Podzimní očekávání 88 - Z deníčku batolete Káti - Vše dovole

Rodičovství

Ahoj podzimátka a maminky případně tatínci. Protože maminku přepadla nepsavá nálada, pokusím se zachránit čest rodiny. Jestli chcete, tak vás zase pustím do svého deníčku. Tentokrát to bude povídání o mé první dovolené.

Co je to dovolená, jsem vlastně do minulého týdne vůbec netušila. Maminka s tatínkem mně pořád říkali, že někam daleko pojedeme autíčkem, že tam budeme i spinkat, ale nechápala jsem proč? Vždyť mně se doma moooc líbí.
No, v sobotu táta naložil plno věcí do auta, máma poprosila paní sousedku o nakrmení rybiček (ty s náma, bohužel, nejely - i když nevím proč, když tam byla taky voda) a potom mně po:,–(ila do autosedačky. Táta nastartoval „áto" a jelo se „brm" a „pa".
Z cesty si pamatuji akorát několik semaforů s „pámem" a pak nic. Spala jsem až do Mladé Boleslavi. Tam jsme měli nakupovací a protahovací přestávku. Maminku jsem teda protáhla parádně - nějak se mi vzbouřily střívka a tak jsme dvakrát absolvovaly cestu přes půlku hypermarketu na WC a zpět. Nákup byl obrovský a představte si, celý se vešel do našeho autíčka. Sice vedle mě voněly housky a jahody a pod nohama jsem měla nějaký veliký balon - táta říkal, že je to meloun(?), balík plínek a velký pytel uhlí. Ale máma na tom nebyla o moc líp.
Pak jsme dál pokračovali v cestě do Bělé p.B. Po krátkém obědě v hospodě (brambory s máslem - no, nic moc, ale lepší než hlad) jsme konečně dojeli k chatce. Všude samé stromy, tráva, kytičky a…bazén! A houpačka! A pískoviště! A ještě ke všemu tam pobíhal polonahý frajer Matýsek. Můj typ, delší vlasy a jenom o 14 měsíců starší. Ach jo! Škoda, že tam byl jenom chvíli. Ale na prázdninové lásky mám, podle rodičů, ještě času dost. Copak ti tomu rozumí!?

Ale zpět k dovolené. Myslela jsem si, že teda bude všechno dovolené a jiné než doma, ale houby… Máma mě sice nechala běhat bez plíny (docela to šlo), ale už mi nedovolila čůrat a kakat kdekoli budu chtít a hlavně ne v chatce. Místo toho vytáhla ten odporný žlutý nočník. Pche! Vyhlásila jsem rodičům tajný souboj o co největší počet „utajených loužiček" a dařilo se mi vysoce vyhrávat. Na jejich nenápadité otázky, jestli chci „kák" jsem zá:,–(ně neodpovídala a raději utíkala pryč z jejich dosahu.
Bylo toho tam spousta na zkoumání. Šišky, sedmikrásky, malý domeček pro trpaslíky, vodní želvičky (které se přede mnou pořád schovávaly), miliony malých kamínků (jak to krásně žbluňkne, když spadnou do bazénu), mouchy, které jsem nemohla chytit a naopak berušky, které jsem měla na prstíku pořád.
Taky se mi podařilo psychologicky zkoumat chování rodičů v krizové situaci, kterou jsem připravila. Nenápadně jsem v konzumu shodila dvě skleničky s hořčicí a to jste měli vidět. Máma zčervenala a pak zrudla zlostí, táta sháněl lopatku a hadr. Já stála opodál a tiše se smála. A nakonec jsem byla za hvězdu, protože po zaplacení škody jsem jako náhradu dostala lízátko. Ale stejně mi ho máma zabavila.

A co bazén a plavání? Voda byla úplně super, jen kdyby měla těch 30°C jako při koupání ve vaně. S tátou i mámou jsem se nádherně vyblbla, měla jsem na sobě nafukovací vestičku a opravdické plavky. Táta mně učil bublat do vody, máma mně zase vozila jako lodičku. A jak tam, panečku, vyhládlo!
Večer jsem potom tátovi pomáhala s grilováním. Společně jsme vyčistili pícku, nasypali uhlí, podpálili (teda jenom táta) a pak foukali a čekali a foukali a zase čekali a pak konečně jedli. Měla jsem speciální masíčko a bylo úplně „ňami ňami".
Na poslední dva dny se nám někde ztratilo sluníčko. Sice jsme si byli ještě jednou zaplavat, ale voda už nebyla tak příjemná a foukalo. Navíc začalo i pršet a tak jsem přišla i o venkovní radovánky. Naštěstí tatínek zalovil v té obrovské tašce a vytáhl novou zábavu - pexeso a karty. Moc se mi líbilo je prohlížet, obracet a číst si v nich. Chtěla jsem na ně i něco napsat, ale to už mi rodiče nedovolili. Vzali je a potom si s nimi sami hráli. Odhalila jsem je. Mysleli si, že spím, ale já je tajně poslouchala. Jako malé děti!

Takže, když to shrnu, byl to hezký, zábavný týden. Užila jsem si sluníčka, jahod, masíčka, vody a tatínka. Rodiče se na sebe i na mně usmívali a já jim občas hodila i ten bobeček do nočníku. Škoda, že to nemůže trvat pořád (už včera mně zase dali tetě na hlídání :o( )

Všem vám přeji krásné léto a dovolené a malým marůdkům Klárce a Anetce, co nejdřívější uzdravení.

Vaše Kačenka

PS: A maminčiny případné stížnosti na mně neberte vážně. Vždyť já jsem opravdu hodné dítě.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.07.06 18:25

Koukám, že jste si to úžasně užili! Hlavně ty, Kačenko:) Máma je určitě ráda, že jí aspoň občas vezmeš na milost ten nočník. No však mi to zítra povíš, už se na tebe moc těším!

Jinak jste to napsaly krásně. Naše Bára dává deníček teprv dohromady a to za dobu, kdy jsem ji čekala:)

My dneska řádily na bazénu. Na zítra nás tchýně připravovala na synovce a potkana, ale už jsem jí nahlásila, že doma nebudem, ve čt je doma manža, tak aspoň něco zachráněno:) Radši ani neříkám, že ten příští pátek jdu na zuby:)

Přeji všem krásné volné dny!

Gabča a Bára

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.07.06 20:47

Ahojte,

Kačenko, ty jsi se tedy měla fajn! Bezva, že tě rodiče moc nezlobili a že jsi si dovolenou s nimi pěkně užila!!!!!!

Lucko - bezva, že je malá zase fit. to jsou nervy, viď?

Gabinko - Bára je šikulka, já nechávala tomovi plíny přes noc až do 3 let, ačkoli nebývaly počůrané od 2,5 let. jen když byl nemocný, tak nějakou občas v noci počůral. jinak bez plín přes den byl od 20 měsíců. Petrovi je 21 a nějak se mi do toho nechce … nočník už nemáme, máme dětské prkýnko na záchodě, takové, co se nasazuje na dospěláckou desku, ne pod ni, ta je nestabilní. A Petr na záchodě čůrá i kajdí, ale sám si neřekne. A mě se tak nechce jej začít učit říkat si …

Bubu - když Alenka není kojená, tak já bych si klidně dovolila, zmizet na celý den a nechat manželovi obě holky na krku, ať se stará. Kdyby mi volal, že malá pláče, s těžkým srdcem bych jej v tom nechala. Nenechala bych se odvolat ze svého jednoho volného dne … jinak asi nepochopí, že není jednoduché se o holky starat sám …
Jak se vlastně tvůj muž zapojuje do péče o holky. Necháš jej něco udělat? sám nakrmí, uloží, přebalí, jde na procházku?
Tím nemyslím sám od sebe, ale to, jestli to vůbec dělá.....
Nemyslím to zle, nenaštvi se, prosím, na mě .....

Lila
P.S. můj chlap šel zapít svou neteř 3,25/49 … když mi volali, tak jsem se normálně rozbulela, já asi nejsem normální

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.07.06 21:13

Lilo, B počůrá tak 1 plenu z minimálně 10, spíš z více. Ale jedna noc nic neznamená. Dnesk další risk, vypila půl bazénu:) Jsem zvědavá, když ot jde vše tak hezky a samo, kdy se to pokazí:)

G

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.07.06 21:18

Gabinko,

nepokazí se to. Občas budou nehody, hlavně v době nemocí.
Jak si malá začala sama říkat? Jak jsi ji to naučila? Možná jsem něco propásla …

Lila

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 05.07.06 00:22

Ahojky,
moje oblíbená noční hodina:-). GABIKO, tedy vlastně KAČENKO, moc pěkně jsi to napsala , úplně si to živě představuju. To je fajn, že jse se měli tak dobře a že jste si to užili. Řekni mamince, ať dá nějaké fotky do galerky.

GABINKO, ať Tě ty zuby nebolí a ať už to máš rychle za sebou. A Bára je teda šikulka. My jsme snad poslední ostudy:-(.

Zítra snad konečně odjíždíme. Anetka už je bez teplot, ale je osypaná úplně děsně a taky je taková ukňouraná. Ale to už snad na chatě zvládnem. Takže se ještě jednou loučím a těším se na Vás zase v září. A pište pište , jednou za týden si Vás přečtu:-). A krásně si užijte léto hlavně ve zdraví.
Tak papa

Jitka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 05.07.06 00:51

Jitko,

tak přeji pěknou dovolenou!!!
A jsem zvědavá, jestli ještě bude Petr v září, až se přečteme, běhat ještě s plínama. Že by byl Petr s Anetkou posledňáček ledňáček plínáček?

Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 05.07.06 06:57

Lilo,
nemysli si, že jste poslední. U Kačenky to nevypadá na nějaký pokrok po tom „volním“ týdnu. Ba naopak bych řekla, že ji to rozhodilo. Na nočník tvrdošíjně odmítala, to už se spíš vyčůrala na travičku a dokonce i dala bobeček (pak jsme to lopatkou přehazovali do lesa :o)). A když už si ráno na nočník sedla, tak z něj za žádnou cenu nechtěla dolů a na hov… seděla jako kvočna na vejci.
Pak si zase nechtěla na:,–(it plínu a když ji měla pročůranou, tak se jí zase nechtěla vzdát. Prostě byl pořád nějaký problém a řev a utišování. A potom zklidňování mých nervů.
Takže jsem totálně rezignovala, nechávám to uhnít. Ale když náhodou zaslechnu, že si řekne, tak ji tam po:,–(ím. Teď přemýšlím, jak to vyložit dědovi, který přijede v sobotu a bude malou zase hlídat zatímco já budu pracovat.

Ale jinak jsem tam užívala hlavně Kátinýho dlouhého spaní. Usínala po osmé a budila se kolem půl osmé (doma už je v 5 vzhůru) a po obědě spala tři hodiny (i do půl 4). No prostě krása! Zato dneska se ohlásila už ve čtyři, ale to jsem ji ještě na hodinku přemluvila.

Jitko - to je fajn, že už je Anetce lépe. Hezky si to na chatě užijte a občas dej zprávu.

A doufám, že už na tom je lépe i malá Klárka. Angína je hnus pro dospoěláka natož pro prtě. A problémy s pitím máme taky. A to K není nemocná. Zjistila jsem ale, že nejvíc vypije přes obyčejné brčko. Sice dělá kraviny, ale vypije tak podstatně víc než z aventu.

Je možné, že jsem alergická na městský vzduch? Od navratu furt kýchám a smrkám.

Tak zatím G.
PS: Kačence vše vyřídím.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 05.07.06 07:58

Gabčo,
myslím, že je dost rozumné nočník aspoň na týden schovat. Jo a s plínou na Báru zabírá, že mi s ní naopak pomáhá - sedá si na ní (tuhle jsem jí nachytala, jak si jí zkouší oblíknout aněkdy je i scéna, když jí plínu dát nechci:))) A to spaní, to byl zážitek, co?:)))

Lilo, no vidíš a zrovna dneska v noci se Bára počůrala:) Ale uvidíme. Budu zkoušet do konce týdne a pak se rozhodnu - když budou nehody a často, vrátím se k plíně, jinak vytrvám. Nemá cenu jí nehat počůrávat za každou cenu, aby pak nenastydla. Navíc denně prát se mi nechce:) Sice nepočůrá matraci, páč má tu podložku z Ikea, ale pořád je to prostěradlo, deka a povlečení a oblečení, že:)

V čem vlastně mam nechávat B spát, když to zkoušíme bez pleny? Tričko se jí vyhrne, tak jí dávám bodýčko, ale kvůli cvočkům jí zas nechávám kalhotky (větší, aaby byly dost volné, aby jí neškrtily). Nebo jí mám pořídit košilku? To by bylo jako tričko…

BeJitko, tak si to na tý chatě užijte a počkej v září, jak tu budem bezplínovci:) Ber to tak, že určitě i takhle už máte menší spotřebu a to je na rozpočtu znát:)

Dneska jedu za Gabčou, tak vám pak poreferuju:)

Zatím páček

GaB

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 05.07.06 08:04

K tomu nočníku. Nočník jsem nechávala zavřenej na WC, to ještě chodila za mnou. Tak se „ptala“ a já vysvětlila. Komentovala jsem, co udělala do plíny - kakání bylo jasný už za běhu, čůrání později, až když už nočníkovala.
Pak jsme byly na plavču a tak na ten nočník koukala. Kamarádka mi řekla, že takhle s malou začala, že děti seděly hromadně na plavču. No tak jsem jí jen tak z legrace po:,–(ila, ať si to zkusí. A vyčůrala se. Tak jsem jí hodně pochválila. Dál nic, ani jsem neposazovala. Druhý den jsme byly u kamarádky a ta holku učila (učila jí od 10měsíců a tou dobou jí bylo 21 a nic, akorát jí dávala na zadek a učila jí čůrat podmíněně) a Bára koukala. No a druhej den si to přinesla sama. To prvně řekla, že chce čůrat. To jí bylo bez týdne rok a půl. A začala chodit. Podporovala jsem jí a dávala, když si řekla (co 5minut?) a za každou kapičku jsem pochválila a už tekla, že jestli budu tak často sundavat plínu a lítat vylejvat nočník, že mě trefí šlak:)Po pár dnech jsem plínu sundavat přestala, lítala nahatá. Bylo pár nehod, ale šlo to rychle. I kakání (většinou ráno při čůrání). Pak jsem jí dala starý kalhotky od pyžamka a rovnou jsme se i učily sundavat a po nějaké době dostala i kalhotky a tou dobou už jsem začala dávat bacha na to, abych teda byla důsledná, když začala a abych jí, když se mi to nehodí, neřekla do plíny. To děláme dodnes fakt jen když nic jiného nezbývá (v autě, když není kde zastavit).

Jen pár dní poté, co začala, jsme obě omarodily (B tu laryngitidu, já angínu s laryng. dusila jsem se a pak zánět), takže jsem to stopla. Bylo mi dost mizerně na to, abych chodila co 5minut. A po týdnu jsme začaly znovu, ale rychleji. Jen asi 2 týdny kadila jen na zem (jednou jsem jí už naplácala a byl klid).

Takže tak

G

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 07.07.06 17:53

Ahoj holky,
Kačenko, moc krásně jsi to napsala, je vidět, že sis to tam pěkně užila :-))
Hlásím se zas po odmlce, protože tu angínu jsem chytla od Klárky, taky horečky a ATB. Uplně chápu, že nepila, nebýt já dospělá, tak do mě nikdo nic nedostane, jak děsně mě bolí krk, když si to představím že to měla taky a já ji ještě „nutila“ :-(, tak mě to moc mrzí. Malá už je úplně v pohodě, i ATB sama papká a ještě vylíže lžičku :-) Já dneska lepší, ale první den neležím a je to znát, jsem unavená. Zítra máme rodinnou oslavu, naši přijedou k nám a všichni jedem naším autem k ségře, manža nechce, abych jezdila, ale já to nechcu odříct, ségra má všechno nachystaný, takhle na poslední chvíli je to blbý, však to znáte, ale tohle chlap nepochopí.
No tak doufám, že mi bude zítra už relativně dobře.
Jinak nočník u nás nic. Ale já nejsem asi důsledná… Na začátku jsem tam K. po:,–(ila a ona se vyčurala, ted jak ho vidí že ho nesu, tak utíká a řve nenene. Když ji vidím, že se chystá na bobek a stihnu to, tak se vykaká do nočníků, ale čurání bojkotuje :-(
No ale v pondělí máme jít na kontrolu a přinést moč, to by mě zajímalo, jak to udělám.....

Tak zatím se mějte hezky,
Lucka+Klárka

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 07.07.06 20:13

Klarisku a ostatní omlouvám se za vstup, ale dám Ti radu pro odběr těch čůrán ků. Malé suundáš katata a postavíš ji do vany předem nachystáš čistou sklenici, třeba i vyvařenou zavařovačky s širokým dnem a pustíš vodu a Klárka tě odměním čůrání…jinak jestli to budete chtít zkusit vzít z nočníku tak baacha na zbytek z předchozích pokusů…tety nočník se dá dost těžko vydezinfikovat, a když se Vám to i tak nepodaří tak Vám může Dr. dát odběrný sáček, ten sama večer nalepíš na pipinku a pak uvidíš výsledek.....jen né každý dr. ho má a dá…Přeji všem pozimňátkám ať se jim nemoci vyhýbají a Marcele krásnou holčičku, setstra co má TP stejně jako Ty čeká taky princeznu. Nane2

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 08.07.06 09:44

Díky Nane :-)
Nevzpomněla bych si na to, ale je fakt, že když ji sprchuju, vždycky se vyčůrá :-)
Ty pytlíky náš doktor má, ale to mi připadá děsně složitý ji v noci budit a lepit jí to tam a stejně je nemám doma a na kontrolu jdem v pondělí.
Tak snad něco odchytím :-))
 L.

 
Nane2
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 08.07.06 10:52

Tak šťastný lov! Nane2

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 09.07.06 20:54

Gabi, tak těším se na reakce, já jdu příští pondělí :o)
Holky, nestíhám. nechce se někomu zítra do kavárky? Chci s holkama mezi lidi - hlavně já teda :o))
Zatím, Bubu

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 10.07.06 22:56

Ahojky,
tak odchyt curanek ve vane nedopadl, Klarka si tam zvesela hrala s vodickou a pak udelala bobek :-)))
Po snidani jsem ji dala na nocnik a rekla vycurej se a ejhle, slo to. A pak jeste 3× za den. Tak jsem zjistila, ze ji musim proste po:,–(it a „porucit“, jak se zeptam, jestli nechce jit na nocnik, prcha za kriku nene. I kdyz nevim, jestli se to takhle ma delat…
A kde vůbec vsichni jste???
Lucka+Klarka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 10.07.06 23:00

Tak si to v kavárce užily :o)). Holky byly chvilku v jiným prostředí, tak to pomohlo proti nudě a protivnosti. Zítra zůstaneme zavřený doma, pže má být 33°C :o//. To je na holky moc.
Dneska jsme omrkávali ovzík pro děti za kolo a dokonce i manža se tak nadchnul, že ho chtěl kupovat hned. Já se ale pídím po starší verzi, která je modročervená a oproti dnešní béžové se mi zdá bezpečnější v tom, že je už z dálky vidět. Teda aby to nevypadalo jako že můžeme rozhazovat :o)) - koupili by jsme ho asi na splátky nebo šli do mínusu a pak to museli dorovnat. Při porovnání bezpečnosti sedačky za kolo a vozíku, když připočtu i pohodlí dítěte a ochranu před hmyzem a větvemi, i sluníčkem, došli jsme k závěru, že do vozíku půjdeme rovnou a oberem půjčovnu o platbu za naši zkušební jízdu.......tzn. budeme ho rovnou kupovat. Prodejna v brně je vybavena i malou cyklodráhou, kde se dá kolo nebo vozík vyzkoušet (i s imitací terénů) a holky se celou dobu nadšeně smály, Alenka měla spíš záchvat smíchu. Doufám, e jí to vydrží a že my seženeme ten pestřejší vozík.
To píšu pro zpestření a možná pro námět k diskuzi. Samozřejmě je každého rodiče rozhodnutí, v čem dítě bude vozit. Předesílám, že nehodláme s holkama jezdit v městském provozu řeší to cyklostezky.
Těšíme se na naši cyklodovču, snad vyjde počasí, ale je to až za něsíc. Jo, 24.7. je někde v Brně kurs Afrických tanců - je to na tři hodiny a prý docela zabíračka. Prý je to odlišnjší od těch břišních právě tou námahou......­..neumímsi to představit, ale představa protančených 3 hodin (bez dětí :o)) a ještě s možností zhubnout mě docela láká. Kdyby se některé z vás chtělo, dejte vědět, kamarádka mi bude posílat info mailem..........
Zatím, dobrou, Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.07.06 23:01

Luci,

svatá pravda, také se mi u Toma osvědčilo se neptat a jen říci čůrej! S Petrem to bude to samý… možná ti naši prckové ten dotaz " nechceš?" chápou tak, že se jim prostě nechce (nabaví je to), i když musí …

papá
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.07.06 23:04

Bubu - tvoje komentáře se zobrazují až nahoře, ne jako poslední dole???? Holky mrkněte, je to 3 komentář shora .....
papá
 Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 11.07.06 08:16

Lilo myslím, že to bude tím, že dala Bubu odpovědět a moc nahoře;)
 G

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.07.06 08:42

Jen jsem měla obavy, že by Bubu-komentáře mohly být přehlédnuty!!!!Byla by to škodaaaaa!!!

Sháním kostým na maškarní pro kluky, půjčovnu nejlépe, jen mám pocit, že všechny mají o prázdninách zavřeno…
Já sama jsem neschopná…takže domácí výroba kostýmů nehrozí…

papá
Lila

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 11.07.06 21:17

Ahoj holky,

ani nevite jak mi chybelo si s vama tady pokecat. Minuly tyden byl manzilek doma a hodne me prekvapil. V utery mi rekl, at nabalim veci, ze vecer vyrazime. Nemela jsem tuseni kam to bude. Zeptal se me, jestli si vzpominam, kde jsme byli spolu na prvni dovolene pred 10 lety. No aby ne, byla to ta nejkrasnejsi a nejromantictejsi dovolena. Byli jsme v Parizi. A manzilek mi chtel udelat radost a tak zabukoval hotel pres internet a my vyrazili do Parize autem i s Danulou. Ale chtela jsem mit pro Danulu nejakou spolecnost na cestu, protoze ta je opravdu dlouha a tak jsme premluvili myho brachu a jeli jsme vyprava dvou aut. Musim pochvalit mimi, ktere nosim, protoze ac jsme to spolu odridily cele tam i zpet a prochodily celou Pariz, nic se nam nestalo a mimi se tam urcite libilo, protoze kopalo jako o zivot. Bylo to fakt super. Bylo to romanticky, ale jinak. Byli jsme tam i s Danulou a stalo to za to. Taky jsme byli jeden den v Disneylandu. Brachovi deti byli u vytrzeni.
Pliny jsme meli sebou, protoze to fakt neslo bez plin, ale dnes uz zase chodi na hrnec. My jeste nemame vychytany kakani. To se nam povede vzdycky nekam do travy, ale prijde mi rict, ze kakal a ukaze kde.
Jinak denicek je moooc pekny a docela zavidim, ze nemam takove spisovatelske „strevo“ jako Kata.
Luci, angina je previt. Me boli v krku z klimatizace a doufam, ze to prejde.

Marcela

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 11.07.06 21:37

Ahoj Marci,
teda ten Tvuj muzicek, to je neco, to si muzu nechat jen zdat. Pariz je muj sen, ale s malou jsem se bala cesty, jak jste jeli dlouho a jeli jste pres noc? Meli jste kocar na prohlidku Parize? Jak to Danysek snasel?? Kde jste spali? Trochu nam to popis, ja se tady rozplyvam :-))
Ale jsi odvaha teda tehulka, ja bych si asi na tak dlouhou cestu netroufla.
Pis pis!!
 L.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 11.07.06 22:31

Čau holky,
vůbec nevím, co se to tu na PC děje. Jsem u našich, snažím se tu něco dočíst, ale komentáře bez ladu a skladu.........no buď jsem z¨matená já nebo ten počítač (pravda, že Bára se o něj chvilkama dost zajímá :o((((.
tak ani nevím, na co reagovat.

Mějte se teda fajn a dobrou :o))))

Zmatený strašidlo :oO

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 12.07.06 21:31

Ahoj holky,
lilo, dnes jsme videla nejake kostymy pro deti v Tescu (byvaly Carrefour) v Krpoli.

Holky co byste delali, nastinim situaci:
Byli jsme na navsteve u Bubu. Klarka si s necim hraje, prijde Barunka a vezme ji to. K. zacne vriskat a zacnou se o to tahat, B. vriska taky, ale nic nedela, K. nakonec B. bouchne. A ted - mam to nechat, at si to vyridi samy, nebo mam zasahnout? nelibi se mi, ze ve vzteku tu Barunku bouchne. Baruska se snazi hracku taky ziskat, ale Klarisu nemlati. Nechci aby bila deti, reknu ji ze se to nesmi, kdyz to prezene, dostane pres rucicku. Ale nevim, jestli se mam do tehle detskych rozepri vubec plest?

Nebo- nesmi lezt na schody, rikam ji to 150×, jsou pred nimi zidle. Vleze tam, rikam ji ze dostane na prcku, at jde dolu, nejde, tak nakonec na ten zadek dostane, tak se rozbehne a bouchne Baru. Zniceho nic. Proste je nastvana. Tak dostane jeste pres ruku a rve desne. Fakt nevim, proc je takova a proc ten svuj vztek takto ventiluje. Mam sanci to nejak uhlidat nebo spravit???
Diky, piste.

L.

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 12.07.06 21:32

Jo chci jeste napsat, ze mi vadi ji „porad“ davat na zadek nebo pres rucicku, kdyz vlastne nechci, aby nekoho bila a sama ji biju. Fakt nevim jak z toho ven…
 L.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.07.06 02:14

Klarisku,

vidím, že řešíš stejné situace jako já......
petr je také vzteklý…např. má svůj balón. Přijde k němu Anička od Nane2 a chce jej také. On si ho ubrání (nechce jej půjčit, a já si myslím, že bych to měla respektovat)… ale, petr je vzteklý, že vůbec po něm někdo něco chtěl, co on nechtěl připustit. Tak jde a zhodí dvě motorky (odrážedla), jedno z nich je jeho, druhé Aničky. A řekně, že motorky zlobí … přitom je jasné, že je naštvaný, že musel odporovat Aničce. Nezasáhla jsem, ačkoli jsem měla nutkání Petrovi řící, ať balón Aničce půjčí …
Ale jsem přesvědčená, že když je hračka jeho a nechce ji půjčit, že bych jej neměla přesvědčovat proti jeho vůli. Mockrát se stane, že svou hračku nechá ostatním.....na to nic neřeknu. Tak si říkám, proč by měl půjčovat zrovna něco, s čím si hraje a co ho zajímá? Když nechce … Jen proto, aby zachovala nějaké dekórum? Ostaně tyto problémy řeším i mezi Petrem a Tomem. Spousta hraček byla původně Tomova…A teď najednou patří Petrovi…kluci se hádají …mnohdy chtějí po mě rozhřešení a já nevím, co dělat. Tak jen řeknu, kdo měl hračku první, toho pro tu chvíli je …ten druhý má smůlu (někdy je to Petr, někdy Tom,,,) a řšvu spousta…
asi neporadím ..většinou je v právu Tom, Petr mu něco stále bere…tak se snažím Petra odlákat k nějaké jiné činnosti … ale pokud měl harčku v ruce nejdříve on a není jen Tomova, tak zasáhnu, páč Petr Toma silou nikdy nepřemůže ..
Ale už se mi i stalo, že jsemkluky zavřela v pkojíčku a odešla do jiného pokoje na druhé straně bytu … už jsem neměla sílu jejich věččné spory řešit … a nějak to dopadlo …

Vím ,že se Petr i Tom ze vzájemných soubojů poučí … někdy mám pocit, že čím méně zasahuji, tím lépe … i když mám nutkání, tomu slabšímu pomoci ..

No, tak jsem moc neporadila
zatím papá
Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.07.06 09:08

Ahoj,
koukám, že tu řešíte zajímavé téma. Občas to řešíme také.
Asi je to na víc etap:
zasáhování do „rozbrojů“ dětí - pokud se Bára s někým o něco přetahuje, já sama do nechávám na dětech. Aby se naučily se domluvit nebo si to vyřídit. Jenže Bára je taky, že si všechno líbit nenechá a některé děti jsou, řekněme, lehce hysterické, když nedostanou, co chtějí. Tam řešim, jestli zasáhnout. Vyloženě nezasahuju, ale snažim se Báře vysvětlit, že když má někdo nějakou hračku a ona jinou, má to tak zůstat a až si to druhé dítě s tím přestane hrát, pak si to může půjčit. Taky že musí poprosit, což ale nemusí vést k výsledku:)
Ubližování - jakmile dojde na ubližování, tak zasahuju. Když to schytá Bára (výjimečně:)))), tak jí ale nechovam nic, jen vysvětluju a pokud není na místě maminka druhého dítěte, tak vysvětluji i jemu. Když to udělá Bára, tak zkouším vysvětlit (někdy spíš vynadam) a když to přehání, tak i plácnu. A učím, že ubližovat se nesmí, že když to udělá, musí se omluvit.
Půjčování věcí - no, většinou to řeším domluvou, že teď má nějakou hračku jedno dítě a tak druhé jí nebere, má jinou a pak si to vymění. Neexistuje, aby když nechá hračku a někdo jiný si jí vzal, aby se začala prát a brát si ji zpátky. Ať už její je nebo ne. Prostě jí nechala, tak přišel někdo jiný a půjčil si to. Nejsou to cizí děti, úplně cizí bych naše věci brát nenechala. Jde o to, že začíná říkat, to je MOJE a tak to nepůjčím (to neříká, ale chová se tak) a nechci, aby byla lakomá a majetnická. Že není nic špatného někomu svojí hračku půjčit, že jí jiné děti hračky taky půjčují (někdy ovšem ani omylem:))), vždyť jí tu hračku vrátí.
Ale rozhodně se do ničeho nemontuju hne,d pokud nejde o ubližování.

Myslím, žekrom jiného nás ještě čeká řešení toho, když jiné dítko rozbije naši hračku. Myslím, že to bude dost zajímavé.

Takže jsem asi taky moc neporadila. Ale přiznávám se, že mi celkem pijou krev dítka, která jsou zvyklá mít všechno, co si okamžitě zamanou (což je někdy i Bára a samo, že ta dítka za to taky až tak nemůžou:)))) a hlavně mi celkem vadí, když se děti neperou, když se do toho někdy maminky montujou. Vlastně někdy bych je nechala se i postrkat, nebo spíš přetahovat, než vyloženě bouchat a strkat. Protože maminka pořád taky nebude a nechci, aby z ní byl fracek, kterej poletí k mamince okamžitě, jak není po jeho.

Jinak u nás nic moc. Rozjelo se mi astma docela ošklivě, te´d jsem druhej den pod práškama, takže už nemam projevy ,ale cítím to na sobě a navíc jsem oblbnutá a do toho všeho jsem z těch prášků nervozní jak prase. Báře lezou pětky a je protivná taky, moje nervy na to zlobení nemaj a tak vybuchuju jednu za druhou a nevím, co s tím. Zítra mám jít na vyndání osmičky, ale alergoložka mi to moc nedoporučuje. Jenže po psychický stránce už to chci mít za sebou. Dodělávaj mě ta vedra, takže nic moc…Snad je u vás lépe

Gabča

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.07.06 13:19

Gabčo,

píšeš, že tě trápí astma.......vy­volává záchvaty tvého astmatu nějaký alergen? Jestli ano, docela by mě zajímalo, jaký … jsem vlezlá více než je zrdrávo, tak se omlouvám ......

K přetahované - mám pocit, že i ten náš Petr musí mít vše, co si zamane a to hned..... Ale pokud to není jeho hračka, tak mě zatím poslechne a nechá se odlákat (nejde-li ovšem o jeho bratra, s tím se přetahuje v jednom kuse a mě přestává poslouchat - dnes jsem se nestačila divit, tahal se i se mnou a nechtěl pustit)
No, je to docela sranda, ty pískové pře…

VEDROOOOOO - máme v paneláku! 30 stupňů ...... Hrůza! Potkala jsem známou, co se přestěhovala právě z našeho paneláku a říká mi, že v jejich novém bytě musí chodit v zimních ponožkách …jsem normálně zbledla závistí…ale jen trochu …
Vedro je však fajn, když jsme na koupáku, to je paráda! Blbneme s Tomem ve vodě, Petr hraje s tatinem fotbal a vodu pozoruje jen z dálky … nějak ho ten míč bere, Toma nikdy nezajímal, tak se i divím, kde se to v tom Petrovi bere…

Tak zatím papá
Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.07.06 13:32

Lilo, z 2 roky starých testů mám prokázanou břízu (v březnu jsem si užila jeden moc hezkej záchvat) a pelyněk (koncem podzimu). Víc prokázáno není. Sama reaguji na některé laky na vlasy a přípravky na čištění v domácnosti. Ale po těhu a koju se to výrazně zhoršilo, takže asi něco přibylo. Dál mi záchvaty vyvolává nadměrná zátěž a bohužel i sex a to i když ležim jen jak mrtvola. Tak zlý to bylo jen jednou, po 12minutovém běhu a velkém úklidu. Pak to bylo vždy reakcí na alergen a letos se to opravdu výrazně zhoršilo. Jsem zvědavá, na podzim snad mají dělat testy, uvidíme. Teď nejsem schopná indentifikovat, jestli mě něco dráždí. Vím jen o tom sexu:( a stačí i pár pitomých schodů. A samo stres.

Blbka jsem si ráno po prášcích dala ledový kafe a Red Bulla a je mi děsně, klepu se jak ratlík. No, hlavně, když to není práškama, doufám, že ty zuby zítra přežiju. Jdu tam.

Mám doma 28st a drobné rozdíly ani nepociťuju. Ráno 26 a je to jako teď. Vychladit to ani nejde:(

Kluci jsou moc šikovní a ty rvačky - no normálka, ne?:) Ne každje může mít doma Brendu a Brendna:)))

G

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.07.06 14:49

Ahoj holky,

sedim tady jen ve spodnim pradle. Je mi desny vedro a to mam vsude otevreny do pruvanu. Uz mam z toho vedra rymu. Nevim, kde se vzala, ale boli me i v krku. Vojta rika, ze to mam z auta z klimatizace. K dr. se mi nechce.
Vztekani - diky za rady. Ja si nekdy prisla desne bezradna. Danula si nejvic hraje s neteri a synovcem. Je jim 7 a 5 a to jsou uz „ostrileni“ borci na hadky a pretahovani se o hracky. Docela Danulu odstrkuji, kdyz si hraji, ale snazim se jim vysvetlit, ze Danula si chce hrat s nima, ze s nim musi mit vic trpelivosti, ze je mensi. Neustupuji mu, to po nich ani nechci, ale snazim se, aby k sobe byli vsichni tak nejak toleranti, co se tyce hracek. Tem dvoum to vysvetlim, ale Danula to porad nejak nemuze pochopit. Jinak kdyz je Danula nastvanej, dokaze byt pekne vztelky a protivny a boucha kolem sebe vsechny a vsim. Ale to ja nestrpim, snazim se neplacat, ale nekdy tomu taky neujde. Ja se snazim dost duraznym hlasem vysvetlit a to vetsinou pomaha. Nekricim, jen na:,–(im hodne prisny ton. Nekdy mam pocit, ze slysim svou mamu. A to jsem si rikala, jak ja budu jina. HA HA HA Ja bych doma Brendu a Brendna mit nechtela. Byla by to desna nuda. : ))))

Luci, do Parize jsem si myslela, ze to zvladneme bez prestavky. Ale nedalo se to, byla jsem hotova. Hledali jsme nejakej hotylek, ale bylo plno a tak jsme asi 3 hodiny spali v aute.
Danula to zvladal naprosto super. Vsechno jsme prizpusobili detem a me jako tehotne. Hodne chodil uz i po svych, ale prece jen se vic vezl. Nocleh jsme meli v Etap hotelech, kde je prijatelna cena za noc a je to vzdy na metru. Jidlo jsem mela nabrane z domu, ale i tak jsme se si koupili na co byla chut. Nejdrazsi je tam piti. Za pul litru vody nebo coly chteli 3 eura.
Zpatky jsem si uz zavolala do Etap hotelu v Nemecku a vyspali se tam a dalsi den dojeli az domu.

Musim si postezovat jak jsem desne tlusta. Uz mam nahore asi 8 kilo. Jenze se to neda nejak ovlivnit. Mam takovy navaly obzerstvi, ze kdyz vidim nejaky jidlo tak zeru a zeru a neumim prestat. Za chvili se zacnu styden chodit mezi lidi. A to jsem teprve v 24 tt.

Az se ochladi nechcete se potkat? Rada bych vas videla.

Marcela

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.07.06 18:42

Ahoj,
Marcel, tak jak jsi to přežila? U nás vypadalo na déšť, ale prd z toho, už zas dusno.

Když už jste tu nakously téma výchovy a výchovných zásahů, tak mam dotaz - resp. dva.

  1. Báře něco vytýkám na zahradě a začne mi do toho kecat tchýně a ještě jí vyhrožuje, že jí dá na zadek, ač danou situaci řeším já. Vadí mi to nepřekonatelně (včera jsem jí naznačila, že na zadek dostane ode mě). Notabene, že malou si nebere, nestará se nic, takže mi vadí, že jí vyhrožuje výpraskem. Dle mého názoru na to nemá nárok, kor, když tam jsem já, nemluvě právě o tom faktu, že si jí sama nebere.
  1. řeknu Báře, že si má něco vzít, někam dojít či něco dělat či nedělat a začne jí buzerovat 7,5letý synovec. Furt jí buzeruje, když k nám přijde, začne mi tu uklízet její hračky, furt jí práská, že doma chodí v botech, že jezdí na špinavé motorce. Už jsem mu to řekla. Dneska na bazéně jsem mu řekla, že Bára slyšela dobře, že si má vzít plavky a tchýně začala pindat.

no a vlastně nesnáším, jak na ní furt všichni šišlaj a mluvěj s ní jak s debilem (to se jinak nazvat ani nedá). Tím spíš, že s tím synovcem mluvěj stejně (irituje mě, když jen zaslechu Ládíčku, pojď se nabumbat bumbání). Druhym vrzem ho švagrová denně honí, musí číst, psát, počítat, stačilo mi slyšet, jak na něj ječí, když to spočítal blbě ( v září jde do druhé třídy). Nevim. Ale má možná nějaké úkoly na prázdniny, ale aby tim trávil celej den se mi zdá praštěný.

Takže co si myslíte o „buzeraci“ dětmi dětí (jiná situace je, pokud na ně maj dohlídnout, navíc v tomhle věku bych ho hlídat nenechala) a co si myslíte a jak řešíte, když zasahujete výchovně ke svému dítěti a začne vám do toho hučet někdo jinej. Tím spíš, že jinak zájem žádnej.

Díky

G

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.07.06 22:08

Cau Gabi,
nevim, kde se tentokrat vynori ma odpoved, ale snad se doctes :o)).
To, co popisujes, by mi asi stalo za odstehovani. Tecka. Na tohle bych nemela. Me staci navsteva tchyne (hlidala nam min tyden holky a pro sve uspokojeni tu uklidila, preskladala par veci v lince, vyhazela, co se ji nezdalol.....­.....nakrmila kocku, pze se ji zdala hladova - to je ostatne jeji syndrom asi - nascpat vsechny kolem, aby se ani nehli a dali pokoj......), Alence cpala slanou tycinku hned po prichodu (jinak je donesla Bare - uzasny mls), pak ze ji da cumlat lipo bonbony na naramku, ze jji to bude chutnat......­....grrrrrrrrrr pres veskere vytoceni jsem se snazila mluvit klidne, ale dost durazne jsem rekla, ze Alca mela pred chvilkou banan a pak uz vecer bude jen sunar. Zasklebila se po svym a asi 8 liponaramku nacpala Barci na vsechny koncetiny. Ta cela stastrna nevedela, kde se ma driv olizat.......­....Uplne nejlepsi na tom bylo, ze jsem ji to odpoledne slavnostne JEDEN ten sladkej naramek koupila, at si jako uzije. No nic :o)).
Promin Gabi za odbocku - nedalo mi to. No kazdopadne bych si do vychovavani nerada nechala mluvit. A timto zpusobem urcite ne. Mate spolecnej barak? Brrrr. uz bych asi byla na psychiatrii.
No a sedmilety az desetilety deti X miminka - to je kapitola sama pro sebe. Mysli si - a jsou o tom presvedcovani - ze uz jsou velci a ze se umi o male prcky postarat, navic to poucovani....­...........ta­ky s tim sem tam bojuju, ale prinejhorsim (jsem hrozna, vim) to diteti durazne a s prislusnym vyrazem reknu v soukromi, kde me vnima a muzeme si i popovidat. Vetsinou se jde s nimi takhle domluvit. Ale je pravda, ze se tvarim dost nekompromisne. Nicmene to funguje.
Jeeeeee, musim jit. Jsme u nasich a ti maji PC v pokojiku, kde ted spi Barunka - budi se.
Tak zatim, Bubu

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.07.06 20:02

Bubu díky za názor. Stěhování je bohužel na dlouho, nemáme peníze:(

Zub mam venku, bolí mě celá huba, jsem na prášcích. Mam 3 stehy, za 2 týdny vyndání. Zatím úspěšně piju druhý den polévky brčkem, už je nemůžu ani vidět. Mam hlada:(

G

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.07.06 21:31

Gabinko,

už se mi také stalo, že mi tchýně začala „přizvukovat“, když jsem peskovala za něco Toma. Řekla jsem jí hned, že to zvládnu sama (nevím, jestli nebyla chyba, že to bylo před Tomem). Naštěstí mě v tomto tchýně respektuje …

Peskování malých dětí starším dítětem - zatím se mi nestalo, že by jiné staší dítě chtělo Petra poučovat (až na Toma, ale tam je to trošku jiné, ten se mi snaží pomáhat, dnes , když jsme přišli z venku, tak Petra si po:,–(il vedle sebe a sundal mu botky - rozvázal tkaničky a patřičně to komentoval, úplně jsem slyšela sebe…).
Nemyslím si ale, že to ty starší děti myslí zle, jen kopírují dospělé ( v tvém případě tvou švagrovou a tchýni, bohužel). Tím se vlastně učí …
Ovšem kdyby se mi nelíbil způsob jednání starší dítěte s mým prckem, nenechala bych jej Petrem vláčet …

Bubu - tchýně mi také poskládala věci ve skříni, dokonce srovnala Tomovi slípy podle barvy. To si nevymýšlím..... na sušáku mi přeskládala věci … Dost jsem se zlobila, člověk si hned říká, že toho soukromí moc nemá, kam asi všude ta tchýně leze.
Ale tchýně je jinak fajn osůbka..... ale už ji to „tchýňování“ asi leze na mozek.....

Marci - to vedro je fakt děsný! Zláště tobě musí být horko…když já byla těhu, tak mi bylo vedro i v zimě, natož tobě v létě v 30ti stupních. Já jsem jinak zmrzlá osůbka, ale těhu dělá divy …
24 tt??? Toto letí! Už musíš mít pěkné bříško, viď?

Holky, psala jsem trošku pomateně, neustále odcházím k Petrovi, z ničeho nic nechce usínat sám …chjo…nevím, co mu přeletělo přes nos.
Navíc je pěkně paličatý, drzý (vše se učí od Toma závratnou rychlostí, ještě se oba kluci ve svých vylomeninách podporují, jsou z nich spiklenci v opozici proti rodičům - když se zrovna nervou o jednu hračku…)..

zítra odjíždíme na týden do jeseníků, tak zatím papá
 Lila

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 16.07.06 11:32

No tchýně leda hází xichty, jak co udělaný mam, ale naštěstí mi do pokoje neleze a do věcí tuplem (nejspíš si pamatuje, jak jsem v těhu remcala, že její tchán přišel k nám do pokoje omrknout, jakou nám udělal švagr ložnici a lezl nám do skříní, což jsem fakt nemohla vydejchat). Ale vidět malýho kluka, jak někam přijde a začne poklízet - mě je toho kluka spíš líto. Protože je fajn, že si umí uklidit, ale na druhou stranu je vypeskovanej až až. Prd dětství. Kluk by si hrál, když s B přijdem na bazén, ale musí se učit, se učit, nebo má zmrzlý nohy apod.

Co se toho peskování týče, beru, že je peskování a peskování. Zkrátka se mi nelíbí, když mi do toho někdo kecá. Taky tchýni nekecam do toho, když je s B ve vodě. Ach jo, mít prachy a odstěhovat se…

Lilo, nerostou Petrovi zoubky? To se nám pak horší všechno. Vlastně ani nevim, jestli má smysl B dělat postel, když sama usínat ne jspíš nebude:))) Necham udělat od nevlastního otce postel do patra. Manža remcá na výšku, ale chci, aby tam pod ní měla hračky a možnost si zalézt. Navíc když bude spát výš než my, budou mít obě strany trochu soukromí.

No nic, končím. Jsem v Pze u mamky, páč manža je v práci, tak někdo se starat o B musí. A tchýně má švagrovou a synovce a spoustu práce a nikdy se nepřijde zeptat, jestli s ní může jít apod, páč je furt zaneprázdněná, tak jsem se nechtěla vnucovat a dávat najevo, že něco potřebuju (proto mi pak vadí o to víc, když jí vyhrožuje výpraskem).

Zatím pá

PS: Bubu, zítra zuby, co? Držím palce! Soucítím s tebou:)

G

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 16.07.06 16:03

Čau holky,
už píšu z domu, tak snad se komentáře srovnají :o). Byli jsme 14 dní u našich hlídat barák, psa a kočku, když byli na dovolené. To ještě připísnu, že ta tchyně uklízela vlastně u mé mamky.......fakt mi nikdo takhle na nervy dlou¨ho nevlezl. Považuju to za vrchol neslušnosti. Ale co naděláte, když je buranka a co je nejhorší, vidím to občas i na manžovi - tu výchovu :O/. Zase já mám taky svoje chyby, tak nezbývá, než to všechno tolerovat a sanžit se přizpůsobit..­.......no.
Trhání zubů se odkládá na srpen, protože jsem chytla angínu a mám ATB. Jen se pořád modlím, aby to nechytly i holky. Krk bolí jak potvora.
Gabi - ty stehy mě trochu děsí. U trhání 8ček mi nic nezašívali...­......:o((((( bojím, bojím. v živé paměti mám vytahovánís tehů z prstu v těhu a bolelo to jak čert :o/.

České spořitelně zase nejdou www stránky, snad se to do večera upraví nebo mě klepne.

Musím jít zkoušet. Zatím

Jo, Lilo - Barča má taky najednou období, že mě pořád volá, ať usínám vedle ní.........že by nějaké další období objevování samostatnosti nebo spíš uvědomování si okolí??? Nebo nejistoty?

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 16.07.06 16:13

No protože mi nikdy stehy nevyndavali (teda ty ze 2let na čele nepamatuju), tak se klepu taky:( Ale zas mi to až tak nekrvácelo (jen když Bára vřeštěla) a asi se to líp hojí anic tam. Jenže mi tomuseli otevřít, aby to dali pryč (jaksi to odvrtal).

Tak já poreferuju:) Myslim, že to musí bejt nepříjemný, ale jestli to nebude příjemnější než ty injekce…

Ať jste brzy OK!

Jo a uklízet mi tchýně u mojí máti, tak to bych s ní vyběhla rychlostí blesku…

G

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 16.07.06 19:34

No poreferuj......mě taky posílá zubařka k chirurgovi, pže bla bla bla - bude to prý složitější :o/.
No k té tchyni, ani nevíš, jak jsem byla vzteklá a ještě teď jsem. Pořád to se mnou lomcuje. Ještě pár takových jejích akcí a asi taky vyletím, ale to pak bude průser v celé rodině.
Zatím, Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.07.06 14:50

Ahoj holky,

tak ja teda muzu rict, ze me to vedro chybi. Jsem asi prastena, ale jak se ted ochladilo na tech 25 stupnu, tak mam doma studeny nohy a premyslim, ze vytahnu ponozky. : )) me ted jako tehu neni extra teplo. Ale videla jsem predpoved na ctvrtek az 34 stupnu.
Jinak vam musim rict, ze jsem rada, ze tchyni nemam. Jinak bych se asi zblaznila. Me obcas staci mama, ktera me dokaze peskovat jako malyho haranta, ktery nevi ci je. Ale taky se snazim byt tolerantni, ale nekdy ji mam plny zuby. A jsem rada, ze ji den nevidim. Ale potrebuju hlidani, protoze delam a tak nekdy je to dost tezky. Ach jo, clovek si nevybere.
Ted tady cekam az se Danula vzbudi. To mi dela naschval. Jsem domluvena s kamoskou a uz pul hodiny pretahuje. Normalne by spal tak hodku a pul a ted uz skoro 3 hodiny.
Jdu na nej mrknout a treba se sam probudi.

marcela, Danula a mimi 25 tt

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.07.06 21:55

Čau holky,
dneska bylo jak ž takž počasí, že? Já se teda na vedra netěším, protože mi je líto holek. Dřív, když jsem byla sama, to jsem si docela libovala. Nevadilo mi to vůbec. Ale teď..........­.............. Většinou vycházíme ven už kolem půl osmé, osmé, jestli si chceme užít na písku nebo stihnout cestou z obchodu i klouzačku¨, no a pak zase až večer. V paneláku se navíc nahřejí zdi, takže je tu výheň ještě v deset večer :o(. závidím baráky a na středu, čtvrtek už jsem se i s holkama nah¨lásila k našim. Bára mi tu beztak dva dny ráno kňourá, že chce jít nakrmit kočičku a pejska a trhat „bí“ (rybíz :o).
No, jinak jsme dneska zkoušeli ten vozík za ¨kolo, jen na hodinku a pomalu a holkám se to líbí. Barča se teda snažila se mnou (jely za mým kolem - známe chlapy) komunikovat, takže jsem hulákala, jak na lesy, ale tvářila se spokojeně. Stavili jsme se ještě na pumpě dofouknout p¨neumatiky, pže jsme delší dobu nejeli, takže si vysomrovala tyčinku a přidala jsem jí časopis, aby se nenudila. Vedle si dala pití a už ukazovala a chlubila se Alence. Ta ji dlouho nevnímala, protože za chvilku usnula :o)). Na:,–(ila jsem jim brýlky, aby jim přeci jen nenafoukalo do očí, ale Alča - neposlucha - je hned hodila pod nohy nebo je zaplýtala do motýla, co tam měla jako hračku. Taky bych si to hned vyzkoušela :o)), nechat se takhle vézt :o).
Manža kroužil kolem holek, kontroloval, komunikoval, jel víc do silnice, aby si auta uvědomila, že ¨je tam vozík (to když jsme přejížděli k té benzínce)....­.....zatím jsme spokojeni, holky vypadají taky, tak snad to bude časem na delší projížďky a hlavně na tu dovču v pohodě. (jo, nemyslete si, že jsem taková geroïka, do kopce jsem se nechala vystřídat O).
Toť mé dnešní úchvatné zážitky, tak taky pište, třeba se něco dozvím nového.......

Bubu

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 18.07.06 20:01

Ahoj,
tu taky koukám mrtvo:) Musím přiznat, ž eta vedra mě ubíjí. Doposud mi to nedělalo dobře kvůli astmatu, které se s počasím zhoršilo. Dneska jsem si pískala, jak měnebolí pusa, snědla jsem i jogurt! a to celé kilo Hollandie. Po 17jsem chtěla jít ven (na sluníčku 53st a má být hůř). Drahá se hodinu a půl dohadovala o tom, jestli uklízet bude nebo nebude. Vysypala tady dvě bedny hraček a ne a ne je uklidit, ale cáky chtěla. Tak zabralo, až když jsem jí zavřela do kuchyně, že když neuklízí, jdu sama. Venku mě na tom sluníčku za 20mins pobyt rozbolela pusa pořádně, dovršila to Bára další (včera mi za:,–(ila 2 - jednu shválně) ranou do bolístky. Au au:( Takže síla.

Mam další technickej - jak řešíte s dětma uklízení? Snažim se, aby uklízela. Nechci ,aby uklidila všechno, já jí i pomůžu, ale musí uklízet taky. A dokud neuklidí, nedělá se nějaká činnost (bazén, koupání, mlíko apod). Neberu to jako trest, ale jako učení se určitému sledu událostí. A povinnostem. Nechci na ní tlačit, ale aby mi tu vysypala bedny s hračkama jen proto, aby je vysypala a pak se nesnažila uklidit, to teda ne.

No, jak se máte? Písněte občas něco, ju?:) A do galerky PSTM jsem hodila fotky B.

G

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 18.07.06 21:40

Ahoj holky,
Gabi, psala jsem ti k te tchyni a cely mi to spadlo ach jo.
No vlastne sis odpovedela sama, ze bych ji nenechala, zvlast, kdyz malou nehlida a i kdyby, co by ji mela vychovavat vypraskem, kdyz jsi tam ty a ridis si to sama. Jina generace asi…
Ja zas s mamou resim, kdyz mala udela bobek do pliny, ze ji mama zacne rikat, jaka to je hamba. Nepremysli nad tim a rekne ji to, i kdyz jsem ji uz upozornovala, at ji to nerika, ze to hamba zadna neni. Jeste bude mit mala problemy se vykakat, ze se bude stydet, ne?

No a velky deti a Klarka, moc zkusenosti nemam, jen jednou se do ni trochu navazel kluk u doktora, mluvila jsem na ni a oslovila ji a on si z ni pak delal srandu haha ja vim jak se jmenujes a nejak se ji posmival a ona to samozrejme nepochopila a jeste mu rekla Pavlickova, protoze jsem ji naucila rikat tohle, na otazku jak se jmenuje. No nastesti jsme uz sli pryc. No to jsem ti moc neporadila vid.

Jinak k uklizeni se ji vest snazim, taky ze neco spolu uklidime, nez zacnem delat neco jineho, co chce, ze ji pomuzu… Vetsinou celkem ochotne jde, nekdy ale taky utece nebo se vzteka.

Holky byli jste nekdy v kosmetickym ustavu? Zacali se mi delat na tvari pupinky, presne uprostred tvare mam tak 2-3pupinky, blbost ja vim, ale mam to nekolik mesicu a nemuzu se toho zbavit, porad se mi to zanicuje dokola, uz tam mam jizvy, nevite co s tim? Jinak jsem na akne nikdy netrpela, tak nevim. Nez se mi zahoji jeden pupinek, je to treba i tri tydny a vzapeti tam mam dalsi. :-(

Na ty horka se teda taky netesim, to byt radsi zavreni doma, fakt.
Tak zatim pa.
 L.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 19.07.06 09:29

Klarisku díky.

K té pleti, akorát jsem psala do diskuse. Já nikdy o svůj xicht nepečovala. Nikdy jsem to neřešila. V těhu dokonce super. Pak jsm začala brát v únoru HA a jednou za měsíc, před MS, odporný ohromný ďobance, který bolely fakt šíleně. I hlava z toho bolela. Viděla jsem reklamu a v krámu akci na Garniere Pure, tak jsem to koupila a poctivě (až na výjimku teď, kdy marodím s tím zubem) si obličej čistím a mažu. Byla to i součást změny, kdy se snažím zhubnout. A ono to pomáhá. Ne 100%, dělá se mi to dál, ale maličko, nebolí, pleť mam OK. Takže co to zkusit? Ale je fakt, že nejlepší řešení je asi jít nejdřív na kosmetiku, kde ti zkouknou pleť a doporučí konkrétní věci a možná fundovaněji. Jenže se mi nechtělo a navíc na to zkrátka nemam.

To jsem asi taky mco neporadila, co?:)

G

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 19.07.06 13:27

S pleti nic moc problemy nemam, ale co jsem tehotna, vypadam mnohem hur. S Danulou jsem mela krasnou plet, ale ted jsem jakasi flekata a o vlasech ani nemluvim. Vubec se s nima nemuzu domluvit.
A chci taky hubnout, ani nevite jak a misto toho porad jen tloustnu a tloustnu. Ja uz mam misto kuze samej pomeranc. Divim se, ze ho nemam jeste na tvari. Budu k vam uprimna, jsem rada, ze jsem tehu, ale na druhou stranu uz se tesim az bude listopad a ja to budu mit za sebou. Prede mnou je jeste 15 tydnu, je to nekonecny.
Nekdy mam z toho tehotenstvi pekny depky. Po dlouhe dobe jsem cetla tu chytrou knizku a ditko uz by melo merit 30 cm a vazit pul kila.
Kdyz se podivam na Danulu, tak je to az nezkutecny jak to rychle uteklo. Vzdyt ti nasi milacci budou slavit uz 2. narozeniny.

Danielek ma ATB, mel rymu a pak kasel a ted mu to sedlo na prudusky. Ach jo, a to se nesmime koupat v tomto vedru. Na seznamu jsem cetla, ze by melo byt az 37 stunpu. Tak to je fakt dost.
Jo a taky mi dr. rekla, ze Danielek ma kylu na varlatku. A pry se to odstranuje operativne. Jsem z toho mirne v soku, bobisek muj malej. Az bude zdravy tak nas posle k urologovi.

marcela

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 19.07.06 14:48

Ahoj holky, jen se kratce hlasim, ze je u nas vsechno v poradku, ze jsem na vas nezapomnela.
Byla tu moje kamaradka z Cech na navstevu a taky ty vedra me ubiji, takze pocitac je vetsinu casu vypnuty. Zato mame v bazenku vodu, slunecniky a uz se cakame.
Nina ma dva zuby!
Mejte se, zdravim vsechny a obzvlast Bubu!
Pepsi, Lukas zitra 22 mesicu a Nina, brzo 7 mesicu.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 19.07.06 15:23

Pepsi nedivím se, ež jsi radši u dětí a u vody:) Taky bych byla, ach jo…

Marcel, naprosto si dovedu představit, jak se cítíš. Před 2roky jsem o kus víc těhu cítila - no vyloženě totéž ne, ale bylo střídavě oblačno. Těhu bylo super, ale spíš ty kontrakce mě přestaly bavit:))) Ale ted bych to všechno vrátila. No a váha pak půjde s dvěma prckama sama.

Mmch, holky, čí je ten chlapeček v galerce? Nikdo se k němu nemá. Ještě mě napadl Lukášk od Pepsi…

G

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 19.07.06 22:29

Holky mate cyklosedacku? jak vam to pripada a jakou mate? Nejak se mi nedari manzu presvedcit a kdyz jo, chce kupit nejakou obyc za 1100 a ja mam vyhlidnutou polohovaci Hamax za 2490, tak jestli je to rozdil…??

Jinak ja a tehu - dohodli jsme se, ze zacnem na podzim zkouset druhe mimi, male bude +/- dva roky. Na Klarisu jsme cekali pres rok, tak uvidime, jak to ted pujde. Ja na tehu hlavne poslednim trimestru teda nic nevidim a nijak se netesim :-(, na mimi jo :-))
Zatim pa
 L.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 20.07.06 10:51

Ahoj holky,
jdu se omluvit, že asi nebudu moc psát, spíš číst. Mam depku jak blázen, potřebuju se dát dokupy. Částečně to jsou zuby, které nebolí silně, ale o to vlezleji, částečně nadcházející MS a částečně nějaký problémy.

Mějte se lépe

G

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 20.07.06 13:31

Ahojky.

Jééé, Gábi, tak jsme zase na sebe narazily. Před chvíli jsem psala do Hubnulí:o/

Omlouvám se za delší odmlku, ale nejspíš bude jěště chvíli trvat.
Jak to vypadá selal na Gábiny depka. Že bychom se někam slezly dohromady a toše spolu depkovaly?

Ale teď k nám. Ráno jsme zamávaly dědovi a teď máme do příštího pátku klid. To totiž jedeme k našim na Moravu - moje babička má 85. a tek dělají nějakou oslavu. Jímá mně z toho hrůza. Nejen kvůli minimálně 5-ti hodinové cestě v tom vedru a prázdninovém provozu, ale taky z vlastní oslavy a těch řečí, co UŽ Káťa může jíst a vco by měla jíst a dělat a mluvit a tak. Vždyť to koneckonců znáte taky.
Kousek nervů mně už stála dědova přítomnost a neustálé vysvětlování co K může dát, kolik ahlavně jak často. Děda totiž trpí utkvělou představou, že malé děti musí jíst pořád. Takže K měla každou chvíli v ruce Bebe, piškot, housku, šáteček a nebo zmrzlinový kornout (bez zmrzliny, ale občas jsem jí tam něco dala a když jsem se nedívala tak přidal i děda, ach jooo).
Ve velkém jí jahody, hroznové víno, maliny i borůvky (pokud je seženeme), meloun vůbec nechce a stejně tak meruňky. Na milost občas vezme nektarinku, jablíčko a úplně zavrhuje banán (zase jsemto po delší době zkusila).

Za těch zhruba 14 dní se hezky rozmluvila: nejoblíbenější jsou pokřiky na osoby: dědóó, táto, tatí, mamí, Jálo (Jardo), Gábí (btw velice oblíbené zvláště ve spojení s tetou Gábí a Bálou, a při jakékoliv cestě na otázku co tam bude: teta Gábí a Bála).
Pak jí jdou příkazy: hačí, hají, dojů nebo dolů, nahou (nahoru), dám (jako dej) a když něco moc chce, tak ukáže prstíkem na sebe a prohlásí Káki (Kati).
Hezky řekne haf, Půů (méďa) a cokoliv dalšího je duý (jako druhý resp.další).
No je toho opravdu spousta a nechci aby to vypadalo jako chlubení, ale doufám, že si pamatujete nedávné doby, kdy jsem úpěla s „keke“.

A další věc - pokoušíme se o bezplínování. Doma ji nechávám lítat bez nebo jenom v kalhotkách a už si dokonce i párkrát sedla sama. Akorát ke kakání potřebuje mou „psychickou“ podporu:o).
A plete si, co vlastně dělá - takže když slyším čííí nebo kák, nebo bobe, tak jdem k nočníku. Stanovila jsem si situace, kdy se jí neptám a jenom řeknu, že půjdeme udělat … do nočníčku. Dělám to vždycky před spaním a po spaní, před prochajdou a po ní a než vleze do toho pidibazénku na balkoně. Dneska jsme to dokonce riskli ven jenom v kalhotkách a docela dobrý. Jenom, proboha, ať to nějak nezakřiknu, tenhle stav mi vyhovuje. Máme spotřebu asi 1-2 jednorázovky na den a na venek dávám pampers kalhotky (dneska už budou třetí den).

Tak jsem se vypsala, a ještě mám půlhdinku na relax.

Dočítat vše zppětně teď nebudu, možná později, tak pište ať vím, jak trávíte dny vy.
Pokud jsou tady nějací marůdci, tak posíláme pofoukání.

Gabika a Káťa (21m)

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 20.07.06 20:46

Fakt nikdo nic nenapsal?? Nebo jsem zase nechytla nový deníček?? …

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »