Podzimní očekávání č. 66 - Co jsem před rokem nevěděla

Rodičovství

Ještě před týdnem či dvěma jsem to nevnímala, že mé holčičce je už 11 měsíců a co nevidět jí bude rok. Jenže teď mi připadá, že těch pár zbývajících dní je opravdu jen pár a že ROK je doba opravdu velmi relativní na události, které nás v životě potkají. Tak se nad tím zamýšlím...

Před rokem jsem se valila jako sud. Bříško dosahovalo téměř gigantických rozměrů a já už myslela, že nemá kam růst. Ale ještě rostlo. Nemohla jsem v noci spát a myslela jsem si, že se zase brzy dobře vyspím. Hm, všechno bylo jinak. Když se dnes náhodou podaří, že nemusím v noci na nohy, je to fakt zázrak.
Před rokem jsem byla plná ideálů, snů a očekávání, informací sebraných z chytrých knih a z internetu a co mi bylo podáno ústně jsem brala jako informaci zcela zcestnou, nemoderní a zastaralou. Ó jak jsem se mýlila. A aby toho nebylo málo, všechno mé vnímání bylo zastřené „lehkostí bytí", kterou mě naplňovaly hormony. Protože ty těhotenské a posléze poporodní mají v (nejen) mém životě nezastupitelné místo.
V chytrých knihách jsem našla opravdu jen teorii. A když jsem ji náhodou srovnala s praxí nějakých kamarádek, v mé praxi to všechno bylo stejně jinak. Navíc všude píší spíš o věcech příjemných, nabízejí neustále modelové situace, ale v praxi je vše naprosto jiné.
Myslím, že jsem toho věděla - rozuměj - měla nastudováno - opravdu dost. O těhotenství, o porodu, o šestinedělí… a stejně jsem byla překvapena. A věřím tomu, že až do tohoto kolotoče vstoupím podruhé, tyhle dosavadní zkušenosti mi budou úplně k ničemu, protože vše bude zase jiné.

Když jsem tedy ten uzlíček na svět přivedla, začal můj život opravdu nabírat jiný směr.
Jak ho chytit, jak ho přebalit, jak ho obstarat, no to jsem nějak zvládla. Nějakou představu jsem měla, o to další se postarala přirozená intuice.
Už v porodnici jsem zjistila, že jsem si měla sbalit do tašky úplně jiné věci. Situaci zachraňoval manžel, který mi dělal doručovatele několikrát denně.
Příchod domů s miminkem sice byl ve znamení velkého nadšení a naplnění štěstí, ale sotva mi někdo mohl poradit, že uspořádání věcí dle estetického řádu je úplně k ničemu, protože praxe bude vyžadovat uspořádání úplně jiné. Na co mít olejíčky nachystané v pokoji, když se používají hlavně v koupelně. Na co mít prádélko ve skřínkách, když je potřeba mít ho po ruce. A tak se do mého celkem uspořádaného života začal vkrádat chaos.
Dobře míněná rada: nepořizuj si pro malinké miminko hodně malinkých věcí, protože ze všeho rychle vyroste, byla špatně míněná, protože nevím, jaký počet je přesně „hodně„. Já měla 5 bodýček a patero dupaček velikosti 56 a při frekvenci znečišťování jsem je nestíhala prát. Respektive stíhala, ale v ruce. Ve všech větších kouscích se miminko doslova ztrácelo, všechny kabátky během těhotenství nakoupené jsme začali používat až po půlroce.
Taky nechápu, proč už tehdy jsem věci dělala složitě a nespolehla se na komfort nabízený v 21. století. Jako jsou například všelijaká udělátka nabízená v drogeriích.
Před rokem jsem opravdu netušila, že malý človíček spolyká tolik peněz a že pořídit si malé dítě je opravdu výhodný byznys pro výrobce. Když pominu reklamy a v nich vysmáté maminky a spokojená miminka, jak používají ten či onen výrobek a jen s ním jsou opravdu šťastné, podléhala jsem chvílemi depresím, že jsem špatná matka, když prostě chladným rozumem po tomto výrobku opravdu netoužím a nekoupím jej. Dokonce jsem navedla všechny příbuzné, ať mi to do baráku netahají. Postupně jsem začala na věci měnit názor a přijala je za své.
Miminko opravdu nepotřebovalo tuny olejíčků, kačenek, vatových tamponků, šamponků a zásypů, ale nějaké vlhčené ubrousky a balíky plen by se jistě sešly. Já bláhová, v domnění, že ušetřím, pořád trvala na těch látkových. O já naivka.
No, mini miminko se zdárně překulilo a to doslova a byl z něj prcek o trošku větší.
Bláznila jsem, když jsem si myslela, že kupované příkrmy zruinují náš rodinný rozpočet. Ale to jeho malinkaté bříško bylo opravdu malinkaté a opravdu toho moc nesnědlo, takže vařená potrava byla jen času a surovin mrhání, úspornější bylo opravdu koupit tu malinkatou skleničku i za 15 Kč, protože jí prcek měl jen na ochutnávání a to ještě po tři dny.
Když konečně dítko začalo tolerovat lžičku a potravu z ní, nastal čas vaření domácí stravy. Co na tom, že příručky radí tohle a ono… já už toho byla tak zblblá a zmatená, protože každý pramen uváděl něco jiného (rozuměj - zavádění té a té potravy v ten či onen měsíc), že jsem se na všechny dobře míněné rady vykašlala úplně a spolehla se na svůj instinkt a zdravý rozum. Byla ve mně dušička, abych něco neudělala špatně, a pak dítko nemělo tu či onu alergii, to ano a taky výčitka, že jsem špatná matka, ale uklidnila jsem se tím, že JINDE to nechodí ani tak, jak to dělám já, že naše mámy nás taky nějak vypiplaly a že i africké ženy taky ty děti přivedou do dospělosti… no … tématiku rozvojových zemí sem opravdu zatahovat nechci, ale myšlenka na africké ženy mi pomohla několikrát.
A tak se náš prcek rozjedl. Jsem zastánce zdravé stravy, to ano, ale nějaké prohřešky oproti ní se mi taky do jídelníčku vloudí a to i do jídelníčku dětského. Přesto dítko prospívá a já ještě pořád určuji, co bude či nebude jíst. Zatím… někdy je jeho vůle silnější než mé rozhodnutí.
Před rokem jsem opravdu nevěděla, co bude z věcí pro miminko opravdu nutné a co nikoli. Při pořizování výbavičky jsem se řídila rozumem a obsahem peněženky a snažila se nepodléhat právě reklamám a tomu, co už nakoupily jiné kamarádky. Šlo to ztuha, to přiznávám a tak jsem zase prožívala výčitky svědomí z mého selhání, že když dítěti nepořídím to či ono, budu špatná matka. Reklama je opravdu mocná čarodějka. Přesto můžu velice zodpovědně říct, že opravdu nejvíce se používá kočár - to tedy žádnou těhulku nenapadne, co všechno v něm bude jednou smýkat, protože ta si představuje to nastrojené miminko a jak právě s tím novým „módním doplňkem“ vyrazí do světa a se pršáčkem hodně nahoru se bude chlubit.
Kočár je fakt doplněk a nikdy bych nevěřila, že se jeden model může omrzet. No, nechme tedy módní trendy stranou, je potřeba pořídit kočár bytelný, pevný, lehký, skladný, pohodlný pro dítě. I dnes se děsím toho, co vidívám na ulicích a lituju maminky i děti v nich. My jsme kočár vybrali dobře, jen tedy nevím, zda jsme neměli investovat do nového, protože tenhle už měl něco za sebou a tím NĚCO nedokážu upřesnit co. Látka už je vytahaná, vybledlá a podvozek značně rozviklaný. Já se ani nedivím, když tolik trpí mými nákupy. Jsme ještě jedna z mála domácností, která nevlastní motorové vozidlo, takže všechno, opravdu všechno musím odsmýkat kočárem.
Taky mi nikdo dostatečně barvitě nevylíčil, jaký bude problém s dítětem nakupovat. Sice se ještě příliš neprojevuje hlasitým či vzteklým křikem. Vjet do obchodu přes „kolotoč" a kličkovat úzkými uličkami (naprosto úžasné je to třeba v papírnictví, kde na vás na každém rohu číhají nejméně 3 balíčky, do kterých zaručeně kočárem vrazíte nebo po nich chňapne ručka dítěte), ale kam dávat zboží, když máte ruce plné kočáru… na to prodejci nemyslí. Ruční košíky taky nejsou ve všech obchodech k mání a krabice na sporťáku opravdu vozit nejde. Takže nakupování je pro mne vždy velká improvizace. A to nemám kočár pro dvojčata. Jak to dělají jejich řidičky, to vážně nechápu.
Další věc, která stojí za zamyšlení při pořízení, je postýlka. Taky nová. Stabilní, bytelná, pohledná. Dítě v ní spí denně, po dobu zhruba tří let a je docela nepříjemné, když se vám půjčená postýlka po dvou rarášcích v nějakém 10.měsíci používání vaším potomkem rozklíží při trénování jeho pohybových dovedností (rozuměj - stání a kývání a lomcování). No, tak jsme ji sklížili, sešroubovali, dítě naštěstí neutrpělo úraz a spíme v ní dál.
Chytré knihy radily, že není potřeba miminku pořizovat hračky. Tak s tím rozhodně nesouhlasím, protože naše dítko je velmi zvídavé a potřebuje neustále nové a nové podněty. Během toho moře času, kterého jsem během těhotenství měla opravdu hojně, jsem si mohla alespoň udělat představu, co je na trhu k mání a za jaké finance. Aspoň bych pak nemusela horko těžko shánět a lítat až teď, což je s kočárem a nespolupracujícím dítětem obtížné. Takže hračky určitě pořídit, ale ne jen hrkátka, chrastítka či jak se tomu v jednotlivých krajích říká a plyšáky darované, ale hračky, které porostou s věkem nebo přesněji dítě do nich doroste. A tak se nám v bytě začínají hromadit plyšáci, které opravdu nepotřebujeme, ale aspoň si na nich dítko trénuje mezilidské vztahy - vypichuje jim očička, hází je na zem, mazlí se s nimi, krmí je, dává jim pít… Všude se povalují kostky, o které se dobře zakopává, knížky - leporela v levných obchodech typu vše za 29,– , protože je naše dítě rozžužlá, na víčkách od přesnídávek se dobře surfuje… hračky vydávající zvuk či pohyb. Takové se hodí skoro vždycky.
Na čem se dá výrazně ušetřit, je určitě oblečení. Nakupuju zá:,–(ně ve značkových sekáčích, protože mám záruku toho, že se mi zboží nerozpadne po třetím vyprání, nepustí barvu, nezmění tvar… zkrátka je tím nošením u prvního majitele řádně otestované a za třetinovou cenu. Přesto tedy oblečení je největší zápřah pro peněženku, zvláště když od nikoho nic nepodědím a to ani ošoupané kousky na doma. O těch extra kouscích na vycházky ani nemluvě.
Co jsem ještě před rokem nevěděla a nikde nevyčetla? Že i téměř rok po porodu a téměř žádných porodních ani poporodních komplikacích můj sexuální život nebude úplně v pořádku. Ani lékař můj spodek neoznačil za neobvyklý, takže mé „problémy" snad souvisí s mou psychikou. Nebo hormony? Jo, příroda je mocná čarodějka…
Taky jsem si nikde nenastudovala, že příchod nového človíčka do rodiny tolik změní chod všech zaběhnutých situací a myšlenek. Že zamává se všemi dosavadními vztahy. Nikdo o tom nemluví, nemá čas nebo se stydí, ale malý človíček je opravdu pořádná zabíračka. Absolutně jsem netušila, že budu několik měsíců, vlastně od porodu permanentně frustrovaná z trvale neuspokojených potřeb a teď nemyslím těch sexuálních, i když to může s těmi právě duševními souviset. Že nebudu mít čas na to, co bych chtěla, přála si, měla. Že se můj život nebude odvíjet mým biorytmem a že mě to pořádně oploští. Nedivím se, že ženy končící mateřskou dovolenou mají takové problémy na trhu práce a vůbec s návratem do normálního života, protože dítě, manžel, domácnost je jejich celý svět a i když se holky opravdu snaží… jsou mimo. Jsou mimo, mimo dění okolního světa, zprávy ze světa sledují z rychlíku, jestli vůbec, kulturní či společenské akce loví odkudsi z paměti a pokusit se o diskuzi na žhavé téma a být 100% zasvěcen do problematiky - no tak to by zvládla snad nějaká marťanka z Marsu. A co nějaký seberozvoj - psychický (taková ta povídání, jak být lepší, sebevědomější, úspěšnější, být víc v pohodě a víc sexy…) a fyzický - obléknout si obleček z dob před těhotenstvím či mít tělo ještě hezčí, protože ty reklamy - zase na nás útočí a ty hubené kozy v nich jsou k nepřehlédnutí… a co dokonce nějaké studium cizích jazyků? Tak na to už snad ani marťanka nemá!
Před rokem jsem taky nevěděla, že značně utrpí i vztah s manželem. Je pro mne pořád ten nejdůležitější člověk na světě, ale prostě někdy na něj fakt nemám náladu a on to fakt nemůže pochopit. Že i když mi maximálně vychází vstříc, musí se smířit s tím, že on je někdy za den ten jediný „normální" člověk, koho za celý den vidím a s kým mluvím a že tudíž je i hromosvodem mých pocitů, nálad a frustrací. A že se s ním dokážu pohádat kvůli pitomině… to bych do sebe určitě před rokem neřekla. Věci, slova, situace, které mě dostanou do varu raz dva, (dítěti nejde na:,–(it botička a osoba, se kterou jste měli domluvenou schůzku vás prozvání mobilem nebo autobus právě odjíždí ze zastávky…) by ještě vloni stály dlouhou frontu, než bych je možná strčila do úst. No a tady někde se pokládají kořeny nefungujícím vztahům. Náš případ to jistě nebude, protože těch bouřek je zatím málo a opravdu se oba a to docela i rovnoměrně snažíme náš vztah vědomě pěstovat.
A to je snad ta nejdůležitější věc, kterou si nikde nepřečtete. I po tom všem, co jsem dokázala (vynosit, porodit, opečovat dítě, manžela, domácnost, udržovat teplo rodinného krbu), jsem neupadla v očích mého muže. Pořád jsem pro něj ta žena „nambr wan" … tedy do té doby než se na scénu dostane má konkurentka - dcera. Manžel by měl ženu pochopit a dát jí to najevo. A ona jemu na oplátku by měla dokazovat, že není jen ta „buchta od plotny a od dítěte" a společně by měli pracovat na tom, aby jejich život i nadále měl směr. Ne ve dvou, ale už ve třech. Aby přijali svou roli v životě, roli rodičů a řádně fungující rodiny.
Není to utopie, to rozhodně ne. Jen pořádná dřina, která stojí za to.

Nejsem žádná fňukna. Mí blízcí, známí, kamarádky o mně říkají, že jsem nastartovaná 3× rychleji než ostatní lidské bytosti a že zvládám trojnásobně víc věcí. Nevím, nechám to na jejich posouzení, já jsem nezmar a musím toho mít pořád hodně na bedrech.
Táhnu to dál, snažím se zůstat normální, nezbláznit se ze stereotypu, stíhat všechno, co by se mělo a někdy i nějaký bonus navíc, být pořád pro mého muže přitažlivou, být perfektní mámou a i když jsem docela, ale docela opomenula napsat o té radosti, kterou z mé holčičky mám, věřte, že ji mám. Opravdu. Bez ní, než přišla mezi nás, to bylo v životě fajn, nechyběla nám, ale dnes si to bez ní nedokážeme představit. Stala se jeho součástí a neodmyslitelně k nám patří. Sotva bych napsala krásněji to, co cítí každá žena, která má svůj poklad v náruči (či spící v postýlce - teď právě), ale chtěla jsem se zamyslet nad tím, co mi chybělo… před rokem…co jsem chtěla vědět, co mi nikdo neřekl, co jsem nikde nevyčetla a čemu mě naučil život. Život s miminkem, kterému bude za pár dní rok…

Mia s 11 měsíční Aničkou Amálkou

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  08.09.05 08:43

Týýýýýýýýý vado.....supe­eeeeeeeer!!!
Nejen, že jsem první…hi hi hi…ale že.......
Zdraví nepřihlášená Alča a za pár dnů 11 měs Alánek
až bude vícej času, ozvu se podrobněji

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 08.09.05 09:21

Ahojky.

MIO - mockrát děkuji za ten nádherný deníček. Sice mně neznáš, přišla jsem tady až po tobě, ale já Podzimátka četla dřív a tak trochu o tobě (alespoň z „té“ doby) něco vím.

Přesně jsi se trefila do toho, co zrovna dneska potřebuju a to povzbudit a připomenout všechno to krásné i podivné čím jsem těmi skorem 11 měsíci procházela.

Kačenka je po 10 dní „hodňování“ dneska ultra protivná a teď zase chápu i pocity GÁBINKY. Zrovna dneska bych ji (Káťu) nejraději někam vystřelila. Ale zařekla jsem se, že to vydržím a raději jsem ji uspala. Proto nám teď trochu čas.

Na hodnocení mám ještě více než měsíc čas (do 15.10) a ta pak rozjedu své vzpomínání na nejvyšší obrátky (den před porodem = na poslední chvíli odevzdávané statistiky, legrace z možného zbytečného odjezdu do porodnice, dlouhá nepřítomnost muže - i pře několikeré prosby, dlouhé hodiny bolestí, rychlá operace a pak…už ten vřískací nádherný uzlíček - který mě btw dneska opravdu moc a moc se..zlobí)

I já byla velmi pracovitá, hodně jsem toho stíhala, ale teď ne a s nynějším pracovním vytížením manžela navíc mám tak akorát čas ze společenské konverzace probrat pozdrav, jak bylo, co malá a dobrou noc. Ještě, že je E-mimino, protože jinak bych bych se z toho zbláznila.
Navíc, jak už víte, mám oboje rodiče dost daleko a teď prožívám i rozčarování z jejich vztahu ke mně a malé (zvláště mých rodičů). Nebyví mně každý druhý den poslouchat máminy stesky na to jak jsem daleko, jak je to dlouho co malou neviděla, jak už je asi velká, co už všechno umí… Sakra, vždyť to mají stejně daleko jako my a navíc, když se vypraví sem, tak k tomu nepotřebujou stěhovací auto. Netahají se sebou postýlku, kočár, sedačku, kabelu a milion dalších nezbytných věcí. Nemusí vymýšlet zábavu pro malé dítě, které je tak živé, že delší než hodinovou cestu v kusu nesnese. Navíc je táta na invalidním důchodu, celé své slovenské rodině dělá „zásobovače“, aby ušetřili peníze a že mu tady citoě strádá dcera, zeť a vnučka je mu šumák. Když pak přijedou, diví se, že je malá nepozná a nechce k nim na pomazlení a když už se to začne lepšit, tak odjíždějí. Navíc poslouchat „rady“ mamky, které jsou mimo mísu a navíc i kolikrát opožděné, je pro mně úplný „balzám“.

No co jsem ale chtěla to mám Omlouvám se za „vylití“, ale už mně to začalo hodně moc deptat a navíc ta Káťa.

Shrnuto - prostě by si tenhle deníček měly pročíst všechny těhulky, mimo těch recidivujících, že VĚRU?, aby bylo jasno.

Zatím smutná a ulevená Gabika

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 08.09.05 09:31

ahoj,

to leti co? snad uz si rok ani nenapisala dennicek :o). to je super ze to tak zvladate, takze mas kapacitu na dalsie :o)
pa
danka od pstm

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 08.09.05 10:10

Ahojky Mio,

před tímto článekem smekám, napsala jsi to perfektně !!!

Peťula

 
Anonymní  08.09.05 10:14

Ahoj,

Mio vystihla jsi to ABSOLUTNĚ PŘESNĚ! Pod všechny body se můžu podepsat taky. Taky se poslední týdny a dny nemůžu zbavit vzpomínání jaké to bylo před rokem. Pořád se mi vybavují vůně a pocity z posledních okamžiků těhotenství a z prvních chvil s Barčou doma....... Bylo to nepopsatelně nádherné.
Myshka a 11 měsíční Barča

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 08.09.05 10:40

Mio,
napsala jsi to uplne perfektne. To sedi.
Zdravim i ostatni maminy, ktere si me treba jeste pamatuji a i vsechny ostatni.
My budem uz 19.9. slavit rok, takze me vzpominani zasahlo naplno. Mam strasnou radost z pokroku meho broucka, ale vcera jsem se pristihla, ze je mi to na druhou stranu i lito, ze uz nemam to malinke vonave miminko, ale splhajiciho skoro rocniho raubire.
Protoze mame moc hodne dite, ktere od sedmi mesicu spi celou noc, musim rict, ze nas vztah s manzelem je moc fain, on je i nejlepsi tatka, ktereho jsem si mohla vybrat. Pri te prilezitosti vam muzu napsat, ze i nam se postestilo podruhe a na vanoce nam do rodiny pribude holcicka.
Detem zdar:-)
Pepsi s Lukaskem (skoro rok) a Pupikem 25+3tt

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 08.09.05 10:44

Mio,
trefilas to přesně. Až na výjimky to funguje u nás obdobně. Během toho téměř roku jsem si srovnala, co nutné je a není a už u nás vše chodí jinak. A přiznávám, že třeba úklid, i když Bára dovede nadělat pěknej čurbes, nepřeháním a vůbec se hodně věcí dělá jinak.
A opravdu musím zapracovat na sobě, protože Gabčo, Bára včera dostala pochvalu za trochu hodnější den a večer mi to vrátila i s úrokama. Fakt si ani nechci představit mít dvojčata. Pořád věřím, že bude líp. Přesto vím, že až budu mít druhé dítě, rozhodně nebudu připravená natolik, aby mě něco nepřekvapilo. I to řvaní od narození jsem myslela, že mě připraví a prd:) Mě snad překvapí už jen hodné neplačící mimi:)))
No dneska od rána uklízím (ač jinak je uklízecím dnem sobota dopoledne), protože zítra odjíždíme na víkend do Špindlu. Musím ještě zabalit. To zas bude tašek na 2 dny:)))
Takže se mějte zatím hezky a papa
Gabča a Barča

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 08.09.05 11:01

Mio,ty máš spisovatelské střevo viď?Moc krásně jsi to napsala…a pravdivě…díky díky díky…a piš častěji…papa Kokhi a Véna včera 11m

 
Anonymní  08.09.05 12:29

Ahoj Mio a všechny ostatní mamči,

od Tebe jsem přestoupila k listopadkám a Tvé skvělé deníčky mám snad všechny vytištěné a moc mi pomohly při rozhodování se co zařídit, pořídit, jak to .

Tenhle si vytisknu taky ale z naprosto jiných důvodů. Abych se mohla kdykoliv (kdy mi situace zas začne přerůstat přes halvu a když třeba Terezka jednou za den usne :-) )začíst.
Přesně tohle jsem si potřebovala dneska přečíst, protože jsem byla uplně down. Teď sedím, mam ubulený oči a nějak se mi díky Tvému psaní Mio moc a moc ulevilo.

Ještě jednou děkuju

Měj se krásně

Nenicka+Terezka skoro 10m

 
Kimmi
Stálice 95 příspěvků 08.09.05 13:35

Mio, ty jsi fakt „superwoman“! Opravdu stíháš 3× víc než my běžné smrtelnice - práce, domácnost, blogy a teď i deníček! Je fakt super! Opravdu nám nastal čas bilancování po tom dlouhém roce, kdy se toho tolik změnilo. Máš pravdu, že udržování rodinného krbu je někdy dost dřina. ale já si myslím, že to za to stojí. Já mám za sebou už 14 let „udržování“ a myslím, že nejhorší jsou ty začátky, sžívání se spolu s partnerem a potom i s miminkem, pak další krizovka - nástup do práce po MD, to jsou všechno taková prověřovací období pro vzájemný vztah. Myslím, že to má daleko k tomu, aby takový život byl jednotvárný, i když zrovna na MD nejsem zrovna v nejlepším kulturně-politicko-odborném rozhledu:-D / Když to třeba srovnám s mojí známou, vrstevnicí - bezdětná, bez manžela a partnera, veškerý čas i prachy jen pro sebe, cestování, nákupy pro sebe cokoliv - já bych teda ale neměnila ANI ZA NIC!!! /
Holky, přeju nám všem moc moc radosti z našich skoro ročních ratolestí, i z těch našich případně starších nebo z těch případně budoucích, mějte se
Pápá
Kimmi a Barunka, 11 měsíců + 2 holky 12 a 14 let

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 08.09.05 14:37

Ahoj holky a Mio,

pridavam se k ostatnim a nemuzu nez souhlasit.
Jsem taky ten typ, co musi porad neco delat a byt jen na materske by me asi srazilo na kolena. Manzelstvi svym zpusobem taky dostalo zabrat, ale neni to nic, co by se nedalo zvladnout, i kdyz ted jsem si jista, ze chlapi to maji v zivote jednodussi.

Marcela

 
Anonymní  08.09.05 15:11
 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 08.09.05 20:21

Táááák ahojda,

hlásím se s blbou náladou,rozbil se mi kočárek..to ho mám 5m..tak ho dlouho ho manžel skládal v autě,až ty důležité součástky prdly.Je fakt,že jsou z plastu…jezdit zatím můžu,ale při větším obrubníku nebo sklonu má tendenci se skládat…ach jo,tak se mi líbil a byla jsem s ním spokojená…a 2tis. v pr…

Už jsem si dala inzerát..Pražan­dy,kdybyste o nějakém sporťáku či golfáčích věděli,tak mi pošlete SZ..díky…

Už jsem dneska vymyslela,co koupím Vendovi k roku…kdesi jsem viděla takové klávesy a nad nima zvířátka,vydává to zvuky a dá se to přepnout právě jen na klávesy…docela dobrý..kdyby to ještě hrálo melodie,bude to perfekt…malej totiž si děsně rád pouští takového méďu,ale má jen 2krátké melodie..ale pouští si to sám…je šikula..

už zas melu,tak jdu koukat na pouta…pa a dobrou…

Kokhi a Véna

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 08.09.05 20:23

Pepsi,TO JE FAKT KRÁSNÁ ZPRÁVIČKA…MOO­OOOOOOOOOOOOO­OOC GRATULUJI…BE HAPPY…já to vůbec nevěděla…jsem šťastná…ach jo,já si to nemůžu dovolit,v květnu maturuji…papa a všem tvým mimískům pusíka…:o))))

Kokhi a Véna

 
Anonymní  08.09.05 22:49

Ahoj holky a Mio,

tak jsem dneska poprvé po 2 měsících prázdnin na chatě sedla k počítači a musím Ti Mio moc poděkovat za dárek, který jsi dala mě a Anetce k narozeninám ve formě toho nádherného deníčku. Dneska jsme totiž oslavili 1. narozeniny a tak od rána pořád vzpomínám, jaké to bylo před rokem. Anetka už spinká, do ledničky jsem uklidila zbytek dortu s velkou jedničkou a na zemi zůstaly rozházené nové narozeninové hračky a mě je do breku střídavě štestím, že Anýzek je krásná šikovná holčička a střídavě z lítosti, že to všechno tak strašně letí. Před rokem jsem touhle dobou ležela v porodnici a spolu s manželem jsme pozorovali to malinkaté miminko v postýlce a já nemohla uvěřit, že už je na světě a že je opravdu naše. A teď už je z něj malý lumpík, nebo spíš lumpice, která se na nás směje a žvatlá mama, tata, ale ze všeho nejraději a také nejčastěji říká papů. Zatím ještě nechodí, ale pomalu a opatrně začíná ťapat kolem stolku, všude se staví a po všem natahuje ručičku. Umí už i jiná slovíčka, jen nevím, jestli je říká smysluplně, ale to papů, s tím jsem si jistá.
Já se pro dnešek s Vámi rozloučím, protože se musím jít na ní podívat, jak spinká a neví, že má dneska 1 rok a je jí to úplně jedno. Fotky z narozenin pošlu co nejdříve. Teď už zase budu chodit, jako dřív a možná častěji, protože už mám internet k dispozici celý den neomezeně a pak Vám vylíčím, jak jsme se měli v létě u rybníka a vůbec. Zatím dobrou, jsem nějaká naměko.

Jitka + Anetka dnes 1 rok

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 09.09.05 06:54

Ahojky

zvláště Jitko a Anetko. S Kačenkou přejeme jen to nejlepší, hlavně pak zdravíčko a pohodové rodiče a sestru a spoustu těch nejhezčích zážitků.

My dneska fičíme k tchánovcům, tak doufám, že si alespoň trochu odpočinu. Jenom jsem zvědavá, jak přežijeme tu dvouhodinovou cestu busem. Já se asi nadopuju Kinedrilem a Kačence přileju do pití asi alkohol :o))

Musím, ještě dobalit věci, udělat oběd a sváču a umýt chodbu, vysušit vlasy a dalších milion věcí.

Zatím Gabika

PS: Kačka včera na prochajdě „sbalila“ kluka. Chytla ho za ruku a už byl její. Takže máme prvního „ženicha“: tříletého (dle babičky hyperaktivního) Mirečka

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 09.09.05 10:20

Vše nejlepší,hodně štěstí zdraví a lásky kočičce Anetce k jejím prvním narozeninám přeje Kokhi a Véna :o))))

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 09.09.05 21:11

Ahoj holky,
to je teda denicek… napsala ho Mia nebo kazda z nas, jenze jen v duchu?

Dokonce jsem uryvek o manzelskych vztazich dala precist manzovi. Kez bych mela taky ten dar to tak vysvetlit, jak se citim.

Ted prozivam nejakou protivnou krizovku nebo co. Vratili jsme se z dovolene a ja jen uklizim, peru, zehlim, vysavam, vytiram atd, vsak vite, ale nejak se mi to nakupilo a ja najednou mela pocit, ze tenhle dum neni muj domov, kde relaxuju, ale prace, otrocina, drina…
Nasi pesane se roztrhlo ucho a je to hrozny, hrozne to krvaci jak trepe hlavou a krev je proste vsude, doslova. Na zdech, povleceni, Klarcinych vecech i dudliku. Porad dokola to umyvam a kdyz jsem vcera prisla do koupelny, kde ji to manza cistil a ona se zas otrepala a cely to nahodila, hodinu jsem to poklizela, pak si napustila vanu a rozbrecela se v ni. Normalne to nedelam.

No asi vas to nezajima, neni to zrovna miminkovske tema, to jen jsem se asi potrebovala vykecat.

Tak zatim pa,
dneska trochu smutne

Lucka+Klarka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 09.09.05 22:49

Ahojte holky,

opravdu pěkný a trefný článeček, stejně jako Lucku i mě mrzí, že nemám ten dar, umět tak pěkně čtivě zachytit (pojmenovat správnými slůvky) to, co cítím, prožívám…občas si sama sobě říkám, že neumím napsat pár vět o svém životě tak, aby dávaly smysl......a napadne mě otázka, jestli si vůbec umím v hlavince poskládat své myšlenky…uspořádat je a udělat si nějaký závěr…
Takže milá Mio, opět a znovu ti děkuji, tentokráte za to, že si napsala deníček i za mě.....

Jitko, vše nejlepší Anetce k prvním narozeninám.....moc pěkně napsané „podívat, jak spinká a neví, že má dneska 1 rok a je jí to úplně jedno“

Pepsi, gratuluji k bříšku! Už pěkně roste, viĎ?

Lucko, abych řekla pravdu, tak na mě taky padá nějaký splín. Možná je to tím podzimem, možná erupce na sluníčku…kdoví. Uvidíš, prckové povyrostou a zase budeme mít víc času na sebe, víc času na své mužíčky a oni na nás.....a ještě budeme vzpomínat…

papá
Lila

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 10.09.05 10:52

Ahoj holky,

Luci ani nevis, jak ti rozumim. Minuly tyden jsem mela nejaky podivny depky. Ani nevim, co mi bylo tak lito a proc to na me tak padlo.
Chtela jsem to rozebrat s manzou, ale tomu jsem rekla jen naznak, protoze vubec nevedel, o cem mluvim. Snazi se me chapat, ale prece jen je to chlap a nekdy nema ani poneti, co se mi honi hlavou. A i kdyz se mu to snazim vysvetlit, no jo je to tezky na to svete (obcas).
Zitra spolu slavime 6.vyroci svatby. Je to neuveritelny, ze to se mnou tolik let vydrzel. Ale jinyho chlapa bych asi nechtela.
Prcek ma za 2 tydny rok a ja taky zacinam bilancovat, co mi rok tento rok, ktery mi uplne zmenil zivot dal a vzal. Niceho nelituju a az ted si zacinam uvedomovat, jak rychle zivot leti. Je to tempo rychliku a tak se snazim si uzivam kazdy moment straveny s Danyskem a Vojtou, protoze nikdy nevim, co mi zivot postavi do cesty a s cim se budu muset prat.
No a o tomhle premyslim posledni dobou skoro porad.

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.09.05 16:03

Lucko, Marci, holky

zajímavá diskuze Jak vyjít na MD s manželem?

Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.09.05 16:05

Ještě jednou, tady snad bude ten správný odkaz
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Lila

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 10.09.05 20:04

"

http://tickers.TickerFactory.com/…f391/age.png /> ":http://www.TickerFactory.com/

Zkouším,jestli to jde…

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 10.09.05 20:04

Nejde…haha

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 10.09.05 22:11

Ahoj holky,
jen v rychlosti - -Baru je nemocná, ale už se to lepší.......
Pepsi - MOOOOC VELKÁ gratulace k bříšku :o)). Nechala sis říct, jestli to bude kluk nebo holčička? :o) Jsem zvědavka. Ale stojí to za to, co? Takhle rychle po sobě. Ráda bych se dozvěděla víc o tvých pocitech a srovnání těhotenství .............. :o), dík.

Diskuze je zajímavá, raději jsem ani všechno nečetla......­.....dneska jsem jela po nočním maratonu do Tesca, protože doma nic a manža je pořád na fotbale nebo v práci......­..........a Barča marodka, takže hurá rychle sama.........­.....no a nevolá mi za hodinu a půl, KDE JSEM?!!!! Dostal mě - byla jsem z toho celkem vyřízená, že nazvládne dvě hoďky s dcerou.....­.........ale jak mě viděl, tvrdil, že to tak hrozný teda nebylo.......­.......nevím, no.

Tak zatím pa

VBA

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 10.09.05 22:13

no a samozřejmě gratulujeme všem ročňátkům k narozeninám :o) !!!!!!!!!!!

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.09.05 08:28

Nazdárek,

Petr vstává stále dřív, dnes v 5,50…chjo, se zblázním, protože Tom, ten zase večer neusne dříve než ve 21hod…
Petr je úžasný, ze všeho si dělá autíčka, dokonce i z lavoru, tlačí jej před sebou a dělá „brrrrrrr“, a že mu to jde!

Tak, jsem se vrátila zpět k PC a úspěšně zapomněla, co jsem vlastně chtěla…jo, mužíček je po týdnu doma, hurááááá, člověk si vždycky myslí, že když chlap chodí denně domů kolem 19.hod, tak že už moc s dětma nepomůže. Opak je pravdou, jak mi ten týden doma chyběl! Uspat a vykoupat jedno dítě, je hračka, ale obě děti! To trvá o celou hodinu déle!!!!!Říkala jsem si, že je hodím do vany zároveň (sprchijeme ob den), ale nejde to. Tom je děsně divoký, jako z divokých vajec, Petra by zašlápl … Takže nejdříve uložit Petra, ten jako napotvoru nechtěl usínat (zjistil, že se i v postýlce může postavit a uřvat se), dříve jsem ho položila a spal, teď stojí, řve, já ho musím jít pohladit, položit a zase nanovo, dokud neusne v sedě s hlavou zapřenou a tyčky…do řevu v jiném pokoji číst pohádku Tomovi. odpovídat na jeho všetečné dotazy. Petra vzít s sebou nemůžu, padá s Tomovi postele, bere mu knížky, píchá ho do očí, tahá za vlasy.....Tom ho zase tu kopne, šťouchne (vše nechtěně, je trošku hyperaktivní) .....no, nějak to usínání mých dětí neumím sama skloubit.....no, je to legrace a stejně jsem ráda, že ty svoje kluky mám!!!!!!Všechny tři!Neměnila bych!
Veru- copak je Barči?
Zatím pá
 Lila

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 11.09.05 10:49

Ahoj holky,

Lilo, Danysek byl dnes taky ranni ptace.Vstaval v 5 hodin. Myslela jsem, ze me picne. No ale ted uz zase spi.
Pustila jsem se do strouhani jablicek na kolac. Asi upecu hrabencin kolac, ten mam moc rada, ale dlouho jsem ho nedelala.
U nas to vypada, ze sprchne. Snad teple pocasi jeste chvilku vydrzi.
Jdu na ty jablicka.

Marcela

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 11.09.05 13:32

Čauvec holky,
dneska se přidávám i já k marodům :o((((. Chytla jsem to něco od Barči asi.
Myslela jsem, že je nachlazená z jednoho odpoledne, kdy jsem se jako matka vyznamenala a zapomněla jsem jí vzít dlouhý kalhoty s mikinou, když jsme zůstávaly dýl venku........­........ale to, co přešlo na mě, mi připadá spíš jako angína - hnusná. Nebo nevím. Měla chudinka rýmu, kašle, teploty, ale už to snad přechází.......
Nejlepší je, že u¨ž se sice nebojím stříknout si něco do krku, ale Stopangin prošel min. měsíc a na Joxu je přímo napsaný, že těhulky NE :-(. Vycumlala jsem nějaký ten bonbon, ale účinek žádný. (Stopangin už teda mám dovej, tak doufá, že trošku pomůže).
Je mi hrozně a manža má opět sraz s kámošema na fotbale - nezabily by jste ho?!! A večer ho zase tahají jiní.........­.......chjo. No, musím si aspoň takhle postěžovat, tak se omlouvám těm, kterým kazím náladu.
Navíc volala mamka, že se můžeme stavit na oběd, tak jsem jí vysvětlila, proč ne. Ta to zavolá a probere kromě sousedek ještě s tetama, který zase budou se špatně hranou falešnou starostlivostí volat mě (mají pocit, že MUSÍ) a ptát se, jak to TĚHOTNÁ A JEŠTĚ S BARČOU zvládnu. Źe to je strašný atd..........­...brrrrrrrrrrr - nesnáším to :o)). Třeba mě to mine :o))

S usínáním zrovna te´d taky trošku pokulháváme - nechci ji nechat plakat, aby se jí znovu neucpával nosík........­...takže hladím a hladím.........
Jo, byly jsme konečně u nové doktorky a jsem z ní přímo nadšená. S bývalým doktorem se nedá ani srovnávat. Hurá :o)).

Taky se hlásím k drsňačkám, co vysávají soplík dětem z nosu odsávačkou napojenou na vysavač (!) :-). Vždycky jsem se toho spíš bála, ale zrovna ta nová Dr. mi to radila, jak a co a že jí opravdu enmůžu ublížit......­.....no samozřejmě jsem si to nejdřív vyzkoušela na sobě, pak jsem zkusila, jestli se to moc nepřicucne ke kůži třeba na ruce..........a nee, tak vesele odsáváme takhle a je to překvapivě rychlé a účinné :o)))

Zatím se mějte, jdu dát obídek na stůl...........

VBA

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 11.09.05 16:46

Ahoj Veru,ať se Barča brzy uzdraví,to musí být opruz viď?
Já jsem takhle odsávala již o vánocích,ale bála jsem se to napsat,aby jste mi neřekli,že jsem čarodejnice.Po­radila mi to spolužačka a ta to měla taky od dr…:o))

JInak mám tento týden hektický,neboť pracuji pro firmu Avon a mimo jiné musím chodit na různé prezenčky…Takže v út hotel Diplomat a ve čt Lucerna s promítáním Románu pro ženy…aspoň se někam dostanu..Někdy mě to štve,chci zůstat u Vašíka,ale pak jsem ráda,že vypadnu…Mojí babičce vypadla jedna brigáda,uklízí jen ráno a od 8h je volná,do Prahy stejně musí,takže V ráda pohlídá…Jinak nevím,co bych dělala…V po,kdy chodím do školy,zatím to vypadá takhle-od 12h babi,od 15h teta a od 18h manžel…zítra půjdu asi na nehty,tak přijdu fakt pozdě,neboť máme teď školu pokaždé do 19:10h a jelikož jsem maturitní ročník,tak píšeme každý týden testíky jako přípravu…Jsem ráda,ale bude to zabíračka…Nejvíce se bojím Aj,ale už jsem se rozhodla,že si před maturou udělám kurs..

Jinak vše snad ok,včera jsme měli s manžou opět vážný rozhovor,snad to nějak půjde…Musíme splatit dluhy(asi v dubnu),pak chce rychle doplatit leasing(do konce roku 2006),který máme sice ještě na 3roky,ale když dostává příspěvky na bydlení a my si zvykli na skromnost,tak můžeme dát 10tis měsíčně na splátky…A PAK HURÁ NA VLASTNÍ BYDLENÍ…to už budeme mít i něco naspořeno..

Promiňte mé výlevy,ale doufám,že jsme na tom všichni více či méně podobně,tak mě chápete…

Vašíka má dneska teta,tak mám veget..no,abych to měla jednoduché,tak vstával v 5h..nepomáhá,že je tma,stejně lozí,mačká klávesnici,pak mi začne skákat na hlavu nebo tluče do dveří,aby mohl lozit po bytě…:-)))
Mám ho moc ráda prďolku,jen kdyby tu papuli měl zavřenou častěji…no,v pu­bertě budu ráda,když mi něco řekne,že?!:o)))

Jinak já technický typ už vím,jak se vkládá metřík do diskuze.To byla akce.Já se na pc nikde neučila,měli jsme je v roce 1991,takže peklo,to už jsem zapoměla a teď jsme je měli v prváku a celý jsme ho proserfovali na netu…:o((Takže nějaké zkratky a pomocníky neznám,na vše si musím přijít sama..knížky nebrat,stejně to za chvíli zapomenu…že by mi zůstala těhudebilita?!No,to už bude věkem…:o)))

Končím,už těch blábolů bylo dost,ale zas se mi ulevilo…takže pa a já se zas ozvu…

Kokhi a Venoušek

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 11.09.05 17:42

Holky,

tak ted mi konecne usnulo dite. Po 6 hodinach hrani a blbnuti. Uff!!!

A manza donesl burckak. Je super. Takze si cistim krev. : )))

Marcela

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 11.09.05 18:44

Ahojky,
jsem tu zase. Díky za přání k uzdravení Barči - kdybych to nechytla i já, je už to skoro za náma :-/. doufám, že si nebudeme nemoc přehazovat, jako obvykle (a jako obvykle by na tom NEJHŮŘ – ležící mrtvola – byl manža).
Teď odjel na fotbálek, já mám teplotu, bolí mě v krku, hlava se mi motá, Baru jakž takž, ale ani nemám sílu mu něco vyčítat. Chlapi prostě toto nepochopí, že kdyby bylo špatně jim (nemluvím o tom, že se o nikoho jinýho starat nemusí), ani by nás manželky nenapadlo jít se bavit.........chjo.
Nějak to na mě padá :o(. Asi je to tím, jak jsem unavená i z nevyspání (kdo by se vyspal, když mu skáče buď Barča nebo bříško, že? :o)))) a když zaberu, začnu s rýmou chrápat tak, že zase vzbudím Barču :o/
už se těším na Alenku, jsem zvědavá, jestli bude podobná Báře..........

Taky mají vaše zlatíčka maminkovský období?

No, Barunka usnula, tak se jdu taky na chvilku natáhnout, abych pak stíhala její čilost :O)))

Zatím se mějte a zvládejte to.

P.S.: Nevíte, čím vybělit zašlé plínky? Po Savu nebo Vanish mi časem zteří.........:-(

Zatím,

VBA

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.09.05 19:58

Ahoj Veru,

na bělení prádla existuje bělidlo od f. Duha, kdysi se prodávalo v papírovém sáčku. Nevím, jestli se ještě prodává, každopádně děsně smrdělo, takže si nejsem jistá, jestli se hodí pro těhulinky. Že by prádlo vybělil manža?
Máma s ním kdysi bělívala a prádlo měla běloučké.
V:,–(ím se, že Alenka bude svojí vyzáží Barunce hodně podobná.....jsem také zvědavá a už se vám to krátí…35tt-to je něco!!!!zrovinka jsem koukala do kalendáře, loni touto dobou jsem byla 37tt, dobře se mi to počítalo, tenkrát byla moje poslední MS 1.1. .....

Tak zatím papá
Lila

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 11.09.05 22:29

ha ha ha ha ha ha ha ha!!!!!!!!!!!!!! Díky za radu. Mrknu po něm a počtu, něco je i v diskuzi..­...........ale manža mi prádlo nevybělí :o)))))))))
Neříkejte, že vám jo!!!! Jestli někdo takovýho má, tak gratuluju!! (A lehce závi¨dím)

Jo, zrovna dneska jsem říkala, že min.rok jsem plašila, že už budeme rodit - TP byl 14.9. (jeden i 7.9.).

S podobou Alenky - byla bych dost překvapená, kdyby byla jenom TROŠIČKU podobná na mě. Geny z manžovy rodiny jsou asi dost silný - uvidíme. Určitě dám fotečku do galerky :o)

Tak se zatím mějte,
VBA

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 11.09.05 22:30

Jé, Lilo, já jsem to napsala tak nějak........­....nemyslím to zle, jo? :o)
Jenom mi to ani ještě nikdo nenavrhl, aby mi manža vybělil prádlo :O)
Tak dobrou

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.09.05 22:42

Veru,

klídek, myslím, že jsem to pochopila! Mužíček mi stejně tvrdí, že všechno vydím jen tak, jak chci......a neurážím se.
Samo, že to byla narážka na manžílky, obecně.....jsem asi zblblá z diskuze o"Jak vyjít na MD s manželem?„.­....nevím proč, ale myslím, že kdybych si těhu řekla o vybělení prádla svýmu chlapovi, že by to udělal. Ale možná přeháním a patrně to už nikdy nezjistím…
Jen tak mimochodem, umýval některý z chlapů doma někdy záchod????? U nás ani jednou.....
Jak si chlapy vychováme, tací jsou.....myslím ty malinký, velký už moc nejdou…
Připojuji historku od zubařky mých dětiček:
Děcka si musejí navléknout návleky, než se položí na křeslo. Při odchodu jsem Tomovi řekla 5×, ať si je sundá. On nic. už jsem se k němu blížila, když doktorka poznamenala.“No jo, to jsou ti chlapi…od mala zvyklí, že za ně všechno udělá ženská!" .......tak zakhle já vychovávám ty svoje chlapiska
 Lila

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 11.09.05 22:55

To jsem ráda :o)
No, myslela jsem si taky, že kdybych si řekla........­.....jenže já už si říkám o běžný věci ............. jako pohlídání malé, vycházka s ní.........atp., pak ještě blbec děkuju, takže si to taky kazím sama. A pak už je mi blbý nebo se mi nechce ho přeprošovat dál.......chjo.
Občas nastolím tvrdší režim - a momentálně se k němu u nás doma schyluju - , ale tomu předchází hádka..........
Chvilku vydržím a pak zase nic. oni jsou hrozně pohodlní a navíc mají (a rádi) zafixovaný, že jsou ŽENSKÉ A MUŽSKÉ PRÁCE. To pak nesmí být ženská blbá, jak já a lítat po bytě s vrtačkou a kladivem. Co by se neváleli u TV, že?

Dotaz dne: kolik znáte mužských prací v domácnosti? :o)

No, samozřejmě se už delší dobu snažím na kladívka, hřebíky a šroubováky nesahat......­........ale tečou mi nervy teda.

Prostě krizovka.

Tak zatím.

Klarísku, kde jste?

VBA

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.09.05 23:14

Veru,

klarisek je na dovolené? nebo ne? Teď nevím, kdo je kde, jestli lenculka odjela nebo klarisek......

Mužské práce, odpověď na dotaz dnešní NOCI :
1. určitě vdělávání prašulí, u nás určitě, jsem na RD
2. ??????????????? ježíš, já nevím..
Můj chlap vysaje, utře prach, umyje nádobí, vyžehlí, umeje vanu.....nikdy nemyl záchod, nepere, prádlo věší i sebere ze sušáku (až na záclony), kapesníky z kalhot u nás nevyndává nikdo, takže se perou v kapse (já domabyla zvyklá, že si je vyndal každý sám, on, že je vyndává mamina) …na můj pokyn přebalí Petra, někdy nakoupí, nevaří, o auto se stará´.....neřídím, neb jsem srab! To vše občas, když nestíhám já, nemá s tím problém (z práce chodí kolem 19. hod)…zem neumývá…

nemůžu si stěžovat, neb mám za muže Pannu…a ta je úklidem posedlá.....co já neuklidím, udělá sám, a to mě někdy štve neb stíhat chci!!!!!Ano, mám syndrom DOKONALÉ MATKY, MILENKY, HOSPODYNKY…atd…ale to neva, můj chlap nikdy kvůli nepořádku neprudí, domácnost je jak moje, tak jeho, bez jakýchkolli narážek, jak z mé, tak z jeho strany…dobře si žijeme…

Lila
P.S. co by na to, asi, řekl můj chlápek, kdyby si toto po mě přečetl? Ještě že jen kouká na nějaký film…

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 12.09.05 11:58

Čauvec,
tak to bych taky chtěla vědět, co by mi řekl, že ho tu takhle ......... popisuju :o).

Takže můj chlap: (po domluvě) vysaje, pověsí prádlo, sebere z balkónu (na sušáku neulítne ani nezmokne), přebalí Barču, můžu ho poslat na nákup (výsledky známe).......­......a dál ho musím doöoost přemlouvat. Jo! Zvládá rozrolovat vyslečené ponožky ! - to beru jako úspěch :o))

 • nevaří, protože to neumí
 • žehlení - neví, kde je žehlička
 • záchodem mu většinou jen vyhrožuju
 • o auta se stará (to enchávám plně na něm)
 • neplatí složenky - to jsou na oplátku zase moje starosti (myslím zařídit to - z RP bych toho moc nepoplatila :o)
 • je štír a někdy je to znát, ale opravdu málokdy- spíš jen tak poštipuje (to já jsem horší - račice :o) a těhu)

Takže teda ten můj je pozadu, ale vím, že si za to můžu sama. Snažím se o nápravu, ale jde to pomalu. Zase si hezky vyhraje s malou, jsem ráda, že umí dát najevo city (že se s ní dovede hezky pomazlit a poňuchlat a nestydí se za to), naštěstí není tak tvrdohlavej, jak já, takže se dá nasměrovat...­..........což považuju za velkou výhru - u chlapa. A dá se s ním mluvit. Takže já vlastně nevím, na co si tu ¨ztěžuju.....­.............­. .o)))

Zatím, VBA

Lenculka je , myslím, v Bulharsku, ale Klarísek nevím - zkusím napsat SMS

 
Anonymní  12.09.05 11:59

Čauvec,
tak to bych taky chtěla vědět, co by mi řekl, že ho tu takhle ......... popisuju :o).

Takže můj chlap: (po domluvě) vysaje, pověsí prádlo, sebere z balkónu (na sušáku neulítne ani nezmokne), přebalí Barču, můžu ho poslat na nákup (výsledky známe).......­......a dál ho musím doöoost přemlouvat. Jo! Zvládá rozrolovat vyslečené ponožky ! - to beru jako úspěch :o))

 • nevaří, protože to neumí
 • žehlení - neví, kde je žehlička
 • záchodem mu většinou jen vyhrožuju
 • o auta se stará (to enchávám plně na něm)
 • neplatí složenky - to jsou na oplátku zase moje starosti (myslím zařídit to - z RP bych toho moc nepoplatila :o)
 • je štír a někdy je to znát, ale opravdu málokdy- spíš jen tak poštipuje (to já jsem horší - račice :o) a těhu)

Takže teda ten můj je pozadu, ale vím, že si za to můžu sama. Snažím se o nápravu, ale jde to pomalu. Zase si hezky vyhraje s malou, jsem ráda, že umí dát najevo city (že se s ní dovede hezky pomazlit a poňuchlat a nestydí se za to), naštěstí není tak tvrdohlavej, jak já, takže se dá nasměrovat...­..........což považuju za velkou výhru - u chlapa. A dá se s ním mluvit. Takže já vlastně nevím, na co si tu ¨ztěžuju.....­.............­. .o)))

Zatím, VBA

Lenculka je , myslím, v Bulharsku, ale Klarísek nevím - zkusím napsat SMS

 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 12.09.05 12:10

Mio,
prave jsem zhltla tvuj denicek na ukor luxovani a vytirani.........je naprosto uzasny, skvely, vystizny, dokonale popsal vse, co se mi kratce po porodu honilo a honi hlavou (kterou bych si zrovna potrebovala umyt, ale mimi ne a ne a nebude spat) - podepisuju se pod kazdou, opravdu kazdou vetu!!!!!!!! A to jsem po porodu teprve dva mesice.
Musim rict, ze nejcastejsi myslenky, ktere se mi honily po porodu hlavou, a obcas jeste i dnes vystrci ruzky, byly: „Tak TOHLE mi nikdo nerekl........“ nebo „Tak na TOHLE me nikdo nepripravil“ , anebo posledni varianta: „Tak o TOMHLE nikdo nemluvil ani se to nikde nepise…“ Pripadne: „Proc me na TO nikdo neupozornil? Proc zadna maminka nenapise, jak je TO ve skutecnosti strasne?“
(Za TO do:,–(, co je vhodne - porod, materstvi, pece o dite, vztah s manzelem, izolace od okolniho sveta.....apod.)
Taky jsem si chvili myslela, ne, byla jsem o tom presvedcena, ze materska dovolena je nejstrasnejsi, nejosamelejsi obdobi v zivote zeny.
Ted uz jsem v pohode, uzivam si miminko a vetsinu veci zvladam, ale presto, jak si udrzet prehled ve svem oboru (ucto), jak nezblbnout, nezapomenout anglicky, apod., to jeste nevim… :-)))

Nejak jsem se rozkecala, takze na zaver: DIKY, DIKY, DIKY za tento denicek!!!!!!

Hajinka od Matysku + FrantisekJonasek, zitra 8tydenni

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 12.09.05 13:24

Ahoj holky,

Anetka konečně usnula, tak mám chvilku, než přirazí Terča za školy. Jsem pořád ještě v jednom fofru,jak jsme byly 2 měsíce pryč, pak do toho narozeniny a ještě na každý víkend odjíždíme zpátky na chatu, tak vůbec nic nestíhám.
To léto na chatě bylo super. Ani mi nevadilo, že bylo docela chladno a pršelo. Hlavně, že jsme byly venku. Chatu máme v jižních Čechách přímo u rybníka a uprostřed lesů. Nejraději bych se tam nastěhovala. Vůbec mi nevadí, že tam nebyl vodovod, splachovací záchod a podobné vymoženosti. Prádlo jsem buď přeprala na zahradě v lavoru nebo ho spíš dávala manželovi, který za námi jezdil na víkendy nebo našim /ty přijížděli většinou v týdnu a na víkend rychle ujížděli do klidu/. Myslím, že jednou se tam stejně nastěhuju. Je to ale opravdu jen montovaná chata, takže v zimě se to dá špatně vytopit a hlavně je tam hned zase zima. No ale bylo to super a příjezdu do Prahy jsem týden měla šok a nemůžu si tu zvyknout. Když jsem byla na mateřské s Terezkou, tak jsme tam byly až do konce října, ale teď už Terča chodí do školy a prý mě doma strááášně potřebuje /asi by mohla držkovat jen na taťku a to je jí málo/ , tak jsme musely do Prahy všichni. Ach jo!

Díky za gratulace k narozeninám. Lila udělala perfektní seznámek, tak se těším na dalšího oslavence. My jsme udělali jen malou oslavu doma. Dort upekla babička. A byl moc dobrý. Anýzek taky ochutnal ale většinu jsme tentokrát snědli my. Dárečky měly úspěch. Jestli chcete inspiraci, tak Anetka dostala hrací stolek /dostali jsme zadarmo za počůrané Pampersky/, pak hrací hrnec na vkládání různých tvarů, šest látkových barevných kostiček uvnitř s otvorem a malým zvířátkem, které se dá lehce vyndat a textilní leporelo motýlka, který když se zatáhne za šňůrku, tak se klepe a dole na bříšku má látkovou knížečku. Fotky dám do galerky. A jestli chcete vědět, která hračka měla největší úspěch, tak jsme si je vzaly /kromě stolku/ na víkend na chatu a Anetka na ně ráno koukla a pak se odebrala ke starým kamnům /Clubkám/ a hrála si hrála s jejich dvířky. No, a pak kupujte hračky.

PEPSI, móc gratulujeme k bříšku a těšíme se na další zprávy.

Jo, a co se týče manžela, tak si fakt asi nemůžu stěžovat. No, abych to nezakřikla. Docela se snaží. I když co mu nepřipomenu 5× tak zapomene. Docela mu závidím ten klid. Vůbec si nějak nedělá problém, že hohle není hotový a tamto už mělo být dávno apod. Musím ho tedy do všeho dokopat, ale většinou pak udělá, co potřebuji. Tak si snad ani nemůžu stěžovat.
Tak zatím, větší mládě je tu zpátky ze školy.

Jitka + Anetka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 12.09.05 20:48

Ahojky.

Tak se opět hlásíme. Dneska jsme dorazily po extra dlouhém víkendu stráveném u tchánovcům.
Cesta tam proběhla v pořádku - dokonce jsem cestovala zadarmo!! Dokonce jsem si to nechala ukázat černé na bílém. Pak se dokonce objevil revizor a..vše v pořádku…tak jsem z toho měla velkou radost.

V pátek jsme musely čekat na manžu, až přiveze postýlku, a tak mi Káťa usla v náručí ještě dřív než postel stála. Pak už to bylo fajn. Byly jsme se kouknout v depu na mašinkách, samo jsme každé zamávaly, děda si dal pívo, povozil si kočár a byl spokojený.
Babičce zase Kačenka předvedla celý svůj repertoár, dokonce se naučila žábu (šeptne - kua kua) a hlavně UDĚLALA SVÉ PRVNÍ SAMOSTATNÉ KRŮČKY!! Takže už to nebude dlouho trvat a bude to…jde jí to moc hezky a dneska když jsme odjížděly, tak těch krůčků bylo už 5!

Přes těch pár dnů jste se hezky rozepsaly a tak zkusím reagovat zpětně (udělala jsem si blbeníčka)

LILO - usmála jsem se nad tvou poznámkou, že Petřík si dělá auto se všeho. Kačenka to dělá taky a jako auto ji slouží i kuchyňská chňapka! A jak dopadla první návštěva u zubařky?

KOKHI - ten kurs AJ je dobrý nápad, rozhodně ti dá víc než nějaké opakování, a pokud ti to finance dovolí, je lepší si občas dovolit i individuální hodinu.

VERČO - doufám, že už ty i Barča jste na tom lépe. Já ochořela chřipkou, přesně v den ET a možná i díku tomu není Kačenka z dvojčat:o)

MUŽSKÉ PRÁCE - u nás je moc nerozlišujeme, ne žeby to bylo jedno, ale určité práce udělám, prostě líp já a jiné zase manžel. Když se to občas prohodí, tak je to na levačku - on pověsí prádlo tak, že bych mohla žehlit půldne a stejně to nebude k výsledku.ˇNavíc je flegmatická Ryba, kterou nic, ale opravdu nic nerozhodí a já tvrdohlavý Beran, startující na každé našlápnutí.

Takže zatím, nevím, kdy se ozvu, čeká mně prádlo a dodělávky do práce.
Gabika a Káťa

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 12.09.05 21:16

Ahoj holky,
nejak jsem nestihala na net, hromadila se mi tu uz prace a tak…
Rozdeleni praci nebo spis pomahani obecne je u nas ted aktualni, manza urco pomahal vic, kdyz jsme do prace chodili oba a ted mame taky vic rozepri a hadek. On moc nepomaha s malou, je to sice cim dal lepsi, co je Klarka starsi, ale stejne. Rano ji vzal za ten rok 2×, v noci ani jednou, i kdyz ted uz nekojim a ten Sunar ji dat muze, proste k ni nepujde. Navic stejne spime zvlast, chrape, a taky se mi to nelibi a myslim, ze to manzelstvi neprospiva… No nic, z jineho soudku.
Klarka nechodi, ani naznaky nema, hezky si stoupa a jinak si doleze, kam potrebuje. Prvni regulerni slovo, ktere rika a vi, co znamena je HAM. No to sem si mohla myslet. Samozrejme davno rika tata, mam atd, ale nevim, jestli to priradi spravnemu vyznamu. Proste kdyz uvidi Martina nerekne tata, ale kdyz uvidi jidlo, rve ham a kdyz nedostane, rozbreci se :-))) Je to posledni dobou nejaky zrout. Taky se stupnuje hysterie u prebalovani, jen vidi, ze beru plinu, uz zdrha a pak se krouti a krici desne.
Zitra maji u nas v sekaci dostat zimni veci, tak jsem zvedava a doufam, ze nakoupim.

Uz mame darky pro Klarku a ja i pro Martina, ma narozky 10 dni pred ni, docela se tesim na oslavu. Timto vsem rockum gratulujem :-))

Veru co blba nemoc, uz sla jinam?

Papa
Lucka+Klarka

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 12.09.05 21:18

Ahoj Gabiko,

gratulujeme k prvním krůčkům!
A také jsem se Tě chtěla zeptat. na to cestování zadarmo. To jsi myslela vlak? Já totiž jezdím tady od nás z Počernic do centra vlakem a teď už platím 20 Kč a dost mě to štve. Není náhodou cestování z kočárkem zadarmo? To jsem ale asi dost naivní, viď. Určitě jsi myslela něco jiného.
Zatím pa pa

Jitka + Anetka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 12.09.05 21:55

Jitko,
já jela busem od společnosti Connex (bývalé ČSAD) a ten řidič mi to ukazoval v jejich přepravních podmínkách: …kočárek + 1 osoba doprovod…zdarma.
Ale když jsem jela u nás jinou společností (Bosák), tak jsem platila nejen za sebe, ale i 10,– za kočár.
No a teď se v tom vyznej!!
 G.

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 12.09.05 22:06

Gabiko,

dík, já jsem si myslela, že to asi na ten náš vlak platit nebude. Ach jo. Bydlíme tu v takovém zapadákově, že to není ani jako město ani jako v přírodě a když potřebuju něco koupit, tak musím jet do centra a teď to tak zdražili, že tam a zpátky platím Kč 40,–. To si pak už rozmyslím, jestli mi ty obchody stojí za to. Chjóó…

Jitka

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.09.05 08:07

Ahoj holky,

procitam to tady dost dukladne a musim priznat, ze muj manzel mi taky minimalne pomaha. ASi jsem si to zavinala sama, protoze i kdyz mi bylo blbe k malymu jsem v noci vstala sama a ho jsem nechala spat, protoze chodi do prace. Za ten skoro rok k malymu v noci vstal tak 1 a to je maximalni cislo. O vikendu se zase dost snazi a tak se malymu venuje jak to jen jde. A ja snazim byt tolerantni a nechat ho spat, protoze rano vstava brzo a vecer se vraci nejdriv po 7 hodine. Asi je to tim, ze ja byla doma „blbe“ vychovana. Mam tim na mysli, ze mama mi vstepovala do hlavy, ze zenska dokaze zvladnout celou domacnost a jeste deti a chlap chodi vydelavat penize. Rekla jsem si, ze ja v zadnym pripade nechci takto dopadnout, protoze bych byla otrok. A docela se mi zdarne dari, az na nocni pomahani s Danyskem. Manzela vetsinou nenapadnou veci automaticky, a tak musim vsechno opakovat a rikat znovu a znovu. Pomuze mi, ale jen kdyz si reknu. No a to ja uz si reknu o jakoukoli pomoc.
Ale ted z jinyhou soudku.
Opozdene, ale prece prejeme ANETCE vsechno nejlepsi k narozeninam. Hlavne zdravicko a stesticko, pohodovou rodinku.

Vcera jsem v makru narazila na „party set“ jsou tam frkacky, balonky, praporky. Neodolala jsem a koupila. Vim, ze to Danysek nebude vnimat, ale chci mit pekny fotecky. Taky jsem narazila na pekny dreveny vkladaci hracky a tak asi pujdu do nich, at se ten nas prcek rozviji.

Mejte se,

Marcela

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 13.09.05 09:17

Ahojky.

MARCI - kde jsi našla ty vkládačky? Na netu? Můžeš mi sem hodit adresu, já pro malou něco takového taky hledám.
My máme ty vkládací kelímky a malá si s nima už dost vyhrála (skládá je na sto způsobů) a pak tu kostku jak o ní psala LILA. Tu zatím sama nedokáže „zpracovat“, ale když ji nastavím ten správný otvor, tak už tam nahíže všechny tvary.

Trochu se probírám z chování mé mámy a táty vzhledem ke Káti. Tak jsem se chtěla s nima podělit o radost z Kátinýho chození a nedovolala jsem se jim ani v So ani v Ne. Posílala jsem jim SMS a nic. Tak už jsem z toho byla celá špatná (napadaly mně zase ty katastrofické scénáře) - no večer jsem se jim dovolala na mobil. Zvedla ho máma, a prý jak se máme atd. Pak poznamenala, že o víkendu byli u tátovy sestry, zprávu dostala, ale nechtěla už volat. Že není tak žhavá, jako tchýně, a nebude volat každý den kvůli ! prkotinám !. Dost mně to zamrzelo a zabolelo - tyk Kátino chození je prkotina:o( ! Pak že to ještě rozebírali s tetkou a strýcem a KONSTATOVALI, že teď si užiju.
No comment. Jsem z toho smutná, protože jsem si myslela, že vůči svému prvnímu vnoučeti budou jinačí, prostě budou projevovat více zájmu a tak. Zatím to vypadá, že jsem si prostě splnila povinnost a oni už konečně jsou babičkou a dědou.

Dneska jdu na zápis do toho kurzu AJ, tak jsem zvědavá, jestli nás vezmou.

Gabika

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.09.05 09:51

Ahoj Gabi,

v makru jsem videla dreveny kostky vkladaci do sebe. Jsou na nich namalovany zviratka a cislice. Moc se mi to libilo. A vkladaci drevenou kostku jsem videla u nas v KM. Vyfotim ji a vlozim do fotek a pokud ji budes chtit muzu ti ji poslat postou.

Verim ti, ze ses rozhozena z chovani rodicu. Me by to asi taky dost vzalo.

Marcela

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »