Pokračování mého těhu a porod

Porod
  • kindervajíčko
  • 06.05.15

Můj první deníček obsahoval pocity z mého těhu do dvacátýho týdne. Dneska bych vám ráda dopsala zbytek. :)

Poslední fotka kde jsem ještě celá... týden před porodem
22 komentářů


1 komentář

Po prvním koupáním v porodnici :-)
2 komentáře

V postýlce na porodním sále :-*
2 komentáře

Moje druhá polovina těhulkování se přehoupla v něco skvělého. Od dvacátýho týdne jsem se cítila jak psychicky, tak i fyzicky za celé těhu nejlépe.

Ve 24. tt na kontrole mi doktor našel cukr v moči (já blbec jsem si dala den předtím na večer rohlík s máslem a medem :D), takže mě poslal na těhu cukrovku. Šla jsem tam v pátek na lačno - zrovna já, která je zvyklá každé ráno snídat sladký a dát si kafe.

Přišla jsem tam, jak mi bylo řečeno, na půl 8. Lidí plná čekárna, samý důchodci, prostě nic moc. Na řadu jsem se dostala po hodině sezení. Následovalo odběr krve, se sestřičkou jsem se docela pobavila. Když mi začala vyprávět, jak její příbuzný řezník nesnáší pohled na svojí krev, že je schopen omdlít… Rozesmátá jsem šla vypít ten přichystaný roztok. To mě smích přešel a myslela jsem, že půjdu každou chvílí zvracet. Bylo to pro mě utrpení, bylo mi tak strašně zle. A ještě čekat další 2 hodiny.

Po všech odběrech, jsem se šla odměnit do kavárny, kde jsem si dala kafíčko a dortíky. Po hodině jsem si šla pro výsledky - cukrovka negativní.

Pomalu a jistě mi začalo růst i bříško a začalo mě docela omezovat v pohybu. Začaly mě bolet každou chvíli kyčle. Jinak všechno probíhalo, jak mělo.

Ve 30. tt jsem začala prát a žehlit oblečení na malého, aspoň jsem se zabavila na dobu, co byl přítel v práci. Hotovo jsem měla během 2 týdnů. A už se jen těšila. Taky se mi začaly objevovat první strie.

Čím více se nám to blížilo, tím častěji u nás přišla řeč na porod. Přítel z něj měl větší strach než já, já byla relativně v klidu. :-D Pořád říkal, jak tam chce u toho být, ale že se bojí, že tam omdlí. :-D

Poslední měsíc před porodem jsem zůstala u našich na chalupě - co kdyby náhodou, tak abych si nemusela volat záchranku, páč přítel jezdí jako kurýr. Pomalu jsme si začali tipovat, kdy se prckovi asi tak bude chtít mezi nás. Termín jsme měli 5.5. a jelikož jsem si tak strašně přála, aby byl v květnu, tak jsem tušila, že to tak nebude. Tipovala jsem si 29. nebo 30. a určitě v noci, jelikož mě často pobolívalo břicho.

Dva týdny před termínem jsem se začala cítit strašně nad věcí a měla jsem strašně moc energie. Podnikli jsme i výlet do zoo s mladší sestrou. Dvě hodiny jsme courali po zoo, prostě co víc si přát. Od 35. tt jsem začala docházet na kontroly každý týden. Ve 36. tt mi doktor oznámil, že malý už je otočený hlavičkou dolů, takže je ve správný poloze. Od 37. tt mi točili monitor, který se prckovi moc nelíbil, pořád ho nakopával. Ve 38. tt mi doktor řekl, že už mám připravený čípek k porodu, že s tím mít problém u porodu nebudu. :-)

Ten týden bylo venku strašně krásně a já se venku slunila s mámou a vtipkovala jsem, jak půjdu k porodu opálená. Samozřejmě se na tom sluníčku nedá vydržet věčně, takže jsem furt lezla dovnitř, ven, dovnitř, ven.

Bylo 28.4. a já se už od rána cítila divně. Jeli jsme na kontrolu, natočili monitor a doktor praví, že jsem otevřená na špičku prstu a kdybych porodila zítra, vůbec by to nebylo špatný. :-) Jen jsem si říkala „no kéžby“.

Po kontrole jsme šly s mámou nakoupit a pořád mě brali bolesti do kříže, ale třeba jen jednou za půl hodiny nebo za hodinu atd. Máma pořád vtipkovala, jestli už pojedeme. Milionkrát jsem jí řekla, že ne. Odpoledne máma uvařila a potom jsme jeli za přítelem a bráchou je navštívit. Příteli jsem říkala, že se necítím dobře, že mě každou chvílí bolí v kříži, tak se mě ptal, jestli si myslím, že už to bude brzy. Ze srandy jsem prohlásila, že je 28.(a 29. je jediné datum na, kterém jsme se shodli :) ), tak bych se nedivila. Při odjezdu zavtipkoval „Třeba je to naposledy, co vás vidím takhle.“ :-D

Dojeli jsme domu, bylo asi 5 hodin a já měla bolesti častěji. Tak jsem se rozhodla, že si dám v 6 vanu a uvidíme. Po koupeli jsem si myslela, že se mi ulevilo, ale jen na chvíli. Zpravidelnily se na každých 10 minut, tak jsem si říkala, že pokud to do 8 nepřestane, pojedeme.

V půl 8 šla máma uspat mladší sestru. Každou noc mi dává pusu a hned letí spát, ale tentokrát mi jí dala, rozešla se pryč, ale za chvíli se vrátila a dala mi ještě jednu. Bylo 8 a bolesti silnější, ale pořád po 10 minutách, tak jsem si řekla, že asi pojedeme. Napsala jsem příteli, tak napsal, že radši pojede taky.

Během jízdy autem se bolesti střídaly mezi 5 a 7 minutami. Při příjmu jsem se musela vysvléct a vzít se jejich anděla, pak mi 20 minut točili monitor a vyplňovali papíry. Poté jsem šla na kozu a bylo mi řečeno „otevřená na prst“. V duchu jsem si říkala, že jsem sem vůbec jela.

Bylo půl 10 a sestra mě odvedla na šestinedělí k jedná mamince s holčičkou. Dostala jsem injekci s tím, že buď se to rozjede, nebo ustane a já budu spát. Ležela jsem asi půl hodiny a sledovala čas. Pokaždé, co mě to chytlo, jsem to řádně prodýchávala, jak nám říkali na předporodním kurzu. Takhle jsem ležela asi hodinu a snažila se usnout. Jenže copak to jde, když vás to každých 5 minut veme?

V 11 jsem vstala, že se mi chce na záchod. Na záchodě jsem se zděsila, protože ze mě něco vypadlo. Zjistila jsem, že to byla hlenová zátka. Tak jsem si šla dát sprchu a každou chvíli prodýchávala. Když jsem se konečně rozhodla, že vylezu ze sprchy, bylo kolem 23:45, tak jsem si lehla do postele a svíjela se v bolestech.

Po chvíli jsem začala mít pocit, že mi mezi nohama pořád něco teče, takže jsem se s námahou zvedla a šla za sestrou, že mi asi uniká plodová voda. Dala jsem jí vložku, pokapala jí a bylo rozhodnuto. „Ano, je to plodová voda. Sbalte si ručník, mýdlo, nabíječku a mobil, půjdeme na sál“.

Šla jsem přes celé šestinedělí až na druhou stranu k výtahu po svých. Myslela jsem, že už umřu. Kontrakce se mi zkracovaly, takže jsem se každou chvíli zastavovala a rozdýchávala.

Konečně jsme dorazily! Vylezla jsem si na kozu a doktorka říká: „Otevřená na 8, budeme rodit!“

Já jsem začala volat příteli. Poprvý mi to vytípnul, já v bolest teď ještě vytočená začala nadávat, že mi to vymáčkl. Mezitím na mě PA, ať si vylezu na to porodní křeslo. Znova jsem volala příteli - konečně to zvedl, tak mu říkám „Dělej, vyjeď!“ Co mi odpověděl, už ani nevím, zavěsila jsem. Bolesti už byly snad každý 3 minuty a já měla co dělat.

Doktorka mi píchla zbytek plodové vody. Řekly mi, ať si lehnu na bok a pořád prodýchávám, to už jsem měla pocit na tlačení, ale pořád jsem nemohla. Převalily mě na druhý bok a pořád to samý. Konečně přišel přítel a začal mě uklidnovat, že jsem šikovná, že to zvládnu. Už jsem se měla zase otáčet a tentokrát už na záda. Pořád jsem měla prodýchávat a občas zatlačit. Cítila jsem, jak jsem se po…nic příjemnýho, ale v tu chvíli mi to bylo jedno. PA a doktorka mě ujišťovaly, ať pořád prodýchávám, že mi to jde moc dobře. Říkala jsem si aspoň něco.

Pořád jsem měla prodýchávat a občas zatlačit. Nasadily mi kyslík, aby se mi líp dýchalo. Asi po půl hodině mi řekly, že mi dají nějakou injekci, po který se mi na 15 minut utiší kontrakce, že je mám moc rychle za sebou a že to neprospívá miminku, ani mně. Píchly a já pocítila úlevu. Začala jsem si povídat s přítelem. Asi po 10 minutách jsem řekla „Už to zase začíná!“

Přiběhla PA a doktorka a řekly, že až budu mít kontrakci, mám tlačit. Začala jsem tlačit a po pár zatlačení doktorka řekla PA a dětský sestře, ať mi začnou tlačit na břicho, fakt nic příjemnýho.

Najednou slyším, jak říkají „Už leze hlavička, tak ještě ramínka!“ Párkrát jsem zatlačila a malý byl konečně venku. :-) Přítel vedle mě mi zašeptal do ucha „Jsi statečná. Miluju tě.“ a zlomil se mu hlas. Malý na chvilku zavzlykal a pak si pšíkl. :-D Daly mi ho na břicho a já byla tak strašně ráda, že už ho máme u sebe! To nejkrásnější, co mé oči spatřily.

Pak si ho vzali na ošetření, aby ho omyly, zvážily a oblékly, přítel šel se sestrou a fotil ho. Mě mezitím šily. To bylo snad ze všeho nejhorší, horší jak celý porod! Na to, že mi řekly, že mi píchnou něco na umrtvení, tak jsem myslela, že cítím každý píchnutí. Při šití mi doktorka říkala, že mě preventivně nastřihla, protože si myslela, že to půjde hůř. Takže jsem nemusela být nastřihlá, co bych za to dala.

Při šití mi přinesly malýho a položily mi ho mezi prsa, malý hned zvedal hlavičku. :-D Když mě došily, daly malýho do postýlky vedle mě a nechaly nás tam 2 hodinky spolu. Přítel nás po hoďce opustil, musel se aspon trošku vyspat do práce. Malinký mezi tím usnul. Před odjezdem na pokoj mi ho sestra snažila přiložit k prsu, ale nechtěl.

Po převozu na pokoj mi ho přivezly, daly mi pár kázáních a šly jsme spát. Malý spinkal po porodu skoro 6 hodin v kuse.

Od včera jsme konečně doma! V porodnici jsme měli sice problém s kojením, malý se nechtěl vůbec přisávat. Ale nakonec se nám to občas povedlo a něco málo nabral. Po příchodu z nemocnice jsme zjistili, kde je problém. Brouček nesnese kojení v leže, ale v sedě mu to jde krásně. :-)

Takže na porod si nemůžu moc stěžovat, docela rychlovka, od první pravidelné kontrakce v 6 do 1:19 kdy se nám brouček narodil. Lukášek se narodil 29.4 v 1:19 s váhou 3 450g a 50 cm. <3

Hodnotilo 37 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 06.05.15 05:51

Takhle přesně bych si to představovala (až na ten preventivní nástřih a skákání na břicho) :pankac: Gratuluji k Lukáškovi, je nádhernej! :srdce: :hug:

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 06.05.15 05:55

Moc pěkný denicek, gratuluju a hodně zdraví tobě i miminkovi!!! :srdce:

 
elinka90
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 11 inzerátů 06.05.15 06:43

Víte, že Vaše fotografie posloužila jako odstrašující případ v jedné diskuzi proč se ženské před porodem fotí ve spodním prádle a ještě k tomu, když mají celé břicho strií?

Jinak hezký deníček :kytka:

Příspěvek upraven 06.05.15 v 06:44

 
tria.002
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 06.05.15 08:30

A zrejme bude i jasne, kdo ji tam dal, soude dle komentare pod ni.. :(

Jinak, zakladatelko, gratuluji k miminku a hlavne, at jste zdravi.. :)
Pekny denicek.

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 06.05.15 08:35

Gratuluji k Lukaskovi!!! Mam termín zítra a taky budeme mít Lukaska!!! :) akorát, ze už doma máme Míru, Toma a Kubu :lol:

 
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 06.05.15 08:56

@elinka90 Nedivím se. Taky nechápu, proč si některé ženské myslí, že je těhotenství vybízí ke svlíkání se na veřejnosti :roll: Normálně by se v kalhotkách nevystavovaly, proč tak činí s pupkem? Když už, tak chápu umělecké fotografie, ovšem selfíčka před zrcadlem jsou bohužel směšné. Už jsem viděla i paní, co si zvedla noční košili ke krku, aby veřejnosti ukázala zaprané kalhotky, strie a štrikované fusekle.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 06.05.15 09:08

Gratuluji k malemu, je krasny :kytka:

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 06.05.15 09:11

Hezký deníček :kytka:… Fotka mi nepřijde nijak odstrašující, naopak máš moc pěkné bříško :-)

 
Lucy 21
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 06.05.15 09:11

@Kfětoslava

:-D. Jo jo pravda, taky nemám ráda tyto fotky, celkově jsem se v těhotenství vyhýbala foťáku, nelíbila jsem se sama sobě a ještě to mít zvěčněné. Pár fotek od fotografa na památku pro rodiče a tím to končilo :-)

 
Caramelkaa  06.05.15 09:39

Příspěvek upraven 17.09.15 v 15:26

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 06.05.15 10:00

Hmno- klasicky sterilni porod. Mechanicky bez reptani. Kazdopadne gratulace, porod jsi mela nastesti rychly :kytka: at dela Lukasek jen samou radost :srdce:

 
Erynie Kleió
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 06.05.15 10:01

Gratulujeme, aby Lukášek nezlobil a dělal radost :)

 
Uživatel je onlinepe-terka
Extra třída :D 11605 příspěvků 06.05.15 10:11

Gratuluji k synkovi :kytka:.
Je prima, že byl porod rychlý, na mě trošku moc zásahů - ale to je subjektivní.
Fotka č.1 - těhotenské selfíčko s břichem a boky plnými strií bych nikde nevěšela, už z pouhé ješitnosti :oops:.
A ještě jedna věc mě dost překvapila - nedovedu si představit, že bych po absolvování OGTT, kde do Tebe vpraví cukrů ažaž, šla do cukrárny na dortíky 8o. Ale tak zdravíčko Ti zjevně slouží a jsi sladkomil :lol:
Tak si užívejte malého a buďte zdraví :kytka:.

 
Uživatel je onlinepe-terka
Extra třída :D 11605 příspěvků 06.05.15 10:16

@Miňonka
Jestli to tak bylo, tak je to opravdu hodně ubohé, souhlasím.

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 332 inzerátů 06.05.15 10:48

Moc hezky napsaný deníček. :potlesk: Gratuluji k miminku. :kytka:

 
terien
Kelišová 5006 příspěvků 06.05.15 10:51

Mě se deníček líbil :D A fotka těhotenského břicha zrovna tady - óóó jak pohoršující :mrgreen: Nebo jsou tu povolena jenom výstavní bříška bez strií? Ještě se můžeme tvářit že po porodu je všechno krásný a miminka nebrečí a máme to komplet :mrgreen:

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 06.05.15 10:51

@Miňonka To nebyla ona ;)
Jinak zakladatelko, hezký deníček, gratuluji k malému :kytka:

Příspěvek upraven 06.05.15 v 10:52

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 06.05.15 10:54

@terien Ještě podle některých ideálně ve značkovém nezapraném prádle, bez pletených fuseklí.. :mrgreen:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 06.05.15 11:25

Gratuluji k miminku.
Akorát nechápu, proč bydlíš měsíc před porodem u rodičů? Můj manžel je také pořád někde na služebních cestách, když jsem měla termín porodu, tak měl být pracovně týden v Itálii, ale nenapadlo by mě se kvůli tomu stěhovat k rodičům, existují přece taxíky nebo sanitky. Abych poslední měsíc před porodem jezdila za manželem jen na návštěvy, nebo on za mnou, to mi připadá zvláštní. Asi ses ještě dostatečně neosamostatnila a jsi na rodiče dost fixovaná?
No, jo, každý máme ty priority jinde :mavam:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 06.05.15 11:25

Ja taky nemusim tyhle tehotenske fotky, podle me to patri do soukromi, ale v tomto pripade :nevim:
Zakladatelka je urcite hezka zenska, ma hezke telo, to neni nejak pohorsujici fotka, to je realita ;) Jooo videla jsem tu horsi 8) 8)

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 06.05.15 11:27

@Miňonka já jsem nic takového neudělala, uklidni se

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 06.05.15 11:30

Kdyby sla zakladatelka do bazenu, no co jako, bylo by to stejne :nevim: :nevim:
Ja tady videla fotky, ktere byli narvane v halence, to bylo uffff, no radeji nepopisovat, ale tady tohle, klasika ve spodnim pradle :mrgreen: :mrgreen:

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 06.05.15 11:39

Mě se deníček líbil. Porod rychlý a bez komplikací. A fotka s bříškem mi nepřijde pohoršující, naopak. Slečna se vyfotila tak jak to je.Mega břicho a strie jsem měla taky a nestydím se za to. :mavam: :pankac:

 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 06.05.15 12:02

Hezký deníček, dobře se četl! Gratuluji k synkovi  :palec:

Co se týká břicha, tak nechápu ten poprask. Kdo nechce, nechť břicho neukazuje, stejně tak se na něj nikdo nemusí dívat. Náhled fotky je maličký a nikdo vás přece nenutí jej otevřít ;)

Jinak mě napadá, že spousta ženských se narve do elasťáků a myslí si, jaké jsou pěkňoučké kulaté těhulinky, přitom neznají své hranice v oblékání. A naopak, některé ženské vypadají v prádle s břichem pěkně, tak proč se neukázat ;)

Co se týká stěhování k rodičům měsíc před porodem, to je snad každého soukromá věc a nevypovídá to nic o ne/samostatnosti, ne? :roll:

 
Lucinka_84
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 06.05.15 12:05

Ta fotka mi přijde úplně v pohodě a normální. Někdy mi přijde, že internet, stejně jako např. televize, nesnese realitu taková, jaká je… Rozhodnutí, zda to sem autorka dá, či ne, je na ní a my bychom to tak měli brát. Rozhodně jsem už viděla teda bříška mnooohem hůř poznamenaný striema, a i kdyby ne, tak co? Tak to prostě je. Nemusíme si pořád hrát na něco, co nejsme. Dokonalý a bezchybný stvoření. Tohle prostě k těhotenství pat­ří.

Jinak autorce gratulace k miminku a ať jste zdraví!!! :*

 
quinsley
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 2 inzeráty 06.05.15 12:16

Miminko je moc krásné, gratuluji!
Fotka v podprdě a spoďárech-no když myslíš, že je to hezké…pak se ale nemůžeš divit, když ti to ostatní zkritizují.
Jinak to skákání na břiše-to je Kristellerova exprese a je to proboha zakázané!!! (riziko prasknutí dělohy a další problémy a následující pěkný prů*er)! Prováděno při nemožnosti dítě vytlačit nejčastěji z důvodu naprosto nevhodné polohy při tlačení (klasika na zádech) :cert:

 
LaEllaX
Kecalka 315 příspěvků 06.05.15 12:26

Moc gratuluji k Lukáškovi, je to krásné miminko :srdce: :hug: A také moc krásný deníček… :-)

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 06.05.15 12:33

Po prvni větě jsem to chtěla vzdát, rikala jsem si, Bože dalsi, co tehulkuje a je v tehu. Nakonec dal uz nic moc patetickeho nebo hormonama postiženého nebylo, takze se to četlo dobre. Gratuluju k diteti, ty strie bych osobně obrecela, at si kazdy rika, ze je zo povrchní, je skoda, kdyz se objeví. Podle me nemusi byt památky na tehotenstvi ve forme strii, hemeroidu, vytahaného bricha apod.

 
medunka23
Kelišová 5896 příspěvků 1 inzerát 06.05.15 12:45

@Miňonka @tria.002 dámy, tu fotku, lépe řečeno odkaz na foto tam dávala jiná uživatelka a když se budeme bavit o tom zda se dotyčná uživatelka dotazovala zda tam ten odkaz dát může či ne, to je bych řekla dost mimo mísu, pisatelka foto dala sama na veřejný web kam může kdokoli a kdokoli si to foto může stáhnout a dát kamkoli po celém širém internetovém světě. Bože lidi kdy začnete přemýšlet co kam za foto dáváte, pak se nedivte že se stím setkáte kdekoli :zed: :zed:
jinak @kindervajíčko omlouvám se za ot deníček pěkný a porod hodně rychlý

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 06.05.15 12:51

@hanyny ja som isla tiez k rodicom, ale aj s manzelom. prvy porod som mala velmi rychly a bala som sa, ze keby nieco, ci sanitka stihne. a veru, keby som sa mala na nu spoliehat pri druhom porode, tak bud porodim doma alebo v sanitke :D

dennicek je vcelku fajn, klasicky nemocnicny porod, mne trochu oci klal ten uvod, kde sa tolkokrat po sebe spomina „těhu“, z toho slova mam koprivku :-D kazdopadne gratulujem :-)

 
Anonymní  06.05.15 13:20

@KPKristy Já myslím, že celý deníček je soukromá věc, do té doby, než se vystaví na internet a přečte si ho víc jak 3 tisíce uživatelů. Od této doby to přestává být soukromá věc a autor se vždy vystavuje riziku, že cokoliv je uvedeno v deníčku může kdokoliv komentovat, nebo nějak vyjadřovat svůj názor. :mavam:

 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 06.05.15 13:33

@hanyny, vyjádřit názor ano. O tom, že se to nesmí, jsem nepsala půl slova. Ale tys zakladatelce podsunula, že je příliš fixovaná na rodiče a neosamostatněná. To, že se před porodem k nim přesunula, o tom přece nesvědčí :mavam:

 
Anonymní  06.05.15 13:55

Ja treba jsem na neschopence a k rodicum se taky chystam. Co je na tom, ze proste me nebavi bejt doma porad sama, kdyz muzu bejt s nasima na chate? 8o myslim, ze samostatna jsem dost, coz vsak neznamena, ze nenavstivim sve rodice a nepobavim se s nima. Co se tyka bricha. Jasne, ukazujme jen hubena vriska bez jedine strie, aby to nahodou nekoho nepohorsilo a ejhle, realita je pak uplne nekde jinde, jaktoze ja mam tak velke popraskane bricho, kdyz vsude na fotkach to bylo jinak? Nejsem si jista, zda poskytnuti cizi fotografie jako „odstrasujiciho“ pripadu neni trestne bez souhlasu majitele fotky :nevim: jinak pekny denicek, me se cetl moc hezky ;)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 06.05.15 13:57

Bozze zensky :mrgreen: :mrgreen:
To je uplne jedno kdo jede a kam pred porodem, ja bych to brala taky, kdybych nezila mimo cr :mrgreen:
Fotka je fakt, ze nejde ani tak o esteticnost tady v tomto pripade, jako spis o tom, ze si ji kdokoliv muze stahnout, to je taky fakt ;) ;) ;)
Je tady plno magoru co pisi do sz: :ja videt vas profil a pak v anglictine, je mozne ze je tady vice psychousu a toho bych se bala :think:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 06.05.15 14:07

@KPKristy Já jsem nikomu nic nepodsunula, jen jsem vyjádřila svůj názor, díky žes uznala, že vyjádřit názor můžu, takže jsme nakonec k jakési shodě došli :potlesk:

 
Lidym
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 27 inzerátů 06.05.15 15:03

Gratuluji k Lukáškovi. Taky mám Lukáška a měla jsem podobný, porod, ale bez těch zásahů. Přijela jsem otevřená na prst, šoupli mě k šestinedělce. A jak mě chytly pořádné bolesti, hekala jsem na záchodě, abych ji nerušila. Paní mi zavolala sestřičku a já šla rovnou rodit. Ale žádné píchání vody, tlačení na břicho ani nástřih nebyl potřeba. Od příjezdu jsem porodila za 2 hodiny.

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 06.05.15 15:36

Gratulace

 
Poho87
Ukecaná baba ;) 2086 příspěvků 06.05.15 16:00

Moc gratuluju k Lukáškovi, ať vám dělá jen samou radost :kytka:

jinak opravdu nechápu ty komenty :pocitac: vytočená jsem teda pořádně… odstrašující případ, že bydlela u rodičů…proboha co je vám do toho??? Když takovou maminu uvidíte na plovárně tak se jako otočíte že je popraskaná???Někdo s tím nic neudělá a popraská stejně, pokud se za to nestydí tak proč by sem nemohla dát fotku??? A že se cítíla líp u rodičů??? No a??? Některý z vás jsou fakt krůty a jsem ráda, že jsem ve skupině, kde se podporujeme a nepomlouváme…fakt hrozný ježibaby teda :cert: :cert: :cert:

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 06.05.15 17:28

Krásný bříško :hug:

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 3 inzeráty 06.05.15 18:51

Tlačit na břicho se nesmí - je to zakázané od roku 1952 - nechápu, že to furt dělají :zed: Ale jinak gratulace

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 06.05.15 19:18

Asi sem pro legraci vystavím svoje břicho.. zakladatelka má proti mě asi tak 5 procent strií a má krásný kulatý břicho…
jinak gratuluju k miminku, škoda preventivního nástřihu :)

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 06.05.15 20:05

Autorko gratuluju k miminku :kytka: :kytka:

(jen tak na okraj…až se bude zas někdo v diskuzi dušovat, že nástřihy se neprovádějí preventivně, odkážu na tento deníček…děkuji autorce, že ocitovala výrok lékařky)

Příspěvek upraven 06.05.15 v 20:06

 
verulicek  06.05.15 21:07

Ze začátku to bylo na mě moc"těhu"…opalování s břichem bych si fakt odpustila :roll: no a škoda toho nástřihu. Tak přeji hodně zdraví.

 
n0ja  08.05.15 00:00
:srdce: :dance: :srdce:
 
vendy259
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 09.05.15 14:44

@Heidi86 no vidíte, a mně tím moc pomohli, malý mi zalejzal…já zas mechápu pojmy tlačení a skákání po břiše, je to přidržení fundu
gratulace k Lukáškovi :hug: :kytka:

 
klarastrahov
Stálice 72 příspěvků 10.05.15 11:26

Moc hezky napsane, taky se tesim

 
lebi
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 10.05.15 19:16

Miminko je nádherné. :kytka:
A břicho úplně v pohodě, znám břicha se striemi úplně všude.

 
tetaagáta
Kecalka 345 příspěvků 11.05.15 07:21

@zolycka Nástřih se nedělá PO něčem, ale PŘED něčím, je tedy preventivním!!! zákrokem.

 
Sabinetka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 12.05.15 18:00
:potlesk:
 
alexanna
Stálice 62 příspěvků 21.06.15 17:34

Taky nechápu proč vám to přijde pohoršující. pro ty co negativně komentujete fotečku - cítíte se že by VÁS ta fotka pohoršovala nebo co? jsme přece na webu mimino - řešíme tu bolest, plodovou vodu, sex, kvasinkove infekce, nástřihy, císaře, každý tady probírá intimní věci, tak se to dá očekávat. nikdo nás nezná, jsme tu pod přezdívkami, a i tak někdy píšeme anonymně.. slečna bříško ukazuje takové jaké je, pravdivé. ukazuje že těhotenství je těžké. viděly jste film Jak porodit a nezbláznit se? ta komedie ukazuje asi 4 ženy v těhu. a jedna je tam jakože v televizním pořadu a má mluvit o tom jaké těhotenství je. chce říct něco pěkného, ale nakonec si to rozmyslí a řekne jak je to hrozné, jak moc by chtěla zadržet své prdy ale nejde to, jak by někdy zabila svého manžela ale že ho strašně miluje..
většina z nás tady píše protože se chce vypovídat a nebo podpořit. a kdo je slušně vychovaný tak bud píše kladně a nebo pokud ne, tak radši nenapíše nic.

takže pokud se vám něco vyloženě nelíbí, neubližujte a nechte si to pro sebe. nikdo na to není zvědavý.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama