Porod a co následovala po něm

Porod

Deníček o samém začátku těhotenství, o tom, jak jsem se seznámila se svou drahou polovičkou jsem již psala. Mohu říct, mohu se i chlubit naprosto bezproblémovým těhotenstvím. Nohy mě neotékaly, žáha nepálila, prostě nic. Bříško si vesele rostlo, malý krásně prospíval.


12 komentářů

V 17 týdnu na 3D ult nám potvrdily chlapečka a my hned věděli, že to bude Josífek. Byly jsem nejsťastnějšími rodiči na světě.

Přítel se o mě krásně staral, nemusela jsem doma vařit, prostě nic. Chodili jsme do kina, na obědy, večeře, po různých výletech a já jsem pochopila, že jsem opravdu našla toho pravého. Co mě ještě chybělo??? Mnozí z vás si řeknou, že takové štěstí má málokdo. Ale bohužel nevydrželo ani u mě.

Nastal 40tt mého těhu, já si připadala jako balón, ale neskutečně sexy balón (jak říkal přítel). Ten den mi lékařka provedla hamiltona. Každý mě děsil, co je to za bolest, ale úplně v pohodě. Celý den jsem měla mírné kontrakce, pak jsem šla jakoby (aspoň jsem si to myslela) na velkou stranu. A jak tak sedím a tlačim, něco ze mě vyjede, si říkám „To mám z toho hamburgeru asi průjem“ a ono prdlajs. Vstanu z mísi a nějaký tfujtajbl se mi houpe mezi nohama, ani toaleťákem nešel málem sundat. Hned jsem to preferovala příteli, ten se mohl potrhat smíchy. Samozřejmě jsem zurgovala porodku, hlenová zátka odešla. Byla pěkně odporná.

Na večer kolem půl osmé jsem při mírném zatlačení vypuzovala vodu, pak už bez tlačení, pak už tekla víc a víc. Takže šupem tašku a jedeme. Jen co jsem vstoupila na onen povrch nemocniční, přepadla mě deprese - nesnáším doktory, bílý pláště, prostě brrr a hrůza.

Doktorka mě napojila na monitor, prohlédla a prej nic. Otevřená na půl prstu bez kontrakcí „Poležíte si do rána a příští týden si zajdete na vyvolání, plodová voda neidentifikova­telná.“ (ale nejsem blbá, vím, co ze mě teklo)

Ležím na pokoji a koukám, jak tikají hodiny, poslouchám brečící miminka od vedle z pokojů a hladím si bříško. „Ty můj broučku, jestli nechceš, nespěchej“.

Usnu, vzbudím se, je přesně 3:15, v bříšku mám tlak. Posadím se a šplouch a cák, „A může zkusit říct, že jsem se počůrala.“ Zvoním na sestru, prohlédne mě a prohlásí „Propánajána, jste na 5 prstů, rodíte.“

Nic mě nebylo, žádné bolesti, nic. Volám příteli, že může přijet, že se maličký dopekl a chce opustit maminky domeček. Vezmu si tašku a následuji sestru na klystýr. Hmmm, 20 minut vydržet, ani náhodou, tak si tam tak s… A v tom bolest jako býk, že ze mě vyběhla snad i ryba z minulých Vánoc. „Ty woe, co to je…“ a zas. Sprchuji se, tam se to docela uklidnilo. Otevřou se dveře, vnich můj miláček, strašně mi moc pomáhal.

Ze sprchy odcházíme na porodní sál. Napojily mě na monitor a v tom to začalo, bolesti jak stádo krav. Přítelovi říkám, že jdu domů. On, že ne, že musím hezky dýchat. Ale to se jim to říká, to nešlo. Pak řvu, ať sundají ten monitor, že jdu blejt, že mi je špatně. Doktorka mě převalí na záda, že si mám přitlačit, tak zatlačim jednou, dvakrát a že už leze halvička. Vtom bolest, štípaní, trhání a nic. Kontrakce zmizely a já tam s roztáhlýma nohama a malej venku jen temínko hlavy. Doktorka ječí, že se mám do toho opřít teď sama, že než by zabral oxytocin, že by se mi malý mohl udusit. Zkusim to jednou, nemůžu, omdlívám, přítel mě plácnul hadr na hlavu.

„Pojď miláčku ještě, to zvládneš.“
„Tlačtééé, nebo budu muset použít kleště“.
„Nééé kleště ne.“

Zatlačim jak stará tlačenka a malý vyklouzl jak po máslíčku. Měl chudinka omotanou šnůrečku kolem krku. Maličký bobeček modrý. Přítel mě políbil a řekl mi „Děkuju“. Jsem celá roztála. Josífek měl 3960 gramů a 50 cm, narodil se v 6:04. Byl to rychlý porod, minimum bolestí.

Měla jsem se jít umýt, vzpřímila jsem se na porodním křesle a žuch, už nic nevím. Probudila jsem se na nemocničním pokoji, lékař mi povídá, že jsem ztratila hodně krve a kvůli mé anémii mi budou muset píchat lexaurin. „No jo to nějak přežiju.“

Nastal kámen úrazu. Potřebuju čůrat, posadím se na posteli, hlava se mi točí. Postavím se, nohy neslouží, tak zvoním. Sestra mě odvezla na vozíku na záchod. Malého mi přivezli ukázat na pár minut, pak ještě návštěvě a zas ho odvezli, abych s nim třeba neupadla. Druhý den jsem se už pohybovala docela obstojně, ale jen pár metrů a konec, třetí den už ok.

Bohužel kvůli mé komplikaci jsem se nerozkojila a papáme Bebu. V porodnici malý plakal hlady, já prsa rozkousané do krve, nic. 52 hodin po porodu jsem šla žádat o příkrm. „Nic, musíte kojit“. „K… jedna, a to si tam jedla chlebíček se šunkou.“

Nakonec nás pustily po 80 hodinách domů. Šestinedělí proběhlo ok, až na ukrutné bolesti v podbřišku, přisuzovala jsem to zavinování dělohy. Oči mi otevřela až prohlídka po šestinedělí na gynekologii. Po mnoha otázkách lehám na kozu, jezdí ultrazvukem po bříšku a mlčí, krčí oči, mne si vousy. Pak promluví: „Děloha se nám hezky zavinula, čípek je v pořádku, vaječníky se mi nelíbí.“

Ptám se, co je s nima. Máte je neprůchodné čili prázdné, srůsty. „Obávám se že další těhotenství nebude možné.“

Koukám do prázdna. Ano, v životě jsem chtěla jedno dítě, v téhle době je miminko luxus. Porodila jsem, mám nádherného syna, milujícího partnera, mám všechno, ALE.
Obejmu svého Josífka a pošeptám mu, že je můj zázrak první a poslední.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 26.07.13 00:26

To mi je moc líto, ale třeba příjde zázrak číslo 2 :-) mě oznámily že nikdy nemohu mít děti a mám tu krásnou půl roční holčičku :-) :srdce:

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 26.07.13 03:04

Srůsty se odstraní a třeba se ještě podaří další. Jen jsem nepochopila, proč na anemii Lexaurin? Ten nemá s anemií společného vůbec nic :lol: Asi chyba :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 26.07.13 06:12

@Betynka87 chyba děkuji něčí od L to bylo, pichali to do ramene a šílené to pálilo

 
Ninesen
Stálice 80 příspěvků 26.07.13 06:33

Hezky denicek a at jste s Jozifkem stastny a zdraví. :-)

 
Tučňačka20
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 26.07.13 07:03

Nádherný deníček :) Normálně tu bulím jak želva :D Ať jste s celou rodinkou šťastní a zdravý ;) :mavam:

 
lussinka1984
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 26.07.13 07:22

Dojemný deníček, poslední věta mě teda dostala :hug:

 
Inuš-ka
Kecalka 133 příspěvků 26.07.13 07:37

Nádherný deníček. Přeji hodně štěstí a zdraví pro celou rodinu ;)

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 26.07.13 08:10

„Měla jsem se jít umýt, vzpřímila jsem se na porodním křesle a žuch, už nic nevím.“ To te nenechali dve hodky na sale odpocivat a pak te na pokoj neprevezli?! Proboha, cos to chytla za smenu :evil: Ja rodila Na Bulovce, dve hodky leharo na sale, pak prevoz na pokoj a az nekdy odpoledne (porod v 10:47) sprcha s tim, ze se mnou sla sestra. Prvni den po porodu me tedy nenechali delat samotnou vubec nic (a nemyslim si, ze bych ztratila moc krve, nebo ze bych mela tezkej porod).. :nevim:

 
martina.se
Hvězda diskuse 54518 příspěvků 26.07.13 08:42

Krásný deníček, rychlý porod, pohoda ;) jinak mám to samé, druhý zázrak se nekoná, ale víš jak, aspoň ten jeden, je to malý zázrak, tak si ho hezky užívej :kytka: :hug:

 
verulicek  26.07.13 09:10

Konec je smutný :hug: ale upřímně, moc jsem se i pobavila: „…bolesti jak stádo krav. Přítelovi říkám, že jdu domů…“ :pankac:

 
xenaR
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 26.07.13 09:58

Užasně dojemný deníček přeju Josifkovi hodně zdravíčka rodičum toho nejhodnějšího chlapečka :hug: :kytka: :hug:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 26.07.13 10:01

Moc hezký deníček. A nějakými hláškami jsi mě fakt pobavila :mrgreen:
A ty srůsty to mě mrzí :,(

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 26.07.13 10:05

@Ninesen děkuju

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 26.07.13 10:07

@verulicek @lloren @Inuš-ka moc děkuji :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 26.07.13 10:07

@verulicek @lloren @Inuš-ka moc děkuji :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 26.07.13 10:08

@martina.se to je zázrak moc ho milujem, je to hodný zlatíčko

 
martina.se
Hvězda diskuse 54518 příspěvků 26.07.13 10:11

@jediný andílek :kytka: věřím.. Jen si ho užívejte, oni ti svišti tak hrozně rychle rostou :zed: taky mám to svoje zlatíčko, i když už kapánek odrostlé :mrgreen:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 26.07.13 10:12

@Lada84 to víš zvítězila porodnice, kterou mám nejblíže. Nemá moc dobré recenze. Horší bylo to že mi malého nechali trpět hlady.
Rodila jsem vleže, po porodu jsem požádala, zda mě můžou křeslo dát do sedu, nekonalo se, tak po 2 hodkách když jsem se zvedla, hmmm paráda… Ale je pravda, že některý ženský tam opravdu po svejch cupitaly do sprchy, já byla 2 dny mimo.

 
anake
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 26.07.13 10:29

V první řadě gratuluji ke zdravému miminku :-)))
ohledně závěru deníčku, na jednu stranu smutné sdělení, na druhou stranu (četla jsem už kolikrát diagnozy,,nemůžete mít dítě atd.." - ono je to jen a jen na přírodě…jak to dopadne) a buďte ráda za zdravé miminko a fungující rodinu.

na druhou stranu musím uznat, že miluju deníčky Vašeho způsobu vyjadřování, je to vtipně, ale výstižně popsané,,, vždy si to čtu v práci v kanceláři a musím se uculovat jako blázen, že kolegyně po mě očkem kouká co se jako děje asi :mrgreen: :mrgreen:

takže palec nahoru za super napsanej/popsanej Váš příběh. přeji zdraví a lásku :srdce:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 26.07.13 10:37

@anake jéé to potěšíí, děkuju. I tragické události se musí brát s humorem, buď se druhé zadaří nebo ne, jedno už mám, tak se tak moc neděje. Jen ho nesmím moc rozmazlit :lol:

 
Jiti88
Kelišová 5974 příspěvků 26.07.13 10:57

„..bolest jako stádo krav..“ to dokonale vystihuje :palec: musela jsem se začít smát, protože jsem si vzpomněla na sebe, jak jsem chtěla ve přízemí vyskočit z okna. Miminko určitě ještě bude, já taky neměla nikdy přirozeně otěhotnět a hele stejně se povedlo

 
zdenkado
Povídálka 50 příspěvků 26.07.13 11:32

Hezký deníček. Držím palce aby Vám to vyšlo alespoň ještě jednou.

 
tassenta
Povídálka 33 příspěvků 26.07.13 13:20

Krásnej a vtipnej deniček.:)))

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 26.07.13 13:28

Hezký. Akorát teda jeden nepodstatnej detail, ale malej měl 3960 nebo 3590g…? :mrgreen:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 26.07.13 14:49

@Seizdra skoro 4kg 3960g :)

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 26.07.13 15:49

Nikdy bych nevěřila, že hlenová zátka může být až tak odporná. :-D Já o ní sotva věděla. Divím se, že ti říkali, at se jdeš hned po porodu umýt. Já musela 2 hodiny ležet bez hnutí a když jsem potřebovala na záchod, tak mi dali bažanta. Jinak přeji hodně štěstí s broučkem. :kytka:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 26.07.13 15:55

@jediný andílek Máš teda špatně podpis ;) :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 26.07.13 15:55

Gratuluju k miminku :kytka: a věř, třeba bude vše ještě jinak :srdce:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 26.07.13 16:06

@Seizdra oops, moc dík, ale asi těch pár deka je nepodstatnych, časový harmonogram hermi je super, moc hodná princezna :hug:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 26.07.13 21:41

Držím palečky, díky IVF se dějí zázraky, takže určitě bude i zázrak č 2, když budete chtít…

 
snažilka1210
Echt Kelišová 7857 příspěvků 5 inzerátů 26.07.13 21:59

Moc pěkný deníček a hlavně to jméno je krásné…také máme 3 týdenního Pepíčka :hug:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 27.07.13 11:06

@jediný andílek Vtipně napsaný deníček :palec: Porod si měla vážně rychlý, tak to ti přeju ;) Ale to co po něm následovalo už ne :( Nechápu přístup některých zdravotníků :think: Hlavní ale je, že jste ty i Pepíček v pořádku a šťastní :kytka: Takže moc moc gratuluju a mějte se krásně :kytka:
PS: Josífek je krásný chlapeček :*

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 27.07.13 12:05

@lilia81 @Skytafka @snažilka1210 moc děkuju holky, snad se zázrak stane :hug:

 
chcememimi
Echt Kelišová 7766 příspěvků 27.07.13 15:34

Krásný deníček. Já myslím, že srůsty odstraní a Pepíček bude mít sourozence :think: :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 27.07.13 19:07

Krasnej denicek, gratuluji k Pepickovi :*

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 28.07.13 12:10

@lucka83 děkuju

 
tessa2323
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 28.07.13 13:02

Ahojky zdravim:-)supr napsany denicek, palec nahoru:-)a to s tema vajecnikama, treba to nakonec bude dobre a budes mit jeste dalsi mimi.

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 29.07.13 09:08

Konec mi vehnal slzy do oci :(
Verim, ze vse je v zivote mozne a takovych, kterym rekli, ze deti mit nemohou, uz bylo a priroda si stejne udelala svoje :)
Mas krasneho chlapecka, moc gratuluji a budte stastni :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 29.07.13 18:40

@Leknínek děkuju :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Hodnoty života


Reklama