Porod: Jak se narodila Nikolku

Porod

Ahoj holky zkusim napsat muj pribeh porodu: Před porodem jsem byla u rodiče cely týden do konce srpna,protože dělali nový kuchyň.Vracela jsem domů a viděla jsem takový bordel ( nadobi atd..veci na zemi)s manželem jsme domluvili že vezme zitra dovolenou do 14dni.Byla jsem takova divná.Řekla jsem když nahodou zitra porodím,manžel říkal že ne.Maš termín až 8.9.mě uklidnil.

Šli jsme spát a zitra ráno 6h měla jsem divný pocit tak jsem šla na záchod.byla jsem dlouho v záchode a tchyne řekla co mi je.Já-nevim.šla jsem zas spat,2h jsem pořad otočila na levou a pravou stranu a začalo mě dýchat a měné bolesti v břišku.Manžel vstaval v 8h a viděl mě a řekl co mi je.odpovedela jsem nevím.Pořad na mě pozoroval.začalo víc dýchaní a řekl mi mám zavolat sanitku.Řekla jsem že ne.Možna to není.Volal moji mámě-řekla radši máme zavolat.Volali jsme a při kontrakci jsem vysvetlila co máš vzit na věci pro mimi ve skříně.Umýla atd…Přijel sanitka.Ve výtahu jsem prosila aby jel se mnou v sanitce.Zeptal a zachranař dovolil,kvůli mě sluchu dorozumení.Ptal mi kolik min.trva po kontrakci.Řekla jsem nevím.jeli jsme do Podolí 9h.povídali jsme s sestrou a seděla jsem na monitoru 30min.Přišel doktor a vyšetřil atd..
Poslali mě do 1.patra a ležela jsem.sestra mě řekla že mužeš sprchovat adt. Přinesla mě oběd.Jedla jsem při kontrakci polévku.Za pár min jsem šla zvracet.sestra rikala že je dobrý.mě začalo třast ruce,osprchovala jsem.pomohlo.přišel manžel-koupil mi vodu casopisy atd.. za par min mě sestra doprovodila k monitoru a seděla jsem a koukala jsem na ostatni maminky s břiškem s kontrakcemi­..Přišla Dr.podivala na papír a řekla že pujdeš na sál.S manželem a s sestrou jsem šli na sál do 3.patra.Pamatuju čislo dveří 5.prohlíželi jsme vlastní sál,byl krásny zřejmě s kontrakcemi­.seděla jsem na míče,sprchovala jsem a dýchala jsem.v 15h jsem byla otevřena na 2 prsty.Řekla jsem sestre do kolika musi otevřena a ona do 10.manžel na mě koukal a pak na hodiny.Řekla jsem že asi večer v 18h narodi mimi.Byl trošku unavený protože pracoval kuchyň a ted porod :)Snažil me pomahat a já jsem snažila dýchat.Pak sestra přišla mě na klystýr-nebyl špatny :) sestra mě vysvětlila jak mam dělat atd…Asi v 16:30h jsem byla otevřena na 3.DR.říkal že mám pomalý stahy a dal mi možnost 2 bud necham a nebo dát mě nejaké kapacky na urychlení.Manžel nespěchal a byla jsem ráda.Pak v 18h otevrena na 4.Dr. me doporučil na kapačky,protože jsi vyčerpaná.tak jsem rozhodla že ano.dali mě pak za 2h odebrali krve a nedali me epidural,protoze měla jsem bilý krvinek.Před 24h přišli sestry a doktorku.Začala jsem už tlačit.2h jsem pořad tlačila a mimi uz vyletela na svět.Řekli nám že je holčička Nikolka,ktera važila 3600g 51cm 2h ráno.Byla moc krásná a chvili jsem držela v naručí a jak řvala :)umyli ji Nikolku a zabalili a dali manželovi a nikolka koukala jen jedno oko.Manžel prohlížel a byl štastný.nikdy na tom nezapomenu co jsem prožila svůj dlouhy porod.
Omlouvám se na gramatiku a jsem neslyší.
Hodně štěsti všem tehulkám který čekaji mimi

Zdena a Nikolka 13t

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 09.12.05 00:50

Zdeno, gratuluju k Nikolce!
Za gramatiku se neomlouvej, tvůj popis porodu je velmi strhující!
Ať se vaší rodince daří co nejlépe

přeje
Janka

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 09.12.05 08:22

Přeju vám oběma do života jen to nejlepší, hodně krásných chvil. Tvůj článek je nádherný, právě jsem ho dočetla a v očích mám slzy. Jsi skvělá a úžasná máma. Ivča_K

 
MirkaV
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 09.12.05 08:51

To je pěkný. Každý porod má prostě svůj příběh i kouzlo…

Zdeni, už když jsem četla v diskusi tvé dotazy, tak jsem si všimla, že je to trošku pomotané. Teď to nemyslím nijak zle. Já tě tipovala na cizinku, co se učí náš jazyk :)

Obdivuji tě, i za to, že jsi tak krásně popsala svůj porod.

Hodně štěstí tobě i Nikolce, no a i taťkovi :)

Mirka z červenčátek

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 09.12.05 09:10

Zdeno, moc gratuluju k Nikolce! Hrozne to utika, tak si uzivejte:)
Lenka (asha) &Matysek 23mes.

 
Uživatel je online-Evka-
Závislačka 3307 příspěvků 09.12.05 09:54

Zdenko gratuluji. Pěkně jsi to napsala.

Evka a Vojta 28 měsíců + mimi 32TT

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 09.12.05 10:40

Ahoj Zdeni,
i my s Ondráškem Vám přejeme hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka do toho Vašeho nového společného života. JSem moc ráda, že Nikolka je v pořádku a že slyší. My jdeme příští týden s Ondrou na audiogram. Je to jen prevence kvůli bráškovi, a le i tak se toho bojím. vím že to nic není, Ondru to bolet nebude, ale mám strach z výsledků. Však to znáš.
Tak se mějte krásně, Nikolce Ondra posílá uslintanou pusinu.
Pa Adalajda a Ondra

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 09.12.05 10:53

Moc pěkně jsi to popsala. Za tu námahu to stálo, co? Zdraví tě LinkaK ;-)

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 09.12.05 11:02

Ahoj Zdeni,

napsala jsi to moc hezky !

A jak jste dopadly s Nikolkou na té neurologii?? Už jste tam byly?

Mějte se moc fajn !

Zdraví
Peťula a Pavlík (6měs a 1t)

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 09.12.05 13:34

Ahoj

Moc hezky jsi to napsala, až mi ukápla slzička. My Vám přejeme hlavně odně zdravíčka a štěstíčka, žádné starosti a samé radosti.

Oluška a Martínek

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 10.12.05 08:24

Zdeni, popis porodu krasny, pripomenulo mi to moj, pokladik mal totiz podobne miery 3660gr a 51cm :-) a narodil sa o druhej, ale na obed.
Prajem tebe, aj Nikolke len same krasne chvile!!!

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 10.12.05 21:00

Zdeni - krásný popis, četla jsem se zatajeným dechem…

Moc gratuluji k Nikolce, ať ti dělá samé radosti a brzy k ní přibyde i bráška!!!

Semeda (z Květníčku)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama