Pohled společnosti na postižené

O životě

Dnešní výlet na plavání s trojčaty mi zase připomněl, jak moc jsou maminky s kočárky trnem v oku veřejnosti v MHD. Jako celou ČR, tak i Plzeň svírají tropické hicy. A co dělat se třemi neposednými dětmi? Bazén na Slovanech? To jsem zavrhla, děti bych neměla šanci uhlídat, navíc naše nestandardní chování by zase mohlo způsobit nedorozumění.

Rozhodla jsem se tedy pro návštěvu Boleveckého rybníka, konkrétně nuda pláže :) Chodím tam pravidelně už od 12 let, je to v lesíku, tudíž nehrozí vběhnutí pod auto a mělčina je pomalu až do poloviny rybníka.

Cesta tam byla v pohodě, děti byly vybavené plněnými rohlíky a pitíčky, spokojeně seděly v kočárku. Dojeli jsme tedy na Bolevák, na pláži byli důchodci a asi 4 mladí lidé, naštěstí ti, co nás znají z loňska a už ví, že mé děti nejsou nevychované, jen začarované. Že píchají do lidí klacíky, hází bláto, křičí jak na lesy.

Děti se cachtaly, smály, byly spokojené, byl to balzám i pro mé nervy. Ovšem cesta zpátky už tak idylická nebyla. Děti byly mrzuté, že již jedeme domů. V jednu chvíli malou chytl záchvat brečení, člověk se jí snaží utišit, všemožně uklidnit, bohužel nic nezabíralo, po 2minutách brečení se otevřela kabina u řidiče a prý, zda si nechci vystoupit, ať se okamžitě malá uklidní.

Snažila jsem se vysvětlit, že je postižená, že tomu, že má být potichu, nerozumí. Marně. Ještě jsem si vyslechla od rádoby chytrých důchodkyň, proč malou neproplesknu, případně jí nedám na prdel, a co je to za rozmazlený velký smrady v kočárku. Neřekla jsem nic, ale uvažuji o cedulce na kočárek ve znění: Nejsme nevychovaní, ale postižení, tudíž nešahat, nekrmit!

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
byron  22.06.12 06:15

Ahoj!
Já mám takto náročného syna. Někdy je hrozně hysterický a porstě nejde utišit. Je to někdy hrozně těžký. Žádný nápis bych mu nikam nedávala- toť můj názor. Naučila jsem se být ostřejší.
Když tak Ti pak napíšu SZ, tady raději nebudu ventilovat vše.

Na lidi kašli, i když to bolí

Příspěvek upraven 22.06.12 v 06:16

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 22.06.12 06:18

Ahoj,
neboj, tady v Praze to není o moc lepší :)
Když jedu sem tam někam do centra, tak mi zásadně nabízejí pomoc starší ženy. Mám skoro 2 metry, tak si ostatní myslí, že vše zvládnu sama. Jen zkušená žena vidí záblesk bolesti v očích :mrgreen:
Když byl první syn malý, tak jsme měli jezevčici, co jezdila dole ve velkém kočáru - měla ústřel zad. Jak to dopadlo? Při jízdě za rodiči mně autobusák vyhodil s tím, že pes patří na zadní plošinu a kočárek na střední :zed:
Dcera jízdu busem milovala tak, že nás také takhle jednou vyhodili…nejen k postiženým.
Nejsi povinná cokoliv komukoliv vysvětlovat, je to Tvé dítě a pokud je někomu něco divné, tak se může slušně zeptat nebo si s Tebou promluvit. :hug:
Na busáka bych naspala stížnost, pokud máš čas a náladu. I když možná nikam nepovede, tak si chlapec uvědomí, že si nemůže dělat co chce. Ať raději z busů žene ty, co tam nemají podle řádu co dělat…

 
Anabellka
Závislačka 4771 příspěvků 1 inzerát 22.06.12 06:23

No to je drsný… Fakt přístup toho řidiče mě dostal a o důchodkyních ani nemluvím. Ale takového řidiče taky jednoho znám. On teda teď už nejezdí, ale byl to úplně stejný de*il.
Já teda postižené dítě nemám, ale mám 5 měsíční holčičku, která když je unavená a nejde jí usnout, tak umí opravdu řvát jako lev. A minule když mě řvala v kočárku a já jsem ji jen vozila (vím že to za chvíli zabere), tak chodili lidi okolo a pohledy a komentáře stylu: Co je to za matku? Proč to dítě neutiší? Co to je? Je to pěkně nepříjemný.
Jak psala Byron, asi jedině začít být ostřejší…

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 22.06.12 07:31

@maxi2408

Naprostý souhlas!
Taky bych ti doporučila napsat stížnost na řidiče autobusu. Nezapomeň ale napsat kdy to bylo, jaká to byla linka a čas.
Můj známý je řidič autobusu a tady v Praze to chodí tak, že KAŽDÁ stížnost (pokud to teda není prkotina) se s oním konkrétním řidičem řeší! A pokud šéf uzná, že řidič se skutečně choval neadekvátně, a stížností je na něj třeba víc, dostane pokutu nebo přijde o práci. Oni už si pak dávají velký pozor jak se k cestujícím chovají.
Takový šílený peníze to stojí! Tak snad má v tom autobude člověk taky na něco právo.

Přeji ti ať na takové blbce narazíš co nejmíň! :palec: :*

 
ševelka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 22.06.12 07:40

Ahoj…taky mám „nevychovaného syna“ a rozumím ti, už jsem si vyslechla kde co…zamrzí to, ale vždy nad tím pak mávnu rukou, nemá cenu někomu co vysvětlovat…mužu se zeptat jaké postižení děti mají?

 
Milkiway
Kecalka 425 příspěvků 22.06.12 07:41

Maxi 2408 Téda já bych z autobusu nevystoupila. Násilím tě nevyhodí ne? A na řidiče si stěžovala.

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 22.06.12 07:51

Ahoj,
svůj názor jsem jim od plic řekla a stěžovala jsem si v obou případech, od té doby se mi nic podpobného nestalo. Ne, že by to bylo těmi stížnostmi, ale také už jsem se na to dívala i jinak…
Vystoupila jsem v obou případech proto, že mi i bylo zle při pohledu na zarytě mlčící stádo se sklopenými čočkami. V dalších spojích jsem pak problém neměla.
:roll:

 
Gábrlína
Stálice 81 příspěvků 22.06.12 08:13

Ahoj taky bych nevystupovala, a dávat cedulku a zbytečně upozornovat taky ne ale to co bych od plic řekla by určitě přehlušilo děti. Jen je škoda že se Tě nikdo nezastal Ale to už tak chodí že když se kamenuje tak si taky přihodím!!A že pubertáky nikdo nevyhodí když řvou a baví se jak dlaždiči na celý autobus?

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 22.06.12 08:16

Ja jsem otrnulejsi takze ridice bych servala a duchodkyne poslala nekam. :oops: :oops:
Posli stiznost. I v Brne to tak funguje ze se to prosetri takze verim ze i tam u Vas.

 
marra  22.06.12 08:42

No co dodat, vi, soucitim, ale radu nemam. Lidi jsou svine.

 
leviska
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 22.06.12 08:53

Ahoj,
teda musím říct, že naše plzeňské MHD fakt stojí za to, tudíž já bych seřvala řidiče a babky poslala doprdele, ale fakt že jo, ať si remcaj na svojí rodinu. Jo a jak píšou holky, já bych tu stížnost poslala. Přeci jenom jsi měla zaplacené jízdné a pak nevidím důvod, aby tě upozorňoval. Hlavně že ožraly a ostatní paka, která kolikrát jezdí a vyřvávají, to nevyhodí. A víš proč, jsou to srabi, jet tam chlap, tak nic neřeknou, ale na ženskou si dovolí.

 
Ali88
Kelišová 5911 příspěvků 22.06.12 09:09

Kdyby se všichni starali o sebe, udělali by lépe :roll:

 
trojcatka2008
Kecalka 186 příspěvků 22.06.12 09:21

@leviska Stížnosti už jsem psala ale nepomáhá jen se omluví.

 
BaraF
Závislačka 2738 příspěvků 22.06.12 09:32

Přečti si přepravní řád. Z dopravy mohou být vyloučeni mimo jiné ti, kteří významně znepříjemńují cestování ostatním cestujícím.

příspěvek obsahoval urážlivý obsah, a proto byl upraven administrátorem

 
Callamaika
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 22.06.12 09:41

Lidé jsou nechápaví, a trochu se bojím, že se to jen tak nezmění. Nevím, zda ti to pomůže, ale když jsem pracovala s dětmi v Anglii (s těžkým autismem a poruchou učení) a šli jsme „ven“, vozili jsme s sebou kartičky, kde bylo vše vysvětleno. Při jakémkoli incidentu jsem tiše přišla, řekla jen pár slov, vrazila kartičku do ruky (na níž byl i kontakt do školy) a odešla. Pamatuji si, že třeba jednou jsme byli v knihovně a jeden náš 13letý kluk z ničehonic uhodil jiné dítě, co okolo něho prošlo. Byl velký a silný a to dítě to bolelo, a pak se začal hrozně hlasitě smát. Jedna paní na mě začala křičet… Tak jsem jí řekla, ať se uklidní a něco si přečte, a když bude mít i pak problém, tak ať zavolá na ono číslo. Pak jsem šla za maminkou toho uhozeného kluka, která se ho zatím snažila utišit, ale byla v klidu. Dala jsem jí tu kartičku také a omluvila se jí. Pak jsme odešli. Žádný hovor tenkrát nebyl a vlastně nikdy nebyl. Co zkusit něco takového? Lidé jsou nechápaví, ale když jim to vysvětlíš jak blbcům, většinou se chytí za hlavu. A když ne, tak ti nestojí za další vysvětlování a hlavně si ušetříš svoje nervy! Každopádně přeji, ať se Vám daří a je to jen a jen lepší!

 
emari
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 22.06.12 09:42

@BaraF A o to víc je arogantních namyšlených asociálů na silnicích! Díky za vysvětlení.

Příspěvek upraven 22.06.12 v 09:52

 
trojcatka2008
Kecalka 186 příspěvků 22.06.12 09:51

To myslíte vážně? Nebo ironicky??

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 22.06.12 10:17

Báro, bylo tohle nutný?? Fakt nechápu, že tohle může vypustit matka dvou dětí.

Nic si z toho nedělej, lidé stále nechápou, že i „jiní“ lidé mají nárok na to, aby fungovali, jako ti „normální“. Mám synovce s DMO, bratranec má DS, takže vím co to je, když jsou lidi hnusní.
Mám k těmto lidem blízko a práci s nimi bych se chtěla v budoucnu věnovat.
Ve vedlejší obci máme ústav pro postižené ženy, patřilo to kdysi k místnímu klášteru. A velmi často vychovatelky berou „holky“ do města, ať už k dr. nebo jen tak na výlet do cukrárny. Za celou dobu co jezdím s dětmi autobusem nebyl s nimi problém a to některé prostě nemají svůj den a v autobuse sem tam něco vyvedou. Naštěstí máme fajn řidiče, kteří jsou přátelští jak k maminkám s kočárky, tak i k postiženým lidem.
Jestli máme v dnešní době obstát, tak musíme mít ostré lokty, protože blbce můžeš potkat kdykoliv a kdekoliv.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 22.06.12 10:57

I nepostižené děti mají své dny a musím poslouchat kecy. Nevadí mi to, naopak toho využiju. Jak se do mne někdo pustí, oplatím mu to a vyventiluju si na něm všechny vzteky za poslední dny. Mám klid a prudič si určitě hodně dlouho nedovolí otravovat.

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 22.06.12 11:02

Tak to jde vidět jaké svině jsou lidi!!!jako fakt toto nechápu to jejich chování!!ale žádnou cedulu na kočár bych nedávala, ale všechny bych poslala někam co nechápou, že když řekneš, že malá za to nemůže, že je prostě dítě které se to dá těžko vysvětlit jako fakt to nechápu prostě nechápu ti lidi :zed: a máš pěkné dětičky :)

 
Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 22.06.12 11:07
:potlesk: :potlesk: :palec:

Pak se neni cemu divit, kdyz se takhle chovaji sproste dospely, co vyroste z jejich deti, je mi z ni na :poblion:

 
Brokianaa
Závislačka 4442 příspěvků 22.06.12 11:09

@BaraF Ač nikomu nepřeju nic zlého…Uvědom si, že i tvé zdravé dokonalé děti mohou ze dne na den být těmi nevychovanými kriply (omlouvám se za toto slovo)…
Sama jednoho takového kripla doma mám a jsem za něj vděčná… Protože mě mentálně hodně posunul…I když on bude vždy dítě a mnohdy opravdu asi neudržitelné, tak je to mé dítě…A je rozdíl mezi nevychovaným dítětem a nevychovatelným dítětem… Mojemu malému můžu padesátkrát říct, že něco nesmí a on tam po padesáté první jde a zas to udělá… A proto nemá právo mít „normální“ život?

 
Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 22.06.12 11:11

Trojcatka2008 a ty se drz, nenech si nikym a nicim kazit dny. Sestra ma taky chlapecka na vozicku a kazdy na neho cumi, jak kdyby spadl z Marsu, to vzdycky udelam zlej pohled a zeptam se tech co na nej tak cumi, zda nechteji domu jeho fotku, kdyz na neho tak koukaj :roll:
A o nekterych duchodcich si taky myslim sve, to tady ani nemuzu psat…ale taky se s nima nema cenu mazlit… ;) :hug:

 
Uživatel je onlineadmin
Echt Kelišová 8922 příspěvků 1 inzerát 22.06.12 11:17

Uživatelka BaraF byla zablokována, příspěvky související s jejím smažu.

Monika

 
KacaT  22.06.12 11:18

Jeden příklad za všechny - šla jsem na úřad a pomoc s kočárkem mi nabídl pouze pán o berlích a bez nohy 8o 8o 8o
Osobně bych propleskla ty báby a řidiče…

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 22.06.12 11:19

To je hrozne :hug:
Nechapu jak si to ten ridic muze dovolit. A 2minuty? Muj nepostizeny syn rval kolikrat dyl.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21950 příspěvků 2 inzeráty 22.06.12 11:23

Trojcatka a víš co já bych si tu cedulku opravdu pořídila, protože by se hromada lidí chytla za nos. Jenom bych jí nedávala na kočár, ale v momentě, kdy by začal někdo rejpat a držkovat bych tu cedulku bezeslov vytáhla, ukázala a zase schovala. Na řidiče bych podala stížnost.
Jinak ti přeju hodně sil. Nemáš to jednoduchý. Drž se.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 22.06.12 11:39

Držte se! Musíte to mít opravdu těžké! Ale hlavu vzhůru i Vaše děti mají právo jet autobusem! Jak tu některé holčiny píší na řidiče bych si stěžovala! Důchodců si nevšímala! Vím je to velice těžké lidé kteří chtějí být zlí a jsou zlí je v dnešní době mnoho! Je taková hnusná doba!
Na cedulku kašlete! Vy sama nejlíp víte jak se věci mají a jaké Vaše děti jsou a zbytkem se snažte netrápit!
Mějte se moc hezky, krásné léto! :kytka:

 
Lilibeth  22.06.12 11:45

To je zase deníček, který mě pořádně „naštval“, co si sakra ti lidi myslí… doteď si pamatuju, jak mi jeden strašně chytrý asi 80-ti letý důchodce vynadal v šalině, co vůbec lezu mezi SLUŠNÉ lidi se řvoucím půlročním miminkem a že bych měla vystoupit a neobtěžovat. Jsem naštěstí typ, co má blíž ke slovům než k přemýšlení, tak jsem ho zpražila takovým způsobem, že na další zastávce znechuceně vystoupil a ještě na mě mával holí.
Fakt, co si ti lidi myslí? Oni snad měli děti, které je vždy poslechli na slovo? Hahaha… střílet by se měli :pocitac:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 22.06.12 11:50

Lidi jsou sv. ně!!! Když je někdo jen trošku jiný, tak čuměj, mají blbý kecy… člověk se tomu bohužel neubrání :cert: Zkus být víc ostrá, jak radí Byron v prvním příspěvku. Mé dítě postižené není, ale taky občas dokáže dělat v buse pěkný rozruch. Jednou mi babka něco říkala o nevychovanci a rozmazleném spratkovi, tak jsem jí sjela a hned byl klid!! A to jsem normálně mírumilovný člověk, ale jak se mi někdo cpe do dítěte, tak se neznám :cert:
Přeji ti chápavější a ohleduplnější lidi ve tvém okolí :kytka:

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 22.06.12 11:54

Některý lidi jsou prostě pitomci. Nemůžu si pomoct. Pracovala jsem v ústavu pro ment. postižené a vím, jaké byli reakce okolí. Otřesný.. Přeju hodně síly a pokud možno obrnit se neskutečnou trpělivostí, protože lidi si prostě nedají říct, budou stejně pitomě reagovat a podobně. Jsem na takové projevy úplně alergická.. A mrzí mě, že česká společnost je tak nastavená, že kdokoliv se jen sebemíň liší, je hned trnem v oku ostatním. otřesné toto :zed:

 
marra  22.06.12 11:56

Baro??? Tak to bylo moc teda. styd se,

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 22.06.12 12:03

Já se přiznám že mě vřeštící a zlobivé děti rozčilujou :roll:.Hlavně v místech odkud nemužu utéct :lol:.Zrovna včera sem v čekárně poslouchala dvě hodiny náký uplně šílený dítě :lol: a bránila kojence vlastnim tělem před kostkama co mrskala po čekárně ten pro mě šílenej capart a držela se abych po něm neskočila zatímco jeho maminka četla betynku :mrgreen:.Já tohle nechápu proto že mám hodné děti co pláčou jen při očkování a poslouchaj bez fyzických trestů :lol:.Nmyslim si že musim poslouchat řev a koukat se na to jak dítě do matky kope popřípadě nadává a maminka jen kouká :roll:

ALE u postižených dětí mi tohle nevadí. pokud je dítě postižené toleruju a ani se vnitřně nehroutim popřípadě se snažim i dítě zabavit našema hračkama či usměvem podpořit maminku proto že vidim její rozpaky..
cedulku bejt tebou klidně dám a hlavně se obrnim a připravim si větu pro nechápající ;)

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 22.06.12 12:44

Obdivuji tě, že sis nevylila nějaký ten splín, únavu a naštvanost na řidiče. Já bych to určitě udělala :oops: :oops: :oops: Děti neděti, padlo by pár pornogarfických výrazů na jeho adresu i těch bab okolo :mrgreen: a zakončila bych to stížností na dopravní podnik. :cert:
Stalo se mi párkrát, že dítě prořvalo cestu busem, ale aby se někdo byť jen zle podíval, to se mi teda ještě nestalo. A nebude to asi tím postižením u vás :nevim: - když dítě řve, tak je protivné každé. Otázka je, jak se s tím okolí vyrovná.

 
trojcatka2008
Kecalka 186 příspěvků 22.06.12 12:58

Na mých dětech postižení není vidět vypadají jako zdravé leč nevychované dětičky. Tak ono 6ti leté dítě na kočárku irituje hodně lidí nejen v MHD. Hold jsme národem všeználků :nevim:

 
nepřihlášená Míša  22.06.12 13:00

Ahoj, komentáře jsem jen prolítla, ale řešily se tu stížnosti na řidiče. já u toho nebyla, ale pokud vás řidič seřval po dvou min a chtěl vyhodit, měla by sis na něj stěžovat a to tak, že napíšeš písemnou stížnost na onen dopravní podnik, se kterým jsi jela (jezdí víc společností v každém kraji) a v kopii to pošli na Krajský úřad Plzeňského kraje, Odbor dopravy, odd. veřejné dopravy.
oni to musí prošetřit, popř. poslat na řidiče kontrolu a dát mu popř. srážku ze mzdy.
jestli máš na to energii a náladu, udělej to.
jinak si myslím, že někteří lidi jsou prostě paka a nic s tím neuděláš. mně malá kolikrát řve jak tur, když čekáme u kasy a myslíš, že nás někdy někdo pustil před sebe?! nezbývá, než se obrnit a čelit lidské bezohlednosti a hlouposti dnes a denně…

 
nonina
Závislačka 3834 příspěvků 22.06.12 13:05

Příště si na řídiče stěžuj. A normálka na tvrdo, ať ti řekne své jméno! Jenom ať ví, že si budeš stěžovat - ale musíš to udělat.
A nádavkem bych mu řekla, že máš děti postižené, a máš to černé na bílém, ale jemu by taky měli vystavit papír, že je blbý. A že je ti ho moc líto.

Mám taky postiženou holčičku, vím, co je to za práci (atyp. auti s MR) a máš můj obdiv, že zvládáš tři. Hlavu vzhůru a věř, že takovým lidem se to chování vrátí. :hug:

Není reakce na Ginu, ale na zakladatelku :-))

Příspěvek upraven 22.06.12 v 13:05

 
nonina
Závislačka 3834 příspěvků 22.06.12 13:09

A ještě mne napadla reakce na tu cedulku. Víš, mám zkušenost, že ten, kdo se chce dozvědět víc, tak tomu stačí říct, že mé dítko je „jiné“ - postižené a většinou to stačí. Zvědavější se třeba i zeptají na podrobnosti a pak se omluví za předchozí chování.
A ten, kdo je ignorantem, tak jím zůstane, i kdybys měla na kočárku megaceduli.
Mimochodem, naše malá má 4 roky a kočárek je trnem v oku taky a bohužel i rodině, která to celé ví. :roll:

 
Daša 2
Generální žvanilka 24392 příspěvků 22.06.12 13:17

Ted´jsem psala Barušce, že někteří lidi jsou závistiví a někteří blbí. Hlavně ti zas… důchodci. i když já se do toho věku blížím, ale někteří jsou fakt hnusní. A jak píšeš asi to bude nejlepší si dát na kočárek tu cedulku, kvůli takových…Držím palce ať takových volů potkávaš co nejmíň

 
Daša 2
Generální žvanilka 24392 příspěvků 22.06.12 13:18

Doufám, že jsi tu cedulku vzala jako ironií

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 22.06.12 13:31

@Kamča.dalmatinka když to je právě ono no :nevim: jak víš, že to dítě v čekárně postižené nebylo? :kytka:

Příspěvek upraven 22.06.12 v 13:32

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 22.06.12 13:42

@zolycka no pokud nemělo hyperaktivitu což by odpovídalo tak bylo zdravé až až. :lol:
Dítě sem neuhodila ani sem matce nic neřekla jak jistě bylo z mého psaní jasné a ani bych nikomu nikdy nic neřekla takže že mě se-e nedávám najevo, ale myslet si mužu co chci né když tím nikomu neublížím ani neurazim : :pankac:

Taky je zlobení a zlobení.
Něco jiného je když dítě brečí a něco jiného když řve a háže kostky po ostatních dětech(mám 6týdeního chlapečka což je oproti 4letému nerovnej boj)pak čekám že zasáhne matka at je dítě postižené nebo né.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 22.06.12 13:43

Tak to tě obdivuju, když poznáš na první pohled každé postižené dítě.
Kdyby mi nějaké dítě obtěžovalo to moje, tak bych se ozvala a požádala jeho matku, ať zasáhne, ať už by bylo postižené nebo ne. Jako řvaní u postiženého asi ta matka moc neovlivní, ale házení hraček jo.

 
popinky
Povídálka 36 příspěvků 22.06.12 13:45

Takže to by měly být vyloučeny z přepravy všechny ty „chytré důchodkyně“, protože mamince s trojčátky významně znepříjemňovali cestu… :D

Příspěvek upraven 22.06.12 v 13:46

 
trojcatka2008
Kecalka 186 příspěvků 22.06.12 13:48

@Gina108 A mohu se zeptat jak matka může ovlivnit házení hraček? Opravdu si myslíš, že to jde?

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 22.06.12 13:49

@Gina108 a kde sem psala že to vždy poznám??

 
Moreno81
Kelišová 5468 příspěvků 22.06.12 13:59

Tak ono to neni jen vuci postizenym, ale treba ja jako tehotna to ted pocituju taky, jak je spatne, ze jsem si sedla a nepustim duchodce, ale bohuzel, tentokrat se opravdu z mista ani nehnu, ani za cenu divnych pohledu v autobuse, jsem za chvili na zacatku devateho mesice a neresim. Je mi lito, ze mas takovou zkusenost, dnes ale je takova doba hnusna, ze me to ani neprekvapuje, jsme jaksi omezeni a zahledeni do sebe.

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 22.06.12 14:07

To je síla tedy :cert: :cert: :cert:, takového řidiče bych z fleku vyrazila aby už za volant nesedl, jako bys to tak asi mohla ovlivnit?? opravdu je to nehoráznost, at se jedná o postižené nebo zdravé dítě (což asi řidič nepozná) měl by být maximálně tolerantní, vždyť kolikrát se dospělý v autobuse chovají jako hulváti, vyřvávají, chlastají atd.. a řidič dělá, jakoby nic, pač se jich bojí a na slabší ženy si dovolí :cert:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 22.06.12 14:14

Se ptáš, jak to můžeš ovlivnit, jo? 8o 8o 8o No přece mu ty hračky sebrat, když dělá bordel, není nic jednoduššího :zed: Zase zranit si svoje dítě nenechám, uznej, že to je už dost za čárou. Tolerantní jsem myslím dost, snesu řev, smrad, :mrgreen: ale aby mi někdo vytrvale házel věci po děcku a matka nic, to by mne teda silně naštvalo.

Kamčo, psalas, že tě štvalo cizí dítě v ordinaci - když tě štvalo, tak postižené nebylo, neb k postiženým jsi tolerantní, z toho vyplývá, že jsi bezpečně poznala, že postižené není.

 
vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 22.06.12 14:55

Taky bych napsala na dopravní podnik - je to hnusné. Jméno řidiče znát nemusíš, stačí čas, datum a číslo linky…Drž se a snaž si z toho nedělat hlavu…blbců je všude dost a občas na nějakého člověk prostě narazit musí :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama