Severomoraváček - Podzimní všehochuť na farmě v Hostýnských

Cestování

Využili jsme prodlouženého volna (někteří si teda museli vzít dovolenou ;) ) a vyrazili, tak jako loni o podzimních prázdninách do Jeseníků, na krátký pobyt do Hostýnských vrchů. Užili jsme si za těch 5 dní všeho, co podzim nabízí od babího léta přes déšť až k 9°C, ale díky skvělému ubytování a úžasným majitelům farmy to rozhodně stálo za to :)

Ubytování na rodinné farmě ve Všemině jsem našla náhodou na netu, ale toho, že je to farma, jsem si všimla až později, když jsem studovala cestu :-D O to to pak bylo lepší! Přijeli jsme v pátek za krásného podzimního odpoledne, apartmán nádherný, vkusně a útulně zařízený, rodina má 3 děti školou povinné, takže všude byla vidět jejich práce - obrázky, výrobky, malůvky… moc hezké mimochodem ;)
Využili jsme teplého počasí, protože jsme tušili, že tomu tak dlouho nebude, a vyrazili na obhlídku okolí - farma leží v horském údolí a všude kolem jsou louky, kde se pasou ovce, kozy, prasata, husy a lesy plné hřibů!

Anežka se hned seznámila s tlupou siamských kočiček a tak si je oblíbila, že u nás trávily všechen čas, kdy jsme se vyskytovali doma ;)

V sobotu ráno modrá obloha a sluníčko, takže jsme dopoledne podnikli výpravu na zříceninu hradu Lukov a odpoledne jsme prozkoumali okolní lesy, jak jsou na tom s hříbky - rostly, a kolik! Zpátky už jsme se vraceli za deště, a tím babí léto skončilo… zatopili jsme v kamnech a posušili suchohříbky a praváky.

V neděli žádná změna, pršelo jen se lilo, ale ještě bylo jakžtakž teplo. Měli jsme domluvenou návštěvu u známých kousínek od Vizovic, takže nám to nevadilo, děcka si pohrály, my jsme probrali, co se za ty dva roky, co jsme se neviděli, událo a všichni byli spokojeni. Zbytek dne a večer jsme se zabývali kočičkama, koucourkama a koťátkama :-D

No a ačkoliv pondělní ráno vypadalo ještě hůř, než nedělní, protože teploměr se vyšplhal na závratných 9°C, nedalo se svítit, když jsme Anežce slíbili ZOO v Lešné, kde jsme ještě nebyli, museli jsme do boje… Návlekli jsme všechny vrstvy, které jsme s sebou měli, završili do pláštěnkami a deštníky, a šli do toho. Počítali jsme, že tam nikdo nebude, ale na to, jak bylo fakt odporně a zima, ZOO navštívilo docela hodně lidí, to jsme nečekali. Naštěstí je to tam fakt krásné, takže na počasí jsme nehleděli, oblečení jsme byli taky opravdu dobře, tak se nám tam moc líbilo. I když, ke konci už jsme byli všichni unaveni, Anežka ušlapaná (netušili jsme, že je tp tak velké), přece jen jsme ji nemohli ani na chvilku vzít na koníka skrz ty pláštěnky, takže ten konec už jsme trochu odflákli ;)

No a v úterý už nezbylo, než se sbalit, rozloučit s kočkama, po cestě domů navštívit aquapark ve ValMezu a hurá domů!
Musím říct, že nám to zase parádně vyšlo, nevím, jak to dělám, ale zatím jaké ubytování jsem našla, to bylo skvělé :-D Teploučko díky parádním kamnům, večery u vína s kočkou na klíně, dítko chrnící od půl 8 večer do 7 do rána, co víc si přát :-)

Fotky opět najdete na známém místě, kdo neví kde, dám vědět (abyste náhodou nepřišli o to nejlepší ;-) )
 I+J+A

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 29.09.10 11:37

Ježišku, já tam zapomněla napsat Severomoraváček :cry: Odpustíte mi to? Ale jak se v tom budem pak orientovat, to nevím… jsem pakoš, pardon :-(
Ale ta rychlost vydání deníku byla nevídaná - odeslala jsem a bylo to tam :palec:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 29.09.10 13:34

Však taky právě čtu - Hostýnské vrchy - a pod tím Iffka, jsem prudce inteligentní neb jsem to pochopila a jsem první! Díky za deník. Fajn, že jste to zvládli i za toho hnusného počasí. Nám se taky v Lešné moc líbilo, hlavně lachtani a tropický pavilon :-) V něm jsme byli asi 3 x a Filda ho odmítal opustit a začal tam pracovat jako průvodce.
Venku máme zase nádherně, dopoledne jsme byli cvičit v Klubku a odpoledne holt nasadíme oděv do deště a musíme na nějaké pakupky.
Jo, ještě k zeleninovému okénku - jak nemám ráda červenou řepu, tak jsem zkusila recept na pečenou s tymiánem a balsamikovým octem a je výborná. Teď jdu páchat ten kel a pórkovou polívku.

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 29.09.10 14:33

Ahojda v novém deníčku,

Ivi super díky za deníček.

Já jsem dneska vyfásla kapky do oka tak za týden to bude ok.

Dneska mám hlídací odpo mamku jsem vyslala ne relax k holiči.

Jdu kukat na ordinaci všera jsem usla :mavam:

 
Annini  29.09.10 16:43

Ahoj,
Ivi paráda, jako vždy :palec: o tom se mi může tak leda zdát.
Ten valmez je to ten aquapark, kde jsme byli, že jo? těch 40 km od Rožnova :mrgreen:

Marti- jsi jak moje ségra, která to komentovala slovy, že dote´d nesnědla tolik zeleniny, ať se jí třeba ještě něco nestane, ale jak to máš doma, je ti to líto vyhodit a něco s tím uděláš a je to nakonec mňamka…ale já nedám dopustit na řepovou polívku.

počasí kouzelné…co se prosím dělá s miminem v takovém počasí, kromě toho, že ho furt otáčím na záda, štěrkám mu nad hlavou a říkám mu ať neřve??

Adélka dneska zahlásila ať pro ni nechodím tak brzo do družiny, že nestihne nic udělat :lol:

Už mi doma hrabe a to je teprve začátek podzimu, zima dlouhá, asi se zblázním
Páá
 AAA

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 29.09.10 19:19

Aničko, to zní optimisticky :mrgreen: Teď jsem Máňu pobavila fotkou z telefonu, jak celá nadšená sedíš s hlavou v dlaních na hrací dece a vyloženě si to „užíváš“ :pankac:

Ivo, díkes za deník, bylo na čase. I když máme občas mrtvo, ve starém už jsme se propracovaly na druhou stranu ;) Dovolenka náhodou super, no co, počasí si holt neobjednáš :-? My jsme v Tatrách taky neměli nic moc a byla to super dovolená. Jinak se mi opět potvrdila má averze k předobjednaným a předzaplaceným dovoleným…kamarádka měla jet dneska do Turecka, no ne že malý (mmch ve stejné třídě jako Onďa a jeho velký kámoš :-? ) dostal v pátek spálu :evil: To je fakt zákon schválnosti. Ani nevím, jak to vyřešili, musím jí napsat.

Jo a Ivo, co to nakonec bude pod stromečkem? Číča nebo králík? :hug:

Martino, tak to ráda slyším s tou Ikeou, taky jsem to měla jako možnost, že tam zajedu s klukama odpoledne na jahody se šlehačkou, případně je na chvíli vrhnu do dětského koutku. Tak jsem ráda, že jsem si to rozmyslela.

Počasí přííííšerné, už jsem vytáhla trekovky a do školy chodím zcela neelegantně, ale aspoň suchou nohou. Tomíka se mi nechtělo ráno tahat v tom dešti do školky a pak zpět do školy, tak byl sám doma a cestou zpět jsem se pro něj stavila. No, nebylo to ani 15min…ale prý se bál :roll: Miminko naše.

Kluci ráno podezřele chrchlali, minulý týden Tomík, toho už to přešlo, dneska začal Onďa, doufám, že to taky nebude mít delšího trvání. Ale podlehla jsem a koupila v lékárně Imuregen. Ty tobolky jsou geniální.

Jsem se nějak rozepsala…Mějte se, buďte zdrávi!

FIfíci

 
petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 29.09.10 19:44
:potlesk: :palec:
 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 29.09.10 23:01

:-) Tomík je milý, jak se bál … F. ty 2 dny, co byl doma ze školky, vyfasoval telefon a byl doma vždycky min hodinu, co jsme byli s D. venku. No, po návratu mi sdělil, proč už jsme doma, že je v pohodě a stále se dívá na pohádku … Ale v různých intervalech mi volal a sděloval, že je v pořádku :-)
Aničko, tu fotku bych ráda viděla, máš k tomu stejný přístup jako já .-)
 Z.

 
Annini  30.09.10 07:42

Hej jako vy se smějete, ale ono to moc legrace není teda, do školky mi ji ještě nechtějí vzít :think: Ale náhodou včera jsem dostala pracovní úkol, napsat smlouvu, já to holky měla za půl hodinky hotové, dneska dostanu na starost cesťáky :pankac: jupíííí, jásala jsem jako malá, dělám i zadarmo, hlavně že konečně něco dělám :mrgreen: :mrgreen:

Fotku co si fotila Markéta nemám, ale mám spoustu obdobných, já prostě to miminkovské období fakt nemusím, nerozplývám se, nešišlám, prostě chci už s ní komunikovat a ona mi nerozumí.....­.potřebuju ať si řekne co chce, jejda už ať má aspoň 2.

Toliko ranní postěžování, stejně jste kámošky, hlavně že se za mnou přijdete všichni podívat, že??? Já se tu utápím v deprézi a taková paní Fifíková má z toho bžundu.


A.

 
Ifka z práce
Povídálka 17 příspěvků 30.09.10 09:07

Aničko, ty jsi tak nešťastná, až se musím smát :mrgreen: místo aby sis to užívala, že ti neodmlouvá, nedržkuje, neleze kam nemá (že Máňo :-D ), tak tu bečíš :lol: Tak my někdy přijdem, jo ;) Třeba příští středu, to jdem na 9 k zubařce, tak An nebudu dávat do školky, tak pak že bysme vás navštívily, já bych ti Bětuli povozila venku, víš, že mě nějaká nepřízeň počasí nemůže rozhodit :pankac: , ty by sis vyzvedla Adélku a pak si hrála s těm ROZUMNÝMA HOLKAMA, CO UŽ SI ŘEKNOU, CO CHTĚJÍ, co? ;)

 
Annini  30.09.10 11:18

hele počkej, proč Bětuli vozit venku, je oblečená, spí s otevřeným oknem v postýlce, už chrupká 2 hodinky, nevidím důvod courat se venkem :mrgreen:
A dobře víš, že Anežku miluju, takže si s ní klidně budu hrát :huban: - ale pochzbuju, že tz 2 mě budou v pokojíku chtít :mrgreen:
Adéla mi minule řekla, ať vyfuním…jo ještě jedna pěkná hláška, jeli jsme od mamky okolo penzionu ve Lhotce a Adéla ze zadu- neuděláme chlastačku?? fakt netuším, kde to vzala, toto slovo nepoužíváme, ale vyprskla jsme smíchy

Uvařila jsem červené zelí, domácí bramborové knedlíky s párečkem, jdu osmažit cibulku a dát si obídek.

 A.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 30.09.10 13:05

Aničko, dobrou chuť, už máš vylízaný talíř, co? Díky za recept na tu polívku, je vynikající! Měla jsem strach, ale vůbec z toho není cítit ta cibulová příchuť, kterou nemám ráda. A mouku na zahuštění jsem tam ani nedala, protože toho pórku jsem dala plný hrnec. Takže jestli to děcka odmítnou, tak si ten hrnec s klidem sním sama. A kel taky dobrý, akorát jsem to přehnala s česnekem. Buřta nemusím, ale s chlebem taky dobrý :-)
My tě s Dádou přijedem někdy dopoledne utěšit, až nebudeme mít co dělat. Myslím, že pak budeš ráda za ležící mimino …
Už dlouho se tu neobjevila Dajma, žiješ?

Musím tedy říct, že když mi nikdo z kluků nevisí za zadkem, že mi ani ty domácí práce nevadí. Takhle uklizeno už jsme tu neměli dlouho a to je i buchtička upečená. Ať žije školka!

Zubříci

 
Fifik z prace  30.09.10 13:42

Hihi, fotku mám v mobilu, zkusím ji stáhnout :hug:

U nás teda na domácí práce nějak stále nedochází :think: Jako ne že bych ten čas vyloženě neměla, ale ze školy chodím docela vyplivnutá, takže se mi jednoduše nechce.

Ale jinak si fakt nemůžu stěžovat, letos to je proti loňskému roku procházka růžovým sadem. K něčemu byl ten rok na sportovce přece jen užitečný, aspoň si vážím dobrého bydla. Až na to, že dnes nám bylo oznámeno, že nejsou peníze (překvapivé), tudíž proběhne druhé kolo krácení platů, resp. osobního hodnocení :cert: Už na začátku školního roku nám sebrali cca polovinu, teď to bude asi ta druhá půlka. Nejhorší na tom je, že v médiích se to stále prezentuje, jak učitelé jako jediní dostanou přidáno, zatímco ostatní musí šetřit. To mě nehorázně sere, víc než ty samotné peníze. Pokud kdy dostanem přidáno (jakože tomu nikdo nevěří), budem rádi, když se dostanem aspoň tam, kde jsme byli před volbama :pocitac: Konec učitelského nasraného okénka, jdu učit :mavam:

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 30.09.10 15:11

Ahoj,

po sto letech jsem otevřela deník a nedá mi to nereagovat.

Aničko a víš jak já se netěším na miminkovské období :roll: co ti budu vyprávět. Tak tak už ať má Hugo (asi Štěpán) aspoň dva.

Ivo Anežce jsem chtěla popřát k narozeninám. Markéta je mi toho svědkem. Říkala jsem jí to jednou dávno ve školce. Tak aspoň teď strašně moc opožděně jí přeju všechno nejlepší :kytka:

Zdraví vás skoro trojmatka pár týdnů před porodem, která nemá nic nachystáno a do ničeho se jí zatím nechce,a le kupodivu úklid mě teď docela baví a Adam říkal, že ho baví moje hnízdění tzn. peču buchty apod. :-D

Příspěvek upraven 30.09.10 v 15:12

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 30.09.10 15:41

Hoj holky, taky se hlásím, že ještě žiju… :mavam:

Moc toho nestíhám, ani Vás číst..
Zkoušky jsem odložila (na autoškolu) jsem se necítila :oops:

No a dělají nám barák, zateplení, okna, tak to tu je hnus.vrtání, bouchání, bordel. V pondělí budou s oknama u nás, tož balím děti a zítra nás manžel veze ke svým rodičům na týden..

Jo a mám takovou malou, či velkou zprávu.. Čekáme mimi.. asi 12týden. Vím to sice už dlouho, ale moc jsme to nesdělovali. Tolik u nás. A školák zlobí, nechce se mu tam atd.

 
Annini  30.09.10 16:03

Jééé Ajko,jsem ráda, že jsi zareagovala a dej vědět víc :-) fakt to bude klučina? Co Vikinka, vnímá to nějak, že bude miminko? Holka upřímně ti nezávidím :mrgreen: naštěstí má Bětule do 2 let už jen rok a 5 měsíců :mrgreen: určitě napiš častěji :wink:

Dajmo- proboha…čtvrté dítko?? Ty bláho to si ani ve zlém snu nedovedu představit :think:

Marti- jasně, stavte se, ale před úklidem, jinak jsem nevrlá :mrgreen:

Markét - OPOVAŽ SE!!!!!!

Nic příjde tchýně, naposledy tu byla 2.9. a dneska mi napsala: Vzhledem k tomu, že jsi mi nesdělila, kdy Adélka ke mně přijde se dnes odpoledne stavím. Ona jako neví, že dítě chodí do školy a že má 3× týdně kroužek do 16,30? jako že by pak sedla na bus a jela do Hrabůvky, no co Vám budu povídat o mé tchýni, že.

Jééé už je tu,
páá
A.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 30.09.10 17:24

Ahoj Ajko :mavam: To je dobře, že jsi zase tady, doufám, že napíšeš častěji. I když se sem tam vidíme ve školce. A uvidíš, to všechno zvládnete, jak jsi říkala - už jenom tři roky a půjdeš zase do práce :dance: Starší budou ve školce (Viki určitě nebude nic namítat :srdce: ) a ty budeš doma vegetit s hodňoučkým spinkajícím miminkem, do třetice to přece musí vyjít :palec:

Dajmo - ahojahoj a tybrďo 8-o Samozřejmě gratulace a držím palce, ať všechno ve zdraví (hlavně psychickém) přežiješ!!!

Aničko - tvoje tchýně je naprosto jedinečnáááá :pankac: A jinak sorry, ale musím se podělit :andel: P.S. Neříkej, že nešišleš, když šišleš :lol: Kdy nás pozvete?

Takhle si to Anička užívá:

 
Annini  30.09.10 18:01

Tak to jsi přehnala…takže si mažu ze seznamu v telefonu tvé telefonní číslo, jo a zvát tě teda fakt nebudem.....měla jsem kamarádku, máš jediné štěstí, že mi není vidět špek!!! A opovaž se hodit foto mé pózy od bazénu, to bych tě fakt nenáviděla :mrgreen:

 
Annini  30.09.10 18:53

Ajko, když teda nakukuješ, koupila jsem na ten kočárek pláštěnku,snad je pořád v garáži, pošlu ti ji po Markétě, až teda přijedou, je to na hlubokou verzi.
 A.

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 30.09.10 20:15

Ahoj všichni, ahoj Ajko - díky za přání ;) Co že ses tak dlouho neozvala? Jak děcka, zdravé? Chodí do školky? A jak ti je?
No, Dajo, to teda klobouk dolů, jste odvážní! Bydlíte v bytě nebo rodinném domě? V bytě si to teda nedovedu moc představit… tak hodně štěstí, ať je všechno ok :palec:
Holky, jak tu čtu ta vaše zeleninová okénka, chytají mě chutě! Miluju červenou řepu, takovoý ten salát na sladkokyselo, jak se dělá v jídelně, tak kdybyste mmě některá chtěla podarovat, bránit se nebudu :-P
Zelí, kapusta, pórek, ňam, úplně slintám… docela vám závidím ten pravidelný přísun… jste spokojené?
Já jsem dneska byla po týdnu ve škole a jdu zase až v úterý, to vám povím, to je život :dance: Takže mi to vůbec nevadilo, sbor odpoledne s děckama mě dokonce i bavil 8-o upadá mi morálka, co ;) Já teda Aničko nevím, co máš proti pobytu doma, já jsem maximálně spokojená! A odpoledne jsme si s Anežkou hrály na klavír a zpívaly, binec neuklizený, myčka nevyklizená, ale my obě vyzpívané z podoby ;)
Jo, prosila jsem adminy o přepsání názvu deníčku, abychom se lépe našly, tak splnili!
tak zduřte :mavam:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 30.09.10 21:04

Aničko, tak dej vědět, kdy uklízíš :-) My budem mívat volno dopoledne v pondělky a pátky. A máš recht, já tu po dlouhé době pořádně uklidila, byla tu kamarádka s dětmi a taky se mi nezdálo, že mi tu na krásnou podlahu drobí buchtu :-( Když to mám v běžném provozním binci, tak je mi kdejaký drobek ukradenej. Takže zas najedem na binec, za ty nervy a čas mi to fakt nestojí … A fotka nemá chybu …
Dajmo, to je tedy překvápko, gratulujeme. A klobouk dolů, kandiduješ na titul matka roku :-) Jak se cítíš, nebývá ti špatně?
Ivo, s bedýnkama jsem spokojená, alespoň zdravě jíme, když máme pravidelný přísun a je třeba to zpracovat, vyhodit by mi bylo líto. A polívka slavila úspěch i u dětí, akorát F. jsem nesdělila, že je pórková :-)
Ajko, fajn, že jsi konečně napsala. Však ono se to všechno nachystá, času dost. Přebalovák Petr samozřejmě nesložil, takže je k dispozici. O víkendu jsme v Ostravě, tak by ho mohl Adam vyzvednout.

Zítra jdeme na Kouzelnou školku, poprvé půjdu s oběma sama, tak držte palce, ať to D. zvládne.

Zubříci

Příspěvek upraven 30.09.10 v 21:04

 
Annini  01.10.10 09:57

Ahoj,
Marti- pondělí dopoledne je ideální, píšu si vás na 11.10. :mrgreen: , uklízím v úterý. V neděli máme oslavu, tak třeba zbyde dortík a pochutnáš si :wink:

Ivi- bedýnky jsou super, musíš prostě to kvantum zkonzumovat, je ti to líti vyhodit, takže vymýšlíš i jídla, která bys nevařila, neboť v kauflandu bys třeba kapustu nekoupila- nenapadlo by tě to…

Adélka má dneska poprvé teraristický kroužek, má za úkol to zaplatit, dojít tam z družiny, tak jsem zvědavá. nejvíc se těší, jak si dá kolem krku hada :mrgreen:

Dítko spinká, jdu něco dělat. páá
AAA

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 01.10.10 10:29

Jo holky mi byli asi 14 dní zpět o víkendu na skautský den ve Staré Bělé, bylo to úplně super, tak přemýšlíme, či Bohďu zapsat do oddílu, či ne :think: :think:

Ifko…bydlíme v 4+1byt, sice ten poslední pokoj je jen úzká nudle, ale i to je pokoj a teď si tam hodíme ložnici. Domek je v plánu, ale jsme na samém začátku, tedy máme pozemek.

Marťo špatně mi až tak není, jen pokud mám hlad, který se hlásí často. Jen jsem k smrti unavená, prospala bych den i noc :-? :-( No a ono to v plánu bylo, ale později… :roll: Doufám, že to bude ta holka, bo se picnu :zed:
tak pá musím balit :mavam: :mavam:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 01.10.10 13:05

Aničko, kurnik zrovna 11.10. jdem s Fildou na logo, tak to nejde, tak to další pondělí … Škoda, dortík bych si dala :-)
Bráchovi se dnes narodila holčička Janička, takže budem slavit. Konečně holka mezi těma samýma chlapama. Mamka je šťastná, že má vnučku a brácha šťastnej, že má Jana a Janu :-)

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 01.10.10 15:17

Ahojda,

Aji super že jsi se ozvala.

Gratulujeme ke 4 mimi klobouk dolů.

Bedýnky musí být fajn ale pro ty co nevaří stačí lidl tam nakupuju zeleninu nejraději.

Marti my jdeme s Fifinou taky těší se jak malý.

:mavam:
 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 02.10.10 13:34

Ahoj holky,

tak já stále čekám, kdy nám skončí období řvoucího miminka.. a sotva to napíšu už pláče. Tak snad příště:-)

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 02.10.10 14:52

Ahojda

Zubříci jak jste byli spokojeni s Michalem my habakuk.

Já jsem uronila slzu u obřadu bylo to pěkné a na 5 jedeme pařit.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 02.10.10 17:26

U nás to nakonec dopadlo tak, že jsem byla jenom s Davídkem. Odpoledne volali z družiny, ať si přijedem pro F., že zvrací a bolí ho hlava. Doma se k tomu přidal úporný kašel, takže leží :-( Snad se z toho brzo vyhrabe. My jsme s Petrem taky trochu nachlazení, takže tu máme lazaret - jenom Davídek je čilý … A to jsem na dnešek plánovala oslavu, kvůli dětem jsem pekla i dort, a ani svíčky jsme si nesfoukli, kvůli bacilům :-(
Jinak Davídkovi se Michal líbil moc, a nakonec jsem ráda, že F. nebyl - nebavilo by ho to. Děti se na pódium tentokrát vybíraly málo a to ho na tom nejvíc baví. A vůbec mi to přišlo slabší, já jsem se nudila, v podstatě se jenom dívala na D., jak reaguje a to byla sranda …
Bledulko, vydržte, my měli uřvaná mimina jenom do půl roku :-)

Zubříci

Příspěvek upraven 02.10.10 v 17:26

 
Annini  03.10.10 09:17

Marti, snad jsem to nespletla- takže k dnešním narozeninám vše nej!!! :kytka:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 03.10.10 17:31

Aničko, děkuji :-) Pamatuješ si to dobře, včera byl ten velký den … Já taky nevím, jestli jsi 5. nebo 6.10. …

Z.

 
Annini  03.10.10 17:49

mnemotechnická pomůcka- já 6.10., Adéla naopak 10.6. :mrgreen:

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 03.10.10 19:44

Aha, tak to my teda přejem taky všechno nejlepší :kytka: Filipovi brzké uzdravení…zrovna jsem přicházela do družiny a vychovatelka vám telefonovala. Prý - celý den mu není dobře, zvrací a má teplotu 8-o Doufám, že jsem to špatně pochopila a není to tak, že nechávají celý den nemocné děcka mezi ostatními a volají až odpoledne :roll: Tak nějak doufám, že kdyby Tomíkovi něco bylo, volají mi hned…

My jsme zcela neplánovaně skončili na chalupě, kluci nás v sobotu ráno ukecali. A dobře jsme udělali, bylo krásně. Bylo vidět, že kluci potřebují na vzduch, zvlášť po tom hnusném propršeném týdnu. Byli venku furt, i když byla zima. Naštěstí jsem byla vybavena - štrample, zateplené šustáky, čepky, rukavice, zimní bundy, no děs, už to zase začíná.

Jinak my jsme načatí všichni - J.dlouhodobě, Ondra se od minulého týdne zlepšil, Toma začalo ráno bolet v krku a mě taky. Jíme imuregen a doufáme ve zlepšení :zed:

Pěkný další týden přejem,
Fifíci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 03.10.10 22:41

Díky. Já jsem se ptala F., kdy mu začalo být špatně, tak prý po obědě. Teplotu neměl při příchodu domů a zvracel asi z toho kašle, takže nic střevního naštěstí. Taky lijem Imuregen a kde co všechno včetně česnekového odvaru a dneska už byl OK. To jsem ráda, protože v pátek byl v žalostném stavu a navíc protivný na zabití … Už se cítí dobře a je spokojený, že zítra může zůstat doma a zase čučet na pohádky …
A my s Petrem se taky pomalu stáváme tuberáky :-(

Zubříci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 06.10.10 13:09

Ahojda,

jsem docela zničená 3 dny jsem igelitovala byt a dneska to propuklo - prach je a bude všude, sice ty kartony a igelity pomůžou ale vleze to všude. Ukecala jsem je ať dělají první mě, pak jsem odchytla parapetáře a zítra přijde zedník snad na mě nikdo nepřiletí že předbíhám. Důchodci mají čas. :wink:

Pokud to výjde tak v pátek namontujou žaluzky a mám hotovo a můžu uklízet a čančat těším se jak si tam sednu a budu se zase kochat.

Mějte se krásně L.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 06.10.10 21:57

Aničko, ještě to dneska stihnu - všechno nejlepší k narozeninám, hodně štěstí a zdraví a ať ti Bětule rychle doroste do toho „rozumného“ věku :-)

Zubříci

 
Annini  07.10.10 06:41

Jé děkuji, no včera se Bětka Ivě předvedla :mrgreen:,
ale holčičky byly úžasné, opékaly v lese gumové delfínky, jako že to jsou buřty, myslím, že jsme se opravdu pobavily, hlavně co dokáže vymyslet prvňák :lol: ta měla ještě zůstat ve školce.....
A Anežka si konečně pohladila slepici, kterou Adélka opravdu chytla :pankac: Tímto děkujeme rodině Stašků za pěkný den.

Dneska máme třídní schůzky, tak to jsem zvědavá.

Mějte se a marodi uzdravujte, Luci- na úklid se s tím okem vykašli, binec není zajíc, ten počká!!

 AAA

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 08.10.10 11:01

Zdarec, jdu vám popřát hezký víkend, odpoledne vyrážím na sborové soustředění do Malenovic, Anežka bude u našich, mají v plánu si zajet někam na výlet, tak myslím, že budou obě strany spokojeny :-)
Ta zatím :mavam:
 i.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 08.10.10 19:56

Ahojte,
tak my budem víkend trávit protentokrát v Ově… V neděli jdem na Šimánkovu diashow, tentokrát Austrálie, je to už ve 3, tak nemá cenu jezdit na chalupu. Navíc musím do Tesca, bo už jakože fakt nemáme co jíst.

My jsme teď dvě odpoledne strávili na našem slavném lanohřišti :twisted: Ano, už i my, cedule i pásky tam už bohužel nejsou, takže nebylo zbytí. Je to tam nechutné, teda nebýt puberťáků, kteří lehkými děvami a podobnými výrazy rozhodně nešetří, tak by se to dalo, ale trávit po dni ve škole odpoledne v řevu na hřišti není pro úču to pravé ořechové :cert:

Ale Tomík byl celý šťastný, když jsem ho tam ráno pustila před školou na čtvrt hoďky SAMOTNÉHO („jdu poprvé sám ven a ještě k tomu na hřiště“ :dance: ) Vidím na něho z okna, takže tak špatné to zas není 8-)

Martino - to kolo máme tady tohle: http://www.cykloeshop.cz/…0-p-699.html To modré. Větší určitě neberte.

Pěkný víkend!
Fifíci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 08.10.10 21:01

Díky, větší určitě brát nebudem. Myslím, že mu min. 20 roky vydrží, možná i dýl. Tak zatím máme v hledáčku ten Leader Fox, pak Author Cosmic a Sprinter. Petr se byl dokonce dnes dívat v obchodě v Porubě. Kupovali jste jako překvapení nebo je dobré, když si ho vyzkouší?
A hřiště úžasné. Protože široko daleko nic není, tak mám pocit, že všechny děti se koncentrují právě na onom hřišti včetně puberťáků … Bohužel nejde projít ze školky kolem a nestavit se. Chtějí oba dva.
Ivo, tak pěkné soustředění :-)
My tento víkend taky zůstáváme v Ostravě, takže jsme hned využili volného pátku a byli s F. plavat na náhradě. V neděli plánujem výšlap z Gruně na Bílý Kříž, tak snad vydrží počasí a nebude moc zima.

Hezký víkend

Zubříci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 08.10.10 22:16

Tomík si kolo předem nezkoušel, riskli jsme to… Takže potom to bylo překvapení, jak má být :potlesk:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.10.10 12:28

Hm, tak místo aby nám smog klesal, tak nám utěšeně stoupá … A jak hezky to vypadá za oknem :-(
Jsem naštvaná, ještě, že jedem zítra do přírody. Takže odpoledne to Jungle jistí :-)

Zubříci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.10.10 20:50

Markét, to hřiště pod vašimi okny je fakt super. Včera k večeru jsem šla s Viktorkou z procházky kolem a nestačila jsem se divit. Původně jsem myslela, že to jako kolaudují nějací žáci 2. stupně, ale ono to tam bude takové asi pořád :roll: A byla jsme hnusná matka a Viktorce namluvila, že tam můžou teda aspoň včera jen velké děti. Opravdu se mi tam nechtělo…

U nás už se začalo prát pro mimino a tak vůbec jsem začala s přípravama. Adi se moc těší a dokonce věšel i bodýčka :-D oni vlastně oba pořád pomáhají i když od Viktorky bych to až tak nepotřebovala :lol: A jinak ještě užíváme koloběžky a motorky před tou tuhou zimou co nám předpovídají :-? A Adi s Adamem rybaří a náramně si to užívají :palec:

Opožděně všem oslavencům všechno nejlepší i Dajmě, která měla narozky 30.9. :kytka:

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 10.10.10 12:46

Ajko - přesně, hřiště samo o sobě by bylo super, ovšem to, co tam leze, je děs a hrůza :cert: Vidíš, jaké máš pomocníky, a to ještě není prcek na světě ;)

A jůůůva, Aničko, prošvihla jsem to :-( Všechno nejlepšíííííí­ííííí!!!!!! :kytka:

A všem dalším oslavencům taktéž.

Tak u nás zase všechno jinak. Když jsme to včera viděli, opět jsme Ostravu psychicky neunesli a aspoň na jeden den ujeli na chalupu. Tam svítilo sluníčko, na čerstvém vzduchu jsme řádně odchrchlali a před chvilkou jsme přijeli zase domů. Ale řeknu vám, nikdy jsem to zas až tak neřešila, ale te'd z toho mám depku jak hrom. Když člověk vidí ten žluto-šedý opar, který nad Ostravou visí od podzimu do jara a my si v tom vesele žijem, to je fakt hrůza. Nejhorší je, že nějakým přestěhováním na předměstí by si člověk nepomohl, ve Frýdku to je to samé. Až v dědinách těsně před Beskydama se to začíná lepšit…Tam ale zase stačí, když v zimě všichni zatopí, a není to o moc lepší. Takže fakt jedině někam na hřeben Beskyd :-? Chjo. Vylezli jsme z auta a ten smrad fakt praští přes nos. Ani se neodvažuju větrat.

Tolik depresivně Fifíci

 
Annini  10.10.10 16:36

Ahoj,
Aji- to je super, jak se všichni těší, kdybys potřebovala něco, co bys ještě užila pro mimíska, tak dej info, malé věci jsem ještě neschovala, neboť mi Roman zapomněl dovézt z práce krabici, takže za včasu…bohužel malé kombinézky zimní mám, ale pouze růžové…no však dej vědět.

Adélka od pátku posmrkávala, ale rýma není nemoc a tak jela v sobotu na houby, jak psala Markéta, v beskydech bylo nádherně a odpoledne byla na místním hřišti drakiáda, notně sponzorovaná místní ODS- jak tyto akce nemusím, tak uznávám, že místní sdružení ej jediné co pro naše obecní děti něco dělá a to nejen před volbama.

Dneska byla rodina na oběd, upekla jsem nádherný dort a dělala domácí dvoubarevné bramborové knedlíky, plněnou kotletku zelím a jablko se zelím na karamelu, no musím se skromně pochválit, povedlo se mi to. Teď jsme ještě hupli do lesa na malou procházku, Bětule zdřímla v kočáře a je po neděli :mrgreen:

Tož toliko od nás.
Páá
AAA

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 10.10.10 17:58

Ahojdááááá, :mavam:

Aji to je fajn že jsou prcci tak natěšení na mimíska. Držím všechno co mám ať je to pohodové usměvavé miminko. :andel:

Market hory tiše zavidím. Fifa gřuňa už 4 týden. :think:

Anni ja tě pochválím taky takové mňamky. :potlesk:

Se hodně :oops: všem oslavencům :kytka:

Včerejší oslava se vyvedla já jsem si odpočinula foto kytky přihodím.

M. si vzal Fifu a jeli do dinoparku. Tak jsem se vrhla na byt a už to zase vypadá jako byt. Zítra jedeme domů :wink: ještě dodělám kravinky a je to, okna vypadají fakt pěkně.

Řeším postel pro Fifinu a nevím co vykoumat zaujala mě akorát tahle.

Mějte se páček

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.10.10 20:19

Ahojte,

tak my dnes taky využili sluníčka a vyrazili z Gruně na Bílý Kříž. Šli jsme celá banda z plavání, děti měly po cestě soutěže, v cíli malý dáreček, takže spokojenost veliká. Pojedli jsme na Sulově, Davídek odmítal opustit dětský koutek a zase zpátky. Bylo nádherně, ranních -2 bylo sice drsných, ale hned na prvním kopci jsme se zahřáli :-)
Aničko, tak my taky měli bramborové knedlíky a červené zelí, hádej proč? :-) A co jsou dvoubarevné knedlíky? A kde máme foto dortu? Já dělala minulý týden poprvé potahovaný marcipánem a na první výtvor to nebylo nejhorší :-)
Markéto, máš pravdu, v sobotu ráno jsem taky přemýšlela, kam utečem. Ale k našim to nešlo, neb jsou v Praze.
Lucko, koukám na tu postel a jak se na ni leze? Vyskakuje?
Ajko, tak si pěkně chystejte, a až budete moci vyzvednout ten přebalovák, dej vědět. Nebo když budete chtít přijít na návštěvu :-)

Davídek jde zítra do školky, bude divadlo, o to ho připravit nemůžu. Já mám zítra první pracovní pohovor, musím se začít otrkávat :-(

Zubříci

Příspěvek upraven 10.10.10 v 20:19

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.10.10 20:20

A jedna od Bílého Kříže. Vyfotit se všichni - neproveditelné …

 
Iffka
Echt Kelišová 9513 příspěvků 10.10.10 21:37

Zdar a sílu, taky se hlásím po náročném víkendu, ještě, že jsem si odpoledne stihla zdřímnout dvě hoďky a Jakub vyzvedl Anežku, jinak bych byla jabko teď, fakt…
Bylo super, sice ubytování na chatě Ostrá, mno, co si budem povídat, sice jsem starý tramp a vydržím leccos, ale přece jen to tam má už nejlepší léta za sebou, když jsme si prohlédly sprchu, svorně jsem s holkama usoudily, že nám rozhodně dva dny na čuňáka neuškodí, ba naopak, tělu prospěje, a všechny to zodpovědně dodržely :pankac: Ale na druhou stranu jsme byli na celé chatě sami, jen s ještě jedním manželským párem, který to měl sice blbé, ale musel to vydržet (ale prý se jim naše kokrhání moc líbilo, nevím, jestli ive dvě ráno, ale nic neříkali, tak asi jo :-) ) udělali jsme spoustu práce, tak snad koncert dopadne nějak rozumně… po večerních zkouškách, které trvaly tak do půl 10 jsme ještě vzpomínaly na mladá léta a projížděly hitovky s kytarama, dneska mám takové puchýře, že levou rukou píšu málem jen palcem a malíčkem :mrgreen: vařili výborně, i jsme se stihli projít odpoledne, když opadla mlha, no, užila jsem si to ;)
Aničko, taky chcu fotku dortu, aji tvého, Martino!!! u nás se dorty moc nejí (krom Jakuba teda, ten je miluje), takže mé kulinářské umění se tímto směrem nemá šanci moc rozvíjet a ustrnulo na malakovu, ale zato ho umím výborně 8-)
Luci, co je to za postel? taková ta s tím domečkem pod lůžkem se ti nelíbí? jak dělá ten, no, jo, Domestav? Nebála by ses, že ti slítne? jak je to bez zábradlí a tak vysoko…
Teda, Martino, chce se ti do práce??? Já jsem tak šťastná, že tam zítra nemusím :-D
Ajko, tak hezky per a chystej :srdce:
Tož se mějte a hezké pondělisko :mavam:

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 10.10.10 21:38

Aničko děkuji za nabídky. Když já bych zrovna potřebovala zimní kombinézu, ale do růžové ho oblíkat nebudu :-D Pořídím něco na mimibazaru. Akorát zvažuju jestli 62 nebo 68 když je celá zima před náma :roll: a vaše dnešní menu zní dobře :palec:

Ten smog je fakt hnus. No aspoň, že odpo se to spraví. Tak jsme vyrazili všichni na Žermanice na ryby a sluníčko fakt hřálo. Vikuš ruce od bahna až po lokty, ale spokojená. Labutě nakrmené taky spokojené :-D
Zítra jdu vyřizovat mateřskou atd. Nastupuju od úterka a doufám, že už opravdu naposled :roll:

 
Annini  11.10.10 07:45

Aji- zvaž, mám dvě, jedna je taková malilinko růžová, no když mu dáš na to deku ani to vidět nejde, jestli potřebuješ bodýčka s dlouhým- většinou bílé nebo mám i klučičí dupajdy, chtělo by se to přijít mrknout :wink: Jo jinak Aji, jestli bys třeba potřebovala, mám i dvě neotevřené mlíka, co bětka odmítala, tož stačí říct- ale ty budeš zdatná kojná :-) no a tu pláštěnku na kočár…

než jsem stihla pořídit foto, tak byl rozkrojený, mám ho jen v mobilu a to jak jistě uznáte, v mých silách přetáhnout do PC fakt není.

Marti- kam jdeš do práce, už jsem se tě ptala minule, kdes dělala a kam jdeš teď.

Jinak jsem odhlásila bedýnku, byla jsem fakt tentokrát namíchnutá. Ani brambory, jen obr zelí, které jím jen já, tak asi ze mě bude králík.Ono asi na podzim nic moc…a je fakt že bedýnku jsem měla po čtvrté a pokaždé zelí, velké jak koňská hlava, kdo to má pořád jíst.
Ale v pátek příjdou chlapi z práce na oběd, tak jim upeču kačenu, udělám to červené zelí a ty bramborov knedlíky.

Jo dvoubarevné- no to je bramborový knedlík, jeden na řezu se zeleným " šnečkem" (z petržele) a druhý červený ( z mrkve), vyválí se placka , posype a smotá a tím to vznikne. Musí být ale domácí ne z prášku.

Dneska mám na programu úklid, Adélka příjde ze školy až 16,30, tak jdu na to.

Páá
AAA

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 11.10.10 08:09

Ahojda,

krásně jste si užili víkend.

Ta postel je vysoká 70 cm, a chci nějakou z úložným prostorem s jednou skříni docela bojujeme. Našla jsem ji v Těšíně, asi přemluvím M. ať tam se mnou zajede ji omrknout a dáme tipa ježíškovi. Ještě mě dostal ten stůl ušetří se místo a schová se binec :lol:

Zatím pá

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama