Porod byl rychlovka

Porod

Ale 24 hodin před? Snad zlý sen, ale spolu s prckem jsme to zvládli na jedničku. Všechno to začalo dva dny po termínu, v pátek 22. 7. Ráno jsem brzy vstala, nachystala se a vyrazila směrem porodnická ambulance na kontrolu. První problém byl v tom, že pohyby rapidně ustaly a druhý problém v tom, že monitor už vůbec nebyl dobrý.

brouček 12 hodin po porodu :-) ♥♥♥

Doktorka mě ani nevyšetřila a už mě hnala na porodní na příjem. Bylo to tak moc hektické, že můj tlak dosahoval k nebesům a srdce jsem měla až v krku. Příjem se mnou sepisovala ta nejarogantnější sestřička na oddělení a k mému štěstí jsem ji neviděla naposledy. Sepsali jsme příjem a uložili mě na rizikové oddělení, kde mě ihned poslali na přetočení monitoru a dále se nedělo nic… vlastně jo. Další monitor ve 3 odpoledne a tím to celé haslo :-/ Celý den jsem nevěděla, co se mnou bude.

V sobotu ráno (dopoledne) přišla vizita a jedna hodná paní doktorka byla ochotná mě večer odeslat na vyšetření na porodní. Během dne mi natočili pár monitorů (které nebyly nic moc) a večer před 8 hodinou jsem ťapala na sál s tím, že mi zavedou tabletku. Jenže nález byl na dva prsty volně, tak mi ta stejná, hodná paní doktorka udělala Hamiltona. Ach bože, už nikdy víc :-( Jen co jsem slezla z kozy, okamžitě mě chytly silné bolesti po 5 minutách… no horor. A takhle to trvalo hodiny. V 9 hodin jsem šla na další monitor na rizikovce, po kterém mě sestřička poslala spát (hahah,a bolesti silné po 10 minutách a prý spát). O půl 12. v noci mi přišla píchnout injekci na uvolnění porodních cest a na spaní a ve 12 jsem šla na monitor, který byl sad nejhorší ze všech, tak mě ještě v 1 ráno táhli na UZ. Naštěstí bylo vše v pořádku :-) Tak jsem zdárně probděla a prodýchala celou noc.

v neděli ráno přišla opět vizita, tentokráte s jiným doktorem a ten řekl, že mě nechá, zda se bude něco dít nebo ne. Přísahám, že v tu chvíli jsem ho proklínala do všeho možného :-/, během poledne bolesti drobet ustaly. Dalo se to rozchodit a zvládnout, ve 3 jsem šla na monitor, kde se mi ty bolesti opět krásně opět rozjely. Od 6 večer už byly zase po 5 minutách a dost silné (na mě), tak jsem o půl 8. šla za sestřičkou, ať mi natočí monitor, že už to bolí a její odpověď? „Nebrečte, vždyť jen rodíte?!“ No, upřímně bych jí dala pěstí! Natočila monitor (moje bolesti dosahovaly 70-80, na mě až dost silné, ale podle sestřičky bolesti, které se dají vydržet) a řekla mi, abych si vzala andělíčka a nejnutnější věci, že mě pošle na porodní, tak „prý“, kdyby si mě tam nechali…

Kolem půl 9. jsem došla na porodní… sepisovali příjmy, takže na kozu jsem se dostala až kolem 9. a ejhle, nález na 5 cm a už jela blesková příprava. Nejprve klystýr, lepší věc jsem v tu chvíli nezažila, tak se mi ulevilo, ale bolesti byly pořád stejné. Jen tu vodu v sobě udržet byl úděl… a pak mě polil pot. Když si pro mě přišla ta úžasná arogantní sestřička, co se mnou v pátek ráno sepisovala příjem :-/, vzala mě na pár minut do sprchy a už mě táhla na kozu. Šup na monitor a při kontrakci ve 21:45 píchla vodu… ty bolesti? Nesnesitelné a nedýchatelné. Ale to jsem netušila, že to půjde ráz na ráz. Během půl hodiny do mně museli zavést sondu, protože se maličký ztrácel na ozvách při vrcholu kontrakce… a v půl 11 už jsem měla šílené tlaky na spodek, a když jsem to té „milé“ sestřičce řekla, její odpověď zněla: „ještě netlačte nerodíme“. Pak ji napadlo si vzít rukavici a podívat se na nález a ejhle hlavička. 3 kontrakce, pár zatlačení a ve 22:56 byl Damiánek na světě. Jednou obmotanou šňůru kolem krčku, nepomačkaný a krásný s váhou 3800 g a 51 cm :-)

Takže 24 hodin před porodem byl mazec, ale zato jsem si to vynahradila při porodu :-) A hlavně po něm… minimální šití a vše perfektní.

Přeji všem těhulkám takovou rychlovku, jako jsem měla já a lepší přístup PA :-) Mimochodem, byl to můj první porod :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 04.08.11 07:27

krásně napsaná ale taky sis užila dost mě trápily 12 hodin a pak jsem měla SC .hodně štěstí do života Damiánkovi i celé vaší rodince :-)

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 04.08.11 07:36

Ahoj, gratujuji, vím, o čem mluvíš, já rodila necelých 10minut, za to jsem si vyžrala těch 25hodin před tím:-D Ale kdybych neměla křížové bolesti, nebylo by to tak hrozné. Každopádně to stálo za to a rychle jsem na tu bolest zapomněla:-D
Ještě jednou gratuluji k Damiánkovi! :kytka:

Příspěvek upraven 04.08.11 v 07:36

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 04.08.11 08:30

Ahojky, moc ti gratuluji, zvládla jsi to bravurně.. :potlesk: :hug:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 04.08.11 08:53

Evelin já jsme netušila,že se dá rodit s omotanou šnůrou kolem krku spontálně,,já byhc tě brala na císař,kdybych věděla že se ztrácí… :cry: :roll: :andel:
ale ještě že je v pořádku a ty taky :huban: :kytka:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 04.08.11 11:01

moc pěkně napsané jen ten přístup by se mohl zlepšit

 
Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 04.08.11 11:48

Evellin, pěkný deníček a pěkný porod :palec: Až teda na to, co tomu předcházelo… :-? A nebyla ta milá PA s přízvukem? Tu bych nakopala do zadku hned :cert:

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 04.08.11 12:27

verus myslim,ze ne… byla to takova blondyna… :roll: co ma pocit,ze zna cely svet :zed:

 
žirafííí  04.08.11 22:02

krásné, gratuluji k miminku :kytka:

 
vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 05.08.11 10:13

Evellin,
tu "hodnou "PA jsem měla na příjmu u třetího porodu a tu bych kopla někam :twisted: . Naštěstí jsem jí viděla naposled, pak už to bylo dobrý. Hlavně, že je malý v pořádku a nakonec to bylo hoodně rychlé :palec: .
Gratuluji k miminku, ať ti dělá radost :hug:

 
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 05.08.11 12:40

Evelin gratuluji k Damiánkovi. :hug: :srdce: :kytka: Tu „příjemnou“ sestřičku jsem měla taky na příjmu a vím, jak byla moc milá :poblion: :cert:

Hlavně že porod byl pak už rychlý a Damiánek byl v pohodě… :andel: :srdce: :kytka: :andel:
ale ta šňůra kolem krku a že se ztrácel, to bych se asi hodně bála a hodně ptala, proč a jak a kdy a tak… ale vím, že v té chvíli to asi nešlo… No hlavně, že je Damiánek a ty v pohodě :srdce: :-)

Přeji hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky rodinko :hug: :-) :kytka: :mavam:

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 05.08.11 15:02

vyky děkuju :hug:

lisacku to by takovy fofr,ze jsem se dozidala tyhle veci az po porodu… a ty monitory nebyly dobre uz predtim… :roll: hlavně,že je zdravy :hug:

 
kači31
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 05.08.11 19:37

tak nějak jsem si říkala, no doufám, že to nejsou zážitky z Budějc, kam jdu rodit za pár dní já.. no potěš, co mě čeká…
hodně štěstí s prckem, ať se vám daří!

 
MarkyM
Závislačka 4493 příspěvků 06.08.11 11:16

Evellin a jaký doktor tě rodil?

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 07.08.11 14:37

kaci jojo presne rodila jsem v Budejcich :lol:

Marky to ti presne nepovim,pac to nevim,ale byl to mladej blondak.. a jedine co udelala bylo,ze vytahl maleho a zasil me.. takze rychlovka :-)

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 12.08.11 18:11

Krása a krásný chlapeček :palec: ,taky se už na toho našeho prcka těším :srdce: :dance: Hodně zdravíčka přeji :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama