Podzimní očekávání 80 - Jak se číhá na kanály

Rodičovství
  • 17.02.06

Ahoj holky, deníček o tom, co všechno může podnikat vaše zvědavé dítě a jak se z toho poklidného uzlíčku nenápadně stává kamikaze...

Sotva dcerka rozlepí oko, začíná si hrát. První oblíbená hra je „na loučenou“. Ještě v pyžámku s bosýma nožkama pobíhá po studených parketách, aby udělala taťkovi pápá, vzorně se s ním rozloučí při odchodu do práce, posílá mu pusinky, políbí si ruku a pak s ní mává. Hra na loučenou má také druhou variantu a to nejlépe tam, kde je vícero dveří, do kterých se může nakukovat, otvírat je, zavírat, o zábavu je na chvilku postaráno. Dospělák může klidně ležet na gauči - v našem případě na posteli, očkem pokukovat po televizi - aktuálně po olympiádě - a občas líně zvednout ruku, zamávat jí a nudně pronést „pápá„. Dcerce to bohatě postačí, zamává taky, dveře přivře, chvilku je za nimi, pak je otevře (stisknout kliku ještě neumí) a zvolá: „Baf!“ pak se tomu děsně chechtá a tohle celé se opakuje asi 6×.
Další oblíbená hra s dveřmi je „honička". Začíná se hrát, když zavolám: „Jdeme ven! Dones boty…!" Ani to nedořeknu, protože dítě vypálí a peláší…ke dveřím, schová se za ně a čeká, zda na její hru přistoupíte. Když ano, utíká, utíká - ona opravdu utíká!!! - vy chodíte chvilku za ní, pak změníte směr, nejlépe v místě, kdy vás za skleněnou výplní dveří nevidí a překvapíte ji. Ona se lekne, zasměje se, otočí se jako na obrtlíku a peláší opačným směrem, než byl ten původní. Po chvilce honění, kdy není účelem tomu druhému dát „babu" ale jen ho překvapit, musím ji chytit, odvléct ji do pokoje a obléknout. Nejlépe na klíně, protože je jako klubko háďat a kroutí se všemi směry. Když už má natažené kalhoty a já se chystám obléknout jí mikinu, svetr, prostě něco, co má rukáv, dítě si vzpomene, že NUTNĚ potřebuje nějakou hračku do ruky. A teď nastává kompromis. Buď hračku povolíte a pak dítě hrou obelstíte, že ji nebude držet právě tou rukou, kterou schováváte do rukávu. Někdy se to podaří, jindy ne.
Horší chvíle nastávají, když dcerka zakňourá: „Bibi." Protože slovo „bibi" má několik významů. Dudlík, pití, pták-pipi, ryby. Když ji mám na klíně, ryby se malovat nebudou. To je jasné, ale dá se to kopnout do autu otázkou, jak dělají ryby? A dítě začne poslušně otvírat pusu jako kapr. Někdy stočíme řeč na opeřence a mé oči rychle šmejdí po pokoji, kde je k vidění obrázek nějakého ptáčka. Dudlíka jí opravdu dát nechci, ale někdy je má snaha marná…a dudlíkem v puse vyrážíme ven. Ještě před vsazením do kočáru jej z pusy nenápadně vytáhnu a jedém…
Když zrovna nejedem či nikam nespěcháme, třeba na autobus nebo na domluvenou schůzku, dcerka sama sejde schody (do 2. patra nahoru vyjde taky) - s pomocí za ruku nebo o zábradlí a cupitá pak chvilku po chodníku. Už jsem si myslela, že období pouličních objevů je za námi, aspoň je-li mokro. Ale kdepák! To je právě ono! Zvednout ty nejšpinavější víčka od piva, krabičky od cigaret, obaly od bonbonů. Čím rozmočenější, tím lepší. A pak následuje další hra: „Číhaná na kanál". A jakmile je nějaký objeven, nalezený předmět je vhozen do díry. Úsměvný je pohled na dítko, které se diví a září štěstím, že TO spadlo tam dolů. Horší je, když začne požadovat další předmět nejlépe z vašich kapes, ale vy mu opravdu nechcete půjčit ty klíče právě teď. Pokouším se obalamutit ji papírovým kapesníkem. Ne celým balíčkem! A tak se mé prsty v kapse stávají ještě šikovnějšími než jsou. Zkuste si jednou rukou v kapse vytáhnout kolečko místo mince do nákupního košíku ze sponky na klíčích, nebo jeden kapesník z balíčku kapesníků, nebo otevřít krabičku s TicTac a vysypat si jen jeden bonbon. Velice dobře to jde tou rukou, na kterou jste méně šikovní!
Po několika metrech chůze vedle kočáru, popojíždění na kočáru na stojáka nebo tlačení kočáru dceru posazuji zpět do kočáru. Velmi prozíravý tah je mít s sebou rohlík v tašce - třeba i včerejší, protože tím se dítě v kočáru okamžitě zabaví a tzv. neotravkuje. Ukousne jednu špičku, druhou špičku, dneska se do něj dokonce pustila odprostředka, pak prstíkem utrhuje mikrokousíčky, které si buď vkládá do úst nebo vám je štědře nabízí. Více mikrokousíčků se proměňuje na drobečky a končí v útrobách teplého pytle - fusaku nebo i v bodýčku. Jak to dělá, nevím. Úžasné je, když vydlabe prstíčky vnitřek a prstýnek z vnějšku vám nabízí. A vy si hned vzpomenete, že jste rohlík taky takhle jako děti jídávali a byli za to napomínáni. Já jsem radši zticha. Rohlík obvykle končívá na zemi, když se dospělák zakouká do dění kolem či jde a v hlavě mu to šrotuje, tohle zařídit, tamto koupit a dítě ležérně vystrčí ruku z kočáru a zamumlá: „Na". Vy si ruky s rohlíkem nevšimnete, rohlík ruku opouští a v zápětí jej přejede kolečko kočáru nebo sešlápne vaše bota.
Velkovýkrmné chvilky dosahují svého vrcholu, sedí-li dítě v jídelní židličce a dožaduje se krmit se bez vaší asistence. Smířila jsem se s tím, že je opatlané dítě, bryndák, utěrka, oblečení, židlička. Hůř se ale smiřuji s tím, že dítě nechce sedět ve své jídelní židličce a po vzoru nás, dospěláků, chce sedět na velké na židli u stolu. To je ještě půl bídy. Ale když se po židli začne plazit a stát, dokonce i s kelímkem pribiňáka v rukou tancovat, polívá mě hrůza! Že budou špinavé stěny, to přežiju, ale pád, kterým by si mohla ublížit, sotva.
Takže putuje i s kelímkem na svou malou židličku, k malému stolečku. A stejně vstává a stejně odbíhá, tvarohová už je i deka na posteli… Že je dcerka opice, vím dávno. Banány miluje, leccos už napodobuje a samozřejmě se jako opice začíná všude šplhat. Na postel vyleze dávno. Nedávno se naučila vylézt na židli - spojnice mezi přední a zadní nohou židle jí to velmi usnadňuje, na jiný typ židlí zatím nevyleze. O to hlasitější jsou pak její projevy nesouhlasu. Takže se vydrápe na židli, NESEDÍ na ni, ale předvádí se, jak je zdatná. Stojí, poskakuje, tancuje - kroutí se v bocích, pohupuje z nohy na nohu nebo se točí dokola - opírá se jen špičkou jedné nohy, druhá už vlaje ve vzduchu a to ještě zešikma, protože tělem je natažená až k vzdálenější hraně stolu. Opotím se, když se zapře o opěradlo a zkouší, co vydrží. Židle se lehce zhoupne a já ji rychle otáčím opěradlem ke zdi nebo k topení, aby se nepřevrátila. Sundávat dceru ze židle je totiž zbytečné. Vzápětí se na ni vydrápe zpět.
NEEXISTUJE na stole či kuchyňské lince nechat postavený ani hrnek - velmi atraktivní hračka, ať prázdný či s tekutinou, už mi rozbila 4 kusy… - natož třeba nůžky nebo nůž. Hlídáme se s taťkou navzájem, hlídám i návštěvy, když po sobě náhodou neuklidí, což vlastně nemusí, ale opatrnosti nikdy nebývá nazbyt.
Na kuchyňskou linku se dcerka taky vydrápe raz dva, přisunout si k ní velkou židli není žádný problém.
A nastává hra „ochutnávací„. Nejlépe ochutnat cokoli k jídlu i k nejídlu, co prošlo pod máminýma rukama. Bramborová slupka právě oškrábaná, syrové odřezky masa, mouka, mazlavá skořápka vajíčka, ale i taková jarová voda v umyvadle, kde se právě odmočuje hrnec.
V těchto chvílích jsem absolutně free. Nevadí, že bude binec ÚPLNĚ všude. Hlavně že je dítě spokojené a já si s JEHO DOVOLENÍM dodělám to, co potřebuju. Domýšlím, co nesmí stát… že TAM ten nůž nepoložím, TAKHLE to nescedím, TOHLE teď neudělám. Šikovně ji zabavím jinak, nejlépe na druhém konci linky, než kam právě potřebuji já… a ona to bere jako hru a pod námi začíná být nastláno. Ochutnávací hra pokračuje také venku - voda z louže, nebo po vstání z nočníku, kde je zatím „malá“.
Ale ty židle… kolikrát mě jímá hrůza… že spadne… a že… radši nepomýšlím ty konce. Snad dcerka má někde andělíčka strážníčka, který jí opatruje…

A je toho ještě strašně moc…a já o tom zase napíšu příště…
Mia s Aničkou Amálkou (16 měs)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 18.02.06 08:03

Mio moc hezky jsi to napsala, taková cesta do hlubin batolecí duše) Fakt mě to rozesmálo a už se těším netěším:o) až tamoje holčička bude tak vyvádět!

Vendelina a Emma 11 týdnů

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 18.02.06 10:27

Ahoj holky, počtu si za chvilku, ale přepisuji SMS od GabikyD:
Ahojky. Tak jsme v nemocnici. Kata prozvracela noc a tak nas sem poslali rovnou z pohotovosti. Ted uz je ji lepe, muze i piskoty, ale protoze zaludek se musi zatezovat postupne, tak nas asi pusti az v pondeli.G

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.02.06 12:34

Ahoj Mio,
super deníček!!! :o) Jako by nám z kuchyně vypadl :o)). Pěkné počteníčko. Bára na židlích zatím netančí, ale jak na ní visela za jednu ruku - to už jsem psala.

Vzkaz pro GabikuD: GABI, DRZTE SE! dOUFAM, ZE TAM MUZES BYT S MALOU. A AT SE BRZY URDRAVI!!

Cca tak obden si uvedomuju, jak jsem stastna, ze jsme zatim do nemocnice nemusely.....­...brr. Tady v Brne je to s rodicemi na pokojich na hadky - proste je tam nechteji nebo co :-/

Tak ja letim. Nepsala jsem, pze doma byla krizovka a ja bych to tu urcite nevydrzela nezminit........

Tak ahoj

Bubu a bubacky

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 18.02.06 17:22

Tak zas já:) Mám další zprávu od Gabči - tak pro změnu mají průjem a Kačenka nechce jíst a přestává chtít pít. Gabču to samo trápí, protože nutit jí nechce, ale infuze by taky nerada. Udělali jim výtěr.

Volala jsem jí, pozdravila od vás a pokusila jsem se jí utěšit. Naprosto totéž nás potkalo právě ten minulý týden a my to máme od kamarádky chlapečka (a už to projela celá jejich rodina), dost to teď řádí. Naštěstí nemá Kačenka teplotu, což při odmítání pití je lepší.

A zopakuji vám, co to tedy řádí, abyste věděly…u nás to začalo dvoudenní rýmou, pak mi dva dny zvracela a završila to cca dvoudenním průjmem. Byla bez teplot (max lehce zvýšená), silně podrážděná a vzteklejší než obvykle. Teď je OK, až na to, že podrážděná je pořád a dneska ráno obsah plínky naznačoval, že se to možná vrací. U nás to pak vyprovokovalo ekzém a to dost silně.
Lékař nám napsal Hylak forte a místo obyč UM Nutrilon Low Lactose (smí se užívat max 2 týdny a je na lékařský předpis) a dietku, jenže dítě zákonitě nechtělo jíst nic z toho, co mohlo…

Takže tímto vás nestraším, ale jen upozorňuji, co se děje a co řádí a jak se to projevuje. Já tim prošla taky, obvykle to schytaj postupně všichni. Nicméně doufám, že vás to nepostihne! a že to zvládnete v poho

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.02.06 20:45

AHoj holky,
tak malé Kačenky je mi moc líto…
asi řádí nějaký virus. Snad se brzy uzdraví.
My jsme zaznamenali něco lehčího, ale jak čtu ty příznaky, tak bez zvracení jsme to měli taky. Rýmu, průjem, pupínky na zádech…bez teplot. kdo ví z čeho, ale zatím je AA ok.
Tak hezký večer, držte se.
 Mia

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.02.06 07:48

Ahoj Gabiko,

držím kačence palečky, ať se vám kapačky vyhnou! Kačenka je rarášek a já si nějak neumím představit, že by měla ležet a ani se nehnout!

K virové infekci - Tom asi před měsícem zvracel, nestíhala jsem drhnout byt. naštěstí se z toho dostal do 24 hodi, kola pomohla. Následkem však bylo, že asi 14 dní po tom odmítal pořádně jíst, byl bez chutě, takže zhubnul skoro 2 kg.
Petr se nenakazil, ačkoli na sebe vylil něco z misky na zvr*, kterou měl Tom u postele.

Kačenko, tak ať je nemoc pryč, a už jste obě doma!

Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 20.02.06 08:56

Gabča mi včera psala, že Kačence je už lépe, sice s večeří to bylo nic moc, ale jinak už to je lepší. Ovšem teď jsou příznaky na Gabču. Čekají už víceméně na výsledky výtěru a snad mají Kačence brát moč a pak by je měli snad pustit domů.

Držíme palce!

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.02.06 11:50

Gabinko, tak to jsou už veselejší zprávičky! Díky, že je sem předáváš!
Jestli to ovšem leze i na Gabiku, tak nic moc. To by ji asi nenechali s Kačkou v nemocnici, nakonec ani doma by to nebylo moc v klidu, co?. Čiperná Kačka a maminka stále na WC…držím palečky, ať jsou obě zdravé!!!!
Gabinko, vyřiď Gabice, že na ni myslíme!!!!!!

Papá
Lila
P.S. dělá mi velké problémy odesílání komentářů, jestli se tento zobrazí, tak to bude zázrak (pokud tady nebude ovšem x-krát)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.02.06 11:51

Tak, komentář se zobrazil, ráno se mi nepodařilo jej odeslat…

A ještě něco, pomyslely jste na to, jak se asi má Marcela s Danýskem? Já mockrát!

Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 20.02.06 11:56

Lilo tak mají po vizitě a čekají už jen na výsledky výtěru.

No Gabče jsem poradila, ať to dr moc neříká, aby jí tam nenechali, doma si to odbude příjemněji. Je to otázka fakt pár dní a pochybuji, že by si tam nechali Gabču na dospělém i s Kačenkou.

Tak snad už budou mít holky klid…Bára pro jistotu se po tom infektu a AE ještě vzteká víc a víc, do toho máme opar, ráno vstává jinak než obvykle, no, co vám budu povídat…je to hustý.

Takže se zatím mějte a buďte zdravé!

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.02.06 13:10

Tak třeba už jsou Kačka a Gabika doma?

K vztekání - myslím, že to pravé začíná! Také si myslím, že naše prcky čeká další vývojový skok. Začnou pomalu mluvit! Naučí se na nočník, hi, hi, to jsem zvědavá!(Petr se po poledním spaní budí se suchou plínou!!!!! A chvíli ješte suchá vydrží! Tak za 2-4 měsíce nás čeká "tvrdý výcvik! Chození bez plen! Spousta pročůraného oblečení…to abych se zásobila spoustou slipečků!

Zdravíčko
Lila
P.S. Petr má stále 8 zubů..

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 20.02.06 14:23

Tak holky jsou už doma. Gabča si šla lehnout, je jí šoufla.

Lilo já vím, že to teprv začíná (už asi 8měsíců?), zrovna o víkend mě vzteky B začala mlátit knížkou a jiným náčiním:( Nočník neřešim zatim vůbec, pořád když ho vidí, povídá hačača.

Zoubky - No, aspoň budeš mít nač házet zlobeníčko:) Mě už zbejvaj jenom pětky, takže moc možností není:)

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 20.02.06 20:40

Ahojky.

Tak jsem akorát našla náš nový deníček, ale nečetla jsem jej.
Děkuji Gábince, že tady předávala info o nás. Půjdu znova do hajan a jestli mi bude lépe, tak se ozvu zítra.
Akorát teda všude píšu, že už jsme doma.
Díky za podporu.
Gabika a Kačenka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 20.02.06 20:45

Holky nechci bejt za trubku, možná mi něco uniklo, ale kdo je ten patrik v galerce?

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.02.06 21:18

Gabiko, Kačko, vítejte doma!!!!!!! A přeji rychlé uzdravení!

Gabčo - s těma zubama, mám husí kůži. Jsem na 100% přesvědčená, že porostou, jakmile nás naočkují proti spalničkám! Fakt se toho bojím. Petr má teploty při prořezávání zoubků kolem 38…a to nebyly ještě stoličky! Naposledy, když nás očkovali, skončili jsme v nemocnici - s febrilními křečemi. Petrovi rostli zuby a navíc mu začínal zánět průdušek ..... mám strach, Nanny už nemůžeme používat … chjo
Nejbližší očkování bude tuším v březnu, obrna na lžičku, ta nám naštěstí nic nedělá.

Kdo je Patrik, netuším, tipla bych, že bude z letošních zimních miminek. Veronika je maminka, že? V tom případě by to mohla být Meta (že by nový Nick?), co má podzimázko Petra (jako já), anebo se někdo prostě spletl a nevšim si toho! ???
nebo si někdo dělá srandu…?????

Zhubla jsem 1kg!!!!! Jen jsem lehce zmenšila porce..... místo 3 knedlíků jeden …apod.

papá
Lila

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 20.02.06 22:40

Ahoj holky,
Lilo, gratuluji ke kilu dole! :o)
Gabi - hurá, doma. Jenště jen, aby vám už bylo dobře všem :o).

HOLKY, CO TEN SRAZ V KAVÁRCE? mŮŽE NĚKDO VE STŘEDU DOPOL.?

(Pro Lilu - otvírají tam v 10:00)

Zatím, Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.02.06 22:50

Bubu,

my nemůžeme, Tomík je nemocný… má rýmu jako hrom (jé, paráda, že se sám vysmrká a řekne, kde ho bolí!) a zvýšenou teplotu… nic strašnýho, ale mezi prcky nemůžeme.

Holky z Brna, uvažuji o tom, že začnu s Petrem chodit do cvičení (už neplaveme) - našla jsem agenturu Větrník .....
http://vetrnik.unas.cz/vetrnicek.htm
Slyšely jste o této agentuře něco?

S Tomem jsem chodila do Jehnic, bylo tam moc pěkné cvičení (tělocvična na ZŠ, říkanky, cvičení na nářadí, s nářadím, pohádka a sladká odměna na konci každé hodiny, velmi milé maminky..... vše za 20 Kč na hodinu- tenkrát, před 3!!!! lety) , stále je, ale až od dvou let, tak ještě počkáme…

papá
Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 21.02.06 12:28

Ahojky.

Tak už jsem zase tady.

MIO - moc hezky napsané. Při zmínce o ochutnávání bramborových slupek jsem se pousmála, pže to není dávno, co i já jsem Kačence jednu tahala z pusy.

O našem trápení jste měly zprávičky, takže jenom ve zkratce, co se událo:
V pátek byl úplně obyčejný den, jídlo stejné, koupání, kaše - no prostě všechno. Kolem deváté se z pokojíčku ozval pláč, tak jsem tam vběhla ..K měla plnou pusinku a kolem sebe taky (ještěže má pořád tu matraci zvýšenou). Takže převléct, osprchovat, utišit. Za chvíli spinkala. Ale za půlhodinky se to znova opakovalo, a pak ještě dvakrát. Pak jsem si ji pro jistotu dala k sobě do postele, ale vydržely jsem asi jenom pět minut. Bylo rozhodnuto - jedem na pohotovost, aby ji prohlídli. Naštěstí to nemáme daleko a vrátná ihned volala pro doktora. Malou prohlídl, podle něj vypadala v pořádku, ale když se jí během toho vyšetřování ještě dvakrát zvedl žaludek, rozhodl se pro hospitalizaci.
Jenomže momentálně dětské oddělení předělávají a tak měli jenom jediný pokoj volný a ještě nadstandart. Tak nás tam dali (naštěstí jsme ho nemuseli platit). Kaťa hned usnula, ale já nespala celou noc. Vstávala jsem k ní ještě třikrát kvůli zvracení a na doporučení dávala po lžičkách vychlazený čaj.
Ráno bylo mnohem lepší - jenomže K přestala pít čaj a tak nám hrozily infuze. Ke všemu se odpoledne přidal i průjem a touž bylo dost nahnuté (udělali ji výtěr a dali zkumavku na odběr hov…). Večer nastoupila teplota (sice jenom 38,2 ale dostala čípek).
Noc byla celkem v pohodě, i já jsem se vyspala. Ráno měla už jen 37,1, čaj úplně hltala, ale jinak nechtěla nic jíst. Ani piškoty. Pak ale přinesli oběd (brambory s nějakou UHO-omáčkou), a ten snědla skoro celý. Pomaličku se z ní opět stávala ta „stará“ Kačenka. Zato já - asi na mně něco přeskočilo, a nebo to bylo od nervů - prostě jsem skoro celou noc proseděla na záchodě. Zvažovala jsem jestli to říct, ale nakonec jsem dala na radu Gábinky a léčila se „tajně“.
A prázdný žaludek a nevyspalost udělaly své - Kačenku ráno vzali na odběry krve. Šla jsem tam s ní, abych ji držela za ručičku a uklidňovala jí. Bylo to dost vyčerpávající a pak když bylo po všem a já vstávala se mi úplně zatmělo před očima, v uších začalo neskutečně hučet - prostě jsem tam odpadla. (BTW - ještěže nás pustili domů, protože za chvíli o mém „odpadnutí“ vědělo celé oddělení a jelikož nevěděli podrobnosti mého nočního utrpení, tak si asi něco museli myslet o hysterické matce).
Po velké vizitě se už jenom čekalo na výsledky odběrů a v 11.40 nám přišla doktorka říct, že jsme propuštěni.
Pak už jsme jenom čekali, až si nás přijede vyzvednout Jarda - Káťa mezitím usnula.
Pak už rychle sbalit a vyzvednout propouštěcí zprávu. Ještě jsme jeli nakoupit, ale to už bylo pro mně utrpení. Hrozně mně bolela záda a břicho a těšila jsem se do postele.

No dneska už jsem na tom podstatně lépe. Akorát jsem si společně s Kačenkou naordinovala lehčí dietku. Tak uvidíme, jak to bude dále.

Ve volných chvílích jsme s Káťou hodně četly a prohlížely knížky a chodily do nemocniční školičky. Kačenka se naučila sama klouzat na skluzavce (pak už jsem ji jenom jistila, aby nespadla při posazování), hrála si v kuchyňce, kreslila. Naučila se sedat na židličku tak, že na ni vylezla a pak sedla. Mám pocit, že jí ten pobyt v nemocnici i trochu prospěl. Přece jenom to byla změna prostředí, byť nechtěná.

A jak to zvládal muž?
Jezdil za námi dvakrát denně. Doma vypral všechno špinavé i pobl…prádlo (bylo toho na 8 praček) a včera večer dokonce sám vyžehlil. Ale nechal neustlané postele a plné odpadkové koše. Ale to už bych asi chtěla moc, že?

Tak to je od nás vše. Snad ještě, že si myslím, že K leze třetí stolička, ale jako tradičně mně nechce pustit do pusy.

Zatím
Gabika a Káťa.

PS: a ještě jednou dík.

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 21.02.06 20:45

Uf… to jsem ráda, že jste v pořádku…
teda to tvé zkolabování :-) muselo vypadat i lehce komicky:-)
Manžel to zvládl bezvadně, vidíš to, nebude to tak zlé:-)

A LILO - Petřík ještě nemá stoličky?
AA zase lezou trojky…

Hezký večer
Mia

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 22.02.06 07:09

Posíláme blahopřání k svátku malému Petříkovi od Lily.
Ty se máš, že máš dva svátky, a který z nich slavíš? Oba?
Tak teda - hodně zdravíčka, príma brášku, mámu a tátu a spoustu sluníčkových a radostných dní Ti přeje
Kačenka s maminkou Gabikou

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 22.02.06 12:49

Ahoj holky,
tak na obnovenou laktaci po 10 měsících nekojení jsem dnes od doktorky dostala prášky. Za dva dny by to mělo přestat… to pnutí v prsou je fakt dost nepříjemné…

Prý se to stává rozbouřenými hormony.
Je jaro, mé tělo blázní:-)

hezký den

Mia

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 22.02.06 14:37

Ahoj holky,
obe deti spi, manzel ma dnes odpoledne volno, co si vic prat:-)) Tak si jdu procist komentare.
Meli jsme vcera v nasi „hraci skupince“ karneval, Lukaskovi jsem ze zeleneho prosteradla udelala „zabu“, byl strasne sladky, ale tu cepici s ocima mel na hlave asi dve minuty, no co uz.
Noci jsou klidne, Nina spinka jak mimino, haha.
Pepsi s Lukaskem a Ninou, zitra dva mesice

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 23.02.06 11:27

Teda Pepsi, jsi dobrá!!!
Já bych masku teď dělat nestíhala. Právě řeším, kam chodit s oběma holkama a zajímalo by mě, jestli bych musela platit za obě, kdyby to bylo třeba cvičení.........? U nás je pár kroužků, ale cena je kolem 60 - 80,– Kč na dítě. A třeba 160,– týdně by na nás teď bylo moc - za hodinu hraní :o/ (a většinou chtějí předplatné).
U nás marůdkujem - začala Bára a já jsem si byla jistá, že to je reakce na očkování zarděnek a pak i Ála. Navíc se oboum přidala rý¨ma, takže jsem se opět spletla :O) a máme tu bacila. Přepadl i mě a nic moc teda…
Musím jít dělat oběd. Zatím pa
 Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 23.02.06 14:30

Nazdárek holky,

Gabiko - jak je? Moc děkuji za přání Petříkovi! Povídala jsem mu, že má svátek, jen se uculil a odpotácel se (stále chodí po kachním způsobu, kolíbe se sem a tam, ze strany na stranu) do pokojíku za Tomem.

K pobytu v nemocnici - je fajn, že jste se tam měli „dobře" a neodnesli jste si nějaké nehezké vzpomínky … a co je hlavní, že je malá fit! A ty doufám už také!

Mio - na zvýšený prolaktin je prý dobrý mátový čaj, snižuje tvorbu mléka. Včera jsem to zaslechla v pořadu „Pod pokličkou" …
Stoličky Petr opravdu nemá, fakt čekají na to očkování…určitě pak polezou všechny naráz!

Pepsi - Tomíka čeká karneval zítra ve školce, moc se těší, dám fotku do galerky…

Bubu - přeji rychlé uzdravení!

Papá - letím, Petr už spává jen kolem 50 minut po „ o", Tomík je dnes ještě doma .....
Lila
P.S. kluci si spolu umí moc hezky hrát … ale ne zrovinka, když sedím u počitače

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 23.02.06 20:49

Ahoj holky,

jsem doma. Odpocata, opalena, no proste bylo tam nadherne.
Musim si precist vsechno, co jste tady napsaly.
Dnes jsem uplne vyrizena, prijeli jsme rano a jeste jsem nespala.
Takze zitra se ozvu a jo musim vam rict, ze jsem na vas myslela a posilala to teploucko a slunicko.

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 23.02.06 21:06

**MARCÍÍÍÍÍÍÍ­ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ­ÍÍ, AHÓÓÓÓJ!!!!!!!!!!­!!!!

MOC JSI NÁM TU CHYBĚLA!** Myslela jsem na tebe! Že pošleš nějakou fotku, prosííím, prosííím??? Ať se trošku nabijeme!
A děkuji za to teploučko, opravdu k nám dorazilo i se sluníčkem!!!!

Jak se měl Danýsek? Co teploty? A jak se mu líbilo moře? A tolik času s tatínkem, nebyl z toho vyjevený? Petr si vždycky myslí, když taťulda jde jen do dveří na záchod, že zase někam odjíždí…A vůbec, jak jste se měli? A nepřijelo vás více než odjelo????? Moc bych vám to přála!!!
To je skoro na deníček ......

Vítám tě …
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 23.02.06 21:24

Marci,

ještě přeji bezbolestnou aklimatizaci!!!!! Jo, a budeme se s Bubu, s tebou a se mnou potkávat v hubitelkách!

Gabinko a Gabiko, nesmějte se! A pochlubte se, co jste zhubly!!!!!! motivaci potřebuji jako hrom!

Lila

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 24.02.06 11:48

Ahoj holky

a AHOJ MARCI!!!! :o))),
taky vás vítáme doma a těšíme se na příspěvky!!!!!!!!
Moc moc moc moc se přimlouvám za fotky do galerky - potřebujeme nabít jako hrom!
Co Danula? A co vy s manžou? Zvládli jste tolik času pohromadě ? :o)
Doufám, že jste si užili pěknou dovču, no strašně se těším, co napíšeš.

U nás se bacil drží zuby nehty :o(. Holky už vypadaly v pohodě, ale Bára zase měla večer 38 a já jsem hotová. Všichni máme rýmu a pokašláváme :o/. Snad to brzy přejde. Zrovna, když začalo být „hezky“.

Lilo - psala jsi o Větrníku - slyšela jsem o něm jen samou chválu. Pro nás je to ale daleko. Je to čím dál složitější - nabalit obě holky :o), taky je zapasovat do auta, pobrat náhradní oblečení, plinky, atd atd (třeba taky sváču, kterou zapomínám… ).

Musím letět. Zatím ahoj.

(tady se nedívejte, zkouším si změnu písma:
**Bubu
***Alca*
„Barca“:[]"

tak nevim, jestli to bude fungovat
/ funguje":[]******

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 24.02.06 11:49

Funguje :o),
ale nevím, proč mi to nešlo vypnout, když jsem značku udělala i za slovem.......­..Lilo?

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 24.02.06 11:51

*Veronika *

`jsem potap, ja vim, ale ja jsem ani nevedela (kojo), ze tu jde psat tucne `

a i jinak..ty brdo

``**

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 24.02.06 11:54

Bubu,

když to chceš vypnout, tak těsně před to b musíš dát tuto čárku / … dovnitř těch závorek …

Jestli se emimino předělá, tak si myslí, že písmo půjde formátovat stejně lehce jako v diskuzích, alespoň doufám…

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 24.02.06 11:57

Zapomněla jsem napsat, že to „b“ musíš mít na začátku textu, který chceš „ztučnit“ a nakonci tučného textu to „b“ napíšeš znovu, ale už s tou čárkou…

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 24.02.06 11:58

Zatím se loučím, jdeme pro Toma do školky!
papá

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 24.02.06 12:04

Díky :o))),
já se opravdu těším, až přestanu kojit.

Třeba teď mě docela štve, že i kdyby se holky uzdravily, já jim bacila pě¨kně znovu předám, protože se ho jen tak nezbavím. Moje obvoďačka mi tvrdí, že nemůžu při kojení užívat stejně nic (což mi přijde na hlavu padlé), takže studuju letáky, lítám po lékárnách a sháním babské rady. A NEBAVÍ MĚ TO!!! Normálně bych do sebe šupla 2 Paraleny hned, jak by mi bylo špatně a měla bych teplotu, lehla bych, vypotila se, snědla co nejvíc grepů a pomerančů, nějakej ten vitamín obden taky a ¨měla bych to vyřešený.....­........... a to teď samozřejmě nejde. Ach jo.

Marcela mi možná jako jediná souhlasně přikývne, ale u nás to Alčiných 6 měsíců jistí.
Tak zatím
 Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 24.02.06 12:16

Jo, a proč jsem tak nabručená… …včera mi Dr. vyndával nitroděl. tělístko, který jsem měla 1 měsíc - tu dobu mě převážně bolelo břicho a MS mi připadala spíš jako poporodní krvácení :o(((. Bylo to tím, že se tělíska chtělo mé tělo samo zbavit a vypuzovalo ho ven z dělohy. Prý jsem výjimka, nestalo se mu to už strašně dlouho.........atd atd. Tak jsem dostala prášky Cerazette, který se musí brát pravidelně, aby měly správný anitkonc. účinek. Bohužel předpokládám, že když se nestíhám občas najíst, budu těžko stíhat si brát ve stejnou hodinu prášek.......achjo. Zase to bude nanic. Navíc se tipuju na nepravidelné krvácení, což je připsáno v příbalovém letáku - to bude paráda :o).
S tím případným těhu to bylo tak, že jeden test mi vyšel, že jo, dva pak, že ne. MS se nedostavovala, takže jsem se objednala (měl místo až na včerejšek). Mezitím mi bylo párktát špatně, takže jsem už trnula, co bude. Dopadlo to takhle.
Tělísko jsem měla nehormonální (800,–), za což jsem ráda z toho důvodu, že mě ten měsíc nestál 5000,– (to kdybych měla to hormonální).
Na prášky jsem zapomínala i dřív, tak jsem hledala jinou metodu antikoncepce. Podkožní tyčinku jsem po zkušenostech ostatních mamin i doktorů zavrhla (měla většinou více negativních účinků), tak teď už mám na výběr akorát ty prášky a náplasti - nepoužíváte je někdo?
Přijdou mi trošku (neestetické :o)), ale co naplat :o).

Zatím, Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 24.02.06 13:40

Bubu,

jen krátce, Tom tady u mě stepuje, má slíbený počítač …
Paralen při kojení přeci můžeš? Já jej brala … měla jsem migrény…

Fakt už musím toho Toma pustit, nedá mi pokoj a sliby se musejí dodržovat!

Lila

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 24.02.06 13:50

Jasně, ale po jednom mi teda nezabírá a víc - když se přiznám, tak se doktorka chytá za hlavu - prý tak tři za den.........no to je mi na ho… :o/
No nic - ještě ty dva měsíce a začnu to prokládat Sunarem. Takhle se z něčeho vyhrabu a zase se nakazím znovu, protože to tělo se fakt nestíhá regenerovat.
Kam ho chceš pustit? Něco mi uniklo? ?o)
 Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 24.02.06 20:22

No nic, už mi to došlo. Všem se omlouvám, jsem opravdu mimo :o))))
 Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 24.02.06 20:41

Nazdar Bubu,

můj styl psaní není zrovinka O.K. … takže se nedivím, že jsi nevěděla, kam chci Toma pustit … no, zase se do toho zamotávám ..tak šmitec!

Tatin šel na tréning, nad námi konečně přestali bušit do podlahy (mají 4letého kluka), vzbudili mi Petra, naštěstí zase usnul......tak budu mít klídek … snad!

Petrovi konečně roste první stolička, má v pusině z ní zatím jen špičku! Jinak zoubky má děsně křivé, dvojku v pravo má pootočenou o 90 st, takže je kolmo k ostatním zoubků. Navíc je nad ní velká boule, vypadá to, že mu tam roste už druhá pravá dvojka…6.3. jdeme k zubařce, jsem zvědavá, co se dozvím …

Jo a to hubnutí, to mi jde docela ztuha!!!!

Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 24.02.06 20:49

K těm paralenům - moc prášky nejím, tak mi stačí jeden prášek, za den jich moc nesním. No, já vlastně nebývám nemocná … angínu jsem měla naposledy snad v mateřské školce! Vlastně ani nevím, co to je… na rýmu a nachlazení neberu nic, krom kapek do nosa na noc, abych mohla spát (to si kapu ještě ke všemu ty dětský, prorože dospělácký zapomenu koupit) …

A už dlouho nekojím, takže organizmus už stačil zregenerovat! Nebo zdegenerovat? Co já vím …

S tím ukončením kojení - také jsem si říkala od 1/2 roku končím…pak z toho bylo 8 měsíců a nakonec jsme to dotáhli na 10,5 …přestal MM chtít, protože jsem jej v noci přestala kojit, pil UM, a MM se přestalo dělat a jemu se to z toho prsu už nechtělo tahat, ač si během dne mihl cucnout kdykoli .. a Petr začal spát celou noc …takže za chvíli už nepil ani UM. A to mu dodones zůstalo…

Tak ať jsme zdraví!!!!
Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 24.02.06 20:53

Ahojky Tak jsem si utřela slzičky - koukala jsem na předávání medailí, a jsem ráda, že se Katce (Neumannová)konečně podařila ta zlatá. Já doma fandila jako o život, no málem jsem si vzbudila svou Kačenku. No a kvůli hokeji jsem se doma s mužem rafli. On je prostě zarytý Kladeňák a kdo se tam nenarodil nebo alespoň nehrál za místní klub hokej, tak je nula. Ach jo. A to mě ještě čeká v květnu mistrovství světa. Včera mě vyplašila Kačenka - zase měla řidší hov… a tak už jsem se bála toho nejhoršího. Takže jsem dneska zase vynechala Sunar. Nevím, jestli jsem to trochu neuspěchala, ale zase věčně o rýži a suchých bramborech nemůže pořád být. Včera nám přestal fungovat počítač. Odešlo větrání a spálil se zdroj. Ale už jsme zainvestovali do nového a tak už zase můžu být tady. Vítám z dálky zpět Marcelu i Danýska a netrpělivě čekám na fotky a sáhodlouhý popis, třeba do nového deníčku. Bubu, máš to ale trápení. S HA ti neporadím - já sama ji neberu. Chvíli jsem sice něco užívala, ale měla jsem s tím jenom problémy. Pořád jsem zapomínala. Už by to opravdu chtělo jaro. Nějak si letos ta zima s námi zařádila, co? Už mám připravené jarní obrázky do oken, tak až bude venku líp, umyju okna a začnu s přivoláváním jara. Lilo - je fajn, že jsi se do toho hubnutí pustila a máš i výsledky. Počítá se každé shozené deko. Hlavně, abychom byly v létě hezké ženské. Já už začínám pomálu přecházet z hubnulek na udržovatelky, pže se mi podařilo splnit i to nejtajnější přání a mám níň než před těhu i vdavkami. Teď to bude něco kolem 70kg, i když druhý den po návratu z nemocnice to bylo ještě o dvě kila lepší. Ale já mám bohužel silnější stavbu těla a tak už mi začínají lézt kosti :oDD. Ale kdo ví. Nebudu se ničemu bránit. Jenom bych potřebovala cvičit, ale nemám moc silnou vůli. Začít jo, ale pak pravidelně pokračovat…? Jdu se zkulturnit a do hajan. Kačenka má zase porouchané spaní - vzhůru bývá už od půl páté, pěti. Gabika

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 24.02.06 20:55

omlouvám se za nesformátování. Nějak se mi to tady poblblo.

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 24.02.06 22:27

Ahoj holky,
tak tedy nevím, co se se mnou děje…
teď jsem se byla vyzvracet, je mi zle… pořád bych spala…ráno mi bylo taky děsně šoufl, málem jsem se skácela…
včera jsem si dělala těhu test, ale byl negativní, navíc si myslím, že bych těhotná být neměla…
je to divné…
Zítra dělám další.

Prsa pořád bolí, mám týden po slabé MS…
ty hormony, ty si s námi zahrávají…

Mia

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 25.02.06 22:08

Tak co, MIO, jak je dneska? Lepší?
Myslíme na vás.
 G+K

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 25.02.06 23:14

jo jo, lepší. test byl negativní, podle očekávání a je mi lépe. Sice na vyskakování to moc není a jsem abnormálně spavá.
Snad to brzy přejde…

A taky jsem se dozvěděla, že je Michellka těhotná!!!
jupí! Má stejně starého Kubíka jako je AA a teď bude další podzimátko.
A jestli si ještě někdo pamatujete na Zuzinu ze Slovenska, tak ta každým dnem - nebo během měsíce čeká třetí miminko!
Musím jí zavolat a zjistit podrobnosti, protože internet jim nejede.

hezký večer

Mia

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 26.02.06 11:22

ahoj holky,

mio a ja myslela, ze tady bude dalsi tehotna. : )))
ja na to zacinam cim dal vic myslet a to bude zase problem, protoze po tom zacnu touzit a nic nebude.
Pustila jsem se do popisu nasi dovolene, takze ho poslu jako dalsi denicek.
Fotky upravuju, ale mam jich pro vas tak 10, takze vas zahltim fotkama.
U nas napadl zase snih. Je tu hrozna zima, tam bylo krasnych 35 stupnu.
Chtela jsem poslat Lile smsku a vsechny vas pozdravovat, ale signal tam byl desne spatny a tak se mi zprava nepodarila odeslat.
Danula je nachlazeny. Chrci mu na pruduskach a ma desnou rymu.
Holky, cetla jste nektera Da Vinci Code od Dan Browna? je to super knizka, precetla jsem ji jednim dechem.

Jeste se ozvu, mam tady brachovi deti, takze je to tu jak v cirkuse, ale Danula je nad miru spokojeny.

Marcela

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 27.02.06 07:37

Ahojky.

Holky, kde jste? Koukám, jestli už není ten slibovaný deníček, že sem nikdo nepíše, a ono nic.

Mám teď K na klíně a takovou divnoupsací polohu, tak se ozvu až bude malá spát.
Zatím
 Gabika

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 27.02.06 09:12

gabi,

denicek mam rozepsany, ale ne jeste dopsany, snad se mi to podari do vecera sesmolit a poslat.

marcela

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 27.02.06 09:17

holky,
asi jsem uplne mimo, ale kdo je Patricek v galerce?
ze bych zapomnela nekoho privitat?
marcela

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 27.02.06 10:21

tak jsem vlozila nejaky fotecky do galerky
marcela

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama