Poprvé letadlem s dítětem v době covidové

Naposledy jsme letěli letadlem v roce 2018 na svatební cestu. V tu dobu jsme byli samozřejmě bezdětní a pohoršovali se tak nad rodiči, kteří neumí ukočírovat své děti. V letadle jsme dostali jako pozornost kelímky s vínem, jídlo a kdykoliv nám během letu někdo zezadu kopl do sedadla, skoro jsme to přirovnali k turbulenci. Zlatý časy. Letos jsme se poprvé rozhodli vyrazit na cesty s naší ratolestí, dokud je pobyt za 500 korun a letenka zdarma. Celou cestu nám přeci úplně v pohodě vydrží sedět na klíně...

Poprvé letadlem s dítětem v době covidové

Odlétali jsme v neděli v 11:30 z Prahy. Cesta do Prahy nám zabere cca hodinu a půl, dvě hodiny předem na letišti, takže vstávačka kolem 6:30. To byl pro naši dceru celkem šok, když večer předtím šla spát v 11 - musela “pomáhat” balit. Naházeli jsme kufry a kočárek do kufru a jeli. Když jsme dorazili, dcera byla z letiště nadšená. Pobíhala všude možně a my byli moc rádi, když jsme se u check-in zbavili kufrů. Samozřejmě vše šlo lehce pomaleji, všichni museli doložit negativní PCR test, který poté chtěli vidět i na Fuerteventuře. Pokračovali jsme na pasovou kontrolu, kde jsme lehce zmatkovali, protože při vyndávání tekutin a elektroniky jsme nemohli najít naprosto nejdůležitější věc - tablet. Vysypali jsme oba batohy a tablet měla dcera v ruce. S manželem jsme si oba dva jistý, že jí ho ani jeden z nás nedal. Alespoň jsme se stihli rafnout “až” v Praze.

Zpocený až na zádech jsme měli necelý dvě hodinky před nástupem do letadla. Manžel měl v plánu “v klidu” vyplnit příjezdové formuláře na Fuerteventuru, za 10 minutek bude hotovo. O hodinu a půl později měl konečně vygenerované QR kódy a my se mohli hnout k letadlu. Já mezitím byla s dcerou v dětské místnosti, kde jsou hračky, křesílka, mikrovlnky, přebalováky, prostě všechno. Byly jsme tam samy, což jsem byla překvapená, nevím jestli o tom nikdo neví, nebo jestli všechny děti rádi koukají na letadla.. naši malou letadla bavila tak 20 minut, takže díky za tuhle místnost.

Došli jsme k letadlu, nastoupili jako skoro poslední. Kočárek jsme odevzdali až u letadla, což jsme teda uvítali. Posadili jsme se a šli na věc. U vzletu dcera usnula, asi protože jsem do ní předtím kopla čtvrtku Kinedrilu. Doporučila mi to spousta zcestovalejších kamarádek a když to srovnám s cestou zpět, určitě to byla dobrá volba. U vzletu jsem do ní ještě nacpala mlíko, aby se jí lépe spalo, a beruška pak cca hodinu letu prospala. Měli jsme velký štěstí, protože na cestě tam jsme měli mezi sebou sedadlo volný, takže se vychrupla královsky a i se jí dobře sedělo. Další 4 hodiny to bylo horší.

Vzali jsme hračky půjčený od kamarádek, aby je neměla okoukaný - nepomohlo. Jediná zábava byla chůze pidi uličkou v letadle. Zdravila lidi, kontrolovala kdo co jí, co se válí na zemi a tak. Tablet pomohl jen občas, chvilkově, jídlo taky. Když jsme přistávali, hodně se chytala za hlavu a ouška… Mlíko jsem bohužel vzala jen na vzlet, při cestě zpátky jsem ho dala jen na přistání a nic nebolelo. Nakonec jsme to zvládli i s respirátory na obličejích, i s malým dítětem. Za tu dovolenou to stálo. Nakonec bych se chtěla omluvit všem rodičům, o kterých jsem si kdy pomyslela v letadle něco špatného. Už vím :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
11150
13.6.21 21:53

Jojo, letiště na Fue je blbé a uši dostávají zabrat. Já na to obvykle netrpím, ale tam mě to drželo asi dva dny. Malá je statečná :)

Příspěvek upraven 20.06.21 v 12:46

  • Zmínit
  • Nahlásit
7696
15.6.21 11:00

To je fajn, že se vám dovolená vydařila a cesta šla přežít ;) Pěkně a čtivě napsaný deníček, díky. P. S. také jsme vždy pochodovali v uličce :mrgreen:

  • Zmínit
  • Nahlásit
6023
15.6.21 20:34

Hezký deníček a pěkně se četl. Ma jsme letěli v noci holce bylo 20 měsíců a celé to prospala. Vstala na přistání a to se jí moc líbilo..

  • Zmínit
  • Nahlásit
50
19.6.21 22:26

@Pidulka1991 Tak to je sen, že malá celou cestu prospala 😊 Nám vždycky odpadla tak na tu hodinku, maximálně hodinku a půl a pak to začalo 😁

  • Zmínit
  • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele