Pomoc pro malého Dominička

Rodičovství
  • 22.12.05

Dovolte nám, Vás požádat touto cestou o zhlédnutí těchto řádků. Vaši pomoc nezbytně potřebujeme pro našeho 4 letého chlapečka Dominička Burdu, který se narodil 6.4. 2001 ve Frýdku Místku. Dominiček má za sebou těžké tři roky života během niž o něj bojoval už dvakrát. Nejprve po těžkém úrazu popálením v roce 2002 a podruhé letos v létě, kdy začal krvácet z jícnových cév. Náš Dominiček tohle vše svou silou zvládl a i když po posledním boji se vrátil vinou velké ztráty krve zpět do věku roku a půl je plný života a dělá pokroky každým dnem. Tohle vše zvládl sám a s naší pomocí.

Nyní ovšem potřebuje pomoc taky Vaši. Čeká jej složitá transplantace ja­ter.

Tato transplantace u dětí není u nás běžnou věcí tak jako je tomu v německém HAMBURKU. Tam posílá naše zdravotnictví děti do 10 kg váhy. Nad tento limit již zdravotní pojišťovna tuto transplantaci v Hamburku nehradí a spoléhá na to že naši lékaři to ,,umí" taky. Bohužel tohle je spíš byrokratický problém, protože malý Dominiček má kilo 17. Proto i řada špičkových lékařů uznává že nemají mnoho zkušeností s malými dětmi a přiklání se k transplantaci v zahraničí. Ta ovšem není zdarma a zdr. pojišťovna neuhradí nic. Částka za tento zákrok je astronomická a pohybuje se kolem 5-ti milionů korun. Proto se obracíme na Vás širokou veřejnost, s prosbou o finanční pomoc. Bez této transplantace bude Dominiček bojovat o svůj život potřetí a není šance že by tento boj vyhrál. My rodiče Lucie a Vladislav Burdovi Vás prosíme pomozte mu.

Děkujeme Vám, že jste zhlédli tyto řádky a taky Vám zároveň děkujeme za jakoukoli pomoc.

Číslo účtu u Nadace VDV paní Olgy Havlové, na které můžete posílat finanční hotovost je: 397655004/0400 s variabilním symbolem 010406 (nutné vždy udat)

pokud nám můžete pomoci i jiným způsobem volejte prosím na speciálně zřízené tel. číslo: 597 431 777 CELÝ PŘÍBĚH

2. 2 2002 nastal převrat v našem životě. Chvíle nepozornosti, kdy náš syn Dominiček zatáhl za šnůru fritovacího hrnce z vědomím, že si tímto pomůže vstát, ale opak byl o to hrozivější, odpojený hodinový olej z frit.hrnce se na něj převrátil. Okamžitě jsme s manželem vzali syna a rychle jej dali do vany, stáhli z něho oblečení a polévali mu opařené místa studenou vodou. Následně jsme ho zabalili do deky a jeli jsme do nemocnice ve Frýdku - Místku. Na oddělení traumatolgie, kde se syna okamžitě ujali lékaři a zdravotní sestry. To co jsme v tento den prožívali nejde popsat slovy - byla to beznaděj, výčitky svědomí , nevěděli jsme jak vážné to může být s naším chlapečkem. Na traumatologii ve Frýdku - Místku poskytli lékaři rychlou a nezbytnou první pomoc a okamžitě domluvili převoz vrtulníkem do FN v Ostravě Porubě. Na oddělení JIRP ARK ( dětské aro ). Okamžitě jsme nasedli do auta a následovali syna na toto oddělení, abychom se dozvěděli jeho zdravotní stav. Následovalo několika hodinové čekání na doktora, který pro nás měl špatné zprávy. Ty zněly, že Dominiček utrpěl popáleninové trauma,rozsah popálenin 31%, které zasáhli pravou polovinu krku, hlavy PHK, trup včetně celých zad, LDK. Popáleniny byly 2 - 3 stupně.Tyto zprávy byly pro nás zdrcující a představa, že náš syn teď bojuje o život o to více. Další zpráva, kterou jsme od doktora slyšeli byla ta, že má jen malé procento na přežití, prože utrpěl troj násobek popálenin dospělého člověka, ale i když tu bylo jen malé procento na uzdravení, přesto jsme měli aspoň malou naději, které jsme se chytili a nikdy nepřestali věřit a doufat. Po dobu týdnů byla nutná plicní ventilace.

12. 2 / 02 Podstoupil operaci Nekrektomie , Dermoepidermální plastiku popálených ploch na přední straně hrudníku. Synův stav byl komplikován multiorgánovým selháním po popáleninovém traumatu.Hyper­lipoproteinémi­e,Hepatopatie s cholestázou, Subdurálním hygromu 1.dx. Po celou dobu pobytu na oddělení JIRP ARK ( 2.měsíce ), prodělal spoustu dalších vyšetření ( viz.přiložena kopie propouštěcí zprávy ), po celou dobu jsem byla se svým synem Dominičkem.Do­jížděla jsem ráno a v noci se vracela domů. Byla a do dnešního dne jsem vděčná doktorům, že mi umožnili po celou dobu hospitalizace Dominička na ARO býti s ním.Po měsíci byl odpojen od umělé plicní ventilace a postupně mu ubírali opiáty. Zjistili, že následkem šoku, který utrpěl prodělal vážné poškození mozku Atrofie.
Museli jsme jej učit všemu od začátku, polykat,naučit se sát, několikrát denně jsem s ním rehabilitovala atd. Po dvou měsících byl přeložen z JIRP ARK na oddělení kojenců, kde jsem byla hospitalizováná se synem. Stále jsme rehabilitovali, zkoušeli různé metody, učila jsem jej sedět, plazit se a následně pak chodit a mluvit.
Ke konci května 02/ jsme byli přeloženi do FN v Motole, kvůli vysokým hodnotám cholesterolu především LDLC, které se vyšplhali až k 38. ( horní limit je 6.6 ).
Paní doktorka rozhodla, že Dominiček musí kvůli takto vysokým hodnotám podstoupit plazmaferézy. Celkem bylo provedeno 7 plazmaferéz, kde pak byla postupná normalizace lipidového metabolismu. Poté byla provedena biopsie jater - která byla hodnocena jako výrazná cirhoza.

10. 10 / 02 Musel Dominiček dále podstoupit další operaci fimozy.
Nadále jsme byli vedeni ve FN v Motole, kde jsme dojížděli na pravidelné měsíční kontroly a krátkodobé hospitalizace. Po celou dobu po propuštění do domácí péče Dominiček relativně dobře prospíval.Nadále jsme rehabilitovali, cvičili motoriku formou her, navštěvovali psychologa,dělali jsme vše potřebné k jeho rekonvalescenci. Postupně začal chodit, mluvit,a dá se říci, že dohnal vše potřebné co jiné děti v jeho věku dělávají.
Další zlom nastal v roce 2005 v měsíci květnu, kdy v noci doma začal zvracet krev. Okamžitě jsme zavolali sanitku, která jej převezla do nemocnice ve Frýdku - Místku na oddělení JIP pro děti, kde jsme strávili noc a hned druhý den byl Dominiček přeložen vrtulníkem do Prahy FN v Motole. Jelikož mi neumožnili překlad vrtulníkem se synem, s manželem jsme okamžitě jeli osobním automobilem do Prahy za synem.

31. 5 / 05 Byl maličký přijat na oddělení pediatrické v Motole. A hned 1. 6 / 05, mu byla provedena sklerotizace jícnových varixů 4. stupně, které praskly a proto zvracel krev.

13 .6 / 05 Proběhla druhá etapa sklerotizace varixů 4. stupně a současně mu byla provedena extrakce horní stoličky.

15. 6 / 05 Večer opět zvracel krev a 16. 6 v odpoledních hodinách se vše opakovalo znovu, zvracel krev několikrát po sobě, a poté byl ve večerních hodinách kolem 21. hodiny přeložen na oddělení ARK ( dětské aro ), kde byl zaintubován kvůli počínající respirační insuficiencí. Večer mi bylo umožněno vidět Dominička, nekomunikoval a byl ve velice špatném stavu.

17. 6 / 05 Byl domluven překlad na DK FN v Hradci Králové k zavedení urgentního Tipsu. Transport syna byl vrtulníkem. Okamžitě jsme jeli za synem.Krátce po přijetí syna do této nemocnice,opět zvracel krev, ihned jej přeložili na opearaci akutního tipsu, která po 3 hodinách skončila úspěšně.Stále byl na umělé plicní ventilaci. Po několika dnech Dominičkovi postupně vysazovali opiáty, s cílem ověřit klinický stav. Dominiček začal spontálně dostatečně ventilovat, ale trvala závažná porucha vědomí. Nechápali jsme, kde se mohla stát chyba, a jak je možné, že má poruchy vědomí. Jelikož měl prosáknutí podkoží, nemohla být provedena extubace.

24. 6 / 05 Podstoupil chlapeček CT vyšetření mozku. Nález, který nám lékař zdělil byl šokující - utrpěl HEMORHAGICKÝ šok ( to znamená, že ztratil spoustu krve a mozek nebyl dostatečně okysličený )! , Nemohli a do dnešního dne nemůžeme pochopit jak je možné, že náš chlapeček, který ležel v nemocnici Motole po celou dobu, jak se mohlo stát, že dítě 3 dny zvracelo krev a po celou dobu zůstaválo na stardartním oddělení a byla mu dodána jen jedna malá konzerva krve. Tlak měl stále velmi nízký, na monitoru chyběla saturace a až třetí den, kdy na tom byl velice špatně jej převezli na ARO, téměř nehybného. Několikrát jsem se ptala sester a lékařů, že není přece normální, aby v tak velkých dávkách zvracel krev. A proč mu v opačném případě nedají transfůzi? Bylo mi zděleno jen jednou větou, ať se nebojím, že mají děti, které zvrací daleko více krve.V tu chvíli jsem byla bezbranná, věřila jsem jim, že mají pravdu a nikdy bych si nepřipustila, že v tomto případě to bylo pravděpodobně zanedbání péče., kdy následkem velkého a masivního krvácení utrpěk šok s nálezem CT vyšetření mozku ATROFIE ! , vážné poškození mozku.Tato zpráva nás v tu chvíli položila na kolena. Stále jsme si říkali Proč ? Vždyť si už toho vytrpěl tolik, proč musí trpět dál a my s ním. Jenže nebyl čas sedět se svěšenou hlavou, museli jsme vstát a říkat si my to zvládnem . Pak nám doktor řekl, aby toho nebylo málo, že po tak závažném krvácení utrpěl vážné jaterní selhání. Okamžitě mu na:,–(ili léky na podporu jaterní funkce. A během několika dnů se celkem normalizovala.

24. 6 / 05 Kvůli vyšetření CT mozku a zpřístupnění dýchacích cest musel podstoupit operaci k zavedení tracheostomie.

27. 6 / 05 Byl Dominiček odpojen od ventilátoru , dýchal si sám přes tracheostomickou kanylu. Po celou dobu dostával výživu nasogastrickou sondou.

29. 6 / 05 Při snižování tlumení se u našeho syna zvýraznil motorický neklid, dráždivost na dotek. V tu chvíli si jen málokdo dokáže představit jaké to je, když vůbec nevíte zda Vás vaše dítě pozná, jak bude reagovat a zda vůbec bude schopen jakkoli komunikovat a zda-li se alespoň pohne a nebo Vám stiskne ruku. Měli jsme strach z toho co nás čeká. Když pomalinku přicházel k sobě, díval se ustavičně jen na jedno místo a nijak nereagoval na náš hlas, na naše doteky prostě na nic. Až po několika dnech se kontakt s námi zlepšoval, dokázal se už na nás podívat, když jsem ho hladila po tváři snažil se usmát - pro nás to byly chvíle radosti, štěstí, když jsme viděli jak si pomalinku vzpomíná kdo jsme. Výživu sondou toleroval dobře, ale přesto jsem ho musela začít učit polykat, opět vzbudit polykací reflexy,aby dokázal polknout aspoň čaj a pak přejít na kašovitou stravu. Vyžadovalo to spoustu trpělivosti, ale ta nás nenechala dlouho čekat a po pár dnech pil čaj i z láhve a začal jíst kašovitou stravu.Několikrát denně jsem s ním rehabilitovala, plakal u toho a bylo vidět, že má velké bolesti, svaly měl ztuhlé a oteklé.Po těžkých 14. dnech stabilizovaného Dominička převezli sanitkou zpět do Motola. Tento převoz mi byl umožněn se synem.Musím říci, že překlad do Motola jsme nesli velice špatně. Ztratili jsme důvěru a to je to nejhorší, když lékařům nevěřítě a zvlášť pokud jde o vaše dítě.Navíc jsme byli zvyklí komunikovat s lékaři , v Motole Vám prostě tohle není umožněno. Nikdo se tam s Vámi nebaví, na výsledky krve čekáme kolikrát i řadu dní,nemluvě o dalších jiných vyšetřeních, kdy se kolikrát dovídáme vše až v propouštěcích zprávách, které nám příjdou do 2 měsíců od propuštění domů.

V Motole Dominičkovi po pár dnech vytáhli ze žaludku sondu a začal pozvolna přecházet na normální stravu.Nutno podotknout, že k diagnoze musí držet dvě diety, jak jaterní, tak bezcholestero­lovou.Po dalších dnech se lékaři dohodli, že Dominičkovi vytáhnou tracheostomickou kanylu. Museli jsme pak pravidelně docházet na ORL na leptání a čistění rány. Během tohoto pobytu v Motole synovi stouplo CRP ( zánětlivé parametry v těle ), Podstoupil řadu vyšetření, ale původ nebyl zjištěn. Byly mu nasazeny antibiotika dvojkombinace, která byla bohužel rezistendní a nezabrala a proto museli volit jaké další dávky antibiot na:,–(it, aby mu klesly teploty a CRP se snížilo na minimum. Asi po týdnu antibiotika zabraly CRP kleslo a my byli konečně propuštěni do domácího léčení. Po celou dobu v Motole jsme navštěvovali rehabili. sestru, psycholožku atd. Doma jsme pak dále rehabilitovali a Dominička vedli formou her jako roční dítě. Ač mu byli 4 ročky po atrofii mozku, kterou prodělal ( jak už jsem psala ), byl vývojově podle psycholožky na úrovni malého dítka sotva na úrovni roku. Po 3 týdnech kdy dobral antibiotika mu CRP opět vyletělo nahoru. A my ihned jeli do nemocnice ve Frýdku - Místku., kde jsem s ním byla přijata a týden Dominiček ležel na jednotce intenzivní péče. Byly mu nasazeny další antibiotika po tel. domluvě s paní doktorkou z Motola. Pak byl zajištěn převoz sanitkou do Motola, kde zároveň podstoupil řadu vyšetření před transplantací jater a krom toho taky ultrazvuk bříška, kde po 2 měsících konečně zjistili, že zánět je v žlučových cestách . Ihned mu byly antibiotika změněna a při poklesu CRP a dokončení předtraspl. vyšetřeních jsme byli 17.9 05 propuštěni domů.Nutno taky podotknout, že jakékoli nasazení léku, ho zatěžuje a většinou mu stoupnou jaterní funkce.

Dominičkovi se věnujeme jak nejlépe můžeme, rehabilitace mu hodně pomáhají a domácí prostředí taky.Už sám chodí, začíná žvatlat,krůček po krůčku se zlepšuje v motorice. Vše procvičujeme formou her, ač je někdy velmi složité upoutat jeho pozornost.Přesto věříme a doufáme, že tady tohle všechno přejdeme ač to bude vyžadovat spoustu péče, lásky a velké dávky trpělivosti, které ale máme nadbytek a proto našemu chlapečkovi poskytujeme láskyplnou péči.

Další naše kontrola má být uskutečněna 10. 10 / 05 v Motole, kde má Dominiček podstoupit další operaci Sanaci chrupu, kde mu budou pod narkozou vytrženy všechny zkažené zuby, které by mohli ohrozit po transplantaci přijmutí jaterního štěpu.Jenže tato operace si nese opět velké rizika, protože má velice špatnou srážlivost krve a hrozí, při tak rozsáhlé sanaci, že krvácení bude velké.Proto jej lékaři musí dostatečně připravit, aby tohle všechno zvládl.
Pak až tady tohle všechno podstoupí může být zařazen na čekací listinu ( Transplant. Jater ).

A konečně jsme se dopracovali toho, co nás velice trápí a svíjí na hrudi. Nebudeme tady psát, že strach nemáme to by jsme lhali. Strach z transplantace máme velký, už jen to, že tato opearace je velice složitá a náročná. Zvlášť jeli pacient rizikový jako je Dominiček ( špatná srážlivost, urgentní tips, atd. ) , operace trvá přiblížně kolem 15.hodin ale vždy je to specifické u každého človíčka. Tuto operaci dělali u malých dětí jen v Hamburku, proto vždy malé pacienty předávali tam - jelikož jsou tam špičkoví lékaři, kteří mají praxi a ruce k nezaplacení. Postupem času se ale IKEM v Praze rozhodl, že zkusí taky transplantovat i malé děti, přesto ale jen nad 10kg, jejich úspěšnost, ale zdaleka není tak dobrá jako v Hamburku, jsou to vlastně učni, kteří se musí tuto operaci nejprve učit a na kom jiném, než na našich dětech.Věřím, že v České republice jsou lékaři profesionálové, kteří jsou opravdu na úrovni a s nasazením se stále věnují medicíně, ale bohužel v našem případě tomu tak není. Nemáme právo a ani nechceme nikoho soudit, proto jsme se rozhodli, že našeho chlapečka nechceme nechat transplantovat v IKEMu, přejeme si,aby operace, kterou podstoupí v nejbližší době provedli lékaři, kteří mají dlouhodobé a každodenní zkušennosti. Nechceme, aby Dominiček po všem, čím si už v životě prošel sloužil jako pokusný králíček v této oblasti, nemluvě o podmínkách pooperační péče, které jsou v tomto případě daleko přísnější, vzhledem k velmi snížené imunitě pacienta.Určitě nám dáte za pravdu, že je rozdíl mezi několika-týdenní péči, kde dítě spolu s rodiči pobývají po celou dobu hospitalizace v izolovaném a několikrát denně uklízeném pokoji, nežli několika denní pobyt v IKEMu a následný převoz sanitkou do FN Motol na oddělení chirurgie, kde když si sami neuklidíte, tak to za vás nikdo jiný neudělá. Navíc několikrát byly v televizi reportáže o tom v jak katastrofickém stavu se Motol nachází atd. A proč tady tohle vlastně vůbec uvádíme? Jednoduchá odpověď, která zní, že kdyby dítě po transplantaci jater, onemocnělo třeba jen banální rýmou, mohlo by se stát, že by tělo darovaný orgán odmítlo. Jen málokdo si dokáže představit jak děti, i když podstoupí transplantaci musejí celý rok minimálně žít v přísných hygienických podmínkách. A proto chceme pro naše dítě jen to nejlepší. Určitě nám po zhlédnutí tohoto dopisu dáte za pravdu, že Dominiček si zaslouží konečně normálně žít. Že mu můžeme dát tu možnost a šanci, aby se ho ujali špičkoví lékaři a pomohli mu k štastnému životu.Hodně nám taky pomohla paní redaktorka z mladé fronty dnes, kde už otiskla článek o Dominičkovi a taky nám zjistila další informace, které nás velice zajímali. Např. volala do Prahy Ikemu, kde provádějí transplantace jater a tam ji přímo přednosta hepatogastroen­terologie mudr. Julius Špičák řekl, že jako otec malého dítěte by volil určitě transplantaci v zahraničí. Potvrdil nám statistiku, kterou jsme si už získali a to takovou, že s dospělými zkušenosti mají, bylo jich operováno několik stovek, dětí jen 16, z toho do pěti let jen 3.Tato statistika je udávána v časovém horizontu 6 let. Což jak sami uznáte je číslo velice ubohé a se zkušenostmi jak tvrdí v Motole to nemá nic společného.Navíc děti, které byli operované, skončili s komplikacemi. Měla jsem možnost hovořit s maminkou a tatínkem od malého 5 letého Matěje,který byl jako druhý transplantovaný v IKEMu, a do dnešního dne lituje toho, že si nestála za svým rozhodnutím a souhlasila operaci v IKEMu, protože chlapečka museli několikrát otevírat, jelikož špatně přišili tepny k játře atd. Do dnešního dne uběhly 2 roky od jeho operace a stále není v pořádku, jezdí do nemocnice, kde mu musejí kapat antibiotika do žíly, protože mívá stále záněty žlučových cest. Rodiče to svalují na to, že kdyby v IKEMu operaci provedli bez zbytečných komplikací jejich chlapeček by byl v pořádku. S další maminkou a tatínkem, s kterými jsme hovořili byli rodiče Drgovi, jistě si pamatujete je to asi 7 let zpátky, kdy malá Nikolka jejich dcerka bojovala o život, a měli ve všech televizích reportáže, aby shromáždili veřejnou zbírkou peníze na transplantaci jater v Hamburku.Ukázali nám reportáže a fotografie z Německého Hamburku. Taky jsme zjistili, že v Hamburku operují děti všech věkových kategorií. Za týden odtransplantují i 12 dětí.Další co jsme zjistili je to, že Dominiček podle doktorky z Motola může dostat jaterní štěp jen od mrtvého dárce, protože podle nich je už velký na to, abychom já a nebo manžel byli dárci jaterního štěpu. Kdežto v Hamburku je to jiné, do 9 let mohou být rodiče dárci - což je pro dítě daleko lepší. A pokud se nám podaří zhromáždit penízky pro Dominička na tuto operaci v Hamburku, určitě budeme usilovat o to, aby jeden z nás daroval štěp našemu chlapečkovi. Proto Vás oslovujeme a touto cestou prosíme o jakoukoli finanční pomoc, která by zajistila možnost transplantace v Německém Hamburku. Pojištovny tuto operaci v zahraničí nehradí . Proto jsme se rozhodli oslovit starostku našeho města Frýdku - Místku, která by nám zaštítila konto pro Dominička. Paní starostka ing.Richtrová neváhala a ihned nám chtěla pomoci. Svolala radu, která vše odsouhlasila,a schválila že konto zaštítí město Frýdek - Místek. Jenže podle dalších zjištění, by všechno bylo zdlouhavé jak založení, tak schválení konta přes Krajský úřad, a taky kdo by konto spravoval .Nakonec jsme se teda informovali u nadace Olgy Havlové. Poslali jsme jim žádost o zřízení konta pro Dominička - důvody proč o něj žádáme atd. po týdnu jsme je kontaktovali znova a ihned nám zdělili číslo účtu pro Dominička čemuž jsme byli a jsme velice rádi,že to nakonec netrvalo dlouho , jak jsme si mysleli.Toto konto, které patří malému Dominičkovi a s kterým bude zacházet jen nadace paní Olgy Havlové a z kterého bude financována transplantace v Hamburku a další jiné vyšetření, které sebou tato operace přináší, taky pobyt nás ( rodičů ), abychom mohli se synem po celou dobu v Hamburku být stojí několik milionu a v naších silách není možné bez Vaší pomoci tuto částku nazbírat, proto Vás prosíme o jakoukoli finanční pomoc na daný účet, který by pomohl našemu chlapečkovi k tomu, aby se mohla provést transplantace, kterou nezbytně potřebuje k tomu, aby na tomhle světě byl s námi, aby měl konečně radost ze života, mohl si dopřát to co jiné děti, aby nemusel neustále ležet v nemocnici a podrobovat se různým operacím, které cirhoza jater přináší. Abychom ho díky Vaší pomoci mohli svěřit do rukou lékařů v Hamburku, kteří tuhle operaci provádějí denně a jejich úspěšnost je nejlepší na světě. Bez transplantace náš chlapeček nepřežije. Variabilní symbol je začátek rodného čísla Dominička, které se musí vždy uvádět, aby v nadaci věděli, komu tyto prostředky patří.

Číslo účtu u Nadace VDV paní Olgy Havlové, na které můžete posílat finanční hotovost je: 397655004/0400 s variabilním symbolem 010406 (nutné vždy udat)

Oslovili jsme i noviny, kde už pomalu vycházejí články o Dominičkovi. Dále jsme oslovili televize, kde v brzké době budeme dělat reportáže.

Děkujeme Vám, že jste zhlédli tyto stránky a taky Vám zároveň děkujeme za jakoukoli pomoc.

S pozdravem rodina Burdova
Hodoňovice, okr. Frýdek - Místek

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 22.12.05 08:40

Holky važme si toho že máme zdravé prcky.Naše lamentování nad zlobidýlkama je proti tomuto směšné.
Určitě nějakou korunku pošlu.
Gabule a Štěpánek

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 22.12.05 08:53

Vím, co to je cirhoza jater, zemřeli mi na ni čtyři velmi blízcí. Přeju celé rodině hodně štěstí a sil a velmi brzy zdravého a silného Dominička. Nemůžeme dát moc, ale i to málo snad pomůže. Ivča_K s Klárkou
P.S. Opravdu si važme zdravých dětí, všechno ostatní jsou fakt jenom prkotiny.

 
stvera
Nováček 2 příspěvky 22.12.05 10:05

Milá rodino Burdových. I když sama ještě nemám dítě, po kterém již několik let marně toužím, váš příběh mě opravdu zasáhl. Proto jsem neváhala a přispěla na uzdravení vašeho Dominička. Vím, s ohledem na potřebnou sumu je toto pouhá kapka v moři, ale snad, když se těchto „kapek“ sejde hodně, dají dohromady potřebnou částku na to, aby byla Dominičkovi dána šance žít… Přeji hodně štěstí a víry!

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 22.12.05 10:48

Váš příběh mě velice zasáhl. Zde žádná slova nepomohou. Držím vám moc palce, určitě bude vše zase v pořádku.
Bohužel moc poslat nemůžem, ale rádi vám aspoň tím málem pomůžem.

Petra

 
jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 22.12.05 10:58

Dominičku přeji ti hodně štěstíčka a moc ti držím palečky aby bylo zase vše v pořádku a mamince a tatínkovi přeji hodně síly a trpělivosti.
Budu na tebe myslet a náš Ondra ti posílá spoustu pusinek aby ti bilo trošinku líp.

A snad i to málo co dáme ti pomůže.

Petra a Ondra

 
jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 22.12.05 11:00

Moc se omlouvám za tu šílenou hrubku :o(
Jsem ostuda

 
Binisi
Kecalka 209 příspěvků 22.12.05 11:03

Dobrý den,

Váš příběh, mě velice vzal u srdíčka. Shodou okolností jsem se zrovna včera rozhodla, že jako určitý vděk za své dvě zdravé děti bych měla v tomto předvánočním čase pomoci dětem, které takové štěstí nemají. Vy jste mi pomohli s rozhodováním, komu přispět svým malým příspěvkem. Posílám penízky a držím palce.

Binisi + Kuba + Ondra

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 22.12.05 11:20

Taky Vám posílám malou kapku do moře za naši rodinu a moc vám držíme palce. Myslím, že hodně lidí z tohohle servru na vás bude moc myslet a dejte vědět až pojedete.
Bludička + Kamča 2,5r + Janeček 22 dní

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.12.05 12:01

Držíme pěstičky, ať všechno dobře dopadne. Nějaké korunky jsem právě odeslala sms-kou na uvedený účet, snad to pomůže, když se nás spojí takových víc!!!!
Ivča z deníčku od Veroniky a Adámka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.12.05 12:04

… a prosím, napiš, zda se podařilo penízky sehnat a jak to všechno postupuje dál. Děkujeme, budeme na vás moc myslet.
Přejeme co nejpohodovější vánoce!

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 22.12.05 13:42

Milá rodinko,

i já jsem si přečetla Váš příběh a strašně mě to dojalo. Je nespravedlivé, že takhle malý klouček si nemůže užívat života jako ostatní děti.A tak jsem i já přispěla svou kapkou do obrovského moře a poslala Vám na zřízený učet nějaké penízky. Doufám, že i to málo pomůže !

Strašně Vám všem držím palce at to dopadne dobře !!!!!!!!!!!!!!!!!! Dejte o sobě určitě ještě vědět !!

A v rámci možností Vám přeji krásné Vánoce.

Kačka

 
anouar
Stálice 51 příspěvků 22.12.05 14:04

Dominičku, myslím na Tě a drž se… to zvládneš. Rodičům posílám spoustu síly a energie a na účet sice symbolickou částku.., ale snad i ta pomůže. Krásné Vánoce a do roku 2006 jen a jen zdraví!

Anouar
(dříve Ganginka - P.S.T.M. - nedaří se mi zalogovat)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 22.12.05 18:57

Všem vám držíme palce a opravdu věřím že nakonec vše dopadne dobře a malý Dominik bude v pořádku. Aspoň něco málo jsme přispěli… Přeju hodně vnitřní síly ať to všichni zvládnete.
s pozdravem Nat s rodinou od květňátek

 
Safira
Kecalka 360 příspěvků 22.12.05 20:03

Dominičku hodně síly i tvým rodičům držíme Vám palečky a přejeme pohodové vánoce jak jenom to jde.Něco málo jsme taky přispěli tak se držte s pozdravem Monika s rodinou od červeňátek

 
Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 22.12.05 21:23

Ach jo, to je hruza. Clovek si uvedomi, jake je to stesti mit zdrave dite a jak porad resi jen nepodstatne veci…snad vam to malo od nas pomuze, urcite dejte vedet, jak to pokracuje.

P.

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 22.12.05 21:52

Doufám, že vše bude mít šťastný konec. Prosím ozvěte se, jak sbírka pokračuje - budu Váš příběh sledovat. Přispěje do komentářů i autor článku?

Anina

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 23.12.05 12:39

Ahoj Dominičku a rodino Burdova!
Držím palce, ať se brzy penízky sejdou a transplantace proběhne v pořádku. Přeju co nejhezší zbytek roku a do nového roku samozřejmě na prvním místě zdravíčko pro Dominička a pro vás s manželem hodně síly to vše zvládnout.
Posílám na účet něco k ježíšku a náš malý Honzík posílá pusinku.
Držte se!

evitka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.12.05 13:35

Nedá mi to a jelikož na mě nějak sedá melancholická vánoční nálada, musím napsat, že jsem čekala na maminko-miminkovském serveru větší ohlas na tento článek :(.
Nebo některé skromně mlčíte a rovnou pomůžete? Nelze k tomu nikoho nutit, ale připadá mi, že jako maminky bychom se do takové situace měly snadno vcítit a nemělo by nám to být jedno.
Za Dominička díky všem, které to nenechalo chladnými.
 Iva

P.S.
Burdovi, určitě by nás potěšilo, kdybyste napsali, jak se situace vyvíjí.

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 23.12.05 22:09

Je mi Dominička moc a moc líto i jeho rodičů, ráda taky přispěji, jsem s Vámi !
A přeji ať to všechno dobře dopadne.
 Lenka

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 23.12.05 22:25

Přeji hodně štěstí, hezké vánoce a taky posílám něco na váš účet.
Važme si zdravých dětí, je to zázrak, souhlasím s tím, že kolikrát se zabýváme úplně nepodstatnými „problémy“…
Johanka, Marcel skoro 3 roky a Šimon 3 měsíce

 
timeaa
Kecalka 354 příspěvků 27.12.05 09:28

Milý Dominičku,

určitě nejsem sama, kdo si na Tebe a další nemocné děti na Ježíška vzpomněl. Děkuji, že jsi pomohl k tomu, abyc si spousta lidí uvědomilo, jak vzácné je zdraví našich dětí a jak je potřeba si ho vážit. Kromě finanční částky posílám pohlazení i hodně síly do dalších dnů. Přejeme ti co nejvíc štěstíčka!

Timeaa a Adélka

 
Nenicka
Kecalka 287 příspěvků 28.12.05 13:35

dobrý den rodino Burdova,

volala jsem na v článku uváděná speciálně pro vás zřízené telefonní číslo, ale nikdo to nezvedá a není k dispozici ani záznamník. Určitě by nebylo na škodu jej zřídit pro ty, kteří vám chtějí nabídkout pomoc ještě jinou cestou.

S manželem vydáváme reklamní a inzertní noviny, které vychází v Západočeském kraji. Dostanou se do schránek jak firmám tak domácnostem. Pokud byste měli zájem, rádi kromě finanční pomoci ještě uveřejníme informace o Dominičkovi a kontakty a další informace o tom, co byste potřebovali atd. - samozřejmě zcela zdarma. Bohužel není na Vás jiný kontakt, tak pevně doufám, že si tyto řádky brzy přečtete a budeme moci pomoci touto formou už v lednovém čísle, které vyjde na konci ledna 06. Kontakt na nás je supertip@centrum­.cz, nebo na telefonní číslo na kterém vám budeme k dispozici po Novém roce denně od 8:30 do 16:30 376 323 320. Budu velice ráda, pokud naši nabídku budete mít zájem využít.

Upřímně přeji aby rok 2006 byl pro Vaši rodinu tím opravdu šťastným a zdraví Vám všem konečně přálo.

Nenicka + Terezka 13 m a kousek z listopadek a prosinčátek 04

 
Justyna
Povídálka 29 příspěvků 28.12.05 21:14

Milý Dominičku a rodino Burdova!
Je mi moc líto, co všechno musíte prožívat… Váš příběh mne rozplakal… Já sama miminko pořád ještě nemám a neustále na něj s manželem čekáme… Ale dovedu si alespoň z části představit, co jste si museli prožít… a co prožíváte vlastně pořád…
Určitě vám nějakou korunku s manželem pošleme. Dívala jsem se na webovskou stránku Nadace paní Olgy Havlové a tam uvádějí, že k 7/12/2005 na kontě je již něco málo přes půl milińu korun, což je určitě ještě hodně málo…
Dejte zprávu více do medií, do regionálního rádia, pokud to jde, tak umožnit posílat dárcovské SMS, neboli DMS… tím lidé hodně pomáhají a je to také snažší …
Přeji vám mnoho sil na zvládnutí tak těžkého úkolu!!!! Mnoho zdraví a štěstí!!! Věřím, že penízky se vám podaří sehnat!!!
Justýna

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 31.12.05 14:20

Zdravíme moc rodinu Burdovu,

Váš příběh mě opravdu dojal k slzám a taky rádi pomůžeme i když je to zatím kapka v moři. Moc držíme palečky, abyste co nejdříve sebrali potřebné peníze a vše měli už zdárně za sebou.

Opravdu hodně zdraví a štěstí v novém roce 2006 přejí

Eva, Murat a Melika ( 2 roky) Yildizovi

 
dorrja
Nováček 1 příspěvek 16.01.06 20:52

Mám 4měsíční miminko, lítají nám jaterní testy, je to děs a to neprožíváme to co vy. Držíme palce a posíláme dáreček. Držte se!!!

 
stvera
Nováček 2 příspěvky 23.01.06 14:37

Hmm, taky celkem žasnu, jak málo se tu objevilo příspěvků. Na to, kolik jich bývá u jiných, promiňte, „nepodstatných“ témat! JE TO OPRAVDU SMUTNÉ, JAK OBČAS DĚLÁME, ŽE NEVIDÍME, KDYŽ SE NÁS TO NETÝKÁ OSOBNĚ.......

 
Leela
Nováček 1 příspěvek 27.01.06 22:53

Mám téměř 10 měsíčního syna. Narodil se ve stejný den jako Dominiček. Vlastně mu je tolik, kolik bylo Dominičkovi, když se mu stala ta nehoda. Nedokážu si něco takového ani v nejmenším představit. Musí být hrozné co prožíváte. Kéž bych mohla pomoci víc, než-li tou kapkou v moři. Moc na vás s Vašíčkem myslíme a držíme pěsti.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 21.02.06 22:13

Je mi moc líto jak děti usejí trpět přejeme vám at vám to vyjde a pošleme taky nějakou kourunku.Barča Kamča terinka anetka a zuzanka
Hodně štěstí

 
lucisb
Nováček 9 příspěvků 14.03.06 00:52

Dobrý večer hlásí se Vám maminka Dominička. Omlouvám se, že jsem tady až nyní, ale netušila jsem , že je tady diskuze o mém chlapečkovi. Našla jsem to vše z vyhledávače. Všechny maminky jste strašně moc hodné, že nám pomáhate a pomohli jste. Velice si Vaší pomoci vážíme. Transplantaci Dominiček prozatím nepodstoupil. Prozatím mu to nedovoluje zdravotní stav. A za další není na účtě stále dostatek financí. Dodávám webové stránky Dominička, které pravidelně aktualizujeme.
www.dominicek.estranky.cz
Taky probíhá zbírka na mimibazaru.cz v diskuzi pro Dominička, proto Vás chci požádat zda-li by jste nám mohli pomoci s nakoupením důležitých věcí před a po transplantaci. Nemáme penízky na zakoupení daných věcí. Vše potřebné se dočtete tam. www.mimibazar.cz Uvádím i svůj email manzeleBurdovi@sez­nam.cz popřípadě své telefonní číslo 739 149 158 Děkujeme všem maminka Dominička

 
katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 22.02.12 19:13

dobrý den moc vás zdravím a zárověň chci říci že mě váš příběh velmi zasáhl zajímalo by mě jak se Dominičkovy daří pokud jsem se vás nějak dotkla tak se omlouvám

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 23.02.12 12:41

Tohle je opravdu silný příběh :,( Musí to být hodně težké :hug:
Více je na http://domisek.cz/.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama