Podzimní očekávání 90 - Jak jsem se stala otrokem

Rodičovství

Ahoj holky, Po nějaké odmlce se zase ozývám. Snad to bude tím, že to našim dětem v deníčku táhne na 2.rok, dokonce jsou mezi námi již oslavenci, a ve mně to vzbuzuje pocity nostalgie, ostatně jako vždy, když se blíží podzim.

Před dvěma lety bylo všechno jinak. Už jsem to psala. Byla jsem naivní (ostatně která těhulka není, že? :-), plná všelijakého očekávání, natěšená z časopisů a příruček, z řečí kamarádek. Dobře věděly, co mi neříct, protože dobře věděly, že na vlastní kůži je to zážitek nepopsatelný.
Miminko se narodilo, všechno se točilo okolo něj a pocity euforie a nadšení z nového tvorečka v rodině se pomalu přesunuly v očekávání. Kdy se poprvé usměje, kdy se otočí, kdy bude pást koníky, kdy mu vyroste první zub, kdy dostane první lžičku, kdy poprvé promluví, kdy se poprvé po:,–(í, kdy postaví a kdy se rozběhne. Do roka to tenhle výčet stihly snad všechny děti a nastalo období objevování. Dítě mělo (a má) jiné reakce než dospělý, a tak jsem byla plná údivů i já. Nastalo období očekávání, kdy nastane čas odložit plínu a samozřejmě, jak se bude začleňovat do smečky dospělých a vrstevníků.
Nějak to proběhlo. Záměrně píšu nějak, protože všude právě tohle bylo různé a vypisovat všechny odlišnosti teď nehodlám. A pořád jsem byla přesvědčená, že naše dítě je to nejlepší ze všech, je jedinečné. Ono je, pořád, i dnes. Ale. Když jsem četla a poslouchala stesky a nářky jiných maminek, že to jejich takové není, a jak to mají udělat, moje pýcha rostla do nebes. Dneska se za to trochu stydím, ale jistě mě omlouvá má nezkušenost. Vysvětlujte totiž matce usměvavé, vstřícné, komunikativní, přátelské a poslušné blondýnky, že nedělá chybu.
Rozdíly se začaly projevovat celkem rychle. Nešlo totiž o to, porovnávat, co kdo umí nebo neumí, ale o to, vštípit si do hlavy, že každé dítě je jiné, je své a jedinečné a nikdy to nebude jinak. Ani kdybych mu já denně vtloukala do hlavy, že sousedovic Kristýnka už umí stojku na hlavě a brantráncův Pepíček bravurně zvládá trojkolku. Stačilo si jen uvědomit, že každé dítě má své tempo a svůj čas. Myslím, že jsem to pochopila velice brzy. Jen se bojím okamžiků, až to ve mně bude chtít měnit nějaká učitelka. Školková či školní. K tomu mám ještě pořád velké výhrady. Ale asi mi nezbyde nic jiného, než se s tím smířit, že moje dítě je takové, jaké je a ostatní přimět k obrovské toleranci.

Proč tohle všechno píšu?
Protože jsem měla o svém dítěti zcela jiné představy. A to je myslím normální. A jsem ráda, že do svých představ dítě netlačím, i když jedna má kamarádka si myslí, že ano a beru jej takové, jaké je. Aspoň doufám.
Občas se to ve mně pere. Jak široké určit mantinely? Asi jako v děloze. Dostatečně pružné a pevné ( tohle moudro jsem kdesi slyšela a moc se mi líbí).
A tak jsme dospěly ke kompromisům. Snad ani nemůžu napsat, že je legrační, když se svou dcerou občas diskutuji, ale když ona ke konci mého trpělivého a klidného vysvětlování pronese naprosto vážně to své „nó" a protáhne u toho hlásek, jako že jí to všechno jasné. I když vzápětí je všechno jinak, mám na tváři úsměv.
Při nákupech se tvářím celkem netečně, vím, že jí stejně chci něco koupit, ale vybrat si musí sama. Těžký úkol pro Váhy, ale život jako takový se s ní mazlit nebude. Takže možnost volby a svobodného rozhodnutí je potřeba.

No a pak jsou tu „ožehavější" záležitosti, přetrvávání miminkovství. Možná mě k napsání toho všeho inspirovala i diskuze holek v posledním deníčku - dudlík máme - nemáme. Tak já se tedy hlásím k tomu, že my ho ještě máme. A taky přiznávám, že ho svému dítěti násilím brát nebudu. Nedokázala bych to. (kamarádka ho dvouleté dceři vzala s tím, že je pro miminko v bříšku a dcera si týden rvala vlasy z hlavy, jak jej chtěla!). mé představy byly takové, že dudlík již mít nebude. Ale má. Během spánku jej má připnutý na pyžámku a v polospánku si jej sama našmátrá a vkládá do úst. Kdy se tohle bude odnaučovat, nevím, ale netrápím se tím. Dospěly jsme zatím ke kompromisu, že dudlík (bibiš) je na spaní a přes den musí být schovaný pod polštářem (hlídá jej Tvítýk - žluté plyšové kuře na spaní) nebo je schovaný v košíčku. To víte, že to na mne zkouší a vytahuje jej během dne, ale pak si s ním musí lehnout a odpočinout, a světe div se, většinou to funguje. Když stihne utéct a zabere se do hry a někde jej odloží, nenápadně ho seberu a ona si ani nevzpomene. Máme ale pravidlo. Ven se bibiš nenosí. Pohled na přerostlé děti s dudlíkem v puse mě fakt odpuzuje.

Takže jsme i mlíkový - lahvičkový. S tím se taky netrápím, že bych měla končit s flaškováním. Mojí mladší ségře mamka vařila kaši do flašky, když ještě chodila do školky, takže to nebude tak strašné. Horší je, že nám nastalo nějaké období (taky jste si toho všimly, že děti fungují v nějakých obdobích, která se objeví a zmizí sama?), že vyžaduje mlíko i v noci. Poslední týden i 2×. Ano, mé představy samozřejmě byly takové, že v noci dítěti nebudu podávat žádné pití a taky jsme to krásně dodrželi. Ale co s dítětem, které vás rozespalou, bosou, na studené podlaze do tmy mžourající prosí: „maminko, pošim míčo". Chvilku jej hladíte a balamutíte takovými kecy, jako že mlíčko není, musí se koupit, až ráno, až se dítě naříkavě rozpláče a pronese „mííííčóóó", že se v tu ránu naštvete, že chcete spát (už u postýlky trdlujete půl hodiny) a taky se vás zmocní zlost a prcháte do lednice a kýžený požadavek okamžitě plníte. Ihned je klid a jde se zpět do pelechu.
Vstávám, trpělivě vstávám a připravuji mlíko, i když přes den jsem jak mátoha. Vím, že i mléčné období pomine. Zas ale když spočítám její mléčný příjem denně, tak akorát s tímhle nočním tyjátrem pokrýváme dávku. Dneska jsme dokonce koupily novou lahvičku.
A dále: je to vychcánek. A to doslova. Jsme bez plínek, přes den a hezky si o potřebu říkáme. Někdy se nehoda stane, to když se dcerunka zabere do hry, nebo je z mého doslechu anebo příliš iniciativní a stahuje si gatě sama a sama to ještě neumí. Horší ale je, že toho pěkně zneužívá. Když vyčíhne moment, že se jí nevěnuju, s někým si povídám, telefonem nebo osobně, dožaduje se pozornosti a to právě tímhle způsobem. Nejdřív škemrá o mlsky, pak začne mít potřebu. Když se vprostřed rozhovoru vzdálím a jdeme konat, nic neudělá,chechtá se a mně je jasné, že mě zase dostala. Přesto to zatím není tak akutní jako dvojčata Mary ze Zoufalých manželek:-)

Zkrátka, když nastane taková chvilka, jako právě teď a já mám čas o tom našem robátku přemýšlet (hlavně si prosím neotevři album a nerozněžni se!!! :-), hledám odpověď na otázku, kdy to s ním bylo nejnáročnější? Šestinedělí? Ani ne. To nějak uteklo. I když třeba v chaosu, ale pocity euforie byly silnější než kolečka mezi kojením a přebalováním. Když začalo chodit? Ne. Vždyť toho přece tolik nenaběhalo a doma si nemělo jak ublížit.
Dovoluji si tvrdit, že nejnáročnější období nastalo právě teď. V našem případě tedy před několika měsíci, když jsme začali chodit na nočník. Vysazovat dítě co hodinu (myslet na to neustále!), převlíkat, vysvětlovat a přepírat. A teď, když si samo žádá, tzn. přerušit vše, co je rozděláno a téměř okamžitě letět na záchod. Ó, jak ty plínky byly pohodlné!
A pak ta neustálá pozornost. Je fakt problém to dítko zabavit. Co ji baví jeden den, nebaví ji druhý, nejzajímavější je samozřejmě to, co dělá maminka, takže mi se vším všetečně asistuje a mé tempo se zpomaluje a má konverzace s ní se obohacuje o pokyny.
Je to náročné. Děsně náročné období. Fyzicky i psychicky. Vím, že i tohle pomine a pořád myslím i na to, aby to nebylo jen o tom dítě obstarat a nechat jej růst jako dříví v lese, ale taky se mu věnovat a rozvíjet ho. Vždyť na to jsem se tak těšila!
Takže se pomalu přesouváme k tvořivostním činnostem. Barvičky, modelína, lepidlo, nůžky, knížky - ilustrovat malováním říkadla. Jsme teprve na začátku. Ale s trochu snahy a pravidelnosti se to jistě změní a za pár týdnů bude zase sama zabavitelná.
Takže se vrátím k tomu začátku. Opravdu si připadám jako její otrok. Někdy bych to pádlo převozníka ráda předala dál, aspoň na den… na dva (naprosto upřímně závidím všem kamarádkám, co mají ochotné hlídací babičky a nemají problém s tím k nim dítě na víkend či na dýl šoupnout!!!). A když pádlo předat nemůžu, uklidňuji se aspoň při poslechu CD Jana Buriana Dívčí válka speciálně písničky „ O dovolené", kterou si bez svolení autora dovolím zkopírovat:

Štěpánka má dovolenou
Bruslí mezi plenami a hrnci
Surfuje žehličkou po prkně
Plave když vytírá koupelnu

Dělá si výlety za nákupy
Do kina chodí ve snu
Na nic se sice nedodívá do konce
Ale zas to má zdarma

Opaluje se nad sporákem
Poslouchá muziku kdykoli dítě křikne
Navštěvuje módní přehlídky
V prádelníku

Občas do toho telefon:
Tak jak se pořád máš?
O dovolené…
No to bych taky brala

Štěpánka má dovolenou
Hraje lakros s naběračkou
Golf se smetákem v ložnici
Kriket s koštětem v chodbě

Cestuje do poradny
Odpoledne se projíždí
S kočárem v parku
A hned pak zase domů

Než se On vrátí z práce:
Miláčku co jsi celý den dělala?
Obejme ji a položí jí do klína
Svou unavenou hlavu

Občas do toho telefon:
Tak jak se pořád máš?
O dovolené…
No to bych taky brala

Ten bezelstný malý zázrak
Střed vesmíru
Ten sladký bílý trpaslík
Jí pomalu a nelítostně
Svou gravitační silou
Vtahuje do sebe…

Blahopřeji všem našim dětem k druhém roku, ať jsou zdravé, plné elánu, ať všem dělají jen samou radost, našim maminkám - těhulkám přeji poklidné dny do druhého konce a pohodový porod a hlavně!!! Musím taky vzpomenout na Danku, které to s námi nevyšlo, ale teď je také těhotná - držím moc palečky, ať to vyjde!

Mějte se rádi a já se zase ozvu…

Mia s Aničkou Amálkou (skoro dvouletou)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 14.09.06 07:41

Ahojky.  

MIO - moc hezké vzpomínání.
Taky začínám vzpomínat. Vyjela jsem si všechny své příspěvky v podzimátkách, abych dohnala pár restů v Kačenčině albu a při jejich čtení jsem se zase dostala zpátky.  

K vám jsem přišla, když měla K tři měsíce a musím říct, že to byla pomoc v pravý čas. O svých bojích s kojením jsem psala. Postupně jsem se pročítala přes první pády, první otáčení, plazení (možná si vzpomínáte na „raněného Meresjeva“) k prvním zoubkům, pokusům o sedání, lezení, stání. A k prvním krůčkům. Už je to rok a tři dny - co se Káťa prvně sama rozešla.
Ten druhý rok už nebyl tak bohatý na to „poprvé“, ale taky jich bylo dost. Témata mým příspěvků spíš zastřel smutek, deprese a stesky a vzdychání. Káťa se vůbec nechovala, tak jak jsem si to představovala. Musela jsem hodně slevit ze svých nároků a dokonce padly i první „nazadečky“.
Velikou změnou, ale byl můj změněný rytmus docházení do práce a nový člověk, nebo spíše dva, v jejím životě - hlídací Eva a její, tehdy skoro roční, synáček. Byl to první krok k její budoucí samostatnosti - ze začátku to bylo dost tvrdé pro nás obě. Pak se situace ještě více zkomplikovala a na její hlídání začal dojíždět i můj otec. Dodnes se s tím nemůžu vnitřně vyrovnat a tak sem opět ventiluju všechny své stesky. Jenom doufám, že si z tohoto období Káťa odnese jenom ty krásné vzpomínky. Např. můj nejrannější zážitek je asi z mých tří let - návštěva v cirkusu, takže co bylo předtím si vybavit nedokážu a tudíž ani nevím,jestli to třeba nepoznamenalo mé chování k ní.  

Minulý týden jsem na hrnčířských trzích v Berouně potkala spolužáka z VŠ. Nevím, co nás svedlo do hromady (on z Kladna a já z …), ale dali jsme se do řeči o životě, práci a taky o dětech. Když se mně zeptal, jestli bude mít K. sourozence, chvíli jsem zaváhala. V hlavě se mi honilo ledacos a trvalo půlminuty než jsem zakroutila hlavou. Ještě donedávna by žádná prodleva nebyla, ale najednou mi bylo líto, že už nic nebude. ALe nemám odvahu, a o odvaze to je hlavně. Proto obdivuji všechny x-násobné maminky, a tedy i Bubu, Pepsi, Lilu, BeJitku a držím palce i těm nastávajícím - Marceli, Lucce, Nanně a i Dancul a Markétě (ty už v deníčku nebyly, když jsem sem přišla, ale i o ních vím).
Třeba, jednou, až se zase najdu a budou přijatelné bytové podmínky, něco bude - ale spíš bych dala rodinu nějakému dítěti z domova.  

Takže spíš než otrokem svého dítěte jsem otrokem svým problémů a přání.   DUDLÍK - trochu jste mně uklidnily - používáme ho jenom na spaní, pak „odpočívá“ na poličce. Občas večer zkusím nedát jej, ale pak to dopadne, jako včera: Káťa leží v postýlce a skoro dvě minuty jej zticha. Odcházím z ložnice a ve dveřích mně zarazí- „Mami, dudi“. Do tmy se zeptám - „ty nemáš dudlík?“ - „Ne“ - „A vážně ho chceš?“ - „Ano“ - „Ale já ho nemůžu najít“ - „Mami..najoju“ - rezignuji a dudlík z poličky putuje do její pusinky. Za chvíli spí, v obložení svých plyšových kamarádů.  

Ani jsem vám nenapsala humornou historku z nakupování. Byly jsme na velkém nákuůu a když jsme projížděli kolem chlaďáku s jogurtama rozezpívala se K. na celé kolo - „ňam, ňam…bobí…“ - jestli znáte tu reklamu před večerníčkem. Od ostudy jsem celá zčervenala. Jo, to nás ještě čekají věci.   Marci - moc na tebe a Danýska myslíme, ať jste v pořádku a bez komplikací.  

Zatím vše.
Gabika a skoro 23-m Kačenka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.09.06 09:37

Nyní na příjmu …
BeJitka
Anetka    8.9.2004 
Terezka     14 let (květen 1992) ** **
**pepsi **
Lukášek    19.9.2004   
Nina    23.12.2005

Bubu
Barča    22.9.2004
Alenka    20.10.2005 ** 
Ajjja
Vojtíšek     24.9.2004 ** 
**MarcelaF

Daniel    24.9.2004   
bambulka    TP 7.11.2006 ** **
**Gabinka

Barča    29.9.2004

Nane2
Anna     1.10.2004   
Vítek     6.11.2000
mimi TP 5.2.2007

Lila
Petr     2.10.2004   
Tom    26.8.2000

Klarisek
Klárka    2.10.2004
mimi TP 25.4.2007

Mmiiaa
Anička Amálka    3.10.2004

Kopretinka
Davídek      4­.10.2004
mimísek TP 30.9.2006  ** 
**GabikaD

Káťa    15.10.2004

Alenka2004
Alánek    15.10.2004

lenculka
Ema    20.10.2004 ----------------------------------------------------------------------------
*Holky, jste tu? Ozvěte se!!!!

***Slunečnice**
Anička    29.9.2004 
Ondřěj     4.4.2006

Michellka
Jakub             11.10­.2004   
mimísek TP podzim 2006

Maciáš
Vojtík    14.10.2004     

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 14.09.06 09:42

Anetko dodatečně vše nejlepší k tvým druhým narozeninám!

Holky omlouvám se za nepsavost, ale nebyla moc nálada. Pokusim se napravit zítra či o víkend.

G

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.09.06 10:05

Tak jsem sem dala zase seznam, omlouvám se, že s tím zase otarvuji, ale říkala jsem si, že by bylo fajn, mít ten seznámek nahoře, blízko článku..... a moc pěkného článku…Mio

Dudlík- holky, s tím se netrapte, jak říká naše dětská zubařka. Dvoulě´táci jsou ještě malincí, dudlík potřebují…na uklidnění. Na můj dotaz, jestli mám Petrovi kupit tedy nový, pověděla jsem jí historku s dudlíkem a WC, tak řekla, že už nemusím, ale alespoń tu lahvičku na mlíko S DUDLÍKEM , že mu mám nechat. Zbytečně prcka nestresovat, klid dítětě je prý důležitější …
Co kazí zuby, je sladké pití a jeho celodenní pocucávání, třeba z hrníčku Avent..... Petr pije vodu, občas 100% džus ředěný, z lahve s dudlíkem nebo normálního z hrnečku …

Náročné období - to opravdu je. Ale já jej už tak těžce jako s Tomem neprožívám. Proč? Petr má brášku a já pro něj jsem většinou až na druhém místě. Kluci se zabaví spolu, třeba rvačkou o hračku, co máme jen jednu (ha,ha)… Občas musím Petra odněkud odnést vzpouzejícího a řvoucího v náručí (občas mě ze zlosti hryzne), ale už to neprožívám, jako dříve s Tomem. to jsem byla kdysi na prášky, jaké to mám děsné dítě, uřvané, co neposlouchá. Prostě Petra vezmu pod paži, donesu ho domů, zavřu dveře, on se chvíli vzteká a mě to už nevytáčí … vím, že ho to přejde (asi za rok, hi, hi), ale že je to součást jeho zdravého vývoje … no jo, na Petra jsme většinou dva (co se zábavy týká)- Tom a já (táta také, když není v práci) a je to hodně znát… Tom měl smůlu, že měl jenom mě a byl mi za pokusného králíčka …

Holky, jak dlouho je Danka těhotná? Mám velkou radost .....

Marci - držím Danýskovi palečky, a´t vše proběhne hladce!!!! 

GabikoD -MOC RÁDA ČTU TVOJE KOMENTÁŘE! Tím nechci říci, že se vyžívám v tom, když ti něco neklape … tvé komentáře - deníčky mají hlavu a patu (ty mé moc často ne), je v nich plno úvah, myšlenek … nezapomínáš na žádná „naše“ výročí …
S výchovou - jsou věci, chyby, které jsem ve výchově udělala a asi ještě udělám (žádný učený z nebe nespadl) a stydím se za ně. V tom nejsi sama. Častikrát mi ulítnou nervy a křičím … Tom se mi už začíná smát a říkat, proč křičím, že se to jde říci i jinak (to mu říkám já, když je rozčilený)..ani tak mě nemrzí, když tom dostane na zadek (jen v případě, že jej chytím), ale když mu řeknu věci, které bych neměla nikdy vypustit z pusy … nebo když jsem jen unavená a netrpělivá a hned vylítnu … to mě mrzí …
no, už se do toho zamotávám, jako ostatně vždy, tak zatím papá

Lila

 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 14.09.06 11:57

Lilo, Danka je v 6 tt. Tak ať to raděj nezakřiknem ;o). Tak jen šeptem: ať jí to vyjde.  

 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 14.09.06 11:59

Tak pardon…už v 7tt :o)

 
Kimmi
Stálice 95 příspěvků 14.09.06 22:49

Mio, ty jsi nezmar! Takový krásný a dlouhý deníček! Ale ty dobře víš,že za pár měsíců či let si to budeš moct přečíst a znova se vrátit zpátky do těchto chvilek… To já jsem lempl, přiznávám, že jsem tu nebyla už ani nepamatuju a i jinde… Moje chyba, nebudu mít „záznam vzpomínek“.
Můžu říct, že jelikož to prožívám potřetí, tak tohle období je trochu otrocké, ale já jsem si víc připadala jako otrok až když byly děti ve školce, já v práci, letím z práce, honem do školky, nakoupit, vařit, kde je nějakej klídek a kafíčko? A to nemluvím o tom, že ve školce je to pořád na vlásku, kdy to ubohé dítě zase onemocní, kdy se ráno vzbudí s teplotkou, kašlem, rýmou atd. a teď co? Zůstat doma? Nebo to risknout, že se to rozežene a čekat celý den jak na trní, kdy zavolají ze školky do práce? Tak na tohle se upřímně moc netěším… Kdo má babičku k ruce, tak to je jiná…Ale já nemám.
Tak že bych taky písla něco o naší Baru - je to teď  taky naše blondýnka, vyšisovaly jí přes léto vlásky. Docela si pohraje už i sama, hezky si u toho vypráví, ale venku jí musím pořád hlídat, jinak by se asi zaběhla. Dudlík - ten jsme neměly nikdy, takže to u nás nic. Nočník - přes den bez plen, řekne si, někdy má taky tendence se sama svlíkat a čurat na trávu. Ale na cesty plenu dávám, už se nám stala nehoda v obchodě, ta louže byla ohromná, nic moc, tak to mi za to nestojí. V noci samozřejmě plínka. Bára spinká pořád ještě ve šprušlíkové postýlce a zatím proti tomu nic nemá a vejde se tam, takže koupi velké postele zatím neřešíme. No a ještě papání - jí dobře, sama, většinou všechno co jí předložím, ale taky ráda mlsá. Miluje domácí koláče a buchty, to má asi po mně.
Holky, všechny moc zdravím, snad se ukázu častěji než jednou za uherák :-)
Kimmi a Baru, dneska právě 23 měsíců

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.09.06 23:00

AHoj holky,
Mio - opravdu moc krásný deníček. Taky jsem zavzpomínala a občas se zasmála a přitakávala :o).
Jak si vyjedete všechny své staré komentáře? Nebo články z roku 2004?
Ani teď nevím, jak začít. Chtěla jsem toho napsat víc… .....představy o dítěti.......bála jsem se je oBarči mít, právě z tohohle důvodu. Moc jsem jich neměla, proto mě mile překvapuje a ještě mě udivuje, když ji někdo chválí. To pak nad sebou uvažuju, jestl jsem normální, když odzačátku nejsem ta maminka, co si myslí, že její dítě je to nejhezčí a nejšikovnější v okolí.  Jsem na ni pyšná, je to šikulka, ale nikomu to nějak nechci moc říkat - možná proto, že se vždy sesypou „argumenty a poznámky jiného typu“ :o). To je rozdíl s Alenkou - ta je od miminka  smíšek a koketka, má velký oči a člověk by se nad ní (i cizí) občas rozplynul. Asi to souvisí i se stavem šestinedělí, kdy s Bárou jsem měla veliký zmatek a dnes myslím, že jsem si prošla lehkou depresí (lehkou jen proto, že se to časem tak nějak zvládlo) a u Alči byla naprostá pohoda. Tohle zase odvozuju i od těhotenství, kdy jsem s Barunkou v bříšku byla rozhádaná s mamkou a nejistota vyhrávala nad vším, co jsem si přečetla a „věděla“.  U Alenky už mi každej mohl políbit šos a trvá to dodnes.  Předtím jsem se strašně bála reakcí okolí........­...„jak jim dokázat, že jsem dobrá matka? a dobrá manželka?  .........že všechno zvládám?“  Dnes řeknu, že nezvládám, ale že je u nás nepořádek, ale veselo a děti se dokážou smát tak, že je to slyšet i přes dveře.........a zase pro kritiky nemám náladu ani čas naslouchat. 
Hlavně ne energii. A tím se dostávám k dalšímu tématu a jsem ráda, že to není těma dvěma dětma, ale že takové období prostě je. JSEM VEČER TOTÁLNĚ HOTOVÁ!!! :o). Nějak teď holky potřebují hodně pozornosti a vůbec. Taky to čůrání.......­......dnes jsem zastavovala auto 2 minuty po výjezdu, protože Barči se chtělo akutně čůrat.  JEDNU KAPKU vytlačila a smála se, že zalila kytičku.  Blikačky na autě vesele dál blikaly, ostatní je objížděli..........
Dudlíka - máme na noc, zase jsem to stáhla ze situace, kdy dudlala i přes den, naštěstí si nechá Bára vysvětlit, že je velká. Na to je totiž pyšná. Že ona je velká šikovná holka a Alča holt to mimnko :).  V noci jí ho ještě taky brát nebudu, na stresové situace jí stačím já osobně :o/.
Taky bych si někdy naliskala, jak jsem vylítla. Moc rychle a moc zhurta. Stydím se, ale v době, kdy jsem unavená a čeká mě další perný den (kdy asi nebude :o)) mě třeba večer dost naštve, když Bára začne protestovat proti usínání. Uspanou Alenku (hlásím úspěch se sammousínáním ALELUJA!) probudí svým kňučením nebo zkoušením prosby o pití nebo že se jí chce čůrat.  Uspávat pak znovu obě dvě je na další půlhodinu, pokud se obě rozkřičí a třeba žehlení nebo v daleko lepším případě vínko na stole stojí a chladne .  Vím, že je to daň za to, že spí dohromady, ale zase to jsem taky ráda. Ať jsou prostě spolu. Ať slyší i to chrupkání té druhé a když je dobrý den, neprobere je ani kňourání vzájemné, což taky považuju za úspěch.
Možná se snažím až moc, aby si rozumněly, snad to nebudu v budoucnu přehánět, ale o mojem vztahu se sestrou už jsem několikrát psala a stojím si za tím, že vliv na to rodíče měli.  

Mio - taky mám toto CD doma a už běžím poslouchat - naposledy jsem ho měla puštěné ještě bez dětí a už tehdy mě tahle písnička dostala. Takže dnes ji pustím manželovi, který přijde o dvě hodiny později, než „nahlásil“ (a já s tím počítala) a včera se běháním vyhnul koupání holek, což sliboval na kolenou dva dny před tím, protože se musel dodívat na cosi (pravděpodobně fotbal v TV).  

Někdy si říkám, jak jsem mohla být tak blbá a myslet si o životě to, co jsem si myslela :o))). Nemluvím o naivitě, na to jsem až moc velký pesimista, to ne, ale o mých názorech na výchovu, chování se k dětem a bytí jim vzorem, atd atd atd. Často, když vidím „prvotěhulku“ s blaženým úsměvem hladící si bříško, je mi jí až líto, co ji všechno čeká. Nevědomky se jen těší na uzlíček štěstí. Třeba vůbec sehrání se jako rodiny s klukem, co byl zvylký lítat po flámech a sportu, dívání se na TV s domácím kinem a milionem zájmů, bezstarostnou jízdou bych toto období nazvala :o))...........i když tvrdí, že vás miluje (a to málokterý umí říci v tu pravou chvíli), je to děsběs, než se oba „u:,–(íte“ a přijmete svou novou roli. Taky jsem nějaký čas bojovala za své zájmy.......mám je i teď, ale už ne tolik a ne tak často. Hlavní můj zájem jsou děti samozřejmě - my, matky........­......:o/  
Určitě se najdou i chlapi, kteří nejsou zvylkí být rozmazlováni, kteří rádi uklízí, hladí svou tlustou manželku v depresivních náladách po nabobtnalé tvářičce a tvrdí jí, že jí to sluší, sedí doma, jak jen můžou a spěchají za ječícím uzlíčkem, celí nedočkaví, až budou moci v noci stávat, aby si manželka odpočinula...­..........SCI-FI tedy není můj obor :o)))  

JInak zdravím Danku a držím jí pěsti.
Taky Lilu a  jsem ráda, že si opět nemusím připadat jako divná matka, když nad věcmi, kdy jiné skáčou, mávnu rukou a neřeším to. Taky občas poodnáším dítě v podpaží (podélně), kroutící se a řvoucí........někdy ho takto odnesu až domů a ty pohledy  někdy........... skousávám delší dobu. Dítě se ale doma bez publika uklidní :o)).
To tvoje hryznutí mi připomnělo, že Barča si asi předevčírem vzpomněla na doby kojení (Alenky) a s pokřikem „ham ham“ mi odkrývala triko. Asi po dvou minutách (delší dobu mé nervy dnes už nevydrží :o)) jsem triko ¨vytáhla a Barča se sápala k podprsence (hrdě držící svůj vyztužený tvar :o))). ¨- ležela jsem na zádech. Pod pěticentimetrovou mezerou mezi vyztouženou podprsenkou a mojí kůží nahmatala moje bývalé prso a strašně se culila. Zase „ham ham“, tak jsem jí řekla, že už tam mlíčko není, ale to nepomohlo, tak musela ochutnat. Nevadilo by mi to, kdyby to nevzala doslova........ona si HRYZLA!!!  Chudák se lekla, jak jsem zaječela. No třeba tohle v knížkách nenajdete :o)).
Ještě k těm zubům - mi zubařka říkala, že tam měla dvouleté dítě s 11 kazy a to muselo prý do narkózy, protože by to rozhodně nevydrželo. Takže asi se ty zuby opravují podle stadia zkažení a četnosti kazů…? Taky jsem občas slyšela, že se to nechává. Nelíbí se mi to, pokud by kaz mohl narušit vývoj druhého stálého zubu........to bude asi ten rozdíl, že?  Taky jste se dopracovaly k tomu, že si vystačíte samy na rozhovor? Já už jsem tak vyřešila pár věcí.........:o/)  

Marci, držím pěsti, ať vše dobře dopadne a ať zvládáte oba pobyt v nemocnici (teda všichni tři :o))
Těhulky, držte se!  

Zatím čusbus, Bubu    

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.09.06 02:13

Čusbus Bubu,

ty jsi ale spisovatel ..... díky za to …  už musím jít spát ( je 2,13 ráno), zítra zase vstáváme do školy … nesmíme zaspat … to je horší než školka …

tak papá
Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 15.09.06 07:56

Ahojky.   BUBU - ty jsi ale pisatelka. Překonáváš rekordy? Asi jenom spíš nahlas přemýšlíš. Já když píšu, tak potom toho po sobě ještě spoustu umažu. Aby jste si nemyslely, že jsem nějaká …
Taky by mně zajímalo, jak by povahově vypadalo druhé sítko. Jestli by bylo klidnější, pohodovější nebo naopak. Vzhledem k proházejícím stresům a náladám jsem přesvědčená o tom „naopak“. Ale třeba taky ne.
To, že držíš holky pohromadě je super. Mnohem lepší, než kdyby měly každá své. A tím, že jsou si i věkově moc blízko, budou ty hlavní záliby stejné. A možná i názory, takže se rozhodně nestanou navzájem protivníci, jako třeba já a brácha.
„Prvotěhulky“ - málokteré dochází spoustu věcí a i kdyby jsi je chtěla všechny varovat, odpoví ti, že o všem ví. Ale stejně ví houbeles. Jako já, jako ty a jako tisíce před nima.  Proto i ten můj obdiv násobným maminkám.
Dávám ti za pravdu, že nejhorší je vytvořit rodinu - málokteří chlapi, jsou ochotni slevit ze svých nároků z období „před rodinou“. Málokteří obětují část svých koníčků. Někteří si naopak navymýšlejí další a nové, jenom aby měli výmluvu doma.
Já, i když se snažím, tak pořád jsme doma rozděleni na skupinky: já a Káťa, já a muž, někdy muž a Káťa. Jako trojice akorát cestujeme a na dovolené jsme se ve trojici i cákali v bazénu. Nedaří se mi spojit K.obědvání s naším, a procházek taky užijeme dost málo. Ale to už je o těch předdispozicích, které si přinášíme ze svého dětství.
Mně, jako staršího sourozence, doma  spíše považovali za tu, která musí být dospělá a dělá jenom dospělé věci (takže jsem se chodila ukrývat do skříně a hrát si potají s panenkama). A já se hrozně moc držím, abych to neudělala i Kačence. Aby alespoň než opustí základní školu byla opravdu dítětem. (nakolik se to podaří, vám řeknu za 13-14 let :o))   Zoubky - taky mám pořád strach, aby byly v pořádku. U zubařky jsem s K ještě nebyla, ale sotva ji doleze poslední pětka (doufám, že to bude do narozenin), tak nastoupíme. Já sama se snažím o vyvážené jídlo a než cukrátko, tak ji raději dám jahodu nebo jablko. Ale v obchodech ji ty barevné obaly lákají čím dál víc. Ale zase nejsem herodes - má doma speciální krabičku, kde jsou jenom její čokoládky. Taky jí sladké cereálie (kuličky, kroužky), nejoblíbenější je jablíčková tyčinka s jogurtem (díky Gábi). Akorát na pití má vodu a v průměru 4 malé džusíky týdně.
No ale když je s dědou, tak si moc velké naděje nedávám.   Staré komentáře- no byla to fuška. Musela jsem projíždět archív a dohledávat všechny staré deníčky. Pak jsem si to vytiskla a teď jenom hledám to důležité.   LILO - Tomík si už zvykl? Nebo ještě pořád zkoüší smlouvat?   MARCI - tak jak dopadla operace? Pustí vás už dneska? A co tlak - jde to?   ALENKO - a co takhle něco i připsat :o))  

Nechci, aby to znělo, že se vychloubám, ale přemýšlím, jestli nemám vzít Káti plínu i na noc. Teď to určitě zakřiknu, ale už skoro čtyři týdny je v noci suchá. Vždycky ráno, když se probudí (v těch „smrtelných“ 5h) ji po:,–(ím na nočník a plínu má fakt suchou. Zase nechci nic uspěchat. Tak co myslíte? Nebo to vydržet ještě chvíli? Každý večer se kroutí a plínu nechce - „mami, toto ne“, nakonec ji přemluvím.  

Zjišťuji, jak má K velkého „pamatováka“. U spousty básniček dopoví poslední slovíčko v rýmu a vrcholné kousky máme:
*Kalamajka MI, MI, oženil se KOMINIK, vzal si ženu Elišku v roztrhaným****KO­KINU.
*Utíkej KÁKO utíkej, honí tě KOKOUJN divokej. KÁKA utíká co může, KOKOUJN ji dohonit NEMUE.

A při večerní hygieně, razíme: *kdo maže, **TEN EDE
, kdo nemaže **TOJÍÍÍÍ***.   :o))
Gabika  

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.09.06 09:41

Gábi, k tomu nočnímu bezplínování. Je to na tobě. Např. Lila tuším psala, že i při suché pleně se jistili ještě do 3let u Tomíka, jestli se nepletu. Bára se naopak počůrávala hodně dlouho až po probuzení. Takže je to na tobě. Můj postup byl ten, že Bára byla dlouho suchá a přes den už byla profík (na občasné výjimky), tak jsem si řekla, koupím v Ikea tu podložku a zkusíme to. Dám tomu týden, nebudu to lámat přes koleno. První den se nepočůrala, další 3 po sobě ano, pak na střídačku. Na konci toho týdne jsem se rozhodla, že dám plenu zpátky. Jednu noc v ní B spala, druhý den řekla, že jí nechce, tak jsem jí to vzala a bylo vymalováno. A počůrává se občas taky, ale je to tak jednou za 2týdny a většinou, když se v noci vzbudí a já to nestihnu. Podmínkou všeho u nás je, když sev noci vzbudí, musí okamžitě na nočník, jinak se počůrá. Ráno zpočátku jsem jí musela posazovat taky, ale teď už to zlvádá a já posazuju jen při nočním extempore anebo při nočním UM. A je suchá. Tož to je moje zkušenost. Rozmysli si, jestli si dáš nějaký zkušební období a tam si dej pozor, aby ses nezlobila apod. Tam by nefungovalo ani to, že bys byla smutná. Já si totiž např. myslela, že když se B počůrá, tak mě vzbudí, že jí to vadí, že je v mokru. Houbeles. Vydrží tak spát do dalšího buzení a to můžou být i hodiny. Rozhodně to ale nelámej přes koleno.

G

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 15.09.06 10:10

Ještě to teda zkusím vydržet. Myslíž, že jí uškodí, když ji jednou tu plínu nedám a třeba druhý den jo? Nebude to brát jako nějaké pokoušení?
A jak vypadá ta podložka. To je jako normální prostěradlo a dáváš ji přímo na to spát?
My od mala máme na matraci igelit a přes něj pak froté prostěradlo. Jestli to stačí. No, to abych si nakoupila do zásoby ty fro´táky ještě dva.  

G.

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 15.09.06 10:31

Bubu,
dobře to děláš:-). Kdyby tady u nás bylo něco podobnýho, taky to tak provedu.  Ale připomněla jsi mi, že jsem chtěla o víkendu /jedeme opět na chatu/ zajít do cukrárny na jogurtový pohár. Jo, jo, holky Blatná, to je můj sen. Tam bych chtěla bydlet. Všechno je blízko a tak krásně v klidu.  Tady u nás není nic a když je, tak je to daleko, že tam jedu 2 hodiny a těch lidí, no prostě mám z toho děsnej stres, tak tu radši sedím doma. No ba ne doma nesedím, ale strašně se těším na chatu, kde je to všechno nějak hezčí:-).
LUCKO, džíny už jsou v pračce a v pondělí je pošlu. Ale nechci za ně fakt nic, to bys mě naštvala. Je to starý hadr, který bych stejně vyhodila nebo někomu dala. Koukala jsem na tu gumičku v pase /tu která se dá povolovat /a zdá se mi nějaká vytahaná, tak ji možná budeš muset vyměnit. Ale jinak jsou v poho:-).
Jo, ještě jsem chtěla napsat k nočníku....­.Uprostřed léta najednou začala Anetka chodit sama od sebe…, ale jen když byla nahatá. Jen co jsem jí oblíkla - bez plen, jen kalhoty, tak čurala do nich:-(. A teď nějak dostala k nočníku úplnej odpor, tak jsem to zas vzdala:-(.  Vedle na chatě byla kamarádka, co má holčičku o půl roku starší, a taky měla pleny, tak jsem v klidu.
Zatím
 Jitka

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 15.09.06 10:33

Holky,
nevšimla jsem si, že je nový deníček, tak jsem napsala komentář do starého deníčku a teď ho sem překopírovala.
MIO, díky určitě je deníček super, hned jdu na něj  a pak se ozvu:-)
Jitka  

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.09.06 10:51

Gábi, no igelit - ale to se musí docela potit. Musim říct, že ta podložka je takovej - zespodu igelit, zeshora je to jakási „látka“ nepropustníá, ale dejchá to. Ale i tak se B trochu potí, já sama na tom teď spala a ozkoušela jsem to. No uvidíš. Je to pratelný, schne to velmi rychle. Cena za jednu je tuším 170,–-, mam dvě, ale na velkou postel pořídím asi ještě, abych tam měla dvě najednou. Je to velikost postýlky.

Myslím, že pro začátek si dej termín, jak dlouho budeš zkoušet, protože občas nehoda se ještě bude stávat, tak abys viděla. A tu dobu (např. u nás ten termín) vydrž bez tý plíny a pak podle výsledku uvidíš. Ale abys jí jednou dala a jednou ne hned od počátku…těžko říct. Dej tomu pár dní a podle toho se pak rozhodni. Třeba si za pár dní sama řekne nebo to zkusíš znovu.

Jinak obyč prostěradla mam dvě a ty mi zatím od narození B stačily bohatě.

G

 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 15.09.06 11:00

Ahojky,
U nás nic moc nového. Nemůžeme se nabažit nové zahrádečky tak vyšilujeme tam - než se to tam zkulturní, to ještě potrvá a sežere dost peněz. Ale už jsem si musela pořídit nějaké ty jarní cibuloviny (bledule, frésie, krokusy a nějaké ty tulipány)- u pokladny se mi protočily panenky- holt nic není zadarmo, akurát mě šokovala cena sněženek- za 10pidi cibulek chtěli 180Kč! Tak jsem si raděj místo nich pořídila růže- bílou, červnou a dvoubarevnou, tak jsem zvědavá, jak se jim u mě bude líbit.
Alánek si konečně užívá pískoviště a běhání a blbnutí.
My jsme totiž spolu se zahrádkou „koupili“ i príma babičku!!! sousedi vedle - starší pár- si Alánka okamžitě oblíbili a zvláště paní Danka- se kterou už si tykáme- se malého nemůže nabažit. Dokonce se začala shánět po nějakých těch hračkách po vnukovi- a taky že něco vyštrachala (její vnouče už chodí do druhé třídy- takže na babi už není čas-což jí přišlo děsně líto, už i proto, že se vídali skoro každý den a teď jí ten kontakt chybí). Dostal nejen formičky na písek, ale i kuželky, kostky, míče a máme slíbené zimní návštěvy u nich doma a odpoledná s knížkami. Huráááááá!!! Jsem ještě nadšenější, než Danka a manža si taky chválí. Konečně máme babičku!!! (moje mamka je až na Vysočině a tchýně místo aby babičkovala tak raději tchýňuje :()
Takže asi tak.
Chtěla jsem se vás ještě zeptat zda necháváte prcky oočkovat ještě nějak „nadstandardně“- žloutenka, meningokok, neštovice atd. My uvažujeme min. o těch neštovicích- už z toho důvodu, že je Ája ekzematik a mohlo by to mít horší průběh a taky- nač nechat trápit 14 dní dítko i sebe…
Tak piště piště, ať je co číst. (to říká ta pravá, že?)
Tak pěkný pátek a hezký víkend.
Alča a 100týdenní Alánek (700 dní)
PS: Jinak všem oslavenečkům všechno jen to nej a moře hraček :o)

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 15.09.06 12:52

Alenko - zahrádku moooc závidím. Chodit ven je něco jiného než být tam venku a ještě v soukromí. Příjemné je, že máte tak pohodové sousedy.
Ti naši, těsně vedle, jsou taky fajn, ale u nich pořád někdo je. A Káti, kdykoliv ji potkají, něco dají. Ti další nejsou staří a s paní si povídáme hlavně když venčí pejsky. Její muž má rád „skleničku“. A o těch posledních, ujetých, jsem už tady psala. Teď ještě setrvávají na chatě, ale sotva začne být chladněji, jsou tu jako na koni. A zase budou opruz…  

O o nadstandartu uvažuju - hlavně mně děsí ten meningokok. A částka za něj je přijatelná. Neštovice zatím ne. Počkám tak do 18let, a když je do té doby nedostane, tak bych byla pro i z hlediska horšího průběhu u dospělých.
No a vzhledem k tomu, že máme v okolí Brdské lesy a s nimi hodně klíšťat, tak snad na tu encefalitidu. Ale ještě si to rozmyslím. Jsem ráda, že už má za sebou ty povinné a to je pro mně nejdůležitější. Teď už jenom „čekám“ na nějakou reakci po těch spalničkách (byly jsme v pondělí)   Gábi- díky moc za radu - po té podložce se podívám a pak uvidím. Buď to zkusím v příštích třech týdnech nebo až po týdenní „návštěve“ dědy a babiček. Ach jo, už nás zase tady bude jako myší!  

G

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.09.06 16:33

Gábi s ohledem na to, jak to u vás chodí s těma návštěvama, bych to zkusila buď hned, nebo až po odjezdu famílie.

G

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 15.09.06 17:11

Ahoj holky,
včera se mi opět nezobrazovaly komentáře, takže teď mi trvalo, než jsem se pročetla.  

Bejitko - co dělám dobře? Nechápu, možná mám domotanou hlavu z toho, jak jsem pročítala i staré deníčky a mé komenty.......... a teď nevím........­......:O)
Očkování - taky jsem se ptala Dr. na ty klíšťata a bylo mi řečeno, že dokud nejezdí na školky v přírodě a podobně, není to podle ní nutné (a těžko se hledá termín), protože přý klíště musí být přisáté přes 24h, aby mohlo stihnout vyplavit do těla člověka svoje „bacily“.  No a každý večer děti maminka kontroluje,..­.............­.tak jsem se s tím prozatím spokojila, ale asi se jí zase brzy zeptám. Jsem zvědavá na vaše info.  

Zatím, Bubu

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 15.09.06 17:52

BUBU - o klíšťatech nám dr. nic takového neříkala. Akorát, že se to očkuje v zimě.  

Vrátily jsme se z procházky totálně profoukané. Vyšly jsme za pařáku - modré nebe, slunce, vedro. V půli cesty se zvedl vítr, ale opravdu nevídaný, přihnaly se mraky a teplota spadla alspoň o 10°C. No a my v kraťasech  a krátkém tričku…
 G.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 15.09.06 21:10

Ahoj holky,

Mio, moc pekne a pravdive napsany, ale to si nemusime povidat, to vime vsechny.

JSME DOMA. Dnes nas pustili a ja jsem hrozne rada. I kdyz jsme meli nadstandard, tak jsem se desne tesila do svoji postele. Danula nespi uz hooodne dlouho v postylce a tak spal se mnou. No co vam mam povidat, byl na me nalepeny jako kliste.
Ve ctvrtek rano sel jako prvni na zakrok, byli tam asi dalsi 4 chlapecci s kylou. Byli starsi a byli mnohem vic uplakanejsi nez Danula. Danielek dostal nejaky kapky do nosu, no musel to byt nejaky oblbovak, protoze Danula byl po nem takovej vlacnej, a jen lezel. Nastesti neplakal. Zato ja rvala jako mala holka. Mela jsem o toho moje chlapecka desnej strach, bobanek muj malickej. Cely zakrok trval asi 35 minut, byla jsem hrozne nervozni. Porad jsem chodila po chodbe sem a tam a do toho brecela. Sestricka me ujistovala, ze je vsechno v poradku, ze malej bude za chvilku zpatky u me. Jenze ja jsem tem svym tehu hormonum nedokazala porucit, ty slzy mi tekly uplne samy. Kdyz ho dovezli ze salu, tak spinkal a poplakaval. Sestricka rikala, ze ani nevi, ze place. Dopoledne cely prospal a odpoledne uz byl vzhuru, ale porad lezel. Vecer uz byl mnohem lepsi, porad mi rikal, ze ma BEBE a ze boli. Na noc dostal kapky od bolesti a spinkal celou noc. Dnes uz byl mnohem lepsi, a po vizite rekli, ze muzeme domu a v pondeli na kontrolu. Doma  se  Danula i ja citime mnohem lip, a taky  tady pekne radil.  Usnul po 8 hodine, ale bez uspani a ujisteni, ze maminka lezi vedle neho to neslo. Ale to mi vubec nevadi, hlavne ze je muj broucek v poradku a dopadlo to dobre.
Jo a muj tlak je jak na houpacce. Byla jsem na vystreni u internisty a tam mi nameril 140/70. Pry je to na hranici pro predepsani leku. V utery jdu znovu a da mi nejaky pristroj na 2 dny, ktery mi bude prubehem dne asi 100× merit tlak. Jsem zvedava, jak to dopadne, ale o prasky fakt nestojim a do nemocnice nechci.
Musim vas pochvalit, jak pekne jste se rozepsaly. Aspon jsem mela co cist. : ))))))
Holky, ja mam desnou chut na neco, ale vubec nevim, co by to melo byt. Pred chvili jsem snedla jogurt no a ted bych si dala kus masa. Jenze zadnou sunku doma nemame, jejda ja bych si dala poradnej steak a nebo tatarak.

Pekny vecer,

Marcela

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 15.09.06 21:43

Marci - vítejte doma.
Pobyt v nemocnici s dítětem mám odzkoušený a opravdu není nad vlastní postel. (já tu nemocniční neuměla napolohovat a tak jsem se moc nevyspala).
Danulka je šikulka teď už to bude v pohodě. Hlavně, aby se vše dobře zahojilo.
 Gabika

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.09.06 21:54

Marci,

Danýsek je fakt statečný klouček! A já bych na té chodbě také řvala, možná i po tom, co by mi ho přinesli … a těhu nejsem .
Tlak - to je potvůrka! Asi jsi dostala také pěkně zabrat, v té nemocnici, viď?
Tatarák - jé, ten bych si také dala. A jak jsem psala, těhu nejsem (vážím tolik, kolik jsem měla, když jsem šla rodit Toma) …

Tak přeji rychlé zotavování
Zdravíčko
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 15.09.06 22:25

Přišlo mi mailem

Učitel filozofie jednoho dne přišel do třídy. Když se studenti u:,–(ili, vzal ze šuplíku nádobu a naplnil ji povrch kameny. Potom se zeptal studentů, zda si myslí, že je nádoba plná? Studenti s ním souhlasili, že ano.
Potom profesor vzal krabičku s kamínky a vysypal je do nádoby s kameny. Zatřásl nádobou a samozřejmě, že kamínky propadaly mezi kameny.  Profesor se studentů znovu zeptal, zda si myslí, už nyní je nádoba plná? Studenti se pousmáli a souhlasili, že ano.
Ale profesor vzal krabičku s jemným pískem a vysypal ji do nádoby. Písek vyplnil i ty nejmenší mezírky mezi kameny. Teď už byla nádoba opravdu plná.

Profesor potom řekl: " Touto ukázkou jsem chtěl znázornit, že život je jako tato nádoba.
Kameny znázorňují důležité věci ve Vašem životě. Jsou to Vaše rodina, partner, zdraví, děti, přátelé, … a všechno, co je tak důležité, že kdyby jste to ztratili, bylo by to pro Vás velmi zničující. Kamínky znázorňují ostatní, méně důležité věci. Například Vaše zaměstnání, dům, auto …
A písek je všechno ostatní. Drobnosti.

Když dáte písek do nádoby jako první, nezůstane Vám žádné místo pro kameny. To stejné platí i v životě. Když budete ztrácet čas a energii zbytečnostmi - nikdy nebudete mít čas na věci, které
jsou skutečně důležité.
Věnujte proto pozornost rozhodujícím věcem ve Vašem životě.
Hrajte si svými dětmi, udělejte si čas na partnera, poseďte s přáteli.......
Vždy bude čas jít do práce, uklidit dům, uvařit oběd, nakoupit …
Dejte si záležet na kamenech - tj. na věcech a lidech skutečně důležitých. To ostatní jsou jen kamínky a písek. Hodně štěstí a doufám, že se Vám to podaří!" ukončil řeč profesor.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 15.09.06 22:28

Marci, gratuluji ke zdárnému zvládnutí pobytu v nemocnici. To  musí být strašné nervy i pro netěhotnou. Nedovedu si se ani představit. Brečela bych taky. Jsi šikulka a Danielek taky, tak si pak dejte za odměnu nějakou dobrotu :O).
Klarísek a nočník - mě napadlo - co takhle koupit taky takový nějaký pěkný prkýnko na záchod? Klárce se u nás, tuším, líbilo a potřebovat ho budete tak jako tak. Třeba ji víc chytne, když bude chodti na záchod, jako velká holka..........(pro ostatní - mám sedátko s medvídkem Pú, měkce vypolstrovaný, umyvatelný - nemohla jsem ho v obchodě nechat, i když tehdy bylo Báře sotva půl roku)
Holky mějte se, dnes se u nás paří burčák, snad zítra nebude bolet hlava..........  

A příští týden - jsme se dohodli - někam razíme, tak se moc těším zase :o).
Jo a nemáme penízky, jsou teď nějak moc vysoké náklady. Kupovali jsme holkám postele, teď je na řadě Alčina větší autosedačka, do toho narozky......­.......lednič­ka prázdná :o))))), ještě, že Bára se učí být bez plínek :o)).
už blábolím, tak dobrou, Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 15.09.06 22:30

Lilo, to je moc pěkný :)

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 16.09.06 07:53

Ahoj, přišla jsem pozdravit Marcelku a Danýska, jsem ráda, že to máte zdárně za sebou. Danýsek je šikulka. Tobě držím palečky, abys nemusela do nemocnice, to radši ty léky. Do konce ti zbývá už jen pár - taky šmíruju v listopadkách:)

G

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 16.09.06 20:06

Ahoj holky,

mám dotaz na maminky holčiček. Chci Báře k Vánocům pořídit panenku s výbavou. Maličkej kočárek máme, větší kombi koupíme, až bude větší a nebude to tolik rasit. Ale ten zbytek. Potřebovala bych tip na nějakou, která bude celá umělá, protože co jsem koukala v obchodech, tak jsou s hadrovými tělíčky. Aby jí malá mohla koupat. Aby mohla do pusy dudlíka, flašku. Zbytek se dá sesmolit (hlavně nočníček:))))

Díkes

G

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.09.06 20:46

Gabinko,

dceru sice nemám, ale jako malou mě fascinovaly čůrací panenky. Našla jsem na netu tuhle http://duhovysvet.cz/…hrastit.html
S obchodem nemám zkušenost, ani s touto panenkou … takže možná je tento komentář k ničemu …

Lila
P.S. už se těším na Petrovi narozky, miluje auta, takže u nás je to jasný (jinak máme doma kuličkovou dráhu, je na fotce v galerce a je bezvadná, pohrají si i tatíci ..... u nás staví Tom a tatínek, petr pouští kuličky ..)

 
Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 16.09.06 20:49

Ahoj holky a dětičky…
předem: Klarisku poslala jsem ti mail. Sice pozdě, ale přece, tak na to jukni a dej vědět :o)  

A jinak co my? My pořád nic. Miminko příšerně tlačí do spodku, ale doktor tvrdí, že rodit se jen tak nebude :o( Termín je ode dneška za 14 dní, ale upřímně říkám, že bych byla raději, kdyby to bylo dřív :o) Davídka jsme poslali na víkend s babičkou k prababičce (jel mašinkou, tak zážitek jako blázen) a užíváme s manželem volno. Doděláváme ještě nějaké věci, než se to mimčo přihlásí na svět, takže jsem prala ještě kočárek, myla vaničku a tak… Manžel maloval Davídkovi na zeď do pokojíčku mašinku (ach jo, ty vlaky u nás prostě vedou :o) a tak tady blbneme. Teď manža kouká na televizi u toho něco ťuká do notebooku a já se chystám na skládání puzzle. Máme tu jedno rozdělané a už bych ho chtěla mít z krku… pak na to nebude čas.  

Marcelko, obdivuju tě jak jsi to zvládla. Já jdu ve čtvrtek s Davidem na kontrolu s pinďou a mám už teď příšernej strach z toho, že mu ho budou přetahovat (totiž nás na to tak jako posledně upozornil…) Manžel nemůže, jede na poradu na dva dny mimo domov a mamka mi řekla, ať s ní ani nepočítám, že je na tom podobně jako já, totiž lituje ho… Takže jdu sama. Jedině bych do té doby porodila, to bych pak měla omluvenku a asi bychom to přešoupli na jiné datum…:o) Ale to si nedělám marné naděje…  

Tak jo. Už mě zase tlačí dole, jak tu sedím na té židli. Holky mějte se, já se pokusím ještě ozvat, než se rozdvojím a když to nestihnu, tak pak se asi ozveme až přijdeme domů, protože na žádnou z vás nemám telefon…  

Tak pa a mějte se báječně
Kopretinka+Da­vídek+mimi dneska 38tt
PS: Všem již oslaveným oslavencům vše nej nej..... taky už to máme za pár…:o)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.09.06 20:58

Kopretinko, proč bude doktor davídkovi přetahovat kůžičku? Myslíš tím strhávat? Má to moc zarostlé? Tom to měl také, lezla mu jen dírečka na čůrání, kůžičku měl přirostlou zespodu k žaludu. te´d je mu 6 a obešlo se to bez strhávání … Petřík jena tom obdobně, poctivě přetahujeme při každém koupání ..... a věřím, že do 6 let se kůžička přirozeně odlepí …
 Lila

 
Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 16.09.06 21:07

Lilo,  

jo přesně proto, co píšeš. Má tam jen dírečku na čůrání a naše dr. nás poslala do nemocnice na urologii… tam nám dali mastičku, po které se to během 14 dnů neuvěřitelně „roztáhlo“, takže jsme na to pak začali trochu dlabat (hlavně přes prázdiny, to na to nějak „nebyl čas“ :o( a ono se to zase zatáhlo. Dr v nemocnici (primář) říkal, že pokud se to nezlepší, pak mu to po prázdninách přetáhne. Objednali nás na 21.9. Tak proto. Já jsem chtěla začít znovu mazat, aby se to aspoň trochu zase roztáhlo, jenže David si na něj nenechá ani šáhnout. Je to pokaždý děsněj boj… Ale už to má zase roztažený… trochu. Tak uvidíme, co nám řeknou. Nebo udělaj…:o( Mám z toho ale strach.
 Kopr.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.09.06 21:18

Kopretinko,

nedivím se, že máš strach. Pindík je velmi citlivý, co si budeme povídat. Také bych se bála.
Co se zeptat doktora, jestli by nešlo začít znovu s tou mastičkou? Docela mě tady děsí ty diskuze o pindících a stržení kůžičky bez znecitlivění, což mi nepřijde normální v dnešní době .....

Petr se také brání, je to boj. Ale snažím se přetahovat, jen co to jde, ne násilím ...... malej už si zvyká. Ale jak jsem psala, Tom si na přetahování zvykl až te´d v šesti letech. Také už má pinďoura v pořádku a umývá se sám …

Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 16.09.06 21:43

Holky, já si vůbec nevšimla, že je nový deníček - Mio, moc krásný!!  

Já ani nevím, mě ani tak nepřekvapilo mateřství, šestinedělí atd, já jsem na to byla asi dost připravená, protože jsem byla poslední z kamošek bez mimi. Takže celkem pohoda, mě zaskočilo těhotenství. Vůbec se netěším na poslední trimestr, jak jsem byla neforemná a oteklá a jak to neutíkalo, jak jsem chodila pořád na záchod a v noci nemohla spát. No co to tu budu popisovat, všechny jsme to zažily a některé i víckrát :-)) A navíc u mě ty hnusný migrény v prvních 3měsících, předevčírem jsem se chtěla už fakt oběsit.  

Dudlík - dnes jsem vzala Klárce dudlík z auta, měla ho u autosedačky, jinak  ho má taky jen na noc, hodně najezdíme, tak ho tam měla připevněný. Dneska jsem jí to vysvětlovala, jaká je už velká a že jí dám kokinko - uplácení :-) - tak že ho necháme jen do postýlky, odkývala mi to a pak se stejně rozplakala a volala dudlíka. Navíc ona hodně mluví slova jak mají být, prostě řekně dudlíka maminko podej… Nebo v noci - MIO - taky na mě křičí maminko mlíčko dones - takže někdy ji uklidním, někdy jdu dělat sunar.
To mě připomíná - děláte ještě UM nebo už dáváte mlíko z krabice??? A dáváte trvanlivé nebo čerstvé? Já zatím pořád Sunar a asi ještě chvíli vydržím.
Nočník - nijak extra pokrok, občas se vyčurá občas bobek, už to neřeším. Možná že by to prkýnko pomohlo, nevím.  

Klárča taky zatím spinká v postýlce se šprušličkama, zatím neprotestuje, tak ji tam ještě nechávám. Velkou postel máme, ale pokojíček je v patře a zábranu na schody nemám, jak půjde do velké postele, budu to muset vymyslet, co  s tím. Protože se bojím, že bude chodit dolů za nama a nebude chtít spinkat, no snad ne.  

Už nevím, co jsem dál chtěla,  tak zatím…  

L+K+1

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 16.09.06 21:45

Jo Jitko, díky moc za ty kalhoty, máš adresu? Pošlu ti alespoň symbolickou cenu a za poštovné, tak mi písni na mail č.ú., ju?
 L.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 16.09.06 23:17

Čau holky,
jak se máte?
Kopretinko (to je dobrý, to Kopr. :o)) - jsem se nasmála), jsem ráda, že jsi se ozvala, držím pěsti, ať se to rozjede hned, jak bude mimčo připravené a ať nemusíš přenášet.  Já jsem u Alenky dva dny (nebo kolik) po termínu skučela, že už to nevydržím, že jsem první těhu přenᨚela 10 dní a nedalo se to vůbec vydržet(pak se stejně  vyvolávalo)..­...........a bylo  mi řečeno, že „pokud si to rodička výslovně přeje“, porod se vyvolá v co nejbližší době. Tak jsem jim řekla, že si to teda „výslovně přeji“, zapsali to  a  další den jsem měla nástup. Porod se ale rozběhl po Hamiltonovi v noci.  Tak jen, že to není úplně beznadějný, s tím přenášením :O).
Holky těhulky, držte se!
Novinka! Bára dnes usnula bez dudlíka. V nedávné diskuzi jsem se dočetla tip na odnaučení dudlíka (i když tak nějak moc nespěchám, pže ho má i Alča) tak, že se odštřihne špička dudlíku a tím se v pusince dítěte nevytvoří ten správnej podtlak.  Tak mi to šťouralo v hlavě, že jsem to dnes zkusila. Máme ještě náhradní dva, tak v případě neúspěchu by ho bylo čím nahradit (neúspěchu myslím tak, že by ho Bára chtěla i ustřiženýho :o)).
Inkognito jsem ho v předsíni kousek upižlala (ostrý to není) a položila, kde byl. Nejdřív ho našla Ája a tvířila se vyjeveně, ale aspoň ho kousala a řehtala se. Moje představy braly za své, ale když si ho pak vzala Barča, začla si stžovat, že něco není v pořádku. Tak jsem jí vysvětlila, že se už polámal, protože ho má už asi moc dlouho a že je teda rozbitej, že nefunguje....­.........chvil­ku koukala a dávala mi ho. Říkala jsem jí, že si ho může nechat, ale že je prostě takovej - nebrala jsem ho. Odložila.
Večer před spinkáním jsem jí ho dala jako vždy na polštář, ale přesvědčovala mě, že ho nechce. Chtěla jsem jího tam nechávat, ale ona pořád, že nee, tak jsme ho šli dát do koše (pořád ho nechtěla).  No a normálně usnula bez něho!!!  
Podotýkám, že vyhazování dudlíka z okna i do koše jsem dodnes odmítala.....­.........chjo, další zá:,–(a........:o)).  Uvidíme ale zítra. Dudlík je jen v koši s papírem, takže na zkoušku se dá zase vyndat. Jsem zvědavá.
Plinku už má jen na noc, překvapivě to zvládá, ale jsem zvědavá na první nachlazení, jak psala Lila.
Holky musím jít, zatím dobrou a mějte se a držte palce s tím dudlíkem. Bylo by to fajn.
 Bubu

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 17.09.06 07:31

Ahoj   BUBU - s tím dudlíkem je to dobrý nápad. Držím palce, aby to vyšlo. Když pak to zkusím taky. K dudlá taky jenom na noc a ráno mi jej vždycky podá, abych ho uklidila na poličku.
To víš, že nani zkouším, že ho dáme jinýmu miminku, ale …nezabírá. Asi to chce opravdu razantní jednání a nebo ten tvůj postup.   KOPRETINCE - co nejpohodovější vylodění. A Davídek jel tím vláčkem SÁM?  

Holka s samostatností vašich dětí mně úplně „děsíte“ - Gabči Bára se sama koupe, Davídek cestuje, Bubu Barča zase bez dudlíku, Miy AA kreslí a lepí, někdo už jezdí na trojkolce, sám se svléká, obléká… A my? žádný zázrak se nekoná. Ale co, hlavně, že jej zdravá.
Zatím čekáme na projevy po očkování.   S pindíkem - zaplať , že ho nemáme :o)), ale ty starosti s tím, to vám nezávidím. No, ale pak už jako kluci, to zase budou mít lepší.   GÁBINKO - my máme panenku taovou tu gumovou, je sice čůrací, ale když ji nedáš vodu, tak je dobrá. K ji vloni dostala k narozkám. Byla úplně obyčejná od SIMBA. Dokonce jsem koukala, že jsou na ní koupit i oblečení. Což asi já udělám. Vaničku s nočníkem a lahvičkou jsem dokoupila později.
A k letošnímna­rozeninám dostane od našich kočárek. Úpřimně, jsem na to zvědavá, vysvětlila jsem jim, co by měl mít a hlavně, aby byl pro dvouleté dítě - myslím rozměrově. Oni ho budou kupovat v Polsku, tam to vyjde mnohem levněji.  

A až z toho bude mít K rozum, tak se i ta panenka může eventuálně koupit jiná. Od nás bude mít kostičky lego s nějakými panáčky, co jsem sehnala na MMB.    

Včera jsme byli v lese na „ibiki“ a „oubi“. Pár jsme jich našli, bylo houbové rizoto. K se přejedla ostružin a byla úplně odrovnaná. Z toho chození. Nemohla se probrat po odpoledním spánku. A odpoledne jsme dokonce vytáhli golfky.
Z toho našeho města, jsem úplně na prášky. Na náměstí postavili podium a pár laviček. Zjistili jsme, že se koná den partnerských měst. Ale jestli si myslíte, že něco bylo, tak to ne. Sice tam vyřvávala nějaká kapela asi pro deset lidí a to bylo vše. Zato ve čtvrt na devět najednou slyším nějaké rány a hlasy a tak se jsdu podívat na balkon - a pod (nebo spíš nad) okny jde průvod s kapelou. Šli na to náměstí. A za půl hodiny rány jako z děla - ohňostroj. Kdo tohle vymyslel?
A to tam měli nějakou zábavu až do půlnoci. A pak, že platí nějaké vyhláška o hluku…haha.  

Dneska jdeme na leteckou show - je to memoriál M.Stáhalíka - to byl ten akrobat, co se před lety zabil - on pocházel od nás a tak jako na památku se každý rok slétavájí ostatní akŕobati a jiní letečtí dobrodruzi. Vloni jsme nebyli a letos poprvé jdeme s Kačenkou. Jsem zvědavá, co ona na to.  

No, tak jsem se zase vypsala, ale v poslední době mi nejdou krátké komentáře.  

Hezkou neděli
Gabika A Káťa

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.09.06 08:38

Mě taky ne, ale jeden zkusím…
Barča s dudlíkem - vlastně bez něho - v pohodě. Ráno jsme si převysvětlili situaci a kývla.
Jsem z toho totálně vyjevená.
 Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.09.06 11:39

Bubu,

s tím dudlíkem je to dost dobrý. Ty vlastně po Barči chceš, aby si ho nechala a dudala ho dál, ona odmítá (v tomhle věku většinou děti odmítají, co jim rodiče řeknou, dělají pravý opak - no, to jim asi nakonec zůstane ještě dlouho)… fakt bezva nápad, Baruška se necítí, že byla o něco násilím  „okradena“ …
U nás tohle nevyšlo. petr si dudlík rozkousl sám a s klidem jej dudal, ani si toho nevšiml, měl tam slin … tak jsem mu za něj dala náhradu, kterou vždycky odmítal…a světe div se, vůbec jsem nepočítala s tím, že si jej nechá, a nechal … no a konec toho dudlíku už znáte , putuje někam do čističky …

Holky, jak už jsem psala, dudlík na noc podle naší dětské zubařky ničemu nevadí , a je dobře, když je něco, co prcky uklidní ..... kdyby Petr moc vyváděl, koupila bych mu nový, fakt .....

Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.09.06 11:54

Gabiko,Petr samostatný moc není, jen si vyhodil dudlíka … bez plíny přes den je, ale nehody jsou, a vím, že budou asi do 3 let … ty noční tak i 4 let. Plínu na noc neřeším ..... je zdravý, je rád na světě a to je hlavní!

Klarisku - s tou postýlkou, Petr malou nemá proto, že jsme předělali pokojík pro Toma a tam se už mřížovaná nevlezla. Když se však Petr narodil, putoval Tom s tátou do naší manželské postele, a já byla v dětském pokojíčku s Petrem. Mělo to dvě výhody. Nebudili jsme s Petrem Toma a tatina. a Tom neměl tak silný pocit odsunutí na vedlejší kolej .....
Samo, že občas musel mužíček zaskočit v noci mě vystřídat (to jsem si pro něj došla), to když Petr ještě ve 4 ráno neusínal a stále řval .....
A Tom nebyl v mřížích od dvou let proto, že se tam nevešel! kromě toho mříže nesnášel … když přesedlal na velkou postel, chodil za námi asi 100 x, než usnul …
To samé s Petrem, co je ve velké posteli, přestal usínat sám, musí tam s ním někdo být, aby usnul, jinak za námi přijde. Navíc ve stejné době si vyhodil toho dudlíka, tak se ani nemohl uklidnit …

Jo, holky, stále máme oddělené lože. V děckém pokojíku spí na patrové posteli nahoře Tom, pod ním L. V ložnici jsem já s Petrem. Je to proto, že malej nám lezl na šprušle nahoru za Tomem, nedalo se to uhlídat. Ještě, že máme třetí pokoj .....

Tak zatím pá
Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 17.09.06 12:06

Lilo - já bych taky noční plínu neřešila, ale K si ji večer nechce nechat dát, dělá dost kravál. Zatím ji „přeperu“.
Operaci s dudlí´kem odložím až po návštěve zubařky. Kdyby měla mít K kvůli tomu nějak křívé nebo zkažené zuby, raději bych obětovala pár „hlasitých“ usínání.  

Kačenka malou postýlku pořád má a dlouho mít bude. Akorát se jí dost špatně vylézalo, přes tu úzkou mezeru a navíc je vždycky ťukla do hlavičky, tak jsme ji tu přední stranu odmontovali a vyrobili malé zábradlíčko (vyšlo nás na 26,– - starý práh obalený samolep.folií a dvě podpěrky na poličku) a zatím bez problémů.  

Jsem po výborném obědu (rychlý z pytlíku ) Kačenka už půlhodiny spí (dneska prvně měla žemlovku - sice ji snědla ale asi na sladší jídla moc nebude) a potom jdem na ta letadla. Venku je krásně.
 G

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 17.09.06 12:24

Aha, Kačenka se brání. To bych také nevěděla, co s tím … jo, existují plíny, co jsou natahovací jako kalhotky. Třeba by se malá dala obalamutit ..... a třeba to zvládne a nebudeš muset často převlíkat!
Petr se se mnou nepere, plínu mu dám v klidu. Tedy po tom, co si jej chytím, děsně rád lítá nahatý po bytě … exiboušek malinkej!
K obědu jsme měli smažák, mńam (Petr rizoto ze včerejška) … a venku je fakt nádhěrně, kluci byli pouštět draka…

tak papá
Lila

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.09.06 12:45

Jo, ty plinky vyrábí i Huggies. Je to drahý jak potvora, tak je máme jen jako  jistotu pro rizikový situace.  Ale taky v nich už zkoušela zpát a bylo to lepší v tom, že si je sama mohla stáhnout (jsou jako kalhotky v pase natahovací), vyčůrat se a zase jít do postýlky. Ráno to ale stejně nestihla, takže dávám zae normální. Od té doby se zase daří, tak mám zmatek. Ale třeba na cesty ty Huggies byly dobrý. nebo na ven - nemusíš rozlepovat. ¨Barča teď zrovna odmítá jakoukoli plinku, tak to řešíme jak se dá.
 Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.09.06 20:19

Ahoj holky,

jeee, vy jste toho ale napsaly. : )))))
Danula dobry, kdyz si nevzpomene tak lita jako fretka, ale kdyz jdeme curat tak mi rika, ze ma bebi a natahuje. Verim, ze to bebinko citi, ale snasi to docela dobre.  Horecky nema, takze si uzivame krasnyho pocasi venku. U nas v KM je krasna podzamecka zahrada a tam je obora se zviratky jako kozy, osel, husy, kaceny, slepice, pavy, srnecky, danek. No a my jsme tam byli tento viken kazdy den, protoze nas Danula hrozne rad krmi vsechny ty zvirata. Vzdycky koupime tak 20 rohliku a vsechno tam nechame. : ))))) Danula u tech zvirat prohodil par spravnych hlasek typu: „Pocem, ty osle“ coz rozesmalo i ostatni dospeli.

Dudlik - nemame asi 2 tydny. A vubec si na nej nevzpomene. Proste jsem mu ho jednu noc nedala a tim, ze byl desne unaveny, tak si na nej ani vzpomnel. A to ho nosil porad, dokonce mi ho nechtel dat ani pres den, kdyz jsme sli treba nakupovat. A to uz mi prisla ostuda. Nastesti jsme meli takovy cely pruhledny, takze nebyl tak moc videt, ale i tak poznamky lidi kolem me zraly.  Byla jsem moc prekvapena, ze neplakal, nedelal sceny, ze chce dudu. Nic, vubec nic se nedelo a tak jsme bez nej.
Pindik - kdyz jsme byli v nemocnici, tak jsem rovnou chtela, at se mu na nej podivaji, a dr. rikal, ze je vsechno v poradkud, ze na to je cas, a do 5 let spousta casu. Takze pri kazdym koupani pretahujeme, ale jen co to jde, zadny nasily.
Pliny mame taky uz jen na noc a je to parada. Je pravda, ze Danula si sam slipy nestahne, aby se vycural, ale uz jsme ve stadiu, kdy krici „curat, mami honem“ . Za to jsem rada, protoze driv jsem ho musela davat porad jen ja a ted uz si zacina rikat.
Jinak Danulu musim pochvalit, protoze je fakt sikulka. Ma puzzle s Mickey mousem a ma 15 kousku a uz ho dokaze slozit sam. Samo, ze u neho sedim, ale fakt uz to slozi uplne sam. Pak ma jeste medvidka pu a tam je 25 kousku a slozi pulku a s mou napovedou slozi i zbytek, ale mickeyho ma vymakanyho. : )))
Taky doma porad jedeme video kazetu mickey mouse. Na DVDcku jsme ho nesehnali a tak jsme museli poridit videokazetu. Prubehem tydne musim zajet do brna. Brnacky poradte mi, kde je nejaky velky Bontonland, protoze na webu maji nabidku dvdcek mickeyho, ale rada bych je videla a vybrala neco osobne.

Holky, ja porad zeru, bez prestani, bez ustani cely den. POMOOOOC, ja se fakt neunesu a tech zbylych 5 tydny az 7 tydnu asi priberu 100 kilo. Ja nemam hlad, ale porad zeru, poradte mi jak prestat. : (((((

Marcela

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 17.09.06 21:13

Holky, já mám z vás depresi, všechny děti jsou bez plen, já mám poslední vostoudnicu s plínkou :-((
 L.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.09.06 21:34

Klaris, vzdyt o nic nejde. Mate jiny prednosti, Klarka krasne mluvi. : )))))) My se s Danulou domluvime, ale ze by mluvil v nejakych slozitejsich vetach, na to si musim asi pockat.

Jooo, chtela jsem se zeptat, teda hlavne BUBU, ta na diskuzi reagovala, jestli nektera z vas pouziva ten menstruacni poharek mooncup. Docela me to zaujalo.

Marcela

 
Kopretinka01
Stálice 89 příspěvků 17.09.06 21:41

Ahoj
jen v rychlosti, začíná mi seriál (Ztraceni)…  

Pindík: Prostě tam ve čtvrtek dondem a uvidíme, ne? Třeba se nade mnou miminko slituje a porodím do té doby a tudíž se z toho vyvlíknu :o)  

Dudlík: Máme na spaní a to jak odpolední tak večerní. Neberu mu ho, protože by se nám to zase stejně vrátilo s příchodem mimča, takže to budeme řešit postupně, operativně…  

Plínky: Jen na noc a na odpolední spaní. Na záchod si říká sám. Ráno sundáme plínku a už hlásí, že si musí vzít „tenky“ (trenky) a že bude hlásit „mami e-e). No a pak to tak fakt probíhá. Doma. Doma volá "mámo e-e honem honem“ a to od začátku, co chodíme na nočník… Venku se pak slíkne sám, zahlásím „mámo e-e- šám“ , roztáhne nohy, chytne pinďu a čůrá… Obvykle se počůrá, trochu, ale pracujeme na čistém provedení :o)  

Strojení (někdo to tu nakousl): na to jsme patřičně hrdí, protože David si oblékne všechno na nohy (trenky, tepláky, ponožky a boty - i sandále). Na vrchu zvládá jen budnu, ale za to ji zapne (zip). On je na tyhle věci od malička šikula. Zkouší to tak dlouho, než se mu to povede, takže když se „samoučil“ nazouvat a zapínat sandálky, třeba celý dopoledne jsem o něm nevěděla, protože seděl na verandě a trénoval…:o) hihi
Cestování vlakem: Ne. Nejel sám… Jel s mojí mamkou. Vzhledem k tomu, že D je kojený pouze do 3 měsíců, protože já jsem neměla mlíko, tak je na cestování bez maminky a tatínka celkem zvyklý… V devíti měsících byl na týden sám s babičkou na prázdinách, u mamky na víkend byl poprvé někdy na 4-5 měsíci… A zhruba od letošního jara cestují s babičkou vlakem nebo busem za mojí babičkou alespoň jednou za dva měsíce, ale zpravidla častěji… David „žere“ mašinky, takže je to pro něho naprosto totální odvaz a taky kousek od mojí babičky (přes silnici) bydlí příbuzní, kteří mají velký statek a tudíž i techniku jako je velkej traktor a tak, z čehož D taky slintá, takže je tam o zábavu postaráno…:o) Prostě pohoda… Tož tak… nejel sám…:o)  

Už nevím, na co jsem ještě chtěla reagovat a začíná mě bolet hlava, takže jdu na ten seriál a budu končit. Miminko tam opět dělá psí kusy (je jeho hodina), Dolní část břicha (však vy víte, co myslím přesně) mě tlačí, jak kdyby mi tam někdo zašil kamení. Chodit nemůžu, takže se jen válím a MARCELO taky pořád žeru. Na druhou stranu nedělám si marné naděje, že by se porod rozběhl sám od sebe a to dokonce do termínu, takže mě docela zaujalo to, co psala tuším BUBU o tom vyvolání na přání rodičky, protože u nás to tak není. Nechají tě přenášet 10 dní a pak teprve vyvolávají. Vím to, protože jsem chtěla, aby kdybych přenášela, jako že budu, mi porod vyvolali už 4.10., tedy 4 dny po termínu, aby děti měli narozeniny pokud možno ve stejný den (pokud bych tedy porodila ten samý den, což taky nemusí být, že) a bylo mi řečeno, že to bych musela mít známé…:o( Takže smolíček pacholíček a v případě přenášení do úplného konce si pěkně počkáme do toho 10.10.  

No nic. Tak já jdu. Je mi nějak divně… Jestli u toho serigoše nagonec neusnu…:o(
Pa a dobrou…
Kopr.+ Dada+mimi

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.09.06 21:55

Ahoj holky,
Luci, prosímtě, až uslyšíš Barču vyprávět tou její maďarštinou, budeš se smát. Je strašně důležitá, opravdu toho chce hodně říct, my dvě si sice rozumíme, ale ostatní ani Ň. Leda tak Aja. Jinak mele a mele.  Fakt má každý dítko dřív nebo později něco jinýho. Tady na sídlišti mám kamarádku s dvojčatama a ty jsou taky normálně plinkový, nezačíná to ani řešit, protože to holky ještě nějak nepochopily. A třeba umí suprově skákat - to Barča trénuje vehementně (fakt chce sama) už tak 4 měsíce a pořád dopadá na tvrdý kolínka. A výskok vypadá tak, že se vyšponuje a pak jí vyletí akorát ruce a mrskne s sebou :o)). Když toh¨le provádí na pískovišti, lidi se otáčejí..........to ty plinky aspoň nejsou vidět :o)))).
Mooncup - jsem vzdala. Za prvé by to nezkousl manžel, za druhé potřebuju pocit, že můžu dělat cokoli - třeba stojky a s tím kelímkem bych si nebyla tak jsitá :o/ :o)). Za další jsem praštěná, co se týče mytí rukou a bakterií (já nevím kde jsem viděla ty breberky asi milionkrát zvětšený pod mikroskopem a od té doby mě provází fobie - to by Hitshkok /nebo jak se píš/ nevymyslel). Pravděpodobně bych ho potřebovala pro klid duše vysavovat :o)) nebo vyvařit před každým použitím, což je nereálné. No a v konečné fázi mi došlo, že stejně holkám dopřeju papírový plinky, plastový panenky, gumový skákadla, nafukovací míče a bazény.......­......atd atd a já se tu budu trápit s kelímkama..­........v eko­diskuzi (kterou stále sleduji) se teď rozebírají ekovložky - bavlněné - doma šité - prací. Prý je holky nechají namočené v kelímku, pak dají vyprat s plínama, žádné skvrny.......­.......no a já už mám husí kůži.
Používám sliz na praní, třídím odpad, snažím se žít ekologicky, ale autem stejně jezdit budu, elektřinu v paneláku nemáme solární,  ten „větrník“ na vytváření bioelektřiny bych kliďo uvítala, ale to by jsme museli mít domeček......­..........tak­hle žijeme ve městě, ürpostřed civilizace a všechno nejde tak, jak by mohlo a já jsem prostě ráda, že si můžu dát vždy čistou vložku..... asi je to pokrytecké, ale přiznávám se :o).
Jinak Barča dnes poprvé spí bez plinky, tak jsem zvědavá. Dudlík pořád nevyžaduje, ale stejně si myslím, že jak bude nemocná nebo něco, vrátíme se ke všemu tak jako tak :o/.  

Zatím dobrou, Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.09.06 22:05

Kopretinko,
já osöbně bych byla schopna jim tam sehrát jakékoliv divadlo - včetně sesypání se -, že už to nevydržím, jestli tomu jde pomoct. Naštěstí to nebylo potřeba - můj pohled byl možná dostatečně zoufalý :o). U mě byl prostě devátý měsíc 2× horor. O to lehčí jsem asi měla porody.  Ještě jsem chtěla připsat, že mi dělali vždy nekolikrát Hamiltona a když tehdy u Alči přistoupili na tu moji žádost, bylo tam samozřejmě bráno v podtaz, že už jsou cesty připraveny  a vše ostatní v pořádku.  

Jo, ještě jsem chtěla písnout, jak jsem si pročítala staré deníčky a své komentáře. Občas jsem se pousmála - prvorodičky jsou prostě jinde, že, ale moc se mi líbilo (to jsem si předtím nespojila), jak jsem si stěžovala, že mě přepadají chutě na Hořický trubičky, že je jím ve velkým, dokonce to tajím před manželem, aby už mě netrápil vyčítavými pohledy........a za dva dny jsem hlásila //.  Pak další očekávání, asi si dnes najdu svůj popis porodu - už jsem určitě plno věcí zapomněla :o).
Jdu na to. Holky usnuly a manža přijede až za hodinu. Tak zatím dobrou, já jdu rozjímat, Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.09.06 22:05

Kopretinko,
já osöbně bych byla schopna jim tam sehrát jakékoliv divadlo - včetně sesypání se -, že už to nevydržím, jestli tomu jde pomoct. Naštěstí to nebylo potřeba - můj pohled byl možná dostatečně zoufalý :o). U mě byl prostě devátý měsíc 2× horor. O to lehčí jsem asi měla porody.  Ještě jsem chtěla připsat, že mi dělali vždy nekolikrát Hamiltona a když tehdy u Alči přistoupili na tu moji žádost, bylo tam samozřejmě bráno v podtaz, že už jsou cesty připraveny  a vše ostatní v pořádku.  

Jo, ještě jsem chtěla písnout, jak jsem si pročítala staré deníčky a své komentáře. Občas jsem se pousmála - prvorodičky jsou prostě jinde, že, ale moc se mi líbilo (to jsem si předtím nespojila), jak jsem si stěžovala, že mě přepadají chutě na Hořický trubičky, že je jím ve velkým, dokonce to tajím před manželem, aby už mě netrápil vyčítavými pohledy........a za dva dny jsem hlásila //.  Pak další očekávání, asi si dnes najdu svůj popis porodu - už jsem určitě plno věcí zapomněla :o).
Jdu na to. Holky usnuly a manža přijede až za hodinu. Tak zatím dobrou, já jdu rozjímat, Bubu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »