Podzimní očekávání VIII

Těhotenství
  • mmiiaa
  • 08.04.04

Ahoj holky, další týden se nám pomalu chýlí ke konci a ten příští se asi k internetu nedostanu. Odjíždím totiž na dovolenou, internet bude dostupný asi jen v kavárnách a do těch se mi moc nechce kvůli kouře. Tak doufám, že se aspoň počasíčko vydaří a já si své volno užiju na čerstvém vzduchu obklopena zelení. Přidávám další téma, kterému se nevyhneme, protože se všechny nacházíme přibližně v 15.18.týdnu, kdy se provádí biochemický screening, vyšetření ze vzorku krve těhotné ženy, kterým se zjišťují 3 parametry:

Alfa-fetoprotein(AFP)
Choriový gonadotropin(HCG)
Volný estriol(E3)

Výsledky jsou počítačově zpracovány a je vyhodnoceno riziko pro narození dítěte s chromozomální odchylkou a poruchou ve vývoji nervové trubice nebo přední stěny břišní (např. odchylka - nadpočetný 21.chromozom, Downův syndrom).

Pokud je screening pozitivní či atypický, neznamená jisté postižení plodu, pouze upozornění na možné riziko. Dalším vyšetřením, zpravidla odběrem a vyšetřením plodové vody, specializovaným ultrazvukovým vyšetřením lze toto riziko buď zcela vyloučit nebo zjistit postižení plodu. Ve více než 90% pozitivních screeningů se jedná o falešnou pozitivitu a plod se normálně vyvíjí.

V případě prokázání závažné vady u plodu se rodina může do 24.týdne těhotenství rozhodnout o jeho ukončení nebo pokračovaní. Všechny vrozené vady a dědičná onemocnění ale toto vyšetření neodhalí a každá rodina má přibližně 4-5% riziko, že se u potomků může vada objevit.

Doufám, že jsem vás docela vyčerpávající zprávou neodzbrojila. Já už mám vyšetření krve za sebou, dopadlo mi dobře - vše v normálu, takže na plodovku nemusím a jsem ráda.

Některé z vás už psaly, že jim odebraly hektolitry krve na vyšetření, ale o výsledku vyšetření se již nezmínily. Myslím, že tohle téma je docela důležité, a proto mu věnujeme samostatný díl. Napište, jak jste dopadly.
Další postřehy nechávám na vás.

Tak sluníčko na líčka a pohlaďte pupíčka.
Mia

Hodnotilo 1 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  08.04.04 01:17

Milá Mio, a samozrejme vsichni ostatni maminy,
take vitam Hanku.....já jsem také ze Žižkova…jejeje!!!!
Mio, pro tvou informaci a ostatni, ktere to zajima: Můj manžel je Polák, potkali jsme se na Slovensku a již přes deset let děláme misionářskou práci všude možně. V Čechách jsme v roce 2000 založili OS ..EastEuropean missions, ale po třech letech jsme zatoužili použít své zkušenosti také někde jinde. (toto sdružení stále funguje…převzali zkušení lidičky,můžete se podívat na www.eastmiss.cz) Mexiko se pro nás stalo splněným snem- jsme tu tři rodiny (jsem tu se svou nejlepší kamarádkou a její manžel je Němec, další rodinka je z Nového Zélandu a pak tu zaučujeme pár teenagerů z Ameriky a Anglie…no takový malý mezinárodní tým) Stojíme na svých vlastních nohách, a jednodužše se snažíme pomoci tam, kde ta pomoc je potřeba. Už jsem trochu něco sepsala o Mexiku- o rodinách, do deníčku. (hmmm, ale stále nevím, kam a jak ho odeslat......prosím napiš na adresu: katka_w@hotma­il.com)…prozra­dím víc třeba v deníčku…pokud tedy máte zájem.
Ještě k tomu pohlaví dítěte: o své dceři jsem to psala s nadsázkou, i když odmítá sukně a raději hraje basketbal, je to holka jako vyšitá! A v těhotenství jsem určitě dodávala něhy a lásky bez ohledu jaké pohlaví se mi narodí. (homosexualita je pro mne nepřirozená záležitost…ale o tom diskuse opravdu nemusíme rozvíjet…povídejme si o našich miminkách) Zvědavá, ale každopádně jsem a také doufám, že mímo hezky našpulí svůj zadeček…již přístí týden. Většina lékařů naštěstí přiblíží na kolik procent jsou si s pohlavím jistí…chybovat uričtě můžou.
No a abych nezapomněla na tu interntovou stránku snímků vývoje našich broučků. Tady je: www.justthefacts.org
Pokud máte dobrou znalost angličtiny, tak se ještě dozvíte zajímavé skutečnosti. …mějte se báječně, pohádkově, a hlavně ať zuby a nic jiného nebolí!!!
 Sophie

PS:Biochemický screening mě tady v Mexiku nikdo nenabídl a ani by mi ho pojišťovna neproplatila. Tak zdraví miminka je v rukách Božích

 
Anonymní  08.04.04 07:45

ahoj,

ja taky odchadzim na dovolenou, ale jenom na par dni.
co se tyce tych testu, jasne ze mam obavy tak jako kazda jina. pred tim jak jsem byla tehu tak jsem si myslela ze az bude postizene, teda budu to vedet pred porodem ze tehotenstvi ukoncim. ted ale mam na to uplne jiny nazor. kdyz se ten prcek ve mne sam nerozhodne ze by tenhle svet nezvladl tak ja jeho zivot urcite neukoncim.
ty testy, nahodou vyjde nejaka odchylka a ja nebudu kvuli tomu spat a mimco i tak bude ok. proste to jsou veci o kterych ja nerozhoduji. a nechci si ted nad tim lamat hlavu.
ale samozrejme mio, nechci se te nejak dotknou jen to je muj nazor. ale aspon ted vim proc mi odoberou litr krve :o)

vam asi vsem ted prestavaji ble stavy ze? mne prestal bolet zub!!!! ale je mi ted spatne od zaludku, ale to je lepsi takze se vlastne tesim :o))

danka 11+5

 
Sunflower_tiny_tot
Stálice 51 příspěvků 08.04.04 08:10

Ahojte holčinky

díky Mio za nový deníček.
Mně brali krev teď v pondělí a výsledky budou při příští kontrole za tři týdny. Mám podobný názor jako Danka, asi bych nedokázala dát miminko pryč, pokud by bylo životaschopné, už tím tuplem že lékaři ti řeknou jen procenta možného postižení a už bylo moc a moc případů kdy u 80% rizika se narodilo naprosto zdravé dítě. Už proto jsem nešla na speciální vyšetření v desátém týdnu, které mi doktor nabídl a za které se platí. Lékaři ti totiž nedají jistotu postižení, ale jen domněnku.

Toto je hodně citlivé téma a co člověk to názor. Někdo bere miminko jako shluk buněk, někdo jako svýho človíčka za kterýho bude bojovat. Je to hodně zvláštní, společnost se posunula daleko, před sto lety (z článku na rodina.cz) by nikdo nevyslovil myšlenku na legálnost potratů, dnes je divný ten, který se ptá jestli je to morální. A lidé rozhodují o ostatních lidech, jestli jsou dost kvalitní na to aby žili, nebo už ne. A tato hranice je uměle vytvořená. Mám takový vnitřní pocit, že je to obrovský rozhodnutí vzít si zodpovědnost za nenarození dítěte a do toho rizika žena vstupuje, když se rozhodne dítě počít.

Každopádně je to pro každýho obrovská zkouška a nikomu z nás to nepřeju. Bohužel se tomu dnes některé maminky nevyhnou.

Ale dnes potřebujeme spíš optimismus! než tu probírat tyhle věci. Taky se dostávám do stadia kdy mi vadí snad úplně všecko a zítra si beru dovolenou, protože mě to tu už všecko hrozně štve a doma je taky práce a ...... ten spěch mi už nějak nesedí. Tak si potřebuju udělat pohodu a klídek.

Mějte se moc hezky

Slunečnice a drobeček 15+5tt (toto letí)

 
myshka1
Povídálka 35 příspěvků 08.04.04 09:03

Ahoj Těhulky,

Mio díky za deníček!
Na odběr krve pro „velký test“ jdu v úterý po velikonocích a výsledky budou ve čtvrtek. Jediné z čeho se děsím je odběr, nejsem nějaká citlivka, krev mi nevadí, jenom ta představa jak se jehla boří do ruky a do ..... brrrrr. Ale samozřejmě budu statečná. Z výsledků strach ani obavy nemám, ničím to neovlivním tak co. A přemýšlet nad tím co by kdy by taky nebudu, dopředu to není k ničemu, možností a variant je moc......
Stejně bude všechno v pořádku, u mě i u vás :o)
Vítám Hanku - jsme na tom s termínem dost podobně, podle MS mám termín 24 - 25.9., ale podle početí 19.9. Taky už jsem chtěla začít chodit na těhucvičení, jsem ale zatím pořád hodně unavená, zbytek energie po příchodu z práce domů mi vezme náš pes..... Kamarádky mě pořád utěšují, že se to zlepší, ale jsem k tomu skeptická. Normálně jsem přes den nedokázala usnout ani když jsem byla velmi unavená, ale teď..... včera 3× za odpoledne! Moje mamča říká, že ji ta únava začala v těhotenství a přestala až když jsme se sestrou odešly z domu..... moc optimistické to teda není. Asi se budu muset naučit efektivně a správně relaxovat.

Krásný den

Míša a mimísek 16tt

 
Anonymní  08.04.04 11:28

Ahoj,

Zuzina, diky za adresu uz sem to nasal taky. Jeste premyslim ze kde je to levnejsi v cr nebo v at, nebo v hu.

Dalsi otazka, kdy bych si mela poridit tehu kalhoty, no ted je to v pohode ale napriklad za mesic se jednou probudim a ty moje uz nezapnu tak v cem pujdu do prace :o)). Ne fakt, nevim.

Tak se mejte krasne, moc se nedejte oblit at neprechladnete, ma byt zima :o((
 danka

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 08.04.04 12:10

Ahoj holky, krásně jste to všechny napsaly. Tohle téma opravdu vyvolalo diskuzi „na ožehavé téma“, ale i o takových člověk musí přemýšlet, protože ten život není jednobarevný.
Já jsem taky dlouho přemýšlela nad tím, co bych dělala, kdyby se mi mělo narodit postižené dítě. Dávno předtím, než jsem se pro těhotenství rozhodla. A výsledek mého přemýšlení nebyl jednoznačný. Na jedné straně je láska a jedinečnost toho tvorečka, na druhé straně je bohužel nevlídnost úředníků a náš špatný sociální systém v těchto případech. Rozhodně nechci říct, že bych toho drobka dala pryč, protože bych neměla peníze a sílu se o něj starat.
Měla jsem se stát učitelkou velmi tělesně postižené holčičky, která byla navíc slepá. Nedošlo k tomu jen proto, že já jediná byla na škole, která by do toho přes všechna úskalí (hlavně naučit se slepecké písmo a studovat dál a dál a taky specku) šla. Ale vedení školy bylo proti. Největší problém byl ten, že já to mateřství plánovala v době, kdybych ji měla učit…a kdo by to vzal za mne? Nakonec se to zašmodrchalo úplně jinak. Holčičku učí má kamarádka na jiné škole, vlastně učila ji 7 měsíců a pak porodila krásnou zdravou holčičku, se kterou je na mateřské. A kdo učí tu dívenku? Její naprosto úžasná kolegyně.
I takové příběhy nás v životě potkávají a my je nesmíme míjet. Tenhle příběh mi hodně otevřel oči a já se na svět začala dívat jinak. Strašně moc bych si přála, abych mohla rozhodovat o svých daních (asi jako v Dánsku?) a poslat je tam, kde je využijou nejlépe a kde se peněz nedostává. Někam pro děti, do ústavů. Už se těším na sbírku kuře (Pomozte dětem), až jim tam něco pošlu. Je bezva vidět odezvy (Neděle ČT1), že jim ty peníze pomůžou.
A můžeme udělat ještě něco víc? Doufat a věřit, že bude líp. Už jsem psala, jsem optimista a věřím, že porodím zdravé a krásné miminko a i po porodu vše bude bezva. A co nám je souzeno, stane se. A my půjdeme, budeme se bít a budeme žít.
Slunečnice, ještě k té problematice přerušení těhotenství, úžasná kniha Pravidla moštárny od Irvinga (nedoporučuju ale číst v těhotenství, radši až po něm).
Sophie, ty mimi stránky, na které posíláš odkaz, jsou skvělé!!! Už je louskám. Díky!!! Psát deníček je jednoduché. Jen nevím, zda chceš napsat svůj soukromý deníček nebo ten, který se pak objeví na úvodní straně. Napíšu ti mejlíka.
Míšo, z únavy si nic nedělej. Já od pondělka jsem tak unavená, že z práce přijdu tak kolem 17-18hod, něco málo doma udělám a u zpráv usínám. Z večerního programu nic nemám a hodně mi pomáhají bylinkovo-olejové koupele, ve kterých se znovuzrodím. Jsem za celý den nějak rozbolavělá a tam to bolení přestává. Na cvičení nemám ani pomyšlení, i když se zádama musím. Teď spím únavou v noci tak tvrdě, že ráno ani nevím, jestli jsem šla v noci na záchod nebo ne. Nutí mě to i 2× za noc a to navečer omezuji pití.
Danko, těhu-kalhoty si pořiď!!! Já už se byla včera podívat, mají u nás úžasné manšestráky, ale zítra přijde nové zboží, tak si jistě vyberu. Své kalhoty mám v sedu rozepnuté, aby tolik netlačily. Za pár dní si ale nevystačím.
Tak hezké dny přeje Mia s rostoucím bříškem v 15+1tt.

 
Michellka
Kecalka 203 příspěvků 08.04.04 12:45

AHOJ HOLKY!!

Teda to už je zase nový deníček??? Nějak mi ten týden utekl!

Mio díky za dobré téma! Tohle téma mi v poslední době doslova nahání hrůzu a to zvlášť když jsem si přečetla, jaké možné vady a choroby jsou a jaké jsou a nejsou možnosti léčby! Pořád se dívám na utz snímek který mám z pondělka, jestli na něm ení vidět nějaké ztluštění, zdvojení nebo větší prosvícenost některých částí tělíčka našeho kulihráška! Bojim bojim!
Na odběr krve jsem objednaná na 30.4 a příjde mi že se toho nedočkám! Mě už brali litry krve na určení krevní skupiny a HIV test a kdoví co ještě všechno! Navíc mám krev 0- takže si to musel podstoupit i manžílek. Naštěstí je taky 0- tak jsme stejné krevní skupiny!

Jinak hladím pupík a pořád mu říkám ty náš maličký!! Jsem si jistá, že budeme mít kluka! Jaké to ale bude překvapení, když mi paní doktorka poví že to bude holčička???????? no neva stejně to bude naše první mimi a stráááááášně se těšíme!!!

A HOLKY O VÍKENDU VYRAZÍME NAKUPOVAT POSTÝLKU!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Manžel tak rozhodl! Asi si jí už postavím do ložnice a budu se na ní celé noci dívat :)))))

Tak čauko pozdravujte všechny svoje malé drobečky!

Sophie: tak trochu ti závidim, že žádný biochem screening podstupovat nebudeš. Kdybych o něm ani nevěděla byla bych asi klidnější! Každopádně pán Bůh to zařídí tak jak uzná za vhodné. Ale nevím jak se zachovám, jestli testy dopadnou špatně a potvrdí je i amniocetéza případně i utz. To bylo nejhorší rozhodování v mym životě!

Jejda a co se týče té náladovosti.. ani se nevyjadřuju, asi jsem dost k nesnesení! Ale aspoň se mám na co vymluvit:))

Tak ještě jednou čauko!

Miška s kulihrandou 12+4tt

 
myshka1
Povídálka 35 příspěvků 08.04.04 12:59

Ahoj Danko,

těhu kalhoty doporučuju! Tak jako Mia jsem měla nejdřív potřebu si rozepnout normální kalhoty při sezení, abych měla pohodlí. Pak jsme měli cestu do Brna, kde jsem si chtěla koupit těhukalhoty jakoby dopředu (u nás na severu jsem nic nenašla). Jsou úplně perfektní, hodí se od mini bříška až do „obrovského obalu na mimi“ a i když jsem si říkala, že je budu nosit až později, tak je teď fakt nesundám… (každá máme ale jinou postavu, tak nevím jestli by jsi byla spokojená i ty…)
V některém jiném deníčku jsi se myslím ptala, kde v Brně C&A je, je to v centru, kousek od Zelného trhu („Zelňáku“), v domovním bloku Velký špalíček - vchod je ale z jiné strany než do galerie (myslím, že ti tam každý poradí). Jestli se tam vydáš na nákupy doporučuju ještě těhu obchod v Galerii Orlí a něco má být i ve Velkém špalíčku (vše v centru kousek od sebe)

Zdraví Míša a mimísek 16 tt

 
Lucula
Povídálka 28 příspěvků 08.04.04 15:57

Ahoj podzimní těhulky,
protože mně nevolnosti docela zmáhaly a mám dlouhou cestu do práce, tak jsem byla nějakou dobu na neschopence, před tím jsem do tohoto deníčku začala pasát, ale doma nemám internet, takže jsem neměla možnost číst emimino, no hrůza :-)))
Už mám taky ty první vyšetření úspěšně za sebou, ale už teď mám strach z těch dalších, na odběr na triple test jdu 22.4.
Jinak začínam opravdu přibírat, takže ty těhu kalhoty by už možná měly smysl. No zatím mám nahoře 1,5 kg, ale spousta kalhot už je mně nepohodlná…mám slíbené nějaké kalhoty od kamarádky, co byla těhotná loni, tak uvidím.
Miško, já mám taky krev 0 Rh-, ale manžela nevyšetřovali, prý se jen sledují protilátky, a po porodu se v případě Rh+ miminka aplikuje nějaká injekce…no nevím, jsem z toho trošku nervozní, snad to nebude nějaký problém. Jo a manžílek už má taky vyhlídlou postýlku :-)
Danko, co ten volejbálek, ještě hraješ? Nebo tě taky likviduje únava?
Holky, přeju nám všem dobrý výsledky toho doktorskýho testování, mějte se fajn
Pa Lucula 15+4tt

 
Anonymní  09.04.04 05:48

Ahoj všichni, ........Slunečnice, moc hezky jsi to napsala a plně s tebou souhlasím! Abych řekla pravdu tentokrát testy nepodstupuji a v minulých dvou těhotenství se testy nekonali ani v Čechách. Podepsala jsem nějaký papír. Má blízká kamarádka ze Skotska si prožila pěkný peklo, když jí po testech bylo oznámeno, že její dětátko bude určitě postižené, bude mít velkou mozkovou vadu, a ještě k tomu prý asi po porodu ani nepřežije, protože bude moc slabé. Všichni jsme to s ní prožívali a jen se modlili, aby tomu tak nebylo. V té době žila v Maďarsku a všichni doktoři jí přímo nutili k potratu, ale každopádně odmítla. Narodil se jí krásný chlapeček a bylo to snad nejtlustší a zdravě vypadající mímo, které jsem kdy viděla. Nedokážu si představit, abych byla vystavěna takovému strachu. Jeden známí primář v porodnici v Bratislavě (možná tam holky i půjdete rodit…je to samotná porodnice, ne část nemocnice- blízko Hradu) se mě smál, a nakonec prohodil, že dělám i dobře. Každý lékař se bude jistit, aby později nebyl bombardován výčitky matky…„kdybych jen věděla“.
Pak mám blízké známé, kterým se narodilo postižené dětátko, a teď praví, že to byla nejkrásnější věc, která se jim mohla přihodit. Určitě dítko vyžaduje hodně pozornosti a jejich každodenní péče, ale nahradí jim to neskutečnou láskou. Určitě, nejsou to jednoduché chvíle a člověk je nucen přehodnotit svůj život. …ale já pevně věřím, že nikomu z nás se nic takového nepřihodí!…už se nemůžu dočkat až nám ty podzimní broučkové přijdou na svět.
A ještě chci dodat- díky povaze mé práce jsem navštívila spoustu kojeneckých ústavů. Odložené dětičky- je to smutné, ale alespoň mají šanci žít pokud si je někdo vezme do své péče. (vím, není to jednoduchá záležitost) Ale mým nejpříšernějším zážitkem byla návštěva oddělení- postižená miminka, některá zrůdičky. A teď pozor- uplně všechny maminy těchto dětiček byly alkoholičky, během těhotenství kouřily a nebo braly drogy. A to opravdu není snad případ nikoho z nás! Ale musím také podotknout, že jsem se o tento případ s některýma maminkama musela podělit.......asi si myslely, že jedna sklenička sem, druhá sklenička tam, nebude mít žádné následky. .........přeji vám všem nádherné velikonoce.
 Sophie

 
Michellka
Kecalka 203 příspěvků 09.04.04 08:31

Ahoj Luculo,

dlouho jsem tě tu neviděla, tak jsem ráda že jsi zase zpět! Ble stavy už tě přešly?! Tak to je super, teď si začneme konečně užívat toho krásného těhotenství, kdy všechno vnímáme jako báječné a úžasné. A kdy už konečně ucitíme první kopanečky a budeme spokojeně přibírat! :)

Mě doktorka říkala, že v případě že by manžel měl Rh+ tak by se mi hlídali protilátky a pak bych dostala včeličku někdy v 7-8 měsíci a potom po porodu. Preventivně! Ale nebrala to nijak tragicky! Tvářila se jakoby to dělala naprosto běžně. Jen prostě chtěla vědět, jaká je tu možnost.

Taky tvůj manžel už trochu blázní??? Když jsem mojemu řekla, že během měsíce už bysme mohli cítit pohyby tak z toho úplně změkl a začal všechno pomalu připravovat! :)) chi chi

Taaaaak ahoj Miška s kulihráškem 12tt+5d (15+3)

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 09.04.04 10:32

Ahoj Sophie a všechny ostatní holky!
Musím reagovat na to, co píšeš, protože mám v sobě malého bubáčka. Když jsem byla(podle oplození) ve 3.týdnu, strášlivě jsem se opila - slavily jsme setkání s kamarádkou po té, co jsme se přes půl roku neviděly.Nevěděla jsem, že jsem těhotná, ani jsem s tím nepočítala, že bych mohla být. A tak se od té doby trochu obávám, jestli jsem tomu drobečkovi neublížila. Někde jsem ale četla, že v tak brzkém období si zárodek bere potřebné živiny ze žlutého tělíska a že by mu ten alkohol ublížit neměl. Přesto jsem přeopatrná velice a měla jsem obrovskou radost, když jsem tu krev měla v pořádku.

Pití alkoholu jsem úplně omezila, no úplně, na trávení si doslova lžičku Bechera dám a půlku piva taky zmůžu. Jenže mě to ani nechutná!!!
Minulý týden jsme s taťkou slavili, dali jsme si trochu vína, ale měla já fakt jen na chuť. Polaskat jazýček dobroučkou chutí. Zas na druhou stranu, fakt toho nebylo moc a v tak minimálním množství si myslím, že to neuškodí, protože to nějaké důležité stopové prvky obsahuje. A říká se, že lepší sklenka vína než tabletka.

Moje mamka celé těhotenství se mnou kouřila, dokonce i při kojení(fuj) a myslím, že jsem v pořádku.
Mimísek je pro mě ten nejdůležitější, a proto se uskromním. Vždyť těch příležitostí „vypít si“ bude ještě mnoho a jak jsem ráda, že mi nebývá druhý den špatně!!! Zrovna včera jsem si četla nějaký svůj starý dopis, ve kterém jsem kamarádce líčila, jak mě to po nějakém tahu sebralo.
S tím je amen a nelituji toho.

Mnohem víc mě těší, že mi holky v práci pochválí rostoucí bříško a prý jsem jediná (jsme tu celkem tři těhulky), která neváhá pochlubit se!!!
Tak holky, kořalku jen koledníkům a pro mimísky radši mlíčko.

Mějte se barevně jako ta malovaná vajíčka.
Tradá, jedu!!!! Na tu dovolenou!
 Mia

 
Lucula
Povídálka 28 příspěvků 09.04.04 13:55

Ahoj holky,
tak už máme postýlku!!! :-)
V jednom obchůdku měli nějakou akci, tak jsme neodolali a koupili ji, takovou klasickou, světlý dřevo…Já bych bývala ještě počkala, ale manžílek ji prostě koupil :-)
Miško, už je mně fajn, tak zase zvládám práci, jsem ráda, doma mně to bylo dlouhý…Je pravda, že manžel se strašně těší, mám z toho radost…
Krásné velikonoce!
Pa Lucka.

 
alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 09.04.04 18:32

Ahojte maminy,
co se testování týká, mě to čeká až koncem května.
Starosti mi dělá ale můj dědoušek. 21. dubna jde na operaci srdíčka. Čeká ho kardiostimulátor. Tak mám o něj strach. A držím mu všechny palce a pěsti ať mu to dobře dopadne.
K tomu moje matka jde na operaci s hlasivkami, prý tam má nějaký polyp a musí to ven.
A ktomu všemu mi můj milý dnes řekl, že ho z práce pošlou asi do Německa na služební cestu (nevím na jak dlouho min 14 dní) a hrozí i to, že bysme se stěhovali někam ke Kolínu či Kladnu či Praze.
Jsem z toho nějaká zbitá, ale vím, že se to nějak utřepe.
Jenom jsem vám všem chtěla popřát
KRÁÁÁÁÁÁÁSNÉÉÉÉÉ VELIKONOCE.

Ahoj Alča a mimiško

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 10.04.04 08:32

Ahoj zenske hned na uvod vam preju krasne Velikonoce! Obdivuju vas, jak nakupujete postylky a vybavicku, my jeste vubec nic nemame. Ale vcera jsme nezahaleli, prestaveli jsme cely obyvak, vyhodili stary tmavy nabytek a dali svetly…no prokouklo to. Manzel bude uzasny tatinek uz ted se vyborne stara, kazdy den posloucha, jestli uz pupik kope a kremuje mi brisko. A knizek nacetl snad vic nez ja.
Ve ctvrtek mel sraz s kamarady a dva z nich cekaji na konec zari taky miminka (jeden dokonce dvojcata). To se asi s maminkama potkame v jedne porodnici.
K tem testum: zatim si nedelam tezkou hlavu, doted probiha vsechno v poradku, samozrejme, ze jsem jeste pred otehotnenim premyslela, jak bych se zachovala, kdyby mimi bylo postizene, ale jak uz tady nektere psaly, ted kdyz uz mam pupika v brisku by bylo strasne tezke ho dat pryc.
Tak jen doufam, ze bude vsechno v poradku, kontrolu mam pristi ctvrtek, potom budu chytrejsi.
Mejte se a opatrujte se,
Pepsi + Pupik 16+4tt

 
Anonymní  10.04.04 21:56

Milá Mio a spol.,
myslím, že se opravdu strachovat nemusíš! Řeč byla hlavně o akutních případech, i když i my by jsme se samozřejmě alkoholu měly úplně vyhnout.
Také jsem nevěděla, že jsem těhotná a na silvestra trochu oslavovala. Ale to už člověk nemůže ovlivnit.
Jinak v těchto tropických vedrech tady, má člověk opravdu chuť na lok piva. Mexické pivo je ještě k tomu slabější, tak si také někdy párkrát na chuť a osvěžení loknu…ale to je vše.
Další věc, která může mimískům ublížit je kafein.......a já jsem velikánská milovnice dobré kávy…gurmán, co se kávy týče. Ale během těhotenství jsem přestala kávu pít. Zajímavé je a to se mi stalo každé těhotenství…toto je mé čtvrté těhotenství (jedno mímo jsem potratila ve třetím měsíci)…tak jsem na začátku těhotenství, i v těch dnech, kdy člověk netuší, že je v tom…naprosto chuť na kávu ztratila.
A ještě chci upozornit....­....Coca Cola také obsahuje kofein! A to si mnoho maminek neuvědomí a je to jejich denní chleba.
Tak zatím pa
 Sophie

 
Anonymní  13.04.04 07:53

ahoj podzimacky,

tak uz jsem spatky z lyzovacky. jsem cela ale zeskvarena. ja mam tak cervenej xicht ze se hanbim jit na ulici :o)). vcera jsem byly na skalnatem plese (vysoke tatry), bylo tak nadherne a snih bol supr, malo lidi no proste uzasna lyzovacka.

k tomu piti piva, taky si dam loka piva kdyz mi neco ne:,–(ne do zaludka. podle mne je to v pohode. a co se tyce opiti se v prvnich tydnech, nejsem na tom inak nez vy, mela jsem totiz narozeniny :o). ale cetla jsem nekde, ze kdyby doslo k poskozeni tak by to s nejvetsi pravdepodobnosti spusobilo ranni potrat. takze mimca sou v poradku :o)

danka 12tt+3

 
Michellka
Kecalka 203 příspěvků 13.04.04 09:00

Ahoj Lucko

Tak jsme pro žádnou postýlku nejeli! V pátek jsem začla sem tam kýchat a od soboty jsem úplně hotová! Mám rýmu jako trám. Takže ani velikonoce nestáli za to! Na druhou stranu to mělo výhodu, protože jsem nedostala studenou sprchu!

Tak přesně takovou postýlku jsem sui předtavovala, úplně jednoduchou a obyčejnou, jen ať má mimísek co největší rozhled :)

Alčo: jen klid to s manžílkem se utřepe! a nebude to tak horké! Děduškovi i mamince držím palečky! Věřim že to taky všechno bude v pořádku! Doktoři to zvládnou!

Ahoj všem po velikonocích!

Miška s kulihráškem (už 13 +2 tt) :)

 
Michellka
Kecalka 203 příspěvků 13.04.04 09:13

Ahoj Danco!

Takže jsi celá! To je dobře! JE to veselé že máš červenej obličej, já mám červený jen nos a bolí mě strááášně, jak ho mám odřený! Mám rýmu nejvetší kvality! No ale co! Aspoň tím kýcháním prcka trochu pohoupám! :)

Tak se mějte s prtětem! Čauves

 
Sunflower_tiny_tot
Stálice 51 příspěvků 13.04.04 09:50

Ahoj holčinky!

Tak jsem si plánovala odpočinek přes ty čtyři dny volna a jsem dnes zbitá jako pes!!! :)

protože, když už jsem si teda v pátek vzala to volno, tak jsem aspoň uklidila + mytí oken a tak podobně, pak člověk vaří každej den, nakupuje, shánění balkonových kvítek a přesazování…
V neděli jsme byli se sestrou na Sovinci, měli tam program spojený s velikonočními svátky, hrozně jsme vymrzly protože byla zima a pršelo, včera jsme byli celá tlupa v zoo, nakonec jsme byli pěkně uťapaní a dnes jsem se probudila zlámaná a s bolestí v krku....... už se vidím v posteli..
V noci jsem měla děsně ztvrdlý bříško, tak budu muset trošku zpomalit.

My zatím nic nekupujeme, plánujeme výrobu nějakýho nábytku do ložnice, poněvadž nemáme vůbec žádný další úložný prostory pro věci pro miminko, ale v sobotu jsme koupili kráááásnou deku s polštářkem pro miminko v Obi, žlutou, poněvadž se nám moc líbila, tak tam pěkně svítí v ložnici. No, mamka mi pak řekla že už deku taky má, ale to neva, protože to se vždycky shodí.

Jak jsem tak v sobotu ležela v posteli a povalovala se po ránu, tak jsem zkoušela vnímat jestli neucítím pohyby miminka.....no a bylo tam takový občasný „bublání“, jak když se občas honěj větry :) a protože to bylo tak vepředu, tak jsem si říkala, že to bude třeba náš mimísek :)

Tak se mějte, posílám pozdravy!

Slunečnice s drobečkem 17tt

 
Anonymní  13.04.04 12:20

Ahojte vsetky tehulky, nakukovatelky a dievcata,

najskor sa chcem vyjadrit k teme dennicka. Ja idem na triple testy az 24.4. a nech dopadnu ako chcu uz teraz viem, ze by som nebola schopna dovolit lekarom aby to tlcuce srdiecko, ktore som videla na poslednom UTZ zo mna len tak vybrali. Ved prave to srdiecko je pre mna dokazom, ze vo mne pulzuje novy zivot a ja by som mala rozhodnut o jeho ukonceni? Asi by som mala vycitky svedomia na cely zivot. Uplne sa stotoznujem s nazorom slnecnice, Danky a Sophie. Som rada, ze je nas tak vela, ktore mame podobne nazory.

Dievcata mam jeden problemik a chcela by som sa Vas spytat na Vase skusenosti. Odkedy som tehulka tak mam na ustach neutale bolestive opary (herpesy). Jeden zmizne a druhy sa objavi - prave vcera: este si doliecujem opar na hornej pere a v priebehu vcerajsieho dna a dnesnej noci sa moja spodna pera zdvojnasobila - zdurena, bolestiva a nahnisana. Uz som volala svojmu lekarovi, ze ci je to normalne alebo sa mam objednat na nejake vysetrenie. Podla neho je to sposobene hormonalnymi zmenami v mojom tele a celkovou zatazou organizmu. Mam byt v klude a vraj to prejde. Len mna uz nebavi mat stale „odute“ bolestive usta. Ako ste na tom vy?
Co sa tyka alkoholu - tak prvych 14 tyzdnov ani kvapka. Ale v nedelu k obedu som si na travenie dala chladene pivo v vcera trochu vinka. Nikdy som vela nepila, iba prilezitostne, ale vzdy ked som tehotna alebo ked som kojila tak som mala prisernu chcut na poharik. Nuz co - zakazane ovocie najviac chuti :-)))))))))

Kedze toto je moje druhe tehotenstvo tak by som mala o cosi skor ako prvorodicky zacitit pohyby nasho mimiska. Kazdym dnom ocakavam prvy kopanec a uz sa naho veeeeeelmi tesim :-))))))))
Tomika uz pripravujeme na prichod noveho surodenca a snazime sa mu vysvetlit, ze maminka ma v brusku babetko. Zatial vobec nechape o com rozpravame a veselo sa pocas nasich spolocnych hier po mne vala a skace.

No dufam, ze som Vas svojim dlhym prispevkom neunavila. Pohladkajte svoje pupiky - nech pekne rastu a kopu.

Zuzina a bambi 15+2tt

 
Lucula
Povídálka 28 příspěvků 14.04.04 08:51

Ahojky,
tak pokud jde o opary, taky mě to postihlo a teď mám pro změnu „koutek“ a nechce se mně zahojit, potvora…
Ale mám „beďáry“, holky, já jsem si vždycky myslela, že až budu těhulka, tak budu mít krásnou pleť, no a teď teda nevím. Kamarádky mně říkala, že budu mít asi chlapečka, prý když se čeká chlapeček, tak ta pleť je horší, že to má vypozorovaný :-) No moc bych tomu nevěřila. Jak jste na tom vy?
Pokud jde o alkohol, tak se teda vyhýbám, ale občas si od manžela loknu pivka. Mám ale hroznou chuť na červený vínko :-) říkala jsem si, že si občas po jídle trošku dám, jenom na chuť.
Mějte se krásně, pa Lucula a brouček 15+3 tt.

 
Michellka
Kecalka 203 příspěvků 14.04.04 09:13

Zdárek v novém dni,

takže pleť mám teď naštěstí čistou, nejhorší to bylo první tři měsíce - to jsem byla samý pumprlík, jak po dlouhé profláklé alkoholové noci :-), jen nevím jak dlouho mi to vydrží :-)

Alkohol, nejsem proti když je to s mírou. Sem tam jedna decinka červeného, nebo pár loků piva na chuť. Když je to v takových dávkách tak si myslím, že to jen dodá vitamíny a stopové prvky.
Zá:,–(ně jsem proti kouření ( i v mé blízkosti ). Ale už jsem viděla kamarádku kouřit i ve vysokém stupni těhotenství. Byla vášnivou kuřačkou a doktor jí doporučil, že pokud bude mít hodně velkou chuť na cigaretu, tak ji sem tam může dopřát. No nevím. Já jsem proti.

Mám trošku jinačí problém. Jak se ve mě zbláznili hormony, tak se objevili a zvýraznili chloupky na celém těle, především na bříšku a stehnách. Nevím co s tím. Za chvíli vykoukne sluníčko a bude to na opalování, ale do plavek rozhodně nevlezu!!!! Holit se mi ale rozhodně nechce.
Nemáte někdo podobný problém, nebo měli jste v předchozím těhotenství? Zmizí to po porodě?

Čau Miška s kulihráškem

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 14.04.04 14:43

Ahoj skoromaminy, me se taky silene zhorsila plet, ale nevim, jestli je to jen tim, ze jsem tehotna, nebo i po vysazeni antikoncepce. Nemela jsem totiz cas vypozorovat, jaka bude moje plet bez ni, protoze se nam hned zadarilo a pupik se usidlil. Na sklenicku vinka mam obcas taky chut, ale radsi si nic nedam, kdyby se pupikovi neco stalo, urcite bych si to pak vycitala. Ale manzel mi kupuje nealkoholicke pivo, tak to si obcas dam, uz kvuli tem vitaminum!!!:-) Mejte se a opatrujte se, zitra jdu na kontrolu, uz se moc tesim.
Pepsi + Pupik 17+1tt

 
Lucula
Povídálka 28 příspěvků 14.04.04 14:53

Ahoj Pepsi, můj manžel mně taky kupuje nealko pivo :-) Občas mám na ně chuť a takhle se nemusím bát, že to ublíží mimískovi.
Já jdu příští týden jen na odběr krve a na kontrolu až 6.5., je to hrozně dlouho, nevím, jak to mám vydržet :-)
Lucula 15+3 tt

P.S: Zuzi, mám taky termín porodu 3.10.!Dokonce se mně shoduje termín podle ms a podle utz, což teda nechápu, protože mám normálně delší periodu.

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 14.04.04 18:43

Ahoj holky těhulky!!!
srtáááášně moc jste mi chyběly, já byla tak zvědavá, co je „u nás“ nového, a tak sedím v kavárně a cvakám. Naštěstí se tu nekouří.
Koupila jsem si dvě Betynky(časopisy), čtu, co to dá, tak to s vámi příští týden zase proberu, ale jak píšou, že maminku mají příbuzní hýčkat, tak já si to tu užívám. Spíme u taťkových rodičů a jeho maminka se o mě stará snad ještě víc než o vlastní. Se švagrovou jsme chodily na základku, ale je momentálně pracovně vytížená a mimi ještě dlouho neplánuje, tak se to bábince náramně hodí.

Postýlku mám, dokonce i peřiny do ní a bude i kočár. To je super, protože k babi můžeme jezdit i s mimísem.
Stačí se ptát. Dnes jsme spolu byly v Tescu, koukly jsme se na oblečky, já jí ukázala ty nové vychytávky(košilky na šňůrky rozhodně nechci), bodíčka na patentky a dupačky na rozepínání mezi nožkama. Byla z toho mírně v šoku, ale byla ráda, že ví, co chci.
Moji mamku to docela nechává chladnou, má starosti se setrou, která se hlásí na střední školu a příští týden jsou přijímačky, tak má ze slečinky nervy.

Na první pohyby se nemohu dočkat, měla jsem sen, nebo tak silný pocit v noci, že se mimís zavlnil, ale… asi je to ještě brzy. V ponděli jdu na utz, moc moc se těším, o kolik drobek povyrostl.
Jinak co se týká oparů, taky jimi trpím, dokonce i na dásních (a to bolí!!!!), jednou se mi udělal i „tam dole.“ - Jak to místo nazývat? Budeme se o něm bavit asi častěji? :-) Au au. Na rty používám líh na dezinfekci a mastičku vectavir, se kterou mám dobré zkušenosti. Doufám, že mimísovi nevadí.

A co se týká pleti, jsem z toho nešťastná, už musím na kosmetiku (jinak tam nechodím) a nechat si poradit, co a jak. Udělaly se mi strašné skvrny po celém obličeji, dokonce mi praskají i žilky na tvářích - po mamce - a jsem samý pupínek. A to mám celkem suchou pleť!!! Mamka říká, že budu mít holku, jedna i druhá, že prý holka bere krásu… Tak nevím.

Co používáte na mazání bříšek?
Poraďte!!! Ať jsme i po těhotenství kočky.

Bříško mi nuvěřitelně narostlo, po týdnu mě v práci nepoznají a taky jsem se nachala ostříhat. Kalhoty mi jsou velmi nepohodlné, všechna trika krátká. Už mám bezva halenu a parádní capri khaki šortky. Ale ještě je na ně chladno. Zítra se podívám do spec. obchodu v Ostravě.
Tak holky, držte se, zdravím!!!
Mia 16+1tt.

 
Anonymní  15.04.04 04:38

Také všechny zdravím,
koukám, že se všichni těšíme na pohyby miminka a jelikož můj termín je jeden z prvních a je to moje třetí miminko, tak jsem si naivně myslela, jak se budu hlásit jako první! ha No, párkrát jsem také již něco cítila, ale jsou to stále chvilky, kdy opravdu nevím jestli si to jen vsugeruji. Takže budu nadále trpělivá. …to bezalkoholické pivko bych také v tomto vedru brala.....ale v Mexiku nic takového zřejmě neexistuje…škoda!
(doženu to po mém příjezdu :-)
Co na mazání bříšek? Při prvním těhotenství jsem se stoprocentně vyzbrojila a používala všemožné „speciální“ krémy, nechala si dovézt čisté kokosové máslo. (Cocoa butter…je to jinak báječná věc..a vřele doporučuji) Ke konci těhotenství jsem byla celá pyšná, že se mi neobjevily žádné strie, i když toho nebyla ušetřena ani má sestra a mamka. .........no a asi, aby mi spadl kouhoutek....­..poslední týden tam najednou byly! Také se doporučuje extra vitamin E a tak jsem se při druhém těhotenství ládovala a mazala a mazala, ale mimčo bylo dost velké a ještě k tomu jsem jí asi dva týdny přenášela, a tak jsem dopadla ještě hůř.
Tentokrát se nevzrušuji a mažu kokosovým máslem…jen tak, aby se neřeklo. Prostě si opravdu myslím, že když má k tomu člověk dispozice, tak se tomu málokdy vyhne. (ale vše je možné, takže to nevzdávejte)
Naštěstí manžílek ani nikdo jiný nikdy neprohodil křivé slůvko, naopak. A tak mě nezbývá nic jiného než být „kočka“ i ze striemi. Ha!
Co se týče bříška, tak mám pocit, že mi vyrostlo ze dne na den…prostě najednou. Ale asi stále mohou lidičky kolem polemizovat jestli jsem jen tak dobře krmená. Oni totiž Mexičanky jsou tak stavěný......­..většinou mají pěkně zakulacená bříška a také ten zadeček. Ten naštěstí není mým problémen, jsem takový ten typ…dlouhé nohy, úzké boky.....proto to v těhotenství pěkně leze nahoru…prsa, ramena atd.
Tak zatím čauky a velkou pusu bříškům!
Sophie (18tt)

 
Anonymní  15.04.04 04:45

.....a ještě k té pleti, oparům, uhrům atd. Opravdu to jsou hormony (i když má pleť není tak zlá, tak jsem nikdy nezažila pleť jako dětskou prdelku.....jak říkají: „Jen počkej po pubertě“) O intenzivnějším ochlupení jsem moc neslyšela a ani sama nezažila, ale je to určitě možné. Hormony se upraví, tak bych si z toho nedělala velkou hlavu.
Mám příšernou zkušenost s vředem..právě tam na „onom“ místě. Objevil se mi tam mrška po druhém porodu.......a to byl málem můj konec. Člověk má po porodu pocit, že si na to místo ještě dlouho nenechá šahnout. A vřed si usmyslí, že se musí vyrojit právě „tam“. Bylo to šíleně bolestivé a nemohla jsem chodit ani sedět. Naštěstí doktorka potvrdila, že je to opravdu normální. …no tak vám všem přeji …bez..oparové, vyrážkové atd. období! ..pokud to jen jde.
 Sophie

 
Anonymní  15.04.04 08:44

Ahojte tehule,

k tym vriedkom: pri prvom tehotenstve som na vnutornej strane stehna (uplne hore v zhybe, kde sa prave nosi spodne pradielko) mala vriedok, ktory mi v pravidelnych intervaloch hnisal a ku koncu tehotenstva uz bol velky ako ping-pong lopticka a ja som vobec nemohla chodit. Ked ma moj lekar videl mesiac pred porodom ake bolesti mam pri chodzi, kazal mi hned na druhy den prist za nim. Pri kontrole mi povedal, ze mam silne zapalenu uzlinu a treba ten hnis vybrat von. Hned volal na chirurgiu, kam ma aj odprevadil a kde mi hrcu vyrezali. Poviem Vam bolest to bola velka, ale hned na druhy den som citila ulavu a uz som opat chodila ako zdravy clovek. Takze dievcata, urcite nepodcenujte rozne vriedky, zapaly a zdureniny na nasich chulostivych miestach a bezkom za vasimi lekarmi :-)))))

Vcera vecer sme boli s partiou v kine na „Umuceni Krista“. Babenky moje, polovicu filmu som preplakala, manzel ma chcel dokonca vyviest von z kinosaly. Bolo to na mna vela. Film bol velmi realisticky a dobre spracovany, ale na moj vkus velmi surovy. Znesiem velmi vela, ale toto uz bolo na mna ozaj velmi silne kafe. Urcite neodporucam tento film pre tehotne zienky a ludi so slabsou naturou atd.

O tyzden idem na kontrolu k lekarovi. Uz sa velmi tesim. Chcem sa ho spytat na pohlavie - hadam sa nebude nase mimi velmi hanbit a pekne nam ukaze, ci mu nieco medzi nozkami narastlo alebo nie :-))))))

S pletou nastastie nemam vobec problem - skor som ten typ s „detskou prdelkou“. Dokonca mam pocit, ze aj kvalita mojich vlasov je o cosi lepsia. Opat sa mi zacali vlnit (po porode zostali take nijake - ani rovne ani vlnite). Proti striam som si uz pred 2 mesiacmi kupila krem Bonella, ale priznam sa, ze este som ho ani raz nepouzila. Spolieham sa na to, ze pri prvom tehotenstve sa neobjavila ani jedna stria. Ale asi uz zacnem pomaly natierat brusko a stehienka, nech kozicka ostane pekne pruzna :-)

Ozaj a co dovolenka. Chystate sa niekam toto leto? My uz mame zabezpecenu dovolenku koncom juna (cerven) v Chorvatsku. Veeeeeeeeeelmi sa tesim - po troch rokoch opat pri mori. V tom case budem prave na konci siesteho mesiaca, takze este aj poistku mam este istu. No a v polovicke leta by sme chceli ist este niekam do hor u nas na Slovensku. Manzel je totiz velky milovnik vysokohorskej turistiky.

Prajem Vam pekny zvysok dna. Majte sa pekne.

Zuzina a bambi 15+4tt

 
Anonymní  15.04.04 09:20

ahoj tehulky,

ja mazem detskym olejom od johson s aloe vera. No co aj viem ci to pomoze. Mam uz strie s puberty, uvidime.

Tak vyradila som asi rifle z obehu, lebo ma tlacia na falde ? mimco.

Ako je to s dovolenkou pri mori? Keby som sla letecky do bulharska v 6/7 mesiaci, je to riziko?

A co sa tyka testov AFP, nechcem si to dat robit. Je to u nas vobec mozne?

Uz musim aj pracovat
Majte sa pekne
Danka13tt

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 15.04.04 15:01

Ahoj, prave jsem se vratila z ordinace. Konecne jsem zas videla sveho pupika, pekne sebou mrskal, drbal se vsude mozne, no docela aktivni miminko. Pani doktorka uz vi, co to bude, ale my se s manzelem rozhodli pro prekvapko. I kdyz musim rict, ze jak jsem tam tak lezela, tak uz uz bych si to nechala prozradit…za dalsi tri tydny to uz mozna sama vykoukam!:-))
Brisko mazu poctive, mam Eucerin mleko s vitaminem E a na stridacku detsky masazni olejicek. Snad se mi ty potvory strie vyhnou.
Mejte se,
Pepsi + Pupik 17+2tt

 
Anonymní  15.04.04 16:18

Ahoj holky,
tak jako prvni hlasim, ze uz citim pohyby :) O velikonocich to zaclo, ale to jsem si jeste nebyla jista, jestli to je mimisek nebo jenom streva. Ale postupem casu uz si jista jsem i kdyz mi to prijde na prvorodicku hrozne brzy. Ale je to fakt uzasny pocit!!! Mam z toho hroznou radost.
Co se tyce tematu denicku, tak na UTZ jdu 26.4. a jsem docela nervozni (hlavne po precteni toho clanku o Down syndromu tady na emimcu). Ale zase se tesim, ze nam treba uz reknou pohlavi. Jsem hrozne zvedava.
Jak tady uz holky psaly, na alkohol mam v tehotenstvi hroznou chut :) Nevim cim to je, protoze normalne moc nepiju. Takze si sem tam dam trosku piva nebo sampanko. A co se tyce alkoholu na zacatku tehotenstvi, tak to u me byla hruza. Jedna akce za druhou :( Nastesti doktorka rikala, ze to pry nevadi.
A brisko a boky mazu mlickem Kamill, ale spise verim, ze je to dedicne a ze to mazani moc nepomaha. Navic mam uz taky nejake strije z puberty, takze uz neni moc co zachranovat.
Jeste jsem se chtela zeptat, jestli mate nekdo po ranu taky zavrate. Je to hrozne neprijemne a trva to dlouho, nez se to zlepsi. Asi mam nizky tlak, ale ani kafe nepomaha.
Tak pohladte briska a at brzy zacnete citit ty zvlastni pocity.
Lucie 19tt

 
Lucula
Povídálka 28 příspěvků 16.04.04 08:48

Ahoj holky,
tak si představte, co se mně dneska v noci zdálo. Jela jsem do nemocnice, že jako budu rodit (podrobnosti si nepamatuju) a v porodnici uz byly dvě maminky, co tam tak jako hekaly, no a já jsem porodila za jednu hodinu a neměla jsem skoro žádný bolesti, no a hned potom jsme jeli domů i s miminkem, manžel pak říkal, že bych je taky měla nakojit, jenže já jsem vůbec nevěděla jak…no bylo to trochu zmatený, ale ráno jsem se trochu smála, jak to v tom snu šlo hladce :-) Nezdají se vám taky sny o miminkách???
Včera jsem oběhla pár obchůdků v centru Brna kvůli těhotenským kalhotům apod. Byla jsem z toho docela vykulená, ty kalhoty měly třeba 30 cm úpletový pás přez břicho, myslím, že bych se v tom v létě upekla…koupila jsem si jednu krásnou halenku v La halle, takovou pod pod prsama rozšířenou a moc příjemnej materiál, ale až na léto. Nevíte některá, jestli v H&M mají těhotenské oblečení a kde? Včera jsme to tam nemohli s kamoškou najít a ještě tam byl šílenej nával lidí.
Luci, tak to je paráda, že už cítíš pohyby, musí to být fajn pocit, když už mimís o sobě dává vědět, já už se na to moc těším, ale asi ještě musím počkat, taky čekám první miminko a jsem teprv v 16 tt…
Bříško, stehna a prsa mažu už od začátku na radu mého doktora, používám Bonal, nebo Elasti-Q (z lékárny), nevím jestli to bude mít nějaký účinek, strie jsem neměla, ale jestli se objeví, tak to taky přežiju :-)
Pa a krásný víkend!!!
Lucula 15+5 tt

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 16.04.04 09:29

Holky, napiste nektera novy denicek, uz jsme se ztratili z prvni strany…a taky ubehl tyden od posledniho prospevku.
 pepsi

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama