Porod? Ano, byl to opravdu porod aneb jak se Gabrielek narod

Porod

Náš vysmátý porod od začátku až do konce. :) Píše se rok 2015, byl právě srpen, kdy se mi blížily termíny. Podle návštěvy z měsíce mi vycházel na 10. srpna, podle porodnice vycházel na 11. srpna a podle ultrazvuku vycházel na 6. srpna.


4 komentářů

6. srpna se nic nedělo a já si dál mohla užívat těhotenství v tropech. Jak se tak říká, konec je vždy nejhorší - to čekání, kdy to konečně přijde, je nekonečný.

10. srpna jsem byla v poradně v porodnici. Byla jsem tam jako první, takže jsem si říkala, že to bude pohodička a že to budu mít aspoň rychle za sebou. Nejdříve vyšetření, tlak, váha a pak přišla řada na monitor. Gabík opět nespolupracoval, jako vždy chrněl a ani na provokačky nereagoval. No 20 minut nic, ani kopec a monitor zaznamenal čáru rovnou jako podle pravítka.

Po monitoru jsem ještě asi 15 minut čekala v čekárně na to, až si mě zavolá doktorka na prohlídku. Hupsla jsem na kozu a ona mě vyšetřila, já stále na dva prsty otevřená. Tak mi udělala Hamiltona, sice mi přišlo, že ho ani nedělá, nebo ho odflákla, páč jsem pomalu nic necítila. Jen jsem trochu zašpinila a nic víc.

Předepsala mi další železo a já mohla jít spokojeně domů. Ještě mě objednala na 14. srpna na další monitor a na 17. srpna další poradna. No skvělé, takže se nic neděje a já asi budu těhotná až do Vánoc. No tak jsem jela domu.

Po cestě domů mi občas tvrdlo břicho, ale tak poslíčci mě trápily už docela dlouho, navíc po tom vyšetření to tak bývá.

No doma jsem padla do postele, páč mě začala trochu bolet hlava, jelikož já moc nemusím jízdy v autě, a ještě k tomu, když venku řádí tropy. Břicho mi tvrdlo stále víc častěji, ale já to s klidem přehlížela a říkala si, že to je jen po vyšetření. Ale tak mě tak napadlo, co toho využít a jít si v klidu nakoupit.

Sice do toho vedra se mi dvakrát nechtělo, ale pro sebe jsem si říkala, že bych si tak mohla trošku pomoci. No taťku jsem nechala doma i s Lukáškem, páč také si chci jednou vyrazit do obchodu jen tak sama. Když jsem přišla domů, tak jsem ani nepoužila výtah.

Tvrdnutí břicha stále nepřecházelo, ale stále jsem to přehlížela, ale napadlo mě, že když už to je takhle časté, tak bych ještě mohla znásilnit tátu, až by tedy usnul Lukášek. (Což se stejně nestalo, páč na to ani nebyl čas.)

K večeru tvrdnutí stále bylo, ale ještě mě ani nenapadlo sledovat čas, po jaké době to mám. Jen jsem dala celkem dvě teplé vany. Po vaně zůstalo vše při starém, připadalo mi, jako kdybych měla dostat návštěvu z měsíce (u které dost trpím). Kolem 20. hodiny jsem si šla lehnout s tím, že to v klidu zaspím a ráno mi opět nic nebude. Pořád jsem si říkala, že to porod určitě není a že s poslíčkama ležet v nemocnici už nehodlám.

Jenže kolikrát mi to břicho ztvrdlo a do toho ty menstruační bolesti, ale s tímto jsem ležela i před týdnem v porodnici a nic se nedělo. Takže jsem zase nadávala na poslíčky. Navíc jsem to měla ještě nepravidelné jednou po 10 minutách, někdy po 12 minutách a někdy po 8 minutách. Takže mi bylo jasné, že to jsou opět poslíčci.

Kolem 22. hodiny jsem šla na záchod a po utření jsem trochu zašpinila a měla jsem na toaleťáku krev, takže mi bylo jasné, že poslové neposlové, určitě pojedeme, abych nic nezanedbala. Taťka zavolal tchyni kvůli hlídání Lukáška, páč jsem radši chtěla mít taťku u sebe (jako kdybych to tušila).

Tchyně dorazila celkem brzo (aby ne, když to má od nás asi 10 minut :-D ). No moc se mi ještě nechtělo jet, a tak jsme v klidu ještě seděli v kuchyni a bavili se v pohodě a smáli jsme se. Já se občas teda chytla za břicho, když mi náhodou tvrdlo. Tchyně mi ještě řekla, abych si to radši počítala, ale s tím, jak jsem vysmátá, to porod určitě není, to bych měla vypadat jinak. I taťka říkal, že u porodu Lukáška jsem vypadala jako živá mrtvola.

Moc se mi nechtělo, ale kolem půlnoci jsme přeci jen vyrazili, i když jsem na záchodě už nic nezaznamenala. To tvrdnutí začalo být pravidelnější a trochu horší, ale stále jsem byla v dobré náladě a vůbec mě to netrápilo.

Do porodnice jsme dorazili kolem půl jedné. Zazvonila jsem a řekla, že jsem v termínu a mám pravidelné bolesti. Sestra přišla a vzala mě do ordinace. Taťka zatím čekal před dveřmi, jestli si mě tam nechají, anebo pojedeme domu.

Já jsem se zatím převlékla do nemocenské košile a šla za sestrou, která mi řekla, abych se nejdříve posadila na kozu a že mě vyšetří a pak udělá monitor. To, že jsem zašpinila, jsem úplně zapomněla říct.

Jen do mě sestra strčila prsty, hned je vyndala a řekla: „No krásné, už jste na 7 cm otevřená, to už budete rodit!“

V tu chvíli bych chtěla vidět svůj výraz, když jsem ji odpověděla: „To už, jo?“ No šla jsem si v klidu odskočit a oznámit taťkovi, že už tu zůstáváme.

Taťka ještě s úsměvem: „Tak co, jedeme domů? Zase poslíčci, viď?“

Ten jeho výraz, když jsem mu řekla, že už rodíme, asi nikdy nezapomenu. :-D

Monitor trval necelých 20 minut a kontrakce hezky zaznamenával. I když teda u Lukáška jsem trpěla víc s bolestmi (tak možná proto jsem si říkala, že stále nerodím). Sestra mi u každé bolesti říkala, že musím funět a prodýchávat hlasitě a ne to v sobě držet. Jenže já stále neměla potřebu bolest prodýchávat. Byla jsem pořád v pohodě, ale tak sestře to nevysvětlím. Tak jsem dělala, jak mi poručila.

Monitor skončil a sestra mě odpojila a řekla, že se jde na sál. COŽE??? To už, jo? To je teda rychlost.

Na sále jsem si v klidu vyhupsla na porodní box a čekala, až přijde doktor. Doufala jsem v doktora, co mi rodil Lukáška, a dočkala jsem se, byl tam on. V klidu si ke mně sedl a prohlídl a něco povídal sestře, aby přinesla. Píchl mi vodu a jak trochu tlačil, tak to bylo trochu nepříjemné, ale netrvalo to dlouho.

Po vodě mě nechal a odešel a že až na mě přijde tlačení, tak mám říct. Taťka byl celou dobu u mě a ještě jsme si v klidu povídali.

„Ještě jedno selfie, mamko před porodem!“

„Tak jo, no.“

Po té jedné hodině už na mě šlo tlačení, a tak přišel doktor a řekl, ať zatlačím. Hmm, tak už rodíme. Nasadil ještě přes sebe plášť a zavolal sestry, aby přišly.

Přišel ke mně a že až přijde bolest, tak mám co nejvíc zatlačit. No tak já zatlačila pořádně a už jsem cítila ten trochu nepříjemný tlak. Ještě mě doktor nastřihl. Pak ještě jednou jsem zatlačila a znovu a už jsem slyšela, že mám přestat a pak zase přidat. A pak už mě nic nenutilo tlačit a já už měla malého na břiše. Nic krásnějšího jsem v životě nepoznala, než mít miminko po narození na sobě (u Lukáška mi toto doktor neudělal).

Doktor mě pochválil, že jsem byla šikovná a krásně jsem malého sama vytlačila. Já stále nemohla uvěřit, že ještě před pár minutami jsem dřepěla doma s tím, že to nic není.

Taťka šel fotit malého a já klafala s doktorem a řekla jsem mu, že to je můj druhý porod s ním. No jeho odpověď???

„Tak do třetice by to chtělo ještě holčičku, a jestli to nebude holčička, tak vás už neodrodím!“ :-D

Doktor je prostě vtipálek, ale je strašně fajn a musím říct, že lepšího doktora snad ani není. :-)

Náš Gabrielek se narodil 12. 8. 2015 v 1:32 hodin, měl 49 cm a 3230 g. Porod opravdu rychlovka a já byla ráda za to, že jsem měla konečně přirozený porod. Sice mi sestra zapomněla napíchnout kanylu (nebo jak se to jmenuje) a ani klystýr se mi nestihl dát, ale hlavně, že vše šlo dobře a bez komplikací. :-D

Taťka se už ani tentokrát nebál malého pochovat. Prej: „Mámo, ty ani nejsi zničená, u Lukáška jsi byla víc.“

Taky kdybych rodila víc hodin, tak bych vypadala jinak. :-D

Gabrielek se krásně přisál a nechali nám ho hodinku u sebe a pak si ho sestra odnesla na novorozenecké oddělení.

Hodnotilo 28 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
viky23
Neúnavná pisatelka 15215 příspěvků 06.12.15 07:26

Az na to osloveni „tatka“ peknej denicek :palec:

 
kintly
Závislačka 3843 příspěvků 06.12.15 08:12

Denicek pekny ale ty fotky s tema maluvkama des, popravde je naprosto nechapu.

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 08:39

@kintly No tak černý puntíky má kde kdo :-)

 
kintly
Závislačka 3843 příspěvků 06.12.15 08:48

@Itchyx mlzna lepsi nedavat fotky vubec

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 09:14

@kintly Tak je to můj deníček :-) jestli se to někomu nelíbí tak hold každý má svůj názor :-) vždy se sejdou názory pro a proti :-)

 
Kytičkaaa
Extra třída :D 11300 příspěvků 06.12.15 10:04

Mě se deníček moc líbil :palec:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 06.12.15 10:24

Návštěva z měsíce a taťka :roll: :roll: :roll: hrůza děs.
Jinak hezký porod. :kytka:

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 10:27

@Izzz Tak mi mu tak říkáme taťko, nebo tati rozhodně mi to zní líp než jen táta :-) ale každý má svůj názor :-)

 
tria.002
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 06.12.15 11:46

Tatka a mamka je teda udesny.. Porad jsem premyslela, proc byl tvuj tata v porodnici, ale dobry.
Ani chvaleni nastrihu a hamiltona mi neprijde nijak v poradku, ale byl to tvuj porod, ty jsi spokojena a to je hlavni.
Gratuluji k prckovi.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 06.12.15 11:56

Při oslovení tatka mě vstávaly chlupy snad všude :mrgreen:,ale jinak pěkný porod a gratuluju k chlapečkovi :mavam:.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 06.12.15 13:01

@Itchyx nejde o tu podobu slova, ale o to, že svýmu partnerovi říkáš taťko, tati…vždyť to není tvůj táta. ale vím, že to tak někdo má, jen můj názor je, že je to naprosto příšerný

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 06.12.15 13:05

Trochu moc „páč“ na kope. Ale Gabriel je krásne meno.

 
zuzka131313
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 06.12.15 13:09

Mě stvalo to „pac“… Kvuly stylu psaní jsem ani nedocetla :nevim:

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 14:06

@Izzz No tak kdybych mu říkala jménem nebo lásko atd tak by i náš syn mu tak mohl říkat takhle mu říkam už kvůli staršímu aby věděl že to je táta a ne že se oslovuje jménem :-)

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 14:07

@zuzka131313 No tak hold po celé zemi se mluví trošku jinak na Moravě se mluví jinak a i u nás se mluví jinak, navíc já jsem na tohle zviklá a měnit nehodlám jen proto že každému se to nelíbí :-)

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 14:08

@zuzka131313 Navíc jsem z rodiny plné Maďarů a spoustu slov kdybych napsala tak by tomu pomalu nikdo nerozuměl :-) ale neva každý člověk je jiný :-)

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 06.12.15 14:34

@Itchyx jak myslíš :) já říkám manželovi jménem. synovi říkám „podívej, tatíek, dej to tátovi, táta má balón“ a syn ví, že te pán je táta :)

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 06.12.15 16:10

Píchnutí vody při skoro bezbolestným, hezky rozjetým porodu, nástřih.. ale hlavně, že lepšího doktora není :D

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 16:46

@Krrysa Tak ale já jsem měla bolesti celý den, i monitor zaznamenával kontrakce ale pro mě to bylo jako první den menstruace :-) hold ne každá má šílený bolesti a když už jsem byla dost otevřená tak nevidim problém na co by se mělo čekat??? Navíc hned po monitoru jsme hned šli rodit to mi i sestra říkala že na ten monitor jsem docela v pohodě…já ty bolesti měla pomalu celý den ale přehlížela jsem to v klidu..navíc toho doktora si pomalu každá chválí a nedám na ně dopusti u staršího syna mi hodně moc pomohl!!!

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 16:47

@Izzz Tak každá rodina to má jiné :-) já i co mám kamarádky tak to mají úplně stejné :-)

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 06.12.15 17:01

@Itchyx holt, né hold…

 
Lutonka  06.12.15 17:05

Mno, taky manželovi doma občas řeknu „taťko“,ale psát na web pro cizí lidi že chceš ještě večer „znásilnit taťku“,takto jsem se dost vyděsila 8o :lol: :lol:

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 17:11

@Lutonka No jak tak koukám tak tady na emiminu asi nikdo nechápe srandu 8o :?

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 17:13

@Krrysa Tak to pardon že nejsem světová, řekla bych že inteligent z nebe nespad :-)

 
Lutonka  06.12.15 17:17

@Itchyx Tak ona není sranda jako sranda. Ale asi jo, asi jsem nechápavá stejně jako spousta dalších uživatelek tady a autorka má patent na humor :P Mimochodem, já svůj komentář taky myslela ze srandy (všimla sis těch smajlíků?),ale to se asi nepočítá :mrgreen:

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 06.12.15 17:19

Styl deniku dost skakavy..necetl se mi dobre, nu coz, hlavneze jsi ty spokojena. At vam Gabriel dela radost ;)

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 06.12.15 17:27

@Itchyx jo,ale základní školu tady máme snad všechny.

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 17:28

@Krrysa No jistě ale chybu udělá každá :-) stačí si i přečíst noviny a hledat chyby :-) tohle fakt miluju když člověk něco napíše a hned se někdo ozve pro blbou chybu!!! Ono svět se možná zboří co???

 
popinky
Povídálka 36 příspěvků 06.12.15 17:49

Zvyklá je také s tvrdým y, ale víc než zviklá mě vyděsila poslední věta - Gabrielek se krásně přisál a nechali nám ho hodinku u sebe a pak si ho sestra odnesla na novorozenecké oddělení - to nechali nám ho a sestra si ho odnesla, on byl sestry? že si ho odnesla…ženy, děti jsou vaše od prvního okamžiku, matky a otce!

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 18:23

@popinky A co tahle věta…co takhle jít prudit někoho jiného??? Už aspoň vím proč odsud spousta holek odchází…když se tu jen dívá na chyby…a bohužel nevim jak je to v jiných porodnicích, ale u nás po porodu miminka sestry odnesou na novorozenecké :-)

 
EvkaDol
Nováček 4 příspěvky 06.12.15 18:26

@Itchyx Máte to krásně napsaný, na chytračky co tu jsou se vyprdněte. Je to Váš porod, Vaše dítě a Váš zážitek :) Mě se to četlo krásně, klidně bych si taky takle odrodila.

 
Haniiii
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 06.12.15 18:28

Nechtěla jsem reagovat, ale tohle mi nedá..Buď, prosím, v klidu. Deníček je krásně napsaný, taky čekám miminko a naopak mi tvůj přístup k porodu dodal nadhled a odvahu. Rejpalky nech rejpalkama :lol: :kytka:

 
Itchyx
Kecalka 326 příspěvků 06.12.15 18:29

@EvkaDol Děkuji :-) jj rýpalky jsou tady hodně známé ale co, na světě by to bez toho nešlo :-) moc mě to fakt netrápí, přes net je přeci jen každá chytrá :-D

 
EvkaDol
Nováček 4 příspěvky 06.12.15 18:31

@Itchyx A že se u toho čtení některých příspěvků člověk i pěkně zasměje :D

 
Chezzie
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 86 inzerátů 06.12.15 18:57

Hezky denicek, a manzelovi doma taky nekdy tatko - vsak detem rikam treba: „popros tatku“ a ne manzela, nebo Honzu… a nekdy si rikame: tatko - mamko, nekdy krestnimi jmeny… kazdy to mame jinak, a me treba vubec nenapadlo, ze sis s sebou brala do porodnice sveho otce, kdyz pises tatka.. :roll: nechapu, koho to napadnout mohlo :P

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 06.12.15 18:58

@Itchyx sorry, padlo to tu něklolikrát, i v deníčku, bije to do očí, tak ti to v dobrém píšu.

 
muffin81
Kecalka 161 příspěvků 06.12.15 19:34

Ježiš, tady je to zase samá chytrá, která rozebírá to které slovo, tu kterou pravopisnou chybu…z toho je mi na blití. Tak když se Vám to nelíbí…tak to nečtěte a ještě ta potřeba tady někoho pranýřovat…fakt ubohost.

Autorko, nic si z toho nedělej. Deníček se mi líbil…zajímal mě obsah, ne stylistický sloh. Porod ti teda závidím a pevně doufám, že můj druhý porod bude taky takhle pohodový :) Ať se máte čile k světu :kytka:

 
Lutonka  06.12.15 20:12

Tak já asi budu zase za rejpalku, ale pokud jsi, zakladatelko, tak nad věcí a názory ostatních tě nechávají klidnou, proč jsi smazala ty dvě fotky s ksichtíky? Na základě jednoho negativního komentáře? Ty mě na tom (spolu se soupisem kontrakcí) zaujaly nejvíc-bylo to alespoň originální ;)

 
Ilona225
Stálice 93 příspěvků 06.12.15 20:16

Pro me super denicek, chci taky takovy porod… Tise zavidim. Jinak ja sveho chlapa nazývám jenom TATKO a vubec me to neprijde divny. Muj tatka je pro me od chvile, kdy se mu narodilo vnouce, uz jen deda. Nerikam mu tatko, ale dedo… Myslete si co chcete… Tobe preju at Vam malej dela jen samou radost.

 
Bjoucik.15
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 06.12.15 20:45

Je to taťka? JE!! tak nešijte!! Z vlastní zkušenosti vím, že ségra mému tátovi říkala jménem, protože moje mamka mu říkala jménem! To samé u nás teď. Dcera říká manželovi zlato nebo lásko, protože to říkám já! Takže TAŤKO je úplně normální oslovení v úplně normální rodině a tak by to mělo být!
Děníček pěkný, takový porod si taky přeju 8) ;)

 
tynaterezka
Závislačka 2841 příspěvků 06.12.15 21:10

Tak lepší říkat tatko nez pan božský nebo pan užasnak..my doma říkáme též tatko pac už u dcery s ex jsem si zažila že mu říkala Petře misto táto když dítě neslyší nic jiného než jeho jmeno bude ho tak oslovovat, nevim co máte za problém, pokud se nelibilo nemuseli jste to číst :-),me se deník líbil a přeji hodně štěstí, mě porod čeká v květnu tak jsem ráda za každý pozitivní denik :-)

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 06.12.15 21:12

Gratuluji a přídávám se k holkám, které hold taky partnera někdy osloví „taťko“ :mrgreen:. Nic divného mi na tom nepřijde, spíš je komické, že se to tady tak řeší :lol: A je super, že máš ve svého doktora takovou důvěru a nenecháš se tady zviklat :palec: Krom toho nástřihu bych si přála druhý porod taky takový :)

 
Norae
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 06.12.15 21:47

Nechapu, jak muze byt zena spokojena s porodem, kdy ji po hodine odnesou dite na novorozenecke… Opravdu nechapu…

Příspěvek upraven 06.12.15 v 21:48

 
Klanel
Kecalka 239 příspěvků 06.12.15 21:54

Mně se deníček líbí :-) Jestli tam byly chyby je mi srdečně jedno, četla jsem kvůli obsahu ;) Krásný rychlý porod :-) Gratuluji k mimískovi :-)

Jinak také jsem sesmolila deník a čekám na schválení, tak se děsím toho rejpání :-D

Příspěvek upraven 06.12.15 v 21:56

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 06.12.15 23:14

„Gabriel“ krásné jméno.

 
luciana2602
Závislačka 3135 příspěvků 07.12.15 00:11

Ježiši 8o :zed: vy jste některý opravdu zlý zlý ženský :think: :zed:

Moji rodiče si před námi (a to jsme s bráchou dospělý )říkají jen "táto, mámo "přijde mi to normální :nevim: ale kazdyho vkus a názor ;) u nás to je podobně. Máme 8mi měsíční dcerku a s chlapem si pomalu jinak neřekneme. 8)

Zakladatelko, dobře odvedená prace :palec: o takovém porodu si muže nechat 99%žen jen zdát :mrgreen: Tvůj deníček se mi četl hezky. Z rejpalek si nic nedělej, PÁČ jsou to jen znuděný ženský, co nemají do čeho píchout, tak rejpou do tebe :hug:

 
luciana2602
Závislačka 3135 příspěvků 07.12.15 00:16

@Norae :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Protože si třeba potřebuje "mamka " odpočinout? Nebo miminko potřebuje trošku zahřát? ;) nevím, mně Dítě taky odnesli a byla jsem spokojená, Protože jsem porodila krásnou a zdravou holčičku. I kdyby se dělo bůh ví co, budu spokojená, Protože mám živé a zdravé Dítě :srdce:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 07.12.15 07:59

Tak to čubrim, v kolika rodinách funguje úchylárna „mamko, taťko“. To bych se manžela nemohla v noci dotknout. Ale budiž. Je doufám, že až můj syn založí rodinu, nepotká holku, která mu bude říkat taťko. :roll:
A děti oslovují rodiče jménem v určitém období, to je úplně normální, pak to přechází a říkají rodičům mami, tati.

 
Norae
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 07.12.15 08:00

@luciana2602 jo aha :D :D mamka si potrebuje odpocinout po takhe pohodovem porodu? No, ja mela poporodni anemii, omdlevala jsem, nesmela jsem vstavat, a stejne jsem mela syna dve hodiny na sobe, kdyz me prevazeli, byl u sveho taty, a pak zase u mne. Dite mi dali na bricho a nekolik hodin se ZAHRIVALO TAM! Nechapu, kde se porad berou ty predpotopni nazory, ze dite potrebuje zahrivat nekde v cizim prostredi. Ale jiste, hlavne ze mas KRASNOU holcicku :D a zivou a zdravou, jiste, potoze ono zdravi je pouze fyzicke a nic takoveho jako ziskavani imunity od matky ihned po narozeni neexistuje, ze :D ale tak ja si odpocinu, klidne at moje dite rve samotne nekde u sestricek, pohoda hlavne ze je zive :D :D :D :D

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 07.12.15 09:44

Tak toho asexuálního „taťku“ jsi mohla vynechat… :roll: do poloviny deníčku jsem myslela, že mluvíš o svém otci :nevim:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak Mončičák na svět přišel


Reklama