Podzimní očekávání č.40 ? kojení je alchymie

Rodičovství
  • mmiiaa
  • 03.11.04

Ahoj holky, Opět redukuju délku svého komentáře a posílám to jako deníček. V nemocnici člověk nemá co na práci, nemusí vařit, prát, žehlit, nakupovat a chodit na vycházky, tak se může flákat u notebooka a psát. Naštěstí se zdá, že je AA v pořádku a až deníček vyjde, budeme už zřejmě doma. Doktoři nás sice trochu vyplašili, když nám řekli možnou diagnózu ? zúžený průchod z žaludku do tenkého střeva, který by se musel okamžitě operativně řešit.

A to jen proto, že se AA totálně 2× poblila, a pak po každém kojení hodně ublinkávala. Ne množství na lžičku, ale skoro do misky. Zdálo se mi to divné. I to, že přes den měla častěji stoličku než jen pomočenou plínu? V pořádku to nebylo. AA se totiž přepíjela. Takže název deníčku je opravdu trefný. Kdo to ale mohl vědět, když nemám doma váhu a taky jsem se řídila radou: přikládat dítě tak často, jak si žádá. Naše AA by na prsu visela pořád. Naštěstí je možná vada vyloučena, já si možná trochu odpočinula a jsem poučena, že NEMUSÍM kojenci dávat jen mateřské mléko, ale úplně v klidu mu můžu dát i čaj a dudlík. Takže startuji do lékarny pro fenyklový čaj od Hippu, který nám byl doporučen a třeba se jím zbavíme i Sab Simplexu, který užíváme proti prdíkům, (dávám jí 3× denně po 10 kapkách), který nám pomáhá a na který si zvykáme. Takže se nám momentálně osvědčuje tento vzorec kojení: délka 5-8 minut, intervaly co 3-5 hodin, množství 80-130ml. Asi mi to mlíko fakt teče, protože za tu chvilku vypije 100ml, což jí úplně stačí. Další hádanka nastane za pár týdnů, až jí tohle množství mléka stačit nebude a bude si žádat víc. Konec šestinedělí na obzoru, tak snad už nějaký rytmus konečně chytáme. (k těm kapkám: Kanavit jsme dávali 1× týdně 2kapky, Infadin 1× denně 2 kapky).

Konečně jsem se taky pořádně začetla do vašich komentářů, skrz ty všechny návštěvy to pořádně nešlo. Zhltla jsem vaše novinky vždycky totálně vyždímaná večer před spaním, ale už jsem nestihla reagovat, napsat k nim taky svůj komentář. Takže tak činím až teď. Navazuji tedy přímo na vaše dotazy a postřehy z minulého deníčku ? Druhý měsíc, který poslala Lucka.

NÁŠ REŽIM - AA se asi pobytem v nemocnici restartovala, nepoznávám ji. Je hodná, nepláče a vydrží SAMA v postýlce skoro celý den. Vzhůru je tak hodinu po kojení, dopoledne i déle, kouká, tlemí se, doma ji zaujal i kolotoč. Pak usne, i sama v postýlce!!! Nevím o ní. Sem tam vydá ?zvuk?, zkroutí se a je zase ticho. Jak dlouho nám tenhle rytmus vydrží? Přeju si, ať dlouho. V noci se budí na kojení 2×, po něm usíná rychle. Přiznám se, že když je velmi ?spící?, nepřebaluji (když vyloženě nesmrdí?:-) nebo jsem neslyšela, že si prdla do plíny. Ale co se naběhám k té postýlce, abych ji aportovala dudlíka! Má skvělou zábavu, vyplivovat ho často, imrvére. Ať ta mamka ta nadbytečná kila rychle shodí. Kromě toho si mě taky vždy vyžádá, když si naložím na talíř?
S tvorbou mléka nemám problémy, prsa zase více nalitá, fakt můžu rozdávat. Nechápu, jak hořekujete, že máte málo. I z totálně vypitého prsa odstříkám ještě 20-30 ml. Jím a piju normálně skoro všechno, kromě nadýmavého a bublinkového, ale to pivo si dám ? spíš tak 2deci po O., víc mi moc nejede, ale měla jsem i svařák a punč a Puškina a Bechera. Samozřejmě maličko, spíš na chuť- tak na lžičku. S kojením nemáme žádné problémy, začneme teď s lahvičkou a čajíkem, snad to bude v pohodě. Jen váhám mezi dudlíkem od Aventu a NUKu. Avent má větší sosák, NUK má větrací systém. Dudlík používáme kytičku, ten anatomický NUK je divný, ani jsem jí ho do pusiny nedávala.
KOJIT ČI NEKOJIT ? teď je trend kojit. Aspoň hlavně v Čechách. Reklamy nás deprimují, musíš kojit? za každou cenu a ty maminy, kterým to nejde, mají výčitky. V zahraničí sází na ?pohodlnost?, kterou umělá strava nabízí. Čím víc budu mít času pro sebe (vrznout dítě chůvě), tím líp. Takže LUCKO, nerozčiluj se!!! Sestra byla na JIPce pohodlná a pitomá. Já kojím, kojit chci a tobě držím palec, ať se zase pěkně rozkojíte.
PLÍNKY - spotřebovali jsme 3 balíky Pampers Newborn po 44 ks, teď máme vel. 2 mini, asi polovinu (z 80ks) pryč. Mám v zásobě ještě 3 balíky, ale asi zbydou. Malá fakt tloustne a roste dost rychle. Naštěstí je mám taky komu dát. Přebalovala jsem po kojení, ale mám před, protože pak hodně blinká. Jenže tady (v nemocnici) jí měřím 3× denně teplotu, což není na ?sucho?, zlato jí ze zadku vystřelí, takže plína do dalšího kojení vydrží suchá, max. počůraná, ale jistě bez zlata.
Huggies 3-6 kg - dostala jsem 1kus v nemocnici, je strašně malý a kamarádka mi nabízí 2 balíky, asi je odmítnu. Navíc má ty lepítka mnohem užší než Pampers, takže blbší. Nechci. Pampky jsou ok, jsem spokojená, já i mimi, jen tedy vel.1 měla lepší materiál, vel. 2 mi připadá, že ?prosákne?. Je okamžitě po stoličce žlutá. Ale obsah pojme. Drží, neprotéká?
DM - BABY BONUS - máme vyplněno, stačí odnést. Jen mě vadí, že AA mám někde registrovat s rodným číslem (vyžadují i moje a otce ? z rodného listu). Je to velmi lehce zneužitelné, na ochranu osobních údajů v tomhle státě nevěřím, když mi 3.den po návratu z porodnice klepal na dveře pojišťovák. Odkud se to asi dozvěděl? Asi se obejdu bez slev. Nevíte náhodou, co PŘESNĚ ty slevy obnáší? Jedná se o slevové kupony? Uplatnitelné na určité zboží? Nebo je to nějaká průkazka???
AUTOSEDAČKA A NAKUPOVÁNÍ ? nemáme auto, nepotřebujeme autosedačku. Použili jsme ji 2×. Z porodnice a doma na houpání. Takže tady neporadím. Nakupování s AA se snažím vyhýbat kvůli bacilům. Začíná období chřipek a střídání teplot a ?semeničtě? bacilů v obchodech pro šestinedělňátka není to pravé ořechové. Jasně že tam vjedu, ale beru to úrokem a mizím. Jedná se spíš o pečivo. Na velké nákupy posílám manžu, nebo čeká s AA venku. Netahám ji tam zbytečně.
HRAZDIČKA ? dostali jsme darem, myslíte, že už je ?čas? ? Na kolotoč kouká, to je pravda?
VITAMÍNY ? celé těhu jsem se jim striktně bránila, teď jsem po nich sáhla. Nechutná mi zelenina, ovoce jím s bídou a to kojení člověka fakt vysaje? takže ?mlsám? GRAVITAL.
PIVO A ODREAGOVÁNÍ - obojí bych brala všema dvaceti. Minulá sobota v kavárně byla moc fajn. AA spala před verandou a já na ni koukala přes sklo. Na pivě jsem ještě nebyla a doma z láhve to není ono? Ale víno jsem si už dala. Jen ten pokec ? i chlapů ? chybí. ČIŠTĚNÍ NOSÍKU - ještě jsme nečistili!!! Ani se tím nemíním zabývat, dokud nebude mít rýmu. Že jí tam ?visí koza? no ona přece vyletí s pšíknutím. AA pšíká několikrát denně. Uši čistím 1× týdně, vatičkou s bobulkou na tyčince, takže se daleko dovnitř nedostanu. Nehtíky stříhám taky 1× týdně. I záděrky?
KOSMETIKA NA MIMI- koupeme denně v emulzi od JaJ, alergii nemá, 2× týdně používám šampon od JaJ a po každém přebalení Nappy cream od JaJ. Teď koupu jen v heřmánku, mažeme stále olejem Balmandol od Dr, zakoupený v lékárně. Ale ani JaJ nedělá problémy.
VLHČÍCÍ UBROUSKY? zkusila jsem Johnsona, byl OK, teď máme zelené Pampers kvůli plastové krabičky, Pamp. Sensitive jsem dostala vzorek, je taky OK (kamarádka říkala, že jí smrdí ? mně ne) a zkusila jsem i NIVEU ? ale ten byl strašně tenký, průhledný a velikostí menší. Jinak JaJ jsou vetší a pevnější než Pamp.
To jsou zatím mé postřehy. Přidejte i vy své?
Co se vám osvědčilo ? Lucko, přihoď nějaké rady babiček!!!
A samozřejmě gratulace Angie a držte palce Báře, vypadá to, že je poslední?
Začíná mi být líto, že to tak rychle utíká, že AA roste, že to není to malinkaté mimi, ale pěkný cvalík. Už taky pomalu odkládám první oblečky?

Mia s měsíční Aničkou Amálkou
PS: kdo by to byl řekl, že jsem si vymyslela takovou hezkou přezdívku.
MIA:
M ? začátek křestního jména mého muže
I ? je začátek mého jména
A ? je naše Anička (Amálka)
Přišel na to včera můj muž, když se iniciály podepisoval za nás všechny v e-mailu pro babičku?

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 03.11.04 22:31

Ahojky ,ikdyž již do této kategorie bohužel dloooouho nepatříme deníček je kráááásný,výstižný ,nemá chybu.Jsem sice ještě stále mamina kojící ,ale mé mimi už je přerostek,naše Eliška Anna má již 27,5 měsíce,to to letí.Jak již jsem psala o blinkání,byli jsme blinkací.O DM-bonusu asi tolik (pracuji tam totiž brigádně ,když má taťka ranní-mám odpol. a zase naopak).Zkus si zavolat na bezplatnou linku pokud nemáš důvěru jestli to můžeš odevzdat i bez vašich r.č. nevím ,neřeknu ti to.Jinak slevy na které si nyní vzpomenu:Lowela-na praní,plíny různé(pampers,fi­xies a naše babylove-kvalita jako fixies),vlhčené ubrousky,vyvolání filmu,láhev z NUKu,dudlík,vý­živy,kosmetika Babylove-na vše možné(můžeš si nejprve zkusit koupit malý vzorek a pak jestli bude sedět koupíš velké bal.,čajíčky,ka­šičky,vložky do podprdy........No všechny slevy jsou za více než 2000,–,kdo ti je dnes dá.Baby bonusy jsou od r.2003,takže nás minuly a lituji toho.Maminy využívají slevy nejvíce např. když je zboží ještě levnější a je v akci.Poukázky jsou vlastně taková malá trhací knížka a pokud něco nevyužiješ můžeš to někomu dát není to jmenovité,platí víc než rok.Jinak vitamíny pro kojící beru stále,protože si myslím,že se to na mlíčku přece jen odrazí ,ještě piju čajík pro kojící,denně 2×1/2 litru-možná je to o psychice, nevím.Tak to by bylo z mé strany vše užívej si berušky mimísci rostou strašně rychle,ale za to puberta ta je nekonečná,je to nespravedlnos­t.Pohlaď sluníčko a kmitejte si užívat domů krásného podzimu pa pa Anička.

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 04.11.04 06:15

Ahoj všechny,
opět moc krásný deníček…Jsem ráda,že mohu porovnávat zkušenosti..S tím kojením je to fakt,připadám si hnusně..Včera jsem dala prvně 50ml Větrníčku před koupáním,protože malý řval jak tur a můžu říct,že celou noc,ač se budil častěji,tak neplakal,pěkně si prděl a po jídle zase pěkně vytuhnul..Jsme teď sice od 5:15h vzhůru,ale od 19h,co jsme šli spát ,je to pohoda…Jinak vitamíny beru Medea od VZP a jsem ráda,protože ovoci a zelenině taky nedám,chutnaly mi banány,ale ty jsem radši omezila…Nosík musím říct,že preventivně vytírám,zdá se mi,žetrošku rýmičkujeme…ale jen maličko..
Dudínka máme od Nuku bez problémů,ale dáváme jen když začne ječet..:-)))Teď jsem objevila ještě jeden,co jsem dostala,značka Baby nova(tvar anatomický) a bez problémů…Jinak se snažím drandit s kočárem tam,kde je největší hluk(což v Praze není problém),ať si mimi zvyká…V noci větráme,stejně spí malý se mnou v posteli,v pos­týlce je akorát večer,když ho tam dám a pak už je u mě…Babí snad už dnes dovalí ten digi foťák,tak už brzy pošlu fotečky..tak se loučím,všem krásný den..dnes už máme 4týdny a je to znát..Chlapeček už mi v ruce pěkně těžkne..tipla bych to na 5,5kg,ale do poradny jdeme až příští pátek,tak to bude víc…

papapa všem maminám i Báře..

Kokhi a Venoušek 4týdny

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.11.04 12:08

Ahojky,
Mio, díky za deníček, hezky napsané, máš fajn styl psaní…
Co se týče toho DM bonusu, tak jsem o tom před porodem přemýšlela, ale fakt se mi taky nelíbí někomu dávat naše údaje.
Lilo, k min deníčku, poslednímu probíranému ožehavému tématu:) Já se bojim taky, já měla před těhu problémy a byl vůbec výkon otěhotnět:))) Ale zkusim, zatim si věřim, že by to mohlo bejt o něco lepší, protože (prosím, nečervenejte se) od pohledu mi přijde, že tam mám víc místa. Ovšem s místem kde činit, je potíž…krom ložnice už máme jen kuchyň a koupelnu a to nejni nic pro mě:)
Což nadhazuje další otázku, jak budete řešit holky ochranu??? Já vždy užívala HA a dr mi sama doporučila Exluton. Ale já nevim, píšou dost vedlejších účinků pro mé tělo, o špinění nemluvě a navíc se bojim, že pak naberu kila. Tak to zatim nechávám bejt, ale kondomy taky nemusim…Jak budete chránit vy?
Jinak jsem zavřená doma, včera jsem sletěla ze schodů (díkybohu bez malé) a i když to neni zlomený, bolí to, nemůžu chodit, takže mi dali stahovací obinadlo s mastí a týden to mám nosit. No, já to sundám, jak budu moct chodit, ale zatim to teda nejde. Mám co dělat, když vstávám s malou z postele, abych jí přebalila, odkrkla, dala do postýlky.
Gabča a Barča 37dní

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.11.04 12:49

Ahoj Gabčo,

to bylo štěstí v neštěstí, žes neměla malou v náručí při tom pádu ze schodů!!!! Aspoň, že to není zlomené!!!!

Antikoncepce - taky se mi nechce do HA, když kojím, tak nevěřím žádným lékům, že nejdou do mlíka. Avšak mám známou, co ji její gynekoložka nedoporučila právě tuto HA, že prý není ještě úplně jasný, jaké účinky má na kojené dítě. No nevim, známá (před třemi lety) měla sedmiletého syna a patnáctiměsíční holčičku, kterou kojila, když otěhotněla. Obrečela to. Dnes má 3 děti je spokojená. Avšak tehdy se nechala po porodu císařem (třetím) hned šmiknout, takže čtvrté dítě nehrozí. Byla tenkrát totálně vyčerpaná. Měla už hrůzu z dalšího dítěte, nedivím se, ani by se nevešli do bytu - mají jen 2 místnosti v 12ti patrovém paneláku. Noc po posledním porodu a po operaci se jí zdálo, že je zase těhotná a vzbudila se hrůzou politá potem.
No, ještě tu HA budu muset promyslet, kondomy mi taky moc nesedí.

tak zatím pá a pozor na schody
Lila

 
Anonymní  04.11.04 13:33

Ahoj holky!
AA přijela na rande za Davídkem, ale zatím o ni moc nestojí. Tlačí a tlačí, naše AA vzorná - Ha Ha - jak dlouho? Lituji Kopretinku, jak si s Davídkem „užívá“, dudlík na něj totiž nezabírá, a tak zatím co naše AA po kojo s dudlíkem tuhne, D. vyžaduje pozornost…

AA se dnes na moji zubařku hezky smála - svými bezzubými dásněmi… takže napotřetí jsme tam konečně dojeli.

Jsem ráda, že se deníček líbí, ono to s těmi miminky ani jinak než s humorem - ostatně jako celý život - brát nejde.

Zatím pa, okupuju Kopretince PC, tak ať nejsem tolik neslušná návštěva.

Pa Mia

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 04.11.04 16:22

Ahoj,
tak jsem se dnes rozhodla,že přestanu s kojením a přecházím na Nutrilon..všem vám to bezproblémové kojo závidím,ale už prostě nemůžu..Jsem trošku nervák a dnes už jsem si prostě řekla dost..Malý když se nenosí,tak ječí a já prostě nedokážu být klidná..Do toho mám už několikátý den bolesti zad(z toho tahání a ohýbání) a žaludek mi hraje prim..Než se trápit a mít vzteklý mlíko,to radši klid u fláši..No klid,pro změnu se mi zdá,že pořád vyvařuji flašky..a těch peněz,co to stojí..moc výhod v tom nevidím,ale opravdu nás nechci trápit..Možná jsem srab,ale mám takové deprese,že mám sto chutí utéct někam daleko..a pak mám zas záchvaty lásky..Celé těhu jsem se tak těšila a když mi teď něco nejde,jsem hotová a pochybuji…Doufám,že mě podpoříte,že zas nejsem tak hrozná..Ani neví,.cp dělat,když chci přestat kojit z toho jednoho prsu..:-(((
Ach jo,tak zatím pa

Kokhi a Venoušek 4týdny

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 04.11.04 17:27

Ahoj holky,
dneska jsme byli na kyčlích, nález „ještě normální“, ale máme dávat široké balení a cvičit. Michalku jsem tím ze začátku vzorně trápila, pak v létě byly ty vrstvy neúnosné tak jsem to dost šidila a všechno bylo v pořádku. Takže teď nemíním Vítka tak trápit.
Antikoncepce - brala jsem Exluton a teď si nechám taky napsat. Žádné špinění mě netrápilo, netloustla jsem, hubnutí mi teda moc nešlo, ale kdy mi šlo???
Kokhino, s tím kojením se netrap, Venoušek ocení víc usměvavou mámu než pracně vydolované mateřské mléko. Prostě bude baštit umělé a cucnout si může „na chuť“ :-D A až nebude vůbec tak prostě nebude. Je spousta zdravých dětí bez mateřského mléka, hlavně když budete všichni v pohodě.
Mio, kolotoč mi zítra přiveze kamarádka, hrazdičku zatím ne, ale nechci mu všechny „baviče“ předhodit naráz abych si nechala něco v záloze až se kolotoč omrzí (asi brzy :-)) Nosánek jsem pracně odsávala a „lovila“ soplíky, Víťa akorát řval a chrčel pořád. Tak jsem toho nechala, vytírám štětičkou namočenou do Vincentky a je klid, chrčet přestal. Takže jsem tu sliznici asi akorát rozdráždila :-( Kosmetiku teda používám úplně minimálně. Koupu v čisté vodě, zadeček teda otřu tělovým šamponem Batole, celé tělíčko 1× týdně. Mažu tělíčko olivovým olejem a obličej Indulonou. Na zadeček Rybilku. Někdo se tu ptal co s opruzeným zadečkem: používala jsem Aviril (u Míši se osvědčil), ale Vítek měl zadeček červený. Tak jsem zkusila tu Rybilku a do druhého dne ho měl jak miminko :-) Chce to pořádně sušit a často větrat bez plínky.
Tak jsem se vyčerpala, mějte se!
Katka a Vítek 4 týdny

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.11.04 17:50

Ahoj Katko,
gratuluji ke kyčlím. My jsme tedy dopadly stejně. No, přiznávám, zpočátku po návratu z porodnice jsem to flákala (měly jsme dávat hned do kontroly) a pak nám řekl doktor pokračovat (drbu hlavu, že kdybych neflákala, už to mít nemusela). Teď jí to poctivě dávám, cvičíme, ale popravdě to moc nejde, protože malá řve, až mi uši praskaj. Ale když jí ty nožky jako roztáhnu, tak bych řekla, že povoluje dobře…do doby, než si uvědomí, co dělám a pak zatne svaly a už to nejde. A to jí pak netrápím. Na kontrolu jdem 8. prosince, tak doufám, že to tím skončí. Taky když v noci moc řve, tak jí to občas sundám a když jedem na výlet, tak to spíš vozim s sebou, u mamky jí to dám.
Díky za vyjádření k exlutonu, no, pořád nevim nevim. No, pro mimi vše, ale v tomhle se těšim, až bude po koju, protože se budu moc vrátit ke svým práškům (i když, kdo ví, jestli jsem ta kila nenabrala právě po nich - za 5 let jsem přibrala 10kilo, z toho něco bylo určo sedavým zaměstnáním, ale zas tak jsem nežrala). Ještě to proberu s manžou…
Jinak Kokhino, myslím, že pokud máš pocit, že jsi dělala co šlo, a vůbec, jestli tě to tak stresuje (což určo jo, sama jsem s tim, že to vzdam, bojovala týden po propuštění), tak se na to vyprdni. Je fakt lepší pohodová máma a mimčo, než ty nervy. Já s tim bojuju co večer a někdy už si říkám, že jí večer rovnou hodim tu flašku.
Jo, a dík za tip na štětičku do vincentky…malá tam ty bubáky má pořád nějaký, ale rýma to taky neni a furt chrčí, až se fakt děsim, aby nebyla nastydlá. Zkusim to. Při pšíknutí z ní totiž krom občas mlíčka nevylítne nic. Snad jen prdánek či kakánek.
A Kopretinko, tobě přeju, aby Petřík brzy přestal tak moc plakat, absolutně přesně vim, jak ti je…chce to opravdu pevné nervy. Já tady s malou brečela a ještě teď, když řve večer, tu občas slzí mé oko.
Zatím
Gabča a Barča 5t+2:)

 
Anonymní  04.11.04 20:33

Ahoj Gábi,
nechci Tě strašit, ale s těma kyčlema to bude nejspíš na delší dobu. Míše jsem široké balení dávala 6 měsíců a do konce osmého už jen na noc. A to nám v porodnici neříkali, abychom dávali, nález měla hraniční. Dokud se nevyvinou jadýrka tak nejspíš budeš s Bárou muset cvičit, balit a chodit na kontroly. Chodíte do Motola? My chodíme do Kartouzský k Dr. Chládkovi. Je tam sice vždycky hrozně narváno a čekáme, ale prý je moc dobrý. My jdeme na kontrolu 13.prosince.
Oba draci momentálně spí - neskutečný klííííd!!!! Jsem totálně zničená. Vyklízeli jsme ze sklepa 2 takové ty hnusné panelákové „vestavné skříně“. Bylo toho moc, nemohla jsem v tom manžela nechat samotného. Taky se dneska Míša při poledním spánku počůrala, babička jí nedala plínu. Sice tam má igelit, ale jí se to prostě podařilo mimo něj takže prochcaná fungl nová matrace :-((( Taky polštář, ten jsem vyprala jen nevím jestli to peří uschne. V létě dobrý, ale teĎ… Takže Jsem převlíkala, prala, čistila, nadávala… Pak unosit Vítka v náručí, u táty řve, záda mi teda zrovna neděkují. Vítek ječí, mě klepne!!!!
Katka a Víťa

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.11.04 21:16

Tak to doufam, že ty pleny tak dlouho nosit nebudem..mimojiné to znamená jí nabalovat do o číslo většího oblečení, ale…jen kvůli tomu „zadku“, vršek jí plandá. Potí se mi v tom, blbě se jí vykopávaj prdíci. No tak to s ní radši budu cvičit o 106…ale řekni mi, jakto, že někde o tom nikdo ani neslyší, jak když tu čtu, se někdy i holky divěj a v ČR to prej dávaj snad všem…doufam, že to k něčemu aspoň bude…ale všichni kolem mě (nemyslim netové tety) to nemaj…Jinak chodim do Motola. Objednala nás tam dětská, v Berouně nikoho neznam a navíc k Motolu mám větší důvěru.
No, moje číslo si pobrukuje, tak na ní jdu juknout a ukážu se zas zítra. Jinak je listopad, moje obvyklé marodivé období a taky, že mě to asi nemine, ač beru vitamíny…pobolívá trochu krk a průdušky se ozývají…
Jinak když to jen půjde, tak si odpočiň, nemáš to holka jednoduchý s těmi skřítečky:) Dobrou
 GaB

 
Anonymní  05.11.04 04:05

Ahoj holky.
Mio dík za pěkný deníček. Nám taky řekla doktorka, že se přejídáme. Mlíko teče moc rychle, on se skoro nemusí snažit a úplně to v něm chvílema šplouchá. Tak dáváme najíst jen nějakých 8-12 minut, víc ne. Stejně u toho usne. Ale v zápětí se probudí a křičí a křičí. Zrovna jako teď. Křičí už celou hodinu s krátkými přestávkami, kdy na rozdíl ode mě usíná. Je to tak celý den a celou noc. Jsem z toho fakt hotová spím maximálně 5 hodin deně a nestíhám se ani najíst, protože pořád malého nosím a drncám. Navíc už ani to drncání nepomáhá. Asi si dokážu představit, co má doma Kopretinka. Vždyť i teď jednou rukou píšu, druhou drncám.
Ahoj Myšanda a Tomášek

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 05.11.04 10:05

Ahoj,
Tak dneska se zas Bára předvedla. Tedy včera. Kojila jsem v půl osmé večer. No asi těch 20min (už si nepamatuju, jestli z jednoho či na střídačku). Báře to někdy stříká samo, někdy ne, včera večer zrovna se musela snažit. A začala po krmení řvát. Přebalila jsem, nechala ji prokopat, masírovala bříško. Nic. Tak jsem ji přiložila. Za 5 min byla tuhá. Dala jsem ji do postýlky. Za 10min začala řvát. To bylo po deváté hodině. Tak jsme ji chovali, nosili, opět nechali prokopat. Nic. V deset přišla tedy na řadu flaška - 90ml (noční dávka). Krk, prd, přebal a řev. Tak jsem jí přihodila 30ml (má to místo dudlana, obvykle to ani nevypije, jen si cucne). Na chvilku usnula u nás v posteli, pak zas začala ječet. Sundali jsme jí široké balení i kalhoty, nechali prokopat a nic. Bylo čtvrt na jednu. Skoro čas dalšího krmení. Vypila 60ml. Ani nekrkla a padla. Šla jsem odsát. V jednu začala brumlat a kopat a prdět, ale už naštěstí spala. Včera vůbec celej den byla divná, pila skoro po 2 hodinách. Myslím, že se ale přežírá taky. Jenže kdo má to dítě nechat řvát, že je až rudé a ječí na doraz, že se bojim, že přestane dýchat? A když mlčela u prsa či flašky. Já vim, bude jí to dělat špatně. Taky to normálně nedělám. Přes den bych ji asi řvát chvíli nechala, ale v noci? Tak jsem zvědavá, co bude dneska. Včera nepomohla ani plena muchlovačka.
Zatím
Gabča a Barča

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 05.11.04 10:11

Ahoj Myšando a Tomášku,

můj starší syn, shodou okolností taky Tomáš, byl přesně takové mimi jako ten tvůj malý Tomík. Vím, že je to teď pro tebe moc vyčerpávající, ale zlepší se to, uvidíš. Já si oddechla trošičku, když byly Tomovi 3 měsíce. Teď se ti to zdá nekonečný, ale uteče to jako voda. Neuvažovalas o koupi např. vatanai-šátku? Já si říkám, že by mi to tenkrát snad pomohlo. Teď se taky rozmýšlím, jestli si ho koupit, kámoška ho má (dcera 1.10.04), dostane se všude i s mimi a malá je moc spokojená. Je dost drahý, proto se rozmýšlím, mám samozřejmě obavy, aby se v něm tomu mému prckovi líbilo (www.vatanai.cz). Ale mělo by, hodně si ten šátek maminky pochvalují.
Držím palce

Lila+Petr skoro 5 týdnů + Tom 4r.

 
Anonymní  05.11.04 10:17

Ahoj Gábi,

dík za utěšování, jen můj syn se nejmenuje Petr, ale David (teda pokud to opravdu platilo mě…)

Kopretika s Davídkem včera měsíc

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 05.11.04 10:23

Jééé to je trapas, já se mooooc omlouváááám. Nevím, proč jsem to měla zafixované.
Davídku, promineš mi to? Děkuji a přimlouvám se, abys maminku už tak nezlobil…ju?
Gabča červenající se studem

 
Anonymní  05.11.04 12:13

Nejsem zaregistrovaná, tak píši jako anonym. V souvistosti s kojením mě napadlo, že všichni odborníci doporučují nedávat dítěti pít nic jiného než mléko. Hlavní důvod je ten, že mateřské mléko obsahuje enzymy, které napomáhají rozložení mléka, tedy sebe sama. Když mléko naředíte jiným nápojem, enzymů bude nižší koncentrace a miminko bude mléko hůř trávit.
Míša (2 děti)

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 05.11.04 13:13

Ahoj holky.
AA mne i sebe dneska trápí, asi ji začíná rýma. Usne jen na chvilku a pak pláče. Večer možná pojedeme na výlet na moravu, tak ji snad uspí auto a mne taky… Řídit bude manžel.
Mějte se MIA

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 05.11.04 14:52

Ahoj holky,
díky za podporu v nekojení..Včera mimi trhl rekord-spal od 19:30 do 4:30,pak byl hodku miláček a pak ho trápily prdy,takže zase horor..Kyčle v poho a já taky,vzala jsem si prášek na nervy..Přihrála jsem čerstvé fotky,snad se budou líbit..nestíhám­..tak zatím papapa

Kokhi a Venoušek 29dní

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 05.11.04 15:56

Ahoj holky,
tak dnešek je teda všelijaký…dopoledne bylo hnusně, teď sluníčko…
Dopoledne byla malá hodná, spala do půl jedné, pak zlobila. Když vylezlo to sluníčko, tak jsem si řekla, že na chvilku vyrazíme ven. Malá byla hodná při oblékání - nezvyklé. Byly jsme venku 15min (asi:))), nejdřív chodíme na jednu stranu a že bylo mokro, tak jsem to otočila, že půjdu do vsi. Jak jsme procházely kolem baráku, malá najednou spustila šílenej řev, začala chrčet, z nosu i z pusy jí teklo, tak jsem jí honem vyndala z kočáru, povolila čepičky a fofrovala domů. Kočár jsem nechala za vratama (uklidil tchán - začalo pršet) a mazala do pokoje, malou rychle svlíkla. Trochu ublinkávala, ale přišlo mi, že mlíčko to moc neni. Plakala tak divně, tak jsem jí honem nastříkala do nosu mořskou vodu a odsávala…asi se jí někde šprajcl nějaký hlen a asi se jí hodně blbě dýchalo. Chvilku ještě pofňukávala a ležela na mě a držela se, abych jí nepustila. Už je ale dobře. Je nakrmená, odpočívá, ale stejně jí mám u sebe a pořád hlídám. Docela mě to vyděsilo a jen doufám, že není nachlazená. Prdelka moje. Strach to byl ale velikej. No, a s podzimním počasím už člověk musí čekat, že může mimi nastydnout.
No, tak jsem se vypovídala, tak přeju, aby mimča byla zdravá.
 Gabča

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 05.11.04 17:44

Ahoj,
dnešní noc byla fakt „super“. Do půlnoci Vítek řval (asi prdy, když jsem ho konečně dala na bříško tak si 3× pěkně chlapsky prdnul), pak ve tři krmení, v šest krmení a v půl sedmý vstává Míša… No 5,5 hodiny mi podle dětí musí k odpočinku stačit. A dneska je Vítek ukrutně protivný, ale nemyslím si, že by byl nastydlý. Asi je špatný den, mě bolí hlava a zuby :-( Už nemůžu vydržet, vzala jsem si paralen :-(
K a V

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 05.11.04 18:57

Tak ten den zas utekl,ani jsem nemrkla…zase se mi vrátily očistky(doufám,že nikoho nepohorším),takže se sexem zas nic..už už jsem doufala…No,hlavně manža doufal…:-((
Jak jsem psala-kyčle dobrý,jdeme až koncem ledna..Jsem zas dnes tak odvařená,že jdu za chvíli spát..No,vždyť jsem taky vstávala v půl páté..přes den mi to spaní moc nejde,ale myslím,že čím unavenější v budoucnu budu,tím to bude lepší..Přečetla jsem si deníček Otevřený dopis přírodě a to je tedy věc,doporučuji…
Chtěla jsem dnes koukat na Monte Christa,protože Depardieua prostě zbožňuji,ale asi to vzdám..Navíc to není kam nahrát,tak to prostě oželím..Koukám,že prdy trápí nás…nás všechny..přeji všem klidnou noc,pěkný víkend a dobrou…všem

papapa

Kokhi a Venoušek 29dní

 
Anonymní  06.11.04 11:52

ahoj holky, už dlouho nakukuji do Vašeho deníčku a moc se mi líbí. Mám 2měsíční holčičku a vždy se uklidním, že máme podobné problémy a nejsme v tom samy. Tak zkusím přidat některé mé zkušenosti. S kojením mám také problémy, nejdřív jsem brečela, že to nejde, tak, jak bych chtěla /nevím tedy proč, protože mám ještě 12ti letou Terezku a tu jsem nekojila vůbec - nechytla se a vše jsem pouze odsávala - a také vyrostla/ ale myslím, že jsem podlehla tomu, že kam jsem se podívala, tam psali a říkali, že jedině kojení a kojení až jsem z toho zpanikařila. No teď už jsem se uklidnila a patláme to tak, že jsem si pořídila super odsávačku Medela Harmony /dá se koupit na internetu na www.9mesicu.cz/ a střídavě odsávám a když bradavky nebolí tak kojím. Za 20 min. bez bolesti odsaji mlíčko, dám do lahvičky Avent - malá se fakt po ní prsa nepustí, a nakrmíme. Mám konečně jistotu, že se nacpala a chvíli nekřičí. Ona totiž ze začátku hrozně hryzala ale moc mlíčka nevypila i když si myslím, že sála dost. Tak nevím, ale teď mám klid. A večer, když už fakt nic nemám tak dám Bebu HA a mám klid. Výčitky mě také přešly po tom, co jsem té starší dala podržet lahvičku s odsátým mlíkem a ona si prosím na to vzala 2 ručníky, jak se štítila. Takže si Kokhi žádné výčitky nedělej a klidně dej flašku. A ještě k prdíkům - máme je také. Kamarádka mi poradila kromě Sab simplexu ještě Lefax, tak jsme ho zkusili a je to myslím lepši. Je na něm sice napsáno, že je až od 3 měsíců, ale dávali ho prý už v porodnici a naše dětská doktorka také něměla námitky. A poslední - vlhčené ubrousky. Po zkušenostech s Terezkou - 12 let, ale to už jsem myslím psala používáme na Anetku buničitou vatu v přířezech - maji v lékárně balík asi za 65 Kč a vydrží dlouho. Jsou to takové jemné papírky, trochu se namočí a je to. Zatím jsme za 2 měsíce spotřebovali 3 balíky. Jinak venku, kde není voda, tak máme také vlhčené, ale doma nám tamto úplně stačíl. To jsem se nějak rozkecala. Malá už se ozývá takže ahoj

Jitka a Anetka 2m a Terezka 12l

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.11.04 12:27

Ahoj Jitko,

vítám tě v našem deníčku.
Chci se zeptat, kolik mléčka průměrně odsaješ? A kolik ho Anetka ve 2měsících vypije? Medelu znám dost dobře! Je super!
Na Lefax se taky zeptám dr.
Přířezy jsem taky používala, ale z rozdílem, že u nás stojí 50,– :-))). Teď ale používáme obyčejný toal. papír :-).

Vilík začíná natahovat. Jdu. Pa.

Lucie+ Vilík (5t+5d)

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 06.11.04 13:02

Ahoj holky,
tak jsem se dneska moc nevyspala, ale nevadi, nekdy v budoucnu to snad dozenu. Lukasek je hodne, ale vecne hladove miminko, pres den kojime po dvou hodinach, kdyz se zadari tri, tak je to spis vyjimka. V noci spinka prvni kus nekdy i ctyri hodiny, ale to ja jeste zehlim, uklizim, nebo si jen uzivam manzela a pak jeste nakojim a jdu taky zalehnout. Pak se prdola budi po rekneme trech hodinach, ale nez nakojime, vetsinou musime i prebalit a nez usne ubehne dalsi hodina az hodina a pul. Takze me na spani moc nezbyde. Taky blinka, je mi jasne, ze hlta a pije moc, ale kdybych mu jeho mlikarnu chtela vzit po peti nebo deseti minutach, to by byl rev! Jak to delate?
Kosmetiku nepouzivame skoro zadnou, do koupele par kapek olejicku Bubchen, na prdelku zinkovou mast od Penaten, ale jen kdyz se objevi pupinky. Holky, koupame v kybliku a maly chrochta blahem!
Uz jsem jednou psala, ze po pampers newborn jsme presli na levne plinky od rosmanna-babydream a taky ze supermarketu aldi-mamia a jsou vyborne. S gumickou vpredu a vzadu a hlavne jsou vyssi, takze mala nehoda je jen obcas. Ty pampersky prokadil nebo procural daleko casteji.
Nachlazeni zatim nejsme, to musim zaklepat, i kdyz maleho berem vsude sebou, na nakupy, na navstevy, uz toho ve svych sesti tydnech nacestoval dost.
Prvni oblecky uz jsme vyradili, je mi to lito, byly to takove panenkovske vecicky, nekolik mesicu jsem se jeste jako tehotna na ne chodila divat do skrine a ted nam za par tydnu doslouzily.
Lukasek se hlasi, jdeme papat, tak zas nekdy priste.
Pepsi + Lukas pres sest tydnu

 
Petka2
Povídálka 34 příspěvků 06.11.04 16:48

Ahoj holky,
při čtení deníčku jsem zjistila, že máme asi mimořádně hodné miminko. Na prdíky netrpíme (prdí teda o 106, ale naštěstí jdou ven:-), Rudánek skoro vůbec nepláče a když tak jenom, že chce být pochován. Jediný problém je taky to ublinkávání. Mlíčko mi teče asi dost rychle, protože se malý občas při kojení začne dusit (to ho musím začít plácat do zádíček, aby to rozdejchal) a po kojo se často ublinkne. Jinak večer nakojím v 10 a pak se malý s neuvěřitelnou pravidelností budí mezi 4:00 a 4:30.
Jinak ještě k té HA. Doktor mi doporučil Implanon. Je to taková tyčinka (4cm dlouhá, tenká 2mm, která se implantuje pod kůži. Je na bázi etonogestrelu - nízkohormonální. Stojí to sice 5000Kč, ale je to na 3 roky. A dá se to kdykoliv vyndat. A taky mi doktor řekl, že když bych s tím měla nějaké problémy, tak se to vyndá a peníze vrátí (asi teda jenom část). A hlavní je, že je to vhodné i pro kojící matky. Máte s tím některá zkušenost ? Přemýšlím o tom, ale ráda bych znala názor ještě někoho.
Jinak maximální spokojenost s ubrousky Huggies - new baby. Nejsou parfémovaný a docela příjemný. Na zadeček používáme taky Rybilku, občas malýmu zadeček zčervená, tak to hned na:,–(ím Bepanthen a druhý den je to zase ok.
Nosánek nečistím, ale taky jsme si na začátku odsávačku užili. Z porodnice jsme se vrátili a Rudy měl strašnou rýmu . Pořád mu vylítávaly zelený soplíky z nosu a v noci nemohl skoro dýchat. Tak jsem zavedla hadičku a sála a sála :-)
Kosmetiku používám Balmandol olej do kouple. Pleť má pak krásně promaštěnou a už není potřeba mazat, na obličej dáváme modrou indulonu. Během těhu jsem nakoupila kosmetiku od Chico, ale všechno to bylo tak parfémovaný a malý měl hned vyrážku, že jsem s tím okamžitě skončila. Na mytí používáme emulzi a šampon od Seba Med.
Uf to jsem se rozepsala… Tak přeji všem hodná miminka, ať vám dělají radost !!!
Rozepsaná Peťka a Rudy skoro 7 týdnů

 
bzb
Kecalka 135 příspěvků 06.11.04 18:32

Ahoj holky,
tak se Vám hlásím, konečně on line z nového domova, přestěhovaná a stále celá :-). Ač mi předpovídali předčasný porod a pár posledních týdnů se neslo tak trošku ve stresu, moje porodní cesty jsou uzavřené a pevné.
Když jsme po mém propuštění z porodnice - nemocnice přestěhovali byt, douklízeli celý dům, dochystali věci pro naše malé mímo, dožehlili se zavinovačky a oblečky a já nevím co a já si řekla - tak teď už JO, naše bříško si řeko, že máme ještě čas.
U Andrejky jsem neměla sebemenšího poslíčka, nemluvě o poslech, takže čekám, že ani nyní nevím dne ani hodiny. Zatím jsem objednaná na úterý na dopplera a UTZ a kontrolu, ale jestli se toho dožiju celá, nevím. Cítím se fajn, až na to, že mi začaly otékat ruce a to tak, že mě to v noci budí a já musím vstát a dát ruce dolů, jakmile se prokrví, tak můžu jít zase spát. Jistě si pamatujete, že usnout s tím obrovským bříškem není až tak jednoduché. Takže se snažím přes den. Samozřejmě jsem navíc chytla rýmu a celkově se o mě pokouší nějaký hnusný bacil, takže to stojí za to…
Kuchyňská linka není dodělaná, ale v úterý by snad už mohla, dnes mi dovezli po 3 týdnech ze Švýcarska dřez a málem mě omyli, protože je to špatný tip…Dovedete si představit co udělaly hormony a jak jsem se rozbrečela. Bez vody to v kuchyni nějak nejde. Sice mám zapojenou myčku, ale voda chybí při vaření, opláchnout si ruce, natočit na brambory…však to znáte.Tolik jsem se těšila. Mám to tedy ve stavu kompletních korpusů, zásuvek, stolů a dvířka mi stačí do Vánoc, teď musí vyrábět ještě stůl pod telku. Ale to už jsou drobnosti. Raději bych se zabývala naším novouškem :-).
Komunikovala jsem po SMS s Miou, Luckou, Lilou, tak mi aspoň nebylo tolik smutno - díky, holky, teď už se budu zas hlásit přes net, šetřete penízky :-).
Jinak mám zprávu od Angie - tedy, já za ní byla v porodnici a jsou užasní. Adámek je krásné miminko a maminka až na to, že se vyskytly komplikace po porodu (jak jinak…už mám hrůzu co se stane mně) je už v pohodě a oba už jsou doma živi a zdrávi, kojení se daří, manžel podporuje a opečovává a mamka se pomaličku vrací do normálu. Apropo nemá žádné bříško, záviděníhodné :-)… I když to plné a hemžící se je moc a moc fajn.
Další zprávu mám od Edity Anne- Violce bylo 3.11. přesně 6 týdnů, měla 4550g a 54 cm. Holky byly nemocné, ale už je dobře. Tedy dobře ve smyslu chřipky, ale jinak si Eitka zlomila ruku, takže je všechno o dost těžší. manžel si vzal ošetřovačku, takže jí aspoň pomáhá. Kojení zvládají v pohodě, v rámci možností s ručkou v sádře. Moc Vás pozdravuje.
No nic, tak jen aby jste věděly, co prožívá Vaše poslední těhulka, děkuji Vám všem za podporu, které jstevěřily, že všechny naše plány na stěhování vyjdou a omluvte moje trošku jiné starosti, brzo budu mít ty samé :-))).Zatím se ve volných dnech bavím tím, že objíždím všechna narozená míma mých brněnských spolutěhulek a neustále odpovídám na jejich dotazy že ještě nic…Tak to vypadalo, že budeme předbíhat a nakonec jsme opravdu poslední :-). Už jen trapně zdržuju od miminkovských srazíků, které se, vzhledem k velikosti našeho domu budou konávat tady. Mimi párty, to budou sousedi koukat kdo se jim sem přistěhoval…
Jinak v novém domě se cítím skvěle a jsem moc šťastná, že jsem zůstala ready pro to, abych ten domov s manželem pomohla utvořit. Až mi stojí slzy v očích… Teď už mám před sebou jen jeden veliký úkol…
Pa Bára a vrtící se bříško (39tt)

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 07.11.04 05:59

Ahoj,včera jsem téměř neměla čas,byli jsme na návštěvě a pak už jsem se starala sama,manža vydělával…Noc proběhla celkem v poho,teď tady hltám tatranku a mimi tlačí hovňouska..:-)))
Jinak díky všem za podporu a Báře přeji,ať už má brzy krásné a zdravé miminko a rychlý a bezbolestný porod…No nic,moůc času není,tak jdu přebalovat …papapa

Kokhi a Venoušek 1měsíc

 
Anonymní  07.11.04 14:28

Ahoj Lucko,

tak se mi povedlo se zaregistrovat.
V průměru odsaji tak 120 až 150ml z obou prsů dohromady. Je to různé podle toho, za jaký je to interval a jestli jsem před odsátím kojila nebo ne. Snažím se to dělat tak, abych měla v lednici vždy 150 ml na další krmení. Někdy ale mám bohužel míň, tak Anetku přiložím, aby se trochu dorazila, ale někdy ji i to míň stačí. Na večerní krmení už ale nestačím „vyrobit“, takže dělám 150 Beby. Dnes už ale udělám 180, protože 150 už nám přestává stačit. Poslední 3 dny mi Anetka večer vypila počítám určitě 200, ne-li víc, protože po té 150 pořád kňučela, tak jsem si jí přiložila a počítám, že tak 50 musela ještě vytáhnout. To ale nevím přesně. Zato pak spinkala od asi půl desáté do čtyř do rána. Nechci to zakřiknout a doufám, že nám to vydrží a bude pořád líp. Jinak se snažím o režim 6 papání za 24 hodin a docela to vychází. Přibíráme tak zhruba 30 dkg za týden. Ve středu jdeme do poradny a počítám, že budeme vážit 4,5 - 5 kg.

Tedy, jak to tak po sobě čtu, tak nevím, nevím jestli nejsem macecha, co neposlouchá přesně miminko a snaží se o vlastní režim, ale Anetčin režim, který jsem se snažila vydržet 6 týdnů byl pro mě dost neúnosný. Bylo to totiž skoro nepřetržité kojení celý den. Kojila jsem hodinu i hodinu a půl a výsledek byl, že Anetka stejně křičela hlady, já jsem šla odsát zbytek mlíka do lahvičky a pak tak čtvrt hoďky klid a začalo to nanovo. A co teprv moje bradavky. Tak jsem přešla na „můj režim“ a zdá se, že nám vyhovuje oběma:-).

Zatím ahojky

Jitka + Anetka 2m + Terezka 12l

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 07.11.04 14:38

Sypu si popel na hlavu - měl jsem špatně (resp. příliš bezpečně) nastavený firewall, a tak to Jitku i po přihlášení bralo jako Anonymní. Nyní už je snad vše v pořádku.
Jarda (Jitčin manža)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 07.11.04 16:25

Ahoj maminy,

hlásím se konečně v klidu, Petřík usnul v sedačce a Tom svačí v kuchyni…už tedy dosvačil, snad nevzbudí Petříka. Mám docela velký problémy malýho uložit do postýlky. Po kojení většinou usíná, ale v momentě, kdy se ho snažím uložit se vzbudí a v minutě řve jako by mu někdo trhal nohu. Takže teď usnul v sedačce, a to jsem ho musela ještě houpat. Tom má ke všemu kašel, takže nění šance, že by se malej vyspal a byl spokojenej. Kňourá, je unavený a potřebuje spát. V postýlce nezaspí, v obýváku je zase starší brácha - živel .............
Jak to udělat, aby malej spal v postýlce? Dudlíkem se ošálit nenechá.

Báro - blahopřeji k novému domovu a těším se už na fotečky tvé nejmenší. Moooooooooooo­oooooooooc ti přeji co nejméně bolestný porod!!!!!!!!!­!!!!!!!!! Držím palečky.

Lila + Petr 5t a 1 den + Tom 4r.

 
Anonymní  07.11.04 16:54

Ahoj Lilo,
už jsem tu četla,že je dobrý dát mu pod hlavu tvoje nošené tričko apod.Já mu tam dala svůj polštářek a tak jedině tam vydrží..Jinak ho uspávám chováním a poznám že je tuhoň ve chvíli,kdy se s ním zvedám a už nereaguje..Někdy totiž ještě sebou trhne nebo rozevře ručičky a to ještě není ta správná tuhost..:-)))Ale taky jsme měli pár dní,že řval,protože nemohl spát..No,v postýlce spí většinou první část noci a pak ho mám vedle sebe..Je to pohodlné..ne kvůli kojení,protože už je na fláše,ale cítí mě asi z peřin,tak je mu tam dobře..:-)))tak papa a držím palec

Kokhi

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 07.11.04 18:49

Ahoj holky,

právě jsem si přečetla Mimizemšťánkový deníček č. 20 a komentáře k němu…a zamáčkla si slzu. Právě se jim v deníčku narodilo první miminko… Vzpomněla jsem si, jak to začínalo u nás v našem deníčku …Miska a Robko (jak se jim asi daří?). A teď už se náš těhulkovský deníček změnil na miminkovský a my máme před sebou už jen jedno miminko - Báro, držím palečky!!!!
Vzpomněla jsem si na to radostné očekávání, na to napětí......stýská se mi po bříšku, i když ke konci bylo opravdu moc těžké a nemohla jsem se dočkat, až uvidím to svoje mimi. Teď tady spinká.....Stýská se mi taky proto, že už s největší pravděpodobností žádné takové bříško mít nebudu.......­..........Ach jo.

Vyčerpaná, šťastná a trochu smutná máma od dvou nádherných kluků
 Lila

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.11.04 20:54

Ahoj holky,

Lilo shodou okolností jsem dnes dostala sms od Misky, (pozdrav z Tatier). Kiko je šťastný, že má brčeka pri sebe a Mišce pomáhá. Bobko cestu i aklimatizaci zvládá, takže se mají fajn :-)

Úplně chápu tvé pocity, mi se taky po bříšku strašně stýská. Hned od chvíle porodu. Asi už ho taky mít nebudu. R nechce, prý nám stačí jedno dítě. Já už taky začínám být stará páka /v prosinci mi bude 33 :-(((((((((((( / Každopádně jedináčka nechci. Takže mám 4možnosti. 1, vyměnit tatínka, 2,přesvědčit stávajícího tatínka 3,udělat šmečko- stala se nehoda :-) 4,smířit se s jedním dítětem.

Taky pořád myslím na Báru a těším se na to naše poslední kuřátko.

Zítra ráno dorazí Mia s AA a manžou. Pobydou jen chvíli, musí pak rychle pokračovat a já mám zítra taky napilno. Musím na gyndu (konec šestinedělí----fňuk) a pak s Vildou na kyčle.

Tak já jdu do hajan, jsem utahaná, Vilík měl dnes špatný den, celý den kadí a kadí, kňourá, asi ho to bříško dost bolí, tak jsem ho nosila a nosila, bolí mě hřbet :-(.
Dobrou.

Lucie a Vilda (zítra 6týdnů, toto letí)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.11.04 01:45

Ahoj Gábinko,
chci jen krátkou poznámečku k tvému dotazu ohledně trápení mimin širokým balením. Mně to taky přijde občas jako možná zbytečné sichrování od doktorů. Ale před několika lety jsem četla statistiky neonatální péče a Česká republika byla na předním místě ve světě pro nejnižší počet ortopedických vad u dětí rok starých. Takže možná toto je důvod a pak i důsledek.
Jsem ráda, že už se vám s Barčou jakžtakž daří režim a doufám, že se konečně někdy na chatu chytíme :-)
Ahoj Romana

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 08.11.04 07:42

Ahoj,
tak dnešní noc nebyla zrovna ideál,ale už jsem broučkovi odpustila-jak jinak…Nejenom že se ohodil,když spal v postýlce,ještě se v nestřeženém okamžiku počůral do postele,když jsem zrovna včera dala čerstvě vyprané prostěradlo a v noci se mi poblindil znovu,tak jsem ho musela znovu převlíct..Prostě když si nekrkne,tak ublinkává…sice toho včera bylo víc,ale žádný horor..Jenže v noci zá:,–(ně nekrká..ráno se na nás s tatkou pekně usmíval,když fintil,že bud jako ještě spát,ale vzápětí už bylo nad slunce jasné,že se spánkem je konec a ať se mu tedy věnujem…Trošku se nám na nosíku poškrábal,tak snad to brzy zmizí..
Jo,a ještě se včera poprvé koupal s tatkou ve vaně…Dobrý to bylo,ale potápku nějak nevydejchal a začal ječet,protože si vzpoměl,že už měl jíst před půl hodinou,takže jsem ho nemazala a vrazila mu flašku…a byl klid…Jo,už vlhčené ubrousky taky nepoužívám,jedu s papírovýma utěrkama a vodou…papa a hezký den

Kokhi a Venoušek 1měsíc a 1den

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 08.11.04 08:07

Ahoj holky,

taky jsme měli zajímavý večer a noc. Petřík pil od 18. hod. po jedné hodině, takže vysrřídal 2× obě prsa (4 kojení), a byl stále nespokojený, ani neublinkával. Už už jsem si říkala, že přijdu o mlíko (máme nějaké potíže v rodině). No usnul po nakojení o půl jedné v noci, do té doby se mi ho vždy na chvíli podařilo uchlácholit prsem nebo dudlíkem , a to jsme ho stále chovali. usínal na chvilku na nás na kolenou nebo v sedačce (tzv. desetiminutovky). Když konečně tedy usnul v mé posteli, šla jsem taky spát a pak kojila v (0,30) - 2,30-4,30-7,10. Že by další laktační krize?
Navíc mám na jednom prsu bebino jako hrom. Kojení je u nás boj!!!!

No hlavně, že jsme zdraví a pěkně rosteme. Ve čtvrtek jdu s malým do poradny, tak uvidíme, kolik váží a měří.

pá pá Petřík píše se mnou a posílá vám všem úsměv od ucha k uchu

lila + Petr 5T + Tom 4r.

 
bzb
Kecalka 135 příspěvků 08.11.04 10:25

Ahoj holky,
jdu Vás aspoň pozdravit, protože to vypadá na další den strávený v posteli. Moje chřipka se opravdu rozvinula :-(. Je mi do breku, kašlu jak starej tuberák, nos mám jako bambuli a tak jsem si naordinovala litry čaje, ovocného, jak jinak, citrusové ovoce, když je nejhůř paralen a postel. Naštěstí nemám teploty, ale bolí mě průdušky. Má to jedno plus, když se válím celý den v posteli, nebolí mě symfýza…
Zítra jdeme na UTZ na biometrii a dopplera, pak mám kontrolu a TP příští středu.
Lilo a Lucko, děkuji Vám za podporu a milá slova, a nic si z toho nedělejte, já začínám mít ty depky z toho, že už bříško nikdy nebude už teď :-). Až na pár potíží jsem měla opravdu krásné těhotenství, prožila jsem i ho jako hrdá žena a byla šťastná z každičké známky toho klíčícího a rostoucího mimíska uvnitř. Ne, že bych se netěšila až to bříško teď odložím, ale asi mi rozumíte.
Doufám, že se Anička nerozhodne klubat už teď, když nemůžu dýchat…
No nic, mějte se všechny moc hezky, pohlaďte za mě Vaše štěstíčka a přeju Vám hodně sil do boje s kojením a prdíkama a nespavostí…Já si ještě mohu namlouvat, že nás to přece mine :-)))).
Papa, krásný den
Bára 39tt

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 08.11.04 16:04

Ahoj,
Báro, přeju brzké uzdravení a hned potom rychlý a bezbolestný porod! A samozřejmě, že Tvoje miminko nebudou trápit prdíky, kojení bude v pohodě a prcek bude v noci spát 8 hodin v kuse ;-)
Já jsem si tento víkend náležitě užila. Byli jsme s Vítkem sami doma takže pohoda. Do té doby než mě pekelně rozbolel zub. V noci ze soboty na neděli už jsem musela vzít prášek, v neděli ráno a večer další jinak bych asi vyletěla z kůže. Dneska ráno jsem se hned vnutila zubařce, bylo to drsný, 45 minut v křesle, čištění kanálků - no „lepší“ než porod. Ale momentálně to nebolí. Zuby - pohroma huby. Závidím Vítkovi… Ten ovšem řve a řve, asi se mu stýská po tatínkovi, protože jinak všechno možné jsem už vyzkoušela :-(
Katka a Víťa 1 měsíc a 2 dny

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 08.11.04 18:55

Ahoj holky,
mám jen takový dotaz ohledně koupání - když malou koupu, držím jí hlavičku a dávám pozor, aby jí nenateklo do uší. Ale holky na chatu povídaly, že to se nemusí, jen dávat bacha, aby v místnosti nebyla zima a pak to taky vysušit. Jak jste na tom vy? Koupete hlavičku i s oušky? Nechci malou utopit, to ne:)), ale to, že dávám bacha na ty uši, to ztěžují a malé se ve vaně líbí a vůbec už se těšim, až se bude moc pořádně cachtat. Díky
Gabča a Barča, zítra končící šestinedělí

PS: máme vodu ze studny. Při povodních v 02 byla zaplavena. Nechali jsme to čistit, ale voda v tom není 100% v poho. Na vaření už ji dávno nepoužíváme. Jen v ní pereme, myjem nádobí a koupem se v tom. Malé jsem vodu vařila pitnou, po dobu šestinedělí jsem chtěla určitě. Myslíte, že už ji můžu koupat s náma v té vodě ze studny?

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.11.04 19:14

Ahoj Gabi,
jóó, tak v tom ti neporadím, jestli ji můžete koupat ve vodě z vaší studny. Já bych asi nechala zkoušku vody hygienickou stanicí, i když… infekční asi nebude, tak nevím.
Já Vilíkovi hlavičku držím tak, aby se mu do uší voda nedostala. Jistota je jistota.
Dnes už jsem chtěla s Vildou do velké vany, ale raději počkám, až bude R večer doma. Takže pozítří. Už se na to strááášně těším :-)
Vilíkovi je dnes 6týdnů a já bulím a bulím. Je mi ze všeho smutno. Taky jsem byla dnes na gyndě, poprvé v životě mi dr přdepsal antikoncepční pilulky a já je vůbec nechci, protože chci být zas těhu :-(. Kliďo píďo bych do toho okamžitě šla znovu. :-) Jsem asi bláznivá, co? :-)
Dnes byli u nás na skok Mia s family, naši potomci se předháněli, kdo je hodnější, byli oba dva ukázkově vzorní a dokonale na sebe kašlali :-). Až se uvidíme příště, budume už mít velké děti. Přijedou totiž až na jaře. Škoda :-(. Ráda bych je viděla časrěji. Jsou fajn a malinká bude mít fakt sexy pusu, až vyroste :-).
Jdu koupat a dávat pozor na ouška :-)

L+V (dnes 6 týdnů fňuk)

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 08.11.04 19:31

Ahoj Gabčo,
já ze začátku dávala pozor na ouška,ale zas je to divné,protože když chceš malou ve vaně potápět a vůbec,tak jí je stejně ponoříš…Ale je fakt,že se snažím,aby v místnosti nebylo chladno apod.Já koupu na lehátku a někdy se natečení do uší nevyhnu…S tou vodou to máte blbý..Já se zas bála,že naše pražská paneláková bude moc chlorovaná…a přežili jsme…Jinak jsem dnes zakoupila Avent lahvičku 260ml se savičkou 2 a aspoň mi to v noci vydrží na 2dávky…
Mimi mi přes den začíná strašně málo spát,v noci je to zatím dobrý…Pokud má blbou noc,tak je vzhůru i 4-5krát,jinak 3krát..Mě končí šestinedělí až přístí týden,už aby to bylo..ty hormony jsou někdy na zahození z okna…malý béká,tak běžím..papa

K+V 1měsíc 1den

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 09.11.04 10:17

No, zeptám se dneska u doktora, jedu tam něco vrátit (pokud mi teda tchán zapůjčí svůj aftamobil:)))), tak uvidím. Jsem zvědavá, co řeknou a vůbec jsem zvědavá, jestli ji vezmu s námi do té vany:) a jestli jo, tak co nato řekne.
Jinak včera to ušlo. Před koupáním jsem ji nechala na posteli nahou pod plenou blbnout, pak jsme se koupaly, pak mazání, u čehož po dlouhé době zas ječela, jak když ji na nože berou. Pak kojo, kde v minutě usnula. Když se mi ji nepovedlo přimět pít, zvedla jsem se, že ji uložím. Nic s ní nehlo, tak jsem ji zamuchlala do postýlky a…za 15min začala kvičet:)))No s manžou jsme ji uklidnili, já ji dokrmila, ale moc se jí spát teda nechtělo. Potvůrka mi usnula v náručí a jak jsem ji chtěla přendat, začala zas. Takže jsem ji takhle chovala nějak do jedenácti, kdy začala řvát - byl čas večeře:)))Pak usnula, ve čtyři a v pět se vzbudila a kopala a jako brumlala si, ale vždycky zas zabrala, takže jsem krmila až v 6hodin ráno…pak ještě usnula a spala do devíti, takže jsem vcelku vyspalá:) Teď zas chrní.
Holky, u nás sněžíííí…a ne s deštěm či něco podobného, fakt chumelí a docela se to i drží:) Budu muset ve středu vyrazit v Praze někam, kde budu moc koupit Barče něco teplejšího. Zatim ji budu oblékat o vrstvu tepleji asi a do kočáru dám fusak, takže si myslim, že hned do kombinézy jít nemusí, ale to uvidíme.
Kokhi, tu větší lahvičku jsem kupovala spolu s tou menší, když jsem pořizovala pro malou. Já ji využívám, ale ne na krmení, ale střádání odsátého mléka:))), které pak dávám zamrazit. Dudlík u toho byl větší, ale vzhledem k tomu, že kojim, tak zůstávám u 1. Ale jen kvůli tomu kojení, aby jí to pak neteklo víc než je třeba, aby sama sála. A hormony? U nás jak kdy…někdy jsem v noci vzteklá a protivná a na mašli a na pár facek, dneska jsem to přežila bez úhony na nervech:) Držím palečky:)
Tak, nasnídala jsem se, malá spí a já si potřebuji odskočit, takže zatím se mějte:)
Gabča a Barča, dnes přesně 6týdnů = konec šestinedělí:)))

Jinak Lucko, HA už mám doma 3týdny a pořád nevim,j estli jo nebo ne. Mohla jsem ji začít podle dr brát už tehdy, s manžou jsme se domluvili, že dřív jak od zítra ne, ale já pořád nevim…bojim se toho, že budu nepravidelně špinit a nejvíc se bojim, abych pak nezačala přibírat. Dietu nedržim, s váhou se moc zas netrápim (i když už začnu lézt na stepper a trochu zkusim cvičit - ha, ta předsevzetí), tak se bojim, abych po HA nenabrala. Řekla bych totiž, že možná mírně se dřívější HA na mé váze podepsala ,ale těžko říct při mém stylu života:)

 
malina02
Kecalka 107 příspěvků 09.11.04 10:22

Ahoj,
tak jsem se zas jednou dostala k pc, mám doma pařana, kterej když neni na staďáku, tak je tady. No a když je ve škole, tak já zas nemam čas. Naše Eliška většinou dopoledne nespinká, tak střídavě kojíme, papáme Nutrilon, chováme nebo jdeme ven a nebo já vařím pro pařany, aby u toho neměli hlad.

Báro, už se Ti to krátí, tak užívej a vychutnávej ten čas před cílovou páskou. Přeji krásný porod. Je to fajn, že jste v novém i když toho asi máte spoustu na dodělání. Já to mám živě v paměti. Před rokem jsme se stěhovali a hned jsme překopali koupelny. Bouraly se jádra, stavěly nový, vyhodila se plechová kuchyň a dělala nová, takže odpady, plyn, voda, elektrika atd., atd. No co Ti budu povídat!! Přišly do toho vánoce, a ten můj ještě 23. prosince ve 22.00 sám zapojoval plyn, abych mohla dát vařit vodu na bramborovej salát. V chodbě jsme měli staveniště, tak jsme na štědrej den prostě načančali obývák a zavřeli za sebou dveře hihi. Ale stejně, byly to moc krásný vánoce, byli jsme konečně spolu a ve společným bytě. Tak hodně štěstí při budování.

Jinak dneska jdeme s malou do poradny, tak jsem zvědavá, jak si vedem. Přibrala asi kolem 1kg a začíná být docela aktivní miminko. Pozoruje, poslouchá a myslím, že se už i vědomě směje. Ty vlhčený ubrousky používám, dostala jsem jich hramady od kámošek a příbuzných, problémy nám nedělají. Co se týká těhotnýho bříška, jo tak to se mi taky občas zasteskne. Včera jsem viděla maminu s bříšanem a skoro jsem jí to záviděla, no nejsem nějaká švihnutá? Mám sice už tři potomky, ale taky bych si ještě jednou dala říct, myslim fyzicky, ale pak to zase dopiplat až do dospělosti, to už je horší a to už bych taky mohla na to být opravdu stará bába.

No jo, naše „dopoledne“. Samozřejmě nespinkáme a vřeštíme. A to jsem jí teď přebalila a nakrmila.Eliška asi bude opravdu společenská, protože jakmile tam přijdu a promluvim, tak ztichne. Takže já jdu vyprávět pohádky.

malina + Eliška 39 dní

 
malina02
Kecalka 107 příspěvků 09.11.04 10:47

To jsem ještě já, trochu jsem malou utišila, ale jen na chvilku, já vim. Tady taky pěkně sněží, třeba bude bílo. Takže ty vánoce se opravdu blíží, holky, co?? Vánoce ?? Ježí se vám vlasy nebo se těšíte? Prckové už budou určitě koukat na rozzářený stromky, to bude paráda. Jen ty dárky a ten shon, ta zas bude. Asi začnu pomalu s dárečkama, protože vždycky si to nechám na poslední den a pak jsem vážně jak dostihovej kůň. A ty výdaje, brr, hrůza pomyslet :-))).
A co cukroví? Pečete? Já jo a začnu tak v prosinci ještě před Mikulášem. Docela se na to těším, to zas bude vonět.....

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 09.11.04 15:02

Ahojte holciny !

Tak jsem po case zas tady, zrovna jsem se totiz zbavila kamaradky mastitidy (fuj fuj fuj)? Starat se o dve deti ve 40kach horeckach je velika zabava, hlavne kdyz toho Eden vyuzivala a peclive nam zdevastovala byt (fixy na kanapi, rostrihanej zaves od sprchy?). Ach jo. No a hlavni zprava: dokojeno jest :o). Uz jsem fakt nemohla dal, prsa jak kameny a navic porad ta krev? Tak jeste nez me odvezli na psychinu, manza zachranil situaci a na:,–(il mliko v prasku. Je to pro me fakt silena uleva a hlavne psychicky jsem na tom mnohem lip. A taky ted v noci muze kojit tatka ;))))!!! Elinka od te doby chrni jak drevo a vubec neplace mezi jidlem, hotovy raj na zemi!!!!
Porad si jeste vycitam, ze jsem spatna matka, kdyz to kojeni vzdycky skonci takovym fiaskem, ale to budou snad jeste nejake zbytky poporodnich hormonu, ja pro to vazne udelala uplne vsechno? Ted cekam, az se objem meho soucasneho poprsi snu zredukuje na mou obvyklou kde-nic-tu-nic velikost a ja se KONECNE narvu do sveho predtehu obleceni ;)!!!
Elia pribrala za 3 tydny kilo, doktorka valila ociska :o))).
Baro, taky na tebe moc myslim, jiste to zvladnes levou zadni! Elinka uz se tesi na posledni kamaradku podzimacku :o)))!!!
Holky, jsem jeste porad trochu mimo, tak se budu ozyvat prubezne, na neco delsiho bych se ted asi nezmohla.
Pusinku vsem nespavcum a hodne sily maminam :o)))!

Pa Pupina a Elia (za tyden 2 mesice)

 
bzb
Kecalka 135 příspěvků 09.11.04 15:29

Ahoj holky,
tak se Vám hlásím po kontrole a děkuji za přání rychlého rozbalování. Asi to tak rychlé nebude, i když jen Bůh ví co má v plánu :-).
Na UTZ mi nejdřív dr. prosahal bříško a řekl, že to vidí na 3650g, pak přemeřil UTZ a hle - 3700g. Takže se asi mám na co těšit. Jinak naše Anička odpovídá velikostí konci 39tt, ale nožičky má dlouhé jako by byla už 42+5tt, takže pak dr se smál, že takhle nohaté dítě určitě není moje (měřím 160cm a jsem spíš drobek), trochu nafouklej :-). Předpokládám, že ty nejmenší overálky a dupajdy můžu rovnou odsunout Andrejce na Chou chou.
Včera večer jsem blbla, že se malá málo hýbe a nemohla skoro spát, nicméně dr na porodním sále se mě ptala jak si myslím, že se v tom bříšku může tak veliké dítě hýbat, na monitoru vše OK(bříško ztvrdlo jen 2× malinko), A. museli budit, pak předvedla dva kopance a zas nic. Ale všechno vypadá dobře až na to, že se rodit nechystáme :-))). Porodní cesty pevně uzavřené, jen čípek je měkký. Na kontrolu mám přijít za týden.
Tak Vám nevím, aspoň budu mít čas vyležet tu blbou chřipku. Cpu do sebe kiwi a mandarinky, Mia poradila echinaceu, tak snad se z toho dostaneme, i když kašlu strašlivě a mluvit už skoro nemůžu jak chraptím. Nevím nevím jak se to prckovi líbí…
Luci, nebuď smutná, klidně můžeš rok počkat a pak zkusit nátlak na manžílka znova, zas tak stará nejsi :-) a přece jen je trochu odstup lepší. Představ si, že by Ti prďánkovali dva prckové :-)…A moje porodní SMS? Tys to schovávala? No potěš :-))).
Holčiny, mějte se moc hezky, pohlaďte za mě Vaše mimísky, ať nikoho nic netrápí, dětičky spinkají a maminky vzhůru do sexuálního života .-). Já mám utrum, bojí se mě jak čert kříže…
Pac a pusu zakuklený holky
Bára + A 39tt

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 09.11.04 16:20

Ahoj holky,
dnešek proběhl v klidu,jen jsem ráno vystartila do Kauflandu pro hotové fotečky a to jsem si teda dala…Zmrzlá jak h… a nízkopodlažní autobus nejel vůbec,takže jsem nadávala jako starej dlaždič..Vůbec na nás matky nemyslí!!!Fotky jsou boží,to jsem se nasmála..bohužel jsou norm.,tak je nemůžu poslat…Pupi-neblázni,já si to říkám taky,ale na druhou stranu mít spokojené mimi je přece nádhera..Když teď nekojím,je mi tak o 400%lépe po psych.stránce…Sice to ještě teče a ještě chvíli poteče,ale dávám malému občas cucnout,když vím,že jsem neměla nic škodlivého…Ani to pivo mi nechutná a to jsem si dávala jako barmanka každý den malé po práci…:-)))Už jsem dnes balila dárky,manža je sice může najít,ale už nebude vědět,co je uvnitř..moje taktika…Mimíska letos ošulíme,stejně z toho ještě nemá rozum a dostane toho spoustu od babiček apod.Báro-tak ať ti to utíká…moje skorosestra má rodit každý den..tp 12.11.v Podolí…áááá mimi brečí…tak pa

Kokhi a V 1měsíc 2dny

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 09.11.04 17:46

Ahoj holky,
Baro drz se, uz to mas za par! To se mi to mluvi co??? Ale neboj, zvladnes to.
Pupino, vubec nemej vycitky, zkusila jsi vsechno a ted mas spokojene mimi a jsi spokojena matka, tak co bys chtela vic?
Ja mam dneska taky nejake nadmiru klidne mimco, Lukasek spi od rana s prestavkama na kojeni a prebalovani, odpoledne asi hodinku koukal, kdyz prisel domu tatka a pak zas vytuhl. Byli jsme skoro dve hodiny na prochazce (jsem vyrmrzla az do morku kosti, zitra oblikam zimni bundu) a mimi porad jeste spi. S minulym vikendem se to vubec neda srovnat. To jen rval a pil. Jsem zvedava na dnesni noc, ne ze bude kulit oci a rikat „mamo jsem vyspinkanej, bav me“.
Na prochazky uz davam zimni kombinezku a fusak, ono uz prece jen mame skoro pulku listopadu.
Jo a vanocni darky budu urcite shanet na posledni chvili jako vzdycky, i kdyz si kazdy rok rikam, ze zacnu driv…ale zatim mi chybi inspirace.
Mejte se, jdu zkusit zehlit, ale je mi jasne, ze jen co si vsechno pripravim, bude cas kojeni…a tak porad dokola, la, la, la…
Pepsi + Lukasek sedm tydnu

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 09.11.04 18:04

Ahoj holky,

dnes jsem byla v poradně s amorkem, ten náš tlusťoušek nenažraný váží už 5kg!!!!! Přesně. Je to takový malý obřík. A já si přitom dělám starosti, že mu mé mléčko nestačí. Dostala jsme příkaz mu dát jen 7×/den a ne víc, než 15min. A já včera přemýšlela o dokrmu. :-)
Včera jsme byli na kyčlích, další kontrola za 6měsíců, vše ok, všechny maminy se mě ptaly, jak je starý, že velký.

Baruš, to víš, že mám tvé porodní sms uložené a občas si je čtu :-).
Dnes si mě vylekala! Napsalas totiž v sms, že má Anička nohy odpovídající 32+5, tak jsem se vyděsila a raději na to nereagovala :-). Jaká byla má úleva, když jsem si přečetla tvůj příspěvek na netu :-))).
A náhodou…já bych ty prďánky brala hned :-)
Malino, jsi normální! Já závidím všem těhulkám! Spíš já jem ňáká divná. Jako jediná v našem deníčku jsem chtěla ten pupek nosit co nejdýl! :-))) Vy jste se všechny těšily na mimi, chtěly jste rodit.. já taky, ale nechtěla jsem to uspěchat.

Vánoce??? Zrušeny. V naší nekřesťanské rodině se Ježíšek zastřelil. To znamená, že dárky jsou zrušeny. Dáváme si jen drobnůstky a je to fajn. Sejdem se a cpem se a pijem a bavíme se a tak to má být.
(Dárky se dávají jen dětem, to znamená mi a teď ještě Vildovi :-)))

V Ostravském deníčku teď propíráme tu antikoncepci, jsem rozhodnutá. Nechám to na přírodě, případně na taťkovi :-).

Včera prcek jako vždy chrněl celou noc, ale já depčící a brečící ne a ne zabrat. Spala jsem jen chvílema a blbě. Zato dnes padám na hubu :-).
Tak dobrou.

L+V (6+1)

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 10.11.04 13:39

Ahoj holky!
Pomalu pro vás nemám žádné novinky, když už se s tou největší pochlubila Lucka ? že se AA setkala s Vilíkem. No jednu přece jen mám. Že bych zase poslala deníček. Nejsem do toho tak žhavá, jak si možná myslíte, ale protože tady pořád řešíme: kojit-nekojit, přikrmovat, doslova mě udeřil do očí článek v časopise o výživě matky během kojení. Tak že bych se s vámi o informace podělila. No ale netrvám na tom, práce mám docela dost.
Včera jsem fakt ocenila, že jsem na mateřské. Spala(y) jsme do 10.30hod!!! Jak šípkové Růženky obě dvě. Pravda, AA co hodinu vydala zvuk nebo se z ničeho nic rozplakala, dala jsem jí dudlíka a spaly jsme dál. Venku pršelo?to se lenošilo. Pak jsem jí šoupla na balkon, uvařila a odpoledne si s ní povídala, žehlila jsem vedle postýlky prádlo. No, tak vzorná AA samozřejmě není každý den, abyste si nemyslely. Ale na návštěvách opravdu ano. Čekám na Ten den, kdy se někde jednou pořádně předvede. Řešily jste tu KOUPÁNÍ UŠÍ ? ANO ČI NE. No já to neřeším. Dětská sestra říkala, že se nemáme bát uši potopit a pustit do nich vodu, miminko v břiše plavalo i s ušima, takže mu to nevadí. Bála bych se asi trochu toho, vylézt pak hned ven(třeba z bazénu), aby do ouška nefoukl vítr. Ale přece proto se nosí čepice, že? Ani si nemyslím, že by se ta voda dostala do středního ucha přes zvukovod. Když jsem si kdysi dělala očistné kúry slanou vodou, spíš ta voda zůstávala uvnitř právě z vnitřní strany a ven se ne a ne dostat! Dírka v bubínku, která je tam pro odtékání mazu je opravdu malinkatá a myslím, že ta voda z venku se dovnitř nedostane. Lékařka nejsem. Ale spíš se zánět středního ucha chytne z rýmy než z vody v uchu!!!
A co ANTIKONCEPCE? Hormonální neřeším, jsem spíše pro přírodní věci. Nechci si tělo zatěžovat hormony a když se nám dařilo (či spíše nedařilo a nechtěli jsme) bez, tak to budeme zkoušet (nezkoušet) stejně dál. Kdybych se rozhodla pro, tak bych volila tu pod kůži! No ale mám tu jeden nehormonální typ, kamarádka používá PANTENEX OVAL, což jsou vaginální čípky, které se zavádějí do pochvy 10 min před stykem, rozpustí se a vytvoří bariéru asi jako pesar. Prodávají se po 6 či 12 kusech, jsou volně prodejné v lékárně a to menší balení vychází na 130 Kč. Je to vhodné pro ty ženy, které nemají pravidelný pohlavní styk (nevím, nakolik jste náruživé), ale myslím, že s tou frekvencí díky skákání kolem mimina a celé domácnosti to asi moc slavné nebude, takže to možná za pokus stojí, cenově je to skoro srovnatelné s kondomy.
Tak zatím pa Mia

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama