Porod Fazolky

Porod

V den termínu se stále nic nedělo. Nic nenasvědčovalo tomu, že porodím normálně, zbýval mi jeden den – neděle. Pokud se ani v ten den Fazolka nerozhoupe, v pondělí mě čeká vyvolání kvůli těhotenské cukrovce.

3,5h po porodu
2 komentáře

Každé ráno mi okolo páté Fazolka dělala budíček svojí rozcvičkou. Nedělní ráno nic, ale nijak jsem tomu nevěnovala pozornost, prostě si jen tak lenoší. Kolem půl deváté jsem se nasnídala. Ještě mi volala mamka, jestli k ní přijdeme na oběd.

„Jo, přijdeme, protože já neporodím, budu to nosit až do Velikonoc.“

Stále jsem necítila pohyby, tak už jsem začala trošku nejistět. Manžel už chtěl jet, tak jsme mu řekla, že si na chvíli lehnu na bok, to se vždycky rozkope.
Ležela jsem asi tři minuty na jednom boku - nic. Přišel za mnou manžel, jestli je to lepší. Není.

„Máš pět minut, pak pojedeme!“

Chtěla jsem se přetočit na druhý bok a v tom rup, ležela jsem v rybníku vody. Celá vyjukaná jsem běžela na záchod pro vložku a volám na manžela: „No, tak teda jedem, praskla mi voda.“ Ještě jsem napsala mamce smsku, že na oběd nepřijdeme, že rodíme. Sbalili jsme veškeré důležité věci, tašku a tradá do porodnice.

Na příjmu mi řekli, ať chvíli počkám, že doktorka tu bude za chvíli. V 11 hodin, půlhodiny od prasknutí vody, dorazila i doktorka, vyšetřila mě, ale moc nás nepotěšila - těhotenský nález, kontrakce nulové. Ještě mi řekla, že jsem to vzala za špatný konec, že s odteklou vodou tam můžu být i dva dny.

O hodinu později už monitor ukazoval kontrakce, otevřená jsem byla na 3 cm. Kontrakce zesilovaly snad rychlostí světla. Pokaždé jsem zaryla nehty do matrace a klekla si na zem – to pro případ, kdybych náhodou upadla, abych to neměla daleko.

Kolem 13 hodin udělala PA klystýr, pak jsem se odstěhovala na záchod a do sprchy, kde jsem trávila většinu času. Cca za půl hodiny jsem byla otevřená na 7 cm. To už jsem myslela, že vyskočím z okna. Jediný pozitivum na tom bylo, že jsem po celou dobu byla s manželem – jen s manželem. PA se vždy jen ukázala, zjistila, jak postupuje porod a zase zmizela.

Když už jsem i ve sprše klečela a řekla PA, že už mi to nutí na tlačení, sáhla do mě a řekla: „Tak jo, maminko, jdeme rodit, šup na sál.“ Mírně jsem zpanikařila a pro sebe si řekla – co? To už jako fakt? Fakt jdu rodit.

Čekala jsem, že když si zuji pantofle a budu se škrábat na lůžko, bude podlaha nepříjemně studit. Omyl. Jaké to překvapení, na porodním sále mají vyhřívanou podlahu. Už už to vypadalo, že mě odrodí PA.

Doktorka přišla, umyla si ruce a když mě viděla na porodním lůžku, tak řekla: „No vy jste sebou ale hodila.“ Ze začátku jsem tlačila špatně, ale rychle jsem přišla na to, jak je to správné. Maličký měl hodně krátký pupečník, tak tak, že ho odstřihla.

29. 12. 2013 ve 14:59 se narodil náš syn Vašík. Překvapení až na porodní sál. Apgar skóre 10-10-10. 4,5 hodiny od prasknutí vody, 3 hodiny kontrakcí. Na prvorodičku víc než krásný.

Dvě hodiny na sále po porodu byly nekonečné. Už při šití jsem měla neuvěřitelný hlad. A nemyslela na nic jiného než na jídlo. Maličkého odnesli na zahřátí, byla jsem na sále jen s manželem. Po dvou hodinách jsem doslova chtěla utéct. Možná by se mi to i podařilo, kdybych neměla v lýtkách křeč. Zavěsila jsem se na manžela a pomalinku, s jeho pomocí, odešla. Cestou ze sálu jsem to vzala přes wc. Proboha, to štípe, až jsem měla slzy v očích. Manžel mi pak odjel koupit pití, já se konečně najedla. Přijel za mnou kolem půl sedmé a vyžádali jsme si, jestli by nám mohli malého přinést.

Nemohli jsme se na něj vynadívat.

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 07.02.15 08:40

Gratuluji k miminku! :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 07.02.15 10:01

Pěkně rychlé :) Aby někdo nezáviděl :D :kytka:

 
Kaluška
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 07.02.15 10:14

Nadhernej klucina! :-)

 
verunkaslivka
Stálice 58 příspěvků 07.02.15 10:25

Gratuluji, překrásné miminko :-)

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 07.02.15 13:20

Krásné, gratuluji :-) také jsem měla jako prvorodička rychlý porod, 7:00 prasknutí vody, 9:00 příjem a v 11:11 syn venku…velké bolesti až na sále, přijela jsem otevřená na 8cm a ještě se to dalo vydržet ;) snad i druhý bude takle rychlý :D ted koukám z Vašíka už je velký chlap, tak to třeba budeš zachvíli psát o druhém porodu :-)

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 09.02.15 13:41

Panečku, to byl fofr!!! Gratuluju k Vašíkovi!!!

 
vendy259
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 09.02.15 17:32

Děkuji holky :mrgreen:

 
BBaru
Nováček 2 příspěvky 4 inzeráty 12.02.15 16:39

Taky moc gratuluju! Trochu mi to dodalo naději, že také porodím přirozeně. Už týden přenáším a pokud nic, tak jdu v pondělí na vyvolání.

 
vendy259
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 12.02.15 17:49

@BBaru děkuji, držím palce, ať se mimi rozmyslí samo od sebe a přeji rychlý a bezbolestný porod

 
Mishell-H
Stálice 86 příspěvků 16.02.15 19:34

Jéééé tak to je tichá závist já se s tím mojím cipískem trápila 14,5 hodiny s kontrakcemi co co 5 minut a míň… závist :D :palec:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Čekání na Fazolku


Reklama