Podzimní očekávání 84 - Veselé Velikonoce bez malovaných vaj

Rodičovství

Asi před dvěma měsíci jsem si vytáhla časopis s velikonoční tématikou a začala se těšit na barevné jaro, na první květinky a taky jsem se nadchla, jakými všelikými novými technikami, jak nazdobím vajíčka. Pečlivě jsem schraňovala vejdumky, po troškách kupovala všelijaké cetky jako stužky, peříčka, barvičky, umělé ptáčky z peříček, jela se natěšit na tradiční výstavu...

Pak nabraly události rychlý spád. Z popudu svých kamarádek a díky ukončení pracovního poměru v zaměstnání jsem se pustila do podnikání. S jedním batoletem a výbornou kamarádkou, která kdykoli pohlídá, se to dalo zvládat docela v pohodě.
Takže následovalo kolečko po úřadech, dát průchod své fantazii, vrhnout se do výroby vzorníku, vytvořit si internetový obchod. Podařilo se.
S rukama v klíně jsem opravdu dlouho neseděla a nehty jsem si taky nestihla okousat. Jednoho slunečného dne jsem umyla okna a od toho dne jsem se vlastně nezastavila. Po večerech stříhám, šiju, maluju a kompletuju, chystám balíčky. Přes den píšu faktury, vedu si nějaký deník, vyřizuji objednávky telefonicky či mejlem, a pak to všechno odnáším na poštu. A do toho všeho se starám o 18 měsíční dcerku.
Jestli se to dá zvládnout? Dá. S vypětím sil a velkým pochopením a pomocí manžela, dá.
Dneska je Zelený čtvrtek, já vařila špenát včera. Včera se měly péct Jidáše, já si je dnes koupila, nestíhám je upéct. A teď řeším dilema. Protože TEĎ, právě TEĎ jsem měla čas na upečení beránka. Hádejte, co dělám? Píšu deníček.
Protože ještě večer musím sbalit tašky s oblečením a všemi cetkami pro Amálku, pro sebe nějaké barvičky a textilní nedodělky přichystat na dodělání a zítra odjíždím na Moravu za babičkami. Zůstaneme tam celý týden.
A tak se sama sebe ptám. Bude vadit někomu, že jsem nestihla utřít prach a vyžehlit?
Bude někomu chybět nenamalované vajíčko?
Bude se někomu stýskat po chuti mého velikonočního beránka?
Jestli ano, přijďte mi to říct a já to po Velikonocích klidně napravím. Beránka upeču, vajíčko namaluju a ráda vás pohostím.

Jediné, co jsem stihla, že jsem nezapomněla na své přátele.
Pohledy jsem poslala, perníčky napekla a své blízké jimi obdarovala a ještě obdaruji, malou koledu pro koledníčky připravila v originální podobě - mlsky do ručně malovaných pytlíčků.

Ještě tedy sklidím velikonoční výzdobu z oken a odvezu ji babičkám…abych se z ní těšila o něco déle a aby i ony se potěšily. Malovaná vajíčka na ni jsem použila z loňska, nápady jak naaranžovat větvičky z buxusu přišly samy. I ty stužky jsem nakonec využila!

A tak tedy, pokud ještě některá(ý) z vás nemá napečeno a uklizeno, rozhodně se s tím nestresujte. Kupte malovaná vajíčka za pár korun, nebo místo nich koledníky obdarujte něčím jiným, beránky kupte v pekařství a hlavně, buďte v klidu, v pohodě a vychutnejte si to VOLNO, které bude delší a užijte si jej se svými blízkými.
Protože takhle to udělám já, odpočinu si, naberu síly a nezapomenu na to nejdůležitější - na tu POSVÁTNOU CHVÍLI lidského porozumění a lásky, budu se svými blízkými a budu šťastná. I bez malovaných vajec i bez beránka.

Veselé a hlavně KLIDNÉ Velikonoce přeje Mia

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.04.06 14:13

Mio, díky.
No já už se dávno rozhodla, že Velikonoce jdou mimo nás. Něco jako pidivýzdobu mam, ale neberu to kvůli Velikonocům jako takovým, jako spíš kvůli B, aby měla obrázky a tematicky to spojuju k období. Nebudem ani pomlázkovat nic. Osobně (a je to věc každýho) s tímto svátkem nesouhlasím, v dnešní době mi přijde jako přežitek, už to nemá nic solečnýho s původní myšlenkou. Navíc jsem to nikdy neslavila ani jako malá já ani nijak jinak neprožívala, a nějak to nehodlam učit Báru. Vím dopředu, že doma z toho bude dusno, protože tchýně už včera cosi naznačovala, že bude Bára kdesi chodit, ale fakt to v dnešní době považuju za přežitek.

Je to samozřejmě jen názor každého a já doufám, že se do mě ať už z vás, nebo z nakukovatelek nepustí a nedopadne to jako s mojí vánoční depresí.

PS: Okna jsem umyla, ale v jakémsi uklízecím amoku, který nemá ani nic společného s jarem a jarním úklidem:)

GaB

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.04.06 14:38

Ahoj Mio a holky,

Gabi, velikonoce taky jdou nejak mimo me. Od detstvi tyto svatky nemam rada. Nejsem verici clovek a velikonoce neslavim.
Vyzdobu mam, vajicka, beranka jsem koupila. Bude dobry na snidani o vikendu, ale jinak velikonoce vubec neprozivam.
V sobotu jedeme do Prahy a zustavame mozna az do pondeli. Takze ja si uziju velikonoce po svem.

marcela

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 13.04.06 14:44

AHojky.

Mio - s velikonocema si od té doby co se narodila Kačenka velkou hlavu nedělám. Letos teda musím nabarvit alespoň pár vajíček - máme nahlášenou návštěvu „ženicha“ Tomáška od hlídací Evy a pak jestli náhodou nepřijdou děti vedle sousedů. I když pochybuju - jsou už dost velké.
Ale díky za deníček. Beránky nepeču, nemám formy, tak to za nás peče Březohorská pekárna a mazance už máme slíbené od tchánovců (máma má měsíční abstinenci od nevaření a nepečení - byli v lázních).
Ale kousek pečeného zajíčka jsem už ochutnala - u hlídací Evy, když jsem byla vyzvednout Káťu, a byl moc dobrý. No, trochu jsme se zakecaly a tak šla malá spát o hodinu později. Plánovala jsem si, jak si minimálně do půl třetí odpočinu, ale chyba. Stačilo jí 20 minut a je čilá jako rybička. Jsem zvědavá jestli do večera vydrží…

Gábi - na okna jsem se vyprdla. Myla jsem je asi v listopadu a tím jak máme zasklený balkon se tak „rychle“ rozhodně neumazala. Akorát jsem sloupla vánoční výzdobu a nahradila ji kytičkami a husičkami a kuřátky. Něco jsi už viděla.

A vaření jde taky letos mimo mně - naši nám přivezli srnčí guláš a srnčí svíčkovou, takže akorát koupíme knedlík.

Tolik k tradicím.

Ještě sem hodím odkazy co psala Marcela, aby se to neztratilo - to je na tu Červenou lhotu:
 http://www.e-countrysideholidays.com/…mlyn.cz.html#…

Zatím Pa
Mám tady to malé strašidýlko nespavé.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.04.06 14:45

Gabinko,
ja umyvam okna dnes, protoze uz pres ne nevidime.
Jo a ja Danielka taky nikam posilat nebudu. Taky to vidim jako prezitek.

marcela

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 13.04.06 14:52

Ahoj holky,

tak nějak to mám doma taky, pořád jsem dumala nad tím jestli navařit, vyzdobit, napect a prostě se starat o své dva kluky (teda s psiskem o 3) a ani se nezastavit. A nebo vyrazit hned v sobotu večer (manža má večer zápas) za babičkou a dědou do hor, kde se nebudu muset o nic starat jen si povídat a kontrolovat jestli ty 3 kluci (vojta a jeho 2 starší bratránci) nevymýšlejí nějakou neplechu. Řádně si připravit vejce na pondělí, jelikož tam se stále řádně hoduje. A v pondělí vyslat všechny chlapy na koledu a pak jen sedět a drbat a drbat. No prostě se nechat obletovat tchýní a odpočívat. Lilo, vtůj článek mi pomohl při rozhodování, ODJIŽDÍME DO HOR!!! Kde je stále 1 m sněhu, čistý vzduch, vše navaříno a napečíno. Jen dnes doběhnu pro toho beránka do pekařství, abychom měli něco dobrého k snídani.

Okna jsem umyla, už se přez ně fakt nedalo koukat a výzdobu přede dveřmi máme už asi 3 týdny (chtěla jsem to jaro prostě přivolat o něco dříve.)

Také všem přejeme s Vojtíkem, krásné Velikonoční svátky.

P.S. Mio věcičky na www stránkách jsou doopravdy moc pěkné.

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 13.04.06 15:22

Opět jen nakukuji, ale jsem ptěšena, formu na beránka Vítek rozbil ve třetím patře, když si ji nesl od babičky… Tedy ho nemusím péct, stejně by ho nikdo nejedl. Mazanec neumím… Vajíčka nebudu barvit, protože je mi pak líto je vyhazovat a vajíčkový salát třetí den už taky nikdo nejí… Těším se z toho, že jsme všem babičkám atd. opět dokázali říct, že tyto svátky nejsou pro nás ničím a Vítek ani nechce mlátit své kamarádky, přijde mi to opravdu prapodivný zvyk, ještě z mládí, před cca 13 lety si vybavuji, jak k nám každý rok k polednímu dorazila partička sestřiných spolužákú, a v dost podbarveném stavu nás tzv. vymrskali, no a potom se předháněly, kdo víc vypije a víc vybli..... Fuj, ještě, že můj chlap hned první rok manželství řekl, že nebude syna učit takové zvláštnosti, pravda bylo mi to líto, ale spíš kvůli švitoření babiček, tetiček a sestřeniček… Teď už všichni víme, že nemrskáme a nic neslvíme. Dnes jsem v obchodě měla pocit, že je to opět jen o tom „žrádle“ takže přeji normální prodloužený a hlavně prosluňěnný a uzdravující se víkend. Nane
PS: abych viděla Lilu umyla jsem okna už před týdnem!

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 13.04.06 15:44

Taky mě napadá nový název pro tyto svátky: OKNAMYTÍce. nane

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.04.06 15:48

Marci, moc se omlouvám, už jsem chybičku opravila:

Tady je náš seznámek:

BeJitka

 1. Anetka 8.9.2004
 2. Terezka 12 let

pepsi

 1. Lukášek 19.9.2004
 2. Nina 23.12.2005

Bubu

 1. Barča 22.9.2004
 2. Alenka 20.10.2005

MarcelaF

 1. Daniel 24.9.2004
 2. bambulka TP 7.11.2006

Ajjja

 1. Vojtíšek 24.9.2004

Gabinka

 1. Barča 29.9.2004

nane

 1. Anna 1.10.2004
 2. Vítek 6.11.2000

Lila

 1. Petr 2.10.2004
 2. Tom 26.8.2000

Klarisek

 1. Klárka 2.10.2004

Mmiiaa

 1. Anička Amálka 3.10.2004

Kopretinka

 1. Davídek 4.10.2004
 1. mimísek 16tt

GabikaD

 1. Káťa 15.10.2004

Alenka2004

 1. Alánek 15.10.2004

lenculka

 1. Ema 20.10.2004
 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.04.06 15:49

Ke čtení jsem se ještě nedostala,papá večer
Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.04.06 15:58

Já nevím, ale myslím, že před Velikonocema se to až tak nepřehání, jarní úklid si každý nějak nastavuje zhruba, ale spíš by mi to Oknamytíce přišlo k Vánocům:) Ale jsi šikula nane, mě by nenapadla změna:)

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 13.04.06 16:35

Ahoj holky,
stejně, jako každý rok dumám, jak je možné, že se pořád Velikonoce slaví, když je KAŽDÁ ženská co znám nemá ráda, nebo v mě sympatičtějsím případě přímo nenávidí. Věřící chápu a rozumím tomu, ale už ne tak ožralým puberťákům ležícím na mezi a zvracejícím pod stromy.........
Taky jsem trpěla, když jako málá jsem se musela postavit mezi dveře a nastavit zadek, abych po řádném výprasku nabídla pečlivě zdobená vajíčka. Opravdu svátek nad svátky.
Pokud jde o vítání jara bez mrskutu, to ráda mám :o). Hurá, ať je tu a ať neodchází :o)
Zatím, letím, přišel manža

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 13.04.06 19:42

Jaro, jaro, kde jsi. čekáme Tě ve vsi.
Zima vládne lidem všem!
Jaro, jaro ukaž sem!
Nevím co to se mnou je, ale asi jsem se z toho čekání pominula. Ještě, že už přichází muž a bude zábava, je totiž čtvrtek, v telce je myslím ordinace,ale mi ji nemáme..... Hezký večer všem,! Nane - Lilo nechápu ten metřík, ale jestli má Marci t.p. 7.11. tak je stejně samojedinná jako moje sestra! A jestli holky porodíte na VŘSR!

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.04.06 21:19

Nane,

termin mam 7.11.
Ja jsem se narodila 6.11. a vzdycky mi bylo lito, ze jsem se nenarodila 7.11. Byl lampionovy pruvod a oslavy VRSR : ))))).
No ted se uz nastesti nic takoveho neslavi.
A jaro se nekam schovava, protoze ho jeste nikde moc nevidim, i kdyz na zahrade uz mi kvetou tulipanky, narcisky.

Marcela

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 13.04.06 21:37

Milá Marcelo, to jsi další ženská co se narodila ve stejný den jako můj první syn, zní to jako bych jich měla víc, ale snad se nám ještě ten Davídek podaří..... Tak ať se Ti splní dětský sen a mimi se narodí toho sedmého. Kdy budete pak slavit narozeniny, možná jedním šmahem o půlnoci? Anny je jen o tři týdny po mých narozeninách, a Vítek zase pět týdnů po jejích, na podzim se u nás s oslavami trhají pytle. Přeji Ti i všem ostaním budmami zdravé mimi a růžové ponožečky, necháte si říct co to bude? Sestra určitě, je po třetím IVF, mají dům, psa a jen jedno dítě Kačku - osm roků a moc si přejí miminko, to do toho nového domečku..... A my s tátou do našeho minibytečku v pátém patře bez výtahu, taky kujme mimiplány… Tak VŘSR zdravici, nejsem v levici, ale že jsi ve stejný den jako Vítek mě těší, takže Štír v první dekádě, hm.hm.hm..... Nane

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 13.04.06 21:41

Jinak pro informaci všem už třetím rokem budeme pořádat lampiónový průvod 11.11. k svátku sv. Martina, je to spjené z Německou kulturou, ale nic církevního, jen děti si zažijí tu báječnou atmosféru stovky světýlek ploužících se roklí. Je to krása, ale taky začátek zimy, která ještě nepochopila, že je jí konec. Mě už taky vyrostl na balkoně šmidlink, a jaro nejaro sype se na něj sníh… Zase ta Nane, jako by musela vše dohnat, když má internet měsíc a pořád vzdoruje televiznímu přijímači..

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 13.04.06 21:49

Nane, vzhledem k tomu, že jsi z Brna, se ptám, kde že ten průvod organizujete??? Bára by byla nadšená :o))
 Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 13.04.06 21:50

Marci, v kolikátém tt jsi?
Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.04.06 21:54

nane,
u nas se taky chodi lampionovy pruvod, vetsinou je to ve stylu pohadkoveho lesa v polovine listopadu. Vloni jsme narychlo schaneli lampiony, svicky. No bylo to uzasny. Vsude pobihajici deticky s lampionama. Takze jsem rada, ze se tradice lampionovych pruvodu, ale v jinem duchu, zachovala. Moc se tesim na letosni podzim, az pujdeme uz i s Danulou. U nas v KM to porada organizace volneho casu Sipka a jmenuje se to Bludickova noc.
Jinak s tim listopadem, kdyz to vyjde, tak to bude 3 stir v rodine. Neter je 5, ja 6, no a budouci potomek by mel byt 7. To by se mi libilo, slavit troje narozeniny dohromady.
Ted jsem si uvedomila, ze tento rok asi nepujdu na bludickovou noc, protoze budeme tesne po porodu.
marcela

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.04.06 21:56

v 11 tydnu,
obcas mam pocit, ze to leti a na druhou stranu se to desne vlece. Ale leto utece, a bude zase podzim, ach jo, zase zima.
marcela

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 13.04.06 23:00

No, :o)), taky možná půjdeš a budeš si přát, aby ten pochod pomohl mimču na svět :o))) - teda tak bych dopadla já, kdybych ¨náhodou zase někdy měla termín :o).
Momentálně mě ale stále provázejí nálady, že těhu je pořádná zabíračka a tu bych teď s holkama rozhodně nezvládla.
Ale stejně jako Pepsi (zdravím), mě občas chytají nápady, jaký by to bylo pěkný, kdyby ti SPÍCÍ :o))) andílci byli tři. Nádherný. Zase bych řešila míň a míň věcí, s kterýma jsem si jako matka jedináčka lámala hlavu, takže by to možná tak hrozný nebylo.......­......(hrabe mi, neberte to vážně). Každopádně těhu ne, manža mě v tomto nepodporuje, takže jediná verze a možnost, jak mít teď třetí dítko by byla adopce. To bych byla pro a jsem pro, od mala jsme se sestrou mamku přemlouvaly, aby nám s tátou pořídili sourozence (od přírody už to nešlo) z dětskýho domova, jenže to bych zase ubrala tolik očekávanou možnost nějakého neplodného páru, který se nemůže dočkat dítka........­......no je to složitý a ještě k tomu naše finanční situace teď není růžová, takže tím moje bláboly uzavírám. Hawk.
Lilo, nedáváš si dnes vínko? Mohly by jsme si přiťuknout…
Ahoj,
 Bubu

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 13.04.06 23:00

Jestli nestihnet Bludičkovou noc v Kroměříziv, v Brně na Lesné v Rokli bude určitě 11.11.2006 a myslím, že budeme s mamkama vyrábět opět lampiony. Takže z porodnice rovnou za světýlkama....... Bubu dám Ti vědět a dám i návod na výrobu lampionu, zatím sbírejte obaly od tavených kulatých sýrů. N Jeden lampion cca jedno balení. Jinak do podzimu času dost, teď bude přece jaro! Dovolená, koupání, sluníčko, uf už se slyším jak budu hudrovat, že je mi děsný vedro… Tak mimiskám i těhulkám a batolátků i prskům a neposedům přeji dobrou noc. Nane

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 13.04.06 23:11

Bubu, my už dopily. Lila asi spí, nebo co dělá… Lilo jaktože neodpovídáš… Co kluci_ Zítra jdeme ven, potkáme se? Jdete k dr.? Bubu já si třetí plánuji, ale osud to mění… Těším se na kluka, kterýho si visnil Vítek, když jsme mu řekli, byli mu tří roky že budeme mít mimo, tak rezolutně řekl, že to bude Anička, taky že je. Pak řek na podzim že žádné mimi nebude a nebylo, tedy jen chvilku bylo, nyní má dva mědvědy a vozí je všude s sebou a říká, že to jsou ty dvojčátka… Uf čtyři, páté patro, a matka jako indiánská stařena. Víte jak vypadá indiánská stařena? Jako já! Prsa na roletku, no po třech letech kojení..... Zadek na dvě židle a zuby jako noty na buben… Ale zase ty mmiminka tak voní… Myslím, že na mě leze jaro-hormonové-mámení. O adopci jsem nikdy neuvažovala, myslím že kdybych neměla žádné dítě, tak ano, ale ze skušeností z vlastních dětí asi bych nedokázala nedělat rozdíly. Nemám tak široké srdce. Ufff zase blaábolím. Ale trpím nespavostí od doby co k nám byl zaveden internetový proud… Čekám na Lilu…

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 13.04.06 23:18

Roletky mám taky :o)). Snad je to už ta nejhorší fáze - kdyby to kleslo ještě víc, nevysleču se už ani před manžou a v létě nechodím do bazénu, protože by mi vyplavaly do podprsenky naspaný ponožky). Fakt nevím, co budu dělat :o))). Manža ctí, že máme dvě krásný dětičky, ale ctí taky trošku „kult těla“, takže dělám, co můžu (kecám, můžu ještě víc, ale už nemůžu :O)). Jsem těď nějaká vyfluslá.
Musím jít spát.

No to se mi dneska vedou bláboly, co?
Tak zatím dobrou
 Bubu

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 13.04.06 23:19

Já o cvičení jen sním a u toho jím. … Tak dobrou noc… nane

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 14.04.06 07:16

Holky,
vy si porad stezujete a pritom jste stihly, a moc vam to slusi.
Za to ja, jsem uz ted jako prase. Asi si necham zasit zaludek. Ale muzu si za to sama, vcera jsem se pres den cpala trubickama, ktery mama upekla. Ty byly taaaaak dobry. Asi proto velikonoce neslavim, protoze je to zase svatek obzerstvi.
Na snidani mam pro jistotu Yoplait exttra light, ale skoda, ze za hodinu bych snedla dalsich 5 jogurtu. No jo, muj vecny boj s jidlem.
Zavidim vam, rikate, ze se cpete a pritom vypadate vsechny dobre.

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.04.06 08:50

TEDA HOLKY!!!! Člověk tady chvíli není a na netu se dějí věci! To je tak vždycky, když škemrám, aby si někdo se mnou psal, tak nikde nikdo. Když se jednou na net vykašlu, je tady živo!!!!
Dnes jdeme k doktorce, na kontrolu. Nevím, co dala Petrovo za ATB, ale je jako vyměněný. Z toho hodného medvídka se stal šílenec! Je to malej lumpík, vyleze dokonce na naši patrovou postel 180 cm vysokou, má 5 šprušlí, žebřík je kolmo k zemi! Mlátí a kouše Tomáše. ten z toho mám většinou srandu, ale někdy se kluci už opravdu perou, Petr se Toma vůbec nebojí, ani mu nevadí, že má Tom větší sílu, prostě se nenechá odbýt … strávila jsem asi 2 dny jenom tím, že jsem ty dva od sebe odtrhávala …
ještě jsem chtěla reagovat jednotlivě, ale ti mí desperáti mě nenechají…

Jo, ještě vám musím napsat, že ten můj mužíček byl na firemním curlingu (nevím, jak se píše "karling(. Vrátil se domů už v 15,45. Já valila oči, normálně chodí domů až kolem 19. hodiny. No, vrátil, ale jak. Totálně zmožený, bolely jej záda. Kolem 20. hodiny se začal děsně klepat, nebyl schopný stát, ani se napít! vypadalo to děsně!!!!!! Dva nemocní kluci v postýlkách, třetí na gauči v obýváku neschopný slova. Teplota mu stoupla na 39 během 1/2 hodiny!!!!! Tak jsem mu dala Diazepam, co mám pro petra, brufen! To naštěstí zabralo a do 1/2 hodinky se přestal klepat… no, měl svalovou horečku jako hrom!!!!! Přechodil předtím totiž chřipku, jako ostatně i já (jenže já necvičím, tak svalovou horečku nemám)…k tomu na karlingu byla zima … no, byl celý hotový! Ráno jej z toho drkotání bolela sanice tak, že nemohl skoro mluvit …

tak zatím papá
Lila

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 14.04.06 08:51

Marcelo vždyť jíš za dva! Tak si to užívej, já nejsem určitě štíhlá anikdy nebudu, pravda chtěla bych být! Nane

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.04.06 08:57

No to je síla. měla bych pořádnej strach :o/.
Marci, vykašli se na extra light jogurty - vždyť jsi těhulka a ty sajrajty nemusíš jíst. Nějaký aspartamy a podobně......­.............­.Když nabereš, zase to pak zhubneš. A dvě děti ti rychle pomůžou, kdyby to náhodou nešlo, neboj. :o)
Nane, nemůžeš cvičit nebo nidko nepohlídá dítka?
 Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 14.04.06 09:10

Holky,

ja bych cvicila az bych brecela. Chybi mi desne pohyb. Vcera jsem drapla Danulu a brachovi deti a sli jsme na vyslap. Dali jsme se dobrych 5 kilometru pres pole a les. DAnula samo za chvilku chtel nosit a tak jsem ho soupla za krk, no jak me bolely zada a za krkem, skoda mluvit.
Lilo, taky bych se bala. Na horecky netrpim a u Vojty se mi stalo, ze mel skoro 40 horecky. Vubec nic nezabiralo a tak jsem ho odvezla do nemocnice, zustal tam 3 dny na pozorovani. Horecku mu srazily az tam nejakyma kapackama. Mela jsem o nej desny strach.
Dnes se muzicek vrati ze sluzebky. Odpocaty, vyspany.
Bubu bylo sestinedeli s Alenkou jiny nez s Barunkou?

marcela

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.04.06 09:24

Jo, bylo jiný. Dvakrát lepší a lehčí. Opravdu.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 14.04.06 10:15

tak to jsem rada, to je snad jediny, ceho se obavam. Pro me sestinedeli bylo uplny utrpeni, v nemocnici jsem myslela, ze se zblaznim. Doma to bylo lepsi, ale i tak to bylo pro me bylo nejhorsi obdobi, jake jsem do ted zazila. Fuj, nerada na to vzpominam.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.04.06 10:49

Věděla jsem, do čeho jdu, neřešila jsem prkotiny a nevyšilovala, když malá zaplakala enbo tekla krev z pupíku. To bylo hned o půlku lehčí.
Dost jsem se bála, že nebudu nic stíhat, tak jsem si připravila jídla do mrazáku (na první dny pro případ nouze - a hlavně tehdy ještě pro Báru). Doma bych nesnesla, kdyby mi za zadkem stál kdokoli, takže jsem to řešila takhle.
No a pak jsem byla překvapená, že se nic ¨tak strašnýho neděje. Asi to první přebalování a koupání (myslím u prvního dítka) zabralo strašně moc času a starostí :o)), takže to určo v pohodě zvládneš. Pro mě to bylo nesrovnatelný.
 Bubu

 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 14.04.06 11:26

Velikonoce už jsou tady,
a tak přeji Vám všem dohromady,
bohatou pomlázku a hodně štěstí,
hlavně však radost, jež jaro věští.
Alča a Alánek

PS. u nás to taky zas až tak neprožíváme, než křesťanský svátek to bereme jako svátek jara. Akurát se chystám něco upéct - bábovku nebo prubnout něco kynutého.
Mějte se fanfárově :+)

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 14.04.06 12:18

Mio, diky za denicek!
My taky Velikonoce moc neslavime, zkousela jsem trochu uklidit, ale za den to tu vypada zas jak po vybuchu, to fakt nema cenu, uklizim prubezne, tak se to ted nezblazni.
V Nemecku se detem schovavaji vajicka na zahrade, je mi to mnohem sympatictejsi, nez mlaceni se tatarem:-) Takze schovame Lukaskovi nejake mlsky (tak aby je rychle nasel) a bude. Vajicka jsme barvili spolu s malym, byla to legrace, jeste ted jsou fleky vsude. Na stole mame par vetvi a to je cela vyzdoba. Ja si hlavne uzivam toho, ze je manzel doma a pohlida, tak abych se aspon v poledne mohla dospat. (Dnesni noc byla priserna, moje dite nepotrebuje spat…ach jo).
Jdu si lehnout, priste napisu vic, ted se mi zaviraji vika.
Pepsi
PS: Bubu zdravim, taky to s tim tretim prckem nemyslim vazne, to ty hormony:-)

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 14.04.06 13:31

Cvičit můžu, dítka muž moc rád pohlídá, ale já se nemůžu donutit… Nevíte náhodou o nějakém nesportovním cvičením v blízkosti Krpole?
I když pozor, jedu na víkend sama s dětmi na statek, ke koním a mám v plánu zase jezdit. Tedy pokud ode mě budete mít pokoj asi jsem se skutálela z koňského hřbetu a utopila v kaluži… Marci taky si myslím, že extra light jogurty jsou lepší pro anorektické dívenky, jez dobý poctivý jogurty, nejlépe české výroby… Fakt vím co mluvím dělala jsem tlumočnnici firmě dadávající do potravinářského průmyslu „chemii“. Fuj, od té doby nejím salámy, paštiky..... ale chutě na ně mám… nane

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 14.04.06 13:37

nane,
tak o tom nam musis napsat vic, teda aspon me by to zajimalo. Ta chemie je dnes vsude
marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.04.06 15:05

STRAŠNĚ MĚ BOLÍ ZUB!!!!!
Osmička vpravo dole! Roste, potvora, už 10 let! Ostatní osmičky nemám, kazy téměř žádné, takže bolest zubů je pro mě novinka. Už v noci se mi špatně spalo, skoro nemůžu otevírat pusu, když chci jíst, při polikání to bolí fest, pořád víc. No je to normální? Mě ten zub snad tlačí na nějakou kost. vypadá to, že se mi nevleze do pusy!!!!!!!

nane - pěkně si to na statku užij! Ať tě koníček neshodí a ty se nám vrátíš celá a vyrajtovaná!

Na kontrole jsem s klukama byla, Tom je v pořádku, nicméně mi doktorka doporučila, nechat jej ještě příští týden doma. Petr mám stále něco na plicích, doktorce se to moc nelíbilo, čekala, že to bude mít Petr lepší. V úterý jdeme opět na kontrolu …

Tak papá, Petr sice spí, ale Tom nezavře pusu, stále tady do mě něco hustí!!!! Takže ani nevím, co píšu!

Tak zatím, papá
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.04.06 21:59

Holky,

tohle je to místo, kam bychom měli jet? Můžeme se tam vlastně objednat sami, jednotlivě,co?

http://www.kratochviluv-mlyn.cz/show.php3?…

Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.04.06 22:04

Abych se přiznala, trošku váhám, zda jet, či ne…Bubu, ty jsi psala, že nejedeš?

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.04.06 22:31

Ahoj,
já určitě pojedu někam na víkend, ale nechtělo se mi platit zálohu (spíš teda, aby ji za mě ještě někdo platil), protože nikdy nevíš dopředu, kdy děti chytnou nějakou chřipajznu.
Nemám problém se sbalit během jednoho dne, takže jakmile mi konečně dorazí objednaný kočár pro dvojčata (kvůli vycházkám), rozhodně někam vyrážím s holkama a snad Klarískem. Pak, pokud se pojede emiminovský srazík, ráda se přidám taky. už jsem dřív psala, že nám to jen prospěje, pokud se dva, tři dny s manžou neuvidíme (i jedna noc u kamarádky udělala své) :o)
Jdu se hodit do kupy, dnes to vypadá nadějně :oD - děti už usnuly a ani jeden z nás nepadá únavou........
(naroluju podprdu.......a tak :o))
Zatím, Bubu

 
nane
Povídálka 36 příspěvků 15.04.06 11:41

Holky, v kratochvílově mlýně jsme byly loni s kamarádama dětma, je to na krásným místě, blbý jen sjezd dolů, ale chcíplo tam pes… Blízko je řeka,… pokoje nic moc, ale všichni kromě mě se tam chtějí vrátit, mě se na stejné místo dvakrát nechce, ale vřili tam skvěle! PS Ať pojedete kamkoliv tak a't se Vám tam líbí. Lilo jak jsi přišla na náš mlýn? My máme snad nějaké spojení: nikdy jsem Ti o něm neříkal? Už jenom to setkání v pátek, asi se přitahujeme chacha chi, snad to nepřečte můj chlapík moc by se nesmál, nějak začíná žárlit, usmál se na mě jeden politik na plese a už jsem slyšela nepěkné věci. Já myslela, že on ten můj medvídek líný ani neví, že jsou i jiní chlapy, neškodilo ovšem trochu ho podráždit… sedlající nane

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.04.06 14:26

nane, ten tvůj mužíček by žárlil i na mě?
Lila
P.S. pěkně rajtuj a drž se, ať nespadneš!

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 16.04.06 22:41

Čau holky,
nikde nikdo? nebo mi zase nejde aktualizace???
 Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.04.06 09:28

Bubu,

já jsem zde (je už pondělí). Pořád mě bolí ten zub…

Tak co, chodí k vám koledníci? U nás někdo bušil v 7,40 …

Lila

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 17.04.06 11:09

Ahojky holky,

nestíhám číst, právě nám odjela návštěva, tak jsem jen na chvilku zaskočila alespoň popřát krásný zbytek velikonoc. Zatím papa

Jitka

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 18.04.06 09:44

HOLKY,

MAM SPATNY ZPRAVY.
UBYTOVANI CERVENA LHOTA NENI K DISPOZICI, PROTOZE NOVY MAJITEL NOVE OTEVRE AZ 25.KVETNA.
Takze pokud chcete jet na zacatku cervna, zachovali by nam puvodni ceny.

Je mi to moc lito, ale kdybyste nekdo vedel o necem jinem, bylo by to fajn.

Marcela

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 18.04.06 11:29

No nevim, jak ostatní holky, ale mě by posunutí nevadilo. Dokonce musím přiznat, že by mi i trochu vyhovovalo.
Když by to bylo za původní ceny a měly bychom jistotu termínu.
 G

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.04.06 14:25

Naše Velikonoce
Jak už jsem psala, Velikonoce opravdu nemám ráda. Snažila jsem se je u nás v rodině „smazat“, což mi letos trochu vyšlo vzhledem k tomu, že manža od neděle do pondělka večera odjel (opět ohledně fotbalu - óóó, ják mám¨ten sport ráda). Nicméně tuším, že pokud tu příští rok ještě budu přispívat, bude to už včetně mé oblíbené pomlázky a darovaných vajíček.
Neděli jsme strávily s holkama u našich a v pondělí jsme se vypravily k druhé půlce rodiny. už dopředu jsem tušila, co bude po příjezdu.....­...všichni hrrrrrrr na tu menší, která se samozřejmě rozplakala. ta starší usnula v autě, takže jsem ji chodila kontrolovat (za asistence tchyně), kdy se probudí. Když se i ta probudila (starší, ne tchyě ))), zrovna jsem se chystala krmit sestřičku…jenže se všichni vr¨hli zase na tu větší, která z toho měla úplný záchvat pláče (maminkovské období u nás vrcholí). Plakaly obě. Starší rozplakávala mladší a naopak. Do toho příbuzenstvo chtělo pomoct chováním holek a nechtělo si nechat vysvětlit, že takhle se neuklidní. Když větš¨í natahovala a nabírala dech, tchyně s ní opět třepala a volala mě, že se dusí - dělá to skoro vždycky. Mladší plakala hladem, ale nechtěla se nechat nakrmit od ostatních. Asi po 10 minutách skončily obě v mém náručí a v klidu. Pak jsem krmila a krmila, ale nemohla jsem se zbavit pocitu, že tam působím tak, jako že je nechci dát pochovat ani z ruky. Zjevně to brali jako křivdu a já jsem si připadala „fajn“.
Všude na stole byly samé dobroty, takže se Barči nedalo zabránit v jejich mlsání (což mi nevadí, ale regulovala bych to ráda…). Naštěstí předtím snědla oběd. Alenka se tentokrát nechtěla nechat nosit a nejvíc se jí líbilo na sedačce, když mohla kopat nožkama (vysvětlete to tchyni, která holky měsíc neviděla…:o/ ). No nic, pak usla, Barča se ládovala dál,ještě jsem si vyslechla pár obdivných vět ke švagrové a jelo se domů.
Bez manži už se mi tam fakt nechce. Jsem tam jak vetřelec, protože se mi jakž takž podařilo po dětech zhubnout, protože si nestěžuju na život (JENOM) a nekňučím, že ty děti po sobě jsou hrůza. Prostě je tím nechtěně provokuju a asi dost lezu na nervy :o((. Měla jsem dlouho snahu s tím něco dělat, ale aby ze mě byla jen otrávená ženská, to se mi nechce. Navíc mají pořád pocit, jako by jsme se topili v penězích (ha, ha - na jídlo a plinky máme - většinou, ale nevyskakujem si). Nebaví mě si na život jen stěžovat a vzájemně se přesvědčovat, kdo je na tom hůř.......... navíc to člověku nic nepřinese, leda tak blbou náladu, ne?

Náladu mi spravila kamarádka, která mě pozvala v pátek na dámskou jízdu a na diskotéku. Snažila jsem se dopočítat, kdy jsem byla naposled :o)), ale nějak už mi počty asi nejdou........:O). No těšila jsem se jako malá holka. Dnes mi manža zavolal, že má v pátek noční :o((((. Obrečela jsem to, jak jinak. Nic jinýho mi nezbylo :o/. Bára mi k tomu od rána pomáhá. Rozložila třeba obálky na dopisy po celé pracovně, vyndala všechny CD a DVD z obalu, v pračce je zase kyblík s hračkama, lopatky na písek v obyváku, drobky rohlíku opět u mě v posteli, čepice po celém bytě......... To vše stíhá, když krmím Alču (pokud při tom zrovna nevyžaduje pochovat) nebo když se snažím uklidit v kuchyni (na jídelní žídilčce má hroudu písku, která ulpěla na bábovce…) atd atd. No je ¨toho tak akorát.
A k tomu, aby mě ještě někdo mrskal přes zadek............. :o)
Zatím, Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 18.04.06 16:54

Bubu,

Nevybírá si mužíček ty noční a fotbaly schválněš v době, kdy ty máš něco domluvené? jen mě napadlo, šťourat nechci, je jasný, že někdo vydělávat musí …

Tom má slíbené muchlání se mnou, babička odchází, tak zatím papá
 Lila

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.04.06 16:56

No popravdě mě to často napadá a usazuju se zase tou stejnou větou, jako ty :o/

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »