námi rekonstruovat byt, ticho bylo přes poledne jen hodinu, kdy byli chlapi na obědě, pak se AA budila.
Včera i dnes byla zase na balkoně a spala 2 hodiny a to máme balkon s výhledem na rušnou křižovatku, kudy jezdí často houkačky a ťukají semafory a ona spí jako dudek. Vůbec jí to nevadí…
Zvukové kulise v bytě příliš nefandím, to je spíš můj osobní postoj, je pak hodně těžké se zpětně naučit vnímat ticho.
Když jsme s AA doma samy, téměř nic nehraje, o víkendu vrčí telka furt - taťka kouká:-)

Tak snad si z toho něco přebereš.

Mám taky jeden dotaz.
Je normální, že mi teče kolostrum z obou prsů po nějakých 9 měsících, co už nekojím? Samo od sebe… Měla jsem před MS…
Nastalo se vám to taky?

Hezký víkend a snad už konečně dopíšu a pošlu ten nový deníček… pokud mě nikdo nepředběhne…

Mia

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.02.06 20:03

Mio,

to kolostrum ti začalo teď téci, nebo ti ještě od kojení nepřestalo vytékat? myslím, že by mlíčko už kapat nemělo…
Známá měla mlíčko v prsou snad ještě rok od skončení kojení, potom dost vysokou hladinu, tuším prolaktinu, a nemohla otěhotnět. Chtěli dvě dítka hodně po sobě, nakonec je mají až po 4 letech …

Zatím pá
Lila

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 17.02.06 09:37

Ahojky

Tak Vám musím napsat, jak jsem se včera hodně slušně řečeno naštvala v IKEE. KOupila jsem si tam závěs - hotový, žádnou metráž. A protože všude píšou, že se zboží může bez udání důvodu vrátit, tak jsem si ho odnesla domů, že si ho vyzkouším a uvidím. Igelitový pytlík jsem opatrně roztříhla a vyndala jeden díl závěsu. Na okně se mi roztažený moc nelíbil, tak jsme ho včera jeli vrátit. Ale ouha. Prý nelze, nevracejí peníze za textil. To, že se tato výjimka vztahuje pouze na metrový textil /což bych chápala, že když si nechám ustřihnout kus látky, tak mi ho zpátky nevezmou/, zboží osobní hygieny a ložní prádlo toho snaživce vůbec nezajímalo, i když to měl naprosto jasně napsaný na účtence. Když jsem mu pohrozila, že všechno nahlásím na obchodní inspekci, tak nám laskavě zavolal jakéhosi „daily managera“ /tyhle názvy fakt miluju/. Ale ten nám taky peníze nechtěl dát. Myslela jsem, že si snad ze mě dělají srandu. Dokonce mi ten první nemanager řekl, že tam je napsáno, že berou zboží zpátky,ale nepíšou, že vracejí peníze!!!! Na mojí otázku, proč tedy vůbec nabízejí možnost vrácení zboží, když ho nemůžu doma ani vybalit,abych si ho prohlídla, řekl, že vracejí pouze za zboží v originálním obalu. Tak to mi opět nahrál, páč ten závěs v originálním obalu byl a o neporušenosti tam nebylo ani slovo. Znovu jsem řekla, že vše oznámím jako klamavou reklamu, a pak se tedy ten velký „daily debil“ uráčil někam volat a pak mi sdělil, že tedy v textilu jsou schopní ten pytlík zavařit tak, že to nebude vidět, že byl otevřený a peníze nám milostivě vrátí. Vůbec nevím, proč to řešil, protože se nejednalo o metrový textil, ale o hotový ušitý závěs. No koukala jsem, jak vrána. Ještě jim tam napíšu, jak to tedy s tím vracením peněz je. Tak, musela jsem Vám to napsat, abyste si na ně dali pozor. Jsou to pěkní hajzlíci. Znovu jsem se přesvědčila, že jsem v obchodě zajímavá, jen to té doby, než ze mě vyrazí peníze a pak… táhni.

Jsem pořád doma, nikam jsme nejeli měli jsme odjet už ve středu na Vysočinu, protože má Terča prázdniny/, protože včera večer měla Terča ještě skoro 38. Ach jo. Tak asi už nepojedem ani na víkend. No jo, co se dá dělat:-((. TAk zatím

Jitka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »