Porod Davidka a potíže kolem něj

Porod

Začalo to v září 2010, kdy jsem nedostala menstruaci. Tak jsem si šla koupit těhu test a objevily se tam dvě //. Jupííí, byla jsem šťastná jako blecha a brečela jsem štěstím.

Davidek po narození

v inkubátoru,na kyslíku :(
1 komentář

tady se mu něco nelíbilo,to mě by se taky nelíbilo :)

poprvé u maminky :)

:)

Davidek na intermediálce

tady jsem poprvé přebalovala :)

a porpvé Davidka krmila :)

už spolu na pokoji :)

Davidek konečně doma :)

doma :)

kuk :)

Davidek po narození 2011 a v roce 2012 :)
2 komentáře

drak náš :)

Hned jsem to řekla příteli, ale ten radost neměl a hned chtěl, ať jdu na potrat, že máme ještě na miminko čas. Já jsem mu řekla, že na potrat prostě nepůjdu a že si dítě nechám. Potom jsem zašla ke své Dr., aby mi těhotenství vyvrátila, nebo naopak potvrdila. Těhotenství mi potvrdila, byla jsem v 7 tt :) a TP jsem měla mít 18. 5. 2011.

S přítelem jsme spolu nebydleli, takže jsme to museli pak nějak vyřešit a hlavně říci rodičům. Když jsem byla u nich, on bydlel s rodiči, tak jsme jim to oznámili a také mi to vymlouvali, ale říkali, že je to naše věc. Mým rodičům jsem to řekla až v 5. měsíci. Rozčilovali se, že jsme mladí, že nemáme peníze a své bydlení. Nakonec jsme to vyřešili tak, že jsem se odstěhovala k příteli a jeho rodičům.

Těhotenství pro mě bylo do 5. nebo 6. měsíce hrozné, pomalu jsem nemohla nic jíst, protože pak jsem hned letěla na wc zvracet. Chystali jsme pro malé věcičky, většinu jsme měli po známých, takže to bylo fajn. Až v 32. tt. se miminko ukázalo na UTZ, a tak jsme se dozvěděli, že čekáme chlapečka, vybrali jsme mu jméno David :) Ve 37+4 tt jsem šla na kontrolu k Dr. na ozvy a něco se mu nelíbilo, že má malý asi nějaké problémy, tak mě hned poslal do porodky, aby mě na den, dva přijmuli na pozorování.

Jeli jsme domů, dobalila jsem si tašku do porodnice a hned jsme vyrazili. V porodnici jsem vypsala papíry a dali mě na pokoj ke dvěma maminám. Další den jsem šla na ozvy a vše se zdálo v pořádku, tak jsme doufala, že mě snad druhý den pustí domů, když bude vše ok. Ráno mi udělali ozvy a ještě, že mi udělají oxytocinový zátěžový test. Na testu se sestře něco nelíbilo, a tak zavolala doktora, ať se na to koukne. Poté mi řekl, že má Davídek problémy s dýcháním a že se hned musí udělat císařský řez, jinak by ve mně mohl malý umřít :(

Hned jsem rozbrečela, že nechci ještě rodit a hlavně ne císařem, ale nedalo se nic dělat. Tak jsem napsala příteli, ať přijede, že budu dnes rodit, že jdu na císařský řez. Za chvíli byl tam a pak mě převezli na sál. Bylo 5. 5. 2011 v 11:04 hodin, když se narodil Davídek s váhou 2000 g a délkou 42 cm. :)

Probrala jsem se na pokoji a doktor mi řekl, že Davídka museli resuscitovat a že ho musí hned převézt do fakultky do Olomouce :( Ani jsem ho neviděla a hned byl pryč :( Po 5 dnech mě propustili domů z porodnice. Bylo to hrozné být bez bříška a bez svého miminka, pokaždé když jsem viděla nějakou maminku s kočárkem, tak se mi chtělo brečet :(

Za 4 dny jsme pak jeli za Davídkem do Olomouce, byl na dětské JIP v inkubátoru, připojený na dýchací přístroj, měl sondičku na papání a další dráty na tep i na to, jak dýchal. Byl to hrozný pohled, vidět našeho malinkého miláčka, jak tam leží. Pak nám doktoři řekli, že měl Davídek infekci na plících a že má nějaké jakoby záchvaty, že na chvilku přestane dýchat, tak mu na to dávají nějaké léky. Měli jsme to za Davídkem daleko, tak jsme tam nemohli být každý den a to mě moc mrzelo.

Davídek se po pár dnech začal zlepšovat, pomalu mu odpojili kyslík a byl lešpí :) Papal sice málo, ale nevadilo to. Pak ho přeřadili na intermediální péči a měl už jen drát na měření tepu. V polovině června mě za Davídkem na 3 dny přijali na zaučení, a pak že nás konečně pustí domů!

Dne 16. 6. 2011 po měsíci a půl jsme si konečně mohli Davídka odvézt domů, měl 3030 gramů a 53cm :) Ještě měsíc bral na ty problémy s dýcháním léky, ale pak mu je už úplně vysadili. Jezdíme do OL na kontroly na neurologii a museli jsme s Davídkem cvičit i Vojtovku, bylo to hrozné trápení.

Teď už má Davídek 1 rok a 12 dnů, 9500 g a 74 cm, je zdravý, necvičíme, sedí, leze po čtyřech a stojí u postýlky :) Je šikovný kluk, ale začal být zlobivý a moc uvztekaný, po mamince :) Jsem ráda, že je v pořádku a že byl a je takový bojovník, že si ten život vybojoval :)

Kdo jste to dočetli až sem, tak blahopřeji :) I když byl ten deníček zezačátku nezáživný, tak snad se alespoň trošku líbil :)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 19.05.12 15:41

Gratuluji ti k Davídkovi :kytka: , také jsem rodila dříve, malý si také poležel v nemocnici 6 týdnů, nejdříve na RESu pak na JIPu a pak na kojeneckém. Také měl sondičku na krmení. Přesně jak píšeš, že bylo strašné, odcházet z porodnice bez bříška a miminka, naštěstí já jsem za malým mohla jezdit každý den, bylo to také moc náročné. Vojtovku také cvičíme, ale pokroky moc neděláme, on to všechno docela umí, musím mu sice trochu pomoci, ale sám od sebe neudělá ani prd :cert: :cert: , je strašně tvrdohlavý :zed: to má asi po mě :lol: tak ať vám dělá Davídek jen samou radost :D

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 19.05.12 15:44

jen ještě takový malý dotaz, ty jsi otěhotněla v záři 2008 a porodila v roce 2011??? To jsi byla trochu dlouho těhotná né??????

 
Lentilka04
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 19.05.12 16:38

jeee,tk to jsem se spletla ma tam byt 2010,nevis kde se to da opravit? A dekuji. :)

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 19.05.12 17:25

jo tak to jo, mě to přišlo trochu divný :lol: a jak by jsi to mohla opravit to opravdu nevím :nevim: , jinak jsem koukala že tvůj Davídek je o 1 den starší než to moje zlatíčko :lol: a i mají podobný míry Vojtík má také 74 cm a váží 9760 gramů :hug:

 
alechaa
Stálice 95 příspěvků 20.05.12 12:35

Nemá ten rok porodu být náhodou 2009??? :) 2010 tam ještě pořád nějak nesedí??

 
Lentilka04
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 20.05.12 18:53

když to spočítáš,tak 2010.

 
vikiska
Závislačka 3871 příspěvků 21.05.12 09:50

Moc gratuluji, jste oba strašně statečný. Vím, o čem mluvím prožili jsme si něco podobného. Taky mám syna Davídka, narodil se sice o šest lét dříve než vy, ale se stejnými potížemi. Taky ho museli resuscitovat a atd. U nás bylo jediné štěstí,že ho nikam nepřeváželi a abyla jsem celou dobzu na blízku. Vojtovkui jsme cvičili do roka, bylo to fakt hrozný, ale zvládli jsme to oba. Všechno dohonil a ve 13 měsících začal lézt i chodit zároveň.Teď, už je ce druhé třídě a je moc šikovný. Přeju, ať Davídek dělá jen samou radost. :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama