Porod císařským řezem

Porod

Chtěla bych se s Vámi podělit o poslední konečnou fázi mého úspěšného těhulkování. A tou je porod. Pro menší komplikaci proběhl císařským řezem.

Pár minutek po porodu...
2 komentáře

Tak a je tu den D. Den 18. 5. 2011. Probudím se a mám strach jaké to bude. Spousta holek mi říkalo, že to po císaři hodně bolí. Některé dokonce i prý hrozně bolela hlava. Mám nakázáno nic nejíst a do nemocnice se dostavit před 7 hodinou. Přítel si dá kafčo já dobalím poslední věci do své tašky. A výtahem pomalu sjíždíme do přízemí, kde vycházíme ven a nasedáme společně do auta a odjíždíme do porodnice. Můj strach se zvětšuje. Přítel ač se mě snaží uklidnit je snad více vystrašenný než já.

Tak a už jsme na místě. Vstupujeme do budovy porodnice a výtahu mačkáme číslo 3, které nás přiveze před porodní sály. Tak a stojím před dveřmi a mačkám zvonek. Naskakuje mi husí kůže. Ozve se sestřička a já ji hlásím, že jdu na plánovaného císaře. ZA chvíli vykoukne řekne at jdu dál. Vezme moje věci a já jdu dovnitř v domnění, že se pak ještě stihnu s miláčkem rozloučit. Sestra mě zavede do místnosti, kde jsou skříňky. Řekne mi, ať se svléknu do naha, věci uschovám do skříňky a jdu za ní. Tak a už jsem na vyšetřovně. Tam se mnou sestra i lékařka sepíší veškeré papíry. Lékařka mě ještě vnitřně vyšetří… a říká otevřená na dva cm. Jinak vše v pořádku. Vojtík stále otočený koncem pánevním dolů. Pak přijde sestra, odebere mi krev a napíchne flexilu do ruky. Pak přijde další sestra a vyholí mě, protože já už jsem to nějak nezvládala, se tam dole holit.

Za okamžik přijde další úplně jiná sestra a ta mě zapne na monitor. Jak tam tak ležím, na tom monitoru poslouchám srdíčko malého. Běhají mi hlavou myšlenky, jak se budu loučit s přítelem, že určitě budu plakat. Mno, přijde sestra, odpojí mě od monitoru, změří tlak a řekne, ať si schovám občanku a kartičku pojištovny a klíček odevzdám na recepci. Tak to vše udělám a za chvíli na mě houkne zřízenec, tak jdeme. Já na něj kouknu. Cože? Kam jdeme? Mno, pojďte za mnou. Přijdeme na sál. Kolena se mi začínají klepat, ne zimou, ale nervozitou. Za chvíli bude ten můj šmudla na světě a já se ani nestihla rozloučit s přítelem. Takže starosti z toho, že budu plakat byly zbytečné.

Zřízenec mi podá zelenou čapku, já si ji nasadím. A teď mi sestra říká, ať se pohodlně uložím na stůl. Pomalu si lehám… mé myšlenky jsou nepopsatelné, nemůžu uvěřit, že už je to tady. Do ruky my připojí kapačku, paní anestezioložka se mě ještě jednou zeptá, jak chci uspat. Jestli celkově nebo epiduralem. A já, protože jsem na ten epidural slyšela povětšinou záporné věci, chci celkovou narkózu. Začíná se mi klepat levá ruka. Sestřička se mě ptá, jestli je mi zima. A já, že ne, že jsem jen nervózní. Tak mi začali potírat břicho nějakou hnusnou smradlavou žlutou dezinfekcí. Za chvíli přijde další sestra a ta říká… teď vás zacévkuji, bude to nepříjemné. Můžu říct, že jsem o tom zavedení cévky ani nevěděla… žádná bolest, žádné štípání prostě nic.

Na obličej mi dávají masku a říkají, jdeme spinkat. Chvíle napětí… a už spím jako dudek. Operace začala přesně v 8:00 hodin. V 8:24 hodin se narodil můj synek Vojtíšek s porodní váhou 3530 g a s 50 cm. Já se probouzím… ptám se, jestli je to opravdu kluk… Z dálky slyším přítele jak mi děkuje a dává mi pusinku. Jsem hodně ospalá… skoro nevnímám, ale nic mě nebolí, to je zvláštní. Po pár hodinách se vzbudím. Dokonce mi přivezly i Vojtíka ukázat a poprvé mi ho přiložili na kojení. Čekám bolest, ale ta nepřichází… večer se za mnou stavuje přítel… povídáme si a rozplýváme se nad naším Vojtíškem. Sdělujeme si zážitky a jsme oba dva ti nejštastnější rodiče :-)

Závěrem bych chtěla říct, že císařský řez byl pro mě procházka růžovým sadem. Nic mě nebolelo. Nejhorší ale bylo vstávání po císaři. To bolelo, ale dalo se to v klidu vydržet, nic hrozného. Celková má rekonvalescence byla úžasná. Ve středu o půlnoci jsem poprvé vstala z postele. Ve čtvrtek ráno jsem si už zašla sama i na wc. A odpoledne jsem už dokonce jezdila za svým Vojtíškem sama o patro výš, protože sem byla ještě na pooperačním pokoji. Takyj sem měla ten den 2 návštěvy, se kterými jsem jela taky o patro výš, ukázat Vojtíka. Takže si myslím, že pohoda. Ve čtvrtek jsem už ani nechtěla nic na bolest… Protože jak říkám, mě nic nebolelo… Takový porod bych přála každé z vás, které budete mít císařský řez. Vše aby se rychle hojilo a bylo to bezbolestné jako u mě :-*

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.06.11 08:09

díky za povzbuzující deníček, za dva týdny mě to taky čeká, akorát já chci epidurál aby jsem miminko hned viděla :hug:

 
cassy
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 2 inzeráty 09.06.11 08:40

Marti, gratulace k Vojtíškovi a závidím, jak krásně jsi to ustála. :potlesk: :palec:
Jsem zvědavá na sebe za dva týdny. :roll:

 
kyblicek
Echt Kelišová 9624 příspěvků 09.06.11 08:50

marti ještě jednou gratuluji já říkám že lepší je přrozený porod protože je to krásnej zážitek ale je se z cisaře taky rychle vzpamatovala ještě ten den jsme si chodila sma už na záchod všechno vstávání bolí ale pak je ot už lepší a lepší me jen asi 5 měsícu bolela ta jizva když jsme na ni šáhla jak mravenčení ale jinak dobrý

 
žampion
Závislačka 3436 příspěvků 09.06.11 08:52

gratulace obrovské. Taky jsme byly císařem, já měla epidulár, abych malou hnedka viděla a nebolelo mě vůbec nic :dance:

 
Tasemnice
Ukecaná baba ;) 2397 příspěvků 09.06.11 09:02

Děkuji moc za opravdu povzbuzení,protože mě císař bohužel taky čeká.Jinak,máš to opravdu moc hezky napsané a gratuluji k Vojtíškovi.Ještě jednou moc díky :kytka:

Příspěvek upraven 09.06.11 v 09:04

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 09.06.11 09:29

Velká gratulace k chlapečkovi i ode mě! :kytka:
Já rodila císařem dvakrát. Poprvé v celkové anestezii, což se mi nelíbilo, protože mi to důležité uteklo. Po druhé ve spinálce a byla jsem moc spokojená. Mimčo jsem hned viděla a za chvilku mi ho přinesl manžel. Bolest byla po prvním císaři větší, ale dalo se to vydržet (co by člověk pro to malé stvoření neudělal).
Maminky, které mají plánovaného i neplánovaného císaře se opravdu nemusejí ničeho bát. :hug:

 
Katýsek81
Povídálka 32 příspěvků 09.06.11 09:29

Tak to ti moc gratuluji, že to pro tebe byl takový krásný zážitek. Já měla císaře dva, oba plánované a jsem ráda, že víc dětí neplánuju. Taky pro polohu koncem pánevním, obě holky :wink: Mě teda jizva bolela pekelně, měla jsem epidurál, takže jsem byla vzhůru, u obou porodů byl se mnou manžel. Jinak mi bylo špatně po epidurálu, jizva bolela pekelně, bylo mi na zvracení a tak. U obou porodů, u toho druhého to bylo ještě horší :pocitac: Jsem ráda, že to mám za sebou, přežila jsem to, ale dodnes mě moc mrzí, že nevím jaké je to rodit přirozeně…

 
DaiquiriQ
Kelišová 6299 příspěvků 09.06.11 10:19

Nooo, tak až na pár detailů okolo postupu jsem to měla úplně stejné…Luki se narodil 19.5., ale já byla v epidurálu :mrgreen: A taky tvrdím, že jsem měla pro mě nejlehčí porod…ve čtvrtek 13.27 se malý narodil a já v pátek odpoledne už lítala po porodnici jako nic… :lol: Přála bych takovou rekonvalescenci všem…ale věřím, že to je hodně v hlavě, vůbec jsem si nějakou bolest a problémy nepřipouštěla…Na bolest jsem si řekla o injekci pouze ve čtvrtek po zákroku a v pátek ráno o kapky Algifen…opravdu bych takhle mohla rodit pořád…

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 09.06.11 10:28

ahoj, gratuluji !
take sem nic necitila, vubec zadna bolest :)
ja mela tedy do patere umrtveni, tam kde sem byla ani narkozu nedavaji, jen kdyz je akutni cisar. bla sem rada, nic sem necitila vubec zadny tlaky, tahy nebo tak neco. ani ta injekce nebolela, tak vy co vas ceka cisar nebojte se, je to v klidu :) :kytka:

 
valentinecz  09.06.11 11:09

I císař je věc individuální. Rodila jsem neplánovaně díky komplikacím v celkové anestezii a ne že bych se plazila po operaci v předklonu, ale nic příjemného to nebylo. Na bolest jsem nic nechtěla, potřebovala jsem vědět jestli a o kolik se to den ode dne lepší. Na pokoji se mnou byla ale dívčina, která se bez oblbováků celou hospitalizaci neobešla. Takže jde to, ale zázraky bych nečekala. Je to přeci jen operace. :roll:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 09.06.11 11:41

děkuji za gratulace… já pokud bych měla rodit znovu císařem… taky bych si nechala epidurál :wink: Už bych se nechtěla okrást o ten zažitek vidět mrnouska jako první :wink:

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 09.06.11 11:53

krásný porod a já jen tiše závidím :oops:

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 09.06.11 11:54

taky gratuluji k Vojtíkovi :-P taky jsem rodila císařem,sice neplánovaně a v celkové anestezii a ten první den to bolelo,jak čert :cry: ale potom už se to dalo vydržet,jen to vstávání bylo hrozný :cry: rodila jsem v neděli a ve čtvrtek už jsme šly domů,pěkně se mi to hojilo to bylo na tom snad to nejlepší :-D jen mě mrzí,že jsem malo neviděla hned,jak ji vyndali :cry:

 
Uncle
Kecalka 387 příspěvků 09.06.11 13:03

Gratuluji k Vojtíkovy :kytka: taky jsem měla císař. řez tedy neplánovaně po 21hodinách porodu ale mě se to líbilo celý a rekonvalescence jako u tebe pohodička :) malýmu je 7a půl měsíce :) taky bych to všem přála takovou pohodu a taky si myslim jak je výše napsané že je to celé o hlavě :palec: :palec:

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19470 příspěvků 09.06.11 16:27

Gratuluju!!!
i já rodila SC a hned dvakrát jednou v celkové neplánovaně a teď před 3týdny plánovaně ve spinálce. V podstatě po ani ne týdnu jsem se cítila naprosto fit, takže i já na operace i rekonvalescenci vzpomínám v dobrém

Příspěvek upraven 09.06.11 v 16:28

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 10.06.11 07:51

Gratuluji k malému :palec: .Nejde ale paušálně říct,že je to o hlavě :lol: já se nebála,těšila a můj zážitek tak bezva nebyl.Cítila jsem tahání,tlaky,bo­lest.Po operaci mě to bolelo ne že ne.Neidalizujme si to!Je to operace a je naprosto normální,že to bolí.Jeden den jsme měla injekce na bolesti a druhý den večer prášek na bolest,třetí jsme se obešla již bez analgetik.Ale neznemená to,že by mne to nebolelo a běhala jsme jak laňka.Ani náhodou.Ovšem neznamená to,že by se ty co je to čeká měly bát.To ani náhodou.Ale aby do toho šly s naivní představou,že jde o bezbolestný porod?!!!!To snad ne!!!OMG.Není nad přirozený porod holky!Hodně zdravu všem a zdravá miminka :palec:

 
H.á.ň.a1
Kelišová 7014 příspěvků 10.06.11 13:03

tak podobný zážitek jsem měla taky. Možná až na ten rozdíl, že já se na porod neskutečně těšila, vůbec jsem se nebála a div jsem doktory nepopoháněla k větší aktivitě. Jistě, že to bolelo, ale vše se dalo v pohodě vydržet, zvednutí po operaci sice trošku hukot, ale ten výsledek za to stojí. Čekala jsem to o dost horší.
Po naší náročné cestě k miminkům to byla krásná sladká třešnička na dortu.
Císař proběhl v celkové anestezii, epidurál ze zdravotních důvodů nehrozil a manžela tam stejně pustit nechtěli, čekal v předsálí.
Jediné co mi kalilo nadšení bylo to, že miminka, ač byla naprosto v pořádku, jsem viděla až 3.den. Dřív mě k nim nepustili, prý až naberu dostatek sil. Děti byly o 2 patra níž a je fakt, že tu štreku přes dlouho chodbu k výtahu a další dlouho chodbu k miminkům bych asi dřív nedala, ač jsem si to myslela.
Jizva se hojila parádně, už druhý den po operaci jsem spala na břiše. To byla taková úleva po dlouhých měsících. Občas se mi zdá, že je místo po řezu necitlivé a mravenčivé, ale to je to nejmenší

a ad přirozený porod. Nejsem žádná cíťa, ale po rozhovoru s primářem porodnice, kde jsem rodila, bych do něj s dvojčaty nešla ani náhodou. Již ve 30.týdnu mi tvrdili, že se nemůžou otočit. Náš mladej se otáčel ve 37+0 což byl den porodu. A primářova slova na otázku jak ho udrží, když se první miminko narodí a on bude mít víc prostoru ke korzování v břiše? „no bože, tak při nejhorším půjde jeden normálně a druhý císařem“ V tu chvíli bych primáře zastřelila. Protože v téhle porodnici je dost věcí tak trošku „na hlavu“ u dvojčat dělají nástřih automaticky a představa sešití dole i nahoře nic moc. No prostě pro dvojčata, z nichž je jedno hodně aktivní, občas až cholerický :wink: je císař ideální

Příspěvek upraven 10.06.11 v 13:10

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 10.06.11 16:03

Mno nefímmm já si nemyslím, že bych to idealizovla… ale mě to opravdu nebolelo… Ani po operaci… jak říkám jediná bolest byla při vstávání z lůžka poprvé… která se dala vydržet.. a pak samozřejmě s každým vstáváním se to zlepšovalo! Já opravdu necítila ani pooperační bolest… a pak ani prostě nic nikdo tam ale ze mě nechápal… já opravdu druhý den už si jezdilaa za malým nahoru na odd. novorozenců. Prostě nefímm možná je totím že mladý organismus toho snese víc amožná mám sníženný prách bolestivosti… co já vím :nevim:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 10.06.11 16:04

A co se týká analgetik ty sem měla pouze jen v den co m operovaly! Jiank už ne… :wink:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 10.06.11 21:14

A pritel nemuze byt u porodu cisarem? Ziju v zahranici a tady je to normalni, takze nevim:
Gratuluju k miminku:)

Jinak ja jsem taky mela super cisar, v patek rano jsem rodila a v nedeli na obed jsem sla domu a ted po 18 mesicich uz jizva neni ani videt. Rozhoduju se co pri pristim a asi zase vyberu cisar abych se nepotrhala:)

Příspěvek upraven 10.06.11 v 21:16

 
34blondie
Stálice 86 příspěvků 11.06.11 15:28

:

Příspěvek upraven 06.07.11 v 23:27

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 11.06.11 19:49

podívej on to má opravdu každý jinak… já to měla fakt v poho

 
oggyaozzy
Závislačka 4765 příspěvků 12.06.11 00:16

Já rodila sekcí po 24 hodinovém nepostupujícím porodu, odteklé vodě a kontrakcích - v celkové narkoze. V tu chvíli jsem byla vděčná. Ale mega hrůzný zážitek, který si pamatuji ještě tři roky po porodu bylo, že jsem se jim po převozu na JIP probudila dřív,než jsem měla, resp. jsem měla asi špatně nadávkovaná operační analgetika, a s očima zavřenýma dozvukem narkozy jsem cítila tu nejhorší bolest v životě,jako když mi někdo trhá vnitřnosti zaživa… Křičela jsem,ať mi něco píchnou, ležela na mě taková drobounká sestřička a snažila se mi rychle něco dát do žíly, jenže mě ze sálu dovezli s vypadlou kanylou, takže mi musela zavést novou… Pro mě nekonečná doba,i když to možná byly třeba jen 2-3 minuty… A to si hlava jen tak nesrovná,bohužel.. Po dvou hodinách jsem se pak probudila do relativní pohody, vstávání docela mazec, nejsem omdlívací typ,al etady jsem 2× měla co dělat… A jizvu mám bohužel zhojenou keloidem, takže teď v druhém těhu už se o mně mluví jako o Té s Tou jizvou… Takovej hnus tam asi dlouho neměli… :-?

Příspěvek upraven 12.06.11 v 00:17

 
Kataska
Stálice 94 příspěvků 12.06.11 16:01

Díky za toto téma. SC rodím za dva týdny a samozřejmě hltám všechny informace. Jsem ráda, že většinou je to v pohodě. Taky si nemyslím, že budu běhat druhý den jak laň, ale spíš mi jde o to, abych nebyla nějaká ubrečená trapka a hlavně abych se dokázala postarat o prcka. Rodím v Kadani, což je dobrá nemocnice, tak snad se všechno povede. Taky bych raději epidural, aby mi nic neuteklo :roll:

Příspěvek upraven 12.06.11 v 16:02

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 12.06.11 17:31

Mno jak sem již psala víše… každý to má jinak… jednoho to bolí mín jednoho víc… ale nesesitelnou bolestí bych to nenazvala… já druhý den opravdu byla bez bolesti víceméně…opravdu mě bolelo jen než sem se rozešla :wink: ale den ode dne to bylo lepší :wink:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 12.06.11 17:56

Marti, krásně napsané, pro někoho povzbujucí, u mě vyvolávající závist :oops:
Taky jsem měla SC, akutní po 37hodinách… A má rekonvalescence byla tragická, já „porodila“ v 18:04 v sobotu, a v neděli v 10:00 už mě nutili vstát a jít sama na záchod :-? Jinak já jsem byla schopná se normálně pohybovat a tak až těch 12dní po porodu. Jinak co se týká následků, doteď mám zablokovaná záda, asi pozůstatek narkózy :roll:

Mno, každopádně gratuluji :kytka:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 12.06.11 19:50

děkuji… :wink:

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 12.06.11 22:08

Moc moc gratuluju ke krásnému Vojtíškovi :kytka: :potlesk:
Já rodila CS z důvodu špatných ozev malého a hodnotím tento zážitek jako nic moc. Přežít se to dalo, ale že bych byla hned jako rybička to ne.
Dovoluji se ohradit, že je v hlavě, zda se cítí maminka super nebo ne.
Já se císaře nebála, byla jsem v pohodě, vlastně ani bolesti jako takové se nebojím a nepomohlo to. A to prý dost vydržím dle známých :mrgreen: .

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 12.06.11 22:24

Děkuji… no jak říkám ono souvisíí všechno se vším… ono určitě něco hraje věk a taky jak Vám to udělají a jak moc je člověk citlivý… já taky nebyla v ten čtvrtek jak rybička, ale v klidu mě už nic nebolelo… jen při vstávání a než sem to rozchodila… ale bolest byla úplně snesitelná… kdybych to měla srovnat s operacemi co sem prožila se zubama… tak tohle to je procházka růžovým sadem… takže než jít na další operaci se zubama raději budu takhle rodit císařským řezem :wink: A můžu klidně říct, že to vstávání s postele mě bolelo, jako menstruační bolesti. A to jenom než sem vstala a udělala s 10-15kroků. Já opravdu si nevymýšlím a píši to tu popravdě… Ale každý sme jiný je lepší vždy očekávat to nejhoršíí a pak výsledkem budete mile překvapeni :wink:

 
H.á.ň.a1
Kelišová 7014 příspěvků 14.06.11 12:47

Loki01 v porodce, kde jsem rodila já být u porodu nemůže, ale ve spoustě porodnic to umožňují

Holky komplikace nepřeju žádné, ale žel buďme realistky, vyskytnou se všude, že?
Pokud blbě nadávkují narkozu, bolet to musí, to není divu a po několika hodinách porodu a pak až císař, tak to je tělo tak vyšťavený, že má na bolest nárok. Nemá kde brát sílu.
My ty „šťastné“ z plánované operace jsme to měly přeci jen snažší

 
Girly
Kecalka 316 příspěvků 14.06.11 21:17

Díky za pozitivní deníček. Za necelých šest týdnů se chystám na plánovaný císařský řez, a tak díky, že ses podělila o dobré zprávy :palec:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 14.06.11 21:46

Není zač :palec: Ale jak tu holky píšou nemusí to být pravidlo… Lépe se připravit na nejhorší :wink:

 
Brokianaa
Závislačka 4442 příspěvků 15.06.11 21:38

Souhlasím… Mi bylo taky skoro celou dobu špatně, na omdlení, bušilo mi srdce a cítila jsem jak se mi hrabou v břiše:-( Ale dalo se to přežít a šla bych do toho znovu. Co bylo potom už je věc druhá - nečekaně se mi narodil syn s DS takže po tom porodu jsem byla hodně na tom psychicky špatně a jen jsem brečela, takže tu fyzickou bolest jsem až tak nevnímala. Ale v noci jsem si musela zazvonit o Dipidolor, protože jinak už bych se asi zbláznila. Jizva mě bolela asi tak tři měsíce, ale analgetika jsem užívala jen asi 2dny a doteď (14 měsíců) necítím oblast kolem jizvy. Ale to jsou jen ty negativa, ty jsou i u normálního porodu. I když musím říct, že kdo měl osobní srovnání tak většinou volí za lepší spontánní porod. Tak snad jsem budoucí mamky nevylekala…Mě pravděpodobně taky někdy do budoucna čeká další SC - bát se budu, protože vím do čeho jdu,ale už ne tak jako předtím..A hlavně pak příjde to úžasné miminko, které vše vynahradí:-)

Příspěvek upraven 15.06.11 v 21:40

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 23.08.12 22:05

Mno já ted po roce od tohoto císaře mám neviditelnou jizvu a vše úplně v pořádku :palec:

 
z1908
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 12.04.15 04:59

Ja rodila planovanym cisarem. od lekare jsem se nechala naverbovat do epiduralu, ze mi pak hned daji maleho. byla to chyba. citila jsem jak me siji, ale dost bolestive. priste jedine celkova narkoza. a velmi me bolelo asi jeste 3 mesice misto vpichu epiduralu a obcas boli dodnes, rok a 4 mesice po porodu.ono je ale asi tezke odhadnout davku, protoze kazde telo reaguje jinak.

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 12.04.15 11:57

@z1908 To asi ano… no uvidíme, jak to bude ted třeba budu rodit normálně a pokud ne rozhodnu se nějakým způsobem jestly epi nebo celkové :-) Každé má své pro a proti…

 
Jitus.Slavickova
Závislačka 4800 příspěvků 12.04.15 17:07

Chvilku jsem si rikala ze popisujes muj porod :)preju hodne stesticka :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama