Pohroma s dítětem v čekárně

Pro zábavu

Meoskop se jevil jako neškodná hračka, dokud se neobjevil blbej vorvaň...

Sedíme v čekárně dětského ORL, je pátek, plno. Tříletá Viki z bedny hraček vylovila meoskop. Přinesla si ho, sedla si vedle mne a s nedočkavým uchechtnutím se podívala dovnitř. A pak to začalo.

„Jé, tatí, podívej, pjasátko!“ zvolala nadšeně, stereovizi přitisknutou na očičkách a ručičkou ukazovala směrem, kde viděla cosi uvnitř. Ručička ovšem ve skutečnosti mířila přesně na šestiletého kluka, který zjevně trpěl nadváhou a zrovna se ládoval nějakou buchtou. Celá čekárna se snažila nesmát, jen maminka toho chlapce vyprskla a zakryla si ústa rukou.

Kluk se nervózně rozhlédl a otočil se k matce: „Kdo je ta holčička?“ zeptal se. Nevěděl asi přesně proč, ale nějak cítil, že by bylo dobré zjistit, jak se Viki jmenuje. A kde bydlí.

„To není holčička,“ odpověděla mu maminka. „To je vědma, ty čuně,“ a začala ho oprašovat od drobků. Pak už smích nikdo neskrýval. Viki na chvíli odložila prohlížečku a snažila se zjistit, co je kde srandovního. Jen tak pro případ jsem ji napomenul, že se neukazuje.

S příchodem dětí se u rodičů probudí takzvaná nediferencovatelná cestovatelská vášeň. Stále častěji totiž přichází chvíle, kdy si zoufale přejete být někde úplně jinde. Je celkem jedno kde, ale hlavně daleko. Vedlejší stát mi najednou přišel jako ideální místo k pobytu.

Viki nezjistila, čemu se tu všichni uculují, a znovu přiložila meoskop k očím. Cvak. Další snímek.

„Jé, tatí, kjáva!“ vytrčila opět ruku, kterou jsem jí okamžitě srazil, a zopakoval, že se neukazuje. Pozdě, všichni viděli, že ukázala tentokrát na chudáka babičku, co tu byla s vnučkou, která se rozesmála, až slzela. Viděla, že jsem v rozpacích, a nahlas prohlásila, že Viki není první, kdo jí tak řekl.

Viki ovšem celkovou zábavu nijak nevnímala, stále si prohlížela obrázek a pro sebe si mumlala: „To je ale divná kjáva, tati, nemá fleky. Vidíš, tati?“

Vysvětlil jsem jí, že já nevidím nic. Jediné, co vidím, když zavřu oči, je Austrálie. Tam teď musí být hezky. Žádná čekárna ORL, žádné dítě s meoskopem, žádné prase a kráva.
Cvak. Další snímek. V čekárně se rozhostilo hrobové ticho. Nejraději bych jí to prohlížítko vzal, ale asi by mě ukamenovali.

„So to jé?“ divila se Viki nahlas. „To já neznám, so to jé, tatí?“

Zopakoval jsem jí, že já nic nevidím, že to vidí jen ona.

„Támhle,“ ukázala mi. Naštěstí ukázala směrem, kde byl jen kus volné lavice, ale na místo se okamžitě přisunul tatík se svým synem, kteří seděli nejblíž, a přihlásil se: „Tak. Teď jsme na řadě my.“ Ten chlápek měl velký, hustý knír.

„Hele, tati, to nejni delfín, nebude to ten blbej volvaň?“

Celá poliklinika se otřásla. Všichni řvali a pár se jich sesulo na podlahu. Echm. Ano, blbej vorvaň byla naneštěstí postavička z naší včerejší hry se zvířátky, kde všechna poslušně stála, jen ta ryba furt padala. Tak jsme jí říkali blbej vorvaň, protože ani neuměla stát. Už to nikdy neudělám. Příště se bude jmenovat hodný, milý… ryba.

Vyšla sestra, rozhlédla se po nás a povídá: „Vy se tu nějak bavíte a já už nevím, kdo je na řadě.“

Tatík s knírem si utřel slzy a začal ukazovat po pacientech: „Teď jde tady prase, pak tahle kráva a potom jsme na řadě my, blbý vorvaňové.“

Poliklinika se otřásla podruhé. Nikdo nebyl schopný dýchat. Už se smály i děti. I Viki vřískala, i když neměla tušení, čemu se směje…

„Vy tu něco hrajete?“ nechápala sestra.

„A po nás jde tady vědma,“ dokončil tatík a znovu tak zboural celou čekárnu, která se sotva postavila na nohy.

V duchu jsem zvažoval, jestli je Mars opravdu tak neobyvatelný, jak se říká.
Jestli jednou přijdete do čekárny a najdete tam meoskop… Vyhoďte ho z okna. HNED!!

Deníček napsal humorista a spisovatel Martin Macek Cabicar. Autor píše i vlastní blog MMCabicar.com. Deníček na eMimino.cz vychází se svolením administrátorů.

Hodnotilo 88 lidí. Score 1.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlineZuziky
Neúnavná pisatelka 16430 příspěvků 08.12.15 01:07

Jsou veci, ktere jsou vtipne…jednou, podruhe…i potre­ti…kdyz je clovek slysi…kdyz je cte, vetsinou staci jednou, dvakrat…pokud se jedna o nekoho, kdo na te historce „vydelava“ ( kniha ), pak vetsinou staci jednou…uplne uprimne, mam PLNE KECKY pribehu tohoto pana- kdyz chci, najdu si je, prectu, usmeju se…taktez mam plne zuby toho pseudo-moderniho-fotra…

chybi mi tady NASE denicky, nechci cist neco, co je tlaceno reklamou…nechci cist o smichu nad nevychovanym spratkem u lekare, chtela bych, aby Emimino zase zilo svym komunitnim zivotem…

jak blahove prani, ze?

takze " Mily Jezisku, prosim…" :srdce:

 
Nimie
Generální žvanilka 22191 příspěvků 08.12.15 03:05

Smutné, když čtu a už u začátku mám zlé tušení, že jde zase akorát o reklamu. Nemám nic proti tomu, aby pán psal (ač by samozřejmě jeho historky mohly být alespoň trochu realističtější), aledávat to místo skutečného deníčku a zajišťovat mu tak falešnou návštěvnost mi nepřipadá úplně v pořádku ;)

 
Uživatel je onlinelatunka01
Kelišová 5358 příspěvků 08.12.15 05:01

Já nevim, ale tohle je trapné :nevim: Deníčky moderního fotra jsou aspoň trochu vtipné, psané s lehkostí, ale pan Cacibar tak nějak postrádá tu nenucenost :nevim: Nikdy jsem se nad ním nezasmála a nechápu proč to musím číst i na emiminu…jo aha, peníze vlastně :jazyk:

 
tini
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 8 inzerátů 08.12.15 06:14

Opravdu jedna velka krec.Kdo chodi po doktorech, zna atmosferu ceskych cekaren, kde sedi nastvane ksichty, co vzdychaji a cekaji aby uz byli na rade a rozhodne se kolektivne nesmeji tomu, ze by meli byt sproste oznacovani triletym deckem, obzvlast neni vtipna matka, co by vyzrala sve dite, dala mu buchtu do cekarny ORL a pak mu pred lidmi rikala cune, to je spis k placi. Jeste ze je to tak tezce vymyslene.

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 08.12.15 06:46

:nevim: :nevim:.. Dokážu si živě představit, jak v čekárně lidí, kde jsou většinou všichni nadšení a příjemný, mají bezstarostné myšlení budou řvát a sesouvat se z lavic, když je nějaký 3 letý děcko označní krávou, volem,… Stejně jako matka, která se přede všemi bude smát, tomu, že její dítě označí za prase a sama ho bude zesměšňovat.. Já bych spíš označila někoho jiného za nevychované dítě nebo spíš rodiče, kteří své dítě neumí usměrnit… Ale snaží se na něm vlastně parazitovat…

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 08.12.15 07:00

Tak trochu divný a nelíbí se mě to :nevim:,tak trochu nadsazený, ne, :roll:

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 08.12.15 07:13

Uff, já čekala úraz. ;)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 08.12.15 07:23

@Mamasaurus Naprosto souhlasim.Na urazeni lidi mi neprijde nic zabavneho.Spis bych rekla, ze ten nevychovany fracek by potreboval trochu roplesknout

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 08.12.15 07:25

PS: a proto davam hodnoceni 1- nestoji za precteni

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 08.12.15 07:30

Mně to nepřijde tak strášné. :nevim: Knihu bych si nekoupila, k fanclubu se nepřidám, ale číst se to dá. Za mne neurazí, nenadchne. :nevim:

Přemýšlela jsem, proč mu tady pšenka nekvete. Tady je na deníčcích totiž nejkrásnější (jo a vím, že některé jsou fakt příšerný, ale to by měla být práce adminů, to korigovat)to, že je píší lidi, které zde normálně na diskusích potkáte. Máte pocit, že je znáte osobně. Myslíte na ně, kolikrát doma při mytí nádobí. Je jedno, jestli jsou vám sympatičtí nebo ne, ale myslíte na ně, jako na osoby. Znáte část jejich životního příběhu. To je to nádherné na deníčcích e-mimina. A to je to, co tady prostě chybí.
Můj názor. :kytka:

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 08.12.15 07:33

@Jensina A jsou ze života, ne za každou cenu vtipné, vtipnější, nejvtipnější…

 
Teva
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 08.12.15 07:33

Většinou nekomentuji denicky, ale ted uz mi to fakt nedá. Bohuzel mi to prijde spis trapne nez vtipne. :roll: Ani jsem to nedocetla. Navic mi to neprijde moc realne. Autor je mi svym chovanim velice nesympaticky. :think:

Příspěvek upraven 08.12.15 v 13:30

 
Lutonka  08.12.15 07:43

Na stylu psaní tohoto „profesionála“ mi ani tak nevadí smyšlenost situací a velká nadsázka, jako to věcné omílání toho, jak se lidi kolem sypou smíchy, slzí a řvou v křeči..To že o nějaké situaci napíše, že je vtipná, jí vtipnou zdaleka nedělá, možná právě naopak :roll:

 
bronick
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 08.12.15 07:52

Dnes jsem jiz podle nazvu poznala, o koho jde a mela jsem pravdu. POdle me je to ze vsech tri denicku, co tu autorovi zverejnili ten nejhorsi, nejtrapnejsi. Nebo je mozna stejny, jen mi dochazi uz trpelivost. Kdyby mi tam autor porad necpal, jak se vsichni smeji az umiraji, tak by mi asi ani nedoslo, ze to ma byt vtipny. :nevim:

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 08.12.15 07:55

@bronick Ale zase nám necpal hovínka, jako u ostatních..

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15097 příspěvků 08.12.15 07:57

Nevim proc nam to sem porad cpete. Je to obtezujici tyhle radoby vtipne denicky :pocitac:

 
baluuu8
Extra třída :D 14671 příspěvků 08.12.15 07:59
:roll:
 
Uživatel je onlinelatunka01
Kelišová 5358 příspěvků 08.12.15 08:04

@Jensina mám na fb kamarádku, která často na fb sdílí jeho příspěvky a všechny jsou takové umělé, uhozené - u mne mu pšenka nekvete ani nikde jinde :nevim: A tady už vůbec - sem patří opravdické deníčky, samozřejmě i ty psané s nadsázkou, akorát že běžná uživatelka zná evidentně tu rozumnou míru a stále se tomu člověk zasměje, protože je to skutečně popsaná situace se „zvýrazněným detailem“ ;) Tohle je prostě čistá hrůza :jazyk:

 
bronick
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 08.12.15 08:07

@Mamasaurus :-) to jo, to se musi ocenit :mrgreen: zadna cokoladova anakonda tentokrat. Snad priste :mrgreen: :mrgreen:

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 08.12.15 08:09

Jeden deníček tohoto autora se mi docela líbil, ale tohle je opravdu TRAPNÉ a ani trochu vtipné, a už vůbec ne z reality. Už vidím jak nějaké děcko označím za „pjasátko“ a jeho matka se tomu bude smát a ještě mu řekne „vidíš seš čuně“. 8o 8o

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 08.12.15 08:30

Jakmile jsem četla první větu bylo mi jasné co příjde, četla jsem to už kdysi, takže znovu netřeba…něco novýho, vašeho, byste neměl?

 
Uživatel je onlineZorbas
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 08.12.15 08:31

@Lutonka uplne jsi to vystihla. Strasne mi v tech „pribezich“ prekazi to, jak zduraznuje, ze se vsichni valej smichy po zemi :roll: :zed: to nedela vtip vtipnym :roll:

Jeden denik se mi libil- v obchode s koupelnama :mrgreen: ale to je tak vsechno :nevim: toto uz jsem kdesi cetla a uz tehdy mi to prislo strasne trapny :roll: urazeni cizich lidi mi opravdu vtipne neprijde a myslela bych si cosi o frackovitosti decka a iq houpaciho kone u rodicu :nevim: 8)

Ale pohorsovat se nad tim, ze to sem admini cpou, nebudu. Je to jejich vec, co zverejni. Nelibi se mi to, tak necham byt nebo okomentuju a jedu dal :nevim:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 08.12.15 08:38

Pěkné aspon jsme se zasmála :-)

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 08.12.15 08:43

Přínosnější a zajímavější jsou deníčky normálních uživatelek, pokud už se tu komerční prezentace vybraných „autorů“ musí objevovat, pak by to měla vyvažovat jejich kvalita. Ta se však tomuto z paty vytaženému braku vyhnula obloukem.

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28944 příspěvků 08.12.15 08:44

Adminové to máte příkazem od pana Oligarchy, nebo proč to sem pořád dáváte, když vidíte ty odezvy???

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 08.12.15 08:53

Autor už vykrádá sám sebe, ubohé. Tím, že se napíše, že něco bylo vtipné, se to automaticky vtipné nestane.

Navíc by se měl autor zamyslet nad tím, jak exponuje svoje dítě na veřejnosti. Dříve nebo později se stane mediálně známým, evidentně o to velice svojí soudě podle toho, kam všude svoje deníčky cpe. Uvědomuje si, že až půjde jeho dcera do školy, bude to pro všechny ta, která se vy…a do Swarovského? Dětem je jedno, jestli jsou ty historky smyšlené nebo pravdivé, prostě se to s ní potáhne.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 08.12.15 09:05

Nikdy se to nestalo a nedalo se to číst. Vaše příhody z čekáren začínají být poněkud trapné. To nemáte jiné nápady? Doporučila bych místo vysedávání u počítače naučit dceru mluvit (kjáva a pjase ve třech letech… :roll: )

 
Nafrněná  08.12.15 09:05

Chtělo by to nějakou stávku proti adminům, máme odbory??

 
Nafrněná  08.12.15 09:10

Martin Macek Cabicar
8 hod ·
Každé úterý na Emiminu další příhoda. Tentokrát první příběh z čekárny ORL, ze kterého časem vznikla série. Dost děsivá série…

každé úterý? no to si snad děláte p*del

Fakt masakr, vůbec si tento mag-r neuvědomuje jak moc to jednou ovlivní jeho dcerušku, až se jí všichni budou smát… navíc by se jí měl víc věnovat a přestat psát bláboly

 
hani28
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 08.12.15 09:13

Tak ja bych to dite frackem nenazvala (vzdyt neukazovala vedome na ty lidi) spis by otec mel vysvetlit, ze obrazky vidi jen ona, a at neukazuje a nevykrikuje, ze lidi si budou myslet, ze ukazuje na ne.
Jinak je to velice nerealna situace, jo nekdy se lidi pousmeji nebo i zasmeji nad cizim ditetem, ale ze by az takhle…cela cekarna se pridava a vali smíchy…

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 08.12.15 09:19

Tak ono se to precist da, coz o to.. Jen ten styl je porad stejny. Z obycejne situace udelat neco extra vtipneho za kazdou cenu neni nejstastnejsi cesta.
P. S: pri prvnim deniku ala tehotenstvi bych ti „CABO“ strihla jako tvoje zena..jednou se toho mozna dockas od dcery.

 
lornie
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 08.12.15 09:21

Ne, toto fakt ne :pocitac: Nevím, na jak dlouho admini nasmlouvali vydávání blogu tohoto autora, každopádně je smutné, že admini vidí reakce čtenářek, ale sami na ně nereagují :nevim: Chápu, že každý portál musí z něčeho žít, ale zkuste prosím vybrat bloggera (když už), který:

  1. umí psát
  2. není postižen narcismem
  3. píše ze života (o tom přeci deníčky jsou, proto je čteme).

Snad díky :kytka:

Příspěvek upraven 08.12.15 v 09:24

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 08.12.15 09:30

Jen jsem mrkla, kdo je autorem deníčku a už jsem to ani nečetla. Smutné, kam to tento web dopracoval…

Admini, myslím, že takhle brzy příjdete o své věrné příznivce.

 
majki.r
Extra třída :D 12448 příspěvků 08.12.15 09:51

Trapné. :roll: Matka, co se směje svému synovi, když ho jiné dítě označí za prase 8o
Neustále omýlané stejné vtipy, stejné situace, kdy jedno dítě baví všechny kolem, v každé situaci, na každém místě, kde se ocitne a otec, co jen mlčky poslouchá a touží být jinde. Trapné, umělé.

Příspěvek upraven 08.12.15 v 09:54

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 08.12.15 10:01

TAk tohle už je ale opravdu trapné. Předchozí deníčky jsem jakštaks byla schopná akceptovat, ale tohle je křeč největší.

 
hanik.rez
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 08.12.15 10:03

Co dodat?! Anakonda by nebyla?… a já se na ni tak těšila… :roll:…tohoto pána už prosím ne!

@Renáta C. - jéé… Ahoj! :) Tak jak to vypadá s deníčkem? U mě zatím žádný pokrok, ale čím dál tím víc si ho srovnávám v hlavě - už to jen hodit na papír (na sklo). :)

 
Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 08.12.15 10:06

Proč mají takové příspěvky přednost před deníčky maminek???
Mě ta vyprávění přijdou přitažená za vlasy a připomíná mi to rádobyvtipné zahraniční knihy na podobné téma…

 
awesome
Kecalka 422 příspěvků 08.12.15 10:10

Kdybych si článek přečetla v sekci „komerční spisovatelé“, tak by se mi asi líbil jako něco nereálného :think: věděla bych co čekat a když bych měla náladu, tak si to přečtu..stejně jako když ho někdo „lajkuje“ na FB.. taky někdy čtu..

ALE myslím, že je úplně kontraproduktivní to dávat sem, do DENÍČKU.. tady jsme zvyklé každý den číst příběhy uživatelek, stává se, že nemají „básnické střevo“, ale tak každý neumíme vše, dostanou studenou sprchu a další den píše někdo jiný…jsou tu deníčky maminek, které přišli o miminka, dneska ten druhý hodně smutný, a mne to prostě přijde nepatřičné už z principu tohle dávat sem…a navíc pravidelně.. :?

až z nás zase na FB budou dělat vykojené mozky, ať si zkusí přečist víc deníčků, reálných, často hodně smutných.. pak možná někteří pochopí, co se nám na tom nelíbí…

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 08.12.15 10:20

:zed: :zed: To není k smíchu, to je k pláči. Označovat lidi v čekárně za krávy a prasata, to snad normální dospělý člověk nemůže myslet vážně, ještě to považovat za vtipné a že by se tomu smála i maminka obézního kluka, to teda no cement :roll: :roll: :roll: :roll:

a opět žádná zpětná vazba cabicara, vyplcnul tady ten svůj vejšplecht a ani nemá tu čest zareagovat na komenty

 
Nafrněná  08.12.15 10:20

@Tiger-lily tak se mu mrkni na Facebook jak v komentářích o nás píšou, jaké jsme tady slepice, blbky atd…

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 08.12.15 10:23

@Nafrněná :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Fákt, o nás píšou na fejsbůčku? Jupí, my máme nové fandy, my jsme slavné, my jsme prostě hustoborky.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 08.12.15 10:24

A to jako pan cabicar píše deníky na emimi jen proto, aby to pak mohl na fb rozebírat? nemá odvahu si přečÍst komentáře tady?

Příspěvek upraven 08.12.15 v 10:25

 
Nafrněná  08.12.15 10:25

:mrgreen: @Tiger-lily

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 08.12.15 10:29

@Nafrněná :nevim: nic převratného. a ani tam koukám pan spisovatel nereaguje

 
Nafrněná  08.12.15 10:30

@Tiger-lily má tam toho více projeď mu celý profil pokud na to máš žaludek :lol:

 
rosnatka
Kecalka 476 příspěvků 08.12.15 10:32

No, vezměme to z té druhé stránky. Pokud bylo záměrem nás tímto navnadit k návštěvě blogu nebo koupě knihy tohoto „spisovatele“, víme už co nás čeká a nemusíme kupovat zajíce v pytli.
Poděkujme @admin za varování.

 
Šmoulice
Kelišová 5341 příspěvků 08.12.15 10:56

Humorista a spisovatel Martin Macek Cabicar by měl po této kjavině, hodně rychle začít lézt kanálama. :roll: To je zas jednou :poblion:

 
zuzu224
Závislačka 4273 příspěvků 08.12.15 10:58

To je hrozna nastavovana kase ty smyslene prihody z cekaren 8o

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 08.12.15 11:22

@hanik.rez Ahoooj, no už je na cestě. Celou noc jsem si myšlenky srovnávala do textu a pak to sepsala. Tak snad to nebude úplná blbost. Vyjít má ve čtvrtek. Taky něco napiš, ať je nás pisatelek co nejvíc a nemusí sem admini dávat Cabicara. Já už to fakt ani radši nečtu, tenhle styl mi faaakt nesedí.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 08.12.15 11:41

@Nafrněná tak jsem se podívala na ty komentáře na fb a fakt jsem se zasmála..jsme vykojené, zakomplexované, inteligenčně asi fakt mimo…hlavně že z obrázků to píšou maminy, které vypadají kolikrát že jsou v důchodě, fotka jak kdyby vylezly z postele, váha přes metrák..a pomlouvají a pomlouvají :nevim: tak nevím, kdo má komplex

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama