Podzimní očekávání 82 - Zpověď zpovykané prvorodičky

Rodičovství

Zpověď zpovykané prvorodičky Minulý týden jsem si přečetla hezký rozhovor s Jolanou Voldánovou, ve kterém uvedla, že po narození druhého dítěte už není ta zpovykaná prvorodička, která třeba dítě vozila v kočáru zakryté plenkou, aby se v Praze nenadýchalo smogu z aut. Mně se tento obrat zalíbil natolik, že jsem si jej vypůjčila do názvu svého deníčku, protože žádné jiné slovní spojení nevystihuje tak přesně, čím jsem si prošla po porodu a rok a půl po něm ještě procházím.

U mne se zatím k dalšímu porodu neschyluje, i když se náš deníček za chvilku může přejmenovat na Podzimní očekávání II. Dvě miminka už jsou na světě a dalších 5 je na cestě. Aspoň podle posledních informací, které se mi dostaly k uchu či očím. Přesto si myslím, že i tak jsou mé zkušenosti po porodu toho prvního dítěte docela bohaté.

Kdybych nebyla těhotná, neuvědomila bych si, s jakou nadsázkou je těhotenství, porod i péče o miminko popisováno. Rady mé mámy i odposlechnuté od jejích kamarádek mě nechávaly stranou, protože to všechno přece bylo děsně nemoderní. Hltala jsem všechny ty Knihy o matce a dítěti, Betynky, Maminky, Emimino především a vytvářela si jakousi mlžnou představu o tom, co mě čeká. Že se budu chovat takhle a takhle, že tohle svému dítěti nikdy neřeknu, neudělám, nedovolím…
A jsme u toho. Po několika báječných týdnech plných iluzí a probděných nocí jsem prozřela. Není to den, ani týden, možná pár měsíců… snažím se dopátrat, KDY se z mého miminka vyklubalo dítě. Že by tím, že začala chodit? Hm, možná. Že jí porostly vlásky? Hm, možná… V punčochách a s dudlíkem, s flaškou mlíka to ještě miminko je, jenže když rejdí na motorce v teplákách, už to miminko není. Je to dítě v malém podání, a to každým coulem.
Jak se mění ona, měním se i já. Postupně slevuji ze svých nároků. Ať je to její silnou vůlí, kterou opravdu někdy nemám sílu přemáhat, ať je tou mou pohodlností, ať je to další blíže nespecifikovanou okolností. Zkrátka, začínám být na toho svého pišišvora krátká.
V porovnání s „běžným" vzorkem prvorodiček mám asi bohatší zkušenosti s výchovou. Přece jen vypiplat svou o 11 mladší let ségru a od svých 14 let se střídat s mámou o její hlídání, dělala na směny (ranní, odpolední) a mně tedy nic jiného nezbývalo, než ji do školky ráno dovléct nebo v dalším týdnu přivléct a vydržet to s ní až do večera, mezitím se připravit do školy a uložit ji do postele. Byla jsem přísná. Bez vařečky to tenkrát nešlo.
Pak jsem rovnýma nohama skočila do praxe mezi děti a než jsem se nadechla, strávila jsem tam 8 let, nasbírala spousty zkušeností s výchovou, jak malých a nesmělých prvňáků, tak i nevycválaných deváťáků. Zpočátku to byl boj, kdo z koho, později jsem se uchýlila ke kompromisu a sklízela první plody úspěchu spolupráce. Aha! Tak tady někde bude ta zlatá střední cesta! Toho se drž! To se ti bude hodit při výchově vlastního potomka.
Iluze. Pořád jen iluze.
Tehdy jsem si totiž neuvědomila jedno starobylé moudro, snad ho velice výstižně formuloval už Sokrates, že každá výchova je jedinečná, neopakovatelná jako to lidské stvoření a jak na něj později navázali další pedagogové, co platí na jednoho, na druhého už ne.
A tak se ocitám mezi dvěma mlýnskými koly.
Není to žádná tragédie. Občas to zabolí, občas to skřípne, občas mám nějaký šrám - na duši, přemýšlím pak nad sebou samotnou, PROČ jsem se zachovala právě takhle. A jak to mělo být správně. Jenže člověk míní, situace mění… a příště udělám další pitomost.
A teď pár příkladů z praxe. Říkala jsem si - nebudu své dítě učit mlsat. Čokoládu neuvidí pěkně dlouho.
Jenže jsem si sama nestanovila dobu, po jak „dlouhou" dobu tohle bude platit.
Ještě když jsem si nedávno vyslechla kamarádku, která do svého dítěte (o 5 měsíců staršího než moje) láduje sladkosti horem dolem, pomyslela jsem si, budu jiná. Ouha. Před dvěma měsíci jsem usoudila, že už nastal ten čas…poté, co dcerunka dotáhla ňam ve staniolu, aniž by skutečně věděla, že tam ňam je. Teď si svou porci žádá několikrát denně, slovo čokoláda mi přibližuje jakýmsi zvukem „čiči", jako když voláte na kočku. Chvilku váhám, jestli ji obalamutím třeba pribiňákem, o toho si žádá stejným slovem, pak jí trpělivě nabízím jiné pokroutky (kornflejky, burizony, piškoty…) a někdy se mi ji podaří obalamutit i rohlíkem. Horší to bude v obchodech, až pochopí, že ta „čiči" je v tomhle obalu a že tenhle jedině chce:-).
Co se týká o samotném zavádění příkrmů a jedné či druhé potraviny, byla jsem se všech těch literatur tak zblblá, že jsem tomu nechala volný průběh. Takže naše dítě ochutnalo i hranolky, i tlačenku, i syrovou cibuli, i segeďák, i bublinkovou limonádu, sterilovanou kukuřici, olivy, česnekovou pomazánku, paštiky i párky. Je vidět, že má dobrý apetit. Za čím si tedy skálopevně stojím je kafe a alkohol. Na ten má holka ještě opravdu dost času:-)
Dále jsem narazila v samotném denním programu. Ta zima už je letos vážně dlouhá a chtěla bych najít člověka, který se z ní raduje. Možná vlekaři a majitelé ski areálů, ale normální občan vcelku většího města uklouzává na zmrzlých louží nebo z roztátých vytahuje své procházivší se dítě. Takže se většinu dne plácáme doma a já neustále vymýšlím, čím to dítě zabavit.
Kamarádka se mě zeptala. A jak si s ní hraješ? Mně připadá, že tu svoji vcelku zanedbávám.
Jak kdy, odpovídám, buď vklidu, všeho s mírou. Když zájem je nebo hra, která vyžaduje mou spolupráci (kniha, míč), hraju si s ní. Když se zabaví s kostkami, ať si hraje sama. Je to stejné asi jako se vším. Ukázat, poradit, naučit, vést k samostatnosti. Už se nám někdy podaří, že se dítko zašije vedle do pokoje, nelumpačí, ale v klidu sedí na zemi a skládá si kostky nebo krámuje hračky z bedny a zkoumá, co jsou zač (výborná zkušenost pozorovat 17 měsíční batole, kterak zkoumá chrastítka!!!) nebo sedí u stolečku a čmárá si. Takže to není o tom, že bych celé dny vysedávala s dítětem na bobečku a neustále mu vnucovala nové a nové podněty. Když jsem se o tom pobavila s dalšími maminkami, usoudila jsem, že je to normální a byla jsem v klidu.
Rady z Velkých knih, Betynek a Miminek byly nějaké lehce zkreslené. Dělejte se svým drobečkem tohle a tamto…a na další stránce buďte vyrovnaná, sexy, namalovaná, cvičte, hubněte, relaxujte… za celý den běhání po bytě, za dítětem, u plotny, za kočárem a v obchodě, jsem strhaná jako kůň, mé tělo žádá odpočinek a vlasy volají na pomoc kadeřnici. Takže někde se stala chyba:-)
Když jsem byla před třemi lety v Anglii a koukala coby au-pair na praktiky mámy v naší rodině (měla děti 7let, 4 roky a 1,5 roku), byla jsem dost mimo, protože i mé dosavadní zkušenosti se zcela odlišovaly. Vadilo mi, že paní dává malému mlíko studené z lednice přímo do lahvičky, neohřívá, nepřevařuje…že dítě jí k obědu olivy, kukuřici a žádnou polívku… že celé dny kouká na video. Zase jsem si pomyslela, to já nikdy nedovolím.
Jenže jak jsem už psala, ze stravovacích předsevzetí sešlo, mlíko sice ohřívám, ale už dávno ne práškové, k obědu jsem se naučila vařit polívky a nějaké ty „dobroty" se nám do jídelníčku vpašují. No co, malí Indové už jedí kari a pěkně pikantní k tomu!
Ale ta televize. Kouzelná bedýnka s obrázky. Dcerunka velmi rychle pochopila, že je to skvělý zdroj zábavy a informací, snad u ní nevypěstovávám závislost. Ještě to máme pod kontrolou, když u nás neběží celý den, já mám radši ticho, ani to rádio si moc nepouštím…ale svoje oblíbené pohádky už má.
Celý podzim u nás frčely chlupaté loutky z americké Muppet show, zalíbili se i JůHeláci, samozřejmě znělka Večerníčku, František z Kouzelné školky, znělka z Bořka, po Novém roce zase loutkový Kouzelný zvon. Kreslené pohádky ji téměř nezajímaly. Jenže jakmile jsem pustila Noddyho v angličtině, nepředváděla celé dny dcerka nic jiného než poklepávání prstem na špičku nosu se zvoláním „mimi". To byl signál pro Noddyho a bylo vymalováno. Dokázala u toho vydržet štronzo i 3 pohádky. Měla jsem obavy o její zdraví. Jenže ona u toho křupala burizony, měnila polohy, ležela, seděla stála opřená o postel…a koukala, koukala, koukala. Minulý týden mezi svými oblíbenými krabičkami dývídýček objevila Maxipsa a teď zas pro změnu nedělá nic jiného než štěká a ukazuje na televizi. Ano, chápete to zcela správně, chce pustit Fíka. Už si ho i kometuje, malá Ája v postýlce má dudlíka (to je bibi), pak jede tatínek autem (brm,brm…) atd. Celou sobotu se nám pro ni nedařilo vymyslet jinou zábavu, chtěla koukat a koukat. Včera nás ale děvenka překvapila. Když jsme jí před koupáním, abychom ji protivku rozptýlili, zapli Noddyho, nakrčila nos, otočila se k němu zády a hrála si hračkou, která vydává melodie. Ztratila o pohádku zájem
I tak je těžké se tomu zcela vyvarovat. Vždyť to ani nejde. Naše děti vyrůstají v jiném prostředí, v jiných podmínkách než my a my je přece od nich nemůžeme izolovat. Stačí jen přirovnání k jakému modernímu telefonu, který má zabudovaný 10 MB foťák, 8 GB paměť… a vzpomeňte si před pár lety, kdo měl PC 386, byl machr:-) Svět jde kupředu, musíme tedy jít i my rodiče - se svými předsevzetími.
Takže jak říkám, všeho s mírou.
I s tou chytrou literaturou i s výchovou.
Dneska už zase vidím spousty věcí jinak, je to přesně o tom, že i já se měním, měním své postoje, názory, (proboha - neříká se tomu stárnutí nebo zrání??? :-)))) tak už si nedělám výčitky, že je to špatně. Jsou děti, které nemají ani takové mámy, jakou se snažím být já, nemají ani ty technické možnosti, které nabízím dítěti už v tomto útlém věku, nemají na výběr z tolika potravin, kolik je v naší lednici k dispozici. Zatím na ni moc neřvu, nervy mi taky neujíždí( jen někdy a to už musí být…), nejsem ani příliš náročná ani ležérní a na vařečku taky ještě nedošlo. Sem tam nějaké to plácnutí, hlavně obejmutí, aby pořád věděla, že ji mám ráda, i když se zlobím.
Vidím to jinak a snad už nejsem tolik zpovykaná jako před dvěma lety, když jsem si domů přinesla čerstvý těhotenský průkaz.

Takže maminky, pokud ještě i vy máte nějaké obavy, že to děláte špatně, buďte v klidu a věřte, že to děláte nejlíp na světě - protože své dítě vychováváte s láskou. A to je nejdůležitější.

Hezký den

Mia se 17 měsíční Aničkou Amálkou

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.03.06 21:48

Ahojte holky!

Mio, bezva článeček! Se směju tomu, jak jsem se s Tomem snažila, aby jedl zdravě! Hodně zeleniny, čokoláda až ve dvou etech …A dnes? Petr jí to samé, co Tom v 5,5 letech. Tatranky, čokoládky, knedlíky, hranolky v hospodě!!!! … co u Petra jsem zatím vynechala, to jsou uzeniny. Hlavně, že Petr jí a nedělá žádné cavyky … i pívo ochutnal! Přímo z flašky! Moc mu tedy nechutnalo,s tím jsem počítala, hi,hi …proto jsem mu dala cucnout, by „dal pokoj“ ..

Holky, Petr má horečku - 38,6. včera jsme byli na očkování proti obrně. Snad to nemá z toho, protože jinak se moc obávám očkování proti spalničkám. U těch bývá celkem velká reakce, teploty až horečka. Když petr reagoval na obyčejnou obrnu, jak bude reagovat asi na spalničky? Po tetanovce- trojkombinaci jsme skončili v nemocnici s febrilními křečemi … ch jo. Pak Petr dostal 2 dávky šetrné vakcíny a reakci neměl žádnou … proti spalničkám asi žádná šetrná vakcína není, co?

Marci, jak se cítíš?

Kopretinko, jak je tobě? Co nevolnosti?

Bubu - co dlaha? ještě drží? Nebo z ní je jen
protek na hraní? Jak se má Baru?

Klarisku - jak je Lucince?

Papá
Lila

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 15.03.06 22:41

Mio, pěkné počteníčko! Díky! :o)

Alice a smečka

P.S. My už máme v jídelníčku i pivo, loudí ho oba, naštěsí si ho dávám tak 1× za dva měsíce. A Kuba si občas vypůjčí digi foťák a obšťastňuje nás obrázky našeho bince, případně abstraktní tvorbou. Televizi si umí zapnout oba. Pokrok nezastavíš. (Ale zase neví, co jsou to hranolky a kečup…)

 
magdulka
Kecalka 242 příspěvků 16.03.06 07:49

Musím říct, že naše dvouletá dvojčata si třeba čokoládu vezmou, ale že by ji přímo vyžadovali, to ne. Pokud ji budou jíst, chtějí taky, jinak si nevzpomenou.Nejsem zvyklá mít doma sladkosti, ale spíš častěji v týdnu upeču buchtu.Co se týče televize-podívají se na večerníček či na Františka z Kozuzelné školky, jinak je TV nějak nebere a já jsem ráda.Co se týče jídla-jí vše, ochutnali už i škvarky- ty jim moc chutnaly, ale na druhou stranu sní i pohanku, jáhly,zeleninová jídla, takže si myslím, že se to vyrovná.Myslím, že člověk si to vždy na začátku představuje jinak a realita je pak úplně jiná. Taky jsem si říkala když jsem byla u kamarádky, že takhle to dělat nebudu,ale člověk nemůže být pořád dokonalý a zá:,–(ový.A s dvojčatama už vůbec ne.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 16.03.06 08:26

Ahoj holky,

Ja vedela od prvopocatku, ze nebudu nikterak striktni a za:,–(ova maminka teda hlavne co se tyka jidla. Jak bych taky mohla byt, kdyz nase rodina ji uplne normalne. Snazime se jist zdrave, ale napr. bio potraviny nekupujeme. Danielek uz taky ochutnal vsechno co chtel, a je pouze na nem jestli to bude chtit jist nebo ne.
Televize u nas bezi jako kulisa a tak si ji ani moc nevsima, ale takovy dvdicko a hlavne disky samotny a zesilovac, to jsou pro neho lakadla, kterym neumi odolat. Dokaze pustit televizi, ale vic je nadseny, kdyz si da dvdicko do prehravace a ono se pusti. Ma u toho tak krasne vykuleny oblicej. Taky miluje pocitac, i kdyz tomu vubec nerozumi. Asi ho podcenuju, protoze si ho umi pustit, pak pro me pribehne, kdyz nabehne tabulka na log in. Ale nenechavam ho samotneho u pc, protoze to by manzel asi neprezil. Staci, kdyz mi na notebooku vyloupl klavesu Enter. Jo a taky miluje telefony, digi fotak, kameru…no proste vsechno, co jsem si myslela, ze se mu nedostane do rukou nejdriv tak ve 4 letech. Ale jak rikate, pokrok nezastivime. A je pravda, ze nase deti ziji uplne v jine dobe, nez my a pokud nechceme zustat 100 let za opicemi, musime jit z dobou. I kdyz me se ta dnesni doba zda nejak moc ustvana a uhonena. Vsichni nekam spechame.

Ted tady mam kontrolu z FU. Panove nastesti vypadaji normalne a tak doufam, ze vse probehne v pohode.

Jinak mi moc spatne neni, i kdyz dopoledne je to nejhorsi. A taky bych dokazala spat ve stoje.

Marcela

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 16.03.06 11:31

Ahojte holky,

jen nakukuji a musím ocenit velmi dobře napsaný článek :-)))

Našemu Pavlíkovi je 9,5měs a zatím se držím :-))) Ovšem mám takový dojem, že už to moc dlouho neustojím :-)

Díky moc za pěkné počtení!

Peťula + Pavlík

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 16.03.06 12:25

Ahojky,

MIO, super deníček. Ostatně jako vždycky:-)). Já jsem taky měla zá:,–(y a představy. Ještě s Terezkou. No ale co si budem povídat, že? Dávno mě to nějak přešlo. Tím procesem slevování ze zá:,–( jsem už prošla právě s Terezkou. A současnost a výsledky mé výchovy? No tak třeba hned včera. Večer usedla Terča k televizi. Dávali vesničku střediskovou, tak jsem nic nenamítala. No ale pak jsem zjistila, že jaksi už nemám, kam vyhodit odpadky. Jemně jsem ji upozornila, protože odpadky jsou její starost. Snad jediná povinnost, kterou doma má. A na té trváááám!!! No to je teorie a vrátím se k praxi. Terča poprosila, že je vynese až po televizi. Protože taky nesnáším, když mě někdo ruší, když zrovna dělám něco jinýho, souhlasila jsem. Já naiva. Samozřejmě, že se pak odkulila rovnou do vany a namočila hlavu. Odpadky zůstaly v koši. Vlítla jsem tam na ni, tak prý je vynese ráno, než půjde do školy. No a můžete hádat. Nevynesla!!! A takhle je to vždycky. Její síla vůle, věc neudělat je kolikrát mnohem silnější, než moje trpělivost, jí to stokrát opakovat a pořád na to myslet. A tady pak bohužel končí moje zá:,–(y a začíná nedůslednost, protože v pudu sebezáchovy jdu a věc udělám sama. Jen se v duchu utěšuju, že jednou bude mít doma taky takový zlatíčko a to jí to vrátí i s úrokama. Já se pak jen budu tiše usmívat:-).
Ale to je Terča. Tvrdá palice. Anetka DOUFÁM bude jiná. Cha cha, doufat můžu, co? Ale už teď vidím, že je poddajnější, klidnější, tak snad.....

No a co se zá:,–( v jídle týče… Snažím se držet, ale taky už jsme toho ochutnaly hodně. Ale jíme myslím docela zdravě všichni, tak Anetka už jí s námi. Uzeniny ale zatím nedávám. I když šunku už ano. Občas. Mlíčko máme zatím sušený. To dodržuju. Pořád BEBU ha. Je to prý pro Anýze to nejlepší, tak se snažím, prý to podporuje i imunitu.
No a co se týče sladkostí, tak díky Terče už ochutnala taky kde co.

Televize zatím Anetku moc nebere, jako že by u ní vydržela, ale občas mi přinese ovladač, jako že ji mám pustit, a někdy ji i sama zapne:-).

Teda to jsem se rozepsala.
KOPRETINKO, moc gratulujeme. Doufám,že přijdeš častěji a budeš nás informovat, co mimísek. Můžete se navzájem podporovat s Marcelou. Holky, to je stejně super. A díky, že to tu můžu prožívat s Vámi znovu. A i VY OSTATNÍ S MIMÍSKAMA V BŘÍŠKÁCH přijďte mezi nás.

GABIKO, nepořádek fakt neřeš. U nás jsou kostičky i další hračky taky v kuchyni:-). A kdyby jenom tam. Jsou všude. Večer to sice nějak sklidíme, ale během dne je to tam zas.

MARODI, už jste v pořádku? KLARISKU? BUBU?

Ještě musím napsat, že jsme včera byly v poradně. A doktorce se nelíbily ty Anetčiný nožičky. Už jsem to tu myslím jednou psala, že je má do O. A včera na ní koukala i doktorka a raději mě posílá na ortopedii. Nemám se prý znepokojovat, možná je to normální, ale ať prý tam raději zajdu. Ach jo. Prý se to pak na noc nějak bandážuje nebo co. Tak se tam jdem objednat:-(((.

Papa, jdu vařit

Jitka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 16.03.06 13:02

Ahojky.

MIO - díky za krásně napsaný deníček.
Já to pořád říkám, že život je kompromis.
I já nastudovala,kde co, staré i moderní. Vzhledem k jistě poděděným sklonům k obezitě jsem ale Káti z jídelníčku zatím vyškrtla sladkosti a uzeniny (krom libové šunky). Ale čokoládu už taky ochutnala, je to vlastně svým způsobem taky „vitamín“ a kostička týdně ji neuškodí.
V otázce alkoholu mám ale jako ty jasno. I když - vzpomínám si na bráchu (mohlo mu být 6-7let), jak si doma otevřel skříňku s kořalkami a z jedné láhve si mohutně upil. Nevím jestli to dělával pravidelně, nebo se jenom vytahoval, ale začala jsem si ho více všímat (a to jsem ho pak i viděla jak kouří - v těch 7!).

Televizi nezakazuji - jsou dny, kdy vyžaduje „pó“ (pohádku) a to pak upřeně zírá na cokoli a nemám jinou možnost, než TV vypnout. Pak jsou zase dny, kdy si na TV nevzpomene ale dožaduje se „lalala“ - to nám pak hraje rádio nebo nějaké dětské CD. Největší „ráj“ má o víkendech, protože muž je bez TV a ovladače nemožný :o/
A tím se dostávám k ovladači - poté co jsme ho K přestali zakazovat, ztratil pro ni cenu. Občas si jej vezme a jako pomačká (někdy i opravdově), ale já jsem si z ní „zřídila“ takový „malý ovladač na ovladač“. Když se mi nechce vstávat, tak ji řeknu ať mi ho podá a ona opravdu a ochotně přinese.
I mezi její favority patří Noddy, František a pak cokoli, kde je slon, kočka nebo medvěd.
Od našeho pobytu v nemocnici si ale zamilovala knížky a kreslení či spíše čmárání. Denně, nepočítám povinné večerní čtení, musíme přečíst alespoň dvě knížky. Pak přitáhne starý diář a „ke“ - jako: mámo, kresli. Nakonec všechno co nakreslím začmárá a na každou další stránku přidá alespoň čárku.

Jéje, to jsem se nějak rozepsala, tak budete mít alespoň co číst.

Jediné v čem trochu „ulítávám“ jsou její záchvaty vztekání (ale určité zlepšení z mé i její strany už tady je- ťuky ťuk) a moje občasná nedůslednost ve výchově (když mám pracovní hovor, tak povolím i „houpání na lustru“,j enom ať můžu věc co nejrychleji vyřešit).

Zítra nám mají přivést novou sedačku - už se na ní těším, bude rohová, takže teď se budeme moci natáhnout všichni.

Jdu se najíst, dneska jsem zase byla v práci a za celý den jsem stihla dát jeden šáteček a hrnek mléka s kávou.

Zatím
Gabika a Káťa (od včerejška už 17m)

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 16.03.06 14:33

Ahoj,

Gabiko to je hezký malý ovladač na ovladač). A rohová sedačka to je taky můj sen. To křeslo navíc, co tu máme mi s…Líbí se mi jedna v IKEE. Jestlipak ji náhodou nemáš:-)). Taková tmavě modrá.
Papa
 Jitka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.03.06 22:02

Tak ovladač - ten my nemůžeme najít!!!! Petr jej někam ukryl … není ani v pračce! Jéjda! Jdu mrknout do koše na odpadky! Že by byl Petr tak pokrokový?
 Lila

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.03.06 08:21

tak u nas jsem ovladac uz jednou i oprala. Telefon jsem mela v kosi na odpadky, takze ditko je cistotny, ale bohuzel na veci, na ktery vetsinou nema sahat. : ))))
marcela

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.03.06 12:41

Ahoj holky,

kdepak jste vsechny? a co marudci? jak jste na tom?
Uff, ted jsem douklizela. Chytla me nejake uklizeci manie a vzala jsem to od vrchu az do sklepa. Jeste jsem si rikala, ze bych mela umyt okna, abych prilakala JARO (na radu Missorky :)))) ) Ale zacalo u nas zase snezit, tak jsem se na to vyprdla. Je pravda, ze pres ty okna za chvilku nebude videt a taky bych to mela udelat driv nez mi naroste pupino. : 0))
Lamu si hlavu, co budu varit o vikendu. Uplne mi dochazi fantazie, nechcete mi poradit, co rady varite, je dobre a rychle. Rada varim, jeste radsi jim, ale nerada travim v kuchyni zbytecne moc casu.

U nas ted radi nejaka viroza. Neter se synovcem zvraci a maji prujem, tak jen doufam, ze to nechytneme my.

Zensky, ozvete se, s kym si tady mam pokecat.

marcela

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 17.03.06 12:57

Ahojky.

Kde jste kdo???

Mám chvíli pauzičku - dneska je totiž docela FOFR den.
Dala jsem se na rozprodávání domácnosti. Teda - prodávám jenom autosedačku - vajíčko. Chvíli trvalo než se někdo našel - už jsem ani nedoufala. Největší problém byl sehnat velikou krabici, do který bych ji dala. Na poště jsem si zjistila, jestli mi takhle velkou zásilku vůbec vezmou a jestli to nebude stát majlant. Když to pojistím do 5.000,– tak by poštovné nemělo být víc jak 70,– - což jde. Už jsem zjišťovala i PPL, ale ty jsou podstatně dražší.
Druhá věc, která půjde z domu je ta stará sedačka. Dopoledne jsem ji pořádně vyluxovala a vyčistila a teď jenom čekám, až si pro ní přijedou. A kolem 15 hod. se na uvolněné místo uvelebí sedačka nová.
Jitko - nechali jsme si ji dělat, teda vybrali jsme si typ a potah.

Dopoledne jsme pak ještě stihly seběhnout s Káťou k dětské na obrnu. ALe - přijely jsme tam (je to asi 5 minut od baráku), čekárna zavřená a na dveřích lístek, že ordinují jenom do půl jedenácté. Bylo za pět půl. Tak jsem ze zoufalství zaklepala a nic… Smutnou Káťu (slíbila jsem jí „mňam“) jsem zase rvala do kočáru a najednou vyšla sestra. Prý slyšela klepání. Hned jí došlo, že jdeme na očkování - takže Káťa nakonec to slíbené „mňam“ dostala.

Ještě s tou starou sedačkou, mám historku. Dávala jsem do místních novin inzerát, že ji za odvoz darujeme. Ty noviny vyšly včera a normálně jsem nestíhala zvedat telefony. Sotva jsem zavěsila, začal znova vyzvánět. Kdepáááák - jak je něco zadarmo, tak by si lidé pořád ruce nohy utrhali.

Holky - co s tím srazíkem? Nějak nám to zamrzlo.
Vyhlašuji teda termín - prvních 14 dní v květnu. To už by nemusel být sníh a mohlo by být volno. Musíme si zvolit nějakého organizátora, který bude kontaktní osobou mezi náma a tím penzionem. Měly by se obvolat oba ty hotýlky, aby se vědělo. Jeslti pak nemáme shánět ještě něco jiného.

Tak pište a dávejte návrhy.

Gabika

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 17.03.06 13:39

Nepatřím sem,ale zaujalo mě téma deníčku.
Souhlasím,že mnohé představy prvomatek jsou zkreslené,hrát si celý den s dítkem,nikdy nezvýšit hlas,atd.ale to není tak důležité.
Mám tři děti,takže bych už měla být ta matka,co dá dudlík olíznout psovi,zasahuje jen když teče krev a stravu neřeší vůbec.Jenže já ji řeším a nijak mě to nezatěžuje,moje 20 měsíční dcera nikdy neměla párek,paštiku ani čokoládu a v dohledné době je ani mít nebude.Její starší bratři (15,12) jí už teď samozřejmě všechno,ale cca do 4 let netušili co je to párek a sladkosti taky dlouho neochutnali.Vy­rostli na zelenině a
jsou to chlapi jak hory ,nevědí co je to nemoc jak je rok dlouhý.
Opravdu nechápu,jaký je problém v tom,živit dítě zdravě?
 Dáša

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 17.03.06 14:42

Ahoj,

Gabiko, to mi povídej s tím zadarmo. Máme tady takouvou malinkou prodejničku s domácími potřebami. Poslední dobou to nějak moc nešlo. Často a ráda jsem tam chodila a s prodavačem a současně majitelem jsem se už znala a vždycky jsme pokecali. Chodilo tam pořád míň a míň lidí. Asi půl pěšky odtud otevřeli nákupní centrum Europark, kde je i OBI…No a tak ten pán musí skončit. Od pondělí má výprodej a hádej, jak to tam vypadá.
Ach jo a pro všechno se teď potáhnu takovou dálku.
Ten květen by mi vyhovoval, ale na organizátora se tedy necítím. Ale mrzelo by mě, kdybychom se nesešly, když už jsme to tu tak pěkně rozjely.
HOlky, ozvěte se, co Vy na to.
Já teď jedu na víkend k našim, tak se sem dostanu asi až v neděli večer, tak se těším na novinky. A také na pozitivní zprávičky od marodů.
Beru si příklad z Marcely:-)) a jdu něco poklidit. Ale že se mi tedy chce…
Tak papa
 Jitka

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.03.06 14:43

Gabiko,

souhlasim s tebou, ze nam nejak vikend zamrzl a s novym denickem ho jeste nikdo nepripomnel. Klidne obvolam ty hotylky, kdyz mi nekdo znovu posle jejich webovky a domluvime se na finalnim terminu. Me nevadi zacatek kvetna. Aspon doufam, ze uz bude nejaky jaro.
Tak holky, piste at se domluvime a vyrazime. Nemuzu se dockat.

marcela

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.03.06 14:54

Gabiko,

uplne si mi pripomnela, ze mam v lekarne ockavaci latku pro Daniela. No je tam asi uz mesic. Musim si to napsat na pondeli, abych ji vyzvedla.
Jsem hlava derava. Taky chci zrusit telekom, jsou to desni vydridusi. Kaslu na ten jejich monopol.

marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.03.06 15:02

Holky,

Petr je bez teploz, řádí jako drak. Jen má rýmu, ale nijak hroznou, z nosu mu neteče.
K očkování - naše paní doktorka nám další obrnu doporučila píchat injekcí. V dubnu jdeme na čtvrtou dávku Infarinxu - trojkombinaci …

K výletu - také bych brala květen, možná už sněžit nebude! Tady je totiž sněhová vánice. A to v úterý začíná jaro! Marci, kdyby se ti chtělo, byla bych ráda, kdyby jsi se ujala organizace našeho srazíku. Já sama jsem na tyto věci nemožná …

Tady jsou odkazy :
Penzion na Vysočině [www.navysocine.penzion.com]

Červená lhota [www.1ubytovani.cz]

V Penzionu Vysočina nabízejí skupinové slevy…

Letím vzbudit Petra…

Zatím papá
Lila

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 17.03.06 15:39

Jo Marci,

Ty jsi chtěla ten recept na rychlý jídlo. Tedy nic mě nenapadá. Všechno dělám tejden, i když píšou v receptu, že je to rychlý. Tak Tě zkusím inspirovat. Dneska k obědu byla fakt rychlovka. Flíčky jenom uvařit a do nich přimíchat trošku másla, aby to nebylo suchý a nakrájet šunku. Ani to nemusíš zapíkat. U nás to má docela úspěch.

Nebo, to už tedy není moc rychlovka. Zapečená brokolice s bramborem. Vymažu zapíkací mísu, dolu a po stranách dám syrové brambory nakrájené na plátky, na to trošku osmahlou šunku, posypu bazalkou a malinko osolím. Na to nasypu chvilku povařenou brokolici a znovu bazalku a pokryju zase těmi bramborami na kolečka. A navrch naleju rozmíchané mléko se sýrem s vajíčkem a bazalkou. Pak dám zapíct. A mňam mňam. I Jarda, který jinak moc na brokolici není se docela olizuje.

Tak hezký víkend. No možná ještě nakouknu

Jitka

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 17.03.06 15:46

Ahojky,

ještě já:-)). Dočetla jsem komentáře. Na očkování /4.dávce Infanrixu jsme byly ve středu/. Anetka měla 2 dny teplotu. Jen asi 38.5. Po prvních 3 dávkách nebylo nic. Dneska už to je ale dobrý. Tak jsem ráda, že to máme z krku. Teď ještě zarděnky:-(((. Holky, jen kdybyste některá kupovala ten Infanrix a měla cestu do Prahy. Ve Vysočanech na poliklinice ho mají za asi 1500. Jinde jsme platili 1800:-((.

Jitka

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.03.06 21:11

holky,
ja tady shanim nejaky rychly recepty, at v kuchyni nemusim travit spoustu casu a ted tady pecu, varim, nakladam maso.
Muzickovi jsem chtela udelat radost a upekla kolac s ovocem. Ma ho rad, ale nejhorsi na tom je, ze on sni par kousku a zbytek sezeru ja. Jo a uz vim, co uvarim zitra. Udelam tvarohovy knedliky. Nikdy jsem je nedelala a tak doufam, ze se povedou. Na nedeli jsem si vymyslela madarsky gulas s knedlikem. Ten uz mam vyzkouseny a uz se na nej i tesim.

Vikend klidne zorganizuju, ale musime se dohodnout na terminu. Takze mi, prosim, potvrdte termin a ja zabukuju ubytovani.
Jo a taky uz vim, co vam upecu na ten vikend. Vybornou dobrutku.

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.03.06 21:41

Marci, ty jsi božská! už se těším na mňamku!

Mrkla jsem do kalendáře a navrhuji následující termíny : V květnu jsou dva prodloužené víkendy, dva státní svátky 1.5. a 8.5. - to jsou volné pondělky, jestli se nepletu …

Takže bychom mohly jet v tyto termíny, pokud vyhovují

  1. 29.4.-1.5. so, ne, po (Svátek práce)

2)6.5. - 8.5 so,ne,po (Státní svátek - den vítězství)

Tak co říkáte? Hlasujte, vyjadřujte se, ať se někam pohneme!!!

Lila

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.03.06 22:16

Lilo,
asi jdou na me chute, protoze ted mam chut udelat tiramisu, nebo brownies a nebo jen nejakou babovku
nejlepsi bude se napit vody a jit spat, jinak urcite neco sezeru : 0))))
 m.

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 17.03.06 22:21

Ahojky.

Tak už máme usazeno a vyzkoušeno. Myslím tím tu novou sedačku. Zítra už jenom sešroubujeme nábyteček pro Káťu a pak mi zbává ušít do toho jejího koutku kapsáře na hračky.

Pořád je co dělat.

Mńamky - pokud vlastníte troubu (pečící ne muže:o)) s grilem pak je úplně úžasné „rozsypané ražničí“. Na kostičky nakrájíte maso, klobásku nebo slaninku, papriku, kousek cibule, rajčátka a vsypete to na hluboký plech. Posypete grilovacím kořením (příp ještě solí) a šup pod oheň. Netrvá to ani moc dlouho a je to úžasné.
A pak mám ještě i úspěch se syrečkovými závitky - do kuřecího řízku udělám kapsu, vložík syrečky. Sepnu parátkem nebo ovážu nití a trochu posolím. Rozpálím olej a závitky opeču. Potom je podleju černým pivem (asi 0,3dcl) a vařím do mírného zhoustnutí. S rýží je to úplná balada.

No to jsem se zase rozvášnila.

Z mého hlediska bych byla pro ten druhý termín. Protože 30.4. má moje máti narozeniny. Chi chi - muž si vždycky dělá legraci, že patří mezi těch pár, kteří mají za tchýni čarodějnici.

Jdu si lehnout. Něco na mně leze - pobolívá mně v krku a ztrácím hlas. Zatracené počasí.

Gabika

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 17.03.06 22:23

Pěkný večer,
omlouvám se nepatřím sem do deníčku, ale čtu většinou každý nový deníček na hlavní straně. Mám syny 19,18 a skoro 16 let kdysi strava byla o něčem jiném ve 4.týdnech krupice v 6. týdnech vločky ve třech měsících polívky a dva týdny na to i maso. Naše Eliška 3,5 roku byla do třech let kojena do skoro dvou let jsme nesolili, solila jsem až jsem odebrala pro ni, hranolky již sice ochutnala, ale jen světlé a jen pár, sladkosti také do dvou let jsme neznali- jedna teta mě osočila, že to přeháním a jsem úzkostlivou matkou v letech. Jsem a rozvažuji co dát a nedat (např. vajíčko k večeři nebo ryby na snídani NE, jo a když ryby, tak jen tuňáka. Neberu to na lehkou váhu, myslím, že je dost dětí co se trápí alergiema a proč to podceňovat a brát na lehkou váhu. A že se dítěti někdo intenzivně věnuje, je jen pro dobro jak matky, tak hlavně dítěte. Miluji společné stříhání obrázků z látek, papírů apod. někdy trháme list novin a podle toho tvaru co vytrháme hádáme co by to mohlo být. Nikdy mě nenapadlo, že jsem se pro děti obětovala, vše dělám ráda, možná je to jen má naivita, že si myslím, že to někdy ocení, ale když jsem jim než se malá narodila chystala snídaně a svačiny a později to vzpomněli „mamko ty si byla hodná, když si nám to připravovala“ a to pohladí na duši. Pěkný večer všem Anna

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.03.06 23:05

Ahoj holky,
vůbec jsem teď nestíhala - pak napíšu proč.
JÍDLO - no, jak řekla má kamarádka s dvojčaty (když jsem si stěžovala na tchyni a její brambůrky a moji „přecitlivělost“) - jídlo pro dítě je každé mamči věc. Každá to dělá, jak nejlíp umí a nikdo by jí do toho neměl kecat. Nemohla jsem s tím, než nesouhlasit a už hodněkrát jsem se k tého myšlence vrátila. Tenkrát se to týkalo i kojení - to samé a hotovo.
Já jsem celkem velký odpůrce brambůrek a hranolek, ale čokoládu Bára baští ráda (dělám ale rozdíl v „kvalitní“ čokoládě a v obarveném tuku nahnědo :o(…). Když vidím v bioobchodě nahnědlé a potlučené meruňky, vezmu si raději ty pěkné z normálního.­........to by mi zase odmítly biomamky. A je toho víc. Jupíky a podobně se mi taky moc nelíbí, ale prostě ¨je Bára ochutnala a nic se jí nestalo :o))). S Colou a bublinkami máme prozatím jasno, ale párek (za to bych si naliskala) už měla v ruce - hrozně se jí líbil :o)), šunku jí občas - tak jako my............bla bla bla - těch diskuzí je tu hodně. Prostě každá podle svýho, ne? :O))
VÍKEND - holky, KDYKOLI :o)), jen mě tam připočtěte :O)
Marci - bývá ti ještě špatně (mě taky nebylo RÁNO špatně snad ani jednou - přejmenovala bych to na ODPOLEDNÍ nevolnosti :o))

Barčina dlaha - dnes ji doktoři sundali - byla jsem ráda, protože měla na stehýnku zezadu „cucfleka“ od toho, jak chodila a dlaha se třela o nožku. Od čtvrtka už celkem obstojně pajdala po bytě, jako by se nic nedělo :o)). Mám fotku, snad pošlu - chuďátko moje.
Dnes ale bez dlahy na nožku zase nemohla stoupnout - ¨byla jsem celkem vylekaná, že to bude na¨novo, ale snad jsou jen svalíky ztuhlý po tom, jak byly týden v dlaze. K večeru se chudinka rozëšla, ale jak ji ty nožky moc neposlouchaly, nemohla se zastavit. Strašně moc u toho plakala (tak bolestivě jsem ji ještě plakat neslyšela), ale nemohla se prostě zastavit, tak jsem ji přilítla na pomoc, protože manža opět seděl jak balvan a ani to s ním nehlo. Ještě na mě volal, ať se podívám, že Bára už chodí :o(((( - na odstřel někdy, fakt!
Pak Se nemohla uklidnit, snad to bude zítra lepší.
Hlídá ji teď švagrová, protože máme v plánu jet do Polska pro kočárek - golfky pro dvojčata (tady na trhu jsou troje, ale buď cenově nebo rozměry nevyhovují). Jdou na oběd k babičce (tchyni), tak doufám, že se to obejde bez kýblu brambůrek....­...když už tam nebudu :o)).

Musím jít uklidit byt - dnes jsem opravdu nestíhala, protože od dopoledne jsem Báru jen nosila - byla uplakaná a nechtěla udělat ani krok :o/. S Alenkou to byl taky boj, nějak ji teď víc pobolívá bříško a strašně moc brká..............a navíc, když jsem kojila, Bára ji tloukla do hlavy svou dlahou, popř. dle jejího nového zvyku začala plácat přímo na fontanelku...­...........

No máme to tu teď akční :o)

Jo, s tou dlahou - spíš jsem si myslela, že to má jen natažený - diagnóza byla - vymknutý kotník. snad se jí to nebude vracet a i proti vůli už jemnovaného doktora, bude moci Bára v dětství ještě na kklouzačku :o))

zdravím a dobrou noc

Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 18.03.06 07:02

Ahoj holky,

bubu neda mi to nereagovat, co se tyka chlapu. Ten muj me dnes v noci tak vytocil, ze jsem myslela, ze ho necim prastim. Danula mel nejaky tezky spani a v noc poplakaval. Poprve jsem ho ani moc neslysela, ale za to manzel ano. No a vite, co ten dobrak udelal. Zatrepal se mnou a rika „Danula sedi na posteli a place“ Desne jsem se lekla, ale stacilo mu dat trochu napit a problem byl vyresen. Me ale nastvalo to, ze on neracil vstat, aby se o neho postaral, ale radeji vzbudil me. A ted rano, to samy. Danula vstaval v 5, myslela jsem si, ze me klepne, ale manzilek se otocil na bok, jako ze ho se to netyka. Ses matka, tak vstavej!!!! No proste me nastval (volim slabsi vyraz, ale plati ten silnejsi). Nekdy jsou ti chlapi opravdu na ho*no.

marcela

 
Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 18.03.06 14:47

Ahoj, jen v rychlosti.
Asi už je pozdě, Bubu, ale tady u nás mají jedny strašně bezva golfky pro dvojčata… v bazaru teda. Asi za 6500 nebo tak nějak. Ale byly super. No nic. Tak já jdu.

Ahoj Kopretinka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.03.06 21:50

Jejda, Kopretinko, a kde u vás? :o))
Nákupy proběhly, kočár ale neměli - nebo spíš jeden, který by se asi rozpadl po přejezdu hranic :o/. Jinak jednoduchý kočárky by se daly vybrat pěkný........

 
Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 19.03.06 10:23

Ahoj,

no tady u nás v Opatovicích. Mě se teda moc líbil. Akorád byl myslím temně modrej nebo černej, ale to nic neměnilo na tom, že byl krásnej. Obě záda polohovací, spojená rukjeť a na ní brzda. Byla to tříkolka, myslím, ale jinak to vypadalo jako dvoje golfky vedle sebe. Já nevim, co ty sháníš, ale mě by se tenhle mooooc líbil.

Kopretinka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 19.03.06 13:50

Ahojda,
tak jse mzas nakoukla a hledala, jak to vypadá s víkendem. Tak se přidávám, že by se mi asi taky víc hodil ten druhý termín. A kam by to bylo, na tu vysočinu?

Gábi, jestli se můžu optat, jakou sedačku a za kolik jsi střelila? Přemýšlím, jestli tu starou vůbec ještě někomu prodám, protože je jetá a navíc teda rozhodně není vítěz testu:D A je fajn, že už zvládáte ty vzteky:) Taky to ujde

Marci, můj manža je durch to samý. Minulej tejden se Bára večer zeblila a on se v klidu otočil a ani nepomohl to sklidit ani mi neotevřel dveře (v náručí dítě, který mělo v klíně nablito, takže jí pustit, tak to je na koberci) - jo, kdyby nablila do jeho postele jako při viroze, to by kmital…Naplácat jim:)

Já se těším, že poznám další tváře:) A na mimííí:) Doufám, že mě hlava rodiny pustí:)

GaB

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 19.03.06 18:36

Kopretinko, díky,
já sháním GOLFKY, který se skládají k sobě, jako že se zúží - kvůli výtahu. Trojkolky jsou super, měla jsem jednu přímo vybranou, ale..........:o/
Musím letět, obě křičí :O)
 Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 20.03.06 09:14

Ahoj holky,

tak kdepak jste vsechny. Abychom se dostaly kousek dal a ja mohla objednat ten nocleh na nas vikend, tak od vas potrebuju potvrdit termin.
Termin je: od soboty 6.5.2006 do pondeli 8.5.2006 (doufam, ze vyhovuje vsem)
Ucast potvrdily:

BUBU + 2 ditka
LILA + 2 ditka
Klarisek + 1 ditko
Gabika + 1 ditko
BeJitka + 2 dtika
GabikaD + 1 ditko
Marcela + 1 ditko

Tak a ted nevim, na koho jsem zapomnela. Budu cekat na potvrzeni terminu a obsazeni.

Manza ten vikend jede na rodinou oslavu, ale ja ho radsi stravim s vama. (uprimne tuto cast rodiny opravdu nemusim)

Marcela

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 20.03.06 12:57

Marcel, já potvrzuji termín. Jen se ještě jednou ptám, kam že to mělo být:) Nějak jsem to nevyčetla.

Gabča s Bárou z PC kamarádky

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.03.06 13:30

Ahojte, už se těším na květen! bezva, že máme vybraný termín!

Holky, nechci vám plést hlavu s místem pobytu (ještě uvidíme kam, viď Marci, jestli do Penzionu na Vysočině nebo do ČERVENÉ LHOTY, katko, odkazy jsou výše), ale narazila jsem na tento odkaz
http://aparthotel.sumava2000.cz/ , docela se mi to líbí, jen jsem nenašla ceny, asi to bude dost mastný…takže jen pro inspiraci kam v létě na domácí dovolenou, tento odkaz přihazuji ..

Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.03.06 13:31

Gabčo promiň, nějak mi nedošlo, že se ptáš ty z PC od Katche … pamatuji si ji z dřívějška z našeho deníčku…nebo se pletu?

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.03.06 20:37

Ještě já,
k Penzionu na Vysočině v Hartmanicích, asi tam budou mít zkušenosti s maminkami a jejich ratolestmi, protože tam bývaly - jsou pořádány různé akce pro mamky a jejich děti … viz. tyto stránky, na kterých jsem tento penzion našla .. http://www.dovolenasdetmi.cz/kalendar.php
tož zatím vsjo
 papá

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 21.03.06 07:23

Ahojky.

MArci - termín potvrzuji a jsem zvědavá, kde to nakonec bude. Hlavně, abychom se tam mohly nějak rozumně dostat. protože cestovat s Káťou je docela teror. Minule, když jsme jeli na KLA, tak prvně seděla vzadu sama. Naštěstí při obou cestách usnula, takže jsem si po skoro roce a půl vychutnala jízdu jako spolujezdec.

No a dostala jsem „skvělý“ dárek k narozeninám - jsem opravdu zase nachcípaná. Kašlu, dusím se, z nosu mi teče. Tak doufám, že to malá nebo muž nedostane, protože by nastalo další „předávací kolečko“. Nakoupila jsem kapky a sirup, piju čaj se slivkou a medem, cucám Anticol a Septolette. A venku už snad konečně začíná jaro. Letošní zima mi opravdu dala zabrat.

A teď ještě Začala Káťa v noci zlobit. Vylézá z postýlky i 2× za noc - přijde ke mně a „mama“. Ve dvě hodiny v noci je to dost drsné. Takže ji uložím a hodinu je zase u mně. Myslela jsem, že ji zase dám zpátky ty tyčky, ale to by bylo ještě horší. A na druhou stranu mi odpadlo to neustálé zvedání do a z. Káťa si do postele sama vleze i vyleze. Jenom kdyby to nepraktikovala v noci:o(

Musím končit, protože se mi tady mohutně sápe na klín.
Dneska na ní nebudu mít ani moc náladu. Jsme vzhůru od pěti!!
Zatím Gabika

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 21.03.06 10:01

Ahoj,

Lilo, dobře si pamatuješ Katku:) Včera zapla PC a koukala na novinky a tak jsem právě nakoukla a radši hned písla:) Jen se mi nechtělo přehlašovat:)

Ach, chtěla jsem reagovat, ale Bára děsně pláče a řve Mama a je tulivá, tak já se ozvu později, zatím pa

GaB

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 21.03.06 10:18

ahoj holky,

asi jsem udelala chybu. V seznamu jsem napsala Gabika a mela jsem na mysli Gabinka. Mam v tom peknej gulas (to bude asi tim tehotenstvim) Jen pro upresneni mame tady GabikuD a Gabinku??

Taky je mi dost soufl, v nedeli jsem si musela dokonce lehnout a dopoledne jsem usnula, protoze to nejak hur snasim a taky synacek vstava v 5 hodin rano. Budi ho svetlo a maminka je prvni po ruce. Jen se divim, proc nebudi tatinka. Ach jo mam smulu. A bude hur. Danula neskutecne zarli a tak az to povim rodine a casem mi poroste bricho tak ho musime zacit pripravovat na sourozence, jinak nevim nevim.
Pomoc, potrebuje sirky do oci, jinak tady usnu.
Dnes jsem byla u dr. a rikal, ze je vse ok. Jsem v 7 tydnu, bambulka roste, prsa mam jako balony.
No jo, a bude hur. : ))))

Marcela

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 21.03.06 10:25

Marci sedí to:) Já jsem se poznala, neboj:)

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 21.03.06 12:30

Ahoj,
pekne si tu planujete srazik!:-))
My tu mame taky jaro, i kdyz tady ta zime nebyla tak kruta. Uz chodime asi tyden na hriste a je to super.
Sirky do oci potrebuju taky, pomoc! Moje male ditko me asi nema rado:-( Dnesni a vcerejsi noc byla strasna. Doted se Nina hlasila tak dvakrat v noci na kojo, to je v pohode, da se to vydrzet. Dneska byla vzhuru snad celou noc. Ona ve spanku strasne rozhazuje rucickama, tim se budi a pak je konec srandy. Co s ni? Do predvcera jsme ji svazovali do plinky, ale uz ma silu, vybali se a taky je ji ta deka uz mala. Tak hura do minispacaku, ale to ma volne ruce a vysledek uz jsem napsala, no. Svazana je nervozni, ze se nemuze hybat, nesvazana je nervozni, ze se muze hybat, to je na nervy.
Kdyz teda kolem seste uznam, ze uz se nebudem v posteli trapit a jdu ji prebalit, culi se na me jak slunicko a je v nejlepsi nalade. Ona si pak za hodku zase usne a ja tu padam na hubu.
Tak to jsem se vypovidala a je mi lip.
Vsem tehulkam preju krasna kulatici se briska a nam ostatnim aspon to jaro, no ne?
pepsi a spici deti

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 21.03.06 13:45

pepsi,

Ono pro tebe musí být dost únavné, když Nina nespí, viď? Přes den to nedospání těžko doženeš, když máš za zády malého capkajícího čertíka …

Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 21.03.06 14:10

Ahojte holky,

tak to vypadá, že jsme si termín už vybraly, že jo? Termin je: od soboty 6.5.2006 do pondeli 8.5.2006 .
Jen přepíšu seznámek:

7 dospělých+ 11 dětí

BUBU + 2 ditka
LILA + 2 ditka
Klarisek + 1 ditko
Gabika + 1 ditko
BeJitka + 2 dtika
Gabinka + 1 ditko
Marcela + 1 ditko

A teď ještě kam:

1) Hartmanice - Penzion Vysočina [www.navysocine.penzion.com] 2) Červená lhota [www.1ubytovani.cz]

a co takhle ještě ztížit výběr?

3) Agrocentrum OHRADA Vísky u Letovic [www.ohrada.cz] , tady je mapka mapa [www.mapy.cz] 4) je mi to jedno

Marci, co ty na to? Nenaštveš se na mě? Vím, že jsme se už všechny vyjádřily, že pojedeme buď do Hartmanic nebo Červené lhoty. A já přišla ještě s jedním místem, kam by se mohlo jet … říkala jsem si, že možná nebude místo v některém z penzionů …

tak papá
Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 21.03.06 14:19

Mě se ty první dvě možnosti líbí víc…

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 21.03.06 14:59

Ahoj Gabčo,

maslela jsem si to … že asi nebude moc vhodné přidávat další místečko … tak to holky když tak ignorujte …

Já si skoro připadám, jako nějaká váha váhavá a nemůžu se rozhodnout …

Ozývá se mi řev za zády, kluci jsou doma, máme všichni rýmu, v naší mateřské školce řádí příušnice!!!!

Tak papá
Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 21.03.06 15:10

No já jsem tady flákačka, takže nemam do toho moc co mluvit:)

Jinak na tu lhotu jsem měla reference od Katchi, maj poblíž chalupu a prej je to tam super. Nevím. Já loni pohrávala s těma Hartmanicema. Tak uvidíme, kam to bude:)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 21.03.06 19:59

Gabčo,

tak prý v tom Arocentru nic moc, ještě jsem se dnes poptala jedné známé. Prý nic moc okolí … takže zbytečně vířím vodu…

Asi si hodím korunou, jestli Hartmanice nebo Lhota …

Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 21.03.06 22:52

Ahoj holky,
chci jen potrvdit, ze my urcite jedeme :-), termín se nám hodí.
Klárka uz je v poradku, ale bylo to dost neprijemny. Ma dvojnasobny apetit, asi aby to dohnala.
Me se mozna libi na cervena lhota vic, jsou tam jednoluzkove pokoje, pro ktere bych byla ja, ale obe dve moznosti jsou pekny :-)

Akorat ze se mi to zda hrozne za dlouho, skoro dva mesice, ach jo..

Tak zatim papa

Jo a denicek je super, diky Mio :-)))

Lucka+Klarka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 22.03.06 08:01

Ahojky.

Tak mám zase mizernou náladu:

  1. zase sněží, a přitom to už FAKT vypadalo, že bude jaro
  2. kašel se nelepší, ráno chrchlám, jako zasloužílý kuřák
  3. po dnech relativního klidu, začíná zase Káťa zlobit

Tak co s tím?

Včera jsem prospala skoro celý večer. Vzbudil mně až křik z koupelny. Chvíli mi trvalo, než mi vůůůbec došlo, kde jsem, co se děje a kolik je hodin. Bylo skoro půl osmé a Jarda SÁM a bez řečí sprchoval malou. Dokonce i udělal kaši. Ale netvářil se nějak nadšeně - prostě musel. Tak jsem rychle poklidila hračky a pak už si malou převzala do péče.
Pak se mně jenom zeptal, jestli dneska hodlám jít na angličtinu a ve čtvrtek do práce.

Jak jsem psala o své babičce - tak je ještě pořád v nemocnici. Snažím se volat mámě na mobil vždycky, když si myslím, že je u ní. Včera jsem zapomněla a myslíte, že se ozvala sama? NE. Tak se uklidňuji tím, že je asi vše OK, jinak by snad zavolala.

Srazík je sice relativně daleko, ale doufám, že v té době už tam ten sníh OPRAVDU nebude.
O tom , kde to nakonec bude myslím hodně rozhodne i to jestli budou mít volno v tom našem termínu, takže se nechávám překvapit.

Včera jsme byly na prochajdě a po delší době jsem nechala K ťapat. Místo chození bylo běhání, takže tu naší pěší zonu jsme proběhli v rekordním čase, každá kaluž byla náš „kamarád“ a do jedné K parádně zahučela. Takže domů jsme došly zmáchané, akorát místo předpírky :o))

Jdu pro medicínu a pak klidnit tu cácorku.

Gabika

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 22.03.06 09:09

Čau holky,
ani nestíhám psát - Bára je jak ,
utržená z řetězu.....­.............a­si mě klepne
 Bubu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »