Porod a volání o maminku

Porod

Porodní bolesti a stále nic. Když už to konečně šlo, tak jsem musela z porodnice utéct za prvním dítětem. Nejnáročnější dny mého života!

Ani nevím, jak začít. Stalo se toho tak moc, že jsem ještě teď vykulená ze všech událostí.

Celý týden před porodem jsem se cítila jako jedno veliké vejce, které každou chvíli křupne, ale ono stále nic. Měla jsem toho plné zuby a modlila se, aby přišel porod, který mě z toho vysvobodí. Měla jsem pocit, že rodím, ale nerodila jsem. Byla jsem u doktorky a ta mi řekla, že to není možný, že nejsem vůbec otevřená, miminku nic taky nechybí a je v pořádku.

Seděla jsem na gauči a brečela. Šíleně mě bolely prsa a nic nepomáhalo. Mlíko taky žádný, jako minule s první holkou. Starala jsem se o 14měsíční, ale v polovině toho týdne jsem jí musela dát tchánovi, protože jsem to prostě nezvládala. Nezvládla jsem pomalu ani naházet prádlo do pračky. „Sakra, co to je?!“ vždycky říkal manžel a litoval mě, když jsem celý noci brečela bolestí. Každej den někam do nemocnice, ale vždycky stejná odpověď „Nic se neděje a všechno je v pořádku.“

18.2.2014 mi ráno bolesti povolily a já se skvěle vyspala alespoň k ránu. Doma jsem uklidila a přemýšlela, že když mi bude fajn i druhý den, vezmu si od tchána malou zpět. To jsem ale nestihla, protože v noci na 19.2. se rozjely bolesti jak hrom. Vzbudilo mě to a já si sáhla na prostěradlo, který bylo promočený plodovkou.

Odcourala jsem se do sprchy a najedla se zbytku svíčkový, co mi zůstala v lednici. „Miláčku, zavolej si o volno.“ byla moje slova, se kterými jsem budila manžela. Bylo mi zase trochu líp. Oba jsme se převlékli a on tahal mobil, že zavolá šéfovi. Rychle jsem ho zastavila.

„Víš, kolik je hodin? Nikam ještě nevolej!“
„No to nevím.“ odpověděl mi tázavě.
„Jsou tři ráno, tak se uklidni a odnes tašku do auta.“

Sedla jsem si do předsíně a s chutí zakusovala mandarinku s kyselou okurkou. Bylo asi půl čtvrté a manžel mi pomáhal do auta. Když se mě zeptal, jestli doma ještě něco chci, řekla jsem, že banán. Vyděšeně se podíval na moje ruce, které stále držely mandarinku a sklenici okurek. Se smíchem mi podal banán a zabouchl dveře. Pomalu jsme vyjeli do porodnice a já si v autě pustila oblíbené písničky.

V porodnici mi udělali všemožná vyšetření a já konečně slyšela, že porod bude a to už brzo, protože jedeme rovnou na sál. Najednou to oproti tomu týdnu šlo hodně rychle. Byla jsem krásně otevřená a čekali jsme na první tlačení. Manžel mě u porodu podporoval tak jako minulý rok a snažil se mi pomoci, jak jen mohl.

Konečně jsem už mohla tlačit a šlo to krásně. Pan doktor, který mi pomáhal, mi najednou ale oznámil, že podle něho nejde vše, tak jak má, a na malou vezme kleště. Vyhrkly mi slzy a začala jsem na něj řvát, aby okamžitě zavolal mojí doktorku, protože kleště nechci. Manžel mě uklidňoval a duchapřítomná sestra ji opravdu hodně rychle sehnala.

Moje doktorka přiběhla a opravdu to viděla jako já. Kleště nejsou a nebudou potřeba! Na doktora vrhla vražedný pohled a ten namíchnutě odešel. Jemně chytla hlavičku malé a za pomocí sestry jsem znovu tlačila. Bolelo to jako čert oproti prvnímu porodu, ale všichni mi moc pomáhali. Najednou doktorka držela Jasmínku. Ta ale nebrečela. Vyděšeně jsem se na ni podívala, ale paní doktorka jí pomohla a rázem se celým sálem rozezněl křik mojí malé princezny.

Za nějakou chvilku jsem s malou odpočívala na pokoji a spokojeně se na ní divala. Už mě nic tak moc nebolelo a bylo mi zase celkem fajn.

Seděla jsem zrovna s malou na posteli, když do pokoje vkročil manžel. „Miláčku musíš domů na revers.“ Nechápala jsem! Byla jsem na pokoji po porodu pár hodin a už se mám hnát domů? Vysvětloval mi, že starší Amálka bezdůvodně od té doby, co jsem v porodnici, u tchána brečí a u mojí maminky taky. Nevědí, co s ní a nic jí taky není. Manžel jako otec na ni taky nezabral. Řve skoro v kuse a nechce ani spinkat a papat.

Nevěřícně jsem ho poslouchala a přemýšlela, čím to je. Vždyť už bez nás byla i dva týdny v kuse. Nechápala jsem, ale bylo to znamení, že asi opravdu budu muset rychle domů. Tady už jde o každý den, pokud se chová takhle. Manžel se mnou vyřídil papíry a já po 12 hodinách šla z porodnice úplně mrtvá domů.

Mezi dveřma na mě čekalo ubrečené dítě, brekem úplně modré a já ji opatrně zvedla. Konečně se po hodině uklidnila, najedla a usnula. Já jako mrtvá lehla do postele a byla ráda, že za ten den mám všechno odbyté.

Moje maminka, tchán i manžel se o obě dcery u nás doma starali a já spala hodně dlouho. Protože jsem neměla mlíko, tak jsem ani nemusela vstávat a zvládli to všechno sami. Já vedle sebe měla jenom dítě, které jsem obdivovala za to, jak cítilo, že mamince něco je, a čekalo na to, až přijde domů. Byla opravdu vytrvalá a rychle si mě zavolala.

Hodnotilo 29 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
kaja00
Extra třída :D 12728 příspěvků 04.03.14 01:15

Gratuluji k Jasmínce :kytka: Ten doktor s klestema 8o Fakt blb :? Jesteze ti zavolali doktorku :palec:

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 04.03.14 09:43

Gratuluji k dcerce, ale trochu mě zařáží že i manžel si nedokázal poradit s vlastním dítětěm. :think:

 
toitoika
Stálice 64 příspěvků 04.03.14 11:16

To tě pustili i s mimi 12 hodin po porodu?? 8o

 
toitoika
Stálice 64 příspěvků 04.03.14 11:16

To tě pustili i s mimi 12 hodin po porodu?? 8o

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 04.03.14 12:16

Promiň, ale tohle taky nepochopím. Kolik je druhé dcerce? Určitě by se to dalo nějak zvládnout a netahat zničenou ženu z porodnice. A ještě k tomu mléku…Mléko ti bude asi těžko téct proudem ještě v těhotenství a i 12 hodin po porodu má mléko málo kdo. :lol: Ale to jen tak okrajově…o kojení tu nejde, to je každého věc, ale ty jsi měla být s miminkem (klidně s ním i spát v posteli…přece jen potřebuje cítit matku. Devět měsíců bylo součástí tebe a najednou se o něj stará někdo jiný.) Ještě k tomu, když jsi psala, že už ti bylo celkem fajn. :roll:

Jinak gratuluju k Jasmínce. :kytka:

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 04.03.14 12:22

8o 8o 8o no tak vidím, jak jsem dobře udělala, že mají děti větší věkový odstup |( necelé tři roky)…tohle bych nezvládla ni fyzicky, ani psychicky… :think:

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 04.03.14 12:40

Gratuluji :)

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 04.03.14 12:50

Nějak nechápu, proč Ti neřekli, že malá řve už dříve a nechali ji trápit dlouho a pak Tě hnali z porodnice.

 
Krakatice88  04.03.14 13:00

Mám z deníčku rozporuplné pocity :think: Ale asi jsem moc tvrdá, nebo nevím, protože moje reakce na to, že doma starší dítě brečí, by byla taková, že bych volala, dávala rady a přesvědčovala sama sebe i ostatní, že prostě plakat přestane :nevim: Z porodnice krátce po porodu bych domů nešla, to novorozeně si přece taky zaslouží trochu pozornosti a něhy a 12 hodin po porodu by to pro mě bylo důležitější. Sama mám děti necelých 12 měsíců od sebe a když nastane situace, že mě potřebují najednou oba dva a nejde to skloubit dohromady, tak musím rychle určit, u kterýho z nich to momentálně hoří a kdo 5 minut počká. Však každé dítě přestane plakat, pokud mu nejde o život ;) No a to s tím mlíkem radši nekomentuju, protože buď zavládla nevědomost, nebo nechuť kojit, v tom případě by sis za tím ale mohla stát a přiznat to. Když něco dělám, tak si za tím stojím..

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 04.03.14 13:19

No, já bych i domu na revers jela. Ale miminko bych si dla do postele z jedné strany a starší z druhé strany a tak bych ležela. Kojení jasné, je potřeba přikládat! Mlíko se rozjíždí nejdříve druhý den.
A nedokážu pochopit, že jste 14m dítě měli i na 14 dní u tchánovců!!! Přece jste si jej pořídili a tak jste rodina a tak malé dítě potřebuje maminku a tatínka.

 
Reinka
Generální žvanilka 24860 příspěvků 04.03.14 13:21

@TroisChéris nezbývá, než souhlasit jen s tím, že mám kluky od sebe 18m… po porodu bylo na prvním místě mimino a kojení (on starší stejně byl na maminku namíchnutej a měl jen tatínka :mrgreen: )

 
kristynaho
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 04.03.14 13:57

Gratuluji k Jasmínce, krásné jméno! Je dobře, že sis do porodu nenechala kecat, od doktora, který to chtěl mít rychle za sebou. Pochopila jsem, že se malá narodila 19.2.? :hug: :kytka:

 
Panuška
Neúnavná pisatelka 16977 příspěvků 04.03.14 14:13

@Jaruschk zažila jsem to samé… byla jsem 7 týdnů na rizikáči a malá nejedla nespala, vyskákaly jí opary. Po mém návratu domů před porodem se to trochu zlepšilo. V den porodu normálně večer usnula a jak mi začaly kontrakce tak se vzbudila a byla k neutišení. Prostě to vycítila. Manžel jel se mnou do porodnice, naštěstí za 2 hodiny bylo hotovo. a Starší dcera celou noc nespala a plakala. Uklidnila se až po mém návratu domů… a to byla zvyklá na kohokoliv z rodiny…

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 04.03.14 14:14

Zajímavý deníček a mám smíšené pocity :)
Rozesmála jsem se když si jedla mandarinku, okurky a k tomu banán…to si musela mít chuuutě :D
Velká gratulace k Jasmínce :-* A snad to všechno všichni spolu zvládnete!
Taky bych na revers nejela domů, dny v porodnici jsou pro Tebe a mimísko to nejkrásnější v životě…jste jen Vy a poznáváte se. Já na to vzpomínám už 3.roky :)
A snad už bude u Vás jen a jen lépe a celá rodinka v pohodě :D

 
Panuška
Neúnavná pisatelka 16977 příspěvků 04.03.14 14:15

Nicméně já domů taky nešla, nejdřív jsem nemohla bála jsem se riskovat předčasný porod v 29. týdnu a když to zvládly před tím, museli i teď :nevim:

 
hrnoulek
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 04.03.14 14:17

No já mít děti takhle brzy po sobě tak si malého budu muset vzít asi i do porodnice ;-)
a ostatní kritiky pláče dcerky neber moc vážně - proč by jen dospělí měli mít patent na nějaké předtuchy, mimosmyslové vjemy apod.? já nejsem nějaká bláznivá esoterička či něco takového, ale co my víme… prostě tě potřebovala a je to
ale společně jste spát mohli, mimi by bylo rádo, že je u tebe

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19894 příspěvků 2 inzeráty 04.03.14 14:32

Gratuluji k miminki :kytka: a ke starsi dceri. Nezlob se zs moji rrakci jsem pouze uprimna. Ale tohle mi udelat me dite tak ma hold smulu. Toto je rozmazlemost a ne strach o mamu. To by nenapadlo chlapa mi to rict. Je i on rodic. Miluji sve dite sle 12h po potodu by me dom nedostal. A ani by ho nenapadlo mi to rict. Prodte bych ji nechala rvat. Ale uz dnes mi bylo receno ze jsem na syna prisna. Ale ja nesnasim nevychovany a rozmazleny deti ale je to tvoje dite a tva vychova. :nevim:

 
Navli
Neúnavná pisatelka 16631 příspěvků 04.03.14 14:36

Ahoj, rozumím ti… a i dceři, ona věděla a já bych jednala úplně stejně…s první dcerou by to nešlo, ale se synem co mám nyní bych valila taky po co nejkratší době domů… prostě jsou děti, které zmáknou ostatní a jsou takové, kdy je maminka prostě jediná. Drž se a užívej obou dvou.

Jo a na rady a názory typu: malá je rozmazlená, manžel neohleduplný, že chtěl abys šla domů nedej… není vždy to pravé nechat dítě uřvat a chtít po něm reakce málem dospělého člověka, který musí vědět, umět se ovládat a být prostě OK v jakékoliv situaci. A máš děti opravdu po sobě, takže tím víc.

Příspěvek upraven 04.03.14 v 14:38

 
ladai
Závislačka 3626 příspěvků 04.03.14 14:40

Taky nechapu a riziko ject hned domu bych si na triko nevzala pokud mala byla zvykla i 14 dnu tak by to ty 4dny uz taky vydrzela, mel se zapojit tatinek
jinak gratulace :kytka:

 
kve-tinka
Závislačka 4032 příspěvků 15 inzerátů 04.03.14 14:42

@toitoika ano pustí, existuje ambulantní porod…sice nechápu, kdo se žene domů, ale je to tak… :nevim: ;)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32336 příspěvků 04.03.14 15:59

Nemyslim si, ze by starsi byla rozmazlena, ale domu bych taky nejela. Ale nic proti tomu, ja bych se rvala o vlastni pohodli. Kdyz bylo o tebe postarano, tak proc ne.

Myslim si, ze to meli manzel s rodici proste zvladnout a vubec te nestresovat tim, ze dcera breci.

Mliko nechapu, jak se nekdo odvazi vubec komentovat. Vzdyt jsi nepsala, jak dlouho jsi se snazila rozkojit a jak. A i kdyby vubec a nechala sis pichnout injekci na zastavu laktace, tak je po tomu komu co?

 
anda.04
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 04.03.14 17:45

Zvláštní deníček. Pokud vím, že budu každým dnem rodit a mám doma další malý dítě, tak ho nedám pryč už 14dní předem. Kdybyste ji odvezli až před porodem, dala by to ty 4dny v pohodě. To že si 12hodin po porodu neměla mlíko je normální, narozenýmu mimču stačí i ta troška mleziva, která je pro něj hodně důležitá. A už vůbec nechápu přenechat starost o moje mimčo na někom jiném i kdyby to byl manžel. K miminku ti gratuluji, ale máš hodně zvláštní přístup :nevim:

 
kaackaaa
Ukecaná baba ;) 2261 příspěvků 04.03.14 17:50

Taky jsem šla domů 5 hodin po porodu, ale to jsem se rozhodla já sama, nezávisle na nikom (a chtěla jsem to tak od půlky těhotenství), pokud bych byla tak unavená jako ty, tak bych nešla. Mléko komentovat nebudu, to je každého věc. Nemyslím si, že by manžel malou nezvládnul, sice by to trvalo o něco dýl, ale malá by přestala plakat.

Jinak gratuluji k Jasmínce

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 04.03.14 17:55

@Panuška Koukám že ty jsi mě pochopila a jiné maminky které nezažili živě jenom komentují negativně děkuji moc! :hug:

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 04.03.14 17:57

@ladai V té situaci co se doma živě děla si nedokážu představit že by to zvládli a to ona tole nikdy opravdu neudělala! 8)

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 04.03.14 17:59

@Navli Díky! :hug:

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 04.03.14 18:02

@ZeLu Víš jak už jsem psala ta situace jaká byla se tu nedá popsat koukám dokonce že to tu některé maminy pochopili ale úplně skoro od základu jinak! Já si to ještě přečtu jestli to není upravované tak že by tam cyhbělo něco podstatného ale když ti doma děcko modrá a udělá ti tohle prvně a nikdy to beze mě neudělalo a s ostatními bylo OK a v té chvíli ne asi by letěla domů i jiná máma ne jenom já :)

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 04.03.14 18:11

TAK PRO UPŘESNĚNÍ VŠEM! :) Teď tu čtu že tam v té větě je napsáno že jsem vedle sebe měla JENOM (Amálku) Holky to bylo myšlené tak že mimčo jsem tam měla taky ale v době kdy tchán nebo mamka krmili a přebalovali lgicky ne! No a jinak jsem měla i Jasmínku stále u sebe. Dále tu je MLÍKO! Nevím zda jsem to v deníku o prvním porodu psala ale už tehdá před tím rokem jsem mlíko neměla a byla jsem z toho docela dost v pr… :roll: bylo mi to strašně líto a rozhodně bych si nikdy nenechala píchnout něco abych mlíko neměla nebo že se mi nechce. Prostě tvorba mlíka u mě skoro nulová :roll: :oops:

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 04.03.14 18:15

@anda.04 Tam není psané že jsem jí píchla 14dní před pryč. Před to bylo jenom pár dní a chtěla jsem jí vzít zpět ale rozjel se mi porod. Těch 14dní tam bylo zmíněných s tím že už byla jednou v kuse 14dní beze mě ale to bylo už dávno a taky to zvládla. 14dní tedy není spjato s tím porodem jako takovým! :)

 
Panuška
Neúnavná pisatelka 16977 příspěvků 04.03.14 18:42

Jo zažila jsem to sice v trochu jiné situaci ale zažila a nebylo to nic příjemného… volba jít domů na revers a ohrozit druhorozeného a nebo pomoct prvorozené. I ve školce tlačili na rodinu ať si jí nechají doma, že je nemocná. Nebyla jen to byla psychika „jen“… Sama jsem s tím bojovola po návratu z nemocnice kdy jsem dceři musela vysvětlit, že ještě do nemocnice půjdu a že se tomu prostě nevyhneme. Večer kdy jsem rodila jsem si říkala, fajn spí (i když noci před tím byla co hodinu vzhůru a nepomáhalo nic, mít jí u sebe v posteli, vedle, konejšit, nechat být, povídat si - nic) Jak začaly kontrakce spustila a nespala celou noc, ještě teď když jí vidím na fotkách kdy přišla do porodnice tak je mi jí líto jak vypadala. Nicméně domů na revers jsem nešla, zvládnout to museli… Ale současně tě chápu…

sestřičky na rizikovce mi samy říkaly, že je spousta mamin, které jdou domů z rizikovky na revers protože mají doma mladší dítě a nemá se kdo o něj postarat, já měla to štěstí že už chodila aspoň do školky a zvládala to babička, otec tehdá pracoval v praze celý týden. Zvládnout jsme museli :nevim:

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 04.03.14 19:51

@Panuška Víš já se taky musím sebe zastat protože ona i já jsme byli v porodnici na porod a ještě tam pobyli ale některé rodí doma a s porodnicí se nevidí ani z rychlíku takže myslím že jsem neudělala špatně!

Příspěvek upraven 04.03.14 v 19:53

 
Panuška
Neúnavná pisatelka 16977 příspěvků 04.03.14 20:01

To já nekritizuji, jen to bylo konstatování že u nás byla situace že jsem domů nemusela a ani mě to nenapadlo… jinak je to každého věc přesně

 
chijioke
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 04.03.14 20:36

Kdyby mi nekdo rekl, ze moje prvorozena place k neutiseni uz par hodin, tak bych ani necekala na vyreseni papiru a hnala domu. ja 22 hodin po cisari jela domu autobusem. hotovo.
peknej denicek, dite chce mamu a nemusi byt rozmazlene. :hug:

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 04.03.14 20:36

A nešlo prostě vzít starší dítě do porodnice? V té „naší“ to na nadstandard šlo. Jinak ani tak se nedivím, že jsi šla domů. Já bych šla taky, kdyby mi dítě modralo, ale celá rodina by to schytala, že mi to neřekli o tom breku hned ten první den a nechali trápit dítko tak dlouho.

 
chijioke
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 04.03.14 20:45

Sposta lidi desne slovickari, kdyby clovek mel vypsat kazdej detail tak to bude dlouhosahla story k neprecteni…proste kdo rozumi a zazil podobne tak chape o co jde…ja nevim, ze furt zensky tady rejpou…ja obcas nekam napisu neco do diskuze a X chytrolinu to sjede ve zlem…psane slovo nevyjadri pravy smysl…ale negaci si prijdou na sve vzdy…normalni matka a zena jiste najde pochopeni pro cizi pristup k veci…

 
deeni
Kecalka 457 příspěvků 04.03.14 21:24

V jiných zemích je běžné jít z porodnice po jednom dni, a není nutné zůstávat 5 dní. Já osobně, po špatné zkušenosti z porodnice a následnými psych. problémy vím, že bych volila u dalšího dítěte ambulantní porod. Autorku deníčku v tomto ohledu chápu a gratuluji k miminku :-)

 
Persefona
Stálice 86 příspěvků 2 inzeráty 04.03.14 21:42

Já nevím co tu řešíte - co by, kdyby, atd.. Natiova se prostě rozhodla jak to sama cítila, jako normální máma. Nikoho tím neohrozila a situaci takto vyřešila. Jinak gratuluji k dcerušce.

 
Levandule121
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 04.03.14 22:22

Moc gratuluji k Jasmínce a držím palce, ať tohle náročné období s oběma dítky zvládnete co nejlépe! :kytka:

Jinak tedy já vůbec nechápu komentáře. Jednak 14 měsíční dítě ještě vůbec nerozumí tomu, že s ním máma nemůže být - jakápak rozmazlenost? :nevim: A naopak bych zase neměla vůbec nic proti tomu, aby bylo dítko na 14 dní u prarodičů. Podle mě kojenci je do té doby, než mu začne separační úzkost vcelku jedno, kdo se o něj stará… A to nemluvím o novorozenci, pokud není kojený.

Já bych se v této situaci snažila zajistit si v porodnici nadstandard a vzít si ho tam k sobě, jak už tu někdo psal.

Jinak závidím, že jste si v porodnici odpočívaly. Náš starší tam hlady prořval celé noci, rozkojila jsem se pořádně až doma. V porodnici do pokoje snad každých 15 minut pořád někdo lezl, takže usnout se vážně nedalo. Odpočala jsem si 100× lépe pokaždé až doma…

 
kate02
Nadpozemská drbna 26102 příspěvků 05.03.14 01:09

Deníček zajímavej… Podle mě má autorka o kojení a jak to funguje zkreslený představy… Nikomu se mlíko netvoří před porodem (pokud teda nekojí mladší dítko), kolostrum někomu jo, někomu ne… Tím není třeba se stresovat… Mně se u druhýho prcka udělalo mlíko cca 48 hodin po porodu a byla to v porodnici spíš rarita, kterou tam vysvětlovali spíš tím, že jsem i během těhotenství kojila staršího prcka, takže mlíko prostě naběhlo rychleji… Ale 12 hodin po porodu? 8o ;) Ale tohle je věc zakladatelky… Nechtěla to s druhým dítkem řešit, nechtěla, je to její věc… Jen mi trošku vadí ty zavádějící informace, který samy o sobě nic neznamenaj, protože to tak má 99% matek a budoucích matek…

U prvního prcka se mi mlíko začlo tvořit čtvrtej den po porodu… :nevim:

Zbytek nevím, no… Asi bych taky chtěla jít za starším prckem, kdyby tak vyváděl, naštěstí byl v klidu i když do té doby a od tě doby beze mě nikdy přes noc nebyl…

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 05.03.14 12:05

Staršího bych si vzala k sobě do porodky, nikdy bych neodešla z porodnice, narozený má na mě taky právo a skrz mlíko…to má každá…bez rozdílu. I po dlouhém nekojení se to dá rozjet, musí se chtít. Prostě se mi tvůj přístup nelíbí.

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 05.03.14 12:55

@Panuška :Vidím, že děti nám dokážou pěkně zkomplikovat „život“ zrovna v tu nejnevhodnější chvíli, mám syna 18měsíců, je to maman, závislák, ale takhle mi naštěstí nikdy neřval…že bych kvůli němu musela odněkud odjet

 
Panuška
Neúnavná pisatelka 16977 příspěvků 05.03.14 14:16

Hele moje malá je a spíš hodně byla taky velkej závislák a cíťa ale taky nikdy neměla problém, ale prostě 7 týdnů je dlouhá doba a zamávalo to s ní neskutečně. O tom že děti ledasco vnímají jsem se už přesvědčila několikrát, jsou to malé dušičky a ne jen zviřátka :-D

 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 05.03.14 15:11

Je zvláštní to silné propojení mezi dítětem a matkou, jak je i na dálku schopné cítit, že se něco děje. Můj syn, v noci před porodem dcery, šel ve spánku otevírat dveře do předsíně. Ráno jsem se ptala co to v noci vyváděl a řekl, že šel otevřít Klárce(dcerka)a dcerka se ten den opravdu narodila.
Je to něco neuvěřitelného.

A dcerka mi posílala zprávy už z bříška, nejdřív to, že v bříšku vůbec je, pak to, že je holčička, i když lékaři tvrdili opak a když jsem chvilku před porodem jeden den cítila méně pohyby a bála se, tak i to že je v pořádku.

Gratuluji ke zdravé holčičce a ať to vše pěkně zvládnete :*

 
růženín
Kecalka 211 příspěvků 05.03.14 17:48

Gratulace k holčičce. z deníčku jsem nepochopila, zda jsi šla po porodu domů jen ty nebo i miminko? já mám dva kluky, jsou od sebe přesně dva roky, když jsem byla s mladším v porodnici, o staršího se střídavě starali babičky a otec, měl program a ani mu nepřišlo že mě nevidí. chce to dítě prostě nečím zabavit. o kojení tady už bylo psáno, mléko se rozjíždí druhý třetí den po porodu, bez přikládání to prostě nejde :nevim:
v porodnici jsem tedy byla dvakrát a pokaždé jsem natrefila na maminku, která se druhý den zbalila a šla se starat o mladší domů, jednou proto, že dítě mělo horečku a prášek chtělo jen od maminky a podruhé proto, že dítěti bylo smutno po mamince. matky odešly a miminka zůstala v porodnici. bylo mi těch malých uzlíčků líto. obě dvě byly ze stejné etnické skupiny… :think:

 
růženín
Kecalka 211 příspěvků 05.03.14 17:55

Jinak jasmínka je krásné netradiční jméno :-) a dočetla jsem se že máš i amálku, krásná jména

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24281 příspěvků 51 inzerátů 05.03.14 22:53

Moc gratuluji, me se malá narodila o rok drive, taky 19.2. ;) a jinak si to udelala dobre, na negativni komentare kasli, kazdy vi prd co by delal :hug:

JInak já bych na revers uz pri druhem diteti sla sama dobrovolne i s ditetem, tohle u nas drzet matku 3-7 dni v porodnici, nechapu a rozhodne to pro me nebyly ty nejkrasnejsi prvni dny, ale dny komandovani, hlidani, nevyspaní atd. a to ze strany personalu (ne vsech) ale detsky sestry hruza… bylo to, jedna rekla delejte to tak, druha delejte to jinak, tretí proč to nedelate takhle jako rekla ta čtvrtá, hruza…doma je doma ;)

 
madeto
Závislačka 2530 příspěvků 05.03.14 23:33

Chápu, já taky chtěla utíkat z porodnice za malým (tehdy 3roky)moc doma tehdy plakal chtěl se vším čekat na mě (jídlo, pití, koupaní, oblíkaní atd.)naštěstí jsem tam byla jen 3 dny, bohužel po císaři to jinak nešlo. A co se kojení týče u prvního jsem se strašně trápila, nakonec jsem kojila jen 4 měsíce a u malé jsem si říkala, že to rozhodně nebudu hrotit a nakonec jsem se rozkojila, ale jen pro to, že je to strašný žravec, ta by tak dlouho tahala, až by vytáhla i to co tam nebylo, takže se kvůli tomu kojení netrap a užij si malou :kytka:

 
sweetsecret
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 06.03.14 04:53

To zas jsou komentare :cert: at si kazda dela, jak ji to pripada spravne
Ja rodila v patek 4.20h a. m. v USA a v sobotu ve 12h a. m. jsem sla domu (porod prirozeny a vse ok),syn mel 4 roky a taky jsem se za nim tesila a prislo mi to naprosto prirozene(ikdyz dopredu jsem byla vydesena, ze to neni jak v Cesku a nezustanu 3 dny v porodnici)ale nebylo potreba, rodila jsem pres noc, syn spal, tak jsem byla taky moc rada, jinak bych zkusila privest dite do porodnice na navstevu a vysvetlit a jinak zapojit tatinka(pro tak male dite je to narocne to odlouceni od maminky)
at se vam dari :kytka: (nechapu ty negativni komentare, ocekavam povzbuzeni, pochopeni nebo radu, ale ne rypani, ach jo),kdyz se mi denicek nelibi, tak to nekomentuju

 
Ajuše
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 06.03.14 21:58

Takovou situaci bych nechtěla zažít. Myslím, že jste to zvládli dobře. Co se týče toho návratu domů asi bych to udělala podobně. Je fajn, žes mohla odpočívat a o děti bylo postaráno. Já díky pobytu v nemocnici a stresu newěla taky žádný mlíko. Nechápu, jak to může někdo hodnotit. Nejradši bych taky pár hodin po porodu odjela do klidu domova. Kéž by to u druhýho šlo.

 
natiova
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 06.03.14 23:12

@Jůlinka T. Jestli si to tu četla tak jsem nekojila ani první a měla jsem z toho i psych, problémy že jí nemůžu dát to co chci prostě to nejde

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama