Podzimní očekávání 87 - Když teče horem, poteče i spodem

Rodičovství

Ahoj holky, přispívám do mlýna s mokrým deníčkem. Velkým zdrojem objevování a príma her se u nás stala voda a k tomu nastalo období trénování na nočník.

Kdy jsme s ním začali, radši nevzpomínám, protože mi spíš přišlo, že je víc na hraní než na vykonávání potřeb. Když z něj začala Amálka zdrhat, nenutila jsem ji k sezení vůbec. Však ona si sama časem řekne. Sice neřekla, ale začala své potřeby - hlavně ty velké - vykonávat do svého domečku igelitového stanu v pokoji. A tak jsme usoudili, že jí tam nočník přestěhujeme a třeba budeme úspěšní i při těch malých potřebách. A docela jsme.
Znamená to, co chvilku myslet na to, že ji tam musím po:,–(it a když zrovna nemá „můj“ interval, tak odtušit, že zvolání „mamííí, mamííí, mamííí“ znamená taky — jdeme, už to poteče. Takže převlíkáme, pereme, sušíme. Zatím to praktikujeme tak, že dopoledne jsme zcela bez plíny, někdy dokonce i celé v suchu!, na spaní plínu dáme (ajaj, to je křiku, protože gaťky jsou mnohem víc sexy:-) a na vycházku taky. Po vycházce jsme doma zase bez plíny a někdy zase zcela v suchu. Ale taky se stane, že ji i 3× po sobě převlíkám, protože nerozluštím signál „mamííí, mamíí":-)

K tomuto velkému objevu, že to dole hezky teče asi přispělo i to, že Amálku zajímají hrátky s vodou. Voda z kohoutku u nás teče čůrkem prakticky skoro celý den. Začne to tím, že si čistíme zuby, umýváme ruce a pak už voda teče jen pro ni. Přelévá ji z misky do misky, nechá stékat po ruce, mezi prsty, do kelímku a tričko si při tom nechtě polévá, takže zase převlíkáme, sušíme, spotřeba použitého prádla děsně vzrůstá.
Další bezva mokrou hrou je bublifuk. Sedí s ním na balkoně, dělá sama bubli, bubli, docela se jí daří, jenže jak juchne radostí, poleje se. Takže zase převlíkáme, sušíme.
A pak je oblíbené vaření z vody s dalšími ingrediencemi, jako jsou třeba burisony, strouhanka a sušenky. V kombinaci s vodou jsou ze všeho exkluzivní pokrmy, přijďte ochutnat:-) Ale hlavně že se tím dítě učí poznávat fyzikální vlastnosti světa, že ho to baví, že se rozvíjí. Maminka to uklidí.
Jako dneska třeba ty fleky od razítek na podlaze. Protože taková „čiči“ natištěná razítkem (bydlí v domečku, leze po stromě, jede autem, letí letadlem… ale mamka musí domalovat — tolik razítek ještě nemáme) je skvělá zábava tak na půl hodiny naprosto samostatného objevování obtisků.
Senzační pak je, když dítě zapomene, že se tiskne jen na papír a potiskne si ruku, triko, podlahu. A pak, když se zapomene tatínek a nechá na stolečku hrnek s vodou (Ano!!! Naše dítě už pije hlavně z hrnku! A to skleněného. Plastové ji nezajímají a všelijaká cucátka na pet flaškách jsou děsná nuda!!! Takže zase převlíkáme, sušíme!!!), dítě udělá nádherný akvarel — z minerálky a razítek. Tričko sice převlíkneme, ale už nevypereme.
Takže když to teče horem - z hrnku, hodně a často, musí to téct nutně i spodem.

Jinak je to na pohodu, hlavně že se máme rádi a sluníčko zase svítí:-)

Hodně úspěchů i při trénování u vás.

Mia s 20 měs. Aničkou Amálkou

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
velchi
Kelišová 6955 příspěvků 08.06.06 16:45

Krásnýýýýýýýý,

musím říct že jsem čekala na nějaký další článeček jak na smilování :D protože s etu celkem koušu nudou, a ten tvůj Mio mě totálně nadchnul.

Mimochodem jak s bříškem? Všechno v pohodě? Už jsem tě tu zase chvilku nikde neviděla.

My jsme byli včera na kontrole a vše je v pořádku roste prcek jedna radost .

Pa a pohlazení pro Amálku.

velchi 12+4 tt (Hugo)

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 08.06.06 17:57

Mio, hezký! Fakt jsem se pobavila - holt máš spisovatelský střevo:)
No k nočníku se vyjadřovat nebudu, u nás je to jasný - pohoda (teda když tuhle Bára, to už jsem dvě hodiny spala, v 22 začala prudit manžu, že bobeček a ten to teda nesnáší, tak to teda pohoda nebyla:)))) Plíny na noc pro jistotu a na dlouhý cesty, už nepotřebujem ani dvoje kalhotky na den a tak si večer o plínu celkem i řekne:) (zkouší si ji obléct).
Ale třeba hra s razítkama, to mě nenapadlo. Bublifuk máme, ale děláme my, mam obavy z případného pozření. Hm, a hra na vaření, no nevim nevim, na to bych asi neměla:) To leda při koupačce se vyblbne. Už takhle tu mam barvy prstové a čekám na její druhý narozky, koupíme v Ikea takový ten stojan a bude…snad:)
Co se vody týče, Bára miluje bazény. Tam je akt hotová. Pořád ječí ještě ještě - na cokoliv. Na potápění, na skákání, na páseček, na blbosti, na skluzavku a tuhle jsme ji vzali v aquaparku na tobogán (sice od 6let, ale nikdo to nehlídal, měla rukávky i páseček) a co řvala? Ještě:) Fakt vodnice. Krásně vyplavává na povrch, sem tam jí instruktorka z půlmetru metru zkusí nechat „plavat“ ke mě jen tak, bez ničeho, samotnou…

Jinak co to tu psala Velchi? Jaký pupík? Co nevíme??? To bychom se něco měly dozvědět, ne?:)

Bubu, jak to tedy vidíš s tou sobotou? Je mi jasné, že tu nevysedáváš, venku je krásně:) My objely vesnici na motorce, pak jsme byly s tchánem a psama venku, ráno se sousedkou, co má dvě děti rok a něco od sebe a fakt hustý, ani nekomentuju:) Taky máte potíž jít ven ve dvou? Nebo je to jen u té sousedy? (ona totiž měla potíž se „vyprdelit“ s jedním) Jak vlastně praktikujete vychajdy?

Jinak je tu teda mrtvo:)

Zatím páček

Gabča a Bára

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 08.06.06 19:34

Holky Brňandy, biju na poplach, nemáte v sobotu čirou náhodou (já vím, sobota je blbej den) čas??? Přeci nebudu obcházet celej den dokola okruh.....

G

 
velchi
Kelišová 6955 příspěvků 08.06.06 20:14

Jéje tak jsem si někd eněco blbě přečetla…?? Jestli dělám vlny tak s eomlouvám doufám že nedělám zmatky…

Velchi

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 08.06.06 22:50

Ahoj Velchi,
je pravda, že nejsem pravidelnou čtenářkou emimina a taky je pravda, že jsem kdysi psala, že bychom chtěli druhý mimi. No ale tatínek usoudil, že je ještě brzy, takže pupík zatím nemám. Ale neboj, až bude, emimino se o tom určitě dozví:-)
Možná sis mě s někým spletla, ale třeba taky ne:-)

hezký den Mia

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 08.06.06 23:22

Ahoj holky,
přihrála jsem svoje holky do galerky........
Gabi - považuju za úspěch, když se vybatolíme z bytu do půl hodiny…obě mají svá přání, jedna běhá, druhá leze, obě potřebují najíst, obě zatím pomoct s oblíkáním, většinou se jedna ve dveřích pokaká nebo polije vodou (hádejte která), Bára si začíná vymýšlet, co na sebe...........je to sranda.
zatím, Bubu

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 09.06.06 07:55

Ahojky po ránu.

I když my už máme skoro poledne, pže se malá rozhodla, že dneska nebude spát déle než do půl páté a od pěti jsem ji měla u sebe. Takže žádné spaní, navíc pečlivá prohlídka mého oka, nosu, vlasů završená povelem „bý“ (mámo, nasaď brýle a vstávej).
Docela slušně mně bolí hlava - požila jsem i pilulku, tak snad to ustoupí.

Počasí se lepší a to mám radost, pže od sobotní návštěvy v Zoo pořád kýchám. Nevím, jestli jsem nechytla nějakou alergii, a jestli tak snad jen na manžu.

Ad pracovní vytížení. Bylo to dost tvrdé a vyčerpávající. Jako plně pracující matka bych nepřežila týden. Děda byl dobrý, s Káťou se vyblbnul a ta za ním chodila všude jako ocásek. Až mi to vadilo - naprosto mně ignorovala. Dědovi se neodvážila vzteknout ani křiknout. A sotva včera odjel už jsem to měla v plné parádě. Venku odbíhala, z domu bez golfek ani ránu, ale při cestě zpět už ji to nebavilo a tak vbíhala do obchodů a já za ní s těma golfkama. No mooooc jsem si tu změnu užila.

Děda ji učil na nočník. Faktem je, že od pondělka do středy měla jenom čtyři plíny včetně nočních, ale za jakou cenu? Děda ji prostě na nočník posazoval pomalu každou půlhodinu. Vždycky se trošku vyčůrala nebo i vykakala. Ale vůbec ta potřeba nevycházela z ní. Takže jsme ve fázi, která je prostě na odstřel - ví, co má na nočníku dělat a když se tam po:,–(í, tak i udělá, ale sama od sebe neřekne ani píp. Pokud se jí zeptám, jestli chce „kák“ tak už řve nééé, protože většinou už má v plíně vykonáno. Navíc ji děda „vyhrožoval“, že když to pustí do plíny udělá „bác“, takže před jakýmkoliv svlékáním mi malá zdrhá, chytá se za zadeček a couvá, prý „bác“. Jsem z toho úplně na prášky, protože předtím si občas sama řekla, lae teď to ignoruje úplně a navíc se bojí trestu. Vím, že děda by jí neuhodil, to by mu spíš upadla ruka, ale ty výhružky udělaly větší škodu než opravdové plácnutí.
No, popsala jsem to trochu zmateně a nechce, aby to vyznělo, že si na něj stěžuji - ohromně mi pomohl a bude pomáhat, ale to s tím nočníkem jaksi nezvládl a já taky. No snad se jí to z hlavičky vykouří a na dovolené začneme znova, ale tentokrát po mém a budeme pokračovat i po návratu z ní. Děda by měl přijet až za měsíc, tak snad do té doby si vytvoříme nějaký návyk na ten „nový“ způsob.
Stejně si ale myslím, že Káťa k nočníkování psychicky nevyzrála. Štve mně to, zvlášť, když vidím ty vaše úspěchy, ale doufám, že do konce prázdnin, nejdéle do druhých narozenin se plíny zbavíme i my. Akorát už je to ubíjející - pořád mylset na plíny a kapesníčky a hledat na výletě vhodná místa na přebal. Ale nejsme jediní.

Tímto se dostávám k deníčku - Mio, moc hezký a Amí je velká šikulka a ty vlastně taky. Já takovou svatou trpělivost nemám. Teď se snažím překonat pozůstatky „dědování“, kdy malá byla přímo účastna vaření. Takže si k lince přitáhne stoličku, nahoru jí musím pomoct, a pak si kramaří v dřezu. Míchá všechno se vším, ale zase si stihnu alespoň něco uvařit.

Pití z hrnečku jde taky mimo mně. Na večeři ji dávám čajík do normál hrnečku s pítkem (tekoucí) a vždycky končíme mokří.
Takže o úplně obyč hrnečku nemůže být ani zdání.

Jo jo, mám hezké, veselé, zdravé a živé dítě ale po psychické stránce nic moc. No, už si zase stěžuju.
Ale náladu mám dole, hlava bolí a jsem zklamaná z nočníku.

SRAZÍK - Gábi, my můžeme přijet i kousek dřív, protože nevím jestli pojedeme zpátky s Jardou nebo zase busem. Ale v podstatě je to jedno.(tak nevím proč to tady píši, ach jo.)
Ať se vám sobotní výlet povede a těšíme se v pondělí.
I na Ajjju a Jitku.

Gabika A Káťa

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 09.06.06 07:55

jéééééééé, trošku je to dlouhý. Sorry

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 09.06.06 08:02

no a během toho mýho komentu se K pos… - tlačila a s urputností a klidem se na mně dívala. Na mou otázku, co dělá jsem z ní nedostala ani píp.:o((

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 09.06.06 08:12

Ahoj Gábi,
to je dobře, že to Kačenka s dědou tak hezky zvládla. Ovšem k tomu nočníku - já bych ho na chvíli uklidila zcela. A s dědou na tohle téma promluvila. Dej jí týden dva volno a pak uvidíte, ale pokud si myslíš, že na to není vyzrálá, klidně dýl. Ale aby pokud možno zapomněla. Jako stalo se mi, že jsem Báru plácla taky, ale to bylo, když týden pořád kadila jen na zem. Udělala jsem to jednou a bylo po problému. Ale abych jí vyhrožovala v začátcích, to ani omylem. I když se vyčůrala na koberec, když začínala, tak jsem jí chválila a dodala, šikulka, ale příště to zkusíme do nočníku, ju? Prostě pochválit a doplnit. Časem pochopí. Prostě chválit za všechno, i když by přišla, že che čůrat a nakonec se nevyčůrala. Teda takhle to fungovalo u nás (samozřejmě, že když chodila co 5minut a vyčůrala se, už jsem byla na pokraji zhroucení, navíc to bylo v době našich velkých nemocí)…Prostě tátovi moc poděkuj a zkus mu vysvětlit, že se začala bát při převlíkání apod. Navíc podle mě to pak může způsobit potíže do budoucna, nedej bože, když pak bude třeba nemocná a kvůli tomu se počůrávat (to se stalo mojí máti, měla nemocnej močák a počůrávala se a oni jí doma byli, než na to přišli)…Kačenka je hrozně šikovná holčička, ale každý dítě má svůj čas, ona to zvládne, já jí moc věřím:)

No a jinak pokud je srazík v ZOO v 11, tak já nevím, tak se sejdem kolem 10 na té Palmovce? To je času víc než dost nejspíš i na to, kdyby byl bus plnej (s kočárama je to tam hustý:)))) V tom případě si sedni do prvního vozu po směru jízdy. Kdyžtak až půjdete do metra, tak mě napiš či prozvoň, abych to cca odhadla a počkala na vás. Domluvím se s Aničkou, že by takhle dorazila taky…

Bubu, no nemyslela jsem to zle, s těma vychajdama s dětma ven. Jen mě fakt hrozně irituje, že se snažim bejt všude včas, někdy je to lehce stres pro / kvůli Báře. Zkrátka to nemam ráda. Menší zpoždění pochopim, ale hodinu, když ani nikam nejede, jen vyleze z vedlejšího baráku…Docela by mě zajímalo, jak bych se teda prdelila se dvěma já:))) A moje sestřenky to nezvládaly ani s jedním - nejvíc mi na tom vadí, že takhle omezuju svůj program, čas a všechno podřizuju daný situaci a když pak zůstanu kvůli něčemu takovýmu sedět doma na prdeli, protože jinde už maj plány, tak mě to štve…No uvidíme, i když s většíma dětma to zas bude jiný:)

Holky, kde jste? Marcel, jak je? No a co zítra? Fakt nikdo?:( Z Phy vyjíždíme v6ráno, měla jsemv plánu bejt chvilku na okruhu, pak teda někam vyrazit a nějak odpol se zas vrátit na okruh…

No nic, zatím končím

Kdyžtak jsem na 608 26 07 79

G

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 09.06.06 08:46

Ahoj Gábi,
moc nás nechval, ona zase taková sláva není a Káťa se taky brzy přidá. neboj.
Taky jsme měli zdrhací fázi:-)
A jinak já obdivuji tebe, žes to všechno v práci zvládla, protože já dneska měla odvézt zboží, mám sotva polovinu, prostě to nezvládám, jsem děsně unavená a venku se zase dělá krásně.
Příští týden mám krámek na pouti, takže to prostě MUSÍM našít…i s ní…
To bude veselé, páč mi nikdo nepohlídá a tenhle víkend, co jedeme pryč mi bude na práci chybět:-)

Tak se zatím měj… píšu sem, ani ty mejly už nezvládám!!!! A díky za gratulaci!

Mia

PS: NEVÍTE, JESTLI SE DAJÍ NĚKDE SEHNAT PÍSNIČKY Z KOUZELNÉ ŠKOLKY, KTERÉ ZPÍVÁ MAJDA? MOC SE MI TO LÍBÍ!!!

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 09.06.06 12:28

Ahoj,

Jejda MIo, nový deníček, nestíhám číst, tak až večer:-).
Jen jsem rychle zkoukla ten srazík. Tak to holky vypadá, že v 11 v ZOO? Koukám, že se asi sejdete na Palmovce. To já mám taky docela kousek, ale 3 kočáry najednou by už asi bylo moc. TAk já pojedu radši vlakem. Ale aspoň vím, že se s Vámi na Palmovce můžu setkávat:-). A sejdeme se u těch lachtanů, nebo jinde? Napíšu Vám taky č. mobilu 604385449. Nakouknu ještě večer a pak až v neděli v noci, protože jedeme na víkend na chatu. Poprvé po zimě, tak tu balím, Anýz vybaluje, asi mi hrábne.
Už se na Vás těším!!!!!

Jitka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 09.06.06 14:09

Čau holky,
Gabi - já jsem to nebrala zle, stejně komentáře jen rychle prolítávám, takže jsem ani nezaregistrovala, že jsi byla na kámošku naštvaná.....­....:o)). Taky nemám ráda, když udělám maximum a do té půlhoďky se vybatolíme z baráku a někdo se zpozdí hodinu (třeba když má zrovna Alča jíst atd, všechny to asi známe :o)).
No a teď nevím, na co jsem ještě chtěla reagovat.....­..........jo! nočník!!! Slavíme úspěchy, skáčeme kolem něho a zpíváme oba s manžou, když tam ráno Báru po:,–(ím a ona se vyčůrá nebo vykaká:o))). Vzpomene si ale jenom, když sundávám plinku - sama vůbec. Kdyby¨ch ji neposazovala, je jí to asi fuk, takže Gabi nejste poslední. Taky myslím, že ještě Barča není dozrálá na ¨chození bez plinek. Až to bude, měly by to holky zvládnout během jednoho týdne - ha ha :o)). To jsem zvědavá. Jen mě štve třeba moje mamka, která tak nenápadně pořád říká, ať si představím, jaká to bude paráda, až Barča bude bez plinek. A odvolává se přitom pořád na dovolenou u moře. Tak jsem jí vysvětlila, že si myslím pravej opak o dovolené a veřejných záchodcích, výletech autobusem, cestě letadlem apodobně. Snad ji to na chvíli odradí.
Ostře na mě nemůže, ohradila bych se dřív, než by řekla švec.....
No tak já zase letím, zatím

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 09.06.06 15:14

No Bubu, můžu ti říct, že je moje noční můra, když si Bára vzpomene někde vedle ožralů apod a největší můra je kakání. Na veřejných jí zkrátka nepo:,–(ím, nesedam si sama. Hrozně se mi líbí, jak naši rodičové mluví, jakoby plíny kupovali oni. No nic:) Moje máti teď např. zas Báru nutila, že jdou nakoupit a celá vydeptaná, že to vidí, jak vylezou z baráku a Bára spustí, že chce…tak jsme se zas skoro zhádaly, protože absolutně nezastávám názor jí donutit čůrat. Zkrátka se zeptam, jestli nechce akdyž ne, upozorním jí, že musí kdyžtak babičce říct (a ta už hází držky). Říkám, když víš, že to je na chvilku, tak jí řekni, ať chviličku vydrží a chválí jí. To u nás funguje dost spolehlivě. Jinak cestou na plavčo máme jeden vychytanej trávníček:) Mě taky nikdo nedonutí si dojít na povel, než někam jdu…

Mam pocit, že už chci, aby byla akce nočník a WC za náma, že pak bude snad klid. Myslím totiž, že až budou zvládat nočník, začnou nás prudit s WC…

No nic:)

Jinak jsem to nebrala, že to bereš zle:) Já vím, že se to třebas lehce říká, když mám jedno dítě, ale…no nic:)

Hezký víkend!!!

GaB

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 09.06.06 21:30

Ahoj holky,
GABI, mrzi me, ze se zitra neuvidime, kdyz jedes do Brna, v utery me chytli zada, myslela jsem si, ze to vydrzim a bude to ok, no nebylo, dnes jsem jela na injekce. Je to ted vecer lepsi, ale budu se zitra pro jistotu stejne motat jen kolem domu. Na celodenni vylet si netroufam a manza by si asi taky myslel svy, kdyz me dneska musel vezt k neurolozce a zitra bych si uz juchala pryc :-(( Tak se prosim nezlob…
Jinak nocnik u nas taky nic. Klarka se tam vycura, kdyz ji po:,–(im, sama si nerekne a kakat do nej nechce.
to uz jsem sem psala, ze na otazku Klari ty kakas odpovi Nechces!
Zacala jsem ji ucit pisnicky - kolo kolo mlynsky, mamo tato v komore je mys atd a docela se chyta a doplnuje, tak me to bavi :-)
Jinak uz nevim zas, co jsem chtela.

Jo jen takovy maly pruzkum, kupovali jste nebo shaneli nekdy drevene hracky na netu? Diky moc.

Tak zatim papa
L.+K.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 09.06.06 22:14

Já mám čerstvý příspěvek s nočníkem - byly jsme s holkama u babičky a dědy a babička jako první vytáhla nočník a jala se Barču učit (pravda, že jsem jí ukazovala Barčiny první kalhotky, které jsem v návalu radosti nad třemi plnými nočníky koupila :o)).
Takže lekce probíhala tak, že babička vytáhla ze sklepa starý zaprášený ŠKAREDÝ nočník :o). Bára nic. Umyla ho, řekla, že na něj nalepí nálepky, aby se Barči víc líbil. Barča nic :o)). Řekla barči, že teď tam bude dělat „čururu“ a čekala co bude. Nic. Bára si tam sice sedla, ale na babiččino „tlačení“ nereagovala. Babička se svíjela, seč mohla, ale Bára stále nic. Babička vyskočila, povýskla si nad svým nápadem a pustila vodu do umyvadla, že to Báru donutí dělat „čururu“ (doma nepoužíváme „čururu“ - pro dokreslení). Voda tekla a Bára si chtěla jít umýt ruce. Tak se babička ještě asi tak 10 minut svíjela na zemi a hrála tlačení a po Barčiném nezájmu to vzdala. Říkala jsem jí, že ¨SE JÍ ASI TEĎ NECHCE a že snad později. Babička se nevzdávala, nočník neuklidila a Báru lákala dál. No a Bára šla k dědovi na buchtu, kterou se ládoval a jak do ní s chutí kousla, počůrala jim koberec :o)))))))))). A ještě dědovo pivo, co si nachystal v plechovkách k fotbalu, aby nemusel vstávat :o))). A měli to, no :o)))

já jsem se v duchu opravdu smála, ale jinak jsem nic neříkala - chtěli to, měli to.

Výsledek všeho je, že teĎ jsem si opravdu jistá, že Bára ještě na nočník a chození bez pliněk opravdu není připravená :oD.
Ale to přijde.
Dobrou a pěkné sny.
 Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 10.06.06 09:56

Ahoj holky,

teda povim vam mam z nekterych sikovnych deti docela depky. Mio, diky za denicek a Amalka je sikulka. Mam pocit, ze my jsme snad posledni kdo jeste chodi s plinama. Asi jsem fakt desne lina, ale ja si porad rikam, ze az bude lepsi pocasi, abych Danulu mohla nechat litat nahatyho, jen v triku. Je pravda, ze jsem nocniky uklidila, protoze to bylo naprosto zbytecny, protoze ditko je naprosto ignorovalo. Uz nekolikrat byl dopoledne bez pliny, ale louzicky byly vsude a dokonce se vykadil na parkety. Ptala jsem se ho, kdo to udelal a jeho odpoved byla „Misa“ pro upresneni je to Danuluv synovec, kterymu je 5 let. Kdyz jsem Danulovi vysvetlovala, ze se kaka na hrnec, smal se mi do obliceje. Nejak se toho uceni bojim, ale jak to tady fakt ctu, je nejvyssi cas zacit, protoze budeme posledni. Pane jo, mam z toho depky.
Jinak se Danula zase pekne rozjedl, uz jsem mela strach, ze jediny, kdo ma kladny vztah k jidlu bude doma maminka. : ))))) Ale nejak se mu vraci chut a jsem za to rada.
Jo a jeste k tomu curani, aby nas pleny tolik nestaly kupujeme tesco plinky. Jsou dobry a jsou za 2 stovky.

Dneska je tam zase pocasi na nic. Vcera to vypadalo, ze se teplicko vraci, ale celou noc prselo a dnes je tam zima jako hrom.
Danulovi jsem koupila kridy. Ma je na zahrade a zda se, ze ho to i bavi, protoze uz mame maluvky na fa:,–(e. : ))) Ale zabavi ho to tak na pul hodiny a ja mam chvilku neco udelat. Zacina si docela sam hrat, ale kdyz prijde neter a synovec je z nich nadseny. Timto tise zavidim Bubu, ze ma holky tak rychle za sebou a ony si uz ted dokazi vyhrat spolu. A to nejhorsi piplani uz ma za sebou. Bubu, smekam pred tebou a mas muj obdiv. Ja totiz porad premyslim, jak to budeme zvladat a jak bude Danula reagovat na mimi. Snazim se mu rikat porad dokola, ze budeme mit mimi a on mi odpovida „Dany mimi“. Kdyz mu ukazuju brisko tak rika to samy.
Taky jsem se chtela zeptat, jestli uz jste bez dudliku? My jsme uz byli uplne bez nej, ale ta nemocnice mi to pokazila a ted ho mame zase na noc. Ach jo, my jsme fakt ostudy.

Marcela a Danula a mimusko

ps: 20. 6 jdu na velky utz a musim vam rict, ze se nemuzu dockat : )))

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 10.06.06 10:12

Marci, já jsem dudlík na noc ještě ani neodbourávala. Barča se na něj dost těší a když vidím tu slast v jejich očích, když ho dostane, ještě jí ho ¨nějakou dobu na tu noc nechám. Stejně ho pak vyplivne. A asi by ho brala Alči, pže ta bude ještě dudlíkovat dlouho. Vysvětlit, schovat a zapomenout by tedy u nás nefungovalo :o/.
S mimčem doma neměj strach. Zvládneš to, protože už máš super praxi, budeš klidnější a Daňulovi se už dá plno věcí vysvětlit. I to, že mimčo mu maminku nebere, navíc bude mít par´táka (nebo spolulumpačku, jak mi psala mamka do porodnice :o)). Z depresí jsem měla pořádnej strach, ale fakt to šlo daleko líp, než u prvního. A tím, že mě všichni strašili (a já jsem připravovala manžu na nepořádek v bytě) jsem pak byla překvapená, že to jde. Jsou to častěji srandovní historky, jak nezvládám :o)) nebo že se Báře zadaří nějaká jobovka. Teď už si fakt začínají hrát a ta fotka v galerce, jak se pusinkují - to se nedá popsat, jaká je to pro mě odměna. Vždycky říkám, že bych neměnila, i když mám občas pocit, že bych chtěla mít dovolenou z mateřské :O).
Těš se na UTZ a mimčo - jak je to s tou holčičkou nebo chlapečkem?????

Bára si zrovna navlíká moje rifle a Alča mi mlátí do klávesnice - bude tě to bavit :o)))))
 Bubu

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 11.06.06 17:57

ahoj holky,
teda to počasí je šílený…padáme na hubu.

Včera jsme byli v tom Brně. No začalo to páteční manžovou přípravou - čekali jsme na něj v práci do 21,30 ateprv pak se jelo domů! Budíček ve 4 pro mě, pro B ve 4,45, výjezd z Phy v 6,30. Řídila jsem já, Bára spala. Už když jsme se blížili, počasí nic moc a v Brně lilo - teda na okruhu, tj. před Brnem. Nakonec se to nějak vybralo, takže klucí jezdili, my obešly pěšky okruh a nakonec jsem B navlíkla do kraťasů. Normálně usnula hned vedle dráhy, jak jezdily motorky…a spala v depu a nic s ní nehnulo:) Byla tam za atrakci, že v tom spí. Po probuzení se stačila při čůrání pokadit, jenže já myslela, že teprv chce a že doběhnem pro nočník (ten jsem kvůli bobečku táhla s sebou). Tak jí natahuju kalhotky a buch, šlápla do bobíka a zadělala od něj kalhotky:) Takže velký praní. Druhý kalhotky počůrala cestou domů 5 minut poté, co jsme pro ní udělali čůrací pauzu, vč. autosedačky…pak už jsem přestala riskovat a dala plínu:) Řídila jsem izpátky, takže jsem si ten den maximálně užila. Jen večer jsme odpadli všichni a hned. Prospala jsem i konec VV (sleduju jen duely apod a usnula jsem poté, co Tony dorazil do studia:))))

Dneska je venku šíleně a Bára má spálené tváře a nos - včear sice foukalo dost a bylo i pod mrakem, ale když svítilo, tak svítilo…

Právě kvůli tomu počasí bych se chtěla zeptat všech, co se zúčastňují zítřejšího srzaíku - co místo ZOO dát plavčo? Já bych do ZOO ráda, jenže je fakt děsně a kolem poledního…nevim nevim, co by na to naši prckové…Psala jsem vám sms, Gabča zatím jediná odepsala, že neva. Tak prosím, ozvěte se ,ať se můžem domluvit. Omlouvám se, že to je tak na honem, ale nejsem si jistá, že by tohle prťatům sedlo…V Pze mě napadají asi jen Letňany, ale nebyla jsem tam ještě, nevim, jaké to tam je…Chtěla jsem ještě juknout, jak by to vycházelo třeba s Neratkama, jenže to je blbý, že by se muselo ještě něčím přejíždět, což je i cena za cestu plus nedostatek sedaček plus se nemůžu dostat na jízdnířády.cz…co vy na to???

No a protože Bára prudí, jdu končit. Navíc mě bolí zuby…osmičky…

GaB

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.06.06 21:08

aHOJTE HOLKY,

Marci - Petřík má plíny stále, dudlíka na noc také. Zubařka říkala, že do 3 let dudlík na noc nevadí. S plínama - jsem děsně líná, ale nejdříve musím Petra naučit čůrat venku vestoje (nejde mu to, i když se fakt snaží, musí si k tomu sednout). Asi bych mu dudinka nechala, stejně, až přijde sourozenec, bude dudlíka chtít znovu … já jej koupila i našemu skoro 6ti letému - nedal pokoj, pocucal si jeden den a pak si dudina nevšiml, chi, chi.....

Holky - v sobotu jsem byla na chatě mé kámošky, spolu ještě s dalšími ženskými, 2 chlapi, psem a dvěma malými rošťandami. Šly jsme pěšky (jen my 4 spolužačky z VŠ, ostatní jeli autem na chatu), dělaly jsme si přestávky v hospůdkách, lezly v lese po stráníi a brodily řeku - málem nás to odneslo...... na chatu jsme dorazily, ugrilovaly naložené masíčko, papaly jej s čerstvím chlebíkem a spoustou zeleniny. Koukaly jsme do ohně a popíjeli Černou Horu (pivo ze sudu) … byla trošku zima, ale ohýnek hřál. Jasná obloha - v sobotu ráno děsně lilo, vypadalo to, že z výletu nic nebude .....
Spát jsem šla kolem jedné v noci, vlezla jsem si do spacáku, voněla jsem kouřem z ohniště (spala jsem v tom, v čem jsem grilovala) … a ráno nás čekala modrá obloha, snídaně, procházka na sluníčku a cesta vlakem domů .....

No, holky, to byla opravdu parádaaa! Muž doma hlídal s tchýní prcky, byli většinou po venku, i ZOO stihli … Musím říci, že ty dva dny bez dětiček, mi utekly děsně rychle …

Tak vzhůru do nového týdne!!!
Lila
P.S. spálila jsem si ruce a obličej, to slunko děsně opaluje!

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 11.06.06 21:54

Ahoj holky,

chtela jsem vam napsat jak jsme si uzili dnesni den a nabijeli se slunecni energii, ale jsem tak hotova, ze skoro nevidim na klavesnici.
Nejak mi posledni dobou dochazeji baterky.

Dobrou noc,

marcela

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.06.06 08:13

Ahoj holky,

vubec se nedivim, ze tu nikdo neni. Venku je tak uuuuuuuuuuzasny pocasi, takovy ja proste miluju. Jen skoda, ze se nam to zitra pokazi a bude znovu chladneji.
Tak zaciname taky trenovat nocnik, i kdyz na noc si to netroufam. To pocasi je pro to idealni. Vcera rano jsem synatorivi sundala plinku, prinesla nocnik a vysvetlovala jsem mu, ze se OOOO dela do hrnecku. Vi o co jde, ale vcera mel svou hlavu. Delal blbinky, srandicky, lital po loznici nahaty a ne a ne se vycurat. Chvilku bylo ticho a ja si vsimla, jak drepi vedle svoji postele. Nevenovala jsem tomu moc velkou pozornost, ale kdyz za mnou prisel a rika „mami kakaH“ tak jsem mela velkou radost, ze se chce vykakat na nocnik, ale on uz bohuzel byl vykakany na koberci. Myslela jsem si, ze me picne. Ho*no jak stary chlap. : ))))) Kdyz jsem se ho zeptala, kdo to udelal, tak mi rekl „maminka“ . Rechtal se mi do oci a bylo mu uplne jedno, ze mu neco vytykam. No a aby toho nebylo malo asi za minutu mi cural do kvetinace. To uz jsem psychicky nezvladla a na:,–(ila mu plinu. Ale odpoledne pak behal po zahrade nahatej a porad mi cural na kyticky. Ach jo, to mam vyhlidky. Odnaucit ho pliny a usinat samostatne to bude boj na jeste hodne dlouho.

Pekny den,

marcela

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 13.06.06 09:12

Ahoj,

MARCELO , nezoufej:-). Jsme na tom s nočníkem stejně. A v bytě máme krémově bílý koberec:-). Když se mi na něj jednou vyčůrala, taky jsem vyměkla a dala znovu plínu. A nějak nemám moc chuť to znovu pokoušet:-). A budu asi muset:-). Jen mám pořád pocit, že mi nerozumí, co po ní chci. Když ji po:,–(ím na nočník, tak tam sice chvíli sedí, pak řekne není a hotovo. Neudělá nic. Po půl hodině jí dávám plínu a řve čůry , tak jí zas dávám na nočník a zase nic, tak už na to pak kašlu, páč to nemá cenu. Fakt nevím, jak to budu dělat. Asi budu muset obětovat pár fleků na tom koberci. Chjóó:-(((.

Jinak jsme včera byly s Gabinkou a Gabikou v ZOO a bylo to moc fajn. A musím říct, že Kačenka i Barča jsou moc šikovný holčičky. Barča už si naprosto samostatně řekne, že chce čůrat a Kačenka sbaštila oběd úplně sama lžičkou. No já fakt zírala. Já to s tím Anýzem dělám nějak blbě:-(. Holky, musíme to zopakovat. Doufám že ta příští středa vyjde.

LILO, ty dva dny bez dětí bych taky brala:-).

TAk zatím

Jitka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 13.06.06 12:48

Ahojky.

MARCI - jsme na tom stejně, co se týká nočníkování.

Včera jsme se dostaly domů až v půl sedmé. Manža samo seděl u TV a koukal na fotbal. Povídám mu, že bych se ráda osprchovala ať koukne na K, páč jsem ji sundala plínu, aby se jí prdka vyvětrala. A tak se sprchuju - najednou K přijde do koupelny a z prdelky ji kouká ho… Volám na Jardu, aby ji odchytil a utřel ten zbytek. MOc se mu nechtělo ale fajn.
Vytáhla jsem ze skříně ty fixies podložky a dala jsem ji na naši dva měsíce starou sedačku, aby se nestala nehoda a šla dělat večeři. Najednou koukám a K se kamsi zadívala a …pod ní loužička! No málem mně piclo. K jsem plácla na zadek a nejraději bych si dala i sama.

Takže MARCI - bylo to u nás podobné. A to jenom pro mou dobrou vůli. To raději ať nosí plíny do dvaceti, ale na sedačku mi dělat nebude. V tomto mám jasno a nebudu dělat žádné vyjímky.

Včerejšek v ZOO se moc povedl a i když bylo teplo, až na pár chvil, bylo krásně. Vůbec jsem netušila, že K přivedou k úžasu i „obyčejná“ domácí zvířata.
Jenom jsme si trochu prodloužily zpáteční cestu, kdy jsem v metru dostala malý výpadek a místo na Andělu jsem vystoupila dřív - na Karláku. Asi ještě mám v podvědomí mé pravidelné cesty k Apolináři. Takže jsme sedly do dalšího metra a potupně jely jednu stanici.

Dneska jsem se pustila do uklízení skříní a nekompromisního vyhazování. Už mám čtyři igyl.pytle a nejraději bych ty staré „krámy“ vyhodila všechny. Zjistila jsem, že ač je náš byt malý a úložné prostory omezené, máme tady věcí počíneje rozbitým a rozmontovaným walkmanem a konče umělým kožichem,který si ke mně „odložila“ moje máma.

Jdu to ještě srovnat a až půjdem ven, tak zaplním popelnice. To budou mít bezdomovci svátek.

Gabika

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.06.06 17:20

Ahoj,
tak se zas hlásím. Omlouvám se, ale mam to poslední dobou dost rozlítaný, takže moc nestíhám…

Včera byla ta ZOO, holky to bylo žůžo, až na to počásko:) Večer jsm padla za vlast a mažna zas ostrouhal - už poslouchám poznámky a to nemluvim o dnešku:) ZOO je fakt úžasná. Holky byly úplně super, Báře se líbila Anetka, pořád jí chtěla vodit za ruku, krmit:) Gabče zas brala roha Kačenka a tak Bára šla, vzala ji za ruku a vedla jí zpátky:) Ale zkraje ztropila parádní rozruch, protože viděla krávu, udělala Bůůů a když jí to kráva vrátila, rozeřvala se a nechtěla ani z kočáru, aby se podívala:) Totéž u kohouta:) Ale pak se dala do klidu. Ve finále holky spaly a Bára si užívala slona a lachtana (kterej se jenom slunil) a tučňáky:)

Dneska jsem byla v Berouně vyřídit si RTG zubů. Oni mi k tomu nic neřekli, já samo jako správná pacoška koukla a „zkušeným“ pohledem to vidím na vyndavání osmičky, která mi z půlky roste - tlačí do sedmičky. Kdo to podstoupil? Jak to funguje? Dělá se to „zaživa“, nebo za „mrtva“? A jak dlouho pak budu odstavená? Dělá se to ambulantně, nebo musim do nemocnice? Zítra to jedu ukázat zubařce, asi vypíše papír a pošle mě o dům dál…

Tož to u nás. Bára zmákla teda být skoro hodinu s kamarádkou (poprvé), ani prý neplakala. Akorát venku bylo šíleně. Kolem poledne jsme vyrazily vláčkem domů, já už se cestou klepala hlady, takže jsem se doma napucla:) a šla s Bárou spát - skoro 3hodiny! Ven počítám půjdem tak za hodinku, páč je tam pořád běsně.

Koupila jsem si plavky na plavčo, celkový, ale jsem v nich jak velryba. Po příští „výplatě“ si koupím ještě dvojdílné na opalko. Ale my chodíme na bazén často a dost řádíme, takže ty jednodílný užiju až až. Akorát jsem asi opravdu přestoupila do řady velikostí E:( a nadobro. Musim zhubnout, ráda bych si vybírala z menších a hezčích. Takhle mam černý, protože ty nezkazej nic, ostatní mi přišly babské…

Marcel, nočník. No nevim, asi bych to ještě nechala chvíli hnít. Já vim, že by bylo lepší, ay byl bez plen, než bude sourozeneček…U­vidíte, držím palce…

Totéž u BeJitky, pokud máš pocit, že tomu nerozumí, resp. si neumí dát zatím do souvislosti čůrání a nočník, nemá to zatím cenu. Bílej koberec by mě deptal taky:) Ale musim říct, my máme tmavej a je zprasenej od jídel, jak Bára jí sama - banánový fleky jsou super! Ale měnit to budem, až B bude „dokonalá“. Jo a na tmavém se zas hovínka hledaj blbě:))))

Gabčo, Jardu no comment:) No hlavně, že si to užil:) Jinak mě se stává poměrně často, že si v metru sednu do špatnýho směru:))) Dobrý, ne?:)

No nic, budu končit, ještě mě čeká dohnat restík v PSTM. Zítra moc nebudu, ve čt snad jo, tak vytahnu z foťáku fotky, co mam, přeberu a snad tam je něco k přihození:)

Papa

Gabča a Bára

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 13.06.06 18:03

Čau Gabi,
ta osmička mě čeká u chirurga hned po dovolené, tak dám vědět. Taky se mi lepí kořen na sedmičku, takže prý bude muset možná taky ven :o/. a taky mi ta 8 vyrostla jen způlky a dál nemůže, pže roste do kosti........­............jsem dost zvědavá, co se bude dít, většina lidí mi říká, ať se raději neptám :o((( trošku se začínám bát :o)). jinak mám všechny ostatní 8 venku a šlo to úplně v pohodě a za 4 dny bylo dobře.
Tak pak dám vědět - můj kritický den je 17.7.
Musím letět, závidím vám tu Zoo, taky se už s holkama těším, ale pořád nejsem fit a holky to ode mě mají tak napůl - snad se jim to nerozjede v nemoc.
Jo! Alenka dneska objevila, že může lézt po kolínkách a e¨ne se jen plazit po bříšku :o)) - je to moje šikulka. Už jí bude 8 měsíců - asi nejste v obraze, když to nepřipïsuju k podpisu. Teda jiný děti můžou být šikovnější, ale proti naší Báře je Ája pořád dopředu. Zase dneska lumpačily u pračky. Bára mačkala knoflíky (má to zakázaný) a norálně to Alči ukazovala - chechtaly se jak pominutý, měly úplný záchvaty :o)). ¨Fakt sranda. Jinak nestíhám :o)
Tak zatím, Bubu

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.06.06 18:25

Jééé Bubu, já doufám, že to budu mít za sebou teda dřív:)a děsej mě všichni a daří se jim, protože jsem fkt nikdy potíže neměla…Brácha mě straší, že budu mít hubu jak…a mluvit nebudu:)

Jinak Alenka je šikulkááááá! Brzy se ti rozběhne:)

Zatím pá

G

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 13.06.06 19:30

Ještě k těm plavkám.......
používala jsem jedny asi 5 let, protože byly kvalitní, držely při sobě a mě se hrozně blbě shánějí podprsenky i normálně, natož plavkový a ještě aby vypadaly k světu (a já v nich taky :o). Taky jsem změnila velikost. A to z bývalých E na (chyťte se) B :o))). Kilo mám stejně. To zmenšěn¨í by mi vůbec nevadilo, jen kdyby tak nevisely :o)))). Náhodou teĎ můžu sportovat a když třeba běžím na autobus (výjimečně), nehází to se mnou ze strany na stranu :o)). Mít velký prsa není žádný labůžo (leda tak možná na chvilku pro chlapa), ale zádům dají zabrat a vezemete si něco, co na vás nevisí jak hadra a máte za pětiminutovou procházku oplzlých poznámek na knížku :o(. A se sportem jsem taky měla smůlu. Takže teď jsem skoro nadšená, změna je změna :O).
No ale plavky se mi sháněly stejně blbě jako dřív - prostě mám prsa doširoka a sedí mi tak jedna podprda z 10. A babský vzory se mi taky nelíbí, takže jsem lítala asi 14 dní po obchodech, už úplně nešťastná, že asi budu chodit na nudapláž, pže nikde nic na mě :o/. Až se min. týden zadařilo a snad to bude dobrý. Ještě kilčo to chce dolů a už se mooooc těším k moři.
Vy už nekojíte delší dobu.........­..zvedly se ty prsa trochu? Nebo budu mít nadosmrti psí uši???? :/
Zatím, Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.06.06 21:40

Bubu,

tvoje komentáře mě vždy rozesmějí … já měla vždy malá prsa, spíše žádná. Kojila jsem 2×. Prsa se mi definitivně upravila asi tak až tak 10 měs od toho, co jsem přestala kojit… Podprdu nenosím, jen sportovní, mám asi B, ale měřím 180 cm, tak stejně nejdou vidět. Trochu skleslé zůstaly, ale určitě se od úplného splasknutí od ukonční kojení zvedly a trochu zpevnily … tak tipuji, že nakonec stejně budeš kupovat céčka .....

Tak já zase běžím
papá
Lila
P.s. nádhera, když si holky takhle spolu rozumějí, dojímá mě to, a je krásné, že si hilky rozumějí, ač je Alence jen 8 měsíců (toto letí) a Barušce 20 ..... měsíců (20 let … to bude co něvidět…chjo…u­žívejmě si jich, miláčků, dokud jsou malincí…))

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 13.06.06 22:25

Gábi k osmičce…
rtg snímek posoudí stomatochirurg a navrhne ti způsob léčby - trhání.
Většinou se to dělá ambulantně v lokálním znecitlivění. V souvislosti s velikostí díry se rána sešije, nebo chodíš denně na výměnu drénu. Můžou přijít i ATB.
V horších případech se to řeší narkozou, ale s tím jsem se ještě nesetkala - vše tedy znám z vyprávění. kamarádka tohle podstoupila před rokem a za týden jde s druhou osmičkou…

mně tedy kdysi kdysi trhali šestky nahoře, bylo to velice komplikované a náročná léčba atb… takže vím své, ale bát se toho nemusíš. Přesto počítej s tím, že budeš mrzutá…
A určitě si to trhání naplánuj mimo menstruaci - kdy jsou větší sklony k citlivosti dásní a větší krvácivosti.

Mia

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 14.06.06 09:46

Tak jsem byla u dr. Protože to je prý v pohodě, tak navrhla trhání, ale já mám takovej děs, že jsem si vykecala papír do Phy na celkovou. Prej se budou cukat, ale když slyšela, co jsem za sraba a exota, uznala:) Jenže zuby mě bolej a dost a zvažuju, že si zajedu pro papír na to ambulantní, abych to měla za sebou…protože v Pze se čeká půl roku amě to teď drží docela dost…takže zítra asi…

Mio, díky, že jsi písla…já se právě děsně bojim, že to cítit budu…mrzutá jsem už teď a MS se dá vyřešit, že nebudu mít pauzu v HA, protože to chci mít za sebou co nejdřív…uf, jsem podělaná strachy, ale bolí bolí, takže se nedá svítit…

Díky…

G

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 14.06.06 11:36

Gábi - mně sice nervali osmičku, ale šestku a bylo to v těhu. To jsem byla kolem 25tt a naštěstí mně dali „lokálku“. Nebylo to tak úděsné, jak jsem čekala, ale i tak to bylo dost nepříjemné. A já jsem taky dost velký posera.
A pak jsem jim tam se sebou sekla, páč od strachu jsem ani nesnídala.
Za odměnu jsem si koupila kilo jahod a všechny tam během dne Kačence poslala.

Budu mooooc držet palečky, aby to bylo OK.

Ještě vařím oběd a K mi tady hopsá.
Včera se mi zase před koupáním počůrala. Naštěstí to bylo na lino, ale i tak si myslím, že mi to snad dělá schválně.

Dneska bude zase vedro na padnutí. Ráno jsme byly na trhu a přišly jsem domů úplně zpocené.
Ale co je to proti včerejšku - skoro třičtvrtě hodiny jsme vydržely u fontánky. Kačenka byla mokrá jako vodník, ručičky ledové, ale zase maximálně spokojená.

Ještě musím udělat úkol do AJ a vůůůbec se mi do něj nechce, protože nevím, jak to mám napsat.

A co ostatní, jste venku nebo zalezlé doma ve chládku.

Letím nakrmit K, už je dost protivná a ufňukaná. Mám ji na klíně a řve mi do ucha.

Pa gabika a Káťa

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 14.06.06 11:41

HUrá - úkol se odkládá, neboť AJ odpadá. Takže odpolko až do večera je volné.
Alespoň může manža koukat nerušeně na fotbal.
BTW - včera jsme se zase chytli. Po kolikáté už!?
 G

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 14.06.06 14:38

Ahoj, ctu vas pravidelne, ale nejak nemam silu a cas psat. Bud mam u toho Ninu na kline a ta sebou moc sije, nebo mam jen par minut.
Chci povzbudit vsechny, co si delaji starosti s „odplinkovanim“ deti. Lukaskovi bude brzo 21 mesicu a jeste doma zadny nocnik ani sedatko na zachod nemame!!! On si sam nerekne, ani neda jinak najevo ze kaka nebo cura, tak si myslim, ze jeste neni ten spravny cas. Mame hodne znamych deti v jeho veku a jeste nikdo z nich dite na nocnik nepo:,–(il:-)) Asi je to tu trochu uvolnenejsi, zadne zavody, kdo bude sikovnejsi a driv suchy. Az si jednou rekne, tak mu tu plinku seberu a bude,haha.
V ZOO jsme byli nedavno, narodilo se tu slune, je uplne malinky (ale stejne ma pres sto kilo), mooooc pekny. Lukasek se zajimal o zviratka, ale hlavne taky o kanaly a odpadkove kose:-)
BUBU, uz se bojim, az dokojim, ted mam prsa pevna a pekne nalita, az splasknou, asi budu nosit i v lete zimni kabat. Mela bych udelat par fotek, aby manza mohl koukat, jakou ze to mel peknou zenskou. Nine bude brzo sest mesicu a uz se tesim, az si s Lukaskem budou hrat. Zatim ji jen pusinkuje a hladi, nosi ji hracky, ona se smeje zpatky, taha ho za tricko, ale lumparny spolu jeste nedelaji. Kojime o sto sest, vcera jsme zkusili kasi, par lzicek jsem ji vtlacila do zobacku, ale to byla jsem zkouska.
Az se mi deti vzbudi, jdem zas na zahradu, kde ted travime u bazenku cele dny (jsou tu tropicka vedra).
pepsi s detma

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 14.06.06 21:38

Ahoj holky,

jsem uplne kakao. Danula vstava pred 5 hodinou. To se neda vydrzet. Vstavame tak uz asi tyden a ditko budi jen me a ne tatinka.
Zuby neporadim, zubare se nebojim, asi jsem blazen, ale ja k zubari chodim rada a mam rada zvuk vrtacky.
Jinak skoro cely den travime venku, Danula beha nahatej a nebo jen v natelniku.
Dnes jsme sly se svagrovou na samosber jahod a donesly jsme domu 13 kilo. No a ted nevim co s tim udelam.

Pekny vecer,

marcela

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.06.06 22:09

Čau holky,
Pepsi - jsem ráda, že tě slyším - vidím, čtu nebo jak :o)). Určitě se těš, až budou lumpačit, je to fakt sranda :o)).
Marci, dávej na sebe pozor
Gabi - trhali mi 3 osmičky, z toho dvě naráz a fakt (poprvé jsem měla umrtvovací injekci) to vůbec nebylo cítit. Pořád jsem se bála, co bude a najednou Dr. držela v ruce můj zub a prý už je to. Tak jsem ji přemluvila, ať mi rovnou vezme i tu druhou plánovanou, že to nebolí, tak ať tam nejezdím jak lojza pořád dokola. Něco brumlala o předpisech, ale nakonec ji taky vytrhla. Já - heroika - jsem chtěla ven i třetí, ale to už mě vyhnala z ordinace :o))). První večer to bolelo, druhej taky, pak už lepší a za 4 dny to bylo ¨fakt v pohodě. Jen mě strašili známí, jako že nepít zrnkový kafe, aby do rány nevpadlo to miniaturní pomletý zrníčko, že se to pak může zanítit, někteří by týden ani nejedli......­....atd. Jedla jsem opatrně, kávu pila nesko a šlo to :o).
Pravda je, že teď už se zubaře bojím. V těhu jsem byla asi přecitlivělá a když mi vrtala zubařka zub, málem jsem se počůrala bolestí a strachem, že to to miminko bude bolet taky, tak jsem si to ejště zhoršovala. No a od té doby se mi ta bolest připomene a už se taky klepu jak ratlík :o)). (doufám, že mě vezmete do klubu bojících se zubaře). Nad tím chirurgem raději nepřemýšlím :o).
Ale ta lokálka ti zabere, neboj. Taky jsem to zkoušela nehtem (štípnout se, škrábat se). Doktorka se smála, ale počkala a já už jsem se nebála :o).

Dneska jsme byly u dětské zubařky na preventivní kontrole. Barča mi udělala radost, protože po mém týdenním nacvičování způsobně otevřela na doktorku pusinku a nechala si zoubky pěkně prohlídnout. Čekala jsem řev a dobrý. Zoubky má v pořádku, ale překvapilo mě, že Dr. tvrdila, že není výjimka u dvouletého dítěte pár kazů. Prý tam měli teď holčičku a ta jich měla 11 !!!!!!!! ve dvou letech!. Brrrrr. Museli jí je opravovat pod narkózou, protože jinak by to nešlo. Tak jsem ráda, že jsme v pořádku.
Ovšem co mě nadzvedlo (lehce) bylo, že se mě Dr. ptala, jestli cvičím s Alenkou Vojtovku a tak a kam chodíme k dalším doktorům…(?).­.......nechápa­la jsem, říká, že Alča k žádným nechodí, že je v pořádku. A Dr. si vedla svou, že co teda cvičíme, když ne Vojtovku a kam prý chodíme k obvodní....­.........pak mi to docvaklo, jak Alča leží - byla totiž sotva probuzená z auta, celá upocená a ještě se nepřítomným pohledem dívala před sebe a celou dobu Barčinýho vyšetření ani nemukla, natož aby se hla.......:o)))
Znovu jsem jim tam vysvětlovala, že Alča je pěkný šídlo, že lítá po bytě a rozhodně není pozadu, naopak od Barči dopředu......­.....no nic.
Zítra jdu s Alenkou (mou pomalou :o)) na 8m kontrolu, ta¨k se zeptám, jestli jim náhodou všímavá zubařka nevolala a neujišťovala se. :o)) To bych jí asi zavolala zase já zpět. Snad ne. Ale fakt mě ještě nenapadlo, že by Alča mohla někomu připadat takhle...........já pořád, jaká je to moje krásná princeznička (pro ujasnění - VŮBEC NIC si z té zubařky nedělám, spíš mě to trochu pobaveně překvapilo, jak se zajímá a vysvětluje mi, že Alča SE NEHÝBE)
Tak zatím,
Bubu
P.S.: jinak se ta zubařka k Báře chovala perfektně

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.06.06 07:45

Bubu, ještě jednou díkes. Dost jsi mě uklidnila. Od včera na to totiž pořád myslím. Škoda jen, že mě to ta zubařka nevzala rovnou a bylo by vymalováno, žádný přemejšlení nic…prostě by to šlo. Včera mě i doma nahlodali, takže jsm si volala dr, aby mi vypsala teda jinej papír, jenže tam nebyla. Dneska jsem tam chtěla zajet, jenže mi manža nepůjčil auto - a druhym vrzem mi ale řekne, že by bylo nejlepší, aby to šlo ven hned. Nic platný, že jsem skuhrala, žemě to šíleně tlačí (už to není bolest, ale naprosto odpornej tlak). Tak tam dneska cinknu (nejlepší by bylo, kdyby jim stačil původní papír) a zítra si proto zajedu a příští týdn tam zajdu. Manža si totiž musí přeobjednat zákazníky a domluvit, že budet teda doma. Takže nevim, jak rychle to půjde u zubaře, ale doufám, že to mam venku dřív než Bubu:))) Jo a ještě jeden spíš technickej - jak to bylo s čištěním zubů, nepálilo to? :)) Já vím, hloupý dotazy, ale tahle blbost mě napadla a popravdě - nejlepší je přemýšlet o takovýchto blbinkách než myslet na to rvaní:)

Jinak Bára je šikula, že zvládla tak skvěle prohlídku. Nás to s Bárou čeká v září. Mohla to mít za sebou, jenže manža při poslední prohlídce nějak bláznil a tak z toho sešo. No, aspoń bude starší a bude snad spolupracovat. Včera tam stála se mnou a zubařka nějakou paní vrtala, tak chtěla pryč:)

Tak dneska to vypadá na další pařák, mě za hodinu přijede kámoška pro kočár, jinak v plánu dneska nic…tak se zas ozvu…

Marcel, drž se, on Danula sklidní určitě brzy…a pohlaď pupíka!

G

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.06.06 07:49

Jo a Bubu, zrovna nedávno jsem v jarních miminkách četla o tom, že tam má chlapeček kaz (nebo víc?), ale tuším, že tam to nechali, že to spravovat nebudou. No slyšela jsem o tom dost často. Je těžký, čím to, protože se to stává i přes pravidelnou péči…nevím nevím…ale je to děs. No snad se bát nemusíme, nekojím, flašku Báře rvu z pusy hned, jak vypije, sladký dostává zřídka kdy, nesladím…čistíme (snažíme se)..jen doufám, že zuby budou to, co zdědí po mě, protože krom pár vrtání na prvních zubech jsem s nima nikd ynic neměla - rovnátka se nepočítaj. Zato moje máti a brácha a manža a manžova rodina, to je kapitola pri každého zvlášť:)

G

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.06.06 10:21

SMĚRNICE EU

Chlápek přišel do koloniálu a chtěl dvě plechovky krmení pro psa.
„Máte psa, pane?“ ptá se prodavač. „Jasně, že mám!“
„Promiňte, pane, ale podle nové vyhlašky budete muset dokázat, že
máte psa,než vám prodám psí žrádlo.“
Chlápek s frustrovaným výrazem ve tváři zmizel a o půl hodiny později
se objevil znovu a na vodítku táhl svého psa:
„Tady je!“
„Děkuji mnohokrát, tady máte ty dvě plechovky.“
O pár dní později ten samý chlápek znovu přijde a chce dvě plechovky
krmení pro kočky.
„A máte kočku, pane?“
„Jasně, že mám!“
„Promiňte, ale musíte mi ji ukázat, než vám pro ni prodám krmení.“
Chlápek vyběhne z krámu a za chvíli je zpátky a před prodavačem za
ocas zvedne kočku.
„Děkuji vám, zde je vaše krmení.“
Další den se chlápek opět objeví v krámě a postaví před prodavače
krabici od bot s malou dírou ve víku.
Prodavač se ptá: „Dobrý den, co pro vás mohu udělat?!“
„Strčte prst do té díry.“
„Promiňte?“
„Udělejte, co říkám!“
Tak prodavač opatrně strčil prst dírou do krabice.
„Teď ho vyndejte a řekněte mi, jako co to vypadá!“
Prodavač vytáhl prst a znechuceně si jej prohlédl: „Uf, vypadá to
jako.....hovno…“
" Taky že je! Vzal bych si dvě roličky toaletního papíru."

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 15.06.06 13:03

Teda Lilo,

super vtipek. Malem jsem vzbudila malyho, jak jsem se nahlas smala.
Je fakt dobrej.
 m.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 15.06.06 15:00

čau holky,
Gabi - čištění určitě nepálilo, ale možná bych dkoupila dobpředu nějakou pastu na citlivější zuby - bylinkový snad ani nepálí, ne? Ale právě to čištění kolem šlo ztuha :o) - musíš opatrně, ale neboj. Jo, plno lidí radí „dezinfikovat alkoholem“, kloktat apod., ale moje Dr. tehdy říkala práívě moc nevyplachovat, aby se nerušila ta rána, co se zaceluje, že se to pak delší dobu hojí. A alkohol prý taky vůbec ne, ten, že zase ředí krev a krvácení se tak prodlužuje...­............zdá se mi to i logické a u mě to zafungovalo dobře /nedělat to/. Neboj. Jestli tě to ale takhle moc bolí, zajdi večer na pohotovost. Manža bude doma a tam ti taky dají lokální umrtvení. Uvidíš, že se ti uleví. Já bych týden navíc s tím zánětem tehdy nevydržela :o////////.
Jinak jsem dnes byla s Alčou na 8m kontrole a žádná kontrolorka od zubařky tam nečekala :o)), takže dobrý. Alča je macík (zase proti Báře), zrovna se tam točila jak motovidlo, takže jsme se s Dr. té zubařce trochu zasmály - teda jejímu doporučení k vojtovce, no :o)).
Zrovna jsem dolila holkám vodu do bazénu na balkóně, tak se těším, jak se Bára vzbudí a bude nadšená :o))).
A jdu jí uvařit něco k mňamce - nějak nic nemám :o( :O)).
Tak zatím a nespalte se od sluníčka.

Jo, seznam, co k moři, mi Dr. schvlálila bez mrknutí oka, ještě mě pochválila a kromě toho, jestli ji prý nechceme přibalit, nám popřála hezkou dovču :o).. Fakt bych toho debila, co mi minulej rok vynadal, že dítě u moře nemá co dělat, nejraději nakopala do zadku. Ale takhle si už užije i Ája, no.
Tak zatím čau
 Bubu

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.06.06 15:10

jééé se jedete dovolenkovat??? Chci takýýýý;) Nás bys asi nepřibalila, co? No tak jsem to zkusila…

Lilo, ten byl dost dobrej:)

GaB

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 15.06.06 20:35

Bubu Vám nějaký doktor v Brně nedoporučil moře s miminem? Můůžeš mi poslat jak se jmenuje, dost mě to udivuje asi byl starý …Díky Nane2

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 16.06.06 07:44

Ahojky.

Hlásím, že má Káťa rýmu. Z nosíku ji jdou soplíky z očiček slzičky a kýchá a kýchá - asi jako já v pondělí v ZOO.
Kde, ksakru, mohla k tomu přijít nevím? Možná ji ofouklo v metru nebo nevím.

V souvisloti s tím nachlazením, je zase doooost protivná a lítostivá. Začne natahovat a bulet, když ji spadne kostka na zem, když si ji dovolím říct, že „NE“, když ji upadne na zem medvídek…

Nočník jsem definitivně schovala a nevím, jestli ho mám tahat i na tu dovču. Po tom, když ona u něj stojí a tlačí, asi na to opravdu nemá. Akorát se tím já zbytečně rozčiluju. Prošla jsem netem a diskuzema a článkama a rozhodla jsem se, že na to peču. Ať si hov… třeba do tří let. Štvou mně akorát ty peníze za pleny.

Včera jsem byla v práci, srovnat ten chaos po auditu a zjistila jsem, že tam budu muset příští týden dvakrát. Pakjedeme na dovču, tak aby zase šéfové neměli nějaké přiopomínky. A hlídací Eva může středa a čtvrtek, takže je jasné, že mi nevyjde ten středeční výlet k BeJitce na zahrádku. Moooc mně to mrzí, ale těším se po prázdninách.

Holky, trošku rýpnu, nestálo by za to se poohlédnout po nějakém tom penzionu na podzimní srazík? Abychom nakonec zase nedopadly tak jako teď. U mně platí pořád, že bych ráda někam s váma jela.

LILO - díky za vtípek, moc jsem se nasmála. Kde k tomu přicházíš? A co Péťa a Tomík. Tomu už se to ve školce krátí, co? Nebo ještě bude chodit přes prázdniny.

NANE - jak dopadla ta akce s nemocnicí? A jak se vede Aničce. Něco o ní sem písni, vždyť j skoro vůbec neznáme.

BUBU - pobavila mně historka se zubařkou. Ale zase na druhou stranu, kdyby takhle všímaví byli všichni dr… Některé prostě jenom zajímá to jejich. A Baručka je šikulka, že zvládla prohlídku. Někdy o prázdninách nebo až po bych taky měla dojít s Káťou.
Taky se bojím, aby neměla zuby po mně a spíš po Jardovi, alespoň co se kazivosti týče (má je zase křivé, ale zdravé). Zatím pro to dělám, co můžu, čistíme, nepijeme sladké a když tak jenom trochu a hned ji pití beru. Čoko dostane tak jednou, dvakrát týdně malou kostičku a jinak ji raději dám ovoce, zeleninu (kromě vařené) nechce.

MARCI - jahůdky ty můžu taky. A co jsi s nima nakonec udělala? A jak se daří miminkovi? Už cítíš pohyby? A kdy máš ten velký UZ?

Končím - Káťu přestaly bavit pohádky a dost ji otravujou ty soplíky.
Tak papa a hezký víkend. Nespalte sebe a děti.

Gabika a Káťa (včera 20m)

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 16.06.06 07:57

našla jsem odkaz na tu chatu, kam jedeme:
Bělá p. B. [www.agenturachata.cz]

G.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 16.06.06 10:08

Gábí a holky, a co přemýšlet o té Bělé???

G

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.06.06 11:49

Ahojte holky,

gabiko - Tomík o prázdninách do školky chodit nebude, ta naše sice má 3 týdny v červenci otevřeno, ale jen pro děti pracujících .....
Výlet - také bych jela! Mrknu se na něco …

Jinak Petr ještě před dvěma dny vstával v 7,30 h., málem jsme nestíhali s Tomem školku…ale te´d!!!! te´d vstává se sluníčkem. Docela bych východ slunce oželela, ale Petr si nedá říci. Proč by také vstával později, když začínají prázdniny a nikam do školky spěchat nebudeme, že? v:,–(ím se, že jak začne v září škola, tak se petr nebude dát probudit ještě v 8 ráno!!!!

Nočník - ten neřeším … nechce se mi. Petr sice ví, co dělat, ale sám si řekne málokdy. stále ještě neumí čůrat ve stoje, takže venku nějaké vyprazdńování nehrozí…počkám, až se to naučí, a pak uvidíme …

Ještě odkaz na článek od Nane2
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Jé, holky, kdyby jste byly někdy náhodou blízko Ústí nad Orlicí, tak je tam asi 3 roky starý aquapark. je bezvadný pro děti, má kaskádové bazénky od vody po kotníky až po plavecké (plavčík hlídá, aby velké děti nelezly do bazénu těm malým neohrožovaly je), v ceně je i výřivka (cena pro dospěláka na celý den je 45 Kč!!!!!!), písek, houpačky, kolotoč, skákací hrad, vše v ceně vstupného, záchodky pro ženy, muže a zvláš´t pro děti!!!!!jsem valila oči… občerstvení také bezva …
tady je odkaz https://www.emimino.cz/modules.php?…

Škoda, že takový aquapark není u nás v brně …

papá
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.06.06 11:55

Chybička se vludila, odkaz na aquapark je zde http://www.tepvos.cz/index2.html

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 16.06.06 13:03

Lilo, moc peknej vtip, hahahaha!
Jo, aquaparky a koupani je zuzo. Vcera jsme tu meli statni svatek, tak jsem premluvila manzela, ze pujdem plavat…teda my dva ani tak ne, ale hlavne deti, at maji zabavu. Mame tady krasne koupaliste s vnitrnimi bazeny, pro deti je tam obrovska plocha se skluzavkama, prulezkama, strikacimi zviraty a jinymy vychytavkami, Lukasek byl u vytrzeni. Nina byla taky spokojena a hlavne.....potom dve hodiny spala! :-) Lukas spal tri a pul hodiny!
Jdu si brouzdat internetem a hledat manzelovi narozeninovy darek…
pepsi a spici deti

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 16.06.06 13:16

Ahoj,
Lilo, díkes za odkaz. No vypadá to tam suprově…jenže jestli tam někdy budem mít cestu, to netuším…

Pepsi chápu správně, že než by děti do aquaparku, tak vytuhly?:))) No jo, zákon schválnosti:) Ale děti jsou ve vodě úžasné, teda Bára je fakt vodnice…zítra se chystáme do aquaparku na měřín.

Dneska jsem byla u tý dr, už jsem se i objednala na to vyndání toho zuba - jdu 14/7, ach jo. Jenže musela jsem vybírat, aby se to hodilo manžovi, že…a to stihnu v tom týdnu ještě alergologii…no nic

Jinak Brňačky, mam možnost jet 29/6 a pak 4/7 (klidně oba dny), bude někdo?? Je to v týdnu…

GaB

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »