Porod dvojčátek úplně jinak

Porod

Moje druhé těhu a druhý porod, tentokrát s dvojčátky aneb jak bylo vše zase úplně jinak, než jsem si představovala.

Druhé těhu bylo plánované a opět se nám povedlo na poprvé. K doktorce jsem šla až v 10. týdnu těhotenství s tím, že jsem 100 % těhotná, což mi potvrdily 2 těhu testy. Když mi ovšem doktorka řekla, že jsou to dvojčátka, byla jsem v šoku a málem to se mnou seklo. Počali jsme přirozeně a v rodině žádná dvojčátka nemáme. Takže opravdu šok. Manžela to taky totálně dostalo! Jak je možné, že zrovna nám se povedli dvojčátka?! O potratu či redukci nebyla ani řeč. Prostě se to stalo, tak to tak má být.

Když už sme se „smířili“ s tím, že budeme mít dvojčátka, přece jenom jsme to museli vstřebat. Přišel šok v podobě 1. screeningu (11.týden) a to, že to menší mimi je hodně moc malé. :-( A že jsem teprve na začátku těhu a stát se může cokoli. Když už jsme se začali těšit na to, že budeme mít dvě mimi, tak takováhle ledová sprcha…

Tak jsem se jen modlila a šetřila se do další kontroly, aby bylo vše OK.

Za 4 dlouhéééé týdny v 15. týdnu na další kontrole mi řekli, že ten menší už není takový mrňous a že to vše pěkně dohání, ale i přesto je stále malý.
V 20. týdnu už byla obě mimi váhově stejně. Dozvěděli jsme se, že čekáme dva kluky. Takže se nákupy hadříků, veciček a všeho ostaního mohly rozjet na plné čáře.

Těhulování probíhalo na jedničku, žádné problémy - když nepočítám pálení žáhy, bolest kyčlí, zad, prsou a natahující se a svědící kůže na „bříšku“.

Až do 25. týdne! Večer jako obvykle mi moc nešlo usnout. Asi v jedenáct mě vzbudí mokro mezi nohama. No super, jsem se počůrala, prý od tohoto týdne normální. Jdu rozsvítit a na prostěradle asi 50 cm tmavě růžový flek, od postele až ke mě na podlaze cestička loužiček a po stehnech mi to stále teče. Manža se budí a vidí tu spoušť, oba na sebe zíráme, co se to děje. Nevím, jestli je to jen zlý sen nebo skutečnost. Nic mě nebolí, nepíchá, „jen“ ze mě něco teče. Že by plodovka? Ale to je ještě sakra brzo. A co ta krev?!

Nemůžu dýchat, chce se mi brečet, ale nejde to, možná i zvracet. Panikařím. Co budeme dělat? Manža zavelí: „Jedem na pohotovost!!!“ Jdu se umýt, strojím se a samozřejmě vytírám ten „svinčík“ po sobě. Manža mi nadavá, co to jako dělám. Mezitím budí malou. Ta, samozřejmě v tom nejtvrdším hlubokém spánku, propukne v hysterický pláč. Všichni tři totálně nechápajíc, co se děje, vyražíme směr nemocnice.

V autě mlčíme, krom naší malé, která se furt ptá, kam jedeme, proč jedeme v noci, proč jsme jí vzbudili. V nemocnici zvoním na zvonek – pohotovost gynekologie. Sestřička mě odbyde s tím, že si mám zazvonit na zvonek – příjem porodů. Cože? Já přece nerodím?! Toto teda pěkně začíná.

Naštěstí přijde velmi milá sestra, manža s dcerou zůstavají na chodbě a my jdem do ordinace. Po chvíli doráží i doktor. Následuje vyšetření. Modlím se, aby bylo vše OK. Hrdlo tuhé - zachovalé, čípek dlouhý, test na plodovku negativní, UTZ je OK(uff, obě srdíčka bijí ). Kluci v pořádku, plodové vody mají dost!!!

Tak co to teda ksakru bylo? Prý mi mohla prasknout nějaká žilka - u dvojčat, vzhledem k náporu na dělohu, celkem běžné. A ta voda, prý možná moč (nemyslím si) nebo nějaká nahromaděná tekutina v děloze (a kam by se to tam jako asi vešlo?!).

Nechápu, ale jsem ráda, že je vše OK. Ráno si mám zajít ke své doktorce. Z nemocnice odjíždím sice jako hysterka, která plaší kvůli „pár kapkám“ vody a krve, ale také které spadnul obrovský balvan ze srdce!!!

Další den ve čtvrtek ráno (píšu schválně, protože vše, co se dál bude dít, bude vždy právě ve čtvrtek) mám špinavé kalhotky (růžový flek). Beru si tampón, během chvíle nacucaný. Už vím, že to není moč. Nehysterčím a vyrážím směr moje gynekoložka. Té předávám zprávu a vše jí ještě naležitě vylíčím s tím, co se mi stalo ještě ráno. Na vložce, co jsem si vzala, jsou už jen nepatrné flíčky, test na plodovku opět negativní, já zamčená na sedm západů, kluci OK, žádný hematom nevidí. Dělá mi stěry a sestra bere krev, na výsledky si mám zavolat zítra, OK, příští čtvrtek.

Takže já se ptám, když je to vše OK, plodovka, moč a zánět (prý nejspíš ne) to není, tak ksakru, co to tedy bylo??!! Furt lítám na záchod, kontroluju si kalhotky. Sleduju se, každé píchnutí, dloubnutí, bolístku… Bojím se, cokoli udělat, jen abych neporodila nebo se něco nestalo klukům. Vím, že je vše OK (zatím), ale víte, jak to je, stát se může cokoli…

Musím vydržet a myslet pozitivně, ale teď mi to fakt moc nejde. Další kontrola naplánovaná za pro mě dlouuuhéééé 3 týdny, opět čtvrtek. Na tu už se ale nedostavím… :-(

V 28. týdnu ve čtvrtek ráno kolem půl sedmé mě opět budí mokro, tentokrát ovšem flek na prostěradle je červený a asi 1 metr veliký. Zvednu se a teče to ze mě jako z hydrantu!!! A né a né přestat. Běžím do kuchyně, nestačím měnit ručníky, jsou úplně durch a je jich kupa. Po chvíli to přestává. Stojím na hromadě asi 7 ručníků, nohy, ruce, vše od krve. Nic mě nebolí, nepíchá, „jen“ ze mě vyteklo snad tisíc litrů čehosi - krve i vody - nevím.

Klepu se jak osika, pohyby cítím-necítím, nevím. Volám na manžela, oba koukáme na tu spoušť a nechápeme, co se děje. Jdu se rychle ustrojit a manžel jde vzbudit a ustrojit malou. Já ještě beru těhu průkazku, doklady, jeden z ručníků (jako důkaz) a OPĚT vyrážíme směr nemocnice! V autě se uklidňujeme, že to určitě nic není, že to je všechno v pořádku, že je to to samé, co se stalo před 3 týdny, ale vnitřní pocit mi říká, že nejspíš ne. :-(

Po příjezdu do nemocnice a všech nezbytných vyšetření zjistíme, že to opravdu není to samé! Jde o odtok plodové vody u plodu B, hrozící předčasný porod, odhad váhy miminek je pouhých 1300 g. Dostávám kortikoidy na dozrání plic a kapačku s antibiotikami kvůli hrozící infekci. A jelikož pardubická nemocnice není zařízená na tak malé miminka, domlouvá doktorka převoz do hradecké nemocnice. Vše oznamuji svému muži a během pár minut už sedím v sanitce směr Hradec.

V Hradci ten samý kolotoč vyšetření - plodovka potvrzena, jsem přijata!! Doktor mi oznamuje, že porod vypadá, že proběhne tak během 2-3 dnů. Ale že se mě pokusí udržet 2-3 týdny. Císař vzhledem k poloze plodů, nízkému týdnu těhotenství a předchozímnu císaři nutný.

Ležím na JIPce, plodovka pomalu a nepravidelně odtéká a já čekám, co bude dál. Hlavou se mi honí všelijaké myšlenky a postupně mi dochází, co se vlastně všechno událo v předešlých hodinách. Odpoledne mi manžel přiváží potřebné věci, protože tašku do porodnice jsem si opravdu ještě nesbalila.

Pobyt na JIPce si „užívám“ 3 dny. A jelikož se na mém stavu nic nemění, tak jsem přeložena na gynekologii (je sobotaú, kde ležím je pár dnů.

V úterý navečer kolem šesté hodiny mě chytá kreč do podbříšku, asi sem něco špatného snědla. Když se ale po 30 minutách bolest opakuje, informuji sestřičku. Ta mi udělá monitory a sdělí, že jde nejspíš jen o poslíčky. Ty já bohužel/bohudík kvůli prvnímu plánovanému císaři neznám. Děsím se, protože jestli tohle jsou poslíčky, tak jak pak asi vypadají kontrakce.

Takto to trvá celou noc, vždy po 30 minutách, sestřička mi častěji dělá monitory i častěji chodí mrknout, jak sem na tom. Ráno jsem pro jistotu poslána vyšetření. A opět nic, žádná změna, zamčená na 100 západů, kluci OK! Zmatená, jak to asi dlouho ještě bude trvat, odcházím zpátky na pokoj. Sice jsem stále častěji kontrolována a monitorována, ale furt se nic neděje, nic se nerozjíždí.

Večer asi v deset se bolesti/křeče zintenzivní a jsou už po 20 minutách, v noci po 15, k ránu po 10. Kolem sedmé jdu opět na další vyšetření. Doktor mi oznamuje, že jsem otevřená na 3 cm, kluci OK, odhad obou je cca 1600 g. Porod je tu. Rozbrečím se. Je ještě moc brzo, teprve 29+6, kluci jsou ještě moc malí. :-(

Už se ani nesmím vrátit na pokoj. Volají na porodním sál i na novorozenecké-neonatologii. Píchají mě kanylu, obvazují nohy, zavadí cévku, dopodepisuji papíry. Ani se nenaděju a už přijíždím na porodní, operační sál. Překvapuje mě, kolik lidí tu je, nejmíň 20. Ale vzhledem k mému nízkému týdnu a dvojčátkům se asi není, čemu divit, že…

Narkózu mám celkovou, tentokrát jsem neměla na výběr. Napočítám celkem 4 nádechy a pak… ve čtvrtek 28.11. v 7:58 se nám narodí Matýsek, 42 cm a 1640 g a v 7:59 Vojtíšek, 38 cm a 1340g.

Já probouzím do plného vědomí asi v devět. Hned se ptám sestřiček, jak jsou na tom kluci. Nevědí. Mám si počkat, až přijde doktorka z novorozeneckého. Ale prý to chvíli potrvá, mají frmol, hodně porodů. Čekám a čekám, jsem čím dál tím víc nerzózní. :-(

Doktorka přichází AŽ kolem půl jedné a oznamuje mi, že kluci jsou zdraví, dýchají sami, mají krásnou váhu, prostě vše OK. Jsem šťastná jak blecha!!! :-) Sháním se po mobilu a vůbec po svých věcech, musím přece oznámit manžovi, že už jsou kluci na světě a hlavně v pořádku!! Na mobilu asi milion zmeškaných hovorů od manži. Takže mi vezme telefon na první vyzvánění. Oznamuji mu tu novinku a barvitě líčím, co se vše stalo. Je dojat, možná v telefonu slyším i vzlyknutí!! :-)

Návštěvy mám dnes zakázané a za kluky ho s malou nepustí. Takže dorazí až následující den odpoledne. Já se během dopoledne poprvé zvedám z postele, učím se chodit a tak dále. Je to hrozné, bolestivé, ale určitě lepší než po prvním císaři. Už se nemůžu dočkat, až konečně uvidím kluky.

Na novorozenecké pro předčasně narozené (je v jiné budově než gynekologie) mě manža veze na vozíku. Ke klukům už jako hrdinka kráčím sama, po všech procedurách - mytí rukou, desinfekce, zelený plášť - konečně vidím Matýska!!! Je tak malinkatej, všechny ty hadičky, kabely a monitory. Je mi z toho ouzko a musím si sednout. Nabízejí mi si ho pohladit, odmítám. Bojím se, že bych mu určitě ublížila. Chce se mi brečet. Prý je ale hrozný šikulka, už baštil i mlíčko a vše je OK.

Celá dojatá, roztřesená, šťastná se jdu podívat ještě na Vojtíška, leží na jiném pokoji. A konečně vidím i jeho, je o mnoho menší než Matýsek a zase ty všechny hadičky, kabely, monitory.. neudržím se a rozbrečím se. Vojtík je taky velký šikulka, taky baštil mlíčko a taky vše OK. Ještě dopodepisuji různé papíry a formality k oběma klukům.

Jdu zpátky na chodbu za manžou, vyměníme se při hlídání malé a na kluky se jde podívat teď on. Po chvilce je zpátky a v šoku, jak jsou hrozně maličkatí. Ale oba jsme nesmírně šťastní, že jsou zdraví, prostě naši malí-velcí bojovníčci!! Jedeme zpátky do mého pokoje. Jsem tak unavená a vyčerpaná z tohoto „výletu“, že během pár minut usínám.

Za klukama chodím pravidelně každý den i po mém propuštění domů. Dojíždění (30 km) není sice nic moc, ale za svými kluky bych jela i 1000 kilometrů. Vozím odstříkané mlíčko, aby kluci pěkně rostli a mohli brzo domů.

Po dlouhých 7 týdnech, které nebyly úplně snadné psychicky a fyzicky pro mě a zdravotně pro kluky, si je odvážíme konečně domů!!! Jsou ukončený 36. týden (36+6), zdravotně OK - Matýsek 3,1 kg a Vojtíšek 2,9 kg.

Začátky nebyly úplně jednoduché, museli jsme si zavést určitý režim, ale nakonec jsme to zvládli. Protože kluci jsou moc moc hodní a velký šikulky a s Natálkou (3 roky) moje největší zlatíčka!!! :-)

Teď už jim je půl roku a stále nemáme úplně vyhráno. Ale vzhledem k tomu, že jsou to velcí bojovníci, tak už teď vím, že to zvládneme! Jsou velký šikulky, je s nimi pěkná legrace a začínají být pěkní raubíři!

Jsme šťastná spokojená rodina, kterou jsem si vždy přála!!! :-)

Děkuji všem, kteří můj deníček dočetli až do konce. A duo-těhulky nechci vystrašit, ale ukázat jim, že dnešní medicína dokáže zázraky!!!

Také moc moc děkuji všem doktorům, sestřičkám a vůbec veškerému personálu z neonatologie (JIRP, intermediár a nedonošené) v Hradci Králové. Jste fakt jedničky!!! :-)

Hodnotilo 67 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 14.06.14 00:23

:srdce: perfektni denik a perfektni zaver! jsem Rada, ze se vam dari a preju cele rodine nadale pohodu a lasku, ktera na me hezky z deniku dychla :kytka:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 16004 příspěvků 14.06.14 00:53

Dočetla jsem pozorně do prvního „manži“, bohužel tento výraz pro mě dokáže zabít sebelepší deníček.

 
Kissminka
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 8 inzerátů 14.06.14 01:04

Skvělé :palec:, kéž by to takhle dopadlo i u nás. :,(

 
Mysii
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 14.06.14 02:48

Vas denicek me dojal, preji Vam i Vasi rodine hodne zdravi, lasky a stesti! Nadherne vyliceny porod a zaver denicku super.

 
IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 14.06.14 06:32

Kluci i ty jste šikulky, že jste to tak dobře zvládli :hug:. Přeju celé vaší rodince jen to nejlepší :kytka:
Tvůj příběh mi připomněl mé těhotenství a porod, rodila jsem sice jen jedno miminko, ale 28+6 s váhou 1290g a moc dobře chápu, co jsi prožívala, napsala jsi to moc hezky.

 
dyňa
Kecalka 172 příspěvků 14.06.14 07:42

Krásné napsané, četla jsem napnutá jak struna. Gratuluji ke klukům 8), jste moc šikovní.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 14.06.14 07:56

Moc gratuluji k narození dvojčátek :kytka:
moc ovšem nechápu proč tě nehospitalizovali, alespon na pozorování když už ti voda tekla, ikdyž z negativním výsledkem-přece jen čekala si svojčátka a to je riziko daleko větší..
U NÁS STÁČÍ JEN KDYŽ ŘEKNEŠ, ŽE TĚ NĚKDE PÍCHLO, NEBO SI TROŠKU ZAŠPINILA A UŽ LEŽÍŠ 3 DNY V NEMOCNICI, tak razí heslo, raději včas a trochu zbytečně, třeba jen na pozorování, než pak pozdě..
Takž teda přístup doktorů teda fakt nechápu, že tě 2× poslali s tímhle domů!! :nevim:
ale naštěstí jsou kluci v pořádku a přeji jim hodně zdravíčka a štěstíčka do života, jsout o bojovníci :srdce:

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 14.06.14 08:27

Krásné, dojemné, hodně zdraví klukům i Natálce :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 14.06.14 09:07

Moc krasne napsane, gratuluji ke klouckum :kytka: :kytka: :kytka: :srdce:

 
marturka  14.06.14 10:19

Hodně štěstí s chlapečkama, ať už je vše jen dobré! :kytka:

 
panialigiova
Stálice 62 příspěvků 14.06.14 11:37

Krásné, až mi slza ukápla :,( přeji jen štěstíčko. :kytka:

 
ZaziS
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 14.06.14 12:17

Se slzami v očích jsem si zavpomínala na svůj porod a říkám si, zda v pardubické nemocnici poznají plodovku… :nevim: mě také poprvé poslali z pohotovosti domů, ovšem třetí den jsem tam byla zase, to už vytékala plynule…Jinak na 30.tt byli vaši kluci pěkně velcí :palec: hodně zdraví celé rodince! :kytka:

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 14.06.14 13:02

Gratuluji a přeji hodně zdraví a štěstí. :kytka: :hug:
Jen nechápu, že tě předtím pořád posílali domů, to přece s tou odtékající vodou s krví není normální. :?
Možná by mohli i zabránit předčasnému porodu.

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 14.06.14 13:14

Teda byla jsem napjata jak struna ale všechno dobře dopadlo :kytka:
Přeju hlavně hodně hodně zdravička a at jste štastní :*

 
kkaattkkaa
Extra třída :D 10593 příspěvků 14.06.14 13:35

Gratuluju a přeju hodně zdravíčka :kytka:
Jo, v Hradci jsou lékaři machři-měla jsem tam dceru přes měsíc :hug:

 
Natule
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 27 inzerátů 14.06.14 13:47

@svycarka @Kissminka @Mysii @IvčaL @dyňa @pajinka111 @Jitka79 @pomenkova @marturka @panialigiova @ZaziS @TCHS @mojemaličkost @kkaattkkaa

Děvčata, děkujíííííííííííííí za podporu!!! A posílám hodně pusinek od svých zlatíček!!! :* :* :*

@hanka.br.
Jojo, každému vadí něco. :think: Já čtu deníčku HLAVNĚ pro jejich obsah, příběh, osud lidí,… a nějaké vyrázy typu manža apod., nebo pravopisné chyby, překlepy mě opravdu nezajímají. :roll:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 14.06.14 13:59

Také jsem rodila předčasně, také jsem jela s houkačkou do Hradce. Vím jaké to bylo, syna poprvé vidět…Brečela jsem jak želva… Jste moc stateční. Držím palečky celé rodince…

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 2 inzeráty 14.06.14 14:00

Pekny denicek preji vsem detem jen zdravi a stesti.ja jsem taky z dvojcat narodily jsme se tak jak meli a i presto jedna vazila 2kg a druha 1,5 pry jsme byly jak zably nohy ruce dlouhe a mini telicko.

 
Kacatko83
Závislačka 3552 příspěvků 2 inzeráty 14.06.14 14:05

Muzu se jeste zeptat proc ti delaly znovu cisar i kdyz jsi mela predtim tak ze muze rodit normalne ne?

 
Natule
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 27 inzerátů 14.06.14 14:25

@smon83

Díky!! :*

@Kacatko83

Ahoj,
první dítko jsem měla císařem pro velký odhad. A dvojčátka kvůli nízkému týdnu, polohy miminek, hrozící infekci (týden mi odtékala voda) a předchozímu císaři, prostě víc důvodů najednou. Ale jsou samozřejmě maminky, které porodí dvojky přirozeně. Ty mají můj velkýýýýý obdiv!!! :potlesk:

 
babetka333
Echt Kelišová 8936 příspěvků 1 inzerát 14.06.14 14:42

Gratuluju ke klukům

 
babetka333
Echt Kelišová 8936 příspěvků 1 inzerát 14.06.14 14:44

Gratuluju ke klukům! :) přesně takhle jsem to měla ja ted, nikdo mi nebyl schopen říct vo to je ta tekutinu, kdyz plodovka ne a proč je to s krvi. Nakonec na Vánoce v jiné porodnici diagnostikovali zánět močového měchýře, dostala jsem atb a zádný zlepšení. Voda a krev porad a nikdo nic nedělá, trvalo to dlouhých 8 tydnu a ve 34tt se najednou narodil Adámek, pak intermediar a režim jako u tebe, jen teda tyden. Přeju hodne zdraví a sil klukům i tobe:)

 
joker.l
Kecalka 323 příspěvků 14.06.14 16:05

I já gratuluju ke šťastnému konci, ať jsou děti zdravé :hug:
Výraz manža je i pro mě dost šílený. Ale nechápu, že je ti někdo schopen toto vytknout pod deníček s tak závažným obsahem :nevim: přijde mi to velmi neempatické a netaktní. Hodně štěstí celé rodině :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 14.06.14 16:37

Super… :kytka:

Až na slova „TĚHU, MIMI A MANŽA“, který teda deníček úplně hyzdí (fakt strašný :roll::roll:

Přeju klukům hodně zdraví :kytka:

 
ladai
Závislačka 3626 příspěvků 14.06.14 18:23

Krasne papsane
chlapeckum velke zdravi :hug:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 16004 příspěvků 14.06.14 19:46

@joker.l Nestalo se nic tak závažného a nenapsala jsem nic tak netaktního, aby se z toho muselo dělat melodrama.

 
joker.l
Kecalka 323 příspěvků 14.06.14 20:13

@hanka.br. on tu někdo dělá nějaké melodrama? 8o
Jen si myslím, že to od tebe bylo dost netaktní, toť vše :nevim:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 16004 příspěvků 14.06.14 20:17

@joker.l Netaktní - jako v čem? V tom, že pro mě ten výraz dojem z deníčku zničí?

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 14.06.14 20:26

Krasnýýý! :srdce:

 
Natule
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 27 inzerátů 14.06.14 20:32

@babetka333 @ladai @joker.l @Cmochy

Díky!!! :*

@joker.l @Cmochy @hanka.br.

Děvčata, žádné melodrama není!! Holt, co člověk to názor. Kdyby sme měli všichni stejný názor, byla by to nuda!! :roll: :roll: Takže v pohodě. Děkuji vám za názor i negativní!! ;)

 
Sopttíček
Závislačka 3326 příspěvků 14.06.14 20:37

Gratuluji ke chlapečkům, trochu nechápu postup lékařů, že si tě nenechali na pozorování, myslím, že to byl zbytečný hazard, ale hlavně, že jste to zvládli :palec: klukům přeji hodně štěstí a zdraví do života :kytka:

 
Maminka Péťa
Stálice 78 příspěvků 17 inzerátů 14.06.14 21:23

Dojemný příběh, všem vám přeji moc a moc zdravíčka a plno šťastných společných chvil.

 
Aureliana
Kecalka 441 příspěvků 14.06.14 22:54

Krásný- :potlesk: moc blahopřeji a kluci jdou fakt borci, přeji hodně štěstí :palec: :srdce:

 
oggyaozzy
Závislačka 4765 příspěvků 14.06.14 23:56

Krasny!!! A tusim, ze jsme vas cca ve patek pousteli na prechodu v Pardubicich ( smer od Kaufu k Anencaku ) - a v kocarku vykukovaly modre doplnky a vedle tebe slapala a pomahala tlacit kocarek mala slecna v ruzovem :-) je to mozne? :-)

 
Natule
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 27 inzerátů 15.06.14 08:34

@Balloo1 @Sopttíček @Maminka Péťa @Aureliana @oggyaozzy

Díky!!! :*

@oggyaozzy

Nene, to jsem nebyla já. Nebydlím v Pardubicích. Ale s dvojčátky se roztrhl pytel!! :lol: Jen za mého pobytu v HK se jich tam narodilo asi 6!! :pankac:

 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 15.06.14 16:55

Ahoj, moc gratuluji. Také se mi dítě narodilo předčasně a byli tam i maminky s podobnými mrňousky jako máš ty. Je to moc těžké psychicky, kdo nazažil, tak neuvěří. Tak se všichni držte, ať jste zdraví.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 15.06.14 19:08

:kytka: Gratuluju k dvojčátkům.
:think: Pak už se doktoři k prvnímu odtoku vody/krve nevyjádřili?

 
chrpa
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 16.06.14 06:24

:roll: :roll: :zed: @hanka.br.

 
Natule
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 27 inzerátů 16.06.14 09:19

@Jenisa @Tiger-lily

Díky!! :*

Tiger-lily
Ne, nevyjádřili, už to neřešili. Zajímal je současný stav.

 
Trudinka  17.06.14 14:05

Hezký deníček, záživný, čtivý a hlavně že s dobrým koncem. Přeju klukům hodně zdraví. Mně výraz „manža“ nevadí, spíš mi vadí, když má někdo potřebu si kvůli něčemu takovému jako je použití slova „manža“ rýpnout. Kritici vzácných kvalit, řekla bych.
Hodně štěstí vám všem.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 16004 příspěvků 17.06.14 18:11

@Trudinka Na rozdíl od tebe jsem se zdržela jakéhokoli rýpnutí, snahy urazit nebo se vyvyšovat. Jen jsem popsala, jak pro mě daný výraz tento nebo jakýkoli deníček zničí. Pokud ti to nevadí - super - ale věnovat dvě věty hodnocení deníčku a větší část se rozčilovat nad tím, že se někomu „manža“holt nelíbí - to si snad deníček zasloužil od tebe větší pozornost. Jakoby komentovat právě deníček snad ani nebylo tvou prioritou.

 
Trudinka  18.06.14 13:09

@hanka.br. Nepřekvapila si mě. Divím se sama sobě že tvou reakci vůbec čtu :lol: Příště už takovou chybu neudělám.

Příspěvek upraven 18.06.14 v 13:10

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Úplně jinak než jsem si představovala


Reklama