Porod Isabelky 27.1.2015

Porod

Příběh o tom, jak jsem porodila svou první dcerušku a jak jsem vůbec nic z toho nečekala, jelikož jsem otěhotněla jako 19letá a jako 20letá jsem porodila... Nejspíš opravdu trochu brzy, ale ničeho nelituji. :)


2 komentáře


3 komentářů


8 komentářů


4 komentářů

Konečně jsem schopna trochu fungovat, a tak jsem se rozhodla sepsat formou deníčku svůj porod.

21.5. jsem objevila dvě čárky, v září zjistila, že budu mít holčičku. Od té doby se jen těšila a těšila, kdy to konečně přijde. :) Termín byl 28.1.2015.

No začnu z ostra… V noci z neděle na pondělí 25.-26.1. mě chytlo akutní zvracení a průjem (to je úvod, co) a bylo mi fakt dost zle. Chytla mě panika a měla jsem strach o malou, a tak jsem 26.1. v pondělí po poledni vyrazila radši na kontrolní ctg do nemocnice.

Kontrolní záznam byl jako vždy (zúžený, ale v pořádku fyziologický), tak řekli, že si mě nechají na noc. Zavedli mi kapačku a zkusili ZOT – okolo 2 odpoledne. Pak mě začalo pobolívat břicho – myslela jsem, že poslíčci.

Okolo 5 odpoledne přišla lékařka s tím, že jsem v termínu a jak se stavím k programovanému porodu – že mi mohou porod vyvolat, jelikož mám příznivý nález. Řekla jsem, že ano, podepsala papír s tím, že ráno 27.1. v 6.30 dos­tanu první tabletku.

Těšila jsem se, že se tedy naposledy pěkně vyspím, ale už jsem neusnula. Ti poslíčci začali být čím dál nesnesitelnější a v 21.30 už jsem brečela v teplé sprše. Nejhorší pro mě bylo to, že mě paní asistentka pořád kontrolovala prstama – a furt jsem měla stejný nález. Jako už dva týdny.

Celou noc jsem nespala a už se těšila, že mi ráno dají tu tabletu nebo co a ukončí mé trápení. Okolo 5 ráno stále šílené bolesti a stále stejný nález – na jeden prst (ale čípek byl už úplně nepatrný).

V 6.30 konečně jsem šla na ctg, na monitoru žádné kontrakce, břicho netvrdlo, ale bolesti jak milion menstruací. Přišla druhá paní asistentka a říkala, že jsem na dva prsty. Takže za hodinku a půl o jeden prst. Měla jsem radost, že ta bolest je alespoň k něčemu, jelikož to bylo fakt strašné…

V 7:00 po záznamu přišla paní doktorka, prohmatala mě a říká, že jsem už na 3, že jdeme pěkně na sál na přípravu. Skočila jsem si na pokoj pro ručník, mobil a sprcháč. Psala domů smsky, že jdu na sál, ať se chystají.

Dostala jsem klystýr a běžela do 2 minut na WC, docela mi to pomohlo. Pak se zas musel točit záznam, to bylo otřesné. Přišla paní doktorka a píchla mi vodu – to už přijel i Michal s maminkou. Byli nadšeni, blýskali si mě pěkně fotoaparátem a hladili mě. Tehdy ty stahy byly už úplně hrozné, bylo asi 9 dopoledne, já střídala ctg a sprchu a píchli mi nějaké opiáty, nevím co.

Přes všechnu statečnost jsem řvala jak šílenec (ale musím se pochválit – ani jedno sprosté slovo :D ) a prosila jsem Michala, ať si sedne, sedí a mlčí. Nechala jsem na sebe sáhnout a promluvit jen mamku. Asi proto, že porod zažila a přišla mi jako lepší parťák… nevím. :)

Každopádně jsem si vyžádala epidural, tak mi ho přišli píchnout. To byl druhý porod, bolelo mě to strašně, ale pak přišla asi hodinka a půl krásy a klidu.
S maminkou i Míšou jsem si povídala, smála se a čas ubíhal. Okolo půl 12 jsem pak ale začala opět cítit bolesti, byla jsem otevřená na 7, říkali, že další dávku nepíchnou, píchli jen trochu a k tomu píchli oxytocin.

Pak jsem v podstatě celou dobu trpěla na porodnické židli, řvala a brečela, protože bolesti skoro neodcházely, byla z nich jedna velká. Porodníci začínali být nervozní, jelikož jsem pomalu byla otevřená na 10, chtěla jsem strašně tlačit, ale Belinka nebyla ve správné pozici, správně natočená a sestoupená a nějak jí to nešlo.

Proto jsem musela zůstat na monitoru, položili mě na bok, zvedli mi horní nohu a přitlačili k břichu. Měla jsem asi 15minutovou kontrakci, při které jsem skoro nemohla dýchat a řvala jsem jak pavián. Mamka mi držela tu nohu a já jí vyhrožovala, ať mě pustí, nebo že ji jinak budu muset kopnout. :D

Začala jsem zoufale sténat a prosit všechny okolo „prosím prosím, ať už je to pryč, prosím ať už je venku… prosím“.

Pak najednou bylo všude kolem moc lidí, nevím, jak to bylo, ale asi 5 lékařů a asistentky a sestry apod., to už si moc nepamatuju. Vím jen, že jsem chtěla moc tlačit a furt jsem nemohla. V jednom kuse ve mně měl někdo ruku a strašně to bolelo a říkali „píchněte jí tohle“ a „ještě připíchněte toto“ a já se furt ptala „co to je? co to je? co mi píchate?“, ale nikdo se se mnou vůbec nebavil.

Přitáhli takový divný vysavač, něco mi tam dole strašně prasklo a řekli, že můžu tlačit. Chytla jsem se madel, zavřela oči a tlačila. Rychle se nadechla a tlačila zas a tlačila furt. Pak něco ruplo znovu, cítila jsem strašný tlak a najednou vytáhli Belinku ven.

Koukla jsem na ni. Drželi ji hlavičkou dolů, měla kolem krku šňůru, byla celá modrofialová, více než jiná miminka. Otevírala pusinku jak kapr na souši. Okamžitě ji odnesli pryč.

Volala jsem na Michala a mamku, ať jdou rychle za ní. Já zatím čekala na porod placenty a byla hrozně nervozní. Pak začala plakat z vedlejší místnosti a já jsem se uklidnila.

3890g a 52cm, přišel mi říct Michal. :)

Za chvilku mi ji přinesli asi na 20 vteřin ukázat a šup s ní pryč do inkubátoru. :( :(

Pak mě šili, to bylo zas něco. Šili mě cca hodinu, vůbec mi nepomohlo, že mi dali 3 umrtvovací injekce. Nejhorší bylo asi šití u konečníku…

Bolelo to hrozně. Pak bylo docela výživné ještě to, jak mi mačkali břicho, aby ze mě vytékala krev. Nakonec se musím pochválit – ještě na sále jsem se zvládla sama vyčůrat, takže cévkování jsem se vyhnula – což je nádhera, protože to už bych pak v životě zažila asi opravdu všechno. :D

Malinkou mi pak přivezli na pokoj, tam jsme fotili a mazlili se, ale moc jsem se k ní ten první den neměla, nevím proč, byla jsem moc vyčerpaná a bolavá.

No a o dva dny později mě přepadla poporodní deprese, pořád jsem jen brečela, nemohla spát. Brečela jsem, že jsem neschopná, nezvládnu se o ní postarat.
Od porodu celý týden jsem naspala asi 9 hodin.

Předepsali mi neurol na nervy. Měla jsem úzkost, že se nedokážu o ni postarat, že na mě všechno leží, že je na mě malinká závislá a že to nezvládnu.

Ale nevzala jsem si ho, pokusila jsem se usnout a uklidnit pomocí meduňkového čaje, ten při kojení můžu a kojit chci. Malinká stejně z calmy pít nechce a stříkačka pro ni není taky to pravé. Ale pro všechny případy mám plný mrazák odstříkaného mlíčka.

Teď stále bojuji s psychikou a s únavou, ale je to o milion procent lepší. :)
Mamka říkala, že to přejde, že to má 80 % žen. Že jsem šikovná a statečná a že ten porod byl strašný a nediví se, že mám problém. Že jsem šikovná, že jsem nevzala ten neurol a že se snažím pořád kojit. A že mi se vším pomůžou..

DNESKA - 26.2.2015 má moje malá 30 dní. :)
Je moc šikovná, váží 4130 g, měří 54 cm, pruží nožičkama, pase koníčky, kouká, snaží se překulovat z bříška na záda, krásně sama kaká, nepotřebuje pomoct a bříško ji moc nebolívá. :) Jen máme trochu zánět v očičku už od porodu, ale bojujeme. :)

Jsem moc šťastná, že ji mám. Z popisu mého porodu mohu působit jako hysterka, ale skutečně jsem se na porod těšila… jen tak bolestivý a komplikovaný jsem ho nečekala. Podle toho, co mi pak řekla maminka, to vypadalo i na akutní císař kvůli maličké a tomu nesestupování a šňůře. Naštěstí to dopadlo dobře, jen ty stehy… :)) Ale už se hojím.

Děkuji všem za přečtení, už běžím zase za Belinkou, už se vztekáme. :)

Hodnotilo 33 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nikolllet
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 26.02.15 04:35

No já jsem měla taky celkem děsný porod podobný tvému, zakončený akutní sekcí kvůli neotvírání se a nesestupování dcerky..ale tohle je něco :zed: Jsi fakt dobrá, že jsi to zvládla :pankac: Přeju vám rodinko hodně zdravíčka do budoucna a případné další porody už bez komplikací :srdce:

 
Nikolllet
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 26.02.15 04:35

Edit.sekl se mě mobil :oops:

Příspěvek upraven 26.02.15 v 04:38

 
Nikolllet
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 26.02.15 04:35

.

Příspěvek upraven 26.02.15 v 04:37

 
Nikolllet
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 26.02.15 04:35

.

Příspěvek upraven 26.02.15 v 04:36

 
helcisek
Kecalka 316 příspěvků 142 inzerátů 26.02.15 06:56

Jsi statecna, vse si dobre zvladla vzhledem k narocnosti porodu. Ale je faj.,ze telo i musl postupem casu zapomene a vyhraje laska k malicke. Ja si neco takoveho nedokazu predstavit. Sice jsem sppustu hororovych pribehu slysela, ale muj porod byl krasny zazitek, nebot po prijezdu do porodnice mi udelali monitor, rychlou prohlidku doktorkou a rychle se jelo na sal. Tam mi pichli voxu a do patnacti minut od prijezdu na sal, vyla malicka na svete. Neboj se, o malou se zvladnes postarat. Moc nad tim nepremyslej a uvidis, hlava vi, co ma delat. Pece o maleho tvorecka je nekdy narocna, ale za to nesmutecne krasna. Nic ten pocit, kdyz se na tebe ten uzlycek usmeje, ti to nenahradi. :-) Hodne stesti a materstvi si uzivej! Je to nadhera!

 
Vermilion
Kecalka 312 příspěvků 26.02.15 08:15

Preju ti hodne stesti, at to zvladate. Za pocity vycerpani, unavy, deprese… se nestyd, je to normalni. Ja jsem se plne „smirena“ (lepsi by bylo rict „nalezena“) v me roli matky citila az kolem deviti mesicu maleho. Ne kazda maminka je od prvni chvile same slunicko, ale to vubec nevadi, svoje deti mame rady vsechny stejne. A casem ji budes mit jeste radsi:-) Cim vic ji znas, tim radeji ji budes mit.
Porod jsi teda mela hnusnej, ale vis co, uz je to za tebou a to nejdulezitejsi prichazi ted. Snaz se co nejvic spat a odpocivat a jestli mas okolo pomoc, tak ji urcite prijmi (s varenim, uklidem, prebalovanim male…). Vsechno, co neni kojeni, muze nekdo udelat za tebe. Drzim palce!

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 26.02.15 08:42

Gratulace k holčičce! Rodila jsem o den pozdeji :lol: :mavam:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 26.02.15 09:00

Porod priserny… Ale jsi sikulka a zvladla jsi to a mala je ti jiste tou nejhezci odmenou :palec: Preji at se brzy plne srovnas a vse ti bezi podle prani :kytka:

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 26.02.15 09:11

Jsi šikovná a gratuluji k holčičce, ať ti dělá jen samou radost. :kytka:

 
Hr4sek22  26.02.15 09:15

Můj porod byl taky něco šílenýho :lol: a pro mýho partnera prý zážitek na celej život :mrgreen: Ale tak hlavně, že děti jsou zdravý :)

A neměj stres. Budeš zvládat levou zadní, do toho se dostaneš ;) :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 26.02.15 09:20

Ten vysavač, to byl vex. Museli Te hodne nastřihnout, pravděpodobně. To nevšímavé chovani, jak kdyby se te to netykalo, je otřesné. Prima, ze tě mama tak podpořila.

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 26.02.15 09:27

Budu upřímná, ta úvodní fotka je hrozná a rozklikla jsem to kvůli ní. Ale víš co? Po přečtení musím smeknout, jsi moc statečná! A já Vám přeju všem už jen radost a štěstí :kytka:

 
luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 26.02.15 09:37

Mě porod teprve čeká, zatím se tím nijak nestresuju nepřemýšlím.
Alemusím říct, že v odstavci kde píšeš jak si ji slyšela brečet tak asi hormonama jsem si pěkně pobrečela už bych to naše miminko chtěla mít taky u sebe.
Jsi statečná dobře, že si to zvládla.

 
kpiskacova  26.02.15 09:47

Z části jako kdybys popisovala můj porod až na pár detailů. Podle okolí jsem taky rodila moc mladá - 22 let, u porodu jsem řvala jak šílená a prosila je, aby to nějak skončili, malá taky nesestupovala - akorát né kvůli šňůře, ale měla jsem v porodních cestách šílený hlen, který se ze mě furt snažila doktorka vyndat, ale nešlo to, koňská dávka oxytocinu a dalších dryáků mě taky neminula, a nakonec mám taky holčičku :) jen na šití jsem dostala rajský plyn :) Moc gratuluju ke krásné holčičce a přeji jen samé štěstí, já jsem po porodu taky mě deprese z kojení, nakonec je malá na UM a jsme šťastná rodina :srdce: :srdce: :srdce:

 
Ameria
Kecalka 198 příspěvků 26.02.15 10:00

Jsi statečná a máš krásnou dcerku. Já mám termín taky 28, ale březen. :)
Nějak jsem nepochopila, proč ti ten porod vyvolávali a nepočkali na přirozený porod… Předpokládám, že jsi rodila v Havířově, že?

 
Pája52
Závislačka 2863 příspěvků 26.02.15 10:12

Předně gratuluju ke krásně dcerušce :) Jsi statečná, že jsi to zvládla, ale neodpustím si rýpnutí…proč jsi proboha souhlasila s vyvoláním, když jsi nepřenášela?? Myslím, že právě tohle rozhodnutí rozhodlo o tom, jak bude ten porod vypadat. Všechno má svůj čas a Belinka evidentně nebyla připravená jít ven…Příroda není hloupá a je mi líto, že doktoři tohle pořád ještě nepochopili, když rodičky tlačí do vyvolání a všechno ženou medikamentama…Dů­ležitý je, že to dobře dopadlo a jste obě v pořádku :*
Přeju hodně zdravíčka a rodinného štěstí ;)

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 26.02.15 10:14

Klasický průběh vyvolávaného porodu. Dítě se špatně dorotuje, protože není ještě připravené, matka ho nemůže vytlačit, takže to končí vexem nebo kleštěmi, ach jo, to je úroveň českého zdravotnictví. Nepochopila jsem, proč Ti ho vlastně vyvolávali, když žádný velký problém nebyl. Méně rizikové, než vyvolávat, je udělat CS, jenže je to dražší, takže české zdravotnictví volí ten levnější, ale zato rizikovější postup.

Příspěvek upraven 26.02.15 v 10:22

 
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 26.02.15 10:25

Děkuji všem za hezká slova. :hug:

Jinak - NEVYVOLÁVALI MI HO, chtěli ráno, ale nestihlo se to, bolesti začaly samy už odpoledne, píšu to taam :)

 
kelinqua
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 26.02.15 10:33

Ja jsem to pochopila ze uz nestihli vyvolavat ne? Psala ze se tesi na posledni vyspani ale uz to neslo pro kontrakce. :nevim: jinak gratuluji ke krasne holcice :kytka:

 
jednažena
Echt Kelišová 9171 příspěvků 26.02.15 11:57

@Run Taky jsem to rozklikla kvuli fotce. @Mari-KusKus Gratuluji k prekrasne holcicce. :hug:

 
lebi
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 26.02.15 13:55

Já nechci rodit 8o :D

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 26.02.15 14:32

Gratuluji k holcicce ;-) prvni porod jsem mela take dost bolestivy, dlouhy, podporeny oxytocinem, mala spatne narotovala, ale kvuli rychleklesajicim ozvam se narodila akutnim cisarem. Druha se narodila uz planovanym cisarem. Hlavne, ze to u vas dobre dopadlo a jste v poradku ;-) :kytka: jinak porod mohl vyvolat i ten ZOT. Nevim proc se to dela u maminek, ktere nezacaly jeste rodit a riskuji, ze se rozjede porod u nepripravenych rodicek, ale v tom nasem porodnictvi se tomu uz nedivim.

Příspěvek upraven 26.02.15 v 14:34

 
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 26.02.15 14:55

@feésM
no právě, myslím, že to vyvolal ten ZOT.
zážitek mám otřesný a až budu čekat další miminko, nejspíš si budu chtít vyžádat císař, protože druhý porod sice může být úplně jiný a lepší, ale nechci na to sázet a nechci toto už znova zažít - upřímně - jsem z toho docela dost otřesená ještě nyní a občas se mi o tom zdá :/

Doufám, že pro rizikový a špatný průběh porodu (jak se píše v propouštěcí zprávě) by semnou příště ten císař domluvili.

 
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 26.02.15 15:01

@lebi
neboj se, u nás v okolí jsem jediná, co si zažila tohle, kolem mě samé porody na 4-6 hodin, takže ten los na tebe nepadne určitě :D

@Ameria
v Havirove. Pisu - nakonec to nevyvolavali, nestihli to :)

@kpiskacova
zavidim ti rajsky plyn :D ja nastesti kojim, financne bychom skutecne nezvládli UM :( kvuli financim mame i latkove pleny. Jsme chudi jak mysi :D

@luciekal
dockas se :srdce: :* taky jsem se tesila jak blazen a porad brecela :mrgreen:

@Run
dekuji dekuji :srdce:
fotka je hrozna, nevim proc zrovna ona je na uvodce :D nevadi, nestydim se za sve kypre telo :lol:

@Saroya
jojo, mamka rikala ze jak na me nereagovali, ze to bylo dobre, zbytecne bych se stresovala. nastrihli me hooodne a taky jsem byla hodne natrzena :/ fuj fuj.

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 26.02.15 22:15

Prvni porod jsem take mela otresny. Mam hranicni rozmery uzke panve, jsem mala a drobna. Byl to doslova horor, ale malou jsem vytlacila sama. Kolabovala jsem jeste 12 hodin po porodu kvuli velke krevni ztrate a cevkovani jsem si uzila nekolikrat. Drama to bylo az dokonce a nastrih i natrzeni, bylo na hodinove siti. Dodnes mam problemy s jizvou. Po par dnech nasledovala revize delohy v cekove narkoze, pro neodlucujici se velke hematomy, pak jsem dostala sepsi… byl to boj.
Kdyz jsem podruhe otehotnela, brecela jsem jak zelva, protoze ten des, ze budu rodit tu byl i po temer 3 letech. O cisari nechtel nikdo ani slyset.
Ale pro uklidneni, druhy porod byl za odmenu. Jeli jsme na posledni chvili, projeli se po Praze se zapnutymi vystraznymi svetli. Fakt jsem netusila, ze to funguje a vazne fungovalo. Do 3 hodin po prijmu byla venku a opravdove silne bolesti, kdy jsem si zakricela, byly tak na 20minut. Porod byl uplne prirozeny, bez medikamentu… Par minut po porodu jsem si tam vykracovala jak kralovna. Naprosto stastna a rekonvalescence po porodu byla take uplne jina. Nikdy nevime co na nas ceka :mavam:

 
EliP
Povídálka 37 příspěvků 27.02.15 08:13

@Mari-KusKus
No tak jestli jste z Ostravska, tak před dalším těhotenstvím (a pokud možno co nejdříve) doporučuji navštívit Michealu Mrowetz a porodní trauma zpracovat. Buď díky ní dospějete k uvědomění, že při vhodné podpoře jste schopna porodit dítě svými silami, nebo Vám napíše psychologický posudek, že je ve Vašem případě plánovaný císař vhodný. Osobně přeju tu první možnost a přirozený a důstojně probíhající porod (třeba v Krnově, který máte za rohem), který zhojí první trauma. A začněte číst, Michel Odent, Znovuzrozený porod, mají určitě i ve Vaší knihovně.
PS: pupeční šňůru kolem krku má 30% dětí a stěží to byla příčina komplikovaného porodu. Mnohem horší je augmentace porodu podáním pitocinu(a dalších léků), poloha vleže na zádech, časté vnitřní vyšetřování, nedostatek soukromí, časté CTG v nevhodné pozici atd. Je zázrak, že takovou „péči“ Vaše dcera přežila bez úhony. Vy následky máte (brutální nástřih, aby šel použít vex), o psychice (noční můry) a podlomených mateřských kompetencích (poporodní deprese, pocit, že se neumíte postarat o dítě) nemluvě.
Držím Vám palce.

Příspěvek upraven 27.02.15 v 08:15

 
AndyR
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 27.02.15 12:46

No porod teda opravdu nic moc..taky jsem musela na bok a nohu nahoru…brr mám husinu, když si na to vzpomenu ještě ted, ale šikula. Gratulace a budte zdraví :srdce:

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 27.02.15 16:55

@Mari-KusKus ver, ze se vzpominky casem otupi ;-) me dodnes strasne stve, ze jsem prvni neporodila prirozene, uz jsme k tomu byly tak blizko (pro cisare se rozhodli pri dlouhem tlaceni bez vysledku, ani skakani dvou doktoru po brise nepomohlo, mala byla nekde zaseknuta) a nebyt prvniho cisare, nemuselo byt ani toho druheho (porad jsem doufala, ze druhe bude prirozene). Planovany cisar ale neni uz vubec pro dite dobry :-( druha se tak narodila (nebyl teda naplanovany dlouho dopredu, bylo rozhodnuto z minuty na minutu, ale porad to brali jako planovany) a jeji adaptace byla hodne spatna - respiracni a obehove selhani par hodinek po porodu (prevezena do jine nemocnice, uvedena do umeleho spanku, upv a antibiotika). Doktor mi tenkrat vysvetloval, ze kdyz jde o akutni cs pri porodu, tak dite vi, ze se neco deje (stejne tak u vyvolavaneho) a pripravi se, ale takhle je to sok, nic se nedeje a najednou ho tahaji ven, pry je normalni, ze se tyhle deti hur adaptuji, byvaji casteji alergici a uplakana miminka. Spis bych doporucila se s tim zkusit nejak vyrovnat a jit do toho prirozene, ale to uvidis casem ;-) brzy bude lip a vzpominky opravdu budou slabnout ;-) hodne stesti a radosti s malickou ;-)

 
vendy259
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 27.02.15 19:56

No pane jo, klobouk dolů, já měla pohádkový porod, druhý mě čeká na konci září.. jsi moc statečná, gratuluji k holčičce :srdce:

 
ptamsa
Stálice 68 příspěvků 28.02.15 00:40

Kdyby ti porod nikdo nevyvolaval, nedala by sis epidural a furt do tebe neco nepichali, mohla jsi mit krasny, prirozeny, neuspechany porod. Dalsi pripad, kdy doktori a neinformovanost rodicek nadelaji vice skody nez uzitku.

 
Bakera
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 1 inzerát 28.02.15 07:58

@Mari-KusKus Jsi statečná, jak jsi to zvládla. A to že jsi mladá? Naopak buď ráda. Také jsem chtěla být mladou maminkou, ale osud to naplánoval jinak a teď je mi skoro 30 a mému prvnímu chlapečkovi jsou 4,5 měsíce :). Nicméně jsem po císaři dlouho hledala k malému cestu, nějak jsem nezažila tu vlnu hormonů a přestože jsem byla šťastná, že ho mám, tak ta opravdová láska k němu přišla až později :,(. A probulela jsem minimálně celé šestinedělí, i o kousek déle. A látkové pleny? Supeeeer, také je používáme, ne kvuli financim, ale chtěli jsme. Na tom neni nic špatného, naopak chválím :kytka:
@feésM také jsme byli k přirozenému porodu tak blízko, už jsem i tlačila, skákali mi po břiše, ale malý se ani nepohnul, takže akutní císař :(. Nakonec 2× omitaná šňůra a kdybych ho porodila přirozeně, šel by kleštěma a kdo ví, jak by to dopadlo :(. Ale dodnes si vyčítám, že jsem ho nebyla schopná porodit a strašně bych chtěla zažít druhý porod přirozeně.

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 28.02.15 10:12

@Bakera hlavne, ze mame zdrave deticky :-) koukam, ze jsme meli dost podobny scenar. U nas se jeden dr. tenkrat ptal, jestli ma donest kleste, ale ten co porod vedl rekl ze ne, ze je jeste cas na cs. A druha musela jit ven kvuli jizve po cisari, ktera se behem tehotenstvi ztencovala a pak uz hrozilo prasknuti, tak se narodila driv. Tak budu drzet palecky, at se tobe podari si prirozeny porod zazit ;-)

 
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 01.03.15 17:35

@luluso
tak to byl moc krátsný druhý porod. to bych si přála :srdce: :*

@EliP
vše co jste vyjmenovala jsem u porodu měla… ctg, žádné soukromí, poloha na zádech v leže atd… nástřih, vex, jsem štastná, že jsme s malou v pořádku. trauma prostě mám a překonat ho půjde asi jen časem, mám obavu, že ikdybych měla další miminko až za 10 let, tak ve chvíli, kdy otěhotením, budu se místo radování třást v nervech strachy. :(

@kelinqua
přesně tak, pochopeno :kytka: porod začal sám :hug:

@AndyR
děkuji, ta noha byla peklo no…brrr :( :hug:

@feésM
a holcicky mas zdrave a v poradku? z cisare? ja bych fakt totiz byla asi pro planovany cisar, nez se bat, ze proziju totez co predtim, nebo i neco horsiho :,( zpetne vim, ze se mohla taky prihodit katastrofa :,( :srdce: :srdce: :srdce:

@vendy259
děkuji :* gratuluji k miminku :*

@ptamsa
nevyvolali, začal sám, ale s tím ostatním máte pravdu :hug:

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 01.03.15 18:54

@Mari-KusKus jj prvni byla v poradku od zacatku, ta druha si chvilku polezella ve fakultce, ale nastesti se doktori shoduji, ze by zadne nasledky mit nemela. :-) ono je to tezke, kazdy porod s sebou nese urcita rizika - at je to cisar nebo normal. Ale ja jsem naklonena spis fyziologickym porodum a ani nevis jak me mrzi, ze ho uz bikdy nezaziju :-/ uvidis casem co v tobe z porodu zustane ;-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama