Poklad jménem Ema

Porod

V předchozím deníčku jsem skončila u čekání na výsledky genetického vyšetření. Teď mohu pokračovat ve vyprávění naší cesty ke štěstí dál. :)

To čekání bylo zdlouhavé, ale stálo to za to. Přišla úžasná informace o tom, že čekáme zdravou holčičku. Nejde ani popsat ten pocit úlevy a záplavy štěstí. Konečně jsme se mohli začít těšit na to, co přijde. :-)

S přítelem jsme si tenkrát slíbili, že jestli se nám podaří počít zdravé miminko, tak se vezmeme. Náš krásný den se konal 6. 6. 2015. Další krásný pokrok v našem životě. Až se maličká narodí, budeme úplná rodina. :-)

Mé těhotenství bylo bezproblémové a čím víc se blížilo datum porodu, tím lépe jsem se cítila. Měla jsem pocit, že snad nikdy neporadím, utíkalo to tak pomalu. :-)

Nastal den termínu porodu a stále se nic nedělo. Pomalu jsem začala být nervózní, strašně jsem se těšila na to, až tu naši holčičku konečně uvidíme a poprvé si ji pochováme a pomazlíme. Měla jsem se poprvé objednat na kontrolu do porodnice, ve které chci rodit.
Tu jsem už měla vybranou od začátku těhotenství, ale sestřička mne do telefonu zklamala informací, že 20. 7. mají poslední porody a pak zavírají.

No, co se dá dělat, budu rodit jinde. :-) Objednala jsem se tedy do Plzně. Čekala mne jen obyčejná kontrola, ale bylo to přeci jen o trošku dál, tak jsem pro jistotu jela i s taškou a říkala si, jak moc bych si přála, aby si mne tam už nechali.

Po natočení prvního monitoru mne sestra poslala na hodinovou procházku po areálu nemocnice a poté další pokus. Ani ten nebyl o moc lepší, takže mi po vyšetření doktor oznámil, že se mu nelíbí to, že malá pořád jen spinká, jsem otevřená pouze na jeden prst a malá je ještě hodně vysoko, tak si mě tam nechají přes noc.

Po příjmu a dalších vyšetřeních mne poslali na pokoj a ve 12:00 mne čekal další monitor. Ten už byl o trošičku lepší, ale pořád žádná sláva. Paní doktorka mi tedy oznámila že ve 14:00 půjdu na další hodinový monitor, kde mi dají pár kapek oxytocinu, aby zjistili, jak bude malá reagovat a pokud bude monitor v pořádku, začnou druhý den s vyvoláváním. Pokud to bude horší, tak mi hrozí akutní císařský řez.

Po monitoru s kapkou oxytocinu se mi rozjely bolesti po 4 minutách. Vyšetření od doktora mě potěšilo zprávou, že už jsem otevřená na 3 prsty. Dostanu injekci, která buď bolesti utlumí a já se vyspím, a nebo se to rozjede.

Injekci jsem dostala ve 20:00 hodin a těšila se, jak se vyspím. :-) Bolesti začaly být po 15 minutách, ale daleko bolestivější. Asi po hodině po 10 a po další hodině po 5 minutách. Sestřičky mi začaly dělat další monitor a doktor po vyšetření mě odeslal na porodní sál s tím, že jsem otevřená na 7.

Zavolala jsem manželovi a modlila se, aby to stihl. Než jsem si dala sprchu, tak už byl u mě. :-) Bolesti to byly strašné, ale stálo to za to.

23. 7. v 0:56 přišla na svět naše láska Emička s váhou 3620 gramů a padesáti centimetry. Tatínek přestřihl pupeční šňůru a já nemohla být šťastnější. :-)

Můj porod byl nakonec celkem rychlý a krásný.

Teď mohu teprve říct, že mému životu nic nechybí. Mám úžasného manžela, který mě vždy podrží a tu nejúžasnější a nejhodnější holčičku na světě. :-) Miluji svou rodinu. :-)

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kačka Pekáčková
Kecalka 127 příspěvků 19.08.15 08:08

Moc gratuluji k Emičce a přej hodně zdraví a štěstí celé rodině! :kytka:

 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 17000 příspěvků 19.08.15 22:22

Velká gratulace k miminku a děkuji za tak pozitivní naladění! Hodně zdraví vám věem :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Do třetice všeho dobrého?


Reklama