Podzimní očekávání 85 - Z deníčku batolete Káti - Tajný výle

Rodičovství

Ahoj podzimátka a maminky případně tatínci. Tááááák, maminka i tatínek ještě spí a já, jako hodná dcera je nechám ještě chvíli v postýlce a vám, milá podzimátka, napíšu o našem včerejším tajném výletě. Předem se omlouvám za chyby, přece jenom je to můj první deníček.

Od rána to u nás vypadalo, jako by se nic zvláštního nemělo dít. Tatínek nechal maminku ráno spát a šel se se mnou dívat na pohádky, jak říkám já „pó". Za chvíli vstala i maminka a potom něco dlouho kuchtila v kuchyni. Prostě normálka.
Pokřikovala jsem na rodiče, jestli se teda něco bude dít, ale nejdříve se na mně nechápavě dívali a pak mi do ruky dali kus rohlíku. Ach jo!

Rozhodla jsem se vzít věci do svých rukou. Ze stolu jsem si vzala mikinu, dala si ji kolem krku, z botníku vytáhla botky a na hlavu si natáhla plínu, kterou se mi předevčírem podařilo šikovně skrýt. A když jsem si dala na krk máminy klíče, tak to mým rodičům konečně došlo. Začali se oblékat a chystat na cestu. Máma nejprve dlouze zvažovala, co má obléknout mně i sobě a nakonec, pro jistotu, do baťůžku přibalila šusťákovou bundu, náhradní ponožky a pláštěnku.

Za necelých patnáct minut jsme opustili domov a vyrazili směr vlakové nádraží. Že je můj tatínek tajnůstkář, to vím, ale že je tak veliký jsem zjistila až při nákupu jízdenek. Abychom byly s maminkou opravdu překvapené a neodhalily cíl naší cesty na úplném začátku, poslal nás čekat na peron. Dvacet minut do příjezdu vláčku jsem si krátila pobíháním po nádraží, prozkoumáváním všech odpadkových košů a nenáročnou konverzací se spolucestujícími pány a dětmi.
Najednou v rozhlase zachrastilo a všichni začali vstávat a zvedat tašky a zavazadla. V dálce jsem viděla přijíždět náš vláček. Konečně! Ještě chvíli trvalo než jsme nastoupili a u:,–(ili se a pak jsme se rozjeli. Za oknem se střídaly stromy, louky, domky a zase stromy. Na zastávkách pár lidí vystoupilo i přistoupilo. Dojeli jsme do Zdic a tady vystoupili. Copak tady budeme dělat? Táta se usmíval a oznámil, že za deset minut pojedeme ještě jedním vláčkem. Začínala jsem mít hlad. Vždyť od rána jsem měla jenom pár lupínků a čajík. „MŇAM", ohlásila jsem své přání a tentokrát mi kupodivu rozuměli. Máma mi koupila rohlík a koláč. Ale to už přijížděl náš druhý vláček. Byl elektrický a jel hodně rychle, ani jsem nestačila dojíst rohlík a už jsme zase vystupovali. BEROUN - hlásila cedulka.

„Tak, tatínku, už bys mohl konečně prozradit, kam jdeme?„, zeptala maminka. „Táááámhle“, odpověděl táta a ukázal do dáli na rozhlednu. „To je cíl naší cesty. Ale nejdříve bych se někde najedl."
Jako posilňovací místo bylo vybráno Občerstvení na náměstí.
Voněly tam klobásky, zelňačka, ovarové koleno a čerstvé pečivo. Máma snědla polévku, táta neodolal klobásám a pivu a já dojedla tvarohový koláč. Rozcvičkovým tempem jsme prošli stánky na náměstí (maminka mi koupila klobouček) a pak už vyrazili k rozhledně.
V kočárku mě to brzo přestalo bavit, zvlášť, když se nám do cesty postavily schody a za nimi obrovské stoupání do kopce. Maminku napadla bláznivá hra - na honěnou. Snažila jsem se, co to šlo, ale mé malé nožičky na máminy prostě nestačily. Ale protože jsem nechtěla prohrát, upadla jsem na zem. Máma i táta se ke mně seběhli, utišovali a hladili. Trochu mně sice bolelo koleno, ale stálo za to. Dokonce mně i kousek poponesli. No ale pak jsem zase musela šlapat a když jsem toho měla dost a rozhodla jsem se, že už neudělám ani krok, sklonil se ke mně táta a pošeptal mi, že za chvíli uvidím medvědy. Jéééééé. Tak už mi to bylo jasné. Rozběhla jsem se do kopečka a za chvíli za sebou nechala i nechápavě koukající mámu. Něco vám povím, máma totiž opravdu do poslední chvíle netušila co je opravdovým cílem našeho výletu.

Za chvíli se před námi objevila zelená drátěnka a za ní … No přece, Kuba, Ondra a Matěj - mí večerníčkoví medvědí kamarádi. Nemohla jsem se jich nabažit. Jenom škoda, že jsem si na ně nemohla sáhnout a pohladit je. A taky od dob Večerníčka tihle medvědí bratři vyrostli tak, že by se do naší televize nevešla ani Kubova hlava.
Krásné chvilky nám ale pokazil déšť, před kterým jsme utekli na tu zmiňovanou rozhlednu. Páááni, to vám byl rozhled. Nevěděla jsem, kam se dřív dívat a pobíhala jsem z jedné strany na druhou. Mé nadšení ale rodiče nesdíleli tak jsme za chvíli sestupovali zpátky dolů.

Od této doby mám malé okno, ještě si pamatuji, že jsem si hrála s kamínkem a pak nic… Prostě jsem usnula. Rodiče mezitím dojeli do restaurace na náměstí, objednali si jídlo, najedli se, popili kafíčko a teprve potom jsem se probudila já.
Vůbec jsem nechápala, kde jsem se to najednou ocitla, ale vůně jídla, mi připomněla můj hlad. Maminka s tím počítala, vybalila mi těstoviny s omáčkou a já se najedla. Pošilhávala jsem po okolních stolech, jestli nemají něco lepšího než já, ale mé jídlo bylo zdaleka nejlepší. Kdepak, maminka ví, co mi chutná!

Venku se zvedl vítr a znova se rozpršelo. Moc se mi do té zimy nechtělo, ale maminka mně oblékla do nové červené pláštěnky se žabičkou a tak na mně vůbec nepršelo. Tatínek si natáhl bundu s kapucí, maminka vytáhla deštník, na kočár natáhli slídu a mohli jsme vyrazit.
Na nádraží jsme dorazili promoklí (mně se promáčely tenisky). Vlak nám jel až za hodinu a tak jsem si dobu čekání krátila prohlídkou haly. Nejvíce mně uchvátily květinky a kdyby mně maminka tolik nehlídala, tak bych je i ochutnala. Škoda! Třeba někdy jindy.
Tatínka přestalo bavit mé pobíhání, vzal mně za ručičku a šli jsme se koukat na vláčky. A že jich tam stálo. A ještě další přijížděly a odjížděly.
A netrvalo dlouho a objevil se i náš vláček. Bylo tam mooooc hezké teploučko. Maminka mi sundala mokré botičky a ponožky a ze své kapsy NĚCO vytáhla.
Vzpomínku na dnešní výlet - malého medvídka.

Moc se mi výlet líbila už se těším na nějaký další.
Doufám, že jsem tak trochu navnadila i vaše rodiče. A pokud bydlíte poblíž Berouna, tak se na Kubu, Ondra a Matěje určitě zajeďte podívat.

Vaše Kačenka (18,5m)

Medvědí bratři

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 30.04.06 19:52

Ahoj holky,
pěkný deníček a určitě ještě pěknější výlet :O) - skoro závidím výletoplánujícího manžu :o)). Romantika.
Gabi - co jedeš do Brna - pokud budou holky zdravý, určo se můžeme sejít. Dám vědět. Mohly by jsme i do dětské kavárky na Lesnou - tam by si pohrály a protáhly se děti a my můžeme probírat věci známé i neznámé :o)) - při kafču třeba. S ubytováním v Brně.....no moc nevím, s tím poradí manža, ale jestli jedete „jezdit“ na Velkou cenu, naši bydlí v Ostrovačicích (to je hned u toho - je tam dost možností ubytování právě v době závodů i mimo ně), tak jsem poslala vyzvídavou SMS, jestli tam jaké jsou tam možnosti pro mamku s dítětem (a možná tatínkem) a za jakou cenu. Prý¨jsou tam hezký penziony - soukromý.
Kdybys už měla něco sehnanýho, dej vědět.
Zatím, Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 30.04.06 23:11

Nikdo nikde??? haloooo! Úúúúůůů!!! :o)

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 30.04.06 23:15

Já jsem tady .-))
Deníček je moc fajn, taky bych si dala říct…
Manža se vrátil po 4 dnech a nějak se uvítací den nevydařil :-( Byli jsme si sednou na kafi, ale nálada nijaká a chytli jsme se. Ach jo.
To pocasí už me fakt nebaví…
Gabi, taky bysme se přidali přístí týden, nevím, jestli bude kavárka otevřená ve svátek, myslíš Bubu že jo?
Já notorik si jdu zas nalít víno (cinzáno je pryc :-( )
 L+K

K. se vycurala 3× do nocníku a dnes 1× a pak uz zas nechce…

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 30.04.06 23:26

Ahojky :o) !!
Nemluv o alkoholismu, když se teď podezřele často sama sebe ptám, jestli je to u nás ještě v mezích :o)))). Nějak jsme se s manžou rozjeli :o). Dnes opět, ale uvolnění se dostavuje a momentálně působí víno líp než čokoláda (což je u mě překvapující).
Ale K. je moooc velïká šikulka :o).
Zatím dobrou
 Bubu

 
Ajjja
Stálice 71 příspěvků 30.04.06 23:32

Ahoj holky,

Před chvílí jsem se vrátili z pálení čarodejnic, Vojta byl úplně nadšenej. Všichni mužští v rodině (tata,Vojta a pes) už spinkají, jsou po tom opékání buřtů, pozorování velikánského ohně, pití limonád a piva úplně vyřízený. No prostě celé odpoledne na čerstvém vzduchu jim dalo zabrat.

Ahoj Kacenko,

teda krásně si nám popsala svůj výlet. Moc pěkné počteníčku a děkujeme za tip na výlet. Asi tam taky vyrazíme. Pozdravuj maminku a vyřiď jí, že je moc šikovná a že by měla psát ty Kačenkovské deníčky častěji, protože ten první se ji moooooc vydařil.

Gratulujeme Klarisce k prvním úspěchům na nočníku. :o)

Holky jdu taky do hajan. Dobrou, Anička

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 01.05.06 16:25

Ahoj všichni,
asi nás v noci nějaká čarodějnice navštívila nebo aspoň proletěla kolem oken, protože ráno o půl 6. mě probudil velký řev a když sjem přiběhla do pokoje, Barunka se na mě vrhnula........až po utišení jsem zjistila, že jsem docela dost od krve - Bára, jako už pár dní, vylízala z postýlky, ale tentokrát špatnou stranou. Spadla asi na pusu, protože si přetrhla uzdičku mezi rtem a dásněmi :o(((. Doufám, že se nebouchla moc do zoubků, protože takhle si od sestřenice dcera pokazila základy těch druhých (teda ne přímo takhle, ale při pádu).¨ Ze šoku jsem se probírala asi půl hodiny :O) a výsledek je, že Barča už zvládla odpolední spánek na velké posteli a večer to doufám zvládne taky. Do malé už ji nedám, mohlo by se to stát znovu. A protože to byla cestovní s dobrou matrací, dala jsem jí už teď Alči, protože si pomalu začínala zamotávat nožky do šprušlí té klasické dřevěné (ještě to docením při prvním vstávání na nožky - jako u Báry :o)).
Provedli jsme v bytě trochu čachry s těmi postýlkami, i naše jsme posouvali, takže mi to tu chvilku zase nebude připadat tak jednotvárné.
Teď je Alenka ještě nemocná, ale jak se uzdraví a ustálí se jí spánek na noc (pořád se občas probudí), pofrčí taky do pokojíku za Barčou :o)) - to jsem zvědavá, jak to dopadne a jestli to všichni zvládnem.

Jdu krmit žroutíky .o))
Zatím, Bubu

Gabi - jak s těmi Ostrovačicemi?

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 01.05.06 16:26

No a půl hodiny po vzbuzení se Báře podařilo ještě v kuchyni rozbít skleničku - naštěstí se jí nic nestalo........

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 01.05.06 21:31

Bubu, vidím, že je u Vás taky veselo, naše Anny taky skoro vyleze z dřevěné postýlky, takže ji brzy převezem k sestře… Pro změnu v sobotu spadla z postele normální a má na čele bouly jako padesátikoruna(ko­vová). U Víta jsem byly hrozně opatrní a vůbec si nepamatuji, že by měl kdy modřinu nebo bouly, ale naštěstí jsem taky „vydrsnily“ a snad to bude-li kdy další dítě přežije… Jo první máj lásky čas začal tak, že mi muž z procházky kam vzal jen jedno zdravé dítě donesl jakousi květinu, trošku povadlou ale hlavně ji zakoupil jen pro mě což se stalo asi po pěti letech, a pod tou mě políbil, tedy pod tím květináčem. A abych si nepřipadala opuštěná, večer si dovedl společníka a montovaly Vítkovi hru do PC, nemáme jakousi kartu, takže to nešlo, ale fakt jsem se bavila, a to že mi můj drahoušek mále stojanem od lampy(litina) přerazil patní kost, když chtěl posvítit do tý bedýnky u počítače, že by to byl hard disk? Jinak zbudily Annu, ale byly hoši sladcí, když nás pak ten, co patří naproti do domu opustil, opustily mého muže síly a usnul, takže viva prvnímu máji, můžu serfovat na netu! Přeji hodně zdraví a žádná zranění dětem ani rodičům! Nane2 PS: Víte kde se narodil K.H. Mácha?

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 03.05.06 12:21

ahoj holky,

konecne mam chvilku. No i kdyz zase tak dlouhou ne, protoze behem chvilky se urcite vzbudi ditko.
Pokazil se mi notebook a teprve dnes jsem si nainstalovala internet i na pocitac.
Kacenko, moc pekny vylet. Taky bych chtela takovyho tatinka, ktery by pro nas vymyslel vylety. Ale to mam smulu. manzilka tak napadne si sednout k telce a nebo k pocitaci. Ale posledni dobou mu na to nezbyva tolik casu, protoze o vikendu je spousta prace kolem baraku.
Musim se priznat, ze mam uplny deprese z toho, jak jsou tady nektery deticky sikovny a uz nenosi pliny. Zkousela jsem malyho dat nekolikrat na nocnik, ale podarilo se nam to tak 3, ale prdolka mi totiz vubec nehlasi, ze se mu chce.
Holky, prosim, vy co uz to mate za sebou, poradte mi jak na to.

Marcela

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 03.05.06 13:20

Čau holky,
tak u nás nemoci pokračují, Alča má ATB a Barča se zubem - teprve se uvidí, jestli jí to hodně na¨teče, je tam možnost, že si poškodila lůžko od druhé jedničky :o(( - snad ne. Dneska je ale hodně uplakaná, včera taky, má jen lehce zvýšenou teplotku a bolí ji, když něco jí. Stoličky 5 jsem nenašla, ale snad se nepotvrdí moje obavy - to by¨mě teda mrzelo. Blbá postýlka. Už s¨pí na velké a zatím to zvládá dobře - bez pádů :o).
Marci - stejně ho to nenaučíš, pokud to ještě necítí, že se mu chce - maximálně se ti může dařit ho vždycky odchytnout. Tak mu to půjde později, no. Nikdo se ho ve 20 ptát nebude, jestli byl o měsíc dřív nebo později bez plinek. Vždyť je Danula moc šikovnej na jiný věci - když ¨naše děti sotva lezly, Dan už stál u stolku - pamatuješ? Na Lesné v mateřským centru? :o)). A jestli tě to uklidní, my jsme zatím taky vychytali párkrát bobika a to je všechno. JEště mají čas :o). A až se naší Báře podaří nám něco nahlásit, celkem tomu věřím, že Danýsek už bude běhat „bez“ :o). V klidu.
Co bříško? Roste? Všechno v pohodě? NEVOZÍŠ KOLEČKA PO ZAHRADĚ?!!? :o))
Zatím, Bubu

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 03.05.06 14:20

Marci, fakt to chce klid, Anny sice je bez plíny, ale taky si nevzpomene, u Víta to šlo až později, myslím, že není kam spěchat… Bubu, přeji brzy bezbolestnou pusu, nezkoušeli jste chladit třeba ovocnou zmraženou dření od Leda, nebo Primy, je bez chemikálií jako jiné zmrzky a dětem chutná, nebo zmraž dětskou výživu, myslím že pokud má oteklé dásnou z pádu chald by mohl pomoci… Anny boule na čele žloutne a černá, jsem dost nervózní, protože Vít jede poprvé na celý týden na školku v přírodě… Tak mě napadá, že snad se tam v noci nepočůrá…, holky fakt se přikláním k tomu, že je docela jedno kdy se to ti prci naučí, hlavně v klidu, ven chodíme ještě s plínou, protože nějak neumím dávat čůrat holky, sama ženská, Anny má vždycky mokrý boty nebo kalhoty, zkoušely jsem u sestry na zahradě jak bylo teplo, bez plíny to se jí moc líbilo, jen v tričku si čupla … takže Marci až vám vyraší travička u baráku, myslím, že nebudete muset zalévat, Danýsek bude jako hasič, u kluků se mi zdá to čurání venku díky minimálnímu vyslíkání v pohodě… Přeji Všem plinkařům i neplinkařům sluníčko a nemocným brzké uzdravení, snad už opravdu začne svítit a hřát! Nane2

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 03.05.06 16:39

ahoj holky,

bubu, at jste holky brzo zdravy. Zuby jsou desny. Nas se spatna nalada drzela vic jak tyden. Myslela jsem si, ze Danulovi rostou 4 trojky najednou, ale bohuzel. Vyrostly nam jen spodni a ty horni vypadaji, ze brzy budou, ale asi to bez te „vyborne“ nalady nepujde.
My mame rymu. Nevim, kde k ni prisel. Pres vikend, kdyz bylo tak hnusne jsem doma i topila. Asi je to tou prehnanou peci.
Bubu, Nane, diky za uklidneni, ale i tak jsem z toho trosku na nervy. Zrovna pred chvili jsem ho davala na zachod. Hrnec jsme nechali dole v kuchyni. Porad jsem se ho ptala, jestli chce curat a jasna odpoved byla nee. Ale za chvili jsem slysela jak cupe na zachod a sundal si puncosky a cural na zem. Ale to byla fakt jen nahoda.
Ted mam pro vas takovou zajimavustku. Uz jsem vam psala, ze u nas na ulici je chlapecek o 4 mesice starsi nez danula. Brzy bude mit 2 roky a hadejte, kolik vazi? Nebudu vas napinat. Vazi 20 kilo!!!!!!!!! Vypada jako detsky hrac suma. Fuj, je to hruza. On je normalne obezni.

Bricho neroste, spis ty speky okolo. A bubu, zrovna dnes jsem byla vyvazet kolecka. Jen travu a ostrihany stromky. Nic tezkyho. Mam nejvic prace, kdyz jsem tehotna. Vloni me to na zahrade moc nebavilo, ted bych mohla i neco delat, teda s danulovou pomoci. No a spravne bych nemela, protoze jsem tehotna. Ach jo, clovek si nevybere.

Marcela

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 03.05.06 20:08

Já už dlouho říkám, že bych takovýhle rodiče nechala zavírat. Omlouvám se jim, pokud má dítě nějakou těžkou chorobu, ke které tenhle stav patří, ale jinak se mi doslova ježí vlasy, když vidím takhle vypasené děti. Chudáci - vždyť budou celý život nešťastní. a nemocní........

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 03.05.06 20:11

Dvacet kilo ve dvou letech je dost, to neměl ani Vít měl 17 kg a taky jsem ho považovali za tlusťocha, pravda dnes má 130cm a 30 kg, takže v pěti a půl vypadá, že chodí do třetí třídy a ne do školky. Mějte se krásně, děti nespí musím je jít zklidnit, tátovi se vysmály… Nane2

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 03.05.06 20:15

20 kilo ma muj synovec, kterymu je 5 a neter, ktere bude 6 let. Rodice jsou silnejsi, ale to co vykrmuji v tom diteti, je desny. Uz ted to dite ma danou obezitu cely zivot.

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 03.05.06 23:26

Ahojky,

Gabiko, nebo tedy vlastně spíš Káťo, moc hezký deníček. Krásně se to čte a jde z něj taková pohoda. Mám tyhle výlety taky moc ráda. U nás jsem ale hlavním iniciátorem já. Jarda to pak platí:-)). Zrovna dneska jsem vymyslela, že jak teď bude 3 dny volno,tak jedeme na Šumavu. A protože Terča dostala ve škole na pátek ředitelský volno, jedeme už v pátek dopoledne. Schválně nepíšu ráno, protože ráno sice jet chci, ale když vyrazíme před polednem, budu ráda:-).
MARCI, buď v klidu, Anetka taky nočník zatím rozhodně nemusí. A tak to nechávám být. Párkrát jsem ji na něj po:,–(ila, ale nic z toho nebylo. Jen tak na mě jako divně koukala a za chvíli si šla po svých.

Holky, Anetka mi dneska řekla mamiťó. Mám z toho druhý vánoce. Jo a Gabiko, pohádka je u nás taky pó:-).
BUBU, s tou postýlkou je to smůla. Tak držím palce, ať to dobře dopadne.
Jinak Tokio hotel mánie u nás stále sílí. Buďte rády za ty maličký capartíky. Teď mě napadá, jak jedeme na tu Šumavu, my tam chceme zajet taky na německou stranu.
PEPSI, prosím prosím, kolik věcí tam s touto tématikou můžu čekat????? To jen, abych měla představu, kolik mám vyměnit peněz:-((. A prosím Tě, nemáte náhodou 8. května taky svátek? Jako že by bylo zavřeno. Na jednu stranu by mě to mrzelo, protože tam chci Anýzkovi koupit botičky a čajíky, ale na druhou stranu......:-)).

Tak jdu něco dělat. A pak šup do pelechu.

Jitka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.05.06 11:15

Ahojte holky,

nejsem schopna ze sebe vyrazit kloudnout větu, omlouvám se.

Marci - nočník u Petra neřeším, nějak se mi nechce. Jednu radu mám, pamatuji si ji u Toma. Když jsme byli venku, neptala jsem se jej, jestli chce čůrat, řekla jsem jen, že jdeme zalít kytičky. A šli jsme. Doma jsem to udělala tak, že jsem mu vzala plínu na den a už nevrátila. trvalo týden, než si začal říkat dříve, než měl mokré kalhoty. Ven jsme ještě chvíli chodili s plínou, ale už zůstávala suchá … takže od 20 měsíců byl bezplinkový.
s Petrem se mi do toho nechce, možná že začnu, jak bude Tom na výletě, jedou s Vítkem od nane2 …

Tak papá, přichází návštěva
Lila

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 04.05.06 13:00

Ahoj holky,
jenom, rychle, ditko ma hlad. Predevcirem jsem spala v noci dohromady osm hodin! Uspech, hura! Mozna se blyska na lepsi casy a z Niny bude spac.
BeJitko, 8.5. neni svatek, je to normalni pracovni den. Penez si vem hodne:-))
 Pepsi

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 04.05.06 21:31

auauuuuuuu:-)), díky Pepsi:-) a gratuluju k 8 hodinám spánku. Už je to určitě na dobrý cestě.

Jitka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 04.05.06 23:58

Ahoj holky, nestíhám, jsem vynervačená a je mi hanba :o(. Báru asi bolí ty zoubky, tak je celej den ukńouraná a Alenka jakbysmet, a manža přišel až o půl jedenácté večer.......ach jo. Snad to brzy přejde - taková máma jsem nechtěla být (křičím a plácám) :o(. Je mi to líto, ale nedokážu se v dané chvíli ovládnout. Snad se časem uklidním a krizovka přejde. Tak držte palečky - nestíhám napsat víc - jsem polomrtvá. Jo, s Bárou valím zítra k zubařce - nechce na přední zoubky ani kousat a navíc se mi zdá, že vrchní 1 je trošku „povolná“ :o((.
Tak zatím, Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 05.05.06 06:12

ahoj holky,
tak dnes to vypada nadejne, ditko jeste spinka. To neni normalni. ASi bude nemocny. Ma rymu, tece mu z nosu a zacina kaslat. Snad se z toho dostane a nebudeme muset k dr.
Dnes jdu k dr. kvuli svymu vyssimu tlaku. Pri kazde kontrole u gyndr mi nameri vyssi tlak. Dr. se to nezda a tak musim ke kardiakovi.
Bubu s nervama mi ani nemluv. Ja jsem pochodujici casovana bomba. U Danyska se musim hodne ovladat, protoze posledni dobou se mu pravidelne povede neco, co moje nervy desne vytaci. Obcas ho i placnu, ale pak je mi to lito. Nekdy mam pocit, ze me vubec nevnima, co rikam a dela si sam co chce. No hruza.
Pekny patek,
marcela

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 05.05.06 07:21

Ahojky.

Omlouvám se za delší výpadek - až do úterka jsme měy tátu doma, včera jsem byla v práci a ve středu byla doma krizovka s K.
Jsem ráda, že se vám Kátino povídání líbilo - vyřídím pochvaly. Výlet byl opravdu bezva, jen škoda toho počasí.

Včera se stala neuvěřitelná věc - náhodou jsem koukla na Káťu a ona povídá „kák“. Ptám se jí jestli chce kakat a ona přikývla. Tak jsem ji po:,–(ila na nočníka ona se OPRAVDU vyka… Ještě teď jsem z toho v šoku. No, i kdyby to bylo teď zase jenom do plín, tak mi je to jedno, pže vím, že když chce tak to umí. Prostě mně jenom ignoruje.

Včera jsme byli nakupovat a myslela jsem, že se propadnu hanbou. Nějaká paní se začala hlasitě podivovat nad tím, že není cibule a K se toho chytla a na celý Kaufland se začala jevit taky - „jéééjééé“ a kroutit u toho hlavičkou. Všichni kolem se začali smát a ta paní naštěstí taky.

HOdně si teď povídá s „novou“ kamarádkou (svým odrazem ve dvířkách trouby). Když jsme přijeli z výletu, tak hned utíkala ke sporáku, po:,–(ila se před něj a oznámila: „KÁKA PA MEME“ - rozuměj - Káťa byla pryč a dostala méďu.

To jsou ty chvíle kdy je k zulíbání. Pak ale nastávají ty druhé, a v poslední době jích je hodně. Naprosto mně ignoruje, na jakékoliv mé NE se mi směje, z plánované hodinové procházky je tříhodinová, ne protože nemůže, ale protože pořád někam odbíhá. A největší „mor“ jsou schody. Pokud se nám postaví do cesty, tak je musíme absolvovat minimálně 5× a op šesté odcházíme s křikem a vztekáním.

Přímo úděsně je teď posedla tlačítky. Několikrát restartovala počítač, a to jsem se tak nervla, že dostala vařečkou.
Někdy nepomůže ani zvýšený hlas, ani pohrození. Prostě máma a ni táta žádná autorita. Pořád se uklidňuju, že ji to přejde.

Ale u hlídací tety ani nepípne, naopak si sedne do křesla a kouká na krtečka nebo si zaleze do domečku a hraje si.

Tak trochu mám strach, co s jejím chováním provede to týdenní hlídání dědou. Předpokládám, že začneme asi od června nebo července a budou to vlastně jenom dopoledne, pže se budu snažit dijet z práce dřív než se probudí po „O“.
Musíme si potom s dědou sjednotit názory na výchovu, aby neměla dvojí metr, jako že tohle i dědy může, tak proč ne u mámy. I když vím, že to bude těžké nejen ze strany K, ale i mně a dědy (pže dědové jsou vlastně na rozmazlování).

Ale jinak je K hrozně moc šikovná na ručičky - do vkládaček dá všechny kostičky i ty nejsložitější tvary, začíná trošku skládat i puzzle (ale jenom ty ze dvou částí) a pořád teď kreslí kolečka. Dvakrát zakrouží ručičkou a příjde ke mně abych ji dokreslila oči, nos a buď uši (MŇÁ) nebo šátek na hlavu (BÁBA).

V úterý jsem si konečně zašla ke gyndr. Takže mám zase na rok a půl pokoj (možná i déle - při mé povaze a vztahu k dr.)

BeJitko - hezky si užijte tu Šumavu.

Bubu - to s těma zoubkama je hodně ošklivé. Snad to nebude mít nějaké následky do budousna. A Alča už je zase nemocná? Chudinka malá. Hlavně ať ji to co nejdřív přejde.

LILO - takže teď budete chvíli (i s NANE) bez větších dětiček? Týden rychle uteče a zase budete spolu. Pro děti je to taková malá zkouška samostatnosti. Švagrová ty školky v přírodě, taky ořvala, zvlášť, když nesměla vůbec telefonovat (prý aby ostatní děti nebyly smutné, kdyby jim rodiče nevolali). Jenomže ona tu jejich získanou samostatnost zase potlačila a teď je ráda, že ji obě holky odjedou alespoň na týdenní tábor (a pořád přemýšlí, jak to zvládnou).

Marci - hezky opatruj bříško a fej vědět, jak jsi dopadla u dr. A Danýska ať ta rýma co nejdřív opustí.

A teď jsem si vzpoměla - psala Gábinka, že jí Baruška taky restartuje počítač a dokonce jí odrovnala modem. Takže teď to má nějaké porouchané. Proto se asi neozývá.

No už končím, jdu se zkulturnit a žehlit. Pořád jenom peru a peru a žehlit se mi nechce. Čisté prádlo už taháme z koše.

Zatím
Gabika a Káťa

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 05.05.06 23:19

Čau holky,
díky za útěchu, dnes to bylo lepší - vyrazily jsme s holkama ven, tak se zabavily.
Se zubařkou jsem ráno telefonovala a říkala, že už s tím nic stejně nenaděláme, že jí mám pusinku vyplachovat studeným heřmánkem, pokud si nechce čitsti zoubky a v úterý se máme přijít ukázat. Vypadá to ale, že za dva dny už to bude snad dobrý. Dneska už zvládala ukusovat rohlík bez pláče :o/.
Asi nám všem začíná perné období ohledně výchovy, co? Vzpoury se konají asi všude. Já jsem Báře taky pro srandu králíkům. Když jí řeknu ne, usměje se a udělá zakázanou věc. 5× to zvládnu a trpělivě jí vysvětlím, že NE znamená ne a odvedu ji od žebříku, co si dotáhne k oknu a podobně......pak ji něčím zabavím, ale po 6. se vzteknu (to už většinou Ája křičí hlady nebo chce prostě pochovat) a už dostane plácanec. To bych ještě brala. Ale po sedmé už sedím a rezignovaně hledím před sebe (se řvoucí Ájou v náručí nebo při jejím přebalování, odkud se snaží vymotat až na zem) a modlím se, ať tam někam znovu neleze........a pak už jen plácnu nebo hučím. Ale snažím se ovládat - fakt :o).
Jinak dneska, jak byly holky jakž takž v pohodě, večer mi daly krásnou odměnu. Už nějakou dobu si „hrají“ tak, že Bára dělá na Alču KUK a otáčí se. Obě se při tom chichotají - je to hrozně hezký. Dneska přišla Bára na to, že je zábavnější, když se schová v předsíni a vyběhne a plnou parou přilítne ke křeslu, kde jsem seděla s A. a plácne s sebou o opěradlo (polhled na Alču a řehot) - obě měly fakticky úplněj záchvat smíchu a ne ä ne přestat. TO BYLO TAK HEZKÝ, že se mi až chtělo brečet :o)). Ještě, že takový chvilky jsou, to pak stojí za to a já se nabíjím na několik dní dopředu.

Lenculko - jak jsi na tom s internetem? Stíháš nás číst? Myslím na tebe, jak chodíš do Líšně s Emičkou cvičit - a chtěla bych se zeptat na pár info.....můžeme se konečně i sejít, ale já už (hlava děravá vykojená) nevím, který dny chodíte

Tak já letím.
Zatím, Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 06.05.06 02:06

Holky,

s těma nervama jsem také v pr..... pardon. A večer, když kluci spí, tak nevím, proč vlastně na ně tak křičím (spíše tedy na Toma) a proč je tak plácám (opět Toma) … připadám si jako macecha …

Gabiko - bojím, bojím, ale Tom se moc n a výlet těší …

Bubu - je nádherné, vidět své děti, jak si pěkně hrají ( když se ti mí kluci perou, tak si říkám, že se stejně mají rádi a snažím se jejich konflikty řešit v klidu) … a mají se rádi, hrají si spolu i 1/2 hodiny bez křiku, že o nich nevím…

Holky, padám do postýlky, jsem nějaká opivněná…

Papá
Lila

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 06.05.06 19:49

Bubu a ostatní, taky jsemsi předsevzala, že budu ta nej. matka, ale taky často plácnu Annu i Víta. Ale vždy si uvědomuji co dělám, i když je ito líto, někdy Vítovi řeknu, že ho musím plácnout aby si zapamatoval… Mám známe, jejichž nejstarší dítě, když jsem se kněmu dřív sklonila si krylo hlavu před úderem, já ho nikdy nuhodila, jen mám ten zvyk se k dětem snížit, tedy aby jste rozumněly ooni na nás koukají nahoru, takže mám pocit, že moji autoritu nesníží když si knim čupnu a vidíme si z očí do očí, tak tento kluk byl dareba anyní je hromádka nervů, která se v skoro sedmi počůrává… další dvě děti už tolik snad skoro vůbez nebijí. Takže občasné plácnutí ano, ale vědět že to dělám a proč? Jiná známá ráda líčí jak její muž už zase zlomil o jejich holčičku(3) vařečku.....
Je úžasné jak si ti drobci spolu hrají, mám pocit, že teprve příchodem druhého miminka se naše tlupa stala tou semknutou jednotkou. Vít nedá na Annu dopustit a když se na ni zlobím je na její straně, už ho vidím jak ji bude chránit až bude velká… To jsem si vždy přála mít staršího bráchu, vy ne?! Nane2

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 06.05.06 22:07

Ahoj holky,
mam nejakou divnou naladu. Vcera jsem z niceho nic zacala spinit. Desne jsem se vylekala, protoze to spineni prechazelo do krvaceni. Valila jsem do nemocnice, protoze uz bylo 5 hodin. Cekala jsem tam asi pul hodiny nez se objevil nejaky dr. Nastesti je bambulka v poradku, placenta taky a plodovky dost. Uz si nepamatuju, jak mi to ten doktor vysvetlil, ale uklidnil me, ze se to muze stat. No a ja myslela, ze ty nejhorsi prvni 3 mesice mam uz za sebou. Nastesti jsem tam nemusela zustat, protoze kdyby jo, tak jim podepisu papir, ze na vlastni riziko odchazim domu. Nemocnice je moje nocni mura. Jeste ted mam v zive pameti tatu a jeho pobyt v nemocnici a pak jeste mych 5 dnu pobytu s Danulou. Doufam, ze tentokrat budu moc rodit normalne a pujdeme po 3 dnech domu. Jo a jeste k tomu krvaceni, nedali mi zadny leky. Jen mi nakazali klid na luzku a nic nesmim delat. Nastesti manzel zustal o vikendu doma a stara se vzorne o Danulu. Ale povim vam, ze je na tech dvou videt, ze spolu netravi tolik casu. Porad jen slysim „mama“ Manzel neni zvykly se o malyho cely den starat. Dnes sli kluci i spolecne spat.
Nane, starsiho brachu mam, ale ze by me chranil se rict neda. To ja byla vzdy ta, ktera ho chranila a branila pred starsima klukama. Ale jinak je bracha fajn, docela si rozumime.
A ke vzdoru, taky se pridavam do party. Danula si ze me obcas dela jen samou legraci. Vsechno musim opakovat 10×. Kdyz se ho zeptam, jestli mi rozumi, odpovi, ze JO, ale stejne si dela co chce. Placam az v ton nejhorsim pripade a taky si k nemu drepnu, aby jsme se divali z oci do oci.
Uz jsem taky premyslela nad jmenama. Vim, ze mam spoustu casu, ale muj manzilek je v tomto pomalejsi a nez z neho vymacknu jaka jmena se mu libi. Takze muj favorit pro chlapecka je Tobias a pro holcicku Sofie. Puvodne jsem chtela Beatu, ale s tim manzel naprosto nesouhlasi. Pry je to hnusny jmeno. A me prijde moc pekny.
marcela

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 07.05.06 19:52

Marcelo, snad to je jen nějaká prsklá cévka, jinak by ti asi daly léky… Myslím, že si chalpy za chvíli zvyknou, klidně pokud zaměstnání manžela dovoluje, je nech doma dýl, z valstní zkušenosti vím, jak to pomůže všem, Anny když je z tátou taky volá mami… Přeji klid na lůžku a hodné kluky i mimi. Jinak už jen při slově nemocnice se mi ježí i oholené chlupy! Ale někdy je to nevyhnutelné, rodit doma bych nerada, i když jak mě tam posledně nechtěly už to tak vypadalo… Nane2
PS: zítra odjíždí Vítek na švp. už nyní mám průjem strachy, bude týden bez maminky a maminka bez něho…

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 09.05.06 11:38

Ahoj holky, ahoj Gábi, ahoj Kačko,

moc krásný deníček se ti povedl, moc krásně jsi to napsala, moc hezky se to četlo.
Jako bych na tom výletě byla s vámi!
Jen tak dál, další výlety a hlavně ve třech!!!

Mia

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 09.05.06 13:00

Ahojky.

Tak už máme ty svátky za sebou. Taky se u vás jenom jedlo a jedlo?
Naštěstí byl včera muž v práci, takže se druhý prodloužený víkend nekonal.

V sobotu jsme byli u Kátinýho „ženicha“ - Lukáška. Už jsem tady o něm psala. Lukáškovi budou za měsíc 3 roky a když stáli s Káťou vedle sebe vypadali jako dvojčata. Alespoň co se výšky týče.
Jinak je tmavooký a tmavovlasý, takže zas tak dvojčatově nevypadali. Ale úžasně se o Kačenku staral. Nosil ji pitíčko, otvíral láhev, nosil pastelky a když jsme vyrazili ven, tak si ji chytl za ručičku a nepustil. Všechno ji ukazoval a na potkání každému vypravoval, že je to malá Kačenka. Večer si usmyslel, že se musí spolu vykoupat a tak se taky stalo. A náš večerní odjezd potom společně oba ořvali.
Ale už to nebude trvat dlouho a dostane malého brášku nebo sestřičku. Jen tak mezi řečí se prokeclo, že jsou v 5 měsíci!

Venku je moc krásně, takže jste nejspíš všechny někde na zahradě nebo jen tak venku. Kdybych měla tu možnost, tak jsem venku pořád. Ale Káťu dlouho pískoviště nebaví, začne honit po hřišti a po průlezkách a klouzačkách. To se jí líbí. Nechce ani domů, ale já už toho mám pak dost. A když vyrážíme do města, tak ji zase pořád honím po všech koutech a zase jsem splavená. Jo jo, jak já vám závidím ty zahrádky a alespoň půlhodinový klídek od dítěte.

Ještě jsem něco chtěla (jako tradičně) jsem zapomněla takže se loučím.

Gabika

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 09.05.06 14:03

GabikoD už šetříte na výbavu? My máme taky ženicha, všichni ho znáte je sice o 22 hodin mladší, o necelé kilo těžší, vlasy má delší, ale moooooc to těm našim (Petr a Anny) sluší, že Lilo?! Nevím komu, ale díky za to teplo!

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 09.05.06 14:03

Hlava děravá od Nane2

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 09.05.06 22:05

Čau holky,
hlásím, že Alča je pořád nemocná, ATB moc nezabírají, ale má je teprve 7. den, prý to může zabrat někdy až po těch 10.......... :o( - bronchitida klíštěcí :o(.
Jinak je veselá, Bára lupačí pořád stejně, akorát si fakt začínají holky spolu hrát. To je fakt nádhera :o)). Bára dneska třeba Alči vysvětlovala, že to, co drží, je telefon (dětskéj), že se musí otevřít a že se do něho mluví. Fakt jí to ukazovala a vysvětlovala. Pak ji zase chtěla naučit zatloukat kladívkem špalky do dřeva - nová hračka z IKEY, a tak to jde většinu dne, když jsme doma :o).
Odpoledne jsem měla docela strach, pže Alenka zvracela, ale tak, že to nebylo jídlo, jen žaludeční š´távy (žlutozelené), bez zápachu......­....nechápu. Čekala jsem, jestli se to stane ještě jednou, že zavolám do nemocnice, ale po jídle už nic. Snad to bylo tím, že jsem jí před tím zvracením masírovala hrudníček a proťukávala - aby se hleny nedržely v průduškách a na jednom místě (je to metoda naší Dr., ale přijde mi to celkem logické a sympatické..). No, pak dost chrčela „nahoře“, takže jsem asi proťukávala poctivě :o), ale až jí zaskočilo a bylo to........ Zatím se nic dál nedělo a pomalu usíná.....
Bára už má zoubky v pohodě, kouše o 106 a je veselá, tak dobrý.
Alence jsem koupila nový náušničky - doteď měla ty nastřelený, tak „se těším“, až jí je navleču.
NEVÍTE O DOBRÝCH KAPKÁCH DO HOOOODNĚ PODRÁŽDĚNÝCH OČÍ???? Byla jsem před 2 týdny u obvoďačky, pže mi najednou začala alergie (asi) - kašlala jsem, soplila a slzely oči..........jenže ona je taková.........no kašle na to - je akorát dobrá na neschopenky -, takže se na mě ani moc nepodívala, předepsala pár léků, který byly dražší (když jsem ji prosila, aby mě neposílala a alergologii, že tam s holkama nemůžu 2 hodiny čekat…), ale oči mám jak upírka a STRAŠNĚ mě řežou - prostě to nezabírá.....­.:o(((.
Díky za tipy, jdu do hajan.
Mějte se, zatím, Bubu

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 09.05.06 23:51

Ahoj holky,

4 dny utekly jako voda a jsme zase zpátky doma. Ale bylo to super. Dneska mám od rána depku a teď to večer vyvrcholilo hádkou s Terčou a následně s Jardou. Ach jo. Konečně všichni spí a já mám aspoň chvilku klid.
MARCELO, to špinění jsem na konci 3. měsíce měla taky. A taky jsem nedostala žádný léky, jen jsem měla 2 týdny poctivě ležet v klidu a vstávat jen na záchod. Dodržovala jsem to a hned to přešlo. Tak nic neriskuj a fakt lež. Ať se o Danýska postará manžel. Teď jsi nejdůležitější Ty! Ostatní počká.

BUBU, jsem ráda, že zoubky už jsou v pořádku. Umím si živě představit, jak bych byla vynervačená já.

HOlky, padám. Jdu se ještě sbalit. Zítra jedeme k našim a já jdu zítra k zubaři, na což se móóóc těším. Budeme tam asi až do pátku, takže se zatím mějte

Jitka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 10.05.06 07:53

Ahoj, ahoj,
nedá mi to nenepsat.......:o).
Barču učím už asi 4 dny namalovat kolečko. Denska ráno se jí to povedlo - na podlahu :o)). To se fakt přihodí jenom s dětma :o)))).
Alenka už má nový náušničky - šly na:,–(ït v pohodě.
Pepsi - jak zvládáš situaci? už se na sebe děti určitě taky nasmívají, viď?

Tak zatím, Bubu

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 10.05.06 08:19

Ahojky.

Po včerejšku hlásíme první odřená kolena a první úraz na prstíku.

Strčila ukazováček do nějaké dírky v samootvíracích dveřích a nešel ji vytáhnout. A i když jsem se blížila sebepomaleji, tak se ty pi… dveře začaly otevírat. Stihla jsem ji prstík vytáhnout, ale hrana toho plechu ji trochu seřízla bříško prstík. Řev až na půdu. Naštěstí už pro tyto případy nosím v baťohu dětskou náplast. Pak chodila se vztyčeným prstíkem a každému vyprávěla, že má „bebi“.
Horor byl ale večer při převazování, to byl řev ještě větší než když se to stalo. Ale kačenky na náplasti to trochu zklidnily.
Hrůza si přidstavit, co by se stalo, kdyby se ty dveře otevřely dřív než jsem přišla. Fuj!
To abych měla oči vážně i v pr…!

Bubu - to je dobře že Barčiny zoubky jsou lepší. Zoubky jsou asi prokletí malých dětí. Malá neteř si urazila kus zubu ani se nevědělo jak. Naštěstí to byl mléčný zub.

Jdu přebalit toho smraďocha. Už je zase líná hlásit „kák“. Ach jo! O nočníku si vážně můžu nechat zdát.

Papa Gabika a Káťa

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 10.05.06 14:54

Tak mě napdá lepší na podlahu, než na zeť… teda ta kolečka… Nane2

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 10.05.06 21:39

Ahoj holky,
Klárka si odřela koleno poprvé asi před měsícem, jsou to hrozný herečky, taky si pořád vytahovala tepláčky a ukazovala bebinko :-))
Nočník - u nás je to tak, že ne vždycky si na něj chce sednout, ale když už si sedne, snaží se se vyčurat, i když se předtim vyčurala třeba do plinky, tak aspon vytlači par kapek a pak se na to vyznamně dívá a čeká ohromnou pochvalu :-). takže ví alespon částečně, co se tam dělá…

holky jak to vypadá vlastně s tím srazíkem? Platí ještě? Je nějaký nový termín? něco přeci vymyslíme, ne????

lucka+klariska

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 10.05.06 21:41

A po dnešku už máme sedřenou i bradu. Jestli to léto ve zdraví přežijeme, tak se asi picnu.:o)
 G

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 10.05.06 21:43

BTW už mám v sobě zas půl sedmičky vína, jsem to ale ostuda :-)))
Manža odjel, tak co tady sama u netu…
 L.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 10.05.06 23:53

No mě manže taky odjel, vínko upiju za chvilku. Hlavně si říkám, že ta sklenička nic neudělá, i když je častěji..........a my jsme si te´d koupili sklenice jak měchy :o))))). Moc hezky v nich vínko klouže.......a dobře se tak přemýšlí.....:O).
Tak dobrou.
A posílám pofoukání na bolavý prstík :o/. Fúúúúúúúúúú :o).
Dobrou, Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 11.05.06 09:42

Ahoj holky,

porad mam pokazeny svuj pocitac. V kancelari se mi pokazily 2 monitory, takze jsem si musela jit jeden pujcit nez mi je opravy.
Posledni dobou mam problemy se zaludkem. Vcera jsem si dala smazeny kvetak a vecer jsem myslela, ze umru. Me bylo tak hrozne zle, ze jsem si myslela, ze je to moje posledni hodinka.Po 3 hodkach to preslo. Ach jo, ja ten svuj zaludek mam pekne zhuntovanej z tech mych vecnych diet. A ted jak jsem tehu je to o to horsi.

Srazik - konecne jsem se dovolala na tu super chatu, kde jezdi spousta lidi z emimina. A hadejte? maji obsazeho az do rijna. Tak fakt nevim, asi bychom meli najit jinou chatu.

Jo, uz citim prvni pohyby. Mam pocit, ze je to trosku brzo, ale vcera vecer mi mimusko dalo pocitit, ze tam je.

marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.05.06 12:54

Marci, moc gratuluji k prvním pohybům! je to nádhera!!!!!!

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.05.06 13:22

Foukám na bebíčka Kačence i Klárce! Ať se rychle zahojí!!!!

Pár tipů na výlet:

 1. agentura freetime - možná bxchom tady něco našli
   http://www.afreetime.com/default.asp
 1. Kratochvílův mlýn (asi tam ale není uvnitř herna, zahrada je však docela dobrá)
   http://www.kratochviluv-mlyn.cz/show.php3?…
 1. Penzion Havírna - ale je asi moc malý, jen 4 pokoje …
   http://www.stripky.cz/…ytovani.html#Cena
 1. Hotel u Lípy
  http://www.hotelulipy.cz/…ktualni.html
 1. Permoník (tuším, že mají volno až v říjnu, tak jen pro informaci, že existuje …
   http://www.permonik.net/…_profil.html

Koukám, že mají všude plno. co takhle začít podnikat a zařídit si penzion pro rodiny s dětmi? jsou docela v kurzu, co?

papá
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.05.06 14:09

stačí si nenápadně udělat reklamu tady na webu , na em a je to, penzion by o hosty neměl nouzi …

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 11.05.06 20:16

Lilo já dám pozemek, ty seženeš peníze… pak až odrostou děti, uděláme z toho hambinec, to bude prachů.....
Nane
Dámy kdo se přidáte!?

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 11.05.06 20:31

No, hlavně aby pak z toho děti pro nás neudělaly domov důchodců.

LILO - na odkazy jsem ještě nekoukala, až budu mít více času a klidu.
Díky.
 Gabika

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 12.05.06 09:02

Ahoj Lilo a holky,

tak jsem se divala na par odkazu.

Kratochviluv mlyn - byla nase puvodne vybrana destinace. I Nane psala, ze tam byla. Mlyn je otevren az nekdy od poloviny cervna. Maji jen 3 jednoluzkove pokoje.
Hotel u Lipy je moc pekny, ale nenasla jsem zadnou hernu, proste nic pro deticky.

Tak fakt nevim, treba nekdo poradi kam jet na vikend.

Musim vam rict, ze je mi porad hrozna zima. Vsichni pomalu chodi v letnim obleceni a ja na sobe porad svetr nebo mikinu. I na slunicku sedim nabalena jako by byl podzim.

Marcela

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 12.05.06 13:16

Ahoj holky,
jejda, ja uz se dlouho nehlasila. Byl tady muj tata, moc mi pomahal s detma, hral si s nima a s Lukaskem chodil na pisek, byt doma odpoledne jen s miminem byla fakt pohoda.
Jsem jak chodici mrtvola, Nina porad jeste malo spi, pres den ji staci vzdycky trikrat pulhodinka, v noci ani nemluvim. Mame sichty, muj muz do prvniho nocniho kojeni a ja potom.
Jak bude cas proctu si komentare a napisu vic.
 Pepsi

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 12.05.06 13:38

Ahoj holky,
občas vás čtu tak vím, že chystáte víkendový srazík. Nevím jestli by vás tohle zaujalo, byl by to asi ten týdenní pobyt, ale zkuste mrknout na www.dumrodin.cz . Před 2 lety jsem tam byla právě na tom týdenním pobytu a bylo to SUPER!!! Pro děti i maminky (kosmetika, masáže, jen ta keramika a malování tenkrát nevyšlo, ale rozhodně jsme se nenudili).
Bývalka Katka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 15.05.06 21:55

Ahoj holky,
venku je krásně na procházky, tak žádné nové příspěvky, co? :o)
S holkama je fakt sranda,¨byla u nás dnes Lucka s Klárkou a ty dvě starší už si opravdu umí hrát. Normálně spolu vyvádějí vylomeniny a nejlepší je, když se u toho maminky zlobí, že se to něco dělat nemá :o). Proběhla výměna kočárků, jedení stejného jídla a pití té druhé, obdiv k Alence, trhání kytiček, utíkání na různé směry a nakonec Klárčino upadnutí v trávě a zá:,–(ní odmítání se jí jakkoli dotknout, aby se zvedla :o)) a Barčina poloha ležmo na chodníku a strašná sranda. Myslím, že dnes obě spinkají jak buclíci.
Alča už usnula taky, tak jdu jen uklidit ten nejhorší nepořádek a utíkám taky. Holky mě zmáhají nějak víc poslední dobou :o).
Dobrou noc,
 Bubu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »