Jaký byl porod doma

Porod

O mém porodu doma, který sice proběhl před 10 měsíci, ale snad to nevadí.

První dotyky
22 komentářů


3 komentářů

Asi 4. den.

Druhý den po porodu. Náš bumbrlíček :)
1 komentář

Krátce po porodu
2 komentáře

Když jsme se s manželem bavili, kde budeme rodit, řekla jsem mu, že bych chtěla rodit doma. On vůbec nenamítal, naopak mě v tom podpořil. Chtěla jsem miminko porodit doma v klídku a nestresovat se u toho.

Když mi na velkém ultrazvuku řekli, že termín připadá na 14.7.2013, vzal si za tuto dobu manžel dovolenou, aby mohl být s námi doma. Jenže za celých 14 dní se nic nedělo.

V sobotu šel už do práce a já se smála, že první den po dovolené jde do práce a určitě porodím. Bylo 27.7.2013. Já seděla na gauči a na notebooku jsem sledovala Simpsonovi. Když v tom jsem se pohnula a najednou “lup.” Praskla mi voda a já utíkala na záchod. Bylo nějak kolem 11:15 a já volala manželovi. “Ano?” řekl manžel a já na to v naprostém klídku “Co děláš? Já jen že mi praskla voda.” Samozřejmě jak to tak bývá, místo aby plašili rodičky, začal plašit tatínek- :) Řekl, že se hned oblíkne a bude doma. Pak jsem zavolala mým rodičům, kterým jsem slíbila, že v den porodu se budou moci přijet podívat.

Bolesti byly ze začátku nejprve slabé a pak se stupňovaly. Pravidelně jsme volali PA, která měla přijet z dálky něco víc jak 100 km. Snad to stihne, říkala jsem si.

Pořád jsem četla „budete mít tlak na konečník, ucítíte, jak hlavička sestupuje dolů“ a mamka mě pak strašila, když už jsem měla kontrakce fakt silné: „Počkej ke konci, to už nebudeš mít čas to rozdýchávat.“ Jenže já nic z toho neměla. Žádný tlak na konečník, žádný nucení tlačit a na konci jsem to rozdýchávala pořád v pohodě.

Kolem 22 hodin přijela konečně PA, mého tatínka jsme poslali pryč a maminka točila. Hned jsme šly tlačit, protože hlavička už byla dole. Akorát při tom tlačení jsem kolikrát ani nevěděla, jestli mám kontrakci nebo ne. :D

Rodila jsem v podřepu, manžel mě podpíral. Adolf se narodil 27.7.2013 v 22:35, vážil 3700 g a měřil 52 cm. Nebyla jsem ani nastřižena, ani natržená. Měli jsme tzv. lotosový porod a pupečník jsme odstřihli až druhý den.

Na tento porod jsem se moc těšila a již druhý den jsem říkala, že bych klidně rodila zas. A zase se na další porod těším. Je to něco neuvěřitelně krásného! :)

Ty, kteří nejsou zastánci domácích porodů, prosím zdržte se negativních komentářů. Je to naše volba, ne vaše. ;)

Hodnotilo 76 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
 Váš příspěvek
 
Kaci.Kacka
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 10.06.14 00:07

Gratuluji k chlapeckovi.
Mela bych strach rodit doma. Co kdyz by nastaly komplikace? Stat se to muze.
Rodit doma je mozna pohodlnejsi, ale obrovsky risk.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 10.06.14 00:32

Nedá mi to i když vim že bych neměla, ale to jméno je teda trest pro dítě :oops:
a proto že pocházíme ze stejné vesnice, ted už asi města.-), tak vim, že tam bude tuplem za chudáka..

Taky se mi nelíbí ani ty fotky, nevim proč, ale vůbec mi nepřijdou jako roztomilé, hezké a ani nevim co :nevim:, tak domu do šuplíku ;)

Příspěvek upraven 10.06.14 v 00:37

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 10.06.14 03:03

„Chtěla jsem miminko porodit doma v klídku a nestresovat se u toho.“ tak hlavně, že tak zásadní věc, jako nestresovat se pitomou porodnicí, klapla.
Lotosový porod jsem myslela, že je když se pupečník nechává úplně sám odpadnout, což je x dnů. Koneckonců, přece není riziko rodit doma a nechat dítě napojené do druhého či kolikátého dne a odumírající placentu, někdy mám pocit, že by lidi měli děkovat Bohu, když už jsou tak…

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8839 příspěvků 10.06.14 04:56

Já gratuluju k odvaze a k tomu, že to tak dobře dopadlo. Nikoho neodsuzuju, když chce rodit doma - ale samozřejmě pak musí unést to riziko, kdyby to špatně dopadlo…

Ale musím se připojit k té úvaze o jménu. Doufám, že to je jen přezdívka - protože pokud ne, tak myslím, že jak jen to půjde, tak si ho malý dá změnit: pokud jste chtěli „Ádu“, tak je hodně jiných možností, jaké jméno mu dát - tahle originalita je podle mě přes čáru. (Hned jsem si vzpomněla na tuhle kauzu… http://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?…)

 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 10.06.14 06:04

Ahoj ja ti taky gratuluji kodvaze prodit doma a taky ti gratuluji ke krasnemu miminku.Ja osobne bych do domaciho porodu nikdy nesla, skrz to ze uz sme jednou o miminko prisly -bylo tam zanedbani ze strany byvaleho gynekologa, kdyby me ten pitomec odeslal do nemocnice o 2 dny drive tak nas maly sebastian by to mozna prezil.Ted sem znova tehotna 34+2 a cekam dvojcatka a zrovna lezim v nemocnici skrz vysetreni a napichani kortikoidu na dozrani plic, jinak ja osobme musim a chci rodit v porodnici-jedno z dvojcat je v pricne poloze, zak pujdou ven cisarem a ja si rikam, radeji podstoupim neprirozeny porod v nemocnici a dockam se dvou krasnych holcicek nez rodit prirozene v pohodli domova a skrz nejakou blou komplikaci porodit mrtva miminka. Nechci bej na nikoho zla, jenrikam jak to je, ja uz jednou mrtve miminko rodila a nikomu to nepreji.No hlavne preji cele tve rodine hodne zdravi a stesti :kytka:

 
tetaagáta
Kecalka 341 příspěvků 10.06.14 06:05

Díkybohu nedošlo k průseru…

 
mojmira
Hvězda diskuse 60570 příspěvků 10.06.14 06:18

Je to hazard se životem, ale vaše věc. No a to jméno, opravdu chudák dítě(pokud to není přezdívka)

 
Hr4sek22  10.06.14 06:23

Jo, jo.. každýho věc jak se chystá porodit, ale já to neuznávám. Přijde mi to dost riskantní :roll: Nejsem rýpavá, většinou se radši zdržím komentáře, ale co se týče jména, váš syn bude chudák :| a fotku jako je ta první bych já osobně teda nezveřejnila, ale gratuluju k chlapečkovi :kytka:

 
Snehurenka
Kelišová 6762 příspěvků 10.06.14 06:36

Já určitě odsuzovat nebudu, toto je každého věc, pokud se na to maminka cítí. Tahkle krásně přirozený porod doma je tak vzácný a dřív se jinak nerodilo. Osobně bych do toho nešla, ale jak říkám, když se na to maminka cítí, tak proč ne. Gratuluju ke krásnému chlapečku a se jménem bych si taky starosti nedělala, jde kdykoliv změnit. Občas koukám jaké mají někteří lidé starosti. Já svoje děti považuji za zázrak a jak říkám „hlavně ať jsme zdraví“!! :kytka:

 
rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 10.06.14 06:37

Ha malý Áďa :hug: znám jednoho ročního Adolfa a myslela jsem, že druhého už nepoznám :) Ať se Áďovi v životě daří :hug:

 
Blondie66
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 10.06.14 06:37

Chtěla bych tímto poděkovat ještě manželovi, který mi velmi pomohli.

Na konci deníčku jsem prosila nezastánce porodů, aby se zdrželi těchto komentářů a neodsuzovali. Já jsem hrdá na to, že jsem porodila doma. Já vám také nekecám do vašeho života!

 
Blondie66
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 10.06.14 06:40

Těm kteřím přjí, moc děkuji. Jinak za gratulace také.
Nevím proč by měl mít se jménem problém, jméno se nám líbí a znám i několik Adolfů a problém nemají ;)

 
Blondie66
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 10.06.14 06:43

A ještě nechápu proč první fotku ne? Je to první fotka hned po porodu. Ale je jasný, že se vám nelíbí když vy máte asi fotky bůhví jak dlouho a ještě u toho miminko už umyté. :nevim:

 
gatubela
Ukecaná baba ;) 1627 příspěvků 10.06.14 06:45

V první řadě gratuluji, ale také se neubráním svého komentáře vedeného tak, jak nechceš slyšet(ale pořád předpokládám, že není negativní)…to, že si myslím o domácích porodech, že je to moc velký risk je jedna věc, ale ještě větší risk je to pro prvorodičku, která vůbec nemá představu jak takový porod probíhá…některé ženy mají bezbolestné, hladké porody…měla jsi ho i ty, ale nemyslím, že by to bylo domácí atmosférou…já osobně kdybych rodila druhého syna doma, tak jsme oba mrtví a to, že máš v sobě zamotané dítě nebo v mém případě ještě s vzpříčenou ručičkou na sobě fakt nepoznáš. na domácí porod mám vždy tuto poznámku:že rodička měla víc štěstí než rozumu… :nevim:

 
gatubela
Ukecaná baba ;) 1627 příspěvků 10.06.14 06:50

@Blondie66 myslím si, že první fotku ne, protože je dost intimní, nejde o to vidět prso a pod…ale celkově.. také mám takovou, z porodního sálu a na veřejnosti bych jí neukázala… :nevim:
je dobře, že se vám jméno Adolf líbí, ale obecně je kvůli historii bráno negativně, proto holky reagují na výběr jména…ale určitě jste ho nevybírali v poporodní euforii, takže jste zvolili takové, jaké jste chtěli… ;)

Příspěvek upraven 10.06.14 v 06:53

 
Blondie66
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 10.06.14 06:52

@gatubela prso tam skoro žádné ani vidět není a mě přijde hezká, jako začátek nového života.
A Adolf je krásné jméno. Jsem hrdá na svého syna, na to že se jmenuje Adolf :srdce:

 
gatubela
Ukecaná baba ;) 1627 příspěvků 10.06.14 06:54

@Blondie66 o prso nejde, ale o tu atmosféru, já jsem na fota nereagovala, jen jsem ti odpovídala na otázku, ale je to každého věc, co „uvolní“ ze svého soukromí… :nevim:

 
Blondie66
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 10.06.14 06:57

@gatubela Já vím, ta reakce měla být všeobecná. Právě že mě se ta atmorséfa líbí. Nestydím se za tu fotku.

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 10.06.14 06:57

Gratuluji. Ale vis, ne kazdy porod jde doma. Ja kdybych se rozhodla jako ty, tak uz neziju ani ja ani malicka. A to jsem hoooodne alternativni ve spouste veci. Knihu kd Stadelman jsem hltala a cpala se bylinkama atd. Ale holt vadu panve, ktera se proste neotevre nikdo nevedel a nikdy bych bez skalpelu neporodila. Take jsem se o to snazila pres 20hodin a nic:-(. Jinak porod doma musi byt krasny, ale musi vse klapnout, to jsi mela stesticko. Moc bych se ale bala riskovat dva zivoty a mne by to naopak manzel ze strachy nikdy nedovolil.
A co se jmena tyce…takemjsem myslela, ze je to prezdivka. Vis, ja jsem ucitelka a deti jsou skarede, ver, ze to syn s takovym jmenem nebude mit lehke. A uz jen proto, ze slavny Hitler byl jaky byl…nikdy bych tohle jmeno nedala :-). A nevim nevim, zda kdyby byl muj Adolf, hda bych si ho vzala vubec hihi :P. Nee to jmeno mu opravdu zadela na problemy, ja bych se potom take asi prejmenovala.
Ale je to vase vec, vy musite zit s tim, ze jste dali takove jmeno :kytka:. Jinak preji hodne stesti i u druheho porodu at Dolfik neprijde o maminku…

 
Blondie66
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 10.06.14 07:01

@kaspluc Znám Adolfa, je mu tak 16 a problémy nemá a nikdy neměl. A myslím že za 10 let to bude stejný.

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 10.06.14 07:03

@Blondie66 Tak doufej ze ano…u nas v mestske skole by byl tezce sikanovan. Jak rikam, decka jsou zle. A v 80 procentech trpi svymi jmeny, kde se realizovali jejich rodice.

 
terien
Závislačka 4770 příspěvků 10.06.14 07:11

Většinou si nepěkné komentáře odpustím, ale…to, že jsi rodila doma je tvoje věc, měla jsi víc štěstí než rozumu ale čekat že ti budou lidi psát jenom sluníčkový komentáře jsi asi nemohla. Hlavně tvoje důvody jaksi nechápu. To jméno je fakt otřesný, že TY seš hrdá a podobný řeči jsou hezký, ale to jméno nebudeš nosit ty ale tvůj syn a ten si s ním chudák užije :roll: A rozkliknout tvoje fotky po ránu, no vědět co v nich je tak si to odpustim.

 
LuMiTa  10.06.14 07:20

Fotky z porodu mám také, miminko umyté není, Adolf si myslím chudák bude, budou se mu posmívat a bude z toho mít trauma že je jak Hitler ale pokud jsi hrdá na Hitlera, proč ne :mrgreen: taky názor :mrgreen:, můžeš děkovat bohu, že můžeš být hrdá na to že máš živé dítě.

Příspěvek upraven 10.06.14 v 07:22

 
LuMiTa  10.06.14 07:23

@Blondie66 nebo se stydí to přiznat 16ti letý Adolf, některé šikanované děti at už za cokoliv to nepřiznají, protože se stydí.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 10.06.14 07:24

Krásný deníček a krásný porod :kytka: :kytka: gratuluju k synovi a jméno má pěkné :)…musím se přiznat, že jsem celkem dlouho nechápala, co přispěvatelkám na tom jménu vadí :oops:…asi by se našlo mnoho historických postav, které nápachaly zvěrstva a přesto jejich křestní jména žijí dál. Osobně bych se šikany nebála :roll: děti bývají na školách někdy zlé a posměvačné..ale mně se třeba posmívali kvůli brýlím, měli mi snad rodiče už ve třetí třídě cpát kontaktní čočky, aby náhodou nějakej blbeček neukázal prstem?…to je fakt teda myšlení :roll: Takže malého Adolfa vůbec nelituju, má hezké zvučné jméno, které mi připomíná černobílé filmy pro pamětníky :srdce:

Příspěvek upraven 10.06.14 v 07:26

 
Peafowl
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 10.06.14 07:30

Mě by jen zajímalo, jaký vy domarodky máte náhradní plán, kdyby se něco fakt po*ralo? Spoléhat na to, že přijede rychle sanitka? Před měsícem jsme s manželem čekali na sanitku, když jela pro našeho dusícího se a modrajícího syna, 17 minut. 17 minut je mnoho. A propo, mají na to ze zákona 20… Tak a fakt prosím o odpověď, protože tohle mě zajímá. A co se týká jména? No je to vaše věc… Až vám bude kluk chodit domů ubulenej, že ho ve škole kvůli tomu trápí, tak si povíme

 
Lasicka_007
Stálice 53 příspěvků 10.06.14 07:33

Osobně jsem proti porodům doma, ale opravdu je to každého věc, je fajn, že všechno dopadlo dobře a věřím, že pisatelce i synkovi se bude dobře dařit a budou zdraví.
Co se, fotek týče, nechápu, co máte proti? Mám kolem sebe dost dětí a u každého jsem viděla fotky hned po narození a nepřijde mi, že by to bylo něco nenormálního.
Toť můj názor :)

 
altanero
Stálice 56 příspěvků 10.06.14 07:40

Já trochu nechápu tu honbu na čarodějnice kvůli jménu. Děti se posmívají, většinou, když jim to někdo podsune. A jména Nikita a Vladimír Vám nevadí? My jsme měli kamaráda Adolfa, říkali jsme mu Ádo a nikdo se mu neposmíval kvůli jménu.
A fakt nechápu zlobu některých, které tě znají, že by nějaká závist?

 
balestra
Závislačka 4653 příspěvků 10.06.14 07:42

Mne se Adolf libi. Doma rodit a tocit si to-jak kazdy chce. Fota inspirujici. Mit v podpisu i psi- toci me to.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 10.06.14 07:47

Gratuluji k narození miminka :kytka: a k pohodovému porodu :palec:
OVŠEM RODIT DOMA JE OPRAVDU RISKOVÁNÍ!!!
Kdybych rodila já doma, tak minimálně moje druhé miminko nepřežije, museli ho resuscitovat!
Rodit doma, je riskovaní a hazardovaní ze životem miminka, pro trochu nepohodlí v nemocnici, pro život svého miminka to snad vydrží každá maminka..
Maminky co se rozhodnou rodit doma, by tohle měli opravdu důkladně zvážit, co kdyby mělo miminko utažený pupečník kolem krku a nedýchalo, jako můj druhý syn? co kdyby nastala jiná komplikace, pak by bylo na výčitky pozdě..
JSOU TAKY MOŽNÉ AMBULATNÍ PORODY, žE DO NEMOCNICE PŘIJDEŠ JEN PORODIT-PRÁVĚ KVŮLI MOŽNÝM KOMPLIKACÍM A JDEŠ PO PORODU DOMŮ..MYSLÍM ŽE TOHLE BY MOHLA BÝT ALTERNATIVA PRO TY CO NECHTĚJÍ BÝT V NEMOCNICI..
Mě se v nemocnici taky moc nelíbilo a byla bych raději doma v klidu, ale pro své děti bych podstoupila cokoli..

Příspěvek upraven 10.06.14 v 08:01

 
aajulinka
Závislačka 3960 příspěvků 10.06.14 07:53

Máš krásného chlapečka a díky bohu živého.. Za mne je to ohromná nezodpovědnost a toto by mělo být trestné. Chtěla si porod bez stresu a co kdyby nastaly komplikace, to by ses sakra stresovala, aby si o malého nepřišla :roll: já prostě takové matky nikdy nepochopím, z vlastní zkušenosti vím jak se může pohodové těhotenství a krásně rozběhnutý porod zkomplikovat a pak jde o minuty(u mne musel být akutní císař, jinak by syn nepřežil)
navíc, aby mi u toho asistovali rodiče 8o no nevím no :roll:

Příspěvek upraven 10.06.14 v 07:56

 
Iveta1981
Závislačka 4176 příspěvků 10.06.14 08:01

Gratuluju, porod krásný, já bych tam nemusela mít tolik obecenstva, ale jinak :potlesk: :potlesk:

 
emari
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 10.06.14 08:07

To je vidět, jak ten čas letí, když někteří lidé znovu dávají jméno Adolf a diví se, co se na tom ostatním nezdá… Jinak gratuluji k miminku. Porody doma neřeším, připadá mi, že se z toho dělá větší haló, než by si zasloužilo. Maminky, které mají riziko komplikací, samozřejmě rodit doma nemohou, ale ty ostatní, když si na to troufnou a mají podporu okolí, proč ne? Je fajn, že vám to vyšlo.

 
Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 10.06.14 08:07

Porod doma:cajk
Fotky:nadherne…ne­vim proc poburuji
Jmeno: tisickrat WTF? Jasne, vam coby rodicum se libi, ale ani jeden z vas to jmeno nebude muset nosit…tady nezbejva nez doufat, ze se deti nebudou ve skole zajimat o historii.

 
barca_p
Závislačka 3728 příspěvků 10.06.14 08:09

Gratuluji k zdravemu chlapeckovi. Jmeno je krasne, taky jsem nad nim premyslela, kdyz jsme vybirali jmeno, ale ja nakonec nemela odvahu ho dat. Zastancem domacich porodu nejsem, co vim je, ze kdybych ja rodila doma, tak tu nejspis ani ja ani syn nejsme, nebyl to zrovna idealni nekomplikovany porod. Dulezite ale je, ze jste to oba zvladli a jste zdravi. At vam Ada dela radost :hug:

 
kve-tinka
Závislačka 4016 příspěvků 33 inzerátů 10.06.14 08:12

Za mě ani jméno, ani porod doma. :roll: Ale gratuluji k miminku. ;) Všechno je o našich volbách. :kytka:

 
monika25
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 1 inzerát 10.06.14 08:12

Také gratuluji k miminku, ale taky musím napsat, že to absolutně nechápu rodit doma. Ja rodila v porodnici a vůbec jsem z toho vystresovaná nebyla naopak jsem byla rada, že mě neustále kontroluje ssestra a doktor a vím, že je vše v pořádku a kdybych rodila doma dcerka dnes není byla zamotaná ve šňůře a nakonec musela císařem. A takových případů je mnoho! Do Posledni chvíle všechno v pořádku a najednou… Proto bych radši vydržela těch pár dni v porodnici než riskovat život dítěte..

 
kve-tinka
Závislačka 4016 příspěvků 33 inzerátů 10.06.14 08:16

@emari Tvoje poslední věta mě dostala: Je fajn že vám to vyšlo! 8o 8o Ano dělá se kvůli domácím porodům HALO, ono kdysi asi nebyla statistika kolik rodiček a dětí doma při porodu zemře, že jo… :roll: A já jsem byla zcela neriziková pacientka a přesto, kdyby nebyl zásah lékařů, tak chodím na hřbitov. :,(

Příspěvek upraven 10.06.14 v 08:17

 
mystrix
Extra třída :D 12358 příspěvků 10.06.14 08:17

@zolycka Naprosto s tebou souhlasím…Já nejdřív četla příspěvky a říkala jsem si co to bude za tak hrozné jméno, typovala jsem Rozkvetlá louka, Měsíční svit nebo něco takového, ale Adolf je naprosto normální jméno a nechápu proč zrovna klučina s tímto jménem měl trpět :nevim:.

Jinak k porodu doma, já bych do toho nešla, ale přeci ani v nemocnici nemáte vůbec žádnou jistotu hladkého průběhu…

Příspěvek upraven 10.06.14 v 08:18

 
Snehurenka
Kelišová 6762 příspěvků 10.06.14 08:17

@Blondie66 nechápu, co na té fotce je negativní, je podle mě náhodou super a jak malý otvírá pusinku, hned by se přisál :mavam:, co víc si po porodu přát, než vidět takto hladového malého mužíčka sápajícího po baště, je to úplně přirozený a hlavně je to obrovské štěstí, jelikož z mé zkušenosti vím, co to dá práce než se prtě přisaje. :palec: Každého věc. :kytka:

 
tina1979
Závislačka 2719 příspěvků 10.06.14 08:17

Jméno je Vaše věc a to jestli budou Vašeho syna šikanovat od jména nezáleží, spíš od povahy jestli si to nechá líbit. Pochybuji, že kdybych se zeptala svého 9 letého synovce, kdo byl Adolf Hilter, že by to věděl. Dnešní děti nějaká válka vůbec nezajímá.

Mě spíš zajímá ta porodní asistentka. Viděla jsem několik dokumentů o domácích porodech a vždy tam ta asistentka byla třeba 8 hodin a sledovala průběh porodu, poslouchala ozvy, kontrolovala jak se maminka otvírá, pomáhala mamince a v jednom případě, když se něco nevyvíjelo tak, jak mělo, tak zavelila k odjezdu do porodnice. Pokud u Vás byla pouze 35 minut před porodem, tak mi to přijde, jako velké riziko. Neexistovala nějaká zastupitelnost? Že by tam poslala za sebe nějakou jinou kolegyni než sama dorazí.

 
Nairol
Echt Kelišová 8477 příspěvků 10.06.14 08:18

Proc mate vsichni potrebu vyjmenovavat rizika domaciho porodu?
Myslite, ze je maminka nezvazila? Delate z ni nesvepravneho cloveka, ktery musi byt za kazdou cenu poucen.

Gratuluju k chlapeckovi a preji hodne zdravi! :kytka:

 
Eva117
Stálice 85 příspěvků 10.06.14 08:24

Gratuluji k miminku :kytka: ALE měli jste fak hrozně moc štěstí, že vám to vyšlo a nebyly komplikace. Také nejsem zastáncem domácích porodů. V dnešní době si můžeš porodit v porodnici ambulantně nebo si vzít svou dulu, porodní asistentku…a nemusíš u toho riskovat oba životy. Co se týče jména, tak bych takové asi svému dítěti nedala, ale moje babička říkávala, že je každé jméno krásné, když se pěkně vysloví :srdce: A ty fotky mi příjdou pěkné :kytka:

 
Alay88  10.06.14 08:26

Jen k tomu jménu, sice to ve mně okamžitě evokuje spojí s Hitlerem, ale jméno je to pěkné, pořád lepší než tisíc Adámků, Emiček apod. a nebo samé Nelly, Elly atd.
a k domácímu porodu zase sama bych do toho nešla, ale je to jen její rozhodnutí a věřím, že k tomu rozhodnutí patří i to riziko, že by se to posralo, to ona by se musela s tím smířit a nést si za to následky né vy. :nevim:

 
Petulinaxx
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 10.06.14 08:29

Rozhodnutí rodit doma je Vaše rozhodnutí, ale takové porody by měly mít alespoň nějaké,, jištění,, Porodní asistentka co musí dojet 100km je zbytečný hazard.
Jen tak pro zajímavost, kdyby se náhodou ne vše vyvíjelo bezproblémově jaký byl váš plán B? Volat záchranku a pak se vozit po doktorech že nepřijeli včas?

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 10.06.14 08:30

K jménu: Je to vaše věc, můj bratr byl nespokojený i s Tomášem a nakonec se nechal přejmenovat. A je fakt, že kdyby opravdu přišlo na šikanu, vždycky ho můžete přejmenovat třeba na Adama. Uvidíte, pro mě ale naprosto otřesný jméno. Ale to by někdo řekl i o našem Alexovi :)
Porod: Vaše volba, vaše věc, vaše riziko. Já jsem ráda, že jsem byla v porodnici, jinak bychom byli mrtvý asi oba. Musela jsem na akutní císař. Ty jsi měla na štěstí porod bez problémový, rychlý, bez komplikací. ťuk ťuk ;)
Fotky: Nevim mě na nich nic děsnýho nepřijde. :nevim: asi vkus. :D
Jinak Áďovi přeji hodně štěstíčka a zdravíčka do života. :)

 
CokeLady  10.06.14 08:32

Porodům doma fandím - u přirozeného bezproblémového průběhu těhotenství a s tím, že všechny rizika nese rodička. Škarohlídy přehlížím.

U tebe mi ale pár věcí nesedí - ty jsi přenášela 2 týdny a nic jsi neřešila? Zda je mimino OK, zda nemá zkaženou plodovku, prostě sis řekla, že příroda ví, co děláš? Porodní asistentka přijela 11 hodin po prasknutí vody a skoro tak nestihla porod? :roll: Jméno Adolf? No to ne… Tohle jméno by měli jednou provždy zakázat. :roll:

Příspěvek upraven 10.06.14 v 08:32

 
Šalvějka
Závislačka 3278 příspěvků 10.06.14 08:36

Gratuluji ke krásnému domácímu porodu :), je to odvaha, nešla bych do toho, ale když to vyjde, tak je to hezké, jméno je hoodně diskutabilní, je to celkem hezké jméno, jen kdyby se nepojilo s Hitlerem, většina lidí ho tak asociované má, ale zas lidi si zvyknou na vše. a fotky jsou hezké, al euž to tady padlo, hodí se spíš do šuplíku, nebo do alba miminka, než zveřejňovat na web.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 10.06.14 08:36

Ty, kteří nejsou zastánci domácích porodů, prosím zdržte se negativních komentářů.

Milá zlatá, v tom případě sis to měla napsat doma do sešitku - toto není diskuse, kterou by sis moderovala a určovala v ní téma, nad deníčkem nemůžeš nikomu přikazovat, co smí a nesmí vyjádřit za názor… Ostatně bys udělala s tím sešitkem lépe, vůbec nechápu důvod zveřejnění (není to žádný aktuální prožitek, o který by ses potřebovala podělit, když to bylo skoro před rokem, a pokud to snad mělo být inspirací či motivací pro ostatní, tak to se hodně nepovedlo, na to bys musela umět psát hooodně jinak) - přece jsi u takovéhohle tématu musela ty negativní reakce čekat :nevim:

Celý Tvůj projev tady je názorným příkladem toho, proč na domarodky mnozí lidé nahlížejí jako na sobecké kvokalky - některé Tvoje výroky jsou neuvěřitelné… „porodní asistentka 100 km daleko“ (přijela těsně na samotný porod, to už se snad ani nemusela obtěžovat, zjevně jsi velmi zkušená, když bys i bez ní poznala případný vznikající problém)… „maminka točila“… rodiče se „v den porodu budou moci přijet podívat“ (na co, prokristapána, na divadlo? Kde zůstala nějaká ženská intimita, kouzlo soukromí a vzájemného nerušeného souznění mezi samotnou ženou a jejím na svět přicházejícím dítětem?)… inu, hlavně, že jsi chtěla „miminko porodit doma v klídku a nestresovat se u toho“, to je nejpodstatnější. :zed:

Příspěvek upraven 10.06.14 v 08:42

 
CokeLady  10.06.14 08:38

Kukla jsem ještě an fotky - chlapeček je moc pěknej :hug:

Ale na tebe asi přišla vlna mateřského zatemnění mozku, kdy nejsi schopná rozumně usoudit, že fotky s vyvalenýma kozama a u toho zkrvavené čerstvě porozené dítě není nic pro cizí oči. Možná pro tebe a manžela jako vzpomínka a šmitec.

Já nevím, zda ti dochází, kdo tyto fotky může vidět, třeba v budoucnu nějaký obchodní partner nebo prostě bůhvíkdo.

Ale budiž ti omluvou poporodní mozek naložený v mateřském mléku. Jo ale ty jsi psala vlastně, že je to už 10 měsíců od porodu? No v tom případě to bude asi problém jinde :mrgreen:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj druhý porod doma

Svatba v ZOO


Reklama