Porod a dny strávené v nemocnici

Porod

Po přečtení několika deníčků jsem se rozhodla, že přispěji svojí troškou do mlýna. Je to sice už pět a půl měsíce, kdy se mi narodil můj Kubíček. Nikdy bych nevěřila, že se to stane mně, ale stalo se.

Kubíček 1. den po porodu

Měl velkou chuť k jídlu

Po dobrém obědě je nutné se pořádně vyspinkat

A takhle vypadám dnes

Když jsem 1. května v 15 hodin vyrazila do nemocnice, tak jsem si nemyslela, že ještě ten samý den porodím. Byla jsem teprve ve 33. týdnu těhotenství. Nebylo mi ani nějak špatně ani jsem neměla bolesti, jen se mi nezdály časté návštěvy toalety s pocitem, že se mi chce pořád na malou. Řekla jsem si, že mi natočí jen ozvy a pošlou mě zase domů s tím, že jsem jen nachlazená, ale po prohlídce mi paní doktorka oznámila, že mi praskla voda a že jsem otevřená na 4 cm.

V 15:15 minut mě paní doktorka přijala do nemocnice a rovnou mě poslala na porodní sál s tím, že si mám zavolat domů, aby mi přinesli potřebné věci a samozřejmě manželovi, aby mi mohl asistovat u porodu. Dovedete si představit manželovo překvapení, když jsem mu oznámila, že místo toho, aby jel na noční, tak musí za mnou do porodnice. Stihl to tak tak. Nakonec ale stihl.

Nikdy bych nevěřila, jak může být první a navíc předčasný porod rychlý. Manžel se převlékl do sterilního oblečení, stoupl si po mé pravici, chytil mě za ruku a byl mi nesmírnou oporou. Ačkoli paní doktorka byla báječná, musela si na pomoc zavolat ještě jednoho pana doktora, neboť mi netvrdlo břicho a bylo potřeba mi pomoci. Takže mi doktor při stahu skočil na břicho, aby mému miminku pomohl na svět. Pak už jsem jen dvakrát nebo třikrát pořádně zatlačila a mimi tady bylo s námi.

Kubíček se narodil v neděli 1. května v 17:43 h. A vzhledem k tomu, že se narodil o 7 týdnů dřív, tak měl i pěkné porodní míry (vážil 2310 g a měřil 47 cm). Protože se můj brouček narodil tak brzy, musel do inkubátoru, proto mi ho donesli až druhý den ráno.

Těšila jsem se, že už budeme spolu, ale bohužel se tak nestalo. Kubíček hodně zhubnul a navíc dostal docela silnou novorozeneckou žloutenku, takže mi ho zase vzali a musel pod UV lampu. Poležel jsi tam 3 dny. Chodila jsem za ním nejen kvůli kojení, ale i kvůli němu, aby mě cítil a aby věděl, že se může na maminku vždycky spolehnout. Za 3 dny mi konečně mé miminko vrátili už zdravé.

A začal boj s přibíráním. Musel dosáhnout 2500 g, aby nás mohli pustit z nemocnice domů. Povedlo se a 14 dní po porodu si nás můj manžel a Kubíčkův tatínek odvezl domů.

Dnes Kubík už všechno dohnal. Váží 6240 g a měří 67 cm, pěkně pase koníčky, začíná se sám otáčet, žvatlá a dělá nám jen samou radost.

Takže jestli některou z vás trápí, že průměrný první porod trvá 10-12 hodin, tak tomu až tak nevěřte. Mě porod trval jen dvě a půl hodiny, a to byl navíc předčasný!

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 22.10.11 12:19

Krásný porod, gratulace k synáčkovi, ať zdravě roste a dělá vám jen radost :kytka:

 
radulkar
Kelišová 5656 příspěvků 22.10.11 15:25

Krásné, takový porod bych si taky přála :lol:
Ať je Kubík zdráv a dělá vám jen samou radost :hug:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 22.10.11 20:08

veliké gratulace :kytka: porod závidím-já mám o svých porodech také deníčky a trvaly déle než 12hod :wink: a Kubíčkovi hodně zdravíčka a štěstíčka do života :srdce:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 22.10.11 22:37

hodně zdraví chlapečkovi!!!!!U­žijte si ho !!!! :hug: :kytka:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 25.10.11 15:57

Krásný porod,hezky napsáno…taky bych si přála tak rychlý ten náš :-) který nás teprve čeká.Přeji hodně zdravíčka,štěstí a lásky :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama