Poprvé spolu u stromečku, my a naše dvě dcery

O tom, jak trávíme Štědrý den. A se zvědavostí, jak ho trávíte vy :)

Poprvé spolu u stromečku, my a naše dvě dcery

Naše společné poprvé.

Psal se rok 2019 a my trávili první společné Vánoce ve čtyřech. V září se narodila druhá vymodlená dcerka Verunka. Starší Martinka už zažila Vánoce dvakrát, pro ni to tedy nebylo nic nového.

Letos jsme je pojali trochu jinak. Máme živý stromeček v květináči, který před Vánoci aklimatizujeme a po Vánocích opět jde ven. Jakmile nastane vhodné období, zasadíme ho do země. Takže nám bude dělat radost hned několikrát a mnoho let (doufám) :-D

Stromeček vždy zdobíme 23.prosince. Takže ráno na Štědrý den na nás už čeká. Holky se probudily brzo, asi nemohly dospat. V pět hodin nastal budíček a šlo se ke stromečku. To bylo od starší radosti! Mladší to ještě nějak nevnímala, ale byla zaujatá světýlkama. Půl dne proležela pod stromečkem jako náš dáreček a pozorovala s Martinkou ozdobičky.

Dopoledne vždy jezdíme krmit koníky do jedné stáje, kde jsem vystudovala. Martinka se sveze na koníkovi, vyfotíme se u betléma. Následuje procházka v podzámecké zahradě a pak honem alou domů dodělat řízečky a salátek.
U nás se jako štedrovečerní večeře podává houbová polévka, bramborový salát, kuřízek a losos. Mňam. Už se letos těším. Polévku a salát si připravuji vždy den dopředu, aby na Štědrý den byl klid a my mohli tento den trávit spolu na procházce.
Na samotné rozbalování dárků to naše nejmladší zalomila v šátku. Ale myslím si, že byla spokojená.

A co vy? Jaký máte stromeček a kdy jej zdobíte?

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
3388
21.12.20 11:37

Ahoj, čtu si tvoje deníčky a nějak jsem se ztratila v tom, kolik máš vlastně dětí?

  • Zmínit
  • Nahlásit
217
21.12.20 12:09

@mamina2017 ahoj. Mam 2 :) Tehotna jsem byla 3×. 1.dcera unor2017, druha dcera abort v 21tt, 3.dcera zari 2019

Příspěvek upraven 21.12.20 v 12:12

  • Zmínit
  • Nahlásit