Pohodový porod Ondráška

Porod

Jako každá internetová závislačka pročítám pravidelně vaše deníčky, přiznám se, že hlavně ty o porodech. Proto taky přispěji svou troškou do mlýna.

první foto po porodu
6 komentářů


3 komentářů


4 komentářů

Začalo to loni v únoru. Po několikaměsíční manželské krizi jsme se s mužem rozhodli pro druhé dítko. V květnu jsem dobrala prášky a hned druhý měsíc se nám to podařilo. 30. 6. nepřišla jindy pravidelná menstruace. Druhý den ráno jsem poslala manžela pro test a hned si ho udělala. Jaké bylo překvapení, když tam bylo vidět slabou druhou čárku. V červnu jsme byli s mužem oba hodně pracovně vytíženi a naši prvorozenou jsme si prakticky podávali ve dveřích, otěhotnět se mi tím pádem podařilo po jediné noci! Seděla jsem na vaně a zoufale brečela, manžel úsměv od ucha k uchu. Vzal mě na balkon si zakouřit poslední cigaretu. Po chvíli pocit zoufalství vystřídalo nadšení, že v sobě nosím malého človíčka. Ještě ten den jsem se zaregistrovala na těhu diskuzi :-D

Další dny jsem se objednala k dr. a tam mi těhu už jen potvrdili. Donesla jsem si domů fotku malého červíčka. Termín 8. 3. 2011, další kontrola za 2 týdny. Všechno v pořádku, proplouvala jsem hladce všemi kontrolami a testy. V 16. tt jsem najednou dostala zvláštní křeče do podbřišku, napsali mi nemocenskou, magnesium a klid. Ty mě pak trápili až do 7. měsíce. Naštěstí vždycky stačilo se nadopovat a den dva to vyležet. Prcek se měl prozatím čile k světu. Čekali jsme chlapečka. Ve 24. tt odhad váhy cca 1 kg. Začala jsem si přát, aby kvůli velikosti přišel na svět kousek před termínem. První dítko mělo při porodu 3,9 kg a nešlo mi vytlačit, tak muselo ven kleštěmi.

Čas plynul, kontroly byly čím dál častější. 33. tt velký utz a odhad váhy 2,3 kg. 37. tt cervix 3 cm a otevřeno pro prst. Několika hodinové poslíčky přicházely 2-3× do týdne. Radost obrovská, že se něco děje a splní se mi moje přání o dřívějším porodu. Prcek měl ale jiné plány. Otevřeno pro prst a cervix 2,5 cm jsem měla pořád až do poslední kontroly přesně na termín 8. 3. To už jsem byla smířená s osudem opětovného vyvolávání z důvodu přenášení. Alespoň se mi podařilo přemluvit dr., aby mi po několika týdnech udělala utz a mimčo změřila. Odhad váhy 3,6 kg, dle jejích slov, ale mám počítat s něčím okolo 4 kil. Další kontrola za 2 dny už v porodnici.

Ve čtvrtek 10. 3. jsem i s kamarádkou ve 36. tt (jen jako můj doprovod) dorazila na příjem v nedaleké porodnici. Strávili jsme tam přes 3 hodiny, všude se to hemžilo těhulkami. Monitor opět ukázkový bez jakývkoliv stahů, nález opět stejný, dle dr. odhad váhy 3,7 kg. Další kontrola v pondělí. Cestou domů jsme se s kamarádkou bavili na téma sloni a jejich dvouleté těhulkování. Najednou mě za volantem chytli poslíčci. Bylo nějak kolem poledne. Tedy alespoň jsem si to myslela, byla jsem sotva půl hodinky po kontrole, tak to nic jiného ani být nemohlo. Moc jsem si toho nevšímala, stavila jsem se ještě za mojí mámou poreferovat o kontrole.

Pak jsem měla v plánu skáknout na poštu a zajet s těhotnou kamarádkou koupit další pytel omítky do jejího bytu. Poštu jsem ještě zvládla. Ve frontě jsem už „tancovala“ (kroutila pánví dokolečka), pomáhalo mi to. Dál jsem se omluvila kamarádce, že poslíčkuji a dohodla si s mámou vyzvednutí holčičky ve školce. Doma jsem si dala horkou vanu a bylo mi líp. Jen sedět mi jaksi nešlo. A pak další poslíčci, to už jsem si začala psát časy. Byly hooodně nepravidelné, 12, 4, 6, 8, 10, 7, 12 minut.

Když začaly být nepříjemné, vlezla jsem v 19 hod zase do horké vany. Už jsem psala mámě, ať je v pohotovosti, manžovi že možná dnes něco bude (byl zrovna v Německu :)) a domlouvala případné hlídání holčičky. Po vaně pořád nepravidelní poslíčci. Už jsem psala na diskuzi a rozebírala, že ani nepoznám jestli rodím nebo ne. Hopskání na baloně mě už nebavilo, tak jsem šla trošku poklidit, uložit dítě a dobalit tašku. Najednou jsem si uvědomila, že při bolestech, i když nepravidelných se opírám o zeď, studuji strukturu omítky a hlasitě prodychavám. Ve 21 hodin sms mámě a kamarádce, ať jsou do 15 minut u mně. Chudák moje holčička, pořád mě hladila, ptala se mě, jestli to bolí.

Příjezd do porodnice ve 22 hodin, pořád jsem si připadala jako simulant s poslíčkama. Nepříjemná sestřička na mě hned místo pozdravu, co prý potřebujeme. Já, že rodím. Byla tam ještě jedna těhulka s malým bříškem. Šla ještě přede mnou. Sestřička se mě ptala, jak často mám stahy. Lhala jsem, že po 5 minutách, nebudu jí říkat, že nepravidelně po 4-8 minutách. Prý, ať se rovnou převléknu. Službu měl naštěstí hodně příjemný pan primář. Vyšetřil mě, otevřeno na 5 cm, dítě dle utz 3,3 kg, jdeme na sál. K mému překvapení se najednou ze sestřičky stala docela příjemná paní, co mi i pomohla s taškou.

Na porodním jsem u sestřičky začala sepisovat papíry. Stihly jsme jen jméno a adresu. Pak se rozhoukal bručák a PA zmizla na jednom z boxů. Za chvilku jen vystrčila hlavu a houkla do ticha chodby: „Rodíme“. Jiná PA se mě tedy ujala, odvedla mě alespoň na box a napojila na monitor. Bolesti pořád stejné, na monitoru žádné stahy. Za chvilku jsme slyšely dětský pláč. Máma byla se mnou, „odrodila“ si první vnouče, tak jsem ji chtěla i u druhého, kdyby manžel nemohl.

23 hodin, opět přiběhla PA, odpojila monitor, otevřeno 7-8 cm, dítě ještě hodně vysoko. Přípravu nestihnem, běžte si do sprchy nebo na balon. Po chvíli opět jiný dětský pláč. PA pobíhaly z jednoho boxu na druhý. To už mi začalo být hodně špatně, vyzvracela jsem večeři, máma v jednom kuse zavírala a otevírala okno nebo ke mně běhala s lahví vody. O půlnoci se situace na porodním trošku uklidnila. PA mě hnala z balonu na stůl. Pořád otevřeno 7-8 cm a dítě hodně nahoře. Prým jestli to chci urychlit kapačkou oxytocinu nebo budeme dál čekat? Jasně že jsem chtěla oxytocin.

A to začal fičák, 2-3 bolesti jsem začala zmatkovat, že to nezvládnu. Máma mě uklidnila. Věděla jsem, že bych se neměla hlasitě projevovat, ale při dodýchávání mi při výdechu pomáhalo dlouhé táhlé auuuuu. Znělo to spíše jako vytí :-D. Před jednou přišel dr., píchl mi vodu. Dvě bolesti od jeho odchodu jsem začala sama od sebe tlačit. Honem zvonek na PA. Snažte se vydržet 5 bolestí, dítě ještě pořádně nesestoupilo. To se dobře řekne, ale podařilo se. Další problém, dítě nedorotovalo, na 2 bolesti lehnout na bok. To už mi bylo všechno jedno, chtělo se mi tlačit, tak jsem tlačila i na boku. Pak zase na záda. A začal fotbalový zápas.

Přes zavřené oči jsem jen slyšela několik lidí, jak mě povzbuzují a radí „ještě, ještě, pořádně, jste šikovná, pořádně, vydržte…“ Nevím kde a kdy se tam všichni vzali. Jen ještě slyším „…ona tlačí a nemá stahy“, najednou úleva, hlavička venku. Zase slyším „super, ještě ra…“ , …mínka už dr. nedořekl, malý vyletěl sám. Opět stejná věta jako u prvního porodu: „to je teda macek“. Ondrášek se narodil 11. 3. 2011 v 1:08, měl 4150 g a 52 cm. S prvním porodem nesrovnatelné, bez stresu, v klidu, obklopena úžasným usměvavým personálem, v příjemném prostředí (celou dobu bylo přítmí, lampa svítila jen do mého rozkroku), bez přípravy, bez nástřihu, jen s malým šitím, 3 hodiny po příjezdu do porodnice. Dvě hodiny po porodu, kdy jsem měla malého u sebe, jsem sama došla do sprchy a v 9 ráno jsem ho dostala nastálo na pokoj.

A ještě perlička nakonec. Manžel si pořád myslel, že doopravdy poslíčkuju. Když jsem mu volala o půl druhé ráno ještě ze sálu a řekla jsem mu, že má syna. Nevěřil, slyšel mámu a myslel si, že spolu popíjíme červené víno, které jsem si ke konci občas dala v rámci akce vypuzování malého. Nejlepší byl ale pan dr. Seděl mezi mýma nohama, zašíval mě a hulákal na manžela do telefonu: „To jsem já, lékař, je to pravda, máte kluka.“

Hodnotilo 25 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 28.03.11 07:51

Ten konec je nejlepsi :-D, gratuluji ke zdravemu chlapeckovi :-) :kytka:

 
nevada
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 28.03.11 08:10

Gratuluju. Představila jsem si toho doktora a strašně mě to pobavilo :palec:

 
rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 28.03.11 08:25

Gratuluju, super napsané!! :palec: :lol:

 
celestad
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 28.03.11 08:46

Brečím jak želva. Moc hezké, dojemné.Díky..

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 28.03.11 09:00

Krásně napsané, u toho konce jsem se opravdu upřímně zasmála:-) Gratuluju k Ondráškovi, je to krásnej kluk:-) :kytka:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 28.03.11 09:57

Gratuluji k Ondráškovi :srdce: :srdce: Ať Vám dělá jen radost.
Taky jsem se rozhodla loni v únoru pro mimíska, ale nám to vyšlo až v září :-D a teď čekáme taky Ondráška :srdce: :srdce: tak doufám, že nebude „macík“ jako prvorozený syn (4250g) :mrgreen: :mrgreen:

 
EBI  28.03.11 10:19

hrozně hezké počteníčko,gra­tuluji k miminku :kytka:

 
martina79
Závislačka 3051 příspěvků 28.03.11 10:56

Moc krásné a slzu na krajíčku zamačkávám!!!! :srdce: :srdce: :srdce: Gratuluji!

 
henculka
Kecalka 332 příspěvků 28.03.11 11:01

Gratuluji k pěknymu macikovi.Mě 2.porod čeká v srpnu.Takže tak nějak vím co mě čeká.Jinak si užívej s mimčem-venku začíná byt krásně :-)

 
Čekatelka
Extra třída :D 14414 příspěvků 28.03.11 11:25

Krásné. Velká gratulace :kytka:

 
mobilishky
Kelišová 5021 příspěvků 28.03.11 11:58

také se chci připojit ke gratulacím…moc krásně jsi to popsala…chvilku mě to dojímalo a chvilku rozesmívalo…přeji hodně štěstí a krásné dny s Ondráškem… :kytka: :hug:

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 28.03.11 12:05

Super, gratuluju, pěkně napsáno, i jsem se zasmála :mrgreen: Držím palce, ať vám všecko pěkně klape a jste zdraví :palec:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 28.03.11 13:19

Pan doktor je dobrý… :mrgreen:
Gratuluji! :kytka:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 28.03.11 14:04

já bečím,já chci taky takový porod tiše závidím :kytka: jeden porod už mám za sebou dlouhý jak blázen rodila jsem téměř 24 hodin,no hrůza a jeden další porod mám před sebou,už ted si přeju aby to bylo rychlé a tak dojemné jako u tohoto porodu :dance: :kytka:

 
Lidas
Závislačka 4657 příspěvků 28.03.11 14:52

Taky jsem narozená 11.3., takže k Ondráškovi obrovská gratulace! :kytka:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 28.03.11 15:02

Jdu taky pogratulovat k narození malého Ondráška a moc krásnej porod to byl jako ze psané z pohádky :wink: :lol: :kytka: :kytka:
At se má malej čile k světu a dělá jen samou velikánskou radost. :wink: :hug:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 28.03.11 15:24

Moc mě to dojalo, gratulace k Ondráškovi, ať se má čile k světu a mnoho radostí. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 28.03.11 15:51

Moc pěkně napsané! I slzička mně ukápla! Moc gratuluju k chlapečkovi a přeju hodně zdraví a pohody! :kytka:

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 28.03.11 16:59

:srdce: Velikánská gratulace! :srdce:

Ještě chci napsat, že první dítě moje mělo 3975gr a taky se mi tam zasekl. A za dva dny mám termín, a můžu ti říct, že se děsím toho porodu jak blázen :-? na začátku 38 týdne jsem byla na utz a váha asi 3200gr, jenže tomu moc nevěřím. Takže pak ti písnu jak to proběhlo u mě. :huban:

 
smajlicek90
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 28.03.11 17:59

gratuluju k miminku měla jsem při čtení husinu a slzy v očích už se nemůžu dočkat našeho porodu :-D

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 28.03.11 18:57

Hezky napsané, gratuluji:-D Malej je nádhernej. :kytka:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 28.03.11 19:53

Moc gratuluju!!!! Měla jsi úžasný porod!!! A přeju hodně zdravíčka, lásky a sluníčka!!!

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 28.03.11 20:13

Krásný deníček! Konec mě rozesmál :lol: gratuluji a přeji vám hodně zdraví a štěstí! :kytka:

 
Habibi2606
Kecalka 163 příspěvků 28.03.11 20:27

Moc hezké. :potlesk: Gratuluji k narození Ondráška, ať vám dělá samou radost! :-)

 
kalinichta
Kecalka 411 příspěvků 28.03.11 20:35

Všem hrozně moc děkuju za přáníčka, hrozně moc mě potěšili. Těhulkám přeju taky klidné a pohodové porody :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Šemi: vím jak se cítíš, hrozně jsem se podruhé bála. Pořád jsem všude zjišťovala jestli zase nebude problém. Krátce před termínem mě ale přepadl nějaký klid. Věděla jsem, že to tentokrát zvládnu. Opravdu to bylo nesrovnatelné a krásné. I stavy po porodu. Poprvé jsem si došla sama do sprchy až po 20hod, a teď už ze sálu byla schopna pomalu odejít po svých. Poslouchej své tělo a mimíska a ono to půjde. Držím palce a určitě pak napiš :kytka: :kytka: :kytka:

 
Pettynka
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 28.03.11 21:05

gratuluju ten doktor musel být borec .-D

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18091 příspěvků 2 inzeráty 28.03.11 21:53

Nádherný deníček, :palec: :huban: .
Také jsem měla takhle krásný porod, můj Ondrášek měl 4350 g a 53 cm.
Gratuluji. :hug:

 
Evcha
Povídálka 21 příspěvků 28.03.11 22:24

Gratuluji, krasne napsane!!! Ukapla mi slzicka na klavesnici… :-D Moc krasne miminko!!! :srdce:

 
Kiwio
Kecalka 347 příspěvků 28.03.11 23:00

Výborný článek (a nejskvělejší je ten konec :mrgreen: )!
Gratuluji k malému. Fakt je to nádherný chlapeček. :srdce:

 
madamecrazy
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 29.03.11 13:54

Krásně napsané, manžel asi musel pěkně koukat :jazyk:
Brečím a směju se tady zároveň :palec: :mrgreen: zbývají mi 3 týdny do porodu, takže to budou asi ty hormony :mavam:

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 29.03.11 16:10

ten konec mě opravdu pobavil gratuluju k chlapečkovi a super rychlý porod :lol:

 
Kikišátko  02.03.12 13:15

Vladěnko já pláču :-)))) :D :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: Tak hodné a milé usměvavé děti můžete mít jenom vy dva sPájou :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama