Porod ve 28. týdnu

Porod

Stalo se to 26. 4. 2012. Přítel jako každé ráno vstával o půl sedmé do práce, nic se ještě nedělo, jenom mě trošku pobolívalo v podbřišku, a tak jsem si říkala, že asi budu muset na wc.

Než jsem vylezla z postele, tak přítel odjel a já jsem šla. Na wc jsem zjistila, že mám na kalhotkách krev a začala ze mě téct čím dál tím víc, okamžitě jsem zpanikařila, protože jsem absolutně nevěděla, co se děje. Mezitím se mi začaly rozjíždět kontrakce po 6 minutách, vzala jsem telefon a okamžitě jsem volala svojí mamce (jelikož byla na neschopence, tak to měla ke mně nejblíž), ať okamžitě přijede, že jedeme. Potom jsem hned volala příteli, ať se otočí a taky přijede, že se něco děje.

Nemohla jsem pomalu ani mluvit, jak jsem se bála o Nelinku, do toho jsem se rozplakala a nemohla jsem to zastavit, pohyby jsem necítila, a o to to všechno bylo ještě horší. Tašku jsem taky neměla ještě sbalenou a kontrakce se stupňovaly, během 10 minut pokročil interval na 3 minuty. Začala jsem balit tašku a v tom stresu jsem pomalu ani nevěděla, co balím, úplně nesmyslně jsem házela věci do tašky. Před sedmou hodinou přijela moje mamka a naložila mě do auta, mezitím přijel i přítel, v rychlovce se převlékl a nasedl za mnou. Seděli jsme spolu na zadních sedadlech, jenom držel a byl jako bez života, absolutně nevěděl, jak mi má pomoci, natož ještě co říkat. Já jsem se snažila prodýchávat kontrakce, v průběhu cesty už byl interval tak po minutě.

Na gynekologické ambulanci mě přijala doktorka a ptala se mě, co se stalo, vše jsem jí vysvětlila a ona mi řekla, ať se vysvleču a, že se na mě podívá, zkontrolovala mě, pak mě vzala ještě na UTZ a najednou to začalo! Všude kolem panovala nervozita a viděla jsem jenom vystrašené obličeje, v hloubi duše jsem křičela, ať už mi sakra někdo něco řekne, že už to nevydržím, doktorka jenom řekla: „zavolejte primáře, ale okamžitě, je to důležité“. Obléval mě studený pot, začala jsem se třást a ještě mi tekly slzy, v ordinaci jsem byla sama, přítel s mamkou čekali na chodbě a já jsem jen hleděla do zdi. Slyšela jsem jak jenom neustále se otevírající dveře a kolem mě bylo čím dál tím víc lidí. Když jsem se zeptala, jestli Nelinka žije, tak mi bylo řečeno, že ještě musím chviličku počkat.

Ani si neumíte představit, jaký jsem měla pocit, už jsem si připouštěla i to, že malá nežije, a oni neví, jak mi to mají říci, byl to prostě nepopsatelný pocit, do toho byly kontrakce už stálé a já jsem se jenom kroutila na UTZ. Konečné se doktoři přestali mezi sebou bavit těmi svými latinskými názvy a primář prohlásil: „ano, miminko žije, ale je otočené hlavičkou nahoru a vy rodíte, jste otevřená na 8 cm a miminko musí rychle ven, uděláme císařský řez pod narkózou“. Ten zbytek jsem už ani nevnímala, stačila mi jen ta věta, že malinká žije!

Zavedli mi cévku, kapačky, injekce a já nevím co ještě, protože z těch nervů jsem i trošku omdlévala, nakonec za mnou pustili i přítele, než mě odvezli na sál. Doteď před očima vidím ten jeho vystrašený a smutný výraz, měl slzičky v očích a jenom mě hladil a neustále mi dával pusinky, že to bude dobré, že to zvládneme. Odvezli mě na sál a mužů říci, že takový personál jsem ještě v životě nezažila! Tak příjemní a ochotni lidé tam byli! Neustále mě někdo hladil, uklidňoval atd. Potom se všichni doktoři sešli a mohlo se začít, kvůli malé jsem musela být v narkóze co nejkratší dobu, takže udělali veškeré potřebné věci, a když mi namazali bříško dezinfekcí, tak mi píchli narkózu a já jsem se pomalu začala ztrácet.

Potom si jen pamatuji, jak na mě někdo mluví: „maminko, maminko, vstávejte, máte krásnou holčičku. Pomalinku jsem otevírala oči a bylo mi sděleno, že jsem přijela opravdu tak tak, protože jsem měla špatnou placentu, která mohla prasknout a já dostat otravu krve, a malinká měla 2× omotanou pupeční šňůru kolem krčku a v ní zamotané nožky! Tím, že se udělal císařský řez, se předešlo přiškrcení a prasknutí placenty a v rámci možností jsme obě dvě v pořádku. Odvezli mě na poporodní pokoj, malou odvezli do jiného města, protože tam, kde jsem rodila, nejsou přizpůsobení na tak malinkatá miminka. Odpoledne jel za malou přítel a konečně se dozvěděl veškeré potřebné informace.

Takže 26. 4. 2012 v 8:21 hodin se nám narodila Nelinka s váhou 1220 g a 38 cm. Jelikož je ještě malinká, tak musí být na JIPce v inkubátoru, ale dýchá sama, jen jí přidávají kyslík, aby měla čistější vzduch, mlíčko papá sama už od prvního dne. Jezdíme za ní každý den, ale už se nemůžeme dočkat, až nám ji pustí domů, strašně se nám po ní stýská.

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
oggyaozzy
Závislačka 4765 příspěvků 02.05.12 00:20

Uff, ani jsem při čtení nedutala, jen se mi koulely slzy jak hrachy! Krásný konec :potlesk: Ať malá rychle doroste a můžete být spolu!!! :P

 
petulaaa87
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 02.05.12 00:44

Taky mame holcicku narozenou 26.4., jen ne 2012 ale 2009:)
Hlavne, ze je jste obe v poradku a vse tak dobre dopadlo..
At Nelinka roste jako z vody a rychle Vam utecou ty dny(tydny), nez si ji budete moci odvezt domu!!!
Mooooc stesticka cele rodince!

 
BertaCek  02.05.12 00:54

Gratuluji k holcicce a preji vse nejlepsi vam vsem trem

 
martulliinkaa
Kecalka 112 příspěvků 02.05.12 06:48

dekuju moc holky :hug:

 
Trolíci
Závislačka 4233 příspěvků 02.05.12 07:41

Jé gratuluji k malinkaté holčičce. To je dobře, že je zdravá a čiperná, šikulka to je =) tak ať máte štěstíčko co nejdříve doma =) :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 02.05.12 07:41

Moc moc gratuluji k holčičce a přeji spoustu zdraví.Jen kdyby se tohle ještě někdy opakovalo což doufám že teda né tak radím zavolat si urychleně sanitku.Kolikrát jde o každou minutu a čekání až se sjede rodina nebo přijede odvoz bych neriskovala..

Držim palce at si maličkou brzo vezete domu

 
Sarik12
Extra třída :D 13295 příspěvků 02.05.12 08:29

Teda to byla rychlovka. Gratuluji k Nellince, doufam, ze vse pujde co nejlepe a brzy budes moci byt v porodnici s ni

 
beruska03
Kelišová 5469 příspěvků 02.05.12 08:48

uff taky jsem čekala co bude na konci,ale naštěstí happy end !!!! moc gratuluji k zdravé holčičce!

 
martina.se
Hvězda diskuse 54518 příspěvků 02.05.12 09:11

Tédy, přečetla jsem jedním dechem.. Uf, naštěstí jste to zvládli. Přeju jen to nej, ať malá hezky přibírá, všechno je bez komplikací a jste co nejdříve spolu :kytka:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 02.05.12 09:26

v půlce deníčku už jsem na to ani neviděla :,( Jak se mi ulevilo že to takhle dopadlo. :palec: Přeju Nelince hodně štěstí a lásky do života. Mimochodem taky mám narozeniny 26.4. :palec:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 02.05.12 09:37

Držim vám moc palce jsi moc statečná, že to zvládáš :potlesk:

 
Linettka
Kecalka 433 příspěvků 02.05.12 09:38

Moc tě obdivuju, žes to takhle zvládla. Já začínám 28tt popozítří a při představě, že by se mi něco podobného stalo, asi bych měla hysterické záchvaty. Moc držím všechny palce, ať se malé daří a brzy ji máte doma!! A také, ať je ti brzy dobře! :kytka:

 
martulliinkaa
Kecalka 112 příspěvků 02.05.12 09:50

Dekuju za gratulace :hug: Nejhorsi je,ze to musim zvladat,samoz­drejme,ze mam takove ty chvilkove navaly kdy sedim a brecim,ze uz chci byt s ni,ale aspon me uklidnuje,ze je v poradku,Nejhorsi ze vseho je,kdyz zvoni telefon,uplne se bojim podivat,aby to nebyla nemocnice.Takze vsem tehotnym maminkam drzim palecky,aby miminko donosily a nepotkalo je zadne takove nestesti.

 
Any11
Nadpozemská drbna 29293 příspěvků 02.05.12 10:13

Drzim palce… :hug:

 
memka
Závislačka 4662 příspěvků 02.05.12 10:22

oj, tak jsem si zas poplakala… :) ale dobře to dopadlo :hug: ta je tak malinkatá, sice si poleží v nemocnici, ale všechno to dožene :andel: :srdce:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 02.05.12 11:00

Tvůj deníček jsem obrečela, bylo to tak dojemný. Blahopřeju k Nelince a přeju vám, aby jste ji měli co nejdříve doma. Hodně štěstí :)

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 02.05.12 12:14

moc gratuluji K NELINCE a přeji jen samé zdravíčko a štěstíčko do života :srdce: :kytka:
si moc statečná že si to takhle krásně zvládla,deníček sem četla jedním dechem,krásně to dopadlo,přeji at vám ji už brzo pustí domů a můžete si ji užívat na plno doma :hug: :srdce:
u druhého porodu měl taky malý omotanou a utaženou puspeční šnuru kolem krku,museli ho resuscitovat,byl v přímém ohrožení života,ale nakonec všechno dobře dopadlo :srdce: mám taky deníčky o porodech/slzy štěstí/

 
Kapřík90
Závislačka 3097 příspěvků 02.05.12 12:19

jéj já tu bulím moc krásně hlavně že vše dobře dopadlo a za chvíli budete mít malinkou doma :dance: :mavam:

 
Kima-o
Závislačka 4886 příspěvků 02.05.12 12:32

no, to jsem zas přečetla deníček na jedno nadechnutí a se slzami v očích!
Všem vám přeju hlavně hodně zdraví a spokojené rodičování :hug:

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 02.05.12 13:02

Ty jo, tak to jsem četla jedním dechem . A slzy jsem měla na krajíčku, taky čekáme Nellinku, už jsem ale ve 38tt tak jsem ráda, ale ty nervy to muselo být šílené. Hodně zdravíčka Nelince :hug: :srdce:

 
mončatka
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 02.05.12 13:19

Moc gratuluju!!! Mně se kluci narodili ve 30. týdnu taky takhle narychlo, tak si dovedu představit ty nervy. Ale dneska jsou oba v pořádku, zdraví a spokojení :) (už jsou to 2 roky). Aďa měl 1250g, takže skoro jako Nelinka, a nikdo by teď nepoznal, že byl nedonošený. Přeju pevné nervy, pohodu a ať Nelinka jen prospívá a je brzo doma.

 
fusa
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 02.05.12 13:35

Držim palce ať už jde všechno jen dobře a malou máš brzo u sebe! Při čtení mi běhal mráz po zádech, úplně jsem z toho cítila tu bezmoc a zoufalství. Nelinka je šikulka a všechno zvládnete!!! :kytka: :dance:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 02.05.12 13:37

Tak jsem to přečetla doslova jedním dechem! Jsem ráda, že vše dobře dopadlo, že se maličké daří a že jste obě zdravé! Zvládla jsi to krásně a moc moc gratuluji k princezně! :hug: :kytka: :kytka: Přeji vám, ať jste brzy pohromadě a malá vám dělá jen samou radost! :srdce:

 
ledovecek
Kecalka 295 příspěvků 02.05.12 13:55

Gratuluji, preji uz jenom vsechno dobre a krasne chvilky s miminkem.

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 02.05.12 14:44

Moc moc gratuluji. Něco podobného jsem si prožívala před rokem kdy 13.4. se mi císařem narodil syn v 31tt. 1430g.
Moc gratuluji, bude to náročné, ale vy to spolu zvládnete. :hug:

 
kubina01
Závislačka 3226 příspěvků 02.05.12 14:47

uplně sem to zhltla a mám slzičky-teda spíš hrachy :lol: zrovna sem ve 29tt tak sem si to živě představila..tý jo jste statečné.přeju jen to nejlepší at malá krásně roste a jste zdraví a at už vás podobné šoky nečekaj :lol:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 02.05.12 15:27

Jejda jeste ze to ma hezky konec......Nelinka je sikulka a zvladla to, sikulka malinka.....preji vam hrozne moooc stesticka a zdravicka.....;-)

 
jana1111
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 02.05.12 15:37

veliká gratulace k miminku :hug:

Hlavně, že jste obě v pořádku a držím palce at můžete být brzy společně doma :mavam:

 
Alenaxxxx  02.05.12 15:39

Teda to bylo napínavé a hlavně že se šťastným koncem, ať už jste brzy spolu.

 
skjaninka
Závislačka 4312 příspěvků 02.05.12 15:56

Hlavne nech sa Nelinka drží a je zdravučká a šťastná. To museli byť šoky a obrovský strach. Našťastie to všetko dobre dopadlo. A nech vám čo najrýchlejšie ubehne čas, ktorý ešte nemôžete byť spolu… :hug:

 
al112
Povídálka 31 příspěvků 02.05.12 16:04

tečou mě slzy jako hrachy :* krásný a hlavně šťastný konec moc Vám gratuluji k holčičce :potlesk: :potlesk: a přeju Vám ze srdce krásnýýýýý život :srdce: :srdce: :srdce:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 02.05.12 17:52

Gratuluji k narození Nelinky :potlesk: . Něco podobného jsem si prožila já, malý se narodil ve 32 tt ale velikostí odpovídal také na 28tt,malý ležel v nemocnici 6 týdnů a pustili ho když měl 2095 gramů přeji ti aby vám to rychle uteklo a měli jste malou doma :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 02.05.12 19:44

držím palce :hug:

 
martulliinkaa
Kecalka 112 příspěvků 02.05.12 20:34

tak dneska jsem si poprve pochovala Nelinku :hug: nejkrasnejsi pocit v mem zivote :hug: vsechno se ji jenom zlepsuje a jsem moc rada,ze mam tady od Vas holky takovou oporu :hug: dekuju moc :hug:

 
JaSe  02.05.12 20:40

Ahoj,
přeji malé hodně štěstí a Vám oběma pevné nervy. Mám dvojčata narozená ve 26.TT, takže vím, jaký to byl mazec. Dnes je dětem 6,5 roku a nikdo by do nich neřekl, že měly tak šílený start do života.
Kdybys potřebovala nějaké informace, klidně napiš SZ. Zkušeností mám kopu a hlavně, u nás nakonec všechno dobře dopadlo a děti jsou v pořádku a zdravé.

 
werunqa
Kelišová 7096 příspěvků 02.05.12 21:14

Ahoj Marti..koukam, ze jsme se uz potkaly v jedne diskuzi.Kde jsi rodila, v KM?tady to nemaji prizpusobene na tak male miminka, ze :think: .

Tak Vam preji z Nelinkou hlavne hodne zdravi a at hezky rostete :hug: :kytka:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 02.05.12 21:36

Moc gratuluju :kytka: :kytka: :kytka: Jen tak dál, at vam krasne roste :hug: :hug: :hug: a at je co nejdriv doma :kytka:

 
martulliinkaa
Kecalka 112 příspěvků 03.05.12 06:48

@werunqa ahojik weru .. jj rodila jsem v KM,ale muzu rict,ze takovy personal jsem jeste nezazila,tak strasne prijemni a ochotni lide :) uplne jsem hledela,staraji se tam moc dobre a Nelusku mam ve Zline :hug:

 
Lenka-K-85
Závislačka 3481 příspěvků 03.05.12 11:34

Moc ti ještě jednou gratuluju k holčičce ,s tím telefon to znám moc dobře ,vždy se mi udělalo zle když začal zvonit…
Klidně breč pomáhá to ;)

 
Lily2011
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 03.05.12 11:39

Zatajil se mi dech a koulely slzy, at jste vsichni zdravi a stastni!

 
vikiska
Závislačka 3871 příspěvků 03.05.12 12:13

Ty jo, přečetla jsem deníček jedním dechem, a slzama jako hráchem. Já začínám 28 tt dneska, a vůbec si to nedovedu představit. Jste obě strašně statečný :) Přeju hodně sil a zdravíčka. :hug:

 
werunqa
Kelišová 7096 příspěvků 03.05.12 13:05

@martulliinkaa
Ja tam jdu pristi tyden na kontrolu-uz mam pred TP.Zrovna jsem tam volala na objednani a pani v telefonu nebyla moc prijemna :( .Takze se tam vubec netesim, kez bych do te doby porodila :roll:

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 03.05.12 14:50

GRATULACE !!!! JSTE OBĚ MOC STATEČNÉ ! JSEM ANI NEDUTALA PŘI ČTENÍ A ŠŤASTNÉ KONCE OPRAVDU EXISTUJÍ!! HURÁÁÁ :dance: :dance: :dance: :dance:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama